PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24

Ali_RNT
23-11-2014, 21:22
دوستان من نرم افزار ادیتور Eclipse رو از لینک زیر دانلود کردم و اجراش کردم و راحت تونستم برم توش و کار کنم، ولی بعدش که از قسمت نرم افزاهای نصب شده ام سرچ کردمش اصلا نبود، انگار نصب نشده بود اصلا. یک جورایی مثل این نرم افزاهای portable ویندوز بود انگار. جریان اینا چیه توی لینوکس؟
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

وقتی برنامه های نصب شده رو سرچ میکنید اون هایی رو که توسط apt نصب شدن رو مینویسه.شما بهتره برنامه ها رو از طریق apt نصب کنید..

abdolahe
24-11-2014, 18:55
سلام
من اوبونتو جدید 14.04 رو با شبیه ساز VMware نصب کردم منتهی خیلی کوچیک فول اسکرین هم میکنم باز اندازه صفحه لب تاب نمیشه چیکار کنم که اندازه صفحه فیکس باشه؟:n16:

Ali_RNT
24-11-2014, 21:27
بعد از فول اسکرین کردن باید رزولوشن رو داخل خود اوبونتو تغییر بدید.اول ببینید رزولوشن ویندوز چیه.بعد توی اوبونتو توی ترمینال دستور زیر رو بنویسید:

مثلا اگه تو ویندوز 1152x864 بود به جای X بنویسید ۱۱۵۲ و به جای Y بنویسید ۸۶۴.توی تنظیمات هم میشه تغییرش داد ولی مسیرشو نمیدونم...

behnamy01
25-11-2014, 10:46
سلام
من اوبونتو جدید 14.04 رو با شبیه ساز VMware نصب کردم منتهی خیلی کوچیک فول اسکرین هم میکنم باز اندازه صفحه لب تاب نمیشه چیکار کنم که اندازه صفحه فیکس باشه؟:n16:

توی virtualbox یک کلید میانبر ctrl+G هستش که صفحه رو فول میکنه، واسه VMware هم باید باشه، یک سرچی بکنید.

remix.hotel
25-11-2014, 13:13
اقا این ویژوال باکس رو چطوزی دانلود کنیم ،اخه ظرفیتش بالاست

vahidmir2000
25-11-2014, 13:46
اقا این ویژوال باکس رو چطوزی دانلود کنیم ،اخه ظرفیتش بالاست

ویرچوال باکس رو از طریق پکیج منیجر میتونید خیلی راحت دانلود کند. حجمشم فکر کنم نهایتا 100 مگ باشه.

remix.hotel
25-11-2014, 14:05
اقا من بک ترک رو از کجا بگیرم?اخرین نسخه

SETIZEN
25-11-2014, 14:53
اقا من بک ترک رو از کجا بگیرم?اخرین نسخه

دیگه توسعه داده نمیشه. در ادامه باید از کالی استفاده کنید که از سایتش میتونید بگیرید:n01:

remix.hotel
25-11-2014, 15:59
میشه توضیح بیشتر بدید

SETIZEN
25-11-2014, 18:59
میشه توضیح بیشتر بدید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DA%A9%D8%B3
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

remix.hotel
25-11-2014, 20:11
خب این که نوشته برپایه اوبوتو بوده حالا شده دیبان یعنی چی

behnamy01
26-11-2014, 12:49
من حتی آی/پی کامپیوتر رو عوض هم که میکنم و از مثلا انگلستان، میخوام از طریق ترمینال نرم افزاری رو نصب کنم بازم میبینم وقتی توی خود ترمینال اون نوشته های در حال دانلود اینا رو میزنه از ir.archive.ubuntu.com/ubuntu داره دانلودها انجام میشه!! چرا هنوز داره از سرور ایران واسم دانلود میکنه؟ ملاک تشخیص بهترین سرور واسه هر کاربر چیه؟

milad_gta
26-11-2014, 13:07
من حتی آی/پی کامپیوتر رو عوض هم که میکنم و از مثلا انگلستان، میخوام از طریق ترمینال نرم افزاری رو نصب کنم بازم میبینم وقتی توی خود ترمینال اون نوشته های در حال دانلود اینا رو میزنه از ir.archive.ubuntu.com/ubuntu داره دانلودها انجام میشه!! چرا هنوز داره از سرور ایران واسم دانلود میکنه؟ ملاک تشخیص بهترین سرور واسه هر کاربر چیه؟ فایل source.list واقع در آدرس زیر رو چک کنید:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ببینید مخازنتون رو کدوم سرور ها ست شده. اگر اشتباه نکنم اوبونتو یک برنامه داره که یک سری تست انجام میده و مخازنی که به نظرش سرعت بیشتری داشتند رو براتون ست میکنه اما اینطور نیست که هربار موقع آپدیت/نصب مجددا چک کنه و تصمیم بگیره از کجا دانلود کنه، راه دیگه هم این هست که از تنظیمات خودتون تعیین کنید از کدوم سرور دانلود ها رو انجام بده.
خب این که نوشته برپایه اوبوتو بوده حالا شده دیبان یعنی چی بر پایه Ubuntu بوده یعنی یک نسخه از Ubuntu رو تهیه کرده و با توسعه اون بک ترک رو ایجاد کرده بودند. درحال حاظر هم بک ترک دیگه توسعه داده نمیشه! (آپدیت/نسخه جدید/...) براش نمیاد. اما یک توزیع دیگه به اسم کالی که کاربرد مشابه بک ترک رو داره و در حال حاضر توسعه هم داده میشه موجود هست که از توزیع Debian مشتق شده.

amin1374
27-11-2014, 06:46
آقا دوستان بالاخره تصمیم گرفتم اوبونتو رو نصب کنم کنار ویندوزم برا همین تصمیم گرفتم از اخرین درایو ویندوزم دوتا درایو لینوکسی جدا کنم یک 10 گیگ اسوپ و بقیه هم اکسترا 3
حالا میخام نصب کنم لینوکسو موقع بوت شدنش برای نصب باید کدوم گزینه هارو. بزنم ?
ویندوزمم 8.1 هست
مرسی

Ali_RNT
27-11-2014, 07:34
بعد از بوت شدن سی دی روی دسکتاپ روی install ubuntu دوبار کلیک کنید و درصفحه اول زبان انگلیسی رو انتخاب کنید.اگه فارسی خواستید بعدا زبان رو میتونید نصب کنید.

در صفحه ی Prepairing to install ubuntu موارد دلخواهتون رو چک کنید و continue رو بزنید.

در صفحه ی بعد (Installation type) گزینه ی Something else رو بزنید و continue

روی درایوی که برای سواپ انتخاب کردید دوبار کلیک کنید و نوعشو سوپ قرار بدید.

درایوی که برای نصب اوبونتو در نظر گرفتید رو دوبار کلیک کنید و فرمتشو ext4 و در بخش mount point وارد کنید / (فقط یه ممیز بنویسید، به معنی root)

install now رو بزنید.حالا مراحل نصب رو ادامه بدید و توجه داشته باشید در مراحل پایانی تیک گزینه ی install home folder to another partition یا همچین چیزی رو نگذارید.ویندوز رو هم موقع نصب خودش شناسایی میکنه...

موفق باشید...

remix.hotel
27-11-2014, 13:12
اقا من اگه بک اپی که با کرونیس از سه تا درایور ویندوز و اوبونتو گرفتم رو روی یه هارد دیگه ریکاور کنم سیستم بالا میاد مثل قبل؟

Ali_RNT
27-11-2014, 15:59
بله.به شرطی که ترتیب درایو ها همون قبلی باشه...

vahidmir2000
27-11-2014, 16:16
کسی رو ی تبلت نصبش کرده؟

یادمه یه زمانی تبلتهای ARCHOS یکی از تبلیغاتشون این بود که غیر از اندروید میشه توزیع های لینوکسی رو هم روشون نصب کرد.

amin1374
27-11-2014, 16:40
مرسی از اون دوستی که راهنمایی کردن من نصبش کردم ولی الان یک مشکلی دارم باهاش گرافیکش یک جوریه یعنی موسو وقتی میکشم این ور و اون ور یک چند ثانیه ای موس تو جای قبلیش نشون داده میشه و حرکت میکنه مثل دنباله برای حل این مشکل چیکار کنم ؟

vahidmir2000
27-11-2014, 17:18
مرسی از اون دوستی که راهنمایی کردن من نصبش کردم ولی الان یک مشکلی دارم باهاش گرافیکش یک جوریه یعنی موسو وقتی میکشم این ور و اون ور یک چند ثانیه ای موس تو جای قبلیش نشون داده میشه و حرکت میکنه مثل دنباله برای حل این مشکل چیکار کنم ؟

دوست من شما باید از طریق درایور منیجر ابونتو درایور کارت گرافیک سیستمتون رو نصب کنید.

behnamy01
02-12-2014, 18:25
یکی از دوستان توی تاپیک زیر نرم افزار آنتی ویروس معرف کردن برای اوبونتو. چون توی اون تایپک فقط معرفی انجمن بود نمیخواستم اسپم بدم و سوالم رو اونجا بپرسم واسه همین اینجا پرسیدم. میخواستم بپرسم آیا واسه لینوکس آیا آنتی ویروس اصلا لازمه؟ چون من شنیدم واسه لینوکس اصلا ویروس نیست و یکی از برتری هایی که نسبت به ویندوز روش تبلیغ میکنن همینه. ولی من فکر میکنم این حرف اشتباهه و بازم انتی ویروس لازمه و اینجوری نیست که اصلا ویروسی نباشه برای لینوکس، بلکه چون کاربرای ویندوز بیشترن و عموم افراد مبتدی هستند خیلی هاشون، واسه همین بیشتر ویروس ها واسه ویندوز ساخته میشه. نظر شما چیه؟ آنتی ویروس رایگان دیگه ای هم میتونید معرفی کنید؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

V i r u s e r
02-12-2014, 18:37
این که میگن انتی ویروس برای گنو/لینوکس احتیاج نیست به خاطر اینه که وقتی تمام برنامه ها ازاد باشن کسی نمیتونه توشون عمدا کد مخرب بزاره چون بقیه می تونن کدشو بخونن
اگر شما فقط از برنامه های ازاد استفاده کنید هیچ کد مخربی نمیتونه با فریب کاربر وارد سیستم بشه و تنها راه ورود کد مخرب به سیستم از طریق باگ های امنیتی هست که تا حدودی از دست کاربر خارجه و به توسعه دهنده ها بر میگرده
انتی ویروس هایی که برای گنو/لینوکس وجود داره که تقریبا همشون هم برنامه ی غیر ازادن (یعنی خودشون می تونن یک مخرب باشن) بدرد سرور ها و سرویس های میل می خوره که باهاشون می تونن از ورود مخرب های ویندوز به داده های ارائه شده جلوگیری کنن (مثلا کاربر ها نتونن یک فایل ویروسی به ایمیل شخصی بفرستند.)
حالا بحث اینکه یک ویروس کامپیوتری (تعریف ویروس: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بدون دسترسی روت نمیتونه وارد اکوسیستم سیستم عامل بشه بحثش جداست. ولی یک نمونه ازش توی ازمایشگاه ساخته بودن اسمش یادم نیست..
انواع بقیه مخرب ها هم تا زمانی که کاربر از برنامه های ازاد استفاده کنه نمی تونن وارد اکوسیستم بشن و تنها راه ورود کد مخرب همونطور که گفتم سو استفاده از باگ های نرم افزار های دیگر هست که برای این نوع ضعف هم انتی ویروس و فایروال جوابگو نیست و تنها راه حل پچ کردن ضعف های امنیتی هست

--
پی نوشت: انتی ویروس برای ویندوز هم لازم نیست و فقط نوعی کلاه برداری و سو استفاده از اطلاع کم کاربران ویندوز هست که نمیتونن نکات امنیتی رو رعاییت کنن پس پول انتی ویروس میدن که اون براشون رعایت کنه

1376MAXIMUM
02-12-2014, 18:58
این که میگن انتی ویروس برای گنو/لینوکس احتیاج نیست به خاطر اینه که وقتی تمام برنامه ها ازاد باشن کسی نمیتونه توشون عمدا کد مخرب بزاره چون بقیه می تونن کدشو بخونن
اگر شما فقط از برنامه های ازاد استفاده کنید هیچ کد مخربی نمیتونه با فریب کاربر وارد سیستم بشه و تنها راه ورود کد مخرب به سیستم از طریق باگ های امنیتی هست که تا حدودی از دست کاربر خارجه و به توسعه دهنده ها بر میگرده
انتی ویروس هایی که برای گنو/لینوکس وجود داره که تقریبا همشون هم برنامه ی غیر ازادن (یعنی خودشون می تونن یک مخرب باشن) بدرد سرور ها و سرویس های میل می خوره که باهاشون می تونن از ورود مخرب های ویندوز به داده های ارائه شده جلوگیری کنن (مثلا کاربر ها نتونن یک فایل ویروسی به ایمیل شخصی بفرستند.)
حالا بحث اینکه یک ویروس کامپیوتری (تعریف ویروس: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بدون دسترسی روت نمیتونه وارد اکوسیستم سیستم عامل بشه بحثش جداست. ولی یک نمونه ازش توی ازمایشگاه ساخته بودن اسمش یادم نیست..
انواع بقیه مخرب ها هم تا زمانی که کاربر از برنامه های ازاد استفاده کنه نمی تونن وارد اکوسیستم بشن و تنها راه ورود کد مخرب همونطور که گفتم سو استفاده از باگ های نرم افزار های دیگر هست که برای این نوع ضعف هم انتی ویروس و فایروال جوابگو نیست و تنها راه حل پچ کردن ضعف های امنیتی هست

--
پی نوشت: انتی ویروس برای ویندوز هم لازم نیست و فقط نوعی کلاه برداری و سو استفاده از اطلاع کم کاربران ویندوز هست که نمیتونن نکات امنیتی رو رعاییت کنن پس پول انتی ویروس میدن که اون براشون رعایت کنه
یعنی چی یعنی لینوکس فقط ویروسش از طریق برنامه هاش هست؟
مثل ویندوز که مثلا اگر یه فلش ویروس داشته باشه خود ویندوز هم ویروسی میشه و از بین میره نیست براش؟
من فکر میکردم نوشتنش چون سخته نمینویسن براش و همین طور چون کاربر هاش کم هستن

vahidmir2000
02-12-2014, 19:02

ویروسر جان با این حرفت کاملا مخالفم. آنتی ویروس برای ویندوز کاملا ضروریه. البته قبول دارم که آنتی ویروسها همیشه از ویروسها عقبتر هستند و مثلا چند ساعت یا چندروز طول میکشه که ویروسهای جدید شناسایی بشن. ولی همیشه قرار نیست جدیدترین ویروس سیستم ما رو آلوده کنه. گاهی یک ویروس که سالها از ساختش میگذره به سیستم ما وارد میشه و خیلی راحت میتونه کارشو انجام بده اگر آنتی ویروسی در میان نباشه. کافیه فقط یک هفته از ویندوز بدوون آنتی ویروس در اینترنت استفاده کنید تا چندین ویروس سیستم شما رو آلوده کنه. موارد امنیتی که شما ازشون یاد میکنید نمیتونن راه ورود ویروسها رو (به طور کامل) ببندند. البته اگر واقعا روشی دارین که باهاش میشه از ویندوز بدون آنتی ویروس استفاده کرد لطفا برامون بگین. چون من خیلی از وجود آنتی ویروس روی لب تاپم شاکی هستم و اگر بشه به شکلی این مزاحم رو پاک کنم عالی میشه.

V i r u s e r
02-12-2014, 19:50
یعنی چی یعنی لینوکس فقط ویروسش از طریق برنامه هاش هست؟ مثل ویندوز که مثلا اگر یه فلش ویروس داشته باشه خود ویندوز هم ویروسی میشه و از بین میره نیست براش؟ من فکر میکردم نوشتنش چون سخته نمینویسن براش و همین طور چون کاربر هاش کم هستن
ببین یک ویروس کامپیوتری٬‌ نوعی از مخرب های کامپیوتری هست (malicious software) که خودش نوعی برنامه است. در سیستم عامل های مدرن٬‌ بدون اجازه ی اکید کاربر هیچ برنامه ای اجرا نمیشه مگر توسط برنامه ی دیگه ای که اجازه ی اکید کاربر برای اجرا شدن رو قبلا گرفتن (که بهش میرسم)
این کرم هایی که تو فلش ها هستن هم تا وقتی شما مستقیما خودتون اجراشون نکنید اجرا نمیشن. قبل از Windows NT 6.0 یک ضعف امنیتی اتوران وجود داشت که به صورت پیشفرض برنامه هایی که به عنوان Autorun به سیستم عامل معرفی میشدن اتوماتیک اجرا میشدن که این موضوع از ویندوز ویستا به بعد این قضیه کاملا برطرف شد و الان قبل از اجرای اتوران ویندوز از کاربر اجازه میگیره. این که کاربر اون رو اجرا کنه یا نکنه دیگه به خودش مربوط میشه. گنو/لینوکس هم کلا از اتوران پشتیبانی نمی کنه.
در حال حاضر در ویندوز فقط برنامه هایی که کاربر روشون دابل کلیک می کنه اجرا میشن. مگر اینکه یه برنامه ای که قبلا روش دابل کلیک کرده یا در استارتاپ ویندوز اجرا شده بخواد برنامه ی جدیدی باز کنه. در این صورت ۲ حالت داره:
۱. اگر فرض کنیم کاربر روی هیچ برنامه ی مشکوکی دابل کلیک نکنه در اون صورت برنامه های معتمد هم فقط برنامه های معتمد دیگر رو اجرا می کنن مگر اینکه بخاطر یک ضعف امنیتی اقدام به اجرای کد مخرب بشن
۲. ممکنه یکی از این برنامه ها توسط یک سیستم عامل دیگه دستکاری بشن که در این صورت این مورد از مسئولیت سیستم عامل خارجه و مقصر سیستم عامل قبلیه
در گنو/لینوکس هم دقیقا مسئله همینطوره. با این تفاوت که در اکو سیستم و استاندارد های گنو٬‌ عموما برنامه هایی که در سیستم عامل نصب نشدن و در دایرکتوری bin یا sbin قرار ندارن به صورت پیشفرض قابل تجرا نیستن و کاربر برای اجرا باید اکیدا مد x+ به اون ها بده. این یعنی که احتمال اجرای تصادفی برنامه های نصب نشده کمتر میشه.

اما میرسیم به بحث اجازه در ویندوز.. ببینید از ابتدای Windows NT 6 یه قابلیتی به ویندوز اضافه شد به نام User accounts control که قبل از اجرای برنامه ای که به سطح دسترسی Administrator احتیاج داشته باشه به کاربر هشدار میده و ازش درخواست تایید اجرا می خواد. متاسفانه بسیاری از کاربرا این قابلیت رو غیر فعال می کنن یعنی هر برنامه ای هر غلطی دلش خواست می تونه بکنه.
خوب مسلما یک برنامه ی چت کردن نباید احتیاجی به سطح دسترسی Administrator داشته باشه ولی فرض کنیم یک برنامه ی چت این دسترسی رو درخواست می کنه. دو حالت وجود داره:
۱. برنامه توسط یک ویروس دستکاری شده و کد مخرب سعی داره با معرفی کردن خودش به عنوان برنامه ی مورد اطمینان به سطح دسترسی Administrator دست پیدا کنه تا بتونه خودشو پخش کنه
۲. برنامه نویسای این برنامه هیچی حالیشون نبوده و الکی درخواست سطح دسترسی بالا کردن که باعث میشه امنیت سیستم کاهش پیدا کنه. پس نتیجه می گیریم برنامه نویس ها کارشون رو بلد نبودن و احتمال وجود ضعف امنیتی زیاده
من جای کاربر باشم در هر دو حالت برنامه رو باز نمی کنم.

یک چیز دیگه هم داریم در ویندوز و گنو/لینوکس به نام امضای دیجیتالی. شرکت های برنامه سازی معتبر فایل های اجرایی خودشون رو امضا می کنن به صورتی که اگر این فایل ها دستکاری بشن این امضا مخدوش بشه. در ویندوز برنامه هایی که امضای نامعتبر باشن با خطای قرمز از کاربر دستور اکید اجرا رو میخوان و برنامه هایی که از سورس های خارجی مثل اینترنت و سیدی و فلش اومده باشه و امضای دیجیتالی نداشته باشه با اخطار زرد از کاربر اجازه ی اکید اجرا رو می خوان
سوالی که پیش میاد اینه که در صورتی که کاربر از منابع معتبر فایل های اجراییش رو بگیره و به فایل های اجرایی مشکوک و از منابع نامعتبر دست نزنه انتی ویروس ایجا چه نقشی رو ایفا میکنه.

ویروسر جان با این حرفت کاملا مخالفم. آنتی ویروس برای ویندوز کاملا ضروریه. البته قبول دارم که آنتی ویروسها همیشه از ویروسها عقبتر هستند و مثلا چند ساعت یا چندروز طول میکشه که ویروسهای جدید شناسایی بشن. ولی همیشه قرار نیست جدیدترین ویروس سیستم ما رو آلوده کنه. گاهی یک ویروس که سالها از ساختش میگذره به سیستم ما وارد میشه و خیلی راحت میتونه کارشو انجام بده اگر آنتی ویروسی در میان نباشه. کافیه فقط یک هفته از ویندوز بدوون آنتی ویروس در اینترنت استفاده کنید تا چندین ویروس سیستم شما رو آلوده کنه. موارد امنیتی که شما ازشون یاد میکنید نمیتونن راه ورود ویروسها رو (به طور کامل) ببندند. البته اگر واقعا روشی دارین که باهاش میشه از ویندوز بدون آنتی ویروس استفاده کرد لطفا برامون بگین. چون من خیلی از وجود آنتی ویروس روی لب تاپم شاکی هستم و اگر بشه به شکلی این مزاحم رو پاک کنم عالی میشه.
منظورتون از چند ساعت و چند روز همون چند ماه و چند سال هست دیگه؟ ویروس های درست و حسابی که به این راحتی ها پیدا نمیشن. اون لینک ویکی پدیا رو بخونید متوجه میشید که ویروس چطوری کار می کنه و نوشتنش بسیار کار مشکلیه به خاطر همین هروقت ویروس جدیدی کشف میشه در اخبار اعلام میکنن. این ویروس ها هم معمولا بعد از چند ماه به پایان انقضاشون میرسن و منسوخ میشن. حالا تازه انتی ویروس کشفشون کنه که منسوخشون کنه.
مخرب های دیگه مثل کرم ها تروجان ها کیلاگر ها هم که همه یه جور بچه بازی هستن و اگر کاربر برنامه های مشکوک رو اجرا نکنه هیچوقت وارد سیستم نمیشن. تنها مخربی که می تونه بدون جلب توجه و فریب کاربر وارد اکوسیستم کنه ویروس هست.
من خیلی وقته از ویندوز استفاده نمی کنم ولی تا اون موقعی هم که استفاده می کردم هیچوقت از انتی ویروس استفاده نمی کردم. انتی ویروس به نظر من فقط یه برنامه ی فشن و خوشگل هست که با رنگ سبز بزرگ بنویسه Your computer is protected که از کاربر پول بگیره. در غیر این صورت شرکت های امنیتی به جای خوشگل کردن و تم دار کردن محصولاتشون میرفتن کیفیت کار رو بالا میبردن.
البته ناگفته نمونه٬‌ یه کار هایی با هوش مصنوعی انجام شده به نحوی که برنامه رو در یک سند باکس اجرا می کنن و فعالیت هاشو تحت نظر می گیرن که روش جالبیه و به نظرم در اینده می تونه از ورود ویروس ها جلوگیری کنه ولی در حال حاضر هنوز کامل نیستن و بیشتر False positive میدن.

فعلا همین

vahidmir2000
02-12-2014, 22:11
منظورتون از چند ساعت و چند روز همون چند ماه و چند سال هست دیگه؟ ویروس های درست و حسابی که به این راحتی ها پیدا نمیشن. اون لینک ویکی پدیا رو بخونید متوجه میشید که ویروس چطوری کار می کنه و نوشتنش بسیار کار مشکلیه به خاطر همین هروقت ویروس جدیدی کشف میشه در اخبار اعلام میکنن. این ویروس ها هم معمولا بعد از چند ماه به پایان انقضاشون میرسن و منسوخ میشن. حالا تازه انتی ویروس کشفشون کنه که منسوخشون کنه.
مخرب های دیگه مثل کرم ها تروجان ها کیلاگر ها هم که همه یه جور بچه بازی هستن و اگر کاربر برنامه های مشکوک رو اجرا نکنه هیچوقت وارد سیستم نمیشن. تنها مخربی که می تونه بدون جلب توجه و فریب کاربر وارد اکوسیستم کنه ویروس هست.
من خیلی وقته از ویندوز استفاده نمی کنم ولی تا اون موقعی هم که استفاده می کردم هیچوقت از انتی ویروس استفاده نمی کردم. انتی ویروس به نظر من فقط یه برنامه ی فشن و خوشگل هست که با رنگ سبز بزرگ بنویسه Your computer is protected که از کاربر پول بگیره. در غیر این صورت شرکت های امنیتی به جای خوشگل کردن و تم دار کردن محصولاتشون میرفتن کیفیت کار رو بالا میبردن.
البته ناگفته نمونه٬‌ یه کار هایی با هوش مصنوعی انجام شده به نحوی که برنامه رو در یک سند باکس اجرا می کنن و فعالیت هاشو تحت نظر می گیرن که روش جالبیه و به نظرم در اینده می تونه از ورود ویروس ها جلوگیری کنه ولی در حال حاضر هنوز کامل نیستن و بیشتر False positive میدن.

تا بحال کاربری رو ندیده بودم که روی عقاید خاص خودش تا این حد پافشاری کنه. بدون آمار و به جرات میتونم بگم 99% سیستمهای ویندوزی در سرتاسر جهان دارای آنتی ویروس هستند و شما کاملا ضرورت (تاکید میکنم ضرورت) نصب آنتی ویروس رو نفی میکنید. اگر UAC در ویندوز میتونست کار خاصی از لحاظ امنیتی انجام بده خود مایکروسافت آنتی ویروس رایگان برای سیستم عاملش معرفی نمیکرد و تازه با افتخار اعلام میکرد با 4 تا دستورالعمل ساده (که شما گفتی) ویندوز امن خواهد بود. به نظرتون واحد بازاریابی مایکروسافت انقدر کودنه که تبلیغ به این بزرگی رو ندیده بگیره؟ روزی که ویندوز بدون آنتی ویروس بتونه سلامت بمونه بهتون قول میدم نیمی از همون یک درصد کاربر سیستم های گنو/لینوکسی هم ویندوزی خواهند شد. الان بزرگترین ضعف ویندوز در مقابل گنو/لینوکس همین مساله امنیته دوست من.

* ببخشید بابت بحث بی ربطی که راه انداختم. همینجا خاتمه بحث رو از جانب خودم اعلام میکنم :)

V i r u s e r
02-12-2014, 22:29
تا بحال کاربری رو ندیده بودم که روی عقاید خاص خودش تا این حد پافشاری کنه. بدون آمار و به جرات میتونم بگم 99% سیستمهای ویندوزی در سرتاسر جهان دارای آنتی ویروس هستند و شما کاملا ضرورت (تاکید میکنم ضرورت) نصب آنتی ویروس رو نفی میکنید. اگر UAC در ویندوز میتونست کار خاصی از لحاظ امنیتی انجام بده خود مایکروسافت آنتی ویروس رایگان برای سیستم عاملش معرفی نمیکرد و تازه با افتخار اعلام میکرد با 4 تا دستورالعمل ساده (که شما گفتی) ویندوز امن خواهد بود. به نظرتون واحد بازاریابی مایکروسافت انقدر کودنه که تبلیغ به این بزرگی رو ندیده بگیره؟ روزی که ویندوز بدون آنتی ویروس بتونه سلامت بمونه بهتون قول میدم نیمی از همون یک درصد کاربر سیستم های گنو/لینوکسی هم ویندوزی خواهند شد. الان بزرگترین ضعف ویندوز در مقابل گنو/لینوکس همین مساله امنیته دوست من.

* ببخشید بابت بحث بی ربطی که راه انداختم. همینجا خاتمه بحث رو از جانب خودم اعلام میکنم :)
اتفاقا UAC مایکروسافت خیلی لازم و حیاتی بود. همونطوری که در گنو/لینوکس ما با کاربر روت وارد سیستم نمیشیم و فقط با su یا sudo سطح دسترسی رو ارتقاع میدیم٬ UAC هم برای افزایش سطح دسترسی فقط و فقط در صورت لزوم هست. اینکه ۹۹٪ درصد هم انتی ویروس دارن یا ندارن مهم نیست. ۹۹٪ سرمایه جهان رو ۱٪ مردم کنترل می کنن. اگر اون کاری که ۱٪ می تونستن بکنن رو همه میکردن که دیگه همه هم سطح بودن

یه نکته ی دیگه هم که قبلا میخواستم به شما بگم ولی نگفتم اینه که برای توسعه دهتده های گنو/لینوکس اصلا مهم نیست که چند درصد کاربرای معمولی از این سیستم عامل استفاده میکنن.
Redhat intel suse oracle و .. سودشون از فروش محصولاتشون به شرکت های دیگر هست و مستقیما با کاربر نهایی ارتباطی ندارن و براشون مهم نیست که منو شما از گنو/لینوکس استفاده می کنیم یا نه. گنو/لینوکس در حال حاضر در سرور ها حرف اول رو میزنه و همین برای توسعه دهنده ها کافیه
شاید تنها شرکتی که مستقیما از افزایش کاربرای گنو/لینوکسی سود میبره کنونیکال هست. گوگل هم که هیچکدوم از استاندارد های گنو رو در سیستم عامل های اندروید و کروم رعایت نمیکنه و رفته قاطی باقالیا. تنها علت موفقیت سیستم عامل ضعیف اندروید تبلیغات وسیعش هست که حالا حوصله بحثشو ندارم

به هر حال از ادامه بحث صرف نظر میکنم. فقط جمله ی نهایی رو تکرار می کنم که هدف انتی ویروس ها جلب توجه کاربرای کم اطلاع بوده و هست. چیزی که به درد می خوره فایروال هست نه انتی ویروس. این تصور این که ویندوز امنیت پایینی داره رو هم باید کنار بزاریم.

Ali_RNT
02-12-2014, 22:43
اگه نظر شخصی من رو بخواید با ویروسر موافقم.ولی در کل من به نرم افزار لینوکسی کد بسته اعتماد ندارم بخاطر همین هم نوشتم اپن سورس نیست!البته ممکنه بخوان از کدشون محافظت کنن ولی نمیشه باز با وجود شهرت این آنتی ویروس بهش اعتماد کرد.هم اکنون نود ۳۲ هم برای لینوکس هست ولی هم کلوز سورسه هم پولی.به نظر من آنتی ویروس به در نمیخوره چون هر ویروس جدیدی میاد همون اول که نمیاد به آنتی ویروس بگه من ویروسم بیا منو پیدا کن!بعد از هفته ها یا ماه ها کشف میشه و به دیتابیس اضافه میشه.تا اون وقت هم اگه بخواد کاری کنه کرده.ولی به نظر من ویروس سازی برای ویندوز خیلی آسون تر از لینوکسه.

فقط کافیه خط زیر رو توی فایل بنویسیدو پسوندشو bat بذارید.با دوبار کلیک در ایکس پی یا ران اس ادمین در ۷ به بعد سیستمو به فنا میده!

vahidmir2000
02-12-2014, 23:46
یه نکته ی دیگه هم که قبلا میخواستم به شما بگم ولی نگفتم اینه که برای توسعه دهتده های گنو/لینوکس اصلا مهم نیست که چند درصد کاربرای معمولی از این سیستم عامل استفاده میکنن.

میخواستم بحثو ادامه ندم ولی خودتون مجبور میکنید آدمو :) اولا اینکه این جمله رو دقیقا قبلا هم گفتین و قبلا هم جوابتونو دادم رفیق :) اگر لینوکس فقط هسته بود و ترمینال میشد حرف شما رو قبول کرد ولی وقتی مینت و اپن سوزه و مانجارو و ... و... به وجود میان کاملا ( با تاکید) برای جلب مخاطب عامه و وقتی این جذب صورت بگیره همین توسعه دهنده های به قول شما بی اعتنا کلی سود خواهند کرد. یکم آرمانگرایی رو از علم و منطق جدا کنید. ممکنه من از فولکس غورباقه ای خوشم بیاد یا عقیده داشته باشم که دماوند بلندترین قلهء دنیاس ولی نمیتونم حکم صادر کنم و بگم فولکس غورباقه ای بهترینه. میتونم بگم به نظر من .... . حکم صادر کردن ( دقیقا نوع و لحن حرف زدن شما معنیش میشه حکم صادر کردن) باید کاملا براساس علم و منطق باشه.

ممنونم از همراهیت. اگر هنوز عقیده دارین آنتی ویروس چیزی بیشتر از Your system is protected نیست یک تاپیک جدید باز کنید و نظر دوستان رو خواستار بشید.

بازم متشکرم :n11:

V i r u s e r
03-12-2014, 09:16
میخواستم بحثو ادامه ندم ولی خودتون مجبور میکنید آدمو :) اولا اینکه این جمله رو دقیقا قبلا هم گفتین و قبلا هم جوابتونو دادم رفیق :)
اشکال نداره یکم به این بخش رونق بدیم بد نیست. من یادم نبود که گفته بودم.. عذر خواهی می کنم :n40:

اگر لینوکس فقط هسته بود و ترمینال میشد حرف شما رو قبول کرد ولی وقتی مینت و اپن سوزه و مانجارو و ... و... به وجود میان کاملا ( با تاکید) برای جلب مخاطب عامه و وقتی این جذب صورت بگیره همین توسعه دهنده های به قول شما بی اعتنا کلی سود خواهند کرد. یکم آرمانگرایی رو از علم و منطق جدا کنید. ممکنه من از فولکس غورباقه ای خوشم بیاد یا عقیده داشته باشم که دماوند بلندترین قلهء دنیاس ولی نمیتونم حکم صادر کنم و بگم فولکس غورباقه ای بهترینه. میتونم بگم به نظر من .... . حکم صادر کردن ( دقیقا نوع و لحن حرف زدن شما معنیش میشه حکم صادر کردن) باید کاملا براساس علم و منطق باشه.

ممنونم از همراهیت. اگر هنوز عقیده دارین آنتی ویروس چیزی بیشتر از Your system is protected نیست یک تاپیک جدید باز کنید و نظر دوستان رو خواستار بشید.

دیگه فکر کنم بالای بیست بار تو این انجمن گفتم که لینوکس Linux چیزی به غیر از یک هسته نیست خودم دیگه حالم از این جمله بهم می خوره.. نه خیر حتی ترمینال هم نیست. هسته است هسته!! اصلا بیخیال
ببین مینت و اپن سوزه و .. توزیع هایی هستن که فقط مصرف کننده هستن. پکیج هایی که توصعه دهنده های دبیان ردهت سوزه ارچ جنتو و .. میسازن رو روی توزیع خودشون قرار میدن. من نمیگم کار بدی می کنن٬‌ ولی در نهایت به گسترش گنو/لینوکس چیزی اضافه نمی کنن. تنها چیزی که اضافه می شه کاربر هست. حالا این که افزایش کاربر چه سودی برای توسعه دهنده ها داره رو من نمیدونم. چیزی که سود اوره مشتری هست. مثلا کمپانی ادوبی مشتری ردهت هست. این میشه سود اوری. حالا ۲۰ تا کاربری که بلد نیستن یک دستورو کپی کنن توی ترمینال و زرت و زرت میگن لینوکس بدرد نمیخوره چه باشن چه نباشن هیچ فرقی نداره. اتفاقا نبودش باعث میشه وقت بقیه کمتر گرفته بشه و به چیزای مهمتر برسن. راجع به اوبونتو نظری نمیدم چون منبع سود اوری کنونیکال مشخصه. یه مدت اطلاعات کاربراشو به امازون میفروخت الانم برنامه های غیر ازاد میفروشه پس افزایش کاربر براش خوبه.
البته هر توزیعی به سهم خودش به کل دنیای گنو/لینوکس کمک میکنه. ولی توزیع هایی که تازه کار هارو هدف میدن کمتر. خوبی وجود این توزیع ها اینه که باعث میشن تا کاربرای با پتانسیل وارد محیط بشن و شاید در اینده یه کمکی به گسترش گنو/لینوکس کنن. ولی این که هدفمون رو فقط افزایش کاربر قرار بدیم با تم های مختلف خوشگل موشگل یا برنامه ی نصب اتوماتیک چیزی گسترش داده نمیشه
شما بحث رو دارید به سمتی پیش میبرید که من دارم به زور نظر خودم رو به بقیه اعمال می کنم. در حالی که خودتون برای نظرات خودتون دلیلی نمیارید.
شما میفرمایید افزایش کاربرهای توزیع های Mint و PCLinuxOS خوبه؟ خوب بفرمایید دقیقا چه کمکی می کنن این یوزر ها؟
شما میفرمایید انتی ویروس لازمه ولی دلیلی نیاوردید. "بدون انتی ویروس یه هفته ای ویروسی میشی" دلیل نیست.
تاپیک هم لازم نیست. قبلا تاپیک براش باز شده ولی دوستان بدون دلیل و فقط با پافشاری بر عقیده های خودشون بدون مدرک تاپیک رو به حاشیه کشیدن و اخرشم تاپیک قبل از این که شروع بشه پاک شد!
من شخصا حوصله ندارم این بحثو با کسایی که اصلا نمیدونن سیستم عامل چیه و چطوری کار می کنه انجام بدم. کسایی هم که میشناسم و اطلاعاتشون بالاست بیشترشون با من هم عقیده هستن. اینجا هم که سالی یه بار بیشتر پست نمیخوره. کلا بخش گنو/لینوکس ۵ نفر هستن که سر میزنن به اضافه ی ماهی یه نفر که کالی نصب کرده میخواد هکر بشه ولی هنوز نمیدونه کار ls چیه

بازم متشکرم :n11:
من هم تشکر می کنم از شما :n01:

vahidmir2000
03-12-2014, 12:53
دیگه فکر کنم بالای بیست بار تو این انجمن گفتم که لینوکس Linux چیزی به غیر از یک هسته نیست خودم دیگه حالم از این جمله بهم می خوره.. نه خیر حتی ترمینال هم نیست. هسته است هسته!! اصلا بیخیال
ببین مینت و اپن سوزه و .. توزیع هایی هستن که فقط مصرف کننده هستن. پکیج هایی که توصعه دهنده های دبیان ردهت سوزه ارچ جنتو و .. میسازن رو روی توزیع خودشون قرار میدن. من نمیگم کار بدی می کنن٬‌ ولی در نهایت به گسترش گنو/لینوکس چیزی اضافه نمی کنن. تنها چیزی که اضافه می شه کاربر هست. حالا این که افزایش کاربر چه سودی برای توسعه دهنده ها داره رو من نمیدونم. چیزی که سود اوره مشتری هست. مثلا کمپانی ادوبی مشتری ردهت هست. این میشه سود اوری. حالا ۲۰ تا کاربری که بلد نیستن یک دستورو کپی کنن توی ترمینال و زرت و زرت میگن لینوکس بدرد نمیخوره چه باشن چه نباشن هیچ فرقی نداره. اتفاقا نبودش باعث میشه وقت بقیه کمتر گرفته بشه و به چیزای مهمتر برسن. راجع به اوبونتو نظری نمیدم چون منبع سود اوری کنونیکال مشخصه. یه مدت اطلاعات کاربراشو به امازون میفروخت الانم برنامه های غیر ازاد میفروشه پس افزایش کاربر براش خوبه.
البته هر توزیعی به سهم خودش به کل دنیای گنو/لینوکس کمک میکنه. ولی توزیع هایی که تازه کار هارو هدف میدن کمتر. خوبی وجود این توزیع ها اینه که باعث میشن تا کاربرای با پتانسیل وارد محیط بشن و شاید در اینده یه کمکی به گسترش گنو/لینوکس کنن. ولی این که هدفمون رو فقط افزایش کاربر قرار بدیم با تم های مختلف خوشگل موشگل یا برنامه ی نصب اتوماتیک چیزی گسترش داده نمیشه
شما بحث رو دارید به سمتی پیش میبرید که من دارم به زور نظر خودم رو به بقیه اعمال می کنم. در حالی که خودتون برای نظرات خودتون دلیلی نمیارید.
شما میفرمایید افزایش کاربرهای توزیع های Mint و PCLinuxOS خوبه؟ خوب بفرمایید دقیقا چه کمکی می کنن این یوزر ها؟
شما میفرمایید انتی ویروس لازمه ولی دلیلی نیاوردید. "بدون انتی ویروس یه هفته ای ویروسی میشی" دلیل نیست.
تاپیک هم لازم نیست. قبلا تاپیک براش باز شده ولی دوستان بدون دلیل و فقط با پافشاری بر عقیده های خودشون بدون مدرک تاپیک رو به حاشیه کشیدن و اخرشم تاپیک قبل از این که شروع بشه پاک شد!
من شخصا حوصله ندارم این بحثو با کسایی که اصلا نمیدونن سیستم عامل چیه و چطوری کار می کنه انجام بدم. کسایی هم که میشناسم و اطلاعاتشون بالاست بیشترشون با من هم عقیده هستن. اینجا هم که سالی یه بار بیشتر پست نمیخوره. کلا بخش گنو/لینوکس ۵ نفر هستن که سر میزنن به اضافه ی ماهی یه نفر که کالی نصب کرده میخواد هکر بشه ولی هنوز نمیدونه کار ls چیه

دوست عزیز اولا ممنونم که مثل همیشه مخاطبینتونو یه مشت بی سواد و نادان فرض کردین ولطف کردین بهشون راهنمایی رسوندین. بنده شخصا در دنیای کامپیوتر همیشه تجربه گرا بودم و مطالب علمی و نوشته های روی کاغذ زیاد برام جالب نبوده. بله من میگم ویندوز ویروسی میشه چون خودم در طی این ده سال کار با کامپیوتر بارها دیدم که چقدر راحت ویندوز ویروسی میشه. این مسالهء پیچیده ای نیست که بخوایم براش ده صفحه دلیل بنویسیم. ویروسهای ویندوز زیادن و همه جا هستن پس عقل سلیم (چیزی که قطعا هیچ کدوم از کاربران این انجمن غیر از شما ندارن) حکم میکنه آدم پیشگیری کنه. قبول دارم آنتی ویروسها همیشه باعث پیشگیری نیستن ولی بودنشون %100 از نبودنشون بهتره. لازم نیست پولی هم توی جیب شرکتها بریزیم. من سالیان درازه که دارم از نسخه های رایگان Avira و Avast و ... استفاده میکنم. و مشکلی هم ندارم که روزی یه تبلیغ از این شرکتا روی دسکتاپم ببینم (حداکثر روزی یه تبلیغ)

در مورد کمکی که افزایش کاربر به هر محیطی هم میکنه انقدر ساده است که به قول خودتون آدم حالش بد میشه بخواد توضیح بده. تا جامعه ای نباشه پیشرفتی (در هر جهت) رخ نمیده. همین که 4 تا کاربر حداقل یه سیستم عامل یا نرم افزار رو روی سیستمشون نصب کنن و 4 روز باهاش کنن و 4 تا ایرادشو حداقل تو همین انجمن ها گزارش کنن باعث میشه اون اکوسیستم پویا باشه و امیدی به پیشرفتش باشه. اندروید پیشرفت کرد چون کاربرپسند بود (شخصا اصلا دوسش ندارم)

این غلط املایی گرفتن شما هم خودش احتیاج به یک انجمن مستقل داره که در اونجا شما ویراستار باشی و همهء پستهای همهء کاربرا رو که قطعا بی سوادن ویرایش کنید. فکر کنم اینجا دیگه همه بدونن وقتی من و شما میگیم لینوکس منظورمون چیه و وقتی میگیم ویندوز منظورمون چیه. شما کوه رو ول کردی و چسبیدی به دونه های شن.

کسایی هم که میشناسم و اطلاعاتشون بالاست بیشترشون با من هم عقیده هستن. اینجا هم که سالی یه بار بیشتر پست نمیخوره. کلا بخش گنو/لینوکس ۵ نفر هستن که سر میزنن به اضافه ی ماهی یه نفر که کالی نصب کرده میخواد هکر بشه ولی هنوز نمیدونه کار ls چیه[

خوشحالم که دوستانتون همه اطلاعاتشون بالاست و همگی آنتی ویروس رو نفی میکنن و همگی وقتی میخوان از لینوکس حرف بزنن حواسشون هست که شما ازشون غلط املایی نگیرید و فقط محدود به این 5 نفر کاربر این انجمن نیستین که همشون بی سوادن. این که یه نفر عشق نصب کالی و -- باشه نه تنها عیب نیست بلکه خیلی هم خوبه و اینکه با صداقت میاد میگه من دوست دارم کالی نصب کنم و هیچی بلد نیستم قابل تقدیره. و نگاه شما که همیشه از بالاست یک صفت بد انسانی محسوب میشه.

بازم ممنونم استاد

لینوکس = یک هسته
لینوکس = سیستم عاملهای بر پایهء لینوکس
لینوکس= .....

1376MAXIMUM
03-12-2014, 16:05
راست میگه دیگه من ویندوز بدون انتی ویروس هم داشتم یک دونه ویذوز هم نداشتم حالا به تتزگی نصب کردم اونم چرا فقط به این دلیل که توی اموزشگاه که میرفتم سیستم ها بهش فلش های ویروسی وصل شده بود و مجبور بودم برای ارایه کار فلش بهش وصل کنم وگرنه قبلش تا حالا برام پیش نیومده بود که سیستمم ویروس روش پیدا بشه و کسایی هم که انتی ویروس داشتن بهم نگفته بودن من اره فلشت ویروس داشت یا داره و ... و این مایه ی تعجب بود توی اموزشگاه که یک نفر پیدا شده سیستمش بدون انتی ویروس ویروس نداره

V i r u s e r
03-12-2014, 16:43
دوست عزیز اولا ممنونم که مثل همیشه مخاطبینتونو یه مشت بی سواد و نادان فرض کردین ولطف کردین بهشون راهنمایی رسوندین. بنده شخصا در دنیای کامپیوتر همیشه تجربه گرا بودم و مطالب علمی و نوشته های روی کاغذ زیاد برام جالب نبوده. بله من میگم ویندوز ویروسی میشه چون خودم در طی این ده سال کار با کامپیوتر بارها دیدم که چقدر راحت ویندوز ویروسی میشه. این مسالهء پیچیده ای نیست که بخوایم براش ده صفحه دلیل بنویسیم. ویروسهای ویندوز زیادن و همه جا هستن پس عقل سلیم (چیزی که قطعا هیچ کدوم از کاربران این انجمن غیر از شما ندارن) حکم میکنه آدم پیشگیری کنه. قبول دارم آنتی ویروسها همیشه باعث پیشگیری نیستن ولی بودنشون %100 از نبودنشون بهتره. لازم نیست پولی هم توی جیب شرکتها بریزیم. من سالیان درازه که دارم از نسخه های رایگان Avira و Avast و ... استفاده میکنم. و مشکلی هم ندارم که روزی یه تبلیغ از این شرکتا روی دسکتاپم ببینم (حداکثر روزی یه تبلیغ)

در مورد کمکی که افزایش کاربر به هر محیطی هم میکنه انقدر ساده است که به قول خودتون آدم حالش بد میشه بخواد توضیح بده. تا جامعه ای نباشه پیشرفتی (در هر جهت) رخ نمیده. همین که 4 تا کاربر حداقل یه سیستم عامل یا نرم افزار رو روی سیستمشون نصب کنن و 4 روز باهاش کنن و 4 تا ایرادشو حداقل تو همین انجمن ها گزارش کنن باعث میشه اون اکوسیستم پویا باشه و امیدی به پیشرفتش باشه. اندروید پیشرفت کرد چون کاربرپسند بود (شخصا اصلا دوسش ندارم)

این غلط املایی گرفتن شما هم خودش احتیاج به یک انجمن مستقل داره که در اونجا شما ویراستار باشی و همهء پستهای همهء کاربرا رو که قطعا بی سوادن ویرایش کنید. فکر کنم اینجا دیگه همه بدونن وقتی من و شما میگیم لینوکس منظورمون چیه و وقتی میگیم ویندوز منظورمون چیه. شما کوه رو ول کردی و چسبیدی به دونه های شن.

خوشحالم که دوستانتون همه اطلاعاتشون بالاست و همگی آنتی ویروس رو نفی میکنن و همگی وقتی میخوان از لینوکس حرف بزنن حواسشون هست که شما ازشون غلط املایی نگیرید و فقط محدود به این 5 نفر کاربر این انجمن نیستین که همشون بی سوادن. این که یه نفر عشق نصب کالی و -- باشه نه تنها عیب نیست بلکه خیلی هم خوبه و اینکه با صداقت میاد میگه من دوست دارم کالی نصب کنم و هیچی بلد نیستم قابل تقدیره. و نگاه شما که همیشه از بالاست یک صفت بد انسانی محسوب میشه.

بازم ممنونم استاد

لینوکس = یک هسته
لینوکس = سیستم عاملهای بر پایهء لینوکس
لینوکس= .....
این خیلی خوبه که شما ‍مخاطبینتون رو بیسواد فرض نمی کنید. من مطالعات ازاد زیاد انجام میدم حالا دارم اطلاعاتمو بدون هیچ قید و شرطی رایگان و با ارائه منبع در اختیار شما و بقیه قرار میدم و شما میگید من شمارو بیسواد فرض کردم.. باشه حالا که اینجور شد خودت شروع کردی ها:n01:
شما میگید ویندوز ویروسی میشه. من هنوز نفهمیدم منظور شما از ویروس چیه؟ منظورتون Computer Virus هست؟ یا منظورتون Malicious software هست؟ بالاخره شما که قصد ندارید یاد بگیرید از کلمات درست استفاده کنید حداقل یه زیر نویسی رو نویسی بزارید ما بفهمیم شما چی میگید.
اتفاقا مسئله ی امنیت خیلی پیچیده تر از این حرفاست که بشه تو ده صفحه بررسیش کرد. خب این عقل سلیمی که شما راجع بهش حرف میزنید رو بیارید اینجا یک مثال.. فقط مثال از نحوه ی ویروسی شدن فایل اجرایی برای ما بزنید ما متوجه بشیم. شاید خودم روی لپتاپم ویرو.. ببخشید انتی ویروس کومودو نصب کردم.
این تبلیغاتی که شما ازش حرف میزنی ۱۰۰ برابر از ویروس بد تره. معلوم نیست به بهانه ی تبلیغات چقدر اطلاعات کاربر رو جابجا می کنن.. حداقل پول بدی خیالت راحته که درامد شرکت از پول توئه نیازی به فروش اطلاعاتت ندارن. مثل فیس بوک توییتر٬‌ وایبر و اوبونتو

همونطوری که گفتم توزیع های مصرف کننده در گسترش گنو/لینوکس نقشی نداشتند و جالبه که همیشه هم بیشترین یوزر ها رو دارن. من نگفتم افزایش کاربر بده. دارم میگم کاربر چه زیاد بشه چه نشه گنو/لینوکس پابرجا میمونه و هدف اصلی سیستم عامل گنو/لینوکس افزایش کاربر نیست.

شما هم به جای این که بحث رو با دلیل و مدرک پیش ببرید دارید بنده رو بد جلوه میدید. قلت املایی یه چیزه٬ استفاده کردن از کلمات نادرست یه چیز دیگست. اگر قرار باشه برای چند معنی و مفهوم مختلف فقط یک کلمه رو به کار ببریم دیگه چرا زبان اختراع شد.. نمیدونم شاید شما یه جوری علم غیب دارید من نمیدونم. شما میگید لینوکس من باید فرض کنم که شما به غلط از واژه ی لینوکس به جای گنو/لینوکس استفاده کردید. حالا اگه منظورتون خود لینوکس باشه چی میگید؟ هسته ی لینوکس؟ چه کاریه؟ خوب اسم درست هر چیزی رو به جای خودش استفاده کنید دیگه

من یادم نمیاد جایی گفته باشم "دوستان من" گفتم میشناسم. چرا حرفای منو تفسیر می کنید؟ من جایی گفتم این ۵ نفر باسواد یا بی سوادن؟
برخلاف شما٬‌ بنده قبل از این که همینجوری کلماتو بریزم رو کیبورد قبلش فکر می کنم تا لازم نباشه خواننده تفسیرش کنه. لطفا از این به بعد پست های بنده رو دقیقا همون جوری نوشته شده بخونید. اگر کسی دوست من بود مینوشتم دوست. اگر هم نگفتم کسی سواد داره یا نداره دقیقا منظورم همون بود اگر نوشتم لینوکس منظورم لینوکسه و اگر نوشتم گنو/لینوکس منظورم سیستم عامله. در ضمن نگفتم همشون
اتفاقا منم عاشق جراحی هستم. به نظرتون با صداقت برم بیمارستان بگم هیچی بلد نیستم اومدم جراحی قلب باز انجام بدم چی میشه؟
۱. بهم میخندن؟
۲. زنگ میزنن نگهبان منو جمع کنه ببره؟
۳. زنگ میزنن تیمارستان بیاد منو جمع کنه ببره؟
۴. تیغ جراحی میدن دستم میگن بفرما داخل تیمتون منتظرتونه؟

Ali_RNT
03-12-2014, 17:06
من از ویروسر جان خواهش میکنم دیگه بحث رو تموم کنن.با این بحث ها تاپیک طولانی میشه.در ضمن این تاپیک اوبونتو هست نه بحث در مورد امنیت لینوکس و آنتی ویروس و اینکه لینوکس بگیم یا گنو/لینوکس و کی بیسواده و ... .

اگه اینطوری راضی میشید اصلا آقا من غلط کردم آنتی ویروسی معرفی کردم، شکر خوردم.راضی شدید؟؟؟شما نکات امنیتی رو رعایت کنین دیگه نیازی نیست.یه صلوات بفرستید و بحثو تموم کنید.اگه هنوز هم بحثی هست پی ام ، پیغام بازدید کننده، ...

vahidmir2000
03-12-2014, 17:37
منم به نوبهء خودم از ویروسر عزیز متشکرم. علی جان شما لطف کردی و اطلاع رسانی کردی . خیلی ازت ممنونم.

rose.sat
10-12-2014, 20:06
سلام برا نصب چیز شکن در آبونتو چیکار باید کرد لطفا راهنمایی بفرمایید

vahid78
10-12-2014, 20:20

می تونید از انواع وی/پی//ان ها استفاده کنید مثل open v/p//n یا حتی ke\\rio

CP-LS
10-12-2014, 20:20

کار خاصی نیاز نیست فثط تور را نصب کن

Ali_RNT
10-12-2014, 21:08
سلام بچه ها کسی میتونه به من روش کار با اپن وی *ی ان رو بگه؟

1376MAXIMUM
10-12-2014, 23:06
تو همین انجمن تو قسکت مبتدی ها من پرسیدم یه نگاه بندازید

vahid78
11-12-2014, 08:21

با سلام

فقط کافیه بسته network-manager-openv*n-gnome را نصب کنید
بعد وارد قسمت networking و گزینه configure v*n را انتخاب می کنید و فایل ها را ایمپورت می کنید

vahid78
11-12-2014, 08:30

با سلام

فقط کافیه بسته network-manager-openv*n-gnome را نصب کنید
بعد وارد قسمت networking و گزینه configure v*n را انتخاب می کنید و فایل ها را ایمپورت می کنید

1376MAXIMUM
12-12-2014, 00:11
بچه ها اوبونتو سافت ور سنتر من گم شده نیست رو سیستم چجوری برش گردونم

Ali_RNT
12-12-2014, 05:51
بچه ها اوبونتو سافت ور سنتر من گم شده نیست رو سیستم چجوری برش گردونم

کد زیر تو ترمینال بزنید:

Life24
21-12-2014, 00:38
سلام
در ابونتو بخواهیم یک دستور در ترمینال میزنیم و باقی شو خودش تکمیل کنه یا پیشنهادات رو بیاره باید چه دکمه ای رو از کیبورد زد؟

Life24
21-12-2014, 01:10
سلام
میرم که یک فایل جدید بسازم و یک متن داخلش تایپ کنم.
میگه میخواهی تایپ کنی میگم بله
اینتر میزنم این طوری مشه و اول خط کد پی اچ پی یعنی
< هم کار نمیده

milad_gta
21-12-2014, 01:17
@llife24

برای تکمیل دستور باید Tab بزنید. اگر تعدادی دستور با همون پیشوند که نوشتید شروع بشند دو بار Tab بزنید تا همه رو نشون بده. اگر تعداد خیلی زیاد باشه یک سوال میپرسه که باید تایید کنید.

برای ویرایش فایل دارید از ویرایشگر VI استفاده میکنید، برای نوشتن در این ویرایشگر باید با زدن i وارد مود insert بشید. من برای شروع ادیتور nano رو بهتون پیشنهاد میدم یا gedit. یا حتی mousepad. اگر محیط بهتر مدنظرتون هست Geany یا eclipse.

farzad02
23-12-2014, 20:19
سلام
میرم که یک فایل جدید بسازم و یک متن داخلش تایپ کنم.
میگه میخواهی تایپ کنی میگم بله
اینتر میزنم این طوری مشه و اول خط کد پی اچ پی یعنی
< هم کار نمیده

کار با vi و vim نسبتا سخته. باید با دستوراتش آشنا باشی. nano کارتو راه میندازه

اگر دوست داری دستورات رو یاد بگیری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fujin
29-12-2014, 19:34
با سلام ...

من دارم روی پروژه ای در لینوکس کار میکنم که شدیدا به بلوتوث محتاج هست ...

هیچ میکلی با اتصال و استفاده ندارم ولی سرعت ارسال فایل در اوبونتو تقریبا 5 برابر کمتر از ویندوز هست ... خیلی خیلی کنده ...

واقعا چرا ؟ آیا مشکل بلوز هست یا دانگل هایی که تو ایران هست خوب پشتیبانی نمیشه ...

برای مثال من یک فایل 7MB رو در ویندوز به یک گوشی فرستادم با مدت حدود 45 ثانیه ولی همین فایل رو در اوبونتو حدود 2 دقیقه و 40 ثانیه طول کشید ...

من از ussp_push جهت ارسال در اوبونتو استفاده کردم ...

لطفا شما هم تست کنید و تایید کنید که آیا فقط مشکل من هست یا مشکل همگانی هست ؟

با تشکر

aeissa
29-12-2014, 21:18
سلام میخوام اوبونتو رو کنار وین۷ نصب کنم ولی پارتیشنا رو تو قسمت پارتیشن بندی اوبونتو شناسایی نمیکنه

Ali_RNT
29-12-2014, 21:35
سلام میخوام اوبونتو رو کنار وین۷ نصب کنم ولی پارتیشنا رو تو قسمت پارتیشن بندی اوبونتو شناسایی نمیکنه

شما احتمالا دو تا پارتیشن Extended دارید.این یه باگه که متاسفانه هنوز رفع نشده.ولی با پارتیشن بندی تو ویندوز درست میشه.نرم افزار EaseUS Partition manager رو بگیرید و یه عکس از صفحه ی اصلیش بذارید.بعد بهتون میگم که چطور پارتیشن بندی کنید تا درست شه.

================================================== ========================

با سلام ...

من دارم روی پروژه ای در لینوکس کار میکنم که شدیدا به بلوتوث محتاج هست ...

هیچ میکلی با اتصال و استفاده ندارم ولی سرعت ارسال فایل در اوبونتو تقریبا 5 برابر کمتر از ویندوز هست ... خیلی خیلی کنده ...

واقعا چرا ؟ آیا مشکل بلوز هست یا دانگل هایی که تو ایران هست خوب پشتیبانی نمیشه ...

برای مثال من یک فایل 7MB رو در ویندوز به یک گوشی فرستادم با مدت حدود 45 ثانیه ولی همین فایل رو در اوبونتو حدود 2 دقیقه و 40 ثانیه طول کشید ...

من از ussp_push جهت ارسال در اوبونتو استفاده کردم ...

لطفا شما هم تست کنید و تایید کنید که آیا فقط مشکل من هست یا مشکل همگانی هست ؟

با تشکر
از برنامه ی blueman استفاده کنید، کد زیر رو تو ترمینال بزنید:

اینتر رو بزنید و رمزتون رو وارد کنید.بعد توی منوی بالای صفحه bluetooth manager رو سرچ کنید.توی بیشتر فروم های خارجی مشکل با نصب این برنامه حل شده...

aeissa
29-12-2014, 22:50
سلام علی آقا

Ali_RNT
30-12-2014, 07:29
فکر نکنم با همین سه پارتیشن مشکلی باشه.DVD اوبونتو رو بوت کنید و Start ubuntu without installing رو بزنید و از منوی بالا سمت چپ gparted رو سرچ کنید.ببینید اون درایو ها رو نشون میده یا نه؟

احتمالا شما باید اون درایو آخر رو به درایو G اضافه کنید.ولی چون مطمئن نیستم فعلا همون جمله که زیرش خط کشیده شده رو تست کنید تا با دوستان مشورت کنم...

ata.royalfalcon
30-12-2014, 08:26

سلام علی آقا

سلام .

هارد ديسك مورد بصورت Dynamic هست ، پيشنهاد ميكنم به Basic كانورت كنيد كه احتمالاً مشكلتان برطرف ميشود .

براي كانورت كردن به Basic ميتونيد طبق مراحل گفته شده در پست زير عمل كنيد كه البته لازم هست اطلاعات مهم موجود در پارتيشنها را به جاي ديگري (مثلاً هارد ديسك اكسترنال) منتقل كنيد چون در مرحله اجراي دستور delete volume پارتيشنها حذف و در نتيجه كليه اطلاعات از بين ميروند .

و يا اينكه از برنامه AOMEI Dynamic Disk Manager Pro Edition براي كانورت از Dynamic به Basic استفاده كنيد كه اطلاعات از بين نميرود ولي بازهم توصيه ميكنم از اطلاعات مهم يك كپي در جاي ديگري داشته باشيد .

behnamy01
01-01-2015, 15:01
دوستان همزمان نمیشه چند میز کار رو نصب کرد؟ سوال دومم هم اینه که من قبلا kubuntu رو نصب کردم روی Ubuntu 12.04 بعدش امروز از اون میزکار Logout کردم و از اون بخش مربوطه توی صفحه لاگین رفتم به همون میز کار اصلی Ubuntu بعدش از اونجا خواستم به ورژن جدید آپگرید کنم همش اررور میداد! فکر میکنم مربوط به همین kubuntu باشه چون چیز خاص دیگه ای نصب نیست که این مشکل رو ایجاد کنه. جریان چیه به نظرتون؟

vahidmir2000
01-01-2015, 15:51
دوستان همزمان نمیشه چند میز کار رو نصب کرد؟ سوال دومم هم اینه که من قبلا kubuntu رو نصب کردم روی Ubuntu 12.04 بعدش امروز از اون میزکار Logout کردم و از اون بخش مربوطه توی صفحه لاگین رفتم به همون میز کار اصلی Ubuntu بعدش از اونجا خواستم به ورژن جدید آپگرید کنم همش اررور میداد! فکر میکنم مربوط به همین kubuntu باشه چون چیز خاص دیگه ای نصب نیست که این مشکل رو ایجاد کنه. جریان چیه به نظرتون؟

میشه چند میزکار رو با هم نصب کرد. متن اروری که دریافت میکنید رو اینجا بنویسید لطفا .

behnamy01
01-01-2015, 16:10
میشه چند میزکار رو با هم نصب کرد. متن اروری که دریافت میکنید رو اینجا بنویسید لطفا .
متن اررور رو دیگه ندارم چون kubuntu اینا رو کلا پاک کردم و دارم الان آپگرید میکنم. فقط یک سوال دیگه من طبق توضیحات این لینک زیر اومدم kubuntu رو پاک کردم ولی بعدش یک دفعه فایرفاکس پرید!! صفحه لود شدن اولیه سیستم عامل هم شکل و شمایلش عوض شد!! طبق دستور اول لینک زیر همونی که 17 تا مثبت گرفته عمل کردم، درست بوده اینکارم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aeissa
08-01-2015, 10:27
مجددا سلام باز منم، این چند روز خیلی اذیتتون کردم
بلاخره تونستم هاردمو بیسیک کنم و اوبونتو رو در کنار ویندوز ۷ بنصبم ولی وقتی عملیات نصب تموم میشه و ریستارت میشه سیستم اوبونتو بالا نمیاد
روی اوبونتو ک کلیک میکنم یه صفحه سیاه میاد با متن زیر :
initialize variable space...
starting emain...

Ali_RNT
08-01-2015, 10:49
منوی بوتتون گزینه ی Recoveruy mode یا چیزی شبیه به اون داره؟ اونو امتحان کنید ببینید بوت میشه یا نه.

aeissa
08-01-2015, 10:52
منوی بوتتون گزینه ی Recoveruy mode یا چیزی شبیه به اون داره؟ اونو امتحان کنید ببینید بوت میشه یا نه.
گذینه ویندوز، لینوکس و پایینشون هم diagnostics tools

Ali_RNT
08-01-2015, 20:20
همون diagnostic tools رو بیارید و ببینید اصلا بوت میشه یا نه.

آیا مشکل شما شبیه این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست؟

aeissa
08-01-2015, 20:30
همون diagnostic tools رو بیارید و ببینید اصلا بوت میشه یا نه.

آیا مشکل شما شبیه این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست؟
مشکل حل شد دوست عزیز ممنون که جواب دادی.
مشکل این بود ک من برا لینوکس پارتیشن / درست نکرده بودم
[emoji3]

ArashMiniStar
15-01-2015, 00:15
یه مومنی ایتجا هست یه دانلود منیجر درست حسابی بگه که مردیم از سرعت پایین دانلود؟:n30:

1376MAXIMUM
15-01-2015, 01:10
یه مومنی ایتجا هست یه دانلود منیجر درست حسابی بگه که مردیم از سرعت پایین دانلود؟:n30:
Uget نرم افزار خوبیه من دارمش و از عملکردش راضیم شما هم امتحانش کنید
البته مومن نیستم

vahidmir2000
15-01-2015, 02:20

اگر فقط برای افزایش سرعت میخواید axel نرم افزار محبوب منه که تحت ترمینال اجرا میشه و تا ۳۲ کانکشن رو هم ساپورت میکنه. اگر با محیط گرافیکی و امکانات بیشتر میخوای Xdm هم خوبه که تقریبا شبیه IDM در ویندوز هست. افزونهء Downthemall در فایرفاکس رو هم که دیگه همه میشناسن. البته سرعت دانلود فقط به دانلود منیجر مربوط نمیشه و به سرور هم خیلی بستگی داره.

milad_gta
15-01-2015, 02:30

من هم axel رو پیشنهاد میکنم، سبک و خوبه اما اگر کانکشن قطع بشه نمیتونه مجددا اتصال برقرار کنه.

aria2 هم یکی از گزینه های خوب هست منتهی تعداد کانکشن ها رو نمیتونه هوشمند کنترل کنه و باید مرتب تغییرش بدید اما! یکی از دوستان در انجمن اوبونتو یک پروژه کوچیک ایجاد کرده با اسم PersianDM که میتونه aria2 رو به شکل مناسب و هوشمندانه کنترل کنه. ظاهرا افرادی که ازش استفاده میکنند راضی هستند و روند توسعه خوبی هم داره.

wget قدرتمند هست ولی فقط از یک کانکشن استفاده میکنه.

flareget نزدیک ترین گزینه به IDM هست که من پیشنهاد نمیکنم چون انحصاریه (نسخه رایگان داره).

fatrat هم خیلی وقت پیش استفاده میکردم بد نیست.

اگر یک گزینه گرافیکی ساده و مناسب میخواید Downthemall خیلی خوبه.

Ali_RNT
15-01-2015, 08:46
من به شخصه بالا ترین سرعت رو از سرور های یکسان با Uget ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و XDm ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داشتم.

PersianDM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم که دوستمون معرفی کردن تست کردم و عالی بود.

ArashMiniStar
15-01-2015, 13:15
من به شخصه بالا ترین سرعت رو از سرور های یکسان با Uget ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و XDm ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داشتم.

PersianDM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم که دوستمون معرفی کردن تست کردم و عالی بود.
ممنون از همگی همون xdm ریختم خیلی عالی عمل میکنه شبیه idm
مشکل دانلود منیجر هایی که قبلا استفاده کردم این بود که تک کانکشن دانلود میکردن و هیچ فرقی با دانلود با مرورگر نمیکرد

یه سوال دیگه هم از خدمت دوستان داشتم
من kerio نسخه deb رو که میخوام نصب کنم این ubunto software center هنگ میکنه خود به خود حذف میشه دلیلش چیه!!

Ali_RNT
15-01-2015, 14:34
ممنون از همگی همون xdm ریختم خیلی عالی عمل میکنه شبیه idm
مشکل دانلود منیجر هایی که قبلا استفاده کردم این بود که تک کانکشن دانلود میکردن و هیچ فرقی با دانلود با مرورگر نمیکرد

یه سوال دیگه هم از خدمت دوستان داشتم
من kerio نسخه deb رو که میخوام نصب کنم این ubunto software center هنگ میکنه خود به خود حذف میشه دلیلش چیه!!

فایل deb دانلود شده رو به پوشه ی home خودتون کپی کنید و ترمینال رو باز کنید.بعد بنویسید:

به جای file_name اسم فایل deb رو بنویسید.بعد اینتر رو بزنید و رمزتون رو وارد کنید. حواستون به کوچک و بزرگی حروف باشه.

ArashMiniStar
16-01-2015, 14:12
برای موضوع عبور از تحریم ها بهترین راه حل چیه؟ ما یه پلاگین برای گوگل کروم میخوایم نصب کنیم موندیم برای تغییر ای پی چه برسه به فیض بوک اینا [emoji47]
اگه میشه یه لینک بدین کامل بگه چیکار کنم هر چی اینو اونو نصب میکنم به نتیجه نمیرسم
ممنون

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

Ali_RNT
16-01-2015, 14:30
شما اگه اکانت کریو داشته باشید حله مشکلی نداره. اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو مطالعه کنید.

ArashMiniStar
16-01-2015, 19:09
شما اگه اکانت کریو داشته باشید حله مشکلی نداره. اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو مطالعه کنید.
بسیار مچکرم از شما خیلی عالی شد واقعا راضیم از اوبونتو.قبل این kubunto ریختم با اینکه محیطش بنظر قشنگ تر میومد ولی خیلی خیلی گیج کننده بود اومدم اوبونتو میبینم با همه چی احساس راحتی میکنم:n20: اون kde اصلا همش هنگ و قفل میکرد نمیدونم چرا :n38:برای اینکه یه تنظیمی پیدا کنم یه شبانه روز باید وقت میذاشتم از بس گیج میکرد :n31:
فقظ سوال آخرم هم اگه میشه مطرح کنم چون سیستم عامل اصلیم اوبونتو یه لازمه همه چی اوکی باشه:n02:
من الان اوبونتو 14.10 64 بیت دارم بعد یه دی وی دی هم دارم مال دیکشنری لانگمن
اومدم با دستور linux32 دیکشنری رو نصب کردم با sh نمیشد(با sh میگفت سیستم 64 بیته ارور میداد بخاطر همین سرچ کردم دیدن با linux32 میگن بنصبم)
بعد آیکن ش الان رو دسکتاپه ولی با اینکه تمام دسترسی هارو دادم وقتی کلیک میکنم روش هیچ اتفاقی نمیفته
کسی نظری نداره این مشکلو حل کنم یا با یه نرم افزاره دیگه لانگمن رو داشته باشم؟
مچکر مچکر :n12:

godfather_mk
16-01-2015, 19:51
برای موضوع عبور از تحریم ها بهترین راه حل چیه؟ ما یه پلاگین برای گوگل کروم میخوایم نصب کنیم موندیم برای تغییر ای پی چه برسه به فیض بوک اینا [emoji47]
اگه میشه یه لینک بدین کامل بگه چیکار کنم هر چی اینو اونو نصب میکنم به نتیجه نمیرسم
ممنون

اینو تست بزن، بدک نیست.

1376MAXIMUM
16-01-2015, 20:34
اثا من سیستمم بالا نمیاد رو صفحه بنفشه که مینویسه ubuntu و زیرش هی یه سری نقطه پر میشه گیر میکنه و جلو تر نمیره هر چی هم صبر کنم چرا این جوری شد دفه قبل که سیستم رو روشن کردم مشکلی نداشت
فقط برای نصب xdm چند تا فایل گرفتم که کار نکرد و دستور sudo apt-get install xdm رو زدم یه کارایی کرد و تموم که شد دیدم xdm هم ندارم فقط یخ سری کار انجام شدخ بود ممکنه مال همین باشه؟ چطوری میشه درستش کرد

Ali_RNT
16-01-2015, 20:49
XDm که شما نصب کردید با apt یه دیسپلی منیجر هست و روی برخی توزیع ها کار نمیکنه.وقتی گیر کرد کلید esc رو بزنید و ببینید کیبورد کار میکنه یا نه.بعد راه زیر رو امتحان کنید:

۱.کلید های ctrl و alt و F1 رو بزنید و جلوی login نام کاربری تون رو بنویسید و اینتر رو بزنید و بعد رمزتون رو وارد کنید.بعد دستور زیر رو بنویسید:

و اینتر رو بزنید و رمزتون روبزنید.بعد از دانلود ممکنه ازتون بپرسه میخواید از کدوم display manager استفاده کنید که شما gdm رو انتخاب میکنین و بعد از اتمام نصب بنویسید

تا سیستم ریست شه.انشاالله درست میشه.

1376MAXIMUM
20-01-2015, 14:11
XDm که شما نصب کردید با apt یه دیسپلی منیجر هست و روی برخی توزیع ها کار نمیکنه.وقتی گیر کرد کلید esc رو بزنید و ببینید کیبورد کار میکنه یا نه.بعد راه زیر رو امتحان کنید:

۱.کلید های ctrl و alt و F1 رو بزنید و جلوی login نام کاربری تون رو بنویسید و اینتر رو بزنید و بعد رمزتون رو وارد کنید.بعد دستور زیر رو بنویسید:

و اینتر رو بزنید و رمزتون روبزنید.بعد از دانلود ممکنه ازتون بپرسه میخواید از کدوم display manager استفاده کنید که شما gdm رو انتخاب میکنین و بعد از اتمام نصب بنویسید

تا سیستم ریست شه.انشاالله درست میشه.
اقا پاک نمیشه مثل ویندوز که یه نرم افزار رو پاک میکنیم پاکش کنیم اخه اینترنت ندارم دانلود کنم الان هم با چی پی ار اس اشغال اومدم جونم داره در میاد

Ali_RNT
20-01-2015, 15:29
خوب اینطوری سخت میشه. میتونین XDM رو پاک کنین ولی مطمئن نیستم که gdm برمیگرده یا نه. اگه موقع نصب XDM اون قبلی پاک شده باشه باید حتما دانلود و نصبش کرد.ببینید میتونین با دستور startx محیط گرافیکی رو اجرا کنین؟ راه قبلی رو برید و بعد از وارد کردن رمز بنویسید startx و ببینید لود میشه یا نه.اگه لود شد که میتونین فعلا با همون کار کنین تا اینترنتون وصل شه.

1376MAXIMUM
27-01-2015, 10:38
خوب اینطوری سخت میشه. میتونین XDM رو پاک کنین ولی مطمئن نیستم که gdm برمیگرده یا نه. اگه موقع نصب XDM اون قبلی پاک شده باشه باید حتما دانلود و نصبش کرد.ببینید میتونین با دستور startx محیط گرافیکی رو اجرا کنین؟ راه قبلی رو برید و بعد از وارد کردن رمز بنویسید startx و ببینید لود میشه یا نه.اگه لود شد که میتونین فعلا با همون کار کنین تا اینترنتون وصل شه.
Gdm رو با روش اولی که گفتید نصب کردم ولی یه تغییر تو گرافیک سیستم گذاشت اونم موقغی بود که سیستم ازم یوزر و پسوورد میخواهد کاملا شکلش عوض شد
یه سوال دیگه چطوری میتونم یه رابط کار بری دیگه مثل گنوم رو نصب کنم به جای یونیتی ؟
میشه جفتش رو داشته باشیم روی سیستم و هر وقت خواستیم سوییچ کنیم رو اون یکیش؟

V i r u s e r
27-01-2015, 10:47
Gdm رو با روش اولی که گفتید نصب کردم ولی یه تغییر تو گرافیک سیستم گذاشت اونم موقغی بود که سیستم ازم یوزر و پسوورد میخواهد کاملا شکلش عوض شد
یه سوال دیگه چطوری میتونم یه رابط کار بری دیگه مثل گنوم رو نصب کنم به جای یونیتی ؟
میشه جفتش رو داشته باشیم روی سیستم و هر وقت خواستیم سوییچ کنیم رو اون یکیش؟

بله میشه. توی gdm میتونید از یه منویی که همون ورا هست باید انتخاب کنید. من خیلی وقته ازش استفاده نکردم نمیدوم کجاست:n01:

1376MAXIMUM
27-01-2015, 21:21
بله میشه. توی gdm میتونید از یه منویی که همون ورا هست باید انتخاب کنید. من خیلی وقته ازش استفاده نکردم نمیدوم کجاست:n01:
این دستور رو که قبلا زدم برای برگردوندن یونینی و بالا اومدن سیستم که مشکل داشت یه خورده اضافه هم داشت اونا رو تو سایت های انگلیسی گشتم پیدا کردم ولی سوییچ کردن بینشون رو سایتی که بفهمم چی نوشته پیدا نکردم اگر لطف کنید توضیح بدید ممنون میشم[emoji39]

V i r u s e r
27-01-2015, 21:53
والا من چند ساله اصلا صفحه ی gdm رو ندیدم.. :n02:
ولی عرفش اینه که قبل از ورود٬‌ یعنی اونجایی که باید رمزتون رو وارد کنید یه گزینه برای تغییر session وجود داشته باشه که با انتخاب DE مورد نظر بتونید وارد اون بشید
شایدم من اشتباه می کنم
باید منتظر دوستان دیگه باشید تا جواب بدن

ArashMiniStar
28-01-2015, 13:23
بجه ها من اوبونتو 14.10 دارم تازه هم ریختم ولی کرش زیاد دارم چیکار کنم خسته شدم ویندوز 8 اینقدر ناپایدار نیست که این هست:n03: تازه هارد ssd دارم سی پی یو i5 رم 4 کرش کردنش چیه :n13:
کرش که میگم از vlc بگیر تا مرورگر کروم یا نسخه اپن سورسش کرومیوم
مثلا همین vlc بعضی مواقع درست باز نمیشه ناقص باز میشه باز بسته میشه اصلا مث ویندوز نیست اون mplayer هم باهاش راحت نیستم

ArashMiniStar
28-01-2015, 14:23
بجه ها من اوبونتو 14.10 دارم تازه هم ریختم ولی کرش زیاد دارم چیکار کنم خسته شدم ویندوز 8 اینقدر ناپایدار نیست که این هست:n03: تازه هارد ssd دارم سی پی یو i5 رم 4 کرش کردنش چیه :n13:
کرش که میگم از vlc بگیر تا مرورگر کروم یا نسخه اپن سورسش کرومیوم
مثلا همین vlc بعضی مواقع درست باز نمیشه ناقص باز میشه باز بسته میشه اصلا مث ویندوز نیست اون mplayer هم باهاش راحت نیستم
این دو تا عکس هم میذارم نمونه برای vlc
اولی از خود vlc دومی پیغام کرش
میبینین تو عکس اول vlc ناقص لود شده اون نوار ابزار مثل play pause اینا نیست

behnamy01
30-01-2015, 13:10
دوستاتن من الان یک اوبونتو 12 به صورت مجازی نصب دارم. هر کاریش میکنم به ورژن 14 آپدیت نمیشه و اررور میده. میخوام ویندوز اصلیمو عوض کنم میگید همینو نگه دارم و توی ویندوز جدید restore کنمش یا برم ورژن 14 رو نصب کنم از اول؟ میشه تفاوت های mint و Ubuntu رو هم بگید؟ من خیلی در موردش شنیدم و مثل اینکه تعداد یوزرهاش از Ubuntu بیشتر شده! سوالم اینه که کوچ کنم به Mint یا نه؟

کدوم 12؟
12.10 اگه باشه پشتیبانیش تموم شده.
14.04 نصب کن:n01:

12.04 LTS دارم، بعدشم اگر هم 12.10 بود که پشتیبانیش تموم شده بود مگه چی میشد؟ فوقش من اگر بهشون مشکلم رو گزارش میکردم میگفتن پشتیبانی تموم شده و کاری برام نمیکردن، غیر اینه؟ یا اینکه مثلا کلا آپدیت منیجر رو واسه این ورژن میبندن دیگه؟

SETIZEN
30-01-2015, 13:27
دوستاتن من الان یک اوبونتو 12 به صورت مجازی نصب دارم. هر کاریش میکنم به ورژن 14 آپدیت نمیشه و اررور میده. میخوام ویندوز اصلیمو عوض کنم میگید همینو نگه دارم و توی ویندوز جدید restore کنمش یا برم ورژن 14 رو نصب کنم از اول؟ میشه تفاوت های mint و Ubuntu رو هم بگید؟ من خیلی در موردش شنیدم و مثل اینکه تعداد یوزرهاش از Ubuntu بیشتر شده! سوالم اینه که کوچ کنم به Mint یا نه؟

12.04 LTS دارم، بعدشم اگر هم 12.10 بود که پشتیبانیش تموم شده بود مگه چی میشد؟ فوقش من اگر بهشون مشکلم رو گزارش میکردم میگفتن پشتیبانی تموم شده و کاری برام نمیکردن، غیر اینه؟ یا اینکه مثلا کلا آپدیت منیجر رو واسه این ورژن میبندن دیگه؟
دقیقا:n01:
آپدیتی براش نمیاد.
========
اون 12.04 چه اروری میده؟

vahidmir2000
30-01-2015, 14:53
میشه تفاوت های mint و Ubuntu رو هم بگید؟

مینت رو طبق تجربهء شخصیم نسخهء کامل شده و کاربرپسندتری از ابونتو میدونم. کارهای اساسی ای که بعد از نصب ابونتو لازمه انجام بدین (مثل نصب کدکها و بعضی نرم افزارهای حجیم مثل GIMP ) از قبل در مینت انجام شده و حاضر و آماده تره. اگر مثل من (و بعضی از دوستان) با محیط یونیتی مشکل دارین (نمیپسندین) میتونین از مینت استفاده کنید. البته در ابونتو هم استفاده از میزکارهای مختلف مثل تمامی توزیع ها امکان پذیره ولی خب اینجا از قبل آماده است... در کل نظر شخص شما مهمه که با چه توزیعی راحت هستین و ... :n11:

behnamy01
30-01-2015, 17:15
دقیقا:n01:
آپدیتی براش نمیاد.
========
اون 12.04 چه اروری میده؟

فعلا که میزکارهایی که باعث این اررور شدن رو دارم پاک میکنم و الان دارم آپگرید میکنم ببینم چی میشه...

behnamy01
30-01-2015, 22:30
دوستان دارم آپگرید میکنم به 14.04 این سوال ظاهر شده چه کار کنم؟ پاک کنم؟ نرم افزارهایی که الان خودم نصب کردم رو با این کار پاک میکنه؟ مثلا من پایتون رو نصب کرده بودم قبلا الان دیدم یک سری پایتون هایی توی لیست اون مورد اولی بود.!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1376MAXIMUM
30-01-2015, 23:11
دوستان دارم آپگرید میکنم به 14.04 این سوال ظاهر شده چه کار کنم؟ پاک کنم؟ نرم افزارهایی که الان خودم نصب کردم رو با این کار پاک میکنه؟ مثلا من پایتون رو نصب کرده بودم قبلا الان دیدم یک سری پایتون هایی توی لیست اون مورد اولی بود.!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببین اگر به دردت میخوره نگهشون دار

behnamy01
30-01-2015, 23:15
ببین اگر به دردت میخوره نگهشون دار

نمیدونم چی هستن آخه. چین اینا مثلا؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidmir2000
31-01-2015, 04:10
اینها پکیجهای منسوخی هستن که نسخه های جدیدشون در 14.04 هست و به این خاطر شما نیازی بهشون نخواهید داشت.

ArashMiniStar
31-01-2015, 14:47
تو اوبونتو 14.10 چجوری میشه نور صفحه نمایش لپ تاپ رو ثابت 50 درصد کرد؟ هر چی از تنظیمات کم میکنم باز بعد ریستارت میشه 100:n01:

shengo_k
15-02-2015, 00:08
تو اوبونتو 14.10 چجوری میشه نور صفحه نمایش لپ تاپ رو ثابت 50 درصد کرد؟ هر چی از تنظیمات کم میکنم باز بعد ریستارت میشه 100:n01:
دکمه fn رو لپ تاپ رو همراه با یکی از دکمه های بالا که مربوط به نور صفحه هست فشار بده مال من fn+f2 هست تو لپ تاپ های مختلف فرق میکنه

ArashMiniStar
15-02-2015, 10:40
دکمه fn رو لپ تاپ رو همراه با یکی از دکمه های بالا که مربوط به نور صفحه هست فشار بده مال من fn+f2 هست تو لپ تاپ های مختلف فرق میکنه
خوب بعله کم میشه ولی بعد ریستارت باز میشه صد درصد!

shengo_k
15-02-2015, 12:19
خوب بعله کم میشه ولی بعد ریستارت باز میشه صد درصد!

این فک نکنم ربطی به لینوکس داشته باشه البته بسته به اینکه لپ تاپ تو شارژ باشه یا نه فرق میکنه مال من اگه به شارژ نباشه رو 50 درصد باشه رستارت کنم بازم رو 50 میمونه اما اکه به شارژ وصل بشه خود به خود 100 میشه و باید دستی کمش کنم رو حالت شارژ خودش اتوماتیک میاره رو 100 شما بدون وصل بودن شارژ امتحان کنید ببینید باز هم همینطوره یا نه؟

ArashMiniStar
15-02-2015, 13:38
این فک نکنم ربطی به لینوکس داشته باشه البته بسته به اینکه لپ تاپ تو شارژ باشه یا نه فرق میکنه مال من اگه به شارژ نباشه رو 50 درصد باشه رستارت کنم بازم رو 50 میمونه اما اکه به شارژ وصل بشه خود به خود 100 میشه و باید دستی کمش کنم رو حالت شارژ خودش اتوماتیک میاره رو 100 شما بدون وصل بودن شارژ امتحان کنید ببینید باز هم همینطوره یا نه؟
عزیز مشکل من چجوری حل میشه؟ نمیتونم که همش به باطری وصل کنم،
تو ویندوز در power management وقتی مشخص کنی همونو میاره دیگه بعد ریستارت 100 نیست!

ArashMiniStar
15-02-2015, 13:44
من واقعا دارم از اوبونتو نا امید میشم قبلا هم مشکلم رو با پلایر های لینوکسی مطرح کردم الانم مطرح میکنم ولی بعید میدونم جواب درست درمونی بگیرم
تو ویندوز ما یه برنامه داریم به اسم km player که هر فیلم با زیر نویس فارسی بذاری خودش کدک زیر نویس رو شناسایی میکنه و به مشکل بر نمیخوری
در لینوکس متاسفانه یه برنامه نیست مثل ادم این کارو انجام بده!
یه vlc فقط خوبه که باگ داره قبلا مطرحشم کردم جواب نگرفتم
برنامه های دیگه هم از قبیل mplyer smplayer ووو وقتی برای زیر نویس کدک زیرنویی رو تغییر. میدیم مثلا به arabic iso برای یه زیرنویس درست کار میکنه ولی برای یکی دیگه نه! باید مثلا بکنیش windows arabic که باز این زیرنویس کار میکنه اون یکی نه
برای رضای خدا کسی نیست راه حل درست درمونی بده!؟

ArashMiniStar
15-02-2015, 13:47
این دو تا عکس هم میذارم نمونه برای vlc
اولی از خود vlc دومی پیغام کرش
میبینین تو عکس اول vlc ناقص لود شده اون نوار ابزار مثل play pause اینا نیست
اینم مشکل vlc!

shengo_k
15-02-2015, 20:39
اینم مشکل vlc!

این مشکل واسه منم هست اما وقتی Defult encrording روی (Arabic(windows-1256 گذاشتم مشکل حل شد

shengo_k
15-02-2015, 20:43
به نظر من که لین.کس از همه سیستم عامل ها سرتره درسته شاید تو بخش نرم افزار های تخصصی مقداری نسبت به ویندوز ضعف داشته باشه اما در بقیه موارد به مراتب از ویندوز بالاتره من خودم در ویندوز واسه لپ تاپم 5 گیگ درایور دانلود میکردم اما تو لینوکس نیاز به هیچی نیست حتی پرینترهارو بدون نصب سی دیشون میشناسه امنیتش سرعتش آپدیتش همه از لینوکس بهتره و آزادی عمل زیادی داره من ازش خیلی راضیم و دیگه به ویندوز بر نمیگردم:n31:

1376MAXIMUM
15-02-2015, 20:53
به نظر من که لین.کس از همه سیستم عامل ها سرتره درسته شاید تو بخش نرم افزار های تخصصی مقداری نسبت به ویندوز ضعف داشته باشه اما در بقیه موارد به مراتب از ویندوز بالاتره من خودم در ویندوز واسه لپ تاپم 5 گیگ درایور دانلود میکردم اما تو لینوکس نیاز به هیچی نیست حتی پرینترهارو بدون نصب سی دیشون میشناسه امنیتش سرعتش آپدیتش همه از لینوکس بهتره و آزادی عمل زیادی داره من ازش خیلی راضیم و دیگه به ویندوز بر نمیگردم:n31:
متاسفانه نمیشه به طور کامل از ویندوز جدا شد
ورودتون رو هم تبریک میگم امید وارم اوقات خوبی داشته باشید یه چیز دیگه اقا لینوکسون تا ۱۰۰ سال دیگه مثل بنز کار میکنه ولی این ویندوزتون رو ۱۰۰۰ بار عوض میکنید اخ نمیگه امروز لینوکس به دادم رسید ویندوزم خراب بود

shengo_k
15-02-2015, 21:29
متاسفانه نمیشه به طور کامل از ویندوز جدا شد
ورودتون رو هم تبریک میگم امید وارم اوقات خوبی داشته باشید یه چیز دیگه اقا لینوکسون تا ۱۰۰ سال دیگه مثل بنز کار میکنه ولی این ویندوزتون رو ۱۰۰۰ بار عوض میکنید اخ نمیگه امروز لینوکس به دادم رسید ویندوزم خراب بود
خیلی ممنون از لطفتون
حق با شماس من لپ تاپمو که خریدم روش ویندوز اورجینال بود اما بعد چند ماه خیلی کند شده بود منم ویندوز جدید ویندوز خیلی مشکل داره به نظر من میشه ۱۰۰ درصد از ویندوز جدا شد فقط کافیه به محیط جدید عادت چون واسه همه نرم افزارهای ویندوز مشابه لینوکس نیز هست دوست من الان دو سال بطور کامل از لینوکس استفاده میکنه و کلا از ویندوز جدا شده هرچند این درسای دانشگاه مشکل ساز میشن مثلا من امروز درس آزمایشگاه پایگاه داده استادش میگفت از sql server استفاده میکنه ما همه میگفتیم my sql بگه اما گوش نمیدن اینا اگه نباشه ما راحت از ویندوز جدا میشیم هرچند به جای نصب ویندوز رو virual box نصبش میکنیم:n02: ولی در کل تجربه کاری که با لینوکس دارم اصلا با ویندوز قابل مقایسه نیست

V i r u s e r
15-02-2015, 21:47
مشکل زیر نویس فارسی متاسفانه به خاطر اینه که مترجم های ایرانی استاندارد مشخصی ندارن.
دیگه سال 2015 هست هنوز از UTF-8 استفاده نمیکنن
کسی هم حوصله نداره برای پلیر ها پچ بده که انکودینگ زیر نویس فارسی رو خود به خود شناسایی کنه
برای حل این مشکل من در mplayer از کلید V استفاده می کنم. زیر نویسو خاموش میکنی عین ادم فیلم میبینی :n02:
--

گنو/لینوکس هم یه سری نرم افزار های تخصصی داره که با این که روی ویندوز پورت شدن ولی به خوبی خود گنو/لینوکس کار نمی کنن. مثلا همین mplayer توی ویندوز خیلی مشکلات داره و تنها جایگزین درست حسابی توی ویندوز براش MPC HC هست
من شحصا تحمل ویندوز رو دیگه ندارم٬ یکی دو سالی هست که دیگه از ویندوز استفاده نمی کنم

۹۹ درصد مشکلاتی هم مردم با گنو/لینوکس دارن به خاطر ناتوانی خودشون هست.

vahid78
15-02-2015, 21:59
البته یه راه حل میانبر برای زیر نویس فارسی هست و اون وب سایت زیر هست

بنده به شخصه که خیلی دعاش میکنم
چون بعضی زیرنویس ها حتی با تغیر ینویکد هم بازم درست نشون نمیده

ArashMiniStar
15-02-2015, 23:20
این مشکل واسه منم هست اما وقتی Defult encrording روی (Arabic(windows-1256 گذاشتم مشکل حل شد
بعله حل میشه ولی نه برای همه ظاهرا
شما از چه پلایری استفاده میکنید؟
راستی کسی مشکل منو با vlc نداره درباره باگش که صفحه درست لود نمیشه بعد پیغام کرش میاد؟
اگه مشکل vlc رو بتونم حل کنم خیلی خیلی عااالی میشه

ArashMiniStar
15-02-2015, 23:27
راستی دوستان من ویندوزم امشب کلا داغون شد درستم نمیشه با win restore اینا
من فقط با ویندوز دو تا کار میکردم یکی بازی یکی دیگه که در لینوکس بلد نبودم اینکه نرم افزار auto power and shut down داشتم خودش روشن میکرد کامپیوترو سر ساعت، نرم افزار idm میومد فایل هارو تک تک دانلود میکرد و راس ساعت لپ تاپ خاموش میشد
جایگزینی برای این موارد تو لینوکس هست؟ میشه راهنمایی بفرمایید؟
خیلی ممنون

shengo_k
16-02-2015, 00:56
راستی دوستان من ویندوزم امشب کلا داغون شد درستم نمیشه با win restore اینا
من فقط با ویندوز دو تا کار میکردم یکی بازی یکی دیگه که در لینوکس بلد نبودم اینکه نرم افزار auto power and shut down داشتم خودش روشن میکرد کامپیوترو سر ساعت، نرم افزار idm میومد فایل هارو تک تک دانلود میکرد و راس ساعت لپ تاپ خاموش میشد
جایگزینی برای این موارد تو لینوکس هست؟ میشه راهنمایی بفرمایید؟
خیلی ممنون

منم از VLC استفاده میکنم تاحالا هم هیچ مشکلی نداشته باش عادت گرفتم الان از km pkayer تو ویندوز هم بیشتر دوسش دارم
این برنامه که سر ساعت روشن بشه راحت با رفتن به حالت بوت سیستمتون میشه این کارو کرد بدون هیچ نرم افزاری ساعت و تاریخ رو تنظیم میکنید تا سر ساعت روشن بشه بعد میتونید از نرم افزارهای دانلود منیجیر استفاده کنید نرم افزار XDM رو پیشنهاد میکنم که تجربه کاری با اون درست مشابه با Internet Download maneger تو ویندوز است در مورد بازی هم لینوکس بازی های جالبی داره بازی 0ad بازی استراتزیکی و جذابیه همچنین میشه بازی های ویندوز رو با نرم افزار win تو لینوکس اجرا کنید

ArashMiniStar
16-02-2015, 01:33
منم از VLC استفاده میکنم تاحالا هم هیچ مشکلی نداشته باش عادت گرفتم الان از km pkayer تو ویندوز هم بیشتر دوسش دارم
این برنامه که سر ساعت روشن بشه راحت با رفتن به حالت بوت سیستمتون میشه این کارو کرد بدون هیچ نرم افزاری ساعت و تاریخ رو تنظیم میکنید تا سر ساعت روشن بشه بعد میتونید از نرم افزارهای دانلود منیجیر استفاده کنید نرم افزار XDM رو پیشنهاد میکنم که تجربه کاری با اون درست مشابه با Internet Download maneger تو ویندوز است در مورد بازی هم لینوکس بازی های جالبی داره بازی 0ad بازی استراتزیکی و جذابیه همچنین میشه بازی های ویندوز رو با نرم افزار win تو لینوکس اجرا کنید
مرسی ولی متاسفانه لپ تاپ من همچین گزینه ای در بایوسش نداره
برای xdm هم دارمش و چک میکنم

mahdibozorg
17-02-2015, 12:16
دوستان سلام اول میخواستم بدونم فایلهای نصبی برنامه ها کجا تو کدوم پوشه میره نصب میشه دوم من از اولی که اوبنتو نصب کردم اپدیت کردم خود اوبنو و درایور گرافیگ ولی کلی برنامه با ubuntu software میخوام بدونم میشه فایلهای اجرایی این برنامه ها رو پیدا کرد جایی کپی کنم که دفعه بعد دیگه لازم نباشه دانلود کنم (تو عمرم تا حالا روزانه اینهمه برای یک سیستم عامل اپدیت و درایور نگرفته بودم :n02: بیچاره شدم حجم به فنا رفت ولی خوب وقتی تازه میای لینوکس تا راه بیوفته ادم کار داره ولی ویندوز یک چیز دیگه هست

Ali_RNT
17-02-2015, 16:17
توی داریکتوری:

Mehrshad-msv
24-02-2015, 15:26
آقا ما بالاخره جرات کردیم یکی از توزیع های لینوکس نمی دونم اوبونتو دیگه نصب کردیم.... ولی متاسفانه از انتظارات من خیلی فاصله داشت بنده برنامه نویسان و کد نویسان را دوست می داریم اما حصوله کدبازی و کار با ترمینال رو ندارم متاسفانه...:n03:
خواهشا یه راهنمایی بفرمایید یک نسخه کاربر راحت اتوماتیک! (شرمنده تخصیصشو نمی دونم) این یونیکس نداره معرقی کنید ما هی با این ترمینال ور نریم.

ممنون

elvish
24-02-2015, 15:33
آقا ما بالاخره جرات کردیم یکی از توزیع های لینوکس نمی دونم اوبونتو دیگه نصب کردیم.... ولی متاسفانه از انتظارات من خیلی فاصله داشت بنده برنامه نویسان و کد نویسان را دوست می داریم اما حصوله کدبازی و کار با ترمینال رو ندارم متاسفانه...:n03:
خواهشا یه راهنمایی بفرمایید یک نسخه کاربر راحت اتوماتیک! (شرمنده تخصیصشو نمی دونم) این یونیکس نداره معرقی کنید ما هی با این ترمینال ور نریم.

ممنون

Linux MInt

ولی اوبونتو هم خیلی کم ترمینال بازی داره

من خیلی وقته سیستم هام لینوکسه.

خیلی کم با ترمینال کار می کنم.

بار اول کمی واسه تنظیمش وقت میبره شاید(نصب کارت گرافیکی نصب ۲-۳ برنامه)

دیگه کارتان به ترمینال نمی افتد.

در ترمینال فوق فوق چند دستور یاد میگرید و تمام. حتی نیازی به یادگیری آنچنانی هم نیست. هر سوال بود از گوگل بپرسید و دستور و کپی پیست کنید تمام.

الان دیگه نصب برنامه آپدیت کار با فایل ها و ... همش رابط گرافیکی داره.(هم اوبونتو هم فرزندش لینوکس مینت)

Mehrshad-msv
24-02-2015, 15:46
خوب الان کارت من nvidia gtx 560 بعد اونوقت چجوری نصبش کنم؟! منظورم درایورش هست.

V i r u s e r
24-02-2015, 15:57
خوب الان کارت من nvidia gtx 560 بعد اونوقت چجوری نصبش کنم؟! منظورم درایورش هست.

سلام
اگر در حال حاضر مشکلی باهاش ندارید بهتره نصب نکنید
نصب درایور غیر ازاد فقط وقتی بخواهید بازی کنید یا وقتی که مشکلی دارید توصیه میشه

Mehrshad-msv
24-02-2015, 16:01
ممنون دوست عزیز. فقط یه سوال دیگه لینکی هست که به صورت فارسی این /سواپ و / روت و.... رو تو پارتیشن بندی به صورت خلاصه و کامل فارسی توضیح بده؟ خودم یه چیزایی می دونم ولی دوست دارم بیشتر بدونم.
ممنون:n01:

mohammad.vampire
16-04-2015, 11:41
من اخر نفهمیدم اوبونتو باید تویه پارتیشن بوت نصب بشه یا روت؟یه جا نوشته باید رویه بوت نصب کنی یه جا دیگ نوشته تویه بوت نصب کن
ویه مشکل دیگه تو پارتیشت بندی دارم اینه که ویندوزم رو عوض کردم و هاردم رو دوباره پارتیشن بندی کردم و صدوپنجاه گیگ دست نزدم بهش و بقیه فضارو دادم ب درایوهای ویندوز.حالا از اون صدوپنجاه گیگک گذاشتم برای لینوکس نمیتونم استفاده کنم انگار غیر فعاله و به حالت فری اسپیس نیست اینو چه جوری باید درستش کنم؟

elvish
16-04-2015, 13:25
من اخر نفهمیدم اوبونتو باید تویه پارتیشن بوت نصب بشه یا روت؟یه جا نوشته باید رویه بوت نصب کنی یه جا دیگ نوشته تویه بوت نصب کن
ویه مشکل دیگه تو پارتیشت بندی دارم اینه که ویندوزم رو عوض کردم و هاردم رو دوباره پارتیشن بندی کردم و صدوپنجاه گیگ دست نزدم بهش و بقیه فضارو دادم ب درایوهای ویندوز.حالا از اون صدوپنجاه گیگک گذاشتم برای لینوکس نمیتونم استفاده کنم انگار غیر فعاله و به حالت فری اسپیس نیست اینو چه جوری باید درستش کنم؟

توی بوت نصب نکنید.(بوت برای فایل های بوت هست)

روت واسه همه فایل هاست. سیستم عامل باید در روت نصب بشه.

دقت کنید که نیازی به پارتیشن بوت ندارید.(چون بوت داخل روت هست) یعنی اگر پارتیشن بوت رو درست نکنید یک فولدر بوت داخل روت درست میشه و فایل های بوت داخل اون قرار میگیره.

حالا چرا پارتیشن بوت هم درست می کنند؟ برای کنترل بیشتر و بهتر روی پارتیشن ها (مثل درست کردن پارتیشن home)

واسه دومی متوجه نشدم.

اگر اون فضای ۱۵۰ گیگی روش لینوکس نصب شده باشه باید از برنامه هایی استفاده کنید که پارتیشن لینوکس رو در ویندوز می خونن(مایکروسافت پشتیبانی نمی کنه از پارتیشن لینوکس) تو اینترنت برنامه هاش پره

اگر هیچ چی توشون نیستند و می خواهید فرمت شان کنید(ntfs ) و از برنامه disk management ویندوز استفاده کنید برای فرمت این فضای خالی و استفاده از اونا.

اگر قصد نصب لینوکس بر این فضا رو دارید بهش تو ویندوز دست نزنید و با اوبونتو اون فضای خالی رو پارتیشن بندی و نصب کنید.

mohammad.vampire
16-04-2015, 15:24
منظورمن اینه که وقتی میخام اوبونتونصب کنم فضای خالی ایک دارم غیر قابل استفاده هست دقیقا مثل عکس.نمیتونم ازش استفاده کنم اینو چیکارباید بکنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

elvish
16-04-2015, 15:37
منظورمن اینه که وقتی میخام اوبونتونصب کنم فضای خالی ایک دارم غیر قابل استفاده هست دقیقا مثل عکس.نمیتونم ازش استفاده کنم اینو چیکارباید بکنم؟

مطمئن نیستم ولی احتمالا به خاطر اینه که شما چهار تا پارتیشن primary دارید و در حالت معمولی ماکزیمم چهار تا پارتیشن primary میشه داشت.

با برنامه های پارتیشن بندی پارتیشن هایی که داخلش شان ویندوز یا سیستم عامل نصب نیست(مثل پارتیشن D و E ) رو به لاجیکال تبدیل کنید.

پارتیشنی که روش روشته windows 7 loader رو هم دستکاری نکنید.

به هر حال با تبدیل پارتیشن های معمولی که نیازی به بوت از آنها نیست.(مثل :D ) می تونید یک پارتیشن پرایمری دیگه واسه اوبونتو یا هر سیستم عامل دیگر درست کنید که از اون اون بوت بشه.

دراینکه چهار پرایمری داشته باشید زیاد کار جالبی نیست ولی حالا که شده در دستکاریش خیلی خیلی دقت کنید که دیتاتون از دست نره.

با برنامه ای مثل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] می تونید بدون فرمت پارتیشن بندی کنید.

اگر اطلاعات مهم دارید اول بک آپ بگیرید.

king_darkness
24-05-2015, 16:48
سلام
مشکل خیلی جدی با نصب درایور amd دارم
در اوبونتو با دستور زیر درایور نصب میکنم

همه چی خوبه و اوکی تا وقتی که دستور sudo apt-get update وارد کنم اون وقته که بعد از ریست ارور The system is running in low-graphics mode میده
کل نت سرچ کردم راه حل هایی هم پیدا کردم ولی جواب نمیده
امروز حتی خواستم Elementary os امتحان کنم که همون اول بعد از نصب درایور گرافیک روی صفحه splash screen موند!!!
به نظرتون مشکل از چیه؟؟

milad_gta
24-05-2015, 19:29
سلام مشکل خیلی جدی با نصب درایور amd دارم در اوبونتو با دستور زیر درایور نصب میکنم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید همه چی خوبه و اوکی تا وقتی که دستور sudo apt-get update وارد کنم اون وقته که بعد از ریست ارور The system is running in low-graphics mode میده کل نت سرچ کردم راه حل هایی هم پیدا کردم ولی جواب نمیده امروز حتی خواستم Elementary os امتحان کنم که همون اول بعد از نصب درایور گرافیک روی صفحه splash screen موند!!! به نظرتون مشکل از چیه؟؟ شاید درایورتون مشکل داره چرا از درایور آزاد استفاده نمیکنید.

king_darkness
24-05-2015, 21:30
شاید درایورتون مشکل داره چرا از درایور آزاد استفاده نمیکنید.
طریقه نصب درایو آزاد چطوریه ؟؟

V i r u s e r
24-05-2015, 21:50
شما قبل از این که درایور غیر ازاد رو نصب کنید داشتید از درایور ازاد استفاده می کردید. به صورت پیشفرض در توضیع نصب هست. اگر درایور غیر ازاد رو پاک کنید اتوماتیک درایور ازاد دوباره انتخاب میشه

ArashMiniStar
30-05-2015, 13:54
اقا دستم به دامنتون بهترین چیلتر شکن رایگان برای اوبونتو چیه ؟:n27:

elvish
30-05-2015, 15:37
اقا دستم به دامنتون بهترین چیلتر شکن رایگان برای اوبونتو چیه ؟:n27:

رایگان پولی؟

اکثر ویpان ها کار می کنن سیسکو اوپن ویpان

پراخسی ها هم که همش کار می کنند

ولی رایگان ها بستگی داره. اونایی که جاوا هستن خوب کار می کنند yf مثلا جاوا هست .

پیشنهاد من همین اوپن ویpان سیسکو و پراخسی معمولی هست.

pptp اینام نصب میشه راحت ولی مطمئن نیستم که هنوز اینمدل vp ها باز باشن

Milad4171
30-05-2015, 17:05
سلام.
من چند نسخه از توزیع اوبونتو رو رو فلش بوت کردم که نصب کنم ولی یک سری هاش که کلا بوت نمیشه ( در صورتی که روی ورچوال ماشین راحت بوت میشه )
اوبونتو و لوبونتو موقع بوت ارور سکتور میده و اصلا به مرحله شروع کار نصب یا ورود به محیط لایو نمیرسه.
مینت هم که کلا بعد ازو شماره معکوس خودش بعد از بوت مینت هیچ حرکتی نمیکنه

من نمیدونم مشکل کجاست !!! چون بوت فلش مشکلی نداره به نظر من !!!؟

ArashMiniStar
30-05-2015, 19:04
رایگان پولی؟

اکثر ویpان ها کار می کنن سیسکو اوپن ویpان

پراخسی ها هم که همش کار می کنند

ولی رایگان ها بستگی داره. اونایی که جاوا هستن خوب کار می کنند yf مثلا جاوا هست .

پیشنهاد من همین اوپن ویpان سیسکو و پراخسی معمولی هست.

pptp اینام نصب میشه راحت ولی مطمئن نیستم که هنوز اینمدل vp ها باز باشن
منظورتون cisco any connect ؟ چجوری نصب میشه لینکی آموزشی چیزی ازش دارین؟ ممنون

elvish
30-05-2015, 20:18
منظورتون cisco any connect ؟ چجوری نصب میشه لینکی آموزشی چیزی ازش دارین؟ ممنون

لینک زیر رو ببینید نحوه نصب روی اوبونتو رو گفته.

شاید از کسی که این سیسکو رو می خرین بپرسین لیک واسه نصب روی لینوکس بهتان بدن(چون نسخه های مختلف داره)

elvish
30-05-2015, 20:22
سلام.
من چند نسخه از توزیع اوبونتو رو رو فلش بوت کردم که نصب کنم ولی یک سری هاش که کلا بوت نمیشه ( در صورتی که روی ورچوال ماشین راحت بوت میشه )
اوبونتو و لوبونتو موقع بوت ارور سکتور میده و اصلا به مرحله شروع کار نصب یا ورود به محیط لایو نمیرسه.

هممم نمی دونم.

از برنامه Unetbootin استفاده کنین برای ساخت فلش بوت + همه هارد های اضافه رو دربیارین + BOOT از USB رو از بایوس فعال کنین. راستش نمی دونم ارورتان چیه

البته خود اوبونتو این برنامه رو پیشنهاد داده واسه ساخت فلش بوت Universal USB Installer

supermax15
30-05-2015, 22:31
من گیفیت صفحم خیلی پایین هست توی ابونتو چجوری باید درایو صفحه رو نصب کنم ?
gtx 850 m + hd 4600?

behnamy01
31-05-2015, 09:04
چه عجب دوباره داره توی این تاپیک یک سوال و جوابی رد و بدل میشه! مدت ها بود متروکه شده بود! خدا رو شکر

V i r u s e r
31-05-2015, 09:14
سلام.

سلام. خوب بدون هیچ پیغام یا سرنخ نمیشه راهنمایی کرد متاسفانه. تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که از توی تنظیمات bios گزینه uefi یا secure boot رو غیر فعال کنید. اگر همچین گزینه ای وجود داره

من گیفیت صفحم خیلی پایین هست توی ابونتو چجوری باید درایو صفحه رو نصب کنم ?
gtx 850 m + hd 4600?

سلام
محتویات فایل var/log/Xorg.0.log/ رو اینجا قرار بدید تا بررسی کنیم مشکل از کجاست

ArashMiniStar
31-05-2015, 11:06
دوستان من از اوبونتو 14 به 15.4 از آپگرید کردم و با ی مشکلی مواجه شدم ک سرچ زدم دیدم باگه :n28: باگه بی پدر مادری هم هست خیلی رو اعصابه
برای حل اینا باید چیکار کرد فقط باید صبر کرد؟:n03: تا کی؟ بعد اگه من دبیان بریزم اینجور مشکلات ندارم؟:n24:

V i r u s e r
31-05-2015, 11:45
دوستان من از اوبونتو 14 به 15.4 از آپگرید کردم و با ی مشکلی مواجه شدم ک سرچ زدم دیدم باگه :n28: باگه بی پدر مادری هم هست خیلی رو اعصابه
برای حل اینا باید چیکار کرد فقط باید صبر کرد؟:n03: تا کی؟ بعد اگه من دبیان بریزم اینجور مشکلات ندارم؟:n24:

سلام
معمولا این جور باگ ها سریع رفع میشن... حالا چرا این مورد خیلی طول کشیده ممکنه به خاطر این باشه که پیدا کردنش مشکل باشه
یه راه حل پیشنهادی اینه که کلا network-manager رو حذف کنید و مستقیما با استفاده از ip و iw و wpa_supplicant به شبکه متصل بشید.
اگر براتون مقدور نیست میتونید یه نگاهی به wicd هم بندازید

معمولا توزیع هایی که مبنای کارشون stable بودن هست مثل debian centos gentoo slackware و .. از این قبیل باگ ها کمتر دارن اما برنامه های مخازنشون ممکنه کمی قدیمی باشن
استفاده از ubuntu LTS هم که مبنای stable بودن داره هم میتونه جزو گزینه هاتون باشه

ArashMiniStar
31-05-2015, 11:51
سلام
معمولا این جور باگ ها سریع رفع میشن... حالا چرا این مورد خیلی طول کشیده ممکنه به خاطر این باشه که پیدا کردنش مشکل باشه
یه راه حل پیشنهادی اینه که کلا network-manager رو حذف کنید و مستقیما با استفاده از ip و iw و wpa_supplicant به شبکه متصل بشید.
اگر براتون مقدور نیست میتونید یه نگاهی به wicd هم بندازید

معمولا توزیع هایی که مبنای کارشون stable بودن هست مثل debian centos gentoo slackware و .. از این قبیل باگ ها کمتر دارن اما برنامه های مخازنشون ممکنه کمی قدیمی باشن
استفاده از ubuntu LTS هم که مبنای stable بودن داره هم میتونه جزو گزینه هاتون باشه
ممنون
آره جالبه critical هم زده ولی چندین هفته هیچ اقدامی برای رفعش ندیدم بشه
یه سوال این network-manager حذف کنم بعد با wicd میتونم وصل بشم به نت مشکلی پیش نمیاد؟ من الان wicd network manager نصب دارم

V i r u s e r
31-05-2015, 12:30
ممنون
آره جالبه critical هم زده ولی چندین هفته هیچ اقدامی برای رفعش ندیدم بشه
یه سوال این network-manager حذف کنم بعد با wicd میتونم وصل بشم به نت مشکلی پیش نمیاد؟ من الان wicd network manager نصب دارم

بستگی داره منظورتون از مشکل چی باشه. احتمالا باید یکسری تنظیماتی براش انجام بدید.
در بدترین حالت میتونید دوباره network-manager رو نصب کنید

ArashMiniStar
31-05-2015, 12:43
بستگی داره منظورتون از مشکل چی باشه. احتمالا باید یکسری تنظیماتی براش انجام بدید.
در بدترین حالت میتونید دوباره network-manager رو نصب کنید
آقا من قبلا open suse داشتم ی نواری پایین داشت مث ویندوز که برنامه minimize میکردی آیکونش میرفت پایین میزدی برنامه برمیگشت به صفحه! حالا تو اوبونتو نوار سمت چپه درست؟ مشکلم اینه که وقتی برنامه ای minimize میکنم باید یه ساعت تو نوار دنبالش بگردم چون خیلی از نرم افزارایی که نصب شده تو نواره اونم قاطیشونه! باید چیکار کرد ک سریع دسترسی داشته باشم اینجوری بین آیکونا گیر نشم؟ میخواین عکس بذارم متوجه بشین؟

V i r u s e r
31-05-2015, 12:59
آقا من قبلا open suse داشتم ی نواری پایین داشت مث ویندوز که برنامه minimize میکردی آیکونش میرفت پایین میزدی برنامه برمیگشت به صفحه! حالا تو اوبونتو نوار سمت چپه درست؟ مشکلم اینه که وقتی برنامه ای minimize میکنم باید یه ساعت تو نوار دنبالش بگردم چون خیلی از نرم افزارایی که نصب شده تو نواره اونم قاطیشونه! باید چیکار کرد ک سریع دسترسی داشته باشم اینجوری بین آیکونا گیر نشم؟ میخواین عکس بذارم متوجه بشین؟

سلام
توی opensuse به صورت پیشفرض KDE استفاده شده که اونجوری هست
تو اوبونتو Unity هست که همونجوریه شبیه مکوسیکسه
والا من با unity کار نکردم که نظر بدم ولی فکر نکنم بشه با تنظیمات عوضش کرد. احتمالا باید DE رو عوض کنید و KDE یا XFCE نصب کنید. شاید دوستانی که با unity کار کردن بهتر بتونن راهنمایی کنن

ArashMiniStar
31-05-2015, 23:04
احساس میکنم درست شده بعد از حدف و نصب مجدد network-manager
چجوریشو نمیدونم ولی از اونجایی که فقط برای کسایی که از اوبونتو 14 به 15 مهاجرت کردن این مشکل پیش اومده جای تعحبی هم نداره اینطوری حل بشه:n41:

ArashMiniStar
01-06-2015, 22:59
آقا ی سوال چرا تو اوبونتو اسکرین شات میگیرم با فرمت png وقتی تو ویندوز بازش میکنم میگه خرابه (با هر نرم افزاری) و نشون نمیده ولی تو لینوکس یا حتی تو اینترنت ک آپلود میکنم درست نشون میده
راه حل چیست؟:n36:

V i r u s e r
01-06-2015, 23:16
آقا ی سوال چرا تو اوبونتو اسکرین شات میگیرم با فرمت png وقتی تو ویندوز بازش میکنم میگه خرابه (با هر نرم افزاری) و نشون نمیده ولی تو لینوکس یا حتی تو اینترنت ک آپلود میکنم درست نشون میده
راه حل چیست؟:n36:

سلام
دقت کنید که توی اسم فایل کاراکتر های غیر مجاز مثل : > < ! ; و .. نباشه. معمولا اسکرین شاتر ها تاریخ و ساعت رو توی اسم فایل ذخیره می کنن و از کاراکتر های غیر مجاز استفاده می کنن که باعث میشه که ویندوز نتونه اون هارو باز کنه

ArashMiniStar
04-06-2015, 12:37
دوستان من هنوز با چیلتر شکن موشکل دارم سیسکو هم سرعتش خیلی پایینه لطفا کمک کنید پولی یا غیر پولی هر چی فقط سرعتش یه جوری باشه بشه کار کرد من ک گیج شدم :n03:

elvish
04-06-2015, 12:42
دوستان من هنوز با چیلتر شکن موشکل دارم سیسکو هم سرعتش خیلی پایینه لطفا کمک کنید پولی یا غیر پولی هر چی فقط سرعتش یه جوری باشه بشه کار کرد من ک گیج شدم :n03:

همین سیسکو تو ویندوز خوبه ولی لینوکس بده؟ نمی دونم منظورتان از اینکه مشکل داره چیه.:n13:

شاید مشکل از isp تان هست

shadowsocks استفاده کنین احتمالا درست کار کنه.

من که لینوکسم و مشکلی با اینا ندارم

ArashMiniStar
04-06-2015, 12:45
همین سیسکو تو ویندوز خوبه ولی لینوکس بده؟ نمی دونم منظورتان از اینکه مشکل داره چیه.:n13:

شاید مشکل از isp تان هست

shadowsocks استفاده کنین احتمالا درست کار کنه.
:n13:
من که لینوکسم و مشکلی با اینا ندارم
داداش من هم با مخابرات هم شاتل سرعتش خیلی خیلی پایین اصلا نمیشه کار کرد به دوستم هم دادم همینطور بود! مشکل فقط من نیست کلا این پروتکل هم فاتحشو خوندن هر چی بود! موندم به چی پناه ببرم!:n28: هم ویندوز هم لینوکس مشکل دارم کلا سیسکو سرعتش پایین اومده

shadowsocks از کجا بگیرم چیلتر نباشه؟؟؟ اصلا رایگانه یا باید سرور باز داشته باشم که وصل بشم چجوریه ؟

elvish
04-06-2015, 13:01
داداش من هم با مخابرات هم شاتل سرعتش خیلی خیلی پایین اصلا نمیشه کار کرد به دوستم هم دادم همینطور بود! مشکل فقط من نیست کلا این پروتکل هم فاتحشو خوندن هر چی بود! موندم به چی پناه ببرم!:n28: هم ویندوز هم لینوکس مشکل دارم کلا سیسکو سرعتش پایین اومده

shadowsocks از کجا بگیرم چیلتر نباشه؟؟؟ اصلا رایگانه یا باید سرور باز داشته باشم که وصل بشم چجوریه ؟

تو اوبونتو که با pip می تونید نصب کنید

رایگان نیست باید سرور داشته باشه

یا اکانتش رو بخرین(نمی دونم می فروشن یا نه) یا از سرور های رایگان استفاده کنین یا اینکه یک سرور شخصی تهیه کنین(ماهی ۱۵تومان اینا بشه شاید) و خودتان نصب کنین

بعد از نصبش به کمک راهنمای لینک زیر بازش کنین

تنظیمات سرور رایگان که از گوگل دیدم یکیش اینه

بعد از اینکه استارت زدید یعنی شما soc ks رو تو پورتی که تو کانفیق گفته این فعال کرد اید.(مثلا پورت 1080 لوکال تان) حالا با هر برنامه به این پورت وصل بشین حله

واسه اینکه مثلا ff یا chrome بتونه وصل بشه addon foxyproxy رو نصب کنین و سپس ip 127.0.0.1 پورت مثلا 1080 و پروتکل soc ks v5 رو بهش بدین و تمام.

کمی دنگ و فنگ داره ولی تو ویندوزم تقریبا اینطوریه

ArashMiniStar
06-06-2015, 19:49
دوستان من هر کار میکنم ی چیزیو نمیفهمم
من الان یه فایل دارم به اسم Cisco-AnyConnect-64bit.gz تو پوشه x
حالا تو ترمینال مینویسم
cd /x
sudo tar -xzf /x/Cisco-AnyConnect-64bit.gz
بعد این دو تا دستور یه پوشه تو همین فولدر x باز میشه به اسم anyconnect-3.0.11042
حالا من موندم از اینجا به بعد جحوری ./configure بنویسم گیر نده؟؟؟هر کار میکنم میگه مسیر وجود نداره فلان گیج شدم اساسی :n13: الان من موندم این فایل .make چرا تو home میره قضیش چیه؟ پس این فولدره anyconnect-3.0.11042 چی هست باز ؟؟
ممنون میشم یه توضیحی tip کوچیکی چیزی بدین :n02::n12:

elvish
06-06-2015, 20:47
دوستان من هر کار میکنم ی چیزیو نمیفهمم
من الان یه فایل دارم به اسم Cisco-AnyConnect-64bit.gz تو پوشه x
حالا تو ترمینال مینویسم
cd /x
sudo tar -xzf /x/Cisco-AnyConnect-64bit.gz
بعد این دو تا دستور یه پوشه تو همین فولدر x باز میشه به اسم anyconnect-3.0.11042
حالا من موندم از اینجا به بعد جحوری ./configure بنویسم گیر نده؟؟؟هر کار میکنم میگه مسیر وجود نداره فلان گیج شدم اساسی :n13: الان من موندم این فایل .make چرا تو home میره قضیش چیه؟ پس این فولدره anyconnect-3.0.11042 چی هست باز ؟؟
ممنون میشم یه توضیحی tip کوچیکی چیزی بدین :n02::n12:

داخل فولدر برید و configure رو بزنید

سپس make
make install (پرمیشن روت میخواد)

کلا واسه کامپایل همه برنامه ها مخصوصا برنامه های رسمی تو فایل تکست readme یا install اینا دنبال راهنمای نصب بگردین احتمال ۹۰درصد راهنمای نصب داخل فولدر هم هست.(چون همیشه قرار نیست configure بزنین شاید برنامه ای کامند دیگه ای بخواد)

ArashMiniStar
07-06-2015, 23:51
بچه ها من اوبونتوم ی طوری شده دکمه shutdown میزنم بعدش کامپیوتر رو همون صفحه قفل میشه ن پیغام میاد ن موس میتونم تکون بدم با ریستارت مشکلی ندارم فک کنم!! کلا اینو از کجا میتونم ریشه یابی و حل کنم؟ اوبونتو 15.04 جدیدترین اپدیت هست ببخشید زیاد میپرسم
پ.ن: چرا این همه مشکل پیدا میکنم اون از وایرلس اینم اضافه شد
با تغییر توزیع حل میشه این گیر ها؟ بخدا ن دستکاری میکنم ن چیزی چند ماهه اوبونتو دارم گیر زیاد داره :(

elvish
08-06-2015, 14:54
بچه ها من اوبونتوم ی طوری شده دکمه shutdown میزنم بعدش کامپیوتر رو همون صفحه قفل میشه ن پیغام میاد ن موس میتونم تکون بدم با ریستارت مشکلی ندارم فک کنم!! کلا اینو از کجا میتونم ریشه یابی و حل کنم؟ اوبونتو 15.04 جدیدترین اپدیت هست ببخشید زیاد میپرسم
پ.ن: چرا این همه مشکل پیدا میکنم اون از وایرلس اینم اضافه شد
با تغییر توزیع حل میشه این گیر ها؟ بخدا ن دستکاری میکنم ن چیزی چند ماهه اوبونتو دارم گیر زیاد داره :(

عجب.

shutdown از داخل اوبونتو بدون مشکل هست؟

راستش نمی دونم مشکل چیه اگر دوست داشتین توزیع رو تغییر بدین به linux mint :n36: یجورایی میشه گفت توزیع برتر لینوکس واسه دسکتاپ الان لینوکس مینت هست(اوبونتو دوم شده)

خوش دسته.

ArashMiniStar
08-06-2015, 16:08
عجب.

shutdown از داخل اوبونتو بدون مشکل هست؟

راستش نمی دونم مشکل چیه اگر دوست داشتین توزیع رو تغییر بدین به linux mint :n36: یجورایی میشه گفت توزیع برتر لینوکس واسه دسکتاپ الان لینوکس مینت هست(اوبونتو دوم شده)

خوش دسته.
از هم داخل اوبونتو مشکل داره حالا دقیق تر برسی میکنم میگم :n35: کلا ن موس حرکت میکنه ن صفحه تغییر داد میشه

elvish
08-06-2015, 16:29
از هم داخل اوبونتو مشکل داره حالا دقیق تر برسی میکنم میگم :n35: کلا ن موس حرکت میکنه ن صفحه تغییر داد میشه

دستور زیر خاموش می کنه سیستم رو و log میگیره

با دستور gnome-system-log هم میشه فایل /var/log/kern.log رو خوند و دید دقیقا چی میشه....

اوبونتو رو آپدیت کنین

اگر لپ تاپ هست اینو نصب کنین

و مثل همیشه خودتان هم گوگل کنین ببینین چی میگه.:n36:

V i r u s e r
08-06-2015, 16:47
با sudo halt هم این مشکل هست؟

ArashMiniStar
13-06-2015, 13:30
بعله
کلا یا کرش میکنه قفل یا اینکه رو صفحه بنفش اوبونتو میمونه خاموش نمیشه با دستور halt

ArashMiniStar
13-06-2015, 13:56
بعله
کلا یا کرش میکنه قفل یا اینکه رو صفحه بنفش اوبونتو میمونه خاموش نمیشه با دستور halt

tajrobenik
15-06-2015, 09:18
یه سیستم عاملی که خیلی از سورس ها ی نرم افزار روش باشه و خیلی راحت بشه آفلاین هر چی خواستیم روش نصب کنیم...؟
مهم نیست چند دی وی دی باشه...
اما همه چی آفلاین...

اگه نیست راهکار یا مجمونه نرم افزار وجود نداره ... که مثلا اوبونتو رو نصب کنیم بعد از طریق مجموعه نرم افزار بشه از نرم افزارها استفاده کرد.

elvish
15-06-2015, 09:39
یه سیستم عاملی که خیلی از سورس ها ی نرم افزار روش باشه و خیلی راحت بشه آفلاین هر چی خواستیم روش نصب کنیم...؟
مهم نیست چند دی وی دی باشه...
اما همه چی آفلاین...

اگه نیست راهکار یا مجمونه نرم افزار وجود نداره ... که مثلا اوبونتو رو نصب کنیم بعد از طریق مجموعه نرم افزار بشه از نرم افزارها استفاده کرد.

متاسفانه یا خوشبختانه پکیج ها و برنامه ها در لینوکس هر روز آپدیت می شوند.

نیازی به آپدیت لینوکس از طرف شما نیست.

می توانید یکبار نصب و برنامه های مورد نیاز را نصب کنید و تمام.

اگر نیاز به برنامه های بازکردن flash mp3 و ... دارید لینوکس مینت نصب کنید

----------

با اینحال حجیم ترین توزیع debian هست (۱۳ dvd)

ولی باز هم برخی پکیج ها داخلش نیست(مثلا کودک باز کردن mp3 داخ این dvd ها نیست و باید جداگانه دانلود کنین => دلیلش اینه که دبیان به معنای واقعی کلمه رایگان و آزاد هست و این لایسنس این کودک ها هنوز آزاد نیست و دبیان به صورت رسمی برنامه غیر آزاد داخل خودش نمیگذاره )

(احتمالا کروم و فلش پلیر اصلی هم نیست) ولی دیگر فلش پلیر ها + مرورگر کرومیوم احتمالا داخش باشه.

همانطور که عرض کردم دسترسی به اینترنت در لینوکس بیشتر از ویندوز اهمیت داره ....

tajrobenik
15-06-2015, 10:05
متاسفانه یا خوشبختانه پکیج ها و برنامه ها در لینوکس هر روز آپدیت می شوند.

نیازی به آپدیت لینوکس از طرف شما نیست.

می توانید یکبار نصب و برنامه های مورد نیاز را نصب کنید و تمام.

اگر نیاز به برنامه های بازکردن flash mp3 و ... دارید لینوکس مینت نصب کنید

----------

با اینحال حجیم ترین توزیع debian هست (۱۳ dvd)

ولی باز هم برخی پکیج ها داخلش نیست(مثلا کودک باز کردن mp3 داخ این dvd ها نیست و باید جداگانه دانلود کنین => دلیلش اینه که دبیان به معنای واقعی کلمه رایگان و آزاد هست و این لایسنس این کودک ها هنوز آزاد نیست و دبیان به صورت رسمی برنامه غیر آزاد داخل خودش نمیگذاره )

(احتمالا کروم و فلش پلیر اصلی هم نیست) ولی دیگر فلش پلیر ها + مرورگر کرومیوم احتمالا داخش باشه.

همانطور که عرض کردم دسترسی به اینترنت در لینوکس بیشتر از ویندوز اهمیت داره ....

خوب راهکاری ندارین ... که مثلا اوبونتو نصب کنیم .............. بعد یک دی وی دی نرم افزار هم داشته باشیم ...
بتونیم نرم افزار ها رو از روی دی وی دی آفلاین نصب کنیم....

یعنی این همه توزیع اراءه شده ...
یک نفر نیست که مجموعه نرم افزار بزار ه بشه دانلود کرد....

مثلا یک دی وی دی نرم افزار کاربردی باشه...؟

elvish
15-06-2015, 11:10
خوب راهکاری ندارین ... که مثلا اوبونتو نصب کنیم .............. بعد یک دی وی دی نرم افزار هم داشته باشیم ...
بتونیم نرم افزار ها رو از روی دی وی دی آفلاین نصب کنیم....

یعنی این همه توزیع اراءه شده ...
یک نفر نیست که مجموعه نرم افزار بزار ه بشه دانلود کرد....

مثلا یک دی وی دی نرم افزار کاربردی باشه...؟

بعد از نصب اوبونتو چه نرم افزار های دیگری نیاز دارید نصب بشه؟

هر کسی تعریف خاصی از مجموعه نرم افزار دارد.

شاید باشد خبر ندارم.

اگر راه دیگری ندارید پیشنهاد می کنم کل مخازن اوبونتو رو دانلود کنید.(همه پکیج های ارائه شده از طرف اوبونتو) ولی حجم خیلی بالا میره (احتمالا ۵۰-۶۰گیگ بشه)

تو اینترنت جستجو کنید Local Repository On Ubuntu راهنمایش را ببینید:(ولی کاری فنی هست و شاید خوشتان نیاد)

tajrobenik
15-06-2015, 11:59
بعد از نصب اوبونتو چه نرم افزار های دیگری نیاز دارید نصب بشه؟

هر کسی تعریف خاصی از مجموعه نرم افزار دارد.

شاید باشد خبر ندارم.

اگر راه دیگری ندارید پیشنهاد می کنم کل مخازن اوبونتو رو دانلود کنید.(همه پکیج های ارائه شده از طرف اوبونتو) ولی حجم خیلی بالا میره (احتمالا ۵۰-۶۰گیگ بشه)

تو اینترنت جستجو کنید Local Repository On Ubuntu راهنمایش را ببینید:(ولی کاری فنی هست و شاید خوشتان نیاد)

یه چند تا نرم افزار واسه پلیر...
یه چند تا نرم افزار مرورگر...
یه چند تا نرم افزار واسه فایل های آفیس...

نرم افزار های کاربردی ...
همون تعریف های خاص دیگران که از نرم افزار کاربردی دارن...

واسه ویندوز مجموعه نرم افزار کاربردی زیاد هست ... که موضوعات مشخص شده چند تا نرم افزار معرفی کنه...

مثلا یه چیزی شبه به این:
که البته این واسه ویندوز هست... و قدیمی...

می‌شه دوستان فعال در زمینه لینوکس در این مورد یک سریچی بزنن نتیجه رو بگن؟

M0RTEZA_R
22-06-2015, 14:00
................................................

NEED FOR PC
13-07-2015, 20:45
سلام فلش مموری adata ue700 بنده تو اوبونتو کار نمیکنه و ارور درایور میده چیکار کنم ؟

البته فقط در پورت usb3 اینطوریه اگه به usb2 بزنم وصل میشه ولی من به تمام سرعت فلشم احتیاج دارم.
اوبونتو 14.10 هست تو vm

ممنون :n16:

1376MAXIMUM
14-07-2015, 00:11
مال vm هست رو لایو اجرا کنید سیستم عامل رو ببینید بازم همین طوره

قاعده ای بین مردم رایج است همیشه میگویند ان که معروف تر است بهتر است ان که طرفدار دارد بهتر است
اما شاید اشتباه میکنند بهترین در جای دیگر و چیز دیگر است بهترین را شما انتخاب میکنید

ArashMiniStar
16-07-2015, 18:47
دوستان من خیلی وقته نیاز به یه موردی تو ubunto دارم ک بتونم کلا ویندوز رو پاک کنم ولی بخاطر همین نیازم هنوز سر جاشه ویندوز :n03:
آقا ما یه نرم افزاری دارم برای ویندوز به اسم auto power and shutdown این سر ساعت لپ تاپ روشن میکنه سر ساعت خاموش میکنه یه نرم افزار idm هم هست که لیست دانلود میدم سر ساعت به ترتیب دانلود میکنه و سر ساعت هم تموم میکنه ک پی سی خاموش بشه (دفت کنید ک تو بایوس لپ تاپم گزینه ای برای روشن شدن سر ساعت فلان از sleep نداره بخاطر همین از نرم افزار اولی استفاده میکنم)
حالا شما پیشنهادی برای این دو مورد هر کدوم جدا دارین ؟ دنبال یه نرم افزار یا راه جایگزینم پیدا نمیکنم
خیلی ممنون :n16:

Ali_RNT
16-07-2015, 19:25
دوستان من خیلی وقته نیاز به یه موردی تو ubunto دارم ک بتونم کلا ویندوز رو پاک کنم ولی بخاطر همین نیازم هنوز سر جاشه ویندوز :n03:
آقا ما یه نرم افزاری دارم برای ویندوز به اسم auto power and shutdown این سر ساعت لپ تاپ روشن میکنه سر ساعت خاموش میکنه یه نرم افزار idm هم هست که لیست دانلود میدم سر ساعت به ترتیب دانلود میکنه و سر ساعت هم تموم میکنه ک پی سی خاموش بشه (دفت کنید ک تو بایوس لپ تاپم گزینه ای برای روشن شدن سر ساعت فلان از sleep نداره بخاطر همین از نرم افزار اولی استفاده میکنم)
حالا شما پیشنهادی برای این دو مورد هر کدوم جدا دارین ؟ دنبال یه نرم افزار یا راه جایگزینم پیدا نمیکنم
خیلی ممنون :n16:

فعلا به عنوان دانلود منیجری که کار باهاش شبیهه IDM باشه به شما XDMan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو پیشنهاد میکنم.

در مورد نرم افزار برای روشن و خاموش کردن خودکار هم اگه موردی پیدا کردم این پست رو ویرایش میکنم.

-----------------------------------------------------------------------------------

برنامه ای که دقیقا بتونه این پروسه رو انجام بده پیدا نکردم، ولی میتونین کار رو به اینصورت در نظر بگیرید:

۱.روشن شدن کامپیوتر، که توسط بایوس کامپیوتر قابل انجامه

2.اجرای برنامه دانلود منیجرو بعد از مدتی خاموش شدن، با برنامه gnome-schedule ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

----------------------------------------------------------------------------------

برای روشن شدن خودکار کامپیوتر:

به منوی تنظیمات بایوس بروید. سپس به بخش Power

۲.اگر رایانه شما این مورد را پشتیبانی کند، در این قسمت گزینه ای به اسم resume by alarm یا power on by alarm را خواهید دید.

3.آن را در حالت Enabled قرار دهید و زمان روشن شدن رایانه را تنظیم کنید.

V i r u s e r
16-07-2015, 19:33
برای روشن کردن سیستم میتونید از rtcwake استفاده کنید.
نحوه ی کار برنامه به این صورته که بعد از اجرا٬‌ سیستم میره روی استندبای و سر زمان مشخص شده روشن میشه. البته اگر سیستم ساپورت کنه میشه تنظیمش کرد که به جای استندبای کلا سیستم رو خاموش کنه.
برای خاموش کردن هم که shutdown
همه ی این هارو میتونید توی یک cron تنظیم کنید که سر زمان مشخص انجام بشه
برای استفاده از cron هم میتونید لینک زیر رو مشاهده کنید. البته توی ubuntu اتوماتیک cron نصب هست و نیازی به نصب نیست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_commands

Masoud King
01-08-2015, 12:44
سلام

من رو Ubuntu یک برنامه نصب کردم ولی وقتی سیستم رو خاموش و روشن میکنم دیگه اون برنامه اجرا نمیشه و میگه
program "..." not currently installed
راه حل چیست؟

Ali_RNT
02-08-2015, 07:56
سلام

من رو Ubuntu یک برنامه نصب کردم ولی وقتی سیستم رو خاموش و روشن میکنم دیگه اون برنامه اجرا نمیشه و میگه
program "..." not currently installed
راه حل چیست؟

۱.اسم برنامه چیه؟

۲.ترمنال رو باز کنید و بنویسید:

name اسم برنامه هست.

یه احتمال اینه که برنامه به یه سری برنامه دیگه وابسته بوده ولی تو لیست وابستگی هاش نبوده و قبل از نصب این برنامه وابستگی هاش نصب نشدن. احتمال داره برنامه هایی که تو دستور زیر هستند وابستگی های اون باشن.این دستور رو در ترمینال بزنید:

و رمزتون رو وارد کنید تا برنامه ها نصب شن. بعدش برنامتون رو مجددا نصب کنید. در هر صورت نصب این برنامه ها پیشنهاد میشه چون ممکنه برنامه های دیگه که در آینده نصب میکنید نیازمند این برنامه ها باشن.

Masoud King
03-08-2015, 11:02
Ali_RNT@

خیلی ممنون دوست عزیز.
اسم برنامه gromacs هست.
انگار بعد نصبش باید کد زیر رو می زدم تا یه سری چیزای دیگه رو دانلود و نصب کنه!!
sudo apt-get install gromacs

برای نصب درایور کارت گرافیک باید چکار کرد؟ من سرچ کردم کلی مورد بود و گیج شدم. کلا اولین باره دارم با لینوکس کار میکنم. درایور رو میشناسه یا باید نصب کرد؟
کارتم ati هست

ممنون

V i r u s e r
03-08-2015, 11:05
Ali_RNT@

خیلی ممنون دوست عزیز.
اسم برنامه gromacs هست.
انگار بعد نصبش باید کد زیر رو می زدم تا یه سری چیزای دیگه رو دانلود و نصب کنه!!
sudo apt-get install gromacs

برای نصب درایور کارت گرافیک باید چکار کرد؟ من سرچ کردم کلی مورد بود و گیج شدم. کلا اولین باره دارم با لینوکس کار میکنم. درایور رو میشناسه یا باید نصب کرد؟
کارتم ati هست

ممنون

سلام
به طور پیشفرض درایور های ازاد نصب هستن. اگر مشکلی ندارید بهتره با همون کار کنید.

noorhd
17-08-2015, 10:31
سلام

معنی این خطا چیه و چکار باید کنم؟
make: *** No rule to make target `install-libs'. Stop.

خیلی ممنون

Ali_RNT
18-08-2015, 15:57
سلام

خیلی ممنون

اسم برنامه ای که میحواید نصب کنید و در صورت امکان فایل فشرده رو هم بفرستید تا ببینم مشکلش چیه، احتمال زیاد مشکل از سورس برنامست.

Milad4171
18-08-2015, 23:13
سلام.
من حس میکنم آیکن های داخل دسکتاپ زیادی بزرگن
یعنی ۹ سطر آیکن فقط جا میشه به نظر شما این طبیعیه؟ اون ظرافتی که آیکن ها با توجه کیفیت صفحه باید داشته باشن رو انگار ندارن!!

Ali_RNT
19-08-2015, 08:41
سلام.
من حس میکنم آیکن های داخل دسکتاپ زیادی بزرگن
یعنی ۹ سطر آیکن فقط جا میشه به نظر شما این طبیعیه؟ اون ظرافتی که آیکن ها با توجه کیفیت صفحه باید داشته باشن رو انگار ندارن!!

اول بررسی کنید که کارت گرافیک و مانیتور به درستی تنظیم شدن یا نه، بعد فایل منیجر رو باز کنید (میتونید یه پوشه رو باز کنید) و از منو گزینه ی Prefrences رو انتخاب کنید. بعد Default zoom level یا چیزی شبیه به اون رو برابر ۱۰۰٪ قرار بدید.

noorhd
19-08-2015, 10:09
سلام. ممنون از اینکه پاسخ دادید
من میخوام شبکه ی IMS رو پیاد ه سازی کنم، برای اینکار باید این شبکه را توی محیط اوپن سورس OpenIMSCore و روی لینوکس نصب کنم و بعد باهاش کار کنم
یکسری سورس کد از اینرنت گرفتم و وقتی میخوام آنها را اجر کنم این جواب را بهم میده
فایلی که کدها و نحوه ی پیاده سازی توش باشه دارم ولی نمیدونم چطور براتون بفرستم اگه ایمیل بدید ممنون میشم.

Ali_RNT
19-08-2015, 11:47
سلام. ممنون از اینکه پاسخ دادید
من میخوام شبکه ی IMS رو پیاد ه سازی کنم، برای اینکار باید این شبکه را توی محیط اوپن سورس OpenIMSCore و روی لینوکس نصب کنم و بعد باهاش کار کنم
یکسری سورس کد از اینرنت گرفتم و وقتی میخوام آنها را اجر کنم این جواب را بهم میده
فایلی که کدها و نحوه ی پیاده سازی توش باشه دارم ولی نمیدونم چطور براتون بفرستم اگه ایمیل بدید ممنون میشم.

توی یه سرویس اشتراک گذاری فایل مثل 4shared.com یا persiangig.com یا دراپ باکس آپلود کنید تا اگه بقیه هم خواستن بتونن بگیرن و استفاده کنن.

elvish
19-08-2015, 13:54
سلام

خیلی ممنون

مطمئن بشید که به پوشه /opt/OpenIMSCore رفته و فولدر ser_ims را ساخته اید و داخل این فولدرید.

----------

جای شما باشم image های vmware اش را دانلود و استفاده می کنم.

تو ویندوز یا هر سیستم عامل دیگری که دارید vmware نسخه پولی یا رایگان player رو نصب کنید.

image این برنامه رو از لینک زیر دانلود و باز کنید و تمام.

noorhd
20-08-2015, 11:07
ممنون از پاسخ شما

1- مطمئن هستم که توی پوشه ser_ims و توی دیرکتوری opt هستم
2- اگر ایمیج ها رو نصب کنم دیگه نیازی به این کد نویسی نیست؟
راستش قبلا ایمیج ها نصب کرده بودم ولی نتونستم باهاش کار کنم. میتونید تو کارکردن باهاش کمکم کنید؟

elvish
20-08-2015, 14:05
ممنون از پاسخ شما

1- مطمئن هستم که توی پوشه ser_ims و توی دیرکتوری opt هستم
2- اگر ایمیج ها رو نصب کنم دیگه نیازی به این کد نویسی نیست؟
راستش قبلا ایمیج ها نصب کرده بودم ولی نتونستم باهاش کار کنم. میتونید تو کارکردن باهاش کمکم کنید؟

1. از راهنمای لینک زیر (یا لینک های دیگه) استفاده کنید و مطمئن بشید که دقیقا انجام میدین دستورات رو

2. سه فایل

OpenIMSCore.Ubuntu_v01.part1.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

OpenIMSCore.Ubuntu_v01.part2.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
OpenIMSCore.Ubuntu_v01.part3.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

+
برنامه vmware player

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_end_user_computing/vmware_player/7_0

رو نصب کرده اید؟

اگر موردی داره بگید شاید تونستم کمکی کنم

فایده image اینه که نیاز به نصب نداره همین. بله این کد نویسی های مرتبط با نصب کردن رو لازم نداره

Milad4171
03-10-2015, 17:29
سلام دوستان
من سه تا مشکل دارم

۱ - من یه مدت به اینترنت دسترسی نداشتم واسه همین نتونستم سیستم عامل رو آپدیت کنم الان خیلی از اون تاریخ گذشته و یه علامت تعجب فرمز بالا قرار گرفته. ولی هرچه رو آپدیت میزنم هیچ اتفاقی نمی افته کلا هیچ چیزی کار نمیکنه بعضی وقتا هم پیغام میده که اینترنت وصل نیست.
من فکر میکنم سروری که استفاده میکنم مشکلی پیدا کرده.
راه حل واسه آپدیت از یک سرور دیگه چیه/؟؟؟

۲-
من حس میکنم آیکن های دسکتاپ بیش از حد بزرگ هستن و اون ظرافتی که باید داشته باشن رو ندارن
به نظرم بیش از حد بزرگ هستن

۳- من قبلم تم مک رو روی سیستم نصب کردم اما نمیدونم چرا جایی رو پیدا نمیکنم که اینا رو به حالت اول برگردونم یه سریهاش رو پاک کردم اما یه سریهای دیگه اش مونده !!!!

senaps
03-10-2015, 18:38
۱ - من یه مدت به اینترنت دسترسی نداشتم واسه همین نتونستم سیستم عامل رو آپدیت کنم الان خیلی از اون تاریخ گذشته و یه علامت تعجب فرمز بالا قرار گرفته. ولی هرچه رو آپدیت میزنم هیچ اتفاقی نمی افته کلا هیچ چیزی کار نمیکنه بعضی وقتا هم پیغام میده که اینترنت وصل نیست.

اگر احتمال دون بودن سرورها و این صحبت ها رو کنار بذاریم، شاید ورژنی که شما داری دیگه براش اپدیتی نمیاد؟؟؟ میدونید که؟ هر ۶ ماه یکبار! و نسخه‌های LTS و ....! شاید ورژنی که داری دیگه واقعا ساپورت نمیشه؟؟؟؟

با این حال، با sudo apt-get update رو تست کنین و ارور بخصوصی داشت رو بذارید ببینیم جریان چیه!!

من خودم هم با این مثلثه چند باری تو اخرین نسخه که همین ۱۵.۴ و ۱۴.۱۰ روبرو شده بودم و که خودش خود به خود حل میشد!!!

عممممم
از توی etc/apt/sources.list این ریپازتوری ها لیست شدن که باید بگردید و پیدا کنید و اوکی کنید اونایی که ارور میده......
ولی فعلا همون دستور update رو از تو ترمینال بزن ببین چی ارور میده و چی نمیده! :))))

من حس میکنم آیکن های دسکتاپ بیش از حد بزرگ هستن و اون ظرافتی که باید داشته باشن رو ندارن
به نظرم سایز‌ها اوکی هستن؟
Edit > Preference > tab Views توی یه پوشه برو به این ادرس! همون تب اول یه گزینه برای ریسایز کردن داره.....
فک کنم tweak-tool هم گزینه هایی برای سایز داشت اگر نصب کرده باشی! ولی درست یادم نیست!(چقد تنبلم من! الان تویک تول رو باز کردم: نداره اشتباه گفتم! :) )

- - - Updated - - -

اگر احتمال دون بودن سرورها و این صحبت ها رو کنار بذاریم، شاید ورژنی که شما داری دیگه براش اپدیتی نمیاد؟؟؟ میدونید که؟ هر ۶ ماه یکبار! و نسخه‌های LTS و ....! شاید ورژنی که داری دیگه واقعا ساپورت نمیشه؟؟؟؟

با این حال، با sudo apt-get update رو تست کنین و ارور بخصوصی داشت رو بذارید ببینیم جریان چیه!!

من خودم هم با این مثلثه چند باری تو اخرین نسخه که همین ۱۵.۴ و ۱۴.۱۰ روبرو شده بودم و که خودش خود به خود حل میشد!!!

عممممم
از توی etc/apt/sources.list این ریپازتوری ها لیست شدن که باید بگردید و پیدا کنید و اوکی کنید اونایی که ارور میده......
ولی فعلا همون دستور update رو از تو ترمینال بزن ببین چی ارور میده و چی نمیده! :))))

به نظرم سایز‌ها اوکی هستن؟
Edit > Preference > tab Views توی یه پوشه برو به این ادرس! همون تب اول یه گزینه برای ریسایز کردن داره.....
فک کنم tweak-tool هم گزینه هایی برای سایز داشت اگر نصب کرده باشی! ولی درست یادم نیست!(چقد تنبلم من! الان تویک تول رو باز کردم: نداره اشتباه گفتم! :) )

super smart
04-10-2015, 00:48
گوشیم بریک شده نیاز به نسخه liveدارم

چطور میشه بصورت liveنصبش کرد؟

V i r u s e r
04-10-2015, 08:37
گوشیم بریک شده نیاز به نسخه liveدارم

چطور میشه بصورت liveنصبش کرد؟
روی گوشی؟
نمیشه.. البته کار نشد نداره ولی خیلی پیچیدست و نیاز به رام خاصی داره که باید خودتون کامپایل کنید
به صورت live هم نمیشه

--

اگر منظور روی کامپیوتر هست که کافیه فایل ایمیجشو دانلود کنید و روی دی وی دی رایت کنید و بعد بوتش کنید

hesamnah
29-10-2015, 00:46
آقا چجوری میشه اوبونتو رو از روی فلش روی لپ تاپ نصب کرد ؟

V i r u s e r
29-10-2015, 09:34
آقا چجوری میشه اوبونتو رو از روی فلش روی لپ تاپ نصب کرد ؟
از طریق برنامه unetbootin میتونید فایل iso رو توی فلش به صورت bootable بریزید. دقت کنید که فلشتون فرمت میشه
بعد کامپیوتر رو ریستارت کنید و از منوی بوت usb-hdd رو انتخاب کنید
بقیش مثل نصب از روی dvd هست

supermax15
29-10-2015, 12:59
ابونتو رو چ کسایی توسعش میدن ؟

V i r u s e r
29-10-2015, 13:02
ابونتو رو چ کسایی توسعش میدن ؟
شرکت Canonical

Alireza_javid
08-01-2016, 21:00
slam komakam konid man ubuntu nasb kardam vaghti restart zadam hamash mire ro windows chikar konam (windosam kharabe) komak konid lotfan:n37:

روانپریش
22-03-2016, 12:05
دوستان چجوری نوار ابزار رو متحرک کنم که وقتی موس رفت روش باز بشه و از حالت ثابت خارج بشه؟

Ali_RNT
24-03-2016, 21:57
slam komakam konid man ubuntu nasb kardam vaghti restart zadam hamash mire ro windows chikar konam (windosam kharabe) komak konid lotfan:n37:

لطفا پیامتون رو فارسی بنویسید.

مشکل از بوت لودر هست. میتونید از ابزار هایی مثل boot-repair استفاده کنید. برای اینکار دیسک اوبنتو (DVD یا فلش) رو بوت کنید، ترمینال رو باز کنید و دستورات زیر رو یکی یکی بنویسید:

و بعد روی Recommended... کلیک کنید.

دوستان چجوری نوار ابزار رو متحرک کنم که وقتی موس رفت روش باز بشه و از حالت ثابت خارج بشه؟

منتظر جواب دوستان باشید... :n02:

ms1ove
04-04-2016, 16:09
سلام من میخوام ابونتو نصب کنم رو فلش بوت کردم حالا هرچی میشینم از این جلوتر نمیره

Ali_RNT
04-04-2016, 19:04
سلام من میخوام ابونتو نصب کنم رو فلش بوت کردم حالا هرچی میشینم از این جلوتر نمیره

الان روی هارد نصب شده یا داره از فلش بوت میشه؟ کلید Esc یا Home رو فشار بدید و ببینید آخرین پیام ها چی بودن

ArashMiniStar
04-04-2016, 22:51
برای روشن کردن سیستم میتونید از rtcwake استفاده کنید.
نحوه ی کار برنامه به این صورته که بعد از اجرا٬‌ سیستم میره روی استندبای و سر زمان مشخص شده روشن میشه. البته اگر سیستم ساپورت کنه میشه تنظیمش کرد که به جای استندبای کلا سیستم رو خاموش کنه.
برای خاموش کردن هم که shutdown
همه ی این هارو میتونید توی یک cron تنظیم کنید که سر زمان مشخص انجام بشه
برای استفاده از cron هم میتونید لینک زیر رو مشاهده کنید. البته توی ubuntu اتوماتیک cron نصب هست و نیازی به نصب نیست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_commands
برای استفاده از rtcwake و
cron برنامه گرافیکی نوشته نشده کار راحت بکنه؟ :n02: اگه نشده بشینیم با پایتونی چیزی بنویسیم براش کار خودمونم راحت کنیم :n31:

ms1ove
05-04-2016, 10:11
سلام بالاخره نصب کردم
بعدش ریستارت که کردم بالا نمیاد
میزنه
fsck from util-linux 2.26.2
/dev/sda4 : recovering journal
/dev/sda4 : clean, 192272/1343488 files, 957577/5370624 blocks

the.dude
05-04-2016, 10:21
برای استفاده از rtcwake و
cron ب
رنامه گرافیکی نوشته نشده کار راحت بکنه؟ :n02: اگه نشده بشینیم با پایتونی چیزی بنویسیم براش کار خودمونم راحت کنیم :n31:

crontab -e به اندازه کافی راحت هست خودش! ولی رابط گرافیکی هم داره: gnome-schedule

یه پیشنهاد هم به دوست عزیز ms1ove، من تاحالا خودم رو توی هیچ فرومی به عنوان با تجربه معرفی نکردم. ولی به عنوان یکی از طرفدارهای سرسخت اوبونتو، حتی بعد از اینکه یونیتی اومد و حتی خیلی بعد از اون من هنوز از اوبونتو استفاده می کردم. ولی متاسفانه به علت کهولت سن الان در صورتی که به همچین مشکلی توی نصب اوبونتو بر بخورم، به جای اینکه مثل سالهای قبل بشینم و تریس کنم و سرچ کنم و تو سر خودم بزنم، خیلی راحت بیخیال می شم و میرم lubuntu نصب می کنم.

ArashMiniStar
05-04-2016, 10:50
crontab -e به اندازه کافی راحت هست خودش! ولی رابط گرافیکی هم داره: gnome-schedule

یه پیشنهاد هم به دوست عزیز ms1ove، من تاحالا خودم رو توی هیچ فرومی به عنوان با تجربه معرفی نکردم. ولی به عنوان یکی از طرفدارهای سرسخت اوبونتو، حتی بعد از اینکه یونیتی اومد و حتی خیلی بعد از اون من هنوز از اوبونتو استفاده می کردم. ولی متاسفانه به علت کهولت سن الان در صورتی که به همچین مشکلی توی نصب اوبونتو بر بخورم، به جای اینکه مثل سالهای قبل بشینم و تریس کنم و سرچ کنم و تو سر خودم بزنم، خیلی راحت بیخیال می شم و میرم lubuntu نصب می کنم.
ی چیزی شبیه auto power on and shutdown تو ویندوز اگ نوشته شده باشه برای لینوکس خیلی عالیه کار راحت میکنه
rtcwake بنظرم گیج کنندس:n13: من چون لپ تاپم ک تو بایوسش تنظیم همجین چیزیو اصلا نداره فقط رو ویندوز میتونم با نرم افزار اوکیش کنم!!:n28:

ms1ove
05-04-2016, 12:37
حذف کردم از اول نصب کردم بازم وقتی ریستارت شد صفحه سیاه اومد و چیزی نمیاره
دوستان لطفا کمک کنید

Ali_RNT
05-04-2016, 14:36
سلام بالاخره نصب کردم
میزنه

این خط آخر ثابت مونده یا عددش در حال تغییره؟ مشکل از یکی از پارتیشن هاست که داره چکش میکنه (sda4) با یه دیسک لایو نجات بوت کنید (مثل System RescueCD) و با برنامه GParted همه ی دیسک ها رو Check کنید. یا اگه به ویندوز دسترسی دارید از طریق اون همه ی پارتیشن ها رو چک کنید (با استفاده از chkdsk)

ms1ove
05-04-2016, 15:13
این خط آخر ثابت مونده یا عددش در حال تغییره؟ مشکل از یکی از پارتیشن هاست که داره چکش میکنه (sda4) با یه دیسک لایو نجات بوت کنید (مثل System RescueCD) و با برنامه GParted همه ی دیسک ها رو Check کنید. یا اگه به ویندوز دسترسی دارید از طریق اون همه ی پارتیشن ها رو چک کنید (با استفاده از chkdsk)
الان فقط مشکل صفحه سیاه دارم
از اول نصب کردم نصبش تموم شد ریستارت که شد دیگه صفحه سیاه میاد و چیزی نشون نمیده
از چی هست ؟؟

Ali_RNT
06-04-2016, 05:28
علتش میتونه هر چیزی باشه، کارهایی که گفتمو انجام دادید؟

V i r u s e r
06-04-2016, 06:25
سلام بالاخره نصب کردم
میزنه

سلام. اگه اینجا گیر میکنه که عجیبه ولی این پیغام خطا نیست. وقتی سیستم رو درست خاموش نکنید دیسک رو چک میکنه و جورنال ها رو ریکاور میکنه

Milad4171
18-04-2016, 10:04
سلام. من یک لپ تاپ قدیمی دارم. وقتی میخوام اوبونتو یا هر توزیع دیگه رو نصب کنم ، کلا بوت نمیکنه قسمت بوت رو رد میکنه.
راه حلی هست که جلوی این مشکل گرفته بشه ؟
بوت ویندوز رو میشناسه

vahidmir2000
18-04-2016, 11:12
سلام. من یک لپ تاپ قدیمی دارم. وقتی میخوام اوبونتو یا هر توزیع دیگه رو نصب کنم ، کلا بوت نمیکنه قسمت بوت رو رد میکنه.
راه حلی هست که جلوی این مشکل گرفته بشه ؟
بوت ویندوز رو میشناسه

دوست عزیز باید در تنظیمات بایوس سیستمتون اولویت بوت رو روی سی دی یا USB درایو (در صورت استفاده از فلش مموری برای نصب ) قرار بدین.

Milad4171
18-04-2016, 11:43
دستگاه من البته خیلی قدیمیه. حتی باطری سیموسش تموم شده. ( قدیمی یعنی یه چیزی حدود 8 سال پیش ) رو فلش که کلا نه ویندوز نه ابونوتو جواب نمیده. اما از طریق دیسک تونستم ویندوز نصب کنم حتی توزیع مینت هم نصب کردم اما توزیع های دیگه مثل اوبونتو یا توزیع های سبک تر مثل لوبونتو رو نتونستم!
احتمالا ممکنه به خاطر قدیمی بودن ورژن بایوس با تموم شدن باطری سیموس باشه !

vahidmir2000
18-04-2016, 16:30
دستگاه من البته خیلی قدیمیه. حتی باطری سیموسش تموم شده. ( قدیمی یعنی یه چیزی حدود 8 سال پیش ) رو فلش که کلا نه ویندوز نه ابونوتو جواب نمیده. اما از طریق دیسک تونستم ویندوز نصب کنم حتی توزیع مینت هم نصب کردم اما توزیع های دیگه مثل اوبونتو یا توزیع های سبک تر مثل لوبونتو رو نتونستم!
احتمالا ممکنه به خاطر قدیمی بودن ورژن بایوس با تموم شدن باطری سیموس باشه !

دوست من اگر مینت رو همین الان میتونید نصب کنید، معنیش اینه که تمام توزیع های دیگه رو هم میتونید نصب کنید (حداقل ابونتو رو میتونید صددرصد نصب کنید). نصب گنولینوکس احتیاج به شرایط خاص و سخت افزار خاصی نداره. ممکنه به دلیل تموم شد باطری سیموس لب تاپتون تنظیمات بایوس ذخیره نشه و این مشکل ساز بشه برای تنظیم بایوس که از روی سی دی بوت بشه و این اتفاق نیفته. اما باز تکرار میکنم اگر در شرایط فعلی میتونید مینت رو نصب کنید معنیش اینه که میتونید ابونتو یا لوبونتو و... رو هم نصب کنید.

ابوالفضل۱۳۹۱
04-11-2016, 09:48
سلام... من ابونتو 11.1۰ رو نصب کردم..فایل های صوتی رو اجرا نمیکنهوودستور در ترمینال که مینویسم میگه توانایی دسترسی به \کیج رو نداره..چکار باید کرد؟؟؟ممنون

Ali_RNT
07-11-2016, 22:21
نسخه اوبونتو که نصب کردید خیلی قدیمیه و از سه سال پیش دیگه پشتیبانی نمیشه (البته منظور این نیست که نمیشه کدک صوتی روش نصب کرد). پیشنهاد میشه به نسخه آخر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارتقا بدید. (۱۶.۰۴ که پشتیبانی بلندمدت داره)

یادمه وقتی اوبونتو داشتم با این دستور راه میفتاد:

mmdali.ltf
28-12-2016, 16:39
سلام دوستان
maya روی اوبونتو میشه نصب کرد؟
:(

mmdali.ltf
29-12-2016, 13:23
کسی نیست ج بده؟

Ali_RNT
29-12-2016, 15:00
بله. مایا نسخه مربوط به لینوکس هم داره. پکیج که نصبش اسونه ولی برای ردهت هست و نصاب که میتونید برای اوبونتو استفاده کنید. نصاب یک فایل به اسم setup داره که باید با دسترسی root اجرا شه. برای اینکار، به پوشه نصاب بروید و راست کلیک کنید. Open in Terminal رو کلیک کنید تا ترمینال باز شه و بنویسید:

و رمزتون رو وارد کنید و اینتر رو بزنید. مراحل نصب رو ادامه بدید.

نسخه لینوکس رو میتونید با جستجو در گوگل پیدا کنید(دانلود مایا برای لینوکس / Free Download maya for linux)، متاسفانه خرید/دانلود برنامه های دارای کپی رایت در تخصص من نیست.

mmdali.ltf
30-12-2016, 10:40
خیلی ممنون دوست عزیز:n12:

mmdali.ltf
30-12-2016, 10:51
photoshop رو هم لطفا میگین چجوری میتونم نصب کنم؟

V i r u s e r
30-12-2016, 16:35

دوست عزیز فتوشاپ برای این سیستم عامل نسخه ای نداره. برای کار های خیلی معمولی میتونید از برنامه gimp استفاده کنید که البته به هیچ وجه در حد و کیفیت photoshop نیست

saeediranzad
30-12-2016, 17:35
البته Gimpزیاد هم معمولی نیست. خیلی هم کار ازش برمیاد.
ولی من برای ویرایش عکسها (تنظیم نور و رنگ) ازgThumbاستفاده میکنم که خیلی ساده است.

ArashMiniStar
06-04-2017, 10:52
دوستان حقیقت داره که یونیتی ۸ دیگ ادامه پیدا نمیکنه و سوییچ میشه رو همون گنوم؟ مثکه دسکتاپ برای کنونیکال چون سود نداره میخواد یونیتی بذاره کنار:n02:

V i r u s e r
06-04-2017, 17:53
بله این طور به نظر میرسه

Ali_RNT
07-04-2017, 08:01
بله، طبق پستی در بلاگشون گفتند که اوبونتو 18.04 با گنوم منتشر میشه و دیگه روی یونیتی و گوشی های اوبونتو سرمایه گذاری نمی کنن. در عوض تمرکزشونو روی سرور ها و IoT (اینترنت اشیا) میذارن.

لینک:

روانپریش
26-05-2017, 15:27
نصب اوبونتو كنار ويندوز ايكس پي امكان پذير هست؟اگه هست لطفا توضيح بدين

fanoostalaei
25-06-2017, 00:31
نصب اوبونتو كنار ويندوز ايكس پي امكان پذير هست؟اگه هست لطفا توضيح بدين
تو مراحل اولیه نصب خودش میپرسه که چجوری میخواید نصب کنید !
گزینه اولش نصب در کنار ویندوز سیستم شماست
با انتخاب اون گزینه خودش پارتیشن لازم برای خودش رو از فضای خالی هارد ایجاد میکنه و نصب انجام میگیره

fanoostalaei
25-06-2017, 00:33

فتوشاپ cs رو میشه با نرم افزار wine استفاده کرد !
البته به ویندوز نمیرسه ! بهترین راه برای استفاده از نرم افزار های ویندوز تو لینوکس به کار بردن ماشین های مجازی مثل virtual box هستش که استفاده از این ماشین های cpu و ram زیادی مصرف میکنه ! علی الخصوص cpu

milad_gta
25-06-2017, 00:43
دوستان حقیقت داره که یونیتی ۸ دیگ ادامه پیدا نمیکنه و سوییچ میشه رو همون گنوم؟ مثکه دسکتاپ برای کنونیکال چون سود نداره میخواد یونیتی بذاره کنار:n02:

البته فعلا میره روی universe و همزمان هم یک سری گروه فورک کردن و قرار هست توسعه بدنش...

روانپریش
25-06-2017, 14:35
تو مراحل اولیه نصب خودش میپرسه که چجوری میخواید نصب کنید !
گزینه اولش نصب در کنار ویندوز سیستم شماست
با انتخاب اون گزینه خودش پارتیشن لازم برای خودش رو از فضای خالی هارد ایجاد میکنه و نصب انجام میگیره

من ويندوزم 32 بيتي هست بايد اوبونتو 32 بي رو دانلود كنم؟

fanoostalaei
25-06-2017, 15:46
من ويندوزم 32 بيتي هست بايد اوبونتو 32 بي رو دانلود كنم؟
اگر سیستمتون ضعیف هستش 32 بیتی استفاده کنید

روانپریش
25-06-2017, 22:38
اگر سیستمتون ضعیف هستش 32 بیتی استفاده کنید

ممنون كز كجا بهترين نسخه رو دانلود كنم؟

روانپریش
26-06-2017, 22:38
العان بهترين نسخه اوبونتو 16.04 هست؟

milad_gta
26-06-2017, 22:59
من پیشنهادم استفاده از نسخه های LTS هست که از پایداری مناسب تری برخوردار هستند. آخرین نسخه LTS همین 16.04 هست و آخرین Revision اش 16.04.2.

برای دانلود از سایت خود ubuntu اقدام کنید:

روانپریش
27-06-2017, 22:19
من پیشنهادم استفاده از نسخه های LTS هست که از پایداری مناسب تری برخوردار هستند. آخرین نسخه LTS همین 16.04 هست و آخرین Revision اش 16.04.2.

برای دانلود از سایت خود ubuntu اقدام کنید:

جريان اين نسخه LTS چيه؟
بعد خواستم دانلود كنم نسخه 32 بيتي نداشت چرا؟

milad_gta
28-06-2017, 00:34
جريان اين نسخه LTS چيه؟
بعد خواستم دانلود كنم نسخه 32 بيتي نداشت چرا؟

Long term support - نسخه هایی که هر ۲ سال یک بار منتشر میشند و ۳ سال پشتیبانی دارند و برای بسته‌هاشون به روزرسانی، پتچ‌های امنیتی و ... ارائه میشه. نسخه های معمولی هر ۶ ماه یکبار منتشر میشند و ۹ ماه پشتیبانی دارند و بعد outdated میشند (براشون آپدیت نمیاد و از مخازن اصلی خارج میشند و community هم عموما پشتیبانی نمیکنه ازشون).

عموم برنامه های LTS کمی قدیمی تر هستند به خاطر نحوه انتشار بسته ها و freeze بودن مخازن ولی پایدار ترند.

sunshineboy
18-07-2017, 20:40
سلام دوستان.
من تصمیم گرفتم اوبونتو رو نصب کنم و شروع کنم به یادگیری لینوکس.

واسه نصبش نوشته ک یه پارتیشن باید واسه خود اوبنوتو باشه یه پارتیشنم حافظه مجازی
این حافظه مجازی منظورش چیه؟ مثل pagefileتو ویندوز؟دقیقا کارش چیه؟
واسه اینکه بخوام نصب کنم باید دو تا پارتیشن خالی باشه؟ چون من 4 تا پارتیشن دارم همشم توش فیلم نرم افزار یا... ریختم باید اول دو تا پارتیشن رو کامل فرمت کنم؟! یا میشه رو همون دوتام ریخ مثلا تو پارتیشنی ک فیلم ریختم و فضای کافی داره رو خود اونوبتو رو روش نصب کنم و رو پارتیشنی ک نر م افزارام هست و فضای خالی داره رو به حافظه مجازیش اختصاص بدم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

milad_gta
19-07-2017, 00:10
سلام دوستان.
من تصمیم گرفتم اوبونتو رو نصب کنم و شروع کنم به یادگیری لینوکس.

واسه نصبش نوشته ک یه پارتیشن باید واسه خود اوبنوتو باشه یه پارتیشنم حافظه مجازی
این حافظه مجازی منظورش چیه؟ مثل pagefileتو ویندوز؟دقیقا کارش چیه؟
واسه اینکه بخوام نصب کنم باید دو تا پارتیشن خالی باشه؟ چون من 4 تا پارتیشن دارم همشم توش فیلم نرم افزار یا... ریختم باید اول دو تا پارتیشن رو کامل فرمت کنم؟! یا میشه رو همون دوتام ریخ مثلا تو پارتیشنی ک فیلم ریختم و فضای کافی داره رو خود اونوبتو رو روش نصب کنم و رو پارتیشنی ک نر م افزارام هست و فضای خالی داره رو به حافظه مجازیش اختصاص بدم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

اول تاکید کنم که قبل از نصب یکم پیرامون پارتیشن و فایل سیستم و ساختار سیستم فایل لینوکس تحقیق کنید (هر سه با هم فرق دارند) که دچار مشکل نشید.

حافظه مجازی احتمالا منظورش swap باید باشه که معادل همون pagefile ویندوز هست، بحث مدیریت حافظه پیچیده و جزئیات زیاد داره به طور کلی میشه گفت زمانی که حافظه اصلی شما (رم) فضای کافی برای نگهداری بخشی از اطلاعات رو نداره، قسمتی از اطلاعات که از اهمیت (اولویت) کمتری برخوردار هستند میرن رو swap تا فضای رم خالی بشه و این جابه‌جایی رو بهش میگن swapping و اون بخش از حافظه که روی دیسک برای این کار اختصاص داده مییشه رو بهش میگن swap.

swap رو میشه هم به صورت یک پارتیشن و هم به شکل فایل ایجاد کرد از 17.04 به بعد به صورت پیش فرض اگر بستر پارتیشن هاتون رو LVM نباشه از swap file استفاده میشه و به یک پارتیشن مجزا براش نیاز ندارید.

شما نباید یک پارتیشن رو خالی کنید حتی نیاز نیست که فرمتش کنید (فرمتی مثل NTFS, FAT)، شما ابتدا باید کامل یا بخشیش رو خالی کنید و بعد باید اون پارتیشن رو کاملا حذف یا بخشی از فضای خالیش رو resize کنید تا به عنوان یک فضای آزاد آماده ساخت پارتیشن جدید در نظر گرفته بشه، بعد موقع نصب اوبونتو اون قسمت فضای آزاد رو انتخاب و یک یا چند پارتیشن با توجه به نیازتون بسازید.

پیشنهاد من همیشه ساختن home/ به صورت مجزا هست و / هم که باید در هر حال بسازید. و بهتر هم هست که از swap file استفاده کنید که راحت بتونید حجمش رو بسته به نیازتون کم یا زیاد کنید نه اینکه بخشی از هارد رو به swap اختصاص بدید و ازش استفاده نکنید.

موفق باشید.

sunshineboy
19-07-2017, 11:50
سلام دوست عزیز مرسی بابت راهنمایی و توضیحات قشنگت.:n40:
پس میرم نسخه 17.04 رو دانلود میکنم ک کارم راحت تر باشه.

sunshineboy
05-08-2017, 05:13
موفق باشید.

سلام.
من هنوز اینو نصب نکردم ولی مصمم ک نصبش کنم راهنماشو چند وقت پیش خوندم ی تیکشو درس متوجه نشدم ترسیدم برم تو نصبش بعد ب مشکل بخورم چون تو این راهنمایی هم ک گفتم گفته اول بکاپ بگیرید و اگه اشتباه کنید ممکنه فایلاتون پاک بشه:
میشه لدف کنی ی نگاهی به لینک کنی؟ ممنون

مرحله 13 و14 رو گفته دل به خواهیه و من این رو درس متوجه نمیشم و ازش گذر کردم چون با ویندوز خیلی فرق داره و من هیچ چی نمیدونم از لینوکس( اون موضوعی ک گفتی رو هم رفتم خوندم همون روز ولی هم یادم رفت زود هم خیلی گنگ بود) خودش گفته میشه از شر این مرحله بگذریو کاری نداشته باشی حالا میخوام بدونم چ فرقی میکنه این مرحله رو بری یا نه؟ 13 و14 رو منظورمه
من 40 گیگ از درایو اف رو خالی کردم شرینکش کردم طبق همین راهنمایی ک تواین لینک هست بعد لینوکسو ک میخوام نصب کنم طبق اون مرحله 12 ک تو اون لینک هست بکنم حله دیگه؟ یعنی هیچ چیز اضافه ای نمیخواد؟ فقط درایو اف رو انتخاب کنم خودش کپی میکنه فایلای لینوکس رو رو اون درایو دیگه درسته؟و فایلایی ک تواف دارم ک دس نمیخوره ک؟
بعد ی سوال من بخوام درایورام نصب کنم وقتی نصب شد لینکوس از کجا میتونم دانلود کنم؟
اگه نصب کردم بعد فضا کم اوردم واسه نرم افزارم باید چ کار کنم؟ میشه رو درایوای دیگه فایلام رو بریزم منظورم اینه رو درایوایی ک لینوکس توش نصب نیس مثلا اگه لینکوسم با فیلم هام تو اف هست ی مقدار برنامه های لینوکسم بریبزم تو درایو سی ک ویندوز توشه میشه ؟
مرسی پیش پیش

- - - Updated

milad_gta
05-08-2017, 10:09
اگر اشتباه نکنم با مرحله ۱۲ خودش تصمیم میگیره فضای خالی شما رو چه کار کنه، قبلا هم کاملا توضیح دادم درایو و پارتیشن اینها کانسپت هایی با معانی متفاوت تو سیستم‌عامل های مختلف هستند اینجا شما نمیتونی یک درایوی مثل F رو انتخاب کنید و بگید اینجا نصب شو باید پارتیشن بسازید و mount point تعیین کنید یا این کار رو بسپرید به دست خودش. (مرحله ۱۲) که با توجه به ساختار دیسک و تنظیمات مادربوردتون ممکنه بتونه انجام بده یا fail بشه.

پیشنهاد من رد کردن ۱۲ و نصب توسط ۱۳ و ۱۴ هست، فضای خالی که ساختید رو انتخاب کنید یک پارتیشن جدید بسازید فایل سیستمش رو بزارید ext4 به عنوان / تعیینش کنید و نباید مشکلی داشته باشید swap هم فکر کنم به صورت فایل بسازه. (فقط حواستون باشه چه کار میکنید، توضیحات پست قبلیم رو باز بخونید).

۹۰٪ درایور هایی که نیاز دارید تو کرنل لینوکس built-in هستند و عموما نیازی نیست چیزی نصب کنید مگر قطعاتی داشته باشید بسیار جدید و یا شدیدا انحصاری و کمیاب که براشون درایور / ماژول درست حسابی وجود نداشت که اون وقت باید کمی زمان بزارید تا مطابق سیستممتون مشکل رو حل کنید.

نرم افزار هاتون فقط تو فضای اوبونتو نصب می‌شند ۴۰ گیگ هم براش کافیه (وقتی یک روت یکپارچه دارید)، ولی میتونید فایل هاتون رو تو درایو های ویندوزی ذخیره و بهشون دسترسی داشته باشید.

sunshineboy
05-08-2017, 12:58
سلام من همون 12 رو انجام میدم اگه نشد میرم ببینم این شماره 13 و چهارده چ طوریه پس درایو داره فضای بقیه درایو هام قابل استفادس مرسی واسه پاسخ کاملت و وقتی ک گذاشتی.

sunshineboy
20-11-2017, 10:07
man ino nasb kardam emrooz sobh akhar hamoon k mitarsidam shod ie driveram ro kamel pak kardam!vasatae nasbesham eror dad albate iadam namoon erroresh vali vasate nasbe ubuntu error dad badan k az tarighe u live boot shodam didam ie driveram pak shode be jash roote ubuntu jasho gerfte:| , nesfe ghat shod kolan vasate nasb! alan hata win ham bala nemiad na mishe repair kard na driveram ro neshoon mide vaghti ba cd win boot misham

alan mikham kolan in ubunu pak she az ro hardam kolan hazf beshe bayad che kar konam?
rahi has oon partisheni k toosh etelatam boode hamsh ahang ax bood bargare? age k masalan betoonam win nasb konam ba narm afzaro&o recovery barmigarde?
??
solae akhar mishe kolan nasbesh nakard? va har vaght nzia bood az tarighe usb live estefade kard azash??

sunshineboy
20-11-2017, 10:14
Boot a live CD/DVD/USB with Ubuntu
Choose "Try Ubuntu"
Download and install OS-Uninstaller ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
Start the software and select what operating system you want to uninstall.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Apply
When all is over, reboot your computer, and voila, only Windows is on your computer or of course no OS!
in raho to ie site peida kardam kar mikone?!
:n41: IN UBUNTU HIV!

sunshineboy
20-11-2017, 10:33
Age az in aabzari k disks naam dare estefade konam va oon partisheni k ubuntu be onvane root gerfete ro format konam okey mishe?!

CafeNet999
20-11-2017, 22:26
اول اینکه لطفا فارسی تایپ کنید.
دوم اینکه ubuntu رو چطوری نصب کردید که اطلاعاتتون پاک شد؟ شما همونطور که کابر milad_gta گفت یه پارتیشن ext4 میسازی و موقع نصب میگی اینجا نصب کن.
توی مرحله‌ی زیر شما باید something else رو انتخاب کنید و پارتیشنی که ساختید رو بهش بدید

الان ما هیچ اطلاعاتی از وضعیت هارد شما نداریم پس در مورد اینکه اطلاعات برمیگرده یا نه هیچ چیز مشخص نیست
چون اگه موقع نصب فرمت رو عوض کرده باشه(از ntfs به ext4) و اطلاعات کپی کرده باشه احتمال برگشت کم خواهد بود.

behnamlider
20-11-2017, 22:43
Age az in aabzari k disks naam dare estefade konam va oon partisheni k ubuntu be onvane root gerfete ro format konam okey mishe?!

سلام لینوکسو بصورت لایو بوت بیار بالا برو داخل نرم افزار gparted اینجا پارتیشنهاتو نشون میده و یه عکس بزار برامون بهتر میشه کمک کرد .

sunshineboy
20-11-2017, 22:44
نحوه فارسی کردن کیبورد رو نمیدونسم اون موقع تو اوبونتو واسه همین اونطورینوشتم! من درست \یش رفتم ولی ازهمون وقتی ک با یو اس بی بوت شد ارور Cannot find TOCBLOCK, داد ولی من محلش ندادم و مراحل نصب جلو رفتم اما میون نصب ی ارور داد! و بعدشم ک اینطوری شد.الان دیگه اصن مهم نیس واسم اون درایوی ک رف فقط توش اهنگ بود اهمیت نداره زیاد دیگه. ولی میخوام هاردم به حالت انلاین برگرده الان اینولید هست!

behnamlider
21-11-2017, 11:36
نحوه فارسی کردن کیبورد رو نمیدونسم اون موقع تو اوبونتو واسه همین اونطورینوشتم! من درست \یش رفتم ولی ازهمون وقتی ک با یو اس بی بوت شد ارور Cannot find TOCBLOCK, داد ولی من محلش ندادم و مراحل نصب جلو رفتم اما میون نصب ی ارور داد! و بعدشم ک اینطوری شد.الان دیگه اصن مهم نیس واسم اون درایوی ک رف فقط توش اهنگ بود اهمیت نداره زیاد دیگه. ولی میخوام هاردم به حالت انلاین برگرده الان اینولید هست!

کلا اون لینکی که گزاشتی آموزشش اصلا خوب نیست گیج کنندس اگر خواستی مراحلش رو برات میگم.
نمدونم الان کارت درست شده یا نه با همون جی پارتد هاردت رو میتونی درستش کنی امیدوارم که از لینکوس فراری نشده باشی :n09: من الان چند ساله که ویندوزو ول

کردم واقعا از شر ویندوز کند ویروسهای مصخره ایکتیو کردن . آپدیتهای بی پایه و اساس و ... خلاص شدم .

sunshineboy
21-11-2017, 20:52
مرسی با کمک اقای عطا هاردم درستش کردم . در ضمن ممنون بابت اون جی پارتد کمک کرد هاردم از اول پارتیشن بندی کنم و مشکلم حل کرد و تونتسم ویندوزم نصب کنم.

اون سایتش معتبره ولی اون سوالایی ک اوبونتو ازم پرسید هنگام نصب(مثلا در مورد بوت لودر) هیچ کدوم تو اون لینکی ک خونده بودم در موردش نبود... من هیچ وقت با ویندوز مشکل نداشتم چ از نظر ویروس چ اپدیت نرم افزارم چ غیره مشکلی نداشتم تا حالا. ولی اوبونتو رو هم خوشم اومد ب خاطر اینکه سریعه و واسه موارد اضطراری هم خیلی مفیده.جدای از موارد اظطراری خیلی جمع جوره سرعتش هم خیلی خوبه رو سیستم هایی ک سخت افزار ضعیفی دارن.

البته ساپورتش ضعیفه(یا حالا من درس جستجو نکردم نمیدونم). مثلا یه فایل دانلود کردم میخواسم اجراش کنم فایلش bin. بود فرمتش نمیدونسم چ طوری اجراش کنم هر کاری کردم باز نشد... 5 تا سایت گشتم هیچ کدوم روشا کار نکرد همشون هم با استفاده اون ترمینال بود ولی کار نکرد! . شما وقتی ی مشکل داری تو ویندوز ی سرچ ساده تو گوگل 100 هزار تا سایت میاره خود وبسایت مایکروسافتم ک با عکس و توضیح کامل همیشه همه چی روسایتش هست.

ی مورد دیگم هست من یه سری نرم افزار دارم فقط رو ویندوز اجرا میشه مثلا مرورگر Yandex و واسه لینوکس نیست یعنی هست البته ولی دیگه اپدیت نشده! یا مثلا بازی لیگ اف لجند بخوام بازی کنم رو لینوکس نمیشه . یا DFX Audio Enhancer یا چند تا نرم افزار خاص دیگه ک من نیازشون دارم همیشه.

الان دو تا سوال دارم
فرق بین اوبونتویی ک نصب کنی با لایو چیه؟ دقیقا تو چی تفاوت دارن؟ خب اونی ک نصب کنیو میتونی اپدیتشم کنی ولی فقط فرقشون همینه؟
اگه بخوام رو فلش نصب کنم اوبونتو رو ک کاری به ویندوزم نداشته راه حلش چ طوریه؟ چ فرقی داره نصب اوبونتو روی فلش با اوبونتویی ک روی هارد نصب شده باشه؟

sunshineboy
21-11-2017, 21:01
الان من میخوام وصل شم به اونتو لایو این رو لازم دارم نصبش کنم.
ولی من اصلا متوجه نمیشم چیزی از مراحل نصب.

behnamlider
21-11-2017, 22:18
درود:

در مورداینکه چرا کمتر سایتها راجع به لینکوس مطلب میزارن ملومه کاربر معمولی کاری با لینکوس نداره و اونا هم ترجیح میدن روی ویندوز بیشتر کار کنن در مورد محتوای داخلی که اصلا چیزی

نگیم بهتره

داخل انجمنهای لینکوس هیچ سوالی بی جواب نمیمونه من خودم چند بار سوال کردم جواب گرفتم.

در مورد بازی که بله خود من فقط برای گیم میرم سراغ ویندوز

ولی میشه تو لینوکس هم نرم افزار های ویندوزی رو با wine اجرا کرد خداوکیلی این مرورگرو از کجا پیدا کردی دیگه:n02:

فرق لایو با نصب هم ملومه شما تو لایو هر کاری بکنی بعد از رستارت شدن همه چی میپره و اینکه سرعت انجام کارا به طبع کمتره

تو فلش هم میتونی نصب کنی هیچ مشکلی نیست یه فلش ۱۶ گیگ مناسبه فقط میگم تو سرعت خواندن و نوشتن داده ها نباید زیاد انتظاری ازش داشت.

اینجا قبلا یه کاربر برای نصب در فلش مشکل داشت ببین کمکی میکنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-------------------------------------------

وقتی وارد لایو شدی برو داخل ترمینال بزن sudo apt-get upadte بعدش که پکیجهارو گرفت بزن sudo apt-get upgarde

حالا برای نصب اون برنامه بزن sudo apt-get install argus argus-clients

مشکلت کجاس .

sunshineboy
22-11-2017, 00:57
سلام مممنونم واسه توضیحات.
اون مرورگر تنها مرورگر بر پایه کروم هست ک درس حسابیه و از گوگل کلا جداس همه چیزش و امکانات خاص خودشو داره حالا بحثش بماند واسه بعد البته اهمیت نداره ولی مثال زدم.ممنون واسه لینک میرم ببینم چ طوری نصب کرده. و این sudo اینها منظور چی هست؟ کلا اگه بخوام این مفاهیم یادبگیرم باید چ مبحثی رو بلد باشم؟؟ اینرو بهش میگن shell script درسته؟ اموزش فارسیش جایی هست ؟

CafeNet999
22-11-2017, 02:43
یه سری توضیحات رو که کاربر behnamlider خدمتتون عرض کردن در مورد یادگیری لینوکس کتاب و آموزش توی وب فارسی موجود هستش.
مثلا این یه نمونه کتاب در مورد ubuntu (از صفحه‌ی 45 در مورد ترمینال و دستور sudo و ... یه بحث مختصری ارایه میده)

توی همین انجمن هم کاربر Ali_RNT یه تاپیک آموزشی داره

یکی از آموزش‌های خوب دیگه دوره‌ی LPIC هستش که «جادی» بصورت رایگان آموزش داده (جادی از کاربران معروف بین کاربران لینوکس در ایران هستش)
آموزش رو از اینجا میتونید دانلود کنید.برای شروع LPIC 101 رو ببینید چون 102 پیشرفته‌تر هستش.آدرس سایت جادی هم جادی دات نت هستش.

اینجا هم جادی یه مطلب در مورد اینکه چطوری یادگیری لینوکس روشروع کنیم نوشته:

در پایان اگه سوال مربوط به ubuntu داشتید توی همین تاپیک بپرسید،اگه مربوط به یادگیری لینوکس بود این تاپیک جای بهتری خواهد بود:

behnamlider
22-11-2017, 22:07
سلام مممنونم واسه توضیحات.
اون مرورگر تنها مرورگر بر پایه کروم هست ک درس حسابیه و از گوگل کلا جداس همه چیزش و امکانات خاص خودشو داره حالا بحثش بماند واسه بعد البته اهمیت نداره ولی مثال زدم.ممنون واسه لینک میرم ببینم چ طوری نصب کرده. و این sudo اینها منظور چی هست؟ کلا اگه بخوام این مفاهیم یادبگیرم باید چ مبحثی رو بلد باشم؟؟ اینرو بهش میگن shell script درسته؟ اموزش فارسیش جایی هست ؟

آمورشهارو که دوست عزیزمون گفتن

فقط در مورد sudo که گفتی منظور دسترسی به ریشه لینکوس هست تو اکثر توزیع های لینوکس که شما باید نام کاربری و رمز عبور موقع نصب ازتون میگیره شما کاربر ادمین میشید و برای هر کاری ازتون رمز عبور میخواد و برای دسترسی به روت باید همیشه از این دستور استفاده کنید

ولی لینوکسی هم هست مثل کالی که از همان ابتدا شما کاربر روت هستی و نیازی به رمز عبور و این فرمان نداری.

sunshineboy
30-11-2017, 19:45
سلام من خواستم اینو رو یو اس بی نصب کنم باز نشد یه پارتشین ساختم با فرمت FAT32 ی دونم ساختم با فرمت EXT4 خب؟ درستش همینه دیگه؟ تو اون سایتی ک من خوندم اینطوری بود البته ولی حدود دو ساعت طول کشید البته چرا اینقدر اهسته؟ نمیدونم. اون نصبشم رفت تا اخراش یهو صفحه دسکتاپ سیاه شد هر چی منتظر موندم رفع نشد مجبور شدم ریست بدم بعدشم فلش باز فرمت کنم و پاک کنم... داخل اوبنتو لایو بودم! لدفا یه نفر ی راه به من بگه واسه نصب کردن این روی فلش 32 گیگ!

sunshineboy
03-12-2017, 19:41
سلام کسی نی ج بده؟!

CafeNet999
03-12-2017, 20:08
^
این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بخون ببین مشکلت حل میشه یا نه (گزینه دوم برای محیط ویندوز هست فکر کنم بتونه مشکلت رو حل کنه)

sunshineboy
04-12-2017, 19:18
مرسی شب امتحانش می کنم و باز نصبش میکنم! منم دقیقا عین همون کسی ک پست رو زده ساختم پارتشین هام رو.!ولی ی تفاوت داریم با هم اونم اینکه اون اقا تونسه نصب کنه موقع ورود بوت نشده من کلا اخرای نصب سیاه شد صفحه داد من حس میکنم ممکنه مربوط به سخت افزار باشه و یه مشکلی این وسط باشه البته مطمعن نیستم.اگرم چیزی باشه راهی نداره متوجه بشم چون نه اروری میده نه اطلاعاتی ک بعد برگردم ببینم مشکل چیه