PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24

mahfa2236
28-05-2011, 16:33
توی صفحه زیر هر کی مشکلش با یه چیز حل شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما این رو انجام بدید:
از مسیر زیر بهترین سرور رو برای دانلود بسته ها انتخاب کنید شاید درست بشه...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینکاری که شما فرمودید و انجام دادم گه اصلا دیگه نمیگه که اوبونتو۱۱.۱۰هست که اپگرید کنم!!!
یه سوال دیگه!چرا اینقدر سرعت loadشدن اوبونتو کمه؟

ardalan_zapata
28-05-2011, 19:19
راهي نيست كه بشه Middle كليك موس براي اسكرول كردن عمل كنه ؟
توي لينوكس كلاس Middle Click عمل Paste رو انجام ميده.

MosaferJade
28-05-2011, 19:52
همون 11.4 منظورم بود
لطفا لینک بدید
مرسی

post98
28-05-2011, 20:42
با سلام به تمامی دوستان

دوستان من ویندوز 7 رو در کنار ابونتو و فدورا داشتم ولی چون ویندوز 7 رو از دست دادم دوباره نصب کردم ولی منوی بوت لینوکسم پریده
من لینوکس live ندارم و می خواستم از طریق super disk grub درستش کنم من این فایل رو هم تو فلش ریختم هم تو سی دی ولی هر بار که بوتشون می کنم هیچی نمیاد بالا یه راست میره تو ویندوز 7 در ضمن بگم که من از بوت فلش و سی دی رو قرار میدم ولی هیچی نمیشه ؟

ممنون

taia
29-05-2011, 11:22
راهي نيست كه بشه Middle كليك موس براي اسكرول كردن عمل كنه ؟
توي لينوكس كلاس Middle Click عمل Paste رو انجام ميده.

اگر فقط برای مثلا فایرفاکس می خواهید به مسیر زیر برید در این برنامه و Use Autoscrolling رو فعال کنید:
Edit->Preferences->Advanced

اما اگر می خواهید کلا این کار رو بکنید، مطمئن نیستم که آیا اوبونتو برای این مسئله رابط گرافیکی داره یا خیر، اما در فایل /etc/X11/xorg.conf خطوط زیر رو اضافه و یا تغییر بدید:

همون 11.4 منظورم بود
لطفا لینک بدید
مرسی

اینکاری که شما فرمودید و انجام دادم گه اصلا دیگه نمیگه که اوبونتو۱۱.۱۰هست که اپگرید کنم!!!
یه سوال دیگه!چرا اینقدر سرعت loadشدن اوبونتو کمه؟

سرعت لود شدن اوبونتو که همواره از خصوصیاتش بوده، و معروف بوده به سرعت بالاش، شما فرمت پارتیشن رو چی انتخاب کردید.

ضمن اینکه نصب اوبونتو 11.10 جز دردسر هیچ چیز براتون نخواهد داشت :46: چه اصراری دارید که این سیستم آزمایشی رو نصب کنید؟

با سلام به تمامی دوستان

دوستان من ویندوز 7 رو در کنار ابونتو و فدورا داشتم ولی چون ویندوز 7 رو از دست دادم دوباره نصب کردم ولی منوی بوت لینوکسم پریده
من لینوکس live ندارم و می خواستم از طریق super disk grub درستش کنم من این فایل رو هم تو فلش ریختم هم تو سی دی ولی هر بار که بوتشون می کنم هیچی نمیاد بالا یه راست میره تو ویندوز 7 در ضمن بگم که من از بوت فلش و سی دی رو قرار میدم ولی هیچی نمیشه ؟

ممنون
منظورتون از لینوکس لایو چی هست؟ شما مگه سی دی های فدورا و یا اوبونتو رو ندارید؟ خود اون سی دی ها لایو هستند، ما چیزی به نام لینوکس لایو به صورت یک سی دی جدا نداریم، تمام (اکثر) توزیع ها به صورت لایو هم اجرا می شوند.

post98
29-05-2011, 12:16
ولي من دي وي دي رو كه از رو بوت مي خونم مستقيم ميره برا نصب؟

mahfa2236
29-05-2011, 14:21
سلام
از ext3استفاده کردم.برای نصب ۱۱.۱۰هم اگه میدونید بد هست که نصب نمیکنم و البته من اول۱۰.۱۰نصب کردم بعد ۱۱.۴بتا اومد اپگرید کردم و گفتم شاید این بهتر باشه
راستی یه مشگل که تا حالا کسی جواب منو نداده :13::42::24::47::37:چرا در هنگام کار با فایرفاکس اینقدر سی پی یو میکشه و تا اون پلاگین رو غیر فعال میکنم خوب میشه اخه من اگه بخوام یه جایی از باطری استفاده کنم که ۳۰دقیقه باطری رو خالی میکنه اگه این مشگل رو برام حل کنید ممنون دار میشم.

SH_P
29-05-2011, 18:07
سلام،
آیا راهی برای UNINSTALL کردن اوباتاو و برگرداندن پارتیشن هاش به حالات نرمال وجود داره؟ (بدون فرمت کل هارد.! )

ardalan_zapata
30-05-2011, 11:57
با سلام
من امروز بسته ی ubuntu-restricted-extras رو نصب کردم و همونطور که میدونید این بسته حاوی فونت های Truetype Microsoft هستش
حالا مشکل اینجاست که این فونت ها برای قسمت های فارسی خیلی زشت عمل میکنه و اصلا عوض نمیشه
من توی سایت های فارسی باید با این فونت زشت و کوچیک نوشته های فارسی رو بخونم
تنظیمات فونت سیستم رو دستکاری کردم همینطور قسمت فونت گوگل کروم و فایرفاکس رو هم وقتی عوض میکنم فقط فونت انگلیسی عوض میشه و فونت فارسی تغییر نمیکنه
چطور میتونه همه فونت های فارسی با فونت Serif نشون داده بشه ؟

mahfa2236
31-05-2011, 15:48
سلام
از ext3استفاده کردم اما بازم سرعت بالا اومدن اوبونتو پایین هست باید چی کار کنم.برای نصب ۱۱.۱۰هم اگه میدونید بد هست که نصب نمیکنم و البته من اول۱۰.۱۰نصب کردم بعد ۱۱.۴بتا اومد اپگرید کردم و گفتم شاید این بهتر باشه
راستی یه مشگل که تا حالا کسی جواب منو نداده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چرا در هنگام کار با فایرفاکس اینقدر سی پی یو میکشه و تا اون پلاگین رو غیر فعال میکنم خوب میشه اخه من اگه بخوام یه جایی از باطری استفاده کنم که ۳۰دقیقه باطری رو خالی میکنه اگه این مشگل رو برام حل کنید ممنون دار میشم.

rootnt
31-05-2011, 15:57
سلام
از ext3استفاده کردم.برای نصب ۱۱.۱۰هم اگه میدونید بد هست که نصب نمیکنم و البته من اول۱۰.۱۰نصب کردم بعد ۱۱.۴بتا اومد اپگرید کردم و گفتم شاید این بهتر باشه
راستی یه مشگل که تا حالا کسی جواب منو نداده :13::42::24::47::37:چرا در هنگام کار با فایرفاکس اینقدر سی پی یو میکشه و تا اون پلاگین رو غیر فعال میکنم خوب میشه اخه من اگه بخوام یه جایی از باطری استفاده کنم که ۳۰دقیقه باطری رو خالی میکنه اگه این مشگل رو برام حل کنید ممنون دار میشم.
همیشه سعی کن از نسخه‌های پایدار استفاده کنی
الان 11.04 نسخه پایدار هست به هیچ عنوان به نسخه 11.10 آپگرید نکن
در مورد فایرفاکس من که نمی‌دونم چون من خودم تا حالا به این مشکلی که می‌گی نخوردم
البته خودت می‌گی پلاگین رو غیر فعال می‌کنی مشکل حل می‌شه خوب راه حل رو خودت پیدا کردی دیگه مشکل چیه؟

سلام،
آیا راهی برای UNINSTALL کردن اوباتاو و برگرداندن پارتیشن هاش به حالات نرمال وجود داره؟ (بدون فرمت کل هارد.! )
احتیاج نیست کل هارد رو فرمت کنی
فقط پاتیشن یا پارتیشن‌هایی که توش اوبونتو نصب کردی رو فرمت کن

با سلام
من امروز بسته ی ubuntu-restricted-extras رو نصب کردم و همونطور که میدونید این بسته حاوی فونت های Truetype Microsoft هستش
حالا مشکل اینجاست که این فونت ها برای قسمت های فارسی خیلی زشت عمل میکنه و اصلا عوض نمیشه
من توی سایت های فارسی باید با این فونت زشت و کوچیک نوشته های فارسی رو بخونم
تنظیمات فونت سیستم رو دستکاری کردم همینطور قسمت فونت گوگل کروم و فایرفاکس رو هم وقتی عوض میکنم فقط فونت انگلیسی عوض میشه و فونت فارسی تغییر نمیکنه
چطور میتونه همه فونت های فارسی با فونت Serif نشون داده بشه ؟

فونت فارسی نصب و استفاده کن

mahfa2236
31-05-2011, 16:28
میدونم عزیزم مشگل اینجاست که وقتی end proces میکنمش بعد دوباره خودش فعال میشه!!!!!:42::37:
بعد مشگل دیر بالا اومدنش پس مال چیه که اینقدر دیر بالا میاد؟؟؟؟:24::18::41:
در ضمن هرچی گشتم نتونستم برنامهaircrackپیدا کنم اگه میشه برام بذارید تا دانلود کنم!!!
راستی یه برنامه مثل دانلود منیجر ویندوز میخوام که بشه ساعت بش داد که شروع به دانلود کنه و بعد هم پایان بش بدیم که ساعت فلان دانلودش تمام بشه!

rootnt
31-05-2011, 17:52
آیا فایرفاکس رو که باز میکنی (بدون اینکه به هیج سایتی بری) مقدار استفاده از cpu می‌ره بالا؟
اگر اینطوریه مشکل واقعا از فایرفاکسته
اصلا برو یه مرورگر دیگه نصب کن -chrome یا opera
یکی از بهترین دانلود منیجر ها aria2 هستش اما مشکلش برای خیلی‌ها اینه که در خط فرمان کار می‌کنه و محیط گرافیکی نداره
یعنی داره اما کامل نیست
بعضی ها سعی کردن براش محیط گرافیکی درست کردن. اگر علاقه داشتی توی گوگل بگرد حتما پیدا می‌کنی
در محیط گرافیکی هم چند تا داریم
flashget که متاسفانه آزاد نیست
jdownloader و بهترینش downthemall که یک addon firefox هست
برای خودکار سازی انجام کارها باید از corntab استفاده کنی، یک مقاله قدیمی: crontab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m_nazary2001
31-05-2011, 20:16
سلام من به hp-6090 دارم 4 تا پارتیشن ntfs داره و یه 40 گیگ خالی کردم برای نصب . موقع نصب در پارتیشن بندی کل هارد هیچ درایوی رو نشون نمیده و می گه 1 ترا هارد دارید مشکل چیه؟
ممنون
راستی با live 11.04 بالا اومدم ولی gparted اصلا ntfs رو نمیشناسه و کل هارد رو unlocated نشون می ده لطفا کمک کنید؟

mahfa2236
01-06-2011, 23:46
آیا فایرفاکس رو که باز میکنی (بدون اینکه به هیج سایتی بری) مقدار استفاده از cpu می‌ره بالا؟
اگر اینطوریه مشکل واقعا از فایرفاکسته
اصلا برو یه مرورگر دیگه نصب کن -chrome یا opera
یکی از بهترین دانلود منیجر ها aria2 هستش اما مشکلش برای خیلی‌ها اینه که در خط فرمان کار می‌کنه و محیط گرافیکی نداره
یعنی داره اما کامل نیست
بعضی ها سعی کردن براش محیط گرافیکی درست کردن. اگر علاقه داشتی توی گوگل بگرد حتما پیدا می‌کنی
در محیط گرافیکی هم چند تا داریم
flashget که متاسفانه آزاد نیست
jdownloader و بهترینش downthemall که یک addon firefox هست
برای خودکار سازی انجام کارها باید از corntab استفاده کنی، یک مقاله قدیمی: crontab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] modules.php%3Fop%3Dmodload%26name%3Dsections%26fil e%3Dindex%26req%3Dviewarticle%26artid%3D28)

نه وقتی تو سایت ها میرم اینجوره و سی پی یو میره بالا
به نظر شما کدوم هم گرافیکی هست هم میشه تنظیمش کرد هم مثل دانلود منیجر ویندوزه؟

Honradez
02-06-2011, 02:48
برای چک کردن md5 اول باید فایل کد مربوط به ایمیج رو از اونجایی که دانلودش کردی رو بگیری
مثلا برای اوبونتو 11.4 اینه:

بعد با دستور md5sum ایمیج رو اسکن می کنه که بهت یه رشته متن می‌ده
md5sum /path to image.iso
بعد اون رشته متنی رو با با فایل md5 که دانلود کردی مقایسه می‌کنی
اگر درست دانلود شده باشد باید عین هم باشن

ببینید مشکل شما بخاطر اینه که کارت گرافیک شما با درایوری که نصبه مشکل داره
شما همون F6 رو بزن بعد nomodset رو انتخاب کن و quite splash رو هم پاک کن
اگر درست نشد باید alternate cd رو دانلود و نصب کنید

مطمئنی که بعد از نصب دوباره با cd بوت نمی‌کنی؟
cd رو بعد از نصب از cdrom خارج می‌کنی؟
ببخشيد بابت تاخير. بخاطر امتحانات نتونستم يه مدتي برم دنبال کار نصب اوبنتو.

من فايل iso رو يکبار ديگه از خود سايت اوبنتو دانلود کردم. با UNetbootin ريختمش روي فلش. ريستارت کردم. نصبش که اومد رفتم توي Edit. بعد quite splash رو پاک کردم و بجاش نوشتم nomodset.

ولي فقط صداي آهنگي کوتاهي اومد (که انگار شروع کرده باشه به نصب) اما صفحه سياه موند.

با اين اوصاف احتمالا همون مشکلي که ميگيد با کارت گرافيک وجود داره.

مي‌خواستم بپرسم که ممکنه منو راهنمايي کنيد که چطور Alternate CD رو دانلود کنم؟ (فقط ميترسم از الان که سر نصبش اينطوريه بعدا با گرافيکش کلي به مشکل بخورم).

بسيار بسيار ممنون.
شاد و موفق باشيد. :46:

K1lou
02-06-2011, 06:06
با سلام
دوستان اینجا کسی اوبونتو 11.04 رو روی سیستم نداره و همچنین انیترنت پرسرعت رو که بتونه کدک های پخش صوت و تصویر رو اپلود کنه ؟
با تشکر

rootnt
02-06-2011, 09:04
سلام من به hp-6090 دارم 4 تا پارتیشن ntfs داره و یه 40 گیگ خالی کردم برای نصب . موقع نصب در پارتیشن بندی کل هارد هیچ درایوی رو نشون نمیده و می گه 1 ترا هارد دارید مشکل چیه؟
ممنون
راستی با live 11.04 بالا اومدم ولی gparted اصلا ntfs رو نمیشناسه و کل هارد رو unlocated نشون می ده لطفا کمک کنید؟
خروجی دستور fdisk -l رو بزار

نه وقتی تو سایت ها میرم اینجوره و سی پی یو میره بالا
به نظر شما کدوم هم گرافیکی هست هم میشه تنظیمش کرد هم مثل دانلود منیجر ویندوزه؟
خوب مشکل یا از فلش هستش یا از جاوااسکریپت
اول از همه برو تو edit > preferences > content اینجا تیک enable javascript رو موقتا بردار
بعد برو تو قسمت پلاگینها و اگر فلش پلیر نصب کردی disable یا اگر نشد کلا uninstall کن ببین آیا مشکل حل می‌شه یا نه

ببخشيد بابت تاخير. بخاطر امتحانات نتونستم يه مدتي برم دنبال کار نصب اوبنتو.

من فايل iso رو يکبار ديگه از خود سايت اوبنتو دانلود کردم. با UNetbootin ريختمش روي فلش. ريستارت کردم. نصبش که اومد رفتم توي Edit. بعد quite splash رو پاک کردم و بجاش نوشتم nomodset.

ولي فقط صداي آهنگي کوتاهي اومد (که انگار شروع کرده باشه به نصب) اما صفحه سياه موند.

با اين اوصاف احتمالا همون مشکلي که ميگيد با کارت گرافيک وجود داره.

مي‌خواستم بپرسم که ممکنه منو راهنمايي کنيد که چطور Alternate CD رو دانلود کنم؟ (فقط ميترسم از الان که سر نصبش اينطوريه بعدا با گرافيکش کلي به مشکل بخورم).

بسيار بسيار ممنون.
شاد و موفق باشيد. :46:

آخرش نوشته Alternate install CD
اونجا رو بخون خودت متوجه می‌شی

saman_t
02-06-2011, 15:33
مشکل نصب ubuntu 11.04 x64
سلام
من ویندوز 7 64 بیتی دارم vmware7.3 نصب کردم
حالا از طریق ایمیج ابونتو می خوام نصبش کنم
وقتی بالا میاد فقط یه سوال میپرسه اونم نوع زبان انگلیسی ، بعد ok میزنم
همینطور که داره نصب میشه تا مرحله29of70 بیشتر جلو نمیره تا یه ساعت همینجا میمونه
کسی میدونه مشکل چیه ؟

m_nazary2001
04-06-2011, 14:41
این هم عکس درایو هام در اکرونیس
لطفا کمکم کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم عکس درایو هام در اکرونیس
لطفا کمکم کنید

sunart
04-06-2011, 15:24
سلام

بعد از انتخاب اوبونتو در صفحه گراب
یه صفحه سیاه میاد که فقط یه خط چشمک زن داره و
هیچ کاری نمیشه انجام داد

گرافیک هم نصب

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

mahfa2236
04-06-2011, 23:58
والا به کی قسم دارم دیوونه میشم از دست این پلاگینی که مال فایرفاکس هست و داره تقریبا ۵۰تا۶۰درصد از سی پی یو رو کار میکشه ازش.عزیزی که فرمود جاوا اسکیریپ رو قطعش کن انجام دادم اما بازم فایده نکرد البته جای پلاگین ها رو پیدا نکردم که فلش رو از کار بندازم تورو بهپخدا کمکم کنید از دستش راحت بشم والا دیوونم کرد
در ضمن اگه که توزیع بک ترک از اوبونتو هست ایا میشه تمام نرم افزار های بک ترک رو روی اوبونتو نصب کرد؟
متن باز رو ما تا حالا نفهمیدیم یعنی چی؟اگه میشه یه جورایی یادم بدید که مثلا چه کارایی میشه کرد که این متن باز بودن به درد میخوره؟

rootnt
05-06-2011, 07:21
والا به کی قسم دارم دیوونه میشم از دست این پلاگینی که مال فایرفاکس هست و داره تقریبا ۵۰تا۶۰درصد از سی پی یو رو کار میکشه ازش.عزیزی که فرمود جاوا اسکیریپ رو قطعش کن انجام دادم اما بازم فایده نکرد البته جای پلاگین ها رو پیدا نکردم که فلش رو از کار بندازم تورو بهپخدا کمکم کنید از دستش راحت بشم والا دیوونم کرد
در ضمن اگه که توزیع بک ترک از اوبونتو هست ایا میشه تمام نرم افزار های بک ترک رو روی اوبونتو نصب کرد؟
متن باز رو ما تا حالا نفهمیدیم یعنی چی؟اگه میشه یه جورایی یادم بدید که مثلا چه کارایی میشه کرد که این متن باز بودن به درد میخوره؟
در مورد فایرفاکس اینجا رو ببین:

در مورد بک ترک باید بگم بیشترش رو می‌شه روی اوبونتو نصب کرد مگر چیزهای خاص مثل پچ برای کرنل و غیره

در مورد متن باز سوال خیلی کلی هست
من می‌تونم چندین کتاب و مقاله در این مورد بهت معرفی کنم

سلام

بعد از انتخاب اوبونتو در صفحه گراب
یه صفحه سیاه میاد که فقط یه خط چشمک زن داره و
هیچ کاری نمیشه انجام داد

گرافیک هم نصب

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
همین چند صفحه قبل در مورد همین مشکل بحث شد
Alternate install CD رو بگیر و نصب کن

Honradez
06-06-2011, 00:59
خروجی دستور fdisk -l رو بزار

خوب مشکل یا از فلش هستش یا از جاوااسکریپت
اول از همه برو تو edit > preferences > content اینجا تیک enable javascript رو موقتا بردار
بعد برو تو قسمت پلاگینها و اگر فلش پلیر نصب کردی disable یا اگر نشد کلا uninstall کن ببین آیا مشکل حل می‌شه یا نه

آخرش نوشته Alternate install CD
اونجا رو بخون خودت متوجه می‌شی
سلام.

متشکرم و بازهم ببخشيد که دير سوالمو مطرح ميکنم.

راستش من دانلود کردم و رفت داخل مراحلش و اينها. منتها ترسيدم يه وقتي نپرسه از من که کجا بايد نصب کنم يا يه درايوي رو فرمت کنه و اينها. چطوري ميتونم اينا رو براش مشخص کنم؟ (آيا مثل نصب ويندوز و نصب عادي اوبونتو هستش که درايوها رو ليست کنه و بگه تو کدومش ميخواي نصب کني، يا اينکه نکته خاصي داره)

و سوال ديگه هم اينکه اگر نصب عادي رو روي فلش بريزم، ولي بدون بوت و از روي ويندوز، فايل نصب رو اجرا کنم، آيا ممکنه مشکل گرافيک رفع بشه؟

بازهم تشکر.

gigi_alex
06-06-2011, 07:16
سلام ! من ميخوام اوبنتو رو با wubi نصب كنم. از سایتش دانلود کردم و روی سي دی رایتش کردم ولی قبل از اینکه مراحل نصب با Wubi شروع بشه یه ارور میده و از حالت نصب خارج میشه . اینم ارورش :
An error occurred :
Permission denied
For more information, please see log file :
c:\users\djgibson~1\appdata\local\temp\wubi-10.10-rev197.log
لطف كنين راهنماييم كنين و بگین مشکلش چیه.

rootnt
06-06-2011, 09:00
سلام.

متشکرم و بازهم ببخشيد که دير سوالمو مطرح ميکنم.

راستش من دانلود کردم و رفت داخل مراحلش و اينها. منتها ترسيدم يه وقتي نپرسه از من که کجا بايد نصب کنم يا يه درايوي رو فرمت کنه و اينها. چطوري ميتونم اينا رو براش مشخص کنم؟ (آيا مثل نصب ويندوز و نصب عادي اوبونتو هستش که درايوها رو ليست کنه و بگه تو کدومش ميخواي نصب کني، يا اينکه نکته خاصي داره)

و سوال ديگه هم اينکه اگر نصب عادي رو روي فلش بريزم، ولي بدون بوت و از روي ويندوز، فايل نصب رو اجرا کنم، آيا ممکنه مشکل گرافيک رفع بشه؟

بازهم تشکر.
سلام
نمی دونم alternate cd با معمولی در نصب فرقی داره یا نه
اما در سی دی معمولی اوبونتو همون اوایلش یه قسمت میاد که ۲ تا گزینه داره یکی اینکه کل هارد رو یکی کنه و روش اوبونتو نصب کنه که این خیلی خطرناکه و یکی هم انجام پارتیشن بندی دستی
اگر دقت کنی و گزینه ها رو با دقت و بعد از خوندن کامل متنش انتخاب کنی مشکلی پیش نمیاد انشاالله

ویندوز هیچ تاثیری فکر نکنم روی لینوکس بزاره
نمی دونم منظورت از مشکل گرافیک چیه اما نصب کن فعلا بعدا مشکل گرافیک رو حل کن

سلام ! من ميخوام اوبنتو رو با wubi نصب كنم. از سایتش دانلود کردم و روی سي دی رایتش کردم ولی قبل از اینکه مراحل نصب با Wubi شروع بشه یه ارور میده و از حالت نصب خارج میشه . اینم ارورش :
An error occurred :
Permission denied
For more information, please see log file :
c:\users\djgibson~1\appdata\local\temp\wubi-10.10-rev197.log
لطف كنين راهنماييم كنين و بگین مشکلش چیه.

مطمئنی یوزری که باهاش لوگین کردی عضو گروه administrators هست؟

IP007
06-06-2011, 09:24
ببین در پایین همون صفحه قسمت Download هست، مثلا برای بسته ی شما باید Download Mplayer-gui باشه، که دو بسته برای معماری 64 و 32 داره، که شما با توجه به سیستمتون یکیش رو انتخاب کن.

اون بسته هایی که می بینی در عکس، اونهایی که قرمز هستند نیاز های بسته هستند، به این معنی که اون بسته ها باید نصب باشند و در واقع بین این بسته و اون بسته ها وابستگی وجود داره! اینجا هست که کار سخت میشه! یعنی شما باید چک کنی که اون بسته ها در سیستم شما موجود باشند و اگر نیست، باید اونها رو هم دانلود کنی :46:

شاید کمی سخت به نظر برسه، البته یک راه دیگر هم هست (البته به شرط اینکه دستور sudo apt-get update اجرا شده باشه تا لیست بسته ها کامل باشه) به فرض شما می خواهید postgrey رو نصب کنید، دستور زیر رو اجرا کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبنابراین یک لیست مانند زیر تولید خواهد شد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبنابراین این لینک ها رو در جایی ذخیره کنید و سپس در سیستمی که به اینترنت متصل هست، دانلود کنید و بعد اونها رو به فولدر /var/cache/apt/archives انتقال دهید و دستور نصب رو به صورت ساده یعنی sudo apt-get install postgrey اجرا کنید! :46:
کمی زحمت داره ولی خوب زیاد هم سخت نیست :31:

طاها جان، اگه پکیج ها رو منتقل کنی به اون پوشه ، چون تو دیتابیس نیست ، استفاده نمیشه ازشون !
باید یه لیست ازشون درست کنی بعد اضافه کنی به repository به این صورت (الان رفتیم تو مسیر پکیج ها) :

sudo dpkg-scanpackages . /dev/null | gzip -9c > Packages.gz

بعد توی sources.list این اضافه شه با فرض این که پکیج ها توی پوشه binary تو پوشه repo باشن!

بعد از اینتزنت دیسکانکت باید بشی، بزنی sudo apt-get update

و اون برنامه مورد نظر رو نصب کنی
بعد از این ، هر وقت به نت وصل باشی ، سراغ این فایل ها نمیره ،

saman_t
06-06-2011, 16:05
مشکل نصب ubuntu 11.04 x64
سلام
من ویندوز 7 64 بیتی دارم vmware7.3 نصب کردم
حالا از طریق ایمیج ابونتو می خوام نصبش کنم
وقتی بالا میاد فقط یه سوال میپرسه اونم نوع زبان انگلیسی ، بعد ok میزنم
همینطور که داره نصب میشه تا مرحله29of70 بیشتر جلو نمیره تا یه ساعت همینجا میمونه
کسی میدونه مشکل چیه ؟

کسی جواب منو نمیدونه

gigi_alex
07-06-2011, 06:36
مطمئنی یوزری که باهاش لوگین کردی عضو گروه administrators هست؟

آره يوزرم عضو گروه Administrator هست.

gigi_alex
07-06-2011, 07:06
مشکلم حل شد.
الان با ابونتو اومدم:31:

rootnt
07-06-2011, 07:22
آره يوزرم عضو گروه Administrator هست.
اول از همه md5 بسته ای که دانلود کردی رو چک کن ببین مشکلی نداشته باشه
md5sum چیست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد اینکه مطمئن شو برنامه wubi و ایمیج اوبونتو در یک فولدر باشن
بعد اگر بازم درست نشد محتویات log فایل رو بزار

taia
07-06-2011, 08:51
[B]
طاها جان، اگه پکیج ها رو منتقل کنی به اون پوشه ، چون تو دیتابیس نیست ، استفاده نمیشه ازشون !
باید یه لیست ازشون درست کنی بعد اضافه کنی به repository به این صورت (الان رفتیم تو مسیر پکیج ها) :

]

البته ما این لیست رو از خود دیتابیس سیستم می گیریم، بنابراین نباید مشکلی داشته باشه، چون لیست پکیج ها در سیستم هست، و روال کار اینطوری هست که سیستم شما وقتی می خواد یک برنامه رو نصب کنه اول چک می کنه ببینه در archive هست فایلش یا نه (مثل زمانی که شا یک برنامه رو نصب می کنید و پاک می کنید و دوباره نصب می کنید - اگر archive رو پاک نکرده باشید - بدون دانلود نصب می کنه).
بنابراین از نظر من حرف شما صحیح بود اگر بسته ها رو بدون اطلاع سیستم دانلود می کردیم، ولی با این حال من چک می کنم اگر حرفتون صحیح بود، با اجازت این پستت رو ادغام می کنم با پست خودم تا مطلب کامل بشه.

سپاس

gigi_alex
07-06-2011, 12:15
چرا بعضی حروف فارسی رو بصورت حروف بزرگ نشون میده؟

IP007
07-06-2011, 18:18
البته ما این لیست رو از خود دیتابیس سیستم می گیریم، بنابراین نباید مشکلی داشته باشه، چون لیست پکیج ها در سیستم هست، و روال کار اینطوری هست که سیستم شما وقتی می خواد یک برنامه رو نصب کنه اول چک می کنه ببینه در archive هست فایلش یا نه (مثل زمانی که شا یک برنامه رو نصب می کنید و پاک می کنید و دوباره نصب می کنید - اگر archive رو پاک نکرده باشید - بدون دانلود نصب می کنه).
بنابراین از نظر من حرف شما صحیح بود اگر بسته ها رو بدون اطلاع سیستم دانلود می کردیم، ولی با این حال من چک می کنم اگر حرفتون صحیح بود، با اجازت این پستت رو ادغام می کنم با پست خودم تا مطلب کامل بشه.

سپاس

مرسی طاها جان:31:
پست رو کامل نخوندم، یعنی از آخر خوندم اومدم بالا:31:
، همونطور که فرمودی با apt-get بگیریم میره تو دیتابیس:11:

mahfa2236
08-06-2011, 05:15
خوب بفرمایید چگونه برنامه های بک ترک رو روی اوبونتو نصب کنم و از کجا بیارم؟

taia
08-06-2011, 09:57
خوب بفرمایید چگونه برنامه های بک ترک رو روی اوبونتو نصب کنم و از کجا بیارم؟

شما بفرمایید کدام برنامه مد نظرتون هست تا طریقه ی نصب رو بگیم خدمتون. بک ترک شامل برنامه های زیادی هست، شما کدام رو مد نظر دارید؟

mahfa2236
08-06-2011, 23:23
شما بفرمایید کدام برنامه مد نظرتون هست تا طریقه ی نصب رو بگیم خدمتون. بک ترک شامل برنامه های زیادی هست، شما کدام رو مد نظر دارید؟

من تمام برنامه هایی که این توزیع برای -- و امنیت داره رو میخوام!البته خود بک ترک رو دانلود کردم از سایتش اما بر روی فلش ریختم بوت نمیکنه و لپ تاپ بوت از روی فلش رو نمیشناسه و ردش میکنه که البته اگه این مشگل حل بشه دیگه نیازی به نصب برنامه ها بر روی اوبونتو نیست!

88x88
09-06-2011, 01:20
سلام.
من وقتی می ذارم سیستم به صورت لایو بیاد بالا ازم یوزر پسورد می خواد.
البته اوبونتو نیست، کوبونتوه.
ولی به هر حال، قبلا همین طوری می رفت توی سیستم. الان می گه باید لوگ ان کنم. که منم یوزری توی سیستم لایو ندارم. هر چی هم می زنم کار نمی کنه. اخه فکر کردم از دفعات قبلی شاید روش مونده باشه، برای همین یوزر هاییی که معمولا می سازم رو چک کردم، کار نکرد...
چی کار می شه کرد؟

taia
09-06-2011, 10:24
من تمام برنامه هایی که این توزیع برای -- و امنیت داره رو میخوام!البته خود بک ترک رو دانلود کردم از سایتش اما بر روی فلش ریختم بوت نمیکنه و لپ تاپ بوت از روی فلش رو نمیشناسه و ردش میکنه که البته اگه این مشگل حل بشه دیگه نیازی به نصب برنامه ها بر روی اوبونتو نیست!

از راهنمای زیر استفاده کنید:

سلام.
من وقتی می ذارم سیستم به صورت لایو بیاد بالا ازم یوزر پسورد می خواد.
البته اوبونتو نیست، کوبونتوه.
ولی به هر حال، قبلا همین طوری می رفت توی سیستم. الان می گه باید لوگ ان کنم. که منم یوزری توی سیستم لایو ندارم. هر چی هم می زنم کار نمی کنه. اخه فکر کردم از دفعات قبلی شاید روش مونده باشه، برای همین یوزر هاییی که معمولا می سازم رو چک کردم، کار نکرد...
چی کار می شه کرد؟

سیستم های لایو چیزی رو ذخیره نمی کنند، مگر خودتون تنظیم کنید.
یوزر و پسوردهای احتمالی رو چک کنید مانند:
username : kubuntu password:
username: root password: root
و ...

mahfa2236
09-06-2011, 11:47
از راهنمای زیر استفاده کنید:

سیستم های لایو چیزی رو ذخیره نمی کنند، مگر خودتون تنظیم کنید.
یوزر و پسوردهای احتمالی رو چک کنید مانند:
username : kubuntu password:
username: root password: root
و ...

چیزی دسگیرم نشد اگه بتونید فارسی برام بزارید خوبه

taia
09-06-2011, 20:14
چیزی دسگیرم نشد اگه بتونید فارسی برام بزارید خوبه

به نظرم واضح بود

این مخزن رو به لیست مخازن سیستمتون اضافه کنید.
سپس دستورات زیر را اجرا کنید:

و بعدش هم دستور زیر را اجرا کنید برای نصب برنامه ها:

M.Hashemi
12-06-2011, 03:08
با سلام
من از توزیع ubuntu 11.04 استفاده می کنم.
یک سوال دارم :
تا جایی که من میدونم این توزیع از gnome3 استفاده می کند. من در توزیع های قبل با نصب compizconfig-settings-manager میتونستم دسکتاپم را زیبا کنم یا همان شخصی سازی.
اما در این توزیع حتی با نصب ccsm هم نتوانستم چنین کاری انجام دهم.
می خواستم بدونم چگونه می توانم شخصی سازی را در این توزیع انجام دهم؟
با تشکر

nightmare
12-06-2011, 14:42
با سلام
من از توزیع ubuntu 11.04 استفاده می کنم.
یک سوال دارم :
تا جایی که من میدونم این توزیع از gnome3 استفاده می کند. من در توزیع های قبل با نصب compizconfig-settings-manager میتونستم دسکتاپم را زیبا کنم یا همان شخصی سازی.
اما در این توزیع حتی با نصب ccsm هم نتوانستم چنین کاری انجام دهم.
می خواستم بدونم چگونه می توانم شخصی سازی را در این توزیع انجام دهم؟
با تشکر

اوبونتو ۱۱.۰۴ از Unity به جای Gnome استفاده میکنه. Compiz هم ظاهراً قراره به زودی نسخه مخصوص Unity خودش رو ارائه کنه.

در مورد Gnome 3 اطلاعی ندارم که آیا با Compiz سازگار هست یا نه.

M.Hashemi
12-06-2011, 17:10
اوبونتو ۱۱.۰۴ از Unity به جای Gnome استفاده میکنه. Compiz هم ظاهراً قراره به زودی نسخه مخصوص Unity خودش رو ارائه کنه.

در مورد Gnome 3 اطلاعی ندارم که آیا با Compiz سازگار هست یا نه.
با سلام
ممنون که جواب دادید.
فقط ۲ سوال برام پیش امد :
۱- منظورتون را از جمله زیر نفهمیدم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیعنی unity یک نوع دسکتاپ است مثل gnome و kde و xfce و ...؟
اگر ممکنه در مورد unity یک توضیح کوچک بدهید.

۲- ایا به قول بچه ها می توان دسکتاپ این توزیع از لینوکس را ژیگول کرد؟:31:
من هر چی گشتم چنین چیزی پیدا نکردم اگر ممکنه در این مورد توضیح دهید.
با تشکر

c30tehran
13-06-2011, 08:37
با سلام
ممنون که جواب دادید.
فقط ۲ سوال برام پیش امد :
۱- منظورتون را از جمله زیر نفهمیدم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیعنی unity یک نوع دسکتاپ است مثل gnome و kde و xfce و ...؟
اگر ممکنه در مورد unity یک توضیح کوچک بدهید.

۲- ایا به قول بچه ها می توان دسکتاپ این توزیع از لینوکس را ژیگول کرد؟:31:
من هر چی گشتم چنین چیزی پیدا نکردم اگر ممکنه در این مورد توضیح دهید.
با تشکر

1- به نسخه فارسی ویکی و انگلیسی یک نگاه بندازید جوابتون رو میگیرید

۲- نه چون اول کار هست
در آینده از گنوم جلوتر می افته

Backstreetman
16-06-2011, 16:52
سلام.....ببخشید من توی اوبونتو کانکشن رو میسازم با دستور sudo pppconfig توی ترمینال ولی وقتی میخوام ازش استفاده کنم به اینترنت متصل نمیشه!......

این کد رو واسه وصل شدن به اینترنت مینویسم (مثلا اگه اسم کانکشن باشه Boy ) :
sudo pon Boy

چه کار کنم؟
من دایال آپ هستم!

taia
17-06-2011, 10:47
سلام.....ببخشید من توی اوبونتو کانکشن رو میسازم با دستور sudo pppconfig توی ترمینال ولی وقتی میخوام ازش استفاده کنم به اینترنت متصل نمیشه!......

این کد رو واسه وصل شدن به اینترنت مینویسم (مثلا اگه اسم کانکشن باشه Boy ) :
sudo pon Boy

چه کار کنم؟
من دایال آپ هستم!

سلام...
به پست اول تاپیک همه چیز درباره ی مودمها در گنو/لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید. معمولا در گنو/لینوکس مودم های دایل آپ نیاز به نصب دارند و به طور خودکار نصب نمی شوند.

مهندس الهه
18-06-2011, 16:13
یه فهرست اختصاری از فونتهای فارسی مورد نیاز برای لینوکس مثل اوبونتو و مینت و . . میخواستم
فونتهای مورد نیاز برای مشاهده درست نوشته های تو نت و . . . .

nightmare
18-06-2011, 20:56
یه فهرست اختصاری از فونتهای فارسی مورد نیاز برای لینوکس مثل اوبونتو و مینت و . . میخواستم
فونتهای مورد نیاز برای مشاهده درست نوشته های تو نت و . . . .

اینجا رو ببینید :

مهندس الهه
18-06-2011, 22:11
اینجا رو ببینید :

ممنون از توجهتون
چون عجله داشتم نتونستم مشکلم رو دقیق تشریح کنم
مشکل من نصب فونت نیست
چون بلدم

مشکل اصلی من جدا نشون دادن «ی» های وسط کلمات بود !!!

مهندس الهه
19-06-2011, 14:39
مشکل «ی» من هنوز هم پابرجاست
هر چی فونت داشتم و میشناختم نصب کردم
ولی حل نمیشه که نمیشه

danial_848
19-06-2011, 16:40
شفافتر توضیح بدید، چند پست قبل گفتید "برای نوشته های توی نت و..." الان دقیقا بگید که آیا مشکل فقط در مرورگره؟ یا مثلا در ویرایشگرهای سیستم هم همین طوره؟

gigi_alex
20-06-2011, 08:19
سلام دوستان
من وقتی دستوری مثل این apt-get install ttf-farsiweb رو مینویسم. این ‍پیغامو میده؟ E: unable to locate pakage ttf-farsiweb
مشکل از چیه؟ دستور رو اشتباه مینویسم یا چیزه دیگه؟

taia
20-06-2011, 09:42
سلام دوستان
من وقتی دستوری مثل این apt-get install ttf-farsiweb رو مینویسم. این ‍پیغامو میده؟ E: unable to locate pakage ttf-farsiweb
مشکل از چیه؟ دستور رو اشتباه مینویسم یا چیزه دیگه؟

مشکل این هست که بسته ی مورد نظر شما در لیست مخازن توزیعتون نیست، شما تمام مخازن رو فعال کنید:

و سپس دستور :
sudo apt-get update رو اجرا کنید و دوباره دستور بالا رو وارد کنید ببینید آیا درست می شه یا خیر، اگر نشد به این معنی هست که این بسته در مخازن اوبونتو وجود نداره.

mahfa2236
20-06-2011, 10:39
برنامه ای میخوام که ipرو تو اینترنت عوض کنه به خصوص که adslهست و همه تحرکات رو راحت میتونند کنترل کنند و بفهمند کی به کیه!در ضمن میخوامیه چندتا از برنامه های ه.ک در اوبوتورو اهسته لینک دانلود بذارید
بعد ببخشید یه سوال؟کار پارتیشن swapچیه؟

taia
20-06-2011, 12:31
برنامه ای میخوام که ipرو تو اینترنت عوض کنه به خصوص که adslهست و همه تحرکات رو راحت میتونند کنترل کنند و بفهمند کی به کیه!در ضمن میخوامیه چندتا از برنامه های ه.ک در اوبوتورو اهسته لینک دانلود بذارید
بعد ببخشید یه سوال؟کار پارتیشن swapچیه؟

به طور خیلی ساده و عامیانه:

swap فضایی است که به عنوان رم کمکی یا رم مجازی استفاده میشه
زمانه که تعداد پروسه های در حال اجرا زیاد باشن سی پی یو پروسه ها رو swap out میکنه تا حافظه اصلی سبک تر بشه و بعد از انجام پردازش پروسه هایی که به دیسک سخت رفتند دوباره swap in میشند تا سی پی یو پردازش رو روشون انجام بده ، این زمانبدنی ، زمانبدندی بلند مدت هستش و بهتره که استفاده از سواپتون حداقل باشد به دلیل اینکه وقت زیادی میبره و سرعت پایینی داره

در مورد برنامه ی تعویض ip هم فکر کنم از افزونه های فایرفاکس استفاده کنید راحت ترین راه هست.

mahfa2236
20-06-2011, 12:38
به طور خیلی ساده و عامیانه:

در مورد برنامه ی تعویض ip هم فکر کنم از افزونه های فایرفاکس استفاده کنید راحت ترین راه هست.
خوب این افزونه ها رو اگه میشه یادم بدید که چه جوری نصب کنم؟
در مورد برنامه های ه.ک هم چیزی نفرمودید؟؟!

Amir Varasteh
20-06-2011, 12:59
خوب این افزونه ها رو اگه میشه یادم بدید که چه جوری نصب کنم؟
در مورد برنامه های ه.ک هم چیزی نفرمودید؟؟!
منظورت از تغییر آی‌پی همون قیلتربشکن هست ؟

اگه منظورت اونه که میتونی از پس از نصب JRE (Java Runtime Enviroment) از نرم افزارهایی مثل T.o.o.n.e.l یا Your F.r.e.e.d.o.m استفاده کنی.

برای نرم افزار -- هم من توصیه میکنم با توزیع Backtrack کار کنی که مخصوص ه.ک و امنیت طراحی شده.

موفق باشی.

mahfa2236
20-06-2011, 14:16
منظورت از تغییر آی‌پی همون قیلتربشکن هست ؟

اگه منظورت اونه که میتونی از پس از نصب JRE (Java Runtime Enviroment) از نرم افزارهایی مثل T.o.o.n.e.l یا Your F.r.e.e.d.o.m استفاده کنی.

برای نرم افزار -- هم من توصیه میکنم با توزیع Backtrack کار کنی که مخصوص ه.ک و امنیت طراحی شده.

موفق باشی.

نه بابا فیلتر شکن که منظورم نیست منظورم این هست که یه چیزی مثل hide ipکه نرم افزاری هست مال وندوز تو لینوکس هم میخواستم ببینید میخوام کسی نتواندipمنرا پیدا کنه؟
راستی چه طوری میشه بک ترک رو همزمان در کنار اوبونتو و ویندوز سون داشت؟ایا تا حالا کسی این کارو انجام داده؟
یه نیام بک ترک رو نصب کنم بعد همه چیز خراب بشه؟اینهمه دانلود برا اوبونتو و کلی برنامه و وقت همش نره به باد؟
راستی نرم افزاری هست که دمای سی پی یو و هاردو رم رو در لینوکس نشون بده؟
الان با اجازتون دارم روی virthal machine ویندوز xpنصب میکنم اما نمیدونم چرا اینقدر سرعت نصب پایینه؟البته من دفعه اول هست که دارم با این نرم افزار کار میکنم که شاید کلا سرعت این برنامه پایین باشه و من نمیدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Amir Varasteh
20-06-2011, 14:55
نه بابا فیلتر شکن که منظورم نیست منظورم این هست که یه چیزی مثل hide ipکه نرم افزاری هست مال وندوز تو لینوکس هم میخواستم ببینید میخوام کسی نتواندipمنرا پیدا کنه؟

نمیدونم اینو.

راستی چه طوری میشه بک ترک رو همزمان در کنار اوبونتو و ویندوز سون داشت؟ایا تا حالا کسی این کارو انجام داده؟
یه نیام بک ترک رو نصب کنم بعد همه چیز خراب بشه؟اینهمه دانلود برا اوبونتو و کلی برنامه و وقت همش نره به باد؟
عبارت triple boot windows 7 ubuntu backtrack رو توی گوگل سرچ کن و نتایج رو بررسی کن.

راستی نرم افزاری هست که دمای سی پی یو و هاردو رم رو در لینوکس نشون بده؟
عبارت cpu temperature ubuntu رو توی گوگل سرچ کن و نتایج رو بررسی کن.

الان با اجازتون دارم روی virthal machine ویندوز xpنصب میکنم اما نمیدونم چرا اینقدر سرعت نصب پایینه؟البته من دفعه اول هست که دارم با این نرم افزار کار میکنم که شاید کلا سرعت این برنامه پایین باشه و من نمیدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با چه نرم افزاری ؟ اگه Virtual Box هست که نباید مشکلی باشه. البته اگر سیستم شما از نظر سخت افزاری قوی باشه.

موفق باشی.

voOroOjak0090
20-06-2011, 18:36
سلام !!!
من ابونتو رو از سایتش دانلود کردم میخوام بدونم واسه نصبش خودم باید پاتیشن swap ببندم یا خودش موقع نصب میبنده؟
:11:

IP007
20-06-2011, 20:16
سلام !!!
من ابونتو رو از سایتش دانلود کردم میخوام بدونم واسه نصبش خودم باید پاتیشن swap ببندم یا خودش موقع نصب میبنده؟
:11:

یادم نمیاد جز استفاده از کل دیسک و پارتیشن دستی گزینه دیگه داشته باشه :20:

Khashayar1Jan
20-06-2011, 22:59
سلام
من چند روز پیش برای اولین بار لینوکس ریختم و کاملا تازه کارم
لینوکس رو از روی CD و از طریق ویندوز تو درایو E ریختم ( UBUNTU 10.10)
الان لینوکس همه ی درایو هام رو میشناسه به جز درایو E که توش نصب شده
مشکل از کجاست؟؟؟؟
یک مشکل دیگه هم دارم
راه حلی هست که بشه از دست این همه پسورد پرسیدن موقع کار و نصب کردن برنامه خلاص شد؟؟؟

IP007
20-06-2011, 23:08
سلام
من چند روز پیش برای اولین بار لینوکس ریختم و کاملا تازه کارم
لینوکس رو از روی CD و از طریق ویندوز تو درایو E ریختم ( UBUNTU 10.10)
الان لینوکس همه ی درایو هام رو میشناسه به جز درایو E که توش نصب شده
مشکل از کجاست؟؟؟؟
یک مشکل دیگه هم دارم
راه حلی هست که بشه از دست این همه پسورد پرسیدن موقع کار و نصب کردن برنامه خلاص شد؟؟؟

اون درایو رو میشناسه!!! ولی به صورت پارتیشن نشون نمیده!!! همین که با اوبونتو کار میکنی یعنی از رو درایو E لود شده!
البته من اطلاع زیادی در مورد نصب در ویندوز ندارم:31:
---
یوزر root باشی دیگه نمیپرسه! احتمالا راه های دیگری هم هست!:20:

Khashayar1Jan
21-06-2011, 19:42
ممنون از پاسختون
حالا باید چیکار کنم اگه بخوام به فایل های درایو E دسترسی داشته باشم؟؟؟

taia
21-06-2011, 21:59
ممنون از پاسختون
حالا باید چیکار کنم اگه بخوام به فایل های درایو E دسترسی داشته باشم؟؟؟

ببینید جواب همه این سوالات در مستندات توزیع ها هست، مانند این توضیح:

The Windows partition where you installed Wubi is available as /host within Ubuntu (Places > Computer > File System > Host) All the other partitions will be available under Places > Removable Media

که همونطور که می بینید اشاره می کنه که فایل های درایو E شما در آدرس:
Places -> Computer -> File System -> Host
قابل دسترسی هستند.

mahfa2236
23-06-2011, 21:11
سلام اقایون عزیز و بزرگوار چگونه میشه برنامه های tar.gzرو نصب کرد خوب یه چیزایی هم میدونم که مثلان تو خودش نوشته که چی کار بکنید اما برای مثال متن کامل رو میذارم تا جوری راهنماییم کنید که یاد بگیرم البته با تشکر از دوستان گل

Portscan 2.1

Copyright Richard Jones, Jan 2003 - Feb 2005

Requirements
------------
To install Portscan 2.1, you must have QT3.2.3 or greater installed on your
computer. You will also need the Designer part of QT, along with the headers,
plus a c++ compiler (eg g++ 3.0).
In theory it should run under Windows and Linux, but has only ever been tested
under Mandrake 10.0. (Mainly because I can't afford to buy QT for
Windows, or any other compilers for that matter!)

Installation
------------
The following instructions are for *nix machines.

If you haven't already set up the environment variables as set out in QT's
excellent documentation, set them up. You'll need to edit .bashrc in your home
directory, or the equivalent startup file if you are using a different shell.
The following snippet shows what is in mine.
The only bit that might be different is where QTDIR points to.

QTDIR=/usr/lib/qt3
MANPATH=$QTDIR/man:$MANPATH
LD_LIBRARY_PATH=$QTDIR/lib:$LD_LIBRARY_PATH
PATH=$PATH:$QTDIR/bin

export PATH LD_LIBRARY_PATH MANPATH QTDIR

Open another terminal and cd to the portscan directory.
Type the following commands:

qmake -o Makefile portscan.pro
make

To run the program, simply copy the file "portscan" into a directory on your
path (perhaps /usr/local/bin) and type "portscan".

Notes on using Portscan 2.1
---------------------------
Portscan's default setup is to scan tcp ports on the host named. If a port is
open, it will wait up to five seconds to receive any data sent to it.
If the time to wait is set to zero, portscan will not be able to print out
any data sent by the server.

Define the range using n1-n2,n3,n4-n5 etc. The box will not allow you to put
in non-valid charaters, though numbers greater than 65535 can be entered.
If you enter such numbers,they will simply be ignored.

The scan can be stopped before it is completed.

If a server name cannot be resolved to a TCP/IP address, then the scan will
abort. However, the timeout for this is quite long. If you start a scan and the
progress bar is not moving, it is likely that the server name cannot be
resolved (it may not exist, or you may have spelt it wrong). You can either halt
the scan or wait for it to timeout.

Bug reporting
-------------
Please send bug reports to rich@ricksoft.co.uk
This email address is not checked very regularly, so please be patient.

88x88
25-06-2011, 17:04
سلام. یه چند تا سوال دارم:
1- من رو سیستمم اوبونتو دارم و ویندوز سون. چه طوری می تونم ویندوز رو به صورت سیستم دیفالت انتخاب کنم؟ که وقتی سیستم رو روشن می کنم، توی صفحه ی انتخاب سیستم عامل، روی ویندوز باشه که وقتی تایمرش تموم شد، خود به خود بره توی ویندوز.
قبلا سیستم اوپن سوزه داشتم، از توی خود سیستم به برنامه ی YaST به صورت گرافیکی همه ی این کارا رو می کردم. اما تو اوبونتو چنین چیزی پیدا نکردم. کلا برنامه ی گراب پیدا نکردم. برای همین اگر توی خط فرمان خود گراب هم یه فرمانی رو بگید کپی کنم مشکلم حل شه ممنونتون می شم...
2- از روی سی دی های توزیع های دیگه نمی شه پکیج هاشون رو استخراج کرد ریخت رو یه توزیع دیگه؟
3- IDE محیط برنامه نویسی با سی پلاس پلاس چی داره که سبک باشه من بتونم راحت دانلود کنم؟ حدالامکان هم شبیه به محیط های ویندوز باشه.
4- من یه اوبونتو 10.04 دارم روی سیستمم. یه لایو سی دی کوبونتو 11 و خرده ای هم دارم. می تونم با اون سی دی سیستمم رو اپدیت کنم؟ که یوزر ها و تنظیماتم همون بمونه، ولی هسته اپدیت شه و محیط کارم هم KDE شه؟

من سوالم بیشتر اولیه اس. ممنون.

mahfa2236
26-06-2011, 15:08
سلام
چرا به صورت آفلاین که میخوام سایت هایی که قبلان دیدم رو بیارم نمیشه تو فایرفاکس؟

mahfa2236
27-06-2011, 20:27
میگما چرا اصلا خبری نیست تو اینجا و کسی جواب ادمرو نمیده؟

IP007
27-06-2011, 21:00
تاپیک اوبونتو چه ارتباطی با فایرفاکس داره که انتظار جواب دارین؟

rootnt
27-06-2011, 21:01
ببین جناب mahfa2236 عزیز
یه چیزی می‌گم ناراحت نشو
شما که نمی‌تونی یه بسته رو نصب کنی (حتی مشکلاتتو درست گزارش کنی) چطوری می‌خوای با برنامه های امنیتی که هر قسمتش نیاز به کلی دانش داره کار کنی؟
البته جسارت نباشه، من نمی‌دونم چقدر می‌دونی
من مترجم نیستم و واقعا دوست ندارم وقتمو برای این بزارم که بیام یه متن رو برای دیگران ترجمه کنم. مطمئنم خیلی‌های دیگه هم مثل من هستن
اینطوری نمی‌شه، پله های ترقی رو باید یکی یکی برداری
توصیه برادرانه می‌کنم اول انگلیسیتو تا حد قابل قبولی قوی کنی بعد مبانی کار با گنو/لینوکس رو یاد بگیری
امیدوارم ناراحت نشده باشی. من خودمم یه زمانی مثل تو بودم
جواب سوال دوم: :دی

mahfa2236
27-06-2011, 21:55
خوب در جواب اقای pishi0014 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باید عرض شود که شما انتظار دارید برم تو تا‍یک موبایل از فایرفاکسی که توی لینوکس هست سوال کنم؟من عین فایرفاکس رو توی ویندوز دارم و راحت باش کار میکنم و افلاین باز میکنم اما تو اوبونتو نشده تا حالا پس کجا باید سوال بپرسم؟
در جواب اقای rootnt ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من نمیدونم اولا اگه من سوال کردم شما چرا عوض جواب دادن موضوع رو میپیچونید؟من نگفتم کسی برام ترجمه کنه ؟فقط پرسیدم چه جوری نصب میشه اما جواب ندیدم من عین چیزی که تو این فایل گفته شده رو انجام دادم یعنی دستوری که بود رو زدم اما انجام نشد که تاپیک زدم!در ضمن اگه تازه کار هستم نیاز به کمک دارم نه تو سری زدن برای بلد نبودن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شمام بدتون نیاد من اینهمه فک زدم کشتم خودمرو و گفتم که با فایرفاکس مشگل دارم و تا سایت ها رو باز میکنم سی پی یو در حد ۸۰ یا۷۰درصد کار میکنه و موقعی که این پلاگین که زیاد منابع میکشه رو end procesing میکنم یه پیام میاد که the adobe flash plugin has crashed.learn more...هر کاریم میگه انجام میدم اما بازم این مشگل بالا رفتن سی پی یو رو دارم اما یه دفعه نتونستید جواب منو بدید همش پیچوندید و فقط میگید ما بلد نیستیم و برا ما فخر میفروشید و خودتون رو بالا تر میبینید و مغرور و متکبر هستید البته ببخشید من اعصابم خورد شد دیگه نتونستم جلوی خودمو بگیرم

88x88
27-06-2011, 21:56
الان چرا کسی من رو تحویل نگرفت؟ خوب منم سوال کردم مثلا!
نکنه سوالام انقدر واضحه که نیاز به جواب نبود؟ یا اگه سرچ می کردم پیدا می کردم؟
سوال اولم که بیشترین مشکلم بود، من چند راهنمایی پیدا کردم. ولی اونا توی خود سیستم بودن. من از خط فرمان خود گراب می خوام.
سوال های دیگه ام رو هم حداقل توی این فروم پیدا نکردم جئاب درستی براش. خواهشا حداقل یه دقیقه وقت بذارید بگید که چیزی از گنو حالیم نیست...

nightmare
28-06-2011, 05:05
1- من رو سیستمم اوبونتو دارم و ویندوز سون. چه طوری می تونم ویندوز رو به صورت سیستم دیفالت انتخاب کنم؟ که وقتی سیستم رو روشن می کنم، توی صفحه ی انتخاب سیستم عامل، روی ویندوز باشه که وقتی تایمرش تموم شد، خود به خود بره توی ویندوز.
قبلا سیستم اوپن سوزه داشتم، از توی خود سیستم به برنامه ی YaST به صورت گرافیکی همه ی این کارا رو می کردم. اما تو اوبونتو چنین چیزی پیدا نکردم. کلا برنامه ی گراب پیدا نکردم. برای همین اگر توی خط فرمان خود گراب هم یه فرمانی رو بگید کپی کنم مشکلم حل شه ممنونتون می شم...
2- از روی سی دی های توزیع های دیگه نمی شه پکیج هاشون رو استخراج کرد ریخت رو یه توزیع دیگه؟
3- IDE محیط برنامه نویسی با سی پلاس پلاس چی داره که سبک باشه من بتونم راحت دانلود کنم؟ حدالامکان هم شبیه به محیط های ویندوز باشه.
4- من یه اوبونتو 10.04 دارم روی سیستمم. یه لایو سی دی کوبونتو 11 و خرده ای هم دارم. می تونم با اون سی دی سیستمم رو اپدیت کنم؟ که یوزر ها و تنظیماتم همون بمونه، ولی هسته اپدیت شه و محیط کارم هم KDE شه؟

من سوالم بیشتر اولیه اس. ممنون.

سلام.
۱- از منوی Administration برنامه Start-Up Manager رو باز کنید. (یا میتونید Alt+F2 بزنید و دستور su-to-root -X -c /usr/sbin/startupmanager رو وارد کنید تا Start-Up Manager باز بشه) در قسمت Default Operating System ، ویندوز 7 رو انتخاب کنید :

۲- فکر میکنم اگر توزیع های مورد نظرتون بر اساس هم باشن، یعنی مثلاً اوبونتو و لینوکس مینت که مینت هم بر اساس اوبونتو هست، اونوقت بشه. ولی در مورد فدورا و اوبونتو که ساختار بسته هاشون متفاوته مسلماً اینکار نامعقوله. (ضمناً به کمک برنامه APTonCD میتونید از بسته هایی که دانلود و نصب کردید یه نسخه پشتیبان روی CD تهیه کنید به طوری که اون CD خودش حُکم یه مخزن نرم افزاری رو داشته باشه)

۳.

۴. سوال آخرت رو نمیدونم. چون تابحال چنین کاری نکردم. ولی تا جایی که یادمه نسخه های Live قابلیت آپگرید ندارن و برای آپگرید باید نسخه Alternative رو از سایتش دانلود کنید:

موفق باشید.

rootnt
28-06-2011, 07:03
mahfa2236 عزیز
از همون سوال اولی که اینجا پرسیدی بهت گفتم شما درست مشکلاتتو گزارش نمی‌کنی
برای مشکل فایرفاکست من قضیه رو تموم شده می‌دونستم چون راه حل رو بهت نشون دادم و گفتم یا از جاوا اسکریپته یا از فلش و در آخر هم دقیقا یادمه این صفحه رو بهت معرفی کردم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s
حالا شما الان یه ارور در مورد مشکل فلش گذاشتید باز
اونجا نوشته یک addon هست به نام flashblock که مشکلتو حل می‌کنه
شما دقت نکردی حالا منو متهم به پیچوندن و غرور و تکبر می‌کنی

بحث الان ما به موضوع تاپیک مربوط نمی‌شه به همین دلیل نمی‌خوام زیاد کشش بدم (بعدا همه رو پاک می‌کنم)
بیخیال ایشالا خودت بعدا متوجه می‌شی چی بهت گفتم
جای دیگه هم می‌رفتی مطمئنا همینو بهت می‌گفتن

mohsen0000000000
29-06-2011, 10:47
سلام
من ميخوام درايور مودمم نصب كنم
ورژن كرنل 2.6.32.21 هست
من نميتونم درايور مودم رو مناسب با اين ورژن كرنل تو linuxant.com پيدا كنم

لطفا كمك كنيد

taia
29-06-2011, 17:30
سلام
من ميخوام درايور مودمم نصب كنم
ورژن كرنل 2.6.32.21 هست
من نميتونم درايور مودم رو مناسب با اين ورژن كرنل تو linuxant.com پيدا كنم

لطفا كمك كنيد

شما آخرین نسخه که مربوط به 2.6.31-17-generic * هست رو نصب کنید شاید کار کنه، در غیر این صورت صبر کنید تا نسخه مورد نظرتون منتشر بشود.
یا اطلاعات بیشتری در مورد مودمتون مانند برند، مدل و ... بدید البته در تاپیک مودم ها در گنو/لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تا شاید بشود بیشتر کمک کرد.

moeinset
30-06-2011, 11:38
با سلام
می خواستم بدونم میشه قالب چیزی نصب کرد که اوبونتو شبیه مکینتاش بشه؟
مثلا منو به جای سمت چپ بیاد پایین؟
مرسی

rootnt
30-06-2011, 12:09
قالبی که کپی مکینتاش باشه داریم
مثلا
یا توی gnome-look.org بگرد
من نمی‌دونم کدومشون شبیه تره
البته اینا برای گنوم هست نه یونیتی
این اینترفیسی که پنلش سمت چپ هست اسمش یونیتی هست
برای اینکه بری تو گنوم موقع لوگین کردن اون پایین یک منو هست که میتونی انتخاب کنی بری تو گنوم یا یونیتی

p30worldtizhosh
01-07-2011, 08:04
درود

به توصیه دوستان برای اولین بار ابونتو نصب کردم ولی اینجا گیر کردم

tajrobenik
01-07-2011, 12:07
با سلام ...

خوب تا حالا اوبونتو نصب نکردم البته از لایو استفاده کردم ...

اما الان می خوام نصبش کنم :::

تو این تایپک در مورد نوع پارتیشن نوشتم که لطفا یک متخصص توضیح بده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید============

و مراحل نصب که چه جوری طی کنم :::

نکته ای که وجود داره نمی خوام اوبونتو در پارتیشن بندی تغییرات ایجاد کنه :

danial_848
01-07-2011, 12:22
درود

به توصیه دوستان برای اولین بار ابونتو نصب کردم ولی اینجا گیر کردم

باید سرور ایکس رو دستی اجرا کنی
اینو وارد کن:

دسترسی ریشه نمیخواد ولی اگر هم این دستور یا هر دستور دیگه ای دسترسی ریشه خواست با sudo باید وارد کنی
اگر احیانا جواب نداد اینو امتحان کن:

تا گنوم اجرا شه

p30worldtizhosh
01-07-2011, 13:01
باید سرور ایکس رو دستی اجرا کنی
اینو وارد کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددسترسی ریشه نمیخواد ولی اگر هم این دستور یا هر دستور دیگه ای دسترسی ریشه خواست با sudo باید وارد کنی
اگر احیانا جواب نداد اینو امتحان کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتا گنوم اجرا شه

دستور رو اجرا کردم ولی بازم اجرا نشد ؟!

IP007
01-07-2011, 16:38
شما X خالی بزن
با حرف بزرگ

K1lou
02-07-2011, 08:53
با سلام خدمت دوستان
من بالاخره سیستمم رو اوردم یه جایی که اینترنت داشت و تونستم درایور کارت گرافیک رو نصب کنم و همچنین کدکهای صوتی و تصویری
اما مشکلی که دارم اینکه وقتی compiz رو نصب کردم و خواستم تغییراتی ایجاد کنم سیستم هنگ کرد و البته یادمه تازه که داشتم باهاش کار می کردم وسط برق هم رفت . سیستم بالا میاد ولی هیچی روی صفحه نیست نه نوار بالایی و نوار جدید اوبونتو 11.04 و فقط کلیک راست می تونم بکنم از طریق safe mode بالا اومدم فقط تونستم با حالت اوبوتوی کلاسیک منوها روداشته باشم و انگار درایور یونیتی رو رو می خواد ولی من یادم هست که درایور گرافیک کامل نصب شد
حالا باید من چکار کنم ایا برای استفاده از جلوه های Compiz نیاز هست چیز دیگه ای دانلود بشه ؟
بعدش الان که با حالت کلاسیک میام اصلا مانیتور شناخته نمیشه و کیفیت صفحه خیلی پایینه و البته مشکل دیگه اینه که سیستم رو وقتی خاموش می کنم وبعد وارد می شم اول میره توی حالت اوبونتو 11.04 و بعد باید ری استارت کنم و دوباره برم توی safe mod و از طریق کلاسیک بیام بالا
اینهم مشکلات ما با لینوکس
با تشکر

IP007
02-07-2011, 09:26
با سلام خدمت دوستان
من بالاخره سیستمم رو اوردم یه جایی که اینترنت داشت و تونستم درایور کارت گرافیک رو نصب کنم و همچنین کدکهای صوتی و تصویری
اما مشکلی که دارم اینکه وقتی compiz رو نصب کردم و خواستم تغییراتی ایجاد کنم سیستم هنگ کرد و البته یادمه تازه که داشتم باهاش کار می کردم وسط برق هم رفت . سیستم بالا میاد ولی هیچی روی صفحه نیست نه نوار بالایی و نوار جدید اوبونتو 11.04 و فقط کلیک راست می تونم بکنم از طریق safe mode بالا اومدم فقط تونستم با حالت اوبوتوی کلاسیک منوها روداشته باشم و انگار درایور یونیتی رو رو می خواد ولی من یادم هست که درایور گرافیک کامل نصب شد
حالا باید من چکار کنم ایا برای استفاده از جلوه های Compiz نیاز هست چیز دیگه ای دانلود بشه ؟
بعدش الان که با حالت کلاسیک میام اصلا مانیتور شناخته نمیشه و کیفیت صفحه خیلی پایینه و البته مشکل دیگه اینه که سیستم رو وقتی خاموش می کنم وبعد وارد می شم اول میره توی حالت اوبونتو 11.04 و بعد باید ری استارت کنم و دوباره برم توی safe mod و از طریق کلاسیک بیام بالا
اینهم مشکلات ما با لینوکس
با تشکر

کامپیز و یونیتی مثل جن و بسم الله هستن، فعلا!...:31:
تنظیمات رو به حالت پیش فرض برگردون
و
sudo service gdm restart

taia
02-07-2011, 10:06
دستور رو اجرا کردم ولی بازم اجرا نشد ؟!

به متن پیغام های خطا توجه کنید.
شما نیاز دارید xinit رو که حالا نمی دونم چطور نصب نیست به صورت پیش فرض! نصب کنید با دستوری که در متن خطا هست:
sudo apt-get install xinit

و بعد از اون اقدام به اجرای دستور startx بکنید. البته به احتمال زیاد بعد از نصب بسته و ریستارت کردن سیستم به صورت خودکار وارد محیط گرافیکی خواهید شد.

mohammadamingh
02-07-2011, 11:59

خب دوست عزیز واسه این کار میتونی از wubi.exe استفاده کنی

این برنامه توی سی دی اوبونتو هست
تنها کاری که لازمه اینه که بعد از اجرای این برنامه محلی که میخوای اوبونتو رو نصب کنی مشخص بشه
که یکی از پارتیشن های ویندوزه
و
همینطور مقدار فضایی از اون پارتیشن که میخوای به اوبونتو اختصاص بدی هم باید تعیین بشه
بعد از این تنظیمات و زدن گزینه (فکر کنم) install لینوکس شروع میکنه به نصب

بعد از نصب سیستم با بوت سون بالا میاد و آلان میتونی انتخاب کنی که میخوای وارد سون بشی یا اوبونتو

K1lou
02-07-2011, 16:07
و
sudo service gdm restart

با سلام و تشکر
پس فعلا نمیشه کامپیز رو بر روی یونیتی اجرا کرد ؟
پس چرا کامپیز و تنظیماتشنصب میشه ؟
یعنی الان در یونیتی ما همون حالتهای ابتدایی گرافیکی مثل بزرگ کردن پنجره ها با حالت پرت شدن به از وسط به گوشه ها و یا روان بودن جابه جایی پنجره هها رو هم نداریم ؟
با تشکر

nightmare
02-07-2011, 21:31
برای دوستانی که میخوان در Unity از Compiz استفاده کنن، لینک زیر شاید کمک کنه:

(وقت ترجمه نبود. شرمنده)

IP007
03-07-2011, 22:45
برای دوستانی که میخوان در Unity از Compiz استفاده کنن، لینک زیر شاید کمک کنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(وقت ترجمه نبود. شرمنده)

من گفتم این آموزش رو تست کردم و کار میکنه فک نکنم نیاز بوده باشه پستم پاک شه، البته نمیدونم تو قوانین اسپم به حساب میاد؟:20:
+ تشکر از جناب nightmare ، همچنین اگر نیاز به ترجمه بود در خدمتم ! البته google translate فراموش نشه:11:

K1lou
04-07-2011, 06:06
و
sudo service gdm restart

با سلام
چطور به حالت پیش فرض دربیارم ؟ من که دستور رو زدم ری استارت شد ولی مشکل همچنان باقی است وارد صفحه دسکتاپ می شم بدون ایکن
کامپیز رو هم کامل پاک کردم اما مشکل بازهم رفع نشد
با تشکر

shahrzad2006
04-07-2011, 16:29
سلام
چطوری میشه یه درایو رو از طریق ترمینال پاک (فرمت) کرد ؟ مثلا درایوی که xp توش نصب شده ؟ در حال حاضر xp من بالا نمیاد و خراب شده اما لینوکس بالا میاد ! اگه درایو xp رو فورمت کنم اوبونتو هم دیگه بالا نمیاد؟

mohsen0000000000
04-07-2011, 18:01
سلام
ايا با براي نصب ورژن جديد يه برنامه لازمه ورژن قبليش رو حذف كرد؟
يه برنامه رو كامپايل كردم .حالا چه جوري بايد اجراش كرد؟

taia
05-07-2011, 08:55
سلام
چطوری میشه یه درایو رو از طریق ترمینال پاک (فرمت) کرد ؟ مثلا درایوی که xp توش نصب شده ؟ در حال حاضر xp من بالا نمیاد و خراب شده اما لینوکس بالا میاد ! اگه درایو xp رو فورمت کنم اوبونتو هم دیگه بالا نمیاد؟

در ترمینال کمی کار سخت میشه، نه اینکه سخت ولی خوب چون باید فرمت رو مشخص کنید کمی پیچیده میشه، مثلا برای فرمت یک پارتیشن به FAT باید از دستور زیر استفاده کنید:

sudo mkfs.msdos /dev/sdaX

به طور کلی صفحه ی زیر رو ببینید:

و

ولی راه ساده تر استفاده از برنامه ی gparted هست که گرافیکی است و خیلی ساده کار رو انجام میده.

در مورد سوال بعد هم خیر اگر پارتیشن مربوط به ویندوز رو فرمت کنید تاثیری در اوبونتو نداره، ولی در صورت نصب مجدد ویندوز باید برای بوت کردن اوبونتو، گراب رو تعمیر کنید.
که روش تعمیر گراب قبلا توضیح داده شده.

سلام
ايا با براي نصب ورژن جديد يه برنامه لازمه ورژن قبليش رو حذف كرد؟
يه برنامه رو كامپايل كردم .حالا چه جوري بايد اجراش كرد؟

خیر نیازی نیست.
در فایل readme کدهای نصب توضیحاتش قطعا هست، مطالعه کنید.

IP007
05-07-2011, 21:40
سلام طاها جان
برای کار با پارتیشن از fdisk بهرته استفاده کرد یا دستور هایی که جدای از fdisk هستن؟
خودم نفهمیدم چه گفتم:31:

taia
05-07-2011, 22:06
سلام طاها جان
برای کار با پارتیشن از fdisk بهرته استفاده کرد یا دستور هایی که جدای از fdisk هستن؟
خودم نفهمیدم چه گفتم:31:

تا اونجایی که یادم هست 3-4 تا دستور هست برای کار با پاریشن ها، آره خوب fdisk هم هست، موقع پاسخ دادن به سوال دوستمون یاد اون نبودم :31:
البته به من باشه ترجیح میدم اگر هارد اطلاعات داره از gparted یا نرم افزارهای مشابه استفاده کنم کار با دستور یکم ضریب خطا رو می بره بالا! یه حرف اینور اونور می تونه گرون تموم بشه!

K1lou
06-07-2011, 09:17
با سلام
دوستان در اوبونتوی 11.04 چطور باید زبان فارسی و کلید میانبر کیبوردش رو فعال کنم در 10.10 تونستم انجام بدم اما در این نسخه گزینه هاش رو پیدا نمی کنم
میشه از طریق نرم افزارهای مجازی سازی در داخل اوبونتو کوبونتو رو هم نصب کرد ؟
با تشکر

thelastblack
06-07-2011, 09:57
تو همون تنظیمات keyboard بخش layouts هست. رو آیکون بالا سمت چپ کلیک کن بنویس keyboard بعدش هم مثل همون 10.10 هست.
میتونی نصب کنی ولی خب کند هست و اصولا قابل استفاده نیست. اصولا با مجازی سازی میشه هر چیزی رو نصب کرد(غیر از مک)

K1lou
06-07-2011, 10:49
با سلام
من که تنظیمات رو نمی تونم انجام بدم اولش یه پیام اومد که ok کرد و حالا این تنظیمات رو دارم یه پیامی مثل همین ibus

با تشکر

thelastblack
06-07-2011, 19:33
الان اوبونتو ندارم که بهتون درست بگم ولی نباید به ibus ربطی داشته باشه. شما تنظیمات keyboard (به همین اسم) رو پیدا کن.
بهتره که یکی از دوستان که دقیق میدونه بگه ولی فکر کنم شما ibus رو اجرا کردی ولی فکر نمیکنم نیازی باشه. باید ببندیش فکر کنم. بازم مطمئن نیستم یکی که میدونه بگه بهتره.

rootnt
06-07-2011, 19:57
توی ترمینال بزن gnome-keyboard-properties

K1lou
07-07-2011, 06:13
الان اوبونتو ندارم که بهتون درست بگم ولی نباید به ibus ربطی داشته باشه. شما تنظیمات keyboard (به همین اسم) رو پیدا کن.
بهتره که یکی از دوستان که دقیق میدونه بگه ولی فکر کنم شما ibus رو اجرا کردی ولی فکر نمیکنم نیازی باشه. باید ببندیش فکر کنم. بازم مطمئن نیستم یکی که میدونه بگه بهتره.

با سلام و تشکر
حق باشما است درست شد
فقط مونده فونتها . دیروز که اینترنت داشتم یک سری فونت گذاشتم نصب بشه اما توی صفحات اینترنتی فونتهام زیاد جالب نبود برای نصب فونت و یا فونتهای ویندوزم چطور باید عمل کنم ؟
با تشکر

taia
07-07-2011, 06:51
با سلام و تشکر
حق باشما است درست شد
فقط مونده فونتها . دیروز که اینترنت داشتم یک سری فونت گذاشتم نصب بشه اما توی صفحات اینترنتی فونتهام زیاد جالب نبود برای نصب فونت و یا فونتهای ویندوزم چطور باید عمل کنم ؟
با تشکر

جستجو فراموش نشه :46:
سوالیست که بیش از 10 بار توضیح گرفته.
در فولدر home خودتون، فولدری به نام fonts. وجود داره (یا اگر نداره بسازید) و بعد تمام اون فونت های ویندوزی رو (که می تونید از ویندوز کپی کنید) در این فولدر بریزید و بعد سیستم رو یکبار ریستارت کنید. یا هم از دستور زیر استفاده کنید:

در ضمن توجه کنید فولدر fonts. مخفی هست، برای دیدنش باید فولدرهای مخفی را نمایش بدید که کافیست کلید های ctrl + H رو بزنید.

mohsen0000000000
07-07-2011, 11:17
چطور ميشه مخازن مورد نياز براي نصب يه نرم افزار روشناسايي كرد تا اون رو برد تو ويندوز و از اونجا دانلود كنيم .بعد از دانلود اونارو بايد چه جايي كپي يا نصب كنيم؟

rootnt
07-07-2011, 11:45
چند وقت پیش در مورد همین موضوع بحث شد و در فهرست قرار داده شد

thelastblack
07-07-2011, 12:57
چطور ميشه مخازن مورد نياز براي نصب يه نرم افزار روشناسايي كرد تا اون رو برد تو ويندوز و از اونجا دانلود كنيم .بعد از دانلود اونارو بايد چه جايي كپي يا نصب كنيم؟

حالا این بار رو میگم ولی اگه میگشتین قبلا جواب داده شده.
شما اینترنت رو قطع کن. حالا برو تو synaptics برنامه هایی که میخوای رو تیک بزن بعد هم apply کن. دانلود نمیشه عوضش یه خطا میده که آدرس دانلود همه ی فایل ها توش هست. اونها رو بگیر دانلود کن.
تو ویندوز که دانلود کردی بیار تو اوبونتو بریز تو پوشه ی /var/cache/apt/archives بعد هم دوباره تو synaptics برو و بزار برنامه نصب بشه. دیگه دانلود نمیشه و از اونایی که دانلود کردی استفاده میشه

rudbari
07-07-2011, 15:19
سلام
آقا یه سوال:
ubuntu 11.04 به جای GNOME از یه محیط کاری جدید به اسم unity استفاده می کنه، درسته؟
خب حالا من اینجا به یه مشکل کوچک بر بخوردم، ubuntu که من از خود سایت ubuntu دانلود کردم، از دسکتاپ GNOME استفاده می کنه! در صورتی که تمام راهنمای هاش بر مبنای unity توضیح داده شده. ورژن خاصی از ubuntu 11.04 از دسکتاپ unity استفاده می کنه؟ تا اونجایی که من یادم هست توی سایت آپشن متفاوتی نداشت... .
کسی می تونه راهنمایی کنه...؟

thelastblack
07-07-2011, 18:43
نه دوست عزیز اشتباه نکن! فعلا یونیتی فقط یه پوسته برای گنوم هست. یعنی هنوز هم گنوم وجود داره ولی با شکل یونیتی!
اینکه شما هنوز گنوم میبینی شاید به این دلیل باشه که کارت گرافیکت شناخته نشده یا توانایی اجرای یونیتی رو نداره، البته احتمال اولی خیلی بیشتره. الان یادم نیست چجوری میشه فهمید، فعلا هم اوبونتو ندارم، ولی شما تو نسخه های قبلی گرافیکت شناخته میشد؟ مشکلی نداشت؟ مدلش رو بگو شاید دوستان چیزی بدونن.
برای دانلود هم واسه دسکتاپ، درسته یه نسخه بیشتر نداریم(البته منظورم 32بیتی 64بیتی نبود، نتبوک دیگه نیست)

IP007
07-07-2011, 22:04
اولش که میخواد بیاد یه پیغام میده که سیستم شما توانایی اجرای یونیتی رو نداره - اگه این نمیاد پس مشکل یه چیز دیگس:20:

Mehran NZ
08-07-2011, 01:16
دوستان دو تا مشکل اساسی دارم با اوبونتو اول اینکه یه دانلود منیجر درست و حسابی براش گیر نیاوردم دو تا دانلود کردم و بطور کامل من و از زندگی سیر کردن و هر دو تا قاطی داشتن مثلا ممکنه شب تا صبح دانلود کنی بعد فایلهایی که ریزوم هم داره مجبور شی یکبار پاز کنی و یکدفعه از اول شروع کنه به دانلود و کل حمتهات و بر باد بده و مشکلاتی از قبیل در یک کلام بگم اصلا stable نیستند و هر لحظه ممکنه قاطی کنن تو ویندوز با hiDownload کار می کنم که خیلی راضیم و امکان نداره قاطی کنه !
دومین مشکلم هم مال صدا هست خوب تو ویندوز اسپیکر رو در قسمت سبز و هدفونم و توی ابی می ذارم و هر دو تا رو در حالت out قرار می دم و از هر دوتا صدا می گیرم ولی اینجا فقط اسپیکرم صدا میده و وقتی در حالت headphone می ذارم صدایی ازش در نمیاد یک mixer هم دانلود و نصب کردم ولی مشکل و درست نکرد! یکبار هم که یه پکیج از خودسایت realtek دان کردم به این امید همون برنامه ویندوزش و بهمون بده و بتونم باهاش همون کار انجام بدم ولی کلهم درایور صدام و از بین برد اسم پکیجهاش هم اینها بود که هر دو تا درایور صداو از بین بردن و و هیچ راهی بجز پاک کردن سیستم عامل نداشتم
realtek-linux-audiopack-4.06a.tar.bz2
LinuxPkg_5.16rc17.tar.bz2
============================
@rudbari اقا برای اینکه یونیتی رو بیاری یکبار logoff انجام بده اونجایی که می خوای وارد اکانتت بشی پایین تنظیمات هست برای اینکه با کدوم سیستم وارد اوبونتو بشی درضمن اگه اشتباه نکنم در قسمت administarator تنظیمات برای log on کردن هست اونجا می تونی کامل دسکتاپ پیشفرض هنگام log on رو تنظیم کنی
اینم اضافه کنم که من شخصا با یونیتی حال نکردم و دوباره برگشتم به همون Gnome حالا جدا از عادت کردن (مشکلی با وفق دادن خودم باسیستمهای جدید ندارم) ممکنه بعضی از برنامه ها رو اجرا نکنه نمونش همون نسخه gnome برنامه mplayer که منوهاش غیب شده بودن

thelastblack
08-07-2011, 14:34
اولش که میخواد بیاد یه پیغام میده که سیستم شما توانایی اجرای یونیتی رو نداره - اگه این نمیاد پس مشکل یه چیز دیگس:20:

شما مدل کارت گرافیکت رو بگو. احتمال داره کارتت درست شناخته نشده باشه.

مهندس الهه
08-07-2011, 18:34
مشکل حرف «ی» وسط در فایرفاکس مربوط به کجاست ؟
همه فونتها رو دارم
فقط هم تو بروزر این مشکل هست

K1lou
09-07-2011, 07:10
با سلام خدمت دوستان
اول اینکه اوبونتو 11.04 مانیتورم رو نمیشناسه البته من برای نصب درایورهای دیگه ام کیس رو بیرون بردم و با یک مانیتور دیگه اقدام به نصب کردم

چطور می تونم زمان فعال شدن رمزی که بعد از کار نکردن با سیستم فعال میشه رو افزایش بدم یعنی مثلا بعد از بیست دقیقه اگر با سیستم کار نکردم سیتم از من رمز عبور بخواد
با تشکر

rootnt
09-07-2011, 08:11
با سلام خدمت دوستان
اول اینکه اوبونتو 11.04 مانیتورم رو نمیشناسه البته من برای نصب درایورهای دیگه ام کیس رو بیرون بردم و با یک مانیتور دیگه اقدام به نصب کردم

چطور می تونم زمان فعال شدن رمزی که بعد از کار نکردن با سیستم فعال میشه رو افزایش بدم یعنی مثلا بعد از بیست دقیقه اگر با سیستم کار نکردم سیتم از من رمز عبور بخواد
با تشکر
در system > preferences > monitors تنظیمات مربوط به مانیتور رو انجام بدید
اگر تنظیمات درست وجود نداره اول باید در فایل etc/X11/xorg.conf/ تغییرات مربوطه رو انجام بدید

در system > preferences > scrensaver زمان فعال شدن screensaver رو زیاد کنید

IP007
09-07-2011, 13:28
سلام
من یه تاچپد مالتی تاچ synaptic دارم + اوبونتو ۱۱.۰۴
چطوری gesture ها رو فعال کنم؟ اینطور که متوجه شدم روی Natty برنامه uTouch نصب هست ولی انگار کار نمیکنه؟!

geysar
09-07-2011, 20:15
با سلام
در ابونتوی من کانتکشن اینترنتم نیست چطوری برش گردونم

thelastblack
09-07-2011, 23:18
سلام
من یه تاچپد مالتی تاچ synaptic دارم + اوبونتو ۱۱.۰۴
چطوری gesture ها رو فعال کنم؟ اینطور که متوجه شدم روی Natty برنامه uTouch نصب هست ولی انگار کار نمیکنه؟!

دقیقا مطلع نیستم ولی میدونم تو تنظیمات mouse تو تب آخر میتونی اسکرول دو انگشتی رو فعال کنی. حالا نمیدونم میشه بقیه gesture ها رو هم فعال کرد یا نه.

با سلام
در ابونتوی من کانتکشن اینترنتم نیست چطوری برش گردونم
با سلام، اول بگید چه مدل کانکشنی؟ بعد هم اینکه نیست یعنی کلا آیکون شبکه نیست یا فقط کانکشن نیست؟

geysar
10-07-2011, 06:24
با سلام، اول بگید چه مدل کانکشنی؟ بعد هم اینکه نیست یعنی کلا آیکون شبکه نیست یا فقط کانکشن نیست؟
نه فقط کانتکشن نیست

thelastblack
10-07-2011, 12:49
نه فقط کانتکشن نیست

بازم که نگفتید چه مدل کانکشنی! وایرلس یا شبکه یا adsl ؟
به هر حال، میتونید دوباره برید تو بخش network connection و کانکشنی که میخواین رو اضافه کنین.

geysar
10-07-2011, 18:00
بازم که نگفتید چه مدل کانکشنی! وایرلس یا شبکه یا adsl ؟
به هر حال، میتونید دوباره برید تو بخش network connection و کانکشنی که میخواین رو اضافه کنین.
اقا نمی دونم کجارادستکاری کردم ایکون شبکه هم نیست(همون شکل کامپیوتر) وفقط vpnکانکشن فعال است

IP007
11-07-2011, 10:45
سلام :31:
ما هم فیلیم داریم با این apt-get ...:31:
میخواستم wine رو نصب کنم - دیدم حجمش زیاده وسط کار منصرف شدم Control + C زدم:13:
قبلنا که این کار رو میکردم با یه دستور dpkg --configure -a همه چی درست میشد
ولی الان ارور میده موقع نصب و تو توضیحاتش گفته این دستور رو بزنم : apt-get -f install
که ترمیم کنه
ولی میره که wine رو دانلود کنه
به هر حال... گذاشتم دانلود کنه... ولی آخرش ارور داد!:13:
این کد رو زدم که پکیج ها رو پاک کنه خلاص شم apt-get clean
اما بازم فایده نداره! از dpkg هم اقدام میکنم این ارور پایین رو میده : ( اگه میتونستم برنامه نصب کنم میرفتم سراغ aptitude :41:)

IP007
11-07-2011, 11:02
دوستان به نظر مشکلم حل شد با این دستور!!! :

میشه یه آموزش خوب از dpkg بذارین؟:10:

thelastblack
11-07-2011, 16:41
اقا نمی دونم کجارادستکاری کردم ایکون شبکه هم نیست(همون شکل کامپیوتر) وفقط vpnکانکشن فعال است
منظورتون چیه که فقط vp*فعال هست؟ اگه آیکون پریده، احتمالا networkmanager رو خراب کردین. دوباره نصبش کنید(از synaptics ) .

yusef
12-07-2011, 22:42
سلام
ebook خاصی حالا یا فارسی یا انگلیسی که ubuntu رو خوب یاد داده باشه.
البته برای من تازه وارد

ممنون

thelastblack
12-07-2011, 23:12
میتونی تو گوگل سرچ کنی! از این چیزا کلی تو اینترنت هست! بزرگترین ebook همون گوگل هست!
اگه تو اوبونتو اینترنت داری که دیگه این هم نمیخواد! به هر مشکلی برخوردی تو گوگل سرچ کن، حتما جواب میگیری!

mohsen0000000000
13-07-2011, 23:46
سلام
يه انتي ويروس avg بود رو ابونتو نصب كردم ديگه ابونتوم وارد محيط gnome نميشه يعني بعد از زدن پسورد بالا نمياد.چراغ كامپيوتر همش قرمزه .
حالا بايد چيكار كنم.

IP007
14-07-2011, 11:41
لینوکس آنتی ویروس میخواد چیکار؟ برای شناسایی ویروس های cross-platform و ... Nod32 بهتره اونو نصب کن :31:

mohsen0000000000
14-07-2011, 15:54
لینوکس آنتی ویروس میخواد چیکار؟ برای شناسایی ویروس های cross-platform و ... Nod32 بهتره اونو نصب کن :31:

گفتم كار از محكم كاري عيب نميكنه.
اما الان بالا نمياد.راهي نيست درستش كرد؟

rootnt
14-07-2011, 16:08
سلام
يه انتي ويروس avg بود رو ابونتو نصب كردم ديگه ابونتوم وارد محيط gnome نميشه يعني بعد از زدن پسورد بالا نمياد.چراغ كامپيوتر همش قرمزه .
حالا بايد چيكار كنم.
روی صفحه چی هست؟ اروری چیزی؟
راهش اینه که پاکش کنی یا کاری کنی که در هنگام بوت به صورت اتوماتیک اجرا نشه

mohsen0000000000
15-07-2011, 16:48
روی صفحه چی هست؟ اروری چیزی؟
راهش اینه که پاکش کنی یا کاری کنی که در هنگام بوت به صورت اتوماتیک اجرا نشه

بعد از زدن پسورد هي چي نمياد .هيچ اروري نميده
اصلا وارد محيط نميشه.

taia
16-07-2011, 15:19
بعد از زدن پسورد هي چي نمياد .هيچ اروري نميده
اصلا وارد محيط نميشه.

avg رو به چه طریقی نصب کردید؟ از طریق synaptic یا فایل .deb دانلودی و یا از روی سورس؟

mohsen0000000000
16-07-2011, 16:49
avg رو به چه طریقی نصب کردید؟ از طریق synaptic یا فایل .deb دانلودی و یا از روی سورس؟

فايل deb بود دانلود كردم و بعد نصب.

taia
16-07-2011, 20:45
فايل deb بود دانلود كردم و بعد نصب.

خوب نام فایل .dep هرچی که بوده، به صورت زیر همراه با تمام فایلهای تنظیمات حذفش کنید

من فرض کردم که نام بسته ی شما avg هست، شما این رو با نام اصلی بسته جایگزین کن.
اگر نام دقیق بسته رو نمی دونی با دستور زیر پیداش کن

-----
به بزرگی و کوچکی حروف توجه کن -P و -S باید با حروف بزرگ باشند

mohsen0000000000
17-07-2011, 08:21
خوب نام فایل .dep هرچی که بوده، به صورت زیر همراه با تمام فایلهای تنظیمات حذفش کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن فرض کردم که نام بسته ی شما avg هست، شما این رو با نام اصلی بسته جایگزین کن.
اگر نام دقیق بسته رو نمی دونی با دستور زیر پیداش کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----
به بزرگی و کوچکی حروف توجه کن -P و -S باید با حروف بزرگ باشند

نه تو حالت gnome و نه xtrem بالا مياد كه اين دستورات رو بدم

danial_848
17-07-2011, 11:39
معمولا با Alt + F2 یا F1 میشه به خط فرمان دسترسی پیدا کرد.

taia
17-07-2011, 12:04

معمولا با Alt + F2 یا F1 میشه به خط فرمان دسترسی پیدا کرد.

دکمه های ctrl + alt + F1 رو بزنید.

البته الان به خاطرم اومد شاید بد نباشه اول یکبار تمام تنظیمات رو پاک کنید، البته در مورد اوبونتو با اون سیستم unity نمی دونم دقیق چطور هست ولی به محیط متنی که رفتید دستور زیر را اجرا کنید ببینید آیا جواب میده:

و سیستم رو ریستارت کنید.

mohsen0000000000
18-07-2011, 20:59
دکمه های ctrl + alt + F1 رو بزنید.

البته الان به خاطرم اومد شاید بد نباشه اول یکبار تمام تنظیمات رو پاک کنید، البته در مورد اوبونتو با اون سیستم unity نمی دونم دقیق چطور هست ولی به محیط متنی که رفتید دستور زیر را اجرا کنید ببینید آیا جواب میده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو سیستم رو ریستارت کنید.

هيچي نشد... .

IP007
19-07-2011, 09:54
هيچي نشد... .

یعنی avg رو پاک کردی و هیچی نشد؟!:13:
برو از این مسیر فایل اتوران avg رو پیدا کن و پاک کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا این دستور :

Xx Hossein xX
23-07-2011, 20:06
سلام ...

دوستان من قصد داشتم Ubuntu در کنار ویندوز نصب کنم و از ویندوز اینیستالر استفاده کردم .
در این آدرس :

اما وسط های نصب با این خطا متوقف میشه :

اینم فایلی که در خطا نشون میده ، تکست هستش :

ممنون میشم راهنماییم کنید . :40:

cdp
23-07-2011, 22:13
سلام ...

دوستان من قصد داشتم Ubuntu در کنار ویندوز نصب کنم و از ویندوز اینیستالر استفاده کردم .
در این آدرس :

اما وسط های نصب با این خطا متوقف میشه :

اینم فایلی که در خطا نشون میده ، تکست هستش :

ممنون میشم راهنماییم کنید . :40:
سلام

روی فایل نصب راست کلیک کن و Run as administrator رو بزن و روی yes کلیک کن...

Xx Hossein xX
24-07-2011, 11:16
سلام

روی فایل نصب راست کلیک کن و Run as administrator رو بزن و روی yes کلیک کن...

سلام ...
این کارو هم انجام دادم باز هم با این اررور رو به رو شدم .
کلا UAC ویندور رو گزاشتم رو پایینترین حالت .
فایل نصب هم به صورت وب ستاپ هستش . تا الان 3 گیگ ترافیک نابود کرده ! :31:

ممنونم ... :11:

ali_koochooloo
24-07-2011, 12:33
دوستان من پکیج Mac OS X packaged version
رو می خوام دانلود کنم.حالا بگید که از کجا دانلود کنم؟گشتم ولی نبود
با تشکر
دوستان کسی نمی تونه یه راهنمایی بکنه ؟:41:
کارم عجله ایه

taia
24-07-2011, 14:02
دوستان کسی نمی تونه یه راهنمایی بکنه ؟:41:
کارم عجله ایه

شما در تاپیک اوبونتو و انجمن گنو/لینوکس به دنبال مک هستید؟!! بعد انتظار پاسخ هم دارید؟
در انجمن سیستم عامل ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مطرح کنید..

این پست و پست قبلی مربوط به شما بعدا حذف خواهد شد.

ali_koochooloo
24-07-2011, 14:17
دوست عزیز من می خواستم رو لینوکسم یه برنامه ای نصب کنم بعد در دستور العمل نصب اومده بود که باید پکیج Mac OS X packaged version رو اول نصب کنم تا برنامه اجرا شه
منظور من رو شما فکر کنم اشتباه گرفتید

taia
24-07-2011, 18:43
دوست عزیز من می خواستم رو لینوکسم یه برنامه ای نصب کنم بعد در دستور العمل نصب اومده بود که باید پکیج Mac OS X packaged version رو اول نصب کنم تا برنامه اجرا شه
منظور من رو شما فکر کنم اشتباه گرفتید
نام برنامه ی مورد نظر شما چی هست؟

sedr
24-07-2011, 21:41
سلام
برای ubuntu پکیجی هست که هی مجبور نباشیم نرم افزار هاش رو دانلود کنیم!؟

Amir Varasteh
24-07-2011, 21:58
سلام
برای ubuntu پکیجی هست که هی مجبور نباشیم نرم افزار هاش رو دانلود کنیم!؟
سلام.

بله هست اما خب زیاد به درد بخور نیست. چرا که نرم افزارهای لینوکس دائما در حال آپدیت شدن هستن و اون پکیجی که بخری، خیلی زود از رده خارج میشه.

IP007
26-07-2011, 13:52
نام برنامه ی مورد نظر شما چی هست؟

شاید theme رو میخوان نصب کنن :rolleye:

ali_koochooloo
27-07-2011, 14:56
دوستان من اسم برنامه رو نمی تونم بگم(قوانین) آقای rootnt در جریان هستن اگه راهنمایی کنن ممنون میشم.
ولی گفتن قبل از نصب این برنامه باید این پکیج رو نصب کنم
تم هم نیست

a.toraby
27-07-2011, 15:01
دوستان من اسم برنامه رو نمی تونم بگم(قوانین) آقای rootnt در جریان هستن اگه راهنمایی کنن ممنون میشم.
تم هم نیست

اینجوری که شما سوال طرح کردید فقط خدا می تونه کمکتون کنه :41:
مگه مسابقه 20 سوالیه آقا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :31:

rootnt
27-07-2011, 15:06
تم هم نیست
من توی پروفایل خودت راهنماییت کردم
شما داری اشتباه می‌کنی
عیبی نداره شما مشکلتو بگو بعد از حل شدن اگر خلاف قوانین باشه من پاکش می‌کنم :27:
مهم اینه که مشکل شما حل شه

K1lou
29-07-2011, 07:44
با سلام
دوستان در اوبونتوی 11.04 چطور و با چه برنامه ای میشه از سی دی و دی وی دی ایمیج گرفت ؟ چیزی شبیه به alcohol 120% ویندوز
با تشکر

IP007
29-07-2011, 10:06
از ترمینال با این دستور :

منبع :

mohsen0000000000
30-07-2011, 07:38
سلام
لطفا نصب DVD مخازن ابونتو رو 10.04 رو اموزش بديد.(از طريق سيناپتيك يا ابونتو سافت وار سنتر)
من مخازن ابونتو رو گرفتم.اما هركاري ميكنم نميشه مخازن رو نصب كرد .ايا لازمه تمام مخازن رو نصب كرد.
ابونتو ي من يه كم كنده . به نظر شما مشكل از سخت افزاره؟ در صورت نصب تمام مخازن ايا سيستم كند تر ميشه ؟

nightmare
30-07-2011, 11:42
با سلام
دوستان در اوبونتوی 11.04 چطور و با چه برنامه ای میشه از سی دی و دی وی دی ایمیج گرفت ؟ چیزی شبیه به alcohol 120% ویندوز
با تشکر

اگر هم یه نرم افزار گرافیکی رو برای این کار ترجیح میدید من AcetoneISO رو پیشنهاد میکنم :

taia
31-07-2011, 11:37
سلام
لطفا نصب DVD مخازن ابونتو رو 10.04 رو اموزش بديد.(از طريق سيناپتيك يا ابونتو سافت وار سنتر)
من مخازن ابونتو رو گرفتم.اما هركاري ميكنم نميشه مخازن رو نصب كرد .ايا لازمه تمام مخازن رو نصب كرد.
ابونتو ي من يه كم كنده . به نظر شما مشكل از سخت افزاره؟ در صورت نصب تمام مخازن ايا سيستم كند تر ميشه ؟

شما کدام مخازن رو گرفتید، یعنی نام دی وی دی چی هست؟
خیر نیازی به نصب همه مخازن نیست.
کند شدن می تونه دلایل زیادی داشته باشه، نصب مخازن در صورتی که سرویسی به صورت دائم الجرا داشته باشه می تونه در سرعت سیستم تاثیر بگزاره، مشخصات سخت افزاریتون چگونه هست؟

mohsen0000000000
31-07-2011, 12:17
شما کدام مخازن رو گرفتید، یعنی نام دی وی دی چی هست؟
خیر نیازی به نصب همه مخازن نیست.
کند شدن می تونه دلایل زیادی داشته باشه، نصب مخازن در صورتی که سرویسی به صورت دائم الجرا داشته باشه می تونه در سرعت سیستم تاثیر بگزاره، مشخصات سخت افزاریتون چگونه هست؟

مخازن كامل ابونتو 10.04LTS در 8 DVD و ابونتو 10.04LTS
رم 256
CPU اينتل

taia
31-07-2011, 17:37
مخازن كامل ابونتو 10.04LTS در 8 DVD و ابونتو 10.04LTS
رم 256
CPU اينتل

برای اضافه کردن مخازن اگر در خود دی وی دی ها ابزاری نداره از لینک زیر قسمت CD/DVD استفاده کنید که با عکس توضیح داده، کار خاصی هم نداره 3-4 کلیک بیشتر نیست.

در مورد رم شما، که خوب واقعا کم هست و به طبع نباید انتظار داشته باشید اوبونتو براتون گزینه ی مناسبی باشه، البته خوب نسخه ای که انتخاب کردید قدیمی هست و حدودا 1 سال و خرده ای پیش انتشار پیدا کرده ولی با اینحال باز هم رم شما برای این نسخه کم هست، CPU رو هم دقیق نگفتید ولی میشه حدس زد نباید زیاد قوی باشه، بنابراین کلا به نظرم باید انتظار توقف های زیادی رو داشته باشید.
برای سیستم شما توزیع های سبک مناسب تر هست، مخصوصا با محیط های گرافیکی غیر از محیط های نسبتا سنگین KDE و GNOME .

farzad02
01-08-2011, 10:52
سلام به دوستان
من تا حالا با لینوکس کار نکرده بودم.استاد سیستم عاملمون گفت میخواد چند تا دستور ساده به عنوان تمرین بده تا تست کنیم
منم ابنتو ۱۱.۰۴ رو از سایتش دانلود کردم و رو فلش لایوش کردم و ...

حالا الان که در ترمینال ۳ تا دستوری که استاد گفته رو امتحان میکنم نتیجش ۳تاش یکی میشه(ps ,ps -m , ps -H)
چرا اینطوریه؟تو لایو جواب درستی نمیده؟
باید حتما عین هم بشه؟نکته ی انحرافی داره؟ :31:

اما سایر سوپیچ ها مثل A یا x رو امتحان می کنم نتیجه کامل میده

cdp
01-08-2011, 16:12
سلام به دوستان
من تا حالا با لینوکس کار نکرده بودم.استاد سیستم عاملمون گفت میخواد چند تا دستور ساده به عنوان تمرین بده تا تست کنیم
منم ابنتو ۱۱.۰۴ رو از سایتش دانلود کردم و رو فلش لایوش کردم و ...

حالا الان که در ترمینال ۳ تا دستوری که استاد گفته رو امتحان میکنم نتیجش ۳تاش یکی میشه(ps ,ps -m , ps -H)
چرا اینطوریه؟تو لایو جواب درستی نمیده؟
باید حتما عین هم بشه؟نکته ی انحرافی داره؟ :31:

اما سایر سوپیچ ها مثل A یا x رو امتحان می کنم نتیجه کامل میده
سلام

خروجی هر سه تا فرق می کنه... PID هافرق دارن...

ضمناْ خروجی:

با خروجی:

فرق داره...

توضیحات بیشتر:

راهنماش هم ببین:

amir24437
04-08-2011, 10:54
با سلام
با تشکر
دوست من شما روی شکل سی دی رو دسکتاپ کلیک راستت کن بعدشم کپی دیسک رو بزن بعدش نحوه کپی رو image file قرار بده و اسمشو بذار خودش ایمیج می گیره.هیچ دستور یا نرم افزار اضافه ای هم لازم نیست.

alialam
13-08-2011, 15:38
سلام
بعد از مدتی خواستم کنار ویندوز 7 یه ubuntu هم داشته باشم. رفتم اونو توی درایو d نصب کنم (هاردم سه تا درایو داره : C,D,E که روی C ویندوز 7 هست). موقع نصب ubuntu درایو D رو انتخاب کردم و به اندازه 500 MB از نوع boot/ درست کردم.
بعدش که رفتم از روی بقیه درایو D بقیه پارتیشن ها لازم لینوکس(home/, / , ...) رو بسازم. دیدم با انتخاب 500 MB برای boot/ این 500 تا از درایو D رو جدا کرده و بقیه رو زده "unuseable". گزینه revert رو هم زدم اما تغییری نکرد.
از نصب خارج شدم و دستگاه رو ریست کردم و با 7 بالا اومدم که از توی 7 دوباره فرمتش کنم که دیدم اصلاً درایو D وجود نداره.
از توی پارتیشن منیجر 7 هم رفتم اون مقداری که قبلا درایو D بود رو اصلاً نمیشناسه که بخواد دوباره پارتیشن بندیش کنه.
چون زیاد به اصطلاحات و روش های پارتیشن بندی وارد نیستم سعی کردم هر اصطلاحی رو که می دونستم و هر کاری که انجام دادم رو بگم. اگه طولانی شد شرمنده.
کسی میدونه باید چیکار کنم که درست بشه؟؟؟

alialam
18-08-2011, 00:58
سلام
بعد از مدتی خواستم کنار ویندوز 7 یه ubuntu هم داشته باشم. رفتم اونو توی درایو d نصب کنم (هاردم سه تا درایو داره : C,D,E که روی C ویندوز 7 هست). موقع نصب ubuntu درایو D رو انتخاب کردم و به اندازه 500 MB از نوع boot/ درست کردم.
بعدش که رفتم از روی بقیه درایو D بقیه پارتیشن ها لازم لینوکس(home/, / , ...) رو بسازم. دیدم با انتخاب 500 MB برای boot/ این 500 تا از درایو D رو جدا کرده و بقیه رو زده "unuseable". گزینه revert رو هم زدم اما تغییری نکرد.
از نصب خارج شدم و دستگاه رو ریست کردم و با 7 بالا اومدم که از توی 7 دوباره فرمتش کنم که دیدم اصلاً درایو D وجود نداره.
از توی پارتیشن منیجر 7 هم رفتم اون مقداری که قبلا درایو D بود رو اصلاً نمیشناسه که بخواد دوباره پارتیشن بندیش کنه.
چون زیاد به اصطلاحات و روش های پارتیشن بندی وارد نیستم سعی کردم هر اصطلاحی رو که می دونستم و هر کاری که انجام دادم رو بگم. اگه طولانی شد شرمنده.
کسی میدونه باید چیکار کنم که درست بشه؟؟؟

دوستان کسی نمیدونه باید چیکار کنم!! یعنی دوباره ویندوز نصب کنم...:41:

taia
18-08-2011, 11:23
دوستان کسی نمیدونه باید چیکار کنم!! یعنی دوباره ویندوز نصب کنم...:41:

شما نیازی به نصب دوباره ی ویندوز ندارید! مگر ویندوز شما هم مشکل داره؟

به همون مراحل نصب اوبونتو برید و در قسمت پارتیشن بندی اون مقدار از هادر که به صورت unusable هست رو پاک کنید و دوباره بسازید. توجه هم داشته باشید یک مشکلی که ممکن هست وجود داشته باشه این هست که شما در یک هارد دیسک نمی تونید بیش از 4 پارتیشن Primary داشته باشید یعنی اگر هر 3 درایو قبلی شما primary بوده باشه و حالا boot هم که نیاز هست primary باشه عملا بقیه ی هارد شما قابل استفاده نیست. پس باید چک کنید اگر این مورد بود باید یکی از درایو ها رو به حالت extended در بیارید تا بشه زیرش بقیه ی هارد رو استفاده کرد.

thelastblack
18-08-2011, 13:57
من هم مشكل مشابهي داشتم؛ احتمالا مشكل همونجيزيه كه taia ‎كفتن؛
ولي اكه نشد ته اوبونتو از disk utility ‎براي تعمير بارتيشن استفاده كنيد؛ شايد جواب داد؛

ببخشيد؛ دارم با موبايل مينويسم و فارسي ندارم؛ دي

ArashMiniStar
18-08-2011, 18:51
سلام.من بعد نصب Ubunto 11 این صفحه میاد در زمان بالا اومدن چی کار باید کنم؟ ممنون:11:

taia
18-08-2011, 19:14
سلام.من بعد نصب Ubunto 11 این صفحه میاد در زمان بالا اومدن چی کار باید کنم؟ ممنون:11:

شما اوبونتو رو در virtual box یا کلا محیط های مجازی نصب کردید؟

ArashMiniStar
18-08-2011, 19:58
شما اوبونتو رو در virtual box یا کلا محیط های مجازی نصب کردید؟
بله.Oracle VM VirtualBox

taia
19-08-2011, 11:30
بله.Oracle VM VirtualBox

خوب حالا شما گفتید بعد از نصب اوبونتو، پس یعنی در هنگام نصب مشکلی نداشتید؟
آیا بعد از نصب فایل iso رو Unmount کردید؟
این رو هم چک کنید البته این راهی هست که در فروم اوبونتو مطرح شده:

Look in the system portion of the guest settings. You should not have a check mark in the EFI box.

ArashMiniStar
19-08-2011, 11:48
خوب حالا شما گفتید بعد از نصب اوبونتو، پس یعنی در هنگام نصب مشکلی نداشتید؟
آیا بعد از نصب فایل iso رو Unmount کردید؟
این رو هم چک کنید البته این راهی هست که در فروم اوبونتو مطرح شده:
ممنون/حل شد.
فقط میشه در کنار ویندوز لینوکس هم داشته باشیم؟ یعنی تو درایو دیگه نه مجازی؟
پارتشین بندی خاصی داره؟مثلا NTFS باشه یا FAT32 ?:11:

بعد مشکلی تو بوت نداریم؟ مثلا اول ویندوز سون بریزیم بعد یوبونتو؟
برای مثال اگه اول سون رو بریزیم بعد ایکس پی مشکل در بوت پیش میاد/که فکر کنم میشه درستش کرد نه؟:13:

متاسفانه در زمان بوت اوبونتو توسط فلش (با قابلیت بوت شدن توسط نرم افزار) این پیغام در صفحه میاد ::13:

فعلا که حلش کردم.دارم با مشکلات دیگه سر و کله میزنم!! :13::31:

alonestar69
25-08-2011, 11:07
با سلام
پس از نصب اوبونتوی 10.10 رو لبتابم ،اوبونتو به خوبی کر میکرد و هیچ مشکلی هم نداشتم.ولی شلرژ لبتابم از حدود 4.30 با 40درصد روشنایی در وین 7 حدودا 2.30دقیقه با کمترین روشنایی در اوبونتو کار میکنه.راهی برای بالا برردن میزان شارژ در مواقع استفاده از باتری در اوبونتو وجود داره؟یا مثلا توزیع دیگه به جای اوبونتو(با شناختن خوب سخت افزارها مثل اوبونتو)که برای لب تابها بهینه شده باشه وجود داره؟؟
ممنون.

taia
25-08-2011, 12:26
با سلام
پس از نصب اوبونتوی 10.10 رو لبتابم ،اوبونتو به خوبی کر میکرد و هیچ مشکلی هم نداشتم.ولی شلرژ لبتابم از حدود 4.30 با 40درصد روشنایی در وین 7 حدودا 2.30دقیقه با کمترین روشنایی در اوبونتو کار میکنه.راهی برای بالا برردن میزان شارژ در مواقع استفاده از باتری در اوبونتو وجود داره؟یا مثلا توزیع دیگه به جای اوبونتو(با شناختن خوب سخت افزارها مثل اوبونتو)که برای لب تابها بهینه شده باشه وجود داره؟؟
ممنون.

شما برند لپ تاپ رو مشخص نکردی، اون رو بگو.
در ضمن سری هم به این تاپیک بزن، در اونجا انواع توزیع ها رو برای سیستم های مختلف معرفی کردم، که برای لپ تاپ هم هست.

mohammadamingh
25-08-2011, 18:30
سلام دوستان

واسه اتصال به اینترنت توی اوبونتو از wireless استفاده میکنم
آلان مشکلی که دارم اینه که وقتی توی LEAP یوزر و پسوردو وارد میکنم آنتن میپره

آلان باید چیکار کرد:41:
باید چطوری یوزر وپسورد رو وارد کنم که آنتن از بین نره؟
اصلا جایی دیگه واسه وارد کردن یوزر و پسورد هست؟

اگه کمک کنید ممنون میشم:11:

alonestar69
25-08-2011, 22:30
شما برند لپ تاپ رو مشخص نکردی، اون رو بگو.
در ضمن سری هم به این تاپیک بزن، در اونجا انواع توزیع ها رو برای سیستم های مختلف معرفی کردم، که برای لپ تاپ هم هست.

با سلام مجدد
dell inspiron 5110 دارم با سی پی یو i5
نمیدونم چرا ولی فقط از شارژ ناراضی هستم و نمیدونم باید چه کارکنم.

lifeless
26-08-2011, 15:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 10. Beryl (desktop graphics) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotogallery%2FLifehacker-Top-10-Ubuntu-Apps%2F1960281)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9. Checkgmail (email notifier) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotogallery%2FLifehacker-Top-10-Ubuntu-Apps%2F1960239)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8. Brightside (mouse gestures) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotogallery%2FLifehacker-Top-10-Ubuntu-Apps%2F1960247)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7. Katapult (program launcher) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotogallery%2FLifehacker-Top-10-Ubuntu-Apps%2F1960166)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6. Liferea (feed reader) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotogallery%2FLifehacker-Top-10-Ubuntu-Apps%2F1960137)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5. Kopete (IM client) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotogallery%2FLifehacker-Top-10-Ubuntu-Apps%2F1960145)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4. gParted (disk partition utility) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotogallery%2FLifehacker-Top-10-Ubuntu-Apps%2F1960077)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3. Samba (file sharing) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotogallery%2FLifehacker-Top-10-Ubuntu-Apps%2F1960035)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2. AmaroK (jukebox) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotogallery%2FLifehacker-Top-10-Ubuntu-Apps%2F1960043)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1. Automatix (installer) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hotogallery%2FLifehacker-Top-10-Ubuntu-Apps%2F1959975)

ای کاش که لینکاش سالم بودن :41:

fereshte.boali
28-08-2011, 14:15
سلام من جدیدا اوبونتو را نصب کردم و نیاز به gfortran داره و از اینترنت دانلود کردم اما ارور میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]لطفا منو راهنمایی کنید که چطور اینو نصب کنم.

fereshte.boali
28-08-2011, 14:27
سلام من جدیدا اوبونتو را نصب کردم و نیاز به gfortran داره و از اینترنت دانلود کردم اما ارور میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]لطفا منو راهنمایی کنید که چطور اینو نصب کنم.

taia
30-08-2011, 17:27

خوب دوست عزیز، می فرمایید ارور میده! چه اروری میده؟! 1000 نوع ارور داریم!

geysar
31-08-2011, 13:45
باسلام
امنیت ابونتو درچه حده وایا نیاز به فایروال وانتیویروس داره که نصب کنیم

IP007
01-09-2011, 12:28
باسلام
امنیت ابونتو درچه حده وایا نیاز به فایروال وانتیویروس داره که نصب کنیم

هیچ سیستم عاملی 100% امن نیست، بستگی به کارتون داره، بله نیاز هست:46:

ArashMiniStar
01-09-2011, 12:47
بچه ها اگه با این نرم افزار یوبونتو رو برای نصب بالا بیارم چی میشه؟(منظورم اینجوری رو درایو C که ویندوز سون نصبه و نمیخوام بوت برهم بریزه) ممنون :11:

geysar
01-09-2011, 18:13
هیچ سیستم عاملی 100% امن نیست، بستگی به کارتون داره، بله نیاز هست:46:
ازکدوم فایروال وکدوم انتی ویروس برای ابونتو استفاده کنیم .اگه لینک دانلود واموزش نصب هم بدی منون میشم

Amir Varasteh
01-09-2011, 20:37
ازکدوم فایروال وکدوم انتی ویروس برای ابونتو استفاده کنیم .اگه لینک دانلود واموزش نصب هم بدی منون میشم
راهنمای نصب آنتی ویروس Avast + لینک دانلود و ... :

parinaz571
06-09-2011, 10:51
salam
bebakhshid finglish minevisam.
alan ba ubuntu hastam. farsi nemitonam farsi benevisam.
lotfan begin chetori to ubuntu farsi benevissam

IP007
06-09-2011, 11:14
salam
bebakhshid finglish minevisam.
alan ba ubuntu hastam. farsi nemitonam farsi benevisam.
lotfan begin chetori to ubuntu farsi benevissam

از این آموزش :

کشور رو به iran تغییر بدید

thelastblack
06-09-2011, 21:23
آنتي ويروس كجا بود؟ لينوكس از اينا نميخواد؛ اصلا ويروس نداره
فايروال هم اكه خيلي حياتيه اجرا كنيد؛ در حالت عادي نياز نيست؛
اصلا تو لينوكس به عنوان يه كاربر عادي به اين جيزا فكر نكن؛

pp8khat
07-09-2011, 18:34
سلام.
داشتم تنظیمات ccsm(یا همچین چیزی!) رو دستکاری می کردم که مثلاً GUI رو زیبا تر کنم ،چند تا ارور فراکهکشانی داد(که اصلاً در اوبونتو و کلاً خانواده گنو-لینوکس بعید نیست!) و کلاً همه ی آیکون ها و حتی نوار ابزار UNITY پرید! فقط میشه رو صفحه راست کلید کرد و یه پوشه ساخت! حتی دکمه ویندوز(که فکر کنم بهش تو لینوکس متا می گن) کاری نمی کنه!البته می تونم terminal رو بیارم(کنترل چی چی رو میزنی میاد)
حدس زدم که مشکل از کارت گرافیکه چون یه additional driver رو ننصبیده بودم،با root وارد شدم و نصبیدمش ولی وقتی با یوزر خودم لاگین می شم بازم هیچی نمیاد!
البته مشکلم حاد نیست چون قبلش KDE رو نصبیده بودم و فعلاً از اون استفاده می کنم ولی مشکلات تو گنو-لینوکس یکی دو تا که نیست،توی KDE وایرلس کار نمی کنه(در صورتی که توی unity کار می کرد!)

حالا اگه یکی پیدا بشه یه" sudo مشکل گشا"(!) یا هر راه دیگه برای برون رفت از وضعیت فعلی(!) برام بنویسه ممنون میشم
چند تا سوال دیگه هم دارم که باشه برا بعد

S0R3N4
10-09-2011, 03:06
بچه ها
تفاوت های عمده ی اوبونتو و سوسه در چیه؟؟؟
هر کدوم چه کاربرد های معمولی دارن؟؟؟

ArashMiniStar
10-09-2011, 11:03
بچه ها
تفاوت های عمده ی اوبونتو و سوسه در چیه؟؟؟
هر کدوم چه کاربرد های معمولی دارن؟؟؟
من خودم سوسه نصب کردم.سوسه ظاهرا برای لپ تاپ یا نوت بوک ها بهتره.

amir.blue2
11-09-2011, 22:33
سلام
و خسته نباشید خدمت همه مدیران این بخش
من چند تا سوال داشتم که جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم
من حدود 8 ساله که از ویندوز استفاده میکنم و الان میخواستم که با لینوکس کار کنم و بعد از نصب به چند تا مشکل خوردم
1:ایا در اوبونتو نیز مانند ویندوز 7 یا xp لازم هست که هر یک دو هفته یک بار ویندوز رو عوض کرد(چون تو ویندوز بعد از نصب و پاک کردن چند بازی و برنامه سیستم خیلی کند میشه و افراد مجبور میشن که ویندوز رو عوض کنند )
2:ایا نسخه ای از linux هست که همه package رو داشته باشه و لازم نباشه واسه نصب یک برنامه کلی package قبلش دانلود و نصب کرد تا یک برنامه مثل vlc بخواد نصب و اجرا بشه(منظورم نسخه ای از برنامه می باشد که دانلود شده و میخواهیم از ترمینال نصب کنیم و هی تقاضا نصب package های دیگر را می کند مانند Rhythmbox که در هنگام نصب افلاین از ترمینال تقاضا نصب یا بروز کردن کلی برنامه دیگه رو داد مثل intltools و کلی package دیگه رو داد)
3: با فرض اینکه همه برنامه رو انلاین و از software center نصب کردیم و قید نصب افلاین با اون همه ایراد رو دانلود package اضافه رو زدیم ایا برنامه ای وجود دارد که بشود از کل سیستم نسخه پشتیبانی گرفت تا بعدها بتوان ان را ریستور کرد تا سیستم مثل روز اول بشود و لازم نباشد تعداد زیادی برنامه را دوباره نصب کرد(با توجه به سرعت اینترنت و هزینه زیاد ترافیک واقعا سخت و طاقت فرسا می باشد که بخوای تعداد زیادی برنامه به صورت انلاین نصب کنی در نصب افلاین هم مشکلات زیادی وجود دارد)
4:ایا وجود درایور های ntfs در کنار درایور های اوبونتو مشکلی برای درایور ntfs به وجود نمی اورد یا سیستم به مشکلی با این درایو ها بر نمی خورد

با تشکر فراوان

S0R3N4
12-09-2011, 19:02
من خودم سوسه نصب کردم.سوسه ظاهرا برای لپ تاپ یا نوت بوک ها بهتره.

از چه نظر؟؟؟

milad_gta
12-09-2011, 19:20
amir.blue2@

1 . اگر قصد استفاده از ubuntu داشته باشید من بهتون تضمین میدم هر چند سال هم نیاز ندارید که دوباره نصبش کنید .

2 . یک نسخه بود از نظر ظاهر شبیه ubuntu یادم نیست الان :دی

3 . یک نرم افزار هست به اسم APTonCD که از تمام بسته های نصب شده شما پشتیبان میگیره و میتونید در آینده نصبش کنید و نیازی به دانلود مجدد نیست .

4 . خیر

ali_am76
12-09-2011, 22:02
با سلام خدمت دوستان
من mint رو نصب کرده بودم و ویندوز7 هم داشتم. میخواستم اوبونتو رو بریزم و مینت رو پاک کنم. خود مینت هنگام نصب, اوبونتو رو پاک میکنه. اما اوبونتو این کاررو نکرد. میخواستم ببینم چطوری میشه مینت رو پاک کرد و فقط ویندوز با اوبونتو باشه؟
ممنون

alonestar69
12-09-2011, 23:04
از چه نظر؟؟؟

با سلام
چیزی که من متوجه شدم دراین مورد این بود که:برای تنظیمات شارژ و باطری خیلی بهتر از بقیه هست و همچنین سخت افزارهای مختلف(کارت شبکه و وایرلس)رو بهتر پشتیبانی میکنه.

V i r u s e r
12-09-2011, 23:54
سلام
دوستان اوبونتوی من موقع بالا اومدن هنگ می کنه
البته با Recovery Mode و Minimal Graphics بالا میاد
فکر می کنم به خاطر اینه که Apt-get upgrade کردم
چکار باید بکنم؟

tajrobenik
16-09-2011, 22:35
................

مثل ویندوز که پک نرم افزار می‌گیریم و استفاده می‌کنیم ...

لینوکس هم همین امکان رو داره ...

یک سی دی باشه که داخلش پر از نرم افزار باشه و هر موقع به هر کدام نیاز داشتیم نصب کنیم ...

................
پلیر موزیک چی پیشنهاد می‌دید ( که اکثر فرمت ها رو پشتیبانی کن ه)

IP007
17-09-2011, 11:34
Banshee
Amarok
VLC

thelastblack
17-09-2011, 11:52
@tajrobenik
دوست عزیز شما بهتره سراغه توزیعی بری که همه چی رو داره... مثل مینت...
توزیعی مثل اپن سوزه هم یک دی وی دی کامل نرم افزار همراشه ولی فقط نرم افزار آزاده ( یعنی فلش و جاوا و کدک ها رو نداره)
اگه بگردید از این توزیع ها هست، اگه هم پیدا نکردید بگید من میگردم یه چند تایی معرفی میکنم...
موزیک پلیر هم فکر میکنم بهترینشون vlc باشه که همه پی پخش میکنه(موزیک+ویدئو)...
از نام آوران دیگه(دی!) میشه به rythmebox و banshee (در گنوم) و amarok (در kde ) اشاره کرد که برای کار کردن با اینا باید کدک ها رو نصب کنید.
نصب کردن کدک ها هم اصلا کار سختی نیست... مثلا برای ubuntu تو گوگل سرچ کنید:
install codecs in ubuntu
بعد هم که تو هر صفحه ای برید یکی دو خط هست که باید تو ترمینال بزنید و تمام! همه چی دانلود و نصب میشه...

@arman haj
دوست عزیز شما از درایور مخصوص amd استفاده میکنید؟ منظورم اینه که از سایتش دانلود کردین؟ اگه آره احتمالا با آپدیتی که کردین هسته هم آپدیت شده و الان دوباره اونو نصب کنید(از حالت minimal استفاده کنید برای نصب بهتره)..احتمالا مشکل همینه خودم هم amd دارم یه بار همین جوری شده بعدا فهمیدم که مشکلم این بود..

@amir.blue2
1) اصلا اینجوری نیست... شما چون تازه واردی بهت پیشنهاد میکنم اول تو virtualbox تو ویندوزت بکی دوبار لینوکس بریز که دستت بیاد چجوریه، بعدش رو سیستمت بریز و ویندوز رو هم پاک نکن، بعد از یه مدت اگه خوشت اومد ویندوز رو پاک میکنی و لینوکسی 100% میشی!
شاید اولا به دلیل کنجکاوی بزنی چند بار لینوکس رو نابود کنی! ولی خب بعد از یه مدت عالی میشه و لینوکست میشه همونی که میخوای و حال میکنی!
2)این یکی از خواص لینوکسه! اگه از نظر اینترنت مشکلی ندارین عالیه که بتونید هر نرم افزاری رو که میخواین از مخازن دانلود و نصب کنید. بهتون پیشنهاد میکنم هر نرم افزاری که میخواین نصب کنین رو فقط و فقط از مخازن توزیعتون نصب کنید، چون مطمئن هستید که درست کار میکنه. اون پکیج هایی هم که میگید اسمشون وابستگی ها هستند و لازمه ی اجرای برنامه ی مورد نظرتون. نصب کردن وابستگی ها هم واجبه و هم خوب. خوبه واسه این که اگه دوتا نرم افزار به یه چیز وابسته باشن کافیه به بار دانلود و نصب بشه تا هردوتا اونو بشناسن(البته اگه از مخازن نصب شن)...
اگه هم حوصله این کارا رو ندارین از توزیع های همه چی دار(مثل مینت) استفاده کنید.
3)میلاد جان درست میگن بهترین راه حل همون APTonCD هست...
4)اصلا مشکلی نیست... تا حالا هم نشنیدم کسی این سوال رو پرسه(دی!)

@ali_am76
شما بگو بوت لودرت ماله کدوم سیستم عاملته؟ ماله مینت یا ویندوز با اوبونتو؟
اگه نمیدونی بوت لودر چیه بگو اولین صفحه ی انتخاب سیستم عامل، همراه کدوم سیستم عامل نصب شده؟
اگه بازم نمیدونی بگو کدوم رو آخر نصب کردی؟
پاک کردن مینت کاری نداره فقط همین سوال رو جواب بدی احتمالا میشه راهنمایی کرد....

tajrobenik
17-09-2011, 14:36
@tajrobenik
دوست عزیز شما بهتره سراغه توزیعی بری که همه چی رو داره... مثل مینت...
توزیعی مثل اپن سوزه هم یک دی وی دی کامل نرم افزار همراشه ولی فقط نرم افزار آزاده ( یعنی فلش و جاوا و کدک ها رو نداره)
اگه بگردید از این توزیع ها هست، اگه هم پیدا نکردید بگید من میگردم یه چند تایی معرفی میکنم...
موزیک پلیر هم فکر میکنم بهترینشون vlc باشه که همه پی پخش میکنه(موزیک+ویدئو)...
از نام آوران دیگه(دی!) میشه به rythmebox و banshee (در گنوم) و amarok (در kde ) اشاره کرد که برای کار کردن با اینا باید کدک ها رو نصب کنید.
نصب کردن کدک ها هم اصلا کار سختی نیست... مثلا برای ubuntu تو گوگل سرچ کنید:
install codecs in ubuntu
بعد هم که تو هر صفحه ای برید یکی دو خط هست که باید تو ترمینال بزنید و تمام! همه چی دانلود و نصب میشه...
\

آیا واسه مینت هم باید کدکت نصب بشه ؟!
کدک های موزیک روی مینت نصب هست یا نه ...

کدوم نسخه رو دانلود کنم ... ( چی همه سرور داره: ایول) ... دی وی دی یا سی دی << ...
امکان نصب روی فلش 4 گیگ رو هم داره یا نه؟

-------
امکان دانلود آفلاین کدک برای اوبوتو نیست ...
مثلا مثل فایرفاکس که یک فایل واسه دانلود می‌زاره و توی اوبوتو اجرا می‌کنیم ...
دانلود برنامه ای برای اجرای موزیک ....

thelastblack
18-09-2011, 08:30
مينت همه رو داره؛ حتي vlc
بهتره دي وي دي رو دانلود كنيد؛
روي فلش هم نصب ميشه؛
در ضمن ميتونيد آريوس رو هم امتحان كنيد؛ توزيع خوبيه و توسط يه ايراني ساخته شده؛ اسمش arios ‎هست

milad_gta
18-09-2011, 08:59
بچه ها من چند وقت پیش رفتم ubuntu 11.04 لودش خیلی کند بود ( از لودینگ تا ورود ) برا شما مشکلی نداره ؟

danial_848
18-09-2011, 10:00
بچه ها من چند وقت پیش رفتم ubuntu 11.04 لودش خیلی کند بود ( از لودینگ تا ورود ) برا شما مشکلی نداره ؟؟
از Gnome Shell استفاده می‌کنید یا شل مخصوص اوبونتو؟

tajrobenik
18-09-2011, 16:46
...............
سی دی ... ای وجود نداره که داخلش نرم افزار های لینوکس باشه ... و آرشیو بندی باشه تا بشه به طور آفلاین از اون ها استفاده کرد ...

thelastblack
18-09-2011, 17:36
میتونید دی وی دی های حاوی تمام نرم افزار های موجود در مخازن توزیع های معروف رو از فروشگاه های اینترنتی بخرید.... اسم نمیبرم! این ها رو میشه آفلاین راحت نصب کرد.
بگردید راحت پیدا میشن...

tajrobenik
18-09-2011, 19:53
میتونید دی وی دی های حاوی تمام نرم افزار های موجود در مخازن توزیع های معروف رو از فروشگاه های اینترنتی بخرید.... اسم نمیبرم! این ها رو میشه آفلاین راحت نصب کرد.
بگردید راحت پیدا میشن...
...
دانلود چی ؟!
این همه توزیع تو اینترنت واسه دانلود هست ... اما مجموعه نرم افزارش نیست !!!!!!؟

Amir Varasteh
18-09-2011, 23:43
...
دانلود چی ؟!

مجموعه نرم افزاراش رو باید بخری.

سرچ کن گوگل فروشگاههای لینوکس هستن که داخل ایرانن و اینا رو میفروشن.

a.toraby
18-09-2011, 23:54
...
دانلود چی ؟!

من توصیه نمیکنم بخری. اگر خریدی هم امیدوار نباش همش رو بتونی نصب کنی و بدون مشکل استفاده کنی. مسئله dependency ها مشکل ساز میشه برات. یه مشکل توزیع های لینوکس اینه که یه نرم افزار جدید که میخوای نصب کنی library های مورد نیازش همراش نیست. و در موارد زیادی لازم میشه که اونها رو جداگانه نصب کنی. البته این خودش یک مزیت هم هست. مزیتش اینه که حجم بسته های نرم افزاری کاهش پیدا میکنه.
به همین دلیل فکر میکنم با وجود داشتن مجموعه نرم افزاری باز هم به دانلود نیاز پیدا خواهی کرد!

Amir Varasteh
19-09-2011, 02:48
علاوه بر صحبتهای a.toraby ، مشکل دیگه اینه که نرم افزارها و Package ها دائما در حال Update شدن هستن. بنابراین پکیجی که کلی پولش رو دادی خیلی زود قدیمی میشه.

milad_gta
19-09-2011, 03:23
از گنوم استفاده میکنم .

اون یکی مشکل رو اطلاع ندارید چرا رخ میده ؟

.......

چرا ! مجموعه هاش هم تو نت بگردی پیدا میشه ، ولی مشکلاتی که داره رو دوستان گفتن ، مگه چقدر نرم افزار میخواید نصب کنید !؟ فکر کنم تو هر حیطه کاری 1 مورد از بهترین کفایت کنه !؟ بعد میتونید با APTonCD ازش پشتیبان بگیرید و ...

tajrobenik
19-09-2011, 11:16
............
این همه توزیع هست که هر چند وقت ی آپدیت می شن ...
خوب در مورد این سی دی و مجموعه نرم افزار هم می‌تونه همین طور باشه ...
و نرم افزار های داخل سی دی رو شرکت جمع آوری کننده آپدیت کن ه ....

من که تازه دارم توزیع های مخلف لینوکس رو امتحان می‌کنم :::: حدود بیست توزیع مختلف رو با لینک مستقیم و سرور قدرت مند دانلود می‌کنم !!!!

خوب این همه سرور توزیع های لینوکس هست !
نمی شه یک سرور باشه که که نرم افزار های مختلف ... رو جمع آوری کرده باشه و داشته باشه !

اما این موردی که می‌گین مگه چند نرم افزار می خوام استفاده کنم ...
فرض کنید واسه چند سیستم می‌خوام که هر کدوم چند تا نرم افزار می‌خوان ...
خودم می‌تونم سی دی پک نرم افزار رو دانلود کنم ( جهت آپدیت ) اما این سیستم هایی که می‌خوام لینوکس روشون نصب کنم نه !

imanpod
20-09-2011, 12:55
دوستان من چند وقت پیش یه اوبونتوی 10.04 کنار ویندوز 7 نصب کردم . حالا میخوام پاکش کنم و متاسفانه یادم نیست چجوری نصب کردم ولی یادمه یه گزینه داشت که کنار ویندوز نصب بشه ، منم اونو زدم . اینم یه عکس از صفحه بالا اومدن سیستم و انتخاب بین اوبونتو و ویندوز :

یه گزینه توی add remove ویندوز 7 بود که زدم اوبونتو آنیستال شد ولی بازم موقع بالا اومدن سیستم این صفحه ی بالا رو نشون میده و اوبونتو هم پاک نشده و سر جاشه . لطفا کمک کنید پاکش کنم . چون نزدیک 40 گیگ از درایو آخرم رو به اوبونتو اختصاص داده و من الان به اون 40 گیگ نیاز دارم .

starless_90
20-09-2011, 13:28
1.من اوبونتوی 10.10 رو نصب کردم اما فرمتهای مختلف تصویری و صوتی رو پخش نمیکنه و حتی وقتی pluginهاش رو هم خودش از اینترنت میگیره بازهم قادر به پخش فایلهای صوتی و تصویری نیستم برای حل این مشکل باید چه کارکنم؟
2. open suse 11.2 نصب کرده بودم با محیط کا دی ای اما درایوهام که با فمت ان تی اف اس بودن رو شناسایی نمیکرد بابت اون کسی بهم اطلاعاتی میده؟
برای پاک کردن اوبونتو هم من درایو هاش رو فرمت میکردم و با فیکس ام بی آر ویندوز لودر رو درست میکردم.

IP007
20-09-2011, 19:42
دوستان من چند وقت پیش یه اوبونتوی 10.04 کنار ویندوز 7 نصب کردم . حالا میخوام پاکش کنم و متاسفانه یادم نیست چجوری نصب کردم ولی یادمه یه گزینه داشت که کنار ویندوز نصب بشه ، منم اونو زدم . اینم یه عکس از صفحه بالا اومدن سیستم و انتخاب بین اوبونتو و ویندوز :

یه گزینه توی add remove ویندوز 7 بود که زدم اوبونتو آنیستال شد ولی بازم موقع بالا اومدن سیستم این صفحه ی بالا رو نشون میده و اوبونتو هم پاک نشده و سر جاشه . لطفا کمک کنید پاکش کنم . چون نزدیک 40 گیگ از درایو آخرم رو به اوبونتو اختصاص داده و من الان به اون 40 گیگ نیاز دارم .

اگر زدین در کنار ویندوز نصب شه، احتمالا به عنوان یه برنامه میشناستش ویندوز
پس به کنترلپنل و قسمت uninstall programs برید و مثل یه برنامه ی معمولی پاکش کنید :46:

---------- Post added at 08:42 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

1.من اوبونتوی 10.10 رو نصب کردم اما فرمتهای مختلف تصویری و صوتی رو پخش نمیکنه و حتی وقتی pluginهاش رو هم خودش از اینترنت میگیره بازهم قادر به پخش فایلهای صوتی و تصویری نیستم برای حل این مشکل باید چه کارکنم؟
2. open suse 11.2 نصب کرده بودم با محیط کا دی ای اما درایوهام که با فمت ان تی اف اس بودن رو شناسایی نمیکرد بابت اون کسی بهم اطلاعاتی میده؟
برای پاک کردن اوبونتو هم من درایو هاش رو فرمت میکردم و با فیکس ام بی آر ویندوز لودر رو درست میکردم.

1- برنامه ی VLC رو نصب کنین، بیشتر plug-in ها رو نصب میکنه ، دستور نصب :

2- میشه یه عکس از محیط فایل منیجرتون بدین؟

milad_gta
20-09-2011, 19:46
بچه ها من چند وقت پیش رفتم ubuntu 11.04 لودش خیلی کند بود ( از لودینگ تا ورود ) برا شما مشکلی نداره ؟

کسی نظری نداشت !؟

thelastblack
20-09-2011, 20:55
............
این همه توزیع هست که هر چند وقت ی آپدیت می شن ...
خوب در مورد این سی دی و مجموعه نرم افزار هم می‌تونه همین طور باشه ...
و نرم افزار های داخل سی دی رو شرکت جمع آوری کننده آپدیت کن ه ....

من که تازه دارم توزیع های مخلف لینوکس رو امتحان می‌کنم :::: حدود بیست توزیع مختلف رو با لینک مستقیم و سرور قدرت مند دانلود می‌کنم !!!!

خوب این همه سرور توزیع های لینوکس هست !
نمی شه یک سرور باشه که که نرم افزار های مختلف ... رو جمع آوری کرده باشه و داشته باشه !

اما این موردی که می‌گین مگه چند نرم افزار می خوام استفاده کنم ...
فرض کنید واسه چند سیستم می‌خوام که هر کدوم چند تا نرم افزار می‌خوان ...
خودم می‌تونم سی دی پک نرم افزار رو دانلود کنم ( جهت آپدیت ) اما این سیستم هایی که می‌خوام لینوکس روشون نصب کنم نه !

شما میتونید تمام نرم افزار هایی که میخواید رو رو سیستم خودتون دانلود کنید. بعد با APTonCD از اونها یه image بگیرید(خودش با فرمت iso درست میکنه) اونا رو روی CD,DVD رایت کنید. بعد اینا رو توی دستگاه ها بزارید و هرکدوم که نیاز هست رو نصب کنید.... فکر نمیکنم مشکلی وجود داشته باشه...

روش هایی زیادی برای این کار هست. من معمولا این کار رو میکنم(البته اگه DVD ویندوز دارید):
اول یه CD اوبونتو بزارید سیستم رو باهاش بوت کنید. بعد از توی اوبونتو درایو لینوکس رو پاک کنید. برای این کار لازم نیست وارد نصب شین. از توی منوها گزینه‌ی GParted رو اجرا کنید. از همون جا فضای خالی ایجاد شده رو به یه درایو دیگه‌ی ویندوز منتقل کنید یا درایو جدید بسازید. بعدش ریستارت کنید و سیستم رو با DVD ویندوز بوت کنید. تو صفحه ای که باید روی Install Now کلیک کنید روی گزینه‌ی Repair your computer کلیک کنید. بعدش یه Next بزنید و صفحه‌ی بعدی رو (اگه داره) cancel کنید. حالا گزینه‌‌ی آخر(Command Prompt) رو بیارید و اینا رو توش بزنید:

البته پیشنهاد می‌کنم اولین بار فقط دستور اول رو اجرا کنید و خارج شید اگه ویندوز اومد که هیچ اگه نیومد برید دوباره هر دو دستور رو بزنید....

tajrobenik
20-09-2011, 22:14
از نظر من ضعف بزرگی هست که ... مجموعه نرم افزار نداره و تو نت واسه دانلود نذاشتن ...

IP007
20-09-2011, 23:12
از نظر من ضعف بزرگی هست که ... مجموعه نرم افزار نداره و تو نت واسه دانلود نذاشتن ...

منظورتون چیه؟ مجموعه نرمافزاری مثل King یا Lord میخواین؟!:31:
تو نت واسه دانلود نذاشتن؟! پس میشه بگید ما چطوری از نرم افزارا استفاده میکنیم؟:20:

starless_90
21-09-2011, 08:55
2- میشه یه عکس از محیط فایل منیجرتون بدین؟[/QUOTE]
چه جوری اینکارو بکنم؟
من در مورد اوبونتو واقعا مبتدی هستم.

tajrobenik
21-09-2011, 09:30
منظورتون چیه؟ مجموعه نرمافزاری مثل King یا Lord میخواین؟!:31:
تو نت واسه دانلود نذاشتن؟! پس میشه بگید ما چطوری از نرم افزارا استفاده میکنیم؟:20:
........
تو اینترنت یا حداقل تو سایت های ایرانی ... واسه دانلود ... یک سرچی بزنید می‌بینید کلی سایت هست که داره نرم افزار ها ی ویندوز رو می‌زاره تو سایتش ...
اما در مورد لینوکس که همچین چیزی من ندیدم !
شایدم باشه ...

اگرم نیست «: دلیل نمی‌شه کلا : مزایای داشتن مجموعه نرم افزار رو ببرید زیر سوال !

milad_gta
21-09-2011, 09:35
مجموعه نرم افزار که هست !؟ میخوای پ.خ کنم برا خرید !؟ برا دانلود هم 18 تا DVD نسخه 10.04 لینک داشتم ولی نمیدنم کجاست ، پیدا کردم براتون میزارم ...

خوبی لینوکس این هست که وقتی شما میخواید برنامه ای رو از نت بگیرید ، مطمئنید نسخه شما معتبره ولی تو ویندوز یک برنامه تو کلی سایت هست تو خیلی هاشون کد های مخرب تزریق شده ، حتما باید امضا دیجیتال و هش ها کنترل بشه و ...

البته شما میتونید سورس ها رو دانلود کنید و تو سیستم خودتون داشته باشید و برا توزیع خودتون Compile کنید . همینطور بسته های آماده نصب ( deb ) هم زیاد هستن باید بگردید پیدا کنید .

یکی از مواردی که من رو هم اذیت میکنه همین نرم افزار هست که باید به جنبه های خوبش توجه کرد .

imanpod
21-09-2011, 11:02
روش هایی زیادی برای این کار هست. من معمولا این کار رو میکنم(البته اگه DVD ویندوز دارید):
اول یه CD اوبونتو بزارید سیستم رو باهاش بوت کنید. بعد از توی اوبونتو درایو لینوکس رو پاک کنید. برای این کار لازم نیست وارد نصب شین. از توی منوها گزینه‌ی GParted رو اجرا کنید. از همون جا فضای خالی ایجاد شده رو به یه درایو دیگه‌ی ویندوز منتقل کنید یا درایو جدید بسازید. بعدش ریستارت کنید و سیستم رو با DVD ویندوز بوت کنید. تو صفحه ای که باید روی Install Now کلیک کنید روی گزینه‌ی Repair your computer کلیک کنید. بعدش یه Next بزنید و صفحه‌ی بعدی رو (اگه داره) cancel کنید. حالا گزینه‌‌ی آخر(Command Prompt) رو بیارید و اینا رو توش بزنید:
کد:
bootrec /fixmbr bootrec /rebuildbcd
البته پیشنهاد می‌کنم اولین بار فقط دستور اول رو اجرا کنید و خارج شید اگه ویندوز اومد که هیچ اگه نیومد برید دوباره هر دو دستور رو بزنید.... راه حل ساده تر نداره . میترسم اشتباه کنم درایو c ام رو از دست بدم . این Gparted دقیقا کجاس ؟
منظور شما اینه که cd یا dvd لایو اوبونتو رو بذارم ، سیستم رو باهاش بالا بیارم بعد برم درایو اوبونتوی نصب شده رو delete کنم ؟ یعنی uninstal نداره ؟
حالا تا اینجای کار مشکلی نیست ، من از rebuildbcd و fixmbr میترسم . ممکنه کار نکنه ؟

sin2x=2sinxcosx
21-09-2011, 12:41
سلام
من هر پارتیشن از هاردمو که تو 11.04 باز میکنم یه شورتکات ازش تو سایدبار میاره .
میشه یه کاری کرد که اینارو نیاره ؟
اگه میشه چجوری ؟

thelastblack
21-09-2011, 20:53
دکمه‌ی PrintScreen رو که هرجا بزنید واستون عکس میگیره...

Amir Varasteh
21-09-2011, 22:07
سلام
اگه میشه چجوری ؟
سلام.

این طبیعی هست. چون شما هر وقت پارتیشن Ntfs رو باز میکنی، اون پارتیشن توی لینوکس Mount میشه و بعد اون بغل نمایش داده میشه.

IP007
22-09-2011, 00:19
سلام
اگه میشه چجوری ؟

اگه خودتون به صورت دستی از ترمینال مونت کنین، دیگه اونجا چیزی نمیاد

مثلا یه پوشه بسازین به نام D

mkdir /home/sin2xcosx/D

حالا پارتیشن D رو مونت میکنیم، مثلا sda7 هستش :

sudo mount /dev/sda7 /home/sin2xcosx/D

برای دیدن پارتیشن ها ، از ابزار fdisk میتونین استفاده کنین

sudo fdisk /dev/sda

بعد p رو بزنین نمایش میده

thelastblack
22-09-2011, 17:10
سلام
اگه میشه چجوری ؟
فکر می‌کنم تو compiz می‌تونید تنظیماتش رو دست بزنید.... درست یادم نیست کجا بود....

راه حل ساده تر نداره . میترسم اشتباه کنم درایو c ام رو از دست بدم . این Gparted دقیقا کجاس ؟
منظور شما اینه که cd یا dvd لایو اوبونتو رو بذارم ، سیستم رو باهاش بالا بیارم بعد برم درایو اوبونتوی نصب شده رو delete کنم ؟ یعنی uninstal نداره ؟
حالا تا اینجای کار مشکلی نیست ، من از rebuildbcd و fixmbr میترسم . ممکنه کار نکنه ؟
مگه ویندوز uninstall داره که ubuntu داشته باشه؟ اصلا مگه نرم‌افزار نصب کردید که بخواید با یه uninstall پاک شه؟ سیستم‌عامل نصب کردید ناسلامتی.... البته اگه از توی ویندوز و با wubi نصب می‌کردید می‌شد uninstall کرد...
دقیقا منظورم اینه که درایور رو پاک کنید..... من تا حالا باهاش به مشکل برنخوردم(به جز یه مورد روی لپتاپ vaio که اونم یه مشکل دیگه داشت :دی )... rebuildbcd و fixmbr هم مطمئن هستن....
البته همون جایی که باید Commad Prompt رو اجرا کنید یه گزینه واسه Start-Up Repair داره، اگه اول از اون استفاده کنید بهتره، اگه درست نکرد اون دوتا رو بزنید...

omidbooter
23-09-2011, 19:37
سلام به همه دوستان
من دو نوع ابانتا دارم که یکیش اصل هم هست
میخوام با بوت بیارمش اما نمیدونم تو گزینه های اول که هست هنگام بوت کدوم رو بزنم؟؟؟
یکی رو که نوشته بود start safe mode زدم اما تو لودش گیر میکنه نمیاد
سیستمم هم قویه مشکلی نداره
ممنون

milad_gta
23-09-2011, 20:51
موقع روشن شدن سیستم یک اسکرین نمایش داده میشه که گفته چی رو باید بزنی عموما :

Esc میبره تو انتخاب دستگاه برای بوت شدن
Del میبره توی تنظیمات ٬ که میتونی از اونجا انتخاب کنی کدوم دستگاه اول بوت بشه ٬ میزاری رو CD-ROM یا DVD یا ...
ممکن هم هست تنظیماتت به نحوی باشه اول سعی بشه با CD-Rom بالا بیاد بعد ... و در آخر با هارد که اگر اینطور باشه CD یا Dvd رو بزاری تو دستگاه اتوماتیک با اون بوت میشه ...

اون F8 رو قبل از لودینگ WIN میزنند که وارد Safe mode ویندوز بشن .

reza3600
28-09-2011, 00:04
سلام
کسی میدونه تو ی ابونتوی 11.04 چه طوری میشه به اینترنت وایرلس وصل شد؟
من با کابل وصل میشم ولی با اینکه تیک مربوطه به روشن کردن وایرلس زده شده هیچ مودمی رو نشون نمیده
ممنون

Amir Varasteh
28-09-2011, 01:12
سلام
کسی میدونه تو ی ابونتوی 11.04 چه طوری میشه به اینترنت وایرلس وصل شد؟
من با کابل وصل میشم ولی با اینکه تیک مربوطه به روشن کردن وایرلس زده شده هیچ مودمی رو نشون نمیده
ممنون

geysar
28-09-2011, 09:53
با سلام
برای پخش فایلهای صوتی وتصویری در ابونتو 11.4چیکار کنیم ؟

milad_gta
28-09-2011, 10:26
باید کدک ها رو نصب کنید ، از Software Center برنامه VLC رو نصب کنید اکثر فرمت ها رو پشتیبانی میکنه ...

geysar
29-09-2011, 19:51
با سلام
اقا این vls را نصب کردم ولی حتی یک ام پی تری را هم پخش نمیکنه اشکال از کجاست
نکته دیگر اینکه در مرورگر فایر فاکس بعضی از حرفها به صورت جدا دیده میشوند

thelastblack
30-09-2011, 11:57
شما مطمئنی VLC رو نصب کردی؟ شاید ورژن قدیمی ریختی... دستورات زیر رو اجرا کن:

Amir Varasteh
30-09-2011, 12:59
با سلام
اقا این vls را نصب کردم ولی حتی یک ام پی تری را هم پخش نمیکنه اشکال از کجاست

چه اروری میده؟

H A M A S
30-09-2011, 21:25
چه کلید میانبری برای سویچ بین برنامه های باز هست؟؟
در ضمن یه فولدر فونت توی دایرکتوری home ساختم و فونت های ویندوز رو اونجا \ی کردم
اما فونتهای فارسی توی نت تغییری نکرد.
باید چکار کنم؟

milad_gta
30-09-2011, 22:17
alt+tab

فونت مورد نظر رو باز کنید تو Font viewer رو install کلیک کنید .

geysar
30-09-2011, 22:19
نه نصب شده ودرقسمت نرم افزارهای ویدیویی وتصوصیری هم اسمش اومده
ارور خاصی نمیده فقط اجرا نمیکنه وهیچ حرکتی نمیکنه

باید کدک ها رو نصب کنید
نکنه باید کدی چیزی هم نصب کنم

H A M A S
01-10-2011, 11:34
نه نصب شده ودرقسمت نرم افزارهای ویدیویی وتصوصیری هم اسمش اومده
ارور خاصی نمیده فقط اجرا نمیکنه وهیچ حرکتی نمیکنه

نکنه باید کدی چیزی هم نصب کنم

vlc رو از طریق مخازن ابونتو نصب کردم .mp3 هم پخش میکنه
اما یه کدک کم حجم هست به نام GStreamer extra plugin اونو نصب کنی با نرم افزارهای پیش فرض اوبونتو هم میتونی آهنگ گوش کنی
================================================== ==========================
یه سوال تکراری:
یه نرم افزار با پسوند deb گرفتم.چه طوری نصبش کنم؟؟

K1lou
01-10-2011, 12:18
با سلام
دوستان میشه mint 11 روهمراه با اوبونتو 11.4کنار هم البته همراه ویندوز روی یک سیستم نصب کرد ؟ من الان ویندوز و ابونتوی 11.04 رو دارم
با تشکر

thelastblack
01-10-2011, 14:50
vlc رو از طریق مخازن ابونتو نصب کردم .mp3 هم پخش میکنه
اما یه کدک کم حجم هست به نام GStreamer extra plugin اونو نصب کنی با نرم افزارهای پیش فرض اوبونتو هم میتونی آهنگ گوش کنی
================================================== ==========================
یه سوال تکراری:
یه نرم افزار با پسوند deb گرفتم.چه طوری نصبش کنم؟؟
deb رو هم میتونی روش دوبارکلیک کنی نصب شه هم میتونی از این دستور استفاده کنی:

با سلام
دوستان میشه mint 11 روهمراه با اوبونتو 11.4کنار هم البته همراه ویندوز روی یک سیستم نصب کرد ؟ من الان ویندوز و ابونتوی 11.04 رو دارم
با تشکر
بله، میشه.... اگه اوبونتو رو با wubi ریختین که مشکلی نیست به صورت عادی مینت رو نصب کنید و میتونید اوبونتو رو تو bootloader ویندوز داشته باشید. ولی اگه هم عادی ریختین فکر کنم مینت خودش اوبونتو رو میشناسه و کنارش نصب میشه..... بازم یه سرچ کنین مطمئن تره(یا یکی که کار کرده جواب بده)

H A M A S
01-10-2011, 15:48
مشکل حل شد...
حذف شود..

H A M A S
07-10-2011, 06:17
سلام.
یه ide خوب که بهشه باهاش کدهای c++ رو کامپایل کرد رو سراغ دارید؟؟

danial_848
07-10-2011, 08:44
سلام.
یه ide خوب که بهشه باهاش کدهای c++ رو کامپایل کرد رو سراغ دارید؟؟

CHAPTER
08-10-2011, 22:03
دوستان Ubuntu 11.10 کی ریلیز میشه

milad_gta
08-10-2011, 22:45
8 روز دیگه ... ( البته شایعاتی مبنی بر اینکه 13 اکتبر انتشار پیدا کنه هست ) ولی روزشمار ابونتو 8 رو نشون میده .

reza_3722
09-10-2011, 16:30
دوستان من امروز 11.04 ubuntu رو بطور مجازی رو سیستمم نصب کردم
تنها تجربه ای که از linux داشتم سی دی های لایو knoppix بود. خلاصه تازه کاریم تو این زمینه، ما رو دریابید :10:
من موقع نصب زبان صفحه کلید رو روی persian گذاشتم و همون موقع هم language pack رو دانلود و نصب کرد
اما حالا نمیدونم چرا دکمه های close & minimize & ... رفتن سمت چپ!
چجوری میشه آورد راست؟

Amir Varasteh
09-10-2011, 16:52
دوستان من امروز 11.04 ubuntu رو بطور مجازی رو سیستمم نصب کردم
تنها تجربه ای که از linux داشتم سی دی های لایو knoppix بود. خلاصه تازه کاریم تو این زمینه، ما رو دریابید :10:
من موقع نصب زبان صفحه کلید رو روی persian گذاشتم و همون موقع هم language pack رو دانلود و نصب کرد
اما حالا نمیدونم چرا دکمه های close & minimize & ... رفتن سمت چپ!
چجوری میشه آورد راست؟
سلام.

راهنمای زیر رو ببین: