PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نقد وبررسي ماهيت سريال سازي در ايران در دو ده اخير

dimah2005
17-07-2008, 04:51
يك تاپيك كه به نظرم اومد اين جا كمه :20:

نقد وبررسي ماهيت سريال سازي در ايران در دو ده اخير

يك سري نقاط مشترك درسريال هاي ايراني وجود دارد كه بد نيست به آن متذكر شويم

چون يك سري مسائل در تاپيك هاي مختلف مطرح ميشه كه اساسا به سريال خاصي اشاره ندارد وبه صورت كلي هست
بهتر است كه آنها در اينجا گفته شود

براي شروع :32:
روز به روز داره بر توليدات سيما افزوده مي شه و همين جوري سريال سازي ميكنند .

به نظر هم نمي رسه كه به علايق مردم اصلا توجهي داشته باشند :3:

اين ميشه كه با اينكه سريال ها دارن زياد ميشوند اما از محبوبيت آنها كاسته شده و با كاهش بيننده مواجهند :41:
يك مثال عيني براي اين منظور كه ميتواند فاجعه موجود در سريال هاي ما را نشان دهد سريال كره اي جواهري در قصر بود و با اينكه يك سريال خارجي بود شاهد بوديم چگونه با مخاطب ارتباط برقرار كرده در صورتي كه :
كدام سريال ايرني در اين چند ساله چنين مخاطباني داشته است ؟:41:

اگه موافق بوديد ادامه مي دم (من دل خوني از اين سريال ها دارم:44: )

smohs
17-07-2008, 16:48
آخ گفتي
ادامه بده من پشتتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dimah2005
17-07-2008, 18:31
اولش يك چيز بگم
كه چند وقته مي خواستم تواين تاپيك ها بنويسم ولي ...
دولت مردان عزيز بجاي اينكه پول بيت المال رو صرف توليد سريال كنند :41:
پولشو بدن به خودمون تا باهاش 4 تا dvd بگيريم حالشو ببريم :8:

ادامه :

مشكل اساسي كه خودم با سريال ايراني دارم فرم خاص توليد و پخش آن است كه اصلا هم قصد عوض شدن
ندارند :41:

اول اينكه بايد حتما فيلم در قالب 12 24 48 قسمتي ساخته بشوند :18:(فيلم هاي طنز 90 شبي هيچ فرمي مشخصي ندارند)

كه اين موضوع باعث شده كه فيلم از ريتم خود جا بماند يا جلو بزند تا به قالب فيلم برسد كه اين موضوع باعث شده
در بعضي فيلم ها 4 5(يا بيشتر)قسمت داستان فيلم هيچ حركتي نداشته باشد يا يك فيلم سريع در يك قسمت جمع شود

متاسفانه فيلمي به خاطر ندارم :17: كه از قاعده استثنا شده باشد مگر فيلم هاي ده پيش

وديگري داستاني بودن سريال هاست شايد تقصير شرقي بودنمان باشد چون فيلمهاي كره اي و ژاپني پخش شده نيز همين گونه هستند
البته استثناهايي هم وجود دارند (كه به نظر من اين اسثثنا ها هستند كه دل ما رو به تلوزيون خوش كرده)

در صورتي كه فيلم هاي داستاني پخش شده ي غربي به زور به 10 قسمت ميرسند (البته خيلي كم هستند اين گونه فيلم ها):20:

فاجعه ي كار اينجاست كه يك فيلم 24 قسمتي رو وقتي فيلم تموم ميشه بصورت تله فيلم پخش مي كنند و جالبي اينجاست كه هيچ كمبودي در فيلم نمي بينيد (البته سريال هايي بودند كه اول تله فيلم شو پخش كردن بعد خود فيلم رو وكيل* مريم مقدس و...)
*فيلم وكيل كه از يك فيلم هاليوودي با بازي تام كروز برداشته بودند
فكر كن يك فيلم 2 ساعت رو 12 قسمت نشون بدن :38:

انشا الله پست بعدي محتوا و مضون (كه من خيلي باهاش مشكل دارم اساسي:47:)

