PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24

reza_3722
09-10-2011, 21:48
ممنون، یه سوال دیگه
چند درصد از برنامه ها برای نصب احتیاچ به خط فرمان دارن و چند درصد با دابل کلیک نصب میشن؟
میشه چندتا برنامه با نصب آسون معرفی کنید با روند اش آشنا بشم

milad_gta
09-10-2011, 22:10
برنامه هایی که تو مخازن هستند همه رو میتونید با استفاده از Software center یا دستور زیر نصب کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برنامه هایی به ترمینال احتیاج دارند که شما جداگانه دانلود کردید و میخواید Compile کنید و ...

H A M A S
11-10-2011, 11:40
سلام علیک!
میخوام لینوکس رو به صورت درست وحسابی یاد بگیرم!
مطالعه این کتاب به نظرتون مفیده؟

milad_gta
11-10-2011, 13:08
تمام این کتاب کپی شده ویکی ابونتو فارسی و ویکیپدیا و سایت های دیگه هست ... ! اگر میخوای اینا رو تو یک کتاب به صورت جامع داشته باشی خوبه ... اکثر قسمت ها رو هم چند بار تو کتاب تکرار کردن برا مثال قسمت سیستم فایل رو سه یا چهار بار تکراری چاپ کردن تا حجم کتاب بالا بره و هزینه بیشتری بگیرند کلا مشکلات زیاد داره ...

H A M A S
11-10-2011, 13:28
تمام این کتاب کپی شده ویکی ابونتو فارسی و ویکیپدیا و سایت های دیگه هست ... ! اگر میخوای اینا رو تو یک کتاب به صورت جامع داشته باشی خوبه ... اکثر قسمت ها رو هم چند بار تو کتاب تکرار کردن برا مثال قسمت سیستم فایل رو سه یا چهار بار تکراری چاپ کردن تا حجم کتاب بالا بره و هزینه بیشتری بگیرند کلا مشکلات زیاد داره ...

خوندن مطالب چاپی و افست خیلی برام دلنشین تر و بهتره تا مطالعه ایبوک!!

اکثر قسمت ها رو هم چند بار تو کتاب تکرار کردن برا مثال قسمت سیستم فایل رو سه یا چهار بار تکراری چاپ کردن تا حجم کتاب بالا بره و هزینه بیشتری بگیرند کلا مشکلات زیاد داره ...

حالا شما این کتابو خوندید با به صورت کلی گفتید؟؟

milad_gta
11-10-2011, 13:50
من این کتاب رو همون روز اولی که اومد تو فروشگاه ناقوس خریدم تا شاید مطالب مفیدی داشته باشه تا چند ماه پیش که فرصت شد و یک نگاهی بهش انداختم متوجه شدم همش کپی شده سایت های دیگه هست خصوصا ویکی ابونتو فارسی ، جالب اینجاست دو نفر نوشتنش ( واقعا زحمت هم کشیدن ) ...

در واقع فقط مطالب نت رو جمع کردن و یکم نظم بخشیدن و با تکرار برخی مطالب میرن رو اعصاب آدم ... تا اواسط کتاب رو که خوندم دیدم همه رو قبلا مطالعه کردم تو نت و چیز جدیدی نداره دیگه ادامه ندادم .

به عنوان یک منبع کنار دست خوبه ولی برای یادگیری چیز جدیدی نداره ! اگر مطالب نت رو مطالعه کرده باشید .

از عنوان کتاب مشخصه دیگه ! ابونتو 10.4 ( یکی نیست بگه فرزندم اون 10.04 هست )

h.noori
11-10-2011, 17:13
من ubuntu 11.04 را در vmware نصب می کنم ولی
vmtools نصب نمیشه
بعد از shutdown دیگه ubuntu اجرا نمیشه تا حالا 5ـ6 بار نصب کردم
دوستان محترم لطفا راهنمایی کنید

h.noori
11-10-2011, 17:32
من ubuntu 11.04 را در vmware نصب می کنم ولی
vmtools نصب نمیشه
بعد از shutdown دیگه ubuntu اجرا نمیشه تا حالا 5ـ6 بار نصب کردم
دوستان محترم لطفا راهنمایی کنید

Mr Mohabat
11-10-2011, 19:01
سلام
یه سوال می کنم فکر کنم فرق نداشته باشه نو چه لینوکسی باشه
سوالم اینه که
یه کدی می خوام که خط سوم یک فایل را نشان دهد
این کد در SHELL باید نوشته بشه

danial_848
11-10-2011, 21:19
سلام
یه سوال می کنم فکر کنم فرق نداشته باشه نو چه لینوکسی باشه
سوالم اینه که
یه کدی می خوام که خط سوم یک فایل را نشان دهد
این کد در SHELL باید نوشته بشه
چندین راه داره
مثلا این دستور فایل رو از خط سوم نشون میده:

H A M A S
12-10-2011, 21:18
سلام
من برنامه xampp رو با موفقیت نصب کردم.البته بار راهنمایی از وبلاگ

و از این طریق

اولا این برنامه xampp کجا نصب شد؟؟

دوما اگر بخوام کدهای php رو با این برنامه اجرا کنم باید چکار کنم؟؟

ELHAM3000
13-10-2011, 15:51
مثلا این دستور فایل رو از خط سوم نشون میده:اگر بخواهیم فقط خط 3 را نشان دهد باید چه فرمانی بنویسیم؟

danial_848
13-10-2011, 17:37
اگر بخواهیم فقط خط 3 را نشان دهد باید چه فرمانی بنویسیم؟
چون مرتبط به تاپیک خط فرمانه همونجا پاسخ میدم
----------------------
اینجاست:

rootnt
14-10-2011, 07:43
همونطور که می دونید ubuntu 11.10 به تازگی منتشر شده
اوبونتو یک دموی خیلی جالب روی سایت قرار داده که می‌شه باهاش در محیط این گنو/لینوکس گردش کرد

thelastblack
14-10-2011, 17:24
مرسی.... به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم نگاه کنید. سایت خیلی قشنگیه. واسه آخرین ورژنه(۱۱.۱۰)
من یه مشکلی هم دارم. تو اوبونتو نمیتونم فایلهایی با پسوند webm رو پخش کنم. اصلا این فایلا چه مدلی از ویدئو هستن؟ تو slacware راحت پخش میشد.
الان من VLC و MPLAYER ریختم ولی هیچکدوم نمیتونن اجراش کنن. در ضمن من از ۱۰.۰۴ استفاده میکنم.
ممنون

IP007
14-10-2011, 19:10
مرسی.... به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم نگاه کنید. سایت خیلی قشنگیه. واسه آخرین ورژنه(۱۱.۱۰)
من یه مشکلی هم دارم. تو اوبونتو نمیتونم فایلهایی با پسوند webm رو پخش کنم. اصلا این فایلا چه مدلی از ویدئو هستن؟ تو slacware راحت پخش میشد.
الان من VLC و MPLAYER ریختم ولی هیچکدوم نمیتونن اجراش کنن. در ضمن من از ۱۰.۰۴ استفاده میکنم.
ممنون

با استفاده از مرورگری که از html5 پشتیبانی میکنه میشه این فایل ها رو پخش کرد

H A M A S
15-10-2011, 09:33
سلام-میخواستم ابونتو رو به طور کامل حذف کنم و مینت رو نصب کنم
به طوری که توی همون پارتیشنی که اوبونتو نصبه-مینت هم بره اونجا-و به بقیه پارتیشن های ویندوز کاری نداشته باشه!
باید چکار کنم؟

Amir Varasteh
15-10-2011, 13:26
سلام-میخواستم ابونتو رو به طور کامل حذف کنم و مینت رو نصب کنم
به طوری که توی همون پارتیشنی که اوبونتو نصبه-مینت هم بره اونجا-و به بقیه پارتیشن های ویندوز کاری نداشته باشه!
باید چکار کنم؟

پارتیشن های لینوکست رو Delete کن. دوباره بساز و مینت نصب کن.

H A M A S
16-10-2011, 21:20
سلام. من از مینت 11 جولیا که مبتنی بر ابونتو هست استفاده میکنم
یه فایل 3.3 گیگی به نام UbuntuTakmili با پوند iso دارم.مثل این که مخزن نرم افزاری هست.
باید چه طوری به مینت به عنوان مخزن معرفیش کنم؟(از روی فلش)

thelastblack
16-10-2011, 22:51
دوست عزیز
راحت نرمالش اینه که iso رو روی dvd رایت کنی بعد فکر کنم خود مینت dvd رو به عنوان مخزن بشناسه اگه هم نشناخت میتونی از توی Software Sources بهش اضافه کنی.
یه کار دیگه هم اینه که iso رو سوار یا همون mount کنی، بعدش باز هم احتمالا خود مینت میشناستش. واسه سوار کردن هم روش راست کلیک کن فکر کنم گزینش باشه.
فلش: واسه رایت کردنش روی فلش، دستور زیر روی توی ترمینال بزن:

تو دستور بالا <isofile> همون مسیر فایل iso هست و /dev/sdX هم مسیر دستگاه فلش، معمولا هم sdb هست.سعی کنید موقع این کار فقط یه فلش به دستگاه وصل باشه که مشکلی پیش نیاد.

H A M A S
17-10-2011, 17:49
دوست عزیز
راحت نرمالش اینه که iso رو روی dvd رایت کنی بعد فکر کنم خود مینت dvd رو به عنوان مخزن بشناسه اگه هم نشناخت میتونی از توی Software Sources بهش اضافه کنی.
یه کار دیگه هم اینه که iso رو سوار یا همون mount کنی، بعدش باز هم احتمالا خود مینت میشناستش. واسه سوار کردن هم روش راست کلیک کن فکر کنم گزینش باشه.
فلش: واسه رایت کردنش روی فلش، دستور زیر روی توی ترمینال بزن:

تو دستور بالا <isofile> همون مسیر فایل iso هست و /dev/sdX هم مسیر دستگاه فلش، معمولا هم sdb هست.سعی کنید موقع این کار فقط یه فلش به دستگاه وصل باشه که مشکلی پیش نیاد.

تشکر....
من ۲ تا مشکل کوچی دیگه هم دارم
1- توی Software Manager روی نرم افزارها برای نصب یا حذف کلیک میکنم-هیچ اتفاقی نمیفته-یعنی اون صفحه دوم که توش Review و دکمه نصب یا حذف برنامه هست رو نشون نمیده!(هنوز این مخزن جدید رو معرفی نکردم)
2-وقتی توی درایوها میرم نمی خوام آیکونش توی دسکتاپ بیاد

با تشکر...

thelastblack
20-10-2011, 21:02
واسه مشکل اول این دستور رو تو ترمینال اجرا کن ببین چی میشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحواست باشه که اینترنت می‌خواد....
دومی هم نمیدونم چجوری میشه.... اگه چیزی دیدم خبرت میکنم...

ویرایش: واسه مشکل دوم اینجا رو ببین. اگه کار کرد یا نکرد بگو:

milad_gta
20-10-2011, 21:26
دومی به صورت پیش فرض تو نسخه 11.10‌ نمایش داده نمیشه ٬ اگر از نسخه های قدیمی استفاده میکنی برنامه gnome tweak میتونه کمکت کنه .

H A M A S
21-10-2011, 16:54
سلام
یه سوال فوق ابتدایی!!
با خط فرمان چه طوری میتونم برم درایوهای دیگه؟؟
متشکر...

Amir Varasteh
21-10-2011, 17:09
سلام
یه سوال فوق ابتدایی!!
متشکر...

با دستور cd.

thelastblack
21-10-2011, 19:24
سلام
یه سوال فوق ابتدایی!!
متشکر...

تو درایو رفتن تو لینوکس معنی نداره.... تو لینوکس اصلا درایو نداریم! هر پارتیشنی تو لینوکس تو یه پوشه سوار میشه. اصیلترین پارتیشین هم تو پوشه‌ی / (همون پوشه‌ی اصلی) سوار میشه که سیستم لینوکس توش نصبه.
سوار کردن به صورت دستی خیلی جالب نیست. با دستورmount این کار انجام میشه(البته sudo میخواد)
شما واسه یاد گرفتن اول تو File Browser رو یه پارتیشن ویندوز کلیک کن. باز که شد یعنی سوار شده.
حالا تو ترمینال تو پوشه‌ی /media رو یه نگاهی بنداز. توش یکی یا دوتا پوشه با اسم‌های عجیب غریب هست. اونا همون پارتیشین‌های ویندوز هستن. میتونی با cd بری توشون و نگاشون کنی(با ls ).
اگه هم نیاز به سوار کردن دستی داشتی راهنمای mount رو بخون.

H A M A S
21-10-2011, 19:24
با دستور cd.

متشکر
ولی میدونم با cd اما دقیق نمیدونم چه جوری!!
مثلا میدونم باید بنویسی cd/dev/media/name driver
اما نمیاره!!

thelastblack
21-10-2011, 19:30
اینجاها رو هم ببینی بد نیست:

Amir Varasteh
21-10-2011, 23:15
متشکر
ولی میدونم با cd اما دقیق نمیدونم چه جوری!!
مثلا میدونم باید بنویسی cd/dev/media/name driver
اما نمیاره!!

باید بعد از cd فاصله بزاری:

cd /boot

H A M A S
22-10-2011, 21:47
بعد از نصب کارت گرافیک-صفحه splash -آرم توزیع غیب شده و صفحه خالی نمایش داده میشه!!
کسی این مشکل رو نداشته؟

thelastblack
23-10-2011, 10:11
پیش میاد معمولا.... البته اگه گرافیک رو دستی نصب کنید این مشکل پیش میاد اگه از طریق برنامه‌ی خود اوبونتو نصب کنید همه چی درسته

H A M A S
24-10-2011, 19:08
پیش میاد معمولا.... البته اگه گرافیک رو دستی نصب کنید این مشکل پیش میاد اگه از طریق برنامه‌ی خود اوبونتو نصب کنید همه چی درسته

از طریق خود ابونتو نصب کردم
اما بازم اینجوری شد....
راه نیست به صورت پیش فرض-صفحه splash رو نشون بده؟؟

asstubirs
24-10-2011, 19:26
با سلام
ما این ابونتو رو با دانلود منجر گرفتیم بعد ایمیج کردیم و اما موقع نصب تا یه جا میره بعد میگه فایل مورد داره و سرعت رایت و..... دو سه بارم رایت کردم فایده نداشت.
این فایل رو چی کار بکنم

H A M A S
24-10-2011, 19:52
با سلام
ما این ابونتو رو با دانلود منجر گرفتیم بعد ایمیج کردیم و اما موقع نصب تا یه جا میره بعد میگه فایل مورد داره و سرعت رایت و..... دو سه بارم رایت کردم فایده نداشت.
این فایل رو چی کار بکنم

با فلش نصب کن
توی خود سایت ابونتو -موقعی که میخوای دان کنی به صورت مصور توضیح میده

milad_gta
24-10-2011, 19:55
با usb تست بگیر ...

H A M A S
25-10-2011, 11:36
در ابونتو چه طوری میشه با یوزر ریشه(root)وارد شد؟

Amir Varasteh
25-10-2011, 12:01
برای محیط کامندی تو ترمینال بزن su و سپس یوزر پسورد رو بزن.

برای محیط گرافیکی هم تو ترمینال بزن sudo nautilus تا File Manager با دسترسی روت باز شه برات.

CHAPTER
25-10-2011, 21:05
سلام دوستان
اتصال ADSL من از نوع bridge هست
من اومدم یک کانکشن با یوزر و پس خودم ساختم و چند روز هم استفاده کردم و مشکلی هم نبود
ولی الان که متصبل می شم ، هیچ سایتی رو باز نمی کنه
کانکشن برقرار هست ولی ظاهرا دیتا نداره
نمی دونم چرا اینجوری شده ، قبلا خوب بود
راستی من اوبونتو 11.04 دارم که از روی فلش بوت میشه

Amir Varasteh
26-10-2011, 00:30
سلام دوستان
اتصال ADSL من از نوع bridge هست
من اومدم یک کانکشن با یوزر و پس خودم ساختم و چند روز هم استفاده کردم و مشکلی هم نبود
ولی الان که متصبل می شم ، هیچ سایتی رو باز نمی کنه
کانکشن برقرار هست ولی ظاهرا دیتا نداره
نمی دونم چرا اینجوری شده ، قبلا خوب بود
راستی من اوبونتو 11.04 دارم که از روی فلش بوت میشه

توی ترمینال بزن ping 4.2.2.2 ببین جواب میده یا نه ؟

CHAPTER
26-10-2011, 11:16
توی ترمینال بزن ping 4.2.2.2 ببین جواب میده یا نه ؟

ممنون
اعصابم خراب شد گرفتم ابونتو رو پاک کردم :19:
خسته ام کرد، امروز هم که لانچر سمت چپ دسکتاپ (یونیتی) از بین رفته ، نمی دونم چی شده تا دیروز خوب بود
هی یه پنجره باز میشه که می خواد ریپورت بده ، تصمیم گرفتم 10.4.3 رو نصب کنم
ان شائ الله که اینترنت میره

thelastblack
28-10-2011, 14:42
با سلام
این فایل رو چی کار بکنم

شما احتمالا فایلت بد دانلود کردی... این راه رو که میگم امتحان کن.
فایل تورنت اوبونتو رو دانلود کن. شروع کن به دانلود از طریق تورنت. یکم که رفت جلو(در حد چند بایت کافیه) نگهش دار بعد برنامه تورنتت رو ببند. حالا این فایل اوبونتو که دانلود کردی (و خرابه) رو به جای اون فایلی که از طریق تورنت دانلود کردی کپی کن. برنامه تورنت روباز کن بعد بزن که فایل رو چک کنه( همه‌ی برنامه‌های تورنت این فابلیت رو دارن، اگه بگی برنامت چیه میگم چیکارکنی). حالا میبینی که چقدر از فایلت بد دانلود شده، بزار که همش دانلود شه بعد فایل سالم رو رایت کن.
دقت کن که واسه دانلود‌های پرحجم همیشه تورنت بهتره، خراب دانلود نمیکنه.... خودش hash رو چک میکنه.

بهترین راه اینه که یه نرمینال باز کنی و بنویسی:

اگه هم همون ترمینال گنوم رو می‌خوای:

ولی در کل لاگین کردن با root زیاد خوب نیست، از نظر امنیتی مشکل داره. هرکاری که با root داری میتنی با sudo و gksu انجام بدی نیاز نیست که لاگین کنی.

برای محیط کامندی تو ترمینال بزن su و سپس یوزر پسورد رو بزن.

برای محیط گرافیکی هم تو ترمینال بزن sudo nautilus تا File Manager با دسترسی روت باز شه برات.
دقت کن دوست عزیز که su همون پسورد کاربر فعلی نیست. شما چجوری ازش استفاده میکنی؟

IP007
28-10-2011, 17:25
دقت کن دوست عزیز که su همون پسورد کاربر فعلی نیست. شما چجوری ازش استفاده میکنی؟

احتمالا یه نقص امنیتیه تو بعضی توزیع ها - پسورد root من با یوزرم فرق داره در حالی که با پسورد خودم راحت su میکنم به root

توزیع : Sabayon
ولی تو دبیان همچین مشکلی نبود :31:

Hamid-Net
28-10-2011, 21:55
سلام
دوستان بنده اوبونتو 11.04 و 11.10 را که می خوام نصب کنم هنگامی که با بوت میام بالا روی آرم اوبونتو که نقطه قرمزه زیرش حرکت میکنه گیر میکنه و سیستم هیچ عکس العملی نشون نمیده . کسی نمیدونه اشکال از چیه ؟

milad_gta
28-10-2011, 22:02
دوستان بنده اوبونتو 11.04 و 11.10 را که می خوام نصب کنم هنگامی که با بوت میام بالا روی آرم اوبونتو که نقطه قرمزه زیرش حرکت میکنه گیر میکنه و سیستم هیچ عکس العملی نشون نمیده . کسی نمیدونه اشکال از چیه ؟

از usb استفاده میکنید ؟

thelastblack
28-10-2011, 22:18
احتمالا یه نقص امنیتیه تو بعضی توزیع ها - پسورد root من با یوزرم فرق داره در حالی که با پسورد خودم راحت su میکنم به root

توزیع : Sabayon
ولی تو دبیان همچین مشکلی نبود :31:

تو اوبونتو که اینجوریه..... از ۱۰.۰۴ که مطمئنم اینجوریه، دبیان رو نمیدونم.
در ضمن اینجا تاپیک اوبونتو هست....

sin2x=2sinxcosx
29-10-2011, 08:58
سلام.
من دیروز 11.04 خودمو با Distribution Upgrade اوبونتو آپگرید کردم و بعد از اینکه تموم شد و ریستارت شد پیغام می ده که Ubuntu is running low graphical mode و صفحه Loading می مونه و بالا نمیاد .
چیکار می تونم بکنم ؟

K1lou
29-10-2011, 10:21
با سلام
دوستان compiz fusion برای اوبونتو 11.10 منتشر شده و سازگار هست ؟
با تشکر

c30tehran
29-10-2011, 14:49
با سلام
دوستان compiz fusion برای اوبونتو 11.10 منتشر شده و سازگار هست ؟
با تشکر
بله
خیلی هم بدون مشکل نیست ولی بهتر از قبل شده

milad_gta
29-10-2011, 15:09
سلام.
من دیروز 11.04 خودمو با Distribution Upgrade اوبونتو آپگرید کردم و بعد از اینکه تموم شد و ریستارت شد پیغام می ده که Ubuntu is running low graphical mode و صفحه Loading می مونه و بالا نمیاد

به نظرم قبل از بوت برو تو Recovery Mode از اونجا گرافیکت رو نصب کن ...

(^_^)
29-10-2011, 18:50
سلام
من 10.10 رو نصب کردم
مشکلی ندارم...فقط وقتی سیستم می خواد بالا بیاد با یه چیز Dos مانندی ( اسمش GBN بود فکر کنم ) مواجه میشیم که بسی زشت و رو اعصابه
کسی راهی سراغ داره که عین بچه آدم بین 7 و Ubuntu بشه انتخاب کرد ؟

---------- Post added at 06:50 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

سلام
من 10.10 رو نصب کردم
مشکلی ندارم...فقط وقتی سیستم می خواد بالا بیاد با یه چیز Dos مانندی ( اسمش GBN بود فکر کنم ) مواجه میشیم که بسی زشت و رو اعصابه
کسی راهی سراغ داره که عین بچه آدم بین 7 و Ubuntu بشه انتخاب کرد ؟

Hamid-Net
29-10-2011, 22:56
از usb استفاده میکنید ؟

نه دوست من , ایمیج را کپی کردم روی سی دی و با ا سی دی بوت میشم .

milad_gta
29-10-2011, 23:37
به صورت live بالا میاد ؟

MrDevil
30-10-2011, 02:15
سلام.
اوبونتو 11.10 رو کنار ویندوز سون نصب کردم.بعد نصب ریبوت کردم. یک صفحه سیاه میومد و اتفاقی نمی افتاد.با یکسری از نرم افزارهای bootable تغییراتی ایجاد کردم ، حالا grub میاد و اوبونتو رو هم میشه بوت کرد ولی وقتی windows 7 (loader) رو انتخاب میکنم دوباره grub میاد.
در ضمن با بوت منیجر پاراگون میتونم ویندوز رو بیارم بالا.
و اینکه تو پارتیشنی که اوبونتو رو نصب کردم قبلا بک ترک داشتم که قبل از نصب اوبونتو با پارتیشن منیجر پاراگون تو محیط ویندوز اون پارتیشن رو فرمت کردم.
حالا چجوری میشه ویندوز رو از grub بالا آورد؟؟

(^_^)
30-10-2011, 13:28
تو رو خدا یکی بگه چجوری میشه Ubuntu رو پاک کرد ؟ :((
به این که تو Boot هم نیاد راضیم :((

Open-Source
30-10-2011, 13:42
به نظرم جالب اومد.
مقایسه بین اوبونتو ، وین 7 و مک :

milad_gta
30-10-2011, 14:00
تو رو خدا یکی بگه چجوری میشه Ubuntu رو پاک کرد ؟ :((
به این که تو Boot هم نیاد راضیم :(( برید تو ویندوز با برنامه ای مثل O&O Partition manager پارتیشن های لینوکس رو پاک کنید . سپس با CD ویندوز سیستم رو بوت کنید و برید تو قسمت Repair و بعد از زدن رمز عبور مدیر بنویسید :

سلام.
اوبونتو 11.10 رو کنار ویندوز سون نصب کردم.بعد نصب ریبوت کردم. یک صفحه سیاه میومد و اتفاقی نمی افتاد.با یکسری از نرم افزارهای bootable تغییراتی ایجاد کردم ، حالا grub میاد و اوبونتو رو هم میشه بوت کرد ولی وقتی windows 7 (loader) رو انتخاب میکنم دوباره grub میاد.
در ضمن با بوت منیجر پاراگون میتونم ویندوز رو بیارم بالا.
و اینکه تو پارتیشنی که اوبونتو رو نصب کردم قبلا بک ترک داشتم که قبل از نصب اوبونتو با پارتیشن منیجر پاراگون تو محیط ویندوز اون پارتیشن رو فرمت کردم.
حالا چجوری میشه ویندوز رو از grub بالا آورد؟
فکر کنم گراب بد بازسازی شده ٬ یک تایپیک بود درمورد بازسازی گراب ٬ پیداش کردم براتون میزارم .

-- ویرایش --

Hamid-Net
03-11-2011, 18:03
به صورت live بالا میاد ؟

شرمنده دیر جواب دادم . خیر به صورت Live هم بالا نمیاد .

milad_gta
03-11-2011, 19:57
نسخه ای که دانلود کردید با cpu شما ست هست ؟

با این برنامه برزیدش رو Usb و سعی کنید با usb بیاید بالا ...

ssass
06-11-2011, 17:19
سلام به همگی
روی هاردم سه تا پارتیشن درست کردم. پارتیشن اول ویندوز ایکس پی توشه. پارتیشن دوم هم ویندوز سونه. پارتیشن سوم هم به فرمت Ex4 تبدیل کردم و آخرین نسخه ابونتو یعنی 11.04 رو روش نصب کردم.:20:
حالا وقتی سیستم رو روشن میکنم ازم میپرسه که میخوای وارد ایکس پی بشی یا سون؟ گزینه دیگری هم موجود نیست که لینوکس رو انتخاب کنم. به همین دلیل اصلا نمیتونم وارد لینوکسم بشم.:41:
مشکل کار کجاست؟
ممنون از دوستان

a.toraby
06-11-2011, 17:47
سلام به همگی
روی هاردم سه تا پارتیشن درست کردم. پارتیشن اول ویندوز ایکس پی توشه. پارتیشن دوم هم ویندوز سونه. پارتیشن سوم هم به فرمت Ex4 تبدیل کردم و آخرین نسخه ابونتو یعنی 11.04 رو روش نصب کردم.:20:
حالا وقتی سیستم رو روشن میکنم ازم میپرسه که میخوای وارد ایکس پی بشی یا سون؟ گزینه دیگری هم موجود نیست که لینوکس رو انتخاب کنم. به همین دلیل اصلا نمیتونم وارد لینوکسم بشم.:41:
مشکل کار کجاست؟
ممنون از دوستان

شما از روی cd ابونتو بوت کن سیستم رو. ببین تو فایل /boot/grub/menu.lst چی نوشته. اینجا بزار ببینیم چطوری شده.
در ضمن آخرین نسخه 11.10 هستش :46:

ssass
06-11-2011, 19:20
این چند خط توی اون فایل بود:

# sample /boot/grub/menu.lst entry for memtest86
#
# This example assumes the contents of /boot is on the root partition.
# If your /boot is on its own partition, remove /boot from the 'kernel' line.

title memtest86+
root (hd0,0)
kernel /boot/memtest86+.bin

title memtest86+ (serial console 115200)
root (hd0,0)
kernel /boot/memtest86+.bin console=ttyS0,115200n8

ssass
08-11-2011, 23:56
کسی نبود مشکل ما رو حل کنه؟:13:

rootnt
09-11-2011, 15:38
کسی نبود مشکل ما رو حل کنه؟:13:
این محتویات فایل menu.lst هست که توی پارتیشنی که لینوکس رو روش نصب کردی هست دیگه آره؟
اینو بهش دقت کن
بعد اینکه اگر همینطور باشه باید خودت گراب رو روی mbr نصب کنی و بعد طوری که می‌خوای تغییر بدی
یک جستجو می‌کردی به جواب می رسیدی:

ssass
09-11-2011, 18:25
این محتویات فایل menu.lst هست که توی پارتیشنی که لینوکس رو روش نصب کردی هست دیگه آره؟
اینو بهش دقت کن
بعد اینکه اگر همینطور باشه باید خودت گراب رو روی mbr نصب کنی و بعد طوری که می‌خوای تغییر بدی
یک جستجو می‌کردی به جواب می رسیدی:

میشه کمی ساده تر توضیح بدی؟:31:

c30tehran
13-11-2011, 13:42
نسخه آلفا اوبونتو ۱۲.۰۴ با نام Precise Pangolin منتشر شد.
این نسخه حجمش بیشتر از یک سی دی خواهد بود
چه اسمی برای این جانور مناسب تر هست؟

مورچه خوار پولک‌دار دقیق
پانگولین دقیق
و...

sarzabita
15-11-2011, 21:20
سلام .من باید اوبونتو درس بدم واسه همین سوال های شاید عجیبی بپرسم اما لطفا کمکم کنید.
guest session به چه دردی می خوره؟
Broadcast accounts دقیقا چیه؟

yusef
15-11-2011, 22:33
سلام
چند تا سایت خارجی خوب سراغ دارید که نکات و آموزش های به روز برای اوبونتو داشته باشه؟

ممنون

yusef
15-11-2011, 22:34
دو بار ارسال شد.

thelastblack
16-11-2011, 00:06
سلام .من باید اوبونتو درس بدم واسه همین سوال های شاید عجیبی بپرسم اما لطفا کمکم کنید.
guest session به چه دردی می خوره؟
Broadcast accounts دقیقا چیه؟

guest session مثل کاربر guest تو ویندوز هست. این کاربر هیچ دسترسی به سیستم نداره و نمیتونه کاری کنه. فقط اینترنت چرخ بزنه یا یه فیلم ببینه. نمیتونه تنظیمات سیستم رو دست بزنه.

boradcast account رو دقیقا نمیدونم ولی یه چیزی واسه نوشتن پیامتو سایت هایی مثل فیس**** یا تویت*** هست. باهاش کار نکردم.
شما هم میتونی تو سایت‌هایی که پایین میگم بگردی شاید به چیزایی پیدا کردی.

سلام
چند تا سایت خارجی خوب سراغ دارید که نکات و آموزش های به روز برای اوبونتو داشته باشه؟

ممنون

آموزش و اینا رو نمیدونم ولی اینجاها واسه پرسیدن سوالات و گشتن دنبال یه موضوع مناسب هستن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداولی انجمن رسمی اوبونتو هست. دومی هم فکر میکنم بزرگترین انجمن لینوکس هست. هردوتاش منابع خوبی هستن.

بی‌ربط به موضوع : امضات خیلی قشنگه. متحول شدم :12:...

M.Hashemi
16-11-2011, 19:34
با سلام
من بعد از نصب debian 6 و نصب plugin ها و compiz و compiz confug setting manager و ... compiz فعال نشد.
و طبق چست جو در اینترنت با دستور زیر توانستم compiz را فعال کنم :

اما به صورت کامل فعال نشد و خروجی به صورت زیر است :

و workplace های من به ۲ workspace رسیده و دیگر نمی توان تعداد ان ها را کم و زیاد کرد.
عکس زیر از Preferences مربوط به workspace است :

در ضمن کارت گرافیکم intel است که با استفاده از دستور lspci متوجه شدم که ان را شناخته.
اگر ممکن است در این مورد توضیح دهید.
هر چی تو اینترنت گشتم چیزی پیدا نکرم.
خواهشا اگر کسی در این مورد اطلاعی دارد لطف کند توضیح دهید.
با تشکر

sarzabita
21-11-2011, 12:06
[QUOTE=thelastblack;6632311]guest session مثل کاربر guest تو ویندوز هست. این کاربر هیچ دسترسی به سیستم نداره و نمیتونه کاری کنه. فقط اینترنت چرخ بزنه یا یه فیلم ببینه. نمیتونه تنظیمات سیستم رو دست بزنه.

boradcast account رو دقیقا نمیدونم ولی یه چیزی واسه نوشتن پیامتو سایت هایی مثل فیس**** یا تویت*** هست. باهاش کار نکردم.
شما هم میتونی تو سایت‌هایی که پایین میگم بگردی شاید به چیزایی پیدا کردی.

بسیار از شما سپاس گزارم.:11:

sarzabita
21-11-2011, 12:13
من آدرس هایی رو که دادید زیرو رو کردم اما چیزایی که می خوام رو سریع پیدا نمی کنم.
آیا توی فایل بروزر گنوم در سربرگ فایل و بخش کانکت تو می شه اسم سرور رو هم زد یا فقط باید آی پی زد؟یعنی آیا DNS داره خودش یا باید مثل ویندوز سرور نصب کرد و کانفیگ کرد؟

ardalan_zapata
21-11-2011, 21:50
با سلام
بعد از دانلود و نصب آخرین ورژن درایور انویدیا
هنگامی که میخاد اوبونتو لود کنه ارور های زیر بهم میده
udev-fallback-graphic main process terminated status 1
ureadhead-other main process with status 4

از طریق ریکاوری بالا اومدم و repair package رو زدم که یه سری فایل دانلود کرد ولی بازم مشکل ‍پا برجاست
هنگامی که از طریق failsafe لاگین میشم و قسمت additional driver میرم و درایور قدیمی رو اکتیو میکنم دوباره میتونم اوبونتو رو بالا بیارم ولی به شدت کند هست و نیاز به درایور جدید دارم

ممنون میشم راهنمایی کنید
از توزیع لینوکس ماینت 11 استفاده میکنم

thelastblack
22-11-2011, 13:36
من آدرس هایی رو که دادید زیرو رو کردم اما چیزایی که می خوام رو سریع پیدا نمی کنم.
آیا توی فایل بروزر گنوم در سربرگ فایل و بخش کانکت تو می شه اسم سرور رو هم زد یا فقط باید آی پی زد؟یعنی آیا DNS داره خودش یا باید مثل ویندوز سرور نصب کرد و کانفیگ کرد؟

می‌شه اسم سرور رو زد. خودم همیشه دارم استفاده می‌کنم.
اگه تیک save password رو هم بزنی و سرور رو بوکمارک کنی، از اون به بعد میتونی فقط با کلیک کردن تو بوکمارکش بری توش.... خیلی به درد بخوره

psp2004
22-11-2011, 22:59
با نام خدا و سلام

دوستان بنده تازه کارم و تازه اوبونتو نصب کردم که حالا یه مشکل واسم پیش اومده :

بنده یه اکانت ادمین داشتم که پسورد داشت و من رفتم و پسورد را برداشتم ولی حالا تو موقع نصب پکیج ها یا وارد شدن به قسمت همون اکانت ستینگ از من پسورد میخاد که وقتی پسورد قبلی رو هم میزنم ارور میده که پسورد اشتباهه ...

با ریکاوری هم رفتم و کد passwd رو هم زدم و گفت پسورد را وارد کنید ولی وقتی وارد می کنم میگه :
passwoed unchange
Authentication token manipulation error

حالا یکی کمکم کنه مشکلم حل بشه ...

thelastblack
23-11-2011, 13:28
شما اینجا رو بخون ببین مشکلت حل می‌شه یا نه

sarzabita
29-11-2011, 18:35
می‌شه اسم سرور رو زد. خودم همیشه دارم استفاده می‌کنم.
اگه تیک save password رو هم بزنی و سرور رو بوکمارک کنی، از اون به بعد میتونی فقط با کلیک کردن تو بوکمارکش بری توش.... خیلی به درد بخوره

سپاسگزارم:11:

sarzabita
29-11-2011, 18:39
ببخشید یه سوال ناجور دیگه . برای اتصال یک وسیله به فایل سیستم باید اونو مونت کنیم اما وقتی شناخته نشده چه جوری روش راست کلیک کنیم مونت شه؟

sarzabita
29-11-2011, 18:54
یه سوال دیگه آیا اوبونتو چیزی مثل تسک منیجر ویندوز داره؟
و یه سوال دیگه آیا مثل ویندوز جایی تو لینوکس هست که لیست پورت ها و شماره هاشو داشته باشه؟ مثل پوشه etc ویندوز؟

Amir Varasteh
29-11-2011, 21:14
یه سوال دیگه آیا اوبونتو چیزی مثل تسک منیجر ویندوز داره؟

سلــام.

Ctrl+Esc

sobhan2012
29-11-2011, 22:05
سلام بر دوستان اقایون من یه لب تاپ دارم ویندوز 7 اورجینال روشه میخواستم ببینم اگه ابونتو رو نصب کنم به درایو های مخفی ریکوری که اسیبی وارد نمیکنه مثلا پاک بشه من بدبخت بشم اگه جواب بدبد ممنون میشم

GHOST RECON
02-12-2011, 14:48
آقا اين چه انجمينه ؟ من كلي گشتم بازم جواب سوالام رو پيدا نكردم تاپيك كاملي هم كه براي تازه كارا نيست
من چندتا سوال دارم هرچي گشتم جايي بهتر از اينجا براي پرسيدنش پيدا نكردم اگه جاي بهتري هست بگيد اونجا بپرسم
1- من تصميم گرفتم اوبنتو نصب كنم چون تازه كارم و ميگن اين توزيع براي من بهتره امكان دانلودش از اينترنت هست ؟
2- اگه دانلودش كردم چجوري بايد رايتش كزد كه bootable باشه
3- براي نصب اوبنتو لازمه پارتيشن بندي سيستم رو تغيير بدم ؟ پارتيشن بايد با چه فرمتي باشه ؟ حجم هر كدوم چقدر باشه براي يه كاربر عادي؟
4- چند درصد از برنامه هاي ويندوز مشابه ش تو لينوكس هست ؟ ( مثلا اجراي فايل هايي با پسوند pdf - doc - و ... در لينوكس ممكنه ؟)
5- براي داشتن همزمان ويندوز و لينوكس اول بايد ويندوز نصب بشه يا لينوكس ؟
6- پارتيشني كه ميخوام روش لينوكس نصب كنم رو چجوري از بقيه هارد جدا كنم كه صدمه اي به ويندوز نرسه؟
7- لينوكس قادر هست درايور ها رو مثل ويندوز 7 تشخيص بده يا بايد براي تك تك سخت افزار هامون درايور لينوكس پيدا كنيم؟

انگشتام تاول زد فعلا بسه لطفا همينا رو جواب بديد ممنون

K1lou
03-12-2011, 08:12
آقا اين چه انجمينه ؟ من كلي گشتم بازم جواب سوالام رو پيدا نكردم تاپيك كاملي هم كه براي تازه كارا نيست
من چندتا سوال دارم هرچي گشتم جايي بهتر از اينجا براي پرسيدنش پيدا نكردم اگه جاي بهتري هست بگيد اونجا بپرسم
1- من تصميم گرفتم اوبنتو نصب كنم چون تازه كارم و ميگن اين توزيع براي من بهتره امكان دانلودش از اينترنت هست ؟
2- اگه دانلودش كردم چجوري بايد رايتش كزد كه bootable باشه
3- براي نصب اوبنتو لازمه پارتيشن بندي سيستم رو تغيير بدم ؟ پارتيشن بايد با چه فرمتي باشه ؟ حجم هر كدوم چقدر باشه براي يه كاربر عادي؟
4- چند درصد از برنامه هاي ويندوز مشابه ش تو لينوكس هست ؟ ( مثلا اجراي فايل هايي با پسوند pdf - doc - و ... در لينوكس ممكنه ؟)
5- براي داشتن همزمان ويندوز و لينوكس اول بايد ويندوز نصب بشه يا لينوكس ؟
6- پارتيشني كه ميخوام روش لينوكس نصب كنم رو چجوري از بقيه هارد جدا كنم كه صدمه اي به ويندوز نرسه؟
7- لينوكس قادر هست درايور ها رو مثل ويندوز 7 تشخيص بده يا بايد براي تك تك سخت افزار هامون درايور لينوكس پيدا كنيم؟

انگشتام تاول زد فعلا بسه لطفا همينا رو جواب بديد ممنون

با سلام
1 - بله میتونین از سایتش دانلود کنید اخرین نسخه 11.10
2 - من که در ویندوز به خود ویندوز به راحتی رایت کردم فایل iso
3 - باید یک پارتیشن جدا داشته باشین - بعد در زمان نصب اوبونتو اونو به فرمت ext4 فرمت می کنید در بیشترین حالت شما مثلا 30 گیگ فضا از هاردتون رو خالی داشته باشید در زمان نصب اوبونتو اونومثلا به صورت زیر تقسیم می کنید
10 گیگ پارتیشن root -
15 گیگ پارتیشن home در صورتی که جدا از root بزارین
2 گیگ برای پارتیشن swap
4 - در اوبونتو به صورت پیش فرض شما می تونید فایلهای pdf رو باز کنید در مورد افیس برنامه لیبره افیس به صورت پیش فرض نصب هست
5 - شما اول حتما باید ویندوز رو نصب کنید بعد لینوکس رو
6- شما در داخل ویندوز هنوز اوبونتو نصب نکردید با برنامه ای مثل acronis از یکی از پارتیشنهاتون یک قسمت رو جدا کنید
7 - شما اگر در اوبونتو اینترنت داشته باشید که حتما هم باید داشته باشید اکثر درایورها رو پیدا و نصب می کنه

و در اخر شما اول این مقاله رو بخون و بعد شروع به نصب کن

موفق باشید

thelastblack
03-12-2011, 10:23
سلام بر دوستان اقایون من یه لب تاپ دارم ویندوز 7 اورجینال روشه میخواستم ببینم اگه ابونتو رو نصب کنم به درایو های مخفی ریکوری که اسیبی وارد نمیکنه مثلا پاک بشه من بدبخت بشم اگه جواب بدبد ممنون میشم

شما تا زمانی که درست عمل کنی هیچ اتفاقی نمیافته. موقع نصب باید به صورت دستی پارتیشن بندی کنی و به درایو ریکاوری هم کاری نداشته باشی.

K1lou
03-12-2011, 10:29
با سلام
موقع نصب ویندوز و اوبونتو کنار هم در ابتدای کار و منوی کراب حالت پیش فرض ورود با اوبونتو هست حالا چطور میشه اینو تنظیم کرد که ویندوز در ابتدا باشه و بعد اوبونتو ؟
یعنی در صورت عدم انتخاب به صورت پیش فرض وارد ویندوز بشیم
با تشکر

sarzabita
04-12-2011, 10:06
سلــام.

Ctrl+Esc

سپاسگزارم:11:

sarzabita
04-12-2011, 11:52
بازم سوال چه جوری می شه آیکن سطل زباله یا ترش را به دسک تاپ منتقل کرد؟
آیا روش معمولی ای هست؟

senaps
12-12-2011, 20:13
موقع نصب ویندوز و اوبونتو کنار هم در ابتدای کار و منوی کراب حالت پیش فرض ورود با اوبونتو هست حالا چطور میشه اینو تنظیم کرد که ویندوز در ابتدا باشه و بعد اوبونتو ؟
یعنی در صورت عدم انتخاب به صورت پیش فرض وارد ویندوز بشیم

سلام....
تو ویندوز کلی برنامه هست برا اینکار!!
ترم پیش،من به زور رو سیستم های کارگاه دانشگاه،اوبونتو نصب کردم تا ظاهر زیباتر و رابط ساده ترش،نسبت به سوزه بیشتر بچه ها رو جذب کنه(که 100 درصد موفق هم بود!!)....
مسئول کارگاه ازم خواست این کارو بکنم،منم تو یه کنفرانس،برای اینکه بگم به بچه ها که لینوکس یعنی چی
برای اینکار،کاربر رو به کاربر روت تبدیل کردم!
فک کنم با sudo -i انجام میشه...پسورد رو وارد میکنی،و بعدش کاربر روت میشی.....
بعدش با چند تا دستور برگشت(فک کنم cwd!) بر میگردی به پوشه ی روت و بعدش میری به جایی که فایل گراب دات سی اف جی هست!!
grub.cfg!!!
با دستور chmod تمام دسترسی ها رو براش 777 میکنی.....!!!!
بعدش،میری و فایل گراب دات سی اف جی رو ادیت میکنی!!!
(تمام بخشی که مربوط به ویندوز هستش و با #### جدا شده رو میبری بالای قسمت مروبط به لود اوبونتو.....بعدشم فایل رو ذخیره میکنی، و میای بیرون....سیستم رو ریست میکنی و تمام!!!!
این یعنی دسترسی مطلق بر روی تمامی فایل های سیستم عامل.....
البته من چون تو باید برای کل 22 سیستم کارگاه انجام میدادم،مجبور شدم دستورات رو توی یه فایل متنی بنویسم و اون فایل متنی رو بین سیستم ها جابه جا کنم که خوب،یه خورده فرق میکرد و ببخشید که کلمات کلیدی دقیق یادم نبود!!ولی اگه مشکلتون حل نشد،بگین تا به اوبونتو لاگین کنم و دقیق براتون توضیح بدم!

senaps
12-12-2011, 21:05
سلام.....
پست قبلی رو ویرایش میکنم از داخل اوبونتو:

اگر همه ی کارها رو طبق چیزی که بهتون گفتم انجام داده باشین حالا دیگه پنجره ی اختیارات فایل گراب این شکلی میشه:

بعدش هم طبق عکس قسمتی که بهتون گفتم رو میارین بالا!! براتون راهنما گذاشتم که بدونین از کجا به کجا کپی کنین!!

اگر بازم مشکلی بود بگین خوشحال میشم کمک کنم....
حالا کسی میدونه چجوری مشکل نوشتنم رو حل کنم؟!یعنی حروف برام به هم پیوسته نیستن!چجوری باید درستش کنم؟!

K1lou
13-12-2011, 08:27
سلام....
تو ویندوز کلی برنامه هست برا اینکار!!
ترم پیش،من به زور رو سیستم های کارگاه دانشگاه،اوبونتو نصب کردم تا ظاهر زیباتر و رابط ساده ترش،نسبت به سوزه بیشتر بچه ها رو جذب کنه(که 100 درصد موفق هم بود!!)....
مسئول کارگاه ازم خواست این کارو بکنم،منم تو یه کنفرانس،برای اینکه بگم به بچه ها که لینوکس یعنی چی
برای اینکار،کاربر رو به کاربر روت تبدیل کردم!
فک کنم با sudo -i انجام میشه...پسورد رو وارد میکنی،و بعدش کاربر روت میشی.....
بعدش با چند تا دستور برگشت(فک کنم cwd!) بر میگردی به پوشه ی روت و بعدش میری به جایی که فایل گراب دات سی اف جی هست!!
grub.cfg!!!
با دستور chmod تمام دسترسی ها رو براش 777 میکنی.....!!!!
بعدش،میری و فایل گراب دات سی اف جی رو ادیت میکنی!!!
(تمام بخشی که مربوط به ویندوز هستش و با #### جدا شده رو میبری بالای قسمت مروبط به لود اوبونتو.....بعدشم فایل رو ذخیره میکنی، و میای بیرون....سیستم رو ریست میکنی و تمام!!!!
این یعنی دسترسی مطلق بر روی تمامی فایل های سیستم عامل.....
البته من چون تو باید برای کل 22 سیستم کارگاه انجام میدادم،مجبور شدم دستورات رو توی یه فایل متنی بنویسم و اون فایل متنی رو بین سیستم ها جابه جا کنم که خوب،یه خورده فرق میکرد و ببخشید که کلمات کلیدی دقیق یادم نبود!!ولی اگه مشکلتون حل نشد،بگین تا به اوبونتو لاگین کنم و دقیق براتون توضیح بدم!

سلام.....
پست قبلی رو ویرایش میکنم از داخل اوبونتو:

اگر همه ی کارها رو طبق چیزی که بهتون گفتم انجام داده باشین حالا دیگه پنجره ی اختیارات فایل گراب این شکلی میشه:

بعدش هم طبق عکس قسمتی که بهتون گفتم رو میارین بالا!! براتون راهنما گذاشتم که بدونین از کجا به کجا کپی کنین!!

اگر بازم مشکلی بود بگین خوشحال میشم کمک کنم....
!

با سلام و تشکر
خوب اول بهتره راه آسون ترش رو امتحان کنم در ویندوز با برنامه ای مثل easy boot cd یا همچین برنامه هایی میشه این کار کرد ؟
برنامه مورد نظر شما ؟
با تشکر

sarzabita
13-12-2011, 12:04
برای نصب آسان و بی دردسر اوبونتو آن را از طریق wubi.exe نصب کنید که با یه سرچ ساده پیداش می کنید و قتی اوبونتو را با این برنامه کنار ویندوز نصب می کنید بعدش می تونید به راحتی اوبونتو رو از add remove program حذف کنید و هیچی هم آسیبی نمی بینه.

sarzabita
13-12-2011, 12:06
من با نصب مودم نرم افزاری بدجوری به مشکل خوردم آیا راهنمایی ای برای من دارید؟ جایی هست که مراحل را برای یک مبتدی ساده توضیح داده باشد؟

senaps
13-12-2011, 13:19
با سلام و تشکر
خوب اول بهتره راه آسون ترش رو امتحان کنم در ویندوز با برنامه ای مثل easy boot cd یا همچین برنامه هایی میشه این کار کرد ؟
برنامه مورد نظر شما ؟
با تشکر

سلام.....خواهش....
متاسافنه تو ویندوز نمیدونم چجوری میشه اینکارو کرد.....فقط میدونم برنامه داره!!

HEGMATANEH
13-12-2011, 20:40
سام به دوستان گلم
من هر دفعه که آپدیت کرنل واسم میاد و آپ میکنم به بوت لودرم دو گزینه اضافه میشه که دو گزینه یکیش وارد اوبنتو میشه و یکی دیگه رو دقیق نمیدونم کارش چیه فکر کنم هسته لینوکس باشه.
حالا من از دوستان میخوام که بهم نرم افزاری معرفی کنند که بتونم که کرنل های قبلی رو حذف کنم چون وین ۷ هم استفاده میکنم داره زیاد میشه(منظورم لیست بوتمه حدود ۹ تا گزینه که ۸ تاش ماله اوبنتو هست)
ممنون

thelastblack
14-12-2011, 11:36
با سلام و تشکر
برنامه مورد نظر شما ؟
با تشکر

دوست عزیز شما از بوت‌لودر اوبونتو استفاده می‌کنی.... easyBCD به دردت نمی‌خوره.
اگه می‌خوای از easyBCD استفاده کنی باید اول با DVD ویندوز ۷ بوت‌لودر ویندوز رو برگردونی. بعدش می‌ونی با easyBCD اوبونتو رو به منوی اول اضافه کنی. من خودم الان با همین روش ویندوز و اوبونتو و اسلکور رو دارم بدون مشکل.

Open-Source
15-12-2011, 00:08
دستکاری گراب :

senaps
16-12-2011, 19:28
من هر دفعه که آپدیت کرنل واسم میاد و آپ میکنم به بوت لودرم دو گزینه اضافه میشه که دو گزینه یکیش وارد اوبنتو میشه و یکی دیگه رو دقیق نمیدونم کارش چیه فکر کنم هسته لینوکس باشه.

شما هم نیاز داری گراب رو دستکاری کنی!!برای این کار میتونی از لینک پست بالایی من استفاده کنی یا میتونی به صورت دستی طبق اموزش صفحه ی قبل بری و اونها رو پاک کنی.....
بعدشم تا جایی که من میدونمُاونا ریکاوری ها هستن نه؟

MrGee
16-12-2011, 21:37
سام به دوستان گلم
حالا من از دوستان میخوام که بهم نرم افزاری معرفی کنند که بتونم که کرنل های قبلی رو حذف کنم چون وین ۷ هم استفاده میکنم داره زیاد میشه(منظورم لیست بوتمه حدود ۹ تا گزینه که ۸ تاش ماله اوبنتو هست)
ممنون

گراب مگه يه فايل تنظيم نداره كه توش ليست همه گزينه هاي بوت توشه؟
شما كافيه اون فايل رو پيدا كني و گزينه هاي اضافيش رو پاك كني.

rootnt
17-12-2011, 08:33
گراب مگه يه فايل تنظيم نداره كه توش ليست همه گزينه هاي بوت توشه؟
شما كافيه اون فايل رو پيدا كني و گزينه هاي اضافيش رو پاك كني.
گراب تو خیلی فرق کرده
بهترین کار اینه که راهنماها و مقالات متعددی که در موردش هست رو بخونید

MrGee
17-12-2011, 15:47
گراب تو خیلی فرق کرده
بهترین کار اینه که راهنماها و مقالات متعددی که در موردش هست رو بخونید
تا اونجايي که من مي دونم گراب 2 يه سري قابليتهاي جديد + قواعد جديد براي فايل کانفيگش ( menu.cfg ) داره
و به جز اون تغيير خاصي نکرده
مگه تو اوبونتو از اين فايل cfg براي تنظيم منوي بوت استفاده نمي شه؟

rootnt
18-12-2011, 08:41
تا اونجايي که من مي دونم گراب 2 يه سري قابليتهاي جديد + قواعد جديد براي فايل کانفيگش ( menu.cfg ) داره
و به جز اون تغيير خاصي نکرده
مگه تو اوبونتو از اين فايل cfg براي تنظيم منوي بوت استفاده نمي شه؟

استفاده می‌شه و کلا همه کاری می‌شه کرد
اما روش اصلیش اینه که دیگه بصورت دستی اون فایل تنظیماتش رو نباید تغییر داد
با همون قابلیتهای جدیدی که گفتی باید تنظیمش کرد و درآخر هم با زدن دستور update-grub تغییرات اعمال می‌شن
من خودم اینو دوست ندارم

sarzabita
19-12-2011, 15:25
تا اینجا من چند تا سوال پرسیدم هیچ کس جوابمو نداده که در نتیجه کلی کمبود محبت گرفتم.
سوال این هفتم اینه که تو کتاب نوشته بود برای حفاظت بیشتر از اطلاعات کاربران شاخه home را در یک پارتیشن جداگانه قرار داده و متصل نمایید خب اولش یعنی من باید موقع نصب یه پارتیشن برای همچین منظوری می ساختم اما از چه نوعی؟ و بعدش این متصل کردن که احتمالا همون mount کردنه چه جوریه؟

vahidmir2000
26-12-2011, 00:08
سلام به همه دوستان. من امروز میخواستم اوبوتو رو کنار اکس پی نصب کنم ولی برنامه نصب اصلا ویندوز رو روی سیستم من تشخیص نداد. مشکل از کجا میتونه باشه دوستان؟ اوبوتو 11.10 .

khelane
29-12-2011, 15:55
سلام
من ابونتو 11.10 رو دان و نصب کردم همه چیز نصبه به جز گرافیک که مدلش 6200 هست الان هم با اپدیت خود ابونتو نصبش کردم و در ویکی هم طبق اموزش رفتم ولی ریست میشه منو بوت بازم بزرگ و یهو صحفه لود خیلی زشت میشه میاد تو ابونتو هم رزلوشون میشه 640*480 رفتم تو تنظیمات با استفاده از ترمینالش ولی گزینه تغییر رزلوشنش هم غیر فعاله درایوری که نصب کردم 173 بود ولی یه دسوتی میگفت باید بری 185 رو دان و نصب کنی که سایت انویدیا هم باز نمیشه چیکار کنم

GHOST RECON
03-01-2012, 10:26
سلام من دیروز اوبونتو رو نصبیدم چند تا مشکل دارم
1- سرعت افتضاحه هر پنجره یت برنامه ای رو اجرا میکنم 7-8 ثانیه تاخیر داره
2- از کجا میتونم بفهمم درایور سخت افزار ها نصب شده یا نه ؟
3- هر برنامه ای رو از توی software center میخوام نصب کنم میگه avilable from "univers" source
این مخزن رو چجوری باید نصب کنم رو live dvd نیست ؟
4- با زبان فارسی هم مشکل دارم هر کاری میکنم فارسی نمیشه

thelastblack
03-01-2012, 14:10
3- هر برنامه ای رو از توی software center میخوام نصب کنم میگه avilable from "univers" source

زبان فارسی رو توی keyboard قسمت layouts پیدا میکنید. اونجا فارسی رو اضافه کنید و دکمه ی تغییر زبان رو هم تعیین کنید.

واسه درایورها از برنامه ی additional drivers استفاده کنید. اجراش کنید و اگه درایوری پیدا کرد روی activate کلیک کنید تا دانلود و نصب بشه.

واسه مخزن: دستور

رو بزنید و پسورد رو بدید(دقت کنید پسورد در حال نوشتن دیده نمیشه. با این حال بنویسید و enter رو بزنید). صبر کنید تا تموم شه. حالا همه ی مخازن آپدیت شدن هر چی میخواین تصب کنین!

در مورد سرعت نمیدونم چی بگم. شاید درایور گرافیکتون نصب نیست....

MrGee
03-01-2012, 17:34
توصیه می کنم به اینجا یه نگاهی بندازید

۲۲ کاری که بعد از نصب اوبونتو ۱۱٫۱۰ باید انجام دهید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

GHOST RECON
03-01-2012, 22:27
زبان فارسی رو توی keyboard قسمت layouts پیدا میکنید. اونجا فارسی رو اضافه کنید و دکمه ی تغییر زبان رو هم تعیین کنید.

واسه درایورها از برنامه ی additional drivers استفاده کنید. اجراش کنید و اگه درایوری پیدا کرد روی activate کلیک کنید تا دانلود و نصب بشه.

واسه مخزن: دستور

رو بزنید و پسورد رو بدید(دقت کنید پسورد در حال نوشتن دیده نمیشه. با این حال بنویسید و enter رو بزنید). صبر کنید تا تموم شه. حالا همه ی مخازن آپدیت شدن هر چی میخواین تصب کنین!

در مورد سرعت نمیدونم چی بگم. شاید درایور گرافیکتون نصب نیست....

در مورد سرعت نمیدونم چی بگم. شاید درایور گرافیکتون نصب نیست....[/QUOTE]

ممنون دوست عزيز اين موردي كه در باره ي نصب مخازن گفتيد وقتي اين دستور رو ميزنيم بايد به اينترنت متصل باشيم ؟
براي نصب آفلاين چكار بايد بكنيم و مخزن رو از كجا بايد دانلود كنيم ؟
براي درايور ها نميشه از يه بسته نرم افزاري كه همه درايور ها رو داشته باشه استفاده كزد آخه من هرچي تو سايت nvidia و amd دنبال درايور لينوكس براي گرافيك و cpu گشتم چيزي پيدا نكردم
من يه تعداد package براي اوبونتو دان كردم كه فرمت همشون .deb هستش ولي نميتونم نصبشون كنم وقتي روش كليك ميكنم software center باز ميشه ولي گزينه install قفله
در ضمن من وارد دنياي لينوكس شدم كه برنامه نويسيم قوي شه اگه ميشه آدرس يه جايي كه آموزش دستورات لينوكس - ترفند هايي كه ميشه بالينوكس انجام داد - و غيره رو به صورت كامل داشته باشه رو معرفي كنيد ممنون ميشم

senaps
10-01-2012, 22:44
سوال این هفتم اینه که تو کتاب نوشته بود برای حفاظت بیشتر از اطلاعات کاربران شاخه home را در یک پارتیشن جداگانه قرار داده و متصل نمایید خب اولش یعنی من باید موقع نصب یه پارتیشن برای همچین منظوری می ساختم اما از چه نوعی؟ و بعدش این متصل کردن که احتمالا همون mount کردنه چه جوریه؟ دوست عزیز،اگر طبق اموزش ها پیش رفته باشید،برای نصب شما چند پارتیشن ایجاد میکنین!! بزرگترین پارتیشن ایجاد شده‌ی شما،همون هوم فولدر شما هستش....
در حقیقت،شما برای نصب2 تا پارتیشن ایجاد میکنین:
عکس اول،ساختن هوم فولدر هستش با هر مقدار حافظه که دلمون خواست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس بعدی،حافضه ی swap شما هستش...به این شکل ساخته میشه:
پیشنهاد میشه ابتدا،میزان حداقل 2 برابر حافظه ی رم خودتون رو برای swap اختصاص بدین و بعد بقیه رو برای هوم فولدر....

1- سرعت افتضاحه هر پنجره یت برنامه ای رو اجرا میکنم 7-8 ثانیه تاخیر داره کلا با پردازنده های AMD مشکل داره اوبونتو به نظرم....ولی شاید سخت افزارتون پایین باشه؟!!!

در ضمن من وارد دنياي لينوكس شدم كه برنامه نويسيم قوي شه اگه ميشه آدرس يه جايي كه آموزش دستورات لينوكس - ترفند هايي كه ميشه بالينوكس انجام داد - و غيره رو به صورت كامل داشته باشه رو معرفي كنيد ممنون ميشم هم.....دنیای جالبی هستش....ولی برای اینکه توش موفق بشین،نیاز دارین که کمی خلق و خوی لینوکسی داشته باشین!!به هر صورت،اگر انگلیسیتون خوب هستشِ، دنبال shell scripting بگردین....تقریبا شبیه به برنامه نویسی به زبان سی پلاس هستش....
منابع فارسی خوبی هم برای این مورد هست که اگر خواستید،بهتون لینک میدم....
امیدوارم که زبان فارسی رو نصب کرده باشین و از کیبرد استاندارد فارسی لذت ببرین....برای سریعتر عادت کنین بهش،این کیبورد استاندارد تو ویندوز هم هست که میتونین نصب و دانلود کنین.....
(برا خیلی ها عجیبه وقتی می شنون زبان فارسی کیبرد نصب شده همراه ویندوز ها،استاندارد نیست!!)

منبع عکس ها:

senaps
10-01-2012, 22:51
اما روش اصلیش اینه که دیگه بصورت دستی اون فایل تنظیماتش رو نباید تغییر داد

درسته....ولی اونجوری رو من بلد نیستم!! واسه همین فقط دسترسی روت میدم به خودم،قفل رید انلی فایل رو باز میکنم و ادیتش میکنم!!!!!!!!!! این اون چیزیه که از لینوکس انتظار میره!! هر کی کارش رو هرجور دوست داره انجام میده!

feri2009
11-01-2012, 18:55
دوستان من ویندوز 7 رو در کنار ابونتو داشتم ولی چون ویندوز 7 رو فرمت کردم منوی بوت لینوکسم پریده

sarzabita
12-01-2012, 00:31
دوست عزیز ضمن تشکر از پاسختونمن طبق آموزش پیش رفتم و همه این کارایی که گفتین رو انجام دادم حالا می خوام برای حفاظت بیشتر از اطلاعات کاربرا اطلاعاتشونو از هوم مونت کنم به یه پارتیشن دیگه اینو چه کنم؟

senaps
14-01-2012, 12:13
دوست عزیز ضمن تشکر از پاسختونمن طبق آموزش پیش رفتم و همه این کارایی که گفتین رو انجام دادم حالا می خوام برای حفاظت بیشتر از اطلاعات کاربرا اطلاعاتشونو از هوم مونت کنم به یه پارتیشن دیگه اینو چه کنم؟
منظورتون اینه که سایر کاربر ها،به داده های شما دسترسی نداشته باشن؟ نیازی نیست!! پیشفرض اینجوریه و هر کسی هوم خودش رو داره!؟!باید بگیردم ببینم مونت کردن به پارتیشن دیگه چجوریه!! اخه شما پارتیشن دیگه ندارین....

kavehj4488
16-01-2012, 08:22
سلام. من توی اوبونتو 10.4 هر کاری کردم نتونستم باکیبورد حرف پ رو تایپ کنم. چندین Layout مختلف استفاده کردم چندین بار مدل کیبورد رو عوض کردم ولی نشد. میشه راهنمایی کنید؟

MrGee
16-01-2012, 11:00
دلیلش اینه غیر استاندارد بودن کیبورد ویندوزه

کیبورد استاندارد فارسی اینکه که اوبونتو هم ازش استفاده می کنه

MrGee
16-01-2012, 14:13
این رو هم الان دیدم

senaps
16-01-2012, 21:40
پیشنهاد میکنم که کیبرد استاندارد فارسی برای ویندوز رو هم نصب کنین....
ناراحت کننده هستش که اکثر به اصطلاح حرفه‌ای های کامپیوتر هم نمی دونن که کیبرد فارسی ویندوز،استاندارد نیست!!!!

kavehj4488
18-01-2012, 20:41
یعنی هیچ راهی جز تعویض کیبورد وجود نداره؟!
یه سؤال دیگه: Plugin یا نرم افزاری که بشه تو اوبونتو فیلم DVD و فایل MP3 پخش کرد چیه؟ از کجا میتونم دانلود کنم؟ (با لینوکس به اینترنت دسترسی ندارم.)

senaps
19-01-2012, 01:15
یه سؤال دیگه: Plugin یا نرم افزاری که بشه تو اوبونتو فیلم DVD و فایل MP3 پخش کرد چیه؟ از کجا میتونم دانلود کنم؟ (با لینوکس به اینترنت دسترسی ندارم.)

میتونین VLC Player رو دانلود کنین...تقریبا KM player لینوکسی هستش...کیفیت های بالا رو هم پشتیبانی میکنه و هر چیزی که شما بخواین!!!

چرا به اینترنت دسترسی ندارین؟! از دی اس ال استفاده میکنین؟!

senaps
19-01-2012, 01:41
یعنی هیچ راهی جز تعویض کیبورد وجود نداره؟!

چرا کیبورد رو عوض کنین؟! خوب به جای اینکه کنار گ باشه،کنار د هستش حالا!!!

ولی شما دارین از لینوکس استفاده میکنین....یعنی کیبردتون اونجوری کار میکنه که شما میخواین....براتون میگردم ببینم راه حل این قسمت چیه!!!! ولی به قول خارجی ها باید دست هاتون رو با کد نویسی کثیف کنین!!!!

MrGee
19-01-2012, 08:14
.تقریبا KM player لینوکسی هستشKM player توهین نکنید.
کجای vlc شبیه KM player هست؟؟؟؟:2:
تا اونجایی که من دیدم قوی ترین مدیاپلیر لینوکس همین vlc هست که سالها از KM player عقب‌تره و اگه مجبور نبودم هیچ وقت ازش استفاده نمی کردم:13:

senaps
19-01-2012, 10:35
کجای vlc شبیه KM player هست؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوال:
قوی ترین مدیا پلیر ویندوز کیه؟! KM Player
قوی ترین مدیا پلیر لینوکس چیه؟! VLC
سوال: شباهت کا ام و وی ال سی؟
هر دو قوی ترین مدیا پلیر های سیستم عامل بستر خود می باشند!!
VLC تقریبا اکثر فرمت های مورد نیاز من رو پخش میکنه...یعنی فایلی نیست که من تو ویندوز اجراش کرده باشم و تو لینوکس نه!!!!

milad_gta
19-01-2012, 12:31
شما با Km Player میتونید webm پخش کنید !؟ نمیتونید ! مگر با گذشتن از هفت خان رستم ... Km خیلی جاها هنگ میکنه ! میخواید یه ویدئو بهتون بدم رسید به آخر سیستم رو ببره هوا خوری دیگه برنگرده ؟ ولی همون رو تو Vlc اجرا کنید ببینید چی میشه ... میدونید برا Vlc فرمت مهم نیست و محتوا مهمه ؟ البته من خودم تو ویندوز اکثرا از Km استفاده میکنم ، ولی اکثرا که به فرمت های خاص میخورم از VLC ...

در ضمن دوستمون نظرشون رو گفتن و توهین نکردن ، اما شما با
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!!

سالها از KM player عقب‌ترهنظر شما محترمه ، اوایل بنده هم همین فکر رو میکردم ولی کم کم متوجه شدم ، البته اجباری هم نیست .

نکته دیگه این هست که اینجا جای بحث و مقایسه نرم افزار های ویندوز و لینکوس نیست ، اسم تایپیک مشخصه دیگه ... از کاربرای با تجربه ای مثل شما بعید هست .

امیدوارم رنجیده خاطر نشید ، هدف خاصی نداشتم .

آرزوی مــوفــقــیــتـ

hiiva1
20-01-2012, 21:15
من برای نصب اویونتو کنار وین 7 به مشکل خوردم
توی اموزش هایی که گداشتن در مورد پارتیشن بندی در مورد گزینهdivice for boot loader information چیزی نگفتن!

توی این مقاله هم اصلا گزینش وجود نداره!

چی انتخابش کنم؟

Farshid72
21-01-2012, 12:40
من برای نصب اویونتو کنار وین 7 به مشکل خوردم
توی اموزش هایی که گداشتن در مورد پارتیشن بندی در مورد گزینهdivice for boot loader information چیزی نگفتن!

توی این مقاله هم اصلا گزینش وجود نداره!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ums%2Fshowthread.php%3Ft%3D37590)

چی انتخابش کنم؟
دوسته عزیز شما 3 تا حالت نصب دارید لازم نیست که شما گزینه سوم رو انتخاب کنید و خودتون پاتریشن بندی کنید از هر درایوتون 60 گیگ خالی بزارید و با انتخاب حالت دوم ( نصب ubuntu درکنار ویندوز7 ) خود سیستم نصب 60 گیگ از درایوتون cut میکنه و یه پاتریشن جدید میسازه
در این حالت درایوتون به حال خودش باقی میمونه و حتی تو ubuntu هم به درایو های ویندوزی دسرسی دارید
من که اینجوری نصب کردم کاملا هم راضیم

kavehj4488
21-01-2012, 15:22
میتونین VLC Player رو دانلود کنین...تقریبا KM player لینوکسی هستش...کیفیت های بالا رو هم پشتیبانی میکنه و هر چیزی که شما بخواین!!!

چرا به اینترنت دسترسی ندارین؟! از دی اس ال استفاده میکنین؟!
من دیال آپ استفاده می کنم اونم با مودم داخلی!!! بعید میدونم بشه با لینوکس اتصال دیال آپ برقرار کرد.

Off: یه راهنمایی درباره فایل MP3 خواستیم چه بحث ها پشت سرش شروع شد... فکر کنم تاپیکو کاملا" منحرف کردم:31:

senaps
21-01-2012, 16:41
من دیال آپ استفاده می کنم اونم با مودم داخلی!!! بعید میدونم بشه با لینوکس اتصال دیال آپ برقرار کرد.

قطعا امکان برقراری ارتباط با دایل اپ وجود داره!!ولی مشکل اینه که باید مودم رو بشناسونید...تقریبا 7 خان رستم داره، همراه 5 خان لینوکس!!!!

Off: یه راهنمایی درباره فایل MP3 خواستیم چه بحث ها پشت سرش شروع شد... فکر کنم تاپیکو کاملا" منحرف کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه اتفاقا خیلی خوبه که بدونیم چه برنامه هایی هستن...شخصا یکی از مشکلاتم اینه که تو اوبونتو، چیزی مثل IDM ندارم....حالا اگه یه نفر یه همچین چیزی بهم معرفی کنه عالی میشه...پلیر هم یکی از مهم ترین چیزاست برای خیلی از ماها!!

alivw71
22-01-2012, 11:11
سلام دوستان
من دیروز ubunto 11.10 رو دانلود کردم ونصبش هم کردم. ولی هیچ درایوی رو نشناخته بود. رفتم تو قسمت setting بعد روی درایور ها کلیک کردم . بعدش دریور رو از اینترنت دانلود کردو نصب شد. ولی اصلا تغییری نکرد. نه گرافیک داشت نه کارت صدا. رفتم پاکش کردم.
حالا میخام centos دانلود کنم. وب سایت خاصی داره؟ لینک دانلود هم بدید ممنون میشم.

بین ubuntu و centos کدومشون بهترن؟؟؟؟؟

amin_pwa
26-01-2012, 02:03
سلام دوستان من چند وقت قبل لینوکس نصب کردم . تازه الان دارم با هاش کیف میکنم ولی یه چند تا مشکل دارم .

1 - من اپرا نصب کردم ولی متاسفانه فلش پلیر ندارم از طرفی سایت اداب هم ای پی ایران تحریم کرده خواهشن دوستان اگه فلش پلیر جدید با پسوند .deb دارن ادرس رو بگن تا من هم دانلود کنم .

2 - چه طوری می توانم یه نرم افززار به لیست سمت راست نرم افزارم اضافه کنم ...

3- متاسفانه افیس اورجینال ابونتو نمی تونه فایل افیس درست شده و تزیین شده با افیس 2007 مایکروسافت رو باز و ادیت کنه ایا افیس بهتری موجود هست ؟ لطفا این هم با پسوند .deb باشه

در ضمن من از لینوکس ابونتو استفاده می کنم .. پیشاپیش متشکرم :20:

rootnt
26-01-2012, 15:33
بین ubuntu و centos کدومشون بهترن؟؟؟؟؟
سوالت مثل این میمونه که بگن بین خاور و پیکان کدوم بهتره
توی دنیای گنو/لینوکس همه کاری می‌شه کرد اما توزیع های مختلف برای اهداف مختلفی تولید می‌شن
centos به عنوان یک توزیع سرور شناخته شده هست و اوبونتو دسکتاپ

amin_pwa
27-01-2012, 14:04
سلام دوستان من چند وقت قبل لینوکس نصب کردم . تازه الان دارم با هاش کیف میکنم ولی یه چند تا مشکل دارم . 1 - من اپرا نصب کردم ولی متاسفانه فلش پلیر ندارم از طرفی سایت اداب هم ای پی ایران تحریم کرده خواهشن دوستان اگه فلش پلیر جدید با پسوند .deb دارن ادرس رو بگن تا من هم دانلود کنم . 2 - چه طوری می توانم یه نرم افززار به لیست سمت راست نرم افزارم اضافه کنم ... 3- متاسفانه افیس اورجینال ابونتو نمی تونه فایل افیس درست شده و تزیین شده با افیس 2007 مایکروسافت رو باز و ادیت کنه ایا افیس بهتری موجود هست ؟ لطفا این هم با پسوند .deb باشه در ضمن من از لینوکس ابونتو استفاده می کنم .. پیشاپیش متشکرم ضمن تشکر از تمامی دوستان که با پاسخ ندادنشون من را کمک کردن خودمان جواب را پیدا کردیم .. برای نصب فلش در لینوکس فایل زیر را دانلود کنید و بعد اجرا کنید ( فایل اجرایی مخصوص لینوکس) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای سوال دوم هم بعد اجرای برنامه ایکون برنامه در نوار ابزار سمت چپ می اید تنها باید روی ایکون راست کلیک کرد و گزینه keep in luncher را انتخاب نمود برای سوال سوم لازمه که لینوکس رو اپیدیتش کنیم ان هم با کد : sudo apt-get update در ترمینال . جواب رو ارسال کردم تا اگه کسی مشکلی مثل من داشت به دردش به خوره امیدوارم به درد بخوره

H A M A S
28-01-2012, 18:13
سلام....
بعد از اینکه کارت گرافیک رو نصب کردم-دیگه نمی تونم از میزکار گنوم استفاده کنم...فقط گنوم کلاسیک بالا میاد...بقیه یا اصلا بالا نمیان--یا اگر لود بشن حروف و کلمات و تصاویر همه به ریخته نشون داده میشه!
چه طوری باید مشکل رو حل کرد؟

IP007
28-01-2012, 21:20
سلام....
بعد از اینکه کارت گرافیک رو نصب کردم-دیگه نمی تونم از میزکار گنوم استفاده کنم...فقط گنوم کلاسیک بالا میاد...بقیه یا اصلا بالا نمیان--یا اگر لود بشن حروف و کلمات و تصاویر همه به ریخته نشون داده میشه!
چه طوری باید مشکل رو حل کرد؟

درایور رو پاک کن
یا این که Intel رو غیر فعال کن

H A M A S
29-01-2012, 12:01
اخه من درایور رو خودم نصب نکردم...به صورت اتوماتیک از توی قسمت Hardware پیشنهاد داد منم نصب کردم....اگر بخواهم درایور کارت گرافیک رو پاک کنم...بعدا به مشکل برنیمخورم؟؟
در ضمن intel??

IP007
29-01-2012, 13:05
اخه من درایور رو خودم نصب نکردم...به صورت اتوماتیک از توی قسمت Hardware پیشنهاد داد منم نصب کردم....اگر بخواهم درایور کارت گرافیک رو پاک کنم...بعدا به مشکل برنیمخورم؟؟
در ضمن intel??

من یه گرافیک OnBoard دارم که Intel و یک NVidia وقتی درایور Nvidia رو نصب میکنم اینا با هم تداخل پیدا میکنن
میدونم که باید تنظیمات رو تغییر داد و Intel رو خاموش کرد ولی چجورشو نمیدونم
برای همین درایور رو پاک کردم و همه چی به حالت اول برگشت صحیح و سالم :31:
خدا رو شکر نیازی به Nvidia ندارم مگرنه تا حالا خودمو کچل کرده بودم :20:

flu
08-02-2012, 21:29
دوستان من بعد از نصب اوبونتو و نصب نرم افزار های تو این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و اعمال تنظیماتی که اوبونتو رو فوق العاده زیبا میکنه
بعد از اینکه سیستم رو خاموش میکنم
بار بعدش بالا نمیاد(بیشتر از 10 دقیقه صبر کردمريا، قبلا هم اینجوری شده) و فقط باید از ریکاور مود رفت تو اون هم به هیچ کجای هارد اجازه دسترسی نمیده!!!!!!

MrGee
10-02-2012, 13:45
تو بخش نظرات همون سایت بگید

hiiva1
14-02-2012, 20:02
سلام
تا حالا یک نفرم تونسته توی اوبونتو درایور گرافیک nvidia نصب کنه؟؟؟؟!!!!

من لپ تاپ dell n5110 دارم که یک گرافیک intell hd 3000 داره و یک nvidia geforce 525 m

هر فرومی میرم مثل اینکه درست نتونستن نصب کنن!

نصب میشه یا اوبونتو دیکه بالا نمی اد یا بالا می اد ولی توی setting گرافیکو زده unknown

سر همین موضوع شاید باورتون نشه حدود 20 بار از اول نصبیدم!

MrGee
14-02-2012, 20:19
یه بار یه نفر گفت یه اسکریپتی هست که باهاش می شه گرافیک اینتل رو خاموش کرد و از nvidia استفاده کرد. اگه سرچ کنید شاید پیدا بشه.
در ضمن شما چرا اصلا می خوایید گرافیک رو نصب کنید؟ تو لینوکس که بازی نمی کنید که به گرافیک نیاز باشه و همون گرافیک اینتل جواب می ده

hiiva1
14-02-2012, 21:25
خب فن لپ تاپ داره به صورت خفن کار میکنه
من فکر کنم به خاطر نصب نبودن گرافیکه

sarzabita
14-02-2012, 22:57
دوستان من باز یه سوال فنی دارم تکنولوژی کلاسترینگ چیه که لینوکس ازش پشتیبانی می کنه و با اون میشه چند ماشین لینوکس را کنار هم گذاشت که بشن یه واحد پردازشی و باهاشون پردازش موازی انجام داد؟

و یه سوال غیر فنی این bash که می گن یکی از پوسته های لینوکسه تو اوبونتو کجاست و چه کار می شه باهاش کرد؟ با ترمینال فرق داره؟
ببخشید اگر سوالام ناجوره.
لطفا واسه فهمیدن کمکم کنید.حال بدی دارم وقتی هیچی نمی دونم.

MrGee
14-02-2012, 23:15
خب فن لپ تاپ داره به صورت خفن کار میکنه
من فکر کنم به خاطر نصب نبودن گرافیکه

فکر نمی کنم این به نصب نبودن کارت گرافیک ربط داشته باشه چون در حالت عادی ویندوز هم برای صرفه جویی در برق از گرافیک اینتل استفاده می کنه و بعضی مواقع خاص هم از گرافیک اصلی
چک کنید آیا برنامه‌ای از cpu یا هارد به طور مداوم استفاده می کنه یا نه.

دوستان من باز یه سوال فنی دارم تکنولوژی کلاسترینگ چیه که لینوکس ازش پشتیبانی می کنه و با اون میشه چند ماشین لینوکس را کنار هم گذاشت که بشن یه واحد پردازشی و باهاشون پردازش موازی انجام داد؟
بله همونه. فکر کنم ویندوز هم ازش پشتیبانی می کنه، مطمئن نیستم

و یه سوال غیر فنی این bash که می گن یکی از پوسته های لینوکسه تو اوبونتو کجاست و چه کار می شه باهاش کرد؟ با ترمینال فرق داره؟
بش در واقع مفسر فرمانه یعنی فرمان هایی که شما تو ترمینال اجرا می کنی توسط بش تفسیر و اجرا می شن.
ترمینال فقط یه محیطه برای اجرا کردن مفسرهای خط فرمان.

حال بدی دارم وقتی هیچی نمی دونم.
برای اینکه بدونید باید تا جایی که می تونید مطلب راجع به لینوکس بخونید و بخونید و بخونید.

perjixen
15-02-2012, 11:04
سلام

اول از همه بگم گشتم ؛ چيزي در ارتباط با مشكلم پيدا نكردم ... گفتم همينجا سوال رو بپرسم ...

والا من يه چند وقتي هست به ناچار دارم از اوبونتو استفاده ميكنم ؛ تا اينچاش كه خيلي بد نبوده !
يه راهنمايي ميخواستم ... من چون دستگاهم هارد نداره ... اوبونتو رو از روي فلش ران ميكنم ... كه ازش راضيم ... ولي به هيچ طريقي نميتونم يه كانكشن vpn ايجاد كنم ... نحوه نصب و از توي نت پيدا كردم و به ظاهر كه همه چيز درسته ... ولي وقتي كانكت رو ميزنم ... پيغام failed ميده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ! خود اكانت هم درسته ؛ چوي توي ويندوز ميتونم ازش استفاده كنم.
روش ايجاد كانكش رو هم مطابق با اين آموزش انجام ميدم :
کد: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fpresent%2Fview%3Fid%3Ddd3n4k2n_31j6xg33cg)

در ضمن ؛ سطح سواد از لينوكس در حد يه كاركرد سادست !!! پس دوستاني كه محبت ميكنن و ميخوان راهنمايي كنن يه جوري توضيح بدن كه من متوجه بشم.

MrGee
15-02-2012, 11:29
اینجا رو بخونید

اون پایین قسمت Related posts هم مطالب به درد بخوری داره

Erfan64
16-02-2012, 12:10
سلام ،
من اوبونتورو نصب کردم همه چیش درسته فقط نمی تونم فیلم ببینم ، وقتی یه فایل موو باز کنم سریع اوبونتو می پره و میره صفحه لوگین که باید پسوردم و بزنم دوباره وارد شم ,

MrGee
17-02-2012, 09:17
احتمالا مشکل به خاطر یه باگه

شما اوبونتو رو آپدیت کردید؟

Erfan64
17-02-2012, 12:58
احتمالا مشکل به خاطر یه باگه

شما اوبونتو رو آپدیت کردید؟
اگه جواب سوال منِ اره آپدیت کردم ,

MrGee
17-02-2012, 13:29
اگه جواب سوال منِ اره آپدیت کردم

بله جواب سوال شما بود.
درست شد؟

Erfan64
17-02-2012, 14:10
بله جواب سوال شما بود.
درست شد؟
نه درست نشد , :(

MrGee
17-02-2012, 15:01
با player های دیگه امتحان کردید؟

هیچ اروری نمی ده؟ برای تمام فایلهای ویدیوی این اتفاق می افته؟
از همون اول هم همین جوری بود؟

Erfan64
17-02-2012, 15:34
با player های دیگه امتحان کردید؟

هیچ اروری نمی ده؟ برای تمام فایلهای ویدیوی این اتفاق می افته؟
از همون اول هم همین جوری بود؟
با kmplayer امتحان کردم همونطوریِ ,
نه اررور نمی ده ، تا پلیر باز میشه می خواد پخش کنه سریع می پره ،
اره از همون موقع که نصب کردم همینطوریِ ،
کارت گرافیک هم Ati HD 5650

MrGee
17-02-2012, 15:38
قبل از نصب کار گرافیک هم این طور بود؟

شاید به خاطر درایور کارت گرافیکه
از یه درایور دیگه برای کارت گرافیک استفاده کنید.
به هر حال مهم ترین قسمت پیدا کردن اروره
اگه متن ارور پیدا بشه می شه با گوگل کردن به یه جایی رسید

asklt
17-02-2012, 20:33
سلام ببخشید من تازه اولین بار هست که این رو نصب کردم بهتر بگم اولین بار هست که لینوکس کار میکنم
یک چند تا مشکل دارم .
آیا میتونم برنامه های ویندوز رو اینجا اجرا کنم ؟
مشکل دیگه هم این هست کیبورد من پر لینوکس حرف p به فارسی رو نمی نویسه باید چه کار کنم ؟ (این یکی حل شد !!!!)
یک مسنجر خوب واسه چت کردن چی رو باید نصب کنم ؟
ممنون میشم به منه تازه کار کمک کنید .

MrGee
17-02-2012, 21:16
آیا میتونم برنامه های ویندوز رو اینجا اجرا کنم ؟

بله اما دردسر داره.

مشکل دیگه هم این هست کیبورد من پر لینوکس حرف p به فارسی رو نمی نویسه باید چه کار کنم ؟
دلیلش استاندارد نبودن صفحه کلید ویندوزه ولی ماله لینوکس استاندارده

یک مسنجر خوب واسه چت کردن چی رو باید نصب کنم ؟
منسجر زیاده یکی از معروف‌ترینهاش pidgin هست که قدرت زیادی داره و از پروتکل‌های زیادی پشتیبانی می کنه.

asklt
17-02-2012, 22:06
بله اما دردسر داره.

دلیلش استاندارد نبودن صفحه کلید ویندوزه ولی ماله لینوکس استاندارده

منسجر زیاده یکی از معروف‌ترینهاش pidgin هست که قدرت زیادی داره و از پروتکل‌های زیادی پشتیبانی می کنه.

ممنون واسه اجرا کردن باشد چه کار کنم
البته بهتر که حرف رو اصلاح کنم من میخوام بازی ها که تو وین نصب کردم اینجا هم اجرا کنم به برنامه خواصی احتیاج ندارم .و سوال بعدی این هست که من تو خود ابونتو از سایت موزیلا آخرین ورژن رو دانلود کردم ولی وقتی میخوام نصب کنم چیزی نمی یاد یعنی کلیک که میکنم کله پوشه رو باز میکنه و فایل نصب چیزی نداره !!!‌باید چه کار کنم ؟
راستی یک چیزی دیگه تو ویندوز یک نرم افزار هست به اسم تیام ویور که میشه رویت دسکتاپ کرد همچین نرم افزاری واسه ابونتو میخوا که بشه ریموت به ویندوز هم بده و برعکس از ویندوز بشه به اینجا ریموت کرد

MrGee
17-02-2012, 22:54
من میخوام بازی ها که تو وین نصب کردم اینجا هم اجرا کنم

از برنامه playonlinux استفاده کنید.

وقتی میخوام نصب کنم چیزی نمی یاد یعنی کلیک که میکنم کله پوشه رو باز میکنه و فایل نصب چیزی نداره !!!‌باید چه کار کنم ؟
روش نصب برنامه تو لینوکس و ویندوز فرق می کنه.
تو لینوکس برنامه‌ها معمولا با استفاده از مدیر بسته یا software manager نصب می شن اگه شما بخوایید برنامه‌ای رو نصب کنید باید از اونجا اقدام کنید.
در بعضی موارد که برنامه مورد نظر اونجا نبود باید برنامه رو از سایت مورد نظر دانلود کنید و بسته به نوع فایلی که دانلود کردید(سورس یا باینری) مراحل نصب رو به طور دستی انجام بدید که ممکنه برای تازه‌کارها یه مقدار مشکل باشه.
شما برنامه رو با مدیربسته نصب کنید اگه به دلایلی نمی خوایید از این روش استفاده کنید اطلاعات بیشتری راجع بسته‌‌ای که دانلود کردید بدید تا راهنمایی کنم.

همچین نرم افزاری واسه ابونتو میخوا که بشه ریموت به ویندوز هم بده و برعکس از ویندوز بشه به اینجا ریموت کرد
اتفاقا همین برنامه یه نسخه برای لینوکس هم داره اگه تو مدیر بسته این برنامه نبود نسخه لینوکس رو از سایت خود برنامه دانلود و نصب کنید. دقت کنید که پسوند فایل دانلودی deb باشه.

asklt
17-02-2012, 23:14
ممنون از کمک هاتون یک نرم افزار دیگه هم میخوام یک دانلود منیجر قوی مثل idm چند تای \یدا کردم ولی زیاد جواب گو نبودن امکانات خاصی نداشتن ممنون میشم این یکی رو هم راهنامیی کنید

MrGee
17-02-2012, 23:33
شاید یکی از ضعف‌های لینوکس همین باشه که یه مدیر دانلود گرافیکی درست و حسابی نداره.

البته به نظرم برنامه‌های متنی هم بعضی از قابلیت‌های idm رو ندارند ولی در عوض خیلی قدرتمند هستند.
این دوتا مطلب رو بخونید:
بهترین برنامه ی مدیریت دانلود تحت لینوکس چیست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود منیجرهای دنیای لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

asklt
18-02-2012, 20:59
آقا من خراب این شدم دی:
فقط یک مشکل چطوری میتونم نرم افزاری که با playonlinux نصب کردم رو پاک کنم ؟
خوب یک مشکل دیگه هم هست !!!‌
من یک رادبو 2.4 دارم که باید با وایرلس به این وصل شدم و بعد از وصل شدن با این باید یک کانکش ساخت
که کانکشن به باند 2.4 وایرلس رو بشنه و نت رو وصل کنه بهتر بگم رو باند 2.4 اینترنت نیست باید علاوه بر وارد کردن پسورد برای وصل شدن به 2.4 یک کانکشن دیگه ساخت که یوزر و پسورد رو وارد کرد که به نت وصل شه !!!‌
الان باید چه کار کنم ؟
نزدیک به 4 ساعت باهاش کل کل کردم ولی به جایی نرسیدم !!!
آها تا یادم نرفته من الان کلی نرم افزار نصب کردم که سورس هیچ کدوم رو ندارم چطوری میتن نرم افزار ها رو بردارم که بار بعد نیازی به دی ال نباشه ؟ و آیا میشه نرم افزار های که نصب کردم رو رو فلش بریزم و رو یک سیستم دیگه پیاده کنم ؟

hiiva1
18-02-2012, 21:25
سلام
من یک سری نرم افزار دانلود کرده بودم
رفتم توی /var/cache/apt/archives

کبیشوم کردم

حالا دوباره اوبونتو نصب کردم میخوام یک سری از همونارو دوباره بریزم این ارور میاد

a.toraby
19-02-2012, 01:27
سلام
من یک سری نرم افزار دانلود کرده بودم
رفتم توی /var/cache/apt/archives

کبیشوم کردم

حالا دوباره اوبونتو نصب کردم میخوام یک سری از همونارو دوباره بریزم این ارور میاد

شم از دستور sudo cp استفاده کن شاید مشکلت حل بشه!

hiiva1
19-02-2012, 06:33
میزنه permission denied

MrGee
19-02-2012, 14:25
فقط یک مشکل چطوری میتونم نرم افزاری که با playonlinux نصب کردم رو پاک کنم ؟

خود او برنامه‌ای که نصب کردید uninstaller نداره؟

که کانکشن به باند 2.4 وایرلس رو بشنه و نت رو وصل کنه بهتر بگم رو باند 2.4 اینترنت نیست باید علاوه بر وارد کردن پسورد برای وصل شدن به 2.4 یک کانکشن دیگه ساخت که یوزر و پسورد رو وارد کرد که به نت وصل شه !!!‌
الان باید چه کار کنم ؟
تو ویندوز چه کانکشنی می ساختید؟
احیانا vpn نبوده؟ تو دانشگاه ما که این جوریه اول به وایرلس وصل می شم بعد با وی پی ان میام اینترنت.

آها تا یادم نرفته من الان کلی نرم افزار نصب کردم که سورس هیچ کدوم رو ندارم چطوری میتن نرم افزار ها رو بردارم که بار بعد نیازی به دی ال نباشه ؟ و آیا میشه نرم افزار های که نصب کردم رو رو فلش بریزم و رو یک سیستم دیگه پیاده کنم ؟
می تونید از برنامه aptoncd استفاده کنید یا اینکه بسته‌های دانلود شده رو از ‎/var/cache/apt/archives به جایی که می خوایید کپی کنید.

خب روی گزینه show more details کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری راجع به ارور بده.
اگه متن ارور یه چیزی شبیه Permission denied بود از دستور sudo برای این کار استفاده کنید.

میزنه permission denied
شما دقیقا چه دستوری رو وارد کردید؟
چرا به جای کپی کردن بسته‌ها اونها رو مستقیما نصب نمی کنید؟

a.toraby
19-02-2012, 15:40
میزنه permission denied

بعد از دستور sudo cp باید پسورد روت رو وارد کنید.
MR Cracker راست میگه. اگر با ترمینال وارد نیستید کار کنید. اول synaptic package manager رو نصب کنید. بعد از منوی file گزینه add downloaded packages رو انتخاب کنید بعد دکمه apply رو بزنید همه رو نصب مبکنه. دفعه بعد هم اگر خواستید برنامه رو آفلاین نصب کنید به جای اینکه از تو کش کپی کنید. از همون اول فایل ها رو تو یه فولدر اول دانلود کنید بعد با همین add downloaded packages نصب کنید. برای اینکه فایل های deb مربوط به یه برنامه رو فقط دانلود کنید میتونید از تو synaptic گزینه generate package download list (بازم داخل منوی فایل) رو انتخاب کنید. یه اسکریپت درست میکنه که باید از طریق ترمینال اجراش کنید فایل های مورد نیاز رو دانلود میکنه.

asklt
20-02-2012, 01:10
خود او برنامه‌ای که نصب کردید uninstaller نداره؟

تو ویندوز چه کانکشنی می ساختید؟
احیانا vpn نبوده؟ تو دانشگاه ما که این جوریه اول به وایرلس وصل می شم بعد با وی پی ان میام اینترنت.

می تونید از برنامه aptoncd استفاده کنید یا اینکه بسته‌های دانلود شده رو از ‎/var/cache/apt/archives به جایی که می خوایید کپی کنید.

خب روی گزینه show more details کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری راجع به ارور بده.
اگه متن ارور یه چیزی شبیه Permission denied بود از دستور sudo برای این کار استفاده کنید.

شما دقیقا چه دستوری رو وارد کردید؟
چرا به جای کپی کردن بسته‌ها اونها رو مستقیما نصب نمی کنید؟

من فکر کنم بعدپ گفتم الان ما یک وایرلس دارم که نت نداره فکر کنید همین ای دی اس ال که نت نداره
ولی لن وصل میشه و چراغ چشمک مزنه و حتما باید کانکت کنید تا وصل شه
الان من به وایرلس میتوم وصل شدم ولی وقتی کانکشن رو میسازم دیگه کار نمیکنه تو وین هم دقیقه کانکش واسه ای دی اس ال میسازم که وصل میشه !!!
اگه این حل شه عالی میشه الان تنها مشکل من همین هست !!!

prong
21-02-2012, 23:35
سلام...ميخواستم طريقه نصب اوبونتو 11.4 رو بدونم...من رو سيستمم ويندوز 7 دارم و ميخوام بعد از نصب اوبونتو در كنار 7 به درايو هاي هاردم هم دسترسي داشته باشم....ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
با تشكر

hiiva1
22-02-2012, 01:03
سلام

دبیان نصب کردم

تقریبا میشه گفت همه چیز روبه راهه

ولی صدا ندارم

باید چیکارش کرد؟

MrGee
22-02-2012, 09:40
سلام...ميخواستم طريقه نصب اوبونتو 11.4 رو بدونم...من رو سيستمم ويندوز 7 دارم و ميخوام بعد از نصب اوبونتو در كنار 7 به درايو هاي هاردم هم دسترسي داشته باشم....ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
اینجا رو ببنید
هر چند قدیمی هستند ولی نحوه نصب تو ورژن‌های مختلف فرقی نمی کنه.

ولی صدا ندارم
باید چیکارش کرد؟
اسم کارت صداتون رو با linux driver تو گوگل سرچ کنید ببینید چیزی میاره یا نه

prong
22-02-2012, 17:27
اینجا رو ببنید
هر چند قدیمی هستند ولی نحوه نصب تو ورژن‌های مختلف فرقی نمی کنه.

اگه ابونتو رو با Wubi نصب كنم :
1-مشكلي تو شناختن درايور قطعات نداره؟
2-ميتونم به محتويات هاردم از تو ابونتو دسترسي داشته باشم؟
3-تمام قابليت هاش فعاله؟منظورم اينه كه تمام قسمتهاي سيستم عامل كار ميكنه؟
با تشكر...

MrGee
22-02-2012, 18:05
راستش من با Wubi کار نکردم و در این مورد اطلاعاتی ندارم ولی فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد

می تونید این لینک‌های رو برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](Ubuntu_installer)‎

prong
22-02-2012, 19:55
راستش من با Wubi کار نکردم و در این مورد اطلاعاتی ندارم ولی فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد

می تونید این لینک‌های رو برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](Ubuntu_installer)‎
من طبق آموزش رفتم جلو ولي وقتي نصبش تموم ميشه يه پيغام ميده مبني بر اينكه سيستم رو ريستارت كنيد براي كامل شدن نصب...سيستم رو كه ريستارت ميكنم ميره تو ويندوز 7 و اصلا اوبونتو نمياد...چكار كنم؟

MrGee
22-02-2012, 20:27
فکر کنم به عنوان برنامه نصب شده یعنی شما تو خود ویندوز باید برنامه wubi رو که نصب شده رو اجرا کنید تا بتونید از اوبونتو استفاده کنید.

perjixen
22-02-2012, 20:32
سلام

یه برنامه خوب برای دانلود میخوام ... البته این رو هم بگم ... برنامه برای دانلود که زیاده ... از Wget تا Uget , Steadyflow یا اونایی که از ترمینال فعال میشن. ولی من یه دانلودر میخوام که سرعت رو بالا ببره ... مثل IDM توی ویندوز.

سرعت دانلودم توی کروم از این دانلودرا بیشتره !!!

MrGee
22-02-2012, 20:44
برنامه‌های Axel و Prozilla این کار رو انجام می دن.

thelastblack
23-02-2012, 12:05
سلام

یه برنامه خوب برای دانلود میخوام ... البته این رو هم بگم ... برنامه برای دانلود که زیاده ... از Wget تا Uget , Steadyflow یا اونایی که از ترمینال فعال میشن. ولی من یه دانلودر میخوام که سرعت رو بالا ببره ... مثل IDM توی ویندوز.

سرعت دانلودم توی کروم از این دانلودرا بیشتره !!!

اگه دنبال سرعت هستید axel و aria2 هستن. هردوشون سرعت رو بالا میبرن.
اگه هم نمیخواید با ترمینال کار کنید برنامه‌های downloader4x و multiget رو هم امتحان کنید. اینا هم خوبن

این مقاله رو هم بخونید بد نیست:

Capcom
23-02-2012, 21:27
سلام
الان رو لپتاپ من ویندوز7 نصب هستن ، من میخواستم تجربه کار با اوبونتو رو داشته باشم
از لپتاپ نیز واسه دیدن فیلم(زیرنویس فارسی) و دانلود و کار با افیس استفاده میکنم
میخوام ببینم بدون دردسر میشه نرم افزارهای لازم رو نصب کرد؟
الان ورژن 11.10 رو دانلود کردم بر روی فلش نیز کپی کردم با استفاده از live usb یه نگاه به محیط سیستم عامل انداختم کار کردن باهاش خیلی راحت و زیبا بود ، میخوام ببینم نصب نرم افزار های مورد نیازم نیز همینجوری راحت هست؟
باتشکر

MrGee
23-02-2012, 21:36
میخوام ببینم بدون دردسر میشه نرم افزارهای لازم رو نصب کرد؟

نصب نرم افزار تو اوبونتو حتی از ویندوز هم راحت‌تره

میخوام ببینم نصب نرم افزار های مورد نیازم نیز همینجوری راحت هست؟
بله راحته،البته اکثر برنامه‌های مورد نیاز شما تو خود اوبونتو به صورت نصب شده وجود دارند.
اگه مشکل دانلود ندارید توصیه می کنم نسخه dvd لینوکس مینت رو هم امتحان بکنید فکر می کنم اون از اوبونتو جالب‌تر باشه.

MrGee
23-02-2012, 21:36
-.-_._-.-_._-.-

perjixen
24-02-2012, 16:14
بازم سلام

من برام جای تعجیب داره (این کی بورد لعنتی هم که درست اعلان ها رو نمیزنه !!!) ینی این اوبونتو یه دانلود منیجر مثل بچه آدم نداره.؟
دوستان بغیر از اینایی که معرفی کردید ... جیزه دیگه یی هم هست.؟

thelastblack
24-02-2012, 17:08
بازم سلام

من برام جای تعجیب داره (این کی بورد لعنتی هم که درست اعلان ها رو نمیزنه !!!) ینی این اوبونتو یه دانلود منیجر مثل بچه آدم نداره.؟
دوستان بغیر از اینایی که معرفی کردید ... جیزه دیگه یی هم هست.؟

شما دقیقا دنبال چی هستی؟
می‌خوای راحت دانلود کنی یا دنبال برنامه ترمینالی هستی؟

perjixen
25-02-2012, 10:58
شما دقیقا دنبال چی هستی؟
می‌خوای راحت دانلود کنی یا دنبال برنامه ترمینالی هستی؟
برنامه IDM براي ويندوز هست.؟ معادل اون رو ميخوام !!!
به همون سادگي باشه ... به همون قدرت سرعت رو بالا ببره (حداقل 50درصد از سرعت دانلود باروزر بيشتر باشه) ؛ قابل تنظيم براي دانلود توي ساعت و زمان و يا روز خاص باشه.
رفتم اكانت valid ؛ IDM رو خريدم ... ويندوزم ملخوط شد ! :31:

بعد يه سوال جانبي ... اوبونتو رو بايد روي چه كي بوردي تنظيم كرد كه مثلن : shift + t بشه علان كما يا مثن shift+y بشه "؛".؟

خداييش تازه فهميدم چرا ملت با ويندوز كار ميكنن ؛ :27:

MrGee
25-02-2012, 12:34
به همون سادگي باشه ... به همون قدرت سرعت رو بالا ببره (حداقل 50درصد از سرعت دانلود باروزر بيشتر باشه) ؛ قابل تنظيم براي دانلود توي ساعت و زمان و يا روز خاص باشه.

برنامه axel سرعت رو بالا می بره و برنامه corn کارها رو زمانبندی می کنه حالا شما باید این دوتا برنامه رو با هم ترکیب کنی تا به نتیجه برسی.
یکی از فلسفه‌های لینوکس اینه که یه برنامه یه کار رو انجام بده ولی اون کار رو خوب انجام بده.

perjixen
25-02-2012, 15:01
برنامه axel سرعت رو بالا می بره و برنامه corn کارها رو زمانبندی می کنه حالا شما باید این دوتا برنامه رو با هم ترکیب کنی تا به نتیجه برسی.
یکی از فلسفه‌های لینوکس اینه که یه برنامه یه کار رو انجام بده ولی اون کار رو خوب انجام بده.
ممنونا ! ولي بگم اين فلسفه رو خدا چي كار كنه !!! :31:

يني تو اوبونتو همه جوره سعي شده تا كاربر رو اذيت كنن ! :41: حالا اين داستان دانلود بكنار !! كي بورد فارسي رو ولش ... من نميفهمم اين كرونيوم با كروم چي فرقي داره.؟ اگه يكي هستن ؛ چرا گوگل به اسم كروم ميده ... سافت ور سنتر اوبونتو بنام كرونيوم !!!

بعد يه چيز مسخره ديگه هم كه هست ... البته براي منا !!! سرعت و - پ - ن توي اوبونتو به شدت پايينه !!! يني اصلا ربطي نداره ... ولي در عمل داره !! :18:

thelastblack
25-02-2012, 16:02
رفتم اكانت valid ؛ IDM رو خريدم ... ويندوزم ملخوط شد ! :31:

بعد يه سوال جانبي ... اوبونتو رو بايد روي چه كي بوردي تنظيم كرد كه مثلن : shift + t بشه علان كما يا مثن shift+y بشه "؛".؟

خداييش تازه فهميدم چرا ملت با ويندوز كار ميكنن ؛ :27:

دوتا برنامه‌ی multiget و download4x فکر کنم اینا رو داشته باشن. رو فایرفاکس flashgot نصب کن بعد میتونی مستقیما از تو فایرفاکس با اینا دانلود کنی. در ضمن خود فایرفاکس یه افزونه به اسم DownloadThemAll داره که میتونه فایلها رو با سرعت خوبی دانلود کنه.

ممنونا ! ولي بگم اين فلسفه رو خدا چي كار كنه !!! :31:

يني تو اوبونتو همه جوره سعي شده تا كاربر رو اذيت كنن ! :41: حالا اين داستان دانلود بكنار !! كي بورد فارسي رو ولش ... من نميفهمم اين كرونيوم با كروم چي فرقي داره.؟ اگه يكي هستن ؛ چرا گوگل به اسم كروم ميده ... سافت ور سنتر اوبونتو بنام كرونيوم !!!

بعد يه چيز مسخره ديگه هم كه هست ... البته براي منا !!! سرعت و - پ - ن توي اوبونتو به شدت پايينه !!! يني اصلا ربطي نداره ... ولي در عمل داره !! :18:

کرومیوم همون کرومه، ولی آزاده. کروم یه چیزایی مخصوص خودش، مثل سیستم آپدیت خودکار، داره که کرومیوم نداره ولی تو عمل فرقی باهم ندارن. کرومیوم پایه‌ی کروم هست.

MrGee
26-02-2012, 09:24
كي بورد فارسي رو ولش ...

کیبورد فارسی‌ش مگه چه مشکلی داره؟

perjixen
26-02-2012, 09:40
دوتا برنامه‌ی multiget و download4x فکر کنم اینا رو داشته باشن. رو فایرفاکس flashgot نصب کن بعد میتونی مستقیما از تو فایرفاکس با اینا دانلود کنی. در ضمن خود فایرفاکس یه افزونه به اسم DownloadThemAll داره که میتونه فایلها رو با سرعت خوبی دانلود کنه.multiget رو امتحان كردم ... اصلن ارضام نكرد !!!! اون يكي رو مي امتحانم ... :31:
واقعن كروم يا كرونيوم براي اوبونتو طراحي نشده ... با ff خيلي راحت تر ميشه كار كرد ... ولي من الان چند سالي هست كه همچيزم با كروم (ويندوز) هست ... اين sync با اكانت گوگوليم خيلي جاها به دردم خورده !

کرومیوم همون کرومه، ولی آزاده. کروم یه چیزایی مخصوص خودش، مثل سیستم آپدیت خودکار، داره که کرومیوم نداره ولی تو عمل فرقی باهم ندارن. کرومیوم پایه‌ی کروم هست. با اينكه جاش اينجا نيست ... ولي فكر نكنم يكي باشن !!! كرونيوم هم مثل كروم كروم سيستم آپديت خودكار داره !! برام جالبه تفاوتشون رو بدونم.

کیبورد فارسی‌ش مگه چه مشکلی داره؟ اينجا گفتم :

بعدم ؛ كلن دستتون مرسي ... همين كه راهنمايي ميكنيد مهمه ... :40: :11: :8: :46:

MrGee
26-02-2012, 12:58
واقعن كروم يا كرونيوم براي اوبونتو طراحي نشده ... چرا نشده؟ من خودم تو دبیان دارم از کروم استفاده می کنم.
جالبش هم اینه که vrms اصلا بهش گیر نمی ده:27:

اينجا گفتم :کیبورد اوبونتو و سایر لینوکس‌ها همون کیبورد استاندارد فارسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ـه
حالا چرا شما می خوایید از کیبورد غیر استاندارد استفاده کنید/

perjixen
26-02-2012, 15:32
چرا نشده؟ من خودم تو دبیان دارم از کروم استفاده می کنم.
sync نميشه !! هر كاري ميكنم .. نميشه !!

جالبش هم اینه که vrms اصلا بهش گیر نمی ده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از خنده شيطانيت معلومه چيزه خوبيه ... زود بگو بينمممممممممممممممممممممم ممم

کیبورد اوبونتو و سایر لینوکس‌ها همون کیبورد استاندارد فارسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] blog.com%2Fpost%2F94)ـه
حالا چرا شما می خوایید از کیبورد غیر استاندارد استفاده کنید/
من كه خودم گفتم ؛ من چون يوزر ويندوز بودم و هستم ... پس به كي بورد اون عادت دارم. توي بعضي از اعلان ها كيبورد اوبونتو با ويندوز فرق ميكنه. گرچه ؛ توي برگردان به فارسي ويندوزاي مزخرفي كه توي بازار هست هم اين مشكل رو مي بينيم.

a.toraby
26-02-2012, 20:12
multiget
واقعن كروم يا كرونيوم براي اوبونتو طراحي نشده ... با ff خيلي راحت تر ميشه كار كرد ... ولي من الان چند سالي هست كه همچيزم با كروم (ويندوز) هست ... اين sync با اكانت گوگوليم خيلي جاها به دردم خورده !

اگه دنبال یه چیزی میگردی مثل IDM نگردی بهتره. چون من 3 ساله که منتظرم اما گیر نیومده!!! بلد بودن تا حالا خودم مینوشتم :31:
راستی به نظر من ff به مراتب از chrome بهتره. sync کروم هم فایده نداره. آخه به چه درد میخوره وقتی Bookmarkesh با bookmark گوگل sync نشه!!! باز ff خودش یه sync داره!!

pedramh
27-02-2012, 19:44
با اينكه جاش اينجا نيست ... ولي فكر نكنم يكي باشن !!! كرونيوم هم مثل كروم كروم سيستم آپديت خودكار داره !! برام جالبه تفاوتشون رو بدونم.گوگل کروم 4 تا نسخه مختلف داره
1-Google Chrome
2-Google Chrome Beta
3-Google Chrome dev
4-Chromium
کرومیم اپن سورس هست امکان سینک شدن با جیمیل رو نداره آپدیت خودکار هم نداره
هر تغییری که توی مرورگر کروم بخواد به وجود میاد تو این نسخه ها به ترتیب از پایین به بالا ظاهر میشه
و به ترتیب از پایین به بالا پایدار تر میشند چون یک سری از امکاناتی که توی نسخه های قبلی اشکال داشته بر طرف میشه
منبع نوشته های بالا گوگل

واقعن كروم يا كرونيوم براي اوبونتو طراحي نشده ... با ff خيلي راحت تر ميشه كار كرد ... ولي من الان چند سالي هست كه همچيزم با كروم (ويندوز) هست ... اين sync با اكانت گوگوليم خيلي جاها به دردم خورده !به نظر من هم فایرفاکس توی اوبونتو بهتر جواب میده میتونید از سینک فایرفاکس استفاده کنید. شخصا خیلی به کار من اومده

من كه خودم گفتم ؛ من چون يوزر ويندوز بودم و هستم ... پس به كي بورد اون عادت دارم. توي بعضي از اعلان ها كيبورد اوبونتو با ويندوز فرق ميكنه. گرچه ؛ توي برگردان به فارسي ويندوزاي مزخرفي كه توي بازار هست هم اين مشكل رو مي بينيم. در واقع مشکل کیبردی هست که روی ویندوز موجوده کیبورد استاندارد فارسی همینی هست که روی اوبونتو و همین ویندوز های مزخرف میبینید

sarzabita
29-02-2012, 23:00
سلام مجدد به همه دوستان
مشکل جدید من در رابطه با تایپ فرمول های ریاضی توی open office.org هست. اینطوری که من گشتم نت رو باید برنامه calk رو نصب کنم اگر درسته لطفا تایید کنید و اگر نکته ای وجود داره مثل export یا دستوری لطفا با جزئیات توضیح بدین و اگر هم راه آسونتری هست یا راه دیگری هم بهم بگین. فقط این سوالم یکم فوریه.پیشاپیش از پاسختان متشکرم.:20::11:

MrGee
04-03-2012, 19:53
از خنده شيطانيت معلومه چيزه خوبيه ... زود بگو بينمممممممممممممممممممممم ممم

vrms مخفف Virtual Richard M. Stallman به معنای ریچارد استالمن مجازی‌ـه که تو سیستم به دنبال برنامه‌های غیر آزاد می گرده و اونها رو نشون می ده که حالا با اینکه کروم آزاد نیست ولی چیزی نشون نمی ده.

من كه خودم گفتم ؛ من چون يوزر ويندوز بودم و هستم ... پس به كي بورد اون عادت دارم. توي بعضي از اعلان ها كيبورد اوبونتو با ويندوز فرق ميكنه. گرچه ؛ توي برگردان به فارسي ويندوزاي مزخرفي كه توي بازار هست هم اين مشكل رو مي بينيم.
دوست عزیز همون ویندوزها دارن از کیبورد استاندارد استفاده می کنن. توصیه می کنم به همین چینش استاندرد عادت کنید و تو ویندوز هم از این چینش استفاده کنید.

sarzabita
06-03-2012, 21:53
با تشکر از پاسخ ها به سوال قبلیم! بازم من کمبود محبت گرفتم.
من چه جوری بفهمم ورژن یه اوبونتو چنده؟ مثلا یه اوبونتو که خودمون نصب نکردیم و احتمالا آپ دیت هم شده.موقع استارت فکر کنم نوشته می شه اما قبل از اینکه من بتونم بخونم می پره!(من روی ویرژوال ماشین اوبونتو دارم )
مشکل بعدیم هم در رابطه با اجرای برنامه های سی پلاس پلاس توی اوبونتو هست مگه اولین نرم افزارایی که به لینوکس اضافه شد کامپایلر gcc نبود پس چرا توی اوبونتو نیست؟ لطفا یه لینک دانلود کامپایلر سی پلاس برام بگذارید و نحوه اجراش رو هم ذکر کنید.

MrGee
07-03-2012, 00:39
با تشکر از پاسخ ها به سوال قبلیم! بازم من کمبود محبت گرفتم.

من زیاد با آفیس کار نکردم و اطلاعات زیادی ازش ندارم.

من چه جوری بفهمم ورژن یه اوبونتو چنده؟
به دنبال یه قسمت About بگردید. یا این دستور رو وارد کنید:
head -n1 /etc/issue
مشکل بعدیم هم در رابطه با اجرای برنامه های سی پلاس پلاس توی اوبونتو هست

اجرا یا کامپایل؟ برای نصب gcc کافیه از تو پکیج منجیر دنبال gcc بگردید.
برای برنامه نویسی با سی پلاس تو لینوکس توصیه می کنم از qt استفاده کنید.

imanpod
08-03-2012, 12:57
سلام دوستان .
1-من از سایت اوبونتو ورژن 11.10 cd v دانلود کردم ، و حالا مشکلم اینه که چه به صورت لایو چه به صورت نصب شده ، Movie Player و یه سری دیگه از برنامه هاش درست کار نمیکنن و باید پلاگینش رو دانلود کنی ، حالا میخوام ببینم اگه ورژن DVD ش به حجم 1.5 گیگ ر. دانلود کنم فرقی میکنه یا فقط Language Pack اش کامله ؟
2- نسخه ی Alternate یعنی چی ؟ یعنی لایو نیست . حتما باید نصب بشه ؟ اگه اینجوریه پس چه مزیتی داره alternate دانلود کنیم ؟
3- برا دانلود DVD اش 10-12 تا کشور و منطقه زده ؟ اینا فقط سرورهاشون فرق داره یا زبونشون هم فرق داره ؟ اگه فقط سروره ، کدومش برا ایران سریع تره ؟
4- نسخه ی Ultimate Edirion (غیر رسمی و دستکاری شده) مشکل امنیتی نداره ؟ برا تازه کارهایی مثل من مناسبه ؟
5- اگر کتاب PDF ای در مورد آموزش خط فرمانها برا افراد مبتدی هست لطفا معرفی کنید ، تا برا نصب هر برنامه اینترنت رو از این به بعد زیر و رو نکنیم .
6- جایگزینی برای پلاگین فلش پلیر توی فایرفاکس اوبونتو هست ؟ که باهاش بشه Youtube رو دید ؟
ببخشید درخواست هام طولانی شد :31:

sarzabita
09-03-2012, 23:15
من زیاد با آفیس کار نکردم و اطلاعات زیادی ازش ندارم.

به دنبال یه قسمت About بگردید. یا این دستور رو وارد کنید:
head -n1 /etc/issue
اجرا یا کامپایل؟ برای نصب gcc کافیه از تو پکیج منجیر دنبال gcc بگردید.
برای برنامه نویسی با سی پلاس تو لینوکس توصیه می کنم از qt استفاده کنید.

من نمی دونم چه طور از شما سپاسگزاری کنم. فقط می گم متشکرم.:11::11:

imanpod
10-03-2012, 14:32
سلام دوستان .
1-من از سایت اوبونتو ورژن 11.10 cd v دانلود کردم ، و حالا مشکلم اینه که چه به صورت لایو چه به صورت نصب شده ، Movie Player و یه سری دیگه از برنامه هاش درست کار نمیکنن و باید پلاگینش رو دانلود کنی ، حالا میخوام ببینم اگه ورژن DVD ش به حجم 1.5 گیگ ر. دانلود کنم فرقی میکنه یا فقط Language Pack اش کامله ؟
2- نسخه ی Alternate یعنی چی ؟ یعنی لایو نیست . حتما باید نصب بشه ؟ اگه اینجوریه پس چه مزیتی داره alternate دانلود کنیم ؟
3- برا دانلود DVD اش 10-12 تا کشور و منطقه زده ؟ اینا فقط سرورهاشون فرق داره یا زبونشون هم فرق داره ؟ اگه فقط سروره ، کدومش برا ایران سریع تره ؟
4- نسخه ی Ultimate Edirion (غیر رسمی و دستکاری شده) مشکل امنیتی نداره ؟ برا تازه کارهایی مثل من مناسبه ؟
5- اگر کتاب PDF ای در مورد آموزش خط فرمانها برا افراد مبتدی هست لطفا معرفی کنید ، تا برا نصب هر برنامه اینترنت رو از این به بعد زیر و رو نکنیم .
6- جایگزینی برای پلاگین فلش پلیر توی فایرفاکس اوبونتو هست ؟ که باهاش بشه Youtube رو دید ؟
ببخشید درخواست هام طولانی شد :31:
آقا من سوال هام رو تو انجمن خود اوبونتو مطرح کردم و جوابهای کاملی گرفتم . اگه کسی خواست جوابها رو ببینه بره به این لینک :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] index.php%2Ftopic%2C31512.0.html)

H A M A S
15-03-2012, 08:56
سلام...امروز متوجه شدم درایو dvd سیستم ناپدید شده....اصلا توی قسمت computer نیست
این مشکل چطوری حل میشه؟؟

tondar2011
20-03-2012, 11:06
کسی کتاب خوب برای یادگیری دستورات لینوکس می شناسه معرفی کنه

MrGee
20-03-2012, 14:00
به libooks.ir یه سری بزنید.

imanpod
20-03-2012, 16:26
کسی کتاب خوب برای یادگیری دستورات لینوکس می شناسه معرفی کنه
تو لینک زیر در مورد دستورات توضیح داده ولی یا باید بخری کتابش رو یا به صورت آنلاین بخونی و هر دستوری رو که خواستی توی یه فایل text ذخیره کنی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] x%2Fcommand-directory)
اینام بدک نیست :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] operation-system%2F398.html)

اینم قی ل ت ر شده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آموزش-لینوکس-برای-مبتدیان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F01%2F21%2F%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86)

اینم چند تا دستور اصلی مخصوص اوبونتو هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hares%2Famoozesh%2Famoozesh-adm%2Fketab%2520pdf%25204%2Fdastoorat-ubuntu.pdf)
و
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2Fdopfrvbnfyxxi8edzvuv.pdf)

سلام...امروز متوجه شدم درایو dvd سیستم ناپدید شده....اصلا توی قسمت computer نیست
این مشکل چطوری حل میشه؟؟

اگه توی Disk Utility نشونش میده و میشناسه برو درایو dvd رو انتخاب کن و mount رو بزن .

imanpod
22-03-2012, 14:10
دوستان من سرعت اینترنتم نزدیک 1 مگابیت هست ولی نمیدونم چرا موقعی که ubuntu-restricted-extras رو از طریق software center خودش میخوام دانلود کنم ، اینقدر سرعتش کمه (16 کیلو بایت در ثانیه) .
آیا میشه کاری کرد که بهنای باند بیشتری به دانلود این کدکها اختصاص بده .
راستی بدون آپدیت کردن اوبونتو 11.10 ریختن ubuntu-restricted-extras کار درستیه ؟ آخه یه جا خوندم که اول باید مخازن آپدیت بشن .
از طریق ترمینال هم که ارور میده که به dir نمیتونی دسترسی داشته باشی .
نمیشه ubuntu-restricted-extras رو به صورت بسته ی deb از جای دیگه دانلود کنم ؟
راستی یه سوال دیگه چرا توی ترمینال موقعی که رمزم رو میزنم کورسور موس تکون نمیخوره ؟ انگار هیچی تایپ نکردم .

MrGee
22-03-2012, 14:21
چرا موقعی که ubuntu-restricted-extras رو از طریق software center خودش میخوام دانلود کنم ، اینقدر سرعتش کمه

احتمالا بخاطر کم بودن سرعت سرورهای ftp هست.

آیا میشه کاری کرد که بهنای باند بیشتری به دانلود این کدکها اختصاص بده .
با برنامه apt-axel می شه ولی باعث می شه که به سرورها فشار بیاد که شاید کار درستی نباشه.

راستی بدون آپدیت کردن اوبونتو 11.10 ریختن ubuntu-restricted-extras کار درستیه ؟
فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه. اگه دپندسی داشته باشه اون هم آپدیت می شه.

از طریق ترمینال هم که ارور میده که به dir نمیتونی دسترسی داشته باشی .
بیشتر توضیح بدید.

نمیشه ubuntu-restricted-extras رو به صورت بسته ی deb از جای دیگه دانلود کنم ؟
گوگل

راستی یه سوال دیگه چرا توی ترمینال موقعی که رمزم رو میزنم کورسور موس تکون نمیخوره ؟ انگار هیچی تایپ نکردم .
بخاطر امنیت. از ستاره نشون دادن بهتره

vahid78
23-03-2012, 13:25
دوستان سلام

من ابونتو رو از سایتش دانلود کردم رو usb ریختم و نصب کردم، اما وقتی نصب تموم میشه و ریستارت میکنم هیچ بوت لودری واسه من نشون نمیده و زرت میره تو ویندوز سونم

چیکار کنم؟

imanpod
23-03-2012, 15:57
دوستان سلام

من ابونتو رو از سایتش دانلود کردم رو usb ریختم و نصب کردم، اما وقتی نصب تموم میشه و ریستارت میکنم هیچ بوت لودری واسه من نشون نمیده و زرت میره تو ویندوز سونم

چیکار کنم؟

با کدوم یکی از حالتهای زیر نصب کردی ؟

اصلا مطمئنی نصب رو کامل انجام دادی ، یعنی بعد از ریستارت ادامه ی نصب انجام شد یا فقط فایلها کپی شد ؟
احتمالا Grub درست نصب نشده . برای شروع پیشنهاد میکنم Install in Windows رو بزنی .
برای ریختن اوبونتو لایو روی فلش هم :

imanpod
23-03-2012, 16:24
دوستان من دیشب با کلی بدبختی اوبونتو ی 11.10 رو آپدیت کردم و یه سری نرم افزار هم از software center گرفتم ،
راهی هست که بتونم از آپدیتها و برنامه های نصب شده backup بگیرم ، تا دفعه ی دیگه که دوباره اوبونتو نصب کردم ،
اگه اینترنت نداشتم ، بتونم از برنامه هام استفاده کنم ؟
یه سوال دیگه ، میشه فلش درایو لایوی از اوبونتو به همراه برنامه های نصب شده (توسط خودم) و تغییرات اعمال شده (مثل اضافه کردن کیبورد فارسی) ساخت ؟ یا فقط فایلهای اصلی خود اوبونتو روی فلش لایو ریخته میشه ؟

MrGee
23-03-2012, 17:00
راهی هست که بتونم از آپدیتها و برنامه های نصب شده backup بگیرم ، تا دفعه ی دیگه که دوباره اوبونتو نصب کردم ،
اگه اینترنت نداشتم ، بتونم از برنامه هام استفاده کنم ؟بسته‌ها تو مسیر ‎‎/var/cache/apt/archives/‎ هستند. ولی بیاد داشته باشید که لینوکس ویندوز نیست که هر سه ماه یه بار نیاز به نصب مجدد داشته باشه.

یه سوال دیگه ، میشه فلش درایو لایوی از اوبونتو به همراه برنامه های نصب شده (توسط خودم) و تغییرات اعمال شده (مثل اضافه کردن کیبورد فارسی) ساخت ؟ یا فقط فایلهای اصلی خود اوبونتو روی فلش لایو ریخته میشه ؟بله می شه برنامه‌ هم براش هست. تو یه سایت فارسی هم فکر کنم مطلبی راجع بهش دیدم.

imanpod
23-03-2012, 17:40
بسته‌ها تو مسیر ‎‎/var/cache/apt/archives/‎ هستند. ولی بیاد داشته باشید که لینوکس ویندوز نیست که هر سه ماه یه بار نیاز به نصب مجدد داشته باشه.

۳ ماه یه بار دیوونه که نیستم عوضش کنم :31: . منظورم برای سیستمهای دیگران بود . بعضی وقتها هم چون من تازه کارم حوس میکنم توزیع های دیگه رو تست کنم . اگه بخوام همه رو تو یه هارد نصب کنم باید ۱۰ تا درایو primary بسازم .

بله می شه برنامه‌ هم براش هست. تو یه سایت فارسی هم فکر کنم مطلبی راجع بهش دیدم. فعلا remastersys رو برا این کار پیدا کردم . فک کنم منظورت همین بود .

imanpod
25-03-2012, 01:25
من میخوام فایلهای recent رو از توی dash home حذف کنم (اوبونتو 11.10) ، تمام کامندها + دو تا نرم افار هم تست کردم ولی نمیشه .
لطفا راهنمایی کنید .
توی dash home که میرم یه تعداد زیادی recent دارم . تونستم غیرفعالشون کنم (با استفاده از activation log manager). ولی من میخوام پاکشون کنم .
rm ~/.local/share/recently-used.xbel رو که توی ترمینال میزنم ، پیغام میده که همچین فایل و دایرکتوری وجود نداره . چیکار کنم ؟
BleachBit هم نصب کردم ولی نتونست recent رو روی unity پاک کنه . فقط یه چیزی من اوبونتو رو به صورت install in windows نصب کردم . ممکنه مشکل از این باشه ؟

MrGee
25-03-2012, 10:49
این فایل هم هست

‎~/.local/share/zeitgeist/activity.sqlite

tajrobenik
26-03-2012, 01:48
چرا در بعضی از سایت ها فونت ها درست است اما در بعضی خراب نمایش داده می‌شود؟

MrGee
26-03-2012, 11:39
بیشتر توضیح بدید چه جوری خراب نشون دادده می شن؟

اینجا رو هم ببینید
اصلاح فونت و چهره فایرفاکس در گنو لینوکس و محیط KDE SC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

tajrobenik
26-03-2012, 17:59
بیشتر توضیح بدید چه جوری خراب نشون دادده می شن؟

اینجا رو هم ببینید
اصلاح فونت و چهره فایرفاکس در گنو لینوکس و محیط KDE SC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rchives%2F1143)

این شکلی ...
البته برای بعضی سایت ها درست است و برای خیلی از وبلاگ ها اشتباه:

MrGee
26-03-2012, 21:48
اشکال از تنظیماته مرورگره. کارهای گفته شده تو اون پست رو انجام بدید و تو تاپیک مرورگرتون سوال کنید

Mehran NZ
26-03-2012, 21:56
@tajrobenik اقا اینجا رو بخونید در موردش نوشتم شاید مشکلتون حل شد! فاصله رو بعد از H بردارید

همچنین مسیر زیر رو برید در فایرفاکس
edit/preferences/content/advanced/ و تیک allow pages to choose رو بردارید یا بذارید ممکنه برای این باشه منکه الان هیچ مشکلی ندارم

tajrobenik
27-03-2012, 22:59
اشکال از تنظیماته مرورگره. کارهای گفته شده تو اون پست رو انجام بدید و تو تاپیک مرورگرتون سوال کنید

تنظیمات پیش فرض همین طوری هست ...
حتی دوباره اوبونتو رو نصب کردم ...

Open-Source
28-03-2012, 11:43
چرا در بعضی از سایت ها فونت ها درست است اما در بعضی خراب نمایش داده می‌شود؟

بهتره که شما بعضی از فونت های استاندارد ویندوز مثل Tahoma رو نصب کنید.
چون اکثر سایت های فارسی زبان از این فونت استفاده میکنند.

THEneNo_A
29-03-2012, 11:59
سلام دوستان
من سرور lamp رو نصب کردم و وقتی می خوام جوملا رو نصب کنم چیزی رو نمی تونم توی فولدر /var/www کبی کنم.
اگه راهنمایی کنیید که چهطور می تونم توی این فولدر چیزی کبی کنم ممنون میشم

MrGee
29-03-2012, 12:36
دلیلش به احتمال زیاد اینکه که شما اجازه نوشتن روی اون پوشه رو ندارید.

با دستور sudo اسکریپت رو کپی کنید یا اینکه کلا مالکیت اون پوشه رو مال خودتون کنید.

Open-Source
29-03-2012, 13:19
سلام دوستان
من سرور lamp رو نصب کردم و وقتی می خوام جوملا رو نصب کنم چیزی رو نمی تونم توی فولدر /var/www کبی کنم.
اگه راهنمایی کنیید که چهطور می تونم توی این فولدر چیزی کبی کنم ممنون میشم

باید دسترسی ریشه داشته باشید.
یا اینکه اسکریت هاتون رو توی دایرکتوری public_html کپی کنی. (که بصورا اتومات هنگام ران شدن توی var/www هم کپی میشه).

موفق باشی...

پ.ن: چرا حرف /پ/ ندارید؟!! اگه از کیبورد لینوکس استفاده میکنید حرف /پ/ زیر همون /M/ هست.

sajad-tnt
29-03-2012, 13:31
سـلام دوسـتان.
دیـروز بـرای اولـین بـار Ubuntu 11.10 رو روی فـلش مـموریم نـصب کـردم.
ولـی یـک مـشکل دارم ...مـتاسفانه مانـیتور مـن خـراب هست و بـاید تنـظیمات نـور و ... رو بـصورت دسـتی وارد کـنم!.
بـخاطر همـین چـون درایـور کـارت گرافـیکم فـقط بـرای ویـندوز مـوجود هـست، روی Ubuntu نـصب نمیـشه ... .

آیـا بـرنامه ای بـرای Ubuntu وجـود داره کـه بتـونم ایـن تـنظیمات رو انـجام بـدم ؟؟!.
مـوفق باشـ:40:ـید!.

THEneNo_A
29-03-2012, 13:47
دلیلش به احتمال زیاد اینکه که شما اجازه نوشتن روی اون پوشه رو ندارید.

با دستور sudo اسکریپت رو کپی کنید یا اینکه کلا مالکیت اون پوشه رو مال خودتون کنید.
چه طور میتونم مالکیت رو مال خودم کنم؟من یه مبتدیم.

---------- Post added at 02:47 PM ---------- Previous post was at 02:43 PM ----------

باید دسترسی ریشه داشته باشید.
یا اینکه اسکریت هاتون رو توی دایرکتوری public_html کپی کنی. (که بصورا اتومات هنگام ران شدن توی var/www هم کپی میشه).

موفق باشی...

پ.ن: چرا حرف /پ/ ندارید؟!! اگه از کیبورد لینوکس استفاده میکنید حرف /پ/ زیر همون /M/ هست.
چی طوری به صورت روت وارد شم؟

MrGee
29-03-2012, 15:44
آیـا بـرنامه ای بـرای Ubuntu وجـود داره کـه بتـونم ایـن تـنظیمات رو انـجام بـدم ؟؟!.
چرا گرافیک نصب نمی شه؟

تو kde ظاهرا یه برنامه به kgamma این کار رو می کنه ولی شما تو مدیر بسته به دنبال برنامه‌های monitor calibration بگردید.

چه طور میتونم مالکیت رو مال خودم کنم؟من یه مبتدیم.
با این

sudo chown -R username.username /var/www

بجای username نام کاربری‌تون رو وارد کنید.

sajad-tnt
02-04-2012, 16:51
تو kde ظاهرا یه برنامه به kgamma این کار رو می کنه ولی شما تو مدیر بسته به دنبال برنامه‌های monitor calibration بگردید.
سـلام.
مـن Monitor Calibration Kgamma for kde رو نـصب کـردم ولـی تـوی لـیست بـرنامه های نـصبی نـتونستم پـیداش کـنم!.
بـاید قـبل از نـصب Kgamma ؛ نـرم افزار خـاصی رو نـصب کـنم؟ مـن مـبتدی هـستم: دی، اگـه امـکان داره یـکم بـیشتر تـوضیح بـدید!.

مـوفق باشـ:40:ـید!.

MrGee
02-04-2012, 17:55
تو سیستم خودم با باز کردن این فایل برنامه اجرا شد

‎/usr/share/kde4/services/kgamma.desktop

این فایل هم در واقع دستور زیر رو اجرا می کنه

kcmshell4 kgamma

احتمالا بعد از ریستارت سیستم این برنامه به لیست اضافه بشه که با کادر سرچ می شه پیداش کرد.

MrGee
02-04-2012, 17:55
----------------------

khanghodrat
04-04-2012, 09:46
سلام

دوستان من لپ تاپ مشکل Brightness دارم
از طریق اسکرین کم میکنم کم نمیشه!
ورژن اوبونتو هم 11.10 هستش
چی کار کنم؟

مرسی

K1lou
04-04-2012, 12:47
با سلام خدمت دوستان
نسخه 12.04 اوبونتو هنوز منتشر نشده ؟

MrGee
04-04-2012, 13:34
نسخه 12.04 اوبونتو هنوز منتشر نشده ؟

تو این ماه میلادی منتشر می شه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] FReleases)

دوستان من لپ تاپ مشکل Brightness دارماین مشکل رو من هم دارم.
کارت گرافیک‌تون نصب شده؟
به عنوان راه‌حل موقتی می تونید اینجا رو ببینید:
کم کردن نور صفحه در لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] blog.com%2Fpost%2F129)

mohammadi_4u
07-04-2012, 06:38
سلام داداش کرکر ممنون از سایتت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و تلاش بی دریغت

اگه من ورژن کنونی 12اوبونتو بنصبم آیا با آمدن فاینال مییشه از آپدیت آستفاده کرد و به فاینال تبدیلش کرد یا باید دوباره نصب کنم:11:

MrGee
07-04-2012, 08:28
راستش مطمئن نیستم ولی فکر کنم اگه الان نصب کنید با اومدن ورژن فینال می تونید به اون آپگرید کنید همون طور که از اوبونتوهای 10.04 و 11.10 می شه

mosi2007
20-04-2012, 15:06
سلام
دوستان
من مجموعه برنامه های شرکت پرنیان رو دارم و و توش سیستم عامل ubuntu رو هم داره وقتی پوشه رو باز میکنم کلی فایل توشه
من میخام اینو تو یه مجازی ساز مثل vmware نصب کنم که هرکار میکنم نصب نمیشه اومدم اون فایهارو هم تبدیل به isoکردم ولی بازم نشد البته اینو بگم که فایلها رو تو سی دی یا فلش نریختم و میخام که از همین هاردم نصب بشه دوستان راه حل چیست؟؟؟

MrGee
20-04-2012, 16:51
از سی دی همین جوری به هارد کپی گرفتید یا ازش image گرفتید؟

اگه سی دی اوبونتو image گرفتید کافیه image رو به vmware بدید تا اون رو بوت کنه.

MrGee
20-04-2012, 22:19
البته احتمالا تو پوشه اوبنتو یه فایل اجرایی به اسم wubi.exe باشه. اگه اون فایل وجود داشت می تونید اوبونتو رو از طریق همون فایل نصب کنید.

hiiva1
22-04-2012, 17:24
سلام
من میخوام عکس زمینه ترمینالو عوض کنم
blackbuntu هم نصب کردم
از کجا باید این کارو انجام بدم؟
ممنون

MrGee
22-04-2012, 18:00
تو قسمت setting یا profile این گزینه هست.

mosi2007
23-04-2012, 00:39
دوستان محترم سلام
من یه سوال برام پیش اومده اونم اینه که تو توزیع های لینوکس اگه بخایم یه برنامه رو نصب کنیم باید حتما از طریق اینترنت باشه یا میتونم قبلا فایل مورد نظر رو دانلود کنم و بعدا نصب کنم؟؟؟

و این که برنامه ها برای محیط ubutu ,centos باید چه پسوندهایی داشته باشن ؟؟؟

MrGee
23-04-2012, 16:09
من یه سوال برام پیش اومده اونم اینه که تو توزیع های لینوکس اگه بخایم یه برنامه رو نصب کنیم باید حتما از طریق اینترنت باشه یا میتونم قبلا فایل مورد نظر رو دانلود کنم و بعدا نصب کنم؟؟؟

بله می شه این کار رو کرد. ولی توصیه نمی شه.

و این که برنامه ها برای محیط ubutu ,centos باید چه پسوندهایی داشته باشن ؟؟؟
در توزیع‌های بر مبنای ردهت از جمله centos پسوند بسته‌ها rpm هست و تو توزیع‌های برپایه دیبان از جمله اوبونتو پسوند بسته‌ها deb هست.
البته تو لینوکس پسوند‌ها زیاد مهم نیست.

mohammadi_4u
30-04-2012, 06:47
سلام خواهشمندم یکی کمک کنه !
من اوبنتو 11.10 که قبلا داشتم تو ویندوز 7 اجرامیکردم و سه گزینه برا نصب میاورد که یکی install inside windows7 بود و به محض کلیک روش تو درایو ویندوزم به اندازه ای که تعیین میکردم به اوبونتو اختصاص میداد و بعد ریستارت شدن شروع به نصب میکرد و بی درد سر!!
چندروزه 12.4 رو دانلود کردم اصلا اونجوری نیست با اینکه آموزشاشو خوندم نصب کنم پارتیشنای لبتابمو داغون کرد!
خودش تو ویندوز که نصب نمیشد میگفت باید بوت بالا بیاری رو سیدی ریختم فایل ایزو رو و گزینه ایناید ویندوزو زدم پارتیشنارو نشون میداد درایو ویندوزو زدم که نصب کنه ارور is not root file میداد و میگفت پارتیشن درست رو از منو انتخاب کن!!
دوستان هردمو به....دادم کمک کنید!تاحالا لینوکس نداشتم الانم میخوام بخاطر گوشی موبایلم داشته باشمش تا یه چیزی سر در بیارم..
الان راهی هست من این فایل یزو که دارم دستکاری کنم که wbui تو خود ویندوز کلیک کنم بیاد و بخواد نصب کنه؟
عکس سه گزینه ای رو میخوام دوستان! کمک .

mohammadi_4u
30-04-2012, 06:52
خواهشمندم یکی از عزیزان دقیق بگه چطور پارتیشنی آماده کنم کنار سون که با رفتن تو بوت برا نصب اوبنتو 12 ازم سوال نکنه و دقیقا بره سر نصب تو همون پارتیشن و مولتی بوت باشه/ فهمیدم اشتباهی دانلود کردم iso رو باید اون نسخه ویندوزی رو دانلود میکردم که تو ویندوز اجازه میداد نصب میکردم حلا همین فایل که دارم رو یادم بدبد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] p2%2F40067688783142165225.png)

mohammadi_4u
01-05-2012, 04:56
وقتی MR Cracker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نیست گتولینوکس تعطله!!
به خدا یه نعمته :10: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])MR Cracker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

K1lou
01-05-2012, 07:28
با سلام
دوستان الان compiz fusionبرای اوبونتو 12.04 قابل دریافت و نصب هست ؟ من دیروز اومدم نصب کردم چند تا پیام داد بعدش که نصب شد چند تا تنظیم که انجام دادم کلا ایکونهای دسکتاپ ناپدید شدن و الان فقط می تونم کلیک راست بکنم و دیگه هیچی ندارم

چرا نمی تونست درایور کارت گرافیک من که ATI 4670 هست رو نصب کنه فکر کنم یکیش رو نصب کرد که حالت غیر استانداد داشت یا یه همچین چیزی
با تشکر

pcsoft
01-05-2012, 11:30
وقتی MR Cracker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نیست گتولینوکس تعطله!!
به خدا یه نعمته :10: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])MR Cracker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این راهنمای تصویری که 3 صفحه هست رو انجام بدین.

راهنما برای مینت هست. ولی می تونید ازش استفاده کنید. چون اصول نصب بیشتر توزیع ها یکی هست. گزینه ها حالا عوض شده.
برای اطلاعات بیشتر هم===> ویکی اوبونتو رو سرچ کنید. البته اگر نتیجه نگرفتید. این راهنمای بالا تست شده و 100% کار می کنه.

mohammadi_4u
03-05-2012, 09:01
سلام
دوستان من اومدم تو اوبونتو فایلای مموری گوشیمو از پرتیشن EX2 کپی گرفتم وبه EX4 کانورتش کردم پارتیشن رو
حالا میخوام کپی کنم پرمیشن ندارم تحت ترمینال به روت کانکت شدم خیلی سر درنیاوردم چطور از پارتیشن NTFS سونم کپی کنم تو گوشی. این فرمان هم برا لوگین با روت کار نکرد یعنی تو ترمینال اومد ولی OTHER ندیدم! sudo passwd -u root نشد که لاگین بشم
اگه میشه برنامه ای تحت ویندوز یا راهی آسونتر معرفی کنید بشه فایلامو برگردونم به پارتیشن گوشیم که ex2 هست

Ext2IFS_1_11a.exe تو 64 بیت سون نصب نمیشه در حالی که نوشته برا 64 بیت هم هست
توتال کماندر total commoder هم فقط رد آنلی هست نمیشه فایل جابجا کرد.

Opera-Baz
03-05-2012, 20:21
دوستان من الان می خوام نسخه سی دی 12.04 رو دانلود کنم ولی ی سوال آیا این نسخه ک میخوام بگیرم نصب در داخل ویندوز داره ؟

mohammadi_4u
04-05-2012, 09:44
دوستان من الان می خوام نسخه سی دی 12.04 رو دانلود کنم ولی ی سوال آیا این نسخه ک میخوام بگیرم نصب در داخل ویندوز داره ؟
سلام
نه نداره نصب کنار ویندوز در پارتیشن جداگانه داره!!
اینو باید دانلود کنی و از طریق این میتونی کنار ویندوز تو یه درایو داشته باشیش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ownload%2Fdesktop%2Fthank-you%3Fdistro%3Dwubi%26release%3D%26bits%3D)

HEGMATANEH
05-05-2012, 17:57
سلام دوستان گلم
دوستان من الان روی پی سی خودم اوبونتو ۱۲٫۰۴ نصب کردم .تا الان چون فرصت نکردم آپدیت نکردم .تقریبا از ۲ روز بعد از نصب یه مشکلی دارم که وقتی دارم باهاش کار میکنم تقربا بعد از ۱ ساعت یکباره LOG out میشه و میره به صفحه انتخاب یوزر .
میدونید مشکل از کجاست .خودم احتمال میدم مال کرنل باشه که آپدیت نکردم.
اینم بگم که من قبلا توزیع های اوبونتو ۱۰ - ۱۱ و اپن سوزه آخرین ورژن و فدورا رو داشتم و اصلا همچین مشکلی نداشتم .این ورژن رو هم کاملا طبق قواعد کنار ویندوز ۷ نصب کردم.
تورو خدا کمک کنید.
مرسی خیلی آقایید

K1lou
07-05-2012, 06:22
با سلام خدمت دوستان
من اوبونتو رو کنار ویندوز 7 دارم حالا می خوام اوبونتو رو پاک کنم چطور باید اینکار رو بکنم که ویندوز 7 بعد از پاک کردن اوبونتو بالا بیاد و مشکلی نداشته باشه
با تشکر

pcsoft
07-05-2012, 12:18
با سلام خدمت دوستان
من اوبونتو رو کنار ویندوز 7 دارم حالا می خوام اوبونتو رو پاک کنم چطور باید اینکار رو بکنم که ویندوز 7 بعد از پاک کردن اوبونتو بالا بیاد و مشکلی نداشته باشه
با تشکر

سلام.
اول بوت لودر رو بگین. گراب هست یا ویندوز بوت لودر.
اگر ویندوز هست که باید با برنامه EasyBCD گراب رو از داخل Windows Boot loader حذف کنید اگر هم نیست باید با همین برنامه، ویندوز بوت لودر رو نصب کنید. منوی Development. گزینه Windows 7 Loader. و Write MBR

K1lou
07-05-2012, 12:54
سلام.
اول بوت لودر رو بگین. گراب هست یا ویندوز بوت لودر.
اگر ویندوز هست که باید با برنامه EasyBCD گراب رو از داخل Windows Boot loader حذف کنید اگر هم نیست باید با همین برنامه، ویندوز بوت لودر رو نصب کنید. منوی Development. گزینه Windows 7 Loader. و Write MBR

با سلام
بوت لودر گراب هست
خوب در این حالت من باید اول از داخل ویندوز با این نرم افزار ویندوز بوت لودر رو نصب کنم بعد از این نصب منوی بوت فرق میکنه ؟ و بعد چطور اوبونتو رو حذف کنم ؟ درایوی که روش نصب هست رو پاک کنم ؟
با تشکر