PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ تاپیک سوالات و مشکلات مربوط به برنامه AutoPlay Media Studio

صفحه ها : [1] 2 3 4

Masоud
16-07-2008, 10:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این تاپیک تمام مباحث مربوط به این نرم افزار بحث و گفتگو می گردد

با تشکر از همراهی شما عزیزان

مندی
19-07-2008, 22:38
سلام استاد ژولی لسکو

من به عنوان اولین دانش آموز اولین سئوال را مطرح می کنم امیدوارم سریع جواب دهید وبا همکاری مابقی دوستان این تاپیک تبدیل به یک محل شلوغ برای رد وبدل کردن افکار برای یادگیری این برنامه باشد

سئوال یک=
من یک مجموعه all in 1 ساخته ام یا ALO
تعدادی برنامه برای کار با کامپیوتر وبهینه سازی سرعت اکنون می خواهم همه فایلها را داخل یک پک قرار دهم مثلا در آدرس زیر که مال سایت خودمان است تعداد زیادی از این فایلها وجود دارد وقتی روی این فایلها کلیک می کنیم روی هارد استخراج می شوند وبعد اجرا می شوند ولی اگر روی آنها کلیک سمت راست کنیم نمی توانیم آنها را استخراج کنیم واز ما پسورد درخواست می شود
اکنون می پرسم که چگونه به برنامه خود چنین قابلیتی بدهم؟
خواهشمندم واضح وشمرده بگوئید تا درک کنم وبتوانم انجام دهم

این هم لینک داونلود یک فایل که به همین روش پک وپسورد گذاری شده با حجم کمی بیش از 3مگ
درصورتی که با داونلود مشکل داشتید بفرمائید تا جای دیگر آپلود کنم
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در زیر لینک صفحه پر از فایلهای AIO را می گذارم که همینطور هستند

omid.sarmad
20-07-2008, 16:46
سلام.مندی عزیز منظور شما اینه کاربر نتون روی نماد فایلهای شما کلیک راست کنه؟
کاربر رو چی کلیک می کنه؟
آیا دکمه ای گذاشتید و یا homepage صفحه اول سایتتون تو برنامه هست؟
اگر امکان داره منظورتون رو دقیق بفرمایید!:20:

مندی
20-07-2008, 23:16
امید جان مرسی که جواب دادی
نه ببین بزار واضح بگم
من ده تا برنامه exe دارم حالا یک اتوران با برنامه autoplay media براش ساختم
حالا چطور همه اینها رو یک پک بکنم؟ مثل برنامه های AIO که در لینک بالا دادم وقتی شما روی یکی از این فایلها کلیک می کنید توی تمپ استخراج وبعد اتوران اجرا می شود واگر روی دکمه های اتوران که برای برنامه ها تعبیه کردیم کلیک کنیم فایلها اجرا می شوند
اما فرض کن کسی به طور عادی وبدون اجرا و دوبار کلیک بروی اتوران بخواهد فایلها را مثلا با کلیک سمت راست واستخراج با WINRAR استخراج کند نمی تواند چونکه از او پسورد پرسیده می شود

اکنون سدوال من اینجاست
1- چطور همه فایلها را داخل یک پک جادهیم وتبدیل به یک فایل کنیم؟ (مثل فایلهای زیپ)
2= چطور روی آن فایل فشرده پسورد بگذاریم تا اگر کسی روی آن کلیک سمت راست کرد نتواند با وین ریر استخراج کند واز او پسورد پرسیده شود

برای وضوح بیشتر یکی از برنامه های در لینک بالائی که داده ام را در صورتی که DSL دارید داونلود کنید سپس روی آن کلیک سمت راست کنید وسعی کنید محتویات آن مثلا فایل AIO را روی هارد استخراج کنید!

omid.sarmad
20-07-2008, 23:51
امید جان مرسی که جواب دادی
نه ببین بزار واضح بگم
من ده تا برنامه exe دارم حالا یک اتوران با برنامه autoplay media براش ساختم
حالا چطور همه اینها رو یک پک بکنم؟ مثل برنامه های AIO که در لینک بالا دادم وقتی شما روی یکی از این فایلها کلیک می کنید توی تمپ استخراج وبعد اتوران اجرا می شود واگر روی دکمه های اتوران که برای برنامه ها تعبیه کردیم کلیک کنیم فایلها اجرا می شوند
اما فرض کن کسی به طور عادی وبدون اجرا و دوبار کلیک بروی اتوران بخواهد فایلها را مثلا با کلیک سمت راست واستخراج با WINRAR استخراج کند نمی تواند چونکه از او پسورد پرسیده می شود

اکنون سدوال من اینجاست
1- چطور همه فایلها را داخل یک پک جادهیم وتبدیل به یک فایل کنیم؟ (مثل فایلهای زیپ)
2= چطور روی آن فایل فشرده پسورد بگذاریم تا اگر کسی روی آن کلیک سمت راست کرد نتواند با وین ریر استخراج کند واز او پسورد پرسیده شود

برای وضوح بیشتر یکی از برنامه های در لینک بالائی که داده ام را در صورتی که DSL دارید داونلود کنید سپس روی آن کلیک سمت راست کنید وسعی کنید محتویات آن مثلا فایل AIO را روی هارد استخراج کنید!
هنوز دقیق نگرفتم!:41:
اگه میخوای تو temp استخراج شه خود autoplay موقع گرفتن خروجی امکانی داره که فایلهات پک کنه.
گزینه web هست.اینجوری با winrar یا هیچ برنامه ی دیگه ای استخراج نمیشه.
راه دیگه هم اینه که با یه برنامه ی setup ساز فایلاتون رو تو مسیر مورد نظر extract و بعد دستور اجرای فایل autorun رو بدید.
البته اگه درست متوجه شده باشم.:10:

مندی
22-07-2008, 09:58
سلام آقا امید خیلی ممنوننم دوست خوبم که صبورانه به پرسش های من پاسخ می دهید
وبا سلام به دیگر دوستان وآقای لسکو

من فکر می کنم برای واضح شدن ماجرا هیچ چیز بهتر از یک مثال نیست برای همین اول روفتم توی انجمن AIO سایت خودمون تا یک فایل کم حجم پیدا کنم تا شما راحت داونلود کنید ولی همه بالای ده مگ بودند برای همین خودم دست به کار شدم ویکی از فایلهای خودم را برایتان آپلود کردم با نگاه کردن به این فایل متوجه کلیه سئوالات من می شوید این فایل مجموعه حدود 20 برنامه برای داونلود آسان از سایت رپید شر است وحجم آن اندکی بیش از 3 مگ است یعنی در عرض کمتر از 5 دقیقه داونلود می شود:20:

ضمنا این برنامه جدا از هرچیز کلی هم بدردتان می خورد
این هم لینک داونلود با حجم کمی بیش از 3مگ
درصورتی که با داونلود مشکل داشتید بفرمائید تا جای دیگر آپلود کنم

.................................................. .................................................. ........................
طرز استفاده:
ابتدا فایل را از سایت دانلود وسپس با برنامه فشرده سازی خود مثلا WINRAR آنرا آنزیپ کنید
اکنون قبل از هر گونه کلیک بروی فایل فشرده شده به آن نگاه کنید
سئوالات من از شما=
1- چگونه این 20 برنامه بعلاوه اتوران تبدیل به یک فایل شده اند؟ من می دانم به غیر از برنامه AUTOPLAY MEDIA برنامه دیگری استفاده نشده مثلا موله باکس نیست یعنی اول اتوران ساخته نشده وبعد مثلا با یک برنامه دیگر زیپ نشده همه کار ها با خود برنامه اتوپلی ودر حین نصب انجام شده:46:
2- بروی فایل کلیک سمت راست کنید وبا winrar سعی کنید فایلهای آنرا استخراج کنید اما از شما پسورد می خواهد ولی بدون کلیک سمت راست وبا یک دوبار کلیک ساده خود برنامه بدون پسورد اجرا می شود
سئوال دوم= چگونه این پسورد گذاشته شده ؟ من چطور اینکار را روی اتورانم بکنم؟:10:

omid.sarmad
22-07-2008, 10:03
سلام مندی عزیز.
فکر می کنم مثال رو آپلود نکردید.در هر حال اگه فایل شما با winrar زیپ شده اون به تکنولوژی خود winrar برمی گرده نه Autoplay.البته شما مثال رو بزارید تا راحتتر بشه راهنمایی کرد.:10:

مندی
22-07-2008, 10:06
سلام ببخشین مثال رو یادم رفت کلی آبروم رفت الان گذاشتمش داونلود کنید مرسی:10:

ژولی لسکو
22-07-2008, 17:42
خوب , متاسفانه من از دانلود بیش از یک مگ فراریم
مگر در موارد خاص
و چون اسم از Winrar بردین دیگه نیازی به دانلود نیست
چون AMS فقط از Zip پشتیبانی میکنه
پس اون برنامه رو با AMS نساختن
البته من دقیقا منظور شما رو نفهمیدم که نهایتا چی میخاین! البته بخش زیادش بدلیل دانلود نکردن اون فایله.
چون شما در انجمن امنیت نرم افزار دیده بودم حدس میزنم شما دنبال امنیت فایلهاتون باشین
بر اساس این حدس یه پروژه میسازم.

البته دو تا فایل بنامهای Rar.dll و unrar.dll هستن که اگه فانکشنها و آرگومانهاش رو بشه پیدا کرد احتمال بسیار زیاد میشه از رار هم مثل زیپ استفاده کرد. توی انجمن AMS چند دفعه بحث شده که به نتیجه نرسیده یا ریلیز نشده...
در هر صورت از AMS در حد این پروژه ای که ساختم میشه انتظار داشت:

omid.sarmad
22-07-2008, 21:59
سلام.
مندی خدا بگم چیکارت نکنه!:19:
من که گفتم چه جوریه!
اگه دقت می کردی جوابرو می گرفتی:
اگه میخوای تو temp استخراج شه خود autoplay موقع گرفتن خروجی امکانی داره که فایلهات پک کنه.
گزینه web هست.اینجوری با winrar یا هیچ برنامه ی دیگه ای استخراج نمیشه.:13:
برای اینکار کافیه به شیوه زیر از autoplay خروجی بگیری.
یعنی در قسمت build گزینه Web\Email Executable رو انتخاب کن.همین.
در رابطه با winrar چون این برنامه فایلهای exe یی که با خودش فشرده شدن رو هم با کلیک راست اکسترکت می کنه این خطا پیش اومده.:10:

مندی
23-07-2008, 20:15
امید جان مرسی تست می کنم ونتیجه رو اعلام می کنم
فقط یه قضیه پس تکلیف پسورد چی میشه؟>
یعنی می خوای بگی اگه با غیر winrar بخوای آنزیپ کنی این طور نمیشه؟ مثلا با winzip?

راستی یه سئوال = شما اصلا برنامه رو داونلود کردید یا نه؟ خواهش می کنم اعلام کنید
ضمنا من فایل رو زیپ کردم تا حجمش کم بشه من منظورم فایل exe داخل زیپ است یعنی شما پس از داونلود با یک فایل به نام aio.rar مواجه می شوید پس از آنزیپ یک فایل اجرائی به نام AIORS.EXE داخل آن است اکنون روی ان کلیک سمت راست کنید وسعی کنید محتویات را استخراج کنید می بینید پسورد می خواهد آیا شانسی است؟
اینطور نیست من بیش از یک صد فایل AIO دارم که همه همینطورند
امید وارم به من کم هوش توضیح کافی دهید
باز هم ممنونم دوست خوبم

omid.sarmad
23-07-2008, 20:29
خوب فايل نهايي توسط خود autoplay كد گذاري شده و چون فايل اجرايي خودش پسوورد رو داره از شما پسوورد نمي خواد.ولي winrar از شما پسوورد مي پرسه.البته قضيه اونقد هم پيچيده نيست.
برنامه رو هم دانلود كردم،البته به سختي.
همونطور كه گفتم شانسي نيست،اون فايل فشرده شده البته با مكانيزمي كه autoplay تعيين مي كنه.
winrar هم اون برنامه رو به عنوان يه برنامه ي zip شده تشخيص ميده.
مسلما اگه شما پسووردي كه autoplay براش تعيين كرده داشته باشيد مي تونيد با كليك راست هم فايلها رو اكستركت كني.قربونت :10:

مندی
24-07-2008, 09:28
امید جان مشکل من هم همین جاست عزیز دلم
من می خوام یاد بگیرم که چطوری روی اتورانم اینطوری پسورد بگذارم میشه به من یاد بدین؟
من برای محافظت فایلهام این پسورد رو می خوام که کسی نداشته باشه ولی خود برنامه بدونه وبدون سئوال از کسی پسورد رو خودش وارد کنه
ولی اگه کسی خواست فایلها رو به صورت دستی آنزیپ کنه از او پسورد پرسیده بشه
همین وبس تو رو خدا اگه میشه توضیح بدین
راستی اگه در داونلود مشکل دارین بگین تا یه جا دیگه آپلود کنم هر سایتی که شما بگین
خجالت نکشین من هم شده که نتونم یه فایل رو داو.نلود کنم من دوست دارم مطمئن بشم که شما فایل رو داونلود کردید تا حتما بفهمید من چی میگم در غیر این صورت از سئوال من کسی چیزی متوجه نمیشه

omid.sarmad
24-07-2008, 11:35
خوب autoplay همینکارو واسه شما انجام میده دیگه.چرا داری اینقد پیچیدش می کنی مندی جان.
ضمن اینکه همه ی برنامه ها فایل رو توی temp و یا یه جای دیگه آنزیپ می کنند و اگه کسی بخواد می تونه به راحتی به اونا دسترسی داشته باشه.
در رابطه با دانلود هم گفتم که دانلودش کردم.چرا باید خجالت بکشم؟:13:
دوباره عرض می کنم فایل رو دانلود کردم.
راستی مندی جان چرا خودت تست نمی کنی.یه برنامه با autoplay بساز و چند دکمه و نرم افزار که با کلیک بر روی هر دکمه یکی از نرم افزارها اجرا بشه بعد به همون شیوه یای کگه گفتم خروجی بگیر.همونی میشه که می خوای.:46:

ژولی لسکو
26-07-2008, 19:28
اگه کسی این پلاگین رو داره لطف کنه بذاره SendKeys
setup_sendkeys.exe

مندی
27-07-2008, 11:48
سلام به همگی مخصوصا آقا امید واقا / خانم ژولی
چند روز بود کسی توی خونه به من اجازه نمیداد به اینترنت وصل بشم! برای همین هم نمیشد بیام و بگم که نتیجه کارم چی شد

امید جان مرسی حق با شما بود همون گزینه web-email برای همین کار بود من تست کردم هم فایلها رو پک کرد وهم روش پسورد گذاشت درست درست شد
خیلی ممنون من حتی فکرش رو هم نمیکردم این آیتم باشه همیشه نگاش که می کردم با خودم می گفتم حتما این یکی مال اینه که برنامه رو بفرستیم برای ایمیل دوستمون!! راستش اسمش غلط اندازه

اقا / خانم ژولی مرسی بابت اون فایلی که ساختین ولی من تستش کردم سر در نیاوردم! میشه بگین اون فایل text که استخراج میشه رو چطوری گذاشتین من هرچی گشتم نفهمیدم حالا اگه فایل دیگه ای باشه چی؟ مثلا mp3 یا عکس اونها رو هم میشه گذاشت؟ میشه لطف کنین به من یاد بدین؟ خیلی دوست دارم یاد بگیرم برای حفاظت برنامه هام خیلی به درد می خوره
آقا امید شما هم اگه برنامه اقا / خانم ژولی رو تست کردین یه نگاهی بیاندازین بد نیست من نمی دونم اون فایلی که استخراج میشه کجاست؟ یعنی چطوری اون فایل رو بگنجونیم؟ منظورم توی اتوران هستش منظورم اینه فایل زیریه حجمش هم فقط 10 کیلوبایته مرسی لسکو

خیلی ممنون میشم راهنمائی کنید راستش من غیر از این سایت هیچ جای دیگه رو سراغ ندارم که بتونم اطلاعاتی بدست بیارم

باز هم ممنونم

ژولی لسکو
27-07-2008, 16:06
سلام
شما برو به آدرس زیر و فایل ZIP خودت رو که میتونه حاوی هر فایلی باشه و از جمله mp3 با همون نام Readme جایگزین کن و پاس هم حتما Mandi (حرف بزرگ و کوچیک مهمه)باشه، اگه یه کوچولو کدنویسی بلد باشی میتونی تموم این نام و پاس و ... رو هرطور میخای بذاری:

C:\Documents and Settings\Lesco\My Documents\AutoPlay Media Studio 7.0\Projects\Pass for extract\CD_Root\AutoPlay\Docs

موفق باشی

mahramasrar2
29-07-2008, 10:09
سلام ژولي جان -اميد جان وديگر دوستان بازديد كننده تاپيك
بد نديدم حالا كه تاپيك خاصي براي برنامه AMS وجود نداره اين لينك ها رو هم اينجا منعكس كنم تا همه چيز شسته رفته تر از آب دربياد

آموزش فارسي برنامه Autoplay media studio

_cd-1.part1.rar

_cd-1.part2.rar

cd2

توجه پارتها هركدام 100 مگ مي باشد
سطح آموزش مبتدي- بدون پرداختن به كد نويسي

ژولی لسکو
29-07-2008, 12:38
سلام
برای من امکان دانلودش نیست
اینکه نوشتی بدون کدنویسی یهنی چهه؟!
پس چی آموزش داده؟

مندی
29-07-2008, 13:24
ببخشین اآقا امید واقا / خانم ژولی شما کتاب آموزشی برای این برنامه سراغ ندارین؟ منظورم pdf است
سایت مخصوص این برنامه چی؟
اگه فارسی باشه خیلی بهتره

omid.sarmad
29-07-2008, 14:07
سلام.
می تونی ازفوروم سایت تولید کننده استفاده کنی،توش آموزشهای خوبی هست.می تونی سوالاتت رو هم مطرح کنی.متاسفانه آموزشی واسه این برنامه سراغ ندارم.البته راهنمای نرم افزار خودش کاملترین آموزشه.
اگه سوالی هم داشتی همین جا بپرس.:20:

mahramasrar2
29-07-2008, 14:11
ژولي جان در رابطه با سئوال شما
آموزش ها صرفا توضيحات سطحي درباره برنامه است همانند نحوه نصب نحوه كرك توضيح در رابطه با دكمه ها نحوه اختصاص دادن موزيك وصوت به دكمه هاو.....
دركل اين آموزش تنها براي كساني كه هيچ گونه اطلاعي از اين برنامه ندارند مناسب است ولي بعيد مي دانم براي حرفه اي تر ها كار گشا باشد
مندي جان در رابطه با سئوال شما
در رابطه با كتاب سرچ مي كنم واطلاع مي دهم
اميدجان در رابطه با آنچه فرموده ايد
اگر چه سايت اصلي خودش بهترين منبع است ولي با اين حال تا آنجا كه خاطرم مي رسد امكان رجيستر شدن كاربران ايراني وجود نداشت و نياز به تغيير ip وكلي كلك ديگر بود البته اين متعاق به بيش از يك سال قبل است الان را نمي دانم تازگي تست نكرده ام كه ببينم محدوديت ها برطرف شده يا خير؟

ژولی لسکو
29-07-2008, 16:15
ممنون محرم جان
سایت هم با ایران مشکلی نداره
ولی مطمئن باشین مثل اینجا بهتون خوش نمیگذره
سوالی باشه در خدمتیم
خصوصا که امید عزیز اینجاست و با کمک هم میتونیم تاحد ممکن پاسخگوی سوالات دوستان باشیم

مندی بهترین آموزش ممکن برای شروع که کارای علیرضای عزیز هست:

مندی
30-07-2008, 12:49
کسی کتاب یا متون مفید فارسی گیر نیاورد؟
آقا کمک کنید لطفا

ژولی لسکو
30-07-2008, 17:44
اگر دنبال کدنویسی هستین تنها منبعش همون لینک بالاست
اصلا رفتی ببینی؟
بهتره شروع کنی و فعلا همون لینک هست
سوالی بود چه اینجا و چه در انجمن Ams میتونی دنبال کنی و راهنمایی بگیری
موفق باشی

kodakan
29-08-2008, 00:50
سلام من دارم یه اتوران با برنامه AutoPlay Media Studio میسازم و دکمه ای را برای نصب فونت ساختم . حالا من حدود 500 فونت دارم که حتما باید نصب بشه .حالا چطوری توی این برنامه فونت هامو نصب کنم که کابر با کلیک روی دکمه نصب فونت ،نرم افزار همه فونت ها را نصب کنه

kodakan
03-09-2008, 01:23
سلام به استاد لسکوی عزبز...
منم یه مشکل دارم که ممنو میشم کمکم کنید .من با برنامه AutoPlay Media Studio یه سی دی اتوران ساختم که یه دکمه توش گذاشتم که اسمشو گذاشتم "نصب فونت"
طبیعتا با کلیک روی اون حدود 500 فونت رو باید نصب کنه توی فونت ویندوز,, ولی نوشتن برنامشو بلد نیستم من میخوام با کلیک روی اون از فولدر فئنتی که توی سی دی من هست تمام فونتهامو نصب کنه اگه ممکنه منو راهنمایی کنید
دوم اینکه اگه اون فونت قبلا نصب شده باشه ارور نده

omid.sarmad
03-09-2008, 09:06
File.Copy("Autoplay\\Docs\\Fonts\\*.*", Shell.GetFolder(SHF_FONTS).."\\", true, true, false, true, nil);

kodakan
04-09-2008, 01:26
سلام به استاد لسکوی عزبز...
منم یه مشکل دارم که ممنو میشم کمکم کنید .من با برنامه AutoPlay Media Studio یه سی دی اتوران ساختم که یه دکمه توش گذاشتم که اسمشو گذاشتم "نصب فونت"
طبیعتا با کلیک روی اون حدود 500 فونت رو باید نصب کنه توی فونت ویندوز,, ولی نوشتن برنامشو بلد نیستم من میخوام با کلیک روی اون از فولدر فئنتی که توی سی دی من هست تمام فونتهامو نصب کنه اگه ممکنه منو راهنمایی کنید
دوم اینکه اگه اون فونت قبلا نصب شده باشه ارور ندره

kodakan
05-09-2008, 00:20
سلام . کار نمیکنه یعنی با کلیک روی دکمه برنامه(نصب فونت) هبچ اتفاقی نمی افته

ژولی لسکو
05-09-2008, 12:24
امىدوارم بدرد بخوره

مخلصم

NIK SYSTEM
11-09-2008, 16:39
با عرض سلام به همه ی دوستان گرامی

نمیشه گفت چقدر اطلاعات درباره ی AMS دارم ولی همینقدر بگم که از AMS 4 تا حالا که به AMS 7 رسیدیم با همشون سر و کله زدم و حتی برنامه های سنگین در حد برنامه های حسابداری و انبارداری هم نوشتم .
و تا اونجایی که من این تاپیک رو خوندم و دیدم خوشبختانه میتونم توی تمام مشکلاتی که شما تا حالا مطرح کردید که حل شده و یا نشده کمک و راهنمایی کاملی بهتون بکنم.
حالا بنده در خدمتتون هستم و اگه سوآلی باشه که بتونم جواب بدم مشتاقانه انجام وظیفه میکنم.

فقط از دوستانی که با این برنامه کار کردن میخواستم بدونم از کجا میشه پلاگین mp3 برای AMS بگیرم.
چون خصوصیت لود mp3 فقط در AMS 4 بود و از اون به بعد دیگه نیست.

با تشکر
NIK SYSTEM

NIK SYSTEM
11-09-2008, 16:54
بهترین و مطمعن ترین راه برای نصب فونت به این صورته که :

1 - فونتها را با دستور کپی داخل فولدر فونت کپی کنید.
2 - بعد از یه تایم نیم ثانیه ای فولدر فونت رو باز کنید تا خود ویندوز فونت ها رو رفرش و نصب کنه .
3 - حالا بعد از یه تایم یک ثانیه ای دستور بستن پنجره ی فونت رو به برنامه بدید.

چون وقتی که با دستور برنامه فونت ها رو نصب کنید سیستم باید ریستارت کن ولی با این روش دیگه نیازی به ریستارت نیست.

البته اگه خواستید بگید که دستورات رو بنویسم.

NIK SYSTEM
11-09-2008, 17:10
در ضمن در جواب سوآل خانم مندی بگم که حتی اگه از طریق گزینه ی Web از برنامه خروجی بگیری و یک فایل اجرایی بصورت پک شده درست بشه که با وینرار احتیاج به پسورد داره هم میشه به راحتی و با هیچ برنامه ایی تمام اطلاعات پک رو از فولدر Temp برداشت.
به اینصورت که تا زمانی که برنامه بازه اطلاعات شما در فولدر Temp قابل دسترسیه .

که اگه هنوز راهی پیدا نکردید بگید که راه حل این مشکل رو هم بگم
البته یه ذره طولانیه ولی شدنی

kodakan
22-09-2008, 00:39
سلام .اگه دستورات رو برام بنویسید ممنون میشم

Captain Tsubasa
23-09-2008, 13:19
سلام.
من وقتی یه دکمه با عکسهای فرمت png درست میکنم اون دکمه کار نمیکنه وهنگام اجرای اتوران کاری انجام نمیده یعتی یه جورایی disable هست.فقط هم با فرمت png مشکل داره ولی دکمه های خودش همه با عکس های فرمت png درست شده.لطفا یکی بگه که چیکار کنم که بتونم با عکس فرمت png دکمه درست کنم.
با تشکر.

ژولی لسکو
03-10-2008, 16:08
در ضمن در جواب سوآل خانم مندی بگم که حتی اگه از طریق گزینه ی Web از برنامه خروجی بگیری و یک فایل اجرایی بصورت پک شده درست بشه که با وینرار احتیاج به پسورد داره هم میشه به راحتی و با هیچ برنامه ایی تمام اطلاعات پک رو از فولدر Temp برداشت.
به اینصورت که تا زمانی که برنامه بازه اطلاعات شما در فولدر Temp قابل دسترسیه .

که اگه هنوز راهی پیدا نکردید بگید که راه حل این مشکل رو هم بگم
البته یه ذره طولانیه ولی شدنی

سلام دوست عزیز
خوشحال میشم تجربه شما رو بدونم
واقعا ممنونم

سلام دوست عزیز
Captain Tsubasa@
دلیل خاصی داره که میخای با png کار کنی؟ مثلا ترانسپرانسی؟
البته من هنوز امتحان نکردم ببینم واقعا همچین خطایی باشه

sajad
19-10-2008, 00:11
سلام شايد سوال راحتي باشه . ام اممنون مي شم راهنماييم كنيد . من مي خوام صفحه اول كه مياد بالا از كابر نامشو بخواد و در صفحه هاي بعدي اين نام در بالاي صفحه هميشه به نمايش در بياد . با اين نرم افزار چطوري اينكارو كنم ؟

sinanet
19-10-2008, 20:24
سلام من می خوام فایل های ویدیویی با فرمت avi که فقط با camtasia player اجرا میشه رو تحت camtasia player که روی dvd گذاشتم اجرا کنه اما وقتی دکمه ی مربوطه رو که ساختم فشار میدم فایل ها رو تحت پلیری که روی سیستم هست اجرا می کنه که خب معلومه که تصویر نداره و فقط صداست . چیکار کنم؟ مرسی

ژولی لسکو
19-10-2008, 20:43
سلام
سجاد عزیز :
مشکلی بود در خدمتم

Edit:
فکرکنم این یکی مدنظرت بوده:

سینای عزیز :
درست نگرفتم بیشتر توضیح بده

ژولی لسکو
19-10-2008, 21:25
الآن دیدم
خود AMS فایل Avi ساپورت میکنه و نیازی به کمتازیا پلیر نیست
دلیل خاصی داری که میخای پلیر مجزا کارکنی؟

شرمنده من یاهویی نیستم
اگه خصوصیه PM بزن

sajad
21-10-2008, 18:31
با سلام . بسيار ممنون از راهنمايي شما . من ديدم كه اسكريپتي نوشته بوديد در مورد صفحه ديالوگ . من اگه بخوام اين اسكريپت ها رو بدونم آيا راهي هست ؟ يا بايد برنامه نويسي بلد باشم ؟ چون اينجوري اين برنامه خيلي سخت مي شه . در مورد يه چيز ديگه هم سوال داشتم . ببنيد اگه من بخوان نرم افزار درست كنم كه فرد يك سري مطالي رو بايد بگذرونه تا برسه به مثلا يه آزمون و بدون خوندن مقالات نتونه برسه آيا با اين نرم افزار مي شه ؟

ژولی لسکو
22-10-2008, 17:01
سلام
خواهش ميکنم دوست عزيز
من نميدونم چطوري با اين نرم افزار آشنا شدي ولي بهترين و ساده ترين و کاربردي ترين نرم افزار ممکن براي استارت زدن يرنامه نويسي همين نرم افزار هست ، شما بهتره آموزشهاي دوست خوبم عليرضا شفاهي رو دانلود کني و بخوني و خودتم کنجکاوي کني و دست بکار بشي ، مطمئن باش موفق ميشي.
اون نرم افزار هم که گفتي ميشه ساخت ، آتوپلي کتابخونه هاي قوي داره و هر روز هم قوي تر ميشه و ساختن اين چيزي که گفتي بيشتر تفريحه تا برنامه نويسي!
موفق باشي

hesam_g59
04-11-2008, 02:16
سلام....
من چندين تا مشكل با ams 7 دارم...اينم بگم..اصلا بلد نيستم كد بنويسم
اوليش و مهمترينش...چطوري كاري كنم كه يه دكمه رو وقتي چند بار ميزني.چندتا كار متفاوت انجام بده...
مثلا... پخش موسيقيبراي پس زمينه گذاشتم...و يه دكمه كه اون موسيقي رو عوض كنه...دفعه اول ميشه...اما ديگه نميشه تكرارش كرد...يعني آهنگ دوم يا سوم پخش نميشه...لطفا اساسي كمكم كنين
2- عين مثال بالا رو براي گالري ميخوام...ميخوام دكمه اي رو بزنم و عكس هاي زمينه عوض شه..
ممنونم
(خواهشا اگه ميشه سريع جوابمو بدين)

ژولی لسکو
04-11-2008, 19:41
سلام
1- راه آسون اینه چندتا چک باکس داشته باشی و بر اساس اون عملیات رو برای دکمه تعریف کنی .
راه آسون دیگه اینه که شما بک سری کار پشت سر هم از دکمه بخیای که همواره ترتیبش همینه
راه سختش بر اساس Event ها هست مثلا زمانی که یک عکس در حال نمایش است این کار رو بکن در غیر این صورت اون رو بکن ! اینکه میگم سخت منظورم محدودیت وقایع نویسی و وقایع گیری هست در آتوپلی
در حال حاضر همین به ذهنم رسید

2- این یکی خیلی راحته ، ممکنه تو آرشیوم باشه اگه نبود میتونم برات بنویسم البته تا پنج شنبه یا جمعه بابد صبر کنی چون فقط بیکاریم اون موقع هست .
البته دوستانی که بلدن ببینن زودتر کمکت میکنن

hesam_g59
05-11-2008, 17:08
سلام...
من خودم یه راه پیدا کردم....البته برای تعویض عکس
ولی هنوز برای اینکه یه دکمه ، مثلا روش 4 بار میزنم...4 تا عکس مختلف رو نشون بده...یا 4 تا آهنگ پخش کنه رو نتونستم پیدا کنم

ژولی لسکو
06-11-2008, 20:20
سلام
کدها رو در لیبل و پریلود ببین:

در مورد پخش همزمان موزیک در AMS محدودیت هست
تا جاییکه یادمه یه کانال بکگراند داره و تا 4 میکس کانال
البته هیچ موقع ازش استفاده نکردم ولی نباید کار زیادی بخاد
وقت کنم یه تمپلیت میذارم

NIK SYSTEM
18-12-2008, 02:06
سلام حسام جان و بقیه دوستان
در مورد اینکه چطوری میشه چند تا آهنگ یا عکس یا هر فایل دیگه ای رو پشت سر هم و با یه دکمه اجرا کرد باید بگم که :
باید اسم اون چند فایل رو به ترتیبی که میخوای داخل یه Table ایجاد کنی و با توجه به شماره فایل توی اون Table،دستوری بنویسی که یک عدد رو کم و زیاد کنه و با توجه به اون عدد که بهش متغیر میگیم اون فایلی که توی Table که ایجاد کردیم، وجود داره و شماره خطش با متغیر ما همسان هست اجرا بشه !
درست مثل حالتی که چند تا فایل رو با هم انتخاب میکنیم و اسامی و آدرسشون توی یک Tableذخیره میشه !
که میشه مثل چند صفحه که با دکمه Next میره به صفحه بعدی و با Prev میره به قبلی !
اگه متوجه نشدی بگو تا یه نمونه برات بنویسم و بزارم که ببینی !
چون احساس کردم برات پیچیده شد !
در ضمن ببخشید که دیر به دیر جواب میدم، چون وقت ندارم !

NIK SYSTEM
18-12-2008, 12:15
دوباره سلام
من یه نمونه برای توضیح بالا نوشتم که امیدوارم بتونه کمکت کنه !
البته برای بهتر متوجه شدن دستور ها، از function استفاده نکردم و دستور ها رو برات چند بار نوشتم !
اگه ابهامی توش دیدی در خدمتم !

راستی یادم رفت بگم این پروژه رو با AMS 7.0 نوشتم با ورژن قدیمی بازش نکنی !

NIK SYSTEM
18-12-2008, 13:37
سلام ژولی
من توی یک صفحه قدیمی آموزشی دیدم که سوآلی کرده بودی توی این مایه ها که همونطوری که میشه عدد ها رو اضافه کرد میشه حروف رو هم اضافه کرد مثل a به b و به c و همینطور !
اونجا جواب نه گرفته بودی ولی میشه !
اگر هنوز جوابش رو نداری بگو تا بگم !

NIK SYSTEM
18-12-2008, 13:40
من این سوآل رو قبلن هم کردم ولی دوباره میپرسم که بدونم از دوستان کسی میتونه کمکم کنه !؟
نمیدونم از کی با AMS کار میکنید ولی در نسخه 4 این برنامه قابلیت لود و اجرای mp3 وجود داشت که در نسخه های بعدیش نیست و نیاز به پلاگین داره !
کسی از دوستان پلاگین mp3 رو برای AMS 7 داره !؟

MohsenStar
19-12-2008, 11:48
سلام ...
بنده هم چند تا سوال ميتديانه در مورد اين برنامه داشتم ممنون ميشم كمكم كنيد :
بنده مثله مجموعه نرم افزار ها ميخوام وقتي كاربر با موس ميره روي كليد توضيحات مربوط به اون كليد توي صفحه اتوران نمايش داده بشه بايد چيكار كنم؟

در صفحه اتوران يخ آيكن ياهو مسنجر هم گذاشتم كه ميخوام آيدي خودم رو بذارم توش تا كاربر وقتي روي اون كليك ميكني اتوماتيك ياهو مسنجرش و پنجره ايدي من براش باز بشه

چطوري ميتونم روي دكمه هاي اتورانم افكت گذاري كنم يعني اول صفحه اتوران بياد بعدش كليدها به ترتيب از بالا پرتاب بشن جاي خودشون و سر جاشون قرار بگيرن .
با تشكر

ژولی لسکو
19-12-2008, 12:34
قبل از هرچیز ممنون از NIK SYSTEM که یه حال اساسی داد به این تاپیک
کم کم داشتم فراموشش میکردم!
نیکی جان آبروداری کن و پست 50 رو حذف کن
اون مال خیلی قدیمه!!!
این یه استودیوی کامل برای کار با MP3
اینقدر کامله که میتونی باهاش یه برنامه مثل وینمپ بسازی و پخش mp3 یکی از کارهاشه:

اگر AMS بازه ببندش و بعد:
پوشه SliderExرو در C:\Program Files\AutoPlay Media Studio 7.0\Plugins\Objects قرار بده
پوشه LuaCOMرو در C:\Program Files\AutoPlay Media Studio 7.0\Plugins\Actions قرار بده
دست آخر هم پروژه CustomMP3-Engine.apz رو اجرا کن و حالشو ببر
برای MohsenStar عزیز هم سعی میکنم یه Sample بسازم

من فقط جمعه ها میتونم سربزنم
خاهشا دوستانی که جواب پرسشی رو میدونن جواب بدن تا دوستانمون معطل نشن
مخلص شما ژولی

MohsenStar
19-12-2008, 12:51
سلام ...
ژولي جون ممنون ميشم كار ما رو امروز راه بندازي ...
خدايي تا جمعه نميتونم صبر كنم .
ممنونت ميشم

ژولی لسکو
19-12-2008, 13:20
محسن جان اینم تقدیم به شما

برای اجرای یاهو باید مسیر رو براش تعریف کنی
و برای توضیحات چند ثانیه موس رو روی دکمه نگه دار تا tooltip نمایش داده باشه
کدها هم در OnShow هستن
موفق باشی

اینم یکی دیگه:

اگه یه خورده وقت بذاری انیمیشن خوبی میشه باهاش ساخت
کافیه کد اولی که گذاشتم رو دستکاری کنی
مثلا یکی بساز که از قطر صفحه وارد بشه
ببینم چه میکنی:10:

اینم آخرین سمپل:

موفق باشی

MohsenStar
19-12-2008, 14:17
سلام ...
مرسي ژولي جان منظور من از توضيحات اين هست كه وقتي با موس ميريم رو كليد مثلا فونت جايي از صفحه كه خودمون تعريف كرديم توضيحات ما در مورد اون فونت نمايش داده بشه دقيقا" مانند اتوران هاي مجموعه نرم افزاري كه در مورد نرم افزارهاش توضيحاتي ارائه كردن .
بازم ممنون

NIK SYSTEM
19-12-2008, 14:50
اول سلام و تشکر از ژولی

و بعد هم به محسن عزیز بگم که اگه اشتباه نکنم تو حالتی رو میخوای که وقتی موس روی یه آبجکت بره بدون کلیک اتفاقی بیفته وپس از جابجایی موس از اونجا کنسل بشه ، مثلن یه متن درباره اون موضوع نمایش داده بشه و بعدش هم حذف !
اگه اینطوره باید توی قسمت اسکریپت آبجکت مورد نظر (مثل یه دکمه) از سربرگ های On Enter (آمدن موس بر روی آبجکت) و On Leave (رفتن موس از روی آبجکت) استفاده کنی و توی اونها کد بنویسی !

و همچنین اگه میخوای با کلیک به روی یه آبجکت یاهو مسنجر بالا بیاد و به یک آیدی خاص آماده ی پی ام بشه باید :
اول یه آبجکت وب باز کنی و بی آدرس
بعد یه دستور بنویسی که اون صفحه ی وب بره به این آدرس :
ymsgr:sendIM?Y!ID
که به جای Y!ID آیدیه مورد نظر که قراره بهش پی ام داده بشه
بازم اگه سوآلی بود درخدمتم !

MohsenStar
19-12-2008, 14:57
سلام ...
مرسي نيكي عزيز من تازه با اين برنامه آشنا شدم و اصلا اسكريپت نويسي بلد نيستم !
بله من همونطور كه گفتيد ميخوام ممنون ميشم نمونه كد برام بذاريد .
در smapel هاي ژولي عزيز كليدها در يه رديف چيده ميشن با افكت ولي در اتوران من هر كليد مختصات خودش رو داره !!!
اصلا اسكريپت نويسي بلد نيستم و نميدونم چيكار كنم
با تشكر

NIK SYSTEM
19-12-2008, 15:09
محسن جان از صد در صد کارآیی این برنامه بیشتر از 90 درصدش با اسکریپت نویسیه
باید سعی کنی که اسکریپیت نویسی توی این برنامه که اتفاقن هم خیلی ساده است رو یاد بگیری که بهترین استارت برای شروع برنامه نویسه !
چشم من در اولین فرصت یه سمپل برات می نویسم که کارت رو راه بندازه
ولی اگه بازم کد نویسیه این برنامه رو بلد نباشی متوجه نمیشی که من چیکار کردم
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستی ژولی جان این پلاگین mp3 واقعن معرکه است.
دستت درد نکنه و امیدوارم بتونم جبران کنم.

NIK SYSTEM
19-12-2008, 16:58
دوباره سلام و من سمپل رو برات نوشتم
تو قسمت اول Lesson 1من کدهای مربوطه رو در سربرگ های On Enter و On Leave برات گذاشتم ولی برای خلاصه شدن دکمه های بعدی رو از روش function استفاده کردم که میتونی در قسمت PreLoad صفحه اصلی کد ها رو ببینی.
همچنین در زیر صفحه یه جمله قرار دادم که با کلیک به روی اون به آیدی خودم پی ام میده .
البته از روشی که بالا گفتم استفاده نکردم چون این روشی که توی این استفاده شد ساده تره ، برو ببین

اینم آدرس سمپل :

موفق باشی .

MohsenStar
19-12-2008, 18:18
سلام ...
ممنون بابت سمپل و توضيحاتتون ...
فايل آموزشي فارسي اسكريپت نويسي اين برنامه هست ؟
شما خودتون چطور ياد گرفتيد ؟

hesam_g59
20-12-2008, 00:22
سلام ...

منم ميخوام...اگه آموزش فارسي داره ..به منم بگين...ممنون:40:
نيك جان...خيلي باحالي...:40::40::40::40::40::10::10::10:

NIK SYSTEM
20-12-2008, 21:13
سلام دوستان عزیز
راستش من یه پیش زمینه ی خیلی کوچولو از QBasic داشتم که مال خیلی سال پیش بود و بعد حدود 6 سال پیش هم با این برنامه آشنا شدم و شروع کردم به کار کردن با AMS 4.0 که توی اون اسکریپت قسمت کمی از برنامه بود و رسیدم به AMS 5 و 6 و یواش یواش با VB کار کردم و Delphi و ... در کل من استارت برنامه نویسی رو با اسکریپت نویسی توی AMS زدم.
مرجع یاد گیری من هم چیزی نبود به جز Help پرقدرت این برنامه که تو هر زمینه ای از این برنامه بهتون کمک میکنه !
شما با Help برنامه شروع کنید و از انگلیسی بودنش هم نترسید ، چون اونقدر ها هم سخت نیست.
منم جایی مرجع فارسی خوبی تا حالا ندیدم ، و هرکی هر چی نوشته، دانسته های خودش بوده که تا اونجایی که من دیدم کامل نبودن !
و یادتون باشه اگه فارسی باشه کمتر تو ذهنتون میمونه تا انگلیسی ، چون برای فهمیدن انگلیسیش بیشتر زحمت میکشید و بهتر تو ذهنتون میمونه !
اگر هم جایی به کمکی نیاز داشتید و از عهده ی من بر بیاد از کمک دریغ نمیکنم .
فقط باید با این برنامه سمج بود و نمیشه رو از ذهنتون دور کنید !
و هر جا هم به بن بست خوردید یا کمبودی تو برنامه بود میتونید از حقه زدن به برنامه کمک بگیرید یا برنامه رو دور بزنید و هزار تا کار دیگه !
موفق باشید !

NIK SYSTEM
20-12-2008, 21:21
راستی یه خبر جدید هم به همه دوستان
AMS 7.5 هم اومد !
من هنوز دانلود نکردم ولی با دانلودر که داخل فایل زیپ رو دیدم انگار سریال هم تو داشت !
در هر صورت امیدوارم به درد بخوره ! و حالشو ببرید !

موفق باشید !

hesam_g59
21-12-2008, 00:01
من 7.5 رو گرفته بودم...اما يه مشكل داشت...(شايد مال من اينطوري بود)
فايلهايي كه بايد نصب بشن از روي منوي ساخته شده....پيام خطا ميداد و نصب نميكرد

ژولی لسکو
21-12-2008, 19:11
سلام ...

منم ميخوام...اگه آموزش فارسي داره ..به منم بگين...ممنون:40:
نيك جان...خيلي باحالي...:40::40::40::40::40::10::10::10:

سلام
بهترین آموزش های اون توی همین سایت هست
کار دوست خوبم علیرضا شفایی هست
حتما بدردتون میخوره موفق باشین
ضمنا توضیحات NIK SYSTEM در مورد Help رو کاملا جدی بگیرین

Unknowlive
25-12-2008, 15:21
با سلام یکی میشه بگه چه جوری زبان های برنامه نویسی همچون وی بی یا سی در AMS استفاده کنیم من اکثر زبان برنامه نویسی در سطح متوسط کار کردم هر کدوم بگی زیاد فرقی نداره
C-C++-C#-VB-VB.net-Delphi

ژولی لسکو
25-12-2008, 20:46
سلام
تاجاییکه من میدونم فقط میتونی Dll بسازی و در AMS استفاده کنی
یا کدت رو ترانسلیت کنی به اسکزیپت و استفاده کنی
ولی چرا میخای همچین کاری بکنی؟ C++ دلفی !

NIK SYSTEM
26-12-2008, 00:20
با سلام یکی میشه بگه چه جوری زبان های برنامه نویسی همچون وی بی یا سی در ams استفاده کنیم من اکثر زبان برنامه نویسی در سطح متوسط کار کردم هر کدوم بگی زیاد فرقی نداره
c-c++-c#-vb-vb.net-delphi

عزيزم شما وقتي ميتوني با وي بي، دلفي و يا سي برنامه بنويسي ديگه چه نيازي به ams داري ؟
ولي اگر هم بخواي چنين كاري كني به گفته ژولي بايد كدها رو به اسكريپت ams برگردوني يا از نو بر اساس الگوريتمي كه ميخواي بنويسيشون !
ولي اگر منظورت چيزي ديگه است كه ما نفهميديم ، بهتره توضيح كاملتري بدي .

Unknowlive
28-12-2008, 19:43
مثل اینه که گرافیک ams را در کنار راحتی که داره در نظر نمی گیرید

ژولی لسکو
07-01-2009, 21:45
خوب از این حیث حق با شماست
سریع و راحت و ویژوال بودن ams کار رو باهاش لذت بخش کرده

salehi56
10-01-2009, 20:53
سلام بر همه دوستان
من هم یکی از طرفداران پر و پا قرص این برنامه هستم و تا کنون چندین سی دی با ان ساخته ام
دو تا سوال دارم
1 - نسخه 7 نسبت به نسخه 6 ارزش دانلود و استفاده را دارد یا نه و آیا کرک آن مشکلی ندارد
2 - اگر من بخواهم کاری کنم که اتوران در هر کامپیوتری با هر رزولوشنی به حالت فول اسکرین دیده شود با ید چگونه این کار را انجام دهم . آیا اصلا چنین کاری امکان پذیر است ؟ پیشنهاد help خود برنامه این بود که اتوران در کممترین حد ممکن ساخته شود (مثلا در 480*640) و بعد آنرا فول اسکرین کنیم اما من میخواهم اتورانی را که در حالت 1024*768 ساخته ام در تمام سیستم ها درست نمایش داده شود ! (مثلا در 800*600)
چکار کنم؟

salehi56
10-01-2009, 20:55
سوال دیگر من در این رابطه این است که آیا کدی وجود دارد که به محض اجرا شدن اتوران (هنگام لود شدن اتوران) بطور اتوماتیک و بدون دخالت کاربر رزولوشن کامپیوتر کاربر را بر روی 1024*768 قرار دهد تا برنامه درست دیده شود

ژولی لسکو
10-01-2009, 21:45
سلام
در مورد سوال اول:
یک لحظه هم درنگ نکن
آخرین نسخه رو بگیر تا گرید و لیست آیکون هم داشته باشه
در مورد سوال دوم باید بگم:
Run in Full Screen (Kiosk) Mode
AutoPlay Media Studio has an option to run your application in a full screen mode. This mode does not resize your project to fullscreen, but rather fills the empty surrounding space with a background color of your choosing.

To enable this option:

Choose Project > Settings from the menu.

Select the Kiosk Mode option.

Select your desired background color.

Click OK.
در مورد سوال سوم:

فقط کافیه در پری لود رزولوشن استاندارد رو وارد کنی
البته پیشنهاد من همون کیوسک مود هست
چون مونیتور رفرش ریت رو با تستی که زدم نتونست تغییر بده
موفق باشی

salehi56
11-01-2009, 11:51
در مورد سوال سوم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفقط کافیه در پری لود رزولوشن استاندارد رو وارد کنی
البته پیشنهاد من همون کیوسک مود هست
چون مونیتور رفرش ریت رو با تستی که زدم نتونست تغییر بده
موفق باشی[/quote]
درست متوجه نشدم !
ببینید من الان یه اتوران در اندازه 1024*768 ساختم
میخوام که این تو کامپیوتر کاربر اگر رزولوشن همین هست که هیچ
ولی اگر رزولوشن کامپیوتر مقصد 800*600 یا .... بود اتوماتیک رزولوشن طرف رو بزاره تو حالت 1024*768
ایا این راهی داره یا نه

اون حالت کیوسک مد برای حالت معکوس این قضیه خوبه یعنی وقتی خوبه که مثلا من تو 800*600 اتوران ساخته باشم و رزولوشن طرف 1024*768 باشه که اطرافش رو با رنگ بک گروند پر کنه و به درد من نمی خوره چون الان اتوران من تو حالت 800*600 قسمت زیادی از صفحه دیده نمیشه

ژولی لسکو
11-01-2009, 20:05
خوب یه سمپل برات میذارم
این دقیقا همون چیزی هست که میخای
فقط یه اشکال داره
اونم هر کاری کردم dll قادر به تغییر رفرش ریت نیست و فقط میبره روی 60هرتز که خیلی کمه و صفحه پرش داره
البته این dll با قبلی فرق داره (Docرو ببین)
خودت هم امتحان کن
اگه وقت کنم یه راه حل براش پیدا میکنم

فعلا

خوب خیلی خوش شانسی
یه سورس کد خوب پیدا کردم و یه dll ساختم و سمپل
حالشو ببر:

مشکلی بود بگو
اگه طول هفته نباشم
حتما جمعه ها سر میزنم
موفق باشی

salehi56
13-01-2009, 09:52
دوست عزیز
واقعا از راهنمایی تون ممنونم
جواب داد
ولی حالا دو تا سوال دیگه دارم
1 - برای اینکه با استفاده از این سمپل سایز صفحه طرف رو اتوماتیک 1024*768 کنه چه رفرش ریتی بزارم خوبه ؟ 70 خوبه یا نه؟
2 - آیا در این صورت در همه کامپیوتر ها جواب میده ؟ منظورم اینه که مثلا اگر یه سیستم رم پایین یا گرافیک پایین یا مانیتور قدیمی داشت مشکلی پیش نمیاد؟

salehi56
13-01-2009, 09:59
ضمنا تو help ورژن 7.5 خود برنامه هم این موارد رو پیدا کردم

Automatic Sizing and Positioning of Objects

The new Auto-Resize options for each object allow you to control how each side of the object responds to the page or dialog being resized at runtime. This makes it very easy to have resizable applications look right
at different sizes

Size my application to particular screen dimensions

The easiest way to ensure that your project plays on everyone's computer is to design it to the lowest common denominator. Every computer system capable of running an AutoPlay generated file can support 640x480 resolution.
Our default project size is compatible with a 640x480 resolution.
If you desire to have a project that makes use of the user's entire screen, no matter what their resolution, the easiest way is to design a separate project for each resolution. Also create one 'master' project that determines the user's resolution (System.GetDisplayInfo), and have it launch the appropriate sized application.
If both of these options are unacceptable, AutoPlay does include actions to resize and reposition objects on your page. Likewise, as of version 7, the application window and objects can be resizable, and whenever the window is resized the On Size project event is fired.

.

اما هر چی تو اکشن هاش گشتم چیزی دستگیرم نشد
اگر خود برنامه این امکان رو داره باید چطور ازش استفاده کرد ؟

salehi56
13-01-2009, 14:14
راستی
ظاهرا جناب آقای شفایی در همین سایت آموزش این برنامه را گذاشته اند
میشه بفرمایید در کدام قسمت می تونم اونو دانلود کنم ؟

salehi56
13-01-2009, 14:18
سوال دیگر من از برنامه AMS درباره استفاده از فایلهای فلش SWF در پروژه هست
هر گاه از این فایها در کار استفاده می کنم روی همه آبجکت ها قرار میگیرند یعنی در واقع فایلهای فلش روی عکس و متن و ... را می پوشاند
Send To Back هم جواب نمیدهد !!
آیا راهی نیست که فایل فلش را زیر سایر اشیا (از قبیل عکسها و متن ها و دکمه ها و ... ) قرار داد؟

ژولی لسکو
13-01-2009, 21:29
سلام
1- اين رفرش ريت يه کوچولو حساسه، بنظر من بهترين کار اينه که تنظيم خود کاربر رو بفهميم چيه و همون رو ست کنيم
يه مشکلي که هست اينه که سورس قبلي اونو اين قسمت رو نداره! برات اضافه ميکنم و dllرو ميذارم.
2- فکر کنم جوابش در 1 داده شد.
راستي کارتو روي ويستا چک کن من فقط XP رو ديدم.
---#---
اين اون چيزي نيست که ميخاي! گفته بذار روي 480*640 تا روي هر سيستمي جواب بده
در صورتيکه 768*1024 حداقل چيزي هست که کاربرا ميخان.
بعد گفته اگه ميخاي رزولوشن رو تغيير بدي براي رزولوشنهاي مختلف يک ديزاين مخصوص طراحي کن. من که حوصله ندارم
بعد هم راجع به آتوريسايز صحبت کرده
متاسفانه فانکشن System.SetDisplayInfo جاش تو AMS خاليه
پس فعلا همين راهي که ميري درسته
---#---
اين تاپيک مراجعه کن:

---#---
راستش نه متاسفانه
حداقل من بلد نیستم و بعید میدونم بشه توی Z-Orderش دست برد
آی ام ساری
برمیگردم برای dll که گفتم
---#---

موفق باشی

salehi56
21-01-2009, 09:55
راستی
یه جا خوندم که با این برنامه میشه کل پروژه رو به یک فایل exe تبدیل کرد
یعنی همه فایل ها و پوشه های برنامه ای که ساخته ایم بشه همون یه دونه فایل
چطوری باید این کار رو کرد
(اگه اینجوری بشه برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از برنامه ای که ساخته ایم واقعا خوب هست)

ژولی لسکو
21-01-2009, 21:15
دقیقا دست گذاشتی روی چیزی که باعث شد بی خیال AMS بشم
یعنی امنیت منابع
برای یکپارچه کردن کارت :
F7 و بعد انتخاب Web/Email executable رو بزن
البته موقع اجرا توی Temp اکسترکت میکنه و وقتی برنامه رو میبندی از تمپ پاکشون میکنه
دیگه خودت امنیتشو میدونی
من همیشه از تک تک فایلهام MD5 میگرفتم که کار حوصله سر بری بود

Evil Boy
21-01-2009, 22:45
چطوري ميتونم صفحه ي اول رو با افكت لود كنم
ممنون

salehi56
22-01-2009, 14:23
چطوري ميتونم صفحه ي اول رو با افكت لود كنم
ممنون

اگر اشتباه نکنم تو این برنامه فقط موقع رفتن صفحات میشه افکت گذاریشون کرد
بنا بر این باید از این ترفند استفاده کنی:
یه صفحه قبل از صفحه اولت بساز (اگه خالی هم باشه مشکلی نیست)
بعد تو On Show اون صفحه خالی یه کد بزار که به محض نمایش صفحه سریع و بدون مکث jump بشه به صفحه اول برنامه
حالا اگه اون صفحه خالی موقع رفتن افکت گذاری کنی به نظر میرسه که صفحه اول برنامه شما با افکت میاد

به هر حال این چیزی بود که به ذهن من رسید
امیدوارم بدرد بخوره

Evil Boy
22-01-2009, 20:28
ممنون ولي يه روشي بجز اين روش ميخوام البته اگه هست

ژولی لسکو
22-01-2009, 22:42
صالحی راه خوبی رو گفته
بعید میدونم چیز دیگه ای هم باشه

البته یه سری افکتهایی میشه با استفاده از توابع win32API داد
که شاید کمک کنه

salehi56
23-01-2009, 13:41
ظاهرا یه راهنما برای این برنامه توسط آقای علیرضا شفایی تو این فروم نوشته شده
یه نفر آدرسش رو بده تا ما هم ببینیم

ژولی لسکو
23-01-2009, 15:40
!!!

Evil Boy
24-01-2009, 16:55
یه سوال دیگه داشتم
میخوام یه اتوران 2 سی دی بسازم که هر وقت سی دی دوم قبل از سی دی اول گذاشتم یه پیغام بیاد و بگه ابتدا سی دی اول رو بگذارید
البته فکر کنم اگه بشه وقتی که سی دی اول که بالا میاد یک کلید توی ریجستری بسازه و سی دی دوم چک کنه که اگر این کلید بود که هیچ اگه نبود پیغام بده.
ممنون میشم اینم راهنمایی کنید

ژولی لسکو
24-01-2009, 20:50
سلام
یه سمپل میذارم:

Evil Boy
25-01-2009, 17:22
ممنون دوست عزيز
نميشد سي دي دوم پيغام كه داد اصلا بالا نياد؟
اگر يه مختصر توضيحم بدي ديگه خيلي عالي ميشه بازم ممنون

ژولی لسکو
25-01-2009, 18:21
سمپلی که گذاشتم برای یه لحظه بعد از پیغام سی دی 2 رو نشون میده و سریع میبنده
اگه میخای این حالت پیش نیاد کدهای پری لود سی دی 2 باید اینطور باشه:

توضیخ که خواستی:
سی دی 1 میاد یه مقدار ذخیره میکنه
سی دی 2 موقع اجرا اون رو میخونه
اگه شرط برقرار بود اجرا میشه و موقع خروج مقدار رو پاک میکنه (On Shutdown Event) که دفعات بعدی سی دی 1 رو بخواد
در غیر این صورت پیغام سی دی 1 را قرار دهید میده
موفق باشی

mahsoft
28-01-2009, 15:41
سلام دوستان جان

یه سمپل میخوام
2 تا دکمه داریم با کلیک بر روی دکمه اول تصویر mahdi نمایش داده بشه
حال دکمه دوم با کلیک بر روی اون اگر تصویر mahdi در حالت نمایش بود تصویر hosin رو نمایش بده در غیر این صورت عملی انجام نده
کسی میتانه یه سمپل برای من بنویسه من گیج شدم نمیتونم همچین چیزی در بیارم

ممنانم

ژولی لسکو
28-01-2009, 20:49
سلام

سوالی بود درخدمتم
موفق باشی

mahsoft
28-01-2009, 21:17
سلام

سوالی بود درخدمتم
موفق باشی

مرس ژولی جان ازت خیلی خیلی ازت ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه سوال دیگه هم داشتم
وقتی اتو رو اجرا میکنیم پنجره استارت روی این پنجره اصلی برنامه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]میاد ایا راهی داره که این مشکل رو برداریم البته

kiosk color در پنجره پروجکت ستینگ میشه اینکار رو کرد ولی دور کار رو کادر رنگی میندازه در پروجه در سایز بیشتر از سایز مود بزرگ یه کادر بسیار بزرگ داره اینطور خوب نیست خو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من به نظرم رسید اگه این تیک در موقع اجرا برنامه مون در منوی

برداریم این مشکل حل میشه ولی متسفانه بلد نیستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشنهاد شما چیه

salehi56
29-01-2009, 09:29
من در کارم از فایل های فلش استفاده کرده ام . اما این احتمال هست که بدلیل عدم وجود فلش پلیر روی کامپیوتر کاربر ، اجرای برنامه روی کامپیوتر کاربر با مشکل مواجه گردد؟
بهترین راه برای حل این مشکل چیست؟

Evil Boy
29-01-2009, 12:08
من از موزيك بگراند استفاده كردم، ميخوام يك ComboBox بزارم و داخلش چند تا موزيك با انتخاب هر موزيك از ComboBox موزيك بكگراند قطع بشه و موزيك انتخاب شده از ComboBox پخش بشه
ممنون

mahsoft
29-01-2009, 14:05
من در کارم از فایل های فلش استفاده کرده ام . اما این احتمال هست که بدلیل عدم وجود فلش پلیر روی کامپیوتر کاربر ، اجرای برنامه روی کامپیوتر کاربر با مشکل مواجه گردد؟
بهترین راه برای حل این مشکل چیست؟

خوب این مورد 2 راه من میشناسم
یه ستاب بسازید یه دکمه که فلش رو نصب کنه از شاخه ماکرو در سیتم 32 ویندوز

success = File.Install("AutoPlay\\Docs\\Flash.ocx", _SystemFolder.."\\Macromed\\Flash\\Flash.ocx", FILE_INSTALL_ALWAYS, false, false, nil, nil);
این دستور بهتون کمک میکنه
که فلش رو نصب کنه فایلهای فلش رو در مسیر اصلی داک برنامه تو قرار بدید و این دستور رو در
باتون تعریف کنید میتونید فایلهای فلش رو از مسیر C:\WINXPSPS\system32\Macromed
پیدا کنید

راه دوم ساده تره
از منوی های بالا
PROJECT < DEPENDENCIES رو انتخاب کنید و در مسیر که با علامت مشخص کردم رو لینک نصب بدید مثال
C:\vcredist_x86.exe
که میتونه مسیر فایل فلش پلایر در داخل سی دی باشه

شاید ژولی جان راه بهتری هم سراغ داشته باشن

salehi56
29-01-2009, 17:36
مرس ژولی جان ازت خیلی خیلی ازت ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه سوال دیگه هم داشتم
وقتی اتو رو اجرا میکنیم پنجره استارت روی این پنجره اصلی برنامه میاد ایا راهی داره که این مشکل رو برداریم البته

kiosk color در پنجره پروجکت ستینگ میشه اینکار رو کرد ولی دور کار رو کادر رنگی میندازه در پروجه در سایز بیشتر از سایز مود بزرگ یه کادر بسیار بزرگ داره اینطور خوب نیست خو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من به نظرم رسید اگه این تیک در موقع اجرا برنامه مون در منوی

برداریم این مشکل حل میشه ولی متسفانه بلد نیستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشنهاد شما چیه

دوست عزیز برای حل این مشکل یه راه ساده وجود داره
کافیه از منوی project روی setting کلیک کنی و بعد تیک گزینه Always On Top رو بزنی و اونو فعال کنی
Ok
کار تمام است و برنامه شما روی نوار وظیفه و سایر چیز ها قرار می گیره

mahsoft
29-01-2009, 18:14
دوست عزیز برای حل این مشکل یه راه ساده وجود داره
کافیه از منوی project روی setting کلیک کنی و بعد تیک گزینه Always On Top رو بزنی و اونو فعال کنی
Ok
کار تمام است و برنامه شما روی نوار وظیفه و سایر چیز ها قرار می گیره

از راهنمایی دوست عزیز م ممنونم ولی
در عمل باید همینطور باشه ولی این دستور درست عمل نمیکنه بازم این منوی استارت برروی این منو قرار میگیره
میتونید خودتون امتحان کنید یه صفحه 800X600 باز کنید بعد سایز روزلیشن رو 800X600 بذارید و این دستور رو امتحان کنید میبینید که عمل نمیکنه
البته
شاید اشتباه از من باشه در غیر این صورت مقدوره برای من یه سمپل بسازید ممنون میشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sajad
30-01-2009, 00:14
سلام خدمات تمام اساتيد .
سوال بسيار مهمي دارم .
من مي خوام يك cd بسازم كه داراي 2 قسمت باشه . 1- سري فايل فلش بزارم كه كاربران ببنين .2- آزمون بگيره ازشون

سوال اول من اينه كه چطوري مي تونم كاري كنم كه تا كل اسلايد ها رو نبينن نتونن وارد ازمون بشن و اگه خواستن وارد شن سيستم پيغام بده كه اول بايد تمام اسلايد ها رو ببنين . مثلا اگه من 10 تا اسلايد فلش داشته باشم . اگه به 10 رسيد بتونه وارد قسمت آزمون شه .و permission بهش داده بشه .

ممنون مي شم اول اين رو جواب بديد . بد جوري گيرم . منتظرتون هستم

ژولی لسکو
30-01-2009, 16:53
سلام به همگي
salehi56
در مورد فهميدن نصب بودن يه نرم افزار ،راه درستش همونه که mahsoftعزيز گفته
يعني Dependencies در منوي Projectکه سعي ميکنم توضيح کاملي بدم
براي برنامه هاي مهم ،خودش چندتا داره و از جمله براي Detect فلش پلير
اگر هم نداشت ميشه براش تعريف کرد
با پنجره مخصوص Dependencies:
در اين مورد کافيه Macromedia Flash ActiveX Control (6.0.0.0 رو تيک کنين و انتخاب کنین تا به جزییاتش دسترسی پیدا کنین
Minimum Version رو از 6.0.0.0 به 10.0.0.0 تغییر بدین
Required اگه False باشه (حتی اگه فلش پلیر نصب نباشه )کاربر اجازه ادامه داره و اگه True باشه پنجره رو میبنده
Download/Install Link براي اينه که اگه نصب نبود از اينترنت دانلود کنه يا راحت ترش اينه که خودت
روي سي دي فايل Setup.exe رو بذاري و مسيرش رو اينجا بدي
دو حالت ترو و فالس رو امتحان کنین ، فقط دقت کنین اول Macromedia Flash ActiveX Control (6.0.0.0 رو انتخاب کنین و بعد جزییاتش رو تغییر بدین
اگه میخاید از پنجره مخصوص Dependencies استفاده نکنین و یه مسیج ساده بدین ادامه رو بخونین
Variableنسخه نگارش رو برميگردونه
اگه نصب نباشه مقدارش برابر خواهد بود با استرینگ: "0.0.0.0"
این مقدار رو میتونی با تعریف یه شرط در پری لود ازش استفاده کنی ،مثلا کاربر نسخه 9 رو نصب داره تو
با چک کردن این گزینه میتونی پیغام دلخواهت رو بدی، مثلا بگی نیاز به نسخه 10 برای اجرای صحیح نرم افزار داری
سمپل:

EvilBoy
در مورد پخش موسیقی این سمپل رو ساختم که چون حجمش زیاد میشد ،پس از لود سمپل و قبل از اجراش، سه فایل موجود در:
C:\Program Files\AutoPlay Media Studio 7.0\Gallery\Audio\Music
در:
C:\Documents and Settings\Lesco\My Documents\AutoPlay Media Studio 7.0\Projects\4EvilBoy\CD_Root\AutoPlay\Audio
کپی کن
سمپل:

Mahsoft
مورد شما رو درست نگرفتم
اگه دقیق و خودمونی بگی شاید کمکی از دستم بر بیاد
Sajad
تا جاییکه میدونم شما باید هم به ساخت فلش مسلط باشین و هم به AMS تا با استفاده از FS_Command بتونین
یه پروژه حرفه ای آزمون بسازین
در غیر این صورت باید خودت دست به ابتکار بزنی
ببخشین اگه درهم بر هم نوشتم
دوست داشتم جواب داده باشم ولی فرصت کم بود
ژولی

mahsoft
30-01-2009, 20:35
Mahsoft
مورد شما رو درست نگرفتم
اگه دقیق و خودمونی بگی شاید کمکی از دستم بر بیاد

خوب ژولی جان خودتون یه تست بکنید یه سندصفحه باز کنید که 800x600 باشه
خوب اون تیک top صفحه رو هم میذاریم حال روزلیشن مانیتور رو روی 800x600 تنظیم میکنیم
خوب حال برنامه رو اجرا کنید میبینید که منوی استارت روی پنجره برنامه میاد
اگه منوی استاره رو بگیریم بکشیم پایین زیر منوی استارت اون قسمت رو خالی لود کرده
حال اگر در پنجره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این تیک که با علامت قرمز مشخص کردم برداشته بشه برنامه ما تمام صفحه اجرا میشه و مشکلی نداره
البته من یه سری دستور برای این استارت منو پیدا کردم ولی نمیتونم باهاش کار کنم
براتون اپ میکنم چک کنید امیدوارم نتیجه بخش باشه

ژولی لسکو
30-01-2009, 22:11
خوب ، طوریکه فهمیدم میخای پنجرت فول اسکرین بشه و روی تسکبار قرار بگیره
توی خود AMS فقط روش کیوسک رو بلدم و اینم یه تریک که شاید بدردت بخوره:

mahsoft
30-01-2009, 23:15
خوب ، طوریکه فهمیدم میخای پنجرت فول اسکرین بشه و روی تسکبار قرار بگیره
توی خود ams فقط روش کیوسک رو بلدم و اینم یه تریک که شاید بدردت بخوره:

ازت ممنونم
خوب مشکل اینجاس که اگه از این روش استفاده بشه تو روزلیشن بزرگتر فاجعه رخ میده و هرچی روزلیشن بزرگتر باشه
سایز کادر دور پنجره برنامه بیشتر کاش میشد لا اقل یه عکس رو به جای رنگ قرار داد در 2 حال خوب نیست
به نظر شما این فایلی سمپل + فایل دی الل که ضمیمه کردم این مشکل رو حل میکنه
من نتوستم ازش استفاده کنم

ژولی لسکو
31-01-2009, 18:13
این مثال آخری که گذاشتم دیدی؟
کیوسک نیست
اگه dll شما امکان گذاشتن تیک top و برداشتنش رو می داشت مشکلت حل بود ولی این یکی رو نداره

mahsoft
31-01-2009, 20:31
این مثال آخری که گذاشتم دیدی؟
کیوسک نیست
اگه dll شما امکان گذاشتن تیک top و برداشتنش رو می داشت مشکلت حل بود ولی این یکی رو نداره

این مدل اخری که شما گذاشتد سایز 800x600 نیست در واقع شما سایز منوی تسکبار رو از سایز برنامه کم کردید
پس اگه برنامه که 800x600 طراحی شده باشه روز از نو ...

این دستور رو ببین ژولی جان

یه راه پیدا کردم برای تنظیم اندازه صفحه
این دستور رو تو on startup برنامه بزارید
Screen = System.GetDisplayInfo();
if Screen.Width > 800 then
File.Run(_SourceFolder.."\\Large.exe", "", _SourceFolder, SW_SHOWNORMAL, false);
Application.Exit();
End

میتونید به جای نوشته
Large.exe
برنامه خودتان رو بذارید

این دستور باعث میشه اگه روزلیشن غیر از مود
800x600
باشه برنامه اجرا نشه و در صورتی که مود 800x600 بود برنامه اجرا میشه

مثال میزنم
2 تا برنامه که هر دو یکی هستن داریم که یه دستور باید این وسط مدیریت کنه
در صورتی که روزلیشن مانیتور 800x600 بود برنامه با سایز 1 اجرا بشه و در صورتی که روزلیشن 1024x768 بود برنامه 2

خوب اینطور یه حالت متغیر صورت میگیره
البته در مورد کاری که من میگم هر دو صفحه یه سایزه

اگر روزلیشن 800x600 بود برنامه 1 بصورت ( کیوسک اجرا بشه که خوب در روزلیشن 800x600 حاشیه ای نداره و تاپه حال اگر روزلیشن 1024x768 یا بزرگتر بود پروجه دوم باید بدون کیوسک باشه اجرا بشه همین خیلی راحته البته اگه بشه این دستوررو درست کرد
به دلیل اینکه فقط در سایز 800x600 منوی استارت درگیری داره
ژولی جان شما میتونی به این دستور یه چیزکی اضافه کنی که این امکان رو داشته باشه

لطفا این سمپل رو ببینید

ممنان

ژولی لسکو
01-02-2009, 20:10
اوکی می بینم
راستی در پست 81 هم یه چیزی برای تغییر رزولوشن گذاشتم
ممکنه به کارت بیاد

mahsoft
01-02-2009, 22:19
اوکی می بینم
راستی در پست 81 هم یه چیزی برای تغییر رزولوشن گذاشتم
ممکنه به کارت بیاد

خوبه یه مورد خارجی ش هم من پیدا کردم که فقط میتانه مود 60 کار کنه اگه درست کفته باشم ولی مشکلشون اینه که
نمیتونن مود واقعی رو تنظیم کنن و تشخیص بدن
البته یه مورد هم شما گذاشتید که با چند سیتم چک کردم متسفانه درگیری داره باه کارت گرافیک ها و سازگار نیست

یه نکته هم شاید گفتنش مفید باشه
برای مانیتور های ال سی دی این روزلیشن 60 خیلی مشکل ساز نیست
ولی برای مانیتور های سی تی ار قابل تحمل نیست

اوکی می بینم

ممنون ازت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ژولی لسکو
02-02-2009, 20:55
اینم دو مدل متفاوت:

روی xp جواب داد ویستا رو نمیدونم

اگه نشد از دوست خوبم امید ،که توی همین تاپیک پست داده هم میتونی کمک بخای

masoodgsm
02-02-2009, 21:57
سلام دوستا من یه سوال داشتم نمیدونم باید اینجا مینوشتم یا نه ولی اگه جواب بدید ممنون میشم من میخوام با برنامه AutoPlay Media Studio میخوام یه صفحه طراحی کنم که مثلا کاربر روی شکل مورد نظر ایستاد بدون کلیک کردن من پایین توضیح بدم وقتی کاربر روی شکل ایستاد پایین توضیح اون کلیدو بنویسه ممنون میشم کارم لنگه اگه جواب بدید زود

mahsoft
03-02-2009, 10:09
اینم دو مدل متفاوت:

روی xp جواب داد ویستا رو نمیدونم

اگه نشد از دوست خوبم امید ،که توی همین تاپیک پست داده هم میتونی کمک بخای

عالی بود ژولی جان خسته نباشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خیلی خوبه بدون مشکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] زوق زده شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فقط تو سایز 1024 یا بالاتر صفحه میچسبه به کنار بالا صفحه و وسط نمیاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکل مون تو 800x 600 حل شد حال سایز 1024 وسط چین نیست با این حال پشرفت خیلی زیادی ه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ژولی جان نمیشه به این آش خوشبزه تون دستور سنتری اضافه کنی که وسط بیاد ژولی جان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

salehi56
03-02-2009, 11:34
سلام دوستا من یه سوال داشتم نمیدونم باید اینجا مینوشتم یا نه ولی اگه جواب بدید ممنون میشم من میخوام با برنامه AutoPlay Media Studio میخوام یه صفحه طراحی کنم که مثلا کاربر روی شکل مورد نظر ایستاد بدون کلیک کردن من پایین توضیح بدم وقتی کاربر روی شکل ایستاد پایین توضیح اون کلیدو بنویسه ممنون میشم کارم لنگه اگه جواب بدید زود

اگر اشتباه نکنم شما می خواهید برای عکس ها ToolTip قرار دهید که با آمدن ماوس روی اونا یک متن توضیحی ظاهر شود:
برای اینکار بعد از وارد کردن عکس روی آن دابل کلیک کن و در زبانه Attributes در قسمت ToolTip متن مورد نظرت رو تایپ کن

mahsoft
03-02-2009, 11:35
دستوری برای وسط چین کردن صفحه

البته این دستور رو تو باتون گذاشتم امتحان کردم جواب داد ولی نمیتونم دستوری رو که درسته از توی این دستور ها تشخص بدم

ژولی جان ببینید کمکی میکنه

masoodgsm
03-02-2009, 15:38
اگر اشتباه نکنم شما می خواهید برای عکس ها ToolTip قرار دهید که با آمدن ماوس روی اونا یک متن توضیحی ظاهر شود:
برای اینکار بعد از وارد کردن عکس روی آن دابل کلیک کن و در زبانه Attributes در قسمت ToolTip متن مورد نظرت رو تایپ کن

دوست عزیز با تشکر از شما من میخوام عین این cd های اوتوران مثلا لیست از برنامه های موجود سی دی رو قرار بدم که کاربر با اسیتادن روی اون نرم افزار توضیحاتی در همن صفحه داده بشه.

کار من اینه که میخوام یه آموزش بسازم مثلا فوتوشاپ کاربر با رفتن روی مثلا ابزار قلم وایستادن روش توضیح هشو پایین بدم اونو ببینه

یا با رفتن روی ابزار دیگه توضیح اون ابزارو بده باتشکر واقعا اگه این مشکلو حل کنید ممنون میشم

salehi56
03-02-2009, 17:51
دوست عزیز با تشکر از شما من میخوام عین این cd های اوتوران مثلا لیست از برنامه های موجود سی دی رو قرار بدم که کاربر با اسیتادن روی اون نرم افزار توضیحاتی در همن صفحه داده بشه.

کار من اینه که میخوام یه آموزش بسازم مثلا فوتوشاپ کاربر با رفتن روی مثلا ابزار قلم وایستادن روش توضیح هشو پایین بدم اونو ببینه

یا با رفتن روی ابزار دیگه توضیح اون ابزارو بده باتشکر واقعا اگه این مشکلو حل کنید ممنون میشم

خب فکر کنم این کار با چند روش امکان دارد اما یه راه ساده برای این مسئله اینه:
شما توضیح خودتون (label) رو تو پایین صفحه (یا هر جا که مورد نظرتون هست) قرار میدید امابا دابل کلیک روی اون از قسمت Attributes فعال بودن قسمت Visible رو ازش بردارید
حالا روی دکمه یا کلمه یا شکل یا عکس یا هر چی که مورد نظرتون هست (که با آمدن ماوس روی اون می خواهید توضیح شما ظاهر شود) یه کد قرار بدید (تو قسمت Scrip و از اونجا هم تو قسمت On Enter) شبیه این

و همچنین تو قسمت Scrip و از اونجا هم تو قسمت On Leave یه کد قرار بدید شبیه این

البته من یک مثال براتون انجام دادم که می تونید از اینجا دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا از اینجا:

ژولی لسکو
03-02-2009, 18:35
mahsoft
خوشحالم که قدمی به جلو رفتیم
هر دو روش در هر دو رزولوشن روی XP SP3 جواب داد
ای کاش یه عکس از اون حالتی که پیش میاد میذاشتی
و همینطور میگفتی مدوم روش مدنظر دارین (Taskbar or TopMost?)
راستی اون سمپل که گذاشتی اجرا نشد
که حدس میزنم ورژن AMS شما بالاتر از من هست و دلیلش این باشه
----------------------------
masoodgsm
ورود شما رو به پی سی ورلد خیر مقدم میگم
این سمپل تقدیم به شما
روی ابزارها که بری توضیحش میاد
سوالی بود در خدمتم

موفق باشی

masoodgsm
03-02-2009, 19:25
دوستان با تشکر از شما واقعا مرسی اگه پورویی نیست یه آموزش از این میساخت و از صفحه مونیتور فیلم برداری میکردین تا دوستان دیگه هم یاد بگیرن و هم یاد بگیرم البته کارم راه افتاد ولی بلد شدنم خالی از لطف نیست با تشکر از تمام زحمت کشان این سایت

masoodgsm
03-02-2009, 22:25
mahsoft
هر دو روش در هر دو رزولوشن روی xp sp3 جواب داد
و همینطور میگفتی مدوم روش مدنظر دارین (taskbar or topmost?)
که حدس میزنم ورژن ams شما بالاتر از من هست و دلیلش این باشه
masoodgsm
این سمپل تقدیم به شما
سوالی بود در خدمتم

موفق باشی

دوست عزیز مشکلی نبود کار میکرد فقط یه مشکلی هست تو اون قسمت که دورست کردید میتونم مثلا نوشتید پاکن اونو عوض کنم و بنویسم یه چیز دیگه به جاش پس کدی که نوشتید درسته ولی وقتی کد مورد نظر کپی میکنم تو اوتوران مورد نظر خودم وفارسی مینویسم بعد از تمام شدن کار دیگه فارسی نمینویسه مشکل کجاست یعنی فارسی نشون نمیده یه فونت دیگست

mahsoft
04-02-2009, 00:02
mahsoft
هر دو روش در هر دو رزولوشن روی XP SP3 جواب داد
و همینطور میگفتی مدوم روش مدنظر دارین (Taskbar or TopMost?)
که حدس میزنم ورژن AMS شما بالاتر از من هست و دلیلش این باشه
masoodgsm
این سمپل تقدیم به شما
سوالی بود در خدمتم

موفق باشی

درسته اشتباه از منه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تا اینجا مجدد چک کردم درست کار میکنه بسیار ازت ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ژولی لسکو
04-02-2009, 17:26
mahsoft
موفق باشی:11:
masoodgsm
شما برو در محیط کدها و Alt+Enter بزن و یعد Change و بعد اسکزیپت هم بذار روی Arabic
حالا ادیتورت فارسی شد
در لیبل ها و پاراگرافها و... باید فونت فارسی مثل نازنین رو تعریف کنی
البته انتظار صد در صدی از AMS نداشته باش
چون اصولا یونیکد ساپورت نیست

masoodgsm
04-02-2009, 18:00
mahsoft
موفق باشی:11:
Masoodgsm
شما برو در محیط کدها و alt+enter بزن و یعد change و بعد اسکزیپت هم بذار روی arabic
حالا ادیتورت فارسی شد
در لیبل ها و پاراگرافها و... باید فونت فارسی مثل نازنین رو تعریف کنی
البته انتظار صد در صدی از ams نداشته باش
چون اصولا یونیکد ساپورت نیست

دوست عزیز باتشکر از شما ولی در قسمتی که شما ساختید به خوبی هر کلمه ای که میخوام مینویسی ولی موقع کپی کردن اینطوری میشه کاری که گفتید کردم ولی بازم مشکل پا برجاست در ضمن برای جا بجا کردن اون کلمهای مینویسه باید چکار کنم مثلا روی پاک کن که میایستم میاد ولی ائن پایین که توضیح میده مپلا میخوام بالا توضیح بده یا باید وسط تر توضیح بده اونو باید چکار کنم

ژولی لسکو
04-02-2009, 19:45
قاعدتا نباید مشکلی پیش میومد
حداقل من وقتی اینطور تنظیم کنم همه چیز اوکی میشه
دوستان دیگه هم تست کنن و بگن
در مورد قسمت دوم باید روی پاراگراف دابل کلیک کنی و در تنظیماتش سه حالت رایت و لفت و سنتر ، هرکدوم رو لازم داری بزنی

masoodgsm
04-02-2009, 22:34
من مشکلی ندارم تو کد فارسی مینویسه اوکی میکنم میخوام ببینم که چه طوری شده ولی فونتا فارسی نیست در هم ریخته است در ضما این برنامه میتونه فایل exe بیاره مثلا در فسمت که شما ساختید کارمو انجام بدم بعد ذخیره کنم بعد تو صفحه مورد نظرم اون فایلو بیارم تو یه پیج و بقه کارارو انجام بدم

در مورد فارسی منتظر نظر دوستان دیگه هم هستیم

salehi56
05-02-2009, 16:50
من مشکلی ندارم تو کد فارسی مینویسه اوکی میکنم میخوام ببینم که چه طوری شده ولی فونتا فارسی نیست در هم ریخته است در ضما این برنامه میتونه فایل exe بیاره مثلا در فسمت که شما ساختید کارمو انجام بدم بعد ذخیره کنم بعد تو صفحه مورد نظرم اون فایلو بیارم تو یه پیج و بقه کارارو انجام بدم

در مورد فارسی منتظر نظر دوستان دیگه هم هستیم

به نظر من بهتر هست در کد ها از نوشتم متن فارسی خودداری کنید زیرا حتی اگر در کامپیوتر خودتان هم هنگام اجرای برنامه متن فارسی را درست ببینید باز هم احتمالا در کامپیوتر های دیگران قابل خواندن نخواهد بود
اگر واقعا نیاز به نمایش یک متن فارسی برای کاربر دارید بهتر هست بصورت عکس آنرا درآورید و آن عکس را به کاربر نشان دهید

ژولی لسکو
05-02-2009, 17:02
ضمن تایید نظر صالحی عزیز
پس شما در ادیتور مشکلی نداری
شما در هر آبجکتی باید فونت فارسی رو بهش معرفی کنی تا فارسی رو نمایش بده
مثلا در لیبل وارد پراپرتیسش شو و فونت B Nazanin رو انتخاب کن
غیر ممکنه مشکلی پیش بیاد

masoodgsm
06-02-2009, 11:16
ضمن تایید نظر صالحی عزیز
پس شما در ادیتور مشکلی نداری
شما در هر آبجکتی باید فونت فارسی رو بهش معرفی کنی تا فارسی رو نمایش بده
مثلا در لیبل وارد پراپرتیسش شو و فونت b nazanin رو انتخاب کن
غیر ممکنه مشکلی پیش بیاد

پس با تشکر از شما اگه امکان داره یاد بدید که چه طوری میتونم به جای نوشته عکس بزارم

manreza71
06-02-2009, 14:26
با سلا م وتشکر از همه دوستان مخصوصا ژولی لسکو
دوستان من تازه کار با این نرم افزار رو شروع کردم ولی اصول ابتداییشو میدونم امادر زمینه برنامه نویسی با Ams کاملا مبتدی هستم

چند تا درخواست داشتم

1- اگه لطف کنید ولینکی از Button های این برنامه رو معرفی کنید ممنون میشم

2- من میخوام قبل از اجرا شدن اتوران یه عکس با فرمت Png یا یک ویدیو اجرا بشه بعد بقیه اتوران بالا بیاد

3- من میخوام بارفتن موس روی دکمه توضیحی از ازاون دکمه داده بشه (منظور من Tool tipنیست ) مثلا این دکمه ما مربوط به نصب یه نرم افزار است ومن میخوام درمورد اون نرم افزار توضیحاتی رو بدم

اینم یک نمونه که با رفتن ماوس روی دکمه مورد نظر توضیحا تشون داده شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ا

ژولی لسکو
06-02-2009, 14:42
مسعود

منصورضا
1- خود برنامه دارای تعداد زیادی هست
اگه بازم میخای میتونی خودت بسازی
یا از صدها باتون مجانی زیر استفاده کنی:

اونایی که علامت Attachment دارن فایل دانلودی دارن
2- .شما Splash میخای
پس از منوی Project گزینه Startup Movie بدردت میخوره
3- به مثال اخری که برای مسعود گذاشتم نگاه کن
موفق باشی

masoodgsm
06-02-2009, 16:14
با تشکر از شما اون لینکی که گذاشتید دانلود نمیشه البته من با راپید شر مشکل دارم .

در ضمن به این عکس نگاه کنید من با فارسی نوشتن مشکلی ندارم یعنی با راهنمایی های شما حل شد ولی وقتی میون اون کلمات یه کلمه کوچیک انگلیسی تاپک میکنم کلمه ها از آخر نوشته میشه و اونجا هم اونوطوری نشون داده میشه.

آیا راهی داره ویه خواهش کوچولو اینکه میشه مثلا میونه اون کللمه ها فاصله داد مثلا بنویسم

برای فلش بیام یه خط پایین اینطوری

k800 و بعد یه خط دیگه بیام پایین تر

از این گزینه استفاده میشود این کارو کردم ولی وقتی اوکی کردم ثبت نشد این راهی داره

:11:

masoodgsm
06-02-2009, 16:21
معذرت میخوام اینم عکس انداختماز صفحه مونیتور یادم رفت بزارم

Evil Boy
06-02-2009, 18:50
سلام
ميشه يك نمونه از كار با ليست باكس برام بزاريد
ميخوام روي هر آيتم از ليست باكس كه كليك شد 2 تا عكس نمايش داده بشه و و همزمان 3 تا دكمه فعال بشه مثلا براي نصب نرم افزار يك دكمه نصب بكنه و يكي كرك رو نمايش بده و يكي هم فايل راهنما رو اجرا بكنه
ممنون

manreza71
06-02-2009, 20:49
ژولی لسکو من هر چی باتون درست میکنم زیاد خوب در نمیاد
اون لینکی هم که برای دانلود باتون گذاشتی کار نمیکنه
من چند تا باتون تو این مایه ها میخوام

منظور من دکمه next ودکمه ای که اسم برنامه ها روشه
ازدوستانی که باتون خوب دارند خواهش میکنم ما رو هم بی نصیب نزارن

manreza71
07-02-2009, 15:00
کسی نبود جواب ماروبده

mahsoft
07-02-2009, 16:08
سلام
منظور رضا عزیز اگه درخواست طراحی دارید میتونید از بچهای بخش گرافیک کمک بگیرید

ژولی جان یه سوال

امکان پذیر هست
که صفحه داشته باشیم که با اجرا اون برنامه به صورت اتومات یه فایلی به نام mahoo.dll رو در سی دی رام چک کنه و در صورت وجود اون فایل یه اگزه رو اجراکنه و در غیر اینصورت پیغامی دال بر اینکه سی دی را در درایو نوری قرار دهید ؟ نمایش داده بشه

امکان پذیر هست

mahsoft
07-02-2009, 16:20
کسی نبود جواب ماروبده

این خوبه

manreza71
07-02-2009, 19:44
این خوبه

با با کارت خیلی درسته خودت یه پا طراحی
اگه لطف کنی و بازم از این محبتها داشته باشی منو شرمنده میکنی

ژولی لسکو
07-02-2009, 20:48
masoodgsm
سلام
اينطور فهميدم که شما ميخاي وسط جمله فارسي از يک کلمه انگليسي استفاده کني
و همينطور ميخاي چند سطري بنويسي
پس در On Show ببين چکار کردم

Evil Boy

manreza71
دوست عزيز شما با سرچ در سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و در بخش
AMS7.5 به صدها دکمه مي رسيد.
لینکی که گذاشتم در همین ارتباط بود.
-***********************-
mahsoft
سوال شما رو نرسیدم
انشالله فردا میذارم
ویرایش:

Evil Boy
07-02-2009, 22:52
ممنون ژولي عزيز
باز به يه مشكل جديد برخوردم
قبل از اينكه اتوران من اجرا بشه يك فايل فلش با فرمت swf اجرا ميشه، زماني كه فلش اجرا ميشه آهنگ بكگراند هم اجرا ميشه. ميخوام فلش كه اجراش تموم شد و بسته شد بعد آهنگ بكگراند اجرا بشه
بازم ممنون

mahsoft
07-02-2009, 23:45
ممنون ژولي عزيز
باز به يه مشكل جديد برخوردم
قبل از اينكه اتوران من اجرا بشه يك فايل فلش با فرمت swf اجرا ميشه، زماني كه فلش اجرا ميشه آهنگ بكگراند هم اجرا ميشه. ميخوام فلش كه اجراش تموم شد و بسته شد بعد آهنگ بكگراند اجرا بشه
بازم ممنون

این روش رو امتحان کنید اگه شما فایل تصویری تون یا فلش رو از طریق startup move وارد برنامه کنید بعد از اجرای برنامه فلش اجرا میشه و بعد از پایان اجرا ترانه بگراند اجرا میشه

ژولی جان من سمپل رو امتحان کردم متوجه نشدم چطور کار میکنه
یه فایل به اسم مهو دی ال ال هم توی یه سی گذاشتم ولی برنامه در هر 2 صورت عادی و ... همین پیغام ok رو نمایش میده
یکم در موردش توضیح بدید

masoodgsm
08-02-2009, 00:51
[quote=ژولی لسکو;3474533]masoodgsm
سلام
اينطور فهميدم که شما ميخاي وسط جمله فارسي از يک کلمه انگليسي استفاده کني
و همينطور ميخاي چند سطري بنويسي
پس در On Show ببين چکار کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید****************************************
تشکر از شما ولی من دانلود کردم ولی بازم عین اونیکی بود یعنی عکسو نشون میداد من میخوام بنویسم با نوشتن فارسی مشکلی ندارم ولی میون اون کلمه ها انگلیسی مینویسم فارسی ها هم به هم میخوره یه راهی پیشنهاد بدید

در ضمن چه طوری میتونم مکان نشان دادن عکس تو اون کد که نوشتید تغییر بدم و چطوری میتونم عکس مورد نظر خدمو جایگزین کنم

Evil Boy
08-02-2009, 08:55
این روش رو امتحان کنید اگه شما فایل تصویری تون یا فلش رو از طریق startup move وارد برنامه کنید بعد از اجرای برنامه فلش اجرا میشه و بعد از پایان اجرا ترانه بگراند اجرا میشه

ژولی جان من سمپل رو امتحان کردم متوجه نشدم چطور کار میکنه
یه فایل به اسم مهو دی ال ال هم توی یه سی گذاشتم ولی برنامه در هر 2 صورت عادی و ... همین پیغام ok رو نمایش میده
یکم در موردش توضیح بدید

اتفاقا فايلمو از همين قسمت وارد كردم ولي همينطوري هست كه گفتم
ممنون

ژولی لسکو
08-02-2009, 19:37
mahsoft
من دو فایل گذاشتم
یکی برای ساختن اثر انگشت
دیگری هم خود پروژه
شما فایل مورد نظرت رو ،ازش اثر انگشت بگیر و کدی که میسازه رو با کد متناطرش در پروژه جایگزین کن
و همون فایل (که اثرانگشتش رو گرفتی)رو در ریشه پروژت (کنار Autorun.exe)قرار بده تا چک بشه
اگر همون فایل و در همون محل وجود داشته باشه سی دی اجرا میشه و در غیر این صورت اجرا میشه
در پروژه ای که گذاشتم من این کارها رو کردم
برای همین شما اوکی رو می گیرید
ولی اگر کوچکترین تغییری در فایل mahoo.dll داده بشه دیگه برنامه اجرا نمیشه
ضمنا اینکه نتونن از روی هارد اجراش کنن هم توش هست
منتها اگه فعالش کردی باید از پروژت ایمیج بسازی یا رایتش کنی تا نتیجه رو ببینی ،چون از هارد دیگه اجرا نمیشه
--------------------------------------------------
masoodgsm
پیشنهاد میکنم آموزشهایی که قبلا لینک دادم بخونین
لازمه که اطلاعاتت رو بیشتر کنی و کمی حوصله کنی تا قلق برنامه دستت بیاد
-------------------------------------------------------
Evil Boy
خوب مشکل شما با یکم ابتکار خودت حل میشه
موفق باشی
------------------------------------------------------------

mahsoft
08-02-2009, 21:50
mahsoft
من دو فایل گذاشتم
یکی برای ساختن اثر انگشت
دیگری هم خود پروژه
شما فایل مورد نظرت رو ،ازش اثر انگشت بگیر و کدی که میسازه رو با کد متناطرش در پروژه جایگزین کن
و همون فایل (که اثرانگشتش رو گرفتی)رو در ریشه پروژت (کنار autorun.exe)قرار بده تا چک بشه
اگر همون فایل و در همون محل وجود داشته باشه سی دی اجرا میشه و در غیر این صورت اجرا میشه
در پروژه ای که گذاشتم من این کارها رو کردم
برای همین شما اوکی رو می گیرید
ولی اگر کوچکترین تغییری در فایل mahoo.dll داده بشه دیگه برنامه اجرا نمیشه
ضمنا اینکه نتونن از روی هارد اجراش کنن هم توش هست
منتها اگه فعالش کردی باید از پروژت ایمیج بسازی یا رایتش کنی تا نتیجه رو ببینی ،چون از هارد دیگه اجرا نمیشه
--------------------------------------------------
masoodgsm
پیشنهاد میکنم آموزشهایی که قبلا لینک دادم بخونین
لازمه که اطلاعاتت رو بیشتر کنی و کمی حوصله کنی تا قلق برنامه دستت بیاد
-------------------------------------------------------
evil boy
خوب مشکل شما با یکم ابتکار خودت حل میشه
موفق باشی
------------------------------------------------------------

سلام
ژولی قفل برام نوشتی والا انقدر هم من وارد نیستم
یه دستور کوچیک خوب بود ها اخه من مجبورم پروجه رو رو هارد به ایزو تبدیل کنم
اینطور مشکل ساز نمیشه ؟

mahsoft
08-02-2009, 21:55
اتفاقا فايلمو از همين قسمت وارد كردم ولي همينطوري هست كه گفتم
ممنون

چند راحل به نظر من میرسه

از دستور پج تایم استفاده کنید

2 بک تعریف کنید که موقع پایان فلش به پج دوم که بک موزیک داره سوق داده بشه

Evil Boy
09-02-2009, 09:42
اگه ميشه يه سمپل بزاريد خيلي گيرم بخدا
همه چيزش آمادست فقط گير همينم

ژولی لسکو
09-02-2009, 17:38
سلام
ماهسافت
خیلی ساده میاد وجود فایل mahoo.dll رو در کنار Autorun.exe چک میکنه
من mahoo.dll _ دادم پس اجرا نمیشه
اگه mahoo.dll کنی ok میده

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اویل بوی
این یه سمپل

mahsoft
09-02-2009, 19:07
سلام
ماهسافت
خیلی ساده میاد وجود فایل mahoo.dll رو در کنار autorun.exe چک میکنه
من mahoo.dll _ دادم پس اجرا نمیشه
اگه mahoo.dll کنی ok میده

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اویل بوی
این یه سمپل

خیلی خوب بود ژولی جان حالا چطور من دستور بدم که در سی دی رام این فایل رو چک کنه

ژولی لسکو
09-02-2009, 20:21
ماهسافت عزیز
کدها رو کپی کن توی On Preload پروژت
اگه mahoo.dll کنار autorrun.exe بود که برنامه اجرا میشه والا نه
خود Ams برات ایمیج میتونه بسازه
فقط کافیه نتیجه رو توی درایو مجازی تست کنی یا رایتش کنی
------------------------------------------------------------------------------------
اویل بوی عزیز
خوب چون ممکنه بدرد دیگران هم بخوره جواب پیامت رو اینجا میذارم
گفته باشم پروژه حاوی یه فلش +18 میباشد!

mahsoft
10-02-2009, 09:22
ژولی جان والا نتونستم از این استفاده کنم

من دستور رو تو On Preload گذاشتم حال پروجه رو رایت کردم
ولی دستور عمل نمیکنه
و موقع اجرا ایزو فایل اعلام میکنه که فایل رو مهو در جانی خودش نیست فایل مهو رو باید کجا پیدا کنه

خوب دستور باید روی سی دی رام ها جستجو کنه و فایل mahoo.dll رو پیدا کنه ولی این دستور نمیدونم همین کار رو میکنه ؟

ژولی جان یکم بیشتر توضیح بدم
من میخوام این دستور رو به یه exe بدم که روی دسکتاپه که موقع کلیک بر روی اون یه سرچ سر انگشتی در سی دی رام ها بکنه
و اگه مهو دی ال ال رو پیدا کرد فایل اجرا و در غیر این صورت یه پیغام بده که سی دی رو بذارید البته نمیدونم شما راه بهتری رو پیشنهاد میکنید
هوین..

ژولی لسکو
10-02-2009, 09:31
خوب اویل جان میخاستی که وقتی از صفحه ای به صفحه دیگه پروژت میری، آهنگ پس زمینه نیاد از اول و بلکه همونو ادامه بده
در وقایع On Close و On Preload ببین چکار کردم
البته یه پرش چند دهم ثانیه ای ایجاد میشه که اصلا اهمیت نداره

انشالله که پروژت تموم شده دیگه!

ژولی لسکو
10-02-2009, 10:21
خوب ماهسافت عزیز من تا حالا فکر میکردم میخای برنامت از سی دی اجرا بشه
ولی با این توضیحت فهمیدم میخای از هارد اجرا کنی و سی دی رام رو چک کنی

اگه ایزو مونت باشه (یا رایتش کنی) برنامه اوکی میده
چون مهو در سی دی رام هست ولی اگه ایزو مونت نباشه اجرا نمیشه

mahsoft
10-02-2009, 13:41
خوب ماهسافت عزیز من تا حالا فکر میکردم میخای برنامت از سی دی اجرا بشه
ولی با این توضیحت فهمیدم میخای از هارد اجرا کنی و سی دی رام رو چک کنی

اگه ایزو مونت باشه (یا رایتش کنی) برنامه اوکی میده
چون مهو در سی دی رام هست ولی اگه ایزو مونت نباشه اجرا نمیشه

ممنونم ژولی جان درسته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میشه این دستور رو هم برعکس بنویسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که در صورتی که سی دی در سی دی رام نیست برنامه اجرا بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه دنیا تشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ژولی لسکو
10-02-2009, 15:02
من که گیج شدم
آخه اگه سی دی توی سی دی رام نباشه
پس برنامه چی رو چک کنه
اگه واقعا همچین چیزی میخای کافیه کلیه کدهای On Preload رو حذف کن
حالا در هر شرایطی برنامت اجرا میشه

mahsoft
10-02-2009, 16:18
من که گیج شدم
آخه اگه سی دی توی سی دی رام نباشه
پس برنامه چی رو چک کنه
اگه واقعا همچین چیزی میخای کافیه کلیه کدهای on preload رو حذف کن
حالا در هر شرایطی برنامت اجرا میشه

ببخش طوری توضیح دادم گیج شدی

اخه این به جای این دستور دیالوگی که سی دی را در سی دی رام قرار دهید که شما استفاده کردید من یه عکس براش در نظر گرفتم خوب برای اجرای عکس باید
برنامه اجرا بشه در صورتی که سی دی رو پیدا کرد نباید این صفحه اجرا بشه و...

توضیح
برنامه باید در هر حال اجرا بشه فقط زمانی که فایل رو داخل سی دی پیدا کرد نباید اجرا بشه

ژولی لسکو
10-02-2009, 20:12
خوب دیالوگهای معمولی اجازه عکس گذاشتن نمیدن
شما باید از قابلیت چایلد که گویا در v7.5 اضافه شده استفاده کنی یا مثل اینی که گذاشتم حودت یه دیالوگ بسازی

راستی سری آخر شکلکهایی که گذاشتی خیلی نازن :11:

mahsoft
10-02-2009, 23:01
خوب دیالوگهای معمولی اجازه عکس گذاشتن نمیدن
شما باید از قابلیت چایلد که گویا در v7.5 اضافه شده استفاده کنی یا مثل اینی که گذاشتم حودت یه دیالوگ بسازی

راستی سری آخر شکلکهایی که گذاشتی خیلی نازن :11:

ژولی جان این چیه خوب نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خیلی کند میکنه پروجه رو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الان تست کردم طول میکشه تا این پیخام رو بده نمیشه از یه روش ساده تر استفاده کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من خودم یه نمونه درست کردم البته فقط مشکلش اینه که نمیتونم دستور بدم تو سی دی رام رو چک کنه و فقط میتونه در داخل سیتم 32 ویندوز شاخه ماکرو مدیا رو چک کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میشه این رو یه نگاه بکنی ببنی اشکالش کجاس به نظر من این ساده ترین راهه
به همین یخورده نمک و فلفل اضافه کنی فکر میکنم درست بشه نظر یو جان چی ه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باید در شاخه داک یه فایل به نام NOORNEGA.EXE داشته باشه که کار کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از محبتت بسیار ممنونم

ژولی لسکو
11-02-2009, 18:24
تعجب میکنم میگی کنده
برای من بسیار سریع هم هست
روی XP SP3عالیه
آخه چیز خاصی نداره که بخاد کند بشه
شما این یکی رو جایگزین همین فایل در پروژت کن

اصلا همینطوری هم اجراش کن ببین مشکل داره یا نه
باشه اینی که گذاشتی میبینم

mahsoft
11-02-2009, 18:43
تعجب میکنم میگی کنده
برای من بسیار سریع هم هست
روی XP SP3عالیه
آخه چیز خاصی نداره که بخاد کند بشه
شما این یکی رو جایگزین همین فایل در پروژت کن

اصلا همینطوری هم اجراش کن ببین مشکل داره یا نه
باشه اینی که گذاشتی میبینم

ژولی جان هبیجوری که مشکلی نداره ولی یه EXE بخواد یه EXE دیگه رو بخونه
طرف روی یه ایکون برنامه میزنه بیشتر از 10 ثانیه طول میکشه از روی سی دی exe شماره 1 اجرا و مجدد در صورت نبودن سی دی یه exe دیگه رو فراخوانی کنه اخرشم فقط میخواد بگه سی دی نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی اگه فایل فقط یه exe باشه بهتره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تشکر فراوان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ژولی لسکو
11-02-2009, 19:58
من وقتی 1.exe رو اجرا میکنم یک ثانیه هم نمیشه که اجرا شده و کامل لود شده
حالا چرا برای شما 10ثانیه طول میکشه خدا عالمه
خاهشا یکی از دوستان امتحان کنن ببینن برای اونها هم با تاخیر لود میشه یا سریعه
-------------------
پیتزا مخصوص با سس اضافه

mahsoft
11-02-2009, 21:51
من وقتی 1.exe رو اجرا میکنم یک ثانیه هم نمیشه که اجرا شده و کامل لود شده
خاهشا یکی از دوستان امتحان کنن ببینن برای اونها هم با تاخیر لود میشه یا سریعه
-------------------
پیتزا مخصوص با سس اضافه

ممنان بسیار ژولی جان عالیه این خوبه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خسته نباشی

قرار نشد به من یه برنامه نویسس درپیت که در این زمینه صاحب نظره توهین کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب هرچی بام کمتر مدیریت بر روش راحت تر ه
ژولی جان برنامه ای که شما برام نوشتی در صورت پیدا کردن سی دی صفحه دوم رو اجرا میکنه
چه دستوری بدم که در صورتی که برنامه رو پیدا کرد از تو سی دی اجراش کنه مثلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این ادرس
cd : mahoo VER 1,0\mahoo VER 1.0\Docs\index\mahoo.exe

ژولی لسکو
12-02-2009, 15:07
من توهینی نکردم ، اگر همچین برداشتی میشه کرد عذر میخام
آخر نفهمیدم شما Mahoo.dll میخای یا mahoo.exe
در هر صورت شما با فرمان File.Run میتونی اجراش کنی

mahsoft
12-02-2009, 15:16
من توهینی نکردم ، اگر همچین برداشتی میشه کرد عذر میخام
آخر نفهمیدم شما Mahoo.dll میخای یا mahoo.exe
در هر صورت شما با فرمان File.Run میتونی اجراش کنی

ژولی ولی من شوخی کردم واضح نبود ! دوست جان من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب مشکل اینه که ا یا دستوری وجود داره که بتونم از سی دی برنامه رو اجرا کنم من هر روشی رو امتحان کردم ولی عمل نمیکنه مثلا چطور دستور بدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میشه کد دستور رو برام بنویسی

وقتی mahoo.dll رو از تو سی دی پیدا کنه باید فایل برنامه رو اجرا کنه دیگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ژولی لسکو
12-02-2009, 15:42
شما نیاز به دستور خاصی نداری
راستش دارم کم کم احساس میکنم سر کاریه
شما هر دفعه یه چیز میگی
یه بار از روی سی دی ، یه بار از روی هارد
واقعا گیجم کردی
امیدوارم ناراحت نشی، من اینطوری نمیتونم کمکت کنم

mahsoft
12-02-2009, 15:50
شما نیاز به دستور خاصی نداری
راستش دارم کم کم احساس میکنم سر کاریه
شما هر دفعه یه چیز میگی
یه بار از روی سی دی ، یه بار از روی هارد
واقعا گیجم کردی
امیدوارم ناراحت نشی، من اینطوری نمیتونم کمکت کنم

ای بابا ژولی جان
این یکی ناراحت کننده بود
چرا سرکاری خوب این پراکنده صحبت کردن منو باید بذاری به حساب همون تخصص نداشتم تو برنامه نویسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب من که واضح گفتم
این پنجره اخری که شما نوشتید برام
در صورت پیدا کردن سی دی در سی دی رام که با سرچ فایل mahoo.dll این کار رو میکنه
اگه سی دی و یافت برنامه رو از داخل سی دی اجرا کنه و اگر نه پیغام ( لطفا سی دی را در سی دی رام قرار دهید) رو نمایش بده خوب
حالا این پنجره ای که شما برای من نوشتید فقط میتونه تشخیص بده که سی دی در سی دی رام نیست ولی و در صورت پیدا کردن سی دی در سی دی رام به پج دوم میره ولی من میخوام برنامه از روی سی دی اجرا بشه مثل یه شورتکات
همین

ژولی لسکو
12-02-2009, 17:26
پس چرا در پستهای قبلی گفتی از روی هارد اجرا بشه؟
حالا کاری ندارم
لطفا یکبار و فقط یکبار از اول بگو میخای چکار کنی
دقیق و مو به مو
اگر بتونم کمک کنم و گرنه دوستان دیگه کمک میکنن

mahsoft
12-02-2009, 17:59
پس چرا در پستهای قبلی گفتی از روی هارد اجرا بشه؟
حالا کاری ندارم
لطفا یکبار و فقط یکبار از اول بگو میخای چکار کنی
دقیق و مو به مو
اگر بتونم کمک کنم و گرنه دوستان دیگه کمک میکنن

ژولی جان بدون دید قبلی از گفته های قبل که گیج کننده نشه

من یه ستاب دارم که برنامه ای رو نصب میکنه و برنامه مثل همه برنامه های عادی یه شورتکات تو دستکتاب از خودش به جا میذاره

خوب این شورتکات رو الان داریم مثل همه شورتکاتها عمل میکنه اگه سی دی تو سی دی رام بود اجرا بشه و اگه نبود پیغام بده که سی دی نیست

برای تشخیص دادن سی دی در سی دی رام شما یه برنامه برای من نوشتید که با ترفند جستجوی mahoo.dll در سی دی تشخیص میداد که سی دی در سی دی رام هست یا نه
اگر سی دی نبود باید پیغامی بده (لوح فشرده را در دیسک گردان قرار دهید ) و اگه بود باید سی دی رو اجرا کنه خیلی راحت همین ژولی
ممنونم

ژولی لسکو
12-02-2009, 19:49
خدایا منو از دست ماهسافت نجات بده!!!
بخدا آخرین سمپلی که گذاشتم مو به مو همین کار رو میکنه
نه کمتر و نه بیشتر
شما پروژت هرچی هست در Page2 اضافه کن
فقط اگه خواستی سایز صفحه رو تغییر بدی، یادت باشه که در صفحه Page1مختصات عکس باید 0 و 0 باشه
یعنی کاملا بالا و سمت چپ باشه

اگه کار دیگه ای هست در خدمتم
دنیای مسخره ای هست که همه به راحتی همدیگه رو میرنجونیم
امیدوارم ناراحتت نکردن باشم
قربانت

mahsoft
12-02-2009, 20:25
بخدا آخرین سمپلی که گذاشتم مو به مو همین کار رو میکنه
نه کمتر و نه بیشتر
شما پروژت هرچی هست در Page2 اضافه کن
فقط اگه خواستی سایز صفحه رو تغییر بدی، یادت باشه که در صفحه Page1مختصات عکس باید 0 و 0 باشه
یعنی کاملا بالا و سمت چپ باشه

اگه کار دیگه ای هست در خدمتم
دنیای مسخره ای هست که همه به راحتی همدیگه رو میرنجونیم
امیدوارم ناراحتت نکردن باشم
قربانت

زولی همون اول متوجه حرفتون شدم
ولی قبلا من چک کردم این مشکل تاپ صفحه و درکیری های دیگه با این دستورهایی که در این پروجه جدید گذاشتید درگیری داره
برای همین میخواستم یه exe مستقل برای شورتکات داشته باشم
که شما میگید راحی نداره

خیلی اذیتتون کردم چسب دیگه مزاحم نمیشم ببخش که انقدر رنجوندمت از کمکهایی بسیاریکه این مدت به من داشتید بسیار ممنونم

ژولی لسکو
12-02-2009, 21:55
دو روش تاپ کردن رو که قبلا گذاشتم با کد آخری یکی کردم و تست کردم هیچ مشکلی نداشت روی XP SP3 ، خودت روی ویستا تست کن
پیشنهاد خودم TopMost هست
مشکلی بود حتما بگو
قربانت

mahsoft
12-02-2009, 22:17
ژولی جان تنکس چون اسرار کردی

حتما بگوو
مجدد مزاحم میشم
این روش شما رو من امتحان کردم خوب برنامه این شکل اجرا میشه
چون mahoo.dll رو در سی دی رام پیدا میکنه برنامه راحت اجرا میشه
خوب حالا برنامه رو کلا از روی سی دی روی هارد کپی میکنیم وقتی سی دی در سی دی رام نیست این پنجره ( لطفا لوح فشرده را در درایو قرار دهید اجرا میشه این روش شما فقط کاری میکنه که برنامه اگر از روی سی دی کپی شد بر روی هارد اجرا نشه

عملا پس اگه exe برنامه رو در دستکتاپ بذارم چون محتویات doc اون در سی دی هست و شورتکات برنامه ای مستقل نیست
ارور میده

منم یه شورتکات میخوام که اون رو در سطح دستکتا ب بذارم برای همین هم گفتم باید مستقل باشه که خود سرانه تشخصی بده سی دی هست یا نه و وابستگی به سی دی نداشته باشه

حالا نظر یو جان چیه

ژولی لسکو
13-02-2009, 10:17
یه ایمیج بنام mah.iso گذاشتم حاوی Setup.exe و Mahoo.dll که روی سی دی رایت میشه یا مونت کن در درایو مجازی
البته چون حجمش برای دیالآپ زیاد شد، رار کردم و دو تیکه که بشه آپلود کرد
شما mah.iso رو از دل رار بیرون بیار و مونت کن در درایو مجازی
حالا Setup.exe رو اجرا کن و برنامه رو نصب کن
پس از نصب ، یه شورتکات در منوی استارت و همچنین روی دسکتاپ داری مثل همه برنامه ها
حالا شورتکات رو اجرا کن ، اگه سی دی در سی دی درایو باشه برنامت اجرا میشه وگرنه پیغام میده
فکر کنم دقیقا چیزی هست که میخای

mahsoft
13-02-2009, 13:10
یه ایمیج بنام mah.iso گذاشتم حاوی setup.exe و mahoo.dll که روی سی دی رایت میشه یا مونت کن در درایو مجازی
البته چون حجمش برای دیالآپ زیاد شد، رار کردم و دو تیکه که بشه آپلود کرد
شما mah.iso رو از دل رار بیرون بیار و مونت کن در درایو مجازی
حالا setup.exe رو اجرا کن و برنامه رو نصب کن
پس از نصب ، یه شورتکات در منوی استارت و همچنین روی دسکتاپ داری مثل همه برنامه ها
حالا شورتکات رو اجرا کن ، اگه سی دی در سی دی درایو باشه برنامت اجرا میشه وگرنه پیغام میده
فکر کنم دقیقا چیزی هست که میخای

سلام
ازت بسیار ممنونم این روش درسته ولی در واقع شما کل پروجه رو بر روی هارد کپی میکنید درسته

خوب اگه کل پروجه سنگین باشه مثل مال من 600 مگ باید کل 600 مگ رو تو ستاب بذارم !

ژولی لسکو
13-02-2009, 15:27
اگه لازم باشه باید توی ستاپ بذاری.
این رو خودت تشخص میدی
البته میشه کاری کرد فقط exe نصب بشه
و بیاد منابع رو از روی سی دی بخونه

mahsoft
14-02-2009, 01:41
اگه لازم باشه باید توی ستاپ بذاری.
این رو خودت تشخص میدی
البته میشه کاری کرد فقط exe نصب بشه
و بیاد منابع رو از روی سی دی بخونه

سلام ژولی جان
میشه یه نمونه برای من بذارید

ژولی لسکو
14-02-2009, 18:43
سلام
نه!
راستش چون يکم وقت گيره و منم مطمئن نيستم نيازت باشه ،پس دست خودت رو ميبوسه
ولي روش رو ميگم که اگه خواستي استفاده کني
شما اجبارا بايد فايل autorun.cdd رو در کنار autorun.exe داشته باشي
يا مثل AMS اون رو در پوشهAutoplay بذاري و هميشه همنام باشن
پس حداقل چيزهايي که ميان روي هارد، همين ها هستند
پيشنهاد من اينه که عکسهايي که پس زمينه پروژت هست و آهنگ هاي بکگراند و... رو هم براي نصب روي هارد در نظر بگير
مابقي منابعت که در واقع همون چيزهايي است که به کاربر ارائه ميدي مثلا موسيقي يا فيلم... رو بايد از روي
سي دي آدرس دهي کني
بهترين کار اينه که يه متغير براي سي دي تعريف کني و mahoo.dll رو که در يه سي دي درايو پيدا کردي
بر اون اساس بياي و متغير رو مقدار دهي کني
مثلا شما همچين کدي ميدي :
Audio.Load(CHANNEL_BACKGROUND, "CDrom\\AutoPlay\\Audio\\Acoustic Folk (short).ogg", true, true)
در مثال فوق CDrom متغييري هست که بر اساس يافت شدن mahoo.dll قبلا بايد مقدار دهي شده باشه
مثلا اگه mahoo.dllدر \:H پيدا شد پس CDrom=\:H هست (بهم ريختگي تايپي)
البته فکر کنم مجبور بشي مرتب ايزو بسازي و تست کني
يا اول روي هارد تموم کني بعد يکباره ببري رو ايزو
ببين چقدر دوستت دارم که اينقدر برات تايپ کردم
(من از ظرف شستن و تايپ کردن متنفرم)
مخلصم

mahsoft
15-02-2009, 21:56
سلام
نه!
راستش چون يکم وقت گيره و منم مطمئن نيستم نيازت باشه ،پس دست خودت رو ميبوسه
ولي روش رو ميگم که اگه خواستي استفاده کني
شما اجبارا بايد فايل autorun.cdd رو در کنار autorun.exe داشته باشي
يا مثل ams اون رو در پوشهautoplay بذاري و هميشه همنام باشن
پس حداقل چيزهايي که ميان روي هارد، همين ها هستند
پيشنهاد من اينه که عکسهايي که پس زمينه پروژت هست و آهنگ هاي بکگراند و... رو هم براي نصب روي هارد در نظر بگير
مابقي منابعت که در واقع همون چيزهايي است که به کاربر ارائه ميدي مثلا موسيقي يا فيلم... رو بايد از روي
سي دي آدرس دهي کني
بهترين کار اينه که يه متغير براي سي دي تعريف کني و mahoo.dll رو که در يه سي دي درايو پيدا کردي
بر اون اساس بياي و متغير رو مقدار دهي کني
مثلا شما همچين کدي ميدي :
Audio.load(channel_background, "cdrom\\autoplay\\audio\\acoustic folk (short).ogg", true, true)
در مثال فوق cdrom متغييري هست که بر اساس يافت شدن mahoo.dll قبلا بايد مقدار دهي شده باشه
مثلا اگه mahoo.dllدر \:h پيدا شد پس cdrom=\:h هست (بهم ريختگي تايپي)
البته فکر کنم مجبور بشي مرتب ايزو بسازي و تست کني
يا اول روي هارد تموم کني بعد يکباره ببري رو ايزو
ببين چقدر دوستت دارم که اينقدر برات تايپ کردم
(من از ظرف شستن و تايپ کردن متنفرم)
مخلصم

فدات بشم ژولی جان یو جان که محبتتو خیلی وقت پیش ثابت کردید
طبق گفته های شما من باید تمام لینکهایی که در برنامه دارم رو باید عوض کنم درسته ؟

K A R I M I
16-02-2009, 08:56
سلام
با چه کدی میشه دستور داد که مثلا وقتی رو یه لیبل، کلیک می کنیم در ویندوز f10 زده شود ؟ ( یا هر دکمه دیگری مثل آلت و کنترل و شیفت یا هر یک از حروف )

mahsoft
16-02-2009, 12:18
سلام ژولی جان مثل اینکه باید از خیرش بگذرم همون شورتکات ساده بذارم راحت تره تو فورم خود برنامه هم که درخواست دادم توش گیر کردن البته تو اون قضیه تاپ صفحه و منوی استارت هم همینطور نتونستن برام کاری بکنن
تو فورم خودمان کم متخصص ندارم

اون دستور که برام گذاشتید خیلی خوبه یه مشکل که برنامه داشت کپی شدن رو هارد و اجرا شدنش بود که با کمکت حل شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سوال دیگه داشتم من 3 تا دستور ریجستری دارم

چطور میتونم به وسیله برنامه نصبشون کنم میتونید تو این زمینه کمکم کنید

ممنونم

mahsoft
16-02-2009, 13:12
سلام
با چه کدی میشه دستور داد که مثلا وقتی رو یه لیبل، کلیک می کنیم در ویندوز f10 زده شود ؟ ( یا هر دکمه دیگری مثل آلت و کنترل و شیفت یا هر یک از حروف )

ببنید این کمکی میکنه اگه اشتباه نکنم هر کلید یه کدی داره

این برنامه کد کلید مورد نظر رو مشخص میکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

K A R I M I
16-02-2009, 13:40
ممنون
نصف مشکل حل شد طبق تصویر من الان کلیدی رو فشار داده ام که کد اون 16 است :

، حالا من میخوام بدونم که چه جوری اسکریپت نویسی کنم که بر عکس این برنامه باشه ، یعنی کد کلید مربوطه رو بدم و کلید مربوطه زده بشه ؟؟
مثلا کد " a " عدد 65 است حالا چه جوری کدنویسی کنم که وفتی عدد 65 رو وارد کنیم کلید a زده بشه ؟؟

mahsoft
16-02-2009, 15:50
ممنون
نصف مشکل حل شد طبق تصویر من الان کلیدی رو فشار داده ام که کد اون 16 است :

، حالا من میخوام بدونم که چه جوری اسکریپت نویسی کنم که بر عکس این برنامه باشه ، یعنی کد کلید مربوطه رو بدم و کلید مربوطه زده بشه ؟؟
مثلا کد " a " عدد 65 است حالا چه جوری کدنویسی کنم که وفتی عدد 65 رو وارد کنیم کلید a زده بشه ؟؟

این پلاگین هم هست

ژولی لسکو
16-02-2009, 22:03
ماهسافت عزيز
من فقط بلدم يه مقدار جديد در يه کليد بنويسم يا فعلي رو اصلاح کنم يا بخونم يا حذف کنم... و از اين چيزها
ولي اينکه اين فايلهاي شما رو چطور بي عيب و نقص وارد رجيستري کنم نميدونم
شما اگه بگي مثلا ميخام کليد x در فلان جا داري مقدار y بشه ميتونم سمپل بذارم
البته اينقدر سادست که با يه نگاه به هلپ برنامه ميتوني راحت اوني که ميخاي بسازي

کريمي عزيز
در مورد پلاگین بالا من ندارمش که تست کنم و لینکش هم خرابه
اگه از دوستان دارن لطفا آپ کنن تا تست کنم
از اسمش پیداست دقیقا چیزی هست که میخای

من اطلاعاتم در این زمینه خیلی کمه ولی میگم شاید چیزیش بدرد خورد:
سه گروه تابع (من همینا رو میشناسم)برای کار با کلیدهای صفحه کلید هست
1- VKها (Virtual key codes)برای این هستن که ما بدونیم کاربر چه کلیدی از صفحه کلید رو فشرده
و کارشون تا همین حده (دقیقا سمپلی که ماهسافت عزیز گذاشته)یا این یکی:
اینم یه نمونه ساده از کاربرد vkها که در سایت AMS دیدم
در باکس کلیک کن بعد روی دکمه کلیک کن

2- KeyStrokesها هستن که بدرد کنترل پنجره ها میخورن، مثلا شما یه پنجره ورود رمز داری که کاربر باید رمز
رو وارد کنه و بعد OK کنه یا اینتر بزنه ، گاهی لازمه که خودت کنترل رو بدست بگیری و این کار اتوماتیک انجام بشه یعنی
در همین مثال وقتی پنجره رمز اومد ویندوز خودبخود شروع به تایپ کردن بکنه و اینتر هم بزنه...سمپل هم با سرچ پیدا میکنی

3- SendKeysها هستن که شما دنبالشی

توضیحات بالا مستقیم کمکت نمیکنه ولی KeyWordهایی بهت میده که مطمئنم با دنبال کردنشون به نتیجه میرسی
شخصا به این بحث علاقمندم
اگه دوست داشتی یافته هاتو در این زمینه با من و سایر دوستان شر کن
موفق باشی

mahsoft
16-02-2009, 22:20
ماهسافت عزيز
من فقط بلدم يه مقدار جديد در يه کليد بنويسم يا فعلي رو اصلاح کنم يا بخونم يا حذف کنم... و از اين چيزها
ولي اينکه اين فايلهاي شما رو چطور بي عيب و نقص وارد رجيستري کنم نميدونم
شما اگه بگي مثلا ميخام کليد x در فلان جا داري مقدار y بشه ميتونم سمپل بذارم
البته اينقدر سادست که با يه نگاه به هلپ برنامه ميتوني راحت اوني که ميخاي بسازي

کريمي عزيز
در مورد پلاگین بالا من ندارمش که تست کنم و لینکش هم خرابه
اگه از دوستان دارن لطفا آپ کنن تا تست کنم
از اسمش پیداست دقیقا چیزی هست که میخای

من اطلاعاتم در این زمینه خیلی کمه ولی میگم شاید چیزیش بدرد خورد:
سه گروه تابع (من همینا رو میشناسم)برای کار با کلیدهای صفحه کلید هست
1- VKها (Virtual key codes)برای این هستن که ما بدونیم کاربر چه کلیدی از صفحه کلید رو فشرده
و کارشون تا همین حده (دقیقا سمپلی که ماهسافت عزیز گذاشته)یا این یکی:
اینم یه نمونه ساده از کاربرد vkها که در سایت AMS دیدم
در باکس کلیک کن بعد روی دکمه کلیک کن

2- KeyStrokesها هستن که بدرد کنترل پنجره ها میخورن، مثلا شما یه پنجره ورود رمز داری که کاربر باید رمز
رو وارد کنه و بعد OK کنه یا اینتر بزنه ، گاهی لازمه که خودت کنترل رو بدست بگیری و این کار اتوماتیک انجام بشه یعنی
در همین مثال وقتی پنجره رمز اومد ویندوز خودبخود شروع به تایپ کردن بکنه و اینتر هم بزنه...سمپل هم با سرچ پیدا میکنی

3- SendKeysها هستن که شما دنبالشی

توضیحات بالا مستقیم کمکت نمیکنه ولی KeyWordهایی بهت میده که مطمئنم با دنبال کردنشون به نتیجه میرسی
شخصا به این بحث علاقمندم
اگه دوست داشتی یافته هاتو در این زمینه با من و سایر دوستان شر کن
موفق باشی

سلام
ژولی جان خوب پس من چکار کنم با اجرای این 3 تا برنامه روی ویندوز قابل اجرا میشه باید یه طوری بشه اینا رو نصبید

البته من با اینستال شیلد که فایل ریج اینپورت میکنه تونستم کار کنم ولی باید با خود برنامه نصب بشه و ستاب نخواد
ستاب فکتوری رو هم چکیدم اونم مثل اتو پلی میمونه

من 3 روز دیگه باید برم سفر تو کارم هم همش پیچ میفته

ژولی جان راهی پیشنهاد میکنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahsoft
17-02-2009, 17:36
مشکل حل شد ژولی جان ممنون

ریجستر رو این شکل باید اینپورت کرد

ژولی لسکو
17-02-2009, 18:03
سلام
فقط یه قسمت که رجیستری نوع هکس میخاست و AMS نداشت مجبور شدم برات اگزه با زبون دیگه درست کنم بذارم
اگه قبلا regها رو نصب کردی اول پاکشون کن از رجیستری، بعد اسنو تست کن:

mahsoft
17-02-2009, 19:05
سلام
فقط یه قسمت که رجیستری نوع هکس میخاست و ams نداشت مجبور شدم برات اگزه با زبون دیگه درست کنم بذارم
اگه قبلا regها رو نصب کردی اول پاکشون کن از رجیستری، بعد اسنو تست کن:

تشکر بسیار از لطفی که میکنی عزیز دل برادر اشنالله بتونم جبران کنم

ژولی جان
یه برنامه داریم به نام مهدی
یه هات اسپات داریم

خوب میخوام در صورتی که روی این هات اسپات کلیک شد

با خروج از برنامه مهدی یه برنامه دیگه اجرا بشه و و در صورتی که روی این هات اسپات کلیک نشد با خروج از برنامه مهدی اگزه دوم اجرا نشه

امکان پذیر هست ؟

ژولی لسکو
17-02-2009, 19:52
اینی که من از صحبت شما گرفتم خیلی سادست:

ببینید همینه

mahsoft
17-02-2009, 20:56
نه ژولی جان

فکر میکنم نیاز به یه متغیر داره
مثل همون قبلیه که برام ساختید تصویری بود

2 تا دکمه داریم

یکی خروج

و دیگری ستاب

در صورتی که روی ستاب کلید شد موقع خروج برنامه دیگه ای رو اجرا کنه

ولی در صورتی که روی دکمه ستاب کلیک نکرد موقع خروج اون برنامه اجرا نشه

mahsoft
18-02-2009, 04:03
ژولی جان این مورد که میگم مثل این برنامه ای که برام نوشتید

البته اون یه عکس دیگه رو در شرایطی لود میکرد
این یکم فرق داره

ممنانم

K A R I M I
18-02-2009, 15:28
ممنون از mahsoft و ژولی عزیز،
به نتیجه نرسیدم، یعنی کلافه شدم ! ( فکر کنم که راهی نداشته باشه )
تنها امید من پلاگین mahsoft میمونه که اونم لینکش خرابه !

hesam_g59
22-02-2009, 13:38
سلام ژولي جان....
يه سوال....
چطوري ميتونم يه دكمه بسازم كه براي تغيير موسيقي باشه
يه تعدادي موسيقي به پس زمينه دادم..ميخوام كليد هايي براي تغيير موسيقي و ولوم داشته باشه...
اگه ميشه سريع بهم بگين....خيلي عجله دارم
يه سوال ديگه هم بپرسم؟؟؟
براي امنيت اطلاعاتم ..كاري ميشه كرد با اين نرم افزار...و چطور؟؟؟

ژولی لسکو
22-02-2009, 19:25
سلام
حسام جان ابتدا پلاگین SliderEx
رو از سایت AMS دانلود کن و نصب کن و بعد سمپلی که برات گذاشتم رو اجرا کن
پلاگین رو خیلی وقت پیش دانلود کردم که ورژن 1.6.0.0 هست
شما هم سعی کن همین ورژن باشه که با سمپلی که درست کردم کامل هماهنگ باشه
دیگه اینکه من موسیقی بکگراند رو از طریق منوی پروژکت و گزینه آدیو وارد کردم
و از همون اسمها برای چنج کردن استفاده کردم
اگه خاستی در پروژت استفاده کنی باید این دو قسمت رو هماهنگ کنی
خودت به کدها نگاه کنی متوجه میشی چه کار کردم
موفق باشی

در مورد امنیت اطلاعات منظورت رو نگرفتم
توضیح

salehi56
23-02-2009, 10:23
لطفا به من هم کمک کنید
من میخوام یه امتحان تستی طراحی کنم که هر سوال چهار جواب داشته باشد و سوالات و جوابها به صورت فارسی باشد

و پس از کلیک کردن جواب سوالات تستی در پایان کار هم نتیجه امتحان کاربر به او نشان داده شود
خود برنامه یک همچنین امتحانی با دو سوال داشت که همین کارها را میکرد اما هنگامی که سوالهای او را فارسی کردم در هم ریخته میشد

لطفا اگر امکان دارد شما یک سمپل برای من با دو تا سوال بسازید
(البته نیازی نیست هم حتما از دکمه های رادیوی برای جوابها استفاده شود - حتی اگر از دکمه های معمولی هم در کنار هر جواب استفاده بشه خوبه)
حتی اگر هر سوال در یک صفحه جداگانه باشد هم خوب هست

فقط مهم اینه که فقط برنامه در پایان کار تعداد جواب های صحیح رو بتونه حساب کنه

لطفا کمک کنید چون نیاز فوری دارم

ژولی لسکو
23-02-2009, 20:26
سلام
باید فونت "B Nazanin" نصب باشه رو سیستمی که میخاد اجرا بشه
قبلا یه سمپل برای نصب فونت گذاشتم

NIK SYSTEM
24-02-2009, 13:07
با عرض سلام مجدد به همه ی دوستان عزیز
خب من دوباره پیدام شد.
تو این مدتی که من نبودم ژولی جان تمام سوآل ها رو جواب داده و جای نا مفهمومی نمونده و تا اونجایی که من خوندم فقط مشکل فارسی نویسی حل نشده که اون هم خیلی سادست.
و من هم تعجب کردم که دوستان به این موضوع توجه نکرده بودند.

Project>Setting>Advanced>Reading Order>Enable right to left reading order

البته اگر برنامه شما فقط فارسی بود در غیر اینصورت باید دوحالت پروژه نویسی و در دوزیان انجام بشه.

اگر بازم سوآلی بود و تونستم جواب بدم درخدمتم.

salehi56
24-02-2009, 16:30
سوال من تو پست 195 هنوز بی جواب مونده
لطفا کمک کنید

NIK SYSTEM
24-02-2009, 16:34
سوال من تو پست 195 هنوز بی جواب مونده
لطفا کمک کنید

عزیزم بدون جواب نمونده.
پست های 196 و 197 جواب سوآل شما هستند.

hesam_g59
26-02-2009, 11:12
سلام ژولي جان...
منظورم از امنيت اطلاعات..يعني چي كار كنم كه دي وي دي منو كسي نتونه اطلاعاتش رو كپي كنه...
اين كار رو اين نرم افزار ميتونه انجام بده..
اگه نه...حداقل كار براي امنيتش رو برام بگين..ممنونم

NIK SYSTEM
26-02-2009, 13:57
سلام
اگر میخوای کل دی وی دی کپی نشه که به اینجا مربوط نمیشه و در حد نرم افزارهای کپی کیلره.
ولی میتونی برنامه هات رو تک تک زیپ با پسورد کنی و با AMS باز و اجرا کنی.
ولی اگه بخوای کارای محکمتری انجام بدی توضیحش برای شما فکر کنم یه مقدار سخت باشه و اگر بخوای باید در حد یه کاربر AMS باشی که بتونه با همه ی دستورهای AMS به راحتی کار کنه.
اگر اینطوره بگو تا توضیحش رو برات بدم که میدونم برات پیچیده میشه.
--------------------------------------------------------------------------------------

اینم معرفی یه سایت خوب به دوستان برای دانلود چندتا پلاگین توپ برای AMS که فکر کنم از همه بهترش پلاگین RAR و Timer باشه.

hesam_g59
26-02-2009, 21:20
سلام..ميدوني..ميخوام فقط فايل اصلي ..يا همون شاخه اصلي كه كنار اتوران ميسازه..كپي نشه..
نميخوام چيزايي كه توي دي وي دي هست رو كپي كنن

ژولی لسکو
27-02-2009, 17:12
با سلام
انگاری بازم باید خودم یه حالی به این تاپیک بدم
خوب شما روي يکي از موضوعهايي دست گذاشتين که قبلا خيلي بهش علاقه داشتم و وقت زيادي از من گرفت آخرم نتیجه ای که میخاستم نگرفتم. در هرصورت چیزیش که یادمه و بشه گفت اینهاست:
چيزي که خواستين اونقدرها ساده نيست ولي ميشه يه کارهايي کرد
من دو روش ميگم ، اگه دوستان هم بلدن بگن :
روش يک
روش ساده اينه که فايلها رو کد کني و موقع نياز روي هارد دکد کني و استفاده کني (در موقع استفاده ازشون محافظت کني که سرقت نشن)و پس از استفاده حذف کني.
حالا حداقل دو حالت پيش مياد:
1- استفاده از رمزنگاري به روش استاندارد که کم دردسرترين و شايد بهترينشون همون زيپ کردن است.
2- روش خود انگولکي فايلها! يعني خودت ماهيت فايلها رو بهم بريزي و موقع لزوم بازسازي کني .
سمپل نوع يک:

سمپل نوع دو:

--#-------------------------------------------------------##--
روش دو
روش سخت اينه که فايلها رو کد کني و موقع نياز روي رم (On the fly)دکد کني و استفاده کني .
حالا حداقل دو حالت پيش مياد:
1- فايلها رو زيپ کني و روي رم اکسترکت کني و ازشون استفاده کني.
2- روش خود انگولکي فايلها! يعني خودت ماهيت فايلها رو بهم بريزي و روي رم که بردي بازسازي کني و استفاده کني.
سمپل نوع يک:
يه خورده وقت ميبره... خداییش حسش نیست.
مثال نوع دو:

موفق باشین

NIK SYSTEM
27-02-2009, 20:23
سلام
ژولی همه چیز رو گفت و منم دیگه چیزی نمیتونم بگم به جز اینکه اگه امنیت خیلی بالایی بخوای میتونی هر دوی این روش ها رو ادغام کنی.
بطوریکه یه فایل دستکاری شده رو زیپ کنی و بعد از آنزیپ توی هارد, فایل رو روی ram بازسازی و اجرا کنی !
که وقت گیره ولی امنیتش در بالاترین حدیه که بتونی از ams انتظار داشته باشی.

hesam_g59
28-02-2009, 22:10
ممنون هم از ژولي عزيز..هم از نيك عزيزم...
اما يه سوال...اگه فايلها رو زيپ كنم...اونوقت برنامه ها يا بهتر بگم ..فايلهاي exe كه بهشون دستور ئدادم ..وقتي اين دكمه زده شد..اين exe اجرا بشه...به هم نميريزه؟
يا اصلا ams ميتونه zip يا rar رو اكستركت كنه...
يا rar كه بهش پسورد داده شده؟؟؟؟
ببخشيد ها..چون برنامه نويس نيستم....فقط هر كار كردم با خود برنامه بوده...
آماتوريه ديگه

ژولی لسکو
01-03-2009, 10:52
زیپ رو که خودش داره و با پاسورد هم میتونی استفاده کنی
رار هم از طریق پلاگین میتونی استفاده کنی

K A R I M I
07-03-2009, 15:58
سلام
من یه کار کوچولو میخوام تو اتوپلی انجام بدم ولی نمیدونم چرا نمی تونم ؟؟ :دی
فرض بر اینکه یه فایل تکست تو پوشه Docs داریم با نام سرور
و داخل فایل متنی مثلا به این صورت است :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا چه دستوری میتونم که اون اعداد وسطی رو داخل فایل ini بنویسم ؟؟
یعنی برای Carrots بنویسم 0.08
در نهایت اینجوری بشه داخل فایل ini :
( در ضمن اگر دقت کنید می بینید که اعداد اعشاری توسط ویرگول اعمال شده اند من می خوام که همه ویرگول ها در این فایل به صورت نقطه وارد بشه )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددقت داشته باشید اون فایل تکستی که تو پوشه Docs هستش اطلاعاتش تغییر میکنه ،
من می خوام به محض اجرا شدن برنامه اطلاعات فایل تکست گرفته بشه و به صورتی که گفتم تو فایل ini ذخیره بشه ...
خیلی فکرم رو مشغول کرده ، لطفا راهنمایی لازم رو بفرمایید ...
ممنون:40:

ژولی لسکو
07-03-2009, 19:56
سلام
طبق نمونه برات گذاشتم
پس اگه فواصل خالی فایل سرورت تغییر کنه باید چندتا اعداد کد رو تغییر بدی
اگه همین فورم باشه ، یعنی 4فاصله خالی بین فیلد هات فاصله باشه
که نیازی نیست

hesam_g59
08-03-2009, 00:25
سلام ...
من نه كه خيلي خنگم....نفهميدم...روش زيپ كردن رو
شما ميفرمايين من با برنامه اي مثل wizip يا winrar زيپش كنم؟؟؟
اونوقت..اين كه ميشه همون...فرقي نداره..بازم باز ميشه و اكستركت....
مگر اينكه پسورد بزارم روشون كه ..اتورانم بهم ميريزه و بازش نميكنه و هر دفعه هي پيغام پس ورد ميده
من فقط ميخوام فايلهايي كه دارم ...از رو دي وي دي كپي نشه...همين

ژولی لسکو
10-03-2009, 17:50
سلام
برای اکسترکت کردن فایل زیپ با پاسورد هم نمونه گذاشتم
البته یادم نیست کدوم پست

امير اشكان++
09-04-2009, 13:43
سلام دوستان من تازه عضو شده ام. :21:
تايپك مفيدي است...

mahramasrar2
27-04-2009, 09:39
سلام ژولي جان
عجب تاپيكي شده راستي كه پشت كار خوبي داري !! 22 صفحه شده !!! راستي كه آفرين
يه نفري داري پي سي ورد رو اداره مي كني !

دوستان ژولي به غير از نرم افزار autoplay media ‌در زمينه امنيت نرم افزار هم اطلاعات با ارزشي دارد-من قبلا تست كردم ! خودش مي دونه
از دانش او استفاده كنيد

باز هم ممنون

احمد ترابی
27-04-2009, 11:26
سلام
مثالو کجا گذاشتین
چطوری دانلودش کنم؟

mahramasrar2
28-04-2009, 17:25
با تشكر از دوستمان حامد كه كتاب دست نويس خودشون رو در اختيارمان قرار دادند
================================================== =
كتاب آموزش Auto Play Media Studio 7

اين هم ليست عناوين و فصل هاي كتاب آموزشي Auto Play Media Studio :

فصل اول :
نصب نرم افزار
كرك نرم افزار
اضافه كردن زبان فارسي
فصل دوم : آشنايي
كاركرد Auto Play
شروع به كار
ساخت پروژه جديد
معرفي منوي اصلي نرم افزار
Menu
File
Edit
Align
Page
Object
Project
Publish
View
Tools
Page Tab
Toolbar
Page surface
properties pane
work Area
status Bar
تنظيمات نرم افزار
تنظيمات پروژه
تغيير نام پنجره
اندازه ي صفحه
Style
انتخاب آيکن
Taskbar
Version

فصل سوم : گرافيک و متن
پشتيباني فايل ها
تغيير پشت صفحه
اضافه کردن شيء تصوير
تغيير اندازه و موقعيت اشيا
اضافه کردن شيء برچسب
پيکربندي برچسب
جايگزين كردن متن
تنظيم فونت متن
جايگيري مناسب
رنگ برچسب
تايپ فارسي
تهيه نسخه دوم از برچسب
تايپ چند خط در يک برچسب
تعويض نام اشياء
وضعيتها
توضيحات

فصل چهارم : کار کردن با چند شيء
انتخاب چند شيء
بازگشت عمليات
مرتب سازي اشياء
نوع چيدن اشياء
روش تشخيص نوع چيده شدن اشياء
کمرنگ کردن تصوير
خالي کردن پروژه
قفل كردن يك شيء
مخفي کردن يک شيء
سنجاق كردن شيء

فصل پنجم : دکمه ها، دستورات و صفحات
اضافه کردن دکمه
تغيير متن دكمه
برداشتن رونوشت از دکمه
اضافه کردن يک دستور
اضافه كردن يك صفحه
تغيير نام صفحه
تغيير پشت صفحه
كپي كردن دكمه ها
فرستادن ايميل

فصل ششم : متون
تفاوت شيء پاراگراف با برچسب
اضافه كردن شيء پاراگراف
غير فعال کردن scroll bar
ويرايش متن
ساخت متن پويا
تفاوت شيء پاراگراف با شيء Rich text
اضافه کردن دستورات به صفحه
فرق On Preload با On Show

فصل هفتم : ويدئو
اضافه کردن قاب
اضافه کردن متن عنوان
اضافه کردن يک شيء ويدئو
Control Style
اضافه كردن فلش
تنظيمات فلش

فصل هشتم : صدا
تغيير صداهاي پيش فرض
تنظيمات ويژه براي Sound effect
اضافه کردن موزيک متن
بارگذاري و پخش يک فايل صوتي

َفصل نهم : انتشار پروژه
رايت بر روي CD
ذخيره بر روي فايل ISO
ذخيره روي هاردديسک
ساخت فايل فشرده
مخفي کردن فايل ها در داخل سي دي

فصل دهم : اصول تهيه فايل آغازگر
نمايش يك پيغام
استفاده از يک متغير متني
اضافه کردن دستور شرطي
امتحان يك شماره
به کار بردن يک حلقه
ايجاد توابع
منو بار
نوشتن دستورات
متغيرهاي تعريف نشدني
جدول
دستور While
شمارش حروف

فصل 11 : اكشن ها(1)
Application
Audio
Button
CheckBox
COMBOBOX
CRYPTO
Debug
Dialog
DLL
DRIVE
File
Flash
FOLDER
HOTSPOT
HTTP
Image
INI
INPUT
Label
Listbox
Math

فصل 12 : اكشن ها (2)
Msi
Page
Paragraph
Plugin
PROGRESS
RadioButton
REGISTRY
RichText
SHELL
SlideShow
Statusdlg
String
SYSTEM
TABLE
textfile
TREE
Video
Web
Window
XML
zip

ضميمه :
باز شدن كنترل پنل
باز شدن برنامه Word Pad
نمايش يك پيغام در شروع ويندوز
نمايش اطلاعات CPU
تغيير شكل نشانه گر ماوس
برنامه سريال ساز
نمايش پيغام درSystem Tray
اسكي كدها

رمز عبور :

و يا

لينك كمكي

ژولی لسکو
29-04-2009, 16:32
سلام
عالی بود محرم جان
همینجوری هم کاسبی ما توی این تاپیک تموم شده بود ، حالا با این تیر آخر شما ...!!!
من دانلود کردم
اگه کسی بخاد استارت کنه دیگه بهونه نداره!
مو به مو گفته و اومده جلو این آقا حامد
ای کاش اون وقت که منم شروع کردم همچین گایدی بود
مردم بسکه توی هلپ آتوپلی سرچ کردم!

پیشنهاد میکنم دوستانی که میخان شروع کنن یه پرینت از کل آموزش بگیرین و مثل کتاب بخونن و مثالهاش رو انجام بدن
مشکلی بود بگن
با تشکر از محرم عزیز بابت حالی که به این تاپیک داد:11:

HAMEDRASHIDI
07-05-2009, 09:57
سلام به همه ي دوستان عزيز.من ميخوام وقتي كاربر ميخواد وارد منويي كه ساختم بشه ثبت نام كنه و براي خودش رمز عبور تعيين كنه و فايل حاوي اطلاعات او در ويندوز كاربر ذخيره بشه و دفعه ي بعد با همان رمز وارد بشه.
اگه كدي داره برام بذارين.در برنامه ي AMS 7

با تشكز از استادان گرامي

ژولی لسکو
07-05-2009, 18:08
سلام
سوالی بود در خدمتم

یا

edit:
اینم یکی دیگه:

یا

دیباگش با خودت!
این یکی شاه کلید برای لاگین شدن داره!
ببینم پیداش میکنی!

HAMEDRASHIDI
07-05-2009, 18:22
خيلي خوب بود ولي نام نويسي نكرد.
مثلا: نام كاربري.رمز عبور . نام و...
با تشكر

ژولی لسکو
08-05-2009, 09:26
من الگوی کار رو برات گذاشتم
از روی اون هرچی که دوست داری میتونی بسازی و اضافه کنی
من ورژن 7 رو دارم ولی توی 7.5 گویا شما امکان ساختن بیش از یک پنجره هم دارید(ChildWin)
پس نباید مشکلی باشه
اگه میخای علاوه بر پاس ، نام کاربری هم بدی باید ببینی چکار کردم و همونطور بیای و در رجیستری براش
تعریف کنی و بتونی رید و رایت کنی
وقت گیر میشه وگرنه خودم برات اضافه میکردم

HAMEDRASHIDI
08-05-2009, 19:15
راهنمايي خيلي خوب بود.باشه اون با من .

ولي يه سوال ديگه: اگه من بخوام بعد از اين كه منو رو باز كردم مثلا بعد از 10دقيقه يه برنامه (خودم تعيين كنم) بطور اتوماتيك اجرا بشه.

بايد چي كار كنم؟اگه لطف كنيد ممنون ميشم!!!!!!

ژولی لسکو
09-05-2009, 16:12
خیلی سادست یه تایمر میذاری!
تایمر بر اساس میلی ثانیه هست یعنی هر 1000میلی ثانیه=1ثانیه
خودت حساب کن 10دقیقه چند میلی ثانیه میشه!
هرجا خواستی که تایمر راه بیافته این رو بده(جاش دست خودته):

مثلا اگه میخای ده دقیقه پس از اجرا شدن برنامه کاری انجام بشه کد بالا رو در OnPreload یا OnShow بده
اون کاری که قراره انجام بشه جاش همیشه ثابته!
یعنی باید توی OnTimer باشه!
مثلا میخای یه پیغام بده به کاربر، این رو بذار توش:

خوب ناگفته نمونه توی مثال اخیر اگه میخای هر 10دقیقه یکبار این پیغام نمایش داده بشه که هیچی ولی اگه میخای فقط یکبار اجرا بشه باید توی OnTimer به قبلی اضافه کنی:

موفق باشی

HAMEDRASHIDI
09-05-2009, 17:23
انگار طرز گفتن من غلط بوده.
باشه بيا يه جور ديگه بگم.
من ميخوام براي هر كاربري كه از منو استفاده ميكنه محدوديت زماني بذارم و اگه زمان اونيكه از برنامه استفاذه ميكنه تموم بشه.رايانه بطور اتوماتيك logoff بشه.و تا زماني كه من به اون وقت نزدم نتونه وارد بشه.:41:
خوب ميدونم كه يكم طول ميكشه.ولي اگه لطف كنين ...:11:
با تشكر از>> لسكو<<

HAMEDRASHIDI
09-05-2009, 18:55
با سلام _ جناب لسكو
اگه به اين سوال من جواب بدين ديگه نيازي به جواب دادن سوالا قبلي نيست.
اگه يادت باشه تو پست "216" يه كدي برام گذاشتي اگه ميشه يه تغييراتي توش بدي.من نتونستم!
تغييرات:ميخوام زماني كه وارد منو ميشم ديگه نام نويسي نكنه و فقط رمز موجود رو بخواد اگه موجود نبود از برنامه خارج بشه.
با تشكر:31:

ژولی لسکو
10-05-2009, 15:37
یا

بهتره رمزی رو که قراره در رجیستری بنویسیم Encodeباشه و بعد (موقع خوندن) Decode کنیم و با رمز وارد شده توسط کاربر مقایسه کنیم
اگه این کار رو نکنیم با یه مونیتورینگ ساده میفهمن که برنامه موقع اجرا یه چیزی از رجیستری میخونه و اون چیز توی این مسیره\\\، پس رمز لو میره!
این مثالی که گذاشتم بدون Encodeو Decode کردنه!
اگه برای کار مهمی این قسمت رو میخای استفاده کنی بهتره چیزی که گفتم رو بهش اضافه کنی
توی Help بگردی چیزکی می یابی
یا خلاقیت خودت...
موفق باشی
-----------------
آواتار قشنگی گذاشتی

HAMEDRASHIDI
10-05-2009, 17:23
دست درد نكنه.
اختيار داري.
بهتر براي اپلود فايل به اين سايت بري.
((فارسي.بدون اتلاف وقت))

HAMEDRASHIDI
10-05-2009, 17:41
سوال:
اگه بخوام توي منو مثلا يه لينك بسازم كه وقتي توش كليك ميكنم برنامه اي اجرا بشه.
ولي با اين تفاوت كه ديگه برنامه توي پوشه AUTO PLAY...كپي نشه و به عنوان يه شورتكات عمل كنه.
علت:
يه بازي هست ميخوام فقط شورتكات بزنم ديگه نمي خوام فايل هاي اضافي شو كپي كنم. و از روي هارد اجرا بشه.

:40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::4 0::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40: :40:

HAMEDRASHIDI
10-05-2009, 17:43
سوال:
اگه بخوام توي منو مثلا يه لينك بسازم كه وقتي توش كليك ميكنم برنامه اي اجرا بشه.
ولي با اين تفاوت كه ديگه برنامه توي پوشه AUTO PLAY...كپي نشه و به عنوان يه شورتكات عمل كنه.
__________________________________________________ ________________________________
علت:
يه بازي هست ميخوام فقط شورتكات بزنم ديگه نمي خوام فايل هاي اضافي شو كپي كنم. و از روي هارد اجرا بشه.

:40::40::40::40::40::40::40:

HAMEDRASHIDI
10-05-2009, 18:10
پست (224)

فقط يه اشكالي هم داره:
اينه كه من تو منو چند تا صفحه باز كردم وقتي تو صفحات ديگه ميرم.وقتي برميگردمتو صفحه ي اصلي بازم رمز عبور ميخواد.
ببين يه كاري ميتوني بكني.

ژولی لسکو
11-05-2009, 16:30
این برای مشکل224:

این هم یه مثال برای 227:

ضمنا سایت جالبی معرفی کردی ممنونم

HAMEDRASHIDI
11-05-2009, 17:54
با سلام
پروژه ي RUN EXE
من نتونستم ادرس فايلمو وارد كنم.به جاي _ SystemFolder و...هم زدم نشد.
لطف كن يه ادرسي بنويس كه اون فايل توي دايو هاي ديگه اي باشه. و يه مثال هم بزن.
مثال ادرس:G:\GAMES ميخوام توي اين ادرس فاي RTX.EXE اجرا بشه(بدون كپي به...)
با تشكر از زحمات شما
:11:

ژولی لسکو
12-05-2009, 14:31
سلام فکرکنم این عکس راهنماییت کنه
اگه حل نشد بگو تا سمپل بذارم

HAMEDRASHIDI
12-05-2009, 17:30
امتحان كردم نشد.در AMS 7
اين عكسو ببين..............

ژولی لسکو
12-05-2009, 19:23
خوبه گفتم بین "" بذارشون!!!!!!!!!

HAMEDRASHIDI
13-05-2009, 10:04
ديگه ارور نداد ولي لينكي كه ساختم كار نميكنه وقتي كليك ميكنم::خبري نيست!!!!

ژولی لسکو
13-05-2009, 14:57
این فرمان برای پست230 شما

اگه اجرا نشد دلیل اصلیش اشتباه بودن مسیره

HAMEDRASHIDI
13-05-2009, 19:07
انگار بايد اين كارو بيخيال بشم!!!!!!
كار نكرد!!!!

ژولی لسکو
13-05-2009, 20:03
مشکل حل شد!
من با فایلهای اجرایی ویندوز تست میکردم و جواب میداد
ولی روی فایل دیگه دیدم این حالت درسته:

واقعا مسخره است این اشتباهی که پیش اومد
بیشترش مال اینه که بیش از یکسال هست هیچ برنامه ای با AMS ننوشتم
چونکه کوچ کردم به یه دنیای دیگه و که برام جذاب تر هست
خلاصه ببخش داداشی اگه طولانی شد

salehi56
13-05-2009, 21:20
مشکل حل شد!
من با فایلهای اجرایی ویندوز تست میکردم و جواب میداد
ولی روی فایل دیگه دیدم این حالت درسته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدواقعا مسخره است این اشتباهی که پیش اومد
بیشترش مال اینه که بیش از یکسال هست هیچ برنامه ای با AMS ننوشتم
چونکه کوچ کردم به یه دنیای دیگه و که برام جذاب تر هست
خلاصه ببخش داداشی اگه طولانی شد

میشه بفر مایید به کجا کوچ کردید و الان به جای asm با چی کار می کنید
شاید ما هم کوچ کنیم اونجا

mhf65
14-05-2009, 09:03
سلام
یک سوال داشتم!
چطور میتونم در auto play با زدن کلیک در صفحه بعد توی یک کادر یک فایل pdf رو باز کنم؟
یعنی آکروبات توی اون کادر باز بشه و فایل pdf رو نشون بده!
ممنون میشم اگه کمکم کنید!!!:11:

ژولی لسکو
14-05-2009, 13:27
سلام

یا

یا

برنامه آکروبات ریدر یا معادلش باید در سیستم شما نصب باشد

ژولی لسکو
14-05-2009, 13:35
میشه بفر مایید به کجا کوچ کردید و الان به جای asm با چی کار می کنید
شاید ما هم کوچ کنیم اونجا
نه!:41:
فضولی موقوف!!!:31:
راستش فعلا دوست ندارم راجع بهش صحبت کنم
ناراحت نشی داداشی:10:

HAMEDRASHIDI
15-05-2009, 09:25
با سلام
__________________________________________________ __________________________________
1_ميخوام وقتي كه در منو قبل از اين كه رمز عبور رو وارد ميكنم نشه با رايانه كار كرد.و بعد از وارد كردن رمز عبور...فعال بشه!!!
------------------------------------------------------------------
2_ميخوام وقتي كه منو رو باز ميكنم پس از وارد كردن رمز عبور منو بعد از 5 ثانيه minimize بشه و بعد از 10 دقيقه برنامه اي اجرا بشه .(بطور اتوماتيك)
------------------------------------------------------------------
با تشكر:

ژولی لسکو
15-05-2009, 10:16
حامدجان خداییش داری چیکار میکنی؟!!!
اینکه قبل از ورود رمز نشه با سیستم کار کرد ! منظورت اینه که از لودینگ ویندوز ، سیستم قفل باشه تا رمز رو وارد کنیم!؟
-----------
سوال دومت دو بخش داره:
الف) مینیمایز کردن پنجره
ب) تایمرینگ ---> قبلا جوابش رو بهت دادم اگه لازمه سمپل بذارم

سمپل برای قسمت الف:
پس از 5 ثانیه پنجره مینیمایز میشه
همینطور با فشردن دکمه مربوطه!

یا

یا

HAMEDRASHIDI
15-05-2009, 22:03
تو با لودينگ ويندوز چيكار داري .ويندوزو بيخيال

سوال اول :من منظورم رمز عبور منو بود كه قبل از وارد شدن به منو وارد ميكنيم.(بعد از ورود به ويندوز و لودينگ كامل)همون كه قبلا توضيح دادي!!

دوم:اينو كه گفته بودي و من ميدونستم.
هدف:هدف من اينه كه دو تا تايمر داشته باشه يكي براي مينيمايز و ديگري براي اجراي برنامه با زمان هاي متفاوت:10:

ژولی لسکو
16-05-2009, 16:45
اوکی
سوال دومت : نیاز یه مولتی تایمر داره که متاسفانه AMS فقط یه تایمر درونی داره
با استفاده از پلاگینهایی که براش نوشتن دورش میزنیم:

1- AMS بسته باشه.
2- پلاگین 1.0.1 رو نصب کن
3- سمپل PASS_3_MultiTimer رو اجرا کن و برو به منوی Project و گزینه Plugins و تیک AMSWtimer رو بذار
4- برنامه رو اجرا کن : باید بعد از 5 ثانیه مینیمایز یشه و بعد از ده ثانیه برنامه نوتپد رو اجرا کنه (فرض کردم ویندوز شما در درایو C نصبه)

کدهای درون GloblFunction از منوی Project رو ببین تا بدونی چکار کردم و خودت بر اساس نیازت تغییر بدی
1.0.1:

یا

PASS_3_MultiTimer:

یا

سوال ش 1 برام مفهوم نیست
موفق باشی

HAMEDRASHIDI
16-05-2009, 19:17
اشكالي داشتم:
توي GloblFunction بعضي از كد ها(رنگ سبز)بطور ناشناس هستند.فكر كنم از فونت باشه.اگه فوت داري بذارش.

چجوري زمان رو تغيير بدم.(edit نميشه/دو تا عدد بود عوض كردم تغييري نكرد 1و2/شايد از مشكل بالا باشه كه نشون نميده)

ژولی لسکو
16-05-2009, 19:27
اصولا AMS یونیکد ساپورت نیست و نمیشه انتظار زیادی ازش داشت
در هر حال برای حل این مشکل
وارد GloblFunction که شدین در محیط ادیتور کلیک راست کنین و گزینه آخر رو انتخاب کرده و Chane و بعد هم اون پایین Script رو بذارین روی Arabic
برای تغییر زمان در تایمینگ 5000 و 10000 که معادل 5 ثانیه و 10ثانیه هستن رو تغییر بده

HAMEDRASHIDI
17-05-2009, 14:07
تو پست 224
چطوري ميتونم وقتي كه رمز اشتبا شد يا اصلا اكانتي وجود نداشت (وقتي كه ok ميزنم) پس از خروج از برنامه فايلي اجرابشه.

ژولی لسکو
17-05-2009, 14:21
با فرض اینکه ویندوز در درایو c نصبه

HAMEDRASHIDI
18-05-2009, 17:52