PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال

brain
16-07-2008, 13:32
سلام .

من یه سوالی داشتم اگه میشه سریع تر جوابمو بدید :
من میخوام که از یه فیلمه دی وی دی فقط صدا و انواع دوبله هایش (فارسی . انگلیسی) و زیر نویس هایش را در بیارم ( یعنی تصویر نداشته باشم و وقتی فیلمو می بینم فقط صداشو بشنوم و زیرنویسش را ببینم ) .
با چه برنامه ای میشه اینکارو کرد ؟
(در کل میخوام که دی وی دی هیچ تغییری نکنه ( یعنی منو داشته باشه ) فقط تصویرش حذف شه )

brain
17-07-2008, 10:57
خب حالا که به این سوالم جواب ندادید حداقل به این یکی جواب بدید :
من اگه بخوام تمام فریم های یک انیمیشن دی وی دی رو به صورت عکس با بهترین پسوند داشته باشم باید چی کار کنم ؟ برنامه ای هست که اینکارو بکنه ؟

sd70
17-07-2008, 11:19
در مورد اول با Video Convert Master ميتونيد صداي فيلم رو جدا کنيد.

يه راه حل غير استاندارد:
يه فيلم بي صدا به اندازه زمان فيلم با يک صفحه يک رنگ (مثلا سياه يا سفيد) تهيه کنيد و صداي جدا شده رو بندازيد رو فيلم بعد اون رو با زيرنويس اينکود کنيد!

brain
17-07-2008, 11:58
ایول .... این راهی که گفتید غیر استاندارد نیست اسمش ترفند هستش ....
خب این راه حله خوبیه ... فقط یه سوال :
مثلا من فیلم رو تهیه کردم ( اگه یه راهی برای تهیه آن بگید بد نیست ) بعدش صدای جدا شده رو ( اونم با چه برنامه ای ؟ ) و همینطور زیرنویسه جدا شده ( از کجا ؟ ) روخب حالا با چه برنامه ای با هم میکس کنم و حتی مثله یک فیلمه دی وی دی چطور منو هم داشته باشه ؟

اگه میشه جواب سوال دوم رو هم بگید :
ن اگه بخوام تمام فریم های یک انیمیشن دی وی دی رو به صورت عکس با بهترین پسوند داشته باشم باید چی کار کنم ؟ برنامه ای هست که اینکارو بکنه ؟

senatore20042003
17-07-2008, 12:34
دوست عزیزبا نرم افزار gold wave هم می تونی صدارو از فیلم استخراج کنی و بعد برای دوبله فیلم اون رو به فیلم اضافه کنی.

brain
17-07-2008, 14:43
خیلی ممنون ....ببنید شما میدونید با چه برنامه ای میشه از یک فیلم یا انیمیشن خروجیه Tga گرفت (همون که به صورت عکس سیو میکنه)... ببخشید وقتتونو گرفتم ....

sd70
17-07-2008, 15:29
با استفاده از TMPGEnc 4.0 XPress ميتونيد فيلم رو بهمراه صدا و زيرنويس اينکود کنيد.

البته براي اينکودش بهمراه زيرنويس بايد از يه فـيلتر مثل VobSub استفاده کنيد.

-----------

يه راه حل ديگه: ميتونيد با TMPGEnc 4.0 XPress صدا رو بندازيد رو فيلم بعدش با استفاده از JetAudio اون رو بهمراه زيرنويس (بدون هيچ گونه استفاده از فـيلتر اضافه) اينکود کنيد.

-----------

در مورد تهيه فيلم سياه رنگ: راه حل استانداردي نمي دونم ولي يه راه حل غير استاندارد يا به قول شما ترفند بلدم.

اول يه فيلم يک رنگ مثلا 20 دقيقه اي با رزوليشين دلخواه تهيه کنيد. (با 3DsMax ميشه اينکار رو انجام داد)

بعدش با Ulead Video Studio چند نسخه از اين فيلم هاي 20 دقيقه اي رو بذاريد کنار هم تا زمانش مثل زمان فيلم بشه. حالا بيشتر هم شد اشکالي نداره ولي يه وقت زمانش کمتر نشه. بعدش فايل صدا رو ايمپورت کنيد و همه رو با هم اينکودش کنيد.

البته زيرنويسش بايد جدا اينکود بشه.

تأکيد ميکنم که من براي درخواست شما روش استانداردي بلد نيستم پس لطفا اگه راه حل استانداردي بود کسي به من فحش نده :31:

------------

در مورد منو داشتن هم من اطلاعي ندارم.

brain
17-07-2008, 22:45
ممنون از راهنماییتون ...خب کمکم دارم به اون چیزی که میخوام برسم ، میرسم ......

sd70
17-07-2008, 23:35
ممنون از راهنماییتون ...خب کمکم دارم به اون چیزی که میخوام برسم ، میرسم ......
خواهش ميکنم.

البته بازم ميگم که احتمال اينکه روش بهتري هم باشه هست.

brain
18-07-2008, 19:05
خب من با این همین روش به جوابم میرسم ...
پس یه باره دیگه بررسی میکنیم :
1) تهیه یک فیلم سیاه رنگ ( همزمان با فیلم اصلی ) >>>>> اینو درست کردم
2)جدا کردن صدای فیلم اصلی که دی وی دیه ( برنامه ی پیشنهادی خودتون چیه ؟ )
3)اینکود کردن فیلم سیاه با صدا در ulead
4)جدا کردن زیر نویس های فارسی و انگلیسی فیلم اصلی ( چه جوری و با چه برنامه ای ، این مرحله خیلی مهمه چون من بلد نیستم)
5)تبدیل همه اینها به یک دی وی دی با برنامه vso convertor to dvd
من اینکارهارو با راهنمایی دوستان انجام میدم تا دیگه کارم تموم شه .....
با تشکر

sd70
18-07-2008, 19:19
2)جدا کردن صدای فیلم اصلی که دی وی دیه ( برنامه ی پیشنهادی خودتون چیه ؟ )
Video Convert Master

جدا کردن زیر نویس های فارسی و انگلیسی فیلم اصلی ( چه جوری و با چه برنامه ای ، این مرحله خیلی مهمه چون من بلد نیستم)
اين رو خودم هم بلد نيستم چون تا حالا از DVD زيرنويس استخراج نکردم ولي بايد آموزش هاش تو همين فروم باشه. در يه تاپيک مناسب اين سوال رو مطرح کنيد حتما به جواب ميرسيد.

brain
18-07-2008, 20:04
در رابطه با صدا من تونستم که با برنامه ی km player صدارو کاپچر کنم ...پی این مرحله هم کامل شد ....
میمونه اینکود کردنشون در ulead و گذاشتن زیرنویس ....