PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبكه بين دو كامپيوتر در دو كشور متفاوت چطوري ميشه؟

siamak_mu
16-07-2008, 20:36
سؤالمو توي تاپيك بحث هاي تخصصي و عمومی شبكه مطرح كردم ولي جواب نگرفتم گفتم تاپيك بزنم شايد جواب گرفتم:
چطوری میشه من توی ایران با یکی دیگه خارج از کشور شبکه بشم با استفاده از اینترنت به طوری که وقتی من یک فایل رو share میکنم و اون میخواد بگیره من آپلود نداشته باشم و اون فقط دانلود کنه؟ (هردومون ADSL داريم.)

hesamzadeh
17-07-2008, 11:36
شما باید اولا:
1. IP Valid داشته باشید.
2. تمام:31:

حالا کافیست دوست شما IP شمارو با \\ مثلا " 192.168.0.1\\ "
در اکسپلورر خودش بنویسه تا به shared document شما دسترسی داشته باشه البته با توجه به تنظیمات کامپیوتر شما ممکنه نیاز به یوزر و پسورد داشته باشه که چیز مهمی نیست
و با توجه به اینکه شما از ADSL استفاده میکنید دو نکته را فراموش نکنید:
1. IP کامپیوتر شما در هر بار Log on عوض میشود
2.ارتباط با اینترنت حتما باید توسط کامپیوتر باشد (PPPOE connection) نه از طریق مودم

موفق باشید

siamak_mu
17-07-2008, 18:54
شما باید اولا:
1. IP Valid داشته باشید.
2. تمام:31:

حالا کافیست دوست شما IP شمارو با \\ مثلا " 192.168.0.1\\ "
در اکسپلورر خودش بنویسه تا به shared document شما دسترسی داشته باشه البته با توجه به تنظیمات کامپیوتر شما ممکنه نیاز به یوزر و پسورد داشته باشه که چیز مهمی نیست
و با توجه به اینکه شما از ADSL استفاده میکنید دو نکته را فراموش نکنید:
1. IP کامپیوتر شما در هر بار Log on عوض میشود
2.ارتباط با اینترنت حتما باید توسط کامپیوتر باشد (PPPOE connection) نه از طریق مودم

موفق باشید
نفهميدم!

بابا يه كم بيشتر توضيح بدين خواهش مي كنم.

ما الآن دقيقاً چي كار كنيم؟ (IP Valid هست)

sina285
17-07-2008, 19:00
ميشه يكم بيشتر توضيح بدي با تشكر

hesamzadeh
17-07-2008, 23:14
خوب در ابتدا باید مشخص شود به چه طریق به اینترنت متصل میشوید: 1-کامپیوتر که روشن میشود به اینترنت متصل است یعنی اینکه مودم شما به اینترنت کانکت میشود نه کامپیوتر شما
2-برای ارتباط به اینترنت باید هر بار کانکت شوید
تفاوت این دو در این است که در مورد اول IP به مودم اختصاص می یابد نه به کامپیوتر بنابراین IP کامیوتر شما یک Local IP بوده و فقط در شبکه محلی قابل دسترسی است(با دستور IPCONFIG /all در محیط خط فرمان قابل مشاهده است)** ولی در مورد دوم کامپیوتر شماست که به اینترنت متصل میشود بنابراین IPی که به آن تعلق میگیرد یک VALID IP بوده و از روی شبکه جهانی قابل دسترس است

حالا که مشخص شد کامپیوتر شما چگونه است(که حتما باید از نوع دوم باشد وگرنه جواب نخواهید گرفت) با همان دستور بالا IP کامپیوتر خود را دربیاورید و سپس به سایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بروید تا IP شما را نشان دهد این دو مقدار همانطور که می بینید یکی هستند و این یعنی اینکه شما در شبکه جهانی دارای یک آدرس منحصر به فرد هستید
از اینجا به بعد کاملا ساده است زیرا فرقی نمیکند کامپیوتر شما در یک شبکه محلی باشد با چند کامپیوتر یا در شیکه خیلی بزرگ باشد با میلیونها کامپیوتر در هرصورت کافی است کسی IP شما در مرورگر خود بنویسدتا به پوشه shared documents و سایر پوشه های ازاین دست دسترسی داشته باشدمانند$C و $ADMIN و غیره بنابراین بسیار مهم است که امنیت کامپیوتر خود را بالا ببرید،share defult درایوها را بردارید و از IP خود نهایت حفاظت را به عمل آورید
در نهایت با درست کردن یک یوزر با پسورد و در اختیار قراردادن آن برای هرکسی که میخواهید به همراه IP خود -آن شخص به کامپیوتر شما دسترسی دارد
البته لازم به ذکر است اگر از ویندوز XP استفاده میکنید باید از Folder option تب VIEW و در نهایت گزینه Use simple file sharing را از حالت انتخاب خارج نمایید:شکل زیر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید

siamak_mu
18-07-2008, 01:35
مرسي از توضيحات كاملتون.

من فكر كنم از نوع اول باشم يعني به محض اينكه ويندوز بالا مياد به اينترنت متصل هستم (البته اگر Local Area Connection رو Disable نكرده باشم قبلاً) درسته؟ نوع اولم؟

راهي نداره نوع دوم بشم؟ جان من يه راهي بهم بگين ديگه. شديداً به اين نوع شبكه نياز دارم.

قربان شما.

hesamzadeh
18-07-2008, 10:20
شما باید تنظیمات مودم ADSL خودتونو از PPPoA/PPPoE به Bridge Mode تغییر بدهید و سپس یک کانکشن از نوع PPPoE در کامپیوتر خود ایجاد کنید با یوزر و پسورد مربوطه. حالا تنظیمات مودم شما چگونه است باید از سرویس دهنده اینترنت خود که مودم را در اختیار شما گذاشته اند سوال بپرسید ولی در هرصورت در نوع کانکشن فرقی نمیکند.
برای نمونه من عکسی از تنظیمات مودم خودمو برای شما قرار میدم:

siamak_mu
18-07-2008, 20:07
مرسي. فردا پس فردا يه تست مي كنم.

SALMAN_LOOLOO
18-07-2008, 22:15
اقا دستت درست مرسی داری....