PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24

nightmare
25-03-2011, 22:22
ااا چرا من همیشه اینو نوت بوک می خوندم:20: به هر حال اونم نسخه ی 64 بیتی نداره. ممنون

به صورت آماده مثل یک فایل ISO نداره. اما با مطالعه این مقاله می‌تونید 64 بیتش رو نصب کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mahdiooo
26-03-2011, 15:27
سلام
دوستان ابونتو 10.10 رو میخوام نصب کنم سیستم من ddr3 هست و cpu amd هست باید نسخه 32 بیتی نصب کنم یا 64 بیتی ؟
در ضمن محدودیت داره 32 بیتی باشه یا 64 بیتی برای amd چون خودم دوست دارم 32 بیتی باشه اگر ممکنه راهنمایی کنید ؟
در ضمن نسخه کامل رو باید دان کنم یا نسخه ساده رو ؟
اگر ممکنه سریعتر راهنمایی کنید

rootnt
26-03-2011, 16:31
پردازنده های جدید معمولا ۶۴ بیتی هستن
اگر رم بالای ۳ گیگ داری هم شدیدا توصیه می کنم ۶۴ بیتی نصب کنی
کلا ۶۴ بیتی بهتره
اصلا چرا دوست دارید ۳۲ بیتی باشه؟ تو کار فرقی نمی کنه

mahdiooo
26-03-2011, 16:38
پردازنده های جدید معمولا ۶۴ بیتی هستن
اگر رم بالای ۳ گیگ داری هم شدیدا توصیه می کنم ۶۴ بیتی نصب کنی
کلا ۶۴ بیتی بهتره
اصلا چرا دوست دارید ۳۲ بیتی باشه؟ تو کار فرقی نمی کنه
نه چون همیشه 32 بیتی کار کردم برای همون میگم
کمتر زور روی سیستم بیاد
در ضمن رم من 2 گیگ هست مارک ژل اصلی هست
حالا کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟
در ضمن این ورژن 64 بیتی و 32 بیتی برای سی پی یو ای ام دی و اینتل فرق میکنه یا نه همه یکی هستند و فرقی نمیکنه ساپورت میشن ؟
در ضمن نسخه کامل رو باید دان کنم یا نسخه ساده رو ؟
اگر ممکنه همه موارد گفتم راهنمایی کنید
rootnt
26-03-2011, 17:26
کلا توی آدرس دهی 64 بیتی استفاده از حافظه سیستم بهینه تر هستش و این ذهنیت شما اشتباهه به نظرمن
هیچ فرقی نمی کنه تازه پردازش ۳۲ بیتی به نظرم بزودی از دور خارج می شه
بازم هیچ مشکلی نداره، خودم چند ساله فقط سیستم عامل ۶۴ بیتی دارم و تو ساپورت نرم افزاری هیچ مشکلی ندارم
شاید تو بعضی نرم افزارهای خیلی خاص و انحصاری مثل فلش
که اونم با شبیه سازهای ۳۲ بیتی حل شده
در مورد توزیع اوبونتو هم من خبر ندارم چطوریه اما تا اونجایی که می دونم یه نوع بیشتر نیست و ساده و کامل نداره
شایدم منظورتون cd یا dvd هست که باید بگم به خودتون بستگی داره
فرقشون اینه که بسته ها و برنامه های بیشتری توی نسخه دی وی دی هست
اگر اینترنت خوبی نداری نسخه dvd رو بگیر

mahdiooo
27-03-2011, 10:17
عزیز برای این لینوکس چقدر حجم لازمه براش در نظر بگیریم ؟
در ضمن باید ntfs باشه یا مهم نیت هر چی بود ؟
باید درایو مخصوص باشه یا نه همون درایو ویندوز هم کفایت میکنه ؟

thelastblack
27-03-2011, 15:43
واسه نصب که 5 گیگ هم کافیه ولی معمولا 20 گیگ خوبه، هرچی که بیشتر بهتر!
ntfs نمیشه باید سیستم فایل ext4 داشته باشی(یا هرچی که لینوکست ساپورت کنه، ولی معمولش ext4 هست)
وقتی سیستم فایل عوض شه پس نمیشه تو درایو ویندوز نصبش کرد، باید یه تیکه از هارد رو جدا کنی بزاری واسه لینوکس

ولی اوبونتو رو میشه تو ویندوز مثل یه برنامه نصب کرد، خیلی هم ساده نصب میشه دیگه جدا کردن هارد هم نمیخواد
از برنامه wubi واسه این کار استفاده میشه که تو خود فایل ایمج اوبونتو هست، کافیه سی دی رو داخل دستگاه بزاری و wubi رو از تو سی دی اجرا کنی..
این هم اطلاعات بیشتر در مورد wubi :

---------- Post added at 04:43 PM ---------- Previous post was at 04:39 PM ----------

کلا توی آدرس دهی 64 بیتی استفاده از حافظه سیستم بهینه تر هستش و این ذهنیت شما اشتباهه به نظرمن
هیچ فرقی نمی کنه تازه پردازش ۳۲ بیتی به نظرم بزودی از دور خارج می شه
بازم هیچ مشکلی نداره، خودم چند ساله فقط سیستم عامل ۶۴ بیتی دارم و تو ساپورت نرم افزاری هیچ مشکلی ندارم
شاید تو بعضی نرم افزارهای خیلی خاص و انحصاری مثل فلش
که اونم با شبیه سازهای ۳۲ بیتی حل شده
در مورد توزیع اوبونتو هم من خبر ندارم چطوریه اما تا اونجایی که می دونم یه نوع بیشتر نیست و ساده و کامل نداره
شایدم منظورتون cd یا dvd هست که باید بگم به خودتون بستگی داره
فرقشون اینه که بسته ها و برنامه های بیشتری توی نسخه دی وی دی هست
اگر اینترنت خوبی نداری نسخه dvd رو بگیر
البته باید در مورد dvd بگم که طبق گفته ی سایت اوبونتو، نسخه ی dvd زبان های بیشتری رو داره برای کاربر عادی همون cd بهتره... اینم منبع:

اینم متن انگلیسیش:

Don't be confused, even though DVDs can hold far more data than the typical Ubuntu CD, the main benefit of the DVD downloads is to get access to all of the available language packs. Most people will be fine with the standard CD installer. There are fewer download locations for the DVD images and this list is updated less frequently than for the CD images.

mahdiooo
27-03-2011, 23:48
سلام دوستان من ابونتو 10.10 رو دانلود کردم وقتی سی دی رو میزارم اروری میده و موقعی هم میخوام نصب کنم یک اروری میده دوستان بگید روش نصبش چه جوریه ما که گیر کردیم

nightmare
27-03-2011, 23:53
سلام دوستان من ابونتو 10.10 رو دانلود کردم وقتی سی دی رو میزارم اروری میده و موقعی هم میخوام نصب کنم یک اروری میده دوستان بگید روش نصبش چه جوریه ما که گیر کردیم

سلام.
دوست خوبم هر چقدر کامل‌تر توضیح بدید، بهتر میشه راهنمایی‌ کرد.

متن و پیغام ارورهایی که میده چی هست؟

در مورد نصب هم کافیه در گوگل آموزش نصب اوبونتو رو سرچ کنید.

mahdiooo
28-03-2011, 00:34
سلام.
دوست خوبم هر چقدر کامل‌تر توضیح بدید، بهتر میشه راهنمایی‌ کرد.

متن و پیغام ارورهایی که میده چی هست؟

در مورد نصب هم کافیه در گوگل آموزش نصب اوبونتو رو سرچ کنید.
عزیز من اومدم نصبش کنم نصب نشد و حالا که درایوی رو که آدرس دادم اونجا نصب کنه رو تست کردم حجمش از 40 گیگ شده 20 گیگ 20 تاش کم شده در صورتی من نصبش نکردم حالا این 20 تا رو چه جوری باید برگردونم ؟
در ضمن این پیام که میزارم یعنی کل هارد رو پاک کنه یا نه فقط همون درایو رو پاک میکنه ؟
erase and use entire disk

nightmare
28-03-2011, 00:56
عزیز من اومدم نصبش کنم نصب نشد و حالا که درایوی رو که آدرس دادم اونجا نصب کنه رو تست کردم حجمش از 40 گیگ شده 20 گیگ 20 تاش کم شده در صورتی من نصبش نکردم حالا این 20 تا رو چه جوری باید برگردونم ؟
در ضمن این پیام که میزارم یعنی کل هارد رو پاک کنه یا نه فقط همون درایو رو پاک میکنه ؟
erase and use entire disk

erase and use entire disk کل هارد شما رو پاک می‌کنه و اوبونتو رو نصب میکنه.

احتمالاً شما یه فضای ۲۰ گیگی از اون پارتیشن رو جدا کردین.

بزارید یه مثال بزنم. فرض کنیم هارد شما SATA هست و فقط یه هارد دارید که توشم ویندوز نصبه.
حالا میخواید اوبونتو رو کنار ویندوز توی اون هارد نصب کنید.
اولین چیزی که نیاز دارید اینه که توی اون هارد یه فضای خالی (یعنی کاملاً خالی و بدون پارتیشن) داشته باشید. چون اوبونتو توی پارتیشن‌های خالیه ویندوز نصب نمیشه و پارتیشن‌های مخصوص خودش رو داره.

بنابر مثال، وقتی شما گزینه نصب manuall رو انتخاب کنید، یه لیستی شبیه لیست زیر دارید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید sda منظور هارد ساتای شماست و حرف a یعنی این اولین هارد شماست (در صورتی که هارد دوم داشته باشید اون میشه b ـ)
sda1 یعنی اولین پارتیشنی که روی هاردتون دارید و فرمتش ntfs هست. این پارتیشن می‌تونه همون درایو C ویندوزتون باشه. (به سایزش دقت کنید)
sda2 هم با توجه به اینکه ntfs هست، میتونه پارتیشن دوم یا مثلاً درایو D ویندوز باشه.

اما برای نصب اوبونتو، باید روی free space کلیک کنید و Add بزنید تا پارتیشن اون رو بسازید. بسته به اینکه چه مقدار فضا در free space دارید مقدار پارتیشن اوبونتو رو تعیین کنید و تقریباً 1 یا 2 گیگ هم برای فضای Swap در نظر بگیرید.
mount point پارتیشن نصب اوبونتو باید علامت / باشه. نوع اون رو هم در قسمت Use As میتونی روی Ext4 تنظیم کنید.
بعد از اینکه پارتیشن ریشه ( / ) رو ساختید، دوباره روی free space دکمه‌ی Add رو بزنید تا فضای swap هم ایجاد کنید. (توی قسمت mount point گزینه swap area ـ )

بعدش هم دکمه‌ی install رو میزنید تا نصب شروع بشه.

mahdiooo
28-03-2011, 01:02
erase and use entire disk کل هارد شما رو پاک می‌کنه و اوبونتو رو نصب میکنه.

احتمالاً شما یه فضای ۲۰ گیگی از اون پارتیشن رو جدا کردین.

بزارید یه مثال بزنم. فرض کنیم هارد شما SATA هست و فقط یه هارد دارید که توشم ویندوز نصبه.
حالا میخواید اوبونتو رو کنار ویندوز توی اون هارد نصب کنید.
اولین چیزی که نیاز دارید اینه که توی اون هارد یه فضای خالی (یعنی کاملاً خالی و بدون پارتیشن) داشته باشید. چون اوبونتو توی پارتیشن‌های خالیه ویندوز نصب نمیشه و پارتیشن‌های مخصوص خودش رو داره.

بنابر مثال، وقتی شما گزینه نصب manuall رو انتخاب کنید، یه لیستی شبیه لیست زیر دارید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید sda منظور هارد ساتای شماست و حرف a یعنی این اولین هارد شماست (در صورتی که هارد دوم داشته باشید اون میشه b ـ)
sda1 یعنی اولین پارتیشنی که روی هاردتون دارید و فرمتش ntfs هست. این پارتیشن می‌تونه همون درایو C ویندوزتون باشه. (به سایزش دقت کنید)
sda2 هم با توجه به اینکه ntfs هست، میتونه پارتیشن دوم یا مثلاً درایو D ویندوز باشه.

اما برای نصب اوبونتو، باید روی free space کلیک کنید و Add بزنید تا پارتیشن اون رو بسازید. بسته به اینکه چه مقدار فضا در free space دارید مقدار پارتیشن اوبونتو رو تعیین کنید و تقریباً 1 یا 2 گیگ هم برای فضای Swap در نظر بگیرید.
mount point پارتیشن نصب اوبونتو باید علامت / باشه. نوع اون رو هم در قسمت Use As میتونی روی Ext4 تنظیم کنید.
بعد از اینکه پارتیشن ریشه ( / ) رو ساختید، دوباره روی free space دکمه‌ی Add رو بزنید تا فضای swap هم ایجاد کنید. (توی قسمت mount point گزینه swap area ـ )

بعدش هم دکمه‌ی install رو میزنید تا نصب شروع بشه.
متوجه شدم حالا که ابونتو نصب نشده و این درایوی که دادم هم اینجوری شده باید چه کار کنم اون 20 گیگ برگرده ؟
در ضمن میخوام ابونتو رو نصب کنم دیگه نصب نمیکنه باید چه کار کنم خیلی گیر کردم

nightmare
28-03-2011, 01:16
متوجه شدم حالا که ابونتو نصب نشده و این درایوی که دادم هم اینجوری شده باید چه کار کنم اون 20 گیگ برگرده ؟
در ضمن میخوام ابونتو رو نصب کنم دیگه نصب نمیکنه باید چه کار کنم خیلی گیر کردم

عزیز ناراحت نشی اما خیلی کم توضیح میدی، مثلاً اینکه میگی نصب نمیکنه، خودش می‌تونه یه دنیا دلیل داشته باشه.
من که همینطوری نمیدونم چه پیغامی میده که نصب نمیکنه :20:

نگران اون ۲۰ گیگ نباش. اگر توی ویندوز هستی، از Start Menu برو توی Run ( یا کلید ویندوز رو نگه دار بعد R رو بزن).

توی Run تایپ کن diskmgmt.msc و Enter کن.

برنامه Disk management ویندوز باز میشه و لیست تمام درایو‌ها و پارتیشن‌ها میاد. اونایی که مطمئنی پارتیشن ویندوزت هستن که هیچی. اما پارتیشن‌های دیگه‌یی که ایجاد شده (همین ۲۰ گیگ آخری) رو اونجا میتونی پیدا کنی و کلیک راست بزنی و Delete ـ .

اگرم اصلا ویندوز نداری، فکر می‌کنم داخل خود سی دی لایو اوبونتو، یه برنامه هست به اسم Gparted .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداونو اجرا کن و پارتیشن ۲۰ گیگی که ایجاد شده رو حذف کن. مراقب باش پارتیشن‌های دیگه رو پاک نکنی منو نفرین کنی :31:

mahdiooo
28-03-2011, 01:52
عزیز ناراحت نشی اما خیلی کم توضیح میدی، مثلاً اینکه میگی نصب نمیکنه، خودش می‌تونه یه دنیا دلیل داشته باشه.
من که همینطوری نمیدونم چه پیغامی میده که نصب نمیکنه :20:

نگران اون ۲۰ گیگ نباش. اگر توی ویندوز هستی، از Start Menu برو توی Run ( یا کلید ویندوز رو نگه دار بعد R رو بزن).

توی Run تایپ کن diskmgmt.msc و Enter کن.

برنامه Disk management ویندوز باز میشه و لیست تمام درایو‌ها و پارتیشن‌ها میاد. اونایی که مطمئنی پارتیشن ویندوزت هستن که هیچی. اما پارتیشن‌های دیگه‌یی که ایجاد شده (همین ۲۰ گیگ آخری) رو اونجا میتونی پیدا کنی و کلیک راست بزنی و Delete ـ .

اگرم اصلا ویندوز نداری، فکر می‌کنم داخل خود سی دی لایو اوبونتو، یه برنامه هست به اسم Gparted .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداونو اجرا کن و پارتیشن ۲۰ گیگی که ایجاد شده رو حذف کن. مراقب باش پارتیشن‌های دیگه رو پاک نکنی منو نفرین کنی :31:
سلام
دوست من این کاری گفتید کردم و درایو اصلی رو پیدا کردم دیلت کردم همه درایوهام پاک شد به غیر از ویندوز و یک درایو نرم افزارم بقیه پاک شد راهی برای بازگردوندن درایوهام نیست ؟
اگر هست کمک کنید

nightmare
28-03-2011, 02:38
سلام
دوست من این کاری گفتید کردم و درایو اصلی رو پیدا کردم دیلت کردم همه درایوهام پاک شد به غیر از ویندوز و یک درایو نرم افزارم بقیه پاک شد راهی برای بازگردوندن درایوهام نیست ؟
اگر هست کمک کنید

... !

برنامه برای بازگردانی پارتیشن‌هایی که حذف شدن هست. فقط دیگه با هیچ ابزاری به پارتیشن‌ها دست نزن که امکان برگشتنشون بره بالاتر.

TestDisk نرم‌افزار اُپن سورس و قابل استفاده در تمام سیستم‌عامل‌هاست. اما کار باهاش یکم مهارت میخواد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپیشنهادم به شما نرم‌افزار EASEUS Partition Recovery هست که اونم رایگانه ولی تحت ویندوز اجرا میشه.

لینک دانلود (8.3 مگابایت) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراهنمای تصویری برنامه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر به امید خدا پارتیشن‌هات برگشت،
اکیداً بهت توصیه میکنم قبل از نصب لینوکس راهنما‌ها و آموزش‌های نصبش رو تا حدودی که مسلط بشی بخونی.

بعدش برنامه VirtualBox رو در ویندوز نصب کن و لینوکس رو به صورت مجازی توش بریز. حسابی تمرین کن. میتونی اول ویندوز بریز بعد لینوکس که شبیه موقعیت فعلی خودت بشه.
آموزش و لینک دانلودش هم سرچ کنی زیاده.

واقعاً ناراحت شدم. امیدوارم پارتیشن‌هات برگرده. :10:

مهندس الهه
28-03-2011, 04:09
سلام

چجوری میتونم از دی وی دی اوبونتو استفاده کنم ؟
به جای نصب پکیجها از اینترنت از دی وی دی نصب کنم

مثلا این دستور رو که میزنم
sudo apt-get install wine
از اینترنت برنامه رو دانلود میکنه
چجوری میشه از تو دی وی دی نصب کرد این برنامه ها رو ؟
اوبونتوم هم 10.10 هستش

nightmare
28-03-2011, 04:39
سلام

اوبونتوم هم 10.10 هستش

البته باید در مورد dvd بگم که طبق گفته ی سایت اوبونتو، نسخه ی dvd زبان های بیشتری رو داره. برای کاربر عادی همون cd بهتره... اینم منبع:

اینم متن انگلیسیش:

Don't be confused, even though DVDs can hold far more data than the typical Ubuntu CD, the main benefit of the DVD downloads is to get access to all of the available language packs. Most people will be fine with the standard CD installer. There are fewer download locations for the DVD images and this list is updated less frequently than for the CD images.

+

mohsen0000000000
28-03-2011, 08:13
سلام دوستان عزيز.خيلي معذرت ميخوام كه پريدم وسط تاپيكهاي شما.
من تو نصب ابونتو10.10 مشكل دارم.وقتي ميرم تو محيط نصب و اينيستال رو ميزنم بعد از چند دقيقه كه نقطه ها همش قرمز ميمونه سيستم هنگ ميكنه.
.رم من 256 وسي پي يوم2.6سلرون و فضاي خالي 28 گيگ.البته ابونتو 8.4 رو راحت نصب ميكنم
خواهش ميكنم كمك كنيد.
ممنون

taia
28-03-2011, 09:23
سلام

اوبونتوم هم 10.10 هستش

در تکمیل صحبت بالای دوستم،

خیلی ها فکر می کنند اوبونتو هم مانند دبیان هست، در صورتی که اینطور نیست، و بر خلاف دبیان که در چند دی وی دی بسته هاش رو ارائه می کنه، اوبونتو همچین کاری انجام نمی ده و سی دی و دی وی دی اوبونتو در واقع همون سی دی و دی وی دی اول دبیان هست با پکیج های کمتر.
در ضمن این رو هم بگم، سی دی های تکمیلی مانند هما، فقط شامل بسته های معروف و مورد استفاده ی کاربران عادی هستند، و گرنه توجه به اینکه بسته های دبیان (که اوبونتو هم اونها رو مورد استفاده قرار می ده با تغییرات) در 8 دی وی دی ارائه میشه! که خوب کمی حساب و ضرب و جمع و البته با یک کمی این طرف و آن طرف میشه حدود 23 24 گیگ بسته نرم افزاری.
بنابراین فکر نکنید که در اون دی وی دی اوبونتو همه چیز است! کما اینکه دوستمون نقل قولی هم از سایت اوبونتو کردند که فقط بسته های زبان ها رو داره.

هنوز هم داشتن اینترنت شرط لازم هست به نظر من، و البته دیگه در دنیای امروز داشتن اینترنت با سرعت مناسب فکر کنم از داشتن یک کامپیوتر مناسب ضروری تر هست! وقتی الان یخچال و گاز و ماشین لباسشویی هم به اینترنت وصل میشن!! :46:

سلام دوستان عزيز.خيلي معذرت ميخوام كه پريدم وسط تاپيكهاي شما.
من تو نصب ابونتو10.10 مشكل دارم.وقتي ميرم تو محيط نصب و اينيستال رو ميزنم بعد از چند دقيقه كه نقطه ها همش قرمز ميمونه سيستم هنگ ميكنه.
.رم من 256 وسي پي يوم2.6سلرون و فضاي خالي 28 گيگ.البته ابونتو 8.4 رو راحت نصب ميكنم
خواهش ميكنم كمك كنيد.
ممنون
اول اینکه دوست عزیز سیستم شما کمی ضعیف هست، مخصوصا رم شما که 256 هست واقعا کم هست، ولی اینگونه مشکلات دو حالت داره، یا سی دی شما مشکل داره، یا بایوس سیستم شما به روز نیست (که البته با توجه به سیستم شما این مورد منتفی هست) یا مشکلاتی مانند متوقف شدن ناگهانی یک سرویس و ...
کاری که شما باید بکنید این هست که در صفحه ی اصلی منوی بوت، f6 رو بزنید و بعد esc رو بعد یک خط برای شما هست که قابل ادیت شده در اونجا دنبال کلمه ی splash بگردید و اون رو به nosplash تغییر بدید و enter رو بزنید حالا ببینید وقتی سیستم شما فریز میشه چه اروری می ده و یا در کدام مرحله هست.

mohsen0000000000
28-03-2011, 11:19

اول اینکه دوست عزیز سیستم شما کمی ضعیف هست، مخصوصا رم شما که 256 هست واقعا کم هست، ولی اینگونه مشکلات دو حالت داره، یا سی دی شما مشکل داره، یا بایوس سیستم شما به روز نیست (که البته با توجه به سیستم شما این مورد منتفی هست) یا مشکلاتی مانند متوقف شدن ناگهانی یک سرویس و ...
کاری که شما باید بکنید این هست که در صفحه ی اصلی منوی بوت، f6 رو بزنید و بعد esc رو بعد یک خط برای شما هست که قابل ادیت شده در اونجا دنبال کلمه ی splash بگردید و اون رو به nosplash تغییر بدید و enter رو بزنید حالا ببینید وقتی سیستم شما فریز میشه چه اروری می ده و یا در کدام مرحله هست.

تو صفحه اول واميسه
اما احساس ميكنم پيشرفت كرده.دفعه هاي قبل درايو دي وي دي زود واي ميساد اما حالا دير وايساد.
اگه من توزيع ديگه لينوكس رو بگيرم درست ميشه.

مهندس الهه
28-03-2011, 13:32

خیلی ها فکر می کنند اوبونتو هم مانند دبیان هست، در صورتی که اینطور نیست، و بر خلاف دبیان که در چند دی وی دی بسته هاش رو ارائه می کنه، اوبونتو همچین کاری انجام نمی ده و سی دی و دی وی دی اوبونتو در واقع همون سی دی و دی وی دی اول دبیان هست با پکیج های کمتر.
در ضمن این رو هم بگم، سی دی های تکمیلی مانند هما، فقط شامل بسته های معروف و مورد استفاده ی کاربران عادی هستند، و گرنه توجه به اینکه بسته های دبیان (که اوبونتو هم اونها رو مورد استفاده قرار می ده با تغییرات) در 8 دی وی دی ارائه میشه! که خوب کمی حساب و ضرب و جمع و البته با یک کمی این طرف و آن طرف میشه حدود 23 24 گیگ بسته نرم افزاری.
بنابراین فکر نکنید که در اون دی وی دی اوبونتو همه چیز است! کما اینکه دوستمون نقل قولی هم از سایت اوبونتو کردند که فقط بسته های زبان ها رو داره.

هنوز هم داشتن اینترنت شرط لازم هست به نظر من، و البته دیگه در دنیای امروز داشتن اینترنت با سرعت مناسب فکر کنم از داشتن یک کامپیوتر مناسب ضروری تر هست! وقتی الان یخچال و گاز و ماشین لباسشویی هم به اینترنت وصل میشن!! :46:
اینترنت دارم
512 محدود :31:

فقط خواستم بدونم که آیا این دی وی دی چیزی نداره که به مخازن اضافه کنیم و ازش استفاده کنیم !؟!!

یه سوال دیگه
من الان ویندوز ندارم
لینوکس هم بالا نمیاد (نمیدونم چرا . چون با گراب هم کاری نداشتم که خراب شده باشه)
به هر حال !

میخوام با استفاده از لینوکس یا ویندوز لایو از لینوکسم بک آپ بگیرم
یعنی از کلیه تنظیمات و پکیجهایی که نصب کرده ام
چجوری باید این کار رو انجام بدم ؟
امکان استفاده و نصب برنامه هم که ندارم
یعنی باید از پوشه خاصی کپی بردارم ؟

سهوا زدم یکی از هاردهام رو هم فرمت کردم که باید اونو هم ریکاوری کنم :31:

mahdiooo
28-03-2011, 13:42
... !

برنامه برای بازگردانی پارتیشن‌هایی که حذف شدن هست. فقط دیگه با هیچ ابزاری به پارتیشن‌ها دست نزن که امکان برگشتنشون بره بالاتر.

TestDisk نرم‌افزار اُپن سورس و قابل استفاده در تمام سیستم‌عامل‌هاست. اما کار باهاش یکم مهارت میخواد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپیشنهادم به شما نرم‌افزار EASEUS Partition Recovery هست که اونم رایگانه ولی تحت ویندوز اجرا میشه.

لینک دانلود (8.3 مگابایت) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراهنمای تصویری برنامه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر به امید خدا پارتیشن‌هات برگشت،
اکیداً بهت توصیه میکنم قبل از نصب لینوکس راهنما‌ها و آموزش‌های نصبش رو تا حدودی که مسلط بشی بخونی.

بعدش برنامه VirtualBox رو در ویندوز نصب کن و لینوکس رو به صورت مجازی توش بریز. حسابی تمرین کن. میتونی اول ویندوز بریز بعد لینوکس که شبیه موقعیت فعلی خودت بشه.
آموزش و لینک دانلودش هم سرچ کنی زیاده.

واقعاً ناراحت شدم. امیدوارم پارتیشن‌هات برگرده. :10:
سلام
تشکر بابت راهنمایی های قبل
عزیز من پارتیشن ها رو برگردوندم به غیر از دو تاشون بر نمیگرده و یک قسمتی از هارد رو ارور میده میگه bad فکر کنم بد سکتور داره اگر با نرم افزار HDD Regenerator کار کنم تعمیر میکنه مشکل بد سکتور هارد رو ؟
اگر ممکنه در این مورد راهنمایی کنید

nightmare
28-03-2011, 14:03
سلام
تشکر بابت راهنمایی های قبل
عزیز من پارتیشن ها رو برگردوندم به غیر از دو تاشون بر نمیگرده و یک قسمتی از هارد رو ارور میده میگه bad فکر کنم بد سکتور داره اگر با نرم افزار HDD Regenerator کار کنم تعمیر میکنه مشکل بد سکتور هارد رو ؟
اگر ممکنه در این مورد راهنمایی کنید

سلام.
بله HDD Regenerator تا حدودی بد سکتور‌ها رو برطرف میکنه. اما همیشه هم کامل انجام نمیده (تجربه شخصی) . بهتره یکبار باهاش بد سکتور گیری کنید و بعد از ریستارت دوباره باهاش هارد رو چک کنید. (دفعه‌ی دوم برای سریع تر شدن می‌تونید از آدرس آخرین سکتوری که بد سکتور بوده اسکن رو شروع کنید)

mahdiooo
28-03-2011, 14:27
سلام.
بله HDD Regenerator تا حدودی بد سکتور‌ها رو برطرف میکنه. اما همیشه هم کامل انجام نمیده (تجربه شخصی) . بهتره یکبار باهاش بد سکتور گیری کنید و بعد از ریستارت دوباره باهاش هارد رو چک کنید. (دفعه‌ی دوم برای سریع تر شدن می‌تونید از آدرس آخرین سکتوری که بد سکتور بوده اسکن رو شروع کنید)

عزیز من زدم repare کنه ولی بازم همینجوری هست عزیز من یاهو هستم میشه بیاین یک راهنمایی کنید
MAR_Programmer
28-03-2011, 14:42
سلام
من چند وقت پیش با Ubuntu Software Center یه برنامه نصب کردم بعد از نصب برنامه USC که گفتم دیگه لیستی از برنامه هایی رو که می تونم نصب کنم رو نداره یعنی کلا اطلاعات برنامه های پیشنهادیش حذف شده البته برنامه های نصب شده رو نشون میده.
چندین بار هم apt-get update رو اجرا کردم اما جواب نداد راه حلی برای این مشکل هست؟ ممنون میشم کمکم کنید

mahdiooo
28-03-2011, 14:47
در درنباله سوال قبل من اگر من هارد رو fdisk کنم مشکلش حل میشه ؟
تمام حجم هارد بر میگرده ؟
بد سکتورش حل میشه ؟

taia
28-03-2011, 14:49
میخوام با استفاده از لینوکس یا ویندوز لایو از لینوکسم بک آپ بگیرم
یعنی از کلیه تنظیمات و پکیجهایی که نصب کرده ام
چجوری باید این کار رو انجام بدم ؟
امکان استفاده و نصب برنامه هم که ندارم
یعنی باید از پوشه خاصی کپی بردارم ؟

سهوا زدم یکی از هاردهام رو هم فرمت کردم که باید اونو هم ریکاوری کنم :31:

از پوشه ی home/ باید کپی بگیرید برای نگه داشتن تنظیمات سیستمتون، و از فولدر /var/cache/apt/archives/ برای برنامه های نصب شده

عزیز من زدم repare کنه ولی بازم همینجوری هست عزیز من یاهو هستم میشه بیاین یک راهنمایی کنید
لطف کنید بحث نرم افزارهای رو در تاپیک مربوطه در انجمن مربوطه ادامه بدید
سپاس

مهندس الهه
28-03-2011, 16:12
از پوشه ی home/ باید کپی بگیرید برای نگه داشتن تنظیمات سیستمتون، و از فولدر /var/cache/apt/archives/ برای برنامه های نصب شده

لطف کنید بحث نرم افزارهای رو در تاپیک مربوطه در انجمن مربوطه ادامه بدید
سپاس

ممنون یعنی اگه این دو دایرکتوری رو کپی کنم و بعد نصب دوباره ، کپیشون کنم جای قبلیشون ، مشکلی پیش نمیاد ؟ از نظر شناخت سخت افزار و . . . ببخشید که زیاد میپرسم میخوام مطمئن شم که نصف راه مشکل دیگه پیش نیاد :دی

nightmare
28-03-2011, 19:09
ممنون یعنی اگه این دو دایرکتوری رو کپی کنم و بعد نصب دوباره ، کپیشون کنم جای قبلیشون ، مشکلی پیش نمیاد ؟ از نظر شناخت سخت افزار و . . . ببخشید که زیاد میپرسم میخوام مطمئن شم که نصف راه مشکل دیگه پیش نیاد :دی

دایرکتوری home/ که شامل تمام تنظیمات و فایل های مورد نیاز شماست.
دایرکتوری /var/cache/apt/archives/ هم که taia عزیز فرمودند، شامل پکیج‌هایی هست که تا به حال دانلود و نصب کردید.
اما توصیه می‌کنم به جای کپی پیست کردن مستقیم دایرکتوری‌ /var/cache/apt/archives/ ، اونها رو با APTonCD بک آپ بگیرید. این نرم‌افزار میتونه یه سی‌دی یا دی وی دی از پکیج‌های شما درست کنه و اونها رو به مخازن نرم‌افزاریتون هم اضافه کنه.

+
دایرکتوریهای etc/ و usr/ و opt/ رو هم بک آپ بگیرید. تنظیمات X سرور، مخازن نرم‌افزاری که خودتون اضافه کردید و برخی برنامه ها و تنظیمات دیگه داخل این دایرکتوری ها هستن.

البته همه‌ی اطلاعات موجود در این دایرکتوری ها لازم نیست.
مثلاً تنظیمات مخازن نرم‌افزاری که اضافه کردید در این مسیره : /etc/apt/
تنظیمات X سرور : etc/X11/xorg.conf/
برخی نرمافزار ها که به صورت دستی و یا از روی سورس نصب شدن : opt/ و usr/local/

behii
29-03-2011, 15:15
سلام
یه سوال مبتدیانه داشتم امیدورام که یکی جواب بده :20:

میشه روی یوبونتو آنتی ویرویسی مثل kaspersky نصب کرد ؟ اصلا لازم هست آنتی ویروس و سیستم امنیتی روش نصب کنم ؟

ممنون

danial_848
29-03-2011, 16:00
سلام
یه سوال مبتدیانه داشتم امیدورام که یکی جواب بده :20:

میشه روی یوبونتو آنتی ویرویسی مثل kaspersky نصب کرد ؟ اصلا لازم هست آنتی ویروس و سیستم امنیتی روش نصب کنم ؟

ممنون
برای لینوکس ویروسی وجود نداره که آنتی ویروس لازم باشه البته بدافزارهای دیگه هستن مثل روت کیت ها اما برای PCها نرم افزار امنیتی لازم نیست

mahdiooo
29-03-2011, 18:16
سلام
تشکر بسیار زیاد از دوست خوبم nightmare بابت راهنمایی های عالی ایشون در مورد لینوکس و راهنمایی های دیگر
عزیز اگر ممکمنهبرای من در مورد این virtual box بگید که چه جوری روی این ابونتو نصب کنم ؟

Hamid69
30-03-2011, 10:49
سلام
تشکر بسیار زیاد از دوست خوبم nightmare بابت راهنمایی های عالی ایشون در مورد لینوکس و راهنمایی های دیگر
عزیز اگر ممکمنهبرای من در مورد این virtual box بگید که چه جوری روی این ابونتو نصب کنم ؟
داخل ترمینال

xzx202
30-03-2011, 19:01
ایا در لینوکس میشه ip کامپیوتر را تغیر داد چطوری ؟
همچنین برای نصب فایر فاکس 4در ابونتو باید چیکار کرد

gnulinux
30-03-2011, 20:11

سلام اولیو نمیدونم

دومی

یا میتونی بری تو سیناپتیک فایر فاکسو سرچ کنی و نصب کنی

thelastblack
30-03-2011, 23:08

شما باید برین تو بخش نتورک، بعد برین تو بخش مورد نظر( وایرلس، باسیم، adsl ) و رو کانکشن مورد نظر دوبار کلیک کنید و برین تو یکی از تب ها، مدل ip رو از رو dhcp بزارید manual بعد میتونید ip رو تنظیم کنید.
اگه مفهوم نبود بگین دوباره دقیق بگم چون الان تو اوبونتو نیستم.

سلام

به نظر من بهتره این برنامه رو از سایت
virtualbox.org
دانلود کنید که ساپورت usb هم داشته باشه.... اونی که تو مخازن هست نداره...

a.toraby
30-03-2011, 23:27

behii
31-03-2011, 10:46
دوباره سلام
من kubuntu رو از روی ویندوز نصب کردم , یه ریبوت کرد وقتی می خواست بره تو kubuntu گفت که می خواد نصب رو ادامه بده . یه چند نقطه پر و خالی شد بعد همینجوری گیر کرد (ولی موس تکون می خوره) مشکلش چیه ؟باید خیلی بیشتر صبر کنم ؟

ممنون

xzx202
31-03-2011, 10:58
دومی

یا میتونی بری تو سیناپتیک فایر فاکسو سرچ کنی و نصب کنی

میدونید چیه دوستم فایرفاکس 4را از سایتش دانلود کرده ودر یه سی دی برام رایت کرده اورده حالا نمی دونم چطوری اون را نصب کنم تاورژن فایر فاکس 4باشه

nightmare
31-03-2011, 17:34
سلام

ممنون شما لطف دارید. :10:
فکر می‌کنم منظور شما نصب VirtualBox در ویندوز هست تا بتونید داخلش لینوکس رو نصب کنید و تمرین کنید.
سایت VirtualBox که ایران رو تحریم کرده. اما میتونید از سایت‌های دیگه آخرین نسخه‌اش رو بگیرید. (78 مگابایت) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآموزش این برنامه هم توسط آقای امیر مسعود ایرانی تهیه شده که میتونید از سایتشون دانلود کنید:

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:33 PM ----------

بله میشه. هم از طریق دستورات ترمینال و هم محیط گرافیکی.

برای تغییر IP در محیط گرافیکی از منوی System داخل منوی Administration بشید و Network Tools رو انتخاب کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در برنامه‌ای که باز میشه در قسمت Network Device کارت شبکه‌تون رو انتخاب کنید و دکمه‌ی Configure رو جلوش بزنید تا Network Manager اجرا بشه.

داخل Network manager در قسمت Wired (اگر کارت شبکه‌تون کابلی هست) کارت شبکه‌تون رو انتخاب کنید و Edit رو بزنید. اگر هیچی اینجا نبود که Edit رو بزنید، روی Add کلیلک کنید تا تنظیمات کارت شبکه‌تون رو اضافه کنید و انجام بدید.

حالا کافیه در قسمت IPv4 Settings تنظمیاتی رو که دوست دارید اعمال کنید. (ابتدا باید Method رو روی Manual بزارید).

تغییر IP از ترمینال هم توسط دستور ifconfig انجام میشه. ابتدا به کمک دستور ifconfig -a لیست کارت شبکه‌هاتون رو می‌بینید. فرض کنیم کارت شبکه اصلی شما که کابل شبکه به اون وصله eth0 باشه.

دستور زیر IP اون رو به صورت موقت و تا قبل از ریستارت به 192.168.1.10 تغییر میده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای تغییر IP به صورت دائم از طریق ترمینال باید تنظیمات کارت شبکه و DNS ها رو ویرایش کنید.

ابتدا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر الان DHCP فعال هست، باید خط زیر رو پیدا کنید و اون رو تغییر بدید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(آیپی های مورد نظر خودتون رو وارد کنید)
فایل رو ذخیره کنید و تنظیمات شبکه رو ریستارت کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو DNS ها :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه جلوی nameserver ها ، آدرس آیپی DNS های مورد نظر خودتون رو میزنید. مثلاً 4.2.2.1 و فایل رو ذخیره می‌کنید.

فکر می‌کنم راه گرافیکی راحت تر و سریع تر باشه. :20:

---------- Post added at 05:34 PM ---------- Previous post was at 05:33 PM ----------

سلام. داخل لینوکس ipconfig نداریم و این دستور برای ویندوز هست. در لینوکس باید ifconfig تایپ کنن.:10:

nightmare
31-03-2011, 17:50
میدونید چیه دوستم فایرفاکس 4را از سایتش دانلود کرده ودر یه سی دی برام رایت کرده اورده حالا نمی دونم چطوری اون را نصب کنم تاورژن فایر فاکس 4باشه

نصب فایرفاکس 4 در لینوکس دو راه داره. مخازن نرم‌افزاری و نصب دستی.
اما قبل از نصب توصیه می‌کنم از پروفایل فایرفاکستون یه بک آپ بگیرید. فلدر پروفایل شما در مسیر زیر هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه جای USER نام کاربری خودتون هست.

اگر میخواید فایرفاکس 4 رو از طریق مخازن نرم‌افزاری اضافه کنید، باید دستورات زیر رو به ترتیب در ترمینال وارد کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما اگر فایل فایرفاکس 4 رو از سایتش دانلود کردید، با دستور زیر می‌تونید اون رو در دایرکتوری opt/ نصب کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته قبل از این دستور، باید از ترمینال وارد دایرکتوریی که فایل نصب فایرفاکس 4 در اون هست بشید. (به کمک دستور cd)

مثلا اگر فایل نصب فایرفاکس 4 روی دسکتاپ‌تون هست، اول دستور زیر رو بزنید بعد دستور نصبش رو:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از اینکه مراحل نصبش تموم شد، به کمک دستور زیر می‌تونید فایرفاکس 4 رو اجرا کنید (فایرفاکس 3 بسته باشه حتماً):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر میخواید فایرفاکس 4 در مسیر جدیدش رو به عنوان مرورگر پیشفرض معرفی کنید به سیستم، دستورات زیر رو بزنید :

پیشنهاد میکنم بعد از نصب، MX3 Theme رو در فایرفاکس 4 لینوکس نصب کنید. خیلی زیبا تر میشه. :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/SIZE]

geysar
01-04-2011, 16:13
سلام
روش کار با این مسنجر pidginچطوریه من هرچه تلاش کردم نتونستم وارد روم ها بشم .کلا برای اینکه یه ایدی یاهو را به این مسنجر معرفی کنیم باید چیکار کنیم

MAR_Programmer
04-04-2011, 12:26
سلام
من چند وقت پیش با Ubuntu Software Center یه برنامه نصب کردم بعد از نصب برنامه USC که گفتم دیگه لیستی از برنامه هایی رو که می تونم نصب کنم رو نداره یعنی کلا اطلاعات برنامه های پیشنهادیش حذف شده البته برنامه های نصب شده رو نشون میده.
چندین بار هم apt-get update رو اجرا کردم اما جواب نداد راه حلی برای این مشکل هست؟ ممنون میشم کمکم کنید

توی یکی از فروم های خود ubuntu گفته بود این یک باگه (اگر درست متوجه شده باشم) در هر صورت برای رفع این مشکه کافیه update-software-center رو تایپ کنید همین

MAR_Programmer
04-04-2011, 12:38
کسی از دوستان چیزی در مورد بسته های ترجمه و اینکه چطوری میشه نصبش کرد میدونه؟
مورد دیگه اینکه میشه کاری کرد که تقویم فارسی jalali به عنوان تقویم پیشفرض باشه منظور من اینه که توی برنامه های دیگه هم بشه ازش استفاده کرد مثلا evolution یا Lifograph , ... اگر میشه لطفا به فارسی راهنمایی کنید
ممنون

c30tehran
04-04-2011, 16:58
کسی از دوستان چیزی در مورد بسته های ترجمه و اینکه چطوری میشه نصبش کرد میدونه؟
مورد دیگه اینکه میشه کاری کرد که تقویم فارسی jalali به عنوان تقویم پیشفرض باشه منظور من اینه که توی برنامه های دیگه هم بشه ازش استفاده کرد مثلا evolution یا Lifograph , ... اگر میشه لطفا به فارسی راهنمایی کنید
ممنون

متاسفانه همچين برنامه براي گنوم نداريم ولي تو kde وضعيت بهتر هست

البته pycalender , starcal هست ولي هيچ كدوم براي 90 تقويم ندادند و اينكه قابليت هاي كه شما مي خواهيد رو ندارند

sourceforge.net/projects/starcal/

MAR_Programmer
04-04-2011, 17:01
متاسفانه همچين برنامه براي گنوم نداريم ولي تو kde وضعيت بهتر هست

البته pycalender , starcal هست ولي هيچ كدوم براي 90 تقويم ندادند و اينكه قابليت هاي كه شما مي خواهيد رو ندارند

sourceforge.net/projects/starcal/

خوب در مورد فایل های ترجمه چی؟ مثلا برنامه ای مثل Synaptic توی قسمت ترجمه اومده که برای فارسی ۴۰ درصد ترجمه شده چطوری این بسته رو بگیرم و نصب کنم؟

c30tehran
04-04-2011, 17:09
حتما می دونید مشکل رایج موس تو اوبنتو 10.10 ئابت می مونه تو دبیان هم این مشکل پیش اومد تو دبیان حل شد ولی تو اوبونتو بهتر شد ولی رفع نشد
البته همراه این مشکل موس تو بوت و خاموش کردن حتما هم باید کیبرد رو بزنم تا تغییر کنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای گراب در مسیر /etc/default/grub

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو یا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو در آخر

I added this to /etc/X11/xorg.conf

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمتاسفانه من معنی هیچ کدوم رو نمی دونم
:(

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------- Post added at 06:09 PM ---------- Previous post was at 06:07 PM ----------

خوب در مورد فایل های ترجمه چی؟ مثلا برنامه ای مثل Synaptic توی قسمت ترجمه اومده که برای فارسی ۴۰ درصد ترجمه شده چطوری این بسته رو بگیرم و نصب کنم؟

بيشتر ترجمه تو لانچپد مي توني پيدا كني

و دانلود كنيد (معمولا فيل تر هست)

taia
04-04-2011, 18:04
متاسفانه من معنی هیچ کدوم رو نمی دونم
:(

یعنی مشکلی دارید؟

c30tehran
04-04-2011, 18:39
یعنی مشکلی دارید؟

منظورم اينكه نمي دونم اين كارها مثل اين يعني چي ؟ و چي كار مي كنه

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nohz=off"
و يا

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash noapic nolapic"
با هم چه فرقي دارند

تو دبيان كاملا حل شده
ولي تو اوبونتو خاموش شدن افتضاحي داره

taia
04-04-2011, 19:11
منظورم اينكه نمي دونم اين كارها مثل اين يعني چي ؟ و چي كار مي كنه

و يا

با هم چه فرقي دارند

تو دبيان كاملا حل شده
ولي تو اوبونتو خاموش شدن افتضاحي داره

خوب quiet و splash رو که فکر کنم بدونید چندین بار در همین انجمن برای حل مشکلات گفته شده، splash که از نامش هم معلومه تصویری هست که در هنگام بوت نمایش داده میشه و nosplash اون تصویر رو بر می داره برای دیدن جزییات، quiet هم به قولی اتفاقاتی که حیاتی نیستند رو در هنگام بوت نمایش نمیده و فقط به گزارش آنچه از نظر سیستم مهم هست اکتفا می کنه.
اما در مورد nohz=off که در واقع بر می گرده به تنظیمات CONFIG_NO_HZ که به سیستم امکان dynamic tick رو اضافه کرد، با این گزینه در واقع سی پی یو شما فقط زمانی که نیاز هست کار خواهد کرد و پالس می زنه، که باعث خنک ماندن و مصرف کمتر باتری و به طور کلی انرژی هست. که این گزینه این امکان رو خاموش می کنه.

برای noapic شما باید ببینید apic چی هست که توضیحش طولانی میشه و البته در دانش من هم نیست، نگاهی بندازید به :

و

در مورد دبیان و اوبونتو همین بس که فرق سیستمی که کل داراییش جامعه کاربریش هست و اونها هستند که توسعه می دهندش، با توزیعی که کاربران بیشتر گزارش دهنده و کاربر هستند در همین است :46: خود من روزی از دوستارانش بودم ولی نگاه اوبونتو بیشتر از اینکه به توزیع مادر خود باشه بیشتر به سمت نگاه توزیع هایی مانند ردهت هست.

nightmare
04-04-2011, 19:48
سلام
روش کار با این مسنجر pidginچطوریه من هرچه تلاش کردم نتونستم وارد روم ها بشم .کلا برای اینکه یه ایدی یاهو را به این مسنجر معرفی کنیم باید چیکار کنیم

برای اضافه کردن آیدی یاهو در Pidgin:

داخل برنامه Pidgin دکمه‌های Ctrl+A رو بزنید یا از منوی Accounts وارد Manage Accounts بشید. بعد دکمه‌ی ...Add رو بزنید.

از قسمت Protocol یاهو رو انتخاب کنید. زیرش Username (آیدی یاهو) و Password اکانت یاهوتون رو وارد میکنید. اگر دوست داشتید ذخیره بشه تیک Remember password رو بزنید و اگر خواستید از ایمیل‌‌های جدیدتون هم اطلاع رسانی کنه، تیک New mail notifications رو بزنید.

بعدش دکمه‌ی Add رو میزنید و آیدی جدیدتون به لیست اضافه میشه. پایین برنامه Pidgin هم به حالت‌های مختلف (Invisible,Available,Busy و ...) میتونید لاگین کنید.

برای ورود به چت روم های یاهو با Pidgin :

بعد از ورود به آیدیتون با زدن دکمه‌های Ctrl+C یا از منوی Buddies و انتخاب Join a Chat اقدام کنید. بعدش یه پنجره باز میشه و اونجا دکمه‌ی Room List رو بزنید. بقیه مراحل مثل یاهو مسنجره. معمولا روم های ایرانی در قسمت Regional>Asia>Asia global chat هست.
وارد هر رومی هم بشید،‌ اول یه لینک بهتون میده که روی اون کلیک میکنید و با باز شدن مرورگر کد مورد نظر رو داخل کادر وارد میکنید تا اجازه ورود به روم رو به شما بده.

:10:

Mr.Lover
05-04-2011, 20:44
سلام
من قبلاً برای بازیابی گراب [گراب 1] از نرم افزار "auto_super_grub_disk_1.7" استفاده می کردم که از خود ویندوز اجرا و شروع به بازیابی می کرد؛ خلاصه ی کلام هلو.
اما ظاهراً این برنامه برای گراب 2 توسعه پیدا نکرده! (البته منظورم فقط برنامه ای هست که از ویندوز اجرا می شد.) و دیگه از اون دوران شیرین خبری نیست.
درسته شاید بگید که راه های دیگه ای برای این کار هست، من هم اون ها رو دیدم اما هنوز مجبورم نشدم برم سراغشون ...
با این حال فعلاً نرم افزار "Super Grub2 Disk 1.98s1" رو گرفتم و روی یک CD رایت کردم ولی در منویی که داره اصلاً نمی دونم چی کار کنم!

کسی می تونه منو در استفاده از این نرم افزار یاری کنه؟
ممنون

MAR_Programmer
05-04-2011, 22:29
بيشتر ترجمه تو لانچپد مي توني پيدا كني

و دانلود كنيد (معمولا فيل تر هست)

از این نظر مشکلی ندارم سه تا فایل دانلود کردم که مربوط به ترجمه میشه اما مشکل اینجاست که جطوری نصبش کنم، یا به برنامه معرفیش کنم؟؟؟؟؟
در ضمن این سایت فیل.تر نیست چون ما تو تحریم هستیم این سایت مارو قاطی باقالای ها حساب می کنه مثل سایت Ubuntu One که صفحه اولش برای IP های ایران هیچ وقت باز نمیشه:19:

geysar
05-04-2011, 23:06
برای اضافه کردن آیدی یاهو در Pidgin:

داخل برنامه Pidgin دکمه‌های Ctrl+A رو بزنید یا از منوی Accounts وارد Manage Accounts بشید. بعد دکمه‌ی ...Add رو بزنید.

از قسمت Protocol یاهو رو انتخاب کنید. زیرش Username (آیدی یاهو) و Password اکانت یاهوتون رو وارد میکنید. اگر دوست داشتید ذخیره بشه تیک Remember password رو بزنید و اگر خواستید از ایمیل‌‌های جدیدتون هم اطلاع رسانی کنه، تیک New mail notifications رو بزنید.

بعدش دکمه‌ی Add رو میزنید و آیدی جدیدتون به لیست اضافه میشه. پایین برنامه Pidgin هم به حالت‌های مختلف (Invisible,Available,Busy و ...) میتونید لاگین کنید.

برای ورود به چت روم های یاهو با Pidgin :

بعد از ورود به آیدیتون با زدن دکمه‌های Ctrl+C یا از منوی Buddies و انتخاب Join a Chat اقدام کنید. بعدش یه پنجره باز میشه و اونجا دکمه‌ی Room List رو بزنید. بقیه مراحل مثل یاهو مسنجره. معمولا روم های ایرانی در قسمت Regional>Asia>Asia global chat هست.
وارد هر رومی هم بشید،‌ اول یه لینک بهتون میده که روی اون کلیک میکنید و با باز شدن مرورگر کد مورد نظر رو داخل کادر وارد میکنید تا اجازه ورود به روم رو به شما بده.

سلام
من تا مرحله room list میرم ولی وقتی روش کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته !اشکال کار کجا میتونه باشه ؟

cdp
05-04-2011, 23:45
سلام
من قبلاً برای بازیابی گراب [گراب 1] از نرم افزار "auto_super_grub_disk_1.7" استفاده می کردم که از خود ویندوز اجرا و شروع به بازیابی می کرد؛ خلاصه ی کلام هلو.
اما ظاهراً این برنامه برای گراب 2 توسعه پیدا نکرده! (البته منظورم فقط برنامه ای هست که از ویندوز اجرا می شد.) و دیگه از اون دوران شیرین خبری نیست.
درسته شاید بگید که راه های دیگه ای برای این کار هست، من هم اون ها رو دیدم اما هنوز مجبورم نشدم برم سراغشون ...
با این حال فعلاً نرم افزار "Super Grub2 Disk 1.98s1" رو گرفتم و روی یک CD رایت کردم ولی در منویی که داره اصلاً نمی دونم چی کار کنم!

کسی می تونه منو در استفاده از این نرم افزار یاری کنه؟
ممنون
سلام
من زیاد باهاش کار نکردم فقط بعضی وقتا اگه گراب پاک می شد و کار واجب داشتم می تونستم باهاش برم توی اوبونتو. برای این کار هم گزینه اول رو انتخاب کن تا سیستم عامل هات رو شناسایی کنه بعد توی لیست نشون میده و می تونی انتخاب کنی و بری توش...(درست یادم نیست ویندوز هم شناسایی می کرد یا نه! ولی اوبونتو رو شناسایی می کنه)

برای ریکاوری Grub2 اینا رو ببین:

nightmare
06-04-2011, 11:27
سلام
من تا مرحله room list میرم ولی وقتی روش کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته !اشکال کار کجا میتونه باشه ؟

سلام. عجیبه...
نسخه Pidgin شما چنده؟ (Help>About)
برای ارتقا به آخرین نسخه (در حال حاضر 2.7.11) در اوبونتو، مراحل زیر رو دنبال کنید:

بسته ی زیر رو دانلود و نصب کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعدش داخل ترمینال دستور زیر رو بزنید :
sudo apt-get update

و در نهایت از داخل برنامه Synaptic Package manager ، برنامه Pidgin رو جستجو کنید و اونو برای Upgrade تیک بزنید.

راستی آیا با چند آیدی مختلف به طور همزمان واردش میشید یا فقط با یک یاهو آیدی؟

ali1834
06-04-2011, 18:13
سلام
من فایرفاکس ۴را از سایتfirefox دانلود کردم و ‍‍پسوند فایل tar.bz2 است میشه لطفا طریقه نصبش را توضیح بدین:11:
ضمنا توزیع من ubuntu10.4 است
باتشکر

nightmare
06-04-2011, 18:34
سلام
من فایرفاکس ۴را از سایتfirefox دانلود کردم و ‍‍پسوند فایل tar.bz2 است میشه لطفا طریقه نصبش را توضیح بدین:11:
ضمنا توزیع من ubuntu10.4 است
باتشکر

سلام. صفحه ی قبل :

MAR_Programmer
08-04-2011, 07:52
یه سوال دیگه چطوری فایل رویدادهای برنامه jalali رو باید نصب کرد و از کجا باید دانلود کرد؟

R_SALIM
08-04-2011, 12:49
سلام
من lamp رو از روی مقاله زیر نصب کردم.

یادم نیست هنگام نصب mysql رمز تعیین کردم یا نه.

وقتی وارد صفحه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میشم نمی تونم لاگین کنم و وقتی پسورد میزم این پیغام رو میده:

#1045 Cannot log in to the MySQL server

و وقتی پسورد نمیزنم این پیغام رو میده:
Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)

لطفا کمک کنید.

taia
08-04-2011, 13:59
سلام

وقتی وارد صفحه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میشم نمی تونم لاگین کنم و وقتی پسورد میزم این پیغام رو میده:

لطفا کمک کنید.

مطمئن هستید که mysql نصب هست؟
اگر مطمئن هستید با دستور زیر ببینید می تونید وارد mysql بشید:

اگر تونستید، با دستور زیر یک پسورد جدید برای mysql تعیین کنید:

حالا دوباره توسط phpmyadmin وارد شید.

a.toraby
08-04-2011, 17:27
سلام

وقتی وارد صفحه

لطفا کمک کنید.

اگر پسورد root رو گم کردی طبق این لینک عمل کن:

H A M A S
08-04-2011, 19:49
من از مینت کی دی ای استفاده میکنم
چون تاپیک خودش سوت و کوره مجبور شدم بیام اینجا
من xampp رو کمال نصب کردم
میخوام فایل های جوملا رو توی این شاخه opt/lampp پوشه htdoc بریزم اجازه paste شدن فایل های جوملا رو نمیده
باید چکار کنم

R_SALIM
08-04-2011, 20:09
اگر پسورد root رو گم کردی طبق این لینک عمل کن:

بله به نظر میاد مشکل همین بوده.
البته من قبل از جواب شما mysqlserver را حذف و دوباره نصب کردم و رمزی برای انتخاب کردم. مشکل حل شد.
ممنون

R_SALIM
08-04-2011, 20:21
من یه مشکل با ابونتو دارم گاهی اوقات قاطی میکنه. مثلا یه مدت که باهاش کار میکنم و چیزی میخوام تایپ کنم چه روی زبان فارسی باشه چه روی انگلیسی ، یه حرف فارسی میزنه یه حرف انگلیسی نه میه باهاش فارسی تای‍پ می کنه نه انگلیسی و هردفعه مجبورم سیستم را ریستارت کنم تا حل بشه. این مشکل خیلی رو اعصابم راه میره. کسی میدونه علتش چیه؟

یه سوال دیگه چرا انجمن فارسی ابونتو اجازه عضو شدن نمیده؟ این چه انجمنیه که آدم نمیوتنه سوالاتش رو بپرسه؟ فقط افرادی که قبلا عضو شدند میتونند با هم حرف بزنند.

taia
08-04-2011, 21:53
من از مینت کی دی ای استفاده میکنم
چون تاپیک خودش سوت و کوره مجبور شدم بیام اینجا
من xampp رو کمال نصب کردم
میخوام فایل های جوملا رو توی این شاخه opt/lampp پوشه htdoc بریزم اجازه paste شدن فایل های جوملا رو نمیده
باید چکار کنم

دو راه دارید،‌اولی استفاده از ترمینال و دستور cp هست به این ترتیب که در ترمینال دستور cp رو بزنید و بعد تمام فایل هایی رو که می خواهید کپی کنید رو درگ کنید توی صفحه ی ترمینال و بعد با یک space زدن آدرس مقصد رو بزنید.
راه دوم به مالکیت گرفتن اون فولدر هست که توسط دستور chown می تونید این کار رو انجام بدید به این ترتیب که اگر فرض کنیم نام کاربر شما test هست و فولدر مورد نظر شما /lampp/opt/htdoc دستور زیر را بزنید:
sudo chown test /lampp/opt/htdoc

راه دیگری هم البته هست و اون استفاده از دستور chmod و اجازه دادن به تمام گروه ها برای نوشتن در اون فولدر که به شکل زیر خواهد شد:
sudo chmod 777 /lampp/opt/htdoc

من یه مشکل با ابونتو دارم گاهی اوقات قاطی میکنه. مثلا یه مدت که باهباش کار میکنم و چیزی میخوام تایپ کنم چه روی زبان فارسی باشه چه روی انگلیسی ، یه حرف فارسی میزنه یه حرف انگلیسی نه میه باهاش فارسی تای‍پ می کنه نه انگلیسی و هردفعه مجبورم سیستم را ریستارت کنم تا حل بشه. این مشکل خیلی رو اعصابم راه میره. کسی میدونه علتش چیه؟

یه سوال دیگه چرا انجمن فارسی ابونتو اجازه عضو شدن نمیده؟ این چه انجمنیه که آدم نمیوتنه سوالاتش رو بپرسه؟ فقط افرادی که قبلا عضو شدند میتونند با هم حرف بزنند.

ابتدا بگید از کدام نسخه استفاده می کنید، و در کدام برنامه یا برنامه ها این مشکل پیش می آید؟

و
سیاست های انجمن های دیگه رو با مدیران اون انجمن ها در میان بگزارید.

سپاس

MAR_Programmer
08-04-2011, 21:59
از دوستان عزیز کسی تا به حال از بسته های ترجمه استفاده کرده؟ می خواستم بدونم این فایلهایی رو که دانلود می کنیم چطوری باید نصب کرد، خواهشا یکی جواب بده؟؟؟؟؟؟
موقع دریافت بسته سوال می کنه PO Format / MO Format این بسته ها چی هستن؟ چطوری میشه ازشون استفاده کرد؟

R_SALIM
09-04-2011, 10:44
ابتدا بگید از کدام نسخه استفاده می کنید، و در کدام برنامه یا برنامه ها این مشکل پیش می آید؟

از ابونتو 10.10 استفاده میکنم و وفرقی نداره که از چه برنامه ای استفاده میکنم ار ورد یا چت یا اینترنت... در همشون این اتفاق میافته.

ata.royalfalcon
10-04-2011, 08:57
سلام و خسته نباشيد
يه سوال اساسي داشتم
در ويندوز مخصوصا ويندوز سون يه قسمتي داره بنام power option كه خيلي كامل هست و همانطوري كه در عكس زير ديده ميشه آيتم هاي زيادي براي تنظيم وجود داره
مثلا تنظيم فن لپتاپ روي حالتهاي active يا passive و غيره ...........
يه طوريكه با تنظيمات خاص ميتوان لپتاپ رو خنك گذاشت و فعاليت فن به حداقل ممكن برسد.

ولي در لينوكس اوبانتو power management خيلي ساده اي داره كه تنظيمات زيادي نداره ، اتفاقا وقتي در لينوكس هستم هواي گرمي از vent بيرون مياد كه در ويندوز اينطور نيست .

حالا سوالم اين هست كه آيا برنامه power management پيشرفته تر براي لينوكس هست يا خير يا راه حل ديگه اي داره مثلا دستورات متني ؟؟؟

حتي در سايت زير به ساده بودنpower option در اوبانتو اشاره شده

ويرايش :
پس از جستجو در گوگل يه سايتي پيدا كردم كه درباره Advanced Power Management در Ubuntu صحبت ميكنه
فقط از كجا ميتونم اين برنامه رو پيدا كنم

Unforgiven
13-04-2011, 00:43
سلام.
دوستان من linux Mint 10 نصب کردم.چند روزیه که software manager اجرا نمی شه. جریان چیه؟
لفطفا ْ طریقه ی استفاده از vp% رو هم بگید.کنکشن می سازم ولی نمی دونم چطور ازش استفاده کنم.

rootnt
13-04-2011, 11:35
پس از جستجو در گوگل يه سايتي پيدا كردم كه درباره Advanced Power Management در Ubuntu صحبت ميكنه
فقط از كجا ميتونم اين برنامه رو پيدا كنم
گفته اسم بسته kpowersave هست و توی مخازن هم هست

سلام.
دوستان من linux Mint 10 نصب کردم.چند روزیه که software manager اجرا نمی شه. جریان چیه؟
لفطفا ْ طریقه ی استفاده از vp% رو هم بگید.کنکشن می سازم ولی نمی دونم چطور ازش استفاده کنم.
فکر می کنم برنامه software manager مینت سیناپتیک باشه
توی ترمینال این دستور رو بزن ببین اروری چیزی می ده یا نه:
sudo synaptic

برای vp% هم بسته network-manager-pptp رو نصب کن بعد یه تو برنامه network manager تنظیماتشو انجام بده و وصل شو

Unforgiven
13-04-2011, 14:53
گفته اسم بسته kpowersave هست و توی مخازن هم هست

فکر می کنم برنامه software manager مینت سیناپتیک باشه
توی ترمینال این دستور رو بزن ببین اروری چیزی می ده یا نه:
sudo

برای vp% هم بسته network-manager-pptp رو نصب کن بعد یه تو برنامه network manager تنظیماتشو انجام بده و وصل شو

ممنون.
ارور اینه :

زیاد سر در نمیارم ولی حدس می زنم بخاطر تحریم باشه و یه فایل رو نمی تونه از dl.google.com بگیره

در مورد وی پی #$ هم همه این کار هارو کردم ولی تو همین وصل شدنش موندم.می شه با ترمینال وصل شد؟ دستورش چیه ؟
مرسی.

rootnt
13-04-2011, 16:31
این می خواد لیست یکی از مخازن رو بخونه نمی تونه
فایلش خرابه یا اجازه دسترسی نداره
محتویات /var/lib/apt/lists رو پاک کن اجرا می شه

من تو گنوم با nm-applet به وی ٪×،٪٫ وصل می شدم
تو kde نمی دونم
برنامه pptpconfig رو نصب کن
برای اجرا در محیط متنی باید برنامه pptp-linux رو نصب کنی که pptp کلاینت هست

xzx202
14-04-2011, 11:50
من از ابونتو 9.4استفاده میکنم چطوری میتونم فایلهای پی دی اف را با این بخونم مثل اینکه برنامه اکربات ریدر نصب نیست

a.toraby
14-04-2011, 11:52
من از ابونتو 9.4استفاده میکنم چطوری میتونم فایلهای پی دی اف را با این بخونم مثل اینکه برنامه اکربات ریدر نصب نیست

خودش یه document reader داره که از adobe هم سریع تره. البته adobe نسخه لینوکس هم داره اما هیچ کدوم از امکانات ویندوز رو نداره. به نظر من همون document reader بهتره

xzx202
14-04-2011, 13:03
خودش یه document reader داره که از adobe هم سریع تره. البته adobe نسخه لینوکس هم داره اما هیچ کدوم از امکانات ویندوز رو نداره. به نظر من همون document reader بهتره
ولی مال من که فایلهای پی دی اف را باز نمیکنه

thelastblack
14-04-2011, 14:29
خوب ببین میتونی چیزی به اسم document reader پیدا کنی که نصب کنی؟ اگه نه دنبال pdf هم بگرد شاید یه برنامه ای پیدا کردی من الان چیزی یادم نمیاد. کار سختی نیست....

rootnt
14-04-2011, 16:38
اسمش evince هست

mahfa2236
17-04-2011, 23:50
سلام من اوبونتو10.4رو اگه اشتباه نکنم نصب کردم اما بعد از 3هفته کارت شبکه من از کار افتاده و تو لینوکس میگه که دیسیبل شده!!!!!چرا از کار افتاده؟search هم کردم چندتا کار گفته بودن انجام بدید خوب میشه و فلان و بیساره اما نشد که نشد نمیدونم چی کار هم بکنم آخه تو لینوکس اگه اینترنت نداشته باشی که هیچی!!!!!

mahfa2236
18-04-2011, 00:15
من اصلاح میکنم بنده اوبونتو۱۰.۱۰نصب کردم حالا جالبتر شد که شکل امواج وایلس که از اونجا وصل به شبکه و با اتصال به وایرلس هست علامت تعجب هست!حالا شانسی گفتم یه چیزی بزنیم ببینیم باز میشه که دیدم باز شد حالا من نمیدونم مشگل این علامت تعجب چیه پس؟

rootnt
18-04-2011, 09:04
چه اروری می ده؟

mahfa2236
18-04-2011, 09:37
این علامت تعجب رو میگم!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 10:37 AM ---------- Previous post was at 10:37 AM ----------

ببینید اون قسمتی هست که از اونجا باید --- تعریف کرد و وایرلس رو نشون میده

---------- Post added at 11:09 AM ---------- Previous post was at 11:06 AM ----------

حالا جالبه که کارت شبکه وصل میشه اما وایرلس رو اصلا انگار نصب نیست

rootnt
18-04-2011, 13:21
خروجی دستور ifconfig -a رو بزار

mahfa2236
18-04-2011, 13:25
یه چندتا سوال دیگه هم دارم که بی جوابه!!!من با دستورapt-get install apache2 آپاچیرو نصب کردم اما حالا نمیدونم تنظیماتش کجاست و از کجا باید باهاش کار کرد؟
برنامه wineرو من نصب کردم اما حتی یک برنامه هم نتونستم باهاش تو لینوکس نصب کنم؟؟؟چرا؟؟؟
برنامه یاهو مسنجر رو میخوام که تو لینوکس کار بده چون چت صوتی و تصویری نیاز دارم؟؟؟

---------- Post added at 02:25 PM ---------- Previous post was at 02:23 PM ----------

eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:1d:09:d2:f7:be
inet addr:192.168.1.2 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::21d:9ff:fed2:f7be/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:741 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:829 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:718815 (718.8 KB) TX bytes:164186 (164.1 KB)
Interrupt:17

lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:8 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:8 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:480 (480.0 B) TX bytes:480 (480.0 B)

pan1 Link encap:Ethernet HWaddr 02:ba:c8:0d:99:98
inet addr:10.99.69.1 Bcast:10.99.69.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::ba:c8ff:fe0d:9998/64 Scope:Link
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:39 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:7255 (7.2 KB)

wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:16:44:bf:0b:62
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)
اینم خروجی

و فونت فارسی چه جوری باید نصب کرد؟

hosseintdk775
18-04-2011, 14:30

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
به home folder ات برو و بعد یه پوشه به این اسم باز کن .fonts (نقطه رو قبل از fonts بزار) و بعد داخلش برو و فونت هات رو توش کپی کن
بعد از system->preferences->appearance->fonts فونتت رو انتخاب کن

rootnt
18-04-2011, 15:12
یه چندتا سوال دیگه هم دارم که بی جوابه!!!من با دستورapt-get install apache2 آپاچیرو نصب کردم اما حالا نمیدونم تنظیماتش کجاست و از کجا باید باهاش کار کرد؟
برنامه wineرو من نصب کردم اما حتی یک برنامه هم نتونستم باهاش تو لینوکس نصب کنم؟؟؟چرا؟؟؟
برنامه یاهو مسنجر رو میخوام که تو لینوکس کار بده چون چت صوتی و تصویری نیاز دارم؟؟؟

---------- Post added at 02:25 PM ---------- Previous post was at 02:23 PM ----------

eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:1d:09:d2:f7:be
inet addr:192.168.1.2 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::21d:9ff:fed2:f7be/64 Scope:Link
RX packets:741 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:829 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
RX bytes:718815 (718.8 KB) TX bytes:164186 (164.1 KB)
Interrupt:17

RX packets:8 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:8 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
RX bytes:480 (480.0 B) TX bytes:480 (480.0 B)

pan1 Link encap:Ethernet HWaddr 02:ba:c8:0d:99:98
inet addr:10.99.69.1 Bcast:10.99.69.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::ba:c8ff:fe0d:9998/64 Scope:Link
TX packets:39 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:7255 (7.2 KB)

wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:16:44:bf:0b:62
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)
اینم خروجی

فایلهای تنظمات آپاچی در etc/apache/ قرار دارند
نمی‌شه از برنامه wine انتظار داشته کامل و بی‌عیب مثل ویندوز کار کنه اما خیلی کارها رو هم راه می ندازه
حالا شما مشکلت کجا بود؟ به نظر من تو تاپیک مربوط به برنامه wine در بخش نرم افزار‌ها مشکل رو مطرح کنید
یه نرم‌افزار برای یاهو مسنجر هست به نام gyachi که می گن هم vioce چت داره هم webcam

من آخر نفهمیدم کارت شبکه شما مشکل داره یا وایرلس
تو کارت شبکه ایرادی نمی بینم اما وایرلس همونطور که حدس می زدم آدرس ip نداره
تنظمات ip رو چک کنید یا اگر از dhcp آدرس می گیره ببینید dhcp درست کار می کنه یا نه

mahfa2236
18-04-2011, 15:13
دستون درد نکنه آقای hosseintdk775 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])خیلی ممنون الان فونت سیستم درست شد.خوب توضیح داده بودید کمتر دیده بودم کسی تو این فروم ها به این راحتی کار آدم رو حل کنه

mahfa2236
18-04-2011, 15:20
کارت شبکه درست شد اما وایرلس درست نشد آخه مشگل اینجاست که اصلا انگار نه انگار که وایرلس هست حتی نصبشم کردم اما...در مورد برنامه wineهم تو فروم مربوطه مطرح میکنم دستونم درد نکنه اما من رو هر برنامه ای که کیلیک کردم نصب نمیشه و پیغام The file '/media/50B5629246D17D53/New Folder (2)/yahoomailuploader_0.5.exe' is not marked as executable. If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit. رو میده.در رابطه با وایرلس هم من از همون اول که لینوکس نصب کردم اصلا کاری با تنظیمات نداشتم که شما میفرمایید تنظیماتت مشگل داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!اگ ه میشه واضحتر برام توضیح بدید با امثال مثل من تازه وارد سر شما رو هم درد میارند و آخرشم کارشون حل نمیشه که نمیشه!!!!!!:24:
:41:

hosseintdk775
18-04-2011, 15:36
کارت شبکه درست شد اما وایرلس درست نشد آخه مشگل اینجاست که اصلا انگار نه انگار که وایرلس هست حتی نصبشم کردم اما...در مورد برنامه wineهم تو فروم مربوطه مطرح میکنم دستونم درد نکنه اما من رو هر برنامه ای که کیلیک کردم نصب نمیشه و پیغام The file '/media/50B5629246D17D53/New Folder (2)/yahoomailuploader_0.5.exe' is not marked as executable. If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit. رو میده.در رابطه با وایرلس هم من از همون اول که لینوکس نصب کردم اصلا کاری با تنظیمات نداشتم که شما میفرمایید تنظیماتت مشگل داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!اگ ه میشه واضحتر بکارت شبکه درست شد اما وایرلس درست نشد آخه مشگل اینجاست که اصلا انگار نه انگار که وایرلس هست حتی نصبشم کردم اما...در مورد برنامه wineهم تو فروم مربوطه مطرح میکنم دستونم درد نکنه اما من رو هر برنامه ای که کیلیک کردم نصب نمیشه و پیغام The file '/media/50B5629246D17D53/New Folder (2)/yahoomailuploader_0.5.exe' is not marked as executable. If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit. رو میده:19:.در رابطه با وایرلس هم من از همون اول که لینوکس نصب کردم اصلا کاری با تنظیمات نداشتم که شما میفرمایید تنظیماتت مشگل داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!اگ ه میشه واضحتر برام توضیح بدید با امثال مثل من تازه وارد سر شما رو هم درد میارند و آخرشم کارشون حل نمیشه که نمیشه!!!!!!:24:
رام توضیح بدید با امثال مثل من تازه وارد سر شما رو هم درد میارند و آخرشم کارشون حل نمیشه که نمیشه!!!!!!:41:

در مورد اجرا نشدن فایل های اجرایی همانطوری که نوشته باید ابتدا فایل رو قابل اجرایی کنید
روی فایل راست کلیک کنید و به properties برید و از سربرگ permissions تیک گزینه Allow executing file as program رو بزن و ok کن و دوباره تست کن

rootnt
18-04-2011, 16:08
عجب...
خوب پس شما با وایرلس به چه شبکه ای وصل هستی؟ تو شبکه مورد نظر چی هست؟ و چه استفاده ای داری ازش می کنی؟ و چه سرویس‌(هایی) داری ازش می گیری؟

mahfa2236
19-04-2011, 09:13
خوب --- ها رو هم از کار انداخته و کابل شبکه هم که وصل میشه اصلا انگار نه انگار که کارت شبکه وصل شده مثل قبل نیست که نشون بده که داره وصل میشه راحت تر بگم آیکنی که مال اتصال وایرلسی و کابل شبکه هست یه علامت تعجب روش هست خوب من مودم وایرلس دارم میخوام از طریق وایرلس وصل بشم اما حالا ناچارم با کابل:41:وصل بشم

taia
19-04-2011, 11:18
خوب --- ها رو هم از کار انداخته و کابل شبکه هم که وصل میشه اصلا انگار نه انگار که کارت شبکه وصل شده مثل قبل نیست که نشون بده که داره وصل میشه راحت تر بگم آیکنی که مال اتصال وایرلسی و کابل شبکه هست یه علامت تعجب روش هست خوب من مودم وایرلس دارم میخوام از طریق وایرلس وصل بشم اما حالا ناچارم با کابل:41:وصل بشم

دوست عزیز خیلی عذر می خوام، ولی واقعا بد و گنگ توضیح می دی، من از صفحه ی قبل دارم سعی می کنم بفهمم شما کدام قطعه ی دستگاهت کار نمی کنه، تا این پست فهمیدم که کارت وایرلس شما مشکل داره، بعد حالا شما می گی کارت شبکه با کابل وصل هست ولی کار نمی کنه!
شما لطف کن خیلی ساده به این چندتا سوال تک تک جواب بده ببینیم مشکل شما دقیقا کجاست.

1. نسخه ی اوبونتوت چی هست؟
2. مدل کارت شبکه ات چی هست؟
3. آیا کارت شبکه ات کار می کنه و می تونی به شبکه وصل بشی؟
*اگر نمی تونی مشکل کجاست؟ سیستم شما IP نداره و یا کلا کارت شبکه کار نمی کنه؟ یعنی چراغ های کارت خاموشه؟
4. مدل کارت وایرلست چی هست؟
5. آیا کارت وایرلست کار می کنه و می تونی باهاش به شبکه وصل بشی؟

سعی کنید در گزارش مشکل، بی جهت گزارش رو پیچیده نکنید، و صبر کنید یک مشکل حل بشه تا بریم سراغ مشکل بعدی، شما در یک پست 4-5 سوال مطرح می کنی که نظم تاپیک رو هم برهم می زنه.

سپاس از توجهت.

mahfa2236
19-04-2011, 21:26
اگه بد توضیح دادم ببخشید!!:41:
نسخه اوبونتوم ۱۰.۱۰ هست.مدل وایرلسم رو که نمیدونم اما مدل لپ تاپمvostro1500 هست.نه اینکه کار نده کار میکنه اما اصلا نمیتونم هیچ اصلاحی روش انجام بدم یعنی آیکن کارت وایرلس و کارت شبکه روش علامت تعجب هست.نه کارت وایرلسم کار نمیکنه اصلا انگار نه انگار که هست.در آخر هم باز عذرخواهی میکنم از اینکه درست نمیتونم مشگل رو بگم!!!البته عکس میذارم شاید واضحتر باشه!

mosave1
20-04-2011, 11:23
ا سلام من مودم
edge huawei e153
سيمكارت خور خريده ام چگونه ميتوانم اين مودم را در اوبونتو 10.10 راه اندازي كنم
آيا درايوري براي اين مودم وجود دارد اگر هست برايم بگذاريد و طريقه نصب آن را توضيح دهيد با تشكر

taia
20-04-2011, 12:41
[QUOTE=mahfa2236;6030683]اگه بد توضیح دادم ببخشید!!:41:
نسخه اوبونتوم ۱۰.۱۰ هست.مدل وایرلسم رو که نمیدونم اما مدل لپ تاپمvostro1500 هست.نه اینکه کار نده کار میکنه اما اصلا نمیتونم هیچ اصلاحی روش انجام بدم یعنی آیکن کارت وایرلس و کارت شبکه روش علامت تعجب هست.نه کارت وایرلسم کار نمیکنه اصلا انگار نه انگار که هست.در آخر هم باز عذرخواهی میکنم از اینکه درست نمیتونم مشگل رو بگم!!!البته عکس میذارم شاید واضحتر باشه![COLOR=Silver]

خوب این کارها رو انجام بدید بببیینیم چی میشه: دستورات زیر رو به ترتیب وارد کنید:

اول:

دوم:

سوم:

چهارم در لیست نام راوتری که می خواهید بهش وصل شید رو انتخاب کنید و :

به جای ID اون نامی که از لیست انتخاب کردید (یا نام شبکه تون) رو بگزارید و به جای k پسورد را.

ببینید چه خواهد شد؛ اگر در انجام کار اررور داد لطف کنید به صورت کد اینجا گزارش کنید.

mahfa2236
20-04-2011, 13:00
در جواب کد اول:wlan.down: error fetching interface information: Device not found
کد دوم:wlan.up: error fetching interface information: Device not found
کد سوم:wlan.up: error fetching interface information: Device not found
کد چهارم:iwconfig: unknown command "09139152236"
والا من نمیدونم چرا جواب همه دستورا یکی شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:41::37:

راستی اگه میشه یه راهنمای خوب برای کار با سرور آواچی قرار بدید چون اون رو نصب کردم اما نمیدونم از کجا و چه جوری باش کار کنم و چی کار باید بکنم!:13:

plugin container تو system monitor چیه که حدود۴۰ یا ۵۰ درصد از سی پی یو رو میکشه اکثر اوقات من اونو غیر فعالش میکنم!!!!
البته با تشکر از حوصله شما :40::11:

taia
20-04-2011, 13:17
در جواب کد اول:wlan.down: error fetching interface information: Device not found
کد دوم:wlan.up: error fetching interface information: Device not found
کد سوم:wlan.up: error fetching interface information: Device not found
کد چهارم:iwconfig: unknown command "09139152236"
والا من نمیدونم چرا جواب همه دستورا یکی شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:41::37:

راستی اگه میشه یه راهنمای خوب برای کار با سرور آواچی قرار بدید چون اون رو نصب کردم اما نمیدونم از کجا و چه جوری باش کار کنم و چی کار باید بکنم!:13:

plugin container تو system monitor چیه که حدود۴۰ یا ۵۰ درصد از سی پی یو رو میکشه اکثر اوقات من اونو غیر فعالش میکنم!!!!
البته با تشکر از حوصله شما :40::11:

synaptic رو باز کنید (system -> admin -> synaptic pack. man.) و بسته ی ndiswarapper رو پیدا کنید و تمام چیزیهایی که داره رو نصب کنید. و بعد سیستم رو ریستارت کنید و دستورات رو دوباره اجرا کنید.

در مورد سرور آپاچ، خیلی ساده هست، شما دقیقا چه کار می خواهید بکنید؟

توضیحاتش در این ادرس هست:

اون plugin container سرویسی هست که مربوط به firefox هست، و در واقع Plugin های فایرفاکس رو مدیریت می کنه، معمولا با اجرای سایت هایی که فلش دارند این سرویس فعالیت زیادی می کنه.

Shahroozs2
20-04-2011, 13:53
سلام دوستان
من رو کامپیوترم xp دارم و در کنارش xubuntu نصب کردم .
ولی حالا یه مشکلی دارم. وقتی میخوام کامپوترو از طریق xp یا xubuntu خاموش کنم, به جای خاموش شدن ریست میشه. مشکلش چیه؟
یه مشکل دیگه هم دارم که تو xubutu فقط درایو که خودش توش قرار داره رو نشون میده و درایو های دیگه رو نشون نمیده. برای حل این مشکل باید چی کار کنم؟

mahfa2236
20-04-2011, 22:22
همه اینها که شما فرمودید رو انجام دادم اما فایده نکرد که نکرد والا نمیدونم دیگه چی کار باید کرد:41:

mahfa2236
20-04-2011, 23:03
بلاخره مشگل رو حل کردم:27::20::46:network manageroپاک کردم و دوباره نصبش کردمو سیستم رو ریست کردم و درست شد!!:10::26:در مورد سرور آپاچی هم میخوام که یه سرویس دهنده تو شبکه باشه/شما میفرمایید راحته اما من حتی یه محیط مثل ویندوزی هم برای این نرم افزار پیدا نکردم که بشه باش کار کرد که بگیم راحته اگه میشه بیشتر برام توضیح بدید

nightmare
21-04-2011, 16:34
سلام دوستان
من رو کامپیوترم xp دارم و در کنارش xubuntu نصب کردم .
ولی حالا یه مشکلی دارم. وقتی میخوام کامپوترو از طریق xp یا xubuntu خاموش کنم, به جای خاموش شدن ریست میشه. مشکلش چیه؟
یه مشکل دیگه هم دارم که تو xubutu فقط درایو که خودش توش قرار داره رو نشون میده و درایو های دیگه رو نشون نمیده. برای حل این مشکل باید چی کار کنم؟

سلام.
از اونجایی که مشکل اولت، هم در XP هست و هم در لینوکس، احتمالاً ریشه در تنظیمات بایوس داره. جاهایی مثل Power Management در بایوس سیستم رو چک کن. یا یک بار کلاً بایوس رو به تنظیمات پیشفرض (Load Default Settings) برگردون.
اگر نشد چک کن ببین آیا شرکت سازنده مادربوردت، آپدیت جدید برای نسخه بایوست داره یا نه.

در مورد مشکل دوم هم، بسته ntfs-3g رو با دستور زیر نصب کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو بعد برنامه NTFS Configuration Utility رو اجرا کن و دو تا تیک Enable Write Support مربوط به درایو های داخلی و خارجی (Internal و External) رو بزن.

taia
21-04-2011, 19:47
بلاخره مشگل رو حل کردم:27::20::46:network manageroپاک کردم و دوباره نصبش کردمو سیستم رو ریست کردم و درست شد!!:10::26:در مورد سرور آپاچی هم میخوام که یه سرویس دهنده تو شبکه باشه/شما میفرمایید راحته اما من حتی یه محیط مثل ویندوزی هم برای این نرم افزار پیدا نکردم که بشه باش کار کرد که بگیم راحته اگه میشه بیشتر برام توضیح بدید

خوب خدا رو شکر که مشکل حل شد.

در مورد آپاچ، ببینید تنظیمات به صورت پیش فرض انجام شده، حالا شما بگید منظورتون از سرویس چی هست؟ اگر یک وب سایت هست، خوب بسته ی Php رو هم نصب کنید و خیلی راحت کارتون رو انجام بدید( به طبع نیاز به دیتابیس هم دارید که MySQL می تونه گزینه ی خوبی باشه)
ضمنا برای این مورد یک تاپیک جدید ایجاد کنید چون بحث مربوط به اوبونتو نمیشه، ممنون

IP007
21-04-2011, 20:02
سلام، میشه یه کتاب در مورد کار با شبکه معرفی کنین؟ ترجیحا زبان اصلی
کلاس network + رفتم، ویندوز کار کردن، من لینوکس میخوام :31:
مرسی:11:
-------------------------------------------------------------

ببخشید که مربوط به اوبونتو نیست، حواسم نبود:19:

pooria_googooli
22-04-2011, 20:27
سلام . من ویندوز 7 داشتم . بعد کنارش ubunto 8.10 با استفاده از wubi نصب کردم ولی ریست که کردم بازم مستقیم وارد ویندوز شد یعنی اون قسمت که انتخاب کنی بره تو ویندوز یا ubunto نیومد . باید چه کار کرد ؟

cdp
22-04-2011, 20:52
Ubuntu 11.04

دانلود نسخه beta :

screenshot:

تاریخ انتشار نسخه نهایی: 28/April
.
.
.
.
.
.

mahfa2236
23-04-2011, 12:33
سلام میگم که چه جوری میشه اوبونتو رو پاکش نکنیم اما نسخه جدید رو نصب کنیم/دوست ندارم همه تنظیماتی که رو۱۰.۱۰ دارم پاک بشه و دوباره از اول لینوکس رو نصب کنم!!!

thelastblack
23-04-2011, 12:46
دو تا را ه داری:
۱ - تو ترمینال بزن updatemanager -d
خودش واست دانلود و آپدیت میکنه

۲ - اوبونتو جدید رو دانلود کن و رایت کن رو سی دی یا فلش بعد هم تو لینوکس بزارش تو دستگاه خودش گزینه ی آپدیت رو میاره...

ساده تر از این میشه؟

mahfa2236
23-04-2011, 12:49
هر دم از این باغ بری میرسد!!!!:41:الان اومدم تو اوبونتو میبینم سه قسمتی هست که minimizae وmaximomوclose هست حذف شده!!!!!!!!!!!!!!!:19::13::41:

nightmare
23-04-2011, 13:49
هر دم از این باغ بری میرسد!!!!:41:الان اومدم تو اوبونتو میبینم سه قسمتی هست که minimizae وmaximomوclose هست حذف شده!!!!!!!!!!!!!!!:19::13::41:

راه حل هایی که پیدا کردم :

1- دکمه‌های Alt + F2 رو بزنید و داخل کادری که باز میشه دستور زیر رو تایپ و Enter کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2- دکمه‌های Alt + F2 رو بزنید و داخل کادری که باز میشه دستور زیر رو بزنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدداخل برنامه ای که باز میشه وارد مسیر زیر بشید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو در اونجا در پنل سمت راست مقدار متغیر button_layout رو چک کنید تا با مقدار زیر برابر باشه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3- دوباره Alt + F2 بزنید و در اون دستور زیر رو بنویسید و Run کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنتیجه رو اطلاع بدید :10:

slcreza
23-04-2011, 14:12
سلام
من يك سيستم دل uptiplex gx 270 دارم زماني كه اوبونتو 10.10 رو نصب كردم
خيلي كند كار ميكند، مشخصات سيستم اينه:
Ram:512 DDR1
VGA: 96 On board
CPU: 2 GHZ Intel

mahfa2236
23-04-2011, 14:43
آقای nightmare ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دستون درد نکنه درست شد/یه سوال دیگه:من فعلان دارم ۱۱.۴رو از طریق ۱۰.۱۰نصب میکنم هنوز داره دانلود میکنه اما اگه بخوام یه نسخه پشتیبان ازش بگیرم باید چی کار کنم/در ضمن یه بنده خدا گفت بدون نصب میتونی این بک اپی که گرفتی رو روی یه سیستم دیگه نصب کنی آیا واقعا اینجوره

nightmare
23-04-2011, 17:39
آقای nightmare ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دستون درد نکنه درست شد/یه سوال دیگه:من فعلان دارم ۱۱.۴رو از طریق ۱۰.۱۰نصب میکنم هنوز داره دانلود میکنه اما اگه بخوام یه نسخه پشتیبان ازش بگیرم باید چی کار کنم/در ضمن یه بنده خدا گفت بدون نصب میتونی این بک اپی که گرفتی رو روی یه سیستم دیگه نصب کنی آیا واقعا اینجوره

اینجا :

و اینجا رو ببینید:

cao-cao
23-04-2011, 20:04
دوستان من اوبوتو 9.1 نصبیدم رو لپ تاپ 1525 دل
چه جوری میتونم دیوارهای تین رو نصب کنم اوتماتیک نداره؟
لن رو چه جورب راه بندارم؟

mahfa2236
23-04-2011, 22:36
عزیز با تشکر از اینکه به سوالم پاسخ دادید اما منظور من یه برنامه هست که اینکارو انجام بده نه اینکه از چند تا فولدر کپی بگیرم و بعد اونهارو جایی دیگه کپی کنم

nightmare
23-04-2011, 23:04
عزیز با تشکر از اینکه به سوالم پاسخ دادید اما منظور من یه برنامه هست که اینکارو انجام بده نه اینکه از چند تا فولدر کپی بگیرم و بعد اونهارو جایی دیگه کپی کنم

در اینصورت فکر میکنم منظور شما برنامه هایی هست که از پارتیشن ها به صورت "یک فایل ایمیج" بک آپ تهیه میکنن و میتونن این بک آپ رو در آینده بازگردانی کنن.

نظیر Norton Ghost یا Acronis True Image که پولی هستن و Clonezilla ، FOG یا Parimage که اُپن سورس هستن.

و در مورد اینکه آیا میتونید این بک آپ رو بر روی سیستم دیگه ای نصب کنید یا نه، شک دارم.

در مورد ویندوز که مطمئن هستم نمیشد. یعنی شما تنها در صورتی میتونستید ایمیج بک آپ یک سیستم رو بر روی سیستم دیگه برگردونید که مشخصات سخت افزاریشون یکی باشه. در غیر اینصورت ویندوز موقع بالا اومدن خطای صفحه‌ی آبی (Dead Blue Screen) رو میداد.

لینوکس رو تست نکردم. اما شاید اگر لینوکس رو بشه تنظیم کرد تا هنگام بالا اومدن، سخت افزار‌ها رو مجدد شناسایی کنه، این کار شدنی باشه.

اطلاعاتم در این مورد کافی نیست و تجربه ای هم ندارم. سعی میکنم جستجو کنم :10:

prong
25-04-2011, 09:59
سلام دوستان.من روي كامپيوترم ويندوز 7 32 بيت دارم...ميتونم اوبونتو 10.10 رو هم كنارش داشته باشم؟؟؟؟و از هر دوشون استفاده كنم؟؟؟نسخه 32 بيتي بهتره يا 64 بيتي؟؟
مرسي

thelastblack
25-04-2011, 11:45
معمولا ۳۲ بیتی بهتره... آره به سادگی میتونی هر دو رو داشته باشی...

Amir Varasteh
25-04-2011, 11:56
سلام.

تو کوبونتو میخوام با پیدگین آی دی یاهوم رو باز کنم، میگه No Internet Connection اما Kopete مشکلی نداره و وصل میشه.

چه کنم ؟

nightmare
25-04-2011, 12:28
سلام.

تو کوبونتو میخوام با پیدگین آی دی یاهوم رو باز کنم، میگه No Internet Connection اما Kopete مشکلی نداره و وصل میشه.

چه کنم ؟

سلام.
عجیبه... تنظیمات سرور یاهو رو چک کردین؟
داخل Pidgin در قسمت Modify Account برید و روی آیدی یاهوتون دکمه Modify رو بزنید. داخل تب های Advanced و Pro-x-y تنظیمات زیر رو چک کنید:

و در تب Pro-x-y هم Use Global باشه.

taia
25-04-2011, 12:51
سلام دوستان.من روي كامپيوترم ويندوز 7 32 بيت دارم...ميتونم اوبونتو 10.10 رو هم كنارش داشته باشم؟؟؟؟و از هر دوشون استفاده كنم؟؟؟نسخه 32 بيتي بهتره يا 64 بيتي؟؟
مرسي

معمولا ۳۲ بیتی بهتره... آره به سادگی میتونی هر دو رو داشته باشی...

البته من اوبونتو رو نمی تونم نظر بدم در موردش دقیق، چون با 32 بیتش که خیلی مشکل داشتم، 64 بیت رو اصلا نمی دونم.
ولی در مورد توزیع هایی دیگه، الان دیگه مانند قبل نیست که 32 بیتی بهتر از 64 بیت باشه، به نظرم اگر الآن سی پی یو شما 64 بیت هست و مقدار رمتون هم مناسب، از سیستم 64 بیتی استفاده کنید تا حداکثر توان سیستمتون رو استفاده کنید.
چه کاری هست آدم سی پی یو 64 بیتی خریداری کنه و سیستمی نصب کنه که از معماری 32 بیت پشتیبانی می کنه؟ :46:

prong
25-04-2011, 18:18
ميشه آموزش نصب اوبونتو رو در كنار 7 برام بزاريد؟؟در ضمن من تا حالا از لينوكس استفاده نكردم...اين سيستم عامل نرم افزار هاي كاربردي هم داره؟؟فارسي رو ساپورت ميكنه واسه نوشتن؟؟
و فرق نسخه 10.4 lts و 10.10 چيه؟؟
مرسي

cao-cao
25-04-2011, 20:07
دوستان من اوبوتو 9.1 نصبیدم رو لپ تاپ 1525 دل
چه جوری میتونم دیوارهای تین رو نصب کنم اوتماتیک نداره؟
لن رو چه جورب راه بندارم؟
کسی جواب مارو نمیده ؟
من چه جوری به اینترنت وصل بشم:10:

Amir Varasteh
25-04-2011, 21:08
کسی جواب مارو نمیده ؟
سلام.

بهترین و راحت ترین راه این هست که مودمت رو از طریق کارت شبکه به سیستمت وصل کنی و مودم رو روی حالت PPPOE قرار بدی.

cao-cao
25-04-2011, 21:32
سلام.

بهترین و راحت ترین راه این هست که مودمت رو از طریق کارت شبکه به سیستمت وصل کنی و مودم رو روی حالت PPPOE قرار بدی.
عزیزم بله اگه کارت شبکه لپ تاپ رو میشناخت این کار رو میکردم شما به عرایض بنده توجه نفرمودین نمیشناسه کارت لن لپ تاپ رو میگه همچین چیزی نیست
درایور میخواد

nightmare
25-04-2011, 22:19
کسی جواب مارو نمیده ؟

سلام. ببخشید من منظور شما رو از دیوارهای تین نفهمیدم؟؟:20:
در مورد اینکه کارت لن شما شناسایی نشده، با توجه به اطلاعات این صفحه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعید میدونم اینطور باشه . Chipset لن لپتاپ شما Marvell 88E8040 PCI-E Fast Ethernet هست که توسط اوبونتو شناسایی و نصب میشه.

فکر میکنم مشکل لن شما تنظیمات آی پی هست و اگر اینطور نبود، احتمالاً یه باگ در اوبونتو 9.10 باشه.

خروجی دستورات زیر رو به ترتیب قرار بدید تا بهتر بشه نظر داد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو

cao-cao
25-04-2011, 22:43
سلام. ببخشید من منظور شما رو از دیوارهای تین نفهمیدم؟؟:20:
در مورد اینکه کارت لن شما شناسایی نشده، با توجه به اطلاعات این صفحه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعید میدونم اینطور باشه . Chipset لن لپتاپ شما Marvell 88E8040 PCI-E Fast Ethernet هست که توسط اوبونتو شناسایی و نصب میشه.

فکر میکنم مشکل لن شما تنظیمات آی پی هست و اگر اینطور نبود، احتمالاً یه باگ در اوبونتو 9.10 باشه.

خروجی دستورات زیر رو به ترتیب قرار بدید تا بهتر بشه نظر داد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو

عذر میخوام منظورم این بوده که لین نوشته شده
والا نمیشناسه بله کارت شبکش مارول هست ولی خوب نمیشناسیه
ای پی رو نمیتونم ست کنم یعنی بلد نیستم تنظیمات ای پی رو
و اینکه این دستورات رو تو ترمینال بزنم؟
تو اون صفحه ای که شما دادین چیزه خاصی وجود نداشه
بلوتوث و وایرلس هم نمیشناسه
فک کنم باید دستور خاصی باشه برایس این کار
اگه وصل بشه به اینترنت مشکلا حل میشه فک کنم

nightmare
25-04-2011, 22:49
ميشه آموزش نصب اوبونتو رو در كنار 7 برام بزاريد؟؟در ضمن من تا حالا از لينوكس استفاده نكردم...اين سيستم عامل نرم افزار هاي كاربردي هم داره؟؟فارسي رو ساپورت ميكنه واسه نوشتن؟؟
و فرق نسخه 10.4 lts و 10.10 چيه؟؟
مرسي

سلام. اگر تازه کار هستید پیشنهاد میکنم اوبونتو رو به کمک برنامه Wubi در کنار ویندوز نصب کنید.
این برنامه اوبونتو رو مثل یک نرم افزار در ویندوز نصب میکنه و دیگه نیازی به پارتیشن بندی و ... ندارید. هر زمان هم خواستید میتونید اوبونتو رو در Uninstall Programs ویندوز حذف کنید.

اینجا هم لینک توضیحات کامل از Wubi هست که نصبش خیلی ساده است.

در مورد سوالات دوم و سومت، کافیه به تعداد صفحات همین تاپیک فقط، در تالار لینوکس این انجمن نگاه کنید.بالغ بر 4000 پست اینجا نوشته شده. پس احتمالا هم نرم افزار کاربردی داره، هم فارسی رو پشتیبانی میکنه.:46:

LTS مخفف Long Term Support هست و تفاوت اون با نسخه های معمولی در مدت زمانی پشتیبانی و ارائه آپدیت های اون توسط اوبونتو هست.

نسخه های معمولی اوبونتو هر 6 ماه یکبار ارائه میشن و حدوداً تا 18 ماه پشتیبانی دارن. اما نسخه های LTS هر دوسال یکبار ارائه میشن و پشتیبانی اونها در کامپیوترهای دسکتاپ 3 سال و در سرورها تا 5 سال هست.
اطلاعات بیشتر:

---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

عذر میخوام منظورم این بوده که لین نوشته شده
والا نمیشناسه بله کارت شبکش مارول هست ولی خوب نمیشناسیه
ای پی رو نمیتونم ست کنم یعنی بلد نیستم تنظیمات ای پی رو
و اینکه این دستورات رو تو ترمینال بزنم؟
تو اون صفحه ای که شما دادین چیزه خاصی وجود نداشه
بلوتوث و وایرلس هم نمیشناسه
فک کنم باید دستور خاصی باشه برایس این کار
اگه وصل بشه به اینترنت مشکلا حل میشه فک کنم

سلام مجدد.
بله اون دستورات رو در ترمینال بزنید و خروجی اونها رو اینجا کپی کنید به ترتیب.
توی اون صفحه فقط نوشته شده بود که اوبونتو لپ تاپ شما و به خصوص کارت شبکه اون رو شناسایی میکنه.

اجازه بدید اول مشکل لن حل بشه، بعد یکی یکی به اونها میرسیم. :10:

mahfa2236
25-04-2011, 23:12
سلام در رابطه با سرور آواچی هنوز من نتوانستم کاری انجام بدم و حتی یه تستی بزنم و اصلان نمیدونم از کجا باز میشه و از کجا تنظیم میشه!!!!در رابطه با امنیت لینوکس دوست دارم بدونم آیا واقعا بهتر از ویندوز هست و دیگری اینکه ایا لینوکی هم انتی ویروس و...داره و ایا اگه داره نیاز به نصب هست و اگه نیاز هست اسم اون انتی ویروس رو هم برام بذارید البته ممنون که سوال میکنم و بزرگواری میکنید و جواب میدید.راستی برنامهremastersysهم هرکاریش کردم رو سیستم من نصب نشد که نشد البته برای لایو نیازش دارم.راستی یه سوال اگه مثلا من بخوام همه نرم افزار های دانلود شده و نصب شده خودم رو رو یه اوبونتوی دیگه ببرم آیا شدنیه

nightmare
26-04-2011, 12:20
سلام در رابطه با سرور آواچی هنوز من نتوانستم کاری انجام بدم و حتی یه تستی بزنم و اصلان نمیدونم از کجا باز میشه و از کجا تنظیم میشه!!!!در رابطه با امنیت لینوکس دوست دارم بدونم آیا واقعا بهتر از ویندوز هست و دیگری اینکه ایا لینوکی هم انتی ویروس و...داره و ایا اگه داره نیاز به نصب هست و اگه نیاز هست اسم اون انتی ویروس رو هم برام بذارید البته ممنون که سوال میکنم و بزرگواری میکنید و جواب میدید.راستی برنامهremastersysهم هرکاریش کردم رو سیستم من نصب نشد که نشد البته برای لایو نیازش دارم.راستی یه سوال اگه مثلا من بخوام همه نرم افزار های دانلود شده و نصب شده خودم رو رو یه اوبونتوی دیگه ببرم آیا شدنیه

سلام.
من فرض رو بر این میذارم که شما میخواید MySQL ،PHP و Apache رو در لینوکس (بسته‌ی LAMP) نصب کنید.
مراحل رو تک تک توضیح میدم.

ابتدا بسته‌ی MySQL سرور و کلاینت رو نصب میکنیم:

پس از نصب از شما جهت اعمال پسورد برای کاربر ریشه (root) سرور MySQL سوال میشه:

بعد از اینکه پسورد ریشه MySQL رو وارد کردید، نوبت به نصب Apache میرسه.

برای نصب Apache دستور زیر رو بزنید:

بعد از اینکه Apache نصب شد، مرورگرتون رو باز کنید و در اون آدرس زیر رو بزنید:

باید صفحه‌ای باز بشه که در اون متن زیر نوشته شده:

در اوبونتو دایرکتوری پیشفرض فایل‌های آپاچی و مسیر فایل تنظیمات سرور آپاچی به ترتیب زیر هستند:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسایر تنظیمات سرور آپاچی هم در مسیر های زیر قرار دارند:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنصب PHP5 :
جهت نصب PHP5 دستورات زیر رو وارد کنید:

تست PHP و ایجاد صفحه‌ی phpinfo :
برای تست کارکرد PHP و دیدن مشخصات اون، دستور زیر رو بزنید تا فایل info.php در شاخه var/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ساخته بشه و توسط برنامه gedit بتونیم اون رو ویرایش کنیم:

وقتی ویرایشگر gedit فایل info.php رو باز کرد، دستورات PHP زیر رو داخلش وارد کنید و فایل رو ذخیره کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا داخل مرورگر آدرس زیر رو بزنید:

اگر همه چیز درست باشه، صفحه‌ی جزییات PHP رو مشاهده خواهید کرد.

نصب ماژول پشتیبانی دیتابیس MySQL در PHP5 :
شما میتونید علاوه بر بسته‌ی php5-mysql ، بسته‌های (ماژولها) دیگه ای رو هم مطابق نیازتون در PHP اضافه کنید.
برای دیدن لیست بسته‌های در دسترس، دستور زیر رو بزنید:

بعضی از بسته‌های مفید و انتخاب شده جهت نصب رو در دستور زیر میارم. اگه دوست داشتید میتونید اونها رو نصب کنید (یا اینکه فقط php5-mysql رو نصب کنید):

و در نهایت، سرور آپاچی رو ریستارت کنید:

نصب phpMyAdmin جهت مدیریت دیتابیس‌های MySQL :

جهت نصب برنامه phpMyAdmin دستور زیر رو بزنید:

هنگام نصب phpMyAdmin از شما دو سوال میپرسه که پاسخ‌های اون رو مشخص کردم:

بعد از نصب از طریق مسیر :

میتونید وارد برنامه phpMyAdmin بشید و با نام کاربری root و پسوردی که در مرحله‌ی نصب MySQL تعیین کردید، وارد phpMyAdmin بشید.

چند نکته:
۱- اگر نیاز دارید تا بدون دسترسی‌های مدیریتی، فایل هاتون رو در مسیر var/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قرار بدید، میتونید از دستور chown یا chmod استفاده کنید. اولی مالکیت فلدر www رو به نام کاربری شما میده و دومی سطح دسترسی‌های دایرکتوری www رو تغییر میده (chmod از نظر امنیتی خوب نیست و دسترسی رو برای هر کاربری آزاد میکنه. تنها در صورتی استفاده کنید که در سیستم شخصی خودتون هستید و کسی به اون دسترسی نداره.). مثال:

۲- اگر phpMyAdmin کار نمیکرد، دستور زیر رو بزنید و بعد تست کنید:

۳- دیگر کاربران در شبکه میتونن با وارد کردن آی پی کامپیوتر شما در آدرس بار مرورگرشون، به اطلاعات موجود در دایرکتوری Apache شما دسترسی پیدا کنن. اما قبلش لازم هست تا سطح دسترسی لازم رو به فلدر var/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و زیر شاخه‌های اون اعمال کنید :

--------------------------------------------------------------------------------
در مورد امنیت لینوکس هم مقاله بسیاره.
من فقط به همین مورد بسنده میکنم که در لینوکس، اطلاعات هر کاربر، تنها برای خودش هست و هیچ کاربری جز کاربر ریشه نمیتونه در ساختار سیستم عامل تغییر ایجاد کنه.
به طور مثال فرض کنید شما در ویندوز، بر اثر یک اشتباه ویروسی میشید. این ویروس بلافاصله خودش رو در فلدر‌های سیستمی نظیر Windows ، System32 و ... کپی میکنه و حتی گاهاً ساختار کرنل ویندوز رو هم تغییر میده! (نظیر Rootkit ها).
حالا کاربر دیگه‌ای که با همون ویندوز با یک اکانت دیگه کار میکرده میاد و بعد از شما لاگین میکنه و میبینه همه چیزش بهم ریخته!
اما در لینوکس هر کاربر فقط به محتویات پروفایل و دایرکتوری خودش دسترسی داره و بنابراین حتی اگر ویروسی هم بشه این ویروس کاری با سیستم عامل و هسته ی اون نمیتونه بکنه. چون نه پسورد کاربر root رو داره و نه سطح دسترسی!

در مورد آنتی ویروس، من به شخصه ویروسی برای لینوکس تا به حال پیدا نکردم. دلیل اینکه آنتی ویروس روی لینوکس نصب میکنن، فکر میکنم بیشتر جلوگیری از کد‌های مخرب در وب سرور‌ها باشه.
مثلا شما یه هاستیگ لینوکس راه میندازید، و یه کاربر خرابکار میاد و یه اسکریپت مخرب مینویسه که به واسطه اون کسانی که از سایت اون کاربر مشاهده به عمل میارن دچار ویروس میشن.
بنابراین وقتی شما آنتی ویروس داشته باشید، با یه اسکن ساده این کد‌های مخرب رو پیدا و نابود میکنید.
از آنتی ویروس‌های معروف لینوکس میشه به avast، AVG, CalmAV, BitDefender و ... اشاره کرد.
---------------------------------------------------------------------------------
remastersys رو من باهاش کار نکردم. اما فکر میکنم اگه بتونید داکیومنت هاش رو بخونید کار سختی نباشه.
اگر فرصت شد در مورد مطلب میزارم.

:11:

taia
26-04-2011, 21:34

ضمن اینکه توضیحات بالای nightmare عزیز کامل هست، باز دو مطلب رو گوشزد می کنم:
1. اگر در مورد وب سرور آپاچ (که شما به اشتباه آواچی نوشتید) سوالی دارید در انجمن نرم افزارهای گنو/لینوکس تاپیک بزنید و سوالاتتون رو مطرح کنید.
الان نه آپاچ، نه سواتون در مورد امنیت لینوکس، و نه برنامه دیگر مربوط به اوبونتو نمیشه.

2. موقع پرسیدن سوال مشخص کنید که مشکل دقیقا چی هست، شما گفتید با وب سرور آپاچ نتونستید کاری کنید! خوب شما چه کار می خواهید انجام بدید؟ این رو مشخص کنید تا بشه کمک کرد، وب سرور آپاچ یک برنامه ی مثلا ادیتور عکس نیست که باز بشه و شما باهاش کار کنید، یک وب سرور هست که قرار هست سیستم شما رو به یک سرور تبدیل کنه.
بنابراین بگید هدفتون از استفاده از آپاچ (نه اینجا) چی هست تا بشه کمک کرد.

سپاس.

cao-cao
26-04-2011, 21:46
سلام. اگر تازه کار هستید پیشنهاد میکنم اوبونتو رو به کمک برنامه Wubi در کنار ویندوز نصب کنید.
این برنامه اوبونتو رو مثل یک نرم افزار در ویندوز نصب میکنه و دیگه نیازی به پارتیشن بندی و ... ندارید. هر زمان هم خواستید میتونید اوبونتو رو در Uninstall Programs ویندوز حذف کنید.

اینجا هم لینک توضیحات کامل از Wubi هست که نصبش خیلی ساده است.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد سوالات دوم و سومت، کافیه به تعداد صفحات همین تاپیک فقط، در تالار لینوکس این انجمن نگاه کنید.بالغ بر 4000 پست اینجا نوشته شده. پس احتمالا هم نرم افزار کاربردی داره، هم فارسی رو پشتیبانی میکنه.:46:

LTS مخفف Long Term Support هست و تفاوت اون با نسخه های معمولی در مدت زمانی پشتیبانی و ارائه آپدیت های اون توسط اوبونتو هست.

نسخه های معمولی اوبونتو هر 6 ماه یکبار ارائه میشن و حدوداً تا 18 ماه پشتیبانی دارن. اما نسخه های LTS هر دوسال یکبار ارائه میشن و پشتیبانی اونها در کامپیوترهای دسکتاپ 3 سال و در سرورها تا 5 سال هست.
اطلاعات بیشتر:

---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

سلام مجدد.
بله اون دستورات رو در ترمینال بزنید و خروجی اونها رو اینجا کپی کنید به ترتیب.
توی اون صفحه فقط نوشته شده بود که اوبونتو لپ تاپ شما و به خصوص کارت شبکه اون رو شناسایی میکنه.

اجازه بدید اول مشکل لن حل بشه، بعد یکی یکی به اونها میرسیم. :10:
ممنون دوست من فک کنم اشکال از منه
lspci | grep Ethernet :09:00.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. 88E8040 PCI-E Fast Ethernet Controller (rev 12)

ifconfig -a : eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:1d:09:48:d2:5d
inet6 addr: fe80::21d:9ff:fe48:d25d/64 Scope:Link
TX packets:10 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:1836 (1.8 KB)
Interrupt:16

RX packets:4 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:4 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
RX bytes:240 (240.0 B) TX bytes:240 (240.0 B)

این جواب رو داد
میشه مثل ویندوز کانکشن بریج ساخت که خودم بگم کانکت بشه نه مودم اتو کانکت باشه؟

prong
27-04-2011, 09:34
سلام دوستان.كسي ميتونه به من بگه فرق نسخه 10.4 با نسخه 11.4 چيه؟؟؟من الان 10.4 رو دارم ميارزه كه صبر كنم تا 11.4 بياد بعد نصب كنم؟؟؟
مرسي

nightmare
27-04-2011, 10:05
این جواب رو داد
میشه مثل ویندوز کانکشن بریج ساخت که خودم بگم کانکت بشه نه مودم اتو کانکت باشه؟

سلام. خوب نتایج دستورات نشون میده که کارت شبکه شما شناسایی شده و مشکلی نداره.

اگر الان مودم ADSL شما اتوماتیک وصل هست و شما میخواید اون رو به صورت دستی (کانکشنی) در بیارید، باید ابتدا به کارت لن خودتون یک آیپی هم رنج مودم بدید و بعد از طریق مرورگر وارد تنظیمات مودم بشید.

داخل ترمینال برید و به کمک دستور زیر، آیپی 192.168.1.5 رو به کارت شبکه‌تون اعمال کنید:

حالا جهت اطمینان از اعمال شدن آیپی، دستور زیر رو بزنید:

در خروجی‌هایی که میده، باید خط زیر رو ببینید:

این یعنی آیپی به درستی بر روی کارت شبکه ست شده.

حالا مرورگرتون رو باز کنید و در آدرس بار، آیپی زیر رو بزنید:

اگر نام کاربری و پسورد خواست، هر دو رو admin بزنید.

صفحه‌ی تنظیمات مودم ADSL باز میشه. این قسمت بسته به نوع مودمی که شما دارید و مدل اون، در هر مودم فرق میکنه و بهترین راهنمای شما ISP اینترنتتون هست که این مودم رو به شما داده.
باید ازشون بخواید تا راهنمای خارج کردن مودم از حالت اتوماتیک و کانکشنی کردن اون رو به شما بگن.
اما بر حسب تجربه، معمولا این تنظیم در قسمت WAN Setting مودم‌ها هست که باید اونجا مودم رو از حالت PPPoE به حالت Bridge تغییر بدید.
(بازم توصیه میکنم از ISP بپرسید)

بعد از اینکه مودمتون رو روی حالت Bridge تنظیم کردید، باید در اوبونتو روی Network Manager Applet (همون علامت دو تا مانیتور شبکه) کلیک راست کنید و Edit Connections رو بزنید.

بعد به تب DSL برید و دکمه‌ی Add رو بزنید تا کانکشن جدید رو بسازید.

مشخصات Username و Password اشتراک ADSLتون رو وارد کنید:

در تب IPv4 Setting گزینه‌ی Method رو روی PPPoE بزارید و در نهایت دکمه‌ی Apply رو بزنید تا کانکشن ساخته بشه.
البته زدن تیک های Connect Automatically یا Available to all users دلخواه هست.

بعد از اینکه کانکشن رو ساختید، اینبار روی Network Manager Applet کلیک چپ میکنید و روی کانکشنی که ساختید کلیک میکنید تا وصل بشه.

nightmare
27-04-2011, 10:19
سلام دوستان.كسي ميتونه به من بگه فرق نسخه 10.4 با نسخه 11.4 چيه؟؟؟من الان 10.4 رو دارم ميارزه كه صبر كنم تا 11.4 بياد بعد نصب كنم؟؟؟
مرسي

سلام. بارزترین فرق این نسخه این هست که برنامه مدیریت دسکتاپ Gnome در نسخه 11.04 با برنامه Unity جایگزین شده.

نرم افزار LibreOffice به جای OpenOffice محصول شرکت اوراکل (Sun قدیم) عرضه شده.
فایرفاکس 4 مرورگر پیشفرض هست.
پلیر Banshee جایگزین Rhythmbox خواهد بود.
محصولات تجاری (Commerical Software) لینوکس در Add/Remove Programs اضافه میشه.
و ...

لیست کامل‌تر تغییرات:

mahfa2236
27-04-2011, 13:06
سلام خسته نباشید taia من به خاطر اینکه برای اوبونتنو اپاچی رو میخوام میگم که تو قسمت اوبونتو پیغام بزارم چون دیدیم طرف یه کد میده میگه بزن همه چیزا درست میشه حالا ما هر چقدر این کد رو میزنیم یا تغییرش میدیم اصلا و ابدا فایده نداره و منظور از اینکه نتوانستم کاری با سرور اپاچی انجام بدم تغییرات عکس که نیست خودم میدونم که برای سرور ازش استفاده میشه اما مثلا من میخوام یه برنامه درست کنم مثل یاهو مسنجر که از سرور لینوکس باشه استفاده کنه البته تو ویندوز این و هم تو لینوکس این برنامه رو درست کنم که بین چندتا سیستم خاصیت یاهو مسنجر رو داشته باشه و بشه باهاش چت نوشتاری و صوتی تصویری انجام داد.کار بعدی من اینکه یه سرور برای اجرای vpnدرست کنم!کار بعدی من با لینوکس این هست که بتوانم از راه دور لینوکس اوبونتو رو کنترل کنم البته هم با دستور نویسی هم با استفاده از نرم افزار!و چندتا کار دیگه هم هست که فکر کنم الان دیگه گفتنش لازم نیست چون همین کارارو یاد بگیرم کافیه!پس اگه اینجا مطرح میکنم برای این هست که شماها متخصص اوبونتو هستید پس راحت تر میتونید کمکم کنید.باز هم من این موضوع رو تو یه موضوع جدید مطرح میکنم و تاپیک جدید میزنم.

mohsen0000000000
27-04-2011, 17:30
سلام
من قبلا ابونتو 9.04 نصب كردو ولي چون نميتونستم ازش استفاده كنم حذف كردم.الان باز هم نصبيدم ولي مشكلات هست
اولين مشكل من اينه كه نميدونم چه طور از اينترنت استفاده كنم.من ميخوام با دايل اپ به اينترنت وصل بشم اما نميشه لطفا كمك كنيد فقط به زبان ساده .مشكلات بعدي هم ميام ميگم.
2 :ابونتو 10.10 خريدم اون نصب نشد ولي رو كاپيتر بچه ها نصب شد . به خاطر چيه؟

rootnt
27-04-2011, 17:52
سلام
من قبلا ابونتو 9.04 نصب كردو ولي چون نميتونستم ازش استفاده كنم حذف كردم.الان باز هم نصبيدم ولي مشكلات هست
اولين مشكل من اينه كه نميدونم چه طور از اينترنت استفاده كنم.من ميخوام با دايل اپ به اينترنت وصل بشم اما نميشه لطفا كمك كنيد فقط به زبان ساده .مشكلات بعدي هم ميام ميگم.
2 :ابونتو 10.10 خريدم اون نصب نشد ولي رو كاپيتر بچه ها نصب شد . به خاطر چيه؟
اینجا رو ببینید:

تقریبا همه سوالات جواب داده شده

mohsen0000000000
27-04-2011, 19:11
من با دستور sudo pppconfig كانكشن جديد ميسازم . اما وقتي ميخوام اونو با دستور pon provider وصل بشم اين ارور رو ميده

mohsen@mohsen-desktop:~$ pon provider mohsen

Error: only members of the 'dip' group can use this command.

mohsen@mohsen-desktop:~$

rootnt
27-04-2011, 19:53
نکته اینکه بجای <provider> باید اون اسمی که هنگام ساختن اکانت انتخاب کردید رو اضافه کنید (در اینجا فکر کنم mohsen باشه)

prong
27-04-2011, 21:25
سلام.من تازه برای اولین بار میخوام از ابونتو استفاده کنم.(تازه کارم).تا الان با ویندوز کار کردم...میخوام نسخه 11.04 رو که قراره بیاد نصب کنم.میشه آموزش نصبش در کنار ویندوز 7 رو برام به صورت کامل بزارید؟؟؟و همچنین کارایی که باید بعد از نصب انجام بدم مثلا نصب درایور و اینجور چیزها...
با تشکر

mohsen0000000000
27-04-2011, 21:42
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنکته اینکه بجای <provider> باید اون اسمی که هنگام ساختن اکانت انتخاب کردید رو اضافه کنید (در اینجا فکر کنم mohsen باشه)

اين پيام رو ميده

mohsen@mohsen-desktop:~$ su
Password:
su: Authentication failure
mohsen@mohsen-desktop:~

پسورد هم هيچي تايپ نميكنه.:41:

cdp
27-04-2011, 23:43
سلام

سلام.من تازه برای اولین بار میخوام از ابونتو استفاده کنم.(تازه کارم).تا الان با ویندوز کار کردم...میخوام نسخه 11.04 رو که قراره بیاد نصب کنم.میشه آموزش نصبش در کنار ویندوز 7 رو برام به صورت کامل بزارید؟؟؟و همچنین کارایی که باید بعد از نصب انجام بدم مثلا نصب درایور و اینجور چیزها...
با تشکر
- آموزش نصب اوبونتو که زیاد هست (توی گوگل بگرد)...تنها جای مهمش انتخاب پارتیشن برای نصب هست که باید دقت کنی...
- برای نصب ویندوز و اوبونتو کنار هم، باید اول ویندوز 7 رو نصب کنی بعد اوبونتو رو...
- اوبونتو اکثر سخت افزار ها رو میشناسه ولی برای استفاده بهتر از سخت افزار (مثل کارت گرافیک) باید درایور لینوکسش رو از سایت سازنده دانلود کنی...

اين پيام رو ميده

mohsen@mohsen-desktop:~$ su
Password:
mohsen@mohsen-desktop:~

پسورد هم هيچي تايپ نميكنه.:41:

پسورد به خاطر امنیت بیشتر نمایش داده نمیشه ولی تایپ می شه... پسورد رو تایپ کن بعد Enter رو بزن...

mohsen0000000000
28-04-2011, 08:05
سلام

پسورد به خاطر امنیت بیشتر نمایش داده نمیشه ولی تایپ می شه... پسورد رو تایپ کن بعد Enter رو بزن...

بعد از زدن اينتر اين پيام رو ميده

taia
28-04-2011, 09:18
بعد از زدن اينتر اين پيام رو ميده

خوب دوست عزیز، پسورد رو غلط می زنید دیگه، پسورد را درست وارد کنید، پسورد رووت هست

یا شما بجای su از sudo استفاده کن و دستورات رو پشت سر هم بزن.

mohsen0000000000
28-04-2011, 11:00
پسوردم چي هست كه كلا نميشه !!!!
همش همين پيام مياد Authentication failure

وقتي كه sudo رو هم ميزنيم چيزاي ديگه مياد

K1lou
28-04-2011, 11:32
با سلام
برای من هم قبلا چند بار اتفاق افتاد
من از sudo -i استفاده می کنم
امتحان کنید

rootnt
28-04-2011, 11:48
شما بهتره اول در مورد su و sudo مطالعه و اطلاعات بیشتری کسب کنی و ببینی چطوری کار می کنه

cao-cao
28-04-2011, 13:05
سلام. خوب نتایج دستورات نشون میده که کارت شبکه شما شناسایی شده و مشکلی نداره.

اگر الان مودم ADSL شما اتوماتیک وصل هست و شما میخواید اون رو به صورت دستی (کانکشنی) در بیارید، باید ابتدا به کارت لن خودتون یک آیپی هم رنج مودم بدید و بعد از طریق مرورگر وارد تنظیمات مودم بشید.

داخل ترمینال برید و به کمک دستور زیر، آیپی 192.168.1.5 رو به کارت شبکه‌تون اعمال کنید:

حالا جهت اطمینان از اعمال شدن آیپی، دستور زیر رو بزنید:

در خروجی‌هایی که میده، باید خط زیر رو ببینید:

این یعنی آیپی به درستی بر روی کارت شبکه ست شده.

حالا مرورگرتون رو باز کنید و در آدرس بار، آیپی زیر رو بزنید:

اگر نام کاربری و پسورد خواست، هر دو رو admin بزنید.

صفحه‌ی تنظیمات مودم ADSL باز میشه. این قسمت بسته به نوع مودمی که شما دارید و مدل اون، در هر مودم فرق میکنه و بهترین راهنمای شما ISP اینترنتتون هست که این مودم رو به شما داده.
باید ازشون بخواید تا راهنمای خارج کردن مودم از حالت اتوماتیک و کانکشنی کردن اون رو به شما بگن.
اما بر حسب تجربه، معمولا این تنظیم در قسمت WAN Setting مودم‌ها هست که باید اونجا مودم رو از حالت PPPoE به حالت Bridge تغییر بدید.
(بازم توصیه میکنم از ISP بپرسید)

بعد از اینکه مودمتون رو روی حالت Bridge تنظیم کردید، باید در اوبونتو روی Network Manager Applet (همون علامت دو تا مانیتور شبکه) کلیک راست کنید و Edit Connections رو بزنید.

بعد به تب DSL برید و دکمه‌ی Add رو بزنید تا کانکشن جدید رو بسازید.

مشخصات Username و Password اشتراک ADSLتون رو وارد کنید:

در تب IPv4 Setting گزینه‌ی Method رو روی PPPoE بزارید و در نهایت دکمه‌ی Apply رو بزنید تا کانکشن ساخته بشه.
البته زدن تیک های Connect Automatically یا Available to all users دلخواه هست.

بعد از اینکه کانکشن رو ساختید، اینبار روی Network Manager Applet کلیک چپ میکنید و روی کانکشنی که ساختید کلیک میکنید تا وصل بشه.

ممنون تمامی مراحل رو طی کردم
ولی اون اخر که کانکشن رو میسازی کانکت میخواد بشه یه کمی میگذره میزنه لن دیسکانکت
عجب داستانی شده این انترنت

nightmare
28-04-2011, 19:00
ممنون تمامی مراحل رو طی کردم
ولی اون اخر که کانکشن رو میسازی کانکت میخواد بشه یه کمی میگذره میزنه لن دیسکانکت
عجب داستانی شده این انترنت

سلام. قبل از کانکت شدن، یکبار دستورات زیر رو به ترتیب در ترمینال بزنید:

ببینید آیا مشکل حل میشه؟

snima6
28-04-2011, 20:06
سلام یه سوال داشتم . ببخشید اکه در حای مناسب نپرسیدم:(
یه هارد اکسترنال دارم و روش اوبونتو ریختم
چجوری میتونم اوبونتو رو از روش کامل پاک کنم؟
مرسی

DJ.Mamal
29-04-2011, 10:02
سلام..
دیروز ورژن ۱۱.۰۴ آبونتو رسمی ریلیز شد
میخوام بدونم بک آپ ۱۰.۱۰ رو میتونم روش بریزم؟ نرم افزارایی که دانلود کردم کار میکنه روی اون؟

cao-cao
29-04-2011, 11:38
سلام. قبل از کانکت شدن، یکبار دستورات زیر رو به ترتیب در ترمینال بزنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدببینید آیا مشکل حل میشه؟
دوست من ممکنه من اوبونتوم مشگل داشته باشه؟
چون بازم پیغام دیسکانکت میده یه علامت میاد بالای صفحه سمت راست مینویسه لن دیسکانکت
با توضیحاتی که شما دادین همه چی درست به نظر میاد ولی نمیدونم اشکال از کجاست
لازمه توضیحات بعئ از این پیغام رو براتون بذارم؟
چون خیلی طولانی بود

cao-cao
29-04-2011, 11:48
بعد تایب دستور اول پسورد میخواد
پس رو که میزنی چیزی نمیشه
بعد که دستور دوم رو میزنی
این میاد
sudo pon dsl-provider

The file /etc/ppp/peers/dsl-provider does not exist. Please create it or use
a command line argument to use another file in the /etc/ppp/peers/ directory

بازم باید کاری کنم؟

mahfa2236
29-04-2011, 18:51
سلام/ببخشید چرا بعضی از برنامه ها که نصب میکنم رو اوبونتو اصلا تو برنامه ها نشون نمیده مثل cheeseکه مجبور میشم تو ترمینال بزنم/یه سوال دیگه هم اینکه چرا ریست و شات دان حذف شده !!!!!در ضمن از اوبونتو۱۱.۴استفاده میکنم راستی کی نسخه۱۱.۴ نهایی میاد/اگه نسخه نهایی بیاد این مشکلات حل میشه/

thelastblack
29-04-2011, 18:58
نسخه نهایی اومده دوست عزیز.. یه سری به سایتش بزن

prong
29-04-2011, 20:52
سلام دوستان.من و یکی از دوستان چند روز پیش میخواستیم فایرفاکس 4 رو واسه اوبونتو 10.4 دانلود و نصب کنیم ولی هر کاری کردیم نشد...میشه بگید نصب نرم افزار رو این سیستم عامل به چه صورت هستش؟؟البته از روی سی دی اجرا میکردیم و نصب نشده بود...

یه سوال دیگه هم دارم...من رو هاردم 5 تا درایو دارم...تو درایو c وین ایکس پی و تو یکی دیگه سون دارم...میشه با سی دی ابونتو موقع نصب درایو c رو فرمت کنم . ابونتو رو روش بریزم؟؟؟با این کار مشکلی واسه 7 پیش نمیاد؟؟؟

مرسی

thelastblack
30-04-2011, 12:01
سلام دوستان.من و یکی از دوستان چند روز پیش میخواستیم فایرفاکس 4 رو واسه اوبونتو 10.4 دانلود و نصب کنیم ولی هر کاری کردیم نشد...میشه بگید نصب نرم افزار رو این سیستم عامل به چه صورت هستش؟؟البته از روی سی دی اجرا میکردیم و نصب نشده بود...

یه سوال دیگه هم دارم...من رو هاردم 5 تا درایو دارم...تو درایو c وین ایکس پی و تو یکی دیگه سون دارم...میشه با سی دی ابونتو موقع نصب درایو c رو فرمت کنم . ابونتو رو روش بریزم؟؟؟با این کار مشکلی واسه 7 پیش نمیاد؟؟؟

مرسی

فایرفاکس رو از توی خود software center میشه نصب کرد ولی فکر نمیکنم از روی سی دی بشه چیزی نصب کرد.. حداقل باید از روی فلش بوت شه ....

در مورد فرمت کردن هم که اگه بکنی جفت ویندوزات میپره.... یا کاری به ویندوزا نداشته باش و اوبونتو بریز یا c رو فرمت کن ۷ بریز بعدش اوبونتو بریز که مشکلی واست پیش نیاد...

ke68moha
30-04-2011, 15:33
سلام به دوستان. من میخواستم اوبونتو نسخه 10 رو رو سیستمم نصب کنم . بعد از صفحه اول که زبان انتخاب میکنم و روی گزینه نصب اوبونتو کلیک میکنم یه صفحه میاد به شکل لودینگ اوبونتو که پایینش چندتا نقطه پر و خالی میشن اما همونجا گیر میکنه و جلوتر نمیره.هر چقدر هم صبر کردم جلو نرفت.
می خواستم راهنماییم کنین ببینم باید چیکار کنم.
ضمنا الان ویندوز 7 رو سیستمم نصب هست و سیستمم از نظر سخت افزاری مشکلی نداره.
حتی روی virtual box به صورت مجازی هم که خواستم اوبونتو رو نصب کنم همونجا گیر کرد.
لطفا یکی منو راهنمایی کنه.

ezzoddin90
30-04-2011, 18:45
سلام به همگی دوستان عزیز...
آقا من اینجا تازه واردم توروخدا هوامو داشته باشید...
رو نوت بوکم اوبونتو ۱۰.۱۰ نصبه. مشکلم اینه که یه سری برنامه هایی رو میخام وقتی اوبونتو بالا میاد همراش ران بشه و من نخاد هر دفعه بازشون کنم. برای مثال برنامه CAIRO DOCK که یه داکه. من هر دفه باید ابنو ران کنم. از مسیر
SYSTEM / PREFERENCES / START UP APPLICATIONS
هم رفتم ولی نتونستم برنامه رو پیدا کنم!! خواهش میکنم کمک کنید. مرسی:40:

ezzoddin90
30-04-2011, 20:15
سلام دوباره. سوال قبلیمو خودم راه حلشو پیدا کردم کسی خواست بگه بش بگم.
یه مشکل جدید. من آیکن تم Icon Theme که میگیرم از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (از خود مسیر Appereance که میرم این آدرسو میده) هر کاری میکنم نمیتونم نصبش کنم. هم از خود Appereance Prefrences اینستالش کردم نشد هم یه کپی کردم تو مسیر
root / usr / share / icons که بازم نشد .چیکار کنم؟‌کمک کنین پلیز:19:

mahfa2236
01-05-2011, 10:38
سلام/ببخشید چرا بعضی از برنامه ها که نصب میکنم رو اوبونتو اصلا تو برنامه ها نشون نمیده مثل cheeseکه مجبور میشم تو ترمینال بزنم/یه سوال دیگه هم اینکه چرا ریست و شات دان حذف شده !!!!!اگه نسخه نهایی بیاد این مشکلات حل میشه/انگار كسي به كسي نيست كه جواب ما روبده؟

nightmare
01-05-2011, 21:42
بعد تایب دستور اول پسورد میخواد
پس رو که میزنی چیزی نمیشه
بعد که دستور دوم رو میزنی
این میاد
sudo pon dsl-provider

The file /etc/ppp/peers/dsl-provider does not exist. Please create it or use
a command line argument to use another file in the /etc/ppp/peers/ directory

بازم باید کاری کنم؟

دستور sudo pppoeconf رو در ترمینال بزن و مراحلش رو برای ایجاد کانکشن انجام بده.
مراحلش رو میتونی در لینک زیر ببینی:

فقط قبل از هر دستور sudo یادت نره بزنی.

nightmare
01-05-2011, 21:48
سلام به دوستان. من میخواستم اوبونتو نسخه 10 رو رو سیستمم نصب کنم . بعد از صفحه اول که زبان انتخاب میکنم و روی گزینه نصب اوبونتو کلیک میکنم یه صفحه میاد به شکل لودینگ اوبونتو که پایینش چندتا نقطه پر و خالی میشن اما همونجا گیر میکنه و جلوتر نمیره.هر چقدر هم صبر کردم جلو نرفت.
می خواستم راهنماییم کنین ببینم باید چیکار کنم.
ضمنا الان ویندوز 7 رو سیستمم نصب هست و سیستمم از نظر سخت افزاری مشکلی نداره.
حتی روی virtual box به صورت مجازی هم که خواستم اوبونتو رو نصب کنم همونجا گیر کرد.
لطفا یکی منو راهنمایی کنه.

اوبونتو رو در حالت Compatibility بوت کنید ببینید مشکل حل میشه؟

nightmare
01-05-2011, 22:02
سلام/ببخشید چرا بعضی از برنامه ها که نصب میکنم رو اوبونتو اصلا تو برنامه ها نشون نمیده مثل cheeseکه مجبور میشم تو ترمینال بزنم/یه سوال دیگه هم اینکه چرا ریست و شات دان حذف شده !!!!!اگه نسخه نهایی بیاد این مشکلات حل میشه/انگار كسي به كسي نيست كه جواب ما روبده؟

روی Application Menu کلیک راست کنید و Edit Menus رو بزنید.
در لیست برنامه‌ها (احتمالاً در قسمت Sound & Video) ببینید تیک برنامه Cheese خورده یا نه. اگر نخورده بود اون رو بزنید.
اگرم اصلاً اسمش نبود، از طریق دکمه New Item اون رو اضافه کنید.

در مورد مشکل Shutdown و restart، ابتدا دستور زیر رو در ترمینال بزنید ببینید درست میشه؟:

اگر نشد از مسیر System -> Administration -> Login Window وارد تب Local بشید و در قسمت Menu Bar تیک Show Actions menu رو بزنید:

---------- Post added at 10:02 PM ---------- Previous post was at 09:58 PM ----------

سلام دوباره. سوال قبلیمو خودم راه حلشو پیدا کردم کسی خواست بگه بش بگم.
یه مشکل جدید. من آیکن تم Icon Theme که میگیرم از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (از خود مسیر Appereance که میرم این آدرسو میده) هر کاری میکنم نمیتونم نصبش کنم. هم از خود Appereance Prefrences اینستالش کردم نشد هم یه کپی کردم تو مسیر
root / usr / share / icons که بازم نشد .چیکار کنم؟‌کمک کنین پلیز:19:

کدوم بسته‌ی تم رو نصب میکنید؟ (آدرسش در art.gnome.org رو بدید)

mehrradg26
01-05-2011, 23:24
سلام
من چطوری میتونم لینوکس ubuntu رو با vmware بدون نصب بالا بیارم؟
یکی هست کامل توضیح بده؟
az site
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ورژن 11.04 رو گرفتم

mehrradg26
02-05-2011, 11:54
سلام
یکی هست کامل توضیح بده؟
az site

کسی نیست؟
راهنمایی کنه؟

K1lou
02-05-2011, 12:04
سلام
یکی هست کامل توضیح بده؟
az site
با سلام
شما منظورتون از بدون نصب چیه ؟
شما با این نرم افزار کار کردین تا به حال ؟
می تونید آموزش این نرم افزار رو از لین ک زیر ببینید

mehrradg26
02-05-2011, 12:23
با سلام
شما منظورتون از بدون نصب چیه ؟
شما با این نرم افزار کار کردین تا به حال ؟
می تونید آموزش این نرم افزار رو از لین ک زیر ببینید

خوب من vmware رو باز کردم فایل iso رو بهش معرفی کردم نصب کرد
حالا چطوری میتونم توش درایور یه سخت افزار رو بشناسونم؟

ezzoddin90
02-05-2011, 13:23
کدوم بسته‌ی تم رو نصب میکنید؟ (آدرسش در art.gnome.org رو بدید)

سه چهار تم بود که با اسمشون برات مینویسم:
Kreski -Lines- :

Gartoon :

Nerdy -Lines :

Yatta -Blues :

من kershi lines رو تو ورژن ۱۱.۰۴ هم نصب کردم نشد!!
کمک...؟
:19:

nightmare
02-05-2011, 14:30
سه چهار تم بود که با اسمشون برات مینویسم:
Kreski -Lines- :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدGartoon :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدNerdy -Lines :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدYatta -Blues :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن kershi lines رو تو ورژن ۱۱.۰۴ هم نصب کردم نشد!!
کمک...؟
:19:

سلام. ظاهراً بعضی از این تم ها قدیمی هستن و یا کامل نیستن تا در Gnome به درستی کار کنن. تاپیک زیر رو در انجمن اوبونتو ببین (دقیقاً مربوط به مشکل تم Kerski هست):

یه کاربر همونجا این مشکل رو برای تم Nerdy - Lines حل کرده و لینک دانلود نسخه درستش رو گذاشته :

من الان تستشم کردم و کار کرد.
(بعد از دانلود و اکسترکت، داخل مسیر home/USER/.icons کپی کن)
راستی معمولا داخل بسته‌ی تم ها، یه فایل README هست که راه و روش نصب رو توش توضیح میده.

و در آخر اینکه میتونی تم های بیشتر و جالب تری رو اینجا هم پیدا کنی :

ehsango
03-05-2011, 20:29
سلام دوستان
من تازه اوبونتو 10.10 رو روی لپ تاپ نصب کردم و یک مودم اکسترنال دایل آپ Dell هم خریدم
چطوری میتونم کانکشن بسازم و با دایل آپ برم اینترنت؟

mahfa2236
04-05-2011, 22:57
اوبونتو ۱۰.۴اگه یادتون باشه میشد system monitor رو اون بالا قرار داد تا وضعیت سیستم رو نشون بده اما تو اوبونتو۱۱.۴انگار اینجور نیست حالا اگه من بخوام که به من نشون بده اون بالا و از وضعیت سیستمم اگاه باشم باید چی کار کرد؟ایا راحی هست؟

rootnt
05-05-2011, 12:20
تا اونجایی که می دونم unity و حتی gnome-shell مشکلی با screenlets ندارن
شما می تونید برنامه screenlet رو نصب کنید و باهاش همه سنسورهایی که می خواهید رو داشته باشید و سیستم رو زیر نظر بگیرید

Mig33
06-05-2011, 09:59
دوستانی که اینجا جواب نمیگیرن میتونن به فروم اوبونتو برن :

mahfa2236
06-05-2011, 19:05
سلام ابونتوم بالا نمیاد و این ‍یغام رو میده initramfs.باید چی کار باید کرد؟ایا دستوری باید نوشت تا درست بشه؟

rootnt
06-05-2011, 19:28
چی شد که اینطوری شد؟
دستور sudo update-grub رو بزن ببین درست می‌شه؟
اما کجا می‌خوای دستور رو بزنی وقتی بالا نمیاد؟!

mosave1
06-05-2011, 22:26
با سلام
مشكل من اين است كه در اوبونتو 10.10 كارت گرافيك را شناسايي مي كند ولي حالا اوبونتو 11.4 نصب كرده ام و كارت گرافيك را نمي شناسد و رنگ صفحه بوت آن نیز عوض شده است و در قسمت نصب درایور نیز موجود نیست ولی در اوبونتو ۱۰.۱۰ مشکلی نداشتم چه كار بايد بكنم لطفأ مرا راهنمايي كنيد

كارت گرافيك من مدل

nvidia geforce 9400 gt 1gb
اگر ممکن است لینک دانلود ان و واگر در مخازن موجود است طریقه نصب آن را برایم توضیح دهید و سوال دیگر اینکه صفحه کلید من حرف p را نمینویسد چه کار باید بکنم با و سوال دیگر اینکه فالهای دانلود شده از اینتر نت که بصورت tar-gz است چگونه باید در اوبونتو ۱۰.۱۰ نصب کرد با تشکر

mahfa2236
07-05-2011, 08:46
چی شد که اینطوری شد؟
دستور sudo update-grub رو بزن ببین درست می‌شه؟
اما کجا می‌خوای دستور رو بزنی وقتی بالا نمیاد؟!
والا یهو سیستم هنگ کرد بعد دیگه نشد کاریش کرد مجبور شدم ریستش کنم بعد که دوباره اومد بالا اینجور شد!!!!!!!!!!!!!!!!!کمکم کنید؟حتی نمیشه یه جوری بوت رو نمیشه بالا اورد؟

Mig33
07-05-2011, 08:49
من اوبونتو 10.10 رو رو نوت بوک سونی خودم نصب کرده بودم و میتونم بگم فوق العاده بود و همونطور که قبلا هم گفتم تمام قطعات نوت بوکم رو شناخت که ویندوز 7 اینطوری نشناخته بود!!!
ولی مشکلی که باهاش داشتم این بود که مصرف باتری اون بیشتر 7 بود شاید حدود 20 تا 30 درصد بیشتر....
می خوام ببینم تو این ورژن جدید این مشکل ( نبود مدیریت بر مصرف انرژی ) حل شده یا نه؟ چون تو فروم اوبونتو خوندم که او این روایت هم مصرف بالاست اونم بخاطر بکارگیری هسته جدید !!!!
دوستانی که رو نوت بوکشون نصب کردند یه مقابسه با وین 7 در حالت بکارگیری از توان باتری انجام بدند ممنون میشم .
قربان همگی

rootnt
07-05-2011, 09:40
والا یهو سیستم هنگ کرد بعد دیگه نشد کاریش کرد مجبور شدم ریستش کنم بعد که دوباره اومد بالا اینجور شد!!!!!!!!!!!!!!!!!کمکم کنید؟حتی نمیشه یه جوری بوت رو نمیشه بالا اورد؟
اول اینکه ارور رو بصورت کامل باید بزاری
دوم اینکه برای وارد کردن دستورات باید با livecd سیستمت رو بوت کنی بعد chroot کنی روی اون پارتیشنی که اوبونتو روش نصب هستش مثلا:
sudo chroot /mnt/sdaX /bin/bash

من اوبونتو 10.10 رو رو نوت بوک سونی خودم نصب کرده بودم و میتونم بگم فوق العاده بود و همونطور که قبلا هم گفتم تمام قطعات نوت بوکم رو شناخت که ویندوز 7 اینطوری نشناخته بود!!!
ولی مشکلی که باهاش داشتم این بود که مصرف باتری اون بیشتر 7 بود شاید حدود 20 تا 30 درصد بیشتر....
می خوام ببینم تو این ورژن جدید این مشکل ( نبود مدیریت بر مصرف انرژی ) حل شده یا نه؟ چون تو فروم اوبونتو خوندم که او این روایت هم مصرف بالاست اونم بخاطر بکارگیری هسته جدید !!!!
دوستانی که رو نوت بوکشون نصب کردند یه مقابسه با وین 7 در حالت بکارگیری از توان باتری انجام بدند ممنون میشم .
قربان همگی
چند وقت پیش یکی دیگه از دوستان همین مشکل رو داشت
یه برنامه هست به نام kpowesave که توی مخازن هم هست اونو نصب کن
با این برنامه می تونی روی مصرف باطری مدیریت کامل داشته باشی

peaceful1
07-05-2011, 10:04
سلام خدمت همه بزرگواران
تو ابونتو جدید لیست بالا حذف شده و هر چی بخوام باید سرچ کنم
راهی نیست لیست بالا رو برگردونم؟!

homy
07-05-2011, 12:03
سلام خدمت همه بزرگواران
تو ابونتو جدید لیست بالا حذف شده و هر چی بخوام باید سرچ کنم
راهی نیست لیست بالا رو برگردونم؟!

درود
لیست ها همچنان به قوت خودش باقیست البته با شکل و شمایل جدید
توی همون قسمت سرچ هشت عدد شرتکات هست که یکیش More Apps نام داره
که شما رو به لیست نرم افزار هاتون میبره.
توی اون قسمت، سمت راست نوع و دسته نرم افزار رو می تونید مشخص کنید.
البته یه شرتکات دیگه هم هست که شما رو مستقیما به قسمت نرم افزار ها میبره
پاینن لانچر یه گزینه هست به نام Applications

موفق باشید!

K1lou
08-05-2011, 06:16
با سلام
چند تا سئوال دارم

کوبونتو 11.04 منتشر شده یا نه ؟

الان اوبونتو 10.10 روی سیستم نصب هست و پوشه home به صورت مجزا پارتیشن بندی شده اگر کوبونتو 11.04 رو نصب کنم می تونم پوشه home فعلی رو در اون استفاده کنم ؟

نمی دونم الان برای اوبونتو 10.10 سی دی هما اومده یا نه . اگه بیاد میشه براش توی کوبونتو هم استفاده کرد یا نه ؟

کوبونتو هم مثل اوبونتو compiz fusion داره ؟

ویندوز من الان دارای مشکل هست و نرم افزارهای پارتیشن بندی روش نصب نمی شن . اگه بخوام هم اوبرونتو و هم ویندوز رو پاک کنم از طریق بوت امکان پذیر هست ؟

همونطور که می بینید من یک درایو دارم به اسم یوزر ولی حجمش نمی دونم چطور گذاشتنم 54 گیگ . چرا نمی تونم حجمش رو
تغییر بدم ؟

راستی دوستان الن سایت sito رو نگاه کردم هنوز هیچکدوم از اوبونتو و کوبونتو 11.04 رو نداشتن . به غیر از اینجا از کجا می تونم خرید کنم ؟

با تشکر

mahfa2236
08-05-2011, 10:32
سلام خسته نباشید دوستان
چه جوری میشه در اوبونتو فایل bat.نوشت؟اگه برنامه داره بگید؟

---------- Post added at 11:32 AM ---------- Previous post was at 11:30 AM ----------

راستی میگن که اوبونتو11.4اومده اما من نتونستم با دستورupdatemanager -dاون رو نصب کنم البتته اصلا دوست ندارم که لینوکس رو پاک کنم با این همه تنظیم و بعد دوباره جدید نصب کنم!

cdp
08-05-2011, 16:49
سلام خسته نباشید دوستان
چه جوری میشه در اوبونتو فایل bat.نوشت؟اگه برنامه داره بگید؟

فایل bat برای ویندوز هست و توی لینوکس وجود نداره...مشابهش توی لینوکس فایل های حاوی اسکریپت با پسوند sh. هست...

آموزش اسکریپت نویسی با bash لینوکس:

راستی میگن که اوبونتو11.4اومده اما من نتونستم با دستورupdatemanager -dاون رو نصب کنم البتته اصلا دوست ندارم که لینوکس رو پاک کنم با این همه تنظیم و بعد دوباره جدید نصب کنم!
برای نصب اوبونتو جدید بدون تغییر در نسخه قبلی باید اوبونتو رو آپگرید(Upgrade) کنید قبلش هم باید اوبونتو رو کامل آپدیت کنید و این کار هم با اینترنت ایران اصلا به صرفه نیست... سرعت اینترنت بالایی می خواد + 700MB پهنای باند و هر وقفه ای که وسطش بیفته (مثل قطعی اینترنت و...) هر چی دانلود کرده می پره...

برای نگهداری تنظیمات این پست رو بخون:

c30tehran
08-05-2011, 18:48
یک راهنمای سریع و خلاصه از اوبونتو 11.04

c30tehran
08-05-2011, 18:57
کوبونتو 11.04 منتشر شده یا نه ؟
بله هم زمان با هم منتشر شدند

الان اوبونتو 10.10 روی سیستم نصب هست و پوشه home به صورت مجزا پارتیشن بندی شده اگر کوبونتو 11.04 رو نصب کنم می تونم پوشه home فعلی رو در اون استفاده کنم ؟
اگر از یوزر مختلف مثلا kubi برای کوبونتو , ubi برای اوبونتو مشکلی ایجاد نمی کنه

نمی دونم الان برای اوبونتو 10.10 سی دی هما اومده یا نه . اگه بیاد میشه براش توی کوبونتو هم استفاده کرد یا نه ؟
هما 10.10 اومده ولی چون سیتو فعلا غیر فعال هست فعلا نمیشه خرید
هما برنامه ای برای کوبونتو نداره ولی امکان استفاده داره

کوبونتو هم مثل اوبونتو compiz fusion داره ؟
بله ولی بومی شده و تو کنترل پنل می تونید افکت ها رو فعال کنید

بله gpart و یا از دیسک لایو اوبونتو استفاده کن

همونطور که می بینید من یک درایو دارم به اسم یوزر ولی حجمش نمی دونم چطور گذاشتنم 54 گیگ . چرا نمی تونم حجمش رو
تغییر بدم ؟
با gpart می تونی تغییر سایز بدی

راستی دوستان الن سایت sito رو نگاه کردم هنوز هیچکدوم از اوبونتو و کوبونتو 11.04 رو نداشتن . به غیر از اینجا از کجا می تونم خرید کنم ؟
لینوکس شاپ

mahfa2236
08-05-2011, 22:12
اشکالی نداره من اپگریدش میکنم سرعتم بد نیست فقط لطف کنید کدش رو برام بزارید ممنون میشم

Zalamen
08-05-2011, 23:09
سلام من اوبونتو 11.04 رو دانلود کردم و فایل ISO رو روی یک DVD رایت کردم ولی وقتی کامپیوتر رو Reset میکنم Boot نمیکنه.حتما باید CD باشه؟

K1lou
09-05-2011, 07:48
با سلام و تشکر

اگر از یوزر مختلف مثلا kubi برای کوبونتو , ubi برای اوبونتو مشکلی ایجاد نمی کنهاین حالت در صورتی هست که اوبونتو رو پاک نکنم و کنارش کوبونتو 11.04 رو نصب کنم ؟
من حالتی رو می گفتم که کوبونتو رو در درایو ریشه اوبونتو 10.10 نصب کنم و درایو home رو در هنگام نصب کوبونتو معرفی ولی فرمت نکنم

هما 10.10 اومده ولی چون سیتو فعلا غیر فعال هست فعلا نمیشه خرید
هما برنامه ای برای کوبونتو نداره ولی امکان استفاده دارهعذرخواهی می کنم من اشتباه نوشتم من هما 10.10 رو دارم الان . اما این هما بر روی کوبونتوی 11.04 که کار نمی کنه ؟

من می خوام کوبونتو 11.04 رو نصب کنم و قاعدتا حالا حالا ها برای اوبونتو 11.04 هم هما نمیاد . اگه یک روز هما برای اوبونتو 11.04 منتشر بشه و من بگیرم بر روی کوبونتو 11.04 کار می کنه ؟

بله ولی بومی شده و تو کنترل پنل می تونید افکت ها رو فعال کنیدچقدر خوب . کوبونتو خیلی زیباست

بله gpart و یا از دیسک لایو اوبونتو استفاده کناز این طریق برای حذف ویندوز و اوبونتو می تونم استفاده کنم و یا فقط درایوهای اوبونتو رو از این طریق پاک کنم و بعدش به راحتی ویندوز رو از طریق سی دی ویندوز فرمت و دوباره نصب کنم ؟

با gpart می تونی تغییر سایز بدیهمونطور که در عکس می بینید gpartedd نصب هست ولی چرا در محیط سیستم عامل اینکار رو نمی تونه انجام بده ؟

اگه از این 54 گیگ 50 گیگ رو ازاد کنم می تونم بدون تغیر در سیستم عملهای وبندوز و اوبونتو 10.10 که الان نصب هستن کوبونتو 11.04 رو هم در این 50 گیگ نصب کنم ؟

در مورد خرید کوبونتو
من رم دو گیگ دارم ایا لزومی به خرید نسخه 64 بیتی هست ؟ بعد این نسخه دی وی دی با سی دی که در فروشگاهها عرضه شده تفاوتشون چیه ؟ گفتن دی وی دی درایور و فایلهای اضافی داره من که یکبار خریدم چیزی ندیدم برای نصب اضافه تر . مثلا می گفتن کدکها رو می تونم از این نسخه های دی وی دی نصب کنم ولی چیزی نداره
من سی دی رو باید بخرم یا دی وی دی رو با توجه به اینکه توی خونه اینترنت ندارم

با تشکر از همگی دوستان

mahfa2236
09-05-2011, 10:16
اقا ما اگه این پلاگین فایرفاکس به نام plugin-containerرو نخایم باید کیو ببینیم والا به خدا یهو میبینی داره۶۰تا۷۰درصد از سی پی یو رو میکشه اخه با لپ تاپ که مهمترین چیز باطری هست اینجوری همش داره باطری رو تخلیه میکنه فک کنم اگه کسی بلد نیست چی کارش باید بکنم باید مرورگرمو عوض کنم یعنی واقعا شماها چی جوری با این مشگل کنار میاید

cdp
09-05-2011, 11:39
اشکالی نداره من اپگریدش میکنم سرعتم بد نیست فقط لطف کنید کدش رو برام بزارید ممنون میشم

برای آپگرید با محیط گرافیکیش باید صفحه مدیریت آپدیت ها (update manager) رو باز کنید بعد کامل اوبونتو و برنامه ها رو آپدیت کنید (حتما آپدیت کنید تا آخرین نسخه برنامه ها رو داشته باشید که با 11.04 مشکلی نداشته باشن) بعد از نصب آپدیت ها خودش یه پیغام میده که می خواید آپگرید کنید یا نه ... بقیه مراحلش هم توی آدرس های زیر هست...

K1lou
09-05-2011, 13:25
با سلام
اون پستم خیلی شلوغ شد یک پست جدید زدم
لینوکش مینت از میز کار kde استفاده می کنه و کدکها پخش فایلهای mp3 و ... رو داره ؟
اگه از این میز کار استفاده کنه یعنی محیط کاریش با کوبونتو تفاوتی نداره ؟
با تشکر

rootnt
09-05-2011, 14:05
اقا ما اگه این پلاگین فایرفاکس به نام plugin-containerرو نخایم باید کیو ببینیم والا به خدا یهو میبینی داره۶۰تا۷۰درصد از سی پی یو رو میکشه اخه با لپ تاپ که مهمترین چیز باطری هست اینجوری همش داره باطری رو تخلیه میکنه فک کنم اگه کسی بلد نیست چی کارش باید بکنم باید مرورگرمو عوض کنم یعنی واقعا شماها چی جوری با این مشگل کنار میاید
من همچین پلاگینی تو فایرفاکسم ندارم
براحتی می تونی uninstall کنی

c30tehran
09-05-2011, 14:58
این حالت در صورتی هست که اوبونتو رو پاک نکنم و کنارش کوبونتو 11.04 رو نصب کنم ؟
من حالتی رو می گفتم که کوبونتو رو در درایو ریشه اوبونتو 10.10 نصب کنم و درایو home رو در هنگام نصب کوبونتو معرفی ولی فرمت نکنم

من این رو دقیقا متوجه نشدم

عذرخواهی می کنم من اشتباه نوشتم من هما 10.10 رو دارم الان . اما این هما بر روی کوبونتوی 11.04 که کار نمی کنه ؟
امکان نداره

من می خوام کوبونتو 11.04 رو نصب کنم و قاعدتا حالا حالا ها برای اوبونتو 11.04 هم هما نمیاد . اگه یک روز هما برای اوبونتو 11.04 منتشر بشه و من بگیرم بر روی کوبونتو 11.04 کار می کنه ؟
بله

از این طریق برای حذف ویندوز و اوبونتو می تونم استفاده کنم و یا فقط درایوهای اوبونتو رو از این طریق پاک کنم و بعدش به راحتی ویندوز رو از طریق سی دی ویندوز فرمت و دوباره نصب کنم ؟

همونطور که در عکس می بینید gpartedd نصب هست ولی چرا در محیط سیستم عامل اینکار رو نمی تونه انجام بده ؟
چون درایو ریشه مونت هست و نمیشه تغییر داد

اگه از این 54 گیگ 50 گیگ رو ازاد کنم می تونم بدون تغیر در سیستم عملهای وبندوز و اوبونتو 10.10 که الان نصب هستن کوبونتو 11.04 رو هم در این 50 گیگ نصب کنم ؟
بله ولی زیاد کارایی نداره چون برنامه kde نداره

در مورد خرید کوبونتو

من رم دو گیگ دارم ایا لزومی به خرید نسخه 64 بیتی هست ؟
خیر

بعد این نسخه دی وی دی با سی دی که در فروشگاهها عرضه شده تفاوتشون چیه ؟ گفتن دی وی دی درایور و فایلهای اضافی داره من که یکبار خریدم چیزی ندیدم برای نصب اضافه تر . مثلا می گفتن کدکها رو می تونم از این نسخه های دی وی دی نصب کنم ولی چیزی نداره
من سی دی رو باید بخرم یا دی وی دی رو با توجه به اینکه توی خونه اینترنت ندارم
شما مینت و توزیع های مثل آریوس استفاده کنید

mahfa2236
10-05-2011, 11:44
من همچین پلاگینی تو فایرفاکسم ندارم
براحتی می تونی uninstall کنی
چه جوری میشه unistallکرد

taia
10-05-2011, 17:31
چه جوری میشه unistallکرد

دوست عزیز،
این چیزی که شما می فرمایید، پلاگین فایرفاکس نیست، این برنامه در واقع برنامه ی مدیریت پلاگین های فایرفاکس هست که فکر کنم از فایرفاکس 3 به این طرف (یا از یکی از نسخه های زیر مجموعه ی 3) اضافه شد، و در واقع بخشی از فایرفاکس هست و راهی برای پاک کردنش نیست، البته میشه در تنظیمات فایرفاکس اون رو غیر فعال کرد، ولی این برنامه در واقع طراحی شده برای مدیریت آنچه پلاگین های شما استفاده می کنند، و در واقع برای جلوگیری از اون کرش هایی که فایرفاکس 2 همواره می خورد، با غیرفعال کردن این برنامه در واقع شما کار مدیریت پلاگین ها رو به خود فایرفاکس می سپارید که باعث میشه مانند گذشته اگر یکی از پلاگین ها مانند فلش شروع به استفاده از منابع سیستم بکنه، فایرفاکس شما دچار مشکل بشه، باز با خودتون هست:

mahfa2236
10-05-2011, 21:19
salam,agha man barnameye compizo nasb kardam yeseri taghirat anjam dadam baad aslan dige menoha bala nemiyad alanam ba root omadam bala va bara haminam farsiyam nadaram pas bebakhshid ke engelisi minevisam pas harjor midonid komakam konid albate harchi too safe desktop boode hast ama hichi az menoha bala nemiyad va miyanbar ha ham kar nemide hata az root barnameye compizo pak kardam ama nashod ke nashod komakam konid

rootnt
10-05-2011, 22:07
ترمینال داری؟
موقتا یک یوزر جدید بساز و باهاش لوگین کن ببین چی می‌شه

K1lou
11-05-2011, 06:25
با سلام
دوستان درایور لینوکس 11.04 برای کارت گرافیک رادون 4670 برای اوبونتو و یا کوبونتو و سایر توزیع ها که فرق نمی کنه همه یکی هستن دیگه ؟
ببینید من اینو برای خودم باید دانلود کنم ؟

c30tehran
11-05-2011, 16:02
- جشن انتشار اوبونتو ۱۱.۰۴ در تهران
- پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ از ساعت ۹ تا ۱۴
تهران - ضلع جنوبی تقاطع سیدخندان با شریعتی - سالن اجتماعات دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
- حتما باید ثبت نام کنید

با افتخار به اطلاع شما کاربران عزیز میرسونیم که جشن انتشار و معرفی اوبونتو ۱۱.۰۴ با همکاری گروه کاربران ایرانی اوبونتو و گروه کاربران لینوکس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در سالن اجتماعات دانشکده برق و رایانه دانشگاه خواجه نصیر برگزار خواهد شد.
در این مراسم علاوه بر معرفی نسخه جدید اوبونتو و بررسی امکانات آن کارگاه‌های آموزشی تخصصی لینوکس نیز برگزار خواهد شد.

اسامی شرکت کنندگان در مراسم، می‌بایست جهت هماهنگی ورود به دانشگاه در اختیار ما باشد و بنابراین ثبت نام جهت شرکت در این مراسم الزامی است!
ضمنا شرکت در این مراسم برای عموم آزاد و رایگان است!

Honradez
13-05-2011, 13:02
سلام.

من آخرين خسته اوبنتو رو از سايتش دانلود کردم (بصورت فايل ISO).

سپس با نرم‌افزار UNetbootin انتقالش دادم روي فلش.

ولي وقتي ريستارت کردم و از بين گزينه‌هاش Install Ubuntu رو زدم، يک صفحه سياه اومد و همينجور موند.

ممنون ميشم منو راهنمايي کنيد.

sudotux
13-05-2011, 16:45
سلام.

من آخرين خسته اوبنتو رو از سايتش دانلود کردم (بصورت فايل ISO).

سپس با نرم‌افزار UNetbootin انتقالش دادم روي فلش.

ولي وقتي ريستارت کردم و از بين گزينه‌هاش Install Ubuntu رو زدم، يک صفحه سياه اومد و همينجور موند.

ممنون ميشم منو راهنمايي کنيد.

آخرین نسخه ی Unetbootin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو استفاده کردید ؟ از طریق cd هم امتحان کردید ؟

Honradez
14-05-2011, 12:53
راستش من اين فايلو دانلود کردم: unetbootin-win-549.exe

روي CD هم بله. يعني فايل ISO رو مستقيما رايت کردم روي CD ولي بازهم جواب نداد.

rootnt
14-05-2011, 15:01
باید فایل iso رو بصورت image burning روی cd بریزید

mosave1
14-05-2011, 18:01
با سلام من ubuntu 11.4 نصب کرده ام و کارت گرافیک را نمی شناسد اما روی ubuntu 10.10 مشکلی نداشتم از چه درایوری باید استفاده کنم و اگر ممکن است نصب آ ن را توضیح دهید

taia
14-05-2011, 20:12
با سلام من ubuntu 11.4 نصب کرده ام و کارت گرافیک را نمی شناسد اما روی ubuntu 10.10 مشکلی نداشتم از چه درایوری باید استفاده کنم و اگر ممکن است نصب آ ن را توضیح دهید

دوست عزیز، برند و مدل کارت گرافیکتون رو هم مطرح کنید لطفا!

mosave1
14-05-2011, 21:06
با سلام
مدل کارت گرافیک من nvidia geforce 9400 است منتظر جواب شما هستم mosave1

taia
15-05-2011, 08:39
با سلام
مدل کارت گرافیک من nvidia geforce 9400 است منتظر جواب شما هستم mosave1

خدمت شما:

طبق همان راهنما هم جلو برید، و البته اگر مشکلی داشتید مطرح کنید.

mahfa2236
15-05-2011, 10:04
یه یوزر جدید ساختم اما میخوام اون یوزر قبلیرو بیارمش بالا حالا پس لطفا کمک گنید

Honradez
15-05-2011, 11:54
باید فایل iso رو بصورت image burning روی cd بریزید
خب منم همين کارو کردم.
يعني هم فلش و هم CD وقتي مي‌گذاشتمشون تو کامپيوتر، آيکن اوبنتو رو مي‌آوردن.

rootnt
15-05-2011, 13:11
یه یوزر جدید ساختم اما میخوام اون یوزر قبلیرو بیارمش بالا حالا پس لطفا کمک گنید
از روی پست شما که نمی‌شه متوجه مشکل شد
بدون گذاشتن ارور و لاگ چطور انتظار داری کسی بتونه کمک کنه؟
تازه تا اونجایی که من می‌دونم compiz به صورت پیش فرض روی اوبونتو نصبه!!!
الان با یوزر جدیدی که ساختی مشکلی نداری؟
compiz روی یوزر جدید فعاله؟ اگر آره مشکلی نداره؟
خروجی دستورهای زیر رو بزار اینجا:

خب منم همين کارو کردم.
يعني هم فلش و هم CD وقتي مي‌گذاشتمشون تو کامپيوتر، آيکن اوبنتو رو مي‌آوردن.
اولین کاری که شما بعد از دانلود هر ایمیج از سیستم عامل های گنو/لینوکس باید بکنید اینه که سالم بودن اونو با استفاده از md5sum چک کنید
بعد اگر ایمیج درست بود وقتی که سیستم رو با cd یا فلش بوت می‌کنید قبل از اینکه install ubuntu رو بزنید دکمه F6 رو بزنید
یه متن در پایین صفحه میاد آخرش نوشته quiet splash اونو پاک کن و بوت کن ببین درست می‌شه یا نه
اینا از باگهای جورواجور اوبونتوئه دیگه:13:

mosave1
16-05-2011, 07:05
با سلام کارت گرافیک من مدل nvidia geforce 9400 است وubuntu 11.4 نصب کرده ام وحالا گرافیک را نمی شناسد درایور nvidia-glx-185 را نصب کردم در صفحه اول گنوم آیکنهای سمت چپ می آید ولی در قسمت بوت سیستم گرافیک ندارم و قسمت additional drivers خالی است و وقتی در داخل صفحه کلیک راست می کنم در گزینه آخر که وارد می شوم بگراند و تم و فونت وجود دارد اما گزینه افکت وجود ندارد . چه کار باید بکنم با تشکر
البته یک روش دیگر را هم امتحان کرده ام واین است که در ubuntu 10.10 که مشکلی ندارم وبا درایور nvidia-glx-173 را میشناسد و بخوبی کار میکند ومن سی دی ubuntu 11.4 را در داخل ubuntu 10.10 اجرا کردم و گزینه آبگرید را انتخاب کردم وتمام مراحل انجام شد اما وقتی به گزینه پاک کردن و ریستارت میرسد سیستم قفل میند و همانطور میماند و من خودم ریستارت کردم و حالا در بوت اول دو گزینه ubuntu 11.4 و ubuntu 10.10 وجود دارد اما گرافیک درست شده و ubuntu 11.4 با گرافیک nvidia-glx-173 را می شناسد و همه چیز درست است اما فقط در بوت اول گزینه ubtntu 10.10 پاک نشده و ناقص هم هست چگونه باید این گزینه را بردارم با تشکر

mosave1

Honradez
16-05-2011, 15:01
از روی پست شما که نمی‌شه متوجه مشکل شد
بدون گذاشتن ارور و لاگ چطور انتظار داری کسی بتونه کمک کنه؟
تازه تا اونجایی که من می‌دونم compiz به صورت پیش فرض روی اوبونتو نصبه!!!
الان با یوزر جدیدی که ساختی مشکلی نداری؟
compiz روی یوزر جدید فعاله؟ اگر آره مشکلی نداره؟
خروجی دستورهای زیر رو بزار اینجا:

اولین کاری که شما بعد از دانلود هر ایمیج از سیستم عامل های گنو/لینوکس باید بکنید اینه که سالم بودن اونو با استفاده از md5sum چک کنید
بعد اگر ایمیج درست بود وقتی که سیستم رو با cd یا فلش بوت می‌کنید قبل از اینکه install ubuntu رو بزنید دکمه F6 رو بزنید
یه متن در پایین صفحه میاد آخرش نوشته quiet splash اونو پاک کن و بوت کن ببین درست می‌شه یا نه
اینا از باگهای جورواجور اوبونتوئه دیگه:13:
آموزش اينکه چطوري چک کنم رو پيدا کردم ولي خود md5sum رو پيدا نکردم.

البته فايل iso رو از خود سايت اوبنتو دانلود کردم. قاعدتا نبايد مشکلي داشته باشه.
اون کاري که گفتيد (quiet splash) رو هم پاک کردم ولي بازهم صفحه سياه اومد و هيچ اتفاقي نيفتاد. البته چون نتونستم md5sum رو گير بيارم، چک نکردم.

بسيار ممنون از راهنمايي. :46:

Zalamen
16-05-2011, 15:14
سلام.
من اوبونتو رو مثل برنامه ی ویندوز نصب کردم.بعد رفتم از خود اوبونتو اون جا با Installer ش حالت کاملش رو نصب کردم.ولی الان مثلا هر دفعه ریستارت میکنم تنظیماتم و یا چیزهایی که دانلود کرده بودم Reset میشه و انگار چیزی وجود نداشته و اون برنامه ی Install Ubuntu هم اجرا میشه.خلاصه یک راهنمایی بکنین تا الان ۲ بار نصب کردم خسته شدم.:31:

rootnt
16-05-2011, 16:43
آموزش اينکه چطوري چک کنم رو پيدا کردم ولي خود md5sum رو پيدا نکردم.

البته فايل iso رو از خود سايت اوبنتو دانلود کردم. قاعدتا نبايد مشکلي داشته باشه.
اون کاري که گفتيد (quiet splash) رو هم پاک کردم ولي بازهم صفحه سياه اومد و هيچ اتفاقي نيفتاد. البته چون نتونستم md5sum رو گير بيارم، چک نکردم.

بسيار ممنون از راهنمايي. :46:
برای چک کردن md5 اول باید فایل کد مربوط به ایمیج رو از اونجایی که دانلودش کردی رو بگیری
مثلا برای اوبونتو 11.4 اینه:

بعد با دستور md5sum ایمیج رو اسکن می کنه که بهت یه رشته متن می‌ده
md5sum /path to image.iso
بعد اون رشته متنی رو با با فایل md5 که دانلود کردی مقایسه می‌کنی
اگر درست دانلود شده باشد باید عین هم باشن

ببینید مشکل شما بخاطر اینه که کارت گرافیک شما با درایوری که نصبه مشکل داره
شما همون F6 رو بزن بعد nomodset رو انتخاب کن و quite splash رو هم پاک کن
اگر درست نشد باید alternate cd رو دانلود و نصب کنید

سلام.
من اوبونتو رو مثل برنامه ی ویندوز نصب کردم.بعد رفتم از خود اوبونتو اون جا با Installer ش حالت کاملش رو نصب کردم.ولی الان مثلا هر دفعه ریستارت میکنم تنظیماتم و یا چیزهایی که دانلود کرده بودم Reset میشه و انگار چیزی وجود نداشته و اون برنامه ی Install Ubuntu هم اجرا میشه.خلاصه یک راهنمایی بکنین تا الان ۲ بار نصب کردم خسته شدم.:31:
مطمئنی که بعد از نصب دوباره با cd بوت نمی‌کنی؟
cd رو بعد از نصب از cdrom خارج می‌کنی؟

Zalamen
16-05-2011, 17:05
من لان با CD نصب نمی کنم.با این نصب میکنم:
با اون برنامه ی Install Ubuntu..که هر دفعه هم وارد سیستم عامل میشم اجرا میشه.

mahfa2236
16-05-2011, 22:51
direct rendering: Yes
GL_EXT_Cg_shader, GL_EXT_depth_bounds_test, GL_EXT_direct_state_access,

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
DefaultDepth 24
EndSection

Section "Module"
Load "glx"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Default Device"
Driver "nvidia"
Option "NoLogo" "True"
EndSection

Zalamen
17-05-2011, 14:49
سلام.
من چه طوری میتونم Scrolling با اون غلتک موس رو فعال کنم؟الان برام غیر فعاله.
سپوال دیگه:الان اوبونتو درایو های منو با اسم هایی مثل ۹۴GB File System نشون میده چه طوری میتونم اسم ها رو درست کنم؟
الان توی بعضی از سایت ها فارسی رو جدا جدا نشون میده چه جوری باید این رو درست کنم؟

mahfa2236
17-05-2011, 17:20
طبق دستوراتی که گفته شد بنده lampرو نصب کردم اما برای phoadminانگار نشد که نشد پیام خطا هم اینه
Not Found

The requested URL /phpadmin was not found on this server.
Apache/2.2.17 (Ubuntu) Server at localhost Port 80دقیقا همه کارایی که باید انجام میدادم رو انجام دادم اما نشد
البته جواب
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میده ودرسته .
راستش هم من میخوام که با phpبرنامه بنویسم و تو وب ازش استفاده کنم اما نمیدونم کجا اصلا باید کدها رو نوشت که اجرا بشه اگه اینرو هم بفرمایید ممنون دار میشم.
در ضمن بعد از نصب برنامهcactiو استفاده از کد
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برام باز نمیکنه نمیدونم چرا از هر راهی میرم آخرش یهجا گیر مییفتم

rootnt
17-05-2011, 18:34
اول یه انتقاد بکنم از دوستان که گزارش‌هایی که از مشکلاتشون می‌زارن بیشترش نامفهومه خواهشا بیشتر دقت کنید

من لان با CD نصب نمی کنم.با این نصب میکنم:
با اون برنامه ی Install Ubuntu..که هر دفعه هم وارد سیستم عامل میشم اجرا میشه.

اولیش همین
آدرس تصویری هم که گذاشتی خراب شده هیچی معلوم نیست
بهتره تصویر رو یه جای دیگه آپلود کنی

direct rendering: Yes
GL_EXT_Cg_shader, GL_EXT_depth_bounds_test, GL_EXT_direct_state_access,

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
DefaultDepth 24
EndSection

Section "Module"
Load "glx"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Default Device"
Driver "nvidia"
Option "NoLogo" "True"
EndSection
من همین الان نگاه کردم اوبونتو به صورت پیش فرض روش compiz داره
نمی‌دونم دیگه شما مشکلت از کجاست

سلام.
من چه طوری میتونم Scrolling با اون غلتک موس رو فعال کنم؟الان برام غیر فعاله.
سپوال دیگه:الان اوبونتو درایو های منو با اسم هایی مثل ۹۴GB File System نشون میده چه طوری میتونم اسم ها رو درست کنم؟
الان توی بعضی از سایت ها فارسی رو جدا جدا نشون میده چه جوری باید این رو درست کنم؟
جواب سوال اول
داخل فایل etc/X11/xorg.conf/ رو نگاه کن یه قسمت داره واسه تنظیمات موس که اینطوری باید باشه(تنظیمات یک موس معمولی):

این مال خودمه و درست کار می‌کنه اگر اینطوری نبود درستش کن و باید مشکلت حل شه مگر اینکه در برنامه خاصی این مشکل رو داشته باشی
در جواب سوال دوم:
این lable پارتیشت هست که نشون می ده
می تونی با برنامه gparted عوضش کنی فقط موقع کار کردن با برنامه gparted مواظب باش
جواب سوال آخرتم اینه که باید فونت نصب کنی
فونت‌‌ها (مخصوصا tahoma) رو کپی کن توی home/$USER/.fonts/ بعد دستور fc-cache -f -v رو اجرا کن و یه بار هم relog کن

طبق دستوراتی که گفته شد بنده lampرو نصب کردم اما برای phoadminانگار نشد که نشد پیام خطا هم اینه
Not Found

The requested URL /phpadmin was not found on this server.
Apache/2.2.17 (Ubuntu) Server at localhost Port 80دقیقا همه کارایی که باید انجام میدادم رو انجام دادم اما نشد
البته جواب
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میده ودرسته .
راستش هم من میخوام که با phpبرنامه بنویسم و تو وب ازش استفاده کنم اما نمیدونم کجا اصلا باید کدها رو نوشت که اجرا بشه اگه اینرو هم بفرمایید ممنون دار میشم.
در ضمن بعد از نصب برنامهcactiو استفاده از کد
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برام باز نمیکنه نمیدونم چرا از هر راهی میرم آخرش یهجا گیر مییفتم
راستش من نمی‌دونم برنامه phpadmin چی هستش شاید منظورت phpmyadmin باشه
اگر نه لینک بده
خوب هر برنامه نویسی می‌دونه که برنامه رو باید تو editor نوشت یا تو ide خاص اون زبون
ما ادیتور‌های زیادی تو گنو/لینوکس داریم
شما می‌تونی از vim یا gedit استفاده کنی
برنامه رو بنویس بعد با پسوند php در var/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ذخیره کن
بعد توی مرورگر بزن
البته باید قبلش آپاچی برای استفاده از php تنظیم و اجرا شده باشه
:46:

Zalamen
17-05-2011, 20:28
etc/X11/xorg.conf
من این رو توی ترمینال وارد میکنم یک فایل متنی باز میشه اون متنی که شما نوشتین رو توش بنویسم درست میشه؟
توی این فایل متنی از اول این هست:

K1lou
19-05-2011, 06:54
با سلام خدمت دوستان
من دیشب اوبونتو 11.04 رو نصب کردم اما درایو کات گرافیک نمی دونم چرا نصب نمیشه
البته مثل ویندوز انگار درایوش نصب هست

اما توی قسمت apperance اصلا چیزی برای اتخاب حالتهای extra و مدیوم کارت گرافیک نیست

در حین نصب هم چند تا دو تا حالت 1 و 2 داشت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید [/COLOR][/CODE]

taia
19-05-2011, 08:36
etc/X11/xorg.conf
من این رو توی ترمینال وارد میکنم یک فایل متنی باز میشه اون متنی که شما نوشتین رو توش بنویسم درست میشه؟
توی این فایل متنی از اول این هست:

کل فایل xorg.comf شما همین اطلاعات رو داره؟

با سلام خدمت دوستان
من دیشب اوبونتو 11.04 رو نصب کردم اما درایو کات گرافیک نمی دونم چرا نصب نمیشه
البته مثل ویندوز انگار درایوش نصب هست

اما توی قسمت apperance اصلا چیزی برای اتخاب حالتهای extra و مدیوم کارت گرافیک نیست

در حین نصب هم چند تا دو تا حالت 1 و 2 داشت

ابتدا دستور زیر رو اجرا کنید ببینید خروجی چه هست

و بسته های زیر رو هم چک کنید که نصب باشند:

و بعد دستور زیر را اجرا کنید برای گرفتن بکآپ از تنظیمات فعلی:

و بعد دستور زیر را وارد کنید برای تنظیم مجدد xorg :

و بعد یا سیستم رو ریسارت کنید و یا فقط محیط دسکتاپ رو با زدن دکمه های CTRL+ALT+BACKSPACE

K1lou
19-05-2011, 09:07
با سلام
ممنون طاها جان امشب چک کنم

fglrx, fglrx-dev, fglrx-amdcccle, jockey-common, jockey-common, jockey-kde, jockey-gtkچطور چک کنم ببینم نصب هستند یا نه ؟

اصلا کارت گرافیک الان نصب هست یا نه ؟
دوستان کسی کدکهای پخش mp3 و فیلمها رو در اوبونتو11.04 نداره که اپلود کنه تا بتونم بگیرم ؟ روی اوبونتو اینترنت ندارم
و یا لینک دانلود vlc رو برای اوبونتو 11.04

در مورد سیناپتیک هم سئوالی داشتم ببینید من برای دریافت ادرس پکیج ها به صورت افلاین از سیناپتیک اسم مثلا کدکهای ubuntu restricted رو می زنم اما هیچ ادرسی بهم نمیده

با تشکر

rootnt
19-05-2011, 09:55
برای جستجوی بسته‌های مورد نیازت یه راه بهتر هم هست
از سرچ این صفحه استفاده کن:

من فکر می‌کنم درایور کارت گرافیکت نصب هست
من معمولا با دستورات زیر متوجه می‌شم که درایور نصب هست یا نه:
glxinfo | grep direct
و برای ati:
fglrxinfo

K1lou
19-05-2011, 11:49

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن فکر می‌کنم درایور کارت گرافیکت نصب هستبا سلام و تشکر
ببینید من الان مسیر رو درست اومدم ؟
اینجا چی رو باید دانلود کنم ؟ حجمش که خیلی کمه ؟

این univese چیه که جلوی بعضی ها هست ؟ اینها الان نرم افزار هستن یا بسته یا کدک ؟

taia
19-05-2011, 19:29
با سلام و تشکر
ببینید من الان مسیر رو درست اومدم ؟
اینجا چی رو باید دانلود کنم ؟ حجمش که خیلی کمه ؟

این univese چیه که جلوی بعضی ها هست ؟ اینها الان نرم افزار هستن یا بسته یا کدک ؟

ببین در پایین همون صفحه قسمت Download هست، مثلا برای بسته ی شما باید Download Mplayer-gui باشه، که دو بسته برای معماری 64 و 32 داره، که شما با توجه به سیستمتون یکیش رو انتخاب کن.

اون بسته هایی که می بینی در عکس، اونهایی که قرمز هستند نیاز های بسته هستند، به این معنی که اون بسته ها باید نصب باشند و در واقع بین این بسته و اون بسته ها وابستگی وجود داره! اینجا هست که کار سخت میشه! یعنی شما باید چک کنی که اون بسته ها در سیستم شما موجود باشند و اگر نیست، باید اونها رو هم دانلود کنی :46:

شاید کمی سخت به نظر برسه، البته یک راه دیگر هم هست (البته به شرط اینکه دستور sudo apt-get update اجرا شده باشه تا لیست بسته ها کامل باشه) به فرض شما می خواهید postgrey رو نصب کنید، دستور زیر رو اجرا کنید:

بنابراین یک لیست مانند زیر تولید خواهد شد:

بنابراین این لینک ها رو در جایی ذخیره کنید و سپس در سیستمی که به اینترنت متصل هست، دانلود کنید و بعد اونها رو به فولدر /var/cache/apt/archives انتقال دهید و دستور نصب رو به صورت ساده یعنی sudo apt-get install postgrey اجرا کنید! :46:
کمی زحمت داره ولی خوب زیاد هم سخت نیست :31:

raha.net
20-05-2011, 12:25
سلام
من در نصب ubunto desktop editiion به مشکلی برخورد کردم.میخواستم دوال بوت در کنار 7 نصبش کنم و طبق همه ی آموزشهای تصویری موجود جلو رفتم ، پارتیشن بندی رو که انجام دادم داشت نصب میشد که وسطش قطع شد و گفت دیوایس dev/sda5 وجود نداره، یکی دیگه انتخاب کن ولی دیگه روی همون صفحه قفل کرد و کلأ میندوز و همه چیز و داغون کرد. به طوری که دیگه هیچ سیستم عاملی برای بوت شدن وجود نداشت.
7 رو دوباره نصب کردم ..
لطفأ کسی منو راهنمایی کنه که :
1.این مشکل برای چی ایجاد شده؟
2.چکار کنم که تکرار نشه
3.برای داشتن هردو اوبونتو و 7 باید easybcd نصب کنم؟ (کلأ جریان easybcd چیه و اگر اون نباشه درکنار هم نمیتونن بوت بشن؟؟ ) :20:
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

Zalamen
20-05-2011, 14:51
آره.......

K1lou
21-05-2011, 06:12

ابتدا دستور زیر رو اجرا کنید ببینید خروجی چه هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو بسته های زیر رو هم چک کنید که نصب باشند:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو بعد دستور زیر را اجرا کنید برای گرفتن بکآپ از تنظیمات فعلی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو بعد دستور زیر را وارد کنید برای تنظیم مجدد xorg :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو بعد یا سیستم رو ریسارت کنید و یا فقط محیط دسکتاپ رو با زدن دکمه های CTRL+ALT+BACKSPACE

با سلام و تشکر از طاهای عزیز
جوابی که بهم داد

k1lou@k1lou:~$ lspci -nn | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: ATI Technologies Inc RV730XT [Radeon HD 4670] [1002:9490]
k1lou@k1lou:~$ fglrx, fglrx-dev, fglrx-amdcccle, jockey-common, jockey-common, jockey-kde, jockey-gtk
fglrx,: command not found
k1lou@k1lou:~$ sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
[sudo] password for k1lou:
k1lou@k1lou:~$ sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
k1lou@k1lou:~$

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن فکر می‌کنم درایور کارت گرافیکت نصب هست
من معمولا با دستورات زیر متوجه می‌شم که درایور نصب هست یا نه:
glxinfo | grep direct
و برای ati:
fglrxinfo
در حواب دستور دوم شما

k1lou@k1lou:~$ fglrxinfo
display: :0 screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 4600 Series
OpenGL version string: 3.3.10750 Compatibility Profile Context

خوب اینجا مثل اینکه کارت رو شناخته اما چرا در تنظیمات چیزی وجود نداره

taia
22-05-2011, 08:26
با سلام و تشکر از طاهای عزیز
جوابی که بهم داد

k1lou@k1lou:~$ lspci -nn | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: ATI Technologies Inc RV730XT [Radeon HD 4670] [1002:9490]
k1lou@k1lou:~$ fglrx, fglrx-dev, fglrx-amdcccle, jockey-common, jockey-common, jockey-kde, jockey-gtk
k1lou@k1lou:~$ sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
[sudo] password for k1lou:
k1lou@k1lou:~$ sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

ببین شما برای چک کردن نصب بودن یک بسته نباید اون بسته رو اجرا کنی! راحت ترین راه باز کردن synaptic هست و جستجوی اون بسته بعد ببینید بسته نصب هست یا خیر.

K1lou
22-05-2011, 08:39
ببین در پایین همون صفحه قسمت Download هست، مثلا برای بسته ی شما باید Download Mplayer-gui باشه، که دو بسته برای معماری 64 و 32 داره، که شما با توجه به سیستمتون یکیش رو انتخاب کن.

اون بسته هایی که می بینی در عکس، اونهایی که قرمز هستند نیاز های بسته هستند، به این معنی که اون بسته ها باید نصب باشند و در واقع بین این بسته و اون بسته ها وابستگی وجود داره! اینجا هست که کار سخت میشه! یعنی شما باید چک کنی که اون بسته ها در سیستم شما موجود باشند و اگر نیست، باید اونها رو هم دانلود کنی :46:

شاید کمی سخت به نظر برسه، البته یک راه دیگر هم هست (البته به شرط اینکه دستور sudo apt-get update اجرا شده باشه تا لیست بسته ها کامل باشه) به فرض شما می خواهید postgrey رو نصب کنید، دستور زیر رو اجرا کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبنابراین یک لیست مانند زیر تولید خواهد شد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبنابراین این لینک ها رو در جایی ذخیره کنید و سپس در سیستمی که به اینترنت متصل هست، دانلود کنید و بعد اونها رو به فولدر /var/cache/apt/archives انتقال دهید و دستور نصب رو به صورت ساده یعنی sudo apt-get install postgrey اجرا کنید! :46:
کمی زحمت داره ولی خوب زیاد هم سخت نیست :31:

با سلام و تشکر
من هم دنبال همین راه هستم اما

(البته به شرط اینکه دستور sudo apt-get update اجرا شده باشه تا لیست بسته ها کامل باشه
در این قسمت منظورتون اینه که این سیستم حداقل یکبار باید به اینترنت وصل شده باشه و این دستور زده شده باشه تا لیست بسته ها توش باشه ؟
چون من امتحان کردم یعنی دستور شمار رو توی ترمینال زدم چیزی پیدا نشد و یا حداقل نتیجه مثل نتیجه شما نبود . قبلا میگفتن باید از طریق سیناپتیک به این صورت پیدا کنم
الان همون لیست شما رو هم به دانلود منیجر دادم اما نمی تونه دانلود کنه و خطا میده

ببین شما برای چک کردن نصب بودن یک بسته نباید اون بسته رو اجرا کنی! راحت ترین راه باز کردن synaptic هست و جستجوی اون بسته بعد ببینید بسته نصب هست یا خیر.

طاها جان من دستوراتی که شما گفتین رو زدم و نتیجه رو گذاشتم همونطور که می بینید یکی از بسته ها پیدا نشده یعنی قاعدتا نصب نیست درسته ؟

می تونید یک راهنمای کامل برای دریافت بسته ها و نصب نرم افزار به صورت افلاین معرفی کنید

با این همه تفاسیر به نظر شما الان مشکل درایور من کجاست به صورت سری 4000 که شناخته شده پس مشکل کجاست ؟

با تشکر از زحمات بی دریغ شما

taia
22-05-2011, 22:21
با سلام و تشکر
من هم دنبال همین راه هستم اما

در این قسمت منظورتون اینه که این سیستم حداقل یکبار باید به اینترنت وصل شده باشه و این دستور زده شده باشه تا لیست بسته ها توش باشه ؟
چون من امتحان کردم یعنی دستور شمار رو توی ترمینال زدم چیزی پیدا نشد و یا حداقل نتیجه مثل نتیجه شما نبود . قبلا میگفتن باید از طریق سیناپتیک به این صورت پیدا کنم
الان همون لیست شما رو هم به دانلود منیجر دادم اما نمی تونه دانلود کنه و خطا میده

طاها جان من دستوراتی که شما گفتین رو زدم و نتیجه رو گذاشتم همونطور که می بینید یکی از بسته ها پیدا نشده یعنی قاعدتا نصب نیست درسته ؟

می تونید یک راهنمای کامل برای دریافت بسته ها و نصب نرم افزار به صورت افلاین معرفی کنید

با این همه تفاسیر به نظر شما الان مشکل درایور من کجاست به صورت سری 4000 که شناخته شده پس مشکل کجاست ؟

با تشکر از زحمات بی دریغ شما

بله، سیستم باید به اینترنت متصل شده باشه یکبار، البته گفتم برای نتیجه ی بهتر، و این یک الزام نیست!
در مورد دستور! من خودم اوبونتو ندارم ولی دستور در دبیان کار کرد، اون مثال رو هم همینطوری زدم و لینک ها هم صرفا کپی شده هستند! :46: پس لزومی نداره لینک ها مثل هم باشند.

در مورد اون بسته، ببینید، یک بسته لزوما دستور نیست،

اینجا متن پیام یعنی، چنین دستوری پیدا نشد!

برای بسته ها، راحت ترین راه رفتن به synaptic و چک کردن اونها هست.

در مورد درایور، کلا کارت های ATI ساپورت خوبی ندارند (حداقل از دید من) و در این زمینه nvidia خیلی بهتر کار می کنه، اینکه سیستم شما کارت شما رو معرفی کنه به این معنی که کارت شما درست نصب شده نیست! این یعنی کارت شما توسط سیستم شناخته شده.
حالا شما دو راه دارید، یکی استفاده از درایور ارائه شده توسط ATI هست، و دیگری درایور ارائه شده کد باز از طرف خود اوبونتو. هر دو را یکبار نصب کنید، بالاخره یکیش باید جواب بده.
من خود کارت گرافیکم ATI نیست، بنابراین فقط می تونم راهنمایی کلی بکنم و در جزییات یا دوستان دیگر باید کمک کنند و یا خودتون کمی باهاش سر و کله بزنید :دی

K1lou
23-05-2011, 06:16
با سلام و تشکر
fglrxرو چک کردم نصب بود و حتی compiz هم انگار نصبه

حالا شما دو راه دارید، یکی استفاده از درایور ارائه شده توسط ATI هست، و دیگری درایور ارائه شده کد باز از طرف خود اوبونتومن الان از درایور خود ati دارم استفاده می کنم اما چطور از درایور خود اوبونتو استفاده کنم یعنی رو سایتش هست ؟
من الان از این استفاده می کنم درایور رو درست انتخاب کردم دیگه ؟

taia
24-05-2011, 10:44
با سلام و تشکر
fglrxرو چک کردم نصب بود و حتی compiz هم انگار نصبه

من الان از درایور خود ati دارم استفاده می کنم اما چطور از درایور خود اوبونتو استفاده کنم یعنی رو سایتش هست ؟
من الان از این استفاده می کنم درایور رو درست انتخاب کردم دیگه ؟

صبر کردم شاید از دوستان پاسخ بدهند که ندادند :31:
چون من تا به حال تجربه ی نصب کارت ATI نداشتم، نمی تونم دقیقا بگم که چطور هست. برای نصب درایور کد باز ATI از راهنمای زیر استفاده کن:

امیدوارم پاسخ بده.

vahidmir2000
25-05-2011, 02:34
یه سوال ابتدایی: موقع نصب ابونتو 10.04 وقتی درایو مورد نظر رو برای نصب انتخاب میکنی یه انتخاب هم برای نصب فایلهای بوت میخواد که در اونجا هم باید یک درایو رو انتخاب کنید. قضیه چیه؟ من پارتیشنهای روت و اسوپ و بقیه که لازمه نصب لینوکس هست در یک فضای خالی از هاردم میسازم و از اون نظر مشکلی نیست فقط برای انتخاب محل نصب فایلهای بوت نمیدونم باید چیکار کنم

K1lou
25-05-2011, 06:00
با سلام

و دیگری درایور ارائه شده کد باز از طرف خود اوبونتو. هر دو را یکبار نصب کنید، بالاخره یکیش باید جواب بده.طاهای عزیز این درایور رو از کجا باید دانلود کنم من گشتم چیزی پیدا نکردم
با تشکر

راستش طاها جان من الان اون پست شما رو دیدم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بعد از اینکه این تایپیک رو زدم
البته بازم هم چیزی نفهمیدم ولی اون دستورات رو اجرا کنم ببینم چی میشه
با تشکر

abol_fa
25-05-2011, 18:21
سلام من اوبونتو رو نصب کردم راضیم اما یه مشکل دارم که صدا از سیستم در نمیاد!
مدل مادربورد:GA-K8NF-9 Gigabyte هستش با بقیه چیز ها مشکل ندارم فقط با کارت صدا مشکل دارم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
یه مشکل دیگه هم اضافه شد!
وقتی زوی فایر فاکس کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته!

mahfa2236
27-05-2011, 02:20
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خسته نباشید دوستان گل یه مشگل پیش اومده !آپدیت منیجر رو که باز کردم لطف کردند و فرمودند که اوبونتو۱۱.۱۰اومده و اپگرید کن ما هم گفتیم چشم اما پیغام هایی به شرح زیر بر صورت ما زد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این اسم سایت که نقطه چین هستvatadownloadهست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahfa2236
27-05-2011, 02:29
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] =%22%C3%98%C2%A2%C3%99%C2%BE%C3%99%C2%84%C3%99%C2% 88%C3%98%C2%AF%20%C3%98%C2%B3%C3%99%C2%86%C3%98%C2 %AA%C3%98%C2%B1%20%C3%98%C2%B9%C3%9A%C2%A9%C3%98%C 2%B3%20%C3%98%C2%B1%C3%98%C2%A7%C3%9B%C2%8C%C3%9A% C2%AF%C3%98%C2%A7%C3%99%C2%86%22%20/%3E%3C/a%3E[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mg%20src=%22[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %20alt=%22oeogjcodg3dw4e5kqt52.png%22%20/%3E%3C/a%3E[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cdp
27-05-2011, 11:21
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خسته نباشید دوستان گل یه مشگل پیش اومده !آپدیت منیجر رو که باز کردم لطف کردند و فرمودند که اوبونتو۱۱.۱۰اومده و اپگرید کن ما هم گفتیم چشم اما پیغام هایی به شرح زیر بر صورت ما زد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این اسم سایت که نقطه چین هستvatadownloadهست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

1. اوبونتو 11.04 تازه 1 ماهه اومده (همین نسخه ای که شما دارید)... اون حتما نسخه 11.10 Beta هست...

2. زمان آپگرید حدود 700 مگ باید دانلود بشه! سرعت اینترنـتت هم باید خوب باشه...

برای پیغام هم اینو ببین: (آموزش آپگرید)

Zalamen
27-05-2011, 19:13
سلام.چهطوری میتونم توی اوبونتو فلش داشته باشم؟ چون Adobe که تحریم کرده ایران رو و من هم الان به چیز \ی ان دسترسی ندارم.

mahfa2236
27-05-2011, 21:43
اقا دستون درد نکنه اما من که خدمت شما عرض کردم که وسط دانلود کردنش پیغام میده!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با توجه به راهنمایی که در بالا لطف کردید و گذاشتید بنده متوجه شدم که اشکالی تداره ‍یغام بالا اما پیغامی که در عکس پایین هست همه چیزو به هم میریزه!!!!

rootnt
27-05-2011, 21:43
سلام.چهطوری میتونم توی اوبونتو فلش داشته باشم؟ چون Adobe که تحریم کرده ایران رو و من هم الان به چیز \ی ان دسترسی ندارم.

از طریق راهنمای اوبونتو نصبش کن:

taia
27-05-2011, 23:43
با توجه به راهنمایی که در بالا لطف کردید و گذاشتید بنده متوجه شدم که اشکالی تداره ‍یغام بالا اما پیغامی که در عکس پایین هست همه چیزو به هم میریزه!!!!]

این پیغام بیانگر مشکل در دانلود بسته هایی مورد نیاز برای آپگرید سیستم هست، حالا یا اینترنت شما مشکل داره و یا سروری که بسته ها روی آنها هستند، چون آدرس بسته های کامل در عکس نیست، نمی شود چک کرد که آیا سرور مشکل داره و یا اینترنت شما

cdp
28-05-2011, 11:51
اقا دستون درد نکنه اما من که خدمت شما عرض کردم که وسط دانلود کردنش پیغام میده!!!!!

با توجه به راهنمایی که در بالا لطف کردید و گذاشتید بنده متوجه شدم که اشکالی تداره ‍یغام بالا اما پیغامی که در عکس پایین هست همه چیزو به هم میریزه!!!!

توی صفحه زیر هر کی مشکلش با یه چیز حل شده:

شما این رو انجام بدید:
از مسیر زیر بهترین سرور رو برای دانلود بسته ها انتخاب کنید شاید درست بشه...

thelastblack
28-05-2011, 12:46

نياز به اون نداري
از طريق synaptics ‎نصبش كن مشكلي نيست

MosaferJade
28-05-2011, 14:37
اوبونتو ورژن جدیدش برای دانلود هست؟
اگه هست لطفا پی ام کنید
مرسی

mmin
28-05-2011, 15:59
اوبونتو ورژن جدیدش برای دانلود هست؟
اگه هست لطفا پی ام کنید
مرسی
آخرین ورژنش همون 11.04 هست. هر شش ماه هم version رسمی ش رو بیرون میده که 11.04 برای برج ۴ میلادی(حدود ۱ ماه \یش هست)و ورژن جدیدش میشه 11.10 که برج ۱۰ میاد.