PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24

bushido
04-02-2014, 13:30
سوال دومم اینه من در حال نصب geant4 روی اوبونتو ام الان داشتم clhep شو نصب میکردم وقتی دستور configure رو میدم میگه دایرکتوری شو پیدا نمیکنه در صورتی که من تمام فایلاشو از فشرده بیرون اوردم و هرچی نیاز داش نصب کردم

raeesi
04-02-2014, 22:43
سرعت دانلودم توی ویندوز به ۴۰۰ میرسه ولی ابنتو بیشتر از ۴۰ نمیاد می خوام سرعت اپت گیتشو با سنترشو افزایش بدم یه راه کار آمد بگید توی نت راههای زیادی گفته ولی چند تاشونو استفاده کردم فایده نداش یه راه موثر بگید که خودتونم ازش استفاده کردید ممنون

توصیه می‌کنم apt-fast رو نصب کنین و تنظیماتش رو‌انجام بدین اونموقع میتونین مثل idm ویندوز با سرعت بالا و ۱۶ کانکشن بسته‌هارو دانلود کنین
البته بعد از نصبش برای افزایش یرعت بجای دستور apt-get باید از دستور apt-fast استفاده کنین

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

raeesi
04-02-2014, 22:46
سوال دومم اینه من در حال نصب geant4 روی اوبونتو ام الان داشتم clhep شو نصب میکردم وقتی دستور configure رو میدم میگه دایرکتوری شو پیدا نمیکنه در صورتی که من تمام فایلاشو از فشرده بیرون اوردم و هرچی نیاز داش نصب کردم

شاید توی دایرکتوری که فایل‌هارو اکسترکت کردین نیستین
با دستور cd وارد مسیری که فایل‌ها اکسترکت شدن بشین و مراحل نصب رو دنبال کنین

h128mk
07-02-2014, 16:24
سلام خسته نباشید
من برنامه ویدالیا رو نصب کردم ولی موقع اجرا اررور زیر و میده
vidalia detected that the tor software exited unexpectedly

senaps
08-02-2014, 19:25
سلام...

دوستان توی ریتم باکس چطوری میتونم فید برخی کتگوری های سایت رادیو جوان رو بهش بدم؟؟؟؟
سایت رادیو جوان، بخش پادکست ها بخش موزیک های الکترونیک و گروه هنرمندان ماسکرید و رنسانس... خودش گزینه‌ای برای فید نداره ولی موزیک ها رو توی یه صفحه نگه میداره(لیست میکنه موزیک هایی که میان جدیدا)

راهی هست دوستان؟

bushido
19-02-2014, 11:42
من طبق دستورات برای نصب geant اقدام کردم و مرحله کانفیگور اگه اشتباه نگفته باشمو انجام دادم
حالا زدم make شه ولی این ارورو میده
arashmngar@arashmngar-K53SJ:~/2.1.3.1/clhep_build$ make -j2
make: *** No targets specified and no makefile found. Stop.
اولیشو نمیفهمم ولی دومیش که گفته make فایلو پیدا نکرده ولی خودم دیدم تو دستورات اونم کانفیگور شده بود چیکار باید کنم ؟

salar79
22-02-2014, 12:37
سلام
چجوری میتونم به صورت لایو لینوکس ubuntu رو روی فلشم داشته باشم؟؟؟(می خوام قبل از نصب کار کنم)
و
من یه درایو کامل برای نصب ubuntu خالی کردم
ولی چون تا به حال نصب نکردم و ترس از دست رفتن اطلاعات رو دارم (سیستم مشترک هه) و اینکه فضای کافی برای بک آپ گرفتن رو ندارم
نیاز به کمک زیاد و این که ریز به ریز مراحل رو بلد باشم دارم
خیلی لطف میکنید اگه منو راهنمایی کنید!!
:n16::n16::n16::n16:
در ضمن یکی از دوستان به من گفت میتونی از ماشین مجازی استفاده کنی!
میشه توضیح بدید ماشین مجازی چیه؟؟؟؟
:n16::n16::n16::n16::n16:

raeesi
22-02-2014, 17:10
سلام
چجوری میتونم به صورت لایو لینوکس ubuntu رو روی فلشم داشته باشم؟؟؟(می خوام قبل از نصب کار کنم)
و
من یه درایو کامل برای نصب ubuntu خالی کردم
ولی چون تا به حال نصب نکردم و ترس از دست رفتن اطلاعات رو دارم (سیستم مشترک هه) و اینکه فضای کافی برای بک آپ گرفتن رو ندارم
نیاز به کمک زیاد و این که ریز به ریز مراحل رو بلد باشم دارم
خیلی لطف میکنید اگه منو راهنمایی کنید!!
:n16::n16::n16::n16:
در ضمن یکی از دوستان به من گفت میتونی از ماشین مجازی استفاده کنی!
میشه توضیح بدید ماشین مجازی چیه؟؟؟؟
:n16::n16::n16::n16::n16:

با استفاده از unetbootin ایمیج دیسک اول اوبونتو رو روی فلش بریزین میشه بصورت لایو بالاش آورد.
ماشین مجازی هم نرم‌افزار virtualbox رو دانلود و نصب کنین

Ali_RNT
09-03-2014, 18:00
712:سلام دوستان!!!

از ویندوز به مینت رفتم و فقط به دو دلیل اوبونتو نصب نکردم.یکی اینکه پکیج هایی که دارم رو تو ینت میتونم راحت آفلاین نصب کنم ولی تو اوبونتو نه...

در ضمن رابط کاربری یونیتی بعضی وقتا کند کار میکنه و بعضی وقتا تند.البته اکثر اوقات کنده...راه حلی نمیدونین؟؟؟

V i r u s e r
09-03-2014, 19:11
712:سلام دوستان!!!

از ویندوز به مینت رفتم و فقط به دو دلیل اوبونتو نصب نکردم.یکی اینکه پکیج هایی که دارم رو تو ینت میتونم راحت آفلاین نصب کنم ولی تو اوبونتو نه...

در ضمن رابط کاربری یونیتی بعضی وقتا کند کار میکنه و بعضی وقتا تند.البته اکثر اوقات کنده...راه حلی نمیدونین؟؟؟

با عرض سلام و خسته نباشید. بنده متوجه نشدم٬‌شما برای بار اول گنو/لینوکس نصب کردید؟ اگر اینطور هست که ورودتون به دنیای نرم افزارهای ازاد تبریک می گم و ازین حرفا٬‌سوالی که پیش میاد اینه که دقیقا چه پکیجی نصب نشد٬ از کجا اومد این پکیج و دقیقا رو چه نسخه ای از اوبونتو نصب نشد و رو چه نسخه ای از مینت نصب شد و ارورش چی بود؟

سوال دومتون هم ممکنه به خاطر درایور کارت گرافیک باشه. درایور های کد بسته که توسط شرکت های AMD و Nvidia ارائه میشن معمولا با بعضی برنامه ها مشکل دارن و برعکس٬‌ درایور های ازاد با بعضی برنامه ها مشکل دارن!‌ باید به صورت تجربی امتحان کنید ببینید با کدوم درایور راحت تر کار می کنه.

در نهایت بنده شخصا اوبونتو رو به کسی پیشنهاد نمی کنم دلیلشم تو همین تاپیک نوشتم همون مینت خوبه :n02:

Ali_RNT
10-03-2014, 06:43
712:خیلی ممنون.خودم هم به این نتیجه رسیدم.این رابط کلا کند هست و با وجود همه ی زیباییش الان فکر میکنم همون سینامون بهتره!!!البته سینامون برای اوبونتو هست ولی در کل من مینت رو خیلی بیشتر دوست دارم...

من تازه وارد نیستم.7، 8 ماهی هست که لینوکس استفاده میکنم.ولی هنوز در کنار ویندوز!!!

shopdaily
20-03-2014, 10:10
سلام برنامه های زیر رو برای ابونتو 12 میخواستم

1. نرم افزار مدیریت دانلود

2. نرم افزار پلیر مثل JetAudio یا KM

3. نرم افزار فتوشاپ

4.ویرایشگر حرفه ای مث NotePad ++

V i r u s e r
20-03-2014, 11:11
سلام برنامه های زیر رو برای ابونتو 12 میخواستم

1. نرم افزار مدیریت دانلود

2. نرم افزار پلیر مثل JetAudio یا KM

3. نرم افزار فتوشاپ

4.ویرایشگر حرفه ای مث NotePad ++
1. multiget
2. mplayer + smplayer
3. gimp
4. gedit or kwrite or mousepad or gvim

™ Hadi
28-03-2014, 00:25
سلام دوستان خسته نباشيد،:n16:

من اوبونتو رو توي VirtualBox نصبيدم، بعد براي دسترسي به پارتيشن‌هاي ديگه توي ماشين مجازي ميام از گزينه Shared Folders وارد ميشم
و پوشه و پارتيشن مدّ نظر رو انتخاب ميکنم، بعدش ريستارت ميکنم، ولي باز نميتونم پوشه‌ي Share شده رو پيداش کنم!
راه حلّش چيه؟

با تشکّر:n12:

™ Hadi
28-03-2014, 00:38
ببخشيد دوستان، من اون فولدرهاي Share شده رو پيدا کردم، توي پوشه Media بود، فقط الآن يه مشکل جديد اينه که وقتي ميخوام بازش کنم خطا ميده که شما اجازه دسترسي نداريد! :n04:

spirit's
03-04-2014, 16:19
1. multiget
2. mplayer + smplayer
3. gimp
4. gedit or kwrite or mousepad or gvim

در کنار این‌های که دوست عزیز معرفی کرده منم اینو معرفی می‌کنم که فکر کنم ارزش امتحان رو داشته باشه
برای دانلود:
xdm تورو حیرت زده می‌کنه!!! و یا uget با افزونه اریا۲ معرکه میشه

AliROCK
04-04-2014, 16:56
دوستان من یه مشکل عجیب دارم:n02: اخرین نسخه رو دانلود کردم میزارم از رو dvd بالا میاد نصبش کنم هنگ میکنه صفحه شطرنجی میشه
خواستم از طریق ویندوز نصب کنم بعد ریست باز این شکلی شد مودم رو جدا کردم گفتم شاید ماله اونه بازم قاطی کرد کسی میدونه مشکل چیه ؟:n02:

kases
04-04-2014, 21:44
دوستان من یه مشکل عجیب دارم:n02: اخرین نسخه رو دانلود کردم میزارم از رو dvd بالا میاد نصبش کنم هنگ میکنه صفحه شطرنجی میشه
خواستم از طریق ویندوز نصب کنم بعد ریست باز این شکلی شد مودم رو جدا کردم گفتم شاید ماله اونه بازم قاطی کرد کسی میدونه مشکل چیه ؟:n02:

اگه میتونی با برنامه yumi اوبونتو بریز رو فلش ببین از رو فلش بوت میشه

شاید هم فایل دانلودی خراب شده

AliROCK
04-04-2014, 22:43
والله خودمم شکم به فایله بعد به کارت گرافیکم فوقش مجبورم دوباره بدانلودم:n02:

l3izar
10-04-2014, 19:56
سلام
تو اوبونتو بعضی از سایتها مثل میل یاهو . . . . برام باز نمیشن یا با مشکل باز میشن!
آیا با آپدیت اوبونتو این مشکل حل میشه(تا حالا آپدیت نکردمش)

+نسخه 14.04 دقیقا چه روزی عرضه میشه

ممنون

milad_gta
10-04-2014, 21:56
سلام
تو اوبونتو بعضی از سایتها مثل میل یاهو . . . . برام باز نمیشن یا با مشکل باز میشن!
آیا با آپدیت اوبونتو این مشکل حل میشه(تا حالا آپدیت نکردمش)

+نسخه 14.04 دقیقا چه روزی عرضه میشه

ممنون

بسته unity-webapps-yahoomail رو حذف کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیر.

17ام آوریل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kases
11-04-2014, 02:02

17ام آوریل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خیلی وقته منتظرم نسخه 14.0.4 بیاد مثل اینکه کمتر از یک هفته دیگه منتشر میشه امیدوارم نسخه پایداری باشه نسخه های قبلی رو سیستم من اصلا خوب نبود زیاد کرش میکرد .

l3izar
11-04-2014, 06:44

ممنون ولی فقط سایت یاهو نیست مثلا زمانی که میخوام یک پست در انجمن بفرستم وقتی روی گزینه"ارسال" کلیک میکنم چند دقیقه درحال لود و بعد از اون خطا میده!
یا صفحه مدیریت سرویس پارس آنلاین اصلا باز نمیشه و . . .

afshin b
11-04-2014, 13:07
برنامه ای برای چک کردن دمای پردازنده وجود داره؟ من از چند برنامه و دستور استفاده کردم و همه دمای حدود 27 درجه رو نشون میدن که من میدونم این دمای پردازنده نیست، حتما دمای مادربرده. انگار سنسورهای دمای پردازنده رو نمیشناسه.
اگر راه حلی دارید ممنون میشم.

milad_gta
11-04-2014, 15:03
ممنون ولی فقط سایت یاهو نیست مثلا زمانی که میخوام یک پست در انجمن بفرستم وقتی روی گزینه"ارسال" کلیک میکنم چند دقیقه درحال لود و بعد از اون خطا میده!
یا صفحه مدیریت سرویس پارس آنلاین اصلا باز نمیشه و . . .

چه خطایی میده؟ با همه مرورگر ها مشکل داره یا یک مرورگر خاص؟ اگر امکانش هست یک عکس از سایت هایی که درست بالا نمیاد قرار بدید.

برنامه ای برای چک کردن دمای پردازنده وجود داره؟ من از چند برنامه و دستور استفاده کردم و همه دمای حدود 27 درجه رو نشون میدن که من میدونم این دمای پردازنده نیست، حتما دمای مادربرده. انگار سنسورهای دمای پردازنده رو نمیشناسه.
اگر راه حلی دارید ممنون میشم.

lm-sensors رو نصب کنید، سپس در ترمینال وارد کنید sudo sensors-detect، سپس sudo service module-init-tools start اگر سوالی پرسید همه رو yes بدید، در نهایت sensors رو وارد کنید، خروجی مشابه زیر باید باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

afshin b
11-04-2014, 15:43
چه خطایی میده؟ با همه مرورگر ها مشکل داره یا یک مرورگر خاص؟ اگر امکانش هست یک عکس از سایت هایی که درست بالا نمیاد قرار بدید.

lm-sensors رو نصب کنید، سپس در ترمینال وارد کنید sudo sensors-detect، سپس sudo service module-init-tools start اگر سوالی پرسید همه رو yes بدید، در نهایت sensors رو وارد کنید، خروجی مشابه زیر باید باشه:
دست شما درد نکنه. من همه این کارا رو کرده بودم ولی آخرش دستور سنسورز رو نمیزدم.

حالا راهی هست که این دما رو مانیتور کنم. یعنی الان که باید هر دفعه دستور sensors رو تو ترمینال بزنم تا دما نشون داده بشه. راهی هست که این دستور خودش هر ثانیه وارد بشه؟
من از نسخه ی دست کاری شده ی ابونتو استفاده می کنم (منوتو) که خودش چیزی مثل گجت داره که دما رو نشون میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما همونطور که میبینید دمایی که این گجت نشون میده دمای هسته های ‍پردازنده نیست. میشه کاری کنم که دمای پردازنده رو نشون بده؟

milad_gta
11-04-2014, 18:31
دست شما درد نکنه. من همه این کارا رو کرده بودم ولی آخرش دستور سنسورز رو نمیزدم.

حالا راهی هست که این دما رو مانیتور کنم. یعنی الان که باید هر دفعه دستور sensors رو تو ترمینال بزنم تا دما نشون داده بشه. راهی هست که این دستور خودش هر ثانیه وارد بشه؟
من از نسخه ی دست کاری شده ی ابونتو استفاده می کنم (منوتو) که خودش چیزی مثل گجت داره که دما رو نشون میده

اما همونطور که میبینید دمایی که این گجت نشون میده دمای هسته های ‍پردازنده نیست. میشه کاری کنم که دمای پردازنده رو نشون بده؟

گدجت مورد استفاده شما Conky Lua هست، من دقیق نمیدونم فایل تنظیماتش کجاست ولی فکر کنم conkyrc. هست و در home قرار داره. با یک ادیتور بازش کنید، دنبال
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بگردید و با
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید جایگزینش کنید.

afshin b
11-04-2014, 20:26
گدجت مورد استفاده شما Conky Lua هست، من دقیق نمیدونم فایل تنظیماتش کجاست ولی فکر کنم conkyrc. هست و در home قرار داره. با یک ادیتور بازش کنید، دنبال
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بگردید و با
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید جایگزینش کنید.
آقا میلاد اون فایل مورد نظر اینه؛
# Conky settings #background no
update_interval 1

cpu_avg_samples 2
net_avg_samples 2

override_utf8_locale yes

double_buffer yes
no_buffers yes

text_buffer_size 2048
#imlib_cache_size 0

temperature_unit fahrenheit

# Window specifications #

own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorate,sticky,skip_taskbar,skip_pager,below

border_inner_margin 0
border_outer_margin 0

minimum_size 200 250
maximum_width 200

alignment tr
gap_x 35
gap_y 55

# Graphics settings #
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no

# Text settings #
use_xft yes
xftfont caviar dreams:size=8
xftalpha 0.5

uppercase no

temperature_unit celsius

default_color FFFFFF

# Lua Load #
lua_load ~/.conky/Conky-MeNo/clock_rings.lua
lua_draw_hook_pre clock_rings

TEXT
${voffset 8}${color FF6600}${font caviar dreams:size=16}${time %A}${font}${voffset -8}${alignr 50}${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=38}${time %e}${font}
${color FFFFFF}${voffset -30}${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=18}${time %b}${font}${voffset -3} ${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=20}${time %Y}${font}${color FF6600}${hr}
${voffset 140}${font caviar dreams:size=10}${alignr}HOME${font}
${font caviar dreams:size=12}${color FFFFFF}${alignr}${weather [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] LQBK temperature temperature 30} °C${font}
${image ~/.conky/Conky-MeNo/new-ubuntu-logo.png -p 65,113 -s 70x33}

${color FFFFFF}${goto 25}${voffset 35}${cpu cpu0}%
${color FF6600}${goto 25}CPU
${color FFFFFF}${goto 50}${voffset 23}${memperc}%
${color FF6600}${goto 50}RAM
${color FFFFFF}${goto 75}${voffset 23}${acpitemp}°C
${color FF6600}${goto 75}CPUTemp
${color FFFFFF}${goto 100}${voffset 23}${fs_used_perc /}%
${color FF6600}${goto 100}Disk
${color FFFFFF}${goto 125}${voffset 25}${downspeed wlan0}
${color FFFFFF}${goto 125}${upspeed wlan0}
${color FF6600}${goto 125}Net

${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=8}Uptime: ${uptime_short}
${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=8}Processes: ${processes}
${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=8}Running: ${running_processes}

${color FF6600}${font caviar dreams:size=8}${alignr}${nodename}
${color FF6600}${font caviar dreams:size=8}${alignr}${pre_exec cat /etc/issue.net} $machine
${color FF6600}${font caviar dreams:size=8}${alignr}Kernel: ${kernel}
اون چیزی که باید تغییر کنه رو بلد کردم. چیزی که شما گفتین جایگزین کردم و کار نکرد. غیر اون هم توی نت کلی گشتم و چیزهای مختلف تست کردم و هیچ کدوم کار نکردن.
من چون تازه کار با لینوکس رو شروع کردم زیاد وارد نیستم. ممنون میشم شما یه سرچی بکنید.
درضمن من هربار بعد تغییر اون قسمتُ لینوکس رو لاگ اوت می کردم و دوباره وارد میشدم تا تغییرات اعمال بشه. راهی ساده تری برای این کار نیست؟
milad_gta
11-04-2014, 20:39
درسته، دستورمون رو اگر جای {acpitemp} بزاریم باید درست بشه، من الان رو لینوکس نیستم، رفتم رو لینوکس تست میکنم نتیجه رو همینجا میزارم.

afshin b
11-04-2014, 20:56
درسته، دستورمون رو اگر جای {acpitemp} بزاریم باید درست بشه، من الان رو لینوکس نیستم، رفتم رو لینوکس تست میکنم نتیجه رو همینجا میزارم.
من که گداشتم نشد. فکر کنم به مادربرد و پردازنده هم ربط داره. یعنی یه دستور کلی برای همه نیست.
سیستم من Core i7 هست

saeediranzad
12-04-2014, 09:38
معمولاْ برای نشون دادن lm sensors ببرنامه های مختلفی وجود داره.
الآن من روی xfce پلاگین دارم که در پنل نصب میشه. در Mate هم اپلت برای پنل وجود داره.
گمون کنم مشکل شما یا Xsensors ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])حل بشه.

afshin b
12-04-2014, 13:16
معمولاْ برای نشون دادن lm sensors ببرنامه های مختلفی وجود داره.
الآن من روی xfce پلاگین دارم که در پنل نصب میشه. در Mate هم اپلت برای پنل وجود داره.
گمون کنم مشکل شما یا Xsensors ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])حل بشه.
آره من دارم از xsensors و psensor استفاده میکنم. ولی میخواستم اون گجت رو درست کنم که مثل اینکه نمی تونم. شاید بعدها که از لینوکس بیشتر سردر آوردم بتونم راش بندازم:n01:

milad_gta
12-04-2014, 14:35
آره من دارم از xsensors و psensor استفاده میکنم. ولی میخواستم اون گجت رو درست کنم که مثل اینکه نمی تونم. شاید بعدها که از لینوکس بیشتر سردر آوردم بتونم راش بندازم:n01:

{acpitemp} رو با کد زیر جایگزین کنید ببینید کار میکنه؟

afshin b
12-04-2014, 17:03
{acpitemp} رو با کد زیر جایگزین کنید ببینید کار میکنه؟

دمت گرم میلاد جان کارت درسته. آخر راه افتاد:n16:

l3izar
13-04-2014, 18:58

ارور خاصی نمیده!

kases
18-04-2014, 00:30
ubuntu 14.04 LTS منتشر شد.

شـیـفــو
19-04-2014, 21:07
سلام
چطوری میتونم روی فلش بوتش کنم ؟ الان با YUMI-0.1.1.0 میخوام بوتش کنم اما 14 رو نداره ، روی 13 هم که میذارمش موقع بوت تو منوش خالیه .
ممنون

kases
19-04-2014, 21:15
سلام
چطوری میتونم روی فلش بوتش کنم ؟ الان با YUMI-0.1.1.0 میخوام بوتش کنم اما 14 رو نداره ، روی 13 هم که میذارمش موقع بوت تو منوش خالیه .
ممنون
سلام
اخرین نسخه yumi از لینک پایین دانلود کنید اگه باز هم مشکل داشتی اعلام کنید تا اموزش تصویری بزارم

senaps
19-04-2014, 21:35
اقا میگم من از 13.10 اپدیت کنم، دقیقا چی ها می‌پره؟! :)))))))))
فایلام و موزیکام و پلی لیستام اگر نمیپره که اپدیت بکنم؟؟؟ من همیشه دوباره از 0 نصب کردم ولی اینبار کلی تو مرورگر و اینا تنظیمات و اینا اعمال کردم دیگه...

milad_gta
19-04-2014, 23:03
YUMI آخرین نسخه هم ظاهرا با 14.04 مشکل داره، unetbootin برا من جواب داد...

kases
19-04-2014, 23:28
من با اخرین نسخه yumi اوبونتو ۱۴.۰۴ ریختم رو فلش مشکلی نداشت راحت نصب شد:n13:

AliROCK
20-04-2014, 01:47
ما هم دانلودش کردیم خدا کنه این یکی کار کنه برا من نسخه قبلی رو سیستمم اصلا بالا نیومد

ALI-M 72
20-04-2014, 18:05
نسخه 14.04 اوبونتو که به تازگی با اسم رمز Trusty Tahr برای دانلود رایگان در دسترس قرار گرفته است.

نسخه 32 بیت

دانلود از سرور یک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود از سرور دو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نسخه 64 بیت

دانلود از سرور یک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود از سرور دو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AliROCK
20-04-2014, 20:11
اینم نصب میکنم بازم شطرنجی میشه اصلا کار به نصب نمیرسه ظاهرا باید برم سراغ یع توزیع دیگه. فقط suse قبلا برام جواب داده نمیدونم چرا این ubuntu آینقدر اذیت میکنه:n24:

مديريت
20-04-2014, 21:32
سلام بچه ها
دوستان من تا الان همیشه برای فلش ها و هارد های که نمیدونم برخورد داشتید ، اطلاعات توش هست اما میگه باید فرمت بشه از همین اوبوتنتو استفاده میکردم و بعد تخلیه فایل ها فرمتش میکردم حالا با 14.4 نمیدونم چیکار کنم . ببینید الان رم 8 گیگ ÷ر عکس خانوادگی ویندورز میگه باید فرمت بشه از توی اوبونتو هم نمیدونم چیکار کنم آحه خود سیمبیان و اندروید بازش میکنه ولی ویندوز نمیتونه اوبونتو مطمئنم بازش میتونه بکنه اما دکمه ویندوز رو تو اوبونتو میزنم سرچ کینم دیسک با نرم افزارش بازی میکنم هست اما چطوری بازش کنم مثل ویندوز بخشی شبیه مای کام÷یوتر نداره که برم ازونجا بازش کنم از منوی کنار دسکتا÷ هم

شـیـفــو
21-04-2014, 23:43
سلام
ممنون

دوستان از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آخرین نسخه YUMI رو دانلود کردم ، خیلی بهتر شده و دسته بندیش خیلی روون تر شده ، باهاش بوت کردم بالا اومد ، فقط الان هارد اکسترنالم رو نشون نمیده .

Milad4171
01-05-2014, 08:47
سلام دوستان
من نسخه جدید رو نصب کردم اما توی یه بخش مشکلی دارم. تو قسمت Aditional Drivers تو صفحه درایور نصب نشده ای نیست. اما درایور گرافیکم رو یه چیز دیگه میشناسه
موضوع چیه؟ ( با Vmware نصب کردم )

mohammadi_4u
01-05-2014, 10:55
سلام دوستان
من نسخه جدید رو نصب کردم اما توی یه بخش مشکلی دارم. تو قسمت Aditional Drivers تو صفحه درایور نصب نشده ای نیست. اما درایور گرافیکم رو یه چیز دیگه میشناسه
موضوع چیه؟ ( با Vmware نصب کردم )

سلام
قبلا داخل ماشین مجازی گرافیک شناسایی نمیشد و گرافیک پیشفرض که در ماشین تعریف بود x-server فعال بود.فکر کنم هنوز هم ماشین مجازی قابلیت شناسایی گرافیک سیستم رو نداره.

Tapatalk

A M ! N
01-05-2014, 10:56
درایور مهمان گرافیک VMware هستش میلاد جان.. این درایور رابط دسترسی ماشین مجازی لینوکس به گرافیک اصلی 3d میزبان هستش. طبیعیه. فقط در تنظیمات ماشین مجازی گزینه ی
Accelerate 3D graphics رو چک کن که فعال باشه.

mohsenfulloption
11-06-2014, 08:04
سلام لینوکس Ubuntu رو روی Virtual Box نصب کردم.... حالا وقتی یه پوشه رو شیر میکنم باید از کدوم قسمت در لینوکس برم و پوشه رو بردارم؟؟؟

raeesi
01-07-2014, 20:56
سلام لینوکس Ubuntu رو روی Virtual Box نصب کردم.... حالا وقتی یه پوشه رو شیر میکنم باید از کدوم قسمت در لینوکس برم و پوشه رو بردارم؟؟؟

سلام دوست عزیز
این مستندات خود اوبونتو که توضیح داده:

و این لینک که اگه نگاهی به صفحه بندازی، حتی انگلیسی بلد نباشی هم با تصویر نشون داده شده که چه کارهایی باید انجام داد هرچند انلیسی انقدر روونی نوشته که بدون نیاز به سواد انگلیسی متوسط هم میشه متوجه منظور شد:

senaps
01-07-2014, 23:52
سلام....
دوستان من رو ویرچوال باکس میخوام ویندوز سرور نصب بکنم.... ولی لپ‌تاپم فقط 2 گیگ رم داره! :) و موقع نصب این ویندوز سرور یا کلا اصلا ویندوز 7 هم بخوام نصب بکنم، هنگ میکنه... :(

راهی هست که من بتونم از هارد، یا از فلش درایو اضافی به میزان رمم اضافه بکنم و مثلا به 4 گیگ برسونمش؟! :))))

راستی، با گرفتن CPUinfo در بخش فلگ ها، فلگی که cpu باید داشته باشه تا بتونه سیستم عامل 64 بیتی رو به عنوان مهمان داشته باشه چک کردم و دارم این مسئله رو...

Ali_RNT
02-07-2014, 07:13
712:نباید هنگ کنه چون پی سی من هم 2 گیگ رم داره و ویندوز 7 رو تو مینت راحت روی ویرچوال باکس نصبیدم...

Hapoofesgeli
02-07-2014, 08:06
سلام....
دوستان من رو ویرچوال باکس میخوام ویندوز سرور نصب بکنم.... ولی لپ‌تاپم فقط 2 گیگ رم داره! :) و موقع نصب این ویندوز سرور یا کلا اصلا ویندوز 7 هم بخوام نصب بکنم، هنگ میکنه... :(

راهی هست که من بتونم از هارد، یا از فلش درایو اضافی به میزان رمم اضافه بکنم و مثلا به 4 گیگ برسونمش؟! :))))

راستی، با گرفتن CPUinfo در بخش فلگ ها، فلگی که cpu باید داشته باشه تا بتونه سیستم عامل 64 بیتی رو به عنوان مهمان داشته باشه چک کردم و دارم این مسئله رو...

پیجینگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و در این مورد فضاهایswap (که میتونن پارتیشن یا فایل باشن) برای همین منظور هستن و اصولا سیستم عاملتون همین الآنشم باید ازشون استفاده کنه... (برای چک کردن می تونید از دستور "swapon -s" استفاده کنید.)
همچنین امکان استفاده از فلش به عنوان پارتیشن swap هم هست. منتهی به علت کم بودن سرعت (مخصوصا سرعت دسترسی) حافظه های دیگه به هیچ عنوان نمیتونه جای رم فیزیکی رو بگیره.
اطلاعات بیشتر در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

senaps
02-07-2014, 13:29
712:نباید هنگ کنه چون پی سی من هم 2 گیگ رم داره و ویندوز 7 رو تو مینت راحت روی ویرچوال باکس نصبیدم...

احتمال داره که ایراد از ویرچوال باکس خودش باشه؟؟؟
تا جایی که پنجره‌ی ابی ویندوز میاد و لودینگ میکنه میره و بعدش شدید هنگ میکنه که مجبور میشم ریست کنم کلا :(

پیجینگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و در این مورد فضاهایswap (که میتونن پارتیشن یا فایل باشن) برای همین منظور هستن و اصولا سیستم عاملتون همین الآنشم باید ازشون استفاده کنه... (برای چک کردن می تونید از دستور "swapon -s" استفاده کنید.)
دقیقا و خوب من Swap رو ۴ گیگ در نظر گرفتم ولی....

اون فضای استفاده شده برا چی میتونه باشه :| میشه خالیش کرد؟ میشه swap رو افزایش داد؟

Hapoofesgeli
02-07-2014, 17:00
احتمال داره که ایراد از ویرچوال باکس خودش باشه؟؟؟
تا جایی که پنجره‌ی ابی ویندوز میاد و لودینگ میکنه میره و بعدش شدید هنگ میکنه که مجبور میشم ریست کنم کلا :(

دقیقا و خوب من Swap رو ۴ گیگ در نظر گرفتم ولی....

اون فضای استفاده شده برا چی میتونه باشه :| میشه خالیش کرد؟ میشه swap رو افزایش داد؟

در مورد مشکل از ویرچوال باکس، شما چقدر از فضای رم رو به ویندوز اختصاص میدین؟ اگر کل سیستم هنگ میکنه احتمالا حافظه ی بیش از حدی رو به ویندوز اختصاص دادین.

اما swap تون که مشکلی نداره، اون 2 مگ اشغال شده هم که مشکلی ایجاد نمی کنه.
با اینکه احتمالا سودی نخواهد داشت ولی برای اضافه کردن swap راحت ترین کار ایجاد فایل swap هست که به این ترتیبه (فضا و یا آدرس رو به اختیار می تونید تغییر بدید):
البته میتونید با پارتیشن منیجر فضای پارتیشن swap تون رو هم افزایش بدین.

ایجاد فایل:
دادن دسترسی مجاز:
فرمت کردن:
فعال کردن:
و برای اینکه بعد از راه اندازی مجدد سیستم هم فعال باشه باید خط زیر رو به /etc/fstab اضافه کنید.

senaps
02-07-2014, 17:34
برای ویندوز سرور چقدر رم مناسبه؟
من فک کنم ۱۸۰۰ میذارم که ۲۰۰ مگ برا سیستم اصلی بمونه :)

Hapoofesgeli
02-07-2014, 18:27
برای ویندوز سرور چقدر رم مناسبه؟
من فک کنم ۱۸۰۰ میذارم که ۲۰۰ مگ برا سیستم اصلی بمونه :)

خب پس همین باعث مشکل میشه.
طبق اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ویندوز سرور بطور کلی 512 مگ و برای نصب از طریق ماشین مجازی حداقل 800 مگ رم لازم داره.
گمون کنم به هرکدوم 1 گیگ رم رو اختصاص بدین کار رو راه بندازه.

senaps
03-07-2014, 15:49
بسیار عالی....
با کم کردن میزان رمی که براش گذاشته بودم، مشکل حل شد....
پس سریعا برم تو کار اضافه کردن رم به لپ‌تاپ...

godfather_mk
04-07-2014, 23:47
با سلام خدمت دوستان

بیشتر استفاده من از کامپیوتر برای ترجمه هست و اخیرا چند بار پیش اومد که حین کار، ویندوزم با مشکل اساسی برخورد کرده تا جایی که مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم و در نتیجه از کارام حسابی عقب موندم. از طرف دیگه ظاهرا لینوکس ثبات خیلی بالایی داره و با توجه به استفاده من که آفیس ودیکشنری و اینترنت هست می‌تونم به راحتی به لینوکس مهاجرت کنم.
البته مقالات زیادی رو توی همین انجمن خوندم و از قرار معلوم اوبونتو برای من گزینه مناسبی هست.
اما این سوال برام پیش اومده که تکلیف نرم‌افزارهایی که باهاش کار می‌کنم چی میشه؟
در اینجا لیست نرم‌افزارهای مهمی که هر روز ازشون استفاده می کنم رو قرار می‌دم تا دوستان با تجربه بررسی کنند اگه نسخه لینوکسی اونها موجوده که مشکلی نیست، در غیر این صورت هم جایگزین مناسب پیشنهاد بدن.

1. ‌Babylon
2. دیکشنری‌های ادونس نظیر Longman dictionary of Contemporary English و Oxford advance learners
3. Evernote
4. یه نرم افزار دارم برای محاسبه میزان کارکرد که خیلی دوستش دارم به اسم Manictime
5. OneDrive و GoogleDrive
6. نرم افزار مالی ایرانی به اسم سحر
۷. نرم‌افزار مخصوص ترجمه به اسم SDL Trados Studio

با تشکر از دوستان

roya.rashidi
05-07-2014, 00:24
سلام. من ورژ چدیدو نصب کردم . ولی گزینه متاسپلویت و... توش نیس اصلا . حتی ترمینالم ندارم. این همینجوریه یا قایمش کردن. ممنون
با vm بصورت نصبی ریختمش . یعنی بدون سی دی لود میشه .

senaps
05-07-2014, 11:54
این چیزا مال بک‌ترکه....
به هر صورت، ترمینال رو با کنترل و الت و تی میتونید باز کنید...

milad_gta
05-07-2014, 13:48
سلام. من ورژ چدیدو نصب کردم . ولی گزینه متاسپلویت و... توش نیس اصلا . حتی ترمینالم ندارم. این همینجوریه یا قایمش کردن. ممنون
با vm بصورت نصبی ریختمش . یعنی بدون سی دی لود میشه .

اگر خود Ubuntu رو نصب کرده باشید، میزکار Unity هست، موس رو به گوشه بالا و سمت چپ ببرین فکر کنم گزینه های موجود رو نشون بده.

میتونید با نگه داشتن کلید super (پنجره)، شرتکات های مفید رو برای دسترسی به قسمت های مختلف Dash Home ببینید و برنامه ها، فایلا و ... رو جستجو کنید و بهشون دسترسی داشته باشید.

این چیزا مال بک‌ترکه....
به هر صورت، ترمینال رو با کنترل و الت و تی میتونید باز کنید...

البته Backtrack هم همین Ubuntu هست که این ابزار روش از پیش نصب شدن شما میتونید ابزار های Backtrack که مورد نظرتون هست رو رو Ubuntu هم نصب کنید.

vahidmir2000
05-07-2014, 14:32
با سلام خدمت دوستان

بیشتر استفاده من از کامپیوتر برای ترجمه هست و اخیرا چند بار پیش اومد که حین کار، ویندوزم با مشکل اساسی برخورد کرده تا جایی که مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم و در نتیجه از کارام حسابی عقب موندم. از طرف دیگه ظاهرا لینوکس ثبات خیلی بالایی داره و با توجه به استفاده من که آفیس ودیکشنری و اینترنت هست می‌تونم به راحتی به لینوکس مهاجرت کنم.
البته مقالات زیادی رو توی همین انجمن خوندم و از قرار معلوم اوبونتو برای من گزینه مناسبی هست.
در اینجا لیست نرم‌افزارهای مهمی که هر روز ازشون استفاده می کنم رو قرار می‌دم تا دوستان با تجربه بررسی کنند اگه نسخه لینوکسی اونها موجوده که مشکلی نیست، در غیر این صورت هم جایگزین مناسب پیشنهاد بدن.

1. ‌Babylon
2. دیکشنری‌های ادونس نظیر Longman dictionary of Contemporary English و Oxford advance learners
3. Evernote
4. یه نرم افزار دارم برای محاسبه میزان کارکرد که خیلی دوستش دارم به اسم Manictime

با تشکر از دوستان

سلام دوست من. در ثبات بالا٬ امنیت و پایداری لینوکس هیچ شکی نیست. اما با توجه به استفاده شما از چند برنامه تخصصی یکم کار مشکل میشه. برای بابیلون میتونین از GoldenDict که گلوساری های بابیلون رو هم ساپورت میکنه میتونین استفاده کنید. وان درایو و گوگل درایو هم نهایتا از طریق مرورگر قابل دسترسی هستن. اما نرم افزار سحر یا نرم افزار مخصوصی که برای ترجمه استفاده میکنید برای لینوکس (در حد دانش من) وجود ندارند. پس باید در اینترنت دقیقا جستجو کنید و ببینید که این برنامه ها نسخهء لینوکسی دارند یا نه. اگر وقت کردم منم براتون جستجو میکنم .

milad_gta
05-07-2014, 14:48
برا Google Drive هم Grive موجود هست، عملا سحر و ... رو باید رو PlayOnLinux یا Wine یا ماشین مجازی بالا بیارند.

senaps
05-07-2014, 14:49
البته Backtrack هم همین Ubuntu هست که این ابزار روش از پیش نصب شدن شما میتونید ابزار های Backtrack که مورد نظرتون هست رو رو Ubuntu هم نصب کنید.

بله.... البته من از اینکه چی رو میتونن نصب بکنن و چی رو نه صحبت نکردم و بحثم فقط این بود که چی از قبل نصب شده و ترمینال، چیزی هستش که همه‌ي سیستم عامل ها اجبارا اون رو دارن....

milad_gta
05-07-2014, 15:14
بله.... البته من از اینکه چی رو میتونن نصب بکنن و چی رو نه صحبت نکردم و بحثم فقط این بود که چی از قبل نصب شده و ترمینال، چیزی هستش که همه‌ي سیستم عامل ها اجبارا اون رو دارن....

نحوه بیان طوری بود که نشون میداد صرفا در Backtrack قابل استفاده هست، تنها پست شما رو برای دوستمون تکمیل کردم.

roya.rashidi
05-07-2014, 18:29
نحوه بیان طوری بود که نشون میداد صرفا در Backtrack قابل استفاده هست، تنها پست شما رو برای دوستمون تکمیل کردم.
بله اتفاقا منم فک کردم لینوکسم ناقصه . البته مشکل از توضیح senapsنیس من خیلی دانشم کمه .

ببخشید من باید چیکار کنم به اونا دسترسی داشته باشم.من فقط میدونم واسه من نصب نیس اینا . محیطش مثل اون عکسیه که اخرین بار تو این پست گذاشتن .
باید نصبشون کنم ؟ اگه اره بی زحمتاگه اینچا جاش هس راهنماییی کنین.
مگه ابوونتو بک ترک نیست ؟
بازم ممنون از همه دوستان

milad_gta
05-07-2014, 19:29
بله اتفاقا منم فک کردم لینوکسم ناقصه . البته مشکل از توضیح senapsنیس من خیلی دانشم کمه .

ببخشید من باید چیکار کنم به اونا دسترسی داشته باشم.من فقط میدونم واسه من نصب نیس اینا . محیطش مثل اون عکسیه که اخرین بار تو این پست گذاشتن .
باید نصبشون کنم ؟ اگه اره بی زحمتاگه اینچا جاش هس راهنماییی کنین.
بازم ممنون از همه دوستان

Backtrack بر پایه Ubuntu ایجاد شد و گسترش داده میشد که مدتی هست دیگه توسعه داده نمیشه و گزینه Kali انتخاب هوشمندانه تری هست.
اگر به تمام ابزار های موجود در Backtrack احتیاج دارید حرکت عاقلانه نصب Backtrack یا Kali Linux هست و صرف کردن زمان زیادی برای نصب ابزار ها و... در حالی که به صورت آماده موجود هستند درست به نظر نمیرسه مگر اینکه تنها به برخی ابزار های خاص احتیاج داشته باشید.

تا جایی که خاطرم هست، Backtrak یکسری repository هم داره که میتونید ازشون برای نصب ابزار های مورد نظر خودتون استفاده کنید.

اگر صرفا قصد استفاده از لینوکس رو دارید، Ubuntu گزینه مناسبی برای شماست، البته اگر گزینه ساده تری رو بخواید تست کنید Mint هم یکی از گزینه های پیشنهادی برای شماست.

senaps
05-07-2014, 19:43
برای نصب، سه تا راه وجود داره.... کلا نصب هر برنامه‌ای....(البته راه ها زیادن!‌! من سه تا راهی که خودم میرم رو میگم!!)....

اولین کار، اینه که خیلی شیک و مجلسی، ctrl+alt+t رو بزنید و اونجا، sudo apt-get install progname رو بنویسید که progname میشه اسم دقیق و کامل برنامه‌ی مورد نظر! و بعدش ازتون رمز عبور رو میخواد ( نکته: موقعی که توی ترمینال ازتون رمز عبور میخواد،وقتی وارد میکنید رمز عبور رو هیچ تغییری مشاهده نمیشه و اینجوری نیست که کاراکتر ستاره پر بشه!! بنابراین بعضی ها به اشتباه می‌افتن که باید حواستون باشه....)

مرحله‌ی بعدی، استفاده از اپ سنتر خود اوبونتو هستش که توی پنل سمت چپ صفحه، اپ سنتر هست و توش اسم برنامه رو سرچ میزنین و براتون میاره و نصب میکنه!!!!

راه سوم، راه پیچیده تریه!! باید برید به سایت برنامه( مثلا برای دانلود Nmap، توی گوگل همین کلمه رو می‌نویسید و مستقیم میرید به سایتش.... گزینه‌های مربوط به دانلود رو پیدا کنید و فایل مربوطه رو دانلود کنید....

و بعد، خودش معمولا راهنمای مرحله به مرحله میذاره برای نصب که از اون طریق، برنامه رو نصب میکنید..... برخی برنامه ها اساسا نصب میشن( پکیج .deb هستن و دبل کلیک میکنیم و نصب میشن!)....
برخی رو باید اسکریپت install رو از توی ترمینال اجرا کرد!! یعنی با دستور cd خودمون رو می رسونیم به پوشه‌ی محل فایل، بعد برای پایتونی ها مثلا! از ./ استفاده میکنیم و بعدش اسم فایل نصب رو میزنیم که نصبش میکنه و.....

------------------
بعد از نصب هم، برای اجرا چند راه هستش....
سریع ترین راه که من ازش استفاده میکنم، صرفا نوشتن اسم برنامه توی ترمینال و زدن اینتر هستش که برنامه های نصبی رو سریع اجرا میکنه! :)....
راه بعدی، دبل کلیک روی فایل اجرای برنامه روی دسکتاپ یا پنل سمت چپ هستش.....
راه اخر و جالب، زدن کلید ویندوز و بعدش نوشتن اسم برنامه هستش که فایل رو براتون پیدا میکنه و بهتون نشون میده و روی اکینش کلیک میکنید....

حالا، چرا رفتید سراغ اسپلویت ها از همین اول؟؟؟ اگر هدفتون پن تست هست، من شخصا چند تا ابزار نصب کردم مثل ان مپ و سی‌کول مپ و وایرشارک و این صحبت ها و ازشون استفاده میکنم و خیلی هم خوب هستن....( من رو لپ‌تاپم فقط اوبونتو دارم....)

این قصه سر دراز داره و البته، به صورت خلاصه بگم که بک‌ترک اوبونتو هستش! و اینم که میگیم، one could call backtrack the debian itself since ubuntu is a good son of mr debian
به قولی، این دیسترو ها یه داستان باحال و هرکی به هرکی داره....!!!!
خلاصه ملت میشینن دسکتاپ رو عوض میکنن یا یه سری برنامه پیش فرض نصب میکنن و بعد اسمش رو میذارن یه دیستروی جدید! :))) بک ترک هم همینجوریه ولی خوب، تنظیمات و غیره و ذلک و اینا، تبدیلش کرده به گزینه‌ی مناسب برای این دست کارها که من هیچوقت باهاش ارتباط برقرار نکردم.... :(

ابزار های مورد نظرتون رو یکی پس از دیگری توی اوبونتو نصب بکنید و استفاده کنید بهتره به نظرم! :)

roya.rashidi
05-07-2014, 20:29
حالا، چرا رفتید سراغ اسپلویت ها از همین اول؟؟

اگر صرفا قصد استفاده از لینوکس رو دارید، Ubuntu گزینه مناسبی برای شماست

ممنون بابت جواب های کاملتون .
من کلا لینوکس رو واسه هـک و امنیت میخاستم . فک میکردم ابونتو همه چی داره ؟

mohsenfulloption
05-07-2014, 20:31
با عرض سلام خدمت همه اساتید گرامی..
من وقتی میخوام لینوکس آبانتو رو روی Vmware نصب کنم این خطا رو میده ... در صورتی که قبلا نصبش کرده بودم.....
مشکل از کجاست ؟؟؟؟

senaps
05-07-2014, 21:14

خیر نداره و باید خودتون نصب کنید.... البته اگر بخواید بک‌ترک اینا رو نصب کنید راحت تر هستید چون اونا کامل هستن و کل برنامه های مد نظرتون رو دارن! :)))

هرچند که همونجور که عرض کردم، اگر تازه وارد این مبحث ها دارید میشید، زیاد بودن ابزار باعث گیر کردنتون میشه و احتمال اینکه یاد بگیرید پایین میاد...
در صورتی که اگر دونه دونه برنامه ها رو نصب کنید و باهاشون برید جلو، بهتر هستش! :)))

milad_gta
05-07-2014, 21:31
ممنون بابت جواب های کاملتون .

صرفا داشتن ابزار برای موارد مدنظرتون کافی نیست، باید زمینه های لازم مورد نیاز رو داشته باشید، شما باید بدونید چه طور یک بستر پیاده سازی شده، تا بتونید در مقابل بهش نفوذ کنید یا...
به نظرم با Ubuntu یا هر توزیع دیگه که دوست دارید شروع کنید، همینطور پیرامون مطالب مورد نظرتون تحقیق و مطالعه داشته باشید و در کنارش از ابزار های مورد نیاز استفاده کنید و سعی کنید به یک زبان اسکریپت نویسی ترجیحا Python تسلط پیدا کنید.

گزینه های مثل Backtrack با مجموعه ابزار هایی که دارند بیشتر به درد کسانی میخورند که حداقل از 70% پیش زمینه های مورد نیاز برخوردار باشند، البته هستند تعداد کثیری از افراد که از Backtrack استفاده میکنند و حملاتی هم انجام میدند ولی از بار علمی خاصی برخوردار نیستند.

به هر حال موفق باشید.

mohsenfulloption
06-07-2014, 13:33
با عرض سلام خدمت همه اساتید گرامی..
من وقتی میخوام لینوکس آبانتو رو روی Vmware نصب کنم این خطا رو میده ... در صورتی که قبلا نصبش کرده بودم.....
مشکل از کجاست ؟؟؟؟

توی این انجمن به این بزرگی کسی نیس جواب ما رو بده !!!!!!!!!!!! الوووووووووووووو..... خیلی لازم دارم ........... کمممممممممممممممممممممک

milad_gta
06-07-2014, 13:48
توی این انجمن به این بزرگی کسی نیس جواب ما رو بده !!!!!!!!!!!! الوووووووووووووو..... خیلی لازم دارم ........... کمممممممممممممممممممممک

تو تنظیمات VirtualBox، تعداد Processor رو بزارید رو 1 ببینید مشکل حل میشه؟

senaps
06-07-2014, 19:47

دوست من، توی فوروم هیچوقت انتظار نداشته باشید که دو ساعت یا نصف روز بعد از پرسیدن سوالتون، بهتون جواب داده بشه....
فروم ها خاصیتشون همینه... ممکنه یه نفر ببینه، راه حل هایی داشته باشه ولی کار داشته باشه نتونه براتون بنویسه و یا منتظر باشه تا کس دیگه‌ای بیاد و راه حل بهتر و ساده تری بهتون بده و غیره و ذلک....

به هر صورت، لطفا به جای نصب، حالت ازمایش( اجرای زنده) رو انتخاب بکنید تا دسترسیتون به ترمینال باز بشه و وارد ترمینال بشید و بعدش کد زیر رو تاپی کنید:

(جسارت نباشه ولی برای پیست کردن توی ترمینال، باید کنترل و شیفت و v رو بزنید که پیست بکنه یا با راست کلیک که برای این میگم چون دیدم خیلی ها! واقعا خیلی ها منجمله استاد دانشگاه این مشکل رو داشتن! :) )

ببیند ماژول مربوطه کار میکنه یا نه...(اروری میده یا نه :) )
اگر نه که متاسفم من راهی بلد نیستم!!‌اگر بله، که به هر روشی که بلدید، این فایل رو در این ادرس باز کنید :

اگر مشکلی نداشت، به هر طریقی که بلدید، فایل زیر رو باز کنید:

من جای شما باشم، با برادر نانو بازش میکنم!!!‌ یعنی مثلا مینوشتم:

شما میتونی به جای نانو از هر ادیتور متن دیگه‌ای قاعدتا استفاده بکنی!‌:))) ولی اگر بیرون از ترمینال اجرا میکنید، یادتون باشه که مود دسترسی رو ست بکنید! :)

فایل که باز شد، دستور زیر رو به اخرش اضافه بکنید:

و در نهایت، دستور زیر رو برای اپدیت شدن ای‌فریم اجرا بفرمایید:

milad_gta
06-07-2014, 20:18
بعد که سیستم رو restart کنند، همه چیز به حالت عادی بر میگرده! اگر بشه به Live دسترسی پیدا کرد که بعید میدونم! بهتره از همونجا Ubuntu رو نصب کنند، سپس به سیستم نصب شده Chroot بزنند و ماژول مربوطه رو بزارند تو بلک لیست.

کلا روشی که فرمودید برای سیستم های نصب شده هست که با این مشکل مواجه هستند، تنظیمی که گفتم رو چک کنند، ممکنه مشکلشون حل بشه، فکر کنم پستم رو ندیده دوستمون...

godfather_mk
06-07-2014, 20:31
با سلام خدمت دوستان

1. ‌Babylon
3. Evernote

با تشکر از دوستان

کسی از دوستان نظری نداره؟

milad_gta
06-07-2014, 20:43

سوال شما در در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست و این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست پاسخ داده شده.

raeesi
06-07-2014, 20:49

دوست عزیز جایگزین‌های زیادی برای نرم‌افزارهای شما هست
البته در مورد اون نرم‌افزار مالی من هیچ نظری ندارم ولی در بقیه موارد، جایگزین زیاده

۱- لیست جایگزین‌ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) / راه نصب خود Babylon در اوبونتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۲- به قسمت لیست شماره ۱ مراجعه کن
۳- Evernote تا جاییکه من میدونم کراس‌پلتفرمه و تحت براوزر توی همه سیستم‌عامل‌ها قابل دسترسی!
۴- لیست جایگزین‌ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۵- هم میشه نسخه تحت وب رو استفاده کرد و هم میشه با راه حل‌هایی که وجود داره، بصورت unofficial توی خود فایل منیجری که دوست دارین داشته باشینشون. من خودم دراپ‌باکس رو بصورت بومی توی سیستم عامل دارم بدون اینکه برنامه‌ای از دراپ‌باکس گرفته باشم.
۶- هیچ نظری ندارم.
۷- لیست جایگزین‌ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

senaps
06-07-2014, 22:43
بعد که سیستم رو restart کنند، همه چیز به حالت عادی بر میگرده! اگر بشه به Live دسترسی پیدا کرد که بعید میدونم! بهتره از همونجا Ubuntu رو نصب کنند، سپس به سیستم نصب شده Chroot بزنند و ماژول مربوطه رو بزارند تو بلک لیست.

ایشون وقتی توی لایو وارد بشه و به بلک لیست اضافه بکنه، از همونجا روی ابزار نصب هم کلیک میکنه و نصب میکنه دیگه.... حالا فرقش چیه که از بوت نصب بکنن یا از داخل نصب بکنن؟! ؟؟؟ :)

milad_gta
06-07-2014, 22:53
در ابتدا که احتمال وارد شدن به لایو به صفر میل میکنه، در ادامه هم عرض کردم اگر تونستند وارد لایو بشند، از همونجا سیستم عامل رو نصب کنند، با توجه به اینکه Blacklist کردن ماژول مربوطه در حالت Live تاثیری رو نسخه نصب شده نداره، گفتم که به سیستم نصب شده Chroot بزنند و ماژول رو در Blacklist قرار بدند.

roya.rashidi
06-07-2014, 22:58
ببخشید من یه سوال دیگه هم داشتم . اگه فقط لینوکس رو نصب کنم . دیگه یه هیچ وجه نمیونم برنامه ی ویندوزی رو نصب کنم . مثلا بازی و ... ؟ اگه میشه . سرعت اجرا با ویندوز یکی هست ؟ ممنون .
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم . دستورات ترمینال تو همه نسخه های لینوکس یکی هست.

milad_gta
06-07-2014, 23:02
ببخشید من یه سوال دیگه هم داشتم . اگه فقط لینوکس رو نصب کنم . دیگه یه هیچ وجه نمیونم برنامه ی ویندوزی رو نصب کنم . مثلا بازی و ... ؟ اگه میشه . سرعت اجرا با ویندوز یکی هست ؟ ممنون .

اگر برنامه مد نظر شما برای لینوکس ارائه شده باشه که مشکلی نیست، برخی موارد بازی ها از OpenGL استفاده میکنند که تو لینوکس پردازشش خیلی سریع تر هست ولی اکثرا از directx بهره میگیرند.
اگر برا لینوکس هم پورت نشده باشند میشه توسط wine یا PlayOnLinux یا مجازی سازی اجراشون کرد.

roya.rashidi
06-07-2014, 23:35
اگر برنامه مد نظر شما برای لینوکس ارائه شده باشه که مشکلی نیست، برخی موارد بازی ها از OpenGL استفاده میکنند که تو لینوکس پردازشش خیلی سریع تر هست ولی اکثرا از directx بهره میگیرند.
اگر برا لینوکس هم پورت نشده باشند میشه توسط wine یا PlayOnLinux یا مجازی سازی اجراشون کرد.
ممنون . سوال دومم مربوط اجرا از طریق مجازی سازی بود . اگه از این طریق برنامه یازی رو اجرا کنیم . سرعتش اجرا باید قاعدتا کندتر باشه . درسته یا فرقی نمیکنه .

raeesi
07-07-2014, 01:10
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم . دستورات ترمینال تو همه نسخه های لینوکس یکی هست.

ممنون . سوال دومم مربوط اجرا از طریق مجازی سازی بود . اگه از این طریق برنامه یازی رو اجرا کنیم . سرعتش اجرا باید قاعدتا کندتر باشه . درسته یا فرقی نمیکنه .

۱- استفاده از شبیه‌ساز مسلما هیچ‌وقت نمی‌تونه کاملا جایگزین سیستم عامل اصلی بشه و اگه این‌طور بود مسلما الآن حداقل نصف کاربرهای ویندوز به سمت گنو/لینوکس ریزش کرده بودند اما خیلی از اوقات کار آدمو خوب راه میندازه. پس هیچ‌وقت بعنوان یک جایگزین کامل بهش فکر نکنین چون حداقل فعلا چنین امکانی محقق نشده.

۲- دستورهای خط فرمان اگه دستورهای پایه‌ای رو بخوایم بگیم که بله کاملا یکی هستند ولی اگه دستورهایی مثل نصب یک پکیج (نرم‌افزار) و امثال این رو بخوایم مثال بزنیم، بسته به توزیع و سکوی وابسته به اون، دستورها فرق می‌کنند مثلا توی توزیع‌های مبتنی بر دبیان از دستور apt-get و در دستورهای مبتنی بر ردهت از yum برای مدیریت بسته‌ها استفاده میشه.
اما دستورهای پایه‌ای مثل مدیریت فایل و دستورهای سیستمی که وابسته به هسته لینوکس هستند بین همه توزیع‌ها مشترکه.

lionf3
08-07-2014, 14:17
سلام
دوستان تایپک مرتبط با Deepin پیدا نکردم گفتم حالا که یکی از توزیع های اوبونتو هست اینجا سوالم رو بپرسه.
آخرین نسخه Deepin رو دانلود کردم و روی فلش بوتیبل ریختمش، در اولین مرحله نصب که باید زبان رو انتخاب کرد هیچ گزینه‌‌ای نمیاره.
میخواستم دوستانی که باهاش کار کردن یه توضیح راجع بهش بدن.

vahidmir2000
08-07-2014, 14:40
سلام
دوستان تایپک مرتبط با Deepin پیدا نکردم گفتم حالا که یکی از توزیع های اوبونتو هست اینجا سوالم رو بپرسه.
آخرین نسخه Deepin رو دانلود کردم و روی فلش بوتیبل ریختمش، در اولین مرحله نصب که باید زبان رو انتخاب کرد هیچ گزینه‌‌ای نمیاره.
میخواستم دوستانی که باهاش کار کردن یه توضیح راجع بهش بدن.

دوست عزیز یک اسکرین شات از اون قسمت بگذارید که بهتر بشه نظر داد. مرسی

lionf3
08-07-2014, 14:43
دوست عزیز یک اسکرین شات از اون قسمت بگذارید که بهتر بشه نظر داد. مرسی

تشکر فقط تو اون شرایط من چطوری اسکرین شات بگیرم دوست من؟

vahidmir2000
08-07-2014, 14:46
تشکر فقط تو اون شرایط من چطوری اسکرین شات بگیرم دوست من؟

من دیپین رو نصب نکردم تا حالا ولی مگه مثل اوبونتو و سایر توزیع های معروف در محیط لایو بالا نمیاد و بعد نصب رو شروع نمیکنید؟ خب وقتی در حال نصب هستید هم میتونید اسکرین شات بگیرین و سیو کنید هرجای هارد سیستم که خواستین.

lionf3
09-07-2014, 14:07
وحید خان اینم عکس:

vahidmir2000
09-07-2014, 14:18
وحید خان اینم عکس:

مرسی بابت عکس. روی خود جملهء انتخاب زبان نمیشه کلیک کرد؟ شاید از این طریق زبان انگلیسی یا چینی رو بشه انتخاب کرد. در غیر اینصورت تنها احتمالی که میتونم بدم اینه که نرم افزاری که باهاش فلش بوتیبل ساختین با دیپین سازگار نبوده. از نرم افزارهای LiLi یا Unetbootin استفاده کنید. من خودم برای ساخت فلش بوتیبل ار توزیع مانجارو یکبار به مشکل خوردم و فلش عملکرد درستی نداشت.

reza0707
09-07-2014, 16:46
سلام
من نسخه 14.04 رو از یه سایت دانلود کردم و خواستم با USB نصب بکنم.ولی فایل iso رو پیدا نمیکنم.از رو ویندزو هم زدم نصب بشه میگه فایل iso نیست.لطفا بگید چیکار کنم.
نسخه 64 بیتی دانلود کردم

lionf3
09-07-2014, 16:56
مرسی بابت عکس. روی خود جملهء انتخاب زبان نمیشه کلیک کرد؟ شاید از این طریق زبان انگلیسی یا چینی رو بشه انتخاب کرد. در غیر اینصورت تنها احتمالی که میتونم بدم اینه که نرم افزاری که باهاش فلش بوتیبل ساختین با دیپین سازگار نبوده. از نرم افزارهای LiLi یا Unetbootin استفاده کنید. من خود برای ساخت فلش بوتیبل ار توزیع مانجارو یکبار به شمکل خوردم و فلش عملکرد درستی نداشت.

دستت درد نکنه وحید خان با LiLi درست کار کرد :n12:
انصافا توزیع زیبایی هستش (البته همه چیز که زیبایی نیست)
زبان فارسی رو فقط به هیچ وجه پشتیبانی نمیکنه وگرنه در کنار ویندوز میتونه گزینه مناسبی باشه.

lionf3
09-07-2014, 16:57
سلام
من نسخه 14.04 رو از یه سایت دانلود کردم و خواستم با USB نصب بکنم.ولی فایل iso رو پیدا نمیکنم.از رو ویندزو هم زدم نصب بشه میگه فایل iso نیست.لطفا بگید چیکار کنم.
نسخه 64 بیتی دانلود کردم

از چه برنامه‌ای استفاده کردید؟
من پیشنهاد میدم از LiLi استفاده کنید.
در ضمن اگر فایل رو پیدا نکرد اسمش رو در همون سرچ کنید فایل رو میاره.

reza0707
09-07-2014, 18:02
هم یامی رو امتحان کردم و هم lili رو.یه پوشه به اسم isolinux هست ولی فایلی با پسند iso نیست.
لینک برای دانلود این فایل دارین؟

vahidmir2000
09-07-2014, 18:35
هم یامی رو امتحان کردم و هم lili رو.یه پوشه به اسم isolinux هست ولی فایلی با پسند iso نیست.

دوست من مگه شما فایل ایزو رو دانلود نکردین؟ مگه میشه دانلود کرده باشین و الان ناپدید شده باشه؟ مگر اینکه دیلیت کرده باشینش.

vahidmir2000
09-07-2014, 18:36
دستت درد نکنه وحید خان با LiLi درست کار کرد :n12:
انصافا توزیع زیبایی هستش (البته همه چیز که زیبایی نیست)
زبان فارسی رو فقط به هیچ وجه پشتیبانی نمیکنه وگرنه در کنار ویندوز میتونه گزینه مناسبی باشه.

قربانت دوست من. خوشحالم مشکلت حل شد. مطمئنی ساپورت فارسی نداره؟ سایتهای فارسی رو نشون میده؟ در بخش تنظیمات کیبورد یعنی کیبورد فارسی نداره؟

vahidmir2000
09-07-2014, 18:38

دوست من ایزوی هر توزیع رو خیلی راحت از سایت رسمیش دانلود کن.

lionf3
09-07-2014, 19:04
قربانت دوست من. خوشحالم مشکلت حل شد. مطمئنی ساپورت فارسی نداره؟ سایتهای فارسی رو نشون میده؟ در بخش تنظیمات کیبورد یعنی کیبورد فارسی نداره؟

خیر نداشت :n13:
حالا تو فروم خودش حوصله کردم مطرح میکنم شاید راه حلی بدن.

reza0707
10-07-2014, 00:54
مشکل osi رو حل کردم ولی تو نصبش گیر کردم
اون بخشی که برای پارتیشن هست و باید درایو رو انتخاب بکنم نمیشه درایو مورد نظر رو انتخاب کرد.یعنی تیکش فعال نمیشه.
چی کار باید بکنم؟

roya.rashidi
10-07-2014, 01:03
اون بخشی که برای پارتیشن هست و باید درایو رو انتخاب بکنم نمیشه درایو مورد نظر رو انتخاب کرد.یعنی تیکش فعال نمیشه.
چی کار باید بکنم؟
واسه اینکه پارتیشنت اشتباس . پارتیشنتو درس کن

vahidmir2000
10-07-2014, 02:28
چی کار باید بکنم؟

رضا جان دقیق تر توضیح بده. الان به بخش پارتیشن بندی در مراحل نصب رسیدی؟ پارتیشنی داری که میخوای دیلیت کنی و برای نصب اوبونتو استفاده کنی؟ معمولا اگر پارتیشن رو انتخاب کنی پایین پنجره گزینه های حذف و اضافه کردن فعال میشن.

reza0707
10-07-2014, 11:55
من از قبل موقع پارتیشن بندی ویندوزم یه درایو جداگانه به حجم 35 گیگ مخصوص اوبونتو ساخته بودم.موقع نصب یه گزنیه میگفت کنار ویندوز نصب بشه.یه گزینه میگفت فقط لینوکس باشه و ویندوز پاک بشه و یکی هم میگفت درایو بسازه واسش.من زدم ساخت درایو.طبق دستوراتی که یه جا خونده بودم انجام دادم و درایو رو تنظیم کردم ولی درایوی که میخواستم توش اوبونتو نصب بشه رو نمیشه انتخاب کرد برای نصب اوبونتو.یه بخش زده format? که باید تیک رو اونجا بزنم وی تیکنمیخوره.برای هیچ درایوی تیک نمخوره.

milad_gta
10-07-2014, 13:16
من از قبل موقع پارتیشن بندی ویندوزم یه درایو جداگانه به حجم 35 گیگ مخصوص اوبونتو ساخته بودم.موقع نصب یه گزنیه میگفت کنار ویندوز نصب بشه.یه گزینه میگفت فقط لینوکس باشه و ویندوز پاک بشه و یکی هم میگفت درایو بسازه واسش.من زدم ساخت درایو.طبق دستوراتی که یه جا خونده بودم انجام دادم و درایو رو تنظیم کردم ولی درایوی که میخواستم توش اوبونتو نصب بشه رو نمیشه انتخاب کرد برای نصب اوبونتو.یه بخش زده format? که باید تیک رو اونجا بزنم وی تیکنمیخوره.برای هیچ درایوی تیک نمخوره.

تو قسمتی که باید پارتیشن بسازید، درایوی که برای ubuntu ایجاد کرده بودید رو از روی حجم شناسایی و حذف کنید، از فضای آزادی که ایجاد شده پارتیشن های:

/ (روت)
home/
و ... ( در صورت علاقه )

رو ایجاد کنید، خودکار تیک جلوی این پارتیشن ها برا فرمت زده میشه.

نیازی نیست / رو انتخاب کنید با زدن گزین نصب os به صورت پش فرض روی / نصب میشه.

reza0707
10-07-2014, 13:29
میشه دقیق تر توضیح بدید.من به محیط نصب لینوکس و روت و هوم و... اصلا آشنایی ندارم.

vahidmir2000
10-07-2014, 14:41
میشه دقیق تر توضیح بدید.من به محیط نصب لینوکس و روت و هوم و... اصلا آشنایی ندارم.

ببین رضا جان همونطور که دوستمون هم توضیح دادن شما باید پارتیشنی که برای نصب اوبونتو در نظر گرفتی پاک کنی و در فضای خالی ایجاد شده پارتیشن های روت و سواپ رو بسازی. برای اینکار روی فضای خالی دوبار کلیک کن. در پنجرهٔ باز شده حجم پارتیشن رو تعیین کن. برای پارتیشن روت فرمت ext4 و برای سواپ هم گزینهء سواپ رو انتخاب کن. برای سواپ حجمی معادل دو برابر رم سیستم در نظر بگیر و بقیهء فضای خالی رو به پارتیشن روت اختصاص بده. پارتیشن روت با علامت / مشخص میشه.

raeesi
11-07-2014, 20:39
خیر نداشت
حالا تو فروم خودش حوصله کردم مطرح میکنم شاید راه حلی بدن.

باتوجه به این لینک و راهنمایی‌‌یی که برای اضافه کردن زبان دوم به لیست سویچ زبان‌ها شده، من فقط بجای زبان روسی، فارسی رو جایگزین کردم پس کلیه حقوق معنوی این مطلب برای نویسنده اصلیش محفوظه

راه حلی که برای این مشکل ارایه شده اینه که وارد محیط خط فرمان یا همون باصطلاح ترمینال بشین و این دستورهارو وارد کنین:

حالا خط‌های زیرو به این فایل اضافه کنید:

در نهایت با ترکیب Ctrl+O و Enter فایل رو ذخیره و با Ctrl+X خارج بشین

حالا تعدادی فونت فارسی هم اگه دوست داشتی نصب کن ;-)
اگه مشکل حل شد که چه بهتر و اگه نشد هم اینجا خبر بده تا ببینیم چکار باید کرد.

godfather_mk
11-07-2014, 20:45
سلام خدمت دوستان
برای اولین بار اوبونتو نصب کردم و در همین ابتدا چند تا سوال برام پیش اومد.
لپ تاپ من دو تا کارت گرافیک داره از کجا میتونم مدیریت کنم که از کدوم استفاده کنه؟
کتاب و راهنمایی نیست که یک شمای کلی از منو ها و امکانات اوبونتو رو توضیح بده؟ انگلیسی هم اگه بود اشکال نداره.

raeesi
11-07-2014, 20:52
سلام خدمت دوستان
برای اولین بار اوبونتو نصب کردم و در همین ابتدا چند تا سوال برام پیش اومد.
لپ تاپ من دو تا کارت گرافیک داره از کجا میتونم مدیریت کنم که از کدوم استفاده کنه؟
کتاب و راهنمایی نیست که یک شمای کلی از منو ها و امکانات اوبونتو رو توضیح بده؟ انگلیسی هم اگه بود اشکال نداره.

در مورد کارت گرافیک چون اطلاعات کافی (مدل کارت‌های گرافیک) رو ندادین نمیشه کمکی کرد دوست من هرچند که معمولا بصورت هوشمند بسته به نیاز، کارت دوم فعال/غیرفعال میشه.
اما در مورد راهنمای کامل، بنظرم بهترین مرجع ویکی اوبونتو باشه
بزبان انگلیسی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بزبان پارسی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

godfather_mk
11-07-2014, 20:58
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید کجا میتونستم اطلاعات کارت های گرافیک رو وارد کنم؟ در ضمن از کجا میشه سخت افزار ها رو مدیریت کرد؟ یه جایی مثل device manager نداره؟

raeesi
11-07-2014, 21:17
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید کجا میتونستم اطلاعات کارت های گرافیک رو وارد کنم؟ در ضمن از کجا میشه سخت افزار ها رو مدیریت کرد؟ یه جایی مثل device manager نداره؟

توی لینوکس شما رجیستری یا چیزی مشابه اون ندارین
توی گنو/لیتنوکس همه‌چی توی فایل‌ها ذخیره میشه و شما می‌تونی دقیقا ببینی که چه چیزهایی تو کدوم قسمت کامپیوترت وجود داره و در حال اجراست.

برای درایورهای گرافیک هم کافیه دکمه Super (همون دکمه که روی کیبورد نماد ویندوز رو داره) رو بزنین و تایپ کنین driver تا بسته Driver Manager رو ببینین، با یک کلیک میشه به درایورها دسترسی داشت.
در صورتیکه بعد از باز کردن Driver Manager با صفحه خالی مواجه شدی، کافیه روی Refresh Driver List کلیک کنی یا خیلی راحت‌تر کلیدهای ترکیبی Alt+L رو فشار بدی تا ریفرش شده و لیست درایورهای موجود برای نصب رو نمایش بده.
اگر کارت شما از چیپ‌ست nVidia استفاده کرده باشه که با تعداد زیادی درایور مواجه میشی و یکی از اون‌هارو انتخاب می‌کنی که بصورت خودکار دانلود و نصب میشه ولی اگه کارت شما ATI یا AMD باشه که باید از روش‌هایی مشابه اونچه توی ویندوز هست عمل کنی! یعنی دانلود درایور از وب‌سایت سازنده و بعد اقدام به نصبش

1376MAXIMUM
13-07-2014, 14:51
کسی این جا نرک افزار وایبر رو داره رو اوبونتو من نصبش کردم ولی وقتی روش میزنم هیچی نمیشه

raeesi
13-07-2014, 20:28
کسی این جا نرک افزار وایبر رو داره رو اوبونتو من نصبش کردم ولی وقتی روش میزنم هیچی نمیشه

من نصب کردم و بدون مشکل داره کار می‌کنه برام
چون روی ۲ شماره وایبر رو فعال کردم یکی ورژن لینوکسی رو نصی کردم و برای دومی با استقاده از wine نسخه ویندوزی وایبر رو نصب کردم روی Kubuntu 14.04 و هردو دارن بخوبی کار می‌کنند. تنها مشکلم در حال حاضر با Stickerهاست که توی نسخه لینوکسی کلا بجز استیکرهای پایه چیز دیگه‌ای وجود نداره و توی نسخه ویندوزی که با واین نصب کردم هم بعضی از استیکرها لود نمیشن که برام هیچ‌کدوم مهم نیست ;-)

1376MAXIMUM
13-07-2014, 22:14
من نصب کردم و بدون مشکل داره کار می‌کنه برام
چون روی ۲ شماره وایبر رو فعال کردم یکی ورژن لینوکسی رو نصی کردم و برای دومی با استقاده از wine نسخه ویندوزی وایبر رو نصب کردم روی Kubuntu 14.04 و هردو دارن بخوبی کار می‌کنند. تنها مشکلم در حال حاضر با Stickerهاست که توی نسخه لینوکسی کلا بجز استیکرهای پایه چیز دیگه‌ای وجود نداره و توی نسخه ویندوزی که با واین نصب کردم هم بعضی از استیکرها لود نمیشن که برام هیچ‌کدوم مهم نیست ;-)
من اصلا اجرا نمیشه روی ۱۴.۰۴
فقط باید دانلود کنیم از سایتش و فایل رو اجرا کنیم و نصب رو هم که انجام میده درست نصبش کردم که ؟ چون یه نرم افزار دیگه هم یک بار گرفتم اونم باز نمیشد ولی نصب میشد نصب کردنم مشکل داره یا مال جای دیگه ای هست چجوری حلش کنم؟

raeesi
13-07-2014, 22:45
من اصلا اجرا نمیشه روی ۱۴.۰۴
فقط باید دانلود کنیم از سایتش و فایل رو اجرا کنیم و نصب رو هم که انجام میده درست نصبش کردم که ؟ چون یه نرم افزار دیگه هم یک بار گرفتم اونم باز نمیشد ولی نصب میشد نصب کردنم مشکل داره یا مال جای دیگه ای هست چجوری حلش کنم؟

از اوبونتو ۶۴ بیت استفاده می‌کنین؟ وایبر فقط روی نسخه ۶۴ بیت کار می‌کنه

با این دستورها توی ترمینال نصبش کنین:

mohsen0000000000
16-07-2014, 22:38
سلام ابونتو 13.4 رو با VM VirtualBox به صورت مجازی نصب کردم اما خیلی کنده و تو پردازنده کم میاره.راهی وجود داره که درستش کرد؟

Thor God
16-07-2014, 22:49
خوب هسته های پردازنده رو افزایش بده :n29:

roya.rashidi
16-07-2014, 23:13
تنها مشکلم در حال حاضر با Stickerهاست که توی نسخه لینوکسی کلا بجز استیکرهای پایه چیز دیگه‌ای وجود نداره و توی نسخه ویندوزی که با واین نصب کردم هم بعضی از استیکرها لود نمیشن که برام هیچ‌کدوم مهم نیست ;-)

واسه اینکه استریکا لود بشن باید چندبار همش رفرش کنید . واسه منم تو لینکوس اینطوری بود . اینقد رفرش کردم تا درس شد.

mohsen0000000000
17-07-2014, 00:52
خوب هسته های پردازنده رو افزایش بده :n29:

افاقه نمیکنه
در حالت عادی دو تا هستش بالای 70 درصد مشغولن

raeesi
17-07-2014, 00:56
واسه اینکه استریکا لود بشن باید چندبار همش رفرش کنید . واسه منم تو لینکوس اینطوری بود . اینقد رفرش کردم تا درس شد.

والا من خیلی ریفرش کردم ولی فرقی نکرد

سلام ابونتو 13.4 رو با VM VirtualBox به صورت مجازی نصب کردم اما خیلی کنده و تو پردازنده کم میاره.راهی وجود داره که درستش کرد؟

همونطوری که Thor God عزیز هم گفتن باید منابع ویرچوال ماشین رو افزایش بدین ضمن اینکه چرا از اوبونتو 13.4 استفاده کردین وقتیکه 14.04 هست؟
راستی یونیتی هم سنگینه من توصیه می‌کنم از یه میز کار دیگه مثل XFCE یا Cinnamon روی ویرچوال ماشین استفاده کنی. حتی KDE هم از یونیتی که میز کار خود اوبونتو هست سبک‌تره

raeesi
17-07-2014, 00:58
افاقه نمیکنه
در حالت عادی دو تا هستش بالای 70 درصد مشغولن

از چه نرم‌افزاری برای مجازی‌سازی استفاده می‌کنی و منابع سیستمی که بهش تخصیص دادی چه مقادیریه؟

mohsen0000000000
17-07-2014, 01:35
از چه نرم‌افزاری برای مجازی‌سازی استفاده می‌کنی و منابع سیستمی که بهش تخصیص دادی چه مقادیریه؟

Oracle VM VirtualBox Manager
1500 مگ رم
پردازنده intel e7500 - هر دو تا هستش رو
10 گیگ فضا

roya.rashidi
17-07-2014, 01:40
بنظرم رو وی ام ویر نصب کنی خیلی بهتره . من خودم روش هفت هشتا سیستم عامل نصب کردم مشکلی نداشته . ولی با ویرچوال همش مشکل داشتم.
..
ضمنا مجازی سازی همیشه راندمان کمتری داره . اگرم سی پی تون بالای هفتادرصد میره سی پی یوتون ضعیفه .

1376MAXIMUM
17-07-2014, 14:32
Oracle VM VirtualBox Manager
1500 مگ رم
پردازنده intel e7500 - هر دو تا هستش رو
10 گیگ فضا
رمتون اگر ۲ گیگ هست میزان رم اختصاص داده شده رو کاهش بدید فکر کنم حل بشه
سیستمتون هم خیلی قوی نیست ممکنه ضعف سیستم باعثش بشه
خوب رو هارد نصبش کن من روش خوبی دارم برای نصبش راحت هم هست اگر خواستید توضیح بدم چون یه مقدار طولانیه نوشتنش سخته

jorj
17-07-2014, 17:15
سلام
بعد از نصب اوبونتور 14.4در وی ام ویر به یه مرحله ایی می رسه که فقط کامند می شه تایپ کرد و هیچ جوره نتونستم ردش کنم .
راهنمایی بفرمایید. مرسی

1376MAXIMUM
17-07-2014, 23:13
سلام
بعد از نصب اوبونتور 14.4در وی ام ویر به یه مرحله ایی می رسه که فقط کامند می شه تایپ کرد و هیچ جوره نتونستم ردش کنم .
راهنمایی بفرمایید. مرسی
میشه دقیق تر بگید چی میشه دقیقا ؟
توی ویژوال باکس که من نصب کردم فقط مدل سیستم عامل رو مشخص کردم و سخت افزاری که اجازه استفاده داره و بعد فایل ایزو رو بهش دادم و رفت تو محیط نصبش که مثل بقیه ورژن هاش هست خودتون هم انجام دادید حتما

raeesi
20-07-2014, 06:16
بنظرم رو وی ام ویر نصب کنی خیلی بهتره . من خودم روش هفت هشتا سیستم عامل نصب کردم مشکلی نداشته . ولی با ویرچوال همش مشکل داشتم.
..
ضمنا مجازی سازی همیشه راندمان کمتری داره . اگرم سی پی تون بالای هفتادرصد میره سی پی یوتون ضعیفه .

ازتون تمنا می‌کنم الکی کاربرهارو به سمت نرم‌افزارهای پولی ارجاع ندین!
من خودم چند ساله دارم از ویرچوال‌باکس استفاده می‌کنم و سیستم عامل‌های مختلفی هم روش نصب کردم و هیچ‌وقت هم مشکلی باهاش نداشتم.
اینکه شما باهاش مشکل داشتی یک بحث جداست و اینکه خود ویرچوال‌باکس مشکل داره یک بحث مجزا.
در اینکه vmware مجازی‌ساز قوی‌یی هست شکی نیست اما برای کسی که میخواد یک سیستم عامل رو بصورت مجازی توی کامپیوترش نصب و باهاش کار کنه، ویرچوال‌باکس عالیه.
ضمن اینکه اگه بخوایم در مورد مجازی‌سازها بحث کنیم، Xen و KVM بمراتب از vmware بهترن و مثل vmware قابلیت‌هایی مثل کنسول رو به ویندوز محدود نکردن و از روش‌های بمراتب استانداردتر و بهتری استفاده می‌کنند.
پس شما بجای vmware تشریف ببرین سمت Xen!

akpa
20-07-2014, 06:45
ازتون تمنا می‌کنم الکی کاربرهارو به سمت نرم‌افزارهای پولی ارجاع ندین!
من خودم چند ساله دارم از ویرچوال‌باکس استفاده می‌کنم و سیستم عامل‌های مختلفی هم روش نصب کردم و هیچ‌وقت هم مشکلی باهاش نداشتم.
اینکه شما باهاش مشکل داشتی یک بحث جداست و اینکه خود ویرچوال‌باکس مشکل داره یک بحث مجزا.
در اینکه vmware مجازی‌ساز قوی‌یی هست شکی نیست اما برای کسی که میخواد یک سیستم عامل رو بصورت مجازی توی کامپیوترش نصب و باهاش کار کنه، ویرچوال‌باکس عالیه.
ضمن اینکه اگه بخوایم در مورد مجازی‌سازها بحث کنیم، Xen و KVM بمراتب از vmware بهترن و مثل vmware قابلیت‌هایی مثل کنسول رو به ویندوز محدود نکردن و از روش‌های بمراتب استانداردتر و بهتری استفاده می‌کنند.
پس شما بجای vmware تشریف ببرین سمت Xen!

دوستمون احتمالا از نسخه های کرک شده استفاده میکنن!
1 سوال در مورد اوبونتو داشتم فرق اوبونتو با نسخه ای مثل کالی که بیسش اوبونتو هستش فقط تو بسته هایی هست که بصورت پیشفرض نصب شدن هستش؟
یعنی اگه من اوبونتو نصب کنم و بعد دوباره اون بسته های کالی رو نصب کنم هر دو مثل هم میشن تقریبا؟

raeesi
20-07-2014, 06:56
1 سوال در مورد اوبونتو داشتم فرق اوبونتو با نسخه ای مثل کالی که بیسش اوبونتو هستش فقط تو بسته هایی هست که بصورت پیشفرض نصب شدن هستش؟
یعنی اگه من اوبونتو نصب کنم و بعد دوباره اون بسته های کالی رو نصب کنم هر دو مثل هم میشن تقریبا؟

یکی از دلایلی که ما وارد جامعه اوپن‌سورس میشیم مسایل اخلاقیه وگرنه توی ویندوز هم میتونستیم خیلی کارهارو انجام بدیم یا افراد بجای تلاش برای بسط دادن یک سیستم عامل، بیان روی ویندوز مهندسی معکوس انجام بدن و با -- کرنلش کدهاشو بدست بیارن!
ما توی جامعه اوپن‌سورسیم تا دزد نباشیم وگرنه برای دزدی ویندوز بستر مناسبیه!

۱- اوبونتو توزیع مادر اونه همونطور که دبیان توزیع مادر و سکوی انتشار اوبونتو هست.
۲- بله، در این صورت هیچ تفاوتی وجود نداره

1376MAXIMUM
20-07-2014, 11:12
همیشه فقط نرم افزار هاش نیست ممکنه یه تغییراتی هم تو ظاهر باشه یا مثلا یه جایی رو بهینه کرده باشه که مصرف سخت افزار مثلا بیاد پایین یا مثلا تو یه نرم افزار خاص از اون توضیع اومده یه سری تغییرات انجام داده بعد باعث برتری یا پایین تر اومدن کیفیتش بشه نمیشه گفت که فقط بسته هایی هست که خودمون استفاده میکنیم و میشه نصب کرد بهترین مثالش همون بهینه سازی هست هر کدوم از توضیع ها یه سری خصوصیات دارن مثلا یکی خوشکله یکی نه اتفاقا خیلی زشته ولی امکانات خیلی زیادی داره یا نه یکیش مثلا اومده شبیه یک سیستم عامل دیگه در اورده مثلا شبیه مک درستش کردن من فکر میکنم این طور باشه بر خلاف دوست بالا سری
راستی توجه کردید چقدر مک و اوبونتو شبیه همدیگن![emoji54] یعنی کی از رو کی کپی کرده؟ هر کدوم کپی کردن مثلا اومده نوار سمت چپ رو پایین گذاشته یا برعکس نوار پایین رو سمت چپ ضاهری خیلی شبیهن مثلا حتی تو استور هاشون هم خیلی شبیه هم هستن
یه سوال خیلی جدی مک هم بیسش لینوکیسه یا نه اونم دوباره یه داستان جدا داره؟

vahidmir2000
20-07-2014, 15:38
مک هم بیسش لینوکیسه یا نه اونم دوباره یه داستان جدا داره؟

مک بیسش یونیکس هست دوست من.

1376MAXIMUM
21-07-2014, 23:12
یه مشکل دارم البته تازه ایجاد شده وقتی اوبونتو رو نصب میکنم بوتلودرش ویندوز رو شناسایی میکنه ولی من بوتلودر وینوز رو همیشه ریپیر میکردم و بعد با ایزی بی سی دی تو بوتلودر ویندوز اوبونتو رو اضافه میکردم الان نمیشه وقتی این کار رو میکنم اوبوتنو شناسایی نمیشه فکر کنم چون اصلا بالا نمیاد حتی گراب هم لود نمیشه این کار رو به ۲ دلیل انجام میدم ۱- رو ورژن های قبل از ۱۴.۰۴ ویندوزم شناسایی میشد ولی بالا نمیومد
۲- شب دانلو شبانه دارم با ای دی ام دانلود میکنم برای همین باید توی ویندوز باشم و نمیدونمم چجوری باید ویندوز رو روی انتخاب خودکار بزارم که شب ویندوز بوت بشه و بعد بره روی ویندوز اگر کسی راه حلی داره ممنون میشم
ممنون

milad_gta
22-07-2014, 00:00
یه مشکل دارم البته تازه ایجاد شده وقتی اوبونتو رو نصب میکنم بوتلودرش ویندوز رو شناسایی میکنه ولی من بوتلودر وینوز رو همیشه ریپیر میکردم و بعد با ایزی بی سی دی تو بوتلودر ویندوز اوبونتو رو اضافه میکردم الان نمیشه وقتی این کار رو میکنم اوبوتنو شناسایی نمیشه فکر کنم چون اصلا بالا نمیاد حتی گراب هم لود نمیشه این کار رو به ۲ دلیل انجام میدم ۱- رو ورژن های قبل از ۱۴.۰۴ ویندوزم شناسایی میشد ولی بالا نمیومد
۲- شب دانلو شبانه دارم با ای دی ام دانلود میکنم برای همین باید توی ویندوز باشم و نمیدونمم چجوری باید ویندوز رو روی انتخاب خودکار بزارم که شب ویندوز بوت بشه و بعد بره روی ویندوز اگر کسی راه حلی داره ممنون میشم
ممنون

chroot بزنید به Ubuntu، گراب رو Fix کنید، سپس Grub Customizer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو نصب کنید و Windows رو Default قرار بدید.

عملا اگر گراب صحیح نصب و پیکربندی بشه نباید مشکلی در شناسایی و بالا اومدن ویندوز به وجود بیاد.
lilo هم گزینه خوبی هست.

1376MAXIMUM
22-07-2014, 20:47
اصلا یه سوال دیگه ای دی ام مشابهش تو لینوکس چیه با همون امکانات و یا بیشتر و کیفیت هم مثل اون یا بهتر خودم هیچی نمیشناسم وپیدا هم نکردم

milad_gta
22-07-2014, 21:09
اصلا یه سوال دیگه ای دی ام مشابهش تو لینوکس چیه با همون امکانات و یا بیشتر و کیفیت هم مثل اون یا بهتر خودم هیچی نمیشناسم وپیدا هم نکردم

برخی گزینه های محبوب:

تحت ترمینال: axel، wget، aria2

با ظاهر گرافیکی: flareGet، uGet، fatRat، kGet

افزونه فایرفاکس: downThemAll

mf.designing
22-07-2014, 21:11
دوستان ببخشید ، بهترین راه برای داشتن ویندوز 8.1 و ubuntu در کنار هم چیه ؟!
+ من دوستانی دیدم که ظاهر ابونتو رو کاملا دگرگون کرده بودن و چیزی شبیه مک درآورده بودن ! قضیه اینا چیه ؟! راهنمائی هست در این باره ؟!

1376MAXIMUM
22-07-2014, 21:21
+ من دوستانی دیدم که ظاهر ابونتو رو کاملا دگرگون کرده بودن و چیزی شبیه مک درآورده بودن ! قضیه اینا چیه ؟! راهنمائی هست در این باره ؟!
یا کنار هم نصب کن یا موقع نصب اون پایین یه گزینه داره که فارسیش میشه یه چالت دیگه شما اونو انتخاب کن و یه پارتیشن براش درست کن البته هواست باشه که کل هاردت رو فرمت نکنی که درد سر داری و نصب کن اوبونتو رو خودش ویندوزت رو شناسایی میکنه البته تو شناسایی ویندوز گاهی اوقات ممکنه مشکل پیش بیاد و نشناسه که راه حل داره
من بهتون همون گرینه ای که میگه کنار هم نصب کن رو پیشنهاد میکنم
یا هم خود دی وی دی رو که دانلود که اماده کردی تو خود ویندوز هم اتوران داره میتونی مثل نرم افزار های دیگه نصبش کنی و استفاده کنی البته رو بعضی از سیستم ها غیر فعاله راه حلش رو هم نمیدونم

raeesi
22-07-2014, 22:11

۱- اگه پارتیشن‌بندی هارد با ویندوز ۷ یا ۸.۱ انجام نداده باشی، یه قسمتی از هارد رو خالی کن و بعد با سی‌دی اوبونتو بوت کن و در کنار ویندوز نصبش کن ولی اگه با سی‌دی ویندوز بالاتر از XP پارتیشن‌بندی کرده باشی (ویستارو نمی‌دونم) یه درایو ۱۰۰ مگابایتی اون اول کار ایجاد شده که همون ایجاد دردسر می‌کنه و گراب، درایو خود ویندوز رو شناسایی می‌کنه در صورتیکه فایل‌های بوت توی اون درایو ۱۰۰ مگابایتی قرار گرفتن.

چیزی که عینا کار همون IDM رو انجام بده (حتی دانلود ویدئوهای آنلاین) نرم‌افزار Flareget هست که توی نسخه رایگانش برای فایل‌های حجیم‌تر از ۲۵ مگ فقط ۲ لینک ایجاد می‌کنه ولی اگه از این قابلیت چشم‌پوشی کنی، بنظرم بهترین گزینه که واسط گرافیکی هم داشته باشه، ترکیب aria2 با uget هست.

Raminlich
05-08-2014, 13:08
سلام و عرض خسته نباشید به همگی
من میخوام اوبنتو 13.04 رو نصب کنم ولی مشکلی برام پیش اومده :
1-اول اینکه بگم type هاردم بیسیک هست
2-در کل 4تا پارتیشن دارم یکیش 100mb که windows 7 loader هست از نوع پیرامری یکی دیگه درایو ویندوز هست که اونم پیرامری باقی درایوام لوجیکاله
3-من میخوام اوبونتو رو در کنار وینودوز 7 نصب کنم بدون اینکه صدمه ای به اطلاعاتم بخوره
4-من اومدم از یه درایو لوجیکال shrink 25GB کردم که یه صورت free space در اومد
5-وقتی تو قسمته نصب اوبونتو گزینه something else رو میزنم free space برای درست کردن پارتیشن ها انتخاب میکنم وقتی یک پارتیشن پیرامری درست می کنم دیگه نمیشه پارتیشنی بسازم free space تبدیل به unusable تبدیل میشه
مشکل رو چجوری حل کنم?:n13:
ممنون

afshin b
07-08-2014, 17:27
سلام
من اوبونتو 12.04 دارم رو سیستمم. با این دستور

sudo apt-get update && sudo apt-get install xrdp
این ارور رو میده

E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

چیکار باید بکنم؟

milad_gta
07-08-2014, 20:30
سلام و عرض خسته نباشید به همگی
من میخوام اوبنتو 13.04 رو نصب کنم ولی مشکلی برام پیش اومده :
1-اول اینکه بگم type هاردم بیسیک هست
2-در کل 4تا پارتیشن دارم یکیش 100mb که windows 7 loader هست از نوع پیرامری یکی دیگه درایو ویندوز هست که اونم پیرامری باقی درایوام لوجیکاله
3-من میخوام اوبونتو رو در کنار وینودوز 7 نصب کنم بدون اینکه صدمه ای به اطلاعاتم بخوره
4-من اومدم از یه درایو لوجیکال shrink 25GB کردم که یه صورت free space در اومد
5-وقتی تو قسمته نصب اوبونتو گزینه something else رو میزنم free space برای درست کردن پارتیشن ها انتخاب میکنم وقتی یک پارتیشن پیرامری درست می کنم دیگه نمیشه پارتیشنی بسازم free space تبدیل به unusable تبدیل میشه
مشکل رو چجوری حل کنم?:n13:
ممنون

برای نصب لینوکس نیازی نیست پارتیشن حتما Primary باشه، تمام پارتیشن ها رو از نوع Logical در نظر بگیرید.

سلام
من اوبونتو 12.04 دارم رو سیستمم. با این دستور

sudo apt-get update && sudo apt-get install xrdp
این ارور رو میده

E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

چیکار باید بکنم؟

ظاهرا یک برنامه دیگه داره چیزی نصب/آپدیت میکنه، مثلا خود apt-get یا Software Center و Update Manager، باید برنامه مذکور رو غیر فعال کنید، اگر نتونستید مشکل رو از این راه حل کنید، ابتدا دستور زیر رو وارد کنید:

سپس:

afshin b
07-08-2014, 21:58
برای نصب لینوکس نیازی نیست پارتیشن حتما Primary باشه، تمام پارتیشن ها رو از نوع Logical در نظر بگیرید.

ظاهرا یک برنامه دیگه داره چیزی نصب/آپدیت میکنه، مثلا خود apt-get یا Software Center و Update Manager، باید برنامه مذکور رو غیر فعال کنید، اگر نتونستید مشکل رو از این راه حل کنید، ابتدا دستور زیر رو وارد کنید:

سپس:

ممنون دوست عزیز
اون برنامه هارو نمیدونستم چطور باید غیر فعال کنم. اولین دستوری که دادید رو اجرا کردم تصویر سیاه شد. مجبور شدم با دکمه ی کیس ری استارتش کنم.
الان چیکار کنم بنظرتون؟ دستور دوم رو بزنم یا اون برنامه های رو غیر فعال کنم؟
الان که
sudo apt-get install xrdp رو میزنم
دوباره مثل قبل این ارور
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package xrdp

milad_gta
07-08-2014, 22:26
ممنون دوست عزیز
اون برنامه هارو نمیدونستم چطور باید غیر فعال کنم. اولین دستوری که دادید رو اجرا کردم تصویر سیاه شد. مجبور شدم با دکمه ی کیس ری استارتش کنم.
الان چیکار کنم بنظرتون؟ دستور دوم رو بزنم یا اون برنامه های رو غیر فعال کنم؟
الان که
sudo apt-get install xrdp رو میزنم
دوباره مثل قبل این ارور

Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package xrdp

ابتدا:

سپس :

اگر باز خطای بالا رو داد به این معنی هست که بسته xrdp در مخازن موجود نیست.
[/COLOR]

afshin b
07-08-2014, 22:29
ابتدا:

سپس :

اگر باز خطای بالا رو داد به این معنی هست که بسته xrdp در مخازن موجود نیست.

این جوابیه که آپدیت میده
و برای اینستال دوباره همون ارور که گفتم رو میده.
یعنی چی در مخازن نیست؟ هیچ راهی نداره بتونم نصبش کنم؟

milad_gta
07-08-2014, 22:52
این جوابیه که آپدیت میده
و برای اینستال دوباره همون ارور که گفتم رو میده.
یعنی چی در مخازن نیست؟ هیچ راهی نداره بتونم نصبش کنم؟

بسته xrdp در مخازن نسخه 14.04 موجود هست، با توجه به اینکه از نسخه 12.04 هم هنوز پشتیبانی به عمل میاد، باید برای این نسخه هم وجود داشته باشه و از این بابت مشکلی نیست و دلیل اون پیغام آپدیت نبودن لیست بسته ها هست.

به ترتیب بزنید:

ببینید پروسه آپدیت صورت میگیره؟

afshin b
07-08-2014, 22:55
بسته xrdp در مخازن نسخه 14.04 موجود هست، با توجه به اینکه از نسخه 12.04 هم هنوز پشتیبانی به عمل میاد، باید برای این نسخه هم وجود داشته باشه و از این بابت مشکلی نیست و دلیل اون پیغام آپدیت نبودن لیست بسته ها هست.

به ترتیب بزنید:

ببینید پروسه آپدیت صورت میگیره؟
dpkg: error: requested operation requires superuser privilege

milad_gta
07-08-2014, 22:56

afshin b
07-08-2014, 23:06
بعد دستور اول ازم پسورد خواست. زدم میگه اشتباهه. سه بار اشتباه شناخت در صورتی که میدونم درسته!!!
الان هم که دیگه پسورد میزنم هیچ کاری نمیکنه!!
چیکارش کنم؟

milad_gta
07-08-2014, 23:17
بعد دستور اول ازم پسورد خواست. زدم میگه اشتباهه. سه بار اشتباه شناخت در صورتی که میدونم درسته!!!
الان هم که دیگه پسورد میزنم هیچ کاری نمیکنه!!
چیکارش کنم؟

موقع وارد کردن پسورد، چک کنید صفحه کلید درست باشه (فارسی/انگلیسی)؛ دستور اول رو نتونستید اجرا کنید؟

afshin b
07-08-2014, 23:19
موقع وارد کردن پسورد، چک کنید صفحه کلید درست باشه (فارسی/انگلیسی)؛ دستور اول رو نتونستید اجرا کنید؟
دیگه به پسورد گیر نمیده.
بعد اجرای دستور اول هیچ اتفاقی نمی افته!!

milad_gta
08-08-2014, 01:21
یکم عجیبه، باید پسورد بخواد، خروجی دستور update چی هست؟ هنوز حل نشده؟

afshin b
08-08-2014, 07:04
یکم عجیبه، باید پسورد بخواد، خروجی دستور update چی هست؟ هنوز حل نشده؟

پسورد میخواد. ولی بعد وارد کردن پسورد هیچ اتفاقی نمی افته!
برای آپدیت هم فقط همین:
Reading package lists...done
فقط یه چیزی یگم من از نسخه ی مود شده ی اوبونتو استفاده میکنم بنام menotu

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

milad_gta
08-08-2014, 13:07
پسورد میخواد. ولی بعد وارد کردن پسورد هیچ اتفاقی نمی افته!
برای آپدیت هم فقط همین:
Reading package lists...done
فقط یه چیزی یگم من از نسخه ی مود شده ی اوبونتو استفاده میکنم بنام menotu

دستور دومی که در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست گذاشتم رو اجرا کنید، سپس sudo apt-get update بزنید ببینید عملیات آپدیت صورت میگیره یا خیر، اگر باز هم رو Reading package list...done موند، طبق این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست پیش برید.

afshin b
08-08-2014, 13:36
دستور دومی که در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست گذاشتم رو اجرا کنید، سپس sudo apt-get update بزنید ببینید عملیات آپدیت صورت میگیره یا خیر، اگر باز هم رو Reading package list...done موند، طبق این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست پیش برید.
سلام دوست عزیز. خیلی زحمت کشیدی تا اینجا
مشکل من مثل انکه خیلی پیچیدست
دستور دوم از اون پست رو زدم و باز تصویر سیاه شد و سیستم رو دستی ری استارت کردم.
بازم هم آپدیت انجام نشد
طبق اون لینک هم رفتم پیش برم نشد
[MeNo-OF: ] foamer@foamer-System-Product-Name:~$ sudo apt-get update
[sudo] password for foamer:
[MeNo-OF: ] foamer@foamer-System-Product-Name:~$ apt-cache clean
E: Invalid operation clean
[MeNo-OF: ] foamer@foamer-System-Product-Name:~$ rm /var/lib/dpkg/status
rm: remove write-protected regular file `/var/lib/dpkg/status'? yes
rm: cannot remove `/var/lib/dpkg/status': Permission denied

rm /var/lib/dpkg/status

milad_gta
08-08-2014, 14:05
لطفا خروجی ها رو تو تگ Code بزارید که خوندنش راحت تر باشه.

مشکل خاصی نیست، حق دسترسی ریشه لازم داره، قبل دستور های rm از sudo استفاده کنید، یا کلا دستور su رو بزنید، پسورد ازتون میگیره دیگه لازم نیست قبل هیچ دستوری sudo بزارید.

afshin b
08-08-2014, 14:18
لطفا خروجی ها رو تو تگ Code بزارید که خوندنش راحت تر باشه.

مشکل خاصی نیست، حق دسترسی ریشه لازم داره، قبل دستور های rm از sudo استفاده کنید، یا کلا دستور su رو بزنید، پسورد ازتون میگیره دیگه لازم نیست قبل هیچ دستوری sudo بزارید.

[LEFT]

xrdp‌‌ هنوز نصب نمیشه!

milad_gta
08-08-2014, 23:55
بزنید:

نتیجه چیه؟

afshin b
09-08-2014, 08:09
بزنید:

نتیجه چیه؟

هیچ اتفاقی نمیافته :((

SETIZEN
09-08-2014, 10:26
هیچ اتفاقی نمیافته :((

عجیبه xrdp تو مخازن نباشه.

تو سافتور سنتر چک کردید ببینید هست یا نه؟

این PPA هم امتحان کنید فعلا ببینید میتونید نصبش کنید؟

afshin b
09-08-2014, 10:41
عجیبه xrdp تو مخازن نباشه.

تو سافتور سنتر چک کردید ببینید هست یا نه؟

این PPA هم امتحان کنید فعلا ببینید میتونید نصبش کنید؟

طبق اون لینک پیش رفتم

مشکلم حل شد. خیلی ممنون دوست عزیز
حالا مشکل چی بود از اول؟ من زیاد وارد نیستم تو لینوکس

milad_gta
09-08-2014, 11:12
حالا مشکل چی بود از اول؟ من زیاد وارد نیستم تو لینوکس

لطف کنید محتوای فایل زیر رو قرار بدید:

afshin b
09-08-2014, 11:15
لطف کنید محتوای فایل زیر رو قرار بدید:

milad_gta
09-08-2014, 11:23
مشکلی که من سعی میکردم حل بشه آپدیت شدن لیست بسته های مخازن رسمی بود که بعد بتونیم xrdp رو نصب کنیم.

با روش دوستمون یک مخزن جدید اضافه کردید که محتوی xrdp هست و بسته رو از اونجا نصب کردید.

نکته جالب این هست که با اضافه کردن PPA مشکل آپدیت شدن لیست بسته ها حل شد.

ضمن اینکه ظاهرا لینک مخازن comment شده هستند.

afshin b
09-08-2014, 11:37
مشکلی که من سعی میکردم حل بشه آپدیت شدن لیست بسته های مخازن رسمی بود که بعد بتونیم xrdp رو نصب کنیم.

با روش دوستمون یک مخزن جدید اضافه کردید که محتوی xrdp هست و بسته رو از اونجا نصب کردید.

نکته جالب این هست که با اضافه کردن PPA مشکل آپدیت شدن لیست بسته ها حل شد.

ضمن اینکه ظاهرا لینک مخازن comment شده هستند.

یعنی الان مشکلم با مخازن رسمی پابرجاست؟ جمله آخر هم متوجه نشدم

milad_gta
09-08-2014, 16:46
یعنی الان مشکلم با مخازن رسمی پابرجاست؟ جمله آخر هم متوجه نشدم

با توجه به خروجی که گذاشتید فکر کنم مشکل حل شده باشه.

در sources.list مخازن مورد استفاده توزیع درج میشند (خطوطی که با deb شروع میشند)، پشت این خطوط # هست، به معنی کامنت و در نظر گرفته نشدن اون خط.

netlcom
25-08-2014, 13:37
سلام من می خوام روی هارد اکسترنال ابونتو نصب کنم باید چیکار کنم میشه توضیح بدین
مراحل نصبشو رفتم اما بعد ریستارت بوت نمیشه رو لپتاپ کار می کنم

SETIZEN
25-08-2014, 15:39
سلام من می خوام روی هارد اکسترنال ابونتو نصب کنم باید چیکار کنم میشه توضیح بدین
مراحل نصبشو رفتم اما بعد ریستارت بوت نمیشه رو لپتاپ کار می کنم
اینو ببین:

™ Hadi
31-08-2014, 11:16
سلام. من اوبونتو 14 رو توي ويرچوال باکس نصبيدم ولي فولدرهايي که Share کرده‌ام باز نميشه خطا ميده!

در مورد مشکل هم خيلي سرچ کردم ولي راه حلّي نيافتم.

Amin_0913
31-08-2014, 13:19
سلام
من موقع نصب ابونتو 14 این صفحه میاد و دیگه هیچ عکس العملی نشون نمیده تا سیستم رو ریست کنم

mohsen0000000000
02-09-2014, 21:22
من با Oracle VM VirtualBox ابونتو نصب کردم.از وقتی کارت گرافیک رو نصب کرد ابونتو بالا نمیاد

SETIZEN
02-09-2014, 21:32
من با Oracle VM VirtualBox ابونتو نصب کردم.از وقتی کارت گرافیک رو نصب کرد ابونتو بالا نمیاد
درایور کارت گرافیک واسه ماشین مجازی؟

منظورتون Guest Additions هست؟

mohsen0000000000
02-09-2014, 21:37
درایور کارت گرافیک واسه ماشین مجازی؟

منظورتون Guest Additions هست؟
منظورتوون متوجه نشدم.
کارت گرافیک nvidia .

SETIZEN
02-09-2014, 22:37
منظورتوون متوجه نشدم.
کارت گرافیک nvidia .
عزیز مگه مجازی شما نصب نکردی؟ دیگه درایور نمیخواد. فقط یه Guest Additions هست که باید نصب کنی اگه خودش نصب نشد.:n01:

AliROCK
28-09-2014, 15:37
این چی میگه :n02:
نصب نمیشه :n02:

vahidmir2000
29-09-2014, 13:18
این چی میگه :n02:
نصب نمیشه :n02:

در کدوم مرحله با این تصویر زیبا روبرو شدید دوست من؟ :n02:

AliROCK
30-09-2014, 15:59
سیستم که بالا اومد بعد بوت از usb همچین شد حتی رو dvd هم میزنم بازم اینجوری میشه فایلشم دوباره دانلود کردم گفتم شاید خرابه بازم فایده نداشت یه کاری کنید ما از شر این win 8 راحت شیم ثواب داره جوون :n02:
گرافیک gtx 240 میشه مشکل از کارت باشه؟
دقیقا بعد اون صفحه که یه ادمک زیرشه این میاد منظورم همون لوگو اوبونتو هست

V i r u s e r
30-09-2014, 16:41
سیستم که بالا اومد بعد بوت از usb همچین شد حتی رو dvd هم میزنم بازم اینجوری میشه فایلشم دوباره دانلود کردم گفتم شاید خرابه بازم فایده نداشت یه کاری کنید ما از شر این win 8 راحت شیم ثواب داره جوون :n02:
گرافیک gtx 240 میشه مشکل از کارت باشه؟
دقیقا بعد اون صفحه که یه ادمک زیرشه این میاد منظورم همون لوگو اوبونتو هست
سلام
ممکنه مشکل از درابور کارت گرافیک باشه
هنگام بوت گزینه ی recovery mode یا text mode یا یه همچین چیزی باید باشه. اون رو بزنید ببینید بوت میشه یا نه

AliROCK
01-10-2014, 16:29
بعد از بوت فلش یه صفحه میاد نوشته try ubuntu without install
install ubuntu
و باقیه چیزا ...:n02:
چه طوری برم text mode یا همون ترمینال با سپاس:n02:
Ctrl+Alt+F1 رو میزنم نمیره
مشکل از کارتم هست دو تا دستور تو فروم ubuntu پیدا کردم میخوام اونا رو هم امتحان کنم:n02:

V i r u s e r
01-10-2014, 17:08
بعد از بوت فلش یه صفحه میاد نوشته try ubuntu without install
install ubuntu
و باقیه چیزا ...:n02:
چه طوری برم text mode یا همون ترمینال با سپاس:n02:
Ctrl+Alt+F1 رو میزنم نمیره
مشکل از کارتم هست دو تا دستور تو فروم ubuntu پیدا کردم میخوام اونا رو هم امتحان کنم:n02:
شرمنده من خودم اوبونتو رو چند ساله تاحالا ندیدم از نزدیک
ولی توی باقیه چیزا هست ۱۰۰٪ یه گزینه ای مثل Advanced options. اگه عکس بزاری بهت می گم

AliROCK
01-10-2014, 17:31
این عکس بوت

اینم وقتی advanced رو انتخاب میکنم فقط یه گزینه back داره

البته عکس دوم یکم ناجور و نورانی افتاده :n02:

V i r u s e r
01-10-2014, 18:09
خوب
فکر می کنم اگه F6 رو بزنید میره تو other options که اجازه میده دستور بوت رو تغییر بدید
این رو قبل از -- وارد کنید:

به احمال زیاد بوت میشه. بعدش باید درایور کارت گرافیک نصب بشه احتمالا

AliROCK
01-10-2014, 18:19
f6 رو زدم فقط بوق میزنه :n02:
کد 771 رو زدم صفحه سیاه موند هیچی نشد فکر کنم باید برم دنبال یه کارت گرافیک که ساپورت بشه ای خدا ذلیل کنه این nvidia رو :n02:

V i r u s e r
01-10-2014, 18:48
کد 771 رو زدم صفحه سیاه موند هیچی نشد فکر کنم باید برم دنبال یه کارت گرافیک که ساپورت بشه ای خدا ذلیل کنه این nvidia رو :n02:

مشخصات کامل سیستمتون و رزولوشن مانیتورتون چیه؟ احتیاجی به تغییر سخت افزار که نیست.. ولی مشکل عجیبیه
می تونید یک توزیع دیگه رو امتحان کنید؟ اگه سیستم قدیمی دارید این توزیع رو تست کنید: ftp://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/damnsmall/current/dsl-4.4.10.iso

vahidmir2000
02-10-2014, 01:16

دوست من اگر منوی بوت اوبونتو مثل مینت باشه روی گزینه try یا iinstall اگر tab یا E رو بزنید میتونید پارامترهای بوت رو ادیت کنید. وقتی پارامترهای بوت اومده به انتهای اون گزینهء nomodeset رو اضافه کنید و بعد با کلید f10 سیستم عامل رو بالا بیارید ببینید مشکل حل میشه. البته مراحل رو با فرض شبیه بودن اوبونتو و مینت گفتم.

AliROCK
02-10-2014, 15:30
این مشخصات سیستم هست
gtx 240
cpu i7 intel
ram 8 gig
hard 500
یکی تو فروم ubuntu مشکل منو داره ولی امتحان کردم درست نشد
روی install ubuntu رفتم تب رو زدم بعد nomodeset رو صفحه سیاه موند

rangoabzar
16-10-2014, 00:15
سلام میخام این سیستم عاملو توسط vmware نصب کنم
از کجا دانلودش کنم و کدوم ورژنشو
برای واحد کارگاه لینوکس دانشگاه میخام ، مرسی

SETIZEN
16-10-2014, 00:24
سلام میخام این سیستم عاملو توسط vmware نصب کنم
از کجا دانلودش کنم و کدوم ورژنشو
برای واحد کارگاه لینوکس دانشگاه میخام ، مرسی

از خود سایت اوبونتو.
نسخه 14.04

supermax15
26-10-2014, 21:03
سلام
من میخوام ابونتو 14.10رو نصب کنم در کنار ویندوزم
ی پارتیشن 30 گیگ هم درست کردم براش با فرمت ntfs
میخواستم بدونم باید اون پارتیشن رو به ext3 تغییر بدم یا خود سیستم عامل اونو تبدیل میکنه موقع نصب ؟
بعدش با نرم افزار rufus میشه از طریق usb نصبش کرد ؟
رم من 760 مگ هست مشکلی پیشنهاد برای نصب ابونتو 14.10 ؟
توی لینوکس میشه از virtual memory استفاده کرد ؟

1376MAXIMUM
26-10-2014, 21:39
سلام
میخواستم بدونم باید اون پارتیشن رو به ext3 تغییر بدم یا خود سیستم عامل اونو تبدیل میکنه موقع نصب ؟

موقع نصب پارتیشن رو انتخاب کنید و بعد یه جای مخصوص داره قشنگ متوجه میشی و نصب میکنه برات فقط مواظب باش که کل هاردت رو فرمت نکنی
رمتون فکر کنم کم باشه توضیع کم مصرف تر هم داره فکر کنم اسمش کوبونتو هست اگر اشتباه نکنم یه نگاه هم به زوبونتو بکنید تو سایت لینوکس توضیحات رو بخونید متوجه میشید
اوبونتو رو از فلش هم میشه نصب کرد یه نرم افزار فقط باید داشته باشی که رو فلش رایتش کنی و سیستمت رو از فلش بوت کنی تمومه نرم افزار هم فرقی نداره چی باشه فقط یه نرم افزاری که برات فایل رو رایت کنه

milad_gta
26-10-2014, 21:41
سلام من میخوام ابونتو 14.10رو نصب کنم در کنار ویندوزم ی پارتیشن 30 گیگ هم درست کردم براش با فرمت ntfs میخواستم بدونم باید اون پارتیشن رو به ext3 تغییر بدم یا خود سیستم عامل اونو تبدیل میکنه موقع نصب ؟ بعدش با نرم افزار rufus میشه از طریق usb نصبش کرد ؟ رم من 760 مگ هست مشکلی پیشنهاد برای نصب ابونتو 14.10 ؟ توی لینوکس میشه از virtual memory استفاده کرد ؟ بهتره از lubuntu یا xubuntu استفاده کنید، اساس پارتیشن بندی در گنو/لینوکس متفاوت هست، شما چیزی به اسم درایو ندارید و نیاز دارید تعدادی پارتیشن ایجاد کنید و Mount Point به اونها اختصاص بدید، درایوی که ساختید رو حذف کنید و در مراحل نصب از اون تعدادی پارتیشن ext4 بسازید (حداقل 2 پارتیشن) یکی رو روت قرار بدید (/) و دیگری رو home/ یک پارتیشن از نوع swap هم بسازید. در لینوکس عملیات swaping روی این پارتیشن صورت میگیره، معادل virtual memory. میتونید به جاید پارتیشن swap از فایل هم استفاده کنید.

A M ! N
26-10-2014, 21:44
سلام

سلام.

1 - اون پارتیشن 30 گیگی رو دیلیت کنید، بزارید به صورت فضای خالی باقی بمونه. (نیازی نیست پارتیشن بسازید از ویندوز) (اگه ممکنه برات پارتیشن بزرگتری (با حجم بیشتر حداقل 50 گیگ) اختصاص بده برای اینکار)

2 - میتونید پارتیشن رو به صورت دستی انجام بدین (که توصیه میشه) و یا اینکه اتوماتیک ابونتو براتون انجامش بده. اگه میخاید اتوماتیک باشه حتمن مرحله ی 1 رو رعایت کنید.
پارتیشن شما باید ext4 باشه، mount point هم باید / باشه. (پارتیشن ها هم میتونن Logical باشن یا Primary )

3- rufus رو برای ویندوز استفاده میکردم، از برنامه ی unetbootin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کن کم حجمه و عالیه برای اینکار.

4- با 760 مگ رم احتمالن روی میزکارهای Gnome و KDE اذیت میشی. گرافیکت هم باید ساپورت بشه و قوی باشه. (احیانن اگه مشکلی داشتی میزکار lxde یا xfce نصب کن. Lubuntu/xubuntu)

5- پارتیشن Swap به نحوی ویرچوال مموری حساب میشه (ویرچوال مموری تجمیع رم و فضای هارد هست. swap فقط فضای هارد هست و وقتی که رم پر میشه وارد عمل میشه). اگه به صورت دستی پارتیشن لینوکس رو انجام دادین، Swap رو چیزی حدود 2 گیگ در نظر بگیرید.

پس برای پارتیشن دستی کلن به دو چیز نیاز دارید:

1- یه پارتیشن با فرمت ext4 و mount point ش هم / باشه.

2- یه پارتیشن Swap با حجمی حدود 2 گیگ.

amin1374
31-10-2014, 23:49
یکی لطفا بهم بگه چیکار کنم که بتونم لینوکس رو کنار ویندوز نصب کنم
الان یک لپتاپ دارم 4 تا پارتیشن داره یکیش که ویندوزه بقیه هم توشون اطلاعات هست میخام لینوکس کالی و اوبونتو رو نصب کنم در کنار ویندوز 8.1 ای که دارم راستی رم لپتاپ 4 هست و سی پیوشم آی فایو
اگه میشه قشنگ از پایه برام توضیح بدین از قسمت پارتیشن بندی تا نصب یا لینک جایی رو بدین مرسی .

1376MAXIMUM
01-11-2014, 00:49
یکی لطفا بهم بگه چیکار کنم که بتونم لینوکس رو کنار ویندوز نصب کنم
الان یک لپتاپ دارم 4 تا پارتیشن داره یکیش که ویندوزه بقیه هم توشون اطلاعات هست میخام لینوکس کالی و اوبونتو رو نصب کنم در کنار ویندوز 8.1 ای که دارم راستی رم لپتاپ 4 هست و سی پیوشم آی فایو
اگه میشه قشنگ از پایه برام توضیح بدین از قسمت پارتیشن بندی تا نصب یا لینک جایی رو بدین مرسی .
اول این که این طور که پیداست شما تازه واردی من بهتون توصیه میکنم که کالی رو فعلا نصب نکنید چون یهمقدار سخته نصبش مخصوصا این که دبیان بیس هم هست مشکله فعلا براتون و بعد هم توصیه میکنم اولین توضیعتون رو مینت انتخاب کنید نه اوبونتو چرا که کار کردن باهاش راحت تره و شباهت بیشتری به ویندوز داره و یکسری درد سر داره اوبونتو که باید امادگی رو به رو شدن باهاش رو از قبل داشته باشید مثلا تو پلی کردن فایل های ام پی ۳ و ام پی۴ شما یه توضیع مینت رو از دسکتاپ سینامون یا دسکتاپ اصلی دانلود کن و اونو نصب کن نصبش هم مثل اوبونتو هست
شما چند تا راه دارید من توصیه میکنم که اول بدون انجام هیچ کاری یک بار سی دی رو بوت کنید ببینید چی هست مثلا اوبونتو که خودتون گفتید بزارید توی کامپیوترو بوتش کنید یه صفحه میاد که میگه نصب کنم یا امتحان میکنی شما رو رو امتحان کردن و تبریک میگم شما الان میتونید از اوبونتو استفاده کنید بدون نصب ولی چند تا بدی داره اول این که هر تغییری که انجام بدی بعد از ری استارت از بین میره به جز تغییراتی که روی هارد انجام میدید مثل پاک کردن فایل و ... خوب الان شما سیستم عامل رو بدون نصب داری و میتونی باهاش کارکنی و ببینی اصلا دوستش داری یا نه
راه دوم نصب از ویندوز هست که وقتی سی دی رو میزاره یه اتوران داره و میاد مثل نرم افزار نصب میکنی و مراحل نصب رو جلو میری تا اخر یه سری بدی داه یه سری خوبی خوبیش اینه که دقیقا مثل این میمونه که شما از بوت نصب کنی همه امکانات سیستم عامل رو داری تغییراتت میمونه و .... و بدی اینه که وقتی ویندوز عوض کردی لینوکست هم میپره و کار نمیکنه دیگه البته من بازم توصیه میکنم اول همین طور نصبش کنید تا موقعی که یه خورده وارد بشید
یه راه دیگه هم داره که من فعلا نمیرسم که بگم راحت تر هست که از یه اموزش که براتون میزارم استفاده بکنید فقط زبان انگلیسی هست یه کتاب هست که کامل لینوکس رو اموزش داده از ب بسم الله تا اخرش مثلا اول اومده گفته لینوکس چیه چطور به وجود اومد و توضیع هارو معرفی کرده و ....... تا چطور کد نویسی کنید و استفاده از ترمینال و .... که یه ۵۰۰-۶۰۰ صفحه هست میتونیم بزارم اگر نخواستید خودم یهمقدار فردا براتون مینویسم

senaps
01-11-2014, 14:12
هفته‌ی اینده، قراره سر کلاس به عنوان کنفرانس یا گزارش، اموزش نصب اوبونتو رو اجرا بکنم....
رو لپ‌تاپم فقط اوبونتو دارم و ویرچوال باکس.... فک نمی‌کنم اینجا مشکل بخصوصی پیش بیاد....

سوالم اینه که به نظرتون، چه چیزای دیگه‌ای بگم یا چی رو نشون بدم که شخصیت! اوبونتو رو بهتر تعریف بکنه؟؟؟
کلاس احتمالا اکثرشون برا اولین باره که چشمشون به یه لینوکس میخوره!! :)))

Ali_RNT
01-11-2014, 15:01
این ایبوک ها توضیحات خوبی در مورد نصب و نرم افزار ها و قابلیت های لینوکس اراپه دادن و راهنمای خوبی برای مبتدی ها هستن:

1376MAXIMUM
01-11-2014, 15:40
هفته‌ی اینده، قراره سر کلاس به عنوان کنفرانس یا گزارش، اموزش نصب اوبونتو رو اجرا بکنم....
رو لپ‌تاپم فقط اوبونتو دارم و ویرچوال باکس.... فک نمی‌کنم اینجا مشکل بخصوصی پیش بیاد....

سوالم اینه که به نظرتون، چه چیزای دیگه‌ای بگم یا چی رو نشون بدم که شخصیت! اوبونتو رو بهتر تعریف بکنه؟؟؟
کلاس احتمالا اکثرشون برا اولین باره که چشمشون به یه لینوکس میخوره!! :)))
شاید از فلسفه اوبونتو بگید بد نباشه البته شاید یمقدار با اغراق به نظر برسه و این که رایگان بودنش و مزیت هایی که داره مزیت های متن باز بودنش و چه کار هایی میشه انجام داد نصبش یه مقدار مخاطب رو سطح پایین حساب میکنه موقع نصب هم یه توشته هایی میاد و میره اونا رو هم میتونید استفاده بکنید و این که بودجه ساخت سیستم عامل از کجا میاد به وجود اورنده هاش کی هستن و چه هدافی دارن شاید اگر نصبش بکنید بهتر باشه قشنگ تره و همین طور حرفه ای تر رابط کاربریش هم بدنیست یه نمایی ازش نشون بدید و دوره ارتقا هاش

amin1374
01-11-2014, 23:31
اول این که این طور که پیداست شما تازه واردی من بهتون توصیه میکنم که کالی رو فعلا نصب نکنید چون یهمقدار سخته نصبش مخصوصا این که دبیان بیس هم هست مشکله فعلا براتون و بعد هم توصیه میکنم اولین توضیعتون رو مینت انتخاب کنید نه اوبونتو چرا که کار کردن باهاش راحت تره و شباهت بیشتری به ویندوز داره و یکسری درد سر داره اوبونتو که باید امادگی رو به رو شدن باهاش رو از قبل داشته باشید مثلا تو پلی کردن فایل های ام پی ۳ و ام پی۴ شما یه توضیع مینت رو از دسکتاپ سینامون یا دسکتاپ اصلی دانلود کن و اونو نصب کن نصبش هم مثل اوبونتو هست
شما چند تا راه دارید من توصیه میکنم که اول بدون انجام هیچ کاری یک بار سی دی رو بوت کنید ببینید چی هست مثلا اوبونتو که خودتون گفتید بزارید توی کامپیوترو بوتش کنید یه صفحه میاد که میگه نصب کنم یا امتحان میکنی شما رو رو امتحان کردن و تبریک میگم شما الان میتونید از اوبونتو استفاده کنید بدون نصب ولی چند تا بدی داره اول این که هر تغییری که انجام بدی بعد از ری استارت از بین میره به جز تغییراتی که روی هارد انجام میدید مثل پاک کردن فایل و ... خوب الان شما سیستم عامل رو بدون نصب داری و میتونی باهاش کارکنی و ببینی اصلا دوستش داری یا نه
راه دوم نصب از ویندوز هست که وقتی سی دی رو میزاره یه اتوران داره و میاد مثل نرم افزار نصب میکنی و مراحل نصب رو جلو میری تا اخر یه سری بدی داه یه سری خوبی خوبیش اینه که دقیقا مثل این میمونه که شما از بوت نصب کنی همه امکانات سیستم عامل رو داری تغییراتت میمونه و .... و بدی اینه که وقتی ویندوز عوض کردی لینوکست هم میپره و کار نمیکنه دیگه البته من بازم توصیه میکنم اول همین طور نصبش کنید تا موقعی که یه خورده وارد بشید
یه راه دیگه هم داره که من فعلا نمیرسم که بگم راحت تر هست که از یه اموزش که براتون میزارم استفاده بکنید فقط زبان انگلیسی هست یه کتاب هست که کامل لینوکس رو اموزش داده از ب بسم الله تا اخرش مثلا اول اومده گفته لینوکس چیه چطور به وجود اومد و توضیع هارو معرفی کرده و ....... تا چطور کد نویسی کنید و استفاده از ترمینال و .... که یه ۵۰۰-۶۰۰ صفحه هست میتونیم بزارم اگر نخواستید خودم یهمقدار فردا براتون مینویسم

کالی ابزار های هکش آدمو قلقلک میده :دی
نه قبلا اوبونتو رونصب کردم مجازی خیلی خوشم اومده ازش میخام نصب کنم کنار ویندزو داشته باشمش ترمنیال لینوکس خودش یک دنیاییه
برا نصب از طریق ویندوز فایلی که پاک نمیشه؟
چجوری هست روال کار ؟ باید قبلش پارتیشن درست کنم؟
آموزش رو هم اگه تونستید کمی ازش بگید که چه بهتر نگفتیدم همون کتابو بدین میخونمش فقط کتابه جدیده دیگه نسخه های قدیمی رو که توضیح نمیده

بازم مرسی :)

afshin b
03-11-2014, 17:46
سلام
میخواستم درایور گرافیک AMD رو برای ابونتو نصب کنم فایل .run بود و با دستور chmod +x و ./ اجراش کردم. ارور میگیرم
یسری پکیج مثل اینکه قبلش باید نصب کنم

NOTE: If your system has logged the missing packages required for installation, install them in the order as per the log file to resolve package-dependency issues.
Package dh-modaliases is missing from the system. Install it using the command apt-get install dh-modaliases.
Package execstack is missing from the system. Install it using the command apt-get install execstack.
Package dkms is missing from the system. Install it using the command apt-get install dkms.
Package lib32gcc1 is missing from the system. Install it using the command apt-get install lib32gcc1.
ولی برای نصب هر کدومش ارور میده که
E: Unable to locate package execstack

قبلا هم همین مشکل رو برای نصب پکیج ها داشتم و همنجا دوستان کمک کردن حلش کردم ولی گویا دوباره مشکل داره
Release 12.04 (precise) 64-bit
Kernel Linux 3.2.0-49-generic
GNOME 3.4.2

1376MAXIMUM
04-11-2014, 23:40
کالی ابزار های هکش آدمو قلقلک میده :دی
نه قبلا اوبونتو رونصب کردم مجازی خیلی خوشم اومده ازش میخام نصب کنم کنار ویندزو داشته باشمش ترمنیال لینوکس خودش یک دنیاییه
برا نصب از طریق ویندوز فایلی که پاک نمیشه؟
چجوری هست روال کار ؟ باید قبلش پارتیشن درست کنم؟
آموزش رو هم اگه تونستید کمی ازش بگید که چه بهتر نگفتیدم همون کتابو بدین میخونمش فقط کتابه جدیده دیگه نسخه های قدیمی رو که توضیح نمیده

بازم مرسی :)

ادرس کتابه هست امید وارم به کارتون بیاد
این یکی کوتاه تره

vahidmir2000
06-11-2014, 04:16
سلام
میخواستم درایور گرافیک AMD رو برای ابونتو نصب کنم فایل .run بود و با دستور chmod +x و ./ اجراش کردم. ارور میگیرم
یسری پکیج مثل اینکه قبلش باید نصب کنم

NOTE: If your system has logged the missing packages required for installation, install them in the order as per the log file to resolve package-dependency issues.
Package dh-modaliases is missing from the system. Install it using the command apt-get install dh-modaliases.
Package execstack is missing from the system. Install it using the command apt-get install execstack.
Package dkms is missing from the system. Install it using the command apt-get install dkms.
Package lib32gcc1 is missing from the system. Install it using the command apt-get install lib32gcc1.
ولی برای نصب هر کدومش ارور میده که
E: Unable to locate package execstack

قبلا هم همین مشکل رو برای نصب پکیج ها داشتم و همنجا دوستان کمک کردن حلش کردم ولی گویا دوباره مشکل داره
Release 12.04 (precise) 64-bit
Kernel Linux 3.2.0-49-generic
GNOME 3.4.2

دوست من نصب گرافیک از طریق فایلهای .RUN طبق تجربهء شخصی ام زیاد جالب نیست. پیشنهاد میکنم از طریق خود سیستم عامل اقدام به نصب درایور گرافیک بکنید. البته این جواب سوال شما نبود فقط یک پیشنهاد بود :)

mahdi rahimi
06-11-2014, 04:55
با سلام به همگی.
دوستان من رو لپ تاپم ویندوز 7 و 8.1 نصب کرده ام اما دوست داشتم کنار اینا اوبونتو رو هم داشته باشم. تا قبل از اینکه اوبونتو رو نصب کنم راحت از صفحه بوت هر کدوم از وینذوزها رو که میخواستم لود می کردم اما بعد از نصب اوبونتو یه صفحه ی دیگه ای میاد که چندتا گزینه به اسمهای ubuntu، free dos dev/sda 1 و... میاد.
در این حالت برای ورود به ویندوزه باید گزینه free dos dev/sdda 1 رو بزنم تا اینکه تازه وارد صفحه بوت ویدوزها شوم.
حالا چطور میتونم یه صفحه ی بوت داشته باشم تا هر سه OS در اون باشند.:n03:

Ali_RNT
06-11-2014, 06:22
نمیتونید.درسته که دو تا ویندوز دارید ولی اون دو تا یه بوت لودر دارن که هر دوتاش از اون استفاده میکنن.گراب (بوت لودر اوبونتو) بوت لودر ویندوز رو تشخیص میده نه خود ویندوز رو.و چون شما فقط یه بوت لودر دارید همون میاره که دوباره اون بوت لودر از شما میخواد که یه ویندوزو انتخاب کنید.

mahdi rahimi
06-11-2014, 11:37
نمیتونید.درسته که دو تا ویندوز دارید ولی اون دو تا یه بوت لودر دارن که هر دوتاش از اون استفاده میکنن.گراب (بوت لودر اوبونتو) بوت لودر ویندوز رو تشخیص میده نه خود ویندوز رو.و چون شما فقط یه بوت لودر دارید همون میاره که دوباره اون بوت لودر از شما میخواد که یه ویندوزو انتخاب کنید.
با تشکر از شما دوست عزیز.
حال اگه همینطور از هر سه OS استفاده کنم مشکلی برای سیستم بوجود میاد؟

A M ! N
06-11-2014, 12:36
با تشکر از شما دوست عزیز.
حال اگه همینطور از هر سه OS استفاده کنم مشکلی برای سیستم بوجود میاد؟

یه مدت 4 تا سیستم عامل اکتیو داشتم :n02: نه مشکلی به وجود نمیاد تا وقتی Boot loader درست کار کنه. همونجور که دوستمون گفت معمولن وقتی بیش از یک ویندوز دارید کار دو مرحله ای میشه. مرحله ی اول گراب رو میبینید که توزیع های لینوکس اونجا دیده میشه، یکی هم برای ویندوزه، که اگه اون رو بزنید گراب باز میاد بوت لودر ویندوز رو فراخوانی میکنه و دیگه کاملن وارد بوت لودر ویندوز میشید، که اونجا باز خودش چند شاخه میشه مثلن اگه سه تا ویندوز دارید اونجا نمایش داده میشه.

فقط ترتیب نصب سیستم عامل ها مهمه. مثلن برای ویندوز همیشه قدیمی ترین نسخه مثلن xp رو اول نصب کنید، 7 رو دوم نصب کنید، 8 رو آخر نصب کنید. اینجوری جدیدترین ورژن بوت لودر ویندوز overwrite میشه روی قبلی. بعد ازینا هم برید سراغ نصب توزیع لینوکستون.

V i r u s e r
06-11-2014, 14:25
البته به جز برای بازی کردن هیچ احتیاجی به داشتن بیشتر از یک سیستم عامل نیست. مجازی ساز ها تقریبا از پس همه ی کار ها بر میان

Milad4171
08-11-2014, 20:17
دوستان سلام.
مشکل رزولوشن رو چطور میشه حل کرد.
من به صورت دوره ای از اوبونتو استفاده میکنم اما مشکل رزولوشن دارم. سایز ها خیلی کویچک و ریز هستند و اصلا قابل رویت نیست . چشم رو خیلی اذیت میکنه.
راهی هست این مشکل رفع بشه؟؟؟

Ali_RNT
08-11-2014, 20:42
درست نمیدونم تو تنظیمات باید کجا بری ولی تو ترمینال میتونی با دستور زیر تغییرش بدی:

به جای X ستون ها و به جای Y سطر ها رو بنویس، مثلا رزولوشن ۱۰۲۴ در ۷۶۸ میشه:

تمامی حروف کوچک هستند.برای تعیین رزولوشن در بهترین سطح:

موفق باشید!!!

نکته:برای دیدن لیست رزولوشن های پشتیبانی شده کافیست این عبارت را به تنهایی وارد کنید:

senaps
08-11-2014, 22:25
دوستان اوبونتو رو داشتم اپدیت میکردم(14.4 به 14.10) وسط دانلود کردن پکیج ها رفتم دانشگاه....
ظاهرا داداشم لطف کرده و برق لپ‌تاپ رو جدا کرده مبایلش رو وصل کرده و حالا سیستم پریده! :))))

14.10 بالا میاد، ولی رابط کاربریش کاملا پرته و یه صفحه‌ی سیاه با موس نشون میده فقط:((((
ترمینال(ctrl+alt+f1) باز میشه ولی...(یعنی فقط رابط کاربری متنیش باز میشه:) )....

ایا راهی هست که بشه رابط کاربری و پکیج هایی که نداره رو درست کرد؟؟؟

راهی هست که بدون پریدن برنامه ها و تنظیمات، بشه اپگرید رو تکمیل کرد؟؟؟

یا اصلا اگر دوباره نصبش کنم(14.10 رو)، فایل هام می‌پره یا می‌مونه یا چی به سرشون میاد؟ :|

mahdibozorg
08-11-2014, 22:33
سلام دوستان من ubuntu رو کنار ویندوز 7 نصب کردم بدون هیچ مشکلی هم کار میکنند فقط یک چیزی من هر موقع میرم تو ubunto کار میکنم بعد میام تو ویندوز میبینم ساعت ویندوز بهم ریخته تاریخش درسته ساعتو درست میکنم باز میرم لینوکس برمیگردم باز بهم میخوره ساعت چند ساعت عقب میوفنه تو ubunto و ویندوز هر دو رو تهران هست کسی میدونه مشکل کجاست و دوم چطور میشه منوی grub بعد انتخاب ubunto حذف کرد که مسیتقیما بره تو صفحه لاگین ممنون میشم راهنمایی کنین

vahidmir2000
09-11-2014, 01:53
دوستان اوبونتو رو داشتم اپدیت میکردم(14.4 به 14.10) وسط دانلود کردن پکیج ها رفتم دانشگاه....
ظاهرا داداشم لطف کرده و برق لپ‌تاپ رو جدا کرده مبایلش رو وصل کرده و حالا سیستم پریده! :))))

14.10 بالا میاد، ولی رابط کاربریش کاملا پرته و یه صفحه‌ی سیاه با موس نشون میده فقط:((((
ترمینال(ctrl+alt+f1) باز میشه ولی...(یعنی فقط رابط کاربری متنیش باز میشه:) )....

ایا راهی هست که بشه رابط کاربری و پکیج هایی که نداره رو درست کرد؟؟؟

راهی هست که بدون پریدن برنامه ها و تنظیمات، بشه اپگرید رو تکمیل کرد؟؟؟

یا اصلا اگر دوباره نصبش کنم(14.10 رو)، فایل هام می‌پره یا می‌مونه یا چی به سرشون میاد؟ :|

دوست من یکبار دستور زیر رو برای تکمیل شدن دانلود پیش نیازها بزن اگر دانلودی انجام شد و نصب شد سیستم رو ری استارت کن ببین درست میشه:

vahidmir2000
09-11-2014, 01:56
سلام دوستان من ubuntu رو کنار ویندوز 7 نصب کردم بدون هیچ مشکلی هم کار میکنند فقط یک چیزی من هر موقع میرم تو ubunto کار میکنم بعد میام تو ویندوز میبینم ساعت ویندوز بهم ریخته تاریخش درسته ساعتو درست میکنم باز میرم لینوکس برمیگردم باز بهم میخوره ساعت چند ساعت عقب میوفنه تو ubunto و ویندوز هر دو رو تهران هست کسی میدونه مشکل کجاست و دوم چطور میشه منوی grub بعد انتخاب ubunto حذف کرد که مسیتقیما بره تو صفحه لاگین ممنون میشم راهنمایی کنین

مشکل بهم ریختن ساعت رو منم با مینت و ویندوز اکس پی در کنار هم دارم. البته با دستکاری تنظیمات ساعت در ویندوز حل میشه. از تنظیم اتوماتیک ساعت در ویندوز استفاده کنید یا اگر الان در حالت اتوماتیک هست غیر فعالش کنید. در یکی از این دو حالت مشکل حل میشه. سوال دومتون رو دقیق متوجه نشدم.

V i r u s e r
09-11-2014, 07:12
این مشکل به خاطر این هست که ویندوز به صورت پیشفرض فرض می کنه که ساعت سخت افزاری در timezone مربوط به شماست ولی unix و گنو/لینوکس انتظار دارن که ساعت سخت افزاری بر اساس UTC باشه و بعد مقدار Timezone رو ب صورت نرم افزاری بهش اضافه می کنن. برای رفع این مشکل میتونید ویندوز رو تنظیم کنید کنید که ساعت سخت افزاری رو UTC در نظر بگیره

UTC in Windows One reason users often set the RTC in localtime is to dual-boot with Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (which uses localtime ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])). However, Windows is able to deal with the RTC being in UTC with a simple registry fix ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_in_Windows). It is recommended to configure Windows to use UTC, rather than Linux to use localtime. If you make Windows use UTC, also remember to disable the "Internet Time Update" Windows feature, so that Windows does not mess with the hardware clock, trying to sync it with internet time. You should instead use an agent for the NTP to modify the RTC and sync to internet time, see #Time synchronization ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_synchronization).
Using regedit, add a DWORD value with hexadecimal value 1 to the registry:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید Alternatively, create a *.reg file (on the desktop) with the following content and double-click it to import it into registry:

Windows Registry Editor Version 5.00
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید If the above appears to have no affect, and a 64-bit variant of Windows is being used, using a QWORD value instead of a DWORD value may resolve the issue.

mahdi rahimi
09-11-2014, 13:10
یه مدت 4 تا سیستم عامل اکتیو داشتم :n02: نه مشکلی به وجود نمیاد تا وقتی Boot loader درست کار کنه. همونجور که دوستمون گفت معمولن وقتی بیش از یک ویندوز دارید کار دو مرحله ای میشه. مرحله ی اول گراب رو میبینید که توزیع های لینوکس اونجا دیده میشه، یکی هم برای ویندوزه، که اگه اون رو بزنید گراب باز میاد بوت لودر ویندوز رو فراخوانی میکنه و دیگه کاملن وارد بوت لودر ویندوز میشید، که اونجا باز خودش چند شاخه میشه مثلن اگه سه تا ویندوز دارید اونجا نمایش داده میشه.

فقط ترتیب نصب سیستم عامل ها مهمه. مثلن برای ویندوز همیشه قدیمی ترین نسخه مثلن xp رو اول نصب کنید، 7 رو دوم نصب کنید، 8 رو آخر نصب کنید. اینجوری جدیدترین ورژن بوت لودر ویندوز overwrite میشه روی قبلی. بعد ازینا هم برید سراغ نصب توزیع لینوکستون.

سلام و با تشکر از توضیحات دقیق شما و سایر دوستان.
درسته بعد از ینکه اوبونتو رو نصب کردم اول باید از بوت لودر اون وارد بوت لودر ویندوز شد بعد حالا نوع ویندوز رو انتخاب کرد. اتفاقا مشکل من هم همینجا بود، لپ تاپ نمی تونست وارد بوت لود ویندوز بشه و هنگ میکرد و منم قیدشو زدم و ترجیح دادم از نسخه دسکتاپش استفاده کنم.
بازم ازتون ممنونم.

Ali_RNT
09-11-2014, 15:00
چطور میشه منوی grub بعد انتخاب ubunto حذف کرد که مسیتقیما بره تو صفحه لاگین ممنون میشم راهنمایی کنین

اگه منظورتون اینه که منوی بوت نمایش داده نشه و اوبونتو بوت شه اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید.در این صورت منوی بوت نمایش داده نمیشه و شما به ریکاوری و مم تست و دیگر سیستم عامل ها مثلا ویندوز دسترسی ندارید و برای نمایش منو باید سریعا شیفت رو نگه دارین تا نمایش داده شه.اگه توضیحاتی خواستید در خدمتم...

senaps
09-11-2014, 21:27
دوست من یکبار دستور زیر رو برای تکمیل شدن دانلود پیش نیازها بزن اگر دانلودی انجام شد و نصب شد سیستم رو ری استارت کن ببین درست میشه:

سعی کرد کلی فایل نصب بکنه ولی رو همشون ارور میده....dependency problem داره! :)
ولی خیر...

V i r u s e r
09-11-2014, 22:37
سعی کرد کلی فایل نصب بکنه ولی رو همشون ارور میده....dependency problem داره! :)
ولی خیر...

دوباره دستور اپگرید رو بزن به احتمال زیاد درست بشه.
اگه نشد باید log مربوط به apt رو بزاری تا بررسی دقیق انجام بشه

senaps
09-11-2014, 23:35
خوب....
خدا رو شکر با کلی ترمینال بازی بالاخره درست شد...
دستور دوستمون، اجرا نمیشد چون به یه تیکه کد دیگه نیاز داشت که باید دستی یه سری تنظیمات رو اعمال می‌کردم....
کد رو خودش نوشته بود، من اونا رو نوشتم و اینتر زدم.... خودشون نصب شدن!!!
سیستم کلی نصب شد و بعد دستور دوستمون رو اجرا کردم....

اما هیچ کدوم از درایور های سیستم کار نمیکرد....
واسه همین مجبور شدم که از ریکاوری استفاده کنم....
حدود یک ساعت ریکاوری و همه چیز درست شده... :)

1376MAXIMUM
11-11-2014, 22:43
اقا شما هم این کرم رو تو اوبونتو میبینید که هر توضیعی به جز دبیان نصب مبکنید دوباره برمیگردید به اوبونتو و این کرم فقط این حالت رو نداره حتی اگر تصمیم بگیری که دیگه لینوکس نصب نکنید بعد از یکی دو هفته دوباره نصبش کنید
وحتی اگر نیازی نداشته باشید بهش گوشه هاردتون جاش باشه همیشه یه به قولی یه فضای پارتیشن نشده داشته باشید براش؟

vahidmir2000
12-11-2014, 02:25
اقا شما هم این کرم رو تو اوبونتو میبینید که هر توضیعی به جز دبیان نصب مبکنید دوباره برمیگردید به اوبونتو و این کرم فقط این حالت رو نداره حتی اگر تصمیم بگیری که دیگه لینوکس نصب نکنید بعد از یکی دو هفته دوباره نصبش کنید
وحتی اگر نیازی نداشته باشید بهش گوشه هاردتون جاش باشه همیشه یه به قولی یه فضای پارتیشن نشده داشته باشید براش؟

سلام دوست من. اگر منظورت از این کرم همون ویژگی اعتیاد آور سیستم عاملهای لینوکسیه ( و نه فقط اوبونتو) دقیقا باهات موافقم. من اون اوایل شاید 10 بار لینوکس رو پاک کردم و دوباره برگشتم روی ویندوز اما هر بار به دو روز نرسیده دوباره نصب کردم و ... یک جذابیت ذاتی درونش هست. یک حس اکتشاف همیشگی که من دوسش دارم :)

1376MAXIMUM
12-11-2014, 23:37
سلام دوست من. اگر منظورت از این کرم همون ویژگی اعتیاد آور سیستم عاملهای لینوکسیه ( و نه فقط اوبونتو) دقیقا باهات موافقم. من اون اوایل شاید 10 بار لینوکس رو پاک کردم و دوباره برگشتم روی ویندوز اما هر بار به دو روز نرسیده دوباره نصب کردم و ... یک جذابیت ذاتی درونش هست. یک حس اکتشاف همیشگی که من دوسش دارم :)

من تو زمینه اوبونتو شدت خیلی بیشتری داره ولی کرم همون کرمه
حالا دوتا مشکل نرم افزار وایبر رو من نصب کردم ولی اجرا نمیشه از روی سایتش دانلود کردم فایل با پسوند deb بود نصب هم شد ولی اجرا نمیشه وقتی میزنم روی ایکونش هیچ اتفاقی نمیوفته
دوم alt+shit نیست تو ورژن ۱۴.۰۴ به جاش چی گذاشتن؟
سوم ایا شما هم احساس میکنید که ابونتو سریعتر شده یا من این احساس رو دارم فقط و دلیلش هم اینه که باگ هاش با سخت افزارم کم تر شده

vahidmir2000
13-11-2014, 00:07
دوم alt+shit نیست تو ورژن ۱۴.۰۴ به جاش چی گذاشتن؟
سوم ایا شما هم احساس میکنید که ابونتو سریعتر شده یا من این احساس رو دارم فقط و دلیلش هم اینه که باگ هاش با سخت افزارم کم تر شده

آلت+ شیفت رو خودت در تنظیمات کیبورد میتونی فعال کنی (برای تغییر زبان کیبورد). در مورد سریعتر شدن ابونتو نمیتونم نظر بدم چون من مینت استفاده میکنم ولی مینت هم به نسبت نسخه های قبلیش خیلی بهتر و تر تمیز تر شده. دنیای لینوکس کلا دنیای پویا و رو به جلوییه :)

1376MAXIMUM
13-11-2014, 00:36
آلت+ شیفت رو خودت در تنظیمات کیبورد میتونی فعال کنی (برای تغییر زبان کیبورد). در مورد سریعتر شدن ابونتو نمیتونم نظر بدم چون من مینت استفاده میکنم ولی مینت هم به نسبت نسخه های قبلیش خیلی بهتر و تر تمیز تر شده. دنیای لینوکس کلا دنیای پویا و رو به جلوییه :)

چطوری؟ پیداش نکردم
جای پ رو هم میشه عوض کرد؟

vahidmir2000
13-11-2014, 13:46
چطوری؟ پیداش نکردم
جای پ رو هم میشه عوض کرد؟

در تنظیمات کیبورد٬ بخش Layout گزینه Option رو بزنید و در اونجا برای تغییر Layout کلید مورد نظر رو انتخاب کنید که معمولترینش همون Alt+Shift هستش. در مورد تغییر جای حرف پ هم راهی به نظرم نمیرسه.

1376MAXIMUM
13-11-2014, 23:16
در تنظیمات کیبورد٬ بخش Layout گزینه Option رو بزنید و در اونجا برای تغییر Layout کلید مورد نظر رو انتخاب کنید که معمولترینش همون Alt+Shift هستش. در مورد تغییر جای حرف پ هم راهی به نظرم نمیرسه.
پیداش کردم شورت کاته عوض شده ولی هست super+space هست الان خیلی تفاوت کرده اوبونتو داره خاص تر میشه و دوستداشتنی تر الان من با مک حاظر نیستم عوضش کنم

remix.hotel
18-11-2014, 00:26
سلام دوستان
من تازه 14 رو نصب کردم سه تاسوال داشتم کسی رو ی تبلت نصبش کرده؟که البته تاچ تبلت و دیتا سیم کارت هم کار کنه.
و اینکه این برنامه هاش و لیست سورسا رو نمیشه مثل ویندوز افلاین گرفت ونصب کرد؟
ویا حتی بک اپ گرفت.
و اگر من سیستمو اپدیت کنم با پاراگون یا اکرونیس میشه از سیستم که میشه xp+ubuntuبک اپ گرفت؟
ممنونم

Ali_RNT
18-11-2014, 06:00
با سلام.

در مورد سوال اولتون باید بگم که میشه ولی یه مقدار سخته.معمولا سخت میشه فایل رو پیدا کرد ضمن اینکه در دوره ای کوتاه (حتی بعضی وقتا روزانه) آپدیت میشه.راحت ترین کار استفاده از sudo apt-get update هست.برای سرعت بیشتر میتونید apt-fast رو نصب کنید.دستورات زیر رو به ترتیب در ترمینال وارد کنید (برای اولی ممکنه ازتون رمز بخواد):

در مورد سوال دومتون بله شما میتونید یک دیسک آیمیج از هارد تهیه کنید و بعدا بازیابیش کنید.

remix.hotel
18-11-2014, 07:41
سلام
ممنونم از تو ضیحاتتون،ولی من درست نگرفتم،این دستورا واسه کدوم سواله بود؟،جسارتا با چه برنامه ی از سطح پارتیشن xpو اوبونتو ایمیج بگیرم؟

remix.hotel
18-11-2014, 07:43
و اینکه چطور از لیست و برنامه های نصب شده بک اپ بگیرم،و گرفتن برنامه بصورت افلاین وجود داره یا راه درستش انلاینه بخاطر تغییرات روزانه؟ممنونم

V i r u s e r
18-11-2014, 09:16
سلام
برنامه هایی که دانلود و نصب میکنید به صورت پیشفرض در دایرکتوری زیر ذخیره میشن:

اگر از این دایرکتوری بکاپ بگیرید و در یک سیستم مشابه فایل هارو در این دایرکتوری بازگردانی کنید٬‌ برنامه apt موقع نصب اتوماتیک پکیج هارو پیدا می کنه و نیازی به دانلود مجدد نیست
در کل چون در گنو/لینوکس برنامه ها به سرعت در حال اپدیت شدن هستن٬‌ نگه داشتن پکیج ها به صورت افلاین توصیه نمیشه چون بعد از چند هفته از دور خارج میشن.

vahidmir2000
18-11-2014, 13:13
سلام
ممنونم از تو ضیحاتتون،ولی من درست نگرفتم،این دستورا واسه کدوم سواله بود؟،جسارتا با چه برنامه ی از سطح پارتیشن xpو اوبونتو ایمیج بگیرم؟

سلام دوست من. توضیحات علی جان در مورد نصب برنامه apt fast در جهت سرعت بخشی به دانلود پکیجها و آپدیت سیستم بود. برای ایمیج گرفتن از پارتیشن ها هم همون Acronis True Image رو پیشنهاد میکنم چون خودم سالهاست باهاش کار کردم.

remix.hotel
18-11-2014, 13:40
اگه اشتباه نکنم یجوری سورسا و مخازن و ایپدیتا یجوری شبیه سایدا تو ایفونه که سورس اضافهومیشه و بعد از نصب یه برنامه احتمال داره چند روز بعد یه قسمتش براش اپدیت اومده باشه،.
پس در کل واسه لینوکس داشتن ،فقط نت پرسرعت نیاز هست؟،حداقل نمیشه مثلا برنامه ها رو نگه داشت یا فایلای اپدیت اصلی تا فقط تو نصب جدید اپدیتای جزئی رو بگیره؟،مثلا دیشب من بعد نصب u14,نزدیک500مگ دیتا گرفت از نت،اینکه ظلمه

V i r u s e r
18-11-2014, 13:54
اگه اشتباه نکنم یجوری سورسا و مخازن و ایپدیتا یجوری شبیه سایدا تو ایفونه که سورس اضافهومیشه و بعد از نصب یه برنامه احتمال داره چند روز بعد یه قسمتش براش اپدیت اومده باشه،.
پس در کل واسه لینوکس داشتن ،فقط نت پرسرعت نیاز هست؟،حداقل نمیشه مثلا برنامه ها رو نگه داشت یا فایلای اپدیت اصلی تا فقط تو نصب جدید اپدیتای جزئی رو بگیره؟،مثلا دیشب من بعد نصب u14,نزدیک500مگ دیتا گرفت از نت،اینکه ظلمه

سلام
همونطوری که گفتم همه چیز توی اون دایرکتوری دخیره میشه. لزومی نداره بعد از نصب همیشه سیستمتون رو اپدیت نگه دارید٬‌ مسلما بدون اپدیت کردن همونطوری که هست کار می کنه ولی از امکانات جدید و باگ های رفع شده محروم میمونید.
اپدیت ها معمولا خیلی بزرگ نیستن٬ فقط بعضی پکیج های بزرگ مثل لینوکس و فایرفاکس ماهی یکی دوبار اپدیت میشن که باید حدود ۵۰ مکابایت برای هرکدوم دانلود کنید

remix.hotel
19-11-2014, 09:57
سلام مجدد
یه سوال پس من اگه از این دایرکتوری بک اپ بگیرم کافیه؟(منهای ایمیج گرفتن).
بعد واسه نصبش باید با دستور یکی یکی نصبشون کنم؟یا paste کافیه؟
و اینکه روی لبتاپ هم میتونم نصبش کنم؟در اصل راه safeواسه نصب روی لبتاپ رو میخام..که اگه خاستم ابونتو رو بعد حذفش کنم که فقط ویندوز بیاد بالا راهی وجود داشته باشه

vahidmir2000
19-11-2014, 13:49
سلام مجدد
یه سوال پس من اگه از این دایرکتوری بک اپ بگیرم کافیه؟(منهای ایمیج گرفتن).
بعد واسه نصبش باید با دستور یکی یکی نصبشون کنم؟یا paste کافیه؟
و اینکه روی لبتاپ هم میتونم نصبش کنم؟در اصل راه safeواسه نصب روی لبتاپ رو میخام..که اگه خاستم ابونتو رو بعد حذفش کنم که فقط ویندوز بیاد بالا راهی وجود داشته باشه

ساده ترین راه برای نصب اوبونتو با در نظر گرفتن این احتمال که بخوای بعدا پاکش کنی و ویندوز بدون دردسر بالا بیاد اینه که در مراحل نصب اوبونتو پارتیش boot رو به صورت جداگانه بسازی ( با حجم حدودا 100 مگابایت). بعد هروقت که خواستی راحت پارتیشن ابونتو رو پاک میکنی ولی منوی بوت سالم میمونه و میتونی وارد ویندوز بشی.

در مورد بکاپ گرفتن از دایرکتوری پکیج ها هم شما میتونی پکیجها رو در سیستم جدید paste کنی و بعد از طریق پکیج منیجر اونها رو نصب کنی.

remix.hotel
19-11-2014, 14:58
ممنونم قربان،این قضیه که فرمودی پارتیشن بوت بسازم چطوریه،من فقط یه قسمت جدا کردم،و تو بوت ابونتو،فکر کنم دوتا یا سه تا ساختم ولی اسم بوت نبود داخلش،.
پکیج منجیر رو از کجا بگیرم؟
کلا برای نصب این برنامه ها ،چطوریه،یعنی یه استور یا سورس هست،یا همش دستوره،..کاش یه لیک اموزش میدادین،مرسی

vahidmir2000
19-11-2014, 15:44
ممنونم قربان،این قضیه که فرمودی پارتیشن بوت بسازم چطوریه،من فقط یه قسمت جدا کردم،و تو بوت ابونتو،فکر کنم دوتا یا سه تا ساختم ولی اسم بوت نبود داخلش،.
پکیج منجیر رو از کجا بگیرم؟
کلا برای نصب این برنامه ها ،چطوریه،یعنی یه استور یا سورس هست،یا همش دستوره،..کاش یه لیک اموزش میدادین،مرسی

سلام مجدد دوست خوبم.

ببینید شما برای نصب گنو/لینوکس همیشه یک فضای خالی از هارد سیستم رو قبلا آماده میکنید. در مراحل نصب یک قسمت برای پارتیشن بندی خواهید داشت . در اون قسمت معمولا دو پارتیشن روت (با علامت / ) و swap رو میسازیم. حالا اگر یک پارتیشن 100 مگابایتی با علامت /boot هم در این قسمت درست کنید کارتون خیلی ساده میشه. بعد از نصب اوبونتو در کنار ویندوز شما یک منوی بوت خواهید داشت که از طریق اون سیستم عاملتون رو انتخاب میکنید. هروقت به اوبونتو نیازی نداشتین میتونین راحت پارتیشن روت و سواپ رو پاک کنید و پارتیشن بوت رو نگه دارین. اینجوری دسترسی به بوت ویندوز خواهید داشت. البته روشهای دیگری هم برای برگردوندن بوت ویندوز وجود داره ولی این روش یک روش بی دردسر و راحته.

برای نصب راحت برنامه ها در ابونتو از طریق software center برنامه Synaptic رو نصب کنید و بعد از طریق synaptic برنامه های دیگه رو نصب کنید. البته از طریق ترمینال هم همیشه میتونید همه کاری انجام بدین. خیلی از مباحث ابتدایی در مورد نصب گنو/ لینوکس در تاپیک شروع کار با لینوکس گفته شده دوست من. شما رو به مطالعهء اون تاپیک دعوت میکنم.

remix.hotel
19-11-2014, 15:54
مشکل اصلی من الان باوجون ۸ گیگ رم و فنومamdکند بودن سیستمه احتمال داره از گرفیک باشه؟
اقا من یه سوال دیگه هم دارم
میخام باهم بخنیدم نه به من
خب من سووالی که همیشه داشتم از اولی که با ابونتو 7 شروع کردم و هی پاکس میکردم این بود که حالا من اینو نصب کردم وقتی هیچ برنامه ی نیست که باهاش مثل ویندوز کار کرد چه کاریه اخه..
اخه باز واسه کارای روزنه باید رفت وین رو بوت کرد..این یک سیستم عامل کاربردی هست یا فقط یک ارایه برای لینوکس؟
ممنونم

1376MAXIMUM
19-11-2014, 21:33
مشکل اصلی من الان باوجون ۸ گیگ رم و فنومamdکند بودن سیستمه احتمال داره از گرفیک باشه؟
خب من سووالی که همیشه داشتم از اولی که با ابونتو 7 شروع کردم و هی پاکس میکردم این بود که حالا من اینو نصب کردم وقتی هیچ برنامه ی نیست که باهاش مثل ویندوز کار کرد چه کاریه اخه..
اخه باز واسه کارای روزنه باید رفت وین رو بوت کرد..این یک سیستم عامل کاربردی هست یا فقط یک ارایه برای لینوکس؟
ممنونم
بله ممکنه من این مشکل رو داشتم ولی در ورژن های بعد از اون ورژنی که من این مشکل رو باهاش داشتم حل شد شما درایور کارت گرافیکتون رو باید نصب کنید اون موقع به من این جواب رو دادن ولی خیلی سخت بود من نتونستم انجام بدم امید وارم شما بتونید
میتونه از درایور های دیگه هم باشه اونا رو هم نصب کنید و یه پیشنهاد دیگه هم یه کرنل جدید دانلود کنید و نصبش کنید اونم شاید کمک کنه

remix.hotel
19-11-2014, 21:50
کرنل جدید رو اصلا نمیدونم چی هست،و چطوری نصب کنم،اقا چرا برنامهوهاش اینقدر حجیمه،،اینکه همشم نت میخاد و ترافیک،

vahidmir2000
19-11-2014, 23:03
ممنونم

مشکل به احتمال بسیار زیاد مربوط به گرافیکتونه. باید از طریق Driver Manager ابونتو درایور گرافیکتونو نصب کنید. در مورد سوال بعدتونم باید بگم خب ویندوز و ابونتو هر دو سیستم عامل هستن . هر دو طراحی شدن برای کار با سخت افزار سیستم و انجام کارهای روتین و حرفه ای. اما فلسفه و روش هر کدوم فرق میکنه. با هر دو میشه همه کاری کرد ولی نه لزوما به یک شکل. باید مطالعه تون در زمینه گنو/لینوکس رو بیشتر کنید و پیشنهاد من اینه که تا زمانی که با فلسفه گنو/لینوکس آشنا نشدین و نیازی به استفاده از سیستم عامل های لینوکسی پیدا نکردین هرگز به سمت این دنیا نیاید . ولی در کل باید بگم : بله ابونتو ( و هر سیستم عامل دیگری برپایه لینوکس) کاملا کاربردی هست و برای کارهای روزانه و حرفه ای میشه ازش استفاده کرد.

در مورد پست بعدیتون: برای نصب برنامه های لینوکسی روش رایج استفاده از پکیج منیجر هست و احتیاج به اینترنت انکار نشدنیه. اما در مورد حجم برنامه ها باهاتون مخالفم. حجم برنامه های لینوکسی در مقایسه با نرم افزارهای ویندوزی همیشه کمتره :)

remix.hotel
20-11-2014, 00:21
ممنونم قزبان انگار مشکل یکم حل شد توگرافیگ با نصبش که شد 100 خوردهی..

خب یک سوال چرا ما لینوکسلازم داریم؟جون مجانی هست تا حد زیادی؟
یا واقعا نیاز هست ما لینوکس یاد بگیریم/؟
نمیدونم میدونید یا نه سامانه هوشمند فدورا ۶ هست..چون نمیتونستن واسه هر جایگاهی یک لایسنس ویندوزی بخرن..
حالا من بخام لینوکس رو یاد گیری و مقدماتی شروع کنم از کجا شروع کنم؟

behnamy01
20-11-2014, 01:30
دوستان من یک جورایی زیاد با محیط اوبونتو راحت نیستم و وقتی توش فعالیت میکنم زود خسته میشم میام بیرون. فکر میکنم یک دلیلش اینه که دکمه های بستن و Minimize پنجره ها بر خلاف ویندوز، سمت چپ هستش. میخواستم بپرسم میتونم theme یا چیز دیگه ای نصب کنم که درست بشه یا باید از اول نسخه و توزیع دیگه ای رو نصب میکردم؟ اسم اون توزیع چیه؟

vahidmir2000
20-11-2014, 01:50
ممنونم قزبان انگار مشکل یکم حل شد توگرافیگ با نصبش که شد 100 خوردهی..

خب یک سوال چرا ما لینوکسلازم داریم؟جون مجانی هست تا حد زیادی؟
یا واقعا نیاز هست ما لینوکس یاد بگیریم/؟
نمیدونم میدونید یا نه سامانه هوشمند فدورا ۶ هست..چون نمیتونستن واسه هر جایگاهی یک لایسنس ویندوزی بخرن..
حالا من بخام لینوکس رو یاد گیری و مقدماتی شروع کنم از کجا شروع کنم؟

خوشحالم که مشکلت تا حدودی حل شد دوست من :)

ببینید هر نیازی باید یک جور مرتفع بشه. شما وقتی نیاز به کامپیوتر داری خب کامپیوتر میخری. حالا این کامپیوتر سیستم عامل میخواد و انتخابهات رو بررسی میکنی. هر سیستم عاملی یک سری ویژگی خوب و بد داره. این ویژگی ها رو با نیازهای خودت میسنجی و بعد تصمیم میگیری. مجانی بودن گنو/لینوکس بزرگترین ویژگیش نیست اما از لحاظ اخلاقی ویژگی بسیار بزرگیه. نمیخوایم شعار بدیم اما من خودم شخصا با وضعیت فعلی کپی رایت و ... راحت ترم که از لینوکس استفاده کنم. کسی منو برای استفاده از ویندوز در ایران دستگیر نمیکنه ولی خودم پیش خودم راحت ترم که نرم افزاری رو استفاده کنم که یه جورایی به من و همه کاربرای کامپیوتر پیشکش شده. اصلا منکر ویژگی های منحصر به فرد و عالی ویندوز نمیشم. من عاشق ویندوزم. ولی الان دو تا مشکل دارم : یکی هزینهء خرید نسخهء اصلی و دیگری اینکه سیستم قدرتمندی برای استفاده از نسخه های جدید ویندوز ندارم. روی لب تاپم ویندوز سون ارژینال نصب بود و دارم ازش استفاده میکنم و کیف میکنم ولی روی پی سی از لینوکس استفاده میکنم. چون حتی جدیدترین نسخهء توزیع های لینوکس رو هم میشه روی سیستم های قدیمی نصب کرد و هزینه ای هم نداره. نکته دیگه برای شخص من قضیه آنتی ویروس هستش که شدیدا ازش متنفرم ولی در ویندوز ناگزیرم ازش استفاده کنم و این ازارم میده. نکتهء بعدی ثبات و پایداری لینوکسه که نه از روی کتاب بلکه به تجربه بهم ثابت شده که سیستم عاملهای لینوکسی خیلی سفت و محکمن :) قابلیت شخصی سازی و کلا انعطاف پذیری لینوکس و اینکه در این سیستم عامل ها خیلی عطش یادگیری و پیشرفت بهتون دست میده و ... همه و همه بخشی از ویژگی هایی بود که منو به سمت این سیستم عاملها کشوند. شما هم باید ببینی الان با ویندوز راحتی؟ مشکلی نداری؟ چیزی آزارت نمیده؟ نیاز خاصی نداری که ویندوز از پسش برنیاد؟ و ... تا اصلا ببینی میخوای محیط کاریتو عوض کنی یا نه....

برای یادگیری لینوکس هم به اندازه موهای سر انسان در اینترنت و مخصوصا در همین فرومهای دوستانه مطلب برای یادگیری هست. بازم یادآوری میکنم تاپیک شروع کار با لینوکس رو فراموش نکن. به خود من خیلی کمک کرد.

vahidmir2000
20-11-2014, 01:50
دوستان من یک جورایی زیاد با محیط اوبونتو راحت نیستم و وقتی توش فعالیت میکنم زود خسته میشم میام بیرون. فکر میکنم یک دلیلش اینه که دکمه های بستن و Minimize پنجره ها بر خلاف ویندوز، سمت چپ هستش. میخواستم بپرسم میتونم theme یا چیز دیگه ای نصب کنم که درست بشه یا باید از اول نسخه و توزیع دیگه ای رو نصب میکردم؟ اسم اون توزیع چیه؟

منم با این قضیه در ابونتو مشکل داشتم :) شما میتونی یک میزکار دیگه رو امتحان کنی.

remix.hotel
21-11-2014, 10:43
خوشحالم که مشکلت تا حدودی حل شد دوست من :)

ببینید هر نیازی باید یک جور مرتفع بشه. شما وقتی نیاز به کامپیوتر داری خب کامپیوتر میخری. حالا این کامپیوتر سیستم عامل میخواد و انتخابهات رو بررسی میکنی. هر سیستم عاملی یک سری ویژگی خوب و بد داره. این ویژگی ها رو با نیازهای خودت میسنجی و بعد تصمیم میگیری. مجانی بودن گنو/لینوکس بزرگترین ویژگیش نیست اما از لحاظ اخلاقی ویژگی بسیار بزرگیه. نمیخوایم شعار بدیم اما من خودم شخصا با وضعیت فعلی کپی رایت و ... راحت ترم که از لینوکس استفاده کنم. کسی منو برای استفاده از ویندوز در ایران دستگیر نمیکنه ولی خودم پیش خودم راحت ترم که نرم افزاری رو استفاده کنم که یه جورایی به من و همه کاربرای کامپیوتر پیشکش شده. اصلا منکر ویژگی های منحصر به فرد و عالی ویندوز نمیشم. من عاشق ویندوزم. ولی الان دو تا مشکل دارم : یکی هزینهء خرید نسخهء اصلی و دیگری اینکه سیستم قدرتمندی برای استفاده از نسخه های جدید ویندوز ندارم. روی لب تاپم ویندوز سون ارژینال نصب بود و دارم ازش استفاده میکنم و کیف میکنم ولی روی پی سی از لینوکس استفاده میکنم. چون حتی جدیدترین نسخهء توزیع های لینوکس رو هم میشه روی سیستم های قدیمی نصب کرد و هزینه ای هم نداره. نکته دیگه برای شخص من قضیه آنتی ویروس هستش که شدیدا ازش متنفرم ولی در ویندوز ناگزیرم ازش استفاده کنم و این ازارم میده. نکتهء بعدی ثبات و پایداری لینوکسه که نه از روی کتاب بلکه به تجربه بهم ثابت شده که سیستم عاملهای لینوکسی خیلی سفت و محکمن :) قابلیت شخصی سازی و کلا انعطاف پذیری لینوکس و اینکه در این سیستم عامل ها خیلی عطش یادگیری و پیشرفت بهتون دست میده و ... همه و همه بخشی از ویژگی هایی بود که منو به سمت این سیستم عاملها کشوند. شما هم باید ببینی الان با ویندوز راحتی؟ مشکلی نداری؟ چیزی آزارت نمیده؟ نیاز خاصی نداری که ویندوز از پسش برنیاد؟ و ... تا اصلا ببینی میخوای محیط کاریتو عوض کنی یا نه....

برای یادگیری لینوکس هم به اندازه موهای سر انسان در اینترنت و مخصوصا در همین فرومهای دوستانه مطلب برای یادگیری هست. بازم یادآوری میکنم تاپیک شروع کار با لینوکس رو فراموش نکن. به خود من خیلی کمک کن.
اینقدر کامل توضیح دادین که دیگه جای سوال باقی نزاشتید..من فکر میکنم همو قضیه عمومیت و اینکه هرکی تا با پی سی اشنا میشه ویندوز رو میشناسه دیگه نمیدونه و نمیبینه که اره سیستم عامل های دیگه هم هست..
ممنونم بابت راهنمایی ها.. .
من سوالای عمومی هم میتونم بپرسم؟
مثلا من میخام به برنامه دانلود کنم هم پسوند دب هم ار پی ام داره ..اینا کدوش کار میکنه..من دب رو گرفتم فکر کردم نسخه نصبی هست ..روش که کلیک کردم تازه رفته سافت سنتر اوبونتو داره نصبش میکنه.قضیه چیه ؟
جنتا برنامه عمومی رو معرفی میکنید که همتای اون توی ویندوز باشه ؟
من ار ادمین رو نیاز دارم ایا وجود داره معادل لینوکسیش؟
ممنونم

vahidmir2000
22-11-2014, 13:56
اینقدر کامل توضیح دادین که دیگه جای سوال باقی نزاشتید..من فکر میکنم همو قضیه عمومیت و اینکه هرکی تا با پی سی اشنا میشه ویندوز رو میشناسه دیگه نمیدونه و نمیبینه که اره سیستم عامل های دیگه هم هست..
ممنونم بابت راهنمایی ها.. .
من سوالای عمومی هم میتونم بپرسم؟
مثلا من میخام به برنامه دانلود کنم هم پسوند دب هم ار پی ام داره ..اینا کدوش کار میکنه..من دب رو گرفتم فکر کردم نسخه نصبی هست ..روش که کلیک کردم تازه رفته سافت سنتر اوبونتو داره نصبش میکنه.قضیه چیه ؟
من ار ادمین رو نیاز دارم ایا وجود داره معادل لینوکسیش؟
ممنونم

شما هر سوالی دوست داشته باشی میتونی بپرسی دوست من :) ببین دوست من هر توزیعی بر اساس نیای خودش (توزیعی که از اون منشعب شده ) از پسوند خاصی برای نصب پکیجهاش استفاده میکنی. در مثال شما پکیج deb برای توزیع های برپایه دبیان هستش و RPM برای توزیعهایی مثل ردهت فدروا و ... در ابونتو و مینت با نصب برنامهء gdebi میتونی خیلی راحت پکیج های deb رو با دابل کلیک نصب کنی. البته خود اون برنامه ها رو هم خیلی راحت میتونی از طریق سافتور سنتر یا پکیج منیجر به صورت مستقیم نصب کنی و نیازی به دانلود جداگانه پکیجها نیست.

vahidmir2000
22-11-2014, 14:04

در این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قرار بر اینه که کاربران گنو/لینوکس نرم افزارهای کاربردی خودشون رو معرفی کنن. نرم افزارهای خوبی اینجا معرفی شده. یه سر بزن دوست من.

behnamy01
23-11-2014, 18:08
دوستان من نرم افزار ادیتور Eclipse رو از لینک زیر دانلود کردم و اجراش کردم و راحت تونستم برم توش و کار کنم، ولی بعدش که از قسمت نرم افزاهای نصب شده ام سرچ کردمش اصلا نبود، انگار نصب نشده بود اصلا. یک جورایی مثل این نرم افزاهای portable ویندوز بود انگار. جریان اینا چیه توی لینوکس؟