PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24

pcsoft
07-05-2012, 13:07
با سلام
بوت لودر گراب هست
خوب در این حالت من باید اول از داخل ویندوز با این نرم افزار ویندوز بوت لودر رو نصب کنم بعد از این نصب منوی بوت فرق میکنه ؟ و بعد چطور اوبونتو رو حذف کنم ؟ درایوی که روش نصب هست رو پاک کنم ؟
با تشکر

بوت لودر ویندوز یه صفحه سیاه ساده هست. بعد از اینکار. پارتیشن های سه گانه رو هر کدوم رو خواستین می تونین فرمت کنین. البته پارتیشن Home رو نگه دارین بهتره. برای بعدا... .
از این به بعد هم(برای نصب مجدد هر نسخه ای از لینوکس) به گراب نیاز مستقیم ندارین. گراب رو به بوت لودر ویندوز اضافه می کنین. و وقتی انتخاب شد میره داخل گراب.
آموزش کاملش توی پست های قبلی هست.

88x88
07-05-2012, 20:28
اقا من رو گوشیم ابونتو ریختم چند ساعت پیش.
من ورژن فولش رو ریختم. ولی تنها محیط گرافیکی که توش پیدا کردم lx فلان بود. نه kde ، نه Gnome ، نه این جدیده.
حالا نمی دونم اینا ورژن ARM ندارن یا یه مشکل دیگه ای هست. بعد این رو هم از خط فرمان X رو اجرا می کنم، بعد با AndroidVNC وصل می شم بهش که بتونم محیط گرافیکی استفاده کنم.
مشکلم اینجاس که اولین باری که ران شد ازم پرسید که چه رزولیشنی می خوام، منم یه عدد گذاشتم که خیلی بالا بود.
حالا می خواستم بدونم که چه جوری می شه با خط فرمان رزولیشن دیفالتش رو تغییر بدم.
ممنون.

Mehran NZ
07-05-2012, 20:52
اقا من رو گوشیم ابونتو ریختم چند ساعت پیش.
من ورژن فولش رو ریختم. ولی تنها محیط گرافیکی که توش پیدا کردم lx فلان بود. نه kde ، نه Gnome ، نه این جدیده.
حالا نمی دونم اینا ورژن ARM ندارن یا یه مشکل دیگه ای هست. بعد این رو هم از خط فرمان X رو اجرا می کنم، بعد با AndroidVNC وصل می شم بهش که بتونم محیط گرافیکی استفاده کنم.
مشکلم اینجاس که اولین باری که ران شد ازم پرسید که چه رزولیشنی می خوام، منم یه عدد گذاشتم که خیلی بالا بود.
حالا می خواستم بدونم که چه جوری می شه با خط فرمان رزولیشن دیفالتش رو تغییر بدم.
ممنون.
الان تو ویندوزم ولی تا جاییکه یادم میاد شما xrandr که می زنی نمونه رزولوشنهایی که می تونی انتخاب کنی رو نشون میده بعد می تونی ستش کنی از بین همونها مثل کد پایین
xrandr -s 1440x900

HEGMATANEH
09-05-2012, 11:44
سلام دوستان گلم
دوستان من الان روی پی سی خودم اوبونتو ۱۲٫۰۴ نصب کردم .تا الان چون فرصت نکردم آپدیت نکردم .تقریبا از ۲ روز بعد از نصب یه مشکلی دارم که وقتی دارم باهاش کار میکنم تقربا بعد از ۱ ساعت یکباره LOG out میشه و میره به صفحه انتخاب یوزر .
میدونید مشکل از کجاست .خودم احتمال میدم مال کرنل باشه که آپدیت نکردم.
اینم بگم که من قبلا توزیع های اوبونتو ۱۰ - ۱۱ و اپن سوزه آخرین ورژن و فدورا رو داشتم و اصلا همچین مشکلی نداشتم .این ورژن رو هم کاملا طبق قواعد کنار ویندوز ۷ نصب کردم.
تورو خدا کمک کنید.
مرسی خیلی آقایید
دوستان عزیز کسی میتونه مشکللمو حل کنه
مرسی

Mehran NZ
12-05-2012, 00:26
شما چه دسکتاپی استفاده می کنید؟! این مشکل احتمالا از کارت گرافیک ATI هست چون ورژن جدید Gnome۳ از Hardware Accelerator استفاده می کنه و درایور ATI این رو پشتیبانی نمی کنه همچین مشکلی پیش میاد! ولی Unity فکر نکنم این مشکل رو داشته باشه معمولا Gnome3,Cinnamon این مشکل و دارن دسکتاپتون رو عوض کنید ببینید درست می شه یا نه؟! مثلا KDE و Mate, Gnome Classic رو که امتحان کردم و خودم هم استفاده می کنم این مشکل رو ندارن!
بطور کلی هر چی که هست فکر نکنم از کرنلتون باشه اگرم با چیزی که گفتم درست نشد -چون احتمال داره مشکلتون این نباشه- سعی کنید سرچ کنید تو اینترنت حتما کسانی مثل شما این مشکل رو داشتن !

HEGMATANEH
13-05-2012, 09:28
مرسی از پاسختون
کارت گرافیکم quadro fx 570 هست .
از گنوم 3.4 استفاده میکردم .درسته الان تو یونیتی حدود 6 ساعت هست دارم کار میکنم اصلا همچین مشکلی نداشتم.
بازم ممنون

33505775
15-05-2012, 21:05
من اوبونتو دارم با دستور زیر مخازن edubuntu را نصب کردم
sudo apt-get install edubuntu-desktop
علاوه بر نصب نرم افزار ها لوگوی اصلی اوبونتو هم تغییر کرد چگونه به حالت قبل برگردانم

seyed usef
17-05-2012, 15:56
سلام
آقا من میخواستم لینوکس نصب کنم ولی میگن باید با دستور باهاش کار کرد...
کسی آموزشی ، چیزی داره بهم کمک کنه...
ممنون

roteal2007
21-05-2012, 19:41
سلام
آقا من میخواستم لینوکس نصب کنم ولی میگن باید با دستور باهاش کار کرد...
کسی آموزشی ، چیزی داره بهم کمک کنه...
ممنون
نه عزیزم من خودم یه هفتست مهاجرت کردم به لینوکس اوبونتو 12.04 رو از سایتش دانلود کردم و با xilisoft iso burner سوزوندمش و طبق دستور العمل نصبش کردم..
توصیه دارم در حال نصب اصلا به اینترنت متصل نباشید.
کل پروسه نصب ۵ دقیقه هم نمیشه.

senaps
22-05-2012, 23:18
نه عزیزم من خودم یه هفتست مهاجرت کردم به لینوکس اوبونتو 12.04 رو از سایتش دانلود کردم و با xilisoft iso burner سوزوندمش و طبق دستور العمل نصبش کردم..
توصیه دارم در حال نصب اصلا به اینترنت متصل نباشید.
کل پروسه نصب ۵ دقیقه هم نمیشه.

با سلام...
میخواستم اگر امکانش باشه، و اگر وقت دارین، یه حساب و کتابی بکنین که اگر دی وی دیش رو رایت کنین و برا من تو ایلام(مرکز استان یه کوچه پایین تر از اداره پست!!) پست سفارشی کنین چقد در میاد که براتون واریز کنم..... البته اگر میتونین برام رایت کنین و بفرستین.....متاسافنه اینترنت الانم ۱۲۸ هست و همراهی نمیکنه برا دانلود فایلش....

neopersia
24-05-2012, 15:33
سلام

من یه مشکل با فونتهای اوبونتو در فایرفاکس دارم که که هر کار کردم نتونستم درستش کنم
مشکل اینه که بعضی فونتهای مایکروسافتی مثل times new roman و arial رو تشخیص نمیده. البته tahoma رو درست نشون میده اما به جز اون هر فونتی که تست کردم کار نمیکرد
بسته فونتهای ttf مایکروسافت رو نصب کردم، درست نشد. یکی دو تا بسته دیگه هم که فونت times new roman و arial داشت نصب کردم ولی درست نمیشه

توی عکس زیر میتونید ببینید که قسمت پایین متن که tahoma هست درست نمایش داده میشه. ولی تیترهای وسط که times new roman هست و منوی بالای عکس که arial هست با یه فونت دیگه جایگزین میشه:

50310

چطوری میشه اینو درست کرد؟

sami-z
24-05-2012, 18:35
سلام به اساتید...دوستان بنده تازه اوبنتو 11.04 رو نصب کردم و وقتی به مودم وایرلس خونه کانکت میکنم به راحتی پسورد میگیره و کانکت میشه اما هیچی recive نمیکنه ونمیشه هیچ سایتی رو هم باز کرد...لطفا" کمک کنید!

33505775
25-05-2012, 13:45
هر چی فونت تو ویندوز داری از طریق زیر نصب کن شاید درست شه واسه من که اینکار را کردم بدون هیچ مشکلی دارم سایت ها را می بینم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

neopersia
25-05-2012, 14:39
هر چی فونت تو ویندوز داری از طریق زیر نصب کن شاید درست شه واسه من که اینکار را کردم بدون هیچ مشکلی دارم سایت ها را می بینم

مرسی عزیز. فونتهارو دانلود کردم و به پوشه fonts. مربوط به حساب کاربری خودم منتقل کردم و درست شد
اگر بخوام این فونتها برای همه کاربران استفاده بشه چکار باید بکنم؟

33505775
25-05-2012, 15:29
روش زیر را امتحان کنید .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نصب-فونت-فارسی-در-اوبونتو/

33505775
25-05-2012, 15:32
من اوبونتو دارم با دستور زیر مخازن edubuntu را نصب کردم
sudo apt-get install edubuntu-desktop
علاوه بر نصب نرم افزار ها لوگوی اصلی اوبونتو هم تغییر کرد چگونه به حالت قبل برگردانم
یعنی واقعا کسی از دوستان نیست که جواب ما را بدهد

Mehran NZ
25-05-2012, 16:36
@33505775 این موضوع طبیعیه اصولا توصیه نمی شه اینطور دسکتاپهای دیگه رو نصب کنید چون تمام برنامه هاش هم باهاش میاد و ....وقتی هم که اینکار رو می کنید دیگه باید فکر این چیزهاش رو هم بکنید!
مثلا من خودم الان KDE‌رو به همین صورت مثل شما نصب کردم بعد از روی کنجکاوی گفتم حالا این پکیج کامل gnome خود دبیان رو هم رو مینت بنصبم ببینم چی می شه بعد دیدم کلا ص لوگینم الان دبیان شده ^^
حالا یکم شرچ کنید ببینید احتمالن راهی براش هست....
@neopersia همونطور که دوستمون فرمودن در usr/share/fonts قرار بدین و این رو هم بگم که مثل ویندوز لازم نیست فونتها رو بصورت شلخته همه رو در اونجا کپی کنید برای هر پکیج فونتی که دارین می تونید پوشه مخصوص درست کنید همین که پوشه هاتون زیر مجموعه پوشه fonts باشه سیستم خودش پیدا می کنه!

neopersia
25-05-2012, 18:56
یه سوال دیگه
رابط گرافیکی برای ایجاد launcher برای برنامه ها هست؟ خسته شدم بسکه برای هر کاری تکست ادیتور باز کردم :دی
من نسخه 12.04 با دسکتاپ gnome3 دارم. توی وب که سرچ کردم همه نتیجه ها برای نسخه های قبلی بود که توی منوی راست کلیک create launcher داشتند. اما من همچین گزینه ای ندارم!

sami-z
25-05-2012, 19:52
سلام به اساتید...دوستان بنده تازه اوبنتو 11.04 رو نصب کردم و وقتی به مودم وایرلس خونه کانکت میکنم به راحتی پسورد میگیره و کانکت میشه اما هیچی recive نمیکنه ونمیشه هیچ سایتی رو هم باز کرد...لطفا" کمک کنید!
یکی به ما هم کمک کنه

Mehran NZ
25-05-2012, 20:31
یه سوال دیگه
رابط گرافیکی برای ایجاد launcher برای برنامه ها هست؟ خسته شدم بسکه برای هر کاری تکست ادیتور باز کردم :دی
من نسخه 12.04 با دسکتاپ gnome3 دارم. توی وب که سرچ کردم همه نتیجه ها برای نسخه های قبلی بود که توی منوی راست کلیک create launcher داشتند. اما من همچین گزینه ای ندارم!
حالا من دقیق متوجه نشدم که چی می خواین - اگر موضوع لانچر معمولی هست که چرا از فایلی که می خواین لانچر درست کنید براش خیلی راحت شورتکات نمی گیرین؟ - در کل باید به دسکتاپتون نگاه کنید که این امکان رو داره یا نه gnome 3 بنظر من دسکتاپ خیلی عالیی هست ولی متاسفانه بخاطر محدودیتهای الکی که گذاشته تو ورزن جدیدش خودش و خیلی خراب کرده! به هر حال دسکتاپ با امکانات واقعا زیاد می خواین برید سراغ kde هیچ محیطی نه در ویندوز نه لینوکس نه مک وجود نداره که در امکانات به پاش برسه اگرم gnome منعطفتر می خواین که cinnamon رو بنصبید!

یکی به ما هم کمک کنه
اگر مشکلتون در اتصال به وایرلس هست که بالا ۹۰ درصد مشکل از DHCP مودمتون هست که قاطی کرده و ip ست نمی کنه سعی کنید ip رو دستی وارد کنید ببینید درست می شه یا نه!

33505775
25-05-2012, 21:32
@33505775 این موضوع طبیعیه اصولا توصیه نمی شه اینطور دسکتاپهای دیگه رو نصب کنید چون تمام برنامه هاش هم باهاش میاد و ....وقتی هم که اینکار رو می کنید دیگه باید فکر این چیزهاش رو هم بکنید!
مثلا من خودم الان KDE‌رو به همین صورت مثل شما نصب کردم بعد از روی کنجکاوی گفتم حالا این پکیج کامل gnome خود دبیان رو هم رو مینت بنصبم ببینم چی می شه بعد دیدم کلا ص لوگینم الان دبیان شده ^^
حالا یکم سرچ کنید ببینید احتمالن راهی براش هست....

با دستور زیر وارد تنظیمات شوید
sudo dpkg-reconfigure lightdm
و تنظیم کنید

sami-z
26-05-2012, 13:48
اگه بخوام اوبنتو 11.4 رو به 12.4 آپدیت کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟یا باید حتما" از 11.10 به 12.4 برم؟

thelastblack
26-05-2012, 14:19
مستقیم نمیشه. باید به ۱۱.۱۰ آپدیت شه

neopersia
26-05-2012, 15:50
آیا توی اوبونتو یا کلاً لینوکس امکان این هست که حین اجرای سیستم عامل سخت افزار رو فعال یا غیر فعال کرد؟
مانیتور من یک وب کم داره که وقتی سخت افزارش توی سیستم عامل فعاله نمیزاره سیستم به حالت ساسپند و یا هایبرنیت بره
توی ویندوز یک اسکرپت نوشته بودم که این وب کم رو هر وقت که لازم نبود غیر فعال میکردم. توی اوبونتو همچین امکانی هست؟

حالا من دقیق متوجه نشدم که چی می خواین - اگر موضوع لانچر معمولی هست که چرا از فایلی که می خواین لانچر درست کنید براش خیلی راحت شورتکات نمی گیرین؟ - در کل باید به دسکتاپتون نگاه کنید که این امکان رو داره یا نه gnome 3 بنظر من دسکتاپ خیلی عالیی هست ولی متاسفانه بخاطر محدودیتهای الکی که گذاشته تو ورزن جدیدش خودش و خیلی خراب کرده! به هر حال دسکتاپ با امکانات واقعا زیاد می خواین برید سراغ kde هیچ محیطی نه در ویندوز نه لینوکس نه مک وجود نداره که در امکانات به پاش برسه اگرم gnome منعطفتر می خواین که cinnamon رو بنصبید!

راستش kde رو چند روز پیش نصب کرده بودم ولی خیلی کند بود دو سه ثانیه طول میکشید تا یک منو رو باز کنه، چند بار هم کرش کرد دیگه حذفش کردم. مثل اینکه با کارت گرافیکهای nvidia زیاد سازگار نیست یا همچین چیزی :دی
الان یه مشکلی که دارم اینه که gnome 3 هم داره کرش میکنه! ارورهاش جایی لاگ میشه؟ از کجا میتونم منشآٔ کرش رو پیدا کنم؟

Mehran NZ
26-05-2012, 16:39
آیا توی اوبونتو یا کلاً لینوکس امکان این هست که حین اجرای سیستم عامل سخت افزار رو فعال یا غیر فعال کرد؟
مانیتور من یک وب کم داره که وقتی سخت افزارش توی سیستم عامل فعاله نمیزاره سیستم به حالت ساسپند و یا هایبرنیت بره
توی ویندوز یک اسکرپت نوشته بودم که این وب کم رو هر وقت که لازم نبود غیر فعال میکردم. توی اوبونتو همچین امکانی هست؟
(این سوالها اکثرا با یک سرچ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ساده جواب داره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ولی مطمپنید مشکل از اون هست؟ می دونید که توی لینوکس تا درایو swap نداشته باشین که به اندازه کافی فضا داشته باشه هایبرنیت نمی تونید استفاده کنید!!

راستش kde رو چند روز پیش نصب کرده بودم ولی خیلی کند بود دو سه ثانیه طول میکشید تا یک منو رو باز کنه، چند بار هم کرش کرد دیگه حذفش کردم. مثل اینکه با کارت گرافیکهای nvidia زیاد سازگار نیست یا همچین چیزی
الان یه مشکلی که دارم اینه که gnome 3 هم داره کرش میکنه! ارورهاش جایی لاگ میشه؟ از کجا میتونم منشآٔ کرش رو پیدا کنم؟
احتمالا درایور کارت گرافیکتون مشکل داره دوباره پاکش کنید و نصب کنید یا از درایور اوپن سورسش استفاده کنید (اگه اشتباه نکنم درایور اوپن سورس پیشفرض نصب هست و با پاک کردن درایور proprietry خود به خود از اوپن سورس استفاده می کنه ولی باز هم در موردش سرچ کنید)- اطلاع ندارم

33505775
26-05-2012, 17:15
Mehran NZ مشکل صفحه لاگین شما حل شد ؟

Mehran NZ
26-05-2012, 17:35
Mehran NZ مشکل صفحه لاگین شما حل شد ؟
کد شما رو امتحان کردم ولی یک سری متغیر مثل اینکه براش تعریف نشده بود -من مینت استفاده می کنم نه اوبونتو- حالا من دنبال عوض کردن ص لاگینم هم نبودم برام چندان مهم نیست -هر چی ابشه لوگوی دبیان کبیر هست نه برگ چغندر- فقط در اون پست خواستم بگم که برای من هم این اتفاق افتاده!
این هم خطاش بود
dpkg-maintscript-helper: warning: environment variable DPKG_MAINTSCRIPT_NAME missing

neopersia
26-05-2012, 18:15
(این سوالها اکثرا با یک سرچ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ساده جواب داره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ولی مطمپنید مشکل از اون هست؟ می دونید که توی لینوکس تا درایو swap نداشته باشین که به اندازه کافی فضا داشته باشه هایبرنیت نمی تونید استفاده کنید!!

مشکل مسلماً از وب کمه. وقتی که usb 2 رو از داخل bios غیر فعال میکنم یا کابل مانیتور رو از کیس جدا میکنم درست میشه پس مشکل کمبود سواپ نیست. قبلاً توی device manage ویندوز فقط همون وب کم رو غیر فعال میکردم درست میشد.
منم خیلی سرچ کرده بودم. این روشی که لینک دادید رو قبلاً‌ پیدا کرده بودم اما مشکلش اینه که نیاز به ریبوت داره. برای همین اینجا پرسیدم! توی سوالم گفته بودم که میخوام ببینم امکانش هست «حین اجرای سیستم عامل» غیر فعالش کرد یا نه که خوب ظاهراً امکانش نیست.

در هر صورت ممنون بابت پاسختون :)

Mehran NZ
26-05-2012, 18:59
مشکل مسلماً از وب کمه. وقتی که usb 2 رو از داخل bios غیر فعال میکنم یا کابل مانیتور رو از کیس جدا میکنم درست میشه پس مشکل کمبود سواپ نیست. قبلاً توی device manage ویندوز فقط همون وب کم رو غیر فعال میکردم درست میشد.
منم خیلی سرچ کرده بودم. این روشی که لینک دادید رو قبلاً‌ پیدا کرده بودم اما مشکلش اینه که نیاز به ریبوت داره. برای همین اینجا پرسیدم! توی سوالم گفته بودم که میخوام ببینم امکانش هست «حین اجرای سیستم عامل» غیر فعالش کرد یا نه که خوب ظاهراً امکانش نیست.

در هر صورت ممنون بابت پاسختون :)
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم جواب نداد؟!
پیشنهاد می کنم اگر ربانتون خوب هست وقتی فورومها جواب ندادن برای پاسختون حتما به IRC خود اوبوبنتو یا هر توزیعی که دارید مراجعه کنید اونجا احتمال زیاد مشکلتون حل می شه!
مخصوصا اولاش که ادم می خواد مهاجرت کنه خیلی از این نوع سوالها براش پیش میاد تا سیستم با کانفیگ مورد نیاز شما بدست بیاد بعد دیگه مشکلی نخواهید داشت!

[Mohsen]
31-05-2012, 00:44
با سلام، دو سوال داشتم:

1- آیا این امکانش هست که چیزی مثل Network Status ویندوز رو توی اوبونتو داشت؟ واقعا وجود چنین چیزی و امکاناتی که داره ضروریه. این نرم افزار (پنجره) رو منظورم هست:

2- منبع نرم افزارها و پکیج هایی که از طریق ترمینال یا Synaptic دانلود میشن کجاست؟ آیا امکان دسترسی به لینکش هست (مثلا برای دانلود از طریق ویندوز)؟

با سپاس

thelastblack
31-05-2012, 11:36
;7025682']با سلام، دو سوال داشتم:

1- آیا این امکانش هست که چیزی مثل Network Status ویندوز رو توی اوبونتو داشت؟ واقعا وجود چنین چیزی و امکاناتی که داره ضروریه. این نرم افزار (پنجره) رو منظورم هست:

2- منبع نرم افزارها و پکیج هایی که از طریق ترمینال یا Synaptic دانلود میشن کجاست؟ آیا امکان دسترسی به لینکش هست (مثلا برای دانلود از طریق ویندوز)؟

با سپاس

1- شما تو اوبونتو system monitor رو داری که همه چی رو بهت میده. بهتر از ویندوز!
۲- منبع سرور‌های اوبونتو هست که به صورت پیشفرض (فکر کنم) از سرور‌های ایران استفاده می‌کنه. اگ می‌خوای ببینی از کجا دانلود میشن و لینکها رو بگیری اسم بسته‌ای رو که میخوام نصب کنی پیدا کن (مثلا تو همون Ubuntu Software Center میده)
این کد رو توی ترمینال بزن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد لیست همه‌ی لینک‌هایی که می‌خوان دانلود شن رو واست میاره.
فقط دقت کن بعد از اینکه دانلود کردی باید فایل ها رو به مسیر

بریزی بعد دوباره همون دستور بالا رو بدون --print-uris اجرا کنی. دیگه دانلود نمیشه و از فایل‌هایی که دانلود کردی نصب می‌کنه.

neopersia
31-05-2012, 12:38
;7025682']با سلام، دو سوال داشتم:

بسته gnome-nettool :

hsn.arami
04-06-2012, 02:08
من یه تازه کار هستم
میخام نسخه 12.04 رو نصب کنم که چه با wubiو چه هنگام بوت شدن زمان نشان دادن لوگو ubuntu گیر میکنه و تصویر برفکی مانند میشه.

32بیت
cpu:intel g620
hard:500 sata3
ram:4gig ddr3
graphic: nvidia gt240 1 gig ddr5
البته نسخه 11.10 رو امتحان کردم همین اتفاق افتادو اینکه من نصبو ب فلش انجام میدم و امکان نصب با dvd driveرو ندارم البته الان رو virtual box نصب شد.
یکی بهم کمک کنه لطفا

thelastblack
04-06-2012, 17:35
دوست عزیز
وقتی لوگوی اوبونتو میاد ، قبل از اینکه گیر کنه میتونی Esc رو بزنی تا پشت صحنش بیاد؟ اگه اومد ببین اونجا چی نوشته بگو

Nocturne
17-06-2012, 14:04
سلام بچه ها میخواستم بپرسم فرمت درایوی که اوبونتو نصب میکنم باید چی باشه؟

ویرایش: تو لینک زیر نوشته یه درایو دیگه هم با فرمت swap لازمه. این درایو رو برای چی باید ساخت و به چه کاری میاد؟

thelastblack
17-06-2012, 14:26
خود پارتیشن ها بهتره ext4 باشن ولی میتونی از چیزای دیگه هم استفاده کنی ولی اصلا توصیه نمیشه. واسه کاربر عادی بهترین گزینه فعلا ext4 هست....
swap هم مثل حافظه مجازی ویندوز هست، همچنین واسه hibernate کردن باید swap بیشتر از مقدار ram باشه چون اطلاعات رم تو swap ریخته میشه....

Nocturne
17-06-2012, 15:30
خود پارتیشن ها بهتره ext4 باشن ولی میتونی از چیزای دیگه هم استفاده کنی ولی اصلا توصیه نمیشه. واسه کاربر عادی بهترین گزینه فعلا ext4 هست....
swap هم مثل حافظه مجازی ویندوز هست، همچنین واسه hibernate کردن باید swap بیشتر از مقدار ram باشه چون اطلاعات رم تو swap ریخته میشه....
1. یعنی من عملا بایستی دو تا درایو جداگانه برای لینوکس بسازم؟
2. رمم سه هست swap رو بزنم 4 گیگ؟!
3. فرقی نمیکنه swap درایو چندم باشه؟ (d برای لینوکس باشه f برای swap) یا حتما باید پشت سر هم باشه؟

MrGee
17-06-2012, 18:04
یعنی من عملا بایستی دو تا درایو جداگانه برای لینوکس بسازم؟
توصیه می شه حداقل 4 تا بسازید یکی برای روت یکی برای swap یکی برای ‎/home و یکی هم برای ‎/boot

رمم سه هست swap رو بزنم 4 مگ ؟
اره خوبه

فرقی نمیکنه swap درایو چندم باشه؟ (d برای لینوکس باشه f برای swap) یا حتما باید پشت سر هم باشه؟
نه فرقی نمی کنه

Nocturne
17-06-2012, 19:33
توصیه می شه حداقل 4 تا بسازید یکی برای روت یکی برای swap یکی برای ‎/home و یکی هم برای ‎/boot

اره خوبه

نه فرقی نمی کنه
ولی اینجا نوشته سه تا: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی این پرتیشن سازی ها حتما باید در جریان نصب اوبونتو شکل بگیره مثل اینی که تو لینک بالا گفته یا اینکه میشه قبل از نصب با برنامه های دیگه انجامش داد؟

MrGee
17-06-2012, 19:50
پارتیشن ‎/boot اختیاری هست ولی توصیه می شه که از اون هم استفاده کنید.
بهتره موقع نصب پارتیشن بندی کنید ولی با برنامه‌های دیگه هم میشه، البته موقع نصب باید روت swap و ... بودن پارتیشن رو مشخص کنید.

khelane
19-06-2012, 20:58
من جدید ترین نسخه ابونتو رو نصب کردم ولی 270 مگابایت باید اپدیت کنم
واقعا لازمه؟!!11
راستی یه اموزش دیدم منو اپلیکیشن همون منو استارت (ویندوز) در بالا صحفه ابونتو هست من ندارم و باید دستی در قسمت دش یا باید برم داخل نرم افزار های نصب شده چطوری این قسمت رو فعال کنم
با سپاس

zanyar.sew
19-06-2012, 21:51
دوستان اگه اوبونتو رو با همون حالت اتوی خودش نصب کنم منظورم اینه که خودش درایورهای مورد نیازش رو بسازه و من فقط حجمش رو مشخص کنم. مشکلی برای هارد و مسائل ریکاوری و ... پیش نمیاد؟
بابا من مساله ایی با این موضوع ندارم لپتاپ قبلی مو میزدم هر بلایی دوست داشتم سرش میاوردم. این لپتاپم وایوس. یه بار هارد رو دستکاری کردم ویندوز نیومد بالا یکی نصب کردم هر کاری کردم نتونستم درایورهاشو درست کنم. همشم مال خودش بود ولی مثلا به باتری گیر میداد و خاموش میشد چه میدونم دستورات fn هیچ کدوم کار نمیکرد. آخرش بردم نمایندگی قشنگ 4 هفته طول کشید پسش بدن. نمیخوام دوباره این مشکل واسم پیش بیاد بدجور حالمو گرفت اون موضوع. الان 4 ماهه تو کف اوبنتوام جرات نصبشو ندارم. اگه کسی مطمئنه جواب ما رو بده.

thelastblack
19-06-2012, 22:04
بهتره که این کار رو نکنید. من تجربه‌ی خوبی با لپ‌تاپ‌های وایو و خصوصا ریکاوری‌شون ندارم! :دی
به نظر من اول از توی ویندوز به مقداری که می‌خواین فضا جدا کنین بعد که تو نصب اوبونتو فقط از همونا استفاده کنین. اینطوری خیلی احتمالش کمه که مشکل پیش بیاد.

Nocturne
20-06-2012, 14:55
دوستان اگه اوبونتو رو با همون حالت اتوی خودش نصب کنم منظورم اینه که خودش درایورهای مورد نیازش رو بسازه و من فقط حجمش رو مشخص کنم. مشکلی برای هارد و مسائل ریکاوری و ... پیش نمیاد؟
بابا من مساله ایی با این موضوع ندارم لپتاپ قبلی مو میزدم هر بلایی دوست داشتم سرش میاوردم. این لپتاپم وایوس. یه بار هارد رو دستکاری کردم ویندوز نیومد بالا یکی نصب کردم هر کاری کردم نتونستم درایورهاشو درست کنم. همشم مال خودش بود ولی مثلا به باتری گیر میداد و خاموش میشد چه میدونم دستورات fn هیچ کدوم کار نمیکرد. آخرش بردم نمایندگی قشنگ 4 هفته طول کشید پسش بدن. نمیخوام دوباره این مشکل واسم پیش بیاد بدجور حالمو گرفت اون موضوع. الان 4 ماهه تو کف اوبنتوام جرات نصبشو ندارم. اگه کسی مطمئنه جواب ما رو بده.

یه فضای unallocated به وجود بیار. میتونی برای مثال از آخرین پارتیشنت جدا کنی. از برنامه Acronis Disk Director Suite استفاده کن (در حالت manual روی درایو کلیک راست کن resize‌رو بزن) یا با خود ویندوز 7 . (کلیک راست روی my computer انتخاب manage انتخاب disk management . کلیک راست روی درایو و انتخاب shrink) بعد اوبونتو رو بذار با بوت سیستم وارد نصبش شو. تو قسمتی برو که درایوها رو دستی درست کنی نه اتوماتیک که خیالتم راحت باشه. حالا برای درست کردن درایوها اون فضای unallocated ت رو انتخاب میکنی... این راهی بود که من دیروز باهاش اوبونتو رو نصب کردم!..

ma@@#
25-06-2012, 15:06
من جدید ترین نسخه ابونتو رو نصب کردم ولی 270 مگابایت باید اپدیت کنم
واقعا لازمه؟!!11
راستی یه اموزش دیدم منو اپلیکیشن همون منو استارت (ویندوز) در بالا صحفه ابونتو هست من ندارم و باید دستی در قسمت دش یا باید برم داخل نرم افزار های نصب شده چطوری این قسمت رو فعال کنم
با سپاس

نه بابا اگه خیلی دلت خواست یه آپدیت واسه ایمپورتنت ها...
بقیه رو خود دانی...اگه کار خاصی نداری بیخیال :11:

من خودم همون که نصب کردم اوبنتورو کلا آبدیتاشو غیر فعال کردم حتی چک هم نکنه....

ma@@#
25-06-2012, 15:16

هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد...
فاییلاتو بریز رو دی وی دی قششنگ اوبنتو رو بذا تو دیویدی رامت قشنگ یه پرینت از آموزش نصبش بگیرو راحت بنصبش...:40:
راستی در این حد که من میدونم درایو ساختن با ویندوز اصلا ایمن نیست و درایوها امکان پریدن دارن ولی تو اوبنتو و مخصوصا دیگر توزیع ها مثل زوزه و...پارتیشن منیجرهای بسیار قدرتمندی هست که من چندبار بدسکتور های هاردمو باهاش کاملا پاک کردم

ma@@#
27-06-2012, 11:41
وقتتون بخیر
بهترین منبع فارسی برای یادیگیری ابونتو چیه دوست عزیز
راستی من داریو هام بجای فرضا اسم khelane نام درایو ها وقتی میخوام تو ترمینال یه فایلی رو کپی کنم باید کلی اعداد که اسم درایو هستند رو بنویسم فرضا درایو هام روش پروپرتیس میزنم اسمش اینجوریه 1025395513 این اعداد گنده نمیشه تغیرش داد به اسم یا شماره های کمتر که حفظ شه با برنامه جی پارتیشن میشه

راستی چه کارهای رو انجام بدم بهتره واسه یادگیری اولیه

وقت شما هم بخیر دوست عزیز

شما میتونید از ویکی کامل وبسایت اوبونتو فارسی استفاده کنید:

نخیر دوسی اون عدد بزرگ حجم باقیمانده ی درایوتون هست شما برای هر درایو به ترتیب
نامهای زیر رو خواهید داشت
sda1
sda2
sda3
....
بعد الان با ترمینال خواستید میتونید اسم و مشخصات دیگرشو با دستور زیر بیارید
sudo fdisk -l

برا یادگیری اولیه برید نرم افزارهای مختلف نصب کنید تو اوبنتو و خصوصا ویکی اوبنتو فارسی رو مطالعه و اجرا کنید..
موفق باشید.

ma@@#
27-06-2012, 11:42
ممنون فرضا من این دستور رو بدم
sudo fdisk -l
بعدش چی بنویستم
فرضا
sudo fdisk -l vahab1

ببینید دستورات ترمینال در لینوکس دو نوع حالت اجرا دارند یکیش با اعمال محدودیت و دیگری بدون محدودیت
شما برای کارهای ساده و کاربری و دسترسی به فایلها و نرم افزارها یا دستورت عمومی نیازی نیست عبارت sudo رو وارد کنید ولی برای کارهایی که دارای محدودیتهایی هستند باید اول دستور sudo بزنید تا ازتون پسورد بخواد و دستورتون رو بدون محدودیت اجرا کنه...
دومین عبارت اگه بخوام ساده بگم یه نرم افزار از پیش نوشته شده هست که با زدن نامش ترمینال از بین صدها نرم افزار اونو پیدا میکنه و اجراش میکنه سپس چیزای دیگه ای مثل -l میزنید یا فاصله میذارید بعد اون یک عبارت دیگر مینویسید این بقیه ای که مینویسید در حقیقت ورودی های اون نرم افزار هستند و شما میتونید با این ورودی ها بهش بگید که قصد دارید چه کاری رو از نرم افزاره بگیرید...ولی شما که نمیدونید اینجا چی باید ینویسید مثلا واسه گرفتن اطلاعات درایو ها پس.........
برای مثال شما الان میخواید بدونید نرررررررررم افزار FDISK چه دستوراتی داره ...:
این کد رو تو ترمینال میزنید:

حله؟!حل نشد برید یه دور دستور fdisk رو تو گوگل بزنید تا کاملا سایتهای فارسی بهتون دربارش اطلاعات از پیش نوشته شده بدهند...
روش یاد گیری همه دستورات اینطوری اصت
البته وبسایتهای آمریکایی در مورد جورج بوش(نام ترمینال اوبنتو) که دیگه غنیییییی هستند اگه بتوونید تو گوگل اینجوری انگلیسی سوال بپرسید که خیلی زودتر به نتیجه خواهید رسید:
how to use bAsh fdisk command
یا
ss64 bash fdisk
.................

mohsen0000000000
01-07-2012, 23:50
سلام
از تو لینوکس به درایوهای ویندوزی دسترسی ندارم.باید چی کار کنم درایوا بازم بیاد.

MrGee
02-07-2012, 00:00
کاری نداره که تو ناتیلوس یا همون فایل‌منجر اوبونتو بالا سمت چپ اسم همه درایوها رو نوشته شما کافی روش کلیک کنید و بعد از وارد کردن پسورد می تونید به اون درایو دسترسی داشته باشید.

mohsen0000000000
02-07-2012, 09:04
ممنون
خب.حالا مخازن رو کپی کردم رو هار میخوام مخازن ابونتو رو نصب کنم.اما مخازن رو نمیشناسه.مشکل چیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و تو بعضی از مربعها ستاره هست این به خاطر چیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MrGee
02-07-2012, 19:26
به پوشه‌ای که فایل‌های deb هستند برید و دکمه open رو بزنید بعد تمام فایل‌های deb تو اون پوشه نصب می شن.
وقتی که یه بسته تازه به مخازن اضافه شده باشه به صورت مربع ستاره دار نشون داده می شه.

mohsen0000000000
03-07-2012, 11:27
ممنون
حالا مخازن رو تو سیناپتیک add کردم اما اخر نصب اونا این ارورها رو میده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و
فکر کنم مخازن به درستی نصب نمیشن.چطور این مشکل حل میشه؟

MrGee
03-07-2012, 12:15
به خاطر مشکل وابستگی اون بسته نصب نمی شه.
اسم بسته رو تو خود برنامه سرچ کنید و از اونجا اون رو نصب کنید تا وابستگی‌های لازم هم باهاش دانلود و نصب بشن.

zanyar.sew
05-07-2012, 10:06
دوستان من خوشبختانه اوبنتو رو با موفقیت بدون اینکه درایور هام مشکلی براشون پیش بیاد نصب کردم.
ولی مشکلات زیادی دارم. در واقع اصلا نمیتونم باهاش کار کنم. زیاد داغ میکنه لپتاپم در حد بازیهای crysis 2 , battlefield3 داغ میشه. باتریشم دقیقا مثل حالت بازی میخوره تقریبا 3 برابر ویندوز حتی بیشتر.
کندیش هم در حدیه که نمیتونم حتی با بروزر کار کنم. البته کند بودنشو مطمنم از حرارت بالاس. انگار دارم بازی میکنم باید همیشه فنم رو های باشه و یا کولپد داشته باشم.
پشت سر همم وایرلسم قطع میشه. هر دو سه دیقه یه بار. مشکل اصلی من اینه. وایرلسم مال دانشگاس و هر بار باید با یوزر و پس کانکت شم که بلافاصله هم وصل نمیشه و بایستی یه دیقه صبر کنم بعد کانکت بشم. غیر از این هم خیلی زود به زود دیس کانکت میشه. من این مشکل رو خیلی خفیفتر با اندروید دارم و قتی با ویندوز کار میکنم بندرت پیش میاد.
به نظرتون مشکلش چیه؟ آیا از کرنله؟ راهی سراغ دارید من بتونم با وایرلسم راحت کارکنم؟

ma@@#
05-07-2012, 14:11
دوستان من خوشبختانه اوبنتو رو با موفقیت بدون اینکه درایور هام مشکلی براشون پیش بیاد نصب کردم.
ولی مشکلات زیادی دارم. در واقع اصلا نمیتونم باهاش کار کنم. زیاد داغ میکنه لپتاپم در حد بازیهای crysis 2 , battlefield3 داغ میشه. باتریشم دقیقا مثل حالت بازی میخوره تقریبا 3 برابر ویندوز حتی بیشتر.
کندیش هم در حدیه که نمیتونم حتی با بروزر کار کنم. البته کند بودنشو مطمنم از حرارت بالاس. انگار دارم بازی میکنم باید همیشه فنم رو های باشه و یا کولپد داشته باشم.
پشت سر همم وایرلسم قطع میشه. هر دو سه دیقه یه بار. مشکل اصلی من اینه. وایرلسم مال دانشگاس و هر بار باید با یوزر و پس کانکت شم که بلافاصله هم وصل نمیشه و بایستی یه دیقه صبر کنم بعد کانکت بشم. غیر از این هم خیلی زود به زود دیس کانکت میشه. من این مشکل رو خیلی خفیفتر با اندروید دارم و قتی با ویندوز کار میکنم بندرت پیش میاد.
به نظرتون مشکلش چیه؟ آیا از کرنله؟ راهی سراغ دارید من بتونم با وایرلسم راحت کارکنم؟

اوبنتو چند مدل معماری داره باید مال مخصوص معماری سی پی یوی خودتو خودت دانلود و نصب میکردی....منم قبلا این مشکلو داشتم
در ضمن من هر سال تابستان نرسیده قشنگ لبتابو وا میکنم و تک تک فن ها و خنک کننده ها رو از هم جدا میکنم و حتی میشورم و میچسبونم سر جاش وگرنه........!!!!!:31:

واسه مشکل وایرلیس نرم افزار wicd زو بنصب . با اون کانکت شو ببی درس میشه؟!

مطمئن باش مشکلات اوبنتو در زمینه هایی که تو الان داری الان دیگه کاملا حل شده...تو بعد یه مدت عاشقش میشی هنوز با قابلیتهاش آشنا نیستی

در ضمن ۲۰۰ پستی شدم !!:دی

pcsoft
05-07-2012, 14:37

اگر دو کارت گرافیک دارین:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با این روش می تونین کارت گرافیک دوم رو خاموش کنید و از اینتل استفاده کنید.

zanyar.sew
05-07-2012, 19:27
اوبنتو چند مدل معماری داره باید مال مخصوص معماری سی پی یوی خودتو خودت دانلود و نصب میکردی....منم قبلا این مشکلو داشتم
در ضمن من هر سال تابستان نرسیده قشنگ لبتابو وا میکنم و تک تک فن ها و خنک کننده ها رو از هم جدا میکنم و حتی میشورم و میچسبونم سر جاش وگرنه........!!!!!:31:

واسه مشکل وایرلیس نرم افزار wicd زو بنصب . با اون کانکت شو ببی درس میشه؟!

مطمئن باش مشکلات اوبنتو در زمینه هایی که تو الان داری الان دیگه کاملا حل شده...تو بعد یه مدت عاشقش میشی هنوز با قابلیتهاش آشنا نیستی

در ضمن ۲۰۰ پستی شدم !!:دی

ممنون میرم امتحان کنم. آخه دوست گرامی داغ شدن مشکل جالبی نیست.
من لپتاپم یه سویچ دستی داره که تو حالت stamina گرافیک رو از کار میندازه تو این حالت لپتاپ خیلی کند میشه و عرض کنم اصلا نمیشه باهاش کرد. تو حالت سپید هم بیش از حد داغ میکنه و مجبورم کولپد استفاده کنم. که همیشه خندم گرفته از کولپد ولی الان ناچارم. حالا نه اینکه این سپید بخواد تو ویندوز مثل جت کار کنه نه فقط اجازه میده گرافیکت کار کنه و پردازنده راحتتر آورکلاک شه.
واسه مشکل وایرلسم این برنامه رو میگیرم ببینم چی میشه امیدوارم بزاره یه چند مگ دانلود بشه بعد قطع شه.

zanyar.sew
05-07-2012, 19:51
اگر دو کارت گرافیک دارین:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با این روش می تونین کارت گرافیک دوم رو خاموش کنید و از اینتل استفاده کنید.
ببخشید من نتونستم این کار رو بکنم. یعنی من بلد نیستم با ترمینال کار کنم. لعنت به وایو میدونستم اینطوریه ها! ولی از صفحه نمایشش خوشم اومد. قبلا یه لنوو داشتم سلطان بود از این مسخره بازیها در نمیاورد!

ma@@#
05-07-2012, 20:09
ببخشید من نتونستم این کار رو بکنم. یعنی من بلد نیستم با ترمینال کار کنم. لعنت به وایو میدونستم اینطوریه ها! ولی از صفحه نمایشش خوشم اومد. قبلا یه لنوو داشتم سلطان بود از این مسخره بازیها در نمیاورد!
من لپتاپم یه سویچ دستی داره که تو حالت stamina گرافیک رو از کار میندازه تو این حالت لپتاپ خیلی کند میشه و عرض کنم اصلا نمیشه باهاش کرد

ترفند جالبیه ولی
کارت گرافیکت باید ۲تا باشه که ایکسترنالرو خاموش کنه .و گرنه بدون کارت که کار نمیکنه!...توو لبتاب هم که فقط ۱ کارت گرافیک هست دیگه!مال تو چجور لبتابیه که با کارت گرافیگ خاموش کار میکنه!!!!!!!!!!!!!؟!!!!!!

کار با ترمینال کپی کردنه دیگه!کدی که گذاشتن رو کپی خط به خط کپی کن اینترو بزن اجرا شه البته گاها پسورد میخواد که باید پسورد بدی البته ستاره فلان نشون نمیده ها ولی تایپ میشه(اینو واسه این گفتم که من خودم اوایل کلی اعصابم خورد شده بود که چرا نمیتونم پسوردو وارد کنم!آخرسر فهمیدم وارد میشه :9:)

هههه ههع ۲ ستاره شدم اگه نباشم جام خالی میمونه!!!!!!:6:

pcsoft
05-07-2012, 20:45

فکر می کنم شما هم دو تا کارت گرافیک دارین:1- Stamina(کارت گرافیک ضعیف تر(اینتل معمولا) برای استفاده روی باطری) 2- High Speed: کارت گرافیک قوی تر. برای اجرای بازی ها
روشش هم راحته

zanyar.sew
05-07-2012, 22:57
ترفند جالبیه ولی
کارت گرافیکت باید ۲تا باشه که ایکسترنالرو خاموش کنه .و گرنه بدون کارت که کار نمیکنه!...توو لبتاب هم که فقط ۱ کارت گرافیک هست دیگه!مال تو چجور لبتابیه که با کارت گرافیگ خاموش کار میکنه!!!!!!!!!!!!!؟!!!!!!

کار با ترمینال کپی کردنه دیگه!کدی که گذاشتن رو کپی خط به خط کپی کن اینترو بزن اجرا شه البته گاها پسورد میخواد که باید پسورد بدی البته ستاره فلان نشون نمیده ها ولی تایپ میشه(اینو واسه این گفتم که من خودم اوایل کلی اعصابم خورد شده بود که چرا نمیتونم پسوردو وارد کنم!آخرسر فهمیدم وارد میشه :9:)

هههه ههع ۲ ستاره شدم اگه نباشم جام خالی میمونه!!!!!!:6:

اینکه نگفتم دو تا داره احساس کردم لازم نیست اشاره کنم. واقعا هم لازم نیست!!!
در کل منظورم این بود نمیشه از این سویچ استفاده کرد و بایستی جداگانه غیر فعالش کرد چون سیستم و سیستم عامل خیلی کند میشن و کار کردن باهاش تقریبا غیر ممکنه. تو لپتاپهای وایو و توشیبا این سویچ یه سری تغییرات دیگه هم میده. دستوراتی هم که دوستمون گفتن رو وارد کردم ولی not found داد. قبلا یه سری کارای کوچیک با ترمینال کردم کپی کردن رو بلدیم!!! شایدم بلد نیستم!
ولی انصافا داغ میکنه ها! وقتی برمیگردم تو ویندوز تا 4 5 دقیقه فنم با آخرین سرعت ممکنه کار میکنه بعد برمیگرده حالت معمولی.
این وایرلس بدجور حال منو گرفته برنامه ایی هم که شما گفتین چیز خاصی که نداره هیچ تفاوتی ایجاد نمیکنه که!
آدم روش نمیشه اینقدر سوال بپرسه. باید ببخشید. :41:
شما از ------ فایر استفاده میکنین؟ چجوری تو لینوکس میشه ازش استفاده کرد؟ من فکر اینجاشو نکرده بودم و پ ان نگرفتم تا حالا نشده 2 ماهه بگیرم این سری 6 ماهه گرفتم به ضررم تموم شد. این از بخت بد ما.

MrGee
05-07-2012, 23:17
مدل لپ‌تاپ‌تون رو بگید.
من متوجه نشدم شما چه جوری با وایرلس به اینترنت وصل می شید. اول به وایرلس وصل می شید بعد با یه کانکشن vpn به اینترنت؟
در این صورت باید فایل‌های لاگ سیستم رو نگاه کنید و ببینید چه اروری میده
وقتی می خوایید وصل بشید این دستورها رو تو دوتا ترمینال جدا بزنید و نتایج رو تو سایت paste.debian.net بزارید و لینکش رو بدید ببینیم میشه کاری کرد یا نه.
sudo tail -f /var/log/syslog
sudo tail -f /var/log/messages

zanyar.sew
06-07-2012, 10:23
مدل لپ‌تاپ‌تون رو بگید.
من متوجه نشدم شما چه جوری با وایرلس به اینترنت وصل می شید. اول به وایرلس وصل می شید بعد با یه کانکشن vpn به اینترنت؟
در این صورت باید فایل‌های لاگ سیستم رو نگاه کنید و ببینید چه اروری میده
وقتی می خوایید وصل بشید این دستورها رو تو دوتا ترمینال جدا بزنید و نتایج رو تو سایت paste.debian.net بزارید و لینکش رو بدید ببینیم میشه کاری کرد یا نه.
sudo tail -f /var/log/syslog
sudo tail -f /var/log/messages

vpcse17gg

بله اول باید به وایرلس با یه کد امنیتی پیش فرض وصل میشیم و بعد یوزر و پسورد مختص به خودمون رو با و پ ن وارد میکنیم. من با موبایلم که مسلما ضعیفتره به ندرت این مشکل رو دارم. با کابل که وصل بشم این مشکل پیش نمیاد ولی من کابل ندارم و فقط آپدیت ها رو باهاش انجام دادم گفتم بلکه بهتر بشه که نشد. البته یه مقداری بهتر شد. ولی باز هم نهایتا 5 یا 10 دقیقه کار میکنه.

ma@@#
06-07-2012, 17:18
اینکه نگفتم دو تا داره احساس کردم لازم نیست اشاره کنم. واقعا هم لازم نیست!!!
عجب لبتاب جالبی داری!!! من که فکر میکردم رو لبتابا نمیشه اکسترنال وصل کرد!!!؟!؟!؟

در کل منظورم این بود نمیشه از این سویچ استفاده کرد و بایستی جداگانه غیر فعالش کرد چون سیستم و سیستم عامل خیلی کند میشن و کار کردن باهاش تقریبا غیر ممکنه. تو لپتاپهای وایو و توشیبا این سویچ یه سری تغییرات دیگه هم میده. دستوراتی هم که دوستمون گفتن رو وارد کردم ولی not found داد. قبلا یه سری کارای کوچیک با ترمینال کردم کپی کردن رو بلدیم!!! شایدم بلد نیستم!
ولی انصافا داغ میکنه ها! وقتی برمیگردم تو ویندوز تا 4 5 دقیقه فنم با آخرین سرعت ممکنه کار میکنه بعد برمیگرده حالت معمولی.

:37:

این وایرلس بدجور حال منو گرفته برنامه ایی هم که شما گفتین چیز خاصی که نداره هیچ تفاوتی ایجاد نمیکنه که!

از چییی میتونه باشههههه !!‌؟!! ببین.. نوع پسورود دهی رو عوض کن!احتمال ۵۰ درصد از اونه!از
edit connrections >>>>> wireless >>name wifie daneshgah>>Edit>>wireless security>security

آدم روش نمیشه اینقدر سوال بپرسه. باید ببخشید. :41:

انشالا یه روز خدمت میرسیم

شما از ------ فایر استفاده میکنین؟ چجوری تو لینوکس میشه ازش استفاده کرد؟ من فکر اینجاشو نکرده بودم و پ ان نگرفتم تا حالا نشده 2 ماهه بگیرم این سری 6 ماهه گرفتم به ضررم تموم شد. این از بخت بد ما.

pcsoft
06-07-2012, 18:46
عجب لبتاب جالبی داری!!! من که فکر میکردم رو لبتابا نمیشه اکسترنال وصل کرد!!!؟!؟!؟

:37:

اکسترنال چیه لپ تاپ دو تا کارت گرافیک داره. نمونه لپ تاپ Lenovo Y560 . یک کارت گرافیک ATI Mobility HD 5730 و یک گرافیک Intel HD Graphics داره. و میشه بین اینها سوییچ کرد.

tonypb
07-07-2012, 16:46
سلام.
من قبلا ویندوز xp و 7 رو نصب داشتم که فکر کنم فایل بوت تو درایو اکس ‍بی بود.
بعد اوبنتو رو رو درایو xp نصب کردم.که فایل بوت از بین رفت.و گراب هم سون رو نمیشناسه.
من میخوام با بوتلودر ویندوز بالا بیاد و بین اوبنتو و ویندوز یکی رو انتخاب کنم.ویندوز ریبیر هم نشد.
الان فقط به اوبنتو دسترسی دارم.چی کار کنم؟

ma@@#
08-07-2012, 12:53
سلام.
من قبلا ویندوز xp و 7 رو نصب داشتم که فکر کنم فایل بوت تو درایو اکس ‍بی بود.
بعد اوبنتو رو رو درایو xp نصب کردم.که فایل بوت از بین رفت.و گراب هم سون رو نمیشناسه.
من میخوام با بوتلودر ویندوز بالا بیاد و بین اوبنتو و ویندوز یکی رو انتخاب کنم.ویندوز ریبیر هم نشد.
الان فقط به اوبنتو دسترسی دارم.چی کار کنم؟

بوت لودر ویندوز کلا توانایی شناسایی سیستم عاملهای های لینوکس رو نداره!
گراب اصولا باید میشناخت حالا که نشناخته اگه شانس باهات یار باشه بوت لودر ویندوز حفت تو درایو خودشه..پس امتحان کن این روشو

ببین اول باید از لیست درایوهات رو به دست بیاری کلیدای Ctrl+Alt+T رو بزن بعد تو ترمینال ظاهر شده این کد رو بذار:

یه خروجی شبیه این خواهد داشت:

مشاهده میکنی که در این مثال * جلوی /dev/sda1 هست پس ......
.......

کد زیر رو تو ترمینال میذاری تا فایل تنظیمات گراب رو دستی ویرایش کنی.....

سپس در آخر فایل متنی باز شده
کد زیر رو قرار داده و ذخیره میکنی :

pedramb66
08-07-2012, 17:29
سلام.
من میخوام اوبونتو 12.04 نصب کنم.ولی هنگام نصب پارتیشن های هاردم رو نشون نمیده.
دو تا هارد دارم میخوام رو هارد ۳۰۰ گیگی نصب کنم که چند تا پارتیشن داره ولی هیچ کدوم رو تو قسمن install نشون نمیده در صورتی که تو خود file manager نشون میده.من نمیدونم چی کار کنم.یکی از پارتیشن هارو هم ext3 کردم که شاید نشون بده ولی نداد.هارد ۱ ترا هم خوب نشون میده ولی ۳۰۰ گیگ رو نه.اصلا میزنه خالیه.
چه کار کنم؟
ممنون

ma@@#
10-07-2012, 16:47
سلام.
من میخوام اوبونتو 12.04 نصب کنم.ولی هنگام نصب پارتیشن های هاردم رو نشون نمیده.
دو تا هارد دارم میخوام رو هارد ۳۰۰ گیگی نصب کنم که چند تا پارتیشن داره ولی هیچ کدوم رو تو قسمن install نشون نمیده در صورتی که تو خود file manager نشون میده.من نمیدونم چی کار کنم.یکی از پارتیشن هارو هم ext3 کردم که شاید نشون بده ولی نداد.هارد ۱ ترا هم خوب نشون میده ولی ۳۰۰ گیگ رو نه.اصلا میزنه خالیه.
چه کار کنم؟
ممنون

تو اون عکس که گذاشتی device for boot loader installation رو بذا رو هارد ۳۰۰ ببین میاره؟
نیاورد چک کن ببین دیسکت کامل دانلود شده(از دیسک اوبنتو فایل ایزو بگیر بعد با تورنت مخصوص به خودش چکش کن)

geysar
10-07-2012, 19:05
چرا من ترمینال این ابونتوی جدید را پیدا نمیکنم کجا رفته ؟:41:

pedramb66
10-07-2012, 22:11
تو اون عکس که گذاشتی device for boot loader installation رو بذا رو هارد ۳۰۰ ببین میاره؟
نیاورد چک کن ببین دیسکت کامل دانلود شده(از دیسک اوبنتو فایل ایزو بگیر بعد با تورنت مخصوص به خودش چکش کن)

نه نمیاره.
کامل دانلود دانلود شده.چون قبلا یه بار یه جا دیگه نصب کرده بودم.راستیتش یه بارنصب کردم ولی گراب خراب شد.مجبور شدم گراب رو تعمیر کنم با یه سری دستور تو ترمینال که یه مشته mount و unmount هم جزش بود.
ممکنه مشکل از اون باشه؟؟؟

FerineFast
11-07-2012, 11:06
چرا من ترمینال این ابونتوی جدید را پیدا نمیکنم کجا رفته ؟:41:

روی Dash کلیک کنید
و تایپ کنید Terminal
میتونید هم با Drag & Drop بزاریدش توی منوی Unity

ma@@#
11-07-2012, 11:43
نه نمیاره.
کامل دانلود دانلود شده.چون قبلا یه بار یه جا دیگه نصب کرده بودم.راستیتش یه بارنصب کردم ولی گراب خراب شد.مجبور شدم گراب رو تعمیر کنم با یه سری دستور تو ترمینال که یه مشته mount و unmount هم جزش بود.
ممکنه مشکل از اون باشه؟؟؟

قبل از نصب ایارو اچرا کن ببینیم چی میشه :|

ma@@#
11-07-2012, 11:53
روی Dash کلیک کنید
و تایپ کنید Terminal
میتونید هم با Drag & Drop بزاریدش توی منوی Unity

هر جا که بودید اگر موس هم نداشتید با کلیدهای CTRL+ALT+T میتوانید صاحب یه دسگاه ترمینال شوید
حتی اگه سیستم هنگ کرد با کلیدهای CTRL+ALT+F1 الی F6 تماس حاصل فرمایید
همچنین برای بازگشت به محیط گرافیکی CTRL+ALT+F7

pedramb66
13-07-2012, 13:36
قبل از نصب ایارو اچرا کن ببینیم چی میشه :|

سلام.
جواب نداد.من واقعا نمی دونم چرا پارتیشن ها رو نمیشناسه.تو برنامه gparted هارد 300 گیگ رو زده 279 گیگ unlocated...نمیدونم چرا اینجوریه.تو home folder کامل پارتیشن ها هست و میتونم توشون بگردم ولی تو gparted و قسمت install اصلا نیست...

MrGee
13-07-2012, 15:55
احتمالا داره پارتیشن تیبل شما دچار مشکل شده باشه با برنامه testdisk یه بار چک کنید ببینید مشکل حل می شه یا نه

iMacs
17-07-2012, 21:25
سلام دوستان من برای اوبونتو ۱۲.۰۴ خودم گنوم ۳ و نصب کردم ولی پنجره ها و نمیشه زد زیر صفحه؟

ma@@#
17-07-2012, 22:31
سلام دوستان من برای اوبونتو ۱۲.۰۴ خودم گنوم ۳ و نصب کردم ولی پنجره ها و نمیشه زد زیر صفحه؟

گنوم چند نوعه ! یکیشو کانونیکال توسعه میدی
یکیشو گنوم شل توسعه میدی
یکیشم ناول توسعه میدی
اونی که بیشترین شباهت رو به ویندوز داره مال ناوله
اسمش هم cinnamon هست
سایتشم اینه
نصب کردناشو هم خودتون بیشتر از ما بلدید ;)
این یکیا یکم متفاوت هستن فکنم گنوم شل نصب کردید که دکمه مینیمایز نداره!
البته تو قسمت لوگین بغل یوزر یه دکمه ای هست دسکتاپهای مختلف رو اجرا میکنه(اونایی که نصب هستن البته) یه نگاهی بهش بنداز بعد...

MrGee
17-07-2012, 22:36
فکر کنم با برنامه gnome tweak tool میشه دکمه مینیمایز رو به پنجره‌ها اضافه کرد. البته همون طور که از اسم برنامه معلومه باهاش کارهای بیشتری هم میشه کرد.

iMacs
20-07-2012, 11:16
سلام دوستان من اوبونتو ۱۲.۰۴ دارم و گنوم ۳ و نصب کردم مدتیه کار میکنم باهاش الان محیطش ساده شده
رفتم در حین لاگین گنوم و انتخاب کردم همیشه خوب بوده الان ساده شده چیکار کنم تعمیر بشه؟

ma@@#
21-07-2012, 01:52
سلام دوستان من اوبونتو ۱۲.۰۴ دارم و گنوم ۳ و نصب کردم مدتیه کار میکنم باهاش الان محیطش ساده شده
رفتم در حین لاگین گنوم و انتخاب کردم همیشه خوب بوده الان ساده شده چیکار کنم تعمیر بشه؟

باید به جای گنوم اوبنتو رو امتخاب میکردید
نبود!؟ برید اوبونتو دسکتاپ رو بنصبید
توصیه میکنم cinamon رو انتخاب کنید

saeediranzad
21-07-2012, 14:10
سلام
من دوتا ویندوز روی لپتاپم دارم:7و8. میخواهم به جای ویندوز 8، اوبانتو یا هر ورژن دیگه ای از لینوکس را نصب کنم. آیا امکان Dual Boot کردن لپتاپ با ویندوز7 و لینوکس وجود داره؟
تفاوت انواع لینوکس را از کجا میتونم پیدا کنم؟ یعنی از نظر کاربر؟

MrGee
21-07-2012, 15:02
چرا امکان نداره. این کار خیلی ساده‌س کافیه بعد از نصب ویندوز لینوکس رو نصب کنید. لینوکس خودش ویندوز ۷ رو تشخیص می ده.
برای فهمیدن تفاوت لینوکس‌ها باید خوب سرچ کنید.
ولی اگه می خوایید توزیع مناسب برای شروع رو پیدا کنید من ابونتو یا مینت رو پیشنهاد می کنم.

ma@@#
21-07-2012, 15:08
سلام
من دوتا ویندوز روی لپتاپم دارم:7و8. میخواهم به جای ویندوز 8، اوبانتو یا هر ورژن دیگه ای از لینوکس را نصب کنم. آیا امکان Dual Boot کردن لپتاپ با ویندوز7 و لینوکس وجود داره؟
تفاوت انواع لینوکس را از کجا میتونم پیدا کنم؟ یعنی از نظر کاربر؟

بعله بعله شما هر چی سیستم میخوای نصب کن بعد لینوکس رو نصب کن خودش اونیکی سیستم عاملهاتونو پیدا و به بوتش اضافه میکنه!
فکر کنم شما بهتره اول از پارسیکس شروع کنید توزیعی هست که به دست خود ایرانی ها توسعه میابه و مطمعنا علاقه مند خواهید شد...

تفاوتهای بین توزیعات مختلف رو مد نظر نگیرید چون در دنیای اوپن سورس هر امکانی رو میشه در هر مکانی ایجاد کرد بیشتر به راحتی بیندیشید و علاقه خودتون مثلا اوبنتو با مینت این تفاوت رو به ظاهر داره که توش کدک های فایلهای مشهور صوتی و تصویری نیست و یا از میز کار(طراحی صفحه نمایش و محیط گرافیکی پیشفرض)گنوم به جای سینامون اسفاده میکنه که شما میتونید اگر خواستید سینامون رو خودتون روش دانلود ونصب کنید!

saeediranzad
22-07-2012, 09:37
سلام دست شما درد نکنه . ممنون از پاسختون. من اصلاٌ هیچی از لینوکس بلد نیستم. داشتم یه کتاب درباره امنیت در لینوکس میگرفتم که هرکاری کردم نتونستم دانلودش کنم؛ یعنی وسط کار قطع میشه. (به لطف اینترنت ملی، مذهبی!) 53 مگ بود. فعلاً دارم کتاب و مقاله جمع میکنم که از روش بخونم.

ma@@#
24-07-2012, 14:48
سلام دست شما درد نکنه . ممنون از پاسختون. من اصلاٌ هیچی از لینوکس بلد نیستم. داشتم یه کتاب درباره امنیت در لینوکس میگرفتم که هرکاری کردم نتونستم دانلودش کنم؛ یعنی وسط کار قطع میشه. (به لطف اینترنت ملی، مذهبی!) 53 مگ بود. فعلاً دارم کتاب و مقاله جمع میکنم که از روش بخونم.

توصیه اکید دارم از Internet Download manager در ویندوز واسه دانلود فایلها استفاده کنید...
و اگر به قطع نشدن پی در پی اینترنت در دانلود رایگان شبانه اطمینان ندارید
دیسک های حجیم توزیعات لینوکس رو با نرم افزارهای bittorrent یا utorrent دانلود کنید(که باید فایل *.torrent مربوطه رو از اف تی پی سرورهای هر توزیع پیدا و به این نرم افزارها بدید)...

saeediranzad
25-07-2012, 08:31
ممنون. باهر زحمتی بود با خود کروم گرفتم. مطلب زیاد جمع کردم. باید بنشینم بخونم.

thelastblack
25-07-2012, 08:34
ممنون. باهر زحمتی بود با خود کروم گرفتم. مطلب زیاد جمع کردم. باید بنشینم بخونم.

توصیه میکنم حتما فایلا رو با sha چک کنی تا مطمئن شی. تورنت دانلود کنی فایلت حتما درسته چون خودش چک میشه آخر دانلود ولی الان که با کروم گرفتی حتما خودت یه چک بکن قبل از نصب

saeediranzad
25-07-2012, 10:18
Sha چی هست؟ من هنوز شروع نکردم. اینها هم فایل خوندنیه، نه اجرا کردنی. همه اش PDF. هنوز هیچ توزیعی را دانلود نکردم.

thelastblack
25-07-2012, 10:26
Sha چی هست؟ من هنوز شروع نکردم. اینها هم فایل خوندنیه، نه اجرا کردنی. همه اش PDF. هنوز هیچ توزیعی را دانلود نکردم.

پس فعلا هیچی! :دی
ولی فایلای توزیعی که میخوای دانلود کنی (اگه میخوای دانلود کنی، البته!) رو حتما با تورنت بگیر مطمئن‌تره...
sha هم یه روش checksum بدست اوردن هست. تو این روش هر فایل یه رشته‌ی مخصوص به خودش تولید میکنه. تو واسه فایلی که دانلود کردی sha (حالا هر ورژنی) رو در میاری، بعد میری با اونی که تو سایت توزیع زده مقایسه میکنی. اگه رشته‌ات با اونی که تو سایت هست یکی بود یعنی فایل کاملا درست دانلود شده ولی اگه فرق میکرد یعنی فایلت خرابه.
تورنت این کار رو خودش انجام میده ولی اگه خودت دانلود میکنی باید دستی انجام بدی.
البته هیچ اجباری نیست ها! فقط برای اطمینان بیشتر باید انجام بدی. من خودم همیشه چک میکنم.

ma@@#
25-07-2012, 15:49

فففففففففففففف!!فقطط توزیع اگه خواستی ابدا با کروم دانلود کنیا!!! بیچیره میکنه آدمو!
این توصیه thelastblack رو هم جدی بگیرید وگرنه احتمال کوبیدن سرتون به دیوار بعد از دانلود فایل بسیار بالا میره!!!!!!!‌ :o

اگه نتتون هی قطع و وصصل میشه و سرعت دانلود کمتر از ۱۰۰ کیلوبایت در ثانیه باشه توزیع رو حتماا با تورنت دانلود کنید
و اگرنه با INTERNET DOWNLOAD MANAGER نسخه ای که کرکش رو هم برای دانلود گذاشتن رو استفاده کنید و بعد هم با MD5 یا SHA چک کنید
البته میشه یه بار با اون نرم افزارا که بالا گفتم و روشی که توضییح دادم خیلی راحت از صحت فایل دانلودی اطلاع پیدا کرد(و خوبی این روش تو سرعت بالاست)
اگه بخوای میتونی با سرعت کم از همون اول بصورت تورنت دانلود کنید

saeediranzad
26-07-2012, 09:23
سلام و سپاس از دوستان!
فعلاً به این نتیجه رسیدم که Linux Mint13.0 نصب کنم. دانلود منیجر دارم. روی Win7، Orbit و روی Win8، FDM دارم. تورنت تا حالا کار نکردم.
راهنماش را گرفتم. انگار همه چی را نوشته. امشب بخونم؛ فردا دانلود کنم.
فایل ایزو را نمیشه روی فلش مموری زد(Burn)؛ نه؟ بخوام رو فلش بزنم، مثل هارد میمونه؛ نه؟ یعنی اول دی وی دی بزنم؛ بعد رو فلش نصب کنم؟
خودش گفته با MD5 چک کن. لینک دانلود هم داده.

thelastblack
26-07-2012, 13:23
میشه ایزو رو هم رو فلش زد ولی شاید کار نکنه شاید هم بکنه. یه ایزو بستگی داره. البته اکثر توزیع های لینوکس رو رو فلش بزنی کار میکنن.
واسه زدن رو فلش هم برنامه داریم. دقیقا یادم نیست اسمش چی بود ولی تو اینترنت بگردی هست. البته واسه ویندوز میگم چون اکثر توزیع های لینوکس ابزار dd رو به صورت پیش فرض واسه این کار دارن.
md5 هم چک کنی فرقی نداره. فقط چک کن! ولی بازم میگم بهتره که تورنت دانلود کنی... اصلا هم سخت نیست. فایل .torrent رو از سایت توزیع بگیر. بعد برنامه‌ی utorrent رو دانلود کن. حالا با این برنامه اون فایل رو باز کن و لگو که میخوای کجا دانلود رو بریزه، همین! :دی

rootnt
26-07-2012, 14:48
unetbootin
ابزار ریختن iso روی فلش

ma@@#
27-07-2012, 10:06
سلام و سپاس از دوستان!
فعلاً به این نتیجه رسیدم که Linux Mint13.0 نصب کنم. دانلود منیجر دارم. روی Win7، Orbit و روی Win8، FDM دارم. تورنت تا حالا کار نکردم.

idm که میگم هی دو برابر سرعت دانلود منیجر های دیگر همچون fdm فایلهارو دانلود میکنه واسه اون...

unetbootin
ابزار ریختن iso روی فلش

بسیار ممنوننننننننننننننننننننن چسبید!!!:4:

saeediranzad
27-07-2012, 16:09
سلام و سپاس. گرفتم!
با تورنت پلاگین FDM گرفتم. گمون کنم سالمه؛ ولی MD5 نه در ویندوز 7 کار میکنه، نه در 8. نتونستم چک کنم.
چه کار کنم، بزنم؟

thelastblack
27-07-2012, 16:24
fdm دیگه چیه؟ تورنت خودش فایل رو درست دانلود میکنه. اگه دانلود تموم شده روش راست کلیک کنی یه گزینه‌ای مثل check data یا check file هست. اونو که بزنی محتویات دانلود شده با سرور چک میشه اگه جاییش اشکال داشت دوباره دانلود میشه (فقط تیکه‌های خراب).
اگه تورنت دانلود میکنی نیاز نیست md5 چک کنی...

saeediranzad
28-07-2012, 10:32
سلام
با موفقیت نصب شد. بدون کمک متخصصین خارجی!
بقیه پرسشهام را در تاپیک "شروع کار با لینوکس" میپرسم. فقط Mint تاپیک نداره؟ یا با همین Ubuntu مشترکه؟

geysar
04-08-2012, 05:52
چطوری میتونم در ابونتو مک ادرس راتغییر بدم

thelastblack
04-08-2012, 07:28
تو همون تنظیمات کانکشن یه چیزی دیدم واسه مک آدرس، از اونجا تغییر نمیکنه؟

saeediranzad
04-08-2012, 16:23
Unix users can also change their local MAC address using the ifconfig command (after all, Mac OS X is based on Unix).
این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])درباره تغییر مک آدرس توضیح میده.

Tom Clancy's
05-08-2012, 11:41
سلام دوستان
من میخوام یه فایلی رو اجرا کنم منتها یه فایلی نیاز داره که پیدا نمیکنه !
ممکنه بگید چطور میتونم این مشکل رو حل کنم یا اسم پکیجش رو بگید که دانلود کنم

/usr/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.11' not found

saeediranzad
06-08-2012, 07:52
سلام
package manager را امتحان کردی؟ همین GLIB را تایپ کن. بعد میفهمی که نصب داری یا آخرین ورژنش را داری یانه.

ma@@#
08-08-2012, 15:47
سلام دوستان
من میخوام یه فایلی رو اجرا کنم منتها یه فایلی نیاز داره که پیدا نمیکنه !
ممکنه بگید چطور میتونم این مشکل رو حل کنم یا اسم پکیجش رو بگید که دانلود کنم

/usr/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.11' not found

درست نشد برو ای لینک

ma@@#
08-08-2012, 16:24
دوستان میتونید کمکم کنید؟هر چی میزنم در حالت پروسه میمونه و پرینت نمیشه اصلا دستورات به پرینتر ارسال نمیشه!

safir_filthy
21-08-2012, 21:39
من برای لینوکسم به مشکل برخوردم به این معنا که نمیتونم بوت همزمان اون و ویندوز رو تنظیم کنم...شما راه حلی برای این مسئله دارید؟
و یک مشکل دیگه هم مبنی بر ازیاد بردن رمز یوزر و نحوه دسترسی به روت رو دارم

thelastblack
22-08-2012, 03:14
مشکل اول رو بهتر توضیح بدین. ویندوز تو منو نیست یا لینوکس? ولی در کل دنبال تعمیر گراب باشین.
واسه دسترسی به روت تو ترمینال بزنین sudo su بعد پسورد بدین و حالا روت هستین.
واسه پسورد هم از منوی بوت برین تو ریکاوری و سیستم رو با روت بالا بیارین. حالا دستور passwd user رو بزنین که جای user اسم یوزر خودتونو نوشتید.

pcman2012
27-08-2012, 11:22
سلام من الان ویندوز 8 دارم و می خوام ابونتو رو روی virtual box بریزم چجوری می تونم اون رو توی یه درایو بریزم.
ممنون
SOME THING ELSE انتخاب میکنم.
داخل ..... وطن دانلود هستش نمی دونم چرا ایجوری میشه .هر کاری کردم عکس رو نشون نمی داد لینک دادم بالاخره.کلا نمیشه اینجا انگلیسی نوشت وطن دانلود نه؟

MrGee
27-08-2012, 16:58
لازم نیست درایوی رو اختصاص بدید کافیه یه ماشین مجازی جدید ایجاد کنید و تو قسمت cd dvd آدرس iso یا درایوی رو که ابونتو روش رایت شده رو بدید. یه لینک از ویکی ابونتو فارسی
آموزش نصب دیسک زنده اوبونتو ( کوبونتو ) روی VirtualBox ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pcman2012
27-08-2012, 18:26
توی ماشین مجازی اتفاقی برای هارد و پارتیشن واطلاعاتم نمیوفته؟

MrGee
27-08-2012, 18:30
تو ماشین مجازی از یه هارد مجازی که اندازه‌ش رو خودتون تعیین می کنید استفاده می شه و شما با خیال راحت می تونید هر بلایی که دلت‌تون خواست سر این هارد مجازی بیارید.

Meysam Raz
06-09-2012, 13:36
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من ابوننتو رو نصبیدم اما وسط نصب در قسمت نصب زبان ارور داد و قبل از اینکه بخونمش رفت و سیستم قفل شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم سیستم ریستش کردم وخواستم از اول بنصبم
اما مشکل اینه که وقتی گزینه اینیستال رو میزنم لینوکس لود میشه و میاد بالا و یه یوزرنیم و بعد از زدن اون و اوکی کردن یه پسورد میخواد که هرچی میزنم دوباره یوزر و بعد پسورد میخواد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در هردوحالت یوزر و پسورد خواستن بالاش نوشته tester چیکار کنم؟
چجوری میشه این درایوش رو فرمت کرد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

thelastblack
06-09-2012, 15:43
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من ابوننتو رو نصبیدم اما وسط نصب در قسمت نصب زبان ارور داد و قبل از اینکه بخونمش رفت و سیستم قفل شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم سیستم ریستش کردم وخواستم از اول بنصبم
اما مشکل اینه که وقتی گزینه اینیستال رو میزنم لینوکس لود میشه و میاد بالا و یه یوزرنیم و بعد از زدن اون و اوکی کردن یه پسورد میخواد که هرچی میزنم دوباره یوزر و بعد پسورد میخواد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در هردوحالت یوزر و پسورد خواستن بالاش نوشته tester چیکار کنم؟
چجوری میشه این درایوش رو فرمت کرد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مطمئنی اوبونتو رو نصب نکردی؟ یعنی مطمئنی الان داری از روی نصبش میای بالا نه از روی هاردت؟
این یوزر پسورد رو موقع نصب نخواسته بود؟ دادی؟

Lord Farshad
06-09-2012, 21:01
درود.

میگم پیشتر که اوبونتو نصب کرده بودم، این مشکل رو نداشتم. چرا توی این نسخه ی آخر همه جا لانچر هست، مثلا قبلا اگه فایرفاکس رو باز میکردیم، خودش به صورت معمول و عادی (نه فول اسکرین کردن و ...) در حالت عادی همیشه به همون سایز کل صفحه بود اما الان همیشه لانچر اون گوشه هستو این باعث میشه سایزها بهم بخوره. نمیشه درستش کرد ؟

شاد و پیروز و سربلند باشید.

Hapoofesgeli
06-09-2012, 21:17
درود.

میگم پیشتر که اوبونتو نصب کرده بودم، این مشکل رو نداشتم. چرا توی این نسخه ی آخر همه جا لانچر هست، مثلا قبلا اگه فایرفاکس رو باز میکردیم، خودش به صورت معمول و عادی (نه فول اسکرین کردن و ...) در حالت عادی همیشه به همون سایز کل صفحه بود اما الان همیشه لانچر اون گوشه هستو این باعث میشه سایزها بهم بخوره. نمیشه درستش کرد ؟

سلام
میتونید برید به system setting اونجا به appearance برید و تو تب behavior و auto hide ش رو فعال کنید.البته تا اونجایی که یادمه تو نسخه های قبل هر وقت میرفتیم دسکتاپ خودش میومد اما این نسخه نمیاد...

Meysam Raz
07-09-2012, 07:19
مطمئنی اوبونتو رو نصب نکردی؟ یعنی مطمئنی الان داری از روی نصبش میای بالا نه از روی هاردت؟
این یوزر پسورد رو موقع نصب نخواسته بود؟ دادی؟
بلک ابونتو هستش
از روی هارد نمیاد چون وقتی دی وی دی رو در آوردم بالا نیومد
اما من گزینه اینیستال رو که میزنم بجای رفتن به قسمت ستاپ[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مستقیم خود ابونتو رو لود میکنه و همون داستان پسورد
در طول نصب هم همونطوری که گفتم به پسورد دادن نرسید و نصب متوقف شد
اما نگفتید راهی یا برنامه ای هست که اون دوتا درایو رو فرمت کرد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مخصوصا از ویندوز تا با اینکار از اول اینو بریزم

Truth_Is_Beautiful
07-09-2012, 09:17
اما من گزینه اینیستال رو که میزنم بجای رفتن به قسمت ستاپ[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مستقیم خود ابونتو رو لود میکنه و همون داستان پسورد
اما نگفتید راهی یا برنامه ای هست که اون دوتا درایو رو فرمت کرد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مخصوصا از ویندوز تا با اینکار از اول اینو بریزم
اگر با خودِ دی وی دی اوبونتو را بالا بیارید می تونید فایل سیستم ها رو فرمت کنید و دوباره نصب را انجام بدید.
اگر آن درایوهای ویندوز به فایل سیستم های لینوکس تبدیل شده باشه فکر نکنم بتونید از طریق ویندوز فرمت کنید.

thelastblack
07-09-2012, 15:42
بلک ابونتو هستش
از روی هارد نمیاد چون وقتی دی وی دی رو در آوردم بالا نیومد

چرا که نشه. تو ویندوز میتونی این درایوها رو ntfs کنی، دوباره بیای تو نصب لینوکس و ext4 کنی. اینجوری انگار فرمت شدن!
واسه این کار رو My Computer راست کلیک کن و Manage رو بزن. تو قسمت Disk Management (فکر کنم) میتونی پارتیشن‌ها رو دستکاری کنی.
ولی تو ویندوز هم برنامه داریم که بتونه سیستم فایل لینوکس رو فرمت کنه مثل EASEUS یا یه چیزی تو همین مایه‌ها...

Lord Farshad
07-09-2012, 19:34
درود.

سپاس از همه ی دوستان. یه راهنمایی دیگه هم میخواستم.

من 4 گیگ رم دارم ، نسخه ی 64 بیت رو نصب کردم.
پاتیشن بندی رو درست انجام دادم ؟
8 گیگ برای سواپ (2 برابر رم و چون رم ها 800 هستند و به نظر خودم آنچنان قوی نیست، 2 برابر رو انتخاب کردم)
20 گیگ برای روت
مابقی هم هوم

مشکلی که نداره؟ قاعده همین هست؟ کاملا درسته؟

thelastblack
07-09-2012, 19:50
درود.

سپاس از همه ی دوستان. یه راهنمایی دیگه هم میخواستم.

من 4 گیگ رم دارم ، نسخه ی 64 بیت رو نصب کردم.
پاتیشن بندی رو درست انجام دادم ؟
8 گیگ برای سواپ (2 برابر رم و چون رم ها 800 هستند و به نظر خودم آنچنان قوی نیست، 2 برابر رو انتخاب کردم)
20 گیگ برای روت
مابقی هم هوم

مشکلی که نداره؟ قاعده همین هست؟ کاملا درسته؟

درست و غلط که نداریم ولی ماله شما خوبه. ماله منم همینه حدودا.

Lord Farshad
07-09-2012, 20:47
درود.

درست و غلط که نداریم ولی ماله شما خوبه. ماله منم همینه حدودا.

منظورم نساختن پارتیشن هایی مثل بوت و ... هست. تا اونجایی که من تحقیق کردم، همین 3 تا پارتیشنی که ساختم ، خوب هست. حالا خواستم برای اطمینان بپرسم.

MrGee
08-09-2012, 00:19
پیشنهاد من اینه که بجای مثلا یه هوم 300 گیگی سه تا پارتیشن 100 گیگی داشته باشید. ممکنه اشتباهی یه پارتیشن حذف بشه یا به علت حجم زیاد فایل‌ها شلوغ بشه و ...

Meysam Raz
08-09-2012, 23:04
چرا که نشه. تو ویندوز میتونی این درایوها رو ntfs کنی، دوباره بیای تو نصب لینوکس و ext4 کنی. اینجوری انگار فرمت شدن!
واسه این کار رو My Computer راست کلیک کن و Manage رو بزن. تو قسمت Disk Management (فکر کنم) میتونی پارتیشن‌ها رو دستکاری کنی.
ولی تو ویندوز هم برنامه داریم که بتونه سیستم فایل لینوکس رو فرمت کنه مثل EASEUS یا یه چیزی تو همین مایه‌ها...
ممنون با برنامه ای که گفتید(EASEUS Partition Manager) دوباره درایوها رو برگردوندم به ntfs

thelastblack
09-09-2012, 15:37
درود.

منظورم نساختن پارتیشن هایی مثل بوت و ... هست. تا اونجایی که من تحقیق کردم، همین 3 تا پارتیشنی که ساختم ، خوب هست. حالا خواستم برای اطمینان بپرسم.

مشکلی نیست دوست عزیز. گفتم که منم همین مدل پارتیشن بندی رو استفاده می‌کنم ولی با حجم‌های متفاوت. همین ۳ تا اصلی هستن (البته فقط / نیازه، بقیه بهتره که باشن) و به نظر
شخصی من همین مدل واسه کاربر عادی از همه چی بهتره.

baghozi
21-09-2012, 22:20
سلام به اساتید گرامی

من اوبونتو سرور رو بروی vmware نصب کردم
میخوام بدونم میشه از روی سی دی نصب اوبونتو gnome یا kde رو نصب کرد یا در ویندوز دانلودش کرد بعد نصبش کرد
اگه میشه مراحل کار به چه صورتی هست؟
(من تازه کار هستم )
ممنون

MrGee
21-09-2012, 23:04
روی سی دی دسکتاپ وجود نداره و شما باید اون رو دانلود کنید. دانلود از محیط ویندوز هم فکر نمی کنم بشه چون کلی بسته هست که باید دانلود بشه.
بهترین راه اینه که داخل اوبونتو با دستور sudo apt-get install gnome*‎ یا sudo apt-get install kde*‎ دسکتاپ مورد نظر رو نصب کنید.

mohsen0000000000
23-09-2012, 15:21
سلام
من چنتایی پکییج نصب کردم که باعث تغببر محیط بوت شده ( عکس و محیط بوت دبیانه ).میخام برگردونم به محیط یوت اولیه.چیکار کنم؟

MicrosoftH
23-09-2012, 17:28
وقتی سیستم میخواد لاگین کنه اونجا هست آرم میزکار بصورت کوچک اونجا کلیک کن و اوبونتو و انتخاب کن

دوستان یه IDE خوب معرفی کنید برای برنامه نویسی WEB و چطوری برنامه Gnome-Pie و بزارم لیست Startup که اجرا بشه؟

knight_rak
24-09-2012, 01:15
mohsen0000000000 , شما ناخواسته یه ورژن دیگه از بوت لودر گراب رو نصب کردید که اگر اشتباه نکنم 1.x هستش نه 2 برای اینکار کافیه با هر برنامه ای که پکیج هارو نصب میکنید اقدام به نصب گراب 2 کنید البته یه پیشنهاد بعد از نصب گراب 2 burg رو هم نصب کنید و تست کنید خیلی خوشتون میاد مطمئنم امتحان کنید پشیمون نمیشین( خیلی قشنگه ) bluefish - eclipse - gedit و خیلی چیزای دیگه البته یه برنامه دیگه بود یادم نیست اسمش ا- اکلیپس با اکستنشن چیز قوی میشه ولی خودم به شخصه Gedit رو هم بخاطر سبک بودن و هم سادگی خیلی دوست دارم و همیشه برای هر زبانی ازش استفاده میکنم چون خیلی توپه موفق باشید /./.

MrGee
24-09-2012, 11:51
چطوری برنامه Gnome-Pie و بزارم لیست Startup که اجرا بشه؟
می تونید اسمش رو تو فایل bashrc بزارید یا اینکه اگه تو kde هستید تو قسمت تنظیمات تو گزینه startup آدرس برنامه رو وارد کنید.

mohsen0000000000
24-09-2012, 17:00
mohsen0000000000 , شما ناخواسته یه ورژن دیگه از بوت لودر گراب رو نصب کردید که اگر اشتباه نکنم 1.x هستش نه 2 برای اینکار کافیه با هر برنامه ای که پکیج هارو نصب میکنید اقدام به نصب گراب 2 کنید البته یه پیشنهاد بعد از نصب گراب 2 burg رو هم نصب کنید و تست کنید خیلی خوشتون میاد مطمئنم امتحان کنید پشیمون نمیشین( خیلی قشنگه ) bluefish - eclipse - gedit و خیلی چیزای دیگه البته یه برنامه دیگه بود یادم نیست اسمش ا- اکلیپس با اکستنشن چیز قوی میشه ولی خودم به شخصه Gedit رو هم بخاطر سبک بودن و هم سادگی خیلی دوست دارم و همیشه برای هر زبانی ازش استفاده میکنم چون خیلی توپه موفق باشید /./. به اینترنت وصل شدم .با اجازتون من دستور sudo apt-get install grub2 رو زدم.بعد از ریست بوتیبل من ریخت به هم .فکر کنم دستور رو اشتباهی زدم .مجبور شدم یه بار دیگه ابونتو نصب کردم .نرم افزاری برای تنظیم گراب وجود داره؟

geysar
24-09-2012, 21:12
چطور می تونم درابونتو مک ادرس را تغییر دهم ؟

MrGee
24-09-2012, 23:10
چطور می تونم درابونتو مک ادرس را تغییر دهم ؟
با سرچ کردن
تغییر mac address در لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Hapoofesgeli
27-09-2012, 19:59
سلام
دوستان دقیقا نمیدونم به خاطر چی(یا نصب gnome-shell یا آپدیت)راست کلیک و آیکن های دسکتاپم پریدن...چند تا راه که تو فروم های اوبونتو بود رو انجام دادم ولی هنوز مشکل باقیه.
چیکار باید بکنم؟
-------
البته مشکلات جالب دیگه مثل ترنسپرنت شدن تب های اپرا هم به وجود اومده!
------------
مشکل دسکتاپ با gnome tweak tool رفع شد...

geysar
05-10-2012, 05:58
با سرچ کردن
تغییر mac address در لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بااین روش مک ادرس را تغییر دادم ولی کانکشنم حدف شد

kasra_khan2003
18-10-2012, 08:01
اومدم چندتا فونت ویندوز نصب کنم زدم همون خود Ubuntu رو هم خراب کردم.

الان مشکلم اینه که وقتی میرم مثلا سایت گوگول؛ هیچ متنی نمیبینم. حتی Button جستجو گوگل هم خالی هست.

حالا اگه تو Firefox بیام تیک "Allow pages to choose their own fonts, instead of my selections" رو بردارم؛ درست میشه. اما خب میخوام اول Ubuntu رو برگردونم به همون حالت Default بعد هم فونت های ویندوز رو بریزم توش.

omid.sarmad
31-10-2012, 22:22
سلام. می خوام دیسک 32 و 64 بیتی اوبنوتو رو روی یه دیسک داشته باشم به صورت مولتی بوت. البته لازم به ساختش توسط خودم نیست فقط می خوام به صورت آماده دانلود کنم. (می دونم با چه نرم افزارهایی هم ساخته میشه)
قبلا این کارو کردند؟ اگه لینکی چیزی دارید معرفی کنید.

mojtaba2321
05-11-2012, 19:40
دوستان توی بخش مینت یه pdf فارسی بود که همه راهنمای جامع مینت بود و خیلی هم کامل و روان و ساده بود.
میخوام بدونم برای Ubuntu هم چنین pdfای هست؟
در ضمن لایو Ununtu رو از کجا میتونم دانلود کنم راستش خودشو میترسم نصب کنم از بس این ور و اون ور دیدم بچه ها توی نصبش به مشکل خوردن و گیچ کننده هست.

matin724
07-11-2012, 17:47
سلام من ی مشکل تو نصب ubuntu 12.04 دارم
تو مرحله انتخاب پارتیشن ، هیچ پارتیشنی نیشت . فقط ی هارد 500 گیگ را نشون میده در صورتیکه ی ویندوز 7 روش نصب شده و فصای مناسب هم برای نضب اوبنتو اختصاص دادم اما هیچ کدومش نیست
مشکل ار کجاست؟
ممنون

A.I.V.I.O
14-11-2012, 20:24
خسته نباشین!
من میخواستم Ubuntu رو نصب کنم، از خود سایت Ubuntu.com نسخه 12.10 ش رو دانلود کردم.
زمانی که دانلود میکرد، نوشت حجم: 763 مگابایت، ولی Browser من ایراد داره وبرخی زمانا وسط دانلود مینویسه Finished و قایل رو نیمه دانلود میکنه، الانم این فایلی رو که دانلود کرده نوشته 704 مگابایت، ولی زمانی که میرم رو Properties فایل، حجمش رو نوشته 683 مگابایت.
زمانی هم که فایل رو با Winrar اجرا میکنم، نه Error میگیره نه مینویسه Archieve Damaged . الان من از کجا بدونم اینی که دانلود کردم کامله یا خیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سپاس

thelastblack
14-11-2012, 21:41
خسته نباشین!
من میخواستم Ubuntu رو نصب کنم، از خود سایت Ubuntu.com نسخه 12.10 ش رو دانلود کردم.
زمانی که دانلود میکرد، نوشت حجم: 763 مگابایت، ولی Browser من ایراد داره وبرخی زمانا وسط دانلود مینویسه Finished و قایل رو نیمه دانلود میکنه، الانم این فایلی رو که دانلود کرده نوشته 704 مگابایت، ولی زمانی که میرم رو Properties فایل، حجمش رو نوشته 683 مگابایت.
زمانی هم که فایل رو با Winrar اجرا میکنم، نه Error میگیره نه مینویسه Archieve Damaged . الان من از کجا بدونم اینی که دانلود کردم کامله یا خیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سپاس

بهترین راه برای شما استفاده از md5 هست.
اینجا رو ببینید:
اگه هم md5 رو بلدید بدست بیارید از صفحه زیر مقدار ایمیجی که دانلود کردید رو ببینید:
اگه هم مشکلی داشتید بگید که سیستم عاملتون چیه تا یکم بیشتر بگم. الان وقت ندارم.

mojtaba2321
14-11-2012, 22:38
دوستان توی بخش مینت یه pdf فارسی بود که راهنمای جامع مینت بود و خیلی هم کامل و روان و ساده بود.

Mehrdad092000
15-11-2012, 00:12
سلام
دوستان من الان xp روی سیستمم دارم میخوام ubunto بدون دردسر داشته باششم چیکار کنم؟ از روی فلش سرعتش خوبه؟
نمیخوام پارتیشن عوض کنم یا ... وقتیم خواستم راحت پاکش کنم
ram 512
cpu 2.8 775

tajrobenik
16-11-2012, 15:26
چه طوری می‌شه از Synaptic به صورت آفلاین استفاده کرد؟
( توسط Synaptic اپلیکیشن را به صورت آفلاین نصب کرد ؟ )

A.I.V.I.O
20-11-2012, 11:11
من میخوام Ubuntu رو نصب کنم، فایلش رو هم روی یه سی دی رایت کردم، ولی توی استارت آپ Press key to boot from CD رو نمیاره. باید چیکار کنم؟

Ubuntu مثل ویندوز هنگام نصب میشه پارتیشن ها رو تغییر داد یا حذف کرد و فرمت و ...

سپاس

siyasiya
20-11-2012, 14:11
دوستان عزیز، من چند تا سئوال دارم. اگر میشه راهنمایی کنید :
(توضیح : کامپیوتر من دسکتاپ هست و ویندوز 7 دارم، میخوام روی یک هارد دیگه (80 گیگ قدیمی) لینوکس نصب کنم، به خاطر نرم افزارهای تخصصی رشته ام (اقلیم شناسی) که عمدتاً برای لینوکس نوشته شده)

1- به طور کلی، ابونتو بهتر هست یا اپن سوزه؟ یا کلاً چه نسخه ای از لینوکس؟ (برای کار من)
2- اگر به جای نصب سیستم عامل، برنامه VMware یا موارد مشابه رو توی ویندوز نصب کنم و به صورت مجازی لینوکس نصب کنم، در کارایی سیستم عامل لینوکس و نرم افزارهاش، تاثیر خیلی شدید داره، یا در حد قابل قبولی سرعت نسبت به حالت نصب واقعی کمتر هست؟
3- لینوکس نسخه 64 بیتی از نظر نصب برنامه ها محدودیت نداره؟ (من ویندوز 7 رو همیشه 64 میریزم، حالا میخوام در کنارش لینوکس 64 هم داشته باشم)

ممنونم دوستان
منتظر راهنمایی تون هستم

FerineFast
20-11-2012, 20:19
دوستان توی بخش مینت یه pdf فارسی بود که راهنمای جامع مینت بود و خیلی هم کامل و روان و ساده بود.

این Pdf بدی نیست ولی پیشنهاد می کنم از منابع انگلیسی استفاده کنید که هم جامع تر هستند و هم به روز تر. سطح زبان هم سعی شده تا حد امکان ساده باشه.

سلام
دوستان من الان xp روی سیستمم دارم میخوام ubunto بدون دردسر داشته باششم چیکار کنم؟ از روی فلش سرعتش خوبه؟
نمیخوام پارتیشن عوض کنم یا ... وقتیم خواستم راحت پاکش کنم
ram 512
cpu 2.8 775

بد نیست برای تست خیلی خوبه و می تونید روی فلش هم به راحتی کار کنید ولی اگر امکان پارتیشن بندی دارید اونطور بهتر هست چون زمان لود و سرعت اجرای بسیار بهتری داره.

چه طوری می‌شه از Synaptic به صورت آفلاین استفاده کرد؟
( توسط Synaptic اپلیکیشن را به صورت آفلاین نصب کرد ؟ )

اینجا جامع و ساده توضیح داده شده:

من میخوام Ubuntu رو نصب کنم، فایلش رو هم روی یه سی دی رایت کردم، ولی توی استارت آپ Press key to boot from CD رو نمیاره. باید چیکار کنم؟

Ubuntu مثل ویندوز هنگام نصب میشه پارتیشن ها رو تغییر داد یا حذف کرد و فرمت و ...

سپاس

کار خاصی نباید انجام بدید فقط هنگام بوت تعیین کنید از طریق CD ابتدا بوت بشه. بله پارتیشن بندی رو میشه انجام داد و باید بدونید که فرمت پارتیشن های لینوکس با ویندوز متفاوت هست.

دوستان عزیز، من چند تا سئوال دارم. اگر میشه راهنمایی کنید :
(توضیح : کامپیوتر من دسکتاپ هست و ویندوز 7 دارم، میخوام روی یک هارد دیگه (80 گیگ قدیمی) لینوکس نصب کنم، به خاطر نرم افزارهای تخصصی رشته ام (اقلیم شناسی) که عمدتاً برای لینوکس نوشته شده)

1- به طور کلی، ابونتو بهتر هست یا اپن سوزه؟ یا کلاً چه نسخه ای از لینوکس؟ (برای کار من)
2- اگر به جای نصب سیستم عامل، برنامه VMware یا موارد مشابه رو توی ویندوز نصب کنم و به صورت مجازی لینوکس نصب کنم، در کارایی سیستم عامل لینوکس و نرم افزارهاش، تاثیر خیلی شدید داره، یا در حد قابل قبولی سرعت نسبت به حالت نصب واقعی کمتر هست؟
3- لینوکس نسخه 64 بیتی از نظر نصب برنامه ها محدودیت نداره؟ (من ویندوز 7 رو همیشه 64 میریزم، حالا میخوام در کنارش لینوکس 64 هم داشته باشم)

ممنونم دوستان
منتظر راهنمایی تون هستم

۱-اوبونتو و مینت کاربران زیادی دارند ولی بقیه توزیع ها هم خوب هستند.
۲- تا حدی تاثیر داره ولی از لحاظ سادگی و شروع کار گزینه خوبی هست؛ و بعد از حرفه ای شدن می تونید مهاجرت کنید به نسخه نصب شده.
۳- خیر محدودیتی نداره.

tajrobenik
22-11-2012, 09:25
اینجا جامع و ساده توضیح داده شده:

ubuntuforums.org/showthread.php?t=1901446

تا حالا خودتون انجام دادین؟؟؟؟
می‌شه تشخیص داد که کدام فایل deb برای کدام نرم افزار است؟
به عنوان مثال من می‌خوام firefox را به صورت آفلاین در اوبوتو 12.04LTS توسط Synaptic نصب کنم ...
مراحل رو به صورت مختصر توضیح بدین ؟

Mehrdad092000
23-11-2012, 03:44
توضیح میدید روی فلش چطور میشه ؟ برای پراتیشن بندی میشه بدونه اینکه چیزی پاک کنم از یکی از دریاو ها کم کنم و دوباره اضافه کنم؟

danial_848
25-11-2012, 21:20
توضیح میدید روی فلش چطور میشه ؟ برای پراتیشن بندی میشه بدونه اینکه چیزی پاک کنم از یکی از دریاو ها کم کنم و دوباره اضافه کنم؟

باید فلش رو وارد دستگاه کنی و سی دی رو بگذاری و وارد محیط نصب بشی، موقع نصب تنها تفاوت اینه که به جای اینکه یکی از درایوهای هارد رو انتخاب کنی، اون آخرها فلشت هم هست، اون رو انتخاب کن (فرمتش کن و الی آخر خودت احتمالاً نصب رو بلدی)
فقط برای بالاآوردنش باید اول بری توی تنظیمات بایوس و از اونجا اولویت بوت رو روی یو اس بی بگذاری

Mehrdad092000
26-11-2012, 11:39
ممنون
من اینو پیدا کردم و ریختم
اما موقع بالا اومدن ارور میداد نمیدونم چرا
--------------------------------------------------------
لینوکس تاحالا نصب نکردم اما نباید کاره سختی باشه -
بعد که روی فلش نصب کردم لوت pc دچار مشکل نشه بالا نیاد ؟ یا با easyboot میشه درستش کرد؟

mojtaba2321
02-12-2012, 01:34
سلام
دوستان من با ماشین مجازی vmware و یک سی دی لایو اوبنتو دارم کار میکنم.
میخوام همزمان که دارم با لینوکسم کار می کنم یه لینوکس جدید توی همون ماشین مجازی درست کنم، کارت شبکه هاشونو به هم وصل کنم و تعداد فایل رد و بدل کنم.
چطوری باید این کارو بکنم؟
ممنون میشم راهنماییم بکنید.

thelastblack
02-12-2012, 12:31
سلام
دوستان من با ماشین مجازی vmware و یک سی دی لایو اوبنتو دارم کار میکنم.
میخوام همزمان که دارم با لینوکسم کار می کنم یه لینوکس جدید توی همون ماشین مجازی درست کنم، کارت شبکه هاشونو به هم وصل کنم و تعداد فایل رد و بدل کنم.
چطوری باید این کارو بکنم؟
ممنون میشم راهنماییم بکنید.

به صورت پیش‌فرض این ماشین‌های مجازی و سیستم اصلی به هم وصل هستند. اگه میخوای مطمئن شی ping کن.
واسه فایل share کردن، دیگه بستگی داره میخوای از چی استفاده کنی. تو اوبونتو که خیلی راحته. رو فایل راست کلیک میکنی و sharing options بعدش هم share this folder و یکم فایل دانلود میکنه و میتونی رد و بدل کنی.

milad_gta
02-12-2012, 13:42
ممنون من اینو پیدا کردم و ریختم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اما موقع بالا اومدن ارور میداد نمیدونم چرا -------------------------------------------------------- لینوکس تاحالا نصب نکردم اما نباید کاره سختی باشه - بعد که روی فلش نصب کردم لوت pc دچار مشکل نشه بالا نیاد ؟ یا با easyboot میشه درستش کرد؟ این رو تست کنید :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید لایو بالا بیارید مشکلی پیش نمیاد اگر نصب هم کنید خودش سیستم عامل دیگه شما رو میشناسه .

mojtaba2321
02-12-2012, 23:54
به صورت پیش‌فرض این ماشین‌های مجازی و سیستم اصلی به هم وصل هستند. اگه میخوای مطمئن شی ping کن.
واسه فایل share کردن، دیگه بستگی داره میخوای از چی استفاده کنی. تو اوبونتو که خیلی راحته. رو فایل راست کلیک میکنی و sharing options بعدش هم share this folder و یکم فایل دانلود میکنه و میتونی رد و بدل کنی.

نه توی سیستم اصلی لینوکس ندارم، گفتم با ماشین مجازی کار میکنم.
یه ماشین مجازی دارم، حالا میخوام یکی جدید درست کنم و با این دو تا فایل رد و بدل کنم.

thelastblack
03-12-2012, 12:43
نه توی سیستم اصلی لینوکس ندارم، گفتم با ماشین مجازی کار میکنم.
یه ماشین مجازی دارم، حالا میخوام یکی جدید درست کنم و با این دو تا فایل رد و بدل کنم.

منم منظورم همین بود. ماشین مجازی، که اوبونتو باشه، به صورت پیش‌فرض (احتمالا) به بقیه ماشین‌های مجازی (که درست میکنی) و سیستم میزبان (ویندوز) وصله. فقط کافیه تو اوبونتو share کنی و تو بقیه بگیری.
گفتم اگه میخوای مطمئن شی همه به هم وصلن، ping کن.

mojtaba2321
03-12-2012, 21:43
منم منظورم همین بود. ماشین مجازی، که اوبونتو باشه، به صورت پیش‌فرض (احتمالا) به بقیه ماشین‌های مجازی (که درست میکنی) و سیستم میزبان (ویندوز) وصله. فقط کافیه تو اوبونتو share کنی و تو بقیه بگیری.
گفتم اگه میخوای مطمئن شی همه به هم وصلن، ping کن.

چه جوری باید ping کنم؟

thelastblack
04-12-2012, 17:07
چه جوری باید ping کنم؟

آی‌پی رو پیدا میکنی و

وقتی پینگ میکنی، یه سری نوشته میاد که همینجوری هم میاد. یعنی تموم نمیشه. اگه اینجوری شد یعنی درسته، به هم وصلین. اگه نشد و چیزی ننوشت یعنی یا آی‌پی رو بد دادی یا وصل نیستین.
واسه تموم کردن پینگ هم Ctrl+C رو بزن.

واسه پیدا کردن آی‌پی هم میتونی از دستور ifconfig کمک بگیری، هم میتونی بری تو System Settings تو Network بعد کارت شبکتو انتخاب کنی و IP Address رو ببینی. آی‌پی چهار تا عدده که با نقطه از هم جدا شدن.

mojtaba2321
05-12-2012, 14:02
برای دادن ip به کارت شبکه باید چیکار کنم؟
توی MAC ADRESS چی بنویسم؟
بعدش وارد ipv4 setting که میشم متد manual رو انتخاب کنم؟
این قسمتها رو هم بگید تا پر کنم:

adress-netmask-get way
DNS servers
Search Domain

A.I.V.I.O
06-12-2012, 15:48
درود!
چجوری میشه با Ubuntu یه Dial-Up ساخت؟

thelastblack
06-12-2012, 17:59
برای دادن ip به کارت شبکه باید چیکار کنم؟
توی MAC ADRESS چی بنویسم؟
بعدش وارد ipv4 setting که میشم متد manual رو انتخاب کنم؟
این قسمتها رو هم بگید تا پر کنم:

adress-netmask-get way
DNS servers
Search Domain

MAC رو دست نزن
آره Manual باید انتخاب بشه
adress همون آدرس آی‌پی هست که میخوای
netmask زیر شبکه رو مشخص میکنه. مثلا بده 255.255.255.0
بقیه رو هم واسه شبکه داخلی نمیخواد بدی.

درود!
چجوری میشه با Ubuntu یه Dial-Up ساخت؟
کار سختیه. به نظرم اگه از خیرش بگذری بهتره.
ولی برنامه هایی مثل gnome-ppp واسه گنوم یا kppp واسه KDE هستن که این کارو میکنن.
برنامه wvdial هم خط فرمانی هست و برای این کاره.

senaps
14-12-2012, 23:40
سلام....
دوستان من رو لپ‌تاپ و کامیپوتر جدیدم نمی‌تونم به هیچ عنوان اوبونتو رو نصب کنم، از طرفی هم دوست ندارم زیاد با ویندوز:n21: بیام تو نت و ...!!! کلا احساس میکنم سیستمم داره جون می‌کنه!!

راه حلی هست که توی ویندوز، یه اوبونتوی تمیز نصب بکنم با همون ویرچوال ماشین؟!!
چه چیزایی رو از دست میدم؟؟

saeediranzad
15-12-2012, 17:21
سلام
کار نشد نداره. یه درایو 30گیگی خالی کن و ابونتو را توش نصب کن.
ویرچوال ماشین بیشتر CPU و Ram را درگیر نمیکنه؟

Open-Source
15-12-2012, 20:24
سلام....
دوستان من رو لپ‌تاپ و کامیپوتر جدیدم نمی‌تونم به هیچ عنوان اوبونتو رو نصب کنم، از طرفی هم دوست ندارم زیاد با ویندوز:n21: بیام تو نت و ...!!! کلا احساس میکنم سیستمم داره جون می‌کنه!!

راه حلی هست که توی ویندوز، یه اوبونتوی تمیز نصب بکنم با همون ویرچوال ماشین؟!!
چه چیزایی رو از دست میدم؟؟

درود.

دقیقا مشکل Ubuntu با لپ تاپتون چیه؟
چه مشکلی داره؟
توزیع های دیگه رو هم امتحان کردید؟
- مشکلتون رو کامل بیان کنید.

آره میتونی از VBox استفاده کنی.
نه چیز خاصی رو از دست نمیدی.
فقط اگه سیستمت ضعیف باشه تو محیط ویندوز با مشکل ram و گه گاه cpu مواجه میشی (که مجبور میشی VBox رو ببندی).

senaps
16-12-2012, 00:56
کار نشد نداره. یه درایو 30گیگی خالی کن و ابونتو را توش نصب کن.

متاسفانه هر بار ایراد میگیره که با سخت افزار نمی‌خونه!! چندین نسخه‌ی مختلفش رو نصب کردم ولی نصب نشد که نشد.... اخرین نسخه‌ای که تونستم نصب بکنم همون 9.4 بوده که دیگه واقعا قدیمی شده!!! :)

توزیع های دیگه رو هم امتحان کردید؟
راستش نه! یعنی به توزیع های دیگه علاقه ندارم چون با این یکی عادت کردم که کار بکنم...

بارها و بارها یه هارد 40 گیگ به سیستم وصل کردم و سعی کردم روش نصب بکنم، اخر سر وسط کار نصب( که داره فایل ها رو نصب میکنه و یه سری عکس نشون میده!) یه ارور میاد رو صفحه و میگه که کار نرم‌افزار نمی‌تونه نصب بشه و یه ایراد از ویندوزم میگیره که ظاهرا اجازه‌ی نصب بهش نمیده!!(فک کنم تقصیر ویندوز 7 باشه که نمیذاره این کارو بکنه!)

اخرشم کارم به روانی شدن کشید... نسخه‌ها یکی پس از دیگری میان و میرن و من همچنان تو 9.4 موندم... الان سیستمم ویروس نیوفولدر گرفته نمی‌دونم باید چیکارش بکنم!!

اگر هارد رو جدا بکنم، وسط نصب یه دفعه سیستم خاموش میشه!!! متاسفانه به هارد دیگه‌ای هم دسترسی ندارم و ندارم که بخوام وصل بکنم...
------------------
الان که اینا رو نوشتم، تصمیمم رو گرفتم و میخوام برم ورژن جدید رو بدم دانلود بشه و بعدش رایتش بکنم... هاردم جا داره که بتونم روش نصبش بکنم(30 گیگش که قبلا اورده بودم برا اوبونتو!!) برم ببینم میتونم اونجا نصبش بکنم یا نه!

saeediranzad
16-12-2012, 02:45
سلام
سخت افزارهای سازگار با ابونتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برنامه برای چک کردن سازگاری سیستم با ابونتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Ubuntu Friendly

tajrobenik
17-12-2012, 11:56
سوال:...... به عنوان مثال من می‌خوام firefox را به صورت آفلاین در اوبوتو 12.04LTS توسط Synaptic نصب کنم ...... مراحل رو به صورت مختصر توضیح بدین ؟ ....؟

salar moghaddam
17-12-2012, 16:13
سوال:...... به عنوان مثال من می‌خوام firefox را به صورت آفلاین در اوبوتو 12.04LTS توسط Synaptic نصب کنم ...... مراحل رو به صورت مختصر توضیح بدین ؟ ....؟
فایل رو بطورت deb دانلود کن
با دبل کلیک سافتویر سنتر باز میشه و راحت میتونی اینستال رو بزنی اما اگه میخوای بهتر نصب کنی با ترمینال نصب کن ...
فرض کنیم تو دانلودز دانلود کردی

جای فایل نیم اسم فایل رو بزار ...
در واقع تمام اینستالر ها از دستور بالا برای نصب استفاده میکنن (البته تو دیباین بیس ها )

FOURTH RETURN
17-12-2012, 22:50
من با اوبونتو به اینترنت وصل میشم اما هیچ صحفه ای رو باز نمیکنه مرورگرش هم فایرفاکسه :n13::n13::n15:

FOURTH RETURN
17-12-2012, 22:52
چطوری میشه آیتمهها رو آورد توی دسکتاپ اوبونتو مای کامپیوترش کجاس؟

MrGee
18-12-2012, 00:03
دوست عزیز لطفا قوانین انجمن رو رعایت کنید.

راهنمای انجمن گنو/لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بسیاری از سوالات توسط دوستان مطرح شده اند که می توانید با رجوع به فهرست هر تاپیک به آنها دست پیدا کنید و یا اگر هنوز در فهرست نیامده اند با جستجو در انجمن به جواب مورد نظر خود برسید. توجه داشته باشید که بیشتر موضوعاتی که در تاپیکهای اختصاصی مطرح شده اند قابل اجرا در همه توزیعها می باشند(بعضی با کمی تغییر )

اگر سوال شما مربوط به توزیع خاصی ( مانند اوبونتو و یا پارسیکس و یا جنتو است) در تاپیک آن توزیع بپرسید، اگر سوالتان مربوط به مسایل ابتدایی (مانند کدام توزیع برای من مناسب است و غیره) در تاپیک شروع کار با لینوکس مطرج کنید و اگر به هر شکلی سوال شما در این قالب ها نمی گنجد سوال را به صورت تاپیک جداگانه ای مطرح کنید.

mansor_1381
18-12-2012, 09:10

sudo apt-get -d install firefox
فایلها در /var/cache/apt/archives
ذخیره میشه

اگه دستور
sudo apt-get install firefox
رو اجرا کنید فایرفاکس بدون نیاز به اینرنت نصب میشه

tajrobenik
18-12-2012, 12:46
sudo apt-get -d install firefox فایلها در /var/cache/apt/archives ذخیره میشه اگه دستور sudo apt-get install firefox رو اجرا کنید فایرفاکس بدون نیاز به اینرنت نصب میشه ..........من الان از ویندوز استفاده می‌کنم و سیستمی هم که می‌خوام فایرفاکس نصب کنم اینترنت نداره .........در ضمن فایرفاکس مثال هست ........ چند نرم افزار دیگه هم هست..... راه کاری می‌خوام که برای هر نرم افزاری جواب گو باشد .............

mansor_1381
19-12-2012, 16:21
..........من الان از ویندوز استفاده می‌کنم و سیستمی هم که می‌خوام فایرفاکس نصب کنم اینترنت نداره .........در ضمن فایرفاکس مثال هست ........ چند نرم افزار دیگه هم هست..... راه کاری می‌خوام که برای هر نرم افزاری جواب گو باشد .............

این دستورات رو پشت سر هم در ترمینال اجرا کن تا لینک نرم افزارهای موردنیازت در فایل links.txt ذخیره بشه بعد توی ویندوز اون لیست رو دانلود کن :

بجای فایرفاکس اسم نرم افزار مورد نظر رو بنویس
بعد از دانلود پکیجها در ویندوز همه فایلها را در یک پوشه بریز و به سیستم لینوکس انتقال بده و دستور زیر رو برای نصب اجرا کن :

salar moghaddam
27-12-2012, 10:33
من با اوبونتو به اینترنت وصل میشم اما هیچ صحفه ای رو باز نمیکنه مرورگرش هم فایرفاکسه :n13::n13::n15:

چقد ریز نوشتی :دی
پینگ گرفتی ببینی نت داری یا نه؟

تایم اوت داد یعنی اصلا نت نداری اگه داد هم ی مرورگر دیگه بنصب ببین کار میکنه

senaps
27-12-2012, 12:43
سلام....
من باز اومدم!!!
اقا تصمیم کلا بر این گرفتم که دل رو به دریا بزنم و توزیعی از اوبونتو رو نصب کنم...(شاید ایروسه چیه که بروبچ وطنی کار کردن!! خوبه اصلا؟!)...

اما باز یه سوال یادم اومد.... اینکه درسته اینده‌ی درسیم ممکنه نیاز باشه php کد بزنم(که مشخصا خونش لینوکس‌ها هستن!!)...ولی برا برنامه نویسی برای شغلم!! که دات نت هستش باید چیکار بکنم؟!

ایا میتونم رو جناب VBOX ویندوز ۸ و ویژوال اوستودیو و اینا رو نصب و استفاده کنم؟!!مشکلی پیش نمیاد؟؟(با توجه به اینکه رم لپتاپ و سیستم خونگی هردو ۲ گیگی هستش؟!)

-------------------

چطوری میشه آیتمهها رو آورد توی دسکتاپ اوبونتو مای کامپیوترش کجاس؟

دوست عزیز، اوبونتو یک تم زیبا برای ویندوز نیست!!!!یک سیستم عامله.... مثل این می‌مونه که از پیکان گوجه‌ای سوار موشک بشی و دنبال ترمز دستیش بگردی!!!
الی‌ای‌حال، تا نسخه‌ی ۹.۴ که من دارم!! باید بری تو بخش Places و در اونجا لیست درایو هات رو برات میده... روش کلیک میکنی، خودکار اضافه میشه به دکستاپ!! و میتونی باش کار کنی!...(معمولا تو دسکتاپ ایکن نمی‌ریزن )

در خصوص اتصال به اینترنت، طبق فرمایش دوستمون پینگ کنین اگر نه که همون ایکن اتصال رو چک کنین که ایا وصل شدین یا نه!! چون وقتی وصل بشین دیگه مشکلی نداره که استفاده نکنه!!
اوبونتو برا کسی که تازه از ویندوز اومده باشه یا با ایکن هاش اشنایی نداشته باشه یه خورده گیج کننده هستش.... ولی سریع بهش عادت میکنین..!!

mojtaba2321
27-12-2012, 12:50
.............................

Open-Source
28-12-2012, 14:29
دوستان من احتیاج به تعدادی از دستورات technical point در محیط ترمینال اوبونتو دارم.
دستورات حتما در ورژن 9.04 اجرا بشه.

مثلا؟.........

mojtaba2321
28-12-2012, 15:56
مثلا؟.........

دستورایی مثل ست کردن پرو*کسی و از این قبیل...

mojtaba2321
30-12-2012, 09:58
sudo nano /etc/apt/apt.conf
من این دستورو برای ست کردن پرو/کسی وارد میکنم
اما نمیدونم چطوری باید پرو/کسی رو ست کنم.

hossin salami
07-01-2013, 02:38
سلام من اوبونتو 12.10نصب کردم قبل از اینکه نصبش کنم مشکل خش در تصویر بود ولی من تونستم نصبش کنم بعد یه گزینه اومد
که نصب تمام شده بعد سیستم ریست شد وقتی اوبونتو لاگین میشه تصویر خش پیدا میکنه بعدش وقتی میخوام پسوردمو بزن کامپیوتر گیر میکنه
cpu:core2
ram: ddr3
2 گیگ VGA :Ati 6570
مشکل از کجاست من طبق اموزش نصبش کردم

thelastblack
07-01-2013, 20:35
sudo nano /etc/apt/apt.conf
من این دستورو برای ست کردن پرو/کسی وارد میکنم
اما نمیدونم چطوری باید پرو/کسی رو ست کنم.

اینا رو بنویس:

واسه ------ های دیگه (ساکس و ...) میتونی man apt-get رو نگاه کنی، الان یادم نیست دقیقا

thelastblack
07-01-2013, 20:40
دستورایی مثل ست کردن پرو*کسی و از این قبیل...

شما دقیقا بگو چی میخوای؟ ست کردن پرو/کسی چیزی نیست که واسه همه برنامه‌ها یه جور باشه. به خیلی چیزا بستگی داره.
بهتره مورد به مورد، بگی دنبال چی هستی.

nana gh
13-01-2013, 14:10
سلام،چطوری میتونم لینوکس رو از لپ تاپم پاک کنم طوری که ویندوز7م پاک نشه؟
مرسی

Open-Source
13-01-2013, 16:28
سلام،چطوری میتونم لینوکس رو از لپ تاپم پاک کنم طوری که ویندوز7م پاک نشه؟
مرسی

Diazepam
15-01-2013, 12:55
من ۲ تا سوال دارم ممنون میشم کمک کنید

یکی این که من ورژن 12.10 ریختم و کارت گرافیک (nvidia) رو نمیشناسه ! مشکل اینه که نمیتونم بذارم 75hz ! نصف صفحه نیست الان !‌ درایورای nvidia هم نصب میکنم بعد از این که restart میکنم هیچی نمیاد ! فقط بک گراند میاد و وقتی میرم تو تنظیمات مانیتور رو نمیشناسه ! میزنه لپ تاپ ! تو ورژن 11.10 این مشکل رو نداشتم ! چجوری باید رزولیشن مانیتور رو بذارم رو 75hz ؟

+

فرق 12.4 با 12.10 چیه ؟ میدونم 12.4 برای مدت بیشتریه و 12.10 بیشتر به روزه.. میخوام ببینم کدوم کامل تره ؟ 12.4 که واسه مدت چند سال ساخته شده کامل تره ؟ یا اونی که آپدیت میشه؟

ممنون

thelastblack
16-01-2013, 02:07
من ۲ تا سوال دارم ممنون میشم کمک کنید

یکی این که من ورژن 12.10 ریختم و کارت گرافیک (nvidia) رو نمیشناسه ! مشکل اینه که نمیتونم بذارم 75hz ! نصف صفحه نیست الان !‌ درایورای nvidia هم نصب میکنم بعد از این که restart میکنم هیچی نمیاد ! فقط بک گراند میاد و وقتی میرم تو تنظیمات مانیتور رو نمیشناسه ! میزنه لپ تاپ ! تو ورژن 11.10 این مشکل رو نداشتم ! چجوری باید رزولیشن مانیتور رو بذارم رو 75hz ؟

+

فرق 12.4 با 12.10 چیه ؟ میدونم 12.4 برای مدت بیشتریه و 12.10 بیشتر به روزه.. میخوام ببینم کدوم کامل تره ؟ 12.4 که واسه مدت چند سال ساخته شده کامل تره ؟ یا اونی که آپدیت میشه؟

ممنون

جواب سوال اولتو نمیدونم، ولی از طریق Additional Drivers درایور رو نصب کردی؟ اگه کردی احتمالا درسته
واسه سوال دوم: همه نسخه‌ها بر پایه نسخه قبلی هستن ولی ۱۲.۰۴ نسخه با پشتیبانی طولانی مدت هست. واسه کاربر عادی فرقی نداره حدودا. اگه دوست نداری هر شش ماه بری اوبونتو رو به نسخه جدید آپدیت کنی از این استفاده کن، آپدیت واسه نسخه ۱۲.۰۴ تا سه سال (فکر کنم) میاد ولی نسخه‌های عادی تا ۱۸ ماه آپدیت دارن.

hossein moradi 60
23-01-2013, 11:05
چون منبع دیگری برای معرفی اوبونتو به دامین ویندوز سرور پیدا نکردم مجبور شدم.
اگر کسی از دوستان می تونه آموزش جامع تری بده یا نرم افزاری برای اینکار معرفی کنه ممنون میشم
اوبونتو را نصب کردم ولی از روی آموزشهایی که در اینترنت هست نمی توانم آن را به شبکه وصل کن مو از اینترنت شرکت استفاده کنم. سرور شرکت ویندوز هست درخواستی که داشتم دوستان اگر توانایی دارند یک آموزش جامع معرفی بفرمایند که بتوانم مشکلم را حل کنم. با تشکر

afshin b
29-01-2013, 12:09
سلام
من میخوام اوبونتو 12.10 64 بیت نصب کنم. الان ویندوز 7 دارم. هاردم دوتا درایور داره. درایو ویندوز حدود 9 گیگ از 41 گیگش خالیه. برای نصبش باید یه پارتیشن جدا درست کنم؟ یا کنار همون وین 7 نصب میشه کرد؟

thelastblack
30-01-2013, 16:49
باید پارتیشن جدا کنی. قدیما با wubi می‌شد بدون پارتیشن بندی هم نصب کرد ولی الان نمیدونم. یه سرچی درمورد wubi بکنی بد نیست

torpedo
11-02-2013, 14:47
سلاممن میخوام اوبونتو 12.10 64 بیت نصب کنم. الان ویندوز 7 دارم. هاردم دوتا درایور داره. درایو ویندوز حدود 9 گیگ از 41 گیگش خالیه. برای نصبش باید یه پارتیشن جدا درست کنم؟ یا کنار همون وین 7 نصب میشه کرد؟در هنگام نصب با رسیدن به مرحله زیر نصب در کنار ویندوز هفت گزینه اول هست اما ۹ گیگ حجم کمی هست وباید برای بروزرسانی ها جای کافی باشه . برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر برو[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s.1.8.1.18
12-02-2013, 12:04
سلام

دوستان من میخواستم اوبونتو رو با wubi نصب کنم. یعنی اوبونتو تحت ویندوز باشه.
ولی برای من گزینه ی دوم رو نداره!

یعنی صفحه ی من این هست:

ممنون میشم راهنمایی کنید.

saeediranzad
23-02-2013, 15:34
سلام
کاش تاپیکها نه براساس نوع توزیع؛ بلکه برحسب نوع مشکل بود. در هرصورت:
من TAILS را روی فلش مموری نصب کردم. (با Universal USB Installer)
ولی هر کار کردم لپتاپ از روی آن بوت نمیکنه.
فایلهای isolinux را هم به syslinux تغییر نام دادم. بوت منو را هم تنظیم کردم.
کسی تا حالا ابونتو از مموری فلش بوت کرده؟

thelastblack
23-02-2013, 23:24
سلام
من همیشه لینوکس رو از فلش مینصبم. مشکلی هم ندارم. یه توزیع دیگه رو امتحان کن یا همین توزیع رو یه بار دیگه بریز ببین چی میشه.

prong
24-02-2013, 00:26
sسلام دوستان.من ابونتو 12.10 رو نصب کردم.درایور کارت گرافیکم رو از سایت amd گرفتم.الان یه فایل با فرمت RUN به من داده.چطوری باید این فایل رو نصب کنم؟؟

kases
24-02-2013, 02:20
سلام

سلام

ابونتو رو با برنامه yumi بریز رو فلش من چندین بار با همین روش ابونتو رو نصب کردم:n06:

saeediranzad
25-02-2013, 11:02
سلام
TAILS پدرم را درآورد. مثل بقیه با MD5 تأیید نمیشه.
یه برنامه میخواد به نام gpg که اون خودش یه داستان داره جدا!
خلاصه مصیبتیه. من هم وسط کار بریدم.
گز نکرده بریدم و دوختم. ولی نشد. بیخیالش شدم.

prong
12-03-2013, 23:46
من اوبونتو 12.10 دارم که واسش رمز عبور گذاشتم...ولی الان رمز عبورم رو قبول نمیکنه....چطور میشه رمز عبور رو برداشت؟؟؟

s@har
19-03-2013, 19:21
سلام دوستان:n16:
یه سوالی واسم پیش اومد شاید جاش نباشه اینجا بپرسما :n13: یه جا تو نت خوندم اوبونتو خیلی شبیه مک شده و یه جورایی یعنی تقلیدی از اونه (فک کنم بیشتر از لحاظ ظاهری) یه جا دیگه هم خوندم مک از اوبونتو تقلید کرده!:n02:الان کودوم درسته؟ من کودومو باور کنم؟:n02:

MrGee
26-03-2013, 19:17
این مطلبی که خوندید خیلی قدیمی شده و مال یکی دو سال پیشه.
مک از اوبونتو تقلید نکرده ولی اوبونتو در بعضی موارد شبیه مکه.
پیشنهاد می کنم عکس های اوبونتو رو ببینید تا این قضیه براتون روشن بشه.

s@har
26-03-2013, 20:29
ممنون از جوابتون. عکس هاشو دیدم. خوب کمی شبیهن. اما بیشتر سوالم این بود > این شباهت در حدی نیست که بخواد از لینوکس شکایت بشه درسته؟ مثل شکایت اپل از سامسونگ. یه خورده سطحیه اما خوب سواله دیگه:n02:

MrGee
26-03-2013, 23:34
نه احتمالا اپل این مورد رو پتنت نکرده مگرنه حتما این کارو می کرد، این تغیراتم خیلی وقته تو اوبونتو اعمال شده و اگه می خواست شکایت کنه تا الان کرده بود

layenz
27-03-2013, 10:40
سلام...
من کنار ویندوز 7 ابونتو 12.10 نصب کردم نصب تموم میشه و میگه ریستارت کنید وقتی میزنم ریستارت میشه یه خط میاد که بعدش دیگه خبری از ابونتو نیست و ویندوز مستقیم میاد بالا
اینم اون ارور
Please remove installation media and close the tray (if any) then press ENTER
فایل ایزو 64 بیتی را از خود سایت اصلی گرفتم روی فلش ریختم با برنامه flash boot مراحل نصب هم طبق آموزش توی یه PDF بود نصب کردم موقع انتخاب کنار ویندوز یا گزینه های دیگه گزینه something else انتخاب کردم و 70 گیگ فضای خالی داشتم که سه تا پارتیشن درست کردم خلاصه طبق روال آموزش نصب کردم
کمکم کنید.

MrGee
27-03-2013, 13:00
از رو کدوم pdf نصب کردید؟ پارتیشن root یا boot رو مشخص کردید؟
یه بار دیگه با دقت بیشتر نصب کنید شاید دفعه قبل یه چیزی رو یادتون رفته

layenz
27-03-2013, 13:08
از رو کدوم pdf نصب کردید؟ پارتیشن root یا boot رو مشخص کردید؟
یه بار دیگه با دقت بیشتر نصب کنید شاید دفعه قبل یه چیزی رو یادتون رفته

چند بار نصب کردم ولی همش همینجوری میشه روی لپ تاپ دارم نصب میکنم Lenevo Y580
از این وبلاگ گرفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سه تا پارتیشن درست کردم
1-ext4 یا /
2- swap area
3- home

vahid_d
27-03-2013, 13:25
سلام...
من کنار ویندوز 7 ابونتو 12.10 نصب کردم نصب تموم میشه و میگه ریستارت کنید وقتی میزنم ریستارت میشه یه خط میاد که بعدش دیگه خبری از ابونتو نیست و ویندوز مستقیم میاد بالا
اینم اون ارور
Please remove installation media and close the tray (if any) then press ENTER
فایل ایزو 64 بیتی را از خود سایت اصلی گرفتم روی فلش ریختم با برنامه flash boot مراحل نصب هم طبق آموزش توی یه PDF بود نصب کردم موقع انتخاب کنار ویندوز یا گزینه های دیگه گزینه something else انتخاب کردم و 70 گیگ فضای خالی داشتم که سه تا پارتیشن درست کردم خلاصه طبق روال آموزش نصب کردم
کمکم کنید.

اینکه ویندوز مستقیم میاد بالا دو حالت داره. یا اصلا بوت لودر نصب نشده یا اگر نصب شده timeout روی صفر هست. محتویات فایل کانفیگ گراب رو اینجا بنویسید لطفا. آدرسش اینه :

siyasiya
28-03-2013, 12:04
سلام به همه دوستان عزیز و سال نو همگی مبارک

دوستان
من در اوبونتو، 3 تا مشکل دارم:

1- وقتی میخوام برنامه با پسوند rpm رو نصب کنم، همش میگه که فایل مورد نظر پیدا نشد، با اینکه فایل روی دسکتاپ هست
2- فایلهای bz2 رو چطوری میشه نصب کرد؟
3- درایور کارت گرافیک nvidia رو چطور باید نصب کرد (فایل با پسوند run)؟ روش کلیک میکنم و open میزنم و میگم که در کنسول اجرا بشه، صفحه اولش میاد، اما میگه که "باید در حساب admin اجرا بشه"، اما نکته اینجاست که اکانت من جزو گروه ادمین هست!

من اوبونتو رو در vmware 9 نصب کردم، نسخه 12.1، شکل و ظاهر جالبی داره، اما خیلی از ویندوز سخت تره، همین که نصب کردن برنامه ها اینقدر دنگ و فنگ داره، دل آدم رو خون میکنه، با اینکه از ظاهر لینوکس و سرعتش خوشم میاد، اما این سختی ها داره من رو دل چرکین میکنه

MrGee
28-03-2013, 12:35
1- وقتی میخوام برنامه با پسوند rpm رو نصب کنم، همش میگه که فایل مورد نظر پیدا نشد، با اینکه فایل روی دسکتاپ هست
فایل های rpm برای توزیع های بر مبنای فدورا و ردهت هستند و تو توزیع هایی که از دیبیان مشتق شدن از جمله اوبونتو کار نمی کنن. شما باید از فایل های deb استفاده کنید.

2- فایلهای bz2 رو چطوری میشه نصب کرد؟
این فایل ها فشرده هستند و حاوی سورس کد برنامه، برای نحوه نصب تو گوگل نحوه نصب برنامه ها از سورس رو جستجو کنید.

3- درایور کارت گرافیک nvidia رو چطور باید نصب کرد (فایل با پسوند run)؟ روش کلیک میکنم و open میزنم و میگم که در کنسول اجرا بشه، صفحه اولش میاد، اما میگه که "باید در حساب admin اجرا بشه"، اما نکته اینجاست که اکانت من جزو گروه ادمین هست!
من تا بحال این کارو نکردم ولی تا جایی که می دونم باید تو ترمینال به پوشه ای که اون فایل توش هست برید و بعد با دستور sudo اون فایل رو اجرا کنید.

این طور که به نظر می رسه شما قبل از نصب کردن لینوکس اطلاعات کافی در موردش نخوندین، توصیه می کنم قبل از هر چیزی اول تا جایی که می تونید آموزش های مربوط به لینوکس رو بخونید(شاید اصلا به این نتیجه رسیدید که لینوکس مناسب شما نیست) تا بیشتر باهاش آشنا بشید و بتونید راحت تر باهاش کار کنید و بقول خودتون دلتون رو چرکین نکنه

layenz
28-03-2013, 13:36
اینکه ویندوز مستقیم میاد بالا دو حالت داره. یا اصلا بوت لودر نصب نشده یا اگر نصب شده timeout روی صفر هست. محتویات فایل کانفیگ گراب رو اینجا بنویسید لطفا. آدرسش اینه :

نمیدونم منظورتان این بود یا نه ولی بصورت live ابونتو را اجرا کردم وبه آدرس مربوطه رفتم اینم محتویات اون فایل
#
# DO NOT EDIT THIS FILE
#
# It is automatically generated by grub-mkconfig using templates
# from /etc/grub.d and settings from /etc/default/grub
#

### BEGIN /etc/grub.d/00_header ###
if [ -s $prefix/grubenv ]; then
set have_grubenv=true
load_env
fi
set default="0"

if [ x"${feature_menuentry_id}" = xy ]; then
menuentry_id_option="--id"
else
menuentry_id_option=""
fi

export menuentry_id_option

if [ "${prev_saved_entry}" ]; then
set saved_entry="${prev_saved_entry}"
save_env saved_entry
set prev_saved_entry=
save_env prev_saved_entry
set boot_once=true
fi

function savedefault {
if [ -z "${boot_once}" ]; then
saved_entry="${chosen}"
save_env saved_entry
fi
}

function recordfail {
set recordfail=1
if [ -n "${have_grubenv}" ]; then if [ -z "${boot_once}" ]; then save_env recordfail; fi; fi
}

function load_video {
if [ x$feature_all_video_module = xy ]; then
insmod all_video
else
insmod efi_gop
insmod efi_uga
insmod ieee1275_fb
insmod vbe
insmod vga
insmod video_bochs
insmod video_cirrus
fi
}

if [ x$feature_default_font_path = xy ] ; then
font=unicode
else
insmod part_msdos
insmod ext2
set root='hd0,msdos10'
if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then
search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos10 --hint-efi=hd0,msdos10 --hint-baremetal=ahci0,msdos10 553863f9-a5e4-4884-847f-99321756e6f1
else
search --no-floppy --fs-uuid --set=root 553863f9-a5e4-4884-847f-99321756e6f1
fi
font="/usr/share/grub/unicode.pf2"
fi

if loadfont $font ; then
set gfxmode=auto
load_video
insmod gfxterm
set locale_dir=$prefix/locale
set lang=en_US
insmod gettext
fi
terminal_output gfxterm
if [ "${recordfail}" = 1 ]; then
set timeout=-1
else
set timeout=10
fi
### END /etc/grub.d/00_header ###

### BEGIN /etc/grub.d/05_debian_theme ###
set menu_color_normal=white/black
set menu_color_highlight=black/light-gray
if background_color 44,0,30; then
clear
fi
### END /etc/grub.d/05_debian_theme ###

### BEGIN /etc/grub.d/10_linux ###
function gfxmode {
set gfxpayload="${1}"
if [ "${1}" = "keep" ]; then
set vt_handoff=vt.handoff=7
else
set vt_handoff=
fi
}
if [ "${recordfail}" != 1 ]; then
if [ -e ${prefix}/gfxblacklist.txt ]; then
if hwmatch ${prefix}/gfxblacklist.txt 3; then
if [ ${match} = 0 ]; then
set linux_gfx_mode=keep
else
set linux_gfx_mode=text
fi
else
set linux_gfx_mode=text
fi
else
set linux_gfx_mode=keep
fi
else
set linux_gfx_mode=text
fi
export linux_gfx_mode
if [ "${linux_gfx_mode}" != "text" ]; then load_video; fi
menuentry 'Ubuntu' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os $menuentry_id_option 'gnulinux-simple-553863f9-a5e4-4884-847f-99321756e6f1' {
recordfail
gfxmode $linux_gfx_mode
insmod gzio
insmod part_msdos
insmod ext2
set root='hd0,msdos10'
search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos10 --hint-efi=hd0,msdos10 --hint-baremetal=ahci0,msdos10 553863f9-a5e4-4884-847f-99321756e6f1
else
fi
linux /boot/vmlinuz-3.5.0-17-generic root=UUID=553863f9-a5e4-4884-847f-99321756e6f1 ro quiet splash $vt_handoff
initrd /boot/initrd.img-3.5.0-17-generic
}
submenu 'Advanced options for Ubuntu' $menuentry_id_option 'gnulinux-advanced-553863f9-a5e4-4884-847f-99321756e6f1' {
menuentry 'Ubuntu, with Linux 3.5.0-17-generic' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os $menuentry_id_option 'gnulinux-3.5.0-17-generic-advanced-553863f9-a5e4-4884-847f-99321756e6f1' {
recordfail
gfxmode $linux_gfx_mode
insmod gzio
insmod part_msdos
insmod ext2
set root='hd0,msdos10'
else
fi
echo 'Loading Linux 3.5.0-17-generic ...'
linux /boot/vmlinuz-3.5.0-17-generic root=UUID=553863f9-a5e4-4884-847f-99321756e6f1 ro quiet splash $vt_handoff
echo 'Loading initial ramdisk ...'
}
menuentry 'Ubuntu, with Linux 3.5.0-17-generic (recovery mode)' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os $menuentry_id_option 'gnulinux-3.5.0-17-generic-recovery-553863f9-a5e4-4884-847f-99321756e6f1' {
recordfail
insmod gzio
insmod part_msdos
insmod ext2
set root='hd0,msdos10'
else
fi
echo 'Loading Linux 3.5.0-17-generic ...'
linux /boot/vmlinuz-3.5.0-17-generic root=UUID=553863f9-a5e4-4884-847f-99321756e6f1 ro recovery nomodeset
echo 'Loading initial ramdisk ...'
}
}

### END /etc/grub.d/10_linux ###

### BEGIN /etc/grub.d/20_linux_xen ###

### END /etc/grub.d/20_linux_xen ###

### BEGIN /etc/grub.d/20_memtest86+ ###
### END /etc/grub.d/20_memtest86+ ###

### BEGIN /etc/grub.d/30_os-prober ###
menuentry 'Windows 7 (loader) (on /dev/sda1)' --class windows --class os $menuentry_id_option 'osprober-chain-1A08537F08535939' {
insmod part_msdos
insmod ntfs
set root='hd0,msdos1'
search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos1 --hint-efi=hd0,msdos1 --hint-baremetal=ahci0,msdos1 1A08537F08535939
else
search --no-floppy --fs-uuid --set=root 1A08537F08535939
fi
chainloader +1
}
### END /etc/grub.d/30_os-prober ###

### BEGIN /etc/grub.d/30_uefi-firmware ###
### END /etc/grub.d/30_uefi-firmware ###

### BEGIN /etc/grub.d/40_custom ###
# This file provides an easy way to add custom menu entries. Simply type the
# menu entries you want to add after this comment. Be careful not to change
# the 'exec tail' line above.
### END /etc/grub.d/40_custom ###

### BEGIN /etc/grub.d/41_custom ###
if [ -f ${config_directory}/custom.cfg ]; then
source ${config_directory}/custom.cfg
elif [ -z "${config_directory}" -a -f $prefix/custom.cfg ]; then
source $prefix/custom.cfg;
fi
### END /etc/grub.d/41_custom ###

MrGee
28-03-2013, 13:54
یه سوال، مادربورد شما UEFI داره؟

layenz
28-03-2013, 16:50
یه سوال، مادربورد شما UEFI داره؟

این UEFI چی هست؟
مدل لپ تاپم Lenevo Y580

vahid_d
28-03-2013, 19:32
شما محتویات اون فایل که گفتم رو چطوری گرفتین؟ به نظر نمیاد این فایل سیستمتون باشه. mount کردین یا همینجوری از اون آدرس فایل رو باز کردین تو حالت دیسک زنده؟

MrGee
28-03-2013, 21:41
احتمالا به همون خاطره که نصب نمی شه، این کارا رو انجام بدید و بعد دوباره لینوکس رو نصب کنید.

برای آشنایی با UEFI این مقاله ها رو بخونید.
اقدام جدید مایکروسافت : پیش بسوی انحصار بیشتر… ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
"UEFI" چیست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

layenz
30-03-2013, 09:55
[QUOTE=vahid_d;7555410]شما محتویات اون فایل که گفتم رو چطوری گرفتین؟ به نظر نمیاد این فایل سیستمتون باشه. mount کردین یا همینجوری از اون آدرس فایل رو باز کردین تو حالت دیسک زنده؟[/QUOTE
بعد از اینکه سیستم بالا اومد با دیسک زنده مستقیم رفتم به آدرسی که گفتع بودین!!!

layenz
30-03-2013, 10:15
احتمالا به همون خاطره که نصب نمی شه، این کارا رو انجام بدید و بعد دوباره لینوکس رو نصب کنید.

برای آشنایی با UEFI این مقاله ها رو بخونید.
اقدام جدید مایکروسافت : پیش بسوی انحصار بیشتر… ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
"UEFI" چیست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توی قسمت بایوس فقط گزینه اول(UEFI) بود که اونم اینیبل و دیسیبل داشت که دیسیبلش کردم گزینه های دیگه را پیدا نکردم!!!

MrGee
30-03-2013, 12:00
و بعد دوباره لینوکس رو نصب کنید.
لینوکس رو دوباره دوباره نصب کردید یا نه؟

moji khan
30-03-2013, 12:13
سلام
استاد سيستم عامل ما از من خواسته كه الگوريتم(كدهاي) مديريت حافظه ي مجازي در لينوكس رو در بيارم
من اصلا نمي دونم از كجا شروع كنم يا اصلا چي كار كنم
مي شه يه راهنمايي كنيد؟؟
و راستي من مي خواستم لينوكس رو با ويندوز شبكه كنم اون چه طوريه؟؟
ممنون

Open-Source
30-03-2013, 15:45
سلام
استاد سيستم عامل ما از من خواسته كه الگوريتم(كدهاي) مديريت حافظه ي مجازي در لينوكس رو در بيارم
من اصلا نمي دونم از كجا شروع كنم يا اصلا چي كار كنم
مي شه يه راهنمايي كنيد؟؟
و راستي من مي خواستم لينوكس رو با ويندوز شبكه كنم اون چه طوريه؟؟
ممنون

تا اونجایی که من یادمه لینوکس برا مدیریت حافظه مجازی از یه الگوریتم موسوم به الگوریتم ساعت (clock algorithm) استفاده میکرد. (البته فکر کنم برا جابجایی صفحه ها بود:n13:)

برا شبکه بین ویندوز و لینوکس هم میتونی از Samba استفاده کنی.

پ.ن: بهتره برا این جور مسائل تاپیک جدید باز کنید.

vahid_d
30-03-2013, 17:39
[QUOTE=vahid_d;7555410]شما محتویات اون فایل که گفتم رو چطوری گرفتین؟ به نظر نمیاد این فایل سیستمتون باشه. mount کردین یا همینجوری از اون آدرس فایل رو باز کردین تو حالت دیسک زنده؟[/QUOTE
بعد از اینکه سیستم بالا اومد با دیسک زنده مستقیم رفتم به آدرسی که گفتع بودین!!!

بعید میدونم مشکل از UEFI باشه و اینکه کار شما درست نبوده و فایل موجود در دیسک زنده رو باز کردین در صورتی که فایل لینوکسی که نصب کردید رو اینجا بیارین.
اول پارتیشنی که روش لینوکس رو نصب کردین، mount کنید بعد محتویات فایل رو اینجا بیارین. احتمال میدم یا بوت لودر نصب نشده یا کانفیگش درست نیست. روش کلی که باید انجام بدین:
اول mount کردن پارتیشنی که لینوکس روش نصب شده :

دوم دسترسی به فایل و بدست آوردن محتویات اون:

Squall Leonhart
30-03-2013, 18:09
من Ubuntu 10.04 LTS رو نصب کردم. خیلی خوب هست.
از 12.04 هم اصلا خوشم نیومد.
فقط مشکلی که دارم فونت هست.
چند تا فونت فارسی نصب کردم ولی هنوز هم ناقصی خیلی زیاد هست.
مثلا فونت بی نازنین واسه تایپ ندارم.
واسه حل این مشکل راهی هست؟

یکی هم اینکه همش واسم پیغام آپدیت و آپگرید به ورژن 12.04 میده. اگه آپدیت بکنم محیط هم عوض میشه یا فقط پگیج های جدید نصب میشن؟

rockgod
30-03-2013, 19:01
محیط عوض میشه ولی میتونین از اکانتتون لوگ اوت کنین بعد سمت راست بالای منوی یوزر ها یه چیزی هست دایره شکل رو اون کلیک کنین هر محیط(درستش دسکتاپه) که خواستین اجرا میشه٫برای فونت هم برین به پوشه /home/username/fonts و هر فونتی میخواین اونجا کپی کنین و اجرا میشه٫تو دسکتاپای غیر از دارچین و یونیتی نمیدونم ولی تو این دو تا رو فونت کلیک کنین گوشه پایین راست صفحه روی install font کلیک کنید٫

rockgod
31-03-2013, 07:20
من اوبونتوم رو زدم آپ شه بعد که تموم شد الان زبان سیستم چینیه یا ژاپنیه یا کره ای خلاصه یکی از ایناس.رفتم تو قسمت تنظیمات زبان فقط انگلیسی انتخاب شده!حالا چیکار کنم زبان انگیلی بشه باز؟حتی رفتم سراغ فایل:

/etc/default/locale

و همه زبانارو به انگلیسی تعغیر دادم همون آشه همون کاسه.

layenz
31-03-2013, 17:58
لینوکس رو دوباره دوباره نصب کردید یا نه؟

ممنون نصب شد بلاخره هوراااااااا:n20::n20::n20:

senaps
01-04-2013, 01:04
سلام....
دوستان من الان روی وی‌ام‌ویر!!! ویندوز ۷، اوبونتوی ۱۲.۴ رو نصب کردم....
خوب یه سری سفارشی سازی و یه سری فحش بابت یونیتی نثار دوستان کردم که امیدوارم اب خوش از گلوشون پایین نره با این محیط کار زدنشون! :)....!!!

حالا من چند مشکل دارم:
میخوام یه مشت فایل رو از یه پوشه کپی بگیرم به یه پوشه‌ی دیگه و هرجوری کپی پیست میکنم، نمیشه....!!!
برای حل این مشکل دست به ترمینال بردم...
دستورات cp -a /Downloads/menu/files/. /usr/share/applications و rsync رو به همین صورت! البته اون با r و در حالت های متعدد و مختلف هم تست کردم و نشد! :)....

در نهایت، یه فایل اسکریپت نوشتم که راحت تر انواع و اقسام کد ها رو توش تست بکنم که بازم پاسخی نگرفتم!!!

راستش چیزی که میخوام نصب بکنم، منوی بک‌ترک هستش برای اوبونتو.... فایلش در سورس فورج موجوده و مشکلی هم نداره و کلی هم تستش کردن و استیبله! :)....
حالا من تو یونیتی منو ندارم دیگه درسته؟!
ظاهرا رفقای اهل فن ما، یه برنامه ای نوشتن که منو رو اضافه میکنه به تولباز و کنار ساعت! خوب پس من فعلا یه شبهه منو دارم، و چون کارم صرفا ابزار های بک‌ترک هستش، باهاش مشکلی ندارم!! ولی ایشون با من مشکل داره و ابزار های بک‌ترک رو بهم نشون نمیده! :(

اون کپی کردن فایل ها هم الزامیه و صورت نمی‌پذیره! :)...
به نظر دوستان راه حلم برای این دو مورد چیه؟!
چطوری میتونم از دست یونیتی خلاص بشم؟! حالم بهم میخوره ازش.... تکلیفش رو مشخص کنه! یا اوبونتو باشه، یا نصف مک نصف ویندوز نصف اوبونتو...
عه عه عه! :)

این مشکل کپی پیست توی VMWare رو چیکار کنم حالا؟!

senaps
01-04-2013, 09:52
ببخشید که پست تکراری میدم! ولی مشکل کپی کردنه رو با وی‌ام‌ویر حل کردم و بعدش هم دیدم اجازه‌ی کپی رو به دلیل chmod ندارم، با chmod 777 اجازه‌ی کار رو به خودم دادم! :):n19:

حالا هر برنامه‌ای رو اجرا میکنم، خط اول ترمینال مینویسه که اون برنامه پیدا نشد! خط دوم ازم پسورد روت رو میخواد! :)...

این منوی بک‌ترک هم دردسری شده واسه خودش ها! :)...

MrGee
01-04-2013, 11:28
خب شما چرا این قدر اصرار داری از اوبونتو استفاده کنی؟ چرا از همون بک ترک استفاده نمی کنی؟
یا کوبونتو با دسکتاپ kde یا زوبونتو با دسکتاپ xfce یا لوبونتو با دسکتاپ lxde یا اصلا مینت با اون دسکتاپ قشنگش

senaps
02-04-2013, 01:01
اخه خیلی وقته که نسخه‌های قبلی تر اوبونتو رو داشتم و کلا بهش عادت کردم.... اریوس ایرانی رو گرفتم و چرندیات تحویل گرفتم!....
با بقیه هم زیاد حال نمی‌کنم چون همین اوبونتو هستن که کمی تغییرشون دادن....

بعدش اوبونتو برای برنامه نویسی بهتره به نظرم....

1376MAXIMUM
06-04-2013, 18:41
سلام من ابونتو ۱۲٫۱۰رو داشتم ولی دیگه از بس باهاش بازی کردم خراب شد بعد زدم دوباره نصب کنم تو گزینه هایی که داشت اولی یا همون که خودش کذاشته بود رو انتخاب کردم قرار بود به ویندوزم کاری نداشته باشه ولی بوت لودر ویندوز که دیگه نمیاد فقط مال لینوکس هست وقتی هم میزنم که ویندوز ۷ رو بیاره میکه توی خوندن مشکل داره و بایدctrl+alt+delete رو بزنم تا ری بوت بشه ولی اصلا کیبورد کار نمیکنه منم ویندوز رو نمیتونم بالا بیارم وکلی چیز روش نصب کردم همشو نیاز دارم به دادم برسید دارم سکته می کنم:n28:

king_darkness
06-04-2013, 19:50
سلام اولین باره میخوام سمت لینوکس برم چندتا سوال تکراری دارم
برای نصب اوبونتو باید پارتیشن بندی تغییر بدم ؟ اگه آموزشی برای نصب هست ممنون میشم لینک بدین
بازی ها راحت اجرا میشه ؟
درایور سخت افزار ها راحت پیدا میشه ؟
اوبونتو چقدر قابلیت شخصی سازی ظاهر داره ؟ نیاز به دانش داره یا کاربر معمولی هم میتونه انجام بده ؟

mohammadi_4u
06-04-2013, 21:01
سلام من ابونتو ۱۲٫۱۰رو داشتم ولی دیگه از بس باهاش بازی کردم خراب شد بعد زدم دوباره نصب کنم تو گزینه هایی که داشت اولی یا همون که خودش کذاشته بود رو انتخاب کردم قرار بود به ویندوزم کاری نداشته باشه ولی بوت لودر ویندوز که دیگه نمیاد فقط مال لینوکس هست وقتی هم میزنم که ویندوز ۷ رو بیاره میکه توی خوندن مشکل داره و بایدctrl+alt+delete رو بزنم تا ری بوت بشه ولی اصلا کیبورد کار نمیکنه منم ویندوز رو نمیتونم بالا بیارم وکلی چیز روش نصب کردم همشو نیاز دارم به دادم برسید دارم سکته می کنم:n28:
داخل محیط ترمینال لینوکس بزنید:
Sudo update-grub
Sudo update-grub2
البته فکر کنم فایلهای ویندوز حذف شده باشه !

Sent from my iPad using Tapatalk HD

1376MAXIMUM
06-04-2013, 21:36
داخل محیط ترمینال لینوکس بزنید:
Sudo update-grub
Sudo update-grub2
البته فکر کنم فایلهای ویندوز حذف شده باشه !

Sent from my iPad using Tapatalk HD
نشد جواب نداد یه مشکل دیگه هم هست سیستم shutdownنمیشه

Open-Source
06-04-2013, 23:48

محتوای این دوتا فایل رو بزار:

1376MAXIMUM
07-04-2013, 15:39
40_custom
#!/bin/sh exec tail -n +3 $0 # This file provides an easy way to add custom menu entries. Simply type the # menu entries you want to add after this comment. Be careful not to change # the 'exec tail' line above.

grub.cfg
# # DO NOT EDIT THIS FILE # # It is automatically generated by grub-mkconfig using templates # from /etc/grub.d and settings from /etc/default/grub # ### BEGIN /etc/grub.d/00_header ### if [ -s $prefix/grubenv ]; then set have_grubenv=true load_env fi set default="0" if [ x"${feature_menuentry_id}" = xy ]; then menuentry_id_option="--id" else menuentry_id_option="" fi export menuentry_id_option if [ "${prev_saved_entry}" ]; then set saved_entry="${prev_saved_entry}" save_env saved_entry set prev_saved_entry= save_env prev_saved_entry set boot_once=true fi function savedefault { if [ -z "${boot_once}" ]; then saved_entry="${chosen}" save_env saved_entry fi } function recordfail { set recordfail=1 if [ -n "${have_grubenv}" ]; then if [ -z "${boot_once}" ]; then save_env recordfail; fi; fi } function load_video { if [ x$feature_all_video_module = xy ]; then insmod all_video else insmod efi_gop insmod efi_uga insmod ieee1275_fb insmod vbe insmod vga insmod video_bochs insmod video_cirrus fi } if [ x$feature_default_font_path = xy ] ; then font=unicode else insmod part_msdos insmod ext2 set root='hd0,msdos10' if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos10 --hint-efi=hd0,msdos10 --hint-baremetal=ahci0,msdos10 3552a90b-bf42-480a-a4d6-1f392e2b6d2f else search --no-floppy --fs-uuid --set=root 3552a90b-bf42-480a-a4d6-1f392e2b6d2f fi font="/usr/share/grub/unicode.pf2" fi if loadfont $font ; then set gfxmode=auto load_video insmod gfxterm set locale_dir=$prefix/locale set lang=en_US insmod gettext fi terminal_output gfxterm if [ "${recordfail}" = 1 ]; then set timeout=-1 else set timeout=10 fi ### END /etc/grub.d/00_header ### ### BEGIN /etc/grub.d/05_debian_theme ### set menu_color_normal=white/black set menu_color_highlight=black/light-gray if background_color 44,0,30; then clear fi ### END /etc/grub.d/05_debian_theme ### ### BEGIN /etc/grub.d/10_linux ### function gfxmode { set gfxpayload="${1}" if [ "${1}" = "keep" ]; then set vt_handoff=vt.handoff=7 else set vt_handoff= fi } if [ "${recordfail}" != 1 ]; then if [ -e ${prefix}/gfxblacklist.txt ]; then if hwmatch ${prefix}/gfxblacklist.txt 3; then if [ ${match} = 0 ]; then set linux_gfx_mode=keep else set linux_gfx_mode=text fi else set linux_gfx_mode=text fi else set linux_gfx_mode=keep fi else set linux_gfx_mode=text fi export linux_gfx_mode if [ "${linux_gfx_mode}" != "text" ]; then load_video; fi menuentry 'Ubuntu' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os $menuentry_id_option 'gnulinux-simple-3552a90b-bf42-480a-a4d6-1f392e2b6d2f' { recordfail gfxmode $linux_gfx_mode insmod gzio insmod part_msdos insmod ext2 set root='hd0,msdos8' if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos8 --hint-efi=hd0,msdos8 --hint-baremetal=ahci0,msdos8 ec0caaad-bd32-41cf-b3d3-49b5fe97c565 else search --no-floppy --fs-uuid --set=root ec0caaad-bd32-41cf-b3d3-49b5fe97c565 fi linux /vmlinuz-3.5.0-17-generic root=UUID=3552a90b-bf42-480a-a4d6-1f392e2b6d2f ro quiet splash $vt_handoff initrd /initrd.img-3.5.0-17-generic } submenu 'Advanced options for Ubuntu' $menuentry_id_option 'gnulinux-advanced-3552a90b-bf42-480a-a4d6-1f392e2b6d2f' { menuentry 'Ubuntu, with Linux 3.5.0-17-generic' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os $menuentry_id_option 'gnulinux-3.5.0-17-generic-advanced-3552a90b-bf42-480a-a4d6-1f392e2b6d2f' { recordfail gfxmode $linux_gfx_mode insmod gzio insmod part_msdos insmod ext2 set root='hd0,msdos8' if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos8 --hint-efi=hd0,msdos8 --hint-baremetal=ahci0,msdos8 ec0caaad-bd32-41cf-b3d3-49b5fe97c565 else search --no-floppy --fs-uuid --set=root ec0caaad-bd32-41cf-b3d3-49b5fe97c565 fi echo 'Loading Linux 3.5.0-17-generic ...' linux /vmlinuz-3.5.0-17-generic root=UUID=3552a90b-bf42-480a-a4d6-1f392e2b6d2f ro quiet splash $vt_handoff echo 'Loading initial ramdisk ...' initrd /initrd.img-3.5.0-17-generic } menuentry 'Ubuntu, with Linux 3.5.0-17-generic (recovery mode)' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os $menuentry_id_option 'gnulinux-3.5.0-17-generic-recovery-3552a90b-bf42-480a-a4d6-1f392e2b6d2f' { recordfail insmod gzio insmod part_msdos insmod ext2 set root='hd0,msdos8' if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos8 --hint-efi=hd0,msdos8 --hint-baremetal=ahci0,msdos8 ec0caaad-bd32-41cf-b3d3-49b5fe97c565 else search --no-floppy --fs-uuid --set=root ec0caaad-bd32-41cf-b3d3-49b5fe97c565 fi echo 'Loading Linux 3.5.0-17-generic ...' linux /vmlinuz-3.5.0-17-generic root=UUID=3552a90b-bf42-480a-a4d6-1f392e2b6d2f ro recovery nomodeset echo 'Loading initial ramdisk ...' initrd /initrd.img-3.5.0-17-generic } } ### END /etc/grub.d/10_linux ### ### BEGIN /etc/grub.d/20_linux_xen ### ### END /etc/grub.d/20_linux_xen ### ### BEGIN /etc/grub.d/20_memtest86+ ### menuentry "Memory test (memtest86+)" { insmod part_msdos insmod ext2 set root='hd0,msdos8' if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos8 --hint-efi=hd0,msdos8 --hint-baremetal=ahci0,msdos8 ec0caaad-bd32-41cf-b3d3-49b5fe97c565 else search --no-floppy --fs-uuid --set=root ec0caaad-bd32-41cf-b3d3-49b5fe97c565 fi linux16 /memtest86+.bin } menuentry "Memory test (memtest86+, serial console 115200)" { insmod part_msdos insmod ext2 set root='hd0,msdos8' if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos8 --hint-efi=hd0,msdos8 --hint-baremetal=ahci0,msdos8 ec0caaad-bd32-41cf-b3d3-49b5fe97c565 else search --no-floppy --fs-uuid --set=root ec0caaad-bd32-41cf-b3d3-49b5fe97c565 fi linux16 /memtest86+.bin console=ttyS0,115200n8 } ### END /etc/grub.d/20_memtest86+ ### ### BEGIN /etc/grub.d/30_os-prober ### menuentry 'Windows 7 (loader) (on /dev/sda2)' --class windows --class os $menuentry_id_option 'osprober-chain-44EA48C7EA48B6C8' { insmod ldm insmod ntfs set root='ldm/42652b4f-8a63-11e2-be6d-8c89a5620fd5/Volume3' if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0 --hint-efi=hd0 --hint-baremetal=ahci0 --hint='ldm/42652b4f-8a63-11e2-be6d-8c89a5620fd5/Volume3' 44EA48C7EA48B6C8 else search --no-floppy --fs-uuid --set=root 44EA48C7EA48B6C8 fi chainloader +1 } ### END /etc/grub.d/30_os-prober ### ### BEGIN /etc/grub.d/30_uefi-firmware ### ### END /etc/grub.d/30_uefi-firmware ### ### BEGIN /etc/grub.d/40_custom ### # This file provides an easy way to add custom menu entries. Simply type the # menu entries you want to add after this comment. Be careful not to change # the 'exec tail' line above. ### END /etc/grub.d/40_custom ### ### BEGIN /etc/grub.d/41_custom ### if [ -f ${config_directory}/custom.cfg ]; then source ${config_directory}/custom.cfg elif [ -z "${config_directory}" -a -f $prefix/custom.cfg ]; then source $prefix/custom.cfg; fi ### END /etc/grub.d/41_custom ###

Open-Source
08-04-2013, 10:52
الان این چیه اینجا گذاشتی؟!!!!
خودت چیزی ازش سر در میاری؟!!!!
:n02:

به هر حال.

به فایل 40_custom کد زیر رو اضافه کن:

* اینجا باید درایو ویندوزت رو مشخص کنی. (با دستور fdisk -l میتونی لیست درایوهات رو ببینی).

بعد دستور زیر را وارد کن تا فایل grub.cfg از نو ساخته بشه:

1376MAXIMUM
08-04-2013, 13:58
الان این چیه اینجا گذاشتی؟!!!!
خودت چیزی ازش سر در میاری؟!!!!
:n02:

به هر حال.

به فایل 40_custom کد زیر رو اضافه کن:

* اینجا باید درایو ویندوزت رو مشخص کنی. (با دستور fdisk -l میتونی لیست درایوهات رو ببینی).

بعد دستور زیر را وارد کن تا فایل grub.cfg از نو ساخته بشه:

گفتی محتویانش رو نکفتی خود فایل رو بزار
منم گفتم حتما یه حکمتی داشته دیگه
بعد من دقیقا اینا رو کجا بزارم سرش یا تهش یا وسطش
خوب مختصات بدید من که حرفه ای نیستم (من فایل word رو هم به زور ویرایش میکنم:n02:)

Open-Source
08-04-2013, 14:23
اون فایل خالیه (# ابتدای خطوط یعنی اون خط توضیحه و کار خاصی انجام نمیده)، پس هر کجای فایل که میخواید بزارید.

1376MAXIMUM
08-04-2013, 14:50
اون فایل خالیه (# ابتدای خطوط یعنی اون خط توضیحه و کار خاصی انجام نمیده)، پس هر کجای فایل که میخواید بزارید.
یعنی مثلا اگه درایو اسمش ۱۲۳ باشه این طوری میشه که پایین گذاشتم

menuentry ‘Windows 7′ { set root=’(hd0,1)’۱۲۳ chainloader +1 }

1376MAXIMUM
08-04-2013, 20:12
اقا من بیخیال لینوکس شدم فعلا روی ویژوال باکس یاد میگیرم هر وقت تونستم به اندازه ویندوز باهاش کار کنم دوباره نصب میکنم درد سر هم نداره هر بلایی هم سر لینوکس بیارم خیلالم تخته لنگ نمیمونم
اگه من اینو پاک کنم دوباره وبندوزم بر میگرده دیگه؟
حالا چجوری باید پاکش کنم؟

mohammadi_4u
08-04-2013, 20:35
سلام
اگه تحت وین نصب کردیش wbui که برو تو کنترل پنل و آنیستال کن
اما اگه از بوت نصب کردید
ابتدا سیدی ویندوز 7 رو بزارید و از منوی نصب که اومدش گزینه ریپیر رو بزنید سپس بعد اون صفحه گزینه ضربدر رو بزن و در کادر باز شده کاماند همون صفحه سیاد cmd رو بیارید
بنویسید
bootrec /fixmbr
به فاصله نوشته ها توجه کنید
اینم زبون خارجی نی و تصویر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1376MAXIMUM
08-04-2013, 22:00
سلام
اگه تحت وین نصب کردیش wbui که برو تو کنترل پنل و آنیستال کن
اما اگه از بوت نصب کردید
ابتدا سیدی ویندوز 7 رو بزارید و از منوی نصب که اومدش گزینه ریپیر رو بزنید سپس بعد اون صفحه گزینه ضربدر رو بزن و در کادر باز شده کاماند همون صفحه سیاد cmd رو بیارید
بنویسید
bootrec /fixmbr
به فاصله نوشته ها توجه کنید
اینم زبون خارجی نی و تصویر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون انگار حالم خوب شد یه جوری بودم:n19:
مثل این که به ویندوز معتاد شدم:n27:
ولی از خودم ناامید شدم:n15: یعنی این لینوکس زورش از من بیشتر بود:n28: یعنی این کامپیوتر از من مخش بیشتر کار میکنه:n14:
حالا میرم تو افق محو میشم بعد از چند سال دوباره برمیگردم انتقامم رو از لینوکس میگیرم

saeediranzad
09-04-2013, 10:39
من در حال حاضر سه سیستم روی لپتاپم دارم که یکیش غیرفعاله و در آخرین آپدیت منوی گراب از اون حذف شد.
شما اگر روی یک درایو جداگانه لینوکس را نصب میکردید؛ خود گراب خودش را آپدیت میکرد.
یک نسخه ای هم روی سی دی دارم بنام Parted Magic که برای رفع اشکال و تعمیر منوی بوت هست.

linuxer
15-04-2013, 21:01
من در حال حاضر سه سیستم روی لپتاپم دارم که یکیش غیرفعاله و در آخرین آپدیت منوی گراب از اون حذف شد.
شما اگر روی یک درایو جداگانه لینوکس را نصب میکردید؛ خود گراب خودش را آپدیت میکرد.
یک نسخه ای هم روی سی دی دارم بنام Parted Magic که برای رفع اشکال و تعمیر منوی بوت هست.
دوست عزیز میتونی با نصب برنامه easybcd بوت لودر خودت را برگردنونی. اما اگه با تجربه تر باشی با یه live cd لینوکس میتونی grab را مجدد نصب و تنظیم کنی.

saeediranzad
16-04-2013, 03:22
دوست عزیز میتونی با نصب برنامه easybcd بوت لودر خودت را برگردنونی. اما اگه با تجربه تر باشی با یه live cd لینوکس میتونی grab را مجدد نصب و تنظیم کنی.
ممنون.
البته این را در جواب اون دوست نوشته بودم.
من خودم با Grub customizer پارتیشن Arch را به منوی گراب اضافه کردم. ولی باز از اونجا بوت نشد.
نتیجه اینکه اگر سیستم درست نصب شده باشه؛ خود گراب پیداش میکنه و اون را به منوی بوت اضافه میکنه.
یعنی باید فایل vmlinuz را پیدا کنه.

mansor_1381
26-04-2013, 10:04

SIMON137
27-04-2013, 03:42
امکان نصب اوبونتو روی فلش موجوده ؟

من الان اگر اوبونتو رو به صورت بوت بالا بیارم آپدیت کنم ، آپدیت میشه و تنظیمات مختلف اعمال میشه ولی بعد از ریست همش میپره ، می خوام به نوعی اینا روی فلش سیو باشه هر موقع نیاز بود سریع وصل کنم

----------

یه چندتا فونت فارسی مناسب با راهنمای نصب هم معرفی کنید ممنون میشم ، یکم فونتای فارسیش تو ذوق میزنه

thelastblack
27-04-2013, 11:27
امکان نصب اوبونتو روی فلش موجوده ؟

من الان اگر اوبونتو رو به صورت بوت بالا بیارم آپدیت کنم ، آپدیت میشه و تنظیمات مختلف اعمال میشه ولی بعد از ریست همش میپره ، می خوام به نوعی اینا روی فلش سیو باشه هر موقع نیاز بود سریع وصل کنم

----------

یه چندتا فونت فارسی مناسب با راهنمای نصب هم معرفی کنید ممنون میشم ، یکم فونتای فارسیش تو ذوق میزنه

واسه نصب روی فلش همون نصب عادی رو ادامه بده، بعدش تو موقع پارتیشن بندی فقط روی فلش نصبش کن. بوت‌لودر رو هم روی فلش نصب کن. بعد که تموم شد میتونی سیستم رو با فلش بوت کنی.

moji khan
28-04-2013, 22:42
سلام
استادمون الگوریتم مدیریت حافظه های مجازی در لینوکس رو از من خواسته
ولی نمی دونم چه طوری پیداش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
قبل عید توی همین تاپیک پرسیدم یکی از دوستان گفت الگوریتم ساعت (clock algorithm) هست که از استادمون پرسیدم گفت این نیست؟؟؟
حالامن از کجا اینو پیدا کنم؟؟؟؟
ممنون

thelastblack
29-04-2013, 00:32
سلام
استادمون الگوریتم مدیریت حافظه های مجازی در لینوکس رو از من خواسته
ولی نمی دونم چه طوری پیداش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
قبل عید توی همین تاپیک پرسیدم یکی از دوستان گفت الگوریتم ساعت (clock algorithm) هست که از استادمون پرسیدم گفت این نیست؟؟؟
حالامن از کجا اینو پیدا کنم؟؟؟؟
ممنون

دوست عزیز، سورس کرنل رو بگیر توش بگرد:
kernel.org
من کرنل کار نیستم که جوابتو بدم ولی گشتن توی سورس کرنل خیلی هم سخت نیست. یه نگاه بنداز واست خوبه :دی

saeed330
29-04-2013, 14:04
با سلام
امیدوارم سئوالم رو جای درستی مطرح کرده باشم
من دو تا هارد روی سیستم دارم که هر دو همزمان متصل هست
روی یکی که سیستم عاملی نداره اومدم لینوکس نصب کنم که بعد از نصب متوجه شدم همه درایوها بصورت مجموع دراومده و شده یک پارتیشن!:n28:
توی لینوکس هم که میرم خبری از اطلاعاتم نیست
توی ویندوز هم که میام(با اون یکی هارد)پارتیشنهای هارد دیگه رو نشون نمیده در حالی که توی دیوایس منجر هر دو هارد توسط سیستم شناسایی میشه
اگه میشه کمک کنید این پارتیشنهای گم شده رو پیدا کنم و اطلاعات رو برگردونم
با سپاس