PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در هارد به هارد!!!

ya30n
16-07-2008, 12:05
يعني چي پست من رفت تو تراش؟!!!!!!!!!

سلام بچه ها
يكي از دوستام ميخواست با دوستش هارد به هارد كنه
ولي هارد دوستم از اين قديمي ها هست و هارد دوستش از اين جديدا
كه كابل كوچيك داره
حالا اينا بايد چه جوري هارد به هارد كنن؟
اصلا ميشه؟

يا حق (:

mostafaeshghi
16-07-2008, 12:26
يعني چي پست من رفت تو تراش؟!!!!!!!!!

سلام بچه ها
يكي از دوستام ميخواست با دوستش هارد به هارد كنه
ولي هارد دوستم از اين قديمي ها هست و هارد دوستش از اين جديدا
كه كابل كوچيك داره
حالا اينا بايد چه جوري هارد به هارد كنن؟
اصلا ميشه؟

يا حق (:

باید ببینی که کدامشان میخواهند هارد را به کدام سیستم وصل کنند! یعنی باید ببینی که مادربورد کدام یک از پورتها را ساپورت میکنه !

اگر مادربورد Sata ساپورت میکنه ، هاد قدیمیه که پورتش IDE هست را به رهحتی میتوان بهش وصل کرد! به این صورت که جای پورت هارد را با کابل دیتای سی دی رام که یکی است عوض میکنید! و در ست آپ تنظمیشان میکنید!

ولی اگر بر عکس میخواید که هارد ساتا را به سیستم قدیمیه وصل کنید یهکم که نه زیاد دردسر داره و معمولا جواب کامل و صحیحی هم نمیده! شما برای این کار باید بری در بازار و مبدل هارد ساتا به یو اس بی را بخری! و بعد با اون مبدل هارد را به یو اس بی وصل کنی (که جدای از مشکلات منبع تغذیه ی برق هارد ) که به احتمال زیاد سیستم قدیمیه هم یو اس بیش از نوع ورژن 1 هست و سرعتش بسیار پایینه! ویه جورایی سوهان روح:31:

به نظر من بهترین کار همونیه که اول توضیح دادم ! یعنی هارد IDE را به سیستمی که هارد ساتا داره وصل کنید و اگر نه باید مشکلات و دردسر روش مقابل را تحمل کنید !

Benygh
16-07-2008, 13:14
سلام
من پست دوستمون رو نخوندم ...
هاردی که ویندوز روش نصبه و روی همون سیستم هست رو نباید کاری داشته باشید برای جدیده هم اگه مادربورد ساپورت کنه باید حالت Slave وصل بشه ولی اگه ساپورت نکنه مادر بورد باید تبدیل زد .. البته همین کار رو با سیستمی که هارد جدیده هم وصله میشه انجام داد چون مادربورد های جدید IDE دارن یکی یا دو تا ...

ya30n
16-07-2008, 13:35
اها...

مرسي بچه ها
لطف كردين

شاد باشيد
يا حق (: