PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Blossom
31-03-2008, 02:34
خیلی ممنون:11:

خواهش دوست عزیز. من یه اشتباه داشتم که اصلاحش کردم. سوییچ اون دستور که نوشتم p باید با m عوض شه، اینطور:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Inkareeeeeeeeee
02-04-2008, 01:22
دوستان درود
آیا برنامه ای هستش که بشه دل و روده کارت گرافیک nvivdia رو ریختش بهم . اورکلاکش کرد یا ... ؟!

Blossom
02-04-2008, 01:41
دوستان درود
آیا برنامه ای هستش که بشه دل و روده کارت گرافیک nvivdia رو ریختش بهم . اورکلاکش کرد یا ... ؟!

البته ببخشید ها، جسارت نشه، تا اونجا ای که من می دونم اور کلاک رو با تغییر ولتاژ و نهایتا فرکانس ها انجام می دن نه نرم افزار!
و بعد این که اول هدف باید مشخص باشه. دل و روده بیرون ریختن برای چه کاری؟ برای بازی؟ (کدوم بازی) و اگر برنامه ای توی سیستم عامل دیگه ای میشناسین که این کار رو می کنه، معرفی کنید.:11:

m a j r i x
02-04-2008, 14:34
دوستان درود

metall master
04-04-2008, 07:59
با سلام

من در حال حاضر از ubuntu 7.10 استفاده می کنم و به تازگی با نسخه های زیر هم آشنا شده ام:

kubuntu
edubuntu
gobuntu
xubuntu

می خواستم بدانم این نسخه ها چه فرقی با هم دارند و امکانات آن ها چگونه است و به چه دردی می خورند؟

rootnt
04-04-2008, 19:42
توی سیستم عامل به اون صورت فرقی نیست
محرض ترین فرقش دسکتاپهای اونها هستش
kubuntu - kde
ubuntu - gnome
xubuntu - xface
آخریه هم نمی دونم
پس به نظر من شما باید می پرسیدی فرق بین دسکتاپهای kde- gnome-xface و ... چیه

metall master
05-04-2008, 04:57
با تشکر .
فرق kde- gnome را تا حد زیادی می دونم ولی اون xface را نمی دونم میشه یه توضیح بدید؟

m a j r i x
05-04-2008, 13:22
با تشکر .
فرق kde- gnome را تا حد زیادی می دونم ولی اون xface را نمی دونم میشه یه توضیح بدید؟
xfce یکی دیگه از میزکارهای هست که شما میتونید در لینوکس ازش استفاده کنید
این میزکار از لحاظ گرافیکی چندان قوی نیست و لی سرعت خوبی داره بیشتر برای سیستمهای ضعیف پیشنهاد میشه

alil1369
07-04-2008, 18:04
امروز برای منم سفارشم رسید 2 تا سی دی با 4 تا لیبل !
ورژن 7.10 مرسی ازشون !

taia
07-04-2008, 21:07
امروز برای منم سفارشم رسید 2 تا سی دی با 4 تا لیبل !
ورژن 7.10 مرسی ازشون !

دوست عزی مبارک باشه
ولی ای کاش کمی صبر می کردید، دو هفته تا سه هفته دیگه نسخه ی ubuntu 8.04 در خواهد اومد + 7.10 پراشکالترین ubuntu موجود هست! :46:
ولی باز هم نصب کنید و لذت ببرید.

Blossom
07-04-2008, 21:27
من که به دستم نرسید ولی در تلاشم که این ۸.۰۴ رو بگیرم

c0dest0rm
07-04-2008, 22:17
یعنی میشه واقعا 8.04 خیلی خوب در بیاد؟
یعنی من که از 7.1 پناه بردم به دبیان، دوباره برمیگردم به Kubuntu ی خودم؟
خدا کنه!
واقعا 7.1 فاجعه بود! کاش هیچوقت منتشر نمیشد...

alil1369
08-04-2008, 21:49
دوست عزی مبارک باشه
ولی ای کاش کمی صبر می کردید، دو هفته تا سه هفته دیگه نسخه ی ubuntu 8.04 در خواهد اومد + 7.10 پراشکالترین ubuntu موجود هست! :46:
ولی باز هم نصب کنید و لذت ببرید.
ببینم اگه دوباره سفارش بدم برام میفرستن !!
یا میگن چقدر پرو .............؟؟؟

taia
09-04-2008, 14:22
ببینم اگه دوباره سفارش بدم برام میفرستن !!
یا میگن چقدر پرو .............؟؟؟

دوست عزیز فرستادن که بله!
ولی هدف از اینکار اینست که کسانی که توانایی دانلود ندارند استفاده و به دیگران هم بدهند!
برای همین اگر توانایی دانلود دارید، دانلود کنید تا سفارش.

alil1369
09-04-2008, 16:06
توانایی شو که فعلا ندارم !!
این طوری بهتره بنظرم چون دردسره دانلود و رایتو نداره !! ( الانم که دایل اپ دارم دیگه بدتر )

بعدشم من الان همین اوبونتو رو برای 23 نفر نصب کردم یادشون دادم من دارم به اهدافشون کمک میکنم دیگه مگه نه !
راستی این ورژن جدیده کی ریلیز میشه الان که بتا هست !

مرسی از همگی .

sudotux
09-04-2008, 18:02
راستی این ورژن جدیده کی ریلیز میشه الان که بتا هست !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alil1369
10-04-2008, 17:30

مرسی !
2 هفته دیگه پس میاد !!
یه سوال دیگه شما ها همتون در کنار اوبونتو سیستم های دیگه هم دارید دیگه !!
فکر نکنم کسی بتونه به تنهایی کارشو با اوبونتو راه بندازه !
من که ویستا دارم باهاش !
امروزم عصابم خراب شد تا PS CS10 روش نصب کردم !
روش اسان تری نیست !

rootnt
10-04-2008, 18:33
مرسی !
2 هفته دیگه پس میاد !!
من که ویستا دارم باهاش !
روش اسان تری نیست !
نه خیلی ها هم هستند که ندارن
از خیلی جهات بهتره که نداشته باشیم
ps cs10 دیگه چیه؟

sudotux
10-04-2008, 18:59

تنها سیستم عاملم در حال حاضر پارسیکس هست. اوبونتو هم خوبه. Kubuntu kde4 - 8.04 رو حتما امتحان می کنم ...

c0dest0rm
10-04-2008, 19:56
مرسی !
2 هفته دیگه پس میاد !!
من که ویستا دارم باهاش !
روش اسان تری نیست !

اتفاقا اصلا اینطوری نیست!
من الان ویندوز دارم ، چون کسی هست که ویندوز لازم داره. ولی تا دو هفته دیگه میرن.
تمام نیاز هام، بهتر، سریع تر و دقیق تر برآورده میشه. البته، اولش خیلی سخت بودم که از ویندوز جدا بشم. الان موندن توش داره دیوونم میکنه!
من خودم Debian با KDE نصب میکنم یا Kubuntu 8.04 . و نکته ای که من نمیدونم چیه! ولی تاثیرش اینه که من در ویندوز، وقتم خیلی تلف میشه. نمیدونم چرا ! چشم باز میکنم میبینم شب شده و من علاف بودم!
ولی توی لینوکس اینطوری نیستم. میدونم دارم چکار میکنم و استفاده مفیدم به جرات بالای 90% هست. نمیدنم چرا اینطوریه!
_______
یک سوال از دوستان، به نظرتون Kubuntu بهتره یا Ubuntu با Kubuntu-dekstop نصب شده؟
در بی ثبات بودن kubuntu 7.1 که شکی ندارم ابدا ! جایی خودنم که میگفت اوبونتو با دسکتاپ کوبونتو بهتر و پایدار تره. تایید میشه؟
:11:

sudotux
11-04-2008, 00:33
یک سوال از دوستان، به نظرتون Kubuntu بهتره یا Ubuntu با Kubuntu-dekstop نصب شده؟
در بی ثبات بودن kubuntu 7.1 که شکی ندارم ابدا ! جایی خودنم که میگفت اوبونتو با دسکتاپ کوبونتو بهتر و پایدار تره. تایید میشه؟

شخصا Kubuntu رو ترجیح میدم.

c0dest0rm
11-04-2008, 00:47
شخصا Kubuntu رو ترجیح میدم.
ورژن 7.1 بی ثبات بود یا Kubuntu کلا همینه؟!!
نظر شما در مورد بی ثباتی Kubuntu چیه؟ موافقید یا مخالف؟

sudotux
11-04-2008, 01:03
ورژن 7.1 بی ثبات بود یا Kubuntu کلا همینه؟!!
نظر شما در مورد بی ثباتی Kubuntu چیه؟ موافقید یا مخالف؟

کلا ورژن 7.10 برای خانواده اوبونتو یک فاجعه بود. البته با این وجود من تجربه نسبتا خوبی با نسخه ۷.۱۰ داشتم ( بر خلاف خیلی از کاربران ! ). با وجود این که خیلی ها مشکل داشتند ولی من Kubuntu رو بی ثبات ندیدم و تجربه خوبی داشتم. نسخه 8.04 قطعا نسخه ای پایدارتر و بهتر خواهد بود. همونطور که میدونید Kubuntu 8.04 دو نسخه خواهد داشت که یکی با میزکار KDE 3.5.9 و دیگری با میزکار KDE 4 ( احتمالا نسخه 4.0.3 ) . با وجود اینکه kde 4 میزکاری جدید هست ولی به نظر من ارزش امتحان کردن رو داره. نسخه فعلی KDE 4 یعنی 4.0.3 از نظر تعداد باگ , سرعت و کارایی قابل مقایسه با نسخه اولیه آن ( 4.0.0 ) نیست! به هر حال چیزی که مشخصه اینه که سیستم اصلی من برای مدت زمانی نامعلوم پارسیکس خواهد بود ...

Inkareeeeeeeeee
11-04-2008, 02:47
البته ببخشید ها، جسارت نشه، تا اونجا ای که من می دونم اور کلاک رو با تغییر ولتاژ و نهایتا فرکانس ها انجام می دن نه نرم افزار!
و بعد این که اول هدف باید مشخص باشه. دل و روده بیرون ریختن برای چه کاری؟ برای بازی؟ (کدوم بازی) و اگر برنامه ای توی سیستم عامل دیگه ای میشناسین که این کار رو می کنه، معرفی کنید.:11:

البته شما هم ببخشیدااااا .. جسارت نشه ..... با پیچ و مهره و تیر و تخته که اورکلاک نمیکنن که ... نرم افزار میخواد ... روی ویندوز با ATI Tools یا GPU-Z یا ... ... ... انجامش میدن ... بله برای بازی Assassins's Creed میخوام یه هوا اورکلاکش کنم ... ... ...هدف هم که اگه اینکاره باشی تا بهت بگن اورکلاک فرتی دوزاریت میفته که جریان چیه :46:

Inkareeeeeeeeee
11-04-2008, 02:49
دستت درد نکنه .. دارم دانلود میکنم ببینم که چیه

Blossom
11-04-2008, 03:06
البته شما هم ببخشیدااااا .. جسارت نشه ..... با پیچ و مهره و تیر و تخته که اورکلاک نمیکنن که ... نرم افزار میخواد ... روی ویندوز با ATI Tools یا GPU-Z یا ... ... ... انجامش میدن ... بله برای بازی Assassins's Creed میخوام یه هوا اورکلاکش کنم ... ... ...هدف هم که اگه اینکاره باشی تا بهت بگن اورکلاک فرتی دوزاریت میفته که جریان چیه :46:
خب مرسی که توضیح دادی، از ضعف اطلاعات من بود که فکر می‌کردم با تغییر فرکانس ها و ولتاژ ها اور کلاک می‌شه!

Amir.b
11-04-2008, 12:43
بچه ها چرا اینقدر به کوبونتو علاقه دارن ؟
آخرش ما فرق میزکار kde رو با گنوم نفهمیدیم .
غیر از اینه که کی دی ای رابط کاربریش به ویندوز نزدیکتره و گنوم نه ؟
تو رو خدا یه توضیح بدین من خنگ بفهمم !
منابع انگلیسی هم معرفی نکنید .
راستی حسین جان حضور دوباره ی تو یه جون دیگه به انجمن داده !

sudotux
11-04-2008, 14:07
بچه ها چرا اینقدر به کوبونتو علاقه دارن ؟
آخرش ما فرق میزکار kde رو با گنوم نفهمیدیم .
غیر از اینه که کی دی ای رابط کاربریش به ویندوز نزدیکتره و گنوم نه ؟
تو رو خدا یه توضیح بدین من خنگ بفهمم !
منابع انگلیسی هم معرفی نکنید .
راستی حسین جان حضور دوباره ی تو یه جون دیگه به انجمن داده !

ممنون از لطفت , ما هم از مطالب دوستان استفاده می کنیم.

در مورد میزکارهای KDE و Gnome مطلب زیاده ولی بهترین کار اینه که خودت با هر دو دسکتاپ کار کنی تا متوجه تفاوت های این دو دسکتاپ بشی. شاید دوستان من رو به عنوان یکی از طرفداران متعصب KDE بشناسند ولی حقیقت چیز دیگری هست. هر دو دسکتاپ فوق العاده هستند و نمیشه گفت یکی از آنها به طور کامل بر دیگری برتری دارد. به هر حال بیشتر به سلیقه فرد بستگی دارد.

c0dest0rm
11-04-2008, 16:22
ممنون از لطفت , ما هم از مطالب دوستان استفاده می کنیم.

در مورد میزکارهای KDE و Gnome مطلب زیاده ولی بهترین کار اینه که خودت با هر دو دسکتاپ کار کنی تا متوجه تفاوت های این دو دسکتاپ بشی. شاید دوستان من رو به عنوان یکی از طرفداران متعصب KDE بشناسند ولی حقیقت چیز دیگری هست. هر دو دسکتاپ فوق العاده هستند و نمیشه گفت یکی از آنها به طور کامل بر دیگری برتری دارد. به هر حال بیشتر به سلیقه فرد بستگی دارد.
این که میگن KDE شبیه ویندوزه کاملا به نظر من غلطه. اصلا قبول ندارم.
تفاوت هاشون جز در ظاهرشون، توی QT و GTK هست و KDE با C++ نوشته شده ، Gnome با C.

در ادامه صحبت دوست عزیز، حسین جان، عرض میکنم که بنیان گذار لینوکس (لینوس توروالد ، اسمشو دسرت نوشتم؟) میزکار KDE رو پیشنهاد کرد و گفت که نوع اندیشه Gnome یک بیماری برای کاربران لینوکس هست.
فقط تو رو خدا ناراحت نشید! نقل قول کردم فقط!
از اینجا :

بازم میگم، فقط نقل قول کردم.
لطفا اگر به کاربرای Gnome برخورد برن یقه ایشون بگیرن! از منم تشکر کنند که بهشون گفتم! (البته خبر قدیمیه! مال 2005!!!)
به هرحال، من که دونبال بهانه ای میگشتم تا میز کارمو انتخاب کنم، این حرفها بهانه رو دستم داد! شدم KDE User.
راستی حسین عزیز، برات آرزوی موفقت میکنم در آزمون کاشناسی ارشد.
از طرف همه.:11:

taia
11-04-2008, 23:09
این که میگن KDE شبیه ویندوزه کاملا به نظر من غلطه. اصلا قبول ندارم.
تفاوت هاشون جز در ظاهرشون، توی QT و GTK هست و KDE با C++ نوشته شده ، Gnome با C.

در ادامه صحبت دوست عزیز، حسین جان، عرض میکنم که بنیان گذار لینوکس (لینوس توروالد ، اسمشو دسرت نوشتم؟) میزکار KDE رو پیشنهاد کرد و گفت که نوع اندیشه Gnome یک بیماری برای کاربران لینوکس هست.
فقط تو رو خدا ناراحت نشید! نقل قول کردم فقط!
از اینجا :

بازم میگم، فقط نقل قول کردم.
لطفا اگر به کاربرای Gnome برخورد برن یقه ایشون بگیرن! از منم تشکر کنند که بهشون گفتم! (البته خبر قدیمیه! مال 2005!!!)
به هرحال، من که دونبال بهانه ای میگشتم تا میز کارمو انتخاب کنم، این حرفها بهانه رو دستم داد! شدم KDE User.
راستی حسین عزیز، برات آرزوی موفقت میکنم در آزمون کاشناسی ارشد.
از طرف همه.:11:

خیلی وقت هست که اختلاف نظر توروالد و گنوم آشکار شده، و البته به نظر من عقیده ی آقای توروالد اگر قرار بود اجرا بشه الان لینوکس کاربری نداشت! یاد آوری این موضوع که گنوم با توجه به ساختار بر پایه ی C و سرعت بالای ارتباطش با سیستم و راحتی کارش کاربران بسیاری برای لینوکس جمع کرده بارها وبارها شاید آقای توروالد رو به شک انداخته باشه!
تا جایی که یکبار آقای توروالد مثال عجیبی برای عدم کارایی گنوم زد، او گفته بود من نتوانستم عملیات دکمه ی سمت راست موس را که نشان دادن یک منوی بدرد نخور هست را در گنوم عوض کنم، پس باید بگم گنوم بدرد من نمی خورد. چون موس من فقط دو دکمه دارد و من کارایی بالاتری را از دکمه ی سمت راست می خواهم.
البته قابل ذکر هست ایشون خودش پچ این مورد رو نوشت و برای محیط گنوم عرضه کرد :11:
ولی در کل هنوز هم معلوم نیست علت این جور رفتار ایشون با گنوم چی هست!!! در حدی که کاربران گنوم رو در حد احمق فرض می کنه!
البته من خودم با خیلی از نظرات ایشون مخالفم! :13:
در هر صورت انتخاب محیط کاملا اختیاری هست، همچنان که انتخاب سیستم عامل و در صدر اون یک سیستم انتخابی هست.

rootnt
11-04-2008, 23:27
خوب معلومه که نمی شه روی نظر کسی که کاربران گنوم رو احمق و بیمار می دونه حساب باز کرد (حتی اگر تو کار خودش نابغه باش - که فکر نمی کنم ربطی به گنوم یا kde داشته باشه)

گنوم با توجه به ساختار بر پایه ی C و سرعت بالای ارتباطش با سیستم و راحتی کارش
شدیدا قبول دارم که اینطوریه
ا آقای استالمن هم کاربران رو به استفاده از gnome تشویق کرده

Blossom
11-04-2008, 23:37
آقا یه سوال اساسی.
اگه بخواین اوبونتو رو به چند نفر توی یه همایش معرفی کنید از کجا شرو می‌کنید و در چه مواردی حرف می‌زنید و چه چیز هایی رو معرفی می‌کنید؟

c0dest0rm
12-04-2008, 00:03
خیلی وقت هست که اختلاف نظر توروالد و گنوم آشکار شده، و البته به نظر من عقیده ی آقای توروالد اگر قرار بود اجرا بشه الان لینوکس کاربری نداشت! یاد آوری این موضوع که گنوم با توجه به ساختار بر پایه ی C و سرعت بالای ارتباطش با سیستم و راحتی کارش کاربران بسیاری برای لینوکس جمع کرده بارها وبارها شاید آقای توروالد رو به شک انداخته باشه!
تا جایی که یکبار آقای توروالد مثال عجیبی برای عدم کارایی گنوم زد، او گفته بود من نتوانستم عملیات دکمه ی سمت راست موس را که نشان دادن یک منوی بدرد نخور هست را در گنوم عوض کنم، پس باید بگم گنوم بدرد من نمی خورد. چون موس من فقط دو دکمه دارد و من کارایی بالاتری را از دکمه ی سمت راست می خواهم.
البته قابل ذکر هست ایشون خودش پچ این مورد رو نوشت و برای محیط گنوم عرضه کرد :11:
ولی در کل هنوز هم معلوم نیست علت این جور رفتار ایشون با گنوم چی هست!!! در حدی که کاربران گنوم رو در حد احمق فرض می کنه!
البته من خودم با خیلی از نظرات ایشون مخالفم! :13:
در هر صورت انتخاب محیط کاملا اختیاری هست، همچنان که انتخاب سیستم عامل و در صدر اون یک سیستم انتخابی هست.
درسته. تایید میکنم.
آفرین بر شما دوست عزیز :11:

rootnt
12-04-2008, 00:16
بله... تشکر میکنم از پاسخ گرمتون و تشویق بسیار به جاتون.
بنده هم دیگه لینک این مزخرفات رو نمیدم تا خاطر شما آزرده نشه.
اون تشویق رو من نکردم دوست عزیز آقای استالمن انجام دادن
مورد دوم هم نظر شخصی بنده بود
حالا شما چرا ناراحت می شی؟منظورم با شما نبوده

c0dest0rm
12-04-2008, 01:45
ویرایش شد.

Inkareeeeeeeeee
12-04-2008, 13:03
خب مرسی که توضیح دادی، از ضعف اطلاعات من بود که فکر می‌کردم با تغییر فرکانس ها و ولتاژ ها اور کلاک می‌شه!
:blink::blink::blink::blink::blink: خب اونکه بله ... ولی برای تغییر فرکانسها احتیاج به نرم افزار هستش که چند تاشونو نام بردم ... توی ویندوز که خب اگه یه کم با برنامه هه ور بریم قلقش میاد دستمون ... لینوکس یه هوا پیچیده تره و من دلشو نداشتم که بدون دانش کافی دستکاریش کنم ... واسه همینم اومدم و اینجا پرسیدم :20::43:

Amir.b
13-04-2008, 06:19
آقا یه سوال اساسی.
اگه بخواین اوبونتو رو به چند نفر توی یه همایش معرفی کنید از کجا شرو می‌کنید و در چه مواردی حرف می‌زنید و چه چیز هایی رو معرفی می‌کنید؟
سلام Blossom عزیز ٬ خوشحالم دانشگاهتون پیشنهادت رو پذیرفته .:10: خوب فکر کنم مراسم شما بیشتر معرفی باشه تا جشن .
البته شما خودت استاد مایی ولی .........
خوب در ابتدای کار باید بدونی آکاهی افرادی که توی مراسم شرکت می کنند چقدره !
بعد اول از دنیای لینوکس و اپن سورس بگی و بعد از یک تاریخچه کوتاه ٬ از چگونگی تشکیل اوبونتو و بخصوص از آقای مارک شاتل ورث بگو و بگو که چه شخص بزرگی هست .
خوب تا اینجا تاریخچه بود .
بعد این یکی خیلی مهم هست : از اینکه چرا لینوکس با تمام خوبیهاش هنوز جایگاه خودش رو پیدا نکرده بگو .
ممکن سوال های عجیبی ازت بپرسن ٬ پس حسابی خودت رو آماده کن .
بعد به مقایسه لینوکس با سیستم عامل های رایج الان بپرداز و مزیت لینوکس از امنیت تا به روز رسانی آسان و ....
هواست باشه که دو تا مسئله ی آزادی و رایگان بودن رو با احتیاط توضیح بدی ٬ راستی باید درباره مجوز GNU هم براشون بگی . منابع فارسی اینترنتی رو هم بهشون معرفی کن تا بدونن پشتیبانی هم میشن و با قدرت بیشتر برن طرفش .
از ویکیپدیا استفاده کن . این جور مواقع زیاد به کار میاد .
برات آرزوی موفقیت می کنم . اگر با هم بودیم کمتر گلوت خشک میشد . یادت باشه یه لیوان آب آماده باشه که هر موقع احساس کردی نیاز داری بخوری ( این رو جدی گفتم و مهم هست )
با این حال شما خودت استاد مایی و خدایی ناکرده ناراحت نشده باشی . من که تصمیم گرفتم برای جشن برم تهران .:31:

taia
13-04-2008, 09:19
منظورم از تشویق مورد دوم بود.

یکی از دلایلی که من با نظرات آقای توروالد مخالفم همینه، اینجاهاست که دل $M خوش می شه :31:
ما که تازه کاره ای نیستیم این گونه دلخوری ها در رده های بالاتر رخ می ده!!!
فکر کنید طراح گنوم وقتی شنیده طراح کرنل لینوکس گفته گنوم یک بیماریست، چه حسی بهش دست داده :31:
فکر نکنم حتی بیل گیتس هم در مورد گنوم همچین حرفی زده باشه :46:
ولی در کل مهم چیزه دیگه است اینجا، نه لینوکس و نه محیط های اوون! من هیچوقت به خاطر لینوکس، open source را انتخاب نکردم!! بلکه به خاطر open source بود که linux رو انتخاب کردم :10:
اینجا هم مسئله جامعه ی طرف دار کد باز هست نه یک نرم افزار خاص.
دوست دار همتون هم هستم عزیزان :11:

c0dest0rm
13-04-2008, 09:38
. من که تصمیم گرفتم برای جشن برم تهران .:31:
منم دارم میام! ولی با نمایشگاه کتاب در تداخله! نمیدونم کدومو برم! زیاد نمیتونم بمونم که هر دو رو برم.

Inkareeeeeeeeee
15-04-2008, 11:08
آقایون میشه بگین که تایمینگ گراب رو چجوری تنظیم میکنن ؟!

rootnt
15-04-2008, 19:41
آقایون میشه بگین که تایمینگ گراب رو چجوری تنظیم میکنن ؟!

با استفاده از timeout در menu.lst
مثلا:

timeout=5

Inkareeeeeeeeee
16-04-2008, 01:30
با استفاده از timeout در menu.lst
مثلا:

timeout=5

بله ... درسته ... حالا چجوری بهش دسترسی پیدا کنم ؟! ... میشه قدم به قدم بنویسید که کجا برم و چیکار کنم ؟!

Blossom
16-04-2008, 04:13
بله ... درسته ... حالا چجوری بهش دسترسی پیدا کنم ؟! ... میشه قدم به قدم بنویسید که کجا برم و چیکار کنم ؟!

تایپ کن توی خط فرمان:

بعد پسورد رو بزن. یه ویرایشگر متن باز می شه و شما می تونی توی اون دستور مربوط به زمان رو پیدا کنی و تغییرش بدی.

TEC
16-04-2008, 16:23
سلام دوستان..
میشه راهنماییم کنید که چطوری میتونم مودم رو توی ابونتو نصب کنم؟:20:

ممنون:17:

rootnt
16-04-2008, 17:10
سلام دوستان..
میشه راهنماییم کنید که چطوری میتونم مودم رو توی ابونتو نصب کنم؟:20:

ممنون:17:
به اینجا مراجعه کنید:
Modems FAQ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

TEC
16-04-2008, 20:50
ممنون rootnt عزیز..

hamidras
17-04-2008, 13:31
سلام!
من 2 هفته پيش ابونتو رو سفارش دادم الان آوردن!(چه زود!)

ميخواهم نصب كنم يكي از رفيقام گفت كه نصب كني كل هاردت خود به خود فرمت ميشه! ميشه؟
بعد اينكه چه جوري هم ابوتو باشه هم ويندوز؟ ميشه؟
dank!

taia
17-04-2008, 14:36
سلام!
من 2 هفته پيش ابونتو رو سفارش دادم الان آوردن!(چه زود!)

ميخواهم نصب كنم يكي از رفيقام گفت كه نصب كني كل هاردت خود به خود فرمت ميشه! ميشه؟
بعد اينكه چه جوري هم ابوتو باشه هم ويندوز؟ ميشه؟
dank!

دوست عزیز در همین جا سرچ کن! بارها و بارها توضیح داده شده!
فکر کنم دیگه توضیحش بدون دلیل باشه.

Blossom
17-04-2008, 16:27
دوستان، به متن زیر دقت کنید:

چطور این رو توی خط فرمان کامپایل کنم؟

taia
17-04-2008, 20:45
دوستان، به متن زیر دقت کنید:

چطور این رو توی خط فرمان کامپایل کنم؟

دوست عزیز این زبان اگر ++C هست اول شما باید کد زیر را اعمال کنید:

برای ;کامپایل هم

برای اجرا

Blossom
17-04-2008, 20:57
دوست عزیز این زبان اگر ++C هست اول شما باید کد زیر را اعمال کنید:

برای ;کامپایل هم

برای اجرا

مرسی. البته من فراموش کرده بودم return 0 رو بنویسم.

ali_ranger22
19-04-2008, 13:25
اقا اگه من بخوام با ubuntu در حالت live cd به اینترنت وصل بشم چیکار کنم

Blossom
19-04-2008, 23:59
اقا اگه من بخوام با ubuntu در حالت live cd به اینترنت وصل بشم چیکار کنم

از چه راهی به اینترنت وصل می‌شی؟

ali_ranger22
20-04-2008, 13:23
از چه راهی به اینترنت وصل می‌شی؟
مودم این طور که معلومه با adsl راحت میشه وصل شد درسته؟

Blossom
20-04-2008, 23:58
مودم این طور که معلومه با adsl راحت میشه وصل شد درسته؟

البته مودم هایی که به کارت شبکه وصل می‌شن هیچ تنظیمی نمی‌خوان، چون شخت افزار کامل هستن. اما USB ها گاهی باید یکم تنظیم بشن که اونم آسونه. من یه مدت از این مدل مودم‌های USB آسیاتک داشتم و خیلی رات تونستم نصبش کنم.

ali_ranger22
21-04-2008, 10:02
البته مودم هایی که به کارت شبکه وصل می‌شن هیچ تنظیمی نمی‌خوان، چون شخت افزار کامل هستن. اما USB ها گاهی باید یکم تنظیم بشن که اونم آسونه. من یه مدت از این مدل مودم‌های USB آسیاتک داشتم و خیلی رات تونستم نصبش کنم.

مودم من داخلیه میتونم ازش استفاده کنم؟

taia
21-04-2008, 11:59
مودم من داخلیه میتونم ازش استفاده کنم؟

دوست عزیز ابتدا شما مشخص نکردید مودم شما از نوع dial up هست یا اینکه مودمهای adsl، اگر از نوع dial up هستید لطفا در تاپیک مودم پیگیری کنید تا نظم این تاپیک هم حفظ شود و هم فکر کنم در تاپیک مودم تمام آنچه در مورد مودمهای dialup وجود داره بحث شده.
موفق باشید

sudotux
24-04-2008, 14:48
خانواده Ubuntu 8.04 متولد شد ! البته خبر رسمی هنوز منتشر نشده ولی برای دانلود به لینک های زیر مراجعه کنید:

Blossom
24-04-2008, 14:55
خانواده Ubuntu 8.04 متولد شد ! البته خبر رسمی هنوز منتشر نشده ولی برای دانلود به لینک های زیر مراجعه کنید:

من که از دیشب منتظرم!!! پس کی میاد؟

sudotux
24-04-2008, 15:03
من که از دیشب منتظرم!!! پس کی میاد؟

اومد دیگه !! برو دانلود کن. اگر در کنار پارسیکس می خوای نصبش کنی پیشنهاد می کنم Kubuntu رو دانلود کن تا دو محیط متفاوت رو داشته باشی ... من الان دارم Kubuntu-kde4 رو دانلود می کنم.

c0dest0rm
24-04-2008, 17:06
اومد! بالاخره اومد! :42:
من هم دارم دانلود میکنم با Kde 4.
امشب تا تستش نکنم خوابم نمیبره!
:26::26::26::26:
چقدر سرورش شلوغه!
من دارم از سرور اروپا دانلود میکنم، اگر کسی لینک دانلود از سرور انگلیس رو داره لطفا بزاره. این سرعتش خیلی کمه.

Blossom
24-04-2008, 17:18
اومد! بالاخره اومد! :42:
من هم دارم دانلود میکنم با Kde 4.
امشب تا تستش نکنم خوابم نمیبره!
:26::26::26::26:
چقدر سرورش شلوغه!
من دارم از سرور اروپا دانلود میکنم، اگر کسی لینک دانلود از سرور انگلیس رو داره لطفا بزاره. این سرعتش خیلی کمه.

من تا حالا ۲۴ درصد اوبونتو رو دانلود کردم! ۲ ساعت دیگه تموم می‌شه

sudotux
24-04-2008, 17:41
انتشار K/X/Ubuntu 8.04 رسما اعلام شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

میرور های زیادی برای دانلود Kubuntu 8.04 و Kubuntu 8.04 KDE 4 Remix وجود داره که میتوانید از طریق لینک زیر یکی از آنها را انتخاب کرده و نسخه مربوطه را دانلود کنید.

kubuntu-8.04-desktop-amd64.iso ------> نسخه ۶۴ بیتی و LiveCD
kubuntu-8.04-desktop-i386.iso ------> نسخه ۳۲ بیتی و LiveCD
kubuntu-8.04-alternate-amd64.iso ------> نسخه ۶۴ بیتی آلترنیت ( برای آپگرید از Kubuntu 7.10 به نسخه جدید )
kubuntu-8.04-alternate-i386.iso ------> نسخه ۳۲ بینی آلترنیت ( برای آپگرید از Kubuntu 7.10 به نسخه جدید )

برای دانلود Ubuntu 8.04 نسخه دسکتاپ یا سرور به لینک زیر رفته و در قسمت Choose a location near you بهترین سرور را برای دانلود انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Xubuntu 8.04 و دانلود آن به لینک های زیر مراجعه کنید:

c0dest0rm
24-04-2008, 18:02
من تا حالا ۲۴ درصد اوبونتو رو دانلود کردم! ۲ ساعت دیگه تموم می‌شه
اگر از لینک انگلیس استفاده میکنید لطف کنید لینک بدید.
متاسافانه نمیتونم صفحه سرور انگلیسی رو لود کنم.
این سرور اروپا هم سرعتش از 28-29 بیشتر نمیشه.:41:
متاسفانه برای kubuntu 8.04 با KDE 4 فقط دو تا میرور هست که یکیش سرعتش پایینه و یکیش هم لود نمیشه!
:10::11:

Blossom
24-04-2008, 18:13
اگر از لینک انگلیس استفاده میکنید لطف کنید لینک بدید.
متاسافانه نمیتونم صفحه سرور انگلیسی رو لود کنم.
این سرور اروپا هم سرعتش از 28-29 بیشتر نمیشه.:41:
متاسفانه برای kubuntu 8.04 با KDE 4 فقط دو تا میرور هست که یکیش سرعتش پایینه و یکیش هم لود نمیشه!
:10::11:

این لینک رو ببین:

c0dest0rm
24-04-2008, 18:44
این لینک رو ببین:

از لطفتون ممنونم :11:
متاسفانه با کی دی ای 4 رو پیدا نکردم. همه کی دی ای 3 هستند.

sudotux
24-04-2008, 18:50
من الان دارم از لینک زیر Kubuntu - KDE4 رو دانلود می کنم و سرعت خیلی خوبی هم داره :

میرور برای Kubuntu 8.04 با دسکتاپ KDE 3.5 :

چند تا لینک میرور برای Ubuntu 8.04 Desktop Edition

نسخه ۳۲ بیت :

نسخه ۶۴ بیت :

c0dest0rm
24-04-2008, 19:03
ممنونم حسین عزیز.
نمیدونم چرا انقدر کم میرور رسمی براش گذاشتن؟
راستی! چرا کوبونتو ها ی 8.04 هیچ کدوم Lts نیستند؟
فکر میکنم این میرور هایی که برای KDE 4 گذاشتید KDE باشند.
با همون لینک اروپا که دارم دانلود میکنم حجمش هست 689.312 مگابایت.

sudotux
24-04-2008, 19:34
نمیدونم چرا انقدر کم میرور رسمی براش گذاشتن؟

شاید بعدا اضافه بشه !

راستی! چرا کوبونتو ها ی 8.04 هیچ کدوم Lts نیستند؟

چون KDE4 دسکتاپی تازه و نو پا هست , Kubuntu-kde4 پشتیبانی رسمی نداره. Kubuntu 8.04 با دسکتاپ kde 3.5.9 هم LTS نیست. یعنی پشتیبانی ۳ ساله نداره , چون دسکتاپ KDE 3.5 کم کم کنار گذاشته میشه و پشتیبانی از اون تا ۳ سال آینده مقرون به صرفه نیست. و به مرور زمان KDE 4 به طور کامل جایگزین kde 3.5 میشه. Kubuntu 8.04 با دسکتاپ kde 3.5.9 هم اکنون پشتیبانی ۱۸ ماهه داره ...

فکر میکنم این میرور هایی که برای KDE 4 گذاشتید KDE باشند.

یله حق با شماست , تصحیح شد !

با همون لینک اروپا که دارم دانلود میکنم حجمش هست 698.213 مگابایت.

kubuntu-kde4-8.04-desktop-i386.iso رو از اون لینکی که گفتم دارم دانلود می کنم و حجمش ۶۸۹.۳۱ مگابایت است !!

c0dest0rm
24-04-2008, 19:56
ممنونم از پاسختون :10:
درسته! پشتیبانی از کی دی ای 3 به صرف نیست و می دی ای 4 هم هنوز جا نیوفتاده.
سایز رو اشتباه نوشته بودم ، تصحیح شد:11:

Engadget
24-04-2008, 20:04
سلام به همگی...
من الان در حال دانلود ubuntu 8.04 از سرور نروژ هستم (@33.4) و 55% تا حالا دان شده...
من روی لپ تاپ قبلیم xp داشتم و با استفاده از یه برنامه که فکر کنم اسمش wubi بود، 7.04 رو به صورت dual boot نصب کردم و خیلی راحت و بی دردسر بود. الان لپ تاپم که روش vista نصبه و میخوام hardy heron نصب کنم، باید چی کار کنم؟ همون wubi کار میکنه یا...؟ لطفا یه راه بدون ریسک و دردسر پیشنهاد بدین.
خیلی ممنون:20:

sudotux
24-04-2008, 20:10
سلام به همگی...
من الان در حال دانلود ubuntu 8.04 از سرور نروژ هستم (@33.4) و 55% تا حالا دان شده...
من روی لپ تاپ قبلیم xp داشتم و با استفاده از یه برنامه که فکر کنم اسمش wubi بود، 7.04 رو به صورت dual boot نصب کردم و خیلی راحت و بی دردسر بود. الان لپ تاپم که روش vista نصبه و میخوام hardy heron نصب کنم، باید چی کار کنم؟ همون wubi کار میکنه یا...؟ لطفا یه راه بدون ریسک و دردسر پیشنهاد بدین.
خیلی ممنون:20:

wubi در ویندوز ویستا هم کار می کنه و برای تازه کارها راه خوبی هست. ولی نصب از طریق Livecd اوبونتو هم خیلی راحته و هیچ مشکلی برای ویندوزتون پیش نمیاد. تنها کاری که باید بکنی ایجاد یک پارتیشن با فرمت ext3 و یک پارتیشن swap هست. راهنمای نصب اوبونتو هم زیاده ... کافیه search کنید.

Inkareeeeeeeeee
26-04-2008, 01:43
آآآآآآآخرش این 8.04 رو اینستال کردم ... حالا جای کلید "پ" اومده روی "M" ... چجوری عوضش کنم ؟! ...
یه مشکل خفن : توی ست آپ مادربورد که آپشن کلید نامبر لاک اکتیوه ... وقتی باید توی لودینگ ابونتو یوزر و پسورد بدیم نامبرلاک کار نمیکنه ... بعدش که میام توی لینوکس ... اتوماتیک نامبرلاکم روشن میشه ... چجوری میشه از راه ترمینال دستور نامبرلاک رو پیدا و ادیتش کرد ؟!

Inkareeeeeeeeee
26-04-2008, 01:47
جریان این Ubuntu Mobile Edition چیه و به چه دردی میخوره ؟! من توی سایتش یه نگاه سرسری انداختم و پیداش نکردم

Blossom
26-04-2008, 02:22
جریان این Ubuntu Mobile Edition چیه و به چه دردی میخوره ؟! من توی سایتش یه نگاه سرسری انداختم و پیداش نکردم

منم تو youtube چیز های جالبی دیدم!

sudotux
26-04-2008, 11:45

taia
26-04-2008, 13:16
صرفا یک تجربه شخصی!
من با اینکه از ۸.۰۴ خیلی انتظار داشتم! ولی بعد از یکروز استفاده ۱۲ بار سیستم کاملا هنگ کرد و مجبور به ریستارت دستی شدم! رم من ۵۱۲ هست و متوجه شدم اشکال از اینجاست که رم کالا پر می شه یعنی مموری آزاد می شه ۰ مگابایت در حالی مموری swap خالی هست!!!
اما مشکل از کجا بود؟
Firefox 3 beta 5 که من هنوز هم نمی دونم چرا باید نسخه ی beta 5 این نرم افزار را استفاده کنند، پاک کردم و نسخه ی ۲ رو نصب کردم الان حدود ۱۰ ساعت هست که موردی نیست و swap هم بخوبی پر و خالی میشه.
ممنون

mohammad_molana
26-04-2008, 14:20
بابا من بی چاره شدم.

ویندوز xp دارم. می خوام اوبونتو نصب کنم

لطفاً مراحل رو به صورت خلاصه و مفید بهم بگین.

اطلاعات هاردم خیلی مهمه. نباید پاک بشن.

لطفاً نگین سرچ کن. کل اینترنت رو زیرو رو کردم. حتی سایت هزاردستان رو کامل خوندم.

اگه قبلاً گفته شده لطفا لینک بدین.
ubuntu 7.1

sudotux
26-04-2008, 14:59
صرفا یک تجربه شخصی!
من با اینکه از ۸.۰۴ خیلی انتظار داشتم! ولی بعد از یکروز استفاده ۱۲ بار سیستم کاملا هنگ کرد و مجبور به ریستارت دستی شدم! رم من ۵۱۲ هست و متوجه شدم اشکال از اینجاست که رم کالا پر می شه یعنی مموری آزاد می شه ۰ مگابایت در حالی مموری swap خالی هست!!!
اما مشکل از کجا بود؟
Firefox 3 beta 5 که من هنوز هم نمی دونم چرا باید نسخه ی beta 5 این نرم افزار را استفاده کنند، پاک کردم و نسخه ی ۲ رو نصب کردم الان حدود ۱۰ ساعت هست که موردی نیست و swap هم بخوبی پر و خالی میشه.
ممنون

جالب بود ! توی کوبونتو ۸.۰۴ که فایرفاکس ۳ بتا ۵ نصب نبود. من خودم نصب کردم و مشکلی هم تا حالا نداشتم. البته شاید دلیلش اینه که من پارتیشن swap ندارم ! من ۱.۵ گیگ رم دارم و هیچ وقت swap نمی سازم.

بابا من بی چاره شدم.

لطفاً نگین سرچ کن. کل اینترنت رو زیرو رو کردم. حتی سایت هزاردستان رو کامل خوندم.

ubuntu 7.1

taia
26-04-2008, 17:28
جالب بود ! توی کوبونتو ۸.۰۴ که فایرفاکس ۳ بتا ۵ نصب نبود. من خودم نصب کردم و مشکلی هم تا حالا نداشتم. البته شاید دلیلش اینه که من پارتیشن swap ندارم ! من ۱.۵ گیگ رم دارم و هیچ وقت swap نمی سازم.

حسین جان یک ۱ گیگی به من امانت بده :31: مشکل همینجاست مموری فایرفاکس به ۱۰۰ مگ می رسید و اینطور که معلومه فایرفاکس امکان استفاده از swap درش نیست (البته فکر کنم چیز مستدلی نیست) و بعد هنگ می کرد وکل سیستم کرش می خورد.

sudotux
26-04-2008, 17:42
حسین جان یک ۱ گیگی به من امانت بده :31: مشکل همینجاست مموری فایرفاکس به ۱۰۰ مگ می رسید و اینطور که معلومه فایرفاکس امکان استفاده از swap درش نیست (البته فکر کنم چیز مستدلی نیست) و بعد هنگ می کرد وکل سیستم کرش می خورد.

قابل شما رو نداره :46: در مورد فایرفاکس یک موردی همین الان به ذهنم رسید! من بعد از نصب firefox 3 beta 5 بسته flashplugin-nonfree رو نصب کردم برای فلش ! بعد از نصب این بسته فایرفاکس بارها هنگ کرد ! و مجبور شدم که این بسته رو پاک کنم. بعد به ذهنم رسید که بسته mozilla-plugin-gnash معادل اپن سورس و قدرتمند برای adobe flash plugin است. بعد از نصب این بسته دیگه مشکلی تا الان نداشتم و فایرفاکس خیلی سریعتر شده. شاید شما هم همچین مشکلی داشتی ؟!!

Blossom
26-04-2008, 20:59
بابا من بی چاره شدم.

ubuntu 7.1

آقا یکم صبر کن، من هم فیلم و هم عکس رو برات می‌ذارم. نهایتا تا ۱۵ ام.

c0dest0rm
26-04-2008, 23:26
قابل شما رو نداره :46: در مورد فایرفاکس یک موردی همین الان به ذهنم رسید! من بعد از نصب firefox 3 beta 5 بسته flashplugin-nonfree رو نصب کردم برای فلش ! بعد از نصب این بسته فایرفاکس بارها هنگ کرد ! و مجبور شدم که این بسته رو پاک کنم. بعد به ذهنم رسید که بسته mozilla-plugin-gnash معادل اپن سورس و قدرتمند برای adobe flash plugin است. بعد از نصب این بسته دیگه مشکلی تا الان نداشتم و فایرفاکس خیلی سریعتر شده. شاید شما هم همچین مشکلی داشتی ؟!!
چه جالب! میشه Swap نساخت؟!:18:
من 2 گیگ رم دارم. چه جوری میشه در مراحل نصب Swap نساخت؟! تا حالا دقت نکردم، گیر نمیده که حتما باید Swap باشه؟
یک لطفی کنید توضیح کوچیکی در مورد این پلاگین جایگزین هم بدید ممنون میشم.

ddavod
26-04-2008, 23:26
بابا من بی چاره شدم.

ubuntu 7.1

این جا برو یه مطلب در مورد قابلیت جدید اوبونتو هاردی هست که میتونید از داخل ویندوز هم نصبش کنید یه سر بزنی بد نیست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-1144

ddavod
26-04-2008, 23:29
اقا یه فروشگاهی یا جایی نیست که بشه دی وی دی اوبونتو هاردی رو تهیه کرد الان سه روزه هاردی اومده ولی من هنوز فیض نبردم چون منتظر دی وی دی موندم اگه کسی جایی گیرش اومد یه خبر به ما بده

Blossom
26-04-2008, 23:34
اقا یه فروشگاهی یا جایی نیست که بشه دی وی دی اوبونتو هاردی رو تهیه کرد الان سه روزه هاردی اومده ولی من هنوز فیض نبردم چون منتظر دی وی دی موندم اگه کسی جایی گیرش اومد یه خبر به ما بده

sudotux
27-04-2008, 00:16
چه جالب! میشه Swap نساخت؟!:18:
من 2 گیگ رم دارم. چه جوری میشه در مراحل نصب Swap نساخت؟! تا حالا دقت نکردم، گیر نمیده که حتما باید Swap باشه؟
یک لطفی کنید توضیح کوچیکی در مورد این پلاگین جایگزین هم بدید ممنون میشم.

برای سیستم هایی که رم زیادی دارند ( مثل سیستم شما ) بهتره که پارتیشن swap ساخته نشه. چون سرعت رم به مراتب بیشتر از سرعت swap است و چه بهتر که سیستم فقط از رم استفاده کنه ! مگر اینکه بخواهید کار خارق العاده ای با سیستمتون انجام بدید که ۲ گیگ رم کم باشه و بعیده همچین اتفاقی ! من خودم خیلی وقته که از swap استفاده نمی کنم و هیچ مشکلی هم تا حالا نداشتم. تنها مزیتی که پارتیشن swap میتونه داشته باشه استفاده از Hibernate است. چون اگر پارتیشن swap نداشته باشید Hibernate هم کار نمی کنه. اگر از Hibernate استفاده نمی کنید بهتره کلا بی خیال swap بشی.

در موقع نصب هم کافیه در هنگام پارتیشن بندی و تعیین پارتیشن ها, پارتیشن swap نسازی یا اگر پارتیشن swap داری اونو پاکش کنی. بعد از مرحله پارتیشن بندی یک پیغام هشدار به شما میده که با زدن کلید Continue بقیه مراحل نصب انجام میشه.

پلاگین gnash برای باز کردن سایت های حاوی فلش هست و بر خلاف پلاگین شرکت ادوب ( flashplugin-nonfree ) , اپن سورس, رایگان و سریع هست. چه بهتر که از این پلاگین استفاده کنیم. برای مرورگر فایرفاکس باید بسته mozilla-plugin-gnash و برای مرورگر konqueror باید بسته konqueror-plugin-gnash را نصب کنید.

Blossom
27-04-2008, 00:26
آقا یه بحث راه انداختم توی فروم اوبونتو دات آی‌ار که بی نتیجست.

چرا ویروس برای لینوکس بی‌معنیه؟ من می‌تونم یه برنامه بنویسم که اطلاعات پوشه‌ی کاربری رو پاک کنه و خودش رو با اینترنت گسنرش بده یا این که با حافظه‌ی جانبی مثل فلش این کار رو بکنه. بدون این که به اطلاعات سیستمی که مچوزش بش نمی‌خوره صدمه بزنه. آیا نمی‌تونیم بگیم این یه ویروسه؟

c0dest0rm
27-04-2008, 00:44
Hosein-mec
عزیز، از توضیحاتتون ممنونم.:11:

چرا ویروس برای لینوکس بی‌معنیه؟ من می‌تونم یه برنامه بنویسم که اطلاعات پوشه‌ی کاربری رو پاک کنه و خودش رو با اینترنت گسنرش بده یا این که با حافظه‌ی جانبی مثل فلش این کار رو بکنه. بدون این که به اطلاعات سیستمی که مچوزش بش نمی‌خوره صدمه بزنه. آیا نمی‌تونیم بگیم این یه ویروسه؟

حق با شماست... واقعا بی نتیجست!:10:

Blossom
27-04-2008, 01:08

اصلاح کنم که اینترنت رو اشتباه گفتم

c0dest0rm
27-04-2008, 01:14
اصلاح کنم که اینترنت رو اشتباه گفتم
راستش منم تعجب کردم!

Blossom
27-04-2008, 01:17
راستش منم تعجب کردم!

خب بم تذکر می‌دادین!

ddavod
27-04-2008, 01:51

هنوز نذاشته منظورم فروشگاه واقعی جه میدونم پایتخت یا بازاز رضا یا فروشگاهی از این دست

Inkareeeeeeeeee
27-04-2008, 02:56
خب یه مشکل جدید ... قبل از آپدیت به ورژن جدید ... اگه میخواستم یه پارتیشین ویندوزی رو ببینم ، یه باکس کوچیک باز میشد که با دادن پسورد ، امکان دسترسی رو داشتیم ... حالا توی این ورژن جدید قیافه این باکس عوض شده و وقتی هم که میخوام پسورد بدم ، کیبوردم کار نمیکنه (کلیک راست هم کار نمیکنه) و بعد از یکی دوبار تلاش ، سیستمم هنگ میکنه که مجبور میشم دستی ریستش کنم ... چیکار کنم ؟!

Benygh
27-04-2008, 07:37
سلام
یادتونه که یک سایت لینوکس مجانی میداد ؟
من هم سفارش دادم و برام یک نسخه 64 و یکی 32 بیتی از لینوکس اوبونتو ورژن 7.10 رسید حالا میخوام بدونم من دقیقا چه کارهایی باید انجام بدم ؟اگه میشه اینجا کامل بگید چون من نت ندام که هی بیام و بپرسم .. راستی این ورژن قدیمی شد ؟
با این جدیده که زیاد فرق نمیکنه ؟ :(

sudotux
27-04-2008, 09:22
سلام
یادتونه که یک سایت لینوکس مجانی میداد ؟
من هم سفارش دادم و برام یک نسخه 64 و یکی 32 بیتی از لینوکس اوبونتو ورژن 7.10 رسید حالا میخوام بدونم من دقیقا چه کارهایی باید انجام بدم ؟اگه میشه اینجا کامل بگید چون من نت ندام که هی بیام و بپرسم .. راستی این ورژن قدیمی شد ؟
با این جدیده که زیاد فرق نمیکنه ؟ :(

اولا که بهتره نسخه جدید رو سفارش بدید, چون نسخه 7.10 یکی از پر ایرادترین نسخه های اوبونتو بود !

اگر می خوای سریعتر به دستت برسه بهتره از فروشگاه زیر یک نسخه را سفارش بدی :

روش نصب هم اینجا توضیح داده :

taia
27-04-2008, 09:38

دوست عزیز،‌ فرض کنیم شما یک ویروس نوشتید که فرمت بایناری رو هم دنبال می کنه و قابل اجرا است( executable ) چندین مسله پیش می آید:
اولا برای اجرای یک فایل قابل اجرا اگر شما از root استفاده نکنید ورود پسورد می خواهد.
دوم به طور معمول تمتمی پوشه ها در filesystem فقط مجوز read دارند و عموما برای تغییرات بسته اند و کاربر باید آنها را با chown و یا chmod باز کند.
سوم نوشتن ویروس رو از طریق فایلهای نصب مانند deb هم که کلا راهیست که تقریبا غیر ممکن هست.
تنها راهی که شما بتونی یک ویروس بنویسی استفاده از یک سوراخ امنیتی در یک نرم افزار هست که بتونی با اون به فایلها تغییر بدی.

مطلب زیر هم جالب هست

H M R 0 0 7
27-04-2008, 17:38
سلام دوستان.
من آموزش نصب Ubuntu 8 رو ميخواستم.
البته ميدونم چيه جوريه ولي مشكلم با پارتيشن بندي هاشه.
من روي هاردم يك درايو 5 گيگا بايتي مخصوص نصب Ubuntu ايجاد كردم. ميخوام روي اون نصب كنم ولي توي مراحل نصب حرف از فرمت كردن درايو C ميده.برا همين يكمي ترسيدم و ادامه ندادم.
ميشه همين قسمتش رو توضيح بدين.

sudotux
27-04-2008, 18:21
سلام دوستان.
من آموزش نصب Ubuntu 8 رو ميخواستم.
البته ميدونم چيه جوريه ولي مشكلم با پارتيشن بندي هاشه.
من روي هاردم يك درايو 5 گيگا بايتي مخصوص نصب Ubuntu ايجاد كردم. ميخوام روي اون نصب كنم ولي توي مراحل نصب حرف از فرمت كردن درايو C ميده.برا همين يكمي ترسيدم و ادامه ندادم.
ميشه همين قسمتش رو توضيح بدين.

فعلا اینو داشته باش :

شما فقط باید پارتیشنی رو که برای نصب در نظر گرفتی فرمت کنی و mount point اونو رو / قرار بدی و برای بقیه پارتیشن ها هم باید mount point قرار بدی. مثلا اگر اسم یک پارتیشن sda1 هست باید این آدرس رو در قسمت mount point قرار بدی:

Linux Learner
28-04-2008, 11:34
وقتي اوبونتو رو بصورت Live‏ بالا ميارم، خيلي از پسوند ها رو اجرا ميكنه ولي وقتي اونو نصب كردم، ديگه هيچ پسوندي رو اجرا نميكنه،

پلاگين ميخواد.
بعد از نصب حتي بعضي از برنامه ها از جمله GNOME partition manager‏ حذف ميشن!
چطور اوبونتو رو با تمام پكيج ها و پلاگين ها نصب كنم؟ CD‏ اوبونتو دارم! 6.10

Blossom
28-04-2008, 12:15
وقتي اوبونتو رو بصورت Live‏ بالا ميارم، خيلي از پسوند ها رو اجرا ميكنه ولي وقتي اونو نصب كردم، ديگه هيچ پسوندي رو اجرا نميكنه،

پلاگين ميخواد.
بعد از نصب حتي بعضي از برنامه ها از جمله GNOME partition manager‏ حذف ميشن!
چطور اوبونتو رو با تمام پكيج ها و پلاگين ها نصب كنم؟ CD‏ اوبونتو دارم! 6.10

خب عجیبه! برای من که تاحالا این اتفاق نیفتاده.
gparted هنگام نصب نیازه و نه بعد از اون. اگر به این برنامه نیاز دارین خیلی راحت از همون CD یا DVD نصبش کنید. اول CD یا DVD رو به مخازن اضافه کنید که اگه از روی اون نصب کرده باشین خود به خود این اتفاق میفته. بعد سی‌دی رو بذارین و کد زیر رو بزنید تا gparted نصب شه:

البته نسخه‌ی اوبونتوی شما خیلی قدیمیه!!! تقریبا دو سال پیش!!! نسخه‌ی جدید رو امتحان کنید. یا دانلود یا از سایت زیر بخرین:

Linux Learner
28-04-2008, 12:29
مجانی میفرستن، بدرد نمیخوره؟

taia
28-04-2008, 16:12
مجانی میفرستن، بدرد نمیخوره؟

دوست عزیز، نسخه ی 6.10 در آوریل سال 2008 یعنی همین ماه از لیست پشتیبانی خارج می شه و update براش نخواهد آمد، پس اکیدا توصیه می شه که نسخه ی جدیدتری حالا یا 7.04 یا 7.10 و یا آخرین نسخه 8.04 رو بگیرید.
ارسال رایگان هنوز هست ولی در مقادیر تکی.

Benygh
28-04-2008, 17:29
اولا که بهتره نسخه جدید رو سفارش بدید, چون نسخه 7.10 یکی از پر ایرادترین نسخه های اوبونتو بود !

کد:

اگر می خوای سریعتر به دستت برسه بهتره از فروشگاه زیر یک نسخه را سفارش بدی :
کد:

روش نصب هم اینجا توضیح داده :

کد:

خوب مراحل نصب رو دیدم برای پارتیشن و EX3 یا همچین چیزی که باید درست کرد باید چیکار کنم ؟ با پارتیشن مجیک تحت ویندوز انجام بدم یا در نراحلش خودش انجام میده ؟

ostovarsaeed
28-04-2008, 18:31
من سی دی نسخه 7.4 لینوکس اوبونتا را دارم. چند ما پیش بدون آشنایی با نصبش نصبش کردم و باعث شد ویندوزم بره و هزار تا بدبختی دیگه...
حالا هم می ترسم نصبش کنم. تو چند جا آموزشش را خوندم ولی بازم درست نفهمیدم. می خواهم لینوکس را در کنار ویندوز داشته باشم. اگه می شه روش نصبش را به طور ساده توضیح بدید. فکر کنید هیچ چیز از کامپیوتر نمی فهمم. با تشکر

m a j r i x
29-04-2008, 18:07
اگه می شه روش نصبش را به طور ساده توضیح بدید. فکر کنید هیچ چیز از کامپیوتر نمی فهمم.

چرا انقدر خودتون دست کم میگیرید
حرفی که شما بیان میکنید مثل این هستش که شخصی بخواد بدون آشنایی به زبان فارسی بخواهد شاهنامه رو یاد بگیره

ostovarsaeed
29-04-2008, 19:40
چرا انقدر خودتون دست کم میگیرید
حرفی که شما بیان میکنید مثل این هستش که شخصی بخواد بدون آشنایی به زبان فارسی بخواهد شاهنامه رو یاد بگیره

دیگه این قدر هم نا آشنا نیستم. ولی اگه میشه پارتیشن و این چیزها را ساده توضیح بدید.

در ضمن می خواستم بدونم فرق Ubuntu با gobuntu و kubuntu و .. چی هست ؟

taia
29-04-2008, 20:02
دیگه این قدر هم نا آشنا نیستم. ولی اگه میشه پارتیشن و این چیزها را ساده توضیح بدید.

در ضمن می خواستم بدونم فرق Ubuntu با gobuntu و kubuntu و .. چی هست ؟

دوست عزیز در همین تاپیک سرچ کنید، تا به الآن بارها توضیح داده شده توسط افراد مختلف با بیان ها متفاوت :46:
در کل 2تا پارتیشن نیاز دارید یک swap و یک رووت / برای این هم که دستخوش فرمت کل هارد نشید کافی در قسمتی که ازتون در مورد نوع نصب سوال می کنه شما روش manually رو انتخاب کنید، و همانجا نرم افزار پارتیشن بندی هم هست.
برای root فکر کنم از 4گیگ به بالا خوب باشه، برای swap هم دوبرابر رم پیشنهاد میشه ولی اگر رمتون زیاد هست می تونید در حد نصف یا یکچهارم رم صرفا برای نرم افزارهای خاص بگزارید، اگر در کار سرور و LAMP هستید swap نیاز هست.
می تونید پارتیشن home هم بسازید برای جدا کردن home و root از هم که کاری کاملا دلبخواه هست،

این توضیح برای بار آخر :11:

موفق باشید، اگر سوالی خاص داشتید باز هم گزارش کنید.

ostovarsaeed
29-04-2008, 21:23
دوست عزیز در همین تاپیک سرچ کنید، تا به الآن بارها توضیح داده شده توسط افراد مختلف با بیان ها متفاوت :46:
در کل 2تا پارتیشن نیاز دارید یک swap و یک رووت / برای این هم که دستخوش فرمت کل هارد نشید کافی در قسمتی که ازتون در مورد نوع نصب سوال می کنه شما روش manually رو انتخاب کنید، و همانجا نرم افزار پارتیشن بندی هم هست.
برای root فکر کنم از 4گیگ به بالا خوب باشه، برای swap هم دوبرابر رم پیشنهاد میشه ولی اگر رمتون زیاد هست می تونید در حد نصف یا یکچهارم رم صرفا برای نرم افزارهای خاص بگزارید، اگر در کار سرور و LAMP هستید swap نیاز هست.
می تونید پارتیشن home هم بسازید برای جدا کردن home و root از هم که کاری کاملا دلبخواه هست،

این توضیح برای بار آخر :11:

موفق باشید، اگر سوالی خاص داشتید باز هم گزارش کنید.

تا اونجا که گفتید پیش رفتم.ولی در قسمت پارتیشن گیر کردم. swap را توانستن انتخاب کنم ولی ROOT را پیدا نکردم. فروارد هم که می زدم می گفت روت انتخاب نشده. در ضمن من 15 سالمه . مهندس کامپیوتر که نیستم. موندم کاربران حرفهای لینوکس چرا این قدر جواب آدم را حرفهای می دهند.می خواستم بدونم بعد از نصب می شه کاری کرد که درایو های ویندوز تو بخش لینوکس هم بیاد؟
با تشکر:40:

c0dest0rm
29-04-2008, 21:43
تا اونجا که گفتید پیش رفتم.ولی در قسمت پارتیشن گیر کردم. swap را توانستن انتخاب کنم ولی ROOT را پیدا نکردم. فروارد هم که می زدم می گفت روت انتخاب نشده. در ضمن من 15 سالمه . مهندس کامپیوتر که نیستم. موندم کاربران حرفهای لینوکس چرا این قدر جواب آدم را حرفهای می دهند.می خواستم بدونم بعد از نصب می شه کاری کرد که درایو های ویندوز تو بخش لینوکس هم بیاد؟
با تشکر:40:

اولا آفرین که داری از حالا یاد میگیری!
دوم اینکه برای اینکه یک پارتیشن بشه روت، Mount Point رو بده : /
Slash خالی.
بله! میشه! خودش میاد توی لیست درایو هات.
در ضمن، به نظر من بهتره از نسخه جدید استفاده کنی، 8.04 .
به شماره نسخه ها هم دقت کنید، 7.04 نه 7.4
موفق باشی ( که میشی:46: )
بعدا که یکم توی لینوکس راه افتادی ( خیلی به زودی! ) میبینی که داشتن ویندوز بد بختیه نه پاک شدنش...

Blossom
30-04-2008, 00:31
البته یه راه ساده برای نصب هست. ابتدا توی ویندوز روی my computer راست کلیک کنید و بعد manage رو بزنید و توی صفحه‌ی باز شده disk management رو بزنید و بعد روی درایوی که می‌خواین اوبونتو رو نصب کنید و قراره اطلاعات اون درایو پاک بشه راست کلیک و بعد delete logical drive رو بزنید و درایو رو پاک کنید. دقت کنید که فضای درایو به حد کافی باشه. مثلا ۵ گیگ خوبه. بعد تو مراحل نصب اوبونتو اون قسمت پارتیشن که می‌رسی guided-use entire disk رو بزن و تعییر پارتیشن رو به خودش بسپار...

ostovarsaeed
30-04-2008, 08:32
بدبخت شدم رفت. ويندوزم براي بار دوم رفت. الا با گوشي به اينترنت وصل شدم.ولي من از لينوكس خسته نمي شم. نمي دونم مشكل كارم چي بود. همينجور كه گفته بوديد براي بار اول كه اومدم پارتيشن ها را تغيير سايز بدم كامپيترم هنگ كرد و بعد كه ريستارتش كردم ديگه ويندوزم هم بالا نيومد. بار دوم كه اومدم نصب كنم ديدم اون درايوي را كه ريسايز كرده بودم ممري اين يوزش 0 شده- چالا ايا مي تونم ويندوز قبليم را برگردونم يا بايد همه پارتيشن نا را حذف كنم يا ...
با تشكر

taia
30-04-2008, 11:31
دوست عزیز اگر به پارتیشن ویندوز دست نزده باشید یعنی از اوون کم و یا زیاد نکرده باشید، سی دی ویندوز رو بوت کنید و به حالت recovery برید( یکجایی ازتون می پرسه، مثلا می گه برای نصب E رو بزنید برای recovery هم R البته حالا ممکن هست اسم حروف فرق کنه) و بعد از دستور fixmbr استفاده کنید تا ویندوز برگرده، ولی اگر به پارتیشن ویندوز دست زده باشید دیگه راهی نیست، اصولا نباید به سمت پارتیشن های ویندوز رفت.

Blossom
01-05-2008, 09:05
بدبخت شدم رفت. ويندوزم براي بار دوم رفت. الا با گوشي به اينترنت وصل شدم.ولي من از لينوكس خسته نمي شم. نمي دونم مشكل كارم چي بود. همينجور كه گفته بوديد براي بار اول كه اومدم پارتيشن ها را تغيير سايز بدم كامپيترم هنگ كرد و بعد كه ريستارتش كردم ديگه ويندوزم هم بالا نيومد. بار دوم كه اومدم نصب كنم ديدم اون درايوي را كه ريسايز كرده بودم ممري اين يوزش 0 شده- چالا ايا مي تونم ويندوز قبليم را برگردونم يا بايد همه پارتيشن نا را حذف كنم يا ...
با تشكر

البته چه خوبه که اشتباه خودتون رو گردن لینوکس نندازین.

c0dest0rm
01-05-2008, 10:45
جدا کردن پارتیشن Home فایده ای داره؟ مثلا برای نصب های بعدی؟
و دیگه چه پارتیشن هایی میشه برای چه چیزهایی ساخت؟! (مثل همین Home برای ETC یا ... )
و اینکار مزیت اینکار چیه؟

sudotux
01-05-2008, 11:02
جدا کردن پارتیشن Home فایده ای داره؟ مثلا برای نصب های بعدی؟
و دیگه چه پارتیشن هایی میشه برای چه چیزهایی ساخت؟! (مثل همین Home برای ETC یا ... )
و اینکار مزیت اینکار چیه؟

مزیت این کار اینه که تنظیمات سیستم و اکثر برنامه ها در پارتیشن home هست و شما با جدا کردن پارتیشن home میتوانید این تنظیمات را حفظ کنید و در صورت نصب یک توزیع از آن استفاده کنید.

Adel.p30
01-05-2008, 13:34
یا سلام
می خوام لینوکس ابونتو رو روی لب تاب مدل fz 240e نصب کنم
سی دی رو که میزارم با لایو که نمیاد بالا
تو اینترنت که سرچ کردم گفته شده بود که درایدر هارد رو نداره
این مدل هاردم Intel 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller
سی دی اوبونتو من 7.10 هست
اگه کمک کنید ممنون میشم

Blossom
01-05-2008, 16:33
یا سلام
تو اینترنت که سرچ کردم گفته شده بود که درایدر هارد رو نداره
اگه کمک کنید ممنون میشم

از نسخه‌ی alternate استفاده کن

c0dest0rm
01-05-2008, 16:47
مزیت این کار اینه که تنظیمات سیستم و اکثر برنامه ها در پارتیشن home هست و شما با جدا کردن پارتیشن home میتوانید این تنظیمات را حفظ کنید و در صورت نصب یک توزیع از آن استفاده کنید.
ممنونم از پاسختون.

m a j r i x
01-05-2008, 18:31
من در آینده نزدیک تصمیم دارم یک لپ تاپ بگیرم و میخوام روش دبیان یا کوبونتو نصب کنم،
کلا میونه لینوکس با لپ تاپ ها چه طوره؟

taia
01-05-2008, 20:39

البته من خودم روی لپ تاپم اوبونتو دارم، و دلیل خاص خودم رو دارم، ولی اوبونتو هنوز دارای باگ بسیار خطرناک load cycle در هنگام استفاده از باتری هست

من خودم الآن بعد از حدود 2سال که از اوبونتو استفاده می کنم غیر از یکی دوبار اوونهم توی ایران ایر ( حالا جدا از بحث، خیلی جالبه توی ایران ایر اجازه استفاده از لپ تاپ رو در هنگام پرواز می دهند ولی اچازه برای استفاده از موبایل یا حتی MP3 Player رو نمی دن! من هرچی فکر کردم چرا لپ تاپ مشکل ساز نیست ولی اوون player بد بخت هست نفهمیدم :13:) همواره از برق استفاده کردم.
این باگ در debian حل شده، اگر شما ضرورتی برای استفاده از اوبونتو ندارید فکر می کنم از بین این دو توزیع debian هم مستحکم تره و هم پایدارتر و هم امن تر، البته کارش به راحتی اوبونتو نیست.
البته خود ubuntu هم درواقع debian based هست و برای همین زیاد هم debian و ubuntu با هم فرق ندارند.

c0dest0rm
02-05-2008, 01:19
از پاسختون خیلی ممنونم. سعی میکنم با توجه به این آمار ها انتخاب کنم.

البته من خودم روی لپ تاپم اوبونتو دارم، و دلیل خاص خودم رو دارم، ولی اوبونتو هنوز دارای باگ بسیار خطرناک load cycle در هنگام استفاده از باتری هست

من خودم الآن بعد از حدود 2سال که از اوبونتو استفاده می کنم غیر از یکی دوبار اوونهم توی ایران ایر ( حالا جدا از بحث، خیلی جالبه توی ایران ایر اجازه استفاده از لپ تاپ رو در هنگام پرواز می دهند ولی اچازه برای استفاده از موبایل یا حتی MP3 Player رو نمی دن! من هرچی فکر کردم چرا لپ تاپ مشکل ساز نیست ولی اوون player بد بخت هست نفهمیدم :13:) همواره از برق استفاده کردم.
این باگ در debian حل شده، اگر شما ضرورتی برای استفاده از اوبونتو ندارید فکر می کنم از بین این دو توزیع debian هم مستحکم تره و هم پایدارتر و هم امن تر، البته کارش به راحتی اوبونتو نیست.
البته خود ubuntu هم درواقع debian based هست و برای همین زیاد هم debian و ubuntu با هم فرق ندارند.

راستش من به شخصه دبیان رو ترجیح میدم ( با کی دی ای) البته اگر نصبش مثل اوبونتو با لایو دیسک بود و به راحتی و بی ارور هایی که هیچ جوابی براشون پیدا نمیشه!:41:

باز هم از هر دو استاد عزیزم تشکر میکنم.
:11::11:

mohammad_molana
03-05-2008, 00:31
اول بگم که من کاملاْ مبتدی هستم و هیچی از لینوکس حالیم نیست.

من چطوری می تونم apache و php رو رو اوبونتو نصب کنم.

الان
جفتش رو دانلود کردم و روی دسکتا\ منه.
چه کنم؟

taia
03-05-2008, 11:32
اول بگم که من کاملاْ مبتدی هستم و هیچی از لینوکس حالیم نیست.

من چطوری می تونم apache و php رو رو اوبونتو نصب کنم.

الان
جفتش رو دانلود کردم و روی دسکتا\ منه.
چه کنم؟

برای نصب apache web server

برای نصب PHP

برای تست هم apache و همphp
یک فایل باز کنید در فولدر www به شکل زیر:

بعد حط زیر را اضافه کنید و فایل رو دخیره کنید:

با آدرس زیر یه سرور داخلی خود وصل شید

اگر هم فایل deb. این برنامه ها رو دانلود کردید کافی هست روی آنها دابل کلیک کنید.

mohammad_molana
04-05-2008, 00:23
خیلی ازتون ممنونم
ولی اگه به اینترنت وصل نباشم چی؟

از کجا نصب می شه؟

taia
04-05-2008, 00:57
کافی هست که همون بسته های بالا رو که به ترتیب:
apache2
php5
libapache2-mod-php5
هست رو از سرور مخازن اوبونتو که در آدرس:

دانلود کنید و بعد با دابل کلیک اجرا کنید.

mohammad_molana
04-05-2008, 01:06
یه سوال دیگه:
آیا می شه اتوکد ۲۰۰۸ رو در لینوکس اجرا کرد؟؟؟؟

شبیه سازی وجود داره؟

من گشتم ولی چیزی که در حد اتوکد۲۰۰۸ باشه \یدا نکردم.

راستی کیبور من حرف p رو بک اسلش می زنه. چه کنم؟

mohammad_molana
04-05-2008, 01:26
حالا برای نصب mysql که اجازه دانلود از ایران رو نمی دن چه باید کرد؟

از رو هارد چطور می شه نصب کرد؟

taia
04-05-2008, 11:04
حالا برای نصب mysql که اجازه دانلود از ایران رو نمی دن چه باید کرد؟

از رو هارد چطور می شه نصب کرد؟

دوست عزیز، نمی دونم این بحث تحریم چیه جدیدا!
MySql هم بصورت رایگان و با دسترسی برای همه در همون سرور مخازن اوبونتو قرار داره، شما صرفا دانلود کنید،.
بسته هایی که باید بگیرید:
mysql-server
libapache2-mod-auth-mysql
php5-mysql

taia
04-05-2008, 11:12
یه سوال دیگه:

شبیه سازی وجود داره؟

البته من اطلاع دقیقی ندارم چون تا به حال با Autocad یا اینگونه نرم افزارها کار نکردم ولی نگاهی به این لینک بندازید ۳تا نرم افزار مشابه در لینوکس رو معرفی کرده.

ali zi zeperto
05-05-2008, 18:27
من تازه اوبونتو 7.10 نصب کردم و فکر کنم که خودش مودمم رو شناخته.توی hardware manger یه چیزایی نشون میده ولی دستور hsfconfig --info رو که می زنم command error میده.از کجا می تونم بفهمم که شناخته و از دوم اینکه از gnome چطوری باید به اینترنت وص شد؟ ممنون :6:

mohammad_molana
05-05-2008, 23:35
حرف p رو چی کار کنم ؟
کجاست این حرف؟

mohammad_molana
06-05-2008, 00:28
می بخشید چن تا سوال دیگه :

۱- برای نصب درایور صدا و گرافیک چی کار کنم؟

۲- برای اجرای مای اسکیو ال چی کار کنم؟

۳- phpmyadmin رو می شه نصب کرد؟

۴- این خطا یعنی چی؟

Zoolbia
06-05-2008, 05:06
می بخشید چن تا سوال دیگه :

۱- برای نصب درایور صدا و گرافیک چی کار کنم؟

۲- برای اجرای مای اسکیو ال چی کار کنم؟

۳- phpmyadmin رو می شه نصب کرد؟

۴- این خطا یعنی چی؟

سلام
پیغامی که بهش اشاره کردید پیغام خطا نیست بلکه به شما می گه که phpmyadmin هم اکنون روی سیستم شما نصبه و آخرین ورژن موجود هم هست و همچنین پکیجهایی رو که نصب شدن و دیگه به اونها نیازی نیست رو می تونید پاک کنید
Mysql رو هم می تونید در محیط متنی اجرا کنید و هم رابطهای گرافیکی برای کار در اختیار دارید مثل MySQL Administrator و MySQL Query Browser
برای وارد شدن به محیط MySQl در محیط متنی کافیست تایپ کنید
mysql -u root -p
بفرض اینکه فقط روت دسترسی داره

Zoolbia
06-05-2008, 05:32
یه سوال دیگه:

شبیه سازی وجود داره؟

متاسفانه اجرای این برنامه تحت لینوکس با استفاده از wine فعلا مقدور نیست می تونید نگاهی به لینک زیر بندارید

اگر هنوز مشکل کیبرد حل نشده می تونید از طریق system > preferences > keyboard >layout >keyboard model مدل کیبرد رو تغییر بدید من یه بار با یک کیبرد افیس مشکل مشابهی با پایپ داشتم که توی bash shell خیلی اذیت می کرد با عوض کردن مدل کیبرد مشکل رو حل کردم که البته تمامی کلیدهای اضافی روی این کیبرد عینا کار نمی کرد ولی با استفاده از keyboard shortcut یه سری از اونها هم براه افتاد ( همون مدل دقیقا در لیست نبود)
پاک یادم رفت که عرض سلام و ارادتی بکنم خیلی خوشحالم که در این جمع صمیمی و در خدمت اساتید و بچه های زحمت کش این سایت هستم امیدوارم این کاربر تنبل و بی استعداد رو هم به شاگردی قبول کنید

taia
06-05-2008, 08:44
من تازه اوبونتو 7.10 نصب کردم و فکر کنم که خودش مودمم رو شناخته.توی hardware manger یه چیزایی نشون میده ولی دستور hsfconfig --info رو که می زنم command error میده.از کجا می تونم بفهمم که شناخته و از دوم اینکه از gnome چطوری باید به اینترنت وص شد؟ ممنون :6:

البته این سوال رو در تاپیک مودم بپرسید بهتره چون مثلا من خودم تا الآن از مودم سیستمم استفاده نکردم برای همین هیچگاه هم با مشکلات اوون سر و کله نزدم.
ولی در کل برنامه ی GNOME PPP برنامه ی تکمیلی خوبی هست برای اتصال به اینترنت توسط مودم دایل آپ.

m a j r i x
06-05-2008, 18:42
پاک یادم رفت که عرض سلام و ارادتی بکنم خیلی خوشحالم که در این جمع صمیمی و در خدمت اساتید و بچه های زحمت کش این سایت هستم امیدوارم این کاربر تنبل و بی استعداد رو هم به شاگردی قبول کنید
سلام
عیبی نداره ما هم خوشحال میشیم به دوستداران لینوکس اضافه هر روز داره اضافه میشه
درباره واژه کاربر تنبل اتفاقا باید از دید مثبت نگاه کرد اگر تنبلی نباشه خیلی از کارها کامیپیوتری نمیشد
به دنیای آزاد اُپن سورس خوش اومدی :10:

dogtag
06-05-2008, 18:52
سلام
من می خوام ubuntu 7.10 Server رو نصب کنم
یکی گفت که رابط گرافیکی اش رو باید بعداً نصب کنم.
درسته؟

لطفاً آموزش بدید.

ممنون

Zoolbia
06-05-2008, 18:56
سلام
عیبی نداره ما هم خوشحال میشیم به دوستداران لینوکس اضافه هر روز داره اضافه میشه
درباره واژه کاربر تنبل اتفاقا باید از دید مثبت نگاه کرد اگر تنبلی نباشه خیلی از کارها کامیپیوتری نمیشد
به دنیای آزاد اُپن سورس خوش اومدی :10:

سلام
از این که اف تاپیک می دم عذر می خوام فقط شرط ادب دونستم که از خوش آمدگویی و محبتتون تشکر کنم
امیدوارم من هم بتونم در جایی برای دوستان باصفای پی سی ورلد مفید باشم

taia
07-05-2008, 09:33
سلام
من می خوام ubuntu 7.10 Server رو نصب کنم
یکی گفت که رابط گرافیکی اش رو باید بعداً نصب کنم.
درسته؟

لطفاً آموزش بدید.

ممنون

برای نصب رابط گرافیکی

ولی دوست عزیز تمام مزیت نسخه ی سرور به همین نداشتن رابط هست،‌ یکی از دلایل امنیت بالای این نسخه نداشتن رابط هست که باعث می شه ضعف های این محیطها امنیت سرور رو متاثر نکنه،‌شما چرا می خواهید محیط گرافیکی نصب کنید؟
در ضمن برای اطلاعتون در دستورات بالا gdm برای منتقل کردن شما به محیط گرافیکی هست یعنی اگر اوون رو نصب نکنید سیستم به صورت خودکار وارد محیط نمی شه و به محیط متنی می ره.

dogtag
07-05-2008, 16:03
خیلی ممنون

‌شما چرا می خواهید محیط گرافیکی نصب کنید؟
آخه تازه کارم!

dogtag
07-05-2008, 18:25
یه سری سوال آماتوری داروم ازتون:

1- من باید این دستور ها رو کجا وارد کنم؟ (همون بالایی ها رو)
2- پسورد default برای root م چیه؟
3- این setup کاملاً automatic طی میشه و به من اجازه هیچ کاری رو نمی ده (مثلاً انتخاب پکیج ها یا تغییر پسورد root یا ...)
چی کار کنم که یه حالت manual داشته باشم؟
یه بار تصادفاً شد. یعد از این که یه ارور داد، اجازه داد که دستی چیز ها رو عوض کنم.

فعلاً همین ها

مرسی

taia
07-05-2008, 21:11
یه سری سوال آماتوری داروم ازتون:

1- من باید این دستور ها رو کجا وارد کنم؟ (همون بالایی ها رو)
2- پسورد default برای root م چیه؟
3- این setup کاملاً automatic طی میشه و به من اجازه هیچ کاری رو نمی ده (مثلاً انتخاب پکیج ها یا تغییر پسورد root یا ...)
چی کار کنم که یه حالت manual داشته باشم؟
یه بار تصادفاً شد. یعد از این که یه ارور داد، اجازه داد که دستی چیز ها رو عوض کنم.

فعلاً همین ها

مرسی

دوست عزیز اگر شما تازه به این محیط وارد شدید به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم از این نسخه استفاده کنید، نسخه ubuntu desktop رو دانلود کنید و استفاده کنید، نسخه ی سرور اگر تنها یک کاربر خانگی هستید هیچ مزیتی برایتان نخواهد داشت،‌ضمن اینکه مشکلات فراوانی نیز خواهید داشت در سرور،‌ بعد از مدتی کار با دسکتاپ می تونید وارد محیط سرور بشیذ.
:46:
ضمنا شما توانایی کار با تمام وب سرور ها،‌ دی بی ام اس ها و زبانهای وب را در دسکتاپ هم دارید، مزیت نسخه ی سرور به یک سرور و چند متخصص هم نیاز داره.

dogtag
07-05-2008, 21:43
آخه سرور 2003 مایکروسافت دقیقاً مثل xp ه با مزیت های سرور
این چرا اینجوریه؟

حالا شما لطف کن راهنمایی کن
من به محیط گرافیکی برسم تمومه

ممنون
منتظرم

taia
07-05-2008, 22:49
آخه سرور 2003 مایکروسافت دقیقاً مثل xp ه با مزیت های سرور
این چرا اینجوریه؟

حالا شما لطف کن راهنمایی کن
من به محیط گرافیکی برسم تمومه

ممنون
منتظرم

دوست عزیز اینجا ویمدوز نیست :46: در لینوکس شما هرکاری می تونید بکنید، مهم اینه که تصمیم بگیرید، شما یک سرور با مزیت های یک کامپویتر خانگی می خواهید یا یک کامپیوتر خانگی با ممزیت های سرور!
در دسکتاپ هم شما می تونید تمام ابزار وب رو داشته باشید، من الآن خودم روی یک پروژه کار میکنم که تمام موارد زیر را دارم، Apache 2, PHP, MySql, Python و در تمامی اینها هم روی نسخه ی دسکتاپ نصب هست.
ولی باز هم میگم یکی از مزیت های بزرگ نسخه ی سرور نداشتن محیط گرافیکی و در نتیجه امنیت بالاست.
در کل شما وقتی وارد اویونتو می شید یک محیط متنی دارید، اوون دستورات رو باید اونجا وارد کنید.مگر شما وارد محیط کتنی نمی تونید بشید؟

dogtag
07-05-2008, 22:56
اون هایی که گفتید رو توی یوزر غیر روتم وارد کردم
پسورد روت چیه؟

راستی قضیه اینه: من نسخه 6 دسکتاپ و 7.10 سرور رو دارم
الان هم نمی تونم دانلود کنم ولی می خوام که این سرور مثل همون دسکتاپ کار کنه

ممنون

taia
07-05-2008, 23:28
دوست عزیز شما نیازی به پسورد روت ندارید، با پسورد خودتون هم می تونید کار رو انجام بدید
برای تنظیم پسورد روت هم:

Adel.p30
08-05-2008, 13:25
با سلام
یه لینک برای دانلود ابونتو نسخه ی alternate
معرفی کنه
سیستم من لب تاپ است چند صفحه ی قبل مشکلم رو معرفی کردم یکی از دوستان گفت ار این نسخه یعنی alternate استفاده کن می خواستم بدونم لا استفاده از این نسخه مشکلم حل میشه

تو اینترنت که سرچ کردم گفته شده بود که درایور هارد رو نداره
اگه کمک کنید ممنون میشم

mohammad_molana
08-05-2008, 14:01
این برنامه هایی که نصب شدنُ کجا نصب می شن؟
از کجا می شه فهمید که برای اجرای برنامه ها در لینوکس چه دستوری رو باید زد؟

Zoolbia
08-05-2008, 16:46
با سلام
یه لینک برای دانلود ابونتو نسخه ی alternate
معرفی کنه
سیستم من لب تاپ است چند صفحه ی قبل مشکلم رو معرفی کردم یکی از دوستان گفت ار این نسخه یعنی alternate استفاده کن می خواستم بدونم لا استفاده از این نسخه مشکلم حل میشه

سلام
این لینک دانلود برای Ubuntu

اگر دقت کنید در پایین صفحه زیر دکمه Start Download یک تیک وجود داره که اگر alternate cd رو میخواهید باید اون تیک رو بزنید
و همچنین توجه داشته باشید که Alternate CD حالت Live CD رو نداره
با این لینک نسخه 8.04 (آخرین نسخه) رو دانلود خواهید کرد

Zoolbia
08-05-2008, 17:15
این برنامه هایی که نصب شدنُ کجا نصب می شن؟
از کجا می شه فهمید که برای اجرای برنامه ها در لینوکس چه دستوری رو باید زد؟

میشه کمی بیشتر توضیح بدید که دقیقا مورد سوالتون چی هست؟
اگر میخواهید بدونید که چه برنامه هایی نصب هستند و چه برنامه هایی خیر؟
می تونید به

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که درواقع همون Synaptic هست برید هم برنامه های نصب شده و هم برنامه های موجود در مخازن رو مشاهده کنید
اگر برنامه ای رو نصب کرده اید و نمیدونید که حالا کجاست و چطور اجراش کنید:
-بصورت معمول هر برنامه ای پس از نصب در منوی مربوط قرار میگیره مثلا برنامه ای مربوط به اینترنت در منوی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قرار می گیره
- در صورتی که چنین نبود می تونید از طریق خط فرمان برنامه رو اجرا کنید معمولا تایپ نام برنامه کفایت می کنه
- در خط فرمان می توانید تایپ کنید
<نام برنامه> whereis
و به اینصورت محل برنامه رو ببینید
و اگر فقط مایل هستید بدونید که محل قرار گرفتن برنامه های نصب شده در Ubuntu کجاست
باید بگم بیشتر در
که فایلهای باینری برنامه های نصب توسط هر یوزر در اون قرار می گیرند ولی خوب قسمتهای دیگر هر برنامه ممکنه در جاهای مختلفی قرار بگیرند مثلا اگر Libraries در
و به همین ترتیب...
و اگر منظورتون هیچکدوم از موارد فوق نبود لطفا بیشتر توضیح بدید
موفق باشید

dogtag
08-05-2008, 18:33
اگر من پارتیشن هاش رو پاک کنم، grub از بین می ره؟ یعنی میشه با این کار grub رو از اول startup ورداشت؟

ممنون

Zoolbia
08-05-2008, 19:19
اگر من پارتیشن هاش رو پاک کنم، grub از بین می ره؟ یعنی میشه با این کار grub رو از اول startup ورداشت؟

ممنون

یعنی می خواهید Ubuntu رو از روی سیستمتون پاک کنید؟
در اینصورت کافیه که با سی دی ویندوز بالا بیای و از طریق ویندوز ریکاوری با fixmbr مستر بوت رکورد رو پاک کنی
(همانجایی که گراب و یا لیلو نگهداری می شوند)
پس از ان پاک کردن پارتیشن ها است که فکر نمی کنم با اون مشکلی داشته باشید

ali zi zeperto
08-05-2008, 20:06
من یه برنامه تو اوبونتو نصب کردم(jbuilder)و متاسفانه كار نكرد و الان مي خوام uninstall ش كنم اما نمي دونم چطوری. :6:

rootnt
08-05-2008, 22:01
من یه برنامه تو اوبونتو نصب کردم(jbuilder)و متاسفانه كار نكرد و الان مي خوام uninstall ش كنم اما نمي دونم چطوری. :6:

چطوری نصبش کردی؟

ali zi zeperto
09-05-2008, 08:03
والا منوهاش همه گرافیکی بود.یعنی من دستور خاصی وارد نکردم.هموطور که تو ویندوز autorun داره خودش راه افتاد و یه سری next بعد هم كه نصب شد منتها تو فدورا 7 به بالا کار می کنه.تو فولدر home نصب شده.

rootnt
09-05-2008, 09:05
اینجا یه چیزی در موردش نوشته ببین:

ali zi zeperto
09-05-2008, 12:30
ممنون.دقیقا همونطور بود.درست شد

davidrat2009
10-05-2008, 22:26
دوست عزیز سلام من اوبونتو را در دانشگاهمون نصب کردم و آپدیتش کردم و برنامه هاشو نصب کردم ولی خونه اینترنت پر سرعت ندارم آیا راهی است که برنامه ها و آپدیتهای روی این کامپیوتر را بردارم و برای کامپیوتر خودم استفاده کنم؟

Blossom
10-05-2008, 22:36
دوست عزیز سلام من اوبونتو را در دانشگاهمون نصب کردم و آپدیتش کردم و برنامه هاشو نصب کردم ولی خونه اینترنت پر سرعت ندارم آیا راهی است که برنامه ها و آپدیتهای روی این کامپیوتر را بردارم و برای کامپیوتر خودم استفاده کنم؟

آقا بسته های این آدرس رو کپی کن:

البته بعدش می‌تونی از اون ها مخزن محلی بگیری:

یا این که برنامه‌ی aptoncd رو نصب کنی و یه سی‌دی برنامه بسازی. تو مخازن وجود داره این برنامه.

taia
11-05-2008, 08:16
البته دوست عزیزم blossom گفتند بهترین راه کپی فایلهای archives هست ولی در کل یکی از برنامه های خوب برای گرفتن بکآپ از کل یا جز سیستم dar هست که در لینک زیر آموزش کامل گفته شده:

taia
12-05-2008, 09:31
Ubuntu 8.10

Intrepid Ibex

Planned for October 2008

April 2010 End of life date

Adel.p30
12-05-2008, 13:20
سلام
این لینک دانلود برای Ubuntu

اگر دقت کنید در پایین صفحه زیر دکمه Start Download یک تیک وجود داره که اگر alternate cd رو میخواهید باید اون تیک رو بزنید
و همچنین توجه داشته باشید که Alternate CD حالت Live CD رو نداره
با این لینک نسخه 8.04 (آخرین نسخه) رو دانلود خواهید کرد

با سلام
حالا اگه من سی دی ابونتو رو بدون حالت لایوش دانلود کنم
1- میتونم روی لب تاپم نصبش کنم
2 - بدون لایو چه جوری نصب کنید
اگه میشه اموزش نصب ابونتو با سی دی لایو و بدون سی دی لایو بزارید (سی دی غیر بوتیبل)
ممنونم

Inkareeeeeeeeee
12-05-2008, 13:42
دوستان درود
من از وقتی که به ورژن جدید آپدیت کردم خیلی مشکلات برام پیش اومده ... بزرگترینش اینه که کیبوردم کار نمیکنه و اگر هم که کار بکنه انگاری که اکو داشته باشه و همه چیز رو 2 تایی تایپ و یا پاک میکنه ... هرچی هم که توی تنظیمات کیبورد رفتم نتونستم کاری کنم ... آبا فقط برای من این مشکل پیش آمده یا برای کسان دیگر هم پیش آمده ؟!
با رکاوری هم نتونستم مشکل رو برطرف کنم ... راه حل اگه هستش بگویید
جالبیش اینه که اگه هر کاری که بخواهم انجام بدم پسورد میخواهد که اونهم ...

Zoolbia
12-05-2008, 14:10
با سلام
حالا اگه من سی دی ابونتو رو بدون حالت لایوش دانلود کنم
1- میتونم روی لب تاپم نصبش کنم
2 - بدون لایو چه جوری نصب کنید
اگه میشه اموزش نصب ابونتو با سی دی لایو و بدون سی دی لایو بزارید (سی دی غیر بوتیبل)
ممنونم

سلام
شما می تونید Ubuntu رو روی لپ تاپ هم نصب کنید
لایو سی دی به معنی سی دی بوتیبل نیست بلکه بدین معنی است که چنانچه با لایو سی دی سیستمتون رو بالا بیارید می تونید بدون نصب از لینوکس استفاده کنید و مادامی که سیستم رو ری استارت نکردید لینوکس از روی سی دی اجرا می شه
طبیعتا اگر تصمیم بگیرید که با لایو سی دی Ubuntu رو نصب کنید این کار بدون هیچ مشکلی انجام میشه بعد از بالا امدن سیستم بالایو سی دی روی ایکن اینستال بروی دسکتاپ کلیک می کنید و عملیات نصب شروع می شه
اما اگر Alternate CD هم استفاده کنید بازهم سی دی بوتیبل هست ولی دیگه نمی تونید بدون نصب ازش استفاده کنید (مشابه سی دی ویندوز)
فقط دقت کنید که در بایوس سیستم ابتدا از CD ROM بوت بشه

Zoolbia
12-05-2008, 14:46
دوستان درود
من از وقتی که به ورژن جدید آپدیت کردم خیلی مشکلات برام پیش اومده ... بزرگترینش اینه که کیبوردم کار نمیکنه و اگر هم که کار بکنه انگاری که اکو داشته باشه و همه چیز رو 2 تایی تایپ و یا پاک میکنه ... هرچی هم که توی تنظیمات کیبورد رفتم نتونستم کاری کنم ... آبا فقط برای من این مشکل پیش آمده یا برای کسان دیگر هم پیش آمده ؟!
با رکاوری هم نتونستم مشکل رو برطرف کنم ... راه حل اگه هستش بگویید
جالبیش اینه که اگه هر کاری که بخواهم انجام بدم پسورد میخواهد که اونهم ...

خیلی ها پس از ناپایداری ها در 7.10 به حل مشکلات در 8.04 امید داشتند که خوب متاسفانه در همه موارد این انتظارات براورده نشد
در این مورد باگ ریپورتی هم وجود داره

آیا در محیط متنی هم دچار همین مشکل هستید؟
آیا کیبوردتون یو اس بی است؟

یک نکته که شاید خنده دار بنظر برسه ولی خوب تا حالا یکی دوبار بدردم خورده اینه که چنانچه قادر به تایپ کردن به هر علت نیستید می تونید با مرورگرتون یه صفحه انگلیسی رو مثلا CNN رو باز کنید حروف تشکیل دهنده کلمه مورد نیاز رو یکی یکی کپی کرده و در یک ادیتور متن مثل gedit کپی کنید پس از کامل شدن کلمه ایجاد شده رو کپی کنید و در محل مربوط پیست کنید

sudotux
12-05-2008, 14:59
Ubuntu 8.10

Intrepid Ibex

Planned for October 2008

April 2010 End of life date

taia
12-05-2008, 22:15
یک نکته که شاید خنده دار بنظر برسه ولی خوب تا حالا یکی دوبار بدردم خورده اینه که چنانچه قادر به تایپ کردن به هر علت نیستید می تونید با مرورگرتون یه صفحه انگلیسی رو مثلا CNN رو باز کنید حروف تشکیل دهنده کلمه مورد نیاز رو یکی یکی کپی کرده و در یک ادیتور متن مثل gedit کپی کنید پس از کامل شدن کلمه ایجاد شده رو کپی کنید و در محل مربوط پیست کنید

:31:
راه حل ساده تر اوون استفاده از کیبورد مجازی هست که می تونید روی صفحه از اوون با استفاده از موس استفاده کنید، راه کمی منطقی تری هست :46:

در مورد کیبورد هم لطف کنید مشخصات کیبورد رو هم بدید. ممنون

Zoolbia
13-05-2008, 02:24
:31:
راه حل ساده تر اوون استفاده از کیبورد مجازی هست که می تونید روی صفحه از اوون با استفاده از موس استفاده کنید، راه کمی منطقی تری هست :46:

در مورد کیبورد هم لطف کنید مشخصات کیبورد رو هم بدید. ممنون

به جای کمی منطقی تر هزاران بار منطقی تر هست چطور گاهی اوقات ذهن انسان کار نمی کنه و به جای استفاده از راه حلی در دسترس و شناخته شده...
ممنون از یاداوری و راهنمایی :11:

magical
13-05-2008, 08:36
شنیدم میشه این سیستم عامل رو مجانی تهیه کرد آره؟چطوری؟

Zoolbia
13-05-2008, 10:50
شنیدم میشه این سیستم عامل رو مجانی تهیه کرد آره؟چطوری؟

درسته به لینک زیر مراجعه کنید و درخواست بدید

magical
13-05-2008, 19:48
درسته به لینک زیر مراجعه کنید و درخواست بدید

این فیلد ها رو چطوری باید پر کنم و این cd دقیقاً به آدرس که دادم میاد؟
Address:
City/Town/etc:
State/Province:
Postcode:
Phone:

خارج از کشور برام می فرستن!!

taia
14-05-2008, 00:02
Address:
City/Town/etc:
State/Province:
Postcode:
Phone:

منظورتون رو متوجه نمی شم، مشکل شما کجاست، شما کافی آدرس خانه یا هر جایی رو بعلاوه ی شهر و استان خودتون و پست کد و تلفن رو بدید، و به اوون آدرس براتون می فرستند.
خارج از کشور می فرستن رو ولی نمی فهمم منظورتون رو! در کل این سی دی ها عموما از هلند می آیند گرچه از دیگر نقاط هم ممکن هست فرستاده بشه.

Blossom
14-05-2008, 02:54
Address:
City/Town/etc:
State/Province:
Postcode:
Phone:

فینگیلیش بنویس!

magical
14-05-2008, 18:24
فینگیلیش بنویس!

منظورتون رو متوجه نمی شم، مشکل شما کجاست، شما کافی آدرس خانه یا هر جایی رو بعلاوه ی شهر و استان خودتون و پست کد و تلفن رو بدید، و به اوون آدرس براتون می فرستند.
خارج از کشور می فرستن رو ولی نمی فهمم منظورتون رو! در کل این سی دی ها عموما از هلند می آیند گرچه از دیگر نقاط هم ممکن هست فرستاده بشه.

گل هستین.:11:

danial_848
17-05-2008, 09:12
هزینه ی پست هم رایگانه ؟؟؟

taia
17-05-2008, 14:31
هزینه ی پست هم رایگانه ؟؟؟

سلام...
ابتدا ورودتون رو به این فروم خوش آمد می گم.
سپس امیدوارم رویه ی سرچ رو در پیش بگیرید چون قبلا بحث شده.
بله کاملا رایگان هست.:11:

در کل دوستان تاپیک داره کم کم اوون مرجعیت چند ماه پیش رو از دست میده! اکثر سوالات تکراری و سوالاتی فقط در مورد خرید و گرفتن و ان چیزهاست که فکر کنم سوال نداره! کافی برید در سایتش ببینید چطوری هست.
یکی از دوستان هم قبلا اعتراض کرده بودند که بجا بود.
امیدوارم به روزهای مفید قبل باز گردیم.

m a j r i x
17-05-2008, 18:55
در کل دوستان تاپیک داره کم کم اوون مرجعیت چند ماه پیش رو از دست میده! اکثر سوالات تکراری و سوالاتی فقط در مورد خرید و گرفتن و ان چیزهاست که فکر کنم سوال نداره! کافی برید در سایتش ببینید چطوری هست.
یکی از دوستان هم قبلا اعتراض کرده بودند که بجا بود.
امیدوارم به روزهای مفید قبل باز گردیم.
سلام
حتما رسیدگی میشه taia جان
موضوعی که داره یه معضل میشه ما در فضای سایبر کاربر حرفه‌ای نداریم یا زمینه پرورش ندارن حتی برای رسیدن یک سوال ساده دکمه جستجو رو فشار نمیدن

sastwhc
17-05-2008, 21:42
روش تبدیل یوبونتو به یوبونتو مسلمانان

خبر انتشار یوبونتو 8.04مسلمانان را در این صفحه دادم.

یک نکته جالب که در همان صفحات یوبونتو ME دیدم که ینظرآمد ممکن است مفید باشد.گرچه امکان اجرای عملی آن برایم نبود(چون هنوز نسخه جدید را دانلود نکردم و دسترسی خاصی به آن هم فعلا ندارم)اما فکر کردم با نوشتن آن در این تاپیک تابرای کسی مفید باشد.
برای تبدیل یوبونتو8.04استاندارد ابتدا یک پنجره ترمینال باز می کنیم. Applications→Accessories→Terminalسپس فرمان زیر را اجرا می کنیم:
gksudo gedit /etc/apt/sources.list

و به انتهای فایل این دو خط را اضافه می کنیم
deb
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید hardy main # Ubuntu Muslim Edition
deb-src
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید hardy main # Ubuntu Muslim Edition
فایل را ذخیره می کنیم و ویراشگر را میبندیم.سپس فرمان زیر را اجرا می کنیم:
sudo aptitude update

سپس بسته های یوبونتو را نصب میکنیم:
sudo aptitude install ubuntume

به سوالاتی که پیش میاید جواب Yesبدهید.
در صورتیکه بخواهید WebStrictکه یک ایزار کنترل محتوی وب است ار نصب کنید کافی است در خط فرمان وارد کنید:
sudo aptitude install webstrict

در نهایت با راه اندازی مجدد رایانه تاثیر موارد نصب شده را مشاهده خواهید کرد.البته بهمین منوال روشی برای نصب این بسته بر روی نسخه های قدیمی تر یوبونتو نیز وجود دارد . . .

یا حق

sastwhc
17-05-2008, 21:50
سلام
حتما رسیدگی میشه taia جان
موضوعی که داره یه معضل میشه ما در فضای سایبر کاربر حرفه‌ای نداریم یا زمینه پرورش ندارن حتی برای رسیدن یک سوال ساده دکمه جستجو رو فشار نمیدن

اول : بله اصولا جستجو چندان مورد توجه کسی نیست

دوم: شاید اگر اول این تاپیک فهرستی می بود بیشتر می توانست مفید باشد حداقل آدم میگفت اول اینجا را ببینید.

سوم:یوبونتو دارای فروم های فارسی و تخصصی تر است(در خیلی موارد اینجا کاملا فروم منحصر بفردی است)

یا حق

kasra_k
18-05-2008, 09:23
*اوبونتو نه یوبونتو

sastwhc
18-05-2008, 10:19
*اوبونتو نه یوبونتو

تایید میشه:31:

ولی من یه عادت غلط(خیلی هم غلط نیست اگه نیگاه کنی ببینی فارسی رو بیشتر دوستان غلط مینویسن تا تلفظ یه لغت آفریقایی به فارسی) هفت هشت ساله دارم.
به جاوا شما هم میگم ژاوا(این جوری راحتم)
ولی فکر میکنم تلفظ یوبونتو بشه همون اوبونتو که گفتی:31:

Javad_Ed
20-05-2008, 08:04
سلام دوستان
اول بگم که شاید پیش خودون بگید این چرا از توزیع های مختلف سوال میپرسه !!خب چون دارم همشون رو تست میکنم تا یکیشو انتخاب کنم ...
کوبونتو 8.04
رو نصبیدم توی قسمت انتخاب پارتیشن میخواستم mount point درایو های ویندوزم رو بزارم media ولی نداشت
نوع پارتیشن رو گذاشتم ntfs(ویندوزی ها رو)و بعد مونت پونت رو windows ...که اخطار داد مجبور شدم هیچی نزارم
اصلا مدیا نداشت
الان mount نشدن آیا راهی از داخل هست؟اگه هست یا نیست بگین راستی در موقع نصب باید چکار میکردم؟
خب
مشکل بعدی اینه که صدا ندارم برای این رفتم توی انجمن اوبونتو گشتم ولی مدل کارت صدای من مشکل کسی نبود
تازه هر کسی هم که صدا نداشت بالاخره نتونسته بود بنصبه!!؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید
mer30

gladiator2714
20-05-2008, 13:47
سلام دوستان.
می خواستم بدونم درایور برای کارت صدا در اوبونتو وجود داره یا نه؟
با تشکر

rootnt
21-05-2008, 16:15
سلام دوستان.
می خواستم بدونم درایور برای کارت صدا در اوبونتو وجود داره یا نه؟
با تشکر

بله
اسمش ALSA هست
درایورش در داخل هسته هست و احتیاج به نصب درایور نداره (فقط باید فعال باشه که در بیشتر توزیع ها فعاله)
همچنین می شه از داخل هسته غیر فعالش کنی و بسته alsa-driver رو نصب کنی

Blossom
22-05-2008, 17:37
آقا من یه مشکل با این صدا دارم!
من وقتی که هد ست به لپتاپم وصل می‌کنم، اسپیکر هاش قط نمی‌شه. تو ۷.۱۰ می‌تونستم تو volume control غیر فعالش کنم ولی تو 8.04 نمی‌تونم. خیلی شلوغ شده این volume control ش.

taia
22-05-2008, 17:52
آقا من یه مشکل با این صدا دارم!
من وقتی که هد ست به لپتاپم وصل می‌کنم، اسپیکر هاش قط نمی‌شه. تو ۷.۱۰ می‌تونستم تو volume control غیر فعالش کنم ولی تو 8.04 نمی‌تونم. خیلی شلوغ شده این volume control ش.

دوست عزیز، در قسمت Sound حالت Auto detect رو بر دارید ببینید تغییری می کنه؟!

metall master
22-05-2008, 19:23
سلام

چطوري بايد تو اوبونتو به اينترنت متصل شد؟ مودمم اكترناله و بلدم نصبش كنم ولي وقتي يوزر و پسوورد رو مي زنم هيچ كاري انجام نميشه و بخش networking هم قفل شده ديگه بالا نمي ياد .
لطفا يه راهنمايي كامل بفرماييد

rootnt
22-05-2008, 22:41
توی ترمینال بزن sudo network-admin ببین چی می شه

metall master
23-05-2008, 11:36
سلام

حالا networking مياد ولي باز هم وصل نميشم. وقتي تو بخش dial up connections روي connect كليك مي كنم هيچ اتفاقي نمي افته . نه صدايي و نه پيغامي و نه هيچ چيز ديگر ...

rootnt
23-05-2008, 14:32
از کجا مطمئنی درایور مودمت درست نصب شده
من بخش dialup connection رو نمی دونم چیه
با برنامه pppconfig ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])امتحان کن

!As@d
23-05-2008, 23:09
سلام دوستان من 8.04 اوبونتو رو نصب کردم درایو مودم رو هم از سایت دل گرفتم و مشکلی نبود به راحتی به نت وصل میشم...

اما مشکل اصلی اینه که هیچ گونه فایل صوتی و تصویری رو نمی تونم اجرا کنم... کمکم کنید!

Blossom
24-05-2008, 02:07
سلام دوستان من 8.04 اوبونتو رو نصب کردم درایو مودم رو هم از سایت دل گرفتم و مشکلی نبود به راحتی به نت وصل میشم...

اما مشکل اصلی اینه که هیچ گونه فایل صوتی و تصویری رو نمی تونم اجرا کنم... کمکم کنید!

بسته های gstreamer رو نصب کن. اگه بلدی که هیچی اما اگه بلد نیستی به اینترنت وصل شو و توی یه ترمینال بزن:

البته اگه سرعتت پایینه که باید راه های دیگه‌ای رو انتخاب کنی. این همه‌ی بسته ها رو نصب می‌کنه ولی تو به همه نیاز نداری.
البته اگه سرعتت پایینه برو یه کافی نت و این کار رو کن. البته اگه می‌خوای آدرس پستیت رو به من بده تا من یه سی‌دی برنامه و یه DVD اوبونتو رو برات بفرستم. البته اگه ایرانی!

Blossom
24-05-2008, 02:10
دوست عزیز، در قسمت Sound حالت Auto detect رو بر دارید ببینید تغییری می کنه؟!

الان هد ست دم دستم نیست. بعدا آزمایش می‌کنم...

gladiator2714
24-05-2008, 15:10
بله
اسمش ALSA هست
درایورش در داخل هسته هست و احتیاج به نصب درایور نداره (فقط باید فعال باشه که در بیشتر توزیع ها فعاله)
همچنین می شه از داخل هسته غیر فعالش کنی و بسته alsa-driver رو نصب کنی
با سلام و تشکر
می خواستم بدونم چرا کیفیت صدا در اوبونتو پایین هست و تا یه کم صدا رو زیاد می کنی اسپیکر ها خش خش می کنن؟گفتم شاید مشکل از نصب نبودن درایور باشه که شما می گین نیست.
مچکر

!As@d
24-05-2008, 21:24
بسته های gstreamer رو نصب کن. اگه بلدی که هیچی اما اگه بلد نیستی به اینترنت وصل شو و توی یه ترمینال بزن:
کد:

sudo apt-get install gstreamer*

البته اگه سرعتت پایینه که باید راه های دیگه‌ای رو انتخاب کنی. این همه‌ی بسته ها رو نصب می‌کنه ولی تو به همه نیاز نداری.
البته اگه سرعتت پایینه برو یه کافی نت و این کار رو کن. البته اگه می‌خوای آدرس پستیت رو به من بده تا من یه سی‌دی برنامه و یه DVD اوبونتو رو برات بفرستم. البته اگه ایرانی!

منمون از پاسخگویی شما....
سرعت اینترنت من زغالیه!
پس روش اول منتفی هست....
1.در مورد رفتن به کافی نت هم این امکان برام مقدور می باشد
2.اما من که کیس رو نمی تونم ببرم کافی نت! (شوخی کردم) تو کافی نت باید چه برنامه ای رو دانلود کنم؟ میشه لینک بهم بدید؟...
3.در مورد این پیشنهاد آخر هم (با تشکر از لطف شما) ترجیح می دم بیشتر از این مزاحم شما دوست گرامی نشم... اگه امکان داره همون لینک مستقیم برنامه ها رو زحمت بکشید تا از کافی نت برم دانلود کنم....
منمون

Blossom
25-05-2008, 00:35
الان هد ست دم دستم نیست. بعدا آزمایش می‌کنم...

آقا توی همونvolume control وقتی front رو mute کردم درست شد.

taia
25-05-2008, 21:42
3.در مورد این پیشنهاد آخر هم (با تشکر از لطف شما) ترجیح می دم بیشتر از این مزاحم شما دوست گرامی نشم... اگه امکان داره همون لینک مستقیم برنامه ها رو زحمت بکشید تا از کافی نت برم دانلود کنم....
منمون

.....................................
دوستان،‌بعد از کلی سروکله زدن با مشکلات عجیب ۸.۰۴، و چون عملا نمی تونم فکر برگشت به ۶.۰۶ رو بکنم، دیروز اول opensuse رو نصب کردم ولی بعد از مدتی کار زیاد برام جالب نبود،‌این شد که به سراغ یار قدیمی debian رفتم.
این نکته رو بگم نصب opensuse غیر از دانلود ۱ گیگ که ۲ساعت طول کشید! واقعا جالب و لذت بخش بود، ولی دبیان هم با اینکه هنوز از محیط گرافیکی برای نصب خبری نبود ولی واقعا آسون نصب شده، که فکر کنم دیگه الآن برای دوستانی که از سختی نصب لینوکس صحبت می کنند عملا جایی نباشه!
نصب دبیان با تمام دانلودهاش حدود ۲۰ دقیقه بیشتر طول نکشید! درایورها رو خودش شناخت! پارتیشنهای ntfs هارد اکسترنالم مشکل داشت،‌که اونم حلش کار سختی نبود، ولی پایداری هنوز هم اولین نکته در هنگام استفاده از دبیان هست!
تا زمانی که یا ۸.۰۴ مشکلاتش بر طرف بشه! و یا نسخه ی بعدی بیاد بیرون فعلا رو دبیان هستم.

davidrat2009
25-05-2008, 21:47
دوستان سلام
من یک مشکل دارم
وقتی میخوام وارد اوبونتو بشم در قسمتی که باید یوزرنیم را وارد کنم هی اون صفحه میپره و به اصطلاح صفحه هی ریست میشه و هر چند ثانیه از اول میاد و نمیشه چیزی نوشت چکار کنم در زمن در خط فرمان با alt ctrl f1 میره

!As@d
26-05-2008, 22:20

.....................................
دوستان،‌بعد از کلی سروکله زدن با مشکلات عجیب ۸.۰۴، و چون عملا نمی تونم فکر برگشت به ۶.۰۶ رو بکنم، دیروز اول opensuse رو نصب کردم ولی بعد از مدتی کار زیاد برام جالب نبود،‌این شد که به سراغ یار قدیمی debian رفتم.
این نکته رو بگم نصب opensuse غیر از دانلود ۱ گیگ که ۲ساعت طول کشید! واقعا جالب و لذت بخش بود، ولی دبیان هم با اینکه هنوز از محیط گرافیکی برای نصب خبری نبود ولی واقعا آسون نصب شده، که فکر کنم دیگه الآن برای دوستانی که از سختی نصب لینوکس صحبت می کنند عملا جایی نباشه!
نصب دبیان با تمام دانلودهاش حدود ۲۰ دقیقه بیشتر طول نکشید! درایورها رو خودش شناخت! پارتیشنهای ntfs هارد اکسترنالم مشکل داشت،‌که اونم حلش کار سختی نبود، ولی پایداری هنوز هم اولین نکته در هنگام استفاده از دبیان هست!
تا زمانی که یا ۸.۰۴ مشکلاتش بر طرف بشه! و یا نسخه ی بعدی بیاد بیرون فعلا رو دبیان هستم.

ببخشید... بنده در لینوکس (متاسفانه) تازه کار هستم....و ناشی!:41:
اگه گفتم لینک مستقیم منظورم این بوده که لینک کاملا مستقیم باشه:20: یعنی روش کلیک کنم تا دانلود بشه:18:
سپاسگزارم:11:

taia
27-05-2008, 00:28
اگه گفتم لینک مستقیم منظورم این بوده که لینک کاملا مستقیم باشه:20: یعنی روش کلیک کنم تا دانلود بشه:18:

دوست عزیز بگید چه بسته هایی مورد نیازتون هست؟
این لینک بالا خیلی مستقیم هست، برید توش بعد ورژن سیستم رو روش کلیک کنید، بعد در بسته بندی های شده به جستجوی بسته ی خود بپردازید.
باز هم اگر مشکلی بود، نام بسته رو بدید تا لینک بدهند دوستان

Blossom
27-05-2008, 20:53

آقا من یه پست رو توی وبلاگم به جواب سوال شما اختصاص دادم. بفرما:

!As@d
27-05-2008, 21:15
آقا من یه پست رو توی وبلاگم به جواب سوال شما اختصاص دادم. بفرما:

منمونم..... در حال حاضر هم با ابونتو دارم تو اینترنت سیر می کنم....:10:
اگه این داستان ما هم حل بشه... دیگه سعی می کنم کمتر از ویندوز استفاده کنم:8:

!As@d
27-05-2008, 21:20
دوست عزیز بگید چه بسته هایی مورد نیازتون هست؟
این لینک بالا خیلی مستقیم هست، برید توش بعد ورژن سیستم رو روش کلیک کنید، بعد در بسته بندی های شده به جستجوی بسته ی خود بپردازید.
باز هم اگر مشکلی بود، نام بسته رو بدید تا لینک بدهند دوستان

بسته ای که می خواستم برای اجرای مالتی مدیا (MP3 . AVI) در ابونتو بود!
به احتمال زیاد با راهنمایی دوست گرامی Blossom مشکلم حل خواهد شد.
یک سوال:
شما چه مشکلاتی در ابونتو 8.04 دیدید؟ که فعلا اونو گذاشتید کنار ؟؟

Blossom
27-05-2008, 21:57
منمونم..... در حال حاضر هم با ابونتو دارم تو اینترنت سیر می کنم....:10:
اگه این داستان ما هم حل بشه... دیگه سعی می کنم کمتر از ویندوز استفاده کنم:8:

شما اگه اینترنت رو توی اوبونتو داری که یه ترمینال باز کن و توش بنویس:

بعد خودش دانلود می‌کنه و نصب می‌کنه. البته فکر کنم باید چند مگایی دانلود کنی

Javad_Ed
27-05-2008, 22:31
سلام دوستان من با صدا مشکل دارم
rootnt عزیز گفت درایور صدا اسمش alsa هست منم داخل adapt manager رفتم سرچیدم
و 5 الی 6 تا alsa های مختلف اومد نصبیدم
ولی بازم صدا ندارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه چیز جالب (البته برای من جالب بود شاید برای شما دوستان قدیمی باشه)
وقتی ویندوز رو hibernate میکنید و وارد لینوکس میشید
درایو های ویندوز mount نمیشن
یعنی ویندوز اجازه ی مونت شدن نمیده....
پیشاپیش ممنونم

taia
27-05-2008, 22:43
سلام دوستان من با صدا مشکل دارم
rootnt عزیز گفت درایور صدا اسمش alsa هست منم داخل adapt manager رفتم سرچیدم
و 5 الی 6 تا alsa های مختلف اومد نصبیدم
ولی بازم صدا ندارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه چیز جالب (البته برای من جالب بود شاید برای شما دوستان قدیمی باشه)
پیشاپیش ممنونم

البته ALSA در ورژن جدیدش اکثر کارتها رو ساپورت میکنه، با اینحال شما مدل کارت صدا رو بگید شاید کاری تونستیم با هم بکنیم.

Javad_Ed
27-05-2008, 22:54
البته ALSA در ورژن جدیدش اکثر کارتها رو ساپورت میکنه، با اینحال شما مدل کارت صدا رو بگید شاید کاری تونستیم با هم بکنیم.

سلام
realtek ac97

Blossom
27-05-2008, 22:57
سلام
realtek ac97

یقین دارید که ساپورت نمی‌کنه؟!!

sudotux
28-05-2008, 04:42
سلام
realtek ac97

کارت صدای منم همینه !! شما چطور میگید نشناخته ؟ خروجی دستور lspci رو اینجا بذارید.

taia
28-05-2008, 11:56
شما چه مشکلاتی در ابونتو 8.04 دیدید؟ که فعلا اونو گذاشتید کنار ؟؟

البته من اوبونتو رو هنوز روی سیستم دارم ولی روی دبیان بوت می کنم.
در مورد مشکلات، مشکل پرینترم بود! که متاسفانه انگار با کرنل مشکل داره!‌چون نه روی opensuse کار کرد نه دبیان و نه اوبونتو با اینکه من تا همین چندماه پیش بدون مشکل از پرینترم استفاده می کردم!‌(پرینتر نصب هست، ولی وقتی پرینت می کنم در قسمت status نشون می ده که completed ولی پرینترم هیچ کاری نمی کنه!)
مشکلات دیگه ای که هست،‌ هنگهای عجیب!
مشکل ALSA که تک خروجی شده!
مشکل در اجرای برخی برنامه ها بروی swap مانند firefox که من فکر می کردم مربوط به فایرفاکس هست ولی روی دبیان (با بدبختی ۳ رو نصب کردم) و به خوبی از swap استفاده می کنه.
ولی من از ناپایداریش خیلی اذیت شدم که در دبیان این مشکل رو ندارم.

کلا اگر safety remove نکنید یا ویندوز هنوز در حال استفاده از درایو باشه، درایو برای امنیت خودش اجازه به دیگر سیستم ها نمی ده! (اینم یکجورش هست )
یا باید برید ویندوز و درست shutdown کنید ویا !!!‌با قبول ریسکش از دستور زیر استفاده کنید، این دستور برای استفاده از درایو خود ویندوز اصلا و به هیچ وجه توصیه نمی شه!!

که به جای sdb1 باید آدرس درایو رو بدید مثلا hda0 یا هرچیزی.

Javad_Ed
28-05-2008, 13:22
کارت صدای منم همینه !! شما چطور میگید نشناخته ؟ خروجی دستور lspci رو اینجا بذارید.

سلام
هستش دیگه مگه نیست ؟

Javad_Ed
28-05-2008, 13:25
ا.

کلا اگر safety remove نکنید یا ویندوز هنوز در حال استفاده از درایو باشه، درایو برای امنیت خودش اجازه به دیگر سیستم ها نمی ده! (اینم یکجورش هست )
یا باید برید ویندوز و درست shutdown کنید ویا !!!‌با قبول ریسکش از دستور زیر استفاده کنید، این دستور برای استفاده از درایو خود ویندوز اصلا و به هیچ وجه توصیه نمی شه!!

که به جای sdb1 باید آدرس درایو رو بدید مثلا hda0 یا هرچیزی.

سلام ممنون
ولی بهتره ریسک نکنیم:31:
البته من وقتی reset رو هم از روی کیس میزنم بازم میگه برو مثله آدم shutdown کن:31:

sudotux
28-05-2008, 15:35
سلام
هستش دیگه مگه نیست ؟

خوب کارت صدای شما شناخته شده ! برای اطمینان خروجی دستورات asoundconf list و aplay -l رو اینجا بذارید.
شما چه فایل هایی را اجرا می کنید که صدا ندارند ؟ آیا کدک های مولتی مدیا را نصب کردید ؟ از چه برنامه هایی برای پخش فایل های صوتی استفاده کردید ؟

اگر با وجود نصب کدک ها هنوز صدا ندارید درایور زیر را دانلود و نصب کنید و یکبار سیستم را ریست کنید.

Javad_Ed
28-05-2008, 22:37
خوب کارت صدای شما شناخته شده ! برای اطمینان خروجی دستورات asoundconf list و aplay -l رو اینجا بذارید.
شما چه فایل هایی را اجرا می کنید که صدا ندارند ؟ آیا کدک های مولتی مدیا را نصب کردید ؟ از چه برنامه هایی برای پخش فایل های صوتی استفاده کردید ؟

اگر با وجود نصب کدک ها هنوز صدا ندارید درایور زیر را دانلود و نصب کنید و یکبار سیستم را ریست کنید.

سلام
بخاطر گله روی شما اینم فرمت ogg ولی صدای بگوش ما نمیرسه
درایور دانلود و نصب شد و ریست
موقع روشن شدن چیز هایی نوشت و سریع رفت ولی باز هم صدایی..
amorok
...

taia
29-05-2008, 09:29
سلام
بخاطر گله روی شما اینم فرمت ogg ولی صدای بگوش ما نمیرسه
درایور دانلود و نصب شد و ریست
موقع روشن شدن چیز هایی نوشت و سریع رفت ولی باز هم صدایی..
amorok
...

دوست عزیز البته من دقیق نمی دونم(من در سخت افزار هیچگونه اطلاعاتی ندارم)، ولی اینجا سیستم کارت شما رو Intel شناخته، شما گفتید Realtek، اگر ایندو متفاوت هستند سیستم در شناخت کارت شما مشکل داره، اگر درست متوجه شدم بگید، اوونطور باید دستی کارت رو بشناسونید که کار سختی هم نیست.
همینجا بحث خواهیم کرد، البته اگر من درست گفته باشم!:46:

m a j r i x
29-05-2008, 10:20
سلام
بعد از نصب درایور جدید برای کانفیگ و راه‌اندازی دستور alsaconf اجرا کن
و برای تنظیم صدای خروجی دستور alsamixer اجرا کن
موفق باشی

Ultimator
29-05-2008, 11:14
سلام ببخشید مزاحم میشم و سرچ هم نکردم !
آخرین ورژن Ubunu چیه ؟ من 7.10 رو دارم . ورژن جدیدتری که تغیرات بیشتری کرده باشه کی release میشه ؟ خبری هست ؟
مرسی

rootnt
29-05-2008, 12:01
سلام به شما net. کار عزیز
آخرین ورژنش 8.4 هست
برج ۴ منتشر شد

Ultimator
29-05-2008, 14:44
سلام به شما net. کار عزیز
آخرین ورژنش 8.4 هست
برج ۴ منتشر شد

سلام به طرفداران opensource !
مرسی از راهنماییتون
راستی چندتا سوال :
این نسخه جدید خیلی بهتره ؟ ( من 7.10 دارم )
فرق K / edu / u چیه ؟ کدوم بهتره / قشنگتره ؟!
نسخه سرور رو چطوری میشه پستی سفارش داد ؟ من آخرین باری که پستی گرفتم فقط همین نسخه بود [ویرایش : خودم فهمیدم ! ]
Net Framework. روش نصب نمیشه ؟ :31: نه ؟ البته به زودی قراره بشه ! :21:
اگه پستی سفارش بدم تا برسه دستم جدیدترش که نمیاد ؟ یعنی همینو سفارش بدم که بیاد یا صبر کنم واسه بعدی ؟ البته کنتور که نداره میشه هی سفارش داد !!:46:

ممنونم

sudotux
29-05-2008, 15:00
دوست عزیز البته من دقیق نمی دونم(من در سخت افزار هیچگونه اطلاعاتی ندارم)، ولی اینجا سیستم کارت شما رو Intel شناخته، شما گفتید Realtek، اگر ایندو متفاوت هستند سیستم در شناخت کارت شما مشکل داره، اگر درست متوجه شدم بگید، اوونطور باید دستی کارت رو بشناسونید که کار سختی هم نیست.
همینجا بحث خواهیم کرد، البته اگر من درست گفته باشم!:46:

چیپست کارت صداشون intel هست نه مدل کارت صدا ... :46:

Javad_Ed جان همین کاری که m a j r i x گفت انجام بده , انشالله که درست بشه !

سلام
موفق باشی

اگر مشکل حل نشد , دستور زیر رو اجرا کن و ببین از اسپیکر صدا میاد یا نه ! قبلش مطمئن باش که در mixer هیچ ولومی رو mute نکرده باشی !

rootnt
29-05-2008, 19:19
سلام به طرفداران opensource !
مرسی از راهنماییتون
راستی چندتا سوال :
این نسخه جدید خیلی بهتره ؟ ( من 7.10 دارم )
فرق K / edu / u چیه ؟ کدوم بهتره / قشنگتره ؟!
نسخه سرور رو چطوری میشه پستی سفارش داد ؟ من آخرین باری که پستی گرفتم فقط همین نسخه بود [ویرایش : خودم فهمیدم ! ]
Net Framework. روش نصب نمیشه ؟ :31: نه ؟ البته به زودی قراره بشه ! :21:
اگه پستی سفارش بدم تا برسه دستم جدیدترش که نمیاد ؟ یعنی همینو سفارش بدم که بیاد یا صبر کنم واسه بعدی ؟ البته کنتور که نداره میشه هی سفارش داد !!:46:

ممنونم
خوب مسلما بهتره ولی خیلی یا کمشو نمی دونم و نمی شه گفت
معمولا فرقشون بخاطر میزکار یا برای کار خاصیه که براش در نظر گرفتن
ubuntu توزیع اصلی با میز کار گنوم
kubuntu همونه فقط با میز کار kde
edubuntu یه توزیع مخصوص آموزش (education)
بهتره دوستان اوبونتو کار بیشتر توضیح بدن که تعدادشونم به نسبت بیشتره
چرا می تونید NET Framework. کار کنید با پروژه مونو

نه با با تازه ۱ ماه این نسخه منتشر شده
۵ ماه دیگه بعدی میاد

Javad_Ed
29-05-2008, 21:57
سلام
موفق باشی
سلام
alsaconf نات فوند
ولی alsa config رو میشناسه و یچیزی مینویسه که :sbin/reload/unreload/forced /resume(اینا همونطوری نوشتم مثله اینا بود )ولی کاری نمیشد کرد

چیپست کارت صداشون intel هست نه مدل کارت صدا ... :46:

Javad_Ed جان همین کاری که m a j r i x گفت انجام بده , انشالله که درست بشه !

اگر مشکل حل نشد , دستور زیر رو اجرا کن و ببین از اسپیکر صدا میاد یا نه ! قبلش مطمئن باش که در mixer هیچ ولومی رو mute نکرده باشی !

سلام
اینو هنوز امتحان نکردم باید برم بتستم ولی
موقع نصب این درایور فکر کنم بهم یه اخطاری داده بود دوباره نصبیدم اینم خروجیش:

مشکلی هست؟
ممنون از شما دوستان

taia
30-05-2008, 14:22
Javad_Ed عزیز شما یکبار نصب از روی سورس رو هم برای آخرین درایور منتشر شده امتحان کن،
لینک زیر خیلی کار رو راحت هم کرده،‌ البته نخواستی هم می تونی خودت بدون استفاده از فایلهای sh. که ساخته فقط دستورات درون فایلها رو اجرا کنی.

-----
یک خبر خوش هم برای خودم P: بالاخره پرینتر ما در لینوکس به کار افتاد! هم در دبیان و هم در اوبونتو

rootnt
30-05-2008, 21:26
من فکر نمی کنم بسته alsa-driver-linuxant ربطی به کارت صدای شما داشته باشه
توضیحاتش اینجاست:

خروجی lsmod رو بصورت کامل بزار
نمی دونم چی کار ها کردی ...
esd رو هم فعال/غیر فعال کن ببین درست می شه
system -->sound -->sounds --> enable software sound mixing(ESD)i

راستی خروجی اون دستورات رو نزاشتی

rootnt
30-05-2008, 21:47
یه مسئله دیگه اینکه تا اونجایی که من می دونم برای نصب بسته alsa-driver (جدا از هسته) باید sound support فعال باشه و درایور alsa غیر فعال

Javad_Ed
31-05-2008, 00:25
سلام دوستان ببخشید که همه شما رو به تکاپو انداختم
خب یه خبر خوش برای خودم بالاخره صدا دار شدم
حق با شما بود صدا نصب بود (تنها چیزی که نداشتم یخورده وقت بود که ور برم و صداشو در بیارم که به یومن جمعه وقت هم پیدا کردیم)فقط یه دکمه باید در یکی از tab های kmix فعال میش...
حالا مشکل با مودم هست چن میگه باید درایور صدا کانفیگ بشه تا نشه نمیشه
اون دستور alsaconf کار نمیکنه
فقط مشکل همینه
ممنون از همه شما دوستان عزیز بخاطر صبر و حوصله تان

cd3
03-06-2008, 11:48
سلام دوستان. من و‍ژن 6 رو دارم اما نصب نميشه يعني اصلا اتوران نمي شه؟

taia
03-06-2008, 12:27
سلام دوستان. من و‍ژن 6 رو دارم اما نصب نميشه يعني اصلا اتوران نمي شه؟

کدام ۶ رو دارید ۶.۰۶ و یا ۶.۱۰؟
در ضمن اوبونتو یک live cd هست که باید از روش بوت کنید، حالا اتوران اینجا چه کار داره؟‌ اصولا این قضیه اتوران برای یک برنامه در یک سیستم هست،‌که البته اوبونتو هم در ویندوز ران می شه ولی صرفا برای نصب یکسری برنامه مانند gaim و اینها اگر نه نصب نمی شه!! (البته ۸.۰۴ این خاصیت رو داره)
شما کلا بهتره لااقل از خانواده ی سری ۷ مانند ۷.۰۴ و یا ۷.۱۰ استفاده کنید ، جدیدترین و در بین نسخه ها جدید پایدارترین هم ۸.۰۴ هست

Inkareeeeeeeeee
03-06-2008, 13:48
دوستان درود

1-من بر روی سیستمم ویندوز اکس پی و ویندوز ویستا و ابونتو نصب کرده بودم
هارددیسکم که ویندوز ویستا نصب کرده بودم سوخت و الان گراب ارور میده ... چه کار کنم که گراب راه بیفته ؟

2- آیا برنامه ای هست که بتونم هارددیسک اکسترنالم رو که با پورتusb به سیستمم کانکته رو از Ntfs به Ext3 فرمت کنم ؟

با سپاس
بدرود

cd3
03-06-2008, 14:24
کدام ۶ رو دارید ۶.۰۶ و یا ۶.۱۰؟
در ضمن اوبونتو یک live cd هست که باید از روش بوت کنید، حالا اتوران اینجا چه کار داره؟‌ اصولا این قضیه اتوران برای یک برنامه در یک سیستم هست،‌که البته اوبونتو هم در ویندوز ران می شه ولی صرفا برای نصب یکسری برنامه مانند gaim و اینها اگر نه نصب نمی شه!! (البته ۸.۰۴ این خاصیت رو داره)
شما کلا بهتره لااقل از خانواده ی سری ۷ مانند ۷.۰۴ و یا ۷.۱۰ استفاده کنید ، جدیدترین و در بین نسخه ها جدید پایدارترین هم ۸.۰۴ هست
سلام. من نمي دونستم اوبينتو live cd هست. وقتي كه من بوت مي كنم . سيسيتم قفل ميكنه ؟
مشكل از كجا است ؟

taia
03-06-2008, 14:32
سلام. من نمي دونستم اوبينتو live cd هست. وقتي كه من بوت مي كنم . سيسيتم قفل ميكنه ؟
مشكل از كجا است ؟

دوست عزیز نسخه ی ۶.۰۶ خیلی قدیمی هست - تقریبا از ۲ سال هم بیشتر شده الآن و ۴ نسخه بعد از اون هم اومده، مخصوصا اگر سیستم شما جدید هست و دارای قطعات جدیدی هست مشکلات فراوانی خواهید داشت که گرچه حل شدنی هستند ولی اگر تازه کارید کمی برایتان دردسر ساز خواهند بود، مانند همین هنگی که می گید.
البته شما نیاز دارید که BIOS سیستمتون رو هم آپدیت کنید (‌که حتما توصیه می شه)
پس به نظرم اگر قصد شروع کار با اوبونتو رو دارید نسخه ی جدید اوونرو یعنی ۸.۰۴ یا حداقل ۷.۱۰ رو تهیه کنید تا به مشکلی بر نخورید.

1-من بر روی سیستمم ویندوز اکس پی و ویندوز ویستا و ابونتو نصب کرده بودم
هارددیسکم که ویندوز ویستا نصب کرده بودم سوخت و الان گراب ارور میده ... چه کار کنم که گراب راه بیفته ؟

2- آیا برنامه ای هست که بتونم هارددیسک اکسترنالم رو که با پورتusb به سیستمم کانکته رو از Ntfs به Ext3 فرمت کنم ؟

کافی هست به فایل زیر دسترسی پیدا کنید و قسمت مربوط به بوت ویندوز ویستا رو کامل حذف کنید.
/boot/grub/menu.ls

۲. بله برنامه ی gparted که می تونید با دستور زیر نصب کنید (کار باهاش خیلی ساده هست)
sudo aptitude install gparted
و یا در synaptic اون رو علامت بگذارید و نصبش کنید.

ali zi zeperto
04-06-2008, 10:07
سلام .من اوبونتو 7.10 روی سیستمم نصبه.الان cd 8.4 رو گرفتم .چطوری میشه قبله رو از رو سی دی upgrade كنم.اگه میشه لطفا راهنمایی کنید؟ :6:

taia
04-06-2008, 16:13
شما cd رو هنگامی که در اوبونتو هستید بگذارید در درایو صفحه ای که اومد به شما پیشنهاد upgrade می ده اون رو دنبال کنید.

اگر صفحه ای نیومد دستور زیر رو بزنید:

ali zi zeperto
04-06-2008, 19:13
شما cd رو هنگامی که در اوبونتو هستید بگذارید در درایو صفحه ای که اومد به شما پیشنهاد upgrade می ده اون رو دنبال کنید.

اگر صفحه ای نیومد دستور زیر رو بزنید:

والا cd رو گذاشتم صفحه ای نیومد و دستوری هم که شما گفتید زدم اما بدون هیچ پیغامی دوباره همون command prompt اومد فقط یه پسورد خواست.اما کار خاصی نکرد. :6:

taia
04-06-2008, 22:43
والا cd رو گذاشتم صفحه ای نیومد و دستوری هم که شما گفتید زدم اما بدون هیچ پیغامی دوباره همون command prompt اومد فقط یه پسورد خواست.اما کار خاصی نکرد. :6:

دو موضوع هست یکی اینکه تا جایی که من می دونم شما برای upgrade از روی سی دی نیاز به alternate سی دی دارید،‌فکر نکنم بتونید از روی سی دی معمولی اینکار رو بکنید، ولی انجام کار زیر هم شاید جواب بده:
به مسیر زیر برید:
System -> Admin -> Software sources
و سپس به قسمت third-party sw برید و روی گزینه ی Add cd-rom کلیک کنید، (سی دی ۸.۰۴ داخل درایو باشه)
و بعد بگزارید که یکبار سیستم update کنه ببینید آیا گزینه ی upgrade به update manager اضافه می شه؟

یک موضوعی دیگه هم الآن به خاطرم اومد، اگر ۸.۰۴ رو بوت کنید در منوی اولیه آیا گزینه ای برای upgrade نیست؟

در کل روی تجربه ی شخصی upgrade رو به هیچ عنوان مناسب ندیدم، هر موقع upgrade کردم ( چه از ۶.۰۶ به ۶.۱۰ و یا چه از ۶.۱۰ به ۷.۰۴ و یا ۷.۰۴ به ۷.۱۰) مجبور شدم نهایتا سیستم رو از ابتدا نصب کنم - به همین خاطر برای ۸.۰۴ به یکباره عمل کردم - اگر نگاران دیتاهاتون هم هستید کافی هست از کل home یک بکآپ بگیرید.

s-b
04-06-2008, 23:13
بچه ها حقيقته اين سيستم عامل رايگان ارسال ميشه؟

ali zi zeperto
05-06-2008, 05:56
بچه ها حقيقته اين سيستم عامل رايگان ارسال ميشه؟
بله-از این آدرس بگیر حداکثر 1 ملهه برات می فرستن.
از این آدرس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید :6:

ali zi zeperto
05-06-2008, 08:37
taia جان ممنون كه راهنمايي کردی.منم ترجیح دادم که از اول نصب کنم.فقط می خواستم این upgrade کردن رو یاد بگیرم که پشیمون شدم.
ولی عجب افتضاحیه گرافیک اوبونتو 8.4.نمی دونم شما این رو نصب کردید یا نه ولی آخر افتضاحه.می خوام ببینم از دوستان کسی هست که اینو نصب کرده باشه.حتی پنجره ها رو ماکسیمایز می کنم و کوچیک می کنم تمام تصویر پشتش به هم می ریزه.چند مورد هم در مورد resize کردن پنجره ها دیدم.اگه کسی نصب کرده لطفا بگه ببینم شاید فقط مال من خراب از آب در اومده. :6:

taia
05-06-2008, 14:13
taia جان ممنون كه راهنمايي کردی.منم ترجیح دادم که از اول نصب کنم.فقط می خواستم این upgrade کردن رو یاد بگیرم که پشیمون شدم.
ولی عجب افتضاحیه گرافیک اوبونتو 8.4.نمی دونم شما این رو نصب کردید یا نه ولی آخر افتضاحه.می خوام ببینم از دوستان کسی هست که اینو نصب کرده باشه.حتی پنجره ها رو ماکسیمایز می کنم و کوچیک می کنم تمام تصویر پشتش به هم می ریزه.چند مورد هم در مورد resize کردن پنجره ها دیدم.اگه کسی نصب کرده لطفا بگه ببینم شاید فقط مال من خراب از آب در اومده. :6:

سلام...
من نصب دارم روی سیستمم، و مشکلی نداره، به احتمال زیاد شما کارت گرافیکتون رو نصب نکردید، یک چک یکنید.

ali zi zeperto
05-06-2008, 18:04
نمی دونم چرا ولی بعد یه shut down كردن خیلی بهتر شد ولی یه مشکل هست شما هم امتحان کن توی screen saver ها matrix view رو انتخاب كن که تو همون پنجره نمایش بده بعد روی دکمه power management كليك كن .پنجره ای که نمایش داده می شه پشت پیش نمایش screen saver مي ياد. :6:

ali zi zeperto
06-06-2008, 18:20
دوستان کمک.
من به یکی از دوستانم سی دی اوبونتو 8.4 رو دادم و نصب کرده روی سیستمش اما می گه موس سیستمش رو نشناخته:18:.موسش هم ps2 است.من که زیاد در این مورد چیزی نمی دونستم گفتم از شما بپرسم بینم چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد.سیستمش هم خیلی قدیمی نیست پارسال ارتقا کامل داده.لطفا کمک.من کلی تبلیغ کردم روی اوبونتو. :6:

Mehrdad-bx
07-06-2008, 12:41
درایو ntfs رو در اوبونتو میدیدم. اما دو روزه نیست!
من تمام دروایو های ویندوز رو میدیدم و باز میکردم و فایل اضافه و پاک میکردم و ...
اما حالا درایو ntfs ام غیب شده. جاش تو دسکتاپ خالیه و هیچ جا معلوم نیست. چیکارش کنم؟
ممنون

Mehrdad-bx
07-06-2008, 12:52
سلام
یه مشکل دیگه هم دارم:
الان من تنها 4 گیگ خالی در درایو اوبونتو دارم. چه جوری زیادش کنم؟(مثلا از همون درایو ntfs بگیرم یا fat32 که چند تا دارم)
مهم نیست از کجا. بالاخره از یه دونه از درایو هام میگیرم ولی چه جوری؟
ممنون میشم کمکم کنید

taia
07-06-2008, 14:24
سلام
یه مشکل دیگه هم دارم:
الان من تنها 4 گیگ خالی در درایو اوبونتو دارم. چه جوری زیادش کنم؟(مثلا از همون درایو ntfs بگیرم یا fat32 که چند تا دارم)
مهم نیست از کجا. بالاخره از یه دونه از درایو هام میگیرم ولی چه جوری؟
ممنون میشم کمکم کنید
برای دیدن درایوهاتون به places برید و روشون کلیک کنید تا mount بشن، بعد روی دسکتاپ هم می آیند، اگر هم نمی شه احتمالا شما ویندوز رو shutdown نکردید یا hibernate کردید... برید و از اونطرف درست کنید. اگر هم نشد در چند صفحه پیش توضیح هست چطور از دستور force استفاده کنید(البته با مسئولیت خودتون).

در مورد این کاری که می گید، اگر /home جدا ساختید که براحتی برید و و در یک پارتیشن منیجر مانند gparted اون دو رو با هم مرج کنید ولی اگر کلا یک / ساختید به نظرم راهی نباشه! حتی اگه در داخل یک سیستم عامل دیگه بکنید مانند ویندوز شانس خراب شدن پارتیشن هست! اصولا نمی شه به پارتیشنی که سیستم عامل روش نصب هست دست زد.

taia
07-06-2008, 14:46
دوستان کمک.
من به یکی از دوستانم سی دی اوبونتو 8.4 رو دادم و نصب کرده روی سیستمش اما می گه موس سیستمش رو نشناخته:18:.موسش هم ps2 است.من که زیاد در این مورد چیزی نمی دونستم گفتم از شما بپرسم بینم چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد.سیستمش هم خیلی قدیمی نیست پارسال ارتقا کامل داده.لطفا کمک.من کلی تبلیغ کردم روی اوبونتو. :6:
گرچه این باگ بارها و بارها گزارش شده و نتیجه ها هم از فرد به فرد متفاوت بود!! ولی به هر جهت کارهای عجیبی که می شه کرد disable کردن usb ها در BIOS هست و بعد از اینکه موس به کار افتاد دوباره enable کردن اونها!

ولی در کل شما دستور dmesg رو اجرا کنید و فقط قسمت مربوط به usb ها و PS/2 Controller رو اینجا بزارید شاید تونستیم با هم کاری کنیم.:46:
البته بودن این مسله در ۸.۰۴ کمی عجیب هست! ولی یک راه ساده تر هم داره! اونم خریدن یک تبدیل هست که قیمتش فکر نکم از ۳۰۰۰ یا ۴۰۰۰ تومان بیشتر باشه!

Mehrdad-bx
07-06-2008, 14:54
یعنی هیچ راهی نیس؟ آخه من که خوستم نصب کنم همه جا تو اینترنت میگفتن یه سواپ بساز با یه / همه چی تمومه!
چه کلاهی رفت سرم

taia
07-06-2008, 15:02
یعنی هیچ راهی نیس؟ آخه من که خوستم نصب کنم همه جا تو اینترنت میگفتن یه سواپ بساز با یه / همه چی تمومه!
چه کلاهی رفت سرم

بله کلا همینطور هست شما برای اجرا به حتی / هم می تونید اکتفا کنید ولی برای برخی کارها swap نیاز هست ( مانند کار با DBMS ها مانند oracle یا DB2) داشتن home یکسری محاسن داره که البته جای بحثش نیست، ولی مثلا من خودم هم ۲ تا پارتیشن دارم / و swap .

ابتدا یک بکآپ کامل بگیرید از اطلاعاتتون فکر کنم فولدر home کافی باشه، بعد با live cd بوت کنید و در اونجا با استفاده از gparte این کار رو انجام بدید)resize کردن /)، اگر واقعا به فضا نیاز دارید.

Mehrdad-bx
07-06-2008, 16:59
ممنون آقای taia(طاحا؟)
اگه بخوام میتونم یه /home بسازم؟ چون میخوام بسازم. اگه نمیشه مشکلی نیس. دوباره نصب میکنم.
باز هم تشکر

taia
07-06-2008, 21:02
ممنون آقای taia(طاحا؟)
اگه بخوام میتونم یه /home بسازم؟ چون میخوام بسازم. اگه نمیشه مشکلی نیس. دوباره نصب میکنم.
باز هم تشکر

۱. :31: نیک نیم من taia هست ولی اسم واقعی ایم بله طاها هست.
۲. چرا که نمی شه! مراحل زیر رو به ترتیب طی کنید:
اول پارتیشنی رو که می خواهید home کنید بسازید با فرمت ترجیحا ex3 بقیه فرمتهای لینوکس هم می شود.
بعد اون رو mount کنید به طریق زیر:

توجه کنید که hda5 رو با توجه به آدرس پارتیشنی که ساختید عوض کنید.
حالا همه چیز رو در home کپی کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید/
حالا وقت جابجایی می رسه
برای اینکار ابتدا پارتیشن جدید رو unmount کنید

یک مسیر موقتی برای home بسازید(در واقعا همه ی home رو به آدرس جدید منتقل کنید)

حالا مسیر home رو بسازید:

حالا پارتیشن خودتون رو روی home جدید mount کنید:

که اینجا دوباره متذکر می شم hda5 رو با آدرس پارتیشنتون جایگزین کنید.
حالا برای اینکه سیستم به طور خودکار پارتیشن رو mount کنه به فایل /etc/fstab خط زیر رو اضافه کنید:

بعد از اینکه سیستم رو مجددا بوت کردید و اگر همه چیز خوب کار کرد مسیر موقتی رو هم پاک کنید:

و تمام :46:
موفق باشید:11: