PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد نصب یک dvd-ram و یک dvd-rw بر روی یک کامپیوتر

mJ.evil
17-07-2008, 20:33
سلام

من یه dvd-rw و یه dvd-ram دارم ولی وقتی دوتاشونو با هم به کامپیوتر وصل میکنم فقط یکدومشون رو میشناسه یعنی فقط dvd-rw رو میشناسه ...برای وصل هر دو به کامپیوتر کار خاصی باید انجام بدم ؟ چون من هر دوشونو مثل هم به کاپیوتر وصل کردم ..اول یک سیم باریک و دراز هست در وسط و یک سیمی که 5 تا دایره داره..من هر دو رو اینطور وصل کردم ولی همینطور که گفتم فقط یکدمو یعنی dvd-rw رو میشناسه ...در حالی که وقتی روی درایو راست کلیک میکنم و eject رو میزنم هر دو درایو با هم باز میشن ولی فقط وقتی cd توی dvd-rw میزارم اجرا میشه به طور کلی برای این که کامپیوتر هر دو رو بشناسه چه کار باید بکنم ؟

majid16367
17-07-2008, 20:36
مطمئنی که فیشها را درست وصل کردی ؟

mJ.evil
18-07-2008, 09:29
بله همینطور که گفتم درایو باز میشه ولی هنگامیکه 2 تا با هم به کاپمیوتر وصل میکنم فقط یکی رو میشناسه .در صورتی که وقتی فقط dvd-ram خالی رو به کامپیوتر وصل کردم کامپیوتر راحت شناختش ولی وقتی دوتایی با هم وصل میشن .. :(

آنتی
18-07-2008, 09:46
به نام خدا
سلام
اگر برای وصل دوقطعه به مادربورد از یک کابل استفاده میکنی باید به نکته زیر توجه کنی
بعداز کابل دیتا یک پین کوچک هست که باید درست تنظیم بشه طوری که قطعه ای که در سر کابل قرار دارد در حالت masterو قطعه ای که در وسط کابل قرار دارد را در حالت slave قرار بگیره
البته کار خیلی آسونیه و به این سختی که من نوشتم نیست
موفق باشید

mJ.evil
18-07-2008, 20:02
سلام دوست عزیز
میتونی یه عکس در این باره برام بزاری ممنون میشم
دوم منظورت از کابل دیتا کدوم کابل هست
بازم ممنون بخاطر جواب

آنتی
19-07-2008, 00:31
به نام خدا
سلام
اولا ببخشید اگر نتونستم کامل جواب بدم ثانیا متاسفانه گذاشتن عکس برایم مقدور نیست
برای وصل یک درایور به مادربورد ازیک کابل استفاده می کنیم که به ان کابل دیتا می گوییم که بین کابل برق و قسمت تنظیمات slaveوmaster قرار دارد
حالا توجه کنید یک پین پلاستیکی تقریبا به طول 2 میلیمتر (اصطلاحا جامپر) بعد از کابل دیتا وجود دارد که باید طبق نقشه ای که در کنار همان پین است در حالت slaveیا master قرار گیرد(به پشتdvd-ram یا dvd-rw نگاه کنبراحتی می توانی ببینی)
بازم ببخشید اگر بهتر از این نمی تونم توضیح بدهم
موفق باشید

فني حرفه اي
19-07-2008, 09:31
قيمت يه Dvd رايت خوب چنده مي شه كمك كنيد

فني حرفه اي
19-07-2008, 09:35
من Dvdرايت سامسونگ مدلشو نمي دونم وقتي سيدي داخل مي گذارم بعداز چند ثانيه مي ده بيرون

فني حرفه اي
19-07-2008, 09:38
كسي نيست جواب منو بد ممنون ميشمه

آنتی
19-07-2008, 14:51
قيمت يه Dvd رايت خوب چنده مي شه كمك كنيد
به نام خدا
سلام دوست عزیر
اولا سوال را باید در تایپیک متناسب مطرح کنید و برای همین منظور تایپیکی به عنوان مشاوره خرید قطعات وجود دارد
ثانیا قیمت یک dvd تقریبا بین 36 تا 41 هزار تومن بیشتر نمیشه
موفق باشید

فني حرفه اي
19-07-2008, 17:05
به نام خدا
سلام دوست عزیر
اولا سوال را باید در تایپیک متناسب مطرح کنید و برای همین منظور تایپیکی به عنوان مشاوره خرید قطعات وجود دارد
ثانیا قیمت یک dvd تقریبا بین 36 تا 41 هزار تومن بیشتر نمیشه
موفق باشید

ببخشيد ميشه ادرس اين تايپ بديد ممنون

آنتی
19-07-2008, 23:51
به نام خدا
سلام دوست عزيز
چرا که نه اين هم آدرس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشيد