PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

rootnt
19-11-2005, 15:46
از کجا متوجه شوم درایور مودم (درست) نصب شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مخازن بسته های نرم افزاری چیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

su=سوپر یوزر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تنظیم موس با پورت سریال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برگرداندن بوت لودر ویندوز پس از پاک کردن گنو/لینوکس (البته با cd هم میشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یوزر root ، فعال کردن و گذاشتن پسورد روی آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لوگین کردن با یوزر روت (GDM) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نصب برنامه از روی بسته سورس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توضیح کوتاهی در مورد easy ubuntu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

۱۰ تا از بهترین برنامه های اوبونتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توضیحات کوتاهی برای به اشتراک گذاشتن فایلها بین گنو/لینوکس و ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راهنمای نصب اوبونتو همرا با تصویر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نصب فونت فارسی از طریق apt ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

safe remove کردن usb flash در اوبونتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نصب و اجرای wine در ubuntu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راه اندازی multimedia (نصب codecها) در اوبونتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکاتی در مورد میزکارها و انتخاب بین ubuntu و kubuntu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کارت وایرلس، شناسایی و نصب درایور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش نصب کوبونتو ( Kubuntu ) به صورت ویدیویی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کار با برنامه alien (تبدیل بسته های rpm به deb و نصب آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

backup گرفتن در لینوکس با tar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نوشتن بر روی پارتیشن های ntfs ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نصب بریل در کامپیوترهای با کارت گرافیک ATI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش تصویری اجرای ترمینال !!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

میزکارهای Xfce و kde در ubuntu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکاتی در مورد ext2,ext3,ext4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اضافه کردن cd هما به لیست مخازن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آپگرید کردن اوبونتو به نسخه جدید (از روی اینترنت) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آپگرید کردن اوبونتو به نسخه جدید (از روی سی دی ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Automatix - نصب برنامه هایی که در مخازن اوبونتو نیستند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نصب gOS در اوبونتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اضافه کردن alternative cd به مخازن (به صورت متنی) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سوئیچ کردن به حالت متنی با تغییر runlevel / بستن برنامه های کرش کرده در مواقع ضروری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وبستن برنامه های کرش کرده در مواقع ضروری در محیط kde ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

استارت xserver با برگشتن به runlevel 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پوشه lost+found چیست و چرا ایجاد می شه؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بالا بردن سرعت بوت (با غیر فعال کردن سرویسهای غیر ضروری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونه می شه IP و DNS رو تنظیم کرد؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مونت کردن پاریشنهای یک حافظه خارجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تلفظ صحیح ubuntu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نصب نرم افزار از روی بسته کد منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چرا وجود ویروس در گنو/لینوکس غیرممکن (مشکل) است؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

انجام پارتیشن بندی برای لینوکس به وسیله ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اوبونتوی خود را به اوبونتوی مسلمانان تبدیل کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ایجاد پارتیشن home/ جدا از پارتیشن / ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آپگرید کردن ubuntuبه نسخه جدید ( از روی livecd ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Ubuntu MID Edition ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

swap چیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و چه میزان از فضای دیسک سخت رو باید به swap اختصاص بدیم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فایلهای داخل سطل زباله ام پاک نمی شه و ارور می ده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یه برنامه نصب کردم حالا چطور اجراش کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فرق بین su و sudo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فعال کردن امکان لوگین با کاربر روت در کوبونتو و مشاهده فایلهای مخفی در دلفین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تعمیر بوت لودر grub ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فایلهای با پسوند bin را چطور نصب کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تنظیمات کارت شبکه به صورت گرافیکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تغییرات و تنظیمات swap ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راه حل نصب آفلاین بسته ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

۲ پست اول این تاپیک که برای AHT و nbsfucker بود به دلیل گذاشتن فهرست حذف شده

koli
19-11-2005, 21:07
از زحماتت تشکر میکنم nbsfucker عزیز،
البته کار تهیه مستندات فارسی لینوکس فراوان و مبرم هست و کسانی از زمره ی شما کمیاب. در زمینه هایی که لازمتر و ضرورترند، ادامه دهید

abbas13677_2005
19-12-2005, 23:50
سلام دوستان
من میخواستم بدونم که در لینوکس آبونتو(ubuntu) که مجانی هست چه طوری به درایو های ویندوزم دسترسی داشته باشم
اخه هیچ کدام از درایو های ای و دی و سی من تو این لینوکس نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باید فرمانی بزنم؟؟؟؟
در ضمن چرا وقتی موقع نصب فارسی را میزنم وقتی نصب میشه منو ها درست فارسی نیست و حروف در هم و بر هم هست؟؟؟
باید فونت خاصی نصب کنم؟
چه جوری؟
چرا وقتی این لینوکس را نصب میکنی ویندوز میپره؟
چی کار کنم ابونتو و ویندوز را در کنار هم داشته باشم؟؟؟؟
در ضمن مودمم را چه جوری در این لینوکس نصب کنم و درایور ان را از کجا بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟
تو رو خدا به همه سوالات من جواب بدین تا از این همه سر در گمی خلاص بشم!!!!!!!
ممنون

m a j r i x
20-12-2005, 07:51
فکر میکنم راهنمایی فارسی اوبانتو بدرد بخوره
راهنمای فارسی Ubuntu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Have nice day

abbas13677_2005
20-12-2005, 14:02
tank u majic
please answer 2 the other my question!!!
روتی جان شماا هم بیا

rootnt
23-12-2005, 11:36
سلام
من کلا از این توزیع زیاد استفاده نکردم و فقط یه مدت کوتاه و یه بررسی کوتاه کردم و برای فارسی شدنش هم کارایی کردم ولی فعلا هیچی نمی تونم بگم تا بعدا روش کار کنم
راهنمای فارسی کردن ubuntu:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد بوت لودر هم نمی شه جواب قطعی داد اگر در موقع نصب بوت لودر در آپشن های اون تغییری ایجاد نکنید بدون مشکل باید کار کنه
حالا هم اگر مشکل داره می تونید اونو تعمیر کنید
در مورد مودمتون هم اگر بخواد درایوری داشته باشه فقط توی این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آدرس می تونی پیداش کنی
در ضمن از این برنامه حتما استفاده کن که در مورد این مودمها خیلی کمکت میکنه
یادت نره که توی پارتیشن لینوکس باید باشه بعد اجراش کنی

rootnt
23-12-2005, 15:16
سلام دوستان
چند تاپیک در مورد این سیستم عامل باز شده که برای اینکه بحث به صورت جامع در بیاد تاپیکهای مورد نظر به اینجا انتقال پیدا می کنه
و از دوستان درخواست می کنم تمام سوالاتشون رو که مربوط به این توزیع میشه در این تاپیک بفرمایند.
متشکرم

sarsari
27-12-2005, 21:05
سلام من در مورد نحوه استفاده از cd-romدر لينوكس را مي خوام بدونم؟ :puke:
تورو خدا

_LOVE_CODER_
30-12-2005, 14:25
اقا موس ما Serial هست ولي نمي شناسدش تو لينوكسهاي ديگه اين مشكل رو نداشتم چه كار بايد كرد ؟؟

Hoom@n
01-01-2006, 11:37
چه طور می تونم یه کانکشن برای اتصال به اینترنت بسازم؟

m a j r i x
02-01-2006, 00:11
چه طور می تونم یه کانکشن برای اتصال به اینترنت بسازم؟
یک راهنمایی جامع از مجله شبکه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که مشکل شما رو حل میکنه
موفق باشی

milad02
02-01-2006, 09:42
لطفا به من بگین ک اگه میشه چطور میتونم برنامه های ویندوز رو روی اون اجرا کنم؟

Hoom@n
02-01-2006, 10:32
يه سوال ديگه هم دارم : چه طور ميشه به درايو هاي كامپيوتر دسترسي داشته باشم؟

Hoom@n
02-01-2006, 11:29
من اون رو خوندم راجع به يوبانتا نبود . لطفا بيشتر توضيح بديد

koli
02-01-2006, 12:47
این یک CD برای نصب بسته های تکمیلی Ubuntu 5.10 است .

پروژه Homa چیست ؟

مشکلات فراوانی از جمله کمبود منابع فارسی٬ دشواری دریافت٬ نصب و پیکربندی نرم افزارهای مورد نیاز محیط کاربری و سرعت پایین اتصال به اینترنت برای دریافت نرم افزارها موجب شده اند که اغلب کاربران ایرانی علاقه مند به استفاده و لذت بردن از دنیای گسترده نرم افزارهای آزاد و سیستم عامل گنو لینوکس از ادامه کار با این محیط دلسرد شده و یا حداکثر از آن به عنوان یک محیط درجه دوم در کاربری رایانه یاد کنند.
اهداف متعالی و فلسفه وجودی نرم افزارهای آزاد و سیستم عامل گنو لینوکس باعث شده اند که این نرم افزارها و سیستم عامل ها توسط اغلب دولتها و ملتها و از جمله دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان سیستم عامل ملی تلقی شده و به سرعت گسترش یابند.

در همین راستا و با هدف سهولت بیشتر کاربران٬ در روزآمد نمودن توزیع های لینوکس و نصب و پیکربندی اغلب نرم افزارهای مورد نیاز محیط کاربری لینوکس پروژه Homa شکل گرفته است.

Homa 5.11 برای Ubuntu 5.10 چیست ؟

Homa 5.11 برای Ubuntu 5.10 اولین محصول پروژه Homa می باشد که در صورت نیاز٬ حمایت و یاری کاربران محترم٬ ادامه یافته و برای توزیعهای پر طرفدار دیگر نیز آماده خواهد شد.

Homa 5.11 برای Ubuntu 5.10 یک CD حاوی آخرین بسته های بروز شده توزیع Ubuntu 5.10 و همچنین اغلب بسته های مورد نیاز کاربران در محیط های خانگی و اداری می باشد.
به کمک این CD ٬ توزیع Ubuntu 5.10 شما تا تاریخ انتشار این CD بروزآوری شده و به کمک یک روش نصب بسیار ساده٬ امکان نصب اغلب بسته های مورد نیاز محیط کاربری٬ بدون نیاز به اتصال به اینترنت و دریافت بسته ها از اینترنت نصب٬ پیکربندی و آماده اجرا خواهند شد.

اطلاعات بیشتر را از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و سی دی را از سایت تکنوتاکس بدست آورید.

koli
02-01-2006, 12:52

نخست شما باید به اطلاعات پایه‌ای‌تان از سیستم عامل لینوکس بیافزایید.

Hoom@n
02-01-2006, 14:50
الان به جاي اطلاعات نياز به وصل شدن به اينترنت از اون رو دارم نه اطلاعات!

koli
02-01-2006, 16:56
الان به جاي اطلاعات نياز به وصل شدن به اينترنت از اون رو دارم نه اطلاعات!

m a j r i x بهترین منبع موجود بزبان فارسی رو بهتون معرفی کرد! اگر بنظرتون نامربوط اومد به خاطر همین نکته هست که عرض کردم دوست عزیز :)

alaodin1
03-01-2006, 02:04
مودم من intel356ep است چگونه مودم را در لينوكس Ubuntu 5.10 نصب كنم.كرنل ودرايور مودم را گرفته ام ولي بعد از نصب پورت مودم را شناسايي نمي كند

koli
03-01-2006, 02:09
مودم من intel356ep است چگونه مودم را در لينوكس Ubuntu 5.10 نصب كنم.كرنل ودرايور مودم را گرفته ام ولي بعد از نصب پورت مودم را شناسايي نمي كند
همان مقاله: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rootnt
03-01-2006, 06:43
توي آبونتو بعد از نصب سيستم عامل بهترين ابزار wvdial هستش كه توي همون مجله توضيح كامل در موردش داده شده
ولي بعدا با استفاده از توضيحاتي كه در راهنماي فارسي ubuntu موجوده (hezardastn.org ) مي تونيد برنامه هاي ديگهر رو هم اضافه كنيد

يه سوال ديگه هم دارم : چه طور ميشه به درايو هاي كامپيوتر دسترسي داشته باشم؟
در اين مورد هم تاپيك ديگه اي داريم كه اگر سرچ مي كرديد پيداش مي كرديد

mahmood
03-01-2006, 19:22
سلام خدمت دوستان من یک سوال داشتم در لینوکس توزیع اوبانتو به چه شکلی می توان به عنوان کاربر اصلی یا روت وارد شد در توزیع های فدورا و مندرک در صفحه اولیه لاگین به جای یوزر نام باید روت وارد می کردیم و ‍‍‍‍‍‍‍با پسورد اصلی بعنوان روت وارد سیستم می شدیم ولی در اوبانتو من موفق نشدم اگه کسی از استادان میدونه لطفا کمکم کند.

rootnt
03-01-2006, 20:45
سلام
محمود جان اینجا تاپیک اختصاصی در مورد ubuntu هستش
من ارسال شما رو به اینجا منتقل کردم
شما می بایست اینجا پست جدید ایجاد می کردید
جواب شما هم اینجاست:

alaodin1
04-01-2006, 00:24
از کجا متوجه شوم مودم نصب شده کامل وبه صورت کاملا صحیح نصب شده است.

rootnt
04-01-2006, 06:09
از کجا متوجه شوم مودم نصب شده کامل وبه صورت کاملا صحیح نصب شده است.
با دستور wvdialconf /etc/wvdial.conf#
این دستور پورتهای سیستم شما رو اسکن می کنه و اگر مودم در لینوکس شناخته شده باشه بهتون جواب می ده و نام بلوک آن را هم نشان می دهد

m a j r i x
04-01-2006, 16:55
یک راهنمایی نصب مودم از تکنوتاکس امیدوارم دیگه کسی به مشکل برنخوره
مقاله نصب مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rootnt
05-01-2006, 20:40
سلام
یک خبر داغ داغ
یک آسیب پذیری در برنامه sudo در بیشتر نسخه های لینوکس ubuntu کشف شده
سعی کنید ورژن جدید رو دانلود و نصب کنید:
January 05, 2006
sudo vulnerability
CVE-2005-4158
================================================== =========

A security issue affects the following Ubuntu releases:

Ubuntu 4.10 (Warty Warthog)
Ubuntu 5.04 (Hoary Hedgehog)
Ubuntu 5.10 (Breezy Badger)

The following packages are affected:

sudo

The problem can be corrected by upgrading the affected package to
version 1.6.7p5-1ubuntu4.4 (for Ubuntu 4.10), 1.6.8p5-1ubuntu2.3 (for
Ubuntu 5.04), or 1.6.8p9-2ubuntu2.2 (for Ubuntu 5.10). In general, a
standard system upgrade is sufficient to effect the necessary changes.

Details follow:

Charles Morris discovered a privilege escalation vulnerability in
sudo. On executing Perl scripts with sudo, various environment
variables that affect Perl's library search path were not cleaned
properly. If sudo is set up to grant limited sudo execution of Perl
scripts to normal users, this could be exploited to run arbitrary
commands as the target user.

This security update also filters out environment variables that can
be exploited similarly with Python, Ruby, and zsh scripts.

Please note that this does not affect the default Ubuntu installation,
or any setup that just grants full root privileges to certain users.

Updated packages for Ubuntu 4.10:

Source archives:

Size/MD5: 28048 5218c513df9c959dd313c4be22aaa25b
Size/MD5: 585 3f914d6d796048d161dda14c8de1e09f
Size/MD5: 349785 55d503e5c35bf1ea83d38244e0242aaf

amd64 architecture (Athlon64, Opteron, EM64T Xeon)

Size/MD5: 156626 e425b3d24d561805a976fbd860addf90

i386 architecture (x86 compatible Intel/AMD)

Size/MD5: 146046 740822460f6711c889f331e6f63b3c3b

powerpc architecture (Apple Macintosh G3/G4/G5)

Size/MD5: 153604 995c81080a1eb4b5266bae6fa3bad812

Updated packages for Ubuntu 5.04:

Source archives:

Size/MD5: 24291 cfa4cda75436030ce5c8b2a5778f3736
Size/MD5: 585 8a8e0849da19d006b46655bbfa57b593
Size/MD5: 584832 03538d938b8593d6f1d66ec6c067b5b5

Size/MD5: 170784 1da10690d4d5a3c3623e0b20282de467

Size/MD5: 159012 be5ccb2125b6046ddc7b7b850d32812e

Size/MD5: 165848 9a2e4fbd41fc1cc8280c3a013ef3d3fb

Updated packages for Ubuntu 5.10:

Source archives:

Size/MD5: 22481 3b49d421cf10302c44e601946c029f06
Size/MD5: 585 10738797809673ab80a30ce1a2401ffd
Size/MD5: 585509 6d0346abd16914956bc7ea4f17fc85fb

Size/MD5: 172686 466d5461ec58d669f5978ffe47e2ff1d

Size/MD5: 159106 5a4898a7ea752ae91b9113d5d8d5751c

Size/MD5: 167236 43125eeceec512ca67b03d30fc4d2484

Hoom@n
05-01-2006, 23:22
شما مي گيد مثلا با اين دستور فلان مي شه اما اون دستور رو كجا بايد وارد كرد؟

alaodin1
09-01-2006, 04:47
مودم من intel536ep است من درايور مودم را نصب كرده ام و در فولدر dev آيكن مودم intel536 وجود دارد ولي سيستم پورت مودم را شناسايي نمي كند مشكل كجاست?
برای وصل شدن به اینترنت از كدام نرم افزار بايد استفاده كنم؟؟؟

rootnt
09-01-2006, 07:49
سلام
ببینید دوست عزیز در اون لینکی که آقای majrix معرفی کردند اطلاعات زیادی وجود داره درایورش هم که توی خود سایت اینتل هست و در مورد این نوع مودم در تکنو تاکس بحث های مفصلی شده که اگر در آنجا جستجو کنید به نتیجه می رسید
دستوری هم که من گفتم خیلی مفیده ؛پورت های روی سیستم رو سرچ می کنه اگر درایور درست نصب شده باشه اون رو پیدا می کنه؛
برای وصل شدن به اینترنت بوسیله مودم در ubuntu هم اینجا رو ببینید:
مطمئن باشید اگر با گنو لینوکس بتونید به اینترنت وص بشید دیگه ولش نمی کنید و ویندوز رو کنار می گذارید
اگر سوال دیگه ای داشتید حتما بپرسید ;)

alaodin1
10-01-2006, 04:29
سلام
ببینید دوست عزیز در اون لینکی که آقای majrix معرفی کردند اطلاعات زیادی وجود داره درایورش هم که توی خود سایت اینتل هست و در مورد این نوع مودم در تکنو تاکس بحث های مفصلی شده که اگر در آنجا جستجو کنید به نتیجه می رسید
دستوری هم که من گفتم خیلی مفیده ؛پورت های روی سیستم رو سرچ می کنه اگر درایور درست نصب شده باشه اون رو پیدا می کنه؛
برای وصل شدن به اینترنت بوسیله مودم در ubuntu هم اینجا رو ببینید:
مطمئن باشید اگر با گنو لینوکس بتونید به اینترنت وص بشید دیگه ولش نمی کنید و ویندوز رو کنار می گذارید
اگر سوال دیگه ای داشتید حتما بپرسید ;)

rootnt جان
دستوري كه شما داده بوديد را در ترمينال اجرا كردم ولي پورت مودم را نمي شناخت
در مورد سايت تكنولينوكس هم نزديك به دو ساعت وقت من را گرفت ولي باز هم مودم راه نيفتاد ولي من تا اين مودم را در لينوكس راه نيندازم از رو نميرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rootnt
10-01-2006, 08:19
من تا اين مودم را در لينوكس راه نيندازم از رو نميرم
از این جمله شما خیلی خوشحال شدم
کاش همه کاربران کامپیوتر در ایران همینطور بودند
این دستور همه پورتها را در مودم جستجو می کند و اگر مودم شما شناسایی نشده ۲ علت دارد
۱-درایور مودمتون رو نصب نکردید
۲- درایور مودمتون رو درست نصب نکردید
آیا از درست نصب شدن درایور مودمتون مطمئن هستید؟
در ضمن دوست عزیز لطف کنید و بقیه بحث رو در تاپیکی که مخصوص بحث در مورد مودم هست پی بگیریم

meisam317
10-01-2006, 09:50
سلام من از یک نسخه لینوکس که از سیدیShabdix اجرا میشود استفاده میکنم

اما نمیتوانم فیلمها را با برنامه های multimedia ان را باز کنم .البته باید بگویم که mp3

و فایلهای صوتی بدون هیچ مشکلی اجرا میشوند.
Shabdix

m a j r i x
13-01-2006, 02:43
سلام
شبدیسک از زمان ارائه تا حالا برایش بروزرسانی صورت نگرفته
این نوع مسائل بذارید به حساب قدیمی بودن

koli
16-01-2006, 12:47
سایت هزار دستان به مدیریت آقای مهدی حسن پور، آموزش تصویری دیگری را برای کاربران ابونتو آماده کرده است. بی شک زحمات ایشان شایسته ی احترام و قدردانی ما کاربران است.

راهنمای نصب Ubuntu GNU/Linux و Windows XP روی یک دیسک سخت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Hoom@n
16-01-2006, 17:49
ما كه چيزي نفهميديم . انگار همون ويندوز بهتره

rootnt
24-01-2006, 17:27
سلام من از یک نسخه لینوکس که از سیدیShabdix اجرا میشود استفاده میکنم

اما نمیتوانم فیلمها را با برنامه های multimedia ان را باز کنم .البته باید بگویم که mp3

و فایلهای صوتی بدون هیچ مشکلی اجرا میشوند.
Shabdix

سلام
شبدیسک از زمان ارائه تا حالا برایش بروزرسانی صورت نگرفته
این نوع مسائل بذارید به حساب قدیمی بودن

لطفا نظم انجمن رو حفظ کنید
در این تاپیک فقط در مورد مسائل مربوط به لینوکس اوبونتو بحث می شه

ebivamp
27-01-2006, 04:08
چگونه می توانم آبانتو را روی "ایکس پی" نصب کنم بدون آنکه "ایکس پی" پاک شود
ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید
درباره ی همین انجمن : وبلاگ من:forumes ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alaodin1
06-02-2006, 15:41
در ويندوز براي وصل شدن به اينتر نت يك كانكشن ميسازيم و وصل ميشيم
در لينوكس آبانتو چگونه كانكشن بسازيم و با چه نرم افزار بايد به اينتر نت متصل شد .

R£ɀД
06-02-2006, 16:00
چگونه می توانم آبانتو را روی "ایکس پی" نصب کنم بدون آنکه "ایکس پی" پاک شود
ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید

ebivamp عزيز اگه منظور شما از نصب كردن روي xp اين هست كه موازي هم باشن يعني هم ويندوز رو داشته باشي و هم لينوكس كار زير رو بكن:
يكي از درايو هات رو كاملا خالي كن(فرمت كن حتما بايد خالي بشه حتي اگر فضاي مورد نظر رو هم داشته باشي نميشه) بعد نصب لينوكس رو شروع كن و در اون قسمتي كه وارد مرحله پارتيشن بندي شدي درايو مورد نظرت رو انتخاب كن و enter بزن . بعد در منويي كه باز ميشه از قسمت مربوطه كه كاملا تابلو هست نوع درايو مورد نظرت رو از fat32 يا ntfs به ex3 ( همون extended3 ) تبديل كن بعد كه سايز درايو رو ازت خواست كثلا نصف فضاي درايو رو وارد كن ( مثلا من درايو D خودم رو كه 20 گيگ بود به ex3 تبديل كردم بعد فضا رو از من پرسد و خودش پيش فرض 10 گيگ زده بود كه منم قبول كردم با اين كار درايو 20 گيگي من 10 گيگش به لينوكس اختصاص پيدا كرد و 10 گيگ مابقي در ويندوز باقي موند) بعد كه همه اين كار ها رو انجام دادي و پارتيشن بندي كردي مراحل نصب رو ادامه بده. بعد كه نصب تمام شد هر بار كه سيستم مي خواد بالا بياد ازت سوال ميپرسه كه مي خواي وارد ويندوز بشي يا لينوكس.

اين رو هم بگم كه در صفحات قبل لينك هايي گذاشته شده كه تمام مراحل نصب رو آموزش داده .(بقيش رو هم من گفتم . فقط ببخشيد كه نتونستم دقيق اسم گزينه ها رو بگم چون خيلي وقته نصبش نكردم و گزينه هاش رو يادم رفته )

R.E.M
14-02-2006, 01:28
من در استفاده از پارتيشن هاي ntfs مشكل دارم.وقتي كه بر آيكون هر پارتيشن كليك مي كنم با پيامي مواجه ميشم ....
مشكل از كجا است ؟
ممنون و متشكرم.

Hoom@n
14-02-2006, 17:09
راستي يكي به من نگفت چطور از هارد استفاده كنم يا چطور به اينترنت وصل بشم

rootnt
16-02-2006, 18:38
هومن جان
لطف کنید و سوالتون رو دقیق تر مطرح کنید

Hoom@n
17-02-2006, 00:16
از اين دقيق تر كه نيست .
چطور به اينترنت وصل بشم (اونجا فايرفاكس هست ولي جايي براي شماره گيري نيست)
چطور يك فايل رو باز كنم .

rootnt
17-02-2006, 11:20
برای وصل شدن به اینترنت (شماره گیری) در ubuntu بهترین برنامه pppconfig هستش
البته باید قبلش مطمئن بشید که مودمتون کار می کنه یا نه و ....

بهترین منبع برای لینوکس ubuntu :
hezardastan.org

Hoom@n
18-02-2006, 00:56
اون رو از كجا بيارم؟
سوال دوم چي ( چطور برم و فايل هاي روي هاردم رو ببينم)

rootnt
18-02-2006, 07:53
سلام
با دستور sudo pppconfig

در پنل بالا
application=>accessories=>File browser رو باز کنید
با این برنامه همه پارتیشن هاتون رو می تونید بگردید
در سمت چپ پنجره هم راههای میانبری وجود داره که کارها رو خیلی راحت کرده
در آن پارتیشن روت دیده می شود (به نام file system) و اگر درایوهای ویندوزی شما هم مونت باشند در این قسمت دیده میشوند

R.E.M
20-02-2006, 01:53
آقا
درايوهاي من مونت است اما نمي تونم مستقيما وارد آنها بشم.تاكيد مي كنم مستقيما نمي تونم.پيغامي كه سيستم به من ميده اينه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون الان اوبونتو روي كامپيوترم نصب نيست نمي تونم دقيقا به ياد بيارم كه غير مستقيم چطوري مي رفتم ...

rootnt
20-02-2006, 10:16
سلام
نمی دونم چرا این مشکل رو دارید و اینطوری تصمیم گرفتن در موردش سخته
شما سعی کن یه بار دیگه ubuntu رو ترتمیز و اصولی (از طریق راهنما) نصب کنی
در موقع پارتیشن بندی یکی یکی برو روی درایوهای ویندوزی و برو در قسمت mount point و don't mount it رو انتخاب کن
یعنی کاری کن که درایوهای ویندوز مونت نشوند
سپس دستوراتی که در لینک زیر برای مونت کردن آن درایوها است را انجام دهید و سیستم رو restart کنید
٫٫یعنی درایوهاتون رو دستی مونت کنید٫٫
ببینیم درست میشه یا نه

Honradez
20-02-2006, 19:17
دوستان من در خود سايتش ثبت نام كردم سپس در خود سايتش وارد شدم. يه فرمي اومد كه بخشهايش بدين ترتيب بود. من در كادر بزرگ سفيد بايد برنامه مورد نظرم را درخواست بدم؟

R.E.M
20-02-2006, 21:43
...
در موقع پارتیشن بندی یکی یکی برو روی درایوهای ویندوزی و برو در قسمت mount point و don't mount it رو انتخاب کن
یعنی کاری کن که درایوهای ویندوز مونت نشوند
سپس دستوراتی که در لینک زیر برای مونت کردن آن درایوها است را انجام دهید و سیستم رو restart کنید
٫٫یعنی درایوهاتون رو دستی مونت کنید٫٫
...

والله من دو - سه بار اوبونتو رو نصب كردم ، همين پيام رو مي داد.
كدوم لينك ؟

rootnt
20-02-2006, 22:06
AHHH
می بخشید لینک رو یادم رفت
بفرمایید:

rootnt
21-02-2006, 00:21
سلام دوستان
در این سایت شما می تونید مخازنی رو که دوست دارید انتخاب کنید و به صورت لیست دریافت کنید
من از لیست زیر استفاده می کنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته اینم بگم قبل از انتخاب هر مخزن حتما در مورد اون اطلاعاتی بدست بیارید
اگر کسی مخازن دیگه ای سراغ داره لطف کنه و در اینجا معرفی کنه
;)

Hoom@n
21-02-2006, 00:34
مخزن چيه؟

rootnt
21-02-2006, 01:05
هومن جان حتما مطالب این سایت رو مطالعه کن:
/*راهنمای فارسی کاربری ubuntu */
در مورد مخزن:
از اسمش معلومه دیگه " مخزن "
ولی توی این مخازن حاولی بسته های نرم افزاری مورد نیاز این توزیعه که با اضافه کردن آدرس آنها به سورس لیست (sudo gedit /etc/apt/sources.list) و با برنامه های apt-get یا synaptic یا ... می تونید بسته های مورد نظرتون رو از این مخازن دانلود و براحتی نصب کنید
:biggrin:

R.E.M
21-02-2006, 21:43
آقا پارتيشن ها رديف شد.
مشكل رو پيدا كردم.
دو باري كه اوبونتو را نصب كردم پارتيشن هاي من ntfs بود.اينبار با فرمت فت 32 اوبونتو رو نصب كردم ديدم كه مشكل برطرف شده.يكي دلايل من اينه كه درايو c را به صورت ntfs باقي گذاشتم (آخه توش ويندوز نصبه) و باقي درايوها رو با فت 32 فرمت كردم.نتيجه اين شد كه كليه درايوها قابل دسترسي بود اما درايو c همون پيغام رو مي داد.
البته الان نمي تونم روي درايوها چيزي Paste كنم.نمي دونم، فكر كنم بايد تغييراتي در دسترسي آن ايجاد كنم ؟!

rootnt
21-02-2006, 23:18
درسته
برای write در پارتیشنهای ویندوزتون باید مجوز سوپر یوزر داشته باشید
اینم بهتون بگم
من پارتیشن ntfs دارم و به راحتی در ubuntu مونت می کنم و مشکلی هم ندارم
حالا نمی دونم چرا برای شما ارور می ده

R.E.M
21-02-2006, 23:40
مجوز سوپر يوزر چيه ؟

منظور همون اولين كاربري كه تعريف ميشه است ؟
چرا در اوبونتو نميشه root تعريف كرد ؟

m a j r i x
21-02-2006, 23:49
مجوز سوپر يوزر چيه ؟
su = Super User
یعنی رئیس کل سیستم که میتونه محدود عمل کاربران در سیستم تعریف بکنه

R.E.M
22-02-2006, 00:22
يه مقدار ميشه توضيح بدين ؟
كي هست و كجاست !
دسترسي به اون چطوري است ؟

m a j r i x
22-02-2006, 00:36
بابا اینکه خیلی واضحه شما یک کنسول باز کن تایپ کن su بعدش از شما پسورد root میخواهد ( اگر بدونی) اگر درست بود شما میتونی همه کار روی سیستم انجام بدی بدون هیچگونه محدودیت

R.E.M
22-02-2006, 01:27
اصلا رديف شد !
1.مشكلات از آنجا شروع شد كه من اصلا با حساب ريشه وارد سيستم نمي شدم.
2.دسترسي به پارتيشن هاي ntfs تنها با حساب ريشه ميسر است !
3.تنظيمات ريشه رديف شد و مشكلاتم فعلا به اتمام رسيد.باز هم تكرار مي كنم مشكلاتم فعلا به اتمام رسيد
4.لينوكس عجب چيزيه ها ...اي ويندوزي ها بي خيال بشين....
5.فقط لينوكس...

Hoom@n
22-02-2006, 15:41
والا من كه از اون خوبي نديدم

m a j r i x
22-02-2006, 16:30
حالا فکر میکنی مگه ما از ویندوز خوبی دیدیم
هیچ اجباری نیست همه از لینوکس استفاده بکنن
شما مختارید و حق انتخاب دارید

Hoom@n
23-02-2006, 00:30
والا من هم از ويندوز خوبي نديدم . اما حد اقل به نظر من راخت تر هست . وگرنه نسبت به لينوكس مشكلات بيشتري داره

rootnt
23-02-2006, 10:05
سلام
هومن جان راحت تر بودن ملاک خوب بودن نیست
تازه لینوکس سخت نیست چون ما به کار با ویندوز عادت کردیم برامون سخته
کاربر لینوکس باید با کاربر ویندوز فرق داشته باشه
کاربر لینوکس باید با سماجت کار هاشو انجام بده و تا به یه مشکل برخورد کرد دست از کار نکشه
کاربرهایی مثل navid_gh (چند وقته که ازش خبری نیست) و همین R.E.M خودمون هم همینطور بودند
حالا می بینید که کار هردو راه افتاده و خیلی پیشرفت کرده اند و دارند روی مسایل دیگه کار می کنند

شما مودمت رو چی کار کردی؟
درایورش رو نصب کردی؟
اگر نه در تاپیک modems FAQ پیگیری کن ;)
با آرزوی موفقیت برای شما

mkhfire
02-03-2006, 17:26
اقا موس ما Serial هست ولي نمي شناسدش چه كار بايد كرد ؟؟*************

rootnt
02-03-2006, 23:21
موس های دیگه معمولا از PS/2 استفاده میکنند
وقتی که پورت مودم شما سریال هستش بلوک اون هم فرق می کنه
یعنی باید در قسمت پیکربندی موس بلوکهای ttys0,ttys1,ttys2.... رو امتحان کنید ببینید کدومه
تا درست بشه
البته من الان ubuntu ندارم وگرنه دقیق تر راهنماییتون می کردم

mkhfire
05-03-2006, 17:53
دستت درد نکنه درست شد

alaodin1
05-03-2006, 20:08
براي پاك كردن كامل لينوكس چه بايد كرد من هر بار كه لينوكس را پاك ميكنم سيستم اصلا بالا نمي آيد

babak-online
05-03-2006, 21:26
یکی از دوستان من اوبانتو را در درایو C که ویندوز 98 در آن قرار داشت نصب کرد که این عمل باعث شد که دیگر به ویندوز دسترسی نداشته باشد. حالا برای پاک کردن اوبانتو باید چه کار کرد؟ (البته به شزطی که اطلاعات درایو C پاک نشود.)

Dark-man
05-03-2006, 23:48
آقا اين آدرسي كه سي دي مجاني اين ورژن را داره هنوزم كار مي كنه ؟؟؟؟
اگه هنوزم كار مي كنه مي شه آدرسشو بديد ؟؟

Hoom@n
06-03-2006, 16:28
بله : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alaodin1
06-03-2006, 21:04
يكي از دوستان جواب ما رو هم بده دو سه پست قبل

rootnt
07-03-2006, 19:21
براي پاك كردن كامل لينوكس چه بايد كرد من هر بار كه لينوكس را پاك ميكنم سيستم اصلا بالا نمي آ
ببینید
به دلیل مشکلات بوت لودر ویندوز ما وقتی می خواهیم لینوکس و ویندوز رو در کنار هم نصب کنیم ابتدا ویندوز و سپس لینوکس رو نصب می کنیم
به همین دلیل boot loader لینوکس کار بوت سیستم رو به عهده می گیره
خوب حالا اگر لینوکس رو پاک کنیم (پارتیشنش رو فرمت کنیم ) بوت لودر لینوکس دیگه کار نمی کنه و دیگه نمیشه سیستم رو بوت کرد
که چند راه حل داره که به نظر من ۲تای اون سریع تر و راحتر تر هستش
۱- نصب یک لینوکس (...)
۲- تعمیر بوت لودر ویندوز (اینو باید در انجمنهای ویندوز بپرسید)

یکی از دوستان من اوبانتو را در درایو C که ویندوز 98 در آن قرار داشت نصب کرد که این عمل باعث شد که دیگر به ویندوز دسترسی نداشته باشد. حالا برای پاک کردن اوبانتو باید چه کار کرد؟ (البته به شزطی که اطلاعات درایو C پاک نشود.
فرمت پارتیشنهای لینوکس با ویندوز فرق داره
وقتی می خواهیم یک توزیع لینوکس رو روی پارتیشن ویندوزی (با فرمت fat یا ntfs) نصب کنیم باید فرمتش رو عوض کنیم
و دوست شما هم حتما در موقع نصب لینوکس اون درایو c رو فرمت کرده ...
یعنی ویندوز دیگه پاک شده
که برای نصب لینوکس باید قسمتهای دیگر هارد (به جز درایو ویندوز) پارتیشن بندی و فرمت بشه و بعد لینوکس نصب بشه

m a j r i x
08-03-2006, 07:06
برای برگشت دادن بوت لودر ویندوز NTloader شما باید فلاپی بوت xp داشته باشی سیستم با فلاپی بوت میکنی و دستور زیر بزن
A :\ fdisk /mbr

R.E.M
09-03-2006, 22:07
...
به دلیل مشکلات بوت لودر ویندوز ما وقتی می خواهیم لینوکس و ویندوز رو در کنار هم نصب کنیم ابتدا ویندوز و سپس لینوکس رو نصب می کنیم
به همین دلیل boot loader لینوکس کار بوت سیستم رو به عهده می گیره
خوب حالا اگر لینوکس رو پاک کنیم (پارتیشنش رو فرمت کنیم ) بوت لودر لینوکس دیگه کار نمی کنه و دیگه نمیشه سیستم رو بوت کرد
...

معمولا در هنگام نصب boot loader از ما سوال مي كنه كه اونو كجا نصب كنيم،مثلا اولين سكتور هارد و ...
آيا با انتخاب گزينه اي غير از اولين سكتور هارد امكان داره كه وقتي لينوكس رو پاك كنيم ويندوز بالا بياد(مسخره يازي هاي اين ويندوز تمامي نداره)
البته استفاده از برنامه هاي OS Selector و ساخت ديسك و فلاپي بوت آن كمك زيادي مي كنه....

alaodin1
11-03-2006, 13:23
برای برگشت دادن بوت لودر ویندوز NTloader شما باید فلاپی بوت xp داشته باشی سیستم با فلاپی بوت میکنی و دستور زیر بزن
A :\ fdisk /mbr

بعد از پاك كردن لينوكس فقط سيستم با ديسكت راه انداز ويندوز xp بالا مي آيد راه حلي ندارد كه سيستم بدون ديسكت بالا بيايد .
در ضمن اين فرمان A :\ fdisk /mbr راكجا بايد بزنم چون بعد از گذاشتن ديسكت را ه انداز xp برخلاف ديسكت راه انداز 98 مستقيما وارد ويندوز xp ميشوم و وارد محيط dos نمي شويم

rootnt
11-03-2006, 18:10
معمولا در هنگام نصب boot loader از ما سوال مي كنه كه اونو كجا نصب كنيم،مثلا اولين سكتور هارد و ...
آيا با انتخاب گزينه اي غير از اولين سكتور هارد امكان داره كه وقتي لينوكس رو پاك كنيم ويندوز بالا بياد(مسخره يازي هاي اين ويندوز تمامي نداره)
البته استفاده از برنامه هاي OS Selector و ساخت ديسك و فلاپي بوت آن كمك زيادي مي كنه...
فکر نمی کنم با نصب بوت لودر در بک پارتیشن دیگه مشکل حل بشه ولی بهتره خودتون امتحان کنید ;)
بهترین راه در این وضعیت تعمیر بوت لودر ویندوز یا نصب دوباره ویندوزه

alaodin1
11-03-2006, 18:26
درايوي كه لينوكس روي آن نصب بود را فرمت كردم و در همان درايو ويندوز ويستا را نصب كردم مشكل حل شد.
از همه دوستان متشكرم

hashem_wolf
24-03-2006, 14:11
پسورد ريشه تو اوبانتا چيه؟؟؟؟ من فقط يوزر دادم موقع نصب!

rootnt
24-03-2006, 15:06
در حالت معمولی فعال نیست
با این دستور می تونید فعالش کنید و براش پسورد بگذارید:
sudo passwd

hashem_wolf
24-03-2006, 17:07
در حالت معمولی فعال نیست
با این دستور می تونید فعالش کنید و براش پسورد بگذارید:
sudo passwd
كامل تر ميگي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sad: دقيق

rootnt
24-03-2006, 19:04
شما وقتی ubuntu رو نصب می کنید برای root پسورد انتخاب نمی کنید چون به صورت پیش فرض غیر فعاله
برای فعال کردنش با همون یوزر خودتون لوگین کنید و بعد یه ترمینال باز کنید و دستور زیر رو در اون بزنید و برای کاربر root پسورد بدهید:
sudo passwd

hashem_wolf
25-03-2006, 00:35
شما وقتی ubuntu رو نصب می کنید برای root پسورد انتخاب نمی کنید چون به صورت پیش فرض غیر فعاله
برای فعال کردنش با همون یوزر خودتون لوگین کنید و بعد یه ترمینال باز کنید و دستور زیر رو در اون بزنید و برای کاربر root پسورد بدهید:
sudo passwd
اين عكس رو ببين!

مشكل كجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟

rootnt
25-03-2006, 09:51
وای
دوست عزیز یکم به دستوری که گفتم دقت کنید
اون password یا passwod نیست
درستش sudo passwd هستش

hashem_wolf
25-03-2006, 19:33
روت عزيز اينو ببين!
همون دستور كه تو گفتي ولي بازم نميشه!
من اوبانتا ر و روي VMware Workstation نصب كردم ممكنه مشكل از اون باشه؟؟
من راهنماي فعل كردن رووت هم خوندم باز نشد! :blush:

ahangar
26-03-2006, 02:46
سلام
اقا ميخوام بدونم لينوكس ردهت نصب كنم خوبه يا فدورا يا Ubuntu

در ضمن ميخوام كنار ويندوز ايس پي داشته باشمش

راستي ويندوز رو دارم با نصب لينوكس فقط درايو مورد نظر براي نصبش پاك ميشه؟/

تورو خدا كمك

hashem_wolf
26-03-2006, 12:00
سلام
اقا ميخوام بدونم لينوكس ردهت نصب كنم خوبه يا فدورا يا Ubuntu

در ضمن ميخوام كنار ويندوز ايس پي داشته باشمش

راستي ويندوز رو دارم با نصب لينوكس فقط درايو مورد نظر براي نصبش پاك ميشه؟/

تورو خدا كمك
من ميگم اول فدرا نصب كن!! با ويندوز مشگل نداره!!

rootnt
26-03-2006, 12:07
سلام
هاشم جان یوزر روت شما الان فعاله و پسورد هم روش گذاشتید ولی مشکلی که شما دارید لوگین کردن به اونه
شما در خط فرمان وقتی که میخواهید به کاربر root سوئیچ کنید باید این فرمان رو بزنید:
su
بعد از شما پسورد root رو می خواد
s=super ,u=user
لطفا سایت راهنمای ubuntu رو کامل بخونید:
این رو هم بدونید ubuntu با ویندوز هیچ مشکلی نداره (من الان روی سیستمم ویندوز xp media center و ubuntu دارم)
در مورد سوال شما جناب آهنگر
نمی شه گفت کدوم بهتر هستند
هر کدوم ویژگی های خودشون رو دارند و خوبی ها و بدی های خودشون رو دارند
به نظر من هر دو رو امتحان کنید ببینید از کدوم خوشتون میاد (کامل و علمی)
اگر هم من الان چیزی بگم فقط سلیقه ایه

hashem_wolf
26-03-2006, 23:15
من هاشم هستم نه حسام!! :biggrin:

اقا من موفق شدم که تو ترمينال به روت لوگين کنم!!!!!واز همه متشکرم واسه راهنمايي
حالا مشکل جديد با روت دارماگه بخوام تو جينوم با رووت لوگين کنم بايد اين کار رو بکنم =<<درسته؟ه
System -> Administration -> Login Screen Setup
Login Screen Setup =General Tab -> Automatic Login ->
Login a user automatically on first bootup (Checked)Automatic login username: Select "system_username
برم از من پسوورد ميخواد منم اون پسوورد که تويLogin Screen Setupولي وقتي ميخوام به
ترمينال دادم و به روت لوگين کردم رو ميدم اما قبول نميکنه !يعني چي؟ مگه ميشه رووت پسسوردش فرق کنه!

ahangar
27-03-2006, 00:57
يه سوال

بعد از نصب لينوكس در كنار ويندوز وقتي با لينوكس بالا اومديم ميشه به پارتيشنهايي كه توسط ويندوز داشتيم دسترسي داشت؟

hashem_wolf
27-03-2006, 02:02
يه سوال

بعد از نصب لينوكس در كنار ويندوز وقتي با لينوكس بالا اومديم ميشه به پارتيشنهايي كه توسط ويندوز داشتيم دسترسي داشت؟

بله ميشه ! با دستور mount

rootnt
27-03-2006, 14:58
من هاشم هستم نه حسام!! :biggrin:

اقا من موفق شدم که تو ترمينال به روت لوگين کنم!!!!!واز همه متشکرم واسه راهنمايي
حالا مشکل جديد با روت دارماگه بخوام تو جينوم با رووت لوگين کنم بايد اين کار رو بکنم =<<درسته؟ه
System -> Administration -> Login Screen Setup
Login Screen Setup =General Tab -> Automatic Login ->
Login a user automatically on first bootup (Checked)Automatic login username: Select "system_username
برم از من پسوورد ميخواد منم اون پسوورد که تويLogin Screen Setupولي وقتي ميخوام به
ترمينال دادم و به روت لوگين کردم رو ميدم اما قبول نميکنه !يعني چي؟ مگه ميشه رووت پسسوردش فرق کنه!

سلام هاشم جان
ببخشید من خیلی سریع و بی دقت پست دادم به همین دلیل اشتباه کردم (که تصحیص شد)
در مورد سیستم تعیین هویت در ubuntu باید بگم من خودم فکر می کنم مشکل داره و در سایت تکنو تاکس هم در موردش خیلی بحث کردم ولی به نتیجه ای نرسید

برای اینکه بتونید با root در محیط گرافیکی لوگین کنید تقریبا راهی که رفتید درسته ولی auto login رو انتخاب نکنید
این راهی که می گم فکر کنم درست باشه:
sudo /opt/gnome/bin/gdmsetup
در این برنامه تب security رو انتخاب کنید و بعد برای Allow root to login with GDM تیک بزارید

بعد از نصب لينوكس در كنار ويندوز وقتي با لينوكس بالا اومديم ميشه به پارتيشنهايي كه توسط ويندوز داشتيم دسترسي داشت
بله , در این مورد در انجمن زیاد بحث شده

R.E.M
27-03-2006, 22:37
يه سوال

بله، استاد عزيز هم فرمودند.
فقط يه پيشنهاد دارم كه پارتيشن هايتان را با فرمت Fat32 بگذاريد.Suse و ubuntu از فرمت ntfs پشتيباني مي كنند اما فدورا نه !براي همين نظرم اينه كه پارتيشن هايتان را فرمت Fat32 كنيد !

hashem_wolf
28-03-2006, 03:00
سلام هاشم جان
ببخشید من خیلی سریع و بی دقت پست دادم به همین دلیل اشتباه کردم (که تصحیص شد)
در مورد سیستم تعیین هویت در ubuntu باید بگم من خودم فکر می کنم مشکل داره و در سایت تکنو تاکس هم در موردش خیلی بحث کردم ولی به نتیجه ای نرسید

برای اینکه بتونید با root در محیط گرافیکی لوگین کنید تقریبا راهی که رفتید درسته ولی auto login رو انتخاب نکنید
این راهی که می گم فکر کنم درست باشه:
در این برنامه تب security رو انتخاب کنید و بعد برای Allow root to login with GDM تیک بزارید

بله , در این مورد در انجمن زیاد بحث شده

يكم توضيح ميدين در اين مورد !!

rootnt
28-03-2006, 08:25
این فرمان رو در ترمینال وارد کنید:
با اجرای این فرمان همون برنامه Login screen Setup باز می شه
بعد صفحه security رو باز کنید و با گذاشتن تیک در Allow root to login with GDM به کاربر روت اجازه لوگین در محیط گرافیکی رو میدهید
بعدش logout کنید و در قسمت لوگین نام کاربری root و پسورد اون رو بدهید تا با کاربر روت وارد محیط گنوم شوید

ahangar
31-03-2006, 05:01
اقا من تو كار با لينوكس مبتديم واسه همين شايد سوالامم مبتيانه باشه

حالا يه سوال اگه لينوكسو كنار ويندوز بخواي نصب كني بايد قبلش توسط ويندزت پارتيشن خالي ايجاد كني؟

يا اينكه خودش پارتيشن خالي ايجاد ميكنه؟

rootnt
31-03-2006, 12:47
مي تونيد در موقع نصب لينوكس پارتيشنها تون هم تغيير بديد ولي پارتيشن بندي در ويندوز (پارتيشن مجيك) راحت تره

mehdioffflone
19-07-2006, 11:45
سلام
لطفا ساده ترین راه برای ارتقا از نسخه 5.10 به 6.06 رو بفرمایید

خیلی ممنون

rootnt
19-07-2006, 20:42
نصب نسخه جديد از روي cd

xmanp30
21-07-2006, 23:13
لطفا در مورد دريافت سي دي هاي اوبونتو منو راهنمايي كنين .

mahdi_a82
22-07-2006, 00:36
سلام
براي دريافت سي دي هاي رايگان بايد به آدرس زير بري
و روي create a new account كليك كني و يك يوزر براي خودت ايجاد كني كه آدرس و كدپستي تو رو مي خواد و بعد مي توني هر تعداد سي دي كه ميخواهي دريافت كني البته اگه يكي از پيشنهادهاي خودش و انتخاب كني زوتر برات مي فرسته.
من خودم چهار ماه پيش خريدم و به دستم رسيد.

FX64 Dual Core
22-07-2006, 02:27
با سلام

در صورتی که نیاز خود را مشخص کنید ( نوع و تعداد CِDها ) بنده قادر به ارسال این نگارش لینوکس برای شما می باشم.

در صورت تمایل و برای هماهنگی بیشتر از پیغام خصوصی انجمن استفاده کنید.
( تنها هزینه ارسال Cd برای شما ، هزینه پست داخلی خواهد بود )

نکته : این پست به دلیل اشتباه در نحوه سفارش و داشتن تعدادی CD مازاد بر نیاز بوده و برای دوستان و کاربران انجمن CD لینوکس Ubuntu ارسال می شود ، و جنبه تبلیغات و بازاریابی ندارد.

rootnt
22-07-2006, 11:20
عزیزان یک کمی دقت کنید
تاپیک اضافی باز نکنید
باید این مطلب رو در تاپیک اختصاصی لینوکس ubuntu مطرح می کردید
FX64 Dual Core جان متشکرم
خوبه دوستان دیگری هم که cd های اضافی دارند همین کار رو بکنند

xmanp30
25-07-2006, 23:20
من اينجا رفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و ايميل خودم ثبت كردم . و فقط اين صفحه با اين پيغام امد . لطفا راهنمايي كنيد .
Registration mail sent
Your registration URL has been sent to [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@yahoo.com. Once you have followed the link included in that email your Launchpad account will be activated.

Thanks for signing up and welcome to the Launchpad community. We are interested in your feedback, so feel free to join #launchpad on irc.freenode.net and share your ideas for improving Launchpad.

rootnt
27-07-2006, 11:05
برو تو ميل باكست
يك ميل براتون فرستاده
و بايد از طريق اون ثبت نام رو كامل كني

s.a.h
01-08-2006, 11:13
من برای تبدیل بستهای Rpm به DEB فرمان sudo alien package_file.rpm اجراه می کنم و میگه دستور درست نیست
کجای کار غلطه ؟؟؟

rootnt
01-08-2006, 19:17
بايد از يه پارامتر همراه با فرمانتون استفاده كنيد
يادم نيست
يا r- بود يا d-
باز هم مطمئن نيستم
با دستور alien --help
مي تونيد همه پارامتر ها رو ببينيد

s.a.h
02-08-2006, 11:29
برای نصب بسته های Rpm روی ابونتو روش دیگه ای هم هست ؟؟؟

rootnt
02-08-2006, 16:30
alien -d package name.rpm
این فرمان اصلا برای نصب بسته rpm نیست
و توی این توزیع نمی شه بسته rpm نصب کرد
شما با این فرمان بسته rpm رو تبدیل به بسته .deb می کنید
و بعد می تونید اونو نصب کنید
که البته این کار هم خالی از اشکال نیست
ولی خوب خیلی کم پیش میاد به این کار احتیاج پیدا کنیم چون ماشاالله برای هر چیزی بسته .deb وجود داره

Lord_theOne
07-08-2006, 06:37
من نمی تونم درایوهای ویندوزم روببینم نه Fat32 نه Ntfs نسخه 5.04 هست و چطوری میشه به اینترنت وصل شد

m a j r i x
07-08-2006, 14:56
سلام
برای دیدن محتوای پارتیشنهای ویندوزی اول باید mount بشه بعدش باید فایل /etc/fstab/ ویرایش بشه محتوای فایل در اینجا بگذارید
برای کانکت شدن به اینترنت اول باید مودم شما شناخته برای همین منظور تاپیک Modems FAQ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو جستجو کنید
در ضمن ورود شمارو به دنیای آزاد گنو/ لینوکس رو تبریک میگم :biggrin:
موفق باشید

Bayazee
07-08-2006, 15:02
من برای تبدیل بستهای Rpm به DEB فرمان sudo alien package_file.rpm اجراه می کنم و میگه دستور درست نیست
کجای کار غلطه ؟؟؟

خود دستور و بسته alien نصب نيست ! اول اونو نصب كن بعد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arashsafa
22-09-2006, 14:44
سلام

من تازه لینوکسم رو از breezy به dapper آپدیت کردم. لپ تاپ من کارت گرافیکش ATI mobility Radeon 9000 IGP هست که رو breezy خیلی خوب کار می کرد اما حالا دیگه جواب نمیده.
من فرومهای خارجی زیادی رو چک کردم و راه حلاشونو تست کردم ولی جواب نگرفتم. می خواستم بدونم از دوستان کسی میدونه مشکل از کجاست؟

ممنون
آرش

m a j r i x
23-09-2006, 01:12
سلام

من تازه لینوکسم رو از breezy به dapper آپدیت کردم. لپ تاپ من کارت گرافیکش ATI mobility Radeon 9000 IGP هست که رو breezy خیلی خوب کار می کرد اما حالا دیگه جواب نمیده.
من فرومهای خارجی زیادی رو چک کردم و راه حلاشونو تست کردم ولی جواب نگرفتم. می خواستم بدونم از دوستان کسی میدونه مشکل از کجاست؟

ممنون
آرش
سلام
اول باید نوع مشکلتون بیان کنید تصویر لرزش داره رنگها قاطی شده و . . .
دوما درایور کارت گرافیک رو نصب کردید
ati-driver 8.29.6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

somayye
02-10-2006, 07:59
سلام سوالي دارم در مورد نصب ubuntu اگر BIOS من قديمي باشد بايد فايل sbm.bin را در يك فلاپي به حجم 1.4 ذخيره كرده و
سپس اين فلاپي bios مورد نظر را شبيه سازي مي كند مشكل اين جا است كه من چنين فلاپي با اين حجم را ندارم از كجا بايد
آن را تهيه كرد؟

m a j r i x
02-10-2006, 16:55
سلام
از کجا میدونید به مشکل میخورید
یکبار سیستم رو باهاش تست کنید معلوم میشه

papiyoon
07-11-2006, 00:57
خسته نباشید
برای وصل شدن به اینترنت با adsl pppoe چه کار باید کرد ؟
کارت شبکه رو شناخته اما کانکشن نمیتونم بسازم

Bayazee
07-11-2006, 15:07
با سلام
از pppoeconf استفاده کن

papiyoon
07-11-2006, 15:21
با سلام
pppoeconf
مختصر بود ولی مفید نه :blink:
این دستو رو اجرا کردم یوزر و پسوورد هم دادم اما باز کانکشنی نمیبینم که کانکت بشم
یعنی چه چیزایی گفت که سر در نیاوردم :sad:

Bayazee
07-11-2006, 15:26
سلام
تقریبا باید هی بعدی رو بزنی ! من یه توزیح مختصر تر فارسی هم اضافه کردم !!
اتصال بابد خودکار بر قرار بشه . از دستور sudo ifup dsl-provider می تونی برای فعال سازی و از sudo ifdown dsl-provider برای قطع ارتباط (در حالت معمولی استفاده کنی)
اگر مشکل دیگری بود بگو

papiyoon
07-11-2006, 17:03
سلام
تقریبا باید هی بعدی رو بزنی ! من یه توزیح مختصر تر فارسی هم اضافه کردم !!
اتصال بابد خودکار بر قرار بشه . از دستور sudo ifup dsl-provider می تونی برای فعال سازی و از sudo ifdown dsl-provider برای قطع ارتباط (در حالت معمولی استفاده کنی)
اگر مشکل دیگری بود بگو
sudo ifup dsl-provider رو زدم بار اول سوورد پرسید وقتی دادم گفت اشتباس (درحالی که قبلا یوزر و پسوورد براش تعریف کرده بودم)
بار دوم که دستور رو اجرا کردم گفت از root باید وارد بشی :sad:

Bayazee
07-11-2006, 22:13
یوزر و پسورد کاربر رو بزن نه پسوردی که برای اتصال به اینترنت استفاده می کنی . یا قبلش بزن . sudo su بعد این کارو بکن .

yaser_a
16-11-2006, 11:41
به نظر شما UBUNTU چه طوريه .
هفته پيش من ورژن 6.6 به دستم رسيد . نصب كردم خيلي كارارو راحت كرده مثلا اينكه نصبش كاملا به صورت گرافيكي هست ( شبيه فدورا ) يا اينكه اتوماتيك پارتيشن هاي ويندوزو ميشناسه و در دسكتاپ ميذاره و خيلي چيزاي ديگه
ميخواستم بدونم استفاده از اين لينوكس از طرف اساتيد توصيه ميشه يا نه ؟

ديروز تو سايتش ديدم ورژن 6.10 هم اومده با كلي امكانات جديدش .

سايتش اينه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اینم سایتی که اگر ثبت نام کنید بعد از دو هفته سی دی های اون بدستتون میرسه shipit.ubuntu.com

با تشکر

Ahmad-Ra
16-11-2006, 14:09
سلام. من هم سفارش قبلا دادم. وقتي به صورت لايو اجرا كردم واقعا خوشم اومد. البته من لينوسك رو با فدورا شروع كردم. البته به قول يكي از بچه ها يعني اقاي بياضي، ايشون گفتن كه اكثرا بايد يكسري مخازن براش از اينترنت دانلود بشه و...

ولي دركل فكر ميكنم توزيع خوبي هست.

Bayazee
16-11-2006, 15:26
سلام
الان من از کبونتو به عنوان سیستم اصلیم استفاده می کنم . فعلا که راضی بودم و مشکلی پیش نیومده . پیشرفت و نفوذ ابونتو بسیار خوب و سریع بوده . الان می تونید ار طریق سیدی یا دیویدی به نرم افزار های بیشتری دسترسی داشته باشید .

linuxlove
05-12-2006, 06:54
من چندتا سوال داشتم
اولی ایا ابونتو حالت نجات داره مثل سوسه یعنی گزینه ای داره یا روشی وجود داره توش که یه دیسکت یا یه سی دی نجات براش ساخت
دوم هم در ادامه سوال بالام هست برای برگردوندن بوت گراب من برم سی دی ابونتو رو بزارم تو سیستم بعد با لیو بیام بالا بعدش تو محیط ترمینال این رو بنویسم حله؟
Sudo su
grub-install /dev/hda
سوال بعدی در مورد نصب suse در کنار ابونتو است من ابونتو داشتم خواستم سوسه هم تو سیستم نصب کنم ولی وقتی سی دی سوسه رو گذاشتم خودش اتوماتیک پارتیشن / و swap ابونتو رو فرمت کرد !!!!!!!! من تازه می خواستم با سی دی خود سوسه بیام یه پارتیشن ویندوزم رو حذف کنم که کار به اونجا نرسید!!! اشتباه من کجا بود ؟ باید اول سوسه نصب می کردم بعد ابونتو
و اخریش وقتی دو تا توزیع نصب می کنیم لازم هست برای هر کدوم یه swap ایجاد کنیم یا فقط یه swap ایجاد کنم بینشون share کنم ؟
انهان یه سوال دیگه شرمنده سوالاتم زیاد شد یه فکر دیگه برای تعمییر بوت , میشه از فولدر بوت لینوکس یه کپی بگیرم و تبدیلش کنم به iso بوتیبل و هر وقت بوت پرید ازش استفاده کنم ؟ اگه این روش میشه باید کل پارتیشن بوت رو کپی کنم و iso ایجاد کنم یا فقط بعضی از فایل هاش رو می خواد؟
برو بچ لینوکس کار اگه سوالاتم چرند بود شرمنده تازه کاریم دیگه

rootnt
05-12-2006, 13:40
سلام
جواب سوال اولتون رو درست یادم نیست
ولی این جور برنامه ها اگر روی cd موجود نباشه می شه خودتون نصب کنید
در مورد اون فرمانها ِ قبل از فرمان نصب گراب باید پارتیشنی که لینوکس در اون نصبه رو مونت کنید و به پارتیشن مربوطه chroot کنید
البته فکر می کنم اگر پارتیشن /boot جداگانه داشته باشید جواب نده
در نصب ۲ لینوکس در کنار هم در قسمت پارتیشن بندی بیشتر دقت کنید
به پارتیشن هایی که ubuntu در اون نصبه کاری نداشته باشید و فرمت نکنید
و suse را درجای دیگری نصب کنید
یک فضای swap هم برای هر چند لینوکس که نصب کنید کافیه
یه livecd معمولاً خیلی از مشکلات رو حل می می کنه مخصوصا مشکلات بوت رو

linuxlove
05-12-2006, 21:56
Rootnt جای از جوابات ممنون راه حل سوال اول دوم یافتم اما در مورد نصب suse و ابونتو من به پارتیشن ابونتو اصلا کاری نداشتم می خواستم suse 9.3 نصب کنم خودش وقتی داشت سخت افزار ها رو شناسایی می کرد گرفت پارتیشنش رو پاک کرد من دیگه حوصله نکردم پیش رو بگیرم ببینم قضیه چیه ولی فکر کنم اگه قبلش یه فضا خالی ایجاد می کردم اینکارو نمی کرد می خواستم بدونم اینکارو بکنم دیگه مشکلی پیش نمیاد؟؟ اخه می خوام تو دانشگاه اینکارو بکنم یه وقت جلو استاد و دانشجو ها ضایعه نشم !!
در مورد ایجاد سی دی بوتیبل از پارتیشن بوت هم من قبلا یه مقاله خوندم ولی گم شد فکر کنم عملی باشه ولی نمی دونم باید از کل پارتیشن بوت یه کپی بگیرم و iso درست کنم یا بعضی از فایلاش اگه در این زمینه من رو راهنمایی کنی ممنون میشم . ما به شما پیشکسوت ها ارادت خاصی داریم

nemanaldin
16-12-2006, 20:14
سلام
سلام خدمت دوستان خسته نباشید
من رو سیتمم که ویندوز اکس پی روش نصب بود ubuntu 6.06 نصب کردم و کارت صدا و گرافیک رو شناخت ولی با هاردم مشکل داره
طوری که من پنج درایو دارم که یکی fat بود که اکس پی روش نصبه و چهار تای دیگه ntfs هستن
هارد من 250 هست و یکی از درایوهام که 45 گیگ داشت رو برای ابونتو اختصاص دادم که 22 گیگش رو به فرمت خودش تغییر داد و 22 گیگ دیگش رو هم همون ntfs باقی گذاشت
مشکل من اینجاست که یا می گه که مونت نشدن وقتی خواستم بازشون کنم یا اینکه میگه شما اجازه این کار رو ندارید در حالی که من رووت وارد شدم
و حتی سی دی رم رو هم باز نمیکنه در حالی که ت قسمت disks هم هاردم رو شناخته که 250 هست هم سی دی رم رو شناخته
لطفا کمک کنید
با تشکر

nemanaldin
16-12-2006, 22:53
سلام دارم دیوونه میشم هر کاری کردم نشد من فایل fstab رو به شکل زیر تنظیم کردم
و بعد از ریبوت شدن سیستم این پیغام رو میده
و بعد از اینکه هم از یوزر خودم وهم از رووت مونت می کنم ای پیغم رو میده
لطفا کمک کنید

Bayazee
16-12-2006, 23:07
این کارو دستی و با دستور mount انجام بدید و خروجی رو کلا اینجا قرار بدید .
فولدر هایی که تو اونا مانت می کنی رو درست کردی ؟

rootnt
16-12-2006, 23:20
از این فایل fstab شما معلومه که بی حوصله و بی دقت کار کرده اید
اینهایی که می گم رو انجام بدید درست می شه
پارامتر umask رو مساوی 0022 قرار بدید
umask=0022
مطمئنید که یه group دارید با شماره 1001؟
مطمئنید که حساب کاربری شما و root توی اون گروه هستش؟
اگر نیست انجام بدید
پارامتر auto رو پاک کنید
من اولین باره که فایل سیستم ntfs-fuse رو می بینم
همون ntfs کافیه
در آخر هم یکمی منظم ترش کنید
مثلا نوع فایل سیستم ها زیر هم باشه
option ها زیر هم باشه و ...

nemanaldin
16-12-2006, 23:22
سلام اولی رو متوجه نمی شم ببخشید میشه بیشتر توضیح بدید من تازه کارم فقط دو سه روزه نصب کرد
بله فولدر ها رو تو مدیا بعد ویندوز و برای هر درایو یه پوشه

nemanaldin
16-12-2006, 23:33
سلام روت جان
من با دستور sudo addgroup ntfs یه گروه ساختم که یه شماره داد gid=1001
بعدشم با دستور sudo adduser username ntfs به جای یوزر نیم یوزر خودم رو وارد کردم
من تازه کارم و اینارو هم از این سایت یاد گرفتم
راستی من نمیتونم فایلهای با فورمت mp3 رو گوش کنم چیکار باید بکنم
ممنون از راهنمایی هاتون

linuxlove
17-12-2006, 07:02
کمک من mplayer رو تو ubuntu نصب کردم ولی فقط می تونم یکی یکی اهنگ ها رو انتخاب کنم و گوش کنم برای اینکه چندتا اهنگ رو با هم انتخاب کنم باید چیکار کنم ؟

rootnt
17-12-2006, 11:42
حالا بالاخره چی شد؟
درست شد؟
برای گوش کردن mp3 باید کدک های اون نصب باشه
به راهنمای ubuntu یا در سایت خودش یا در hezardastan.org مراجعه کنید

nemanaldin
17-12-2006, 19:28
سلام
من قبلا فایل fstab رو با دستور gksudo gedit /etc/fstab fhc ld باز و ویرایش می کردم ولی الان این نوشته می شه و هیچی نمیاد warning :can not disply یا همچین چیزی رو می نویسه
بعدش خودم رفتم و فایل رو پیدا کردم ولی وقتی خواستم سیو کنم میگه فقط رووت می تونه سیو کنه
در کل اگه بخوام یوزرم از همون اول ورود به عنوان یه رووت باشه چیکار باید بکنم که هی گیر نده که فقط رووت می توونه این کار رو بکنه
با تشکر

Bayazee
17-12-2006, 20:57
کمک من mplayer رو تو ubuntu نصب کردم ولی فقط می تونم یکی یکی اهنگ ها رو انتخاب کنم و گوش کنم برای اینکه چندتا اهنگ رو با هم انتخاب کنم باید چیکار کنم ؟

از * mplayer استفاده کن

rootnt
17-12-2006, 23:17
با دستون sudo /etc/fstab این کار رو انجام بدید
برای لوگین با روت=
sudo gdmsetup
سپس از قسمت security
تیک allow root to login... رو بزارید

nemanaldin
17-12-2006, 23:47
سلام رووت جان خیلی ممنون که کمک می کنی
من این دستور رو هم امتحان کردم باز همون خطا میاد
در مورد دومی که به قسمت سکرتری رفتم همچین گزینه ای نبود
من یه سی دی لایو knoppix 3.7 دارم ولی اون با پارتیشن ها هیچ مشکلی نداره اگه بخوام به صورت رووت وارد نوپیکس بشم چه یوزر نیم و پسوردی بزنم
در مورد ابونتو هم چه چیزی تو یوزر نیم بنویسم تا رووت باشم
بعدشم من یه درایو fat دارم که هیچ مشکلی نداره راحت همون اول بوت بدون مونت کردن دستی میاد و باهاش کار میکنم و اجازه خوندن و نوشتن هم دارم
اگه می شه یه توضیحی بدین
با تشکر از شما

musa
18-12-2006, 01:43
با سلام
میشه متن زیر رو برام واضح توضیح بدین
Ubuntu 6.10 (64-bit PC Edition
منظورم 64بیت هست ؟ روی 32بیت نصب میشه؟
در مورد سفارش از طریق لینک زیر و اینکه قیمت تموم شده تا بدستم برسه هم یه توضیح مختصر برای این جانب درج بفرمایید

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
با تشکر.

Bayazee
18-12-2006, 21:10
سلام
نه ابونتو ۶۴ بیتی مخصوص پردازنده های ۶۴ بیتی هست و بر روی ۳۲ بیتی ها اجرا نمی شه .
واسه سفراش هم به سایت خود ابونتو مراجعه کن (رایگان برات می فرستن !)

musa
18-12-2006, 22:16
سلام
نه ابونتو ۶۴ بیتی مخصوص پردازنده های ۶۴ بیتی هست و بر روی ۳۲ بیتی ها اجرا نمی شه .
واسه سفراش هم به سایت خود ابونتو مراجعه کن (رایگان برات می فرستن !)

قربانت ممنون از اینکه روشنم کردی.

بچه ها در لینک زیر میتونید به اطلاعات زی قیمتی دست پیدا کنید

اینم سایت مخصوص و انحصاری اوبونتو

یا حق

nemanaldin
19-12-2006, 22:50
کسی نیست جواب بده؟

iranspg
19-12-2006, 23:33
من از سایت Ubuntu در خواست 10 تا سی دی کردم 2 هفته ای دستم رسید.
حالا دارم به دوستان کامپیوتریسم هدیه می کنم.
( در کل برای آفریقایی هاست. که نمیتونن ویندوز بخرن. حالا... )

مرسی از دوستان

rootnt
21-12-2006, 00:54
سلام رووت جان خیلی ممنون که کمک می کنی
من این دستور رو هم امتحان کردم باز همون خطا میاد
در مورد دومی که به قسمت سکرتری رفتم همچین گزینه ای نبود
من یه سی دی لایو knoppix 3.7 دارم ولی اون با پارتیشن ها هیچ مشکلی نداره اگه بخوام به صورت رووت وارد نوپیکس بشم چه یوزر نیم و پسوردی بزنم
در مورد ابونتو هم چه چیزی تو یوزر نیم بنویسم تا رووت باشم
بعدشم من یه درایو fat دارم که هیچ مشکلی نداره راحت همون اول بوت بدون مونت کردن دستی میاد و باهاش کار میکنم و اجازه خوندن و نوشتن هم دارم
اگه می شه یه توضیحی بدین
با تشکر از شما

وای عجب اشتباهی کردم
اون دستور اشتباهه
اینطوریه
ویرایشگر متنی:
sudo vi /etc/fstab
ویرایشگر گرافیکی:
sudo gedit /etc/fstab

در قسمت security تیک این جمله رو باید بگذارید:
Allow root to login with GDM

بحث ناپیکس در قسمت خودش

در ubuntu به صورت live باید برنامه root terminal رو اجرا کنید (که چون ubuntu ندارم نمی تونم آدرس دقیق بدم)

من از سایت Ubuntu در خواست 10 تا سی دی کردم 2 هفته ای دستم رسید.
حالا دارم به دوستان کامپیوتریسم هدیه می کنم.
( در کل برای آفریقایی هاست. که نمیتونن ویندوز بخرن. حالا... )

مرسی از دوستان

دوستان عزیز لطفا سعی کنید که این بحث هم مثل تاپیک مشابه قبلی نشه

nemanaldin
24-12-2006, 21:34
سلام دوستان
مشکل مونت کردن درایوها با زحمت زیاد حل شد حالا چطور میتونم سطح دسترسی رو بالا ببرم یعنی بتونم رو درایوها بنویسم و در فایلها تغییراتی ایجاد کنم
با تشکر

nemanaldin
25-12-2006, 11:35
سلام پس چرا کسی جواب نمیده
یه مشکل دیگه هم دارم اینه که وقتی توی ترمینال دستور su رو می نویسم پایینش ازم پسورد می خواد که هر دکمه ای رو که می زنم هیچی نوشته نمیشه باید چیکار کنم
من نرم افزار mplayer رو گرفتم ولی نمیدونم چجوری نصبش کنم
ممنون از شما

paskal
25-12-2006, 14:54
سلام
من برای سفارش دادن ابونتو مشکل دارم نمیدونم چه جوری باید ادرس بدم شهر کوچه رو چه جوری باید ادرس بدم

Bayazee
27-12-2006, 17:28
سلام پس چرا کسی جواب نمیده
یه مشکل دیگه هم دارم اینه که وقتی توی ترمینال دستور su رو می نویسم پایینش ازم پسورد می خواد که هر دکمه ای رو که می زنم هیچی نوشته نمیشه باید چیکار کنم
من نرم افزار mplayer رو گرفتم ولی نمیدونم چجوری نصبش کنم
ممنون از شما

خوب این طبیعی هست ! اینطوریه تا کسی نبینه ! شما روز رو وارد کن و اینتر بزن کار می کنه . پسوند فایلی که دانلود کردی چیه ؟ تو فروم یه چرخی بزن حتما به جواب می رسی ! پیدا نکردی بپرس ..

nemanaldin
27-12-2006, 18:35
خوب این طبیعی هست ! اینطوریه تا کسی نبینه ! شما روز رو وارد کن و اینتر بزن کار می کنه . پسوند فایلی که دانلود کردی چیه ؟ تو فروم یه چرخی بزن حتما به جواب می رسی ! پیدا نکردی بپرس ..
سلام ممنون از توجهتون
هر چی دکمه میزنم هیچی نمی نویسه اخه یه ستاره ای چیزی بزنه ویا خالی بره جلو ولی مکان نما حرکتی نداره وقتی کلیدها رو می زنم
در مورد mplayer هم فرمتش tar.b2z فکر کنم تو همین مایه ها بود اخه من تو لینوکس نمی تونم به اینترنت کانکت بشم
ممنون

Bayazee
27-12-2006, 20:41
خوب منطقش اونطوری هست و چیزی و نشون نمی ده !
در مورد mplayer سورس هستش . از حالت فشرده خارجش کن و نصبش کن .
اطلاعات بیشتر در مستندات داخلش هست !
tar -zxvf mplayer-*.tar.bz2
cd mplayer
./configure
make
make install

ولی حتما مستندات داخلش رو بخون ...

paskal
28-12-2006, 19:06
کسی نمی تونه ما رو برای سفارش دادن ابونتو راهنمایی کنه مثلا اینجا تاپیک ابونتو:sad:

babak-online
28-12-2006, 22:37
با سلام

من می خواستم اوبانتو را پاک کنم و پارتیشنی که به وسیله لینوکس درست شده است به Fat 32 تغییر بدهم. آیا راه حلی است؟

Bayazee
29-12-2006, 03:08
کسی نمی تونه ما رو برای سفارش دادن ابونتو راهنمایی کنه مثلا اینجا تاپیک ابونتو:sad:

من می خواستم اوبانتو را پاک کنم و پارتیشنی که به وسیله لینوکس درست شده است به Fat 32 تغییر بدهم. آیا راه حلی است؟

از یک نرم افزار پارتیشن بنید استفاده کن و اون بخش رو با فرمت داخواه فرمت بندی بکن .

babak-online
30-12-2006, 21:59
Bayazee جان، با این کار آیا اوبانتو پاک میشه؟ مطمئنی؟

Bayazee
30-12-2006, 22:26
سلام
بله !
خوب هر پارتیشنی که برای ابونتو درست کردی رو حذف کن و فرمت کن ! در کمترین حالت یدونه swap هست و یدونه روت . بعدش به احتمال زیاد بوت لودر نصب باقی می مونه ! که یا باید دوباره ویندوز نصب کنی یا باید از بخش ریکاوری ویندوز دوستور باز سازی MBR رو اجرا کنی تو MBR رو دوباره با راه انداز ویندوز ست کنه ...

babak-online
30-12-2006, 22:59
مرسی.
پارتیشن مجیک خوبه؟

nemanaldin
01-01-2007, 02:34
سلام
اگه بخوام اوبونتو رو دو باره نصب کنم چی کار باید بکنم
الان نصبه ولی مشکل داره و بالا نمیاد
ممنون

Bayazee
01-01-2007, 02:55
سی دیشو در دستگاه قرار بدید و دوباره محل قبلی رو برای نصب انتخاب کنید . دقت کنید و با حوصله مراحل رو جلو برید تا مشکلی پیش نیاد .
خودش موقع نصب قبلی رو فورمت می کنه ...
باز هم می گم خیلی دقت کنید ...

nemanaldin
08-01-2007, 18:12
سلام من وقتی لوگین میکنم این پیغام رو میده که فایل یا پوشه libasond یا یه همچین چیزی پیدا نشد
اینم اخطاری که می ده:

rootnt
08-01-2007, 18:58
آقا اين عكست رو نمي شه ديد
حجمش خيلي زياده

Bayazee
09-01-2007, 02:11
سلام
خودش گفته ! یا درست نصب نشده ! و یا دیسکت پر شده !
این دومی احتمالش بیتشر هست . سعی کن بصورت متنی بیای !
یه همچین بلایی سر منم اومده بوده . فایل هایی رو به پارتیشن لینوکس انتقال دادم وقتی خواستم بالا بیام جا بقدری کم بود که رابط گرافیکی نتونست لود بشه . شاید هم فایل هایی رو تغییر دادی یا حذف کردی ! یا باید حذف می شده نشده ! عکس کمی نا مفهوم هست و معلوم نیست در چه مر حله ای ارور داره ! بنظرم دوباره نصب کنی بهتره !!

nemanaldin
09-01-2007, 12:55
سلام با تشکر از شما
تو مرحله ای که پسورد می دی تا لوگین بشی این ارور رو می ده و همونطوری که گفتید یا از یه نرم افزار هست یا از پر شدن دسک ولی مطمئنم که دومی نیست چون حدود 20 گیگ برای اوبونتو گذاشتم احتما لا از همون نرم افزار هست که تو پست قبلی گفتم ولی نمیدونم چطور این ارور رو درست کنم
با تشکر

s_rasooli1
17-01-2007, 15:00
سلام
سوالم اینه که اوبونتو چقدر حجم داره؟ اصلا فقط یه cd هست یا چند تا cd(یا یه dvd)؟

Bayazee
17-01-2007, 20:41
ابونتو معمولا به صورت سیدی هست اما انواع دیودی و سیدی های کمکی هم داره . حجم واقعی خودش تقریبا ۲٫۵ برابر یک سیدی معمولی هست

s_rasooli1
17-01-2007, 23:26
اما technotux فقط یه سی دی براش داره(که نسخه 6.10 هست) !

Bayazee
18-01-2007, 02:05
نه 4 تا هست ! یدونه ابونتو . 2 تا کوبونتو و یدونه هم هما ...

s_rasooli1
19-01-2007, 02:42
سلام.
منظورم این بود که هر نسخش یه سی دیه و مثل سوزه نیست که هر نسخش 5 تا سی دی باشه و 3.2 گیگ حجم داشته باشه.
پس اوبونتو نمی تونه برنامه های زیادی داشته باشه.

Bayazee
19-01-2007, 17:30
چرا !
تا جایی که من می دونم ابونتو اصلی ۸ گیگ هست ! اما اکثر بخشش رو اینترنت هست . و بعد از نصب یک سیدی بقیه نرم افزار هارو از اینترنت دانلود و نصب می کنه . تازه نمونه دیویدیش هم هست که ۳٫۵ گیگ هست .

s_rasooli1
20-01-2007, 07:27
خیلی ممنون.
چطوری میتونم دیویدیش رو گیر بیارم ؟ (تو تهرانم)

nemanaldin
20-01-2007, 21:17
سلام
من می خواستم کوبونتو 64 بیت رو رو سیستم نصب کنم که موقع انتخاب پارتیشن لیست پارتیشن ها نمیاد و بعد از اینکه کانتینیو رو می زنم یه پیغام میاد که می گه کرش کرده و نمی تونه ادامه بده فکر می کنید مشکل از کجا باشه
در ضمن من سی پیو amd 64 athelon +3000 دارم
با تشکر

m a j r i x
20-01-2007, 22:10
سلام
وقتی شما مرحله پارتیشن بندی رو به درستی طی نکردید چطور انتظار دارید بقیه مراحل به درستی طی بشه و کرش نکنه
پیغام خطای که موقع پارتیشن بندی میاد اینجا بذارید

nemanaldin
21-01-2007, 13:08
سلام
وقتی شما مرحله پارتیشن بندی رو به درستی طی نکردید چطور انتظار دارید بقیه مراحل به درستی طی بشه و کرش نکنه
پیغام خطای که موقع پارتیشن بندی میاد اینجا بذارید
سلام
من تو مرحاه پنجم از 6 مرحله گزینه اخری که انتخاب دستی پارتیشنهاست رو می زنم بعدش کرش می کنه
با تشکر

spirit_of_ubuntu
23-01-2007, 04:50
سلام
من Ubuntu 6.06 دارم. مودمم هم Genius GM56PCI-SA هست. تو سايتش نوشته كه چيپش ( Agere ( Lucent هست. اينم آدرس صفحه مودمم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tArea%2Fproduct%2FquerySection&_windowLabel=productPortlet&productPortletproductId=278405&productPortletsectionId=278407&_pageLabel=productPage&test=portlet-action) هست. به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم رفتم ولي متوجه نشدم براي نصبش چيكار بايد بكنم :sad: . لطفا يه كم ساده توضيح بديد چون من فقط در حد يك يوزر ويندوز اطلاعات دارم :blush: .

nemanaldin
23-01-2007, 23:18
سلام چرا کسی جواب نمیده
من تا حا لا چندین بار سعی کردم کوبونتو رو نصب کنم ولی نشد با این حال تو نصب اوبونتو اصلا مشکلی پیش نمیاد
این عکس موقعیه که می خوام دیسک رو اماده کنم که گزینه اخری رو انتخاب می کنم
و این یکی موقعیه که باید لیست پارتیشن ها بیاد ولی هیچ چیزی مشاهده نمیشه
و این هم اروریه که میده چون تو عکس قبلی هیچ اتفاقی نمی فته دکمه continue رو دوبار که می زنم این اخطار رو می ده
اینم ارور داخل کادر که کامل تو عکس معلوم نبود و من اینجا میزارم

Traceback (most recent call last):
File "/usr/bin/ubiquity", line 130, in ?
install(sys.argv[1])
File "/usr/bin/ubiquity", line 55, in install
ret = wizard.run()
File "/usr/lib/python2.4/site-packages/ubiquity/frontend/kde-ui.py", line 311, in run
self.process_step()
File "/usr/lib/python2.4/site-packages/ubiquity/frontend/kde-ui.py", line 731, in process_step
self.gparted_to_mountpoints()
File "/usr/lib/python2.4/site-packages/ubiquity/frontend/kde-ui.py", line 804, in gparted_to_mountpoints
print >>self.qtparted_subp.stdin, "apply"
AttributeError: 'NoneType' object has no attribute 'stdin'

لطفا یکی کمک کنه
با تشکر

rootnt
24-01-2007, 21:05
بحث در مورد مودم فقط در تاپیک modemsFAQ
-----------------------------
هارد دیسک شما از چه نوعیه؟
این ارور که می گه یه باگ و اشکال وجود داره
من حدس می زنم با هاردتون سازگاری نداشته باشه

m a j r i x
24-01-2007, 21:05
سلام
چرا برای انتخاب پارتیشن گزینه اول رو انتخاب نمیکنی
resize ide1 master , partition #5 (hda5) and use free space

nemanaldin
24-01-2007, 21:38
سلام
هارد من samsung 250 gb
درایو hda5 هم فایلهای مهمی دارم که نمیشه اونا رو فرمت کنم من الان تو یکی از درایوهام اوبونتو رو دارم و می خوام روی اون کوبونتو نصب کنم
یه سوال دیگه ایا amarok که به طور پیش فرض تو کوبونتو هست می تونه فایل mp3 رو پخش کنه من هر کاری کردم نشد
با تشکر

Hamed_forum
27-01-2007, 15:18
میخوام فایل با ‍پسوند tgz را نصب کنم چطوری

rootnt
27-01-2007, 21:59
این پسوند در واقع یه بسته فشرده شده است
اگر حاوی برنامه برای لینوکس باشه
اول اکسترکتش کنید و بعد فایل readme اونو مطالعه کنید
توی اون توضیح داده که چطوری نصب می شه

shahrzad2006
30-01-2007, 15:49
سلام
حدود چند ماهه که با لینوکس اشنا شدم و با توجه به گفته ی شما می خوام با سی دی لایو شروع کنم. چند هفته پیش سی دی های اوبونتو6.6به دستم رسید و از یکی از دوستانم شنیدم که میشه با سی دی لایو هم به اینترنت وصل شد اما از اونجایی که من با لینوکس اشنایی چندانی ندارم هر چه قدر سعی کردم نتونستم .میشه منو راهنمایی کنید . یه سوال دیگه هم داشتم .. چرا روی دسکتاپ فقط دو تا ایکون هستش.(install& examples)
ممنون

rootnt
30-01-2007, 18:50
با cd لایو می شه به اینتر نت وصل شد
اگر مودمتون اکسترنال با پورت سریال باشه خیلی راحت می تونید وصل بشید
اگر وینمودم باشه خیلی سخت می شه (استفاده از وینمودم در لینوکسی که نصب شده سخته چه برسه به لایو)

چرا روی دسکتاپ فقط دو تا ایکون هستش.(install& examples
اشکالش چیه؟
خودتون هر چی خواستید اضافه کنید

s_rasooli1
03-02-2007, 01:14
سلام.
کسی نمیدونه از کجا میشه Dvd اوبونتو رو پیدا کرد؟
ببخشید که دوباره میپرسم.

m a j r i x
04-02-2007, 21:15
فکر کنم تنها راهش دانلود کردن هستش

s_rasooli1
08-02-2007, 23:28
یعنی یه نفر هم ندارتش تا بده به technotux و هر کی خواست بگیره؟!
اگه اینجوریه که بی خیال.
همون سی دیش رو نصب کردم و به جمع کابران اوبونتو پیوستم.
اما هر کاری میکنم نمیتونم باهاش به اینترنت وصل بشم.با pppconfig تنظیماتش رو انجام دادم و نوشتم pon شماره گرفت ولی وصل نشد وقتی دوباره نوشتم pon شماره هم نگرفت.بعد چند بار poff و بعدش pon رو اجرا کردم ولی وصل نشد.حالا چیکار کنم؟

nemanaldin
12-02-2007, 13:12
سلام شما برو تو این سایت تا جواب بگیری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته توی انجمن هاش

taia
18-02-2007, 09:32
سلام...
از دوستان کسی تا به حال توانسته دیکشنری بابیلون را روی ubuntu نصب کنه؟
من از چندین راه مختلف رفتم ولی همواره یه مشکلی پیش اوومده!
ممنون

Bayazee
18-02-2007, 15:45
احتمالا با wine می شه اما مشکلاتش زیاده !
من از stardict استفاده می کنم . xfardic هم خوبه .
واسه استفاده فایل های لغت بابیلون تو ایکس فاردیک هم یک کارایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داریم می کنیم که امیدوارم زود تر به نتیجه برسه .

Gabana
25-02-2007, 11:50
سلام
تو Ubuntu ميشه بقيه Component هاش رو هم از روي CD نصب كرد .
در همون بخش Add Programs كه ميرم ميگه نمي دونم Repositories را بايد تنظيم كني.
منم هر كاري مي كنم نميشه ! يه مسير اشتباهي هم براش تعريف كردم ديگه اصلا صفحه Add Program لود نميشه !
===
سيستمش چيه ؟ چطوري ميشه بقيه Component هاشو نصب كرد ؟
من اطلاعات در لينوكس در حد باقالي هست اگه منبعي در مورد Ubuntu داري معرفي كنيد THX

taia
25-02-2007, 12:10
راهترین راهش اگر تمام package های مورد نظرت رو روی CD داری اینطور هست که اوونها رو توی /var/cache/apt/archives کپی کنی و از اونجا سیستم را upgrade کنی!
البته روی خود cd ubuntu چیز زیادی پیدا نخواهی کرد ولی شنیدم توی ایران cd های package هاش هست! در کل راه دیگری هم هست اونم استفاده از apt-get -d install [package name] هستش.

m a j r i x
25-02-2007, 21:26
برای آپدیت سیستم اگر به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارید استفاده از دیسکهای هما مناسبه میتونید از تکنوتاکس بگیرید
دیسک هما برای ubuntu- Kubuntu-Xubuntu عرضه میشه

raeesi
25-02-2007, 21:47
روش فروش technotux خیلی مسخره ست شما باید پولهارو توی پاکت بذاری و پست کنی و بعد از اینکه پولها بدستشون رسید باز cd or dvd براتون پست میکنن!!!! آیا توی دنیای امروزی همچین چیزی با عقل جور در میآد؟ اونم برای محصولی در حیطه کامپیوتر و تکنولوژی امروزی؟

taia
26-02-2007, 20:00
دوستان اگر از نزدیکانتان به اینترنت پر سرعت دسترسی دارد و از ubuntu هم استفاده می کند،‌می تونند خیلی راحت از تمام package ها یک نسخه ی پشتیبانی تهیه کنند و از آن به عنوان منبع استفاده کنند تا دیگر نیازی هم به استفاده از راههای قدیمی رد و بدل کالا هم نباشد و شما هم نگران پول خود نباشید< البته بر طبق گفته ی دوستمون raeesi>برای اینکار اگر خودتان هم حوصله ندارید می توونید از نرم افزاری چون APTonCD استفاده کنید. لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

YAHYA-PRO
28-02-2007, 17:44
با سلام
شاید اینجا جای این سوال نباشه ولی ببخشید جایی دیگه ای نبود که این سوال رو بکنم
من خیلی علاقه مندم که حتی برای یک بار هم که شده از لینوکس استفاده کنم
حالا من رفتم تو سایتی که اوبونتو رو رایگان سفارش میدن ثبت نام کردم بعد مشحصات و آدرس خواست من همه رو وارد کردم ولی بعدش که اینتر میزنم برمیگرده توی همون صفحه ی مشخصات هر چه قدر گشتم دکمه ای برای رفتن به مرحله ی بعد پیدا نکردم هر کاری کردم نتونستم سفارش بدم
لطفا یکی کمک کنه

rootnt
01-03-2007, 08:45
برای استفاده از این توزیع اگر می خواهید از cd اون استفاده کنید اگر اینترنت پر سرعت نداشته باشید فایده نداره
مگر اینکه از dvd استفاده کنی
البته من خودم dvd اون رو تا حالا حتی ندیدم
کامل ترین help و document رو در اینجا می تونید پیدا کنید
همونطور که می بینید برای هر کدوم هم فایل pdf هست هم html
البته فارسی هم هست ولی برای نسخه های قدیمی تر که دیگه همه آدرسشو دارید دیگه

taia
01-03-2007, 17:18
با سلام
شاید اینجا جای این سوال نباشه ولی ببخشید جایی دیگه ای نبود که این سوال رو بکنم
من خیلی علاقه مندم که حتی برای یک بار هم که شده از لینوکس استفاده کنم
حالا من رفتم تو سایتی که اوبونتو رو رایگان سفارش میدن ثبت نام کردم بعد مشحصات و آدرس خواست من همه رو وارد کردم ولی بعدش که اینتر میزنم برمیگرده توی همون صفحه ی مشخصات هر چه قدر گشتم دکمه ای برای رفتن به مرحله ی بعد پیدا نکردم هر کاری کردم نتونستم سفارش بدم
لطفا یکی کمک کنه

دوست عزیز درخواست شما ارسال شده است و حدود ۲ تا ۳ هفته طول می کشه که سی دی ها به دستتون برسه،‌ در واقع برگشت شما به صفحه ی قبل یک نوع مشکل هست که هنوز برطرف نشده ولی مطمئن باشید که درخواستتون انجام شده.

taia
01-03-2007, 17:26
برای استفاده از این توزیع اگر می خواهید از cd اون استفاده کنید اگر اینترنت پر سرعت نداشته باشید فایده نداره
مگر اینکه از dvd استفاده کنی
البته من خودم dvd اون رو تا حالا حتی ندیدم
کامل ترین help و document رو در اینجا می تونید پیدا کنید
همونطور که می بینید برای هر کدوم هم فایل pdf هست هم html
البته فارسی هم هست ولی برای نسخه های قدیمی تر که دیگه همه آدرسشو دارید دیگه

دقیقا،‌ شاید بشه گفت نصب ابونتو حدود ۱۵ دقیقه بیشتر طول نمی کشه،‌ ولی بعد از نصب حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ مگابایت update داره که خوب اگر به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارید باید یکی از ۲ روش بالا را امتحان کنید.
در کل خود سایت package های ubuntu هم سرور سرعت بالایی نداره، خود من با داشتن اینترنت ADSL 1 Mb تا به الآن موفق به دستیابی به سرعت بالاتر از 100 Kb/s نشده ام، در کل خودم از ابونتو خیلی خوشم می آد، و الآن هم از این توزیع استفاده می کنم، ولی خوب باید همه جوانب را هم در نظر بگیرید ;)

amir_soltani
13-03-2007, 16:27
من اوبونتو رو با قسمت نصب در خالي ترين قسمت روي هارد نصب كردم (‌ در قسمت دستي نمي شد كاري كرد ) حالا اون از قضا پر ترين درايو منو قورت دارده حالا من چكار كنم ؟!
اخه با ريكاوري ماي فيل هم كه نميشه كاري كرد .
نتو رو خدا جواب بدين !!!!!!!! اين قدر از دست اين اوبونتو عصباني ام كه ميخوام پاكش كنم . اه بچه بد .
مرسي از همه .

taia
13-03-2007, 21:51
من اوبونتو رو با قسمت نصب در خالي ترين قسمت روي هارد نصب كردم (‌ در قسمت دستي نمي شد كاري كرد ) حالا اون از قضا پر ترين درايو منو قورت دارده حالا من چكار كنم ؟!
اخه با ريكاوري ماي فيل هم كه نميشه كاري كرد .
نتو رو خدا جواب بدين !!!!!!!! اين قدر از دست اين اوبونتو عصباني ام كه ميخوام پاكش كنم . اه بچه بد .
مرسي از همه .

سلام دوست عزیز، اول اینکه بهتر بود قبل از نصب، اونهم نصب لینوکس کمی مشورت می کردید تا دوستان در مورد چگونگی نصب بهتون راهنمایی های لازم رو می دادند!
حالا هم من متوجه نشدم که چه درخواساتی دارید دقیقا :biggrin: !
اگر درایوتون قبلا از فرمت های ویندوز بوده من به شخصه بعید بدونم که بشه ریکاوری کرد چون کلا فرمت درایو عوض شده و حداقل با نرم افزارهای موجود که کاری نمی شه کرد مگر بتونید با مراجعه به شرکت خاصی کار ریکاوری رو انجام بدین!
اما اگر سوالتون چیز دیگری هست، لطف کنید کمی دقیقتر توضیح بدید!
و از دست ubuntu هم زیاد عصبانی نباشین که تقصیر اون نیست :happy:

amir_soltani
14-03-2007, 14:10
از جوابتون ممنونم . آره نمی شه کاریش کرد دیگه همه فایلا پرید . اینم یه تجربه که دیگه واسه نصب هر سیستم عاملی باید از اطلاعات روی هارد بکاپ گرفت !

taia
16-03-2007, 08:37
از جوابتون ممنونم . آره نمی شه کاریش کرد دیگه همه فایلا پرید . اینم یه تجربه که دیگه واسه نصب هر سیستم عاملی باید از اطلاعات روی هارد بکاپ گرفت !

دقیقا! اینم تجربه است، خیلی خوشحالم که تجربه را مد نظر گرفتید، ولی حتما به استفاده از ubuntu ادامه بدید، به شخصه خودم اطلاعات هاردم را تا الآن از دست ندادم، ولی یکبار بخاطر دستکاری در lib های ubuntu یک 24 در نمایندگی دستگاهم به انتظار نشستم :31: ولی به تجربه اش می ارزید!
به هر جهت اگر از ویندوز استفاده می کنید، قبل از نصب linux بهتره با نرم افزارهایی مثل partition magic و غیره دو درایو root و swap را قبلش آماده کنید. :46:

user1588
16-03-2007, 09:51
با سلام
دوستان عزیز پسورد پیش فرز روت درubuntu چیه؟(su )
با سپاس.:10:

amir_soltani
16-03-2007, 22:50
سلام می خواستم بگم که اگه برای مدیر های این بخش ممکنه یه جوری مطالب اموزش این اوبونتو رو جمع و جور ( مثلا Pdf ای که حداقل یه خورده مارو راه بندازه ) کنن که ماکه تازه واردیم هم بتونیم یه جوری یه حالی به مخمون داده باشیم ( آخه اکس پی ... ) . راستش دادن این فرامین واسه ی من یکی سخته و من نمی دونم از کجا باید شروع کنم . اصلا می خوام بدونم این فرامین رو چطوری شما یاد گرفتین ( یعنی از کجا ) .
ببخشید خواسته هام رو اینقدر صریح گفتم .
ممنون از همگی

mehdi0016
17-03-2007, 00:51
سلام
آیا میشه از دیسک زنده اوبونتو به درایو های هارد دسترسی داشت یا نه ؟
در ضمن اونایی که میخوان بعد از حذف لینوکس یا به علت خرابی ویندوز ، ویندوز عوض کنند و بوت سی دی ویندوز بالا نمیاد میتونند از برنامه تحت داس norton disk doctor یا همون ndd خودمون استفاده کنند تا بوت سکتورشون درست بشه و ویندوز بالا بیاد .
ممنون

parsbin
17-03-2007, 04:06
محیط جالبی داره

rootnt
17-03-2007, 10:40
با سلام
دوستان عزیز پسورد پیش فرز روت درubuntu چیه؟(su )
با سپاس.:10:

به su و پسورد احتیاج ندارید
هر دستوری که می خواید رو با یه فرمان sudo در اولش اجرا کنید
مثلاً
sudo dpkg -i filename.deb

سلام می خواستم بگم که اگه برای مدیر های این بخش ممکنه یه جوری مطالب اموزش این اوبونتو رو جمع و جور ( مثلا Pdf ای که حداقل یه خورده مارو راه بندازه ) کنن که ماکه تازه واردیم هم بتونیم یه جوری یه حالی به مخمون داده باشیم ( آخه اکس پی ... ) . راستش دادن این فرامین واسه ی من یکی سخته و من نمی دونم از کجا باید شروع کنم . اصلا می خوام بدونم این فرامین رو چطوری شما یاد گرفتین ( یعنی از کجا ) .
ببخشید خواسته هام رو اینقدر صریح گفتم .
ممنون از همگی
این چیزهایی که شما می خواهید در آدرس زیر سعی شده که جمع و جور بشه
فقط مشکلش اینه که یه خورده قدیمی شده ولی هنوز کارو راه می ندازه

سلام
آیا میشه از دیسک زنده اوبونتو به درایو های هارد دسترسی داشت یا نه ؟
در ضمن اونایی که میخوان بعد از حذف لینوکس یا به علت خرابی ویندوز ، ویندوز عوض کنند و بوت سی دی ویندوز بالا نمیاد میتونند از برنامه تحت داس norton disk doctor یا همون ndd خودمون استفاده کنند تا بوت سکتورشون درست بشه و ویندوز بالا بیاد .
ممنون
بله می شه
اگر به صورت پیشفرض مونت نشده باشه باید خودتون دستی مونت کنید

taia
17-03-2007, 20:24
ممنون
برای اینکار نیازی به نرم افزار خاصی نیست، کافی با cd ویندوز، سیستم رو بوت کنید و به حالت recovery برید و اوونجا دستور fixmbr رو تایپ کنید و به این شکل ویندوز سکتور بوت رو دوباره نویسی می کنه.:46:
ولی برای برعکس، با توجه به سیستم بد و انحصار طلب ویندوز، برای recover کردن بوت لینوکس نیاز به مراحلی سخت خواهید داشت!

Gabana
18-03-2007, 19:38
آقا من طریقه نصب Package ها رو بالاخره متوجه نشدم ..
وقتی می خواد نصب کنه می ره از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جستجو می کنه
در صورتیکه در Helpش نوشته باید مسیر مدیا بپرسه...
=====
کسی تا حالا پکیج نصب نکرده ؟

rootnt
19-03-2007, 12:59
آقا من طریقه نصب Package ها رو بالاخره متوجه نشدم ..
وقتی می خواد نصب کنه می ره از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جستجو می کنه
در صورتیکه در Helpش نوشته باید مسیر مدیا بپرسه...
=====
کسی تا حالا پکیج نصب نکرده ؟

من نصب کردم
فقط منظورتون رو از خط یکی مونده به آخر متوجه نشدم (مدیا باید بپرسه) یعنی چی؟
با کدوم برنامه می خواستید بستتون رو نصب کنید؟

Gabana
19-03-2007, 20:44
سلام RootNT جان .
مسيري كه رفتم اين بود ( اگه اشتباه نكنم چون CD Live بود ديگه تست نكردم )

System -> administration-->Synatatic Package Manager
اسم اين آخري تو همين مايه ها بود !!

====
منظورم از مديا اين بود كه اين برنامه منيجر بايد بپرسه خب.. حالا پكيج هارو از كدوم مسير پيدا كنم و نصب كنم
كه اين كار رو نمي كنه و مستقيم يه ارروي مي ده كه نشد متصل بشم از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آپديت كنم
بعدشم كه تعطيل ميشه

مخلصيم

D@MUN
19-03-2007, 21:32
به اینترنت وصل میشی و وارد پکیج منیجر میشی؟

taia
19-03-2007, 22:35
سلام RootNT جان .

مخلصيم

دوست عزیز شما چه از طریق synaptic برید و چه از طریق terminal دو راه دارید یا مستقیم به اینترنت وصل بشید و یا اینکه پکیج رو دانلود کنید و اوون رو در فولدر archive قرار بدید. در ضمن اگر روی پکیج ها دابل کلیک هم کنید، نصب می شند مگر اینکه مشکل dependency داشته باشید، در هر صورت کافیه دستور sudo apt-get install <package> رو بزنید و اگر مشکل dependency هم دارید دستور sudo aptitude install <package> رو بزنید.

taia
19-03-2007, 22:39
====
منظورم از مديا اين بود كه اين برنامه منيجر بايد بپرسه خب.. حالا پكيج هارو از كدوم مسير پيدا كنم و نصب كنم
كه اين كار رو نمي كنه و مستقيم يه ارروي مي ده كه نشد متصل بشم از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آپديت كنم
بعدشم كه تعطيل ميشه

مخلصيم

برای update کردن راهی جز اتصال به اینترنت نیست! در کل Update در ubuntu به معنی چک کردن و فقط چک کردن برای وجود package های جدید هست، که برای اینکار هم نیاز به نت هست ولی اگر شما جداگانه package دارید کافیه همه ی اوونها رو در فولدر archive کپی کنید و دستور upgrade رو اجرا کنید : sudo aptitude upgrade

Bayazee
19-03-2007, 22:44
سلام RootNT جان .

====
بعدشم كه تعطيل ميشه

مخلصيم

خوب synattic معمولا بسته هاشو از اینترنت نصب می کنه . مگر اینکه فایل رپو رو تغییر بدی و مخازن محلی چون دیودی رو جایگزین آرشیو ها و مخازن تحت شبکه کنی . در حالت معمول باید به اینترنت وصل باشی .

Gabana
19-03-2007, 22:50
برای update کردن راهی جز اتصال به اینترنت نیست! در کل Update در ubuntu به معنی چک کردن و فقط چک کردن برای وجود package های جدید هست، که برای اینکار هم نیاز به نت هست ولی اگر شما جداگانه package دارید کافیه همه ی اوونها رو در فولدر archive کپی کنید و دستور upgrade رو اجرا کنید : sudo aptitude upgrade

خيلي ممنون - Bayazee از شما هم ممنون /.

taia
21-03-2007, 10:48
سلام به همه ایرانیان عزیز
مخصوصا کاربران لینوکس و مخصوصا کاربران ubuntu، عزیزان همگی سال خوب و شاد و پرباری داشته باشید، از خداوند آرزوی سلامتی همه ی ایرانیان عزیز رو دارم.
عید نوروزتان مبارک و خرسند باشید.

Jalal
28-03-2007, 16:22
سلام ...
من فيلم مقايسه ويستا با اوبنتو رو مي خوام
ممنون

Bayazee
28-03-2007, 20:24
ببین این چطوره :

Jalal
28-03-2007, 21:30
ببین این چطوره :

مرسی از زحمتتون
ببینم چجوری باید سیوش کنم؟؟؟

D@MUN
29-03-2007, 00:31
با استفاده از سایت Keepvid.com

Jalal
29-03-2007, 15:04
با استفاده از سایت Keepvid.com

دستت درست:10:

parsbin
30-03-2007, 03:13
برای حذف لینوکس باید چیکار کرد؟
تا به بوت هم صدمه نزنه؟

rootnt
30-03-2007, 18:15
سلام
parsbinد
در این مورد قبلاْ بحث شده
اگر جستجو کنید به نتیجه خواهید رسید

taia
31-03-2007, 08:45
سلام...
برای دوستانی که تازه شروع به کار کردند با ابونتو بسته ی easy ubuntu بسته ی نرم افزاری بسیار خوبی هستش که شامل فونت ها، کدک ها، و نرم افزارهای مورد نیاز پایه ای هستش مثل java و غیره، که به راحتی توانایی نصب رو به تمام کاربران تازه کار میده، برای نصبش مراحل زیر را در terminal انجام بدید:

wget [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
tar -zxf easyubuntu-3.023.tar.gz
cd easyubuntu
cp packagelist-dapper.pot packagelist-edgy.pot
cp packagelist-dapper.xml packagelist-edgy.xml
sudo python easyubuntu.in

m a j r i x
01-04-2007, 12:34
سلام
با اینکه اوبونتو کار نمیکنم
میخواستم یه فضولی کوچیک بکنم
میشه بجای نسخه 3.023 از 3.1 استفاده کرد فکر کنم بهتره باشه

taia
04-04-2007, 22:13
سلام
با اینکه اوبونتو کار نمیکنم
میخواستم یه فضولی کوچیک بکنم
میشه بجای نسخه 3.023 از 3.1 استفاده کرد فکر کنم بهتره باشه

بسیار ممنون.
جالبه که دوستان بدونند در نسخه ی 3.023 گاهی اوقات با نصب flash و java مشکل خواهید داشت :31:
ولی در کل خود من با استفاده از نسخه های جدید نرم افزارها زیاد موافق نیستم! تا زمانی که مشکلاتشون بر طرف بشه!
به هر جهت اگر از edgy استفاده می کنید! امتحان نسخه ی 3.1 هم بسیار جالب خواهد بود. :46:

parsbin
06-04-2007, 23:37
سلام...
برای دوستانی که تازه شروع به کار کردند با ابونتو بسته ی easy ubuntu بسته ی نرم افزاری بسیار خوبی هستش که شامل فونت ها، کدک ها، و نرم افزارهای مورد نیاز پایه ای هستش مثل java و غیره، که به راحتی توانایی نصب رو به تمام کاربران تازه کار میده، برای نصبش مراحل زیر را در terminal انجام بدید:

wget [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
tar -zxf easyubuntu-3.023.tar.gz
cd easyubuntu
cp packagelist-dapper.pot packagelist-edgy.pot
cp packagelist-dapper.xml packagelist-edgy.xml
sudo python easyubuntu.in

من چون نتونستم درایور مودمم رو برای لینوکس پیدا کنم نمیتونم به اینترنت متصل بشم
این پکیج رو از روی هارد چطور میشه نصب کرد؟
اصلا این فرمان ها رو کجا باید وارد کرد؟

taia
11-04-2007, 21:57
من چون نتونستم درایور مودمم رو برای لینوکس پیدا کنم نمیتونم به اینترنت متصل بشم
این پکیج رو از روی هارد چطور میشه نصب کرد؟
اصلا این فرمان ها رو کجا باید وارد کرد؟

اگر می شه مدل مودم خودتون رو بگید! شاید بتونیم با کمک هم مشکل مدم شما رو حل کنیم.

parsbin
11-04-2007, 23:01
پاراداین (paradyne)
البته در بخش مودم فکر کنم با راهنمایی دوستان دارم به یک جاهایی میرسم!
ممنون از شما

Bayazee
11-04-2007, 23:34
پاراداین (paradyne)
البته در بخش مودم فکر کنم با راهنمایی دوستان دارم به یک جاهایی میرسم!
ممنون از شما

اگر مودمت از نوع شبکه باشه که مشکلی نیست ! راستی این مودم های پاراداین یه مدت نمی یومد ! اینو تازه گرفتی ؟ اصله ؟ ماله امریکاست دیگه نه؟

parsbin
11-04-2007, 23:51
این مودم رو شاتل بهم قالب کرد
گفتند فقط با این مودم کار میکنیم و فقط هم از ما میتونی بگیری!
روش که نوشته ساخت چین لیسانس کانادا!

m a j r i x
18-04-2007, 22:08
اولین میتینگ کاربران ایرانی اویونتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

satttanism
19-04-2007, 16:48
Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hamed_forum
20-04-2007, 22:34
چرا دستور adsl_setup در ابانتو اجرا نمیشود

Bayazee
20-04-2007, 23:23
چرا دستور adsl_setup در ابانتو اجرا نمیشود

چطوری می شه ؟! اروری می ده ؟ خروجی شو بگذار اینجا
راستی تا جایی که من اطلاع دارم ابزار pppoeconf واسه ایجاد کانکشن واسخ ADSL هست در ابونتو !

Hamed_forum
21-04-2007, 22:37
ابزاری که گفتی وقتی که کارت شبکه باشه

Jalal
31-05-2007, 19:12
سلام
من تازگیا ابونتو 7.4 رو از سایت خودش دانلود کردم 690 میگی میشد .
حالا می خوام نصب کنم از سی دی رام ایراد میگیره .
ممنون میشم بگین چجوری نصبش کنم این دومین باره دانلود کردمش

Bayazee
31-05-2007, 22:20
خوب احتمالا درست دانلود نشده . ببینید اگر می تونید چک سامش رو تست کنید ببینید درست هست یا نه .
در غیر اینصورت سفارش بدید براتون بفرستند . اگر کارتون فوری هست بخرید .
حالا متن ارور چی هست ؟

Jalal
02-06-2007, 18:17
خوب احتمالا درست دانلود نشده . ببینید اگر می تونید چک سامش رو تست کنید ببینید درست هست یا نه .
در غیر اینصورت سفارش بدید براتون بفرستند . اگر کارتون فوری هست بخرید .
حالا متن ارور چی هست ؟

ممنون دوباره دانلود کردم و نصب شد
درایورها رو از کجا باید دانلود کنم Geforce6200
میگفتن یه برنامه ای هست تا بشه باهاش فایلهای Exe رو اجرا کرد
ممنون

Jalal
02-06-2007, 19:01
این درایور واسه گرافیک از سایت nvidia گرفتم چجوری باید اجراش کنم
NVIDIA-Linux-x86-1.0-9755-pkg1.run
خوبه هنوز کسی جواب نداده. آقا من دیگه ابونتو کار میکنم حالم از xp بهم میخوره فقط چنتا مشکل دارم
فونت فارسی
اسکنرو چجوری نصب کنم
بعد یه \ک کامل نداره جایی دانلود کنم انقد دونه دونه خودش نیاد دانلود کنه
ممنون

hisitech
03-06-2007, 11:05
سلام
ببین دوست عزیز میتونی سی دی هما رو هم دانلود کنی ...من دیروز دانلودش کردم توش هم درایور Ati هست هم Gforce ولی نمی دونم راست کار شما هم هست یا نه ؟
کلی برنامه ی با حال توش داره ....دیگه آخرشه....دست بچه های هزاردستان درد نکنه...... بریل رو که دیگه نگو ...نصبش کن و از پنچره های ژله ای لذت ببر .....
:46:

Jalal
03-06-2007, 11:43
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 10. Beryl (desktop graphics) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9. Checkgmail (email notifier) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8. Brightside (mouse gestures) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7. Katapult (program launcher) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6. Liferea (feed reader) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5. Kopete (IM client) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4. gParted (disk partition utility) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3. Samba (file sharing) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2. AmaroK (jukebox) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1. Automatix (installer) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jalal
03-06-2007, 11:44
تکراری معزرت

Jalal
03-06-2007, 12:01
سلام
ببین دوست عزیز میتونی سی دی هما رو هم دانلود کنی ...من دیروز دانلودش کردم توش هم درایور Ati هست هم Gforce ولی نمی دونم راست کار شما هم هست یا نه ؟
کلی برنامه ی با حال توش داره ....دیگه آخرشه....دست بچه های هزاردستان درد نکنه...... بریل رو که دیگه نگو ...نصبش کن و از پنچره های ژله ای لذت ببر .....
:46:

ممنون رفتم برای دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jalal
04-06-2007, 13:01
سلام آقا یکی جواب مارو بده این همه میگین لینوکس نصب کن حالا که نصبیدیم کسی نیست جواب بده
چجوری ‍‍\رینتر و فولدرها رو شیر کنم تو ویندوز بشه استفاده کرد الانم میبینید \ زدم بخاطر اینه که جای همون پ رو نمیزنه
ممنون

Bayazee
04-06-2007, 20:31
سلام دوست من
خوب اولا گوگل فراموش نشود ! فراموش شد جستجو تو انجمن فراموش نشود ! فراموش شد باز ما هستیم در خدمت !
خوب برای اینکه از سیستم عامل ویندوز بتونی فایل های به اشتراک گذاشته شده رو ببینی اون فایل ها و چاپگر ها باید با تکنولوژی خودش share شده باشند . چون لینوکس هم یک پرواکل و تکنولوژی واسه خودش داره پس مشکل پیش می یاد ! واسه رفع این مشکل از یک سرور با نام Samba استفاده می شه که یک سیستم ان اتی رو شبیه سازی می کنه و توسط این سرور می شه فایل و چاپگر رو به اشتراک گذاشت .

Jalal
04-06-2007, 20:42
سلام دوست من
خوب اولا گوگل فراموش نشود ! فراموش شد جستجو تو انجمن فراموش نشود ! فراموش شد باز ما هستیم در خدمت !
.

بله حتما من تابع قوانین هستم . از بس دنبال این برنامه ها گشتم گیج شدم به مولا
الان دنبال یه برنامه ام که بتون برنامه های ویندوز رو تو لینوکس اجرا کنم ولی خودتون میگید Wine درست و حسابی جواب نمیده بعد میرم دنبال Vmware اونم کرکش پیدا نمشیه تو انجمن لینوکس قربونش برم کسی نمیاد این چیزا رو معرفی کنه بعد اگه بخوام برم تو انجمن درخواست نرم افزار بزنم Wookman عزیز ما رو شوت میکنه اینجا:8: