PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

sudotux
22-11-2009, 02:20
ممنون،

حجم این برنامه چقدر هست اینستال بافرمت deb تو نت نیست؟ یا حتما باید با ترمینال دانلود کرد من فقط با ترمینالش پیدا کردم.

روش نصب cairo-dock در Ubuntu 9.10 در لینک زیر توضیح داده شده ! ۵ مرحله ی ساده داره ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Azhang
22-11-2009, 10:51
سلام به همه
من میخاستم اوبونتو 8.4 رو نصب کنم ولی هارد رو نمیشناسه مشکل از چیه (هارد 320مکستور ،مادربوردAsus P5Q Pro )هیچ اروری نمیده فقط تو قسمتی که باید پارتیشن بندی بشه هیچی نیست؟

sudotux
22-11-2009, 15:55
سلام به همه
من میخاستم اوبونتو 8.4 رو نصب کنم ولی هارد رو نمیشناسه مشکل از چیه (هارد 320مکستور ،مادربوردAsus P5Q Pro )هیچ اروری نمیده فقط تو قسمتی که باید پارتیشن بندی بشه هیچی نیست؟

از تنظیمات بایوس مادربورد گزینه IDE رو به جای AHCI انتخاب کنید و ببینید مشکل حل میشه یا نه. اگر نشد احتمالا شما هم مشکل مشابهی دارید که در لینک های زیر توضیح داده شده:

ramin martinez
22-11-2009, 20:27
سلام
زمانی که می خوام اوبونتو یا کوبونتو 9.10 نصب کنم یا به صورت لایو اجرا کنم بعد از لود، مانیتور خاموش روشن پیغام no signal میده ولی صداي بالا اومدن سيستم عامل رو دارم
کارت گرافیک هم 7600GS هست
ممنون میشم یکی هم به ما کمک کنه

sudotux
23-11-2009, 02:27
ممنون میشم یکی هم به ما کمک کنه

از طریق دیسک Alternate اوبونتو یا کوبونتو رو نصب کنید. اگر بعد از نصب مشکلی بود اخرین نسخه درایور nvidia رو طبق این روش دانلود و نصب کنید:

CECELIA
23-11-2009, 07:55
سلام
اوبونتو/کوبونتو 9.10 با سیستمهای قدیمی مثل رم 256 سی پی یو 2.4 جواب میده؟

Azhang
23-11-2009, 10:11
از تنظیمات بایوس مادربورد گزینه IDE رو به جای AHCI انتخاب کنید و ببینید مشکل حل میشه یا نه. اگر نشد احتمالا شما هم مشکل مشابهی دارید که در لینک های زیر توضیح داده شده:

ممنون از راهنماييتون راستش توتنظيمات بايوس IDE بود اما وقتي AHCI رو انتخاب كردم هارد رو تو لينوكس شناخت اما به عنوان removeable storage.وقتي هم كه ميخاستم پارتيشن بندي كنم اون قسمتي كه مقدار فضا و نوع پارتيشن رو مشخص ميكنم يه بند ديگه با گزينه هايpirmery وlogical اضافه شده حالا اگه ميشه لطفا بگيد كه :
فرق IDE وAHCI چيه؟
موقع پارتيشن بندي براي لينوكس كدوم يكي رو انتخاب كنمpirmery ياlogical ؟
در مورد لينك هايي كه گذاشتيد ،لينوكس هاردمو اصلا شناسايي نمكرد.

sudotux
23-11-2009, 13:27
ممنون از راهنماييتون راستش توتنظيمات بايوس IDE بود اما وقتي AHCI رو انتخاب كردم هارد رو تو لينوكس شناخت اما به عنوان removeable storage.وقتي هم كه ميخاستم پارتيشن بندي كنم اون قسمتي كه مقدار فضا و نوع پارتيشن رو مشخص ميكنم يه بند ديگه با گزينه هايpirmery وlogical اضافه شده حالا اگه ميشه لطفا بگيد كه :
فرق IDE وAHCI چيه؟
موقع پارتيشن بندي براي لينوكس كدوم يكي رو انتخاب كنمpirmery ياlogical ؟
در مورد لينك هايي كه گذاشتيد ،لينوكس هاردمو اصلا شناسايي نمكرد.

میشه یه عکس از قسمت پارتیشن بندی بذارید ؟

درضمن pirmery یا logical بودن اهمیتی نداره. در هر قسمت که خواستید میتونید پارتیشن لینوکس رو درنظر بگیرید.

sudotux
23-11-2009, 13:29
سلام
اوبونتو/کوبونتو 9.10 با سیستمهای قدیمی مثل رم 256 سی پی یو 2.4 جواب میده؟

رم سیستمتون یک مقدار کمه مخصوصا برای کوبونتو ! ولی با این وجود میتونید اوبونتو/کوبونتو رو نصب کنید.

farhad_realmadrid
24-11-2009, 14:06
همیشه یه سوال برام هست اینکه وقتی ما این همه از اینترنت آپدیت مکینم وقتی توزیع جدید بیاد و آنرا نصب کنیم از راه دی وی دی ،باید دوباره همرو از اول آپدیت کرد مثل آپدیتهای برنامه یا نصب برنامه.

ممنون میشم جواب بدین.

Azhang
24-11-2009, 17:06

درضمن pirmery یا logical بودن اهمیتی نداره. در هر قسمت که خواستید میتونید پارتیشن لینوکس رو درنظر بگیرید.

Azhang
24-11-2009, 17:18

ببخشيد اگه عكس دير شد
من خاستم فضاي خالي هارد رو پارتيشن بندي كنم اما بعد از پارتيشن بندي swap وroot بقيه ي فضاي خاليه هارد unuseable ميشه

sudotux
25-11-2009, 00:54
ببخشيد اگه عكس دير شد
من خاستم فضاي خالي هارد رو پارتيشن بندي كنم اما بعد از پارتيشن بندي swap وroot بقيه ي فضاي خاليه هارد unuseable ميشه

در عکس که چیزی مشخص نیست. ولی به نظر میاد مشکلی وجود نداره برای ادامه نصب ...

Azhang
25-11-2009, 08:11
در عکس که چیزی مشخص نیست. ولی به نظر میاد مشکلی وجود نداره برای ادامه نصب ...

خییییلی ممنون از راهنمایتون
جای سیم ساتا رو، رو مادربورد عوض کردم مشکل حل شد (حالا وقتی هم که IDE هست هارد رو میشناسه)
لینوکس هم نصب شد:10:
امکانش هست که تو صفحه ی انتخاب سیستم عامل (وقتی کامپیوتر روشن میشه) جای اوبونتو رو با ویندوز عوض کرد؟

taia
25-11-2009, 09:49
خییییلی ممنون از راهنمایتون
جای سیم ساتا رو، رو مادربورد عوض کردم مشکل حل شد (حالا وقتی هم که IDE هست هارد رو میشناسه)
لینوکس هم نصب شد:10:
امکانش هست که تو صفحه ی انتخاب سیستم عامل (وقتی کامپیوتر روشن میشه) جای اوبونتو رو با ویندوز عوض کرد؟

البته با عرض پوزش! :46: چون یکی از دوستان می گفت کار تو، تو این انجمن شده فقط تذکر برای استفاده از فهرست مطالب!
ولی باور کنید برای خودتون می گم! سوالی که شما مطرح می کنید تا مشاهده ی بعدی یک کاربر و پاسخ معلق می مونه، در حالی 99% سوالات در فهرست انجمن گرد آوری شده و شما در لحظه ی اول به جواب می رسید.
برای مثال جواب سوال شم:
که خوب در فهرست دقیقا موضوع بالای این لینک هم مربوط به تعمیر و همینطور ادیت کردن گراب هست :46:

موفق باشید

farhad_realmadrid
26-11-2009, 02:56
همیشه یه سوال برام هست اینکه وقتی ما این همه از اینترنت آپدیت مکینم وقتی توزیع جدید بیاد و آنرا نصب کنیم از راه دی وی دی ،باید دوباره همرو از اول آپدیت کرد مثل آپدیتهای برنامه یا نصب برنامه.

ممنون میشم جواب بدین.

کسی نیست جواب این پست رو بده؟

taia
26-11-2009, 09:27
کسی نیست جواب این پست رو بده؟

خوب آخه این جمله ی شما بیشتر خبری هست تا سوالی :46:
اگر دلیل این امر رو می خواهید بدونید که می شه گفت تقریبا مشخص هست! ببینید در پروژه ی های بزرگ برای هر امری یک زمان خاص مشخص میشه! برای مثال گسترش و هماهنگ سازی برنامه ی pidgin در تاریخ X انجام میشه و بعد از اون تاریخ دیگه زمانی صرف هماهنگ سازی نمیشه.
حالا فرض کنید زمان انتشار این نسخه تاریخ Y هست که 4 ماه بعد از X است و در این مدت یک نسخه ی جدید از pidgin وارد بازار شده! به طبع گسترش دهندگان اوبونتو این نسخه ی از برنامه را درمخازن قرار می دهند ولی با توجه به اینکه بودجه و زمان هماهنگ سازی نسخه ی جدید اوبونتو برای این برنامه گذشته برگشتی جهت آپدیت نخواهد بود!
این از دلایل اصلی این موضوع هست که برخی آپدیت های خیلی اخیر! روی نسخه ی جدید هم نیاز است.

دلایل دیگری هم داره، مانند آپدیت هایی که تا زمان انتشار باعث کرش سیستم میشده و مثلا 2 روز بعد از انتشار راه حل پیدا شده و بنابراین روی مخازن قرار می گیره!
و ...

:46:

farhad_realmadrid
26-11-2009, 12:43
ممنون اینکه خیلی بده برای اینرنت ذغالیا!!!!!!!!.

یه سوال دیگری دارم من در جشن ابونتو 9.10 یه سی دی گرفتم و نصب کردم خیلی از برنامها رو میخواستم نداشت و کدکهای تصویری و صوتی هم نداشت.

نسخه dvd رو گرفتم هیچ فرقی با سی دی نکرد!!! جریان سی دی و دی وی دی چیه چرا تفاوتی دیده نمیشه؟

Mehrdad-bx
26-11-2009, 12:50
وقتی با CD یا DVD یا حتی فلش مموری و ... لینوکس رو تصب میکنید همشون یه چیز رو نصب میکنند. تفاوتشون اینه که بعد از نصب هیچ برنامه دیگه ای نمونده که روی سی باشه، اما از روی DVD میشه خیلی Package های دیگه نصب کرد(خیلی از نرم افزار های موجود در DVD موقع نصب لینوکس نصب نمیشوند، بعدا باید نصبشون کنید)

Shadow-Man
01-12-2009, 16:45
سلام من اوبونتو ۹٫۱۰ رو نصب کردم بعدش هم kde رو نصب کردم الان تو gnome صدا دارم ولی تو kde صدا ندارم چی کار باید بکنم؟

sudotux
02-12-2009, 01:01
سلام من اوبونتو ۹٫۱۰ رو نصب کردم بعدش هم kde رو نصب کردم الان تو gnome صدا دارم ولی تو kde صدا ندارم چی کار باید بکنم؟

دستور speaker-test رو در ترمینال اجرا کنید. ببینید صدا دارید یا نه !؟ kmix رو هم چک کنید که همه ولوم ها درست باشه و mute نشده باشه. همچنین روی آیکن kmix کلیک راست کنید و روی select master channel کلیک کنید و مطمئن بشید که گزینه master انتخاب شده باشه.

mohmrg
02-12-2009, 19:26
لعنت به این اوبونتو

منو باش چه شوق و ذوقی داشتم

دو روز دنبال روش نصب 9.10 بودم هیچجایی پیدا نکردم

اخرش یه هارد 1 ترابایت من به کل فرمت شد .....الان دارم با گریه مینویسم

لعنت ...لعنت ....

اینهمه فیلم و سریال که دیگه dvd ها شو ندارم

بدبخت شدم.

الان ویندوز هست و اوبونتو باز هم نصب نشد ....میخوام ریکاوری کنم ببنیم بر میگردن یا نه ....ولی اگه برگردن ناقص برمیگردن.

کسی راهنمایی چیزی داره بگه.

taia
02-12-2009, 20:49
لعنت به این اوبونتو

منو باش چه شوق و ذوقی داشتم

دو روز دنبال روش نصب 9.10 بودم هیچجایی پیدا نکردم

اخرش یه هارد 1 ترابایت من به کل فرمت شد .....الان دارم با گریه مینویسم

لعنت ...لعنت ....
......

سلام.
روش نصب اوبونتو نوعی هست و فرقی آنچنان بین 9.10 و 7.10 نیست!
و آنچه زیاد هست راهنماها، برای مثال:

دیگه واقعا جای گله نیست! هر چه هم شده تقصیری بر گردن جامعه ی کاربری اوبونتو نیست! چون دیگه من فکر می کنم اینهمه راهنما و توضیح و غیره کافی هست، ضمن اینکه هر جا هم شکی باشه خیلی ساده میشه در همین انجمن پرسید، جواب نگرفتید و خیلی خیلی ضروری هست به کاربران پ.خ بدید.

در مورد سوالتون، مربوط هست به انجمن نرم افزار، اونجا مطرح کنید بیشتر راهنمایی خواهید شد، قطعا نرم افزارهای قدرتمندی هستند برای ریکاوری ولی خوب مسلما نه 100%!

موفق باشید.

mohmrg
02-12-2009, 23:19
سلام.
روش نصب اوبونتو نوعی هست و فرقی آنچنان بین 9.10 و 7.10 نیست!
و آنچه زیاد هست راهنماها، برای مثال:

دیگه واقعا جای گله نیست! هر چه هم شده تقصیری بر گردن جامعه ی کاربری اوبونتو نیست! چون دیگه من فکر می کنم اینهمه راهنما و توضیح و غیره کافی هست، ضمن اینکه هر جا هم شکی باشه خیلی ساده میشه در همین انجمن پرسید، جواب نگرفتید و خیلی خیلی ضروری هست به کاربران پ.خ بدید.

در مورد سوالتون، مربوط هست به انجمن نرم افزار، اونجا مطرح کنید بیشتر راهنمایی خواهید شد، قطعا نرم افزارهای قدرتمندی هستند برای ریکاوری ولی خوب مسلما نه 100%!

موفق باشید.

بله خیلی هم راحته من نمیدونم چرا بعد نصب هارد 1 ترام فرمت شد ....

اگه 9.10 رو شما ببنیید متوجه میشید که من چی میگم و قضیه انتخاب کردن هارد خیلی مشخرف شده

یه گزینه هست که برای فرمت کامل هارده ...این رو ولش

یه گزینه دیگه هم هست که دستی پارتیشن سازی میکنیم

یه گزینه هست که یه متغییر داره میتونیم اندازه و حجم مورد نیاز خودمون رو زیاد و کم کنیم برای نصب ...

حالا این دفعه من این گزینه اخری رو بزنم ؟ بزارم فلش رو بکشم روی مثلا 25 گیگ ؟ کل هارد فرمت که نمیشه ؟

sudotux
03-12-2009, 16:31
بله خیلی هم راحته من نمیدونم چرا بعد نصب هارد 1 ترام فرمت شد ....

اگه 9.10 رو شما ببنیید متوجه میشید که من چی میگم و قضیه انتخاب کردن هارد خیلی مشخرف شده

یه گزینه هست که برای فرمت کامل هارده ...این رو ولش

یه گزینه دیگه هم هست که دستی پارتیشن سازی میکنیم

یه گزینه هست که یه متغییر داره میتونیم اندازه و حجم مورد نیاز خودمون رو زیاد و کم کنیم برای نصب ...

حالا این دفعه من این گزینه اخری رو بزنم ؟ بزارم فلش رو بکشم روی مثلا 25 گیگ ؟ کل هارد فرمت که نمیشه ؟

احتمالا شما گزینه ای رو انتخاب کردید که برای فرمت کل هارد هست ! واقعا عجیبه چرا همچین کاری کردید !!؟!

در مورد نحوه پارتیشن بندی هم بارها توضیح داده شده و taia عزیز لینک های زیادی رو در این مورد بهتون دادند.

mohmrg
03-12-2009, 17:46
احتمالا شما گزینه ای رو انتخاب کردید که برای فرمت کل هارد هست ! واقعا عجیبه چرا همچین کاری کردید !!؟!

در مورد نحوه پارتیشن بندی هم بارها توضیح داده شده و taia عزیز لینک های زیادی رو در این مورد بهتون دادند.

به همه چی قسم من دیوونه نیستم کل هاردو فرمت کنم:18:

من میگم پارتیشن دستی رو انتخاب کردم ولی بعد ریاستارت شدن دیدم که به کل فرمت شده...

من روش دستی رو انتخاب کردم بعدش پارتیشن بندی کردم بعدش که تموم شد دیدم هارد به کل نیست شد.

اشکالی نداره همه ی اطلاعات رو برگردوندم ....الان هم اخرین فایل ها رو داشتم بازیابی میکردم :31: (750 گیگ اومد)

bermuda64
03-12-2009, 23:05
سلام
ميخواستم بدونم براي اتصال به اينترنت در اوبونتو به چه ابزاري نياز داريم و ابزارهاي شبكه مورد نياز تواوبونتو چيه؟

DEnnIES
03-12-2009, 23:52
به همه چی قسم من دیوونه نیستم کل هاردو فرمت کنم:18:

من میگم پارتیشن دستی رو انتخاب کردم ولی بعد ریاستارت شدن دیدم که به کل فرمت شده...

من روش دستی رو انتخاب کردم بعدش پارتیشن بندی کردم بعدش که تموم شد دیدم هارد به کل نیست شد.

اشکالی نداره همه ی اطلاعات رو برگردوندم ....الان هم اخرین فایل ها رو داشتم بازیابی میکردم :31: (750 گیگ اومد)
شما دیوانه نیستید بلکه سطح اطلاعاتتون در مورد لینوکس بسیار کم است متاسفم:19:

Shadow-Man
03-12-2009, 23:56
من قبلا 8.10 داشتم اونموقع پیغام هایی که اوبونتو میداد تو یه بالن زرد بود که ضبدر هم کنارش بود مشکلی نبود ولی الان تو 9.10 یه باکس مشکلی میاد پیغام هم توش باید منتظر بشم تا بره:13: حالا این زیاد بد نیست یه موقع یه برنامه مثل gyachi کلید میکنه میبنی یه ساعته اون بالا زده شما 254 تا ایمیل داری نمیره که اه
یه سوال دیگه برو بچ زدن اون سه تا منوی system و places و اینا رو ترکوندون نمی دونم چطوری ؟ حال چی کار کنم برگردن
ممنون

danial_848
04-12-2009, 06:07
روی پنل کلیک راست کنید و Add to panel رو بزنید و Main menu رو اضافه کنید

mohmrg
04-12-2009, 17:52
خب خدا رو شکر نصب کردم ولی بازم یه مشکل

من دو تا هارد دارم روی اولین پارتیشن(c) ویندوز xp رو نصب کردم

برای اوبونتو هم اولین پارتیشن از هارد دوم رو روت (/) کردم دومین پارتیشن از هارد دوم رو هوم(home) کردم سومین پارتیشن هم ساختم اونم 2 گیگ swap area رو درست کردم

حالا مشکل هر کاری میکنم فقط xp بالا میاد ....boot load.ini از ویندوز نگاه کردم دیدم چیزی برای ubuntu اضافه نشده حالا من چه جوری بهش بفهمونم که ubuntu رو بالا بیاره ؟

لطفا سریعتر الان نصبه ولی نمیتونم انتخاب کنم که بالا بیاد.

تروخدا سریعتر بگین چیکار کنم 2 روزه سر این موضوع از کار و زندگی افتادم.

danial_848
05-12-2009, 05:59
باید وارد تنظیمات بایوس بشید و اولویت بوت رو (BootPriority) هارد دوم و بعد از اون هارد اول بزارید

Behroux
05-12-2009, 12:43
سلام
من screen resolution رو تغییر دادم صفحه مانیتور سیاه شد و دیگه تصویر ندارم و دیگه نمی تونم رزولوشن رو هم تغییر بدم. می خواستم بدونم چه طوری می تونم رزولوشن رو به حالت قبلی برگردونم.
با تشکر

mohmrg
06-12-2009, 15:39
سلام
۲ تا سئوال فوری

۱٫ چه جوری مثل ویندوز با زدن کلید‌های ترکیبی‌ مثل alt+shift می‌تونم زبون تایپ کردنمو عوض کنم ؟خسته شدم از بس رفتم از بالا توی کیبرد عوض کردم.

۲٫ من کل آپدیت‌های آپدیت منیجر رو دانلود کردم وبر نصب کردم وبر سیستم رو rebot کردم ولی‌ حالا پسورد قبلی‌ من رو قبول نمی‌کنه میگه اشتباهه ...چیکار کنم بدجوری گیر کردم هر چی‌ می‌خوام از اوبونتو software center دانلود کنم پسورد منو می‌خواد که قبول نمی‌کنه .........

rezasam1
07-12-2009, 00:14
سلام یک سوال داشتم
شنیدم در نسخه dvd اوبونتو نرم افزاری هست که شمارو از بابت دانلود فایلهای حجیم از اینترنت پر سرعت بی نیاز میکنه
آیا حقیقت داره ؟

diligent68
07-12-2009, 12:08
سلام یک سوال داشتم
شنیدم در نسخه dvd اوبونتو نرم افزاری هست که شمارو از بابت دانلود فایلهای حجیم از اینترنت پر سرعت بی نیاز میکنه
آیا حقیقت داره ؟
نه من آخرین نسخه ubuntu & Kbuntu را چند روزی هست که از طریق پست دریافت کردم ولی همچین چیزی نیست اگر نیاز به همچین چیزی دارین می تونید از دیسک های مکمل هما که مخصوص افرادی هست که نت با سرعت پایین دارند استفاده کنید:11:

danial_848
07-12-2009, 13:47
سلام
۲ تا سئوال فوری

۱٫ چه جوری مثل ویندوز با زدن کلید‌های ترکیبی‌ مثل alt+shift می‌تونم زبون تایپ کردنمو عوض کنم ؟خسته شدم از بس رفتم از بالا توی کیبرد عوض کردم.

۲٫ من کل آپدیت‌های آپدیت منیجر رو دانلود کردم وبر نصب کردم وبر سیستم رو rebot کردم ولی‌ حالا پسورد قبلی‌ من رو قبول نمی‌کنه میگه اشتباهه ...چیکار کنم بدجوری گیر کردم هر چی‌ می‌خوام از اوبونتو software center دانلود کنم پسورد منو می‌خواد که قبول نمی‌کنه .........
برای تغییر زبان ازهمون بخش کیبورد layout option رو بزنید و بعد در layout switching دکمه ای که میخواید رو انتخاب کنید
دومی هم باید پسورد root رو وارد کنید

sudotux
07-12-2009, 16:53
سلام
۲ تا سئوال فوری

سوال اول:

سوال دوم: برای تغییر پسورد کاربریتون به مسیر زیر مراجعه کنید:

System > Administration > Users and Groups

sudotux
07-12-2009, 16:54
سلام یک سوال داشتم
آیا حقیقت داره ؟

پیشنهاد می کنم از مخازن کامل اوبونتو ۹.۱۰ که ۷ تا dvd هست استفاده کنید تا برای نصب نرم افزار تا حدود زیادی از اینترنت بی نیاز بشید.

mohmrg
07-12-2009, 22:22
سوال اول:

سوال دوم: برای تغییر پسورد کاربریتون به مسیر زیر مراجعه کنید:

System > Administration > Users and Groups

ممنون میدونستم اینو ولی من هر چی رمز قبلی رو میزنم قبول نمیکنه که ادامه بدم و رمز جدید براش بزنم .... مشکل اینه که \سورد قبلی رو دیگه قبول نمیکنه.

mohmrg
09-12-2009, 00:16
مشکل حل شد ..

روز رو به فارسی وارد میکرده که قبول نمیکرده.

Behroux
09-12-2009, 09:34
سلام
من screen resolution رو تغییر دادم صفحه مانیتور سیاه شد و دیگه تصویر ندارم و دیگه نمی تونم رزولوشن رو هم تغییر بدم. می خواستم بدونم چه طوری می تونم رزولوشن رو به حالت قبلی برگردونم.
با تشکر
سلام
از دوستان کسی راه حلی برای این مشکل نداره ارائه بده. من تو وب زیاد برای حل این مشکل جستجو کردم و راه حل های ارائه شده رو هم امتحان کردم اما موفق نشدم مشکلم رو حل کنم.
می خواستم بدونم اگه راه حلی برای این مشکل نیست اوبونتومو پاک کنم و دوباره نصب کنم.
لازم به ذکر است که من تا صفحه لاگین تصویر دارم اما با بوت شدن اوبونتو صفحه ی مانیتور سیاه می شه و من دیگه تصویر ندارم و بنابراین نمی تونم رزولوشنم رو تغییر بدم.
با تشکر مجدد:11:

taia
09-12-2009, 09:40
سلام
از دوستان کسی راه حلی برای این مشکل نداره ارائه بده. من تو وب زیاد برای حل این مشکل جستجو کردم و راه حل های ارائه شده رو هم امتحان کردم اما موفق نشدم مشکلم رو حل کنم.
می خواستم بدونم اگه راه حلی برای این مشکل نیست اوبونتومو پاک کنم و دوباره نصب کنم.
لازم به ذکر است که من تا صفحه لاگین تصویر دارم اما با بوت شدن اوبونتو صفحه ی مانیتور سیاه می شه و من دیگه تصویر ندارم و بنابراین نمی تونم رزولوشنم رو تغییر بدم.
با تشکر مجدد:11:

به محیط متنی بروید و در آنجا دستور زیر رو اجرا کنید:

یا اینکه دستی در محیط متنی دستور زیر را وارد کنید:

و اشکالات رو مانند رزولوشن غلط را تصحیح کنید.

Behroux
09-12-2009, 09:52
سلام
طاهای عزیز ممنون
1- دستور اول رو که وارد می کنم می گه xserver نصب نشده؟؟
2- دستور دوم رو که اجرا می کنم صفحه xorg باز می شه اما توی اون صفحه اعداد مربوط به رزولوشن نیست که تغییرش بدم
با تشکر مجدد

sudotux
09-12-2009, 17:43
سلام
با تشکر

سیستم رو در حالت recovery mode بوت کنید و وارد محیط ترمینال بشید و دستورات زیر رو اجرا کنید:

- اگه کارت گرافیکتون ATI هست و درایورش هم نصبه ، این دستور رو در ترمینال اجرا کنید:

- اگه کارت گرافیکتون Nvidia هست و درایورش هم نصبه ، این دستور رو در ترمینال اجرا کنید:

* با اجرای دستورات فوق فایل xorg.conf مجددا برای شما پیکربندی میشه.

سپس سیستم رو ریست کنید:

اگر مشکل حل نشد ، درایور کارت گرافیکتون رو مجددا نصب کنید.

babakhad
10-12-2009, 13:42
سلام به همه
من از اوبونتا 9.01 استفاده می کنم وایرلس رو نمیشناسه چه جوری می توونم درایورش رو گییر بیارم

sudotux
10-12-2009, 14:20
سلام به همه
من از اوبونتا 9.01 استفاده می کنم وایرلس رو نمیشناسه چه جوری می توونم درایورش رو گییر بیارم

دستور lspci رو در Terminal اجرا کنید و خروجی رو اینجا بذارید تا ببینیم کارت وایرلس شما چیه !

J U N I P E R
10-12-2009, 21:51
سلام، بعد از کلی مکافات تونسنم از این وبسایت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچنتا تم دانلود کنم، حجم هر کدوم هم تقریبا 20 مگه! ( چرا اینقدر زیاد؟! همه ی تم های ابونتو این طوریه؟‌)
حالا میخوام دوباره ابونتو رو نصب کنم و قبلش از تم هایی که دانلود کردم بکاپ بگیرم، فولدر مخفی .Themes رو هم دیدم اما فقط دوتا از تم های دیفالت خود ابونتو توش بود و بقیه تم ها اونجا نبود!( چرا؟! )
نصب تم ها واقعا دردسر بود، از طرفی این سایت واقعا یه مجموعه ی خوب از تم هاست که کمتر پیدا میشه( از نظر بنده:) )
خلاصه، ممنون میشم راهنماییم کنید چجوری از تم ها بکاپ تهیه کنم تا دیگه هنگام نصب مجدد ابونتو مجبور به دانلود اون ها نباشم.

ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم، توی ابونتو ترکیب Alt + کلیک چپ موس پنجره رو move می کنه، راهی نیست که با ترکیب کلید ها هر جای پنجره که باشیم پنجره بسته شه؟(مثلا Ctrl + Super + کلیک وسط موس، روی یه پنجره اون رو ببنده)

با تشکر

nihilnigritude
12-12-2009, 12:28
درود

امروز ubuntu 9.10 به دستم رسید و نصبش کردم ! فایلهای mp3 و ویدئورو اجرا نمیکنه و میگه نیاز به درایور داره ! مودمم هم نشناخته تا بتونم درایورشو dl کنم . مدل مدم : Conexant HDA D110 MDC V.92 . سیستم هم AMD هست .
توی تاپیک : " نصب و رجیستر کردن درایور مودمهای با چیپستconnexant hsf,hcf به صورت فول " این مدل نبود . بنظرتون نصبش کنم ؟! دلیل اجرا نشدن فایلای ویدئو اینه که سی پی یو AMD هست ؟

ممنون ... :11:

diligent68
12-12-2009, 13:10
درود

امروز ubuntu 9.10 به دستم رسید و نصبش کردم ! فایلهای mp3 و ویدئورو اجرا نمیکنه و میگه نیاز به درایور داره ! مودمم هم نشناخته تا بتونم درایورشو dl کنم . مدل مدم : Conexant HDA D110 MDC V.92 . سیستم هم AMD هست .
توی تاپیک : " نصب و رجیستر کردن درایور مودمهای با چیپستconnexant hsf,hcf به صورت فول " این مدل نبود . بنظرتون نصبش کنم ؟! دلیل اجرا نشدن فایلای ویدئو اینه که سی پی یو AMD هست ؟

دلیل اجرا نشدن این فرمت ها کدک های این فرمت هاست که باید دانلود بشه و اصلا ربطی به AMD (:40:) نداره و اینکه این یه اتفاق کاملا عادیه چون وقتی نصب میشه اینجوری هست :11::11:

sudotux
12-12-2009, 15:40
درود

سلام

در اکثر توزیع های لینوکس ، فرمت های صوتی و تصویری مثل mp3 و ... به طور پیش فرض پخش نمیشن. دلیل این مسئله اینه که این فرمت ها غیر رایگان هستن و وجود مجوزهای قانونی و مسائل مربوط به کپی رایت که باعث پیگرد قانونی در خیلی از کشورها میشه باعث شده تا کدکهای صوتی و تصویری به طور پیش فرض در خیلی از توزیع های لینوکس قرار نگیرن. برای نصب کدک ها در اوبونتو ۹.۱۰ باید بسته ی ubuntu-restricted-extras رو نصب کنید که حدود ۴۰ مگ حجمش هست:

برای نصب کامل تر کدک ها اینجا رو ببینید:

شما بهتره از توزیع Linux Mint 8 که براساس اوبونتو ۹.۱۰ ساخته شده استفاده کنی که تمام کدک ها رو به طور پیش فرض داره. همچنین یک سری ابزار های اضافه هم نسبت به اوبونتو ۹.۱۰ داره !

bermuda64
16-12-2009, 01:32
سلام
يه مدتيه اوبونتو رو به سيستمم نصب كردم ميخوام بدونم چطور ميتونم با dial up‌از اوبونتو كانكت بشم؟

taia
16-12-2009, 19:46
سلام
يه مدتيه اوبونتو رو به سيستمم نصب كردم ميخوام بدونم چطور ميتونم با dial up‌از اوبونتو كانكت بشم؟

mohmrg
17-12-2009, 00:22
سلام

فرق dvd با cd چیه ؟

توی dvd برنامه ها رو داره ‌؟ مثلا کدک ها رو داره یا مثلا پکیجهاینرم اقزاری که دیگه نیازی به دانلود نباشه ؟ یا بعد اینکه dvd رو که از سایتش دانلود میکنم باز هم باید وصل شم اینترنت کلی دوباره برنامه بگیرم یا خودش دیگه هست ؟

dvd رو هم که از سایتش دانلود میکنم.

sudotux
17-12-2009, 01:21
سلام

فرق dvd با cd چیه ؟

توی dvd برنامه ها رو داره ‌؟ مثلا کدک ها رو داره یا مثلا پکیجهاینرم اقزاری که دیگه نیازی به دانلود نباشه ؟ یا بعد اینکه dvd رو که از سایتش دانلود میکنم باز هم باید وصل شم اینترنت کلی دوباره برنامه بگیرم یا خودش دیگه هست ؟

dvd رو هم که از سایتش دانلود میکنم.

نسخه dvd پکیج های مهم از جمله کدک ها رو نداره و اونجوری نیست که شما رو از وجود اینترنت بی نیاز کنه ! بهترین راه حل نسخه ی سی دی K/Ubuntu 9.10 به همراه مخازن کامل آن هست که ۷ تا دی وی دیه ! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohmrg
17-12-2009, 16:16
خریدم

خدا کنه به محرم نخوره تا 5-6 روز دیگه برسه.

Shadow-Man
18-12-2009, 16:42
سلام
آقا یه مشکل خیلی بد
یه مدته که اوبونتو ۹٫۱۰ رو نصب کردم ولی حالا وقتی می خوام ریست کنم یا خاموش کنم همه چی خوب پیش میره ولی اون لحظه که اوبونتو down میشه (یا هر اصطلاحی که مناسب تره) و باید سیستم خاموش بشه یه ریست بشه صفحه سیاه میشه سیستم هنگ میکنم و خاموش یا ریست نمیشه باید از کیس ریست کنم تا بتونم سیستم رو خاموش کنم دیشب باز هم اینطوری شد از کیس ریست کردم ولی وقتی که زدم خاموش بشه باز هم همون مشکل پیش اومد. مشکل از چیه

sudotux
18-12-2009, 21:56
سلام
آقا یه مشکل خیلی بد
یه مدته که اوبونتو ۹٫۱۰ رو نصب کردم ولی حالا وقتی می خوام ریست کنم یا خاموش کنم همه چی خوب پیش میره ولی اون لحظه که اوبونتو down میشه (یا هر اصطلاحی که مناسب تره) و باید سیستم خاموش بشه یه ریست بشه صفحه سیاه میشه سیستم هنگ میکنم و خاموش یا ریست نمیشه باید از کیس ریست کنم تا بتونم سیستم رو خاموش کنم دیشب باز هم اینطوری شد از کیس ریست کردم ولی وقتی که زدم خاموش بشه باز هم همون مشکل پیش اومد. مشکل از چیه

این مشکل اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گزارش شده و با نصب آخرین آپدیت ها باید حل بشه.
اگر مشکل حل نشد این راه حل رو امتحان کنید:

- دستور زیر رو در ترمینال اجرا کنید:

sudo gedit /etc/default/grub

- خط زیر رو در فایل باز شده پیدا کنید:

- خط بالا رو به این خط تغییر بدید:

- فایل رو ذخیره کرده و ببندید.
- این دستور رو در ترمینال اجرا کنید:

شاید با این روش مشکل حل بشه.

Arsam_Arsam
20-12-2009, 16:11
با سلام خدمت دوستان.
یکی از دوستان مشکلی براش پیش آمد که موقع بالا آمدن سیستم بعد از لود شدن گراب و اتخاب هسته اوبونتو وارد نمیشه و ارور Filesystem check Failed میده...
با آپدیت و تعمیر گراب هم مشکلش حل نشد....

مشکلش از پارتیشن تیبل هست مطمئن هستم:

خروجی cat /etc/fstab هم؛

ممنون میشم

J U N I P E R
20-12-2009, 23:38
کدوم روش برای نصب برنامه در ابونتو از همه بهتره؟
کلا کدام روش ها قابلیت آپدیت شدن از آپدیت منیجر رو دارن؟
اگر یه منبع خوب و کامل برای توضیح تمام روش های نصب برنامه در لینوکس و ویژگی هر کدوم معرفی کنید ممنون میشم.

Javad_Ed
21-12-2009, 01:30
سلام دوستان
من کوبونتو 9.10 رو نصبیدم
دستور pppoeconf رو میزنم ...وقتی درصد هاش داره میره جلو روی 100% گیر میکنه!
اولش هم میگهath0 دو تاست!یا یه همچین چیزی!
خلاصه کانکت نمیشه
ممنون :11::40:

taia
21-12-2009, 12:58
با سلام خدمت دوستان.
یکی از دوستان مشکلی براش پیش آمد که موقع بالا آمدن سیستم بعد از لود شدن گراب و اتخاب هسته اوبونتو وارد نمیشه و ارور Filesystem check Failed میده...
با آپدیت و تعمیر گراب هم مشکلش حل نشد....

مشکلش از پارتیشن تیبل هست مطمئن هستم:
[LEFT]

[RIGHT]ممنون میشم

جمله ی بالا صرفا داره می گه پارتیشن های حقیقی در روی دیسک شما به ترتیبی که در جدول بالا هست نیست، و این مشکل خاصی نداره.
شما چندین کار انجام باید بدید، اول گراب رو دوباره نصب کنید.
پارتیشن های ویندوز را در ویندوز chkdsk کنید و پارتیشن های لینوکس را در لینوکس ( اگر وارد نمیشود با یک سی دی لایو اینکار رو انجام بدید )

و البته می تونید فایل زیر را:

ویرایش کنید و
را اضافه کنید تا در هنگام چک خودش مشکلات مربوطه را حل کنه.

*البته این موضوع رو هم بگم که هیچ سیستم عاملی خودش این اجازه را برای حل مشکلات نداره، حتی در ویندوز chkdsk فقط چک می کنه و برای اجازه ی تصحیح باید کاربر اجازه بده، علت این هست که ممکن هست اطلاعاتی در هنگام این کار از بین بروند، حالا این اطلاعات می تونه 1 کیلو بایت باشه یا 1 گیگا بایت، بسته به تعداد خطای موجود.

کدوم روش برای نصب برنامه در ابونتو از همه بهتره؟
کلا کدام روش ها قابلیت آپدیت شدن از آپدیت منیجر رو دارن؟
اگر یه منبع خوب و کامل برای توضیح تمام روش های نصب برنامه در لینوکس و ویژگی هر کدوم معرفی کنید ممنون میشم.
مشخصا امن ترین و راحت ترین راه نصب از طریق synaptic هست چون پایدارترین ورژن را همراه با تمام پیش نیازها نصب می کنه.
برای مقاله ی مورد نظر به تاپیک مقالات فارسی لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید.

sudotux
21-12-2009, 13:28
سلام دوستان
من کوبونتو 9.10 رو نصبیدم
دستور pppoeconf رو میزنم ...وقتی درصد هاش داره میره جلو روی 100% گیر میکنه!
اولش هم میگهath0 دو تاست!یا یه همچین چیزی!
خلاصه کانکت نمیشه
ممنون :11::40:

چرا از network-manager استفاده نمی کنید ؟ اول network-manager رو با توجه به راهنمای زیر آپدیت کنید و بعد میتونید ازش استفاده کنید.

r_22009
22-12-2009, 16:02
چه جوری می شه نرم افزارای ویندوزو رو ubunto 9.10 نصب کرد؟؟؟؟؟
لطفا کمک کنید:40:

sastwhc
22-12-2009, 18:24
چه جوری می شه نرم افزارای ویندوزو رو ubunto 9.10 نصب کرد؟؟؟؟؟
لطفا کمک کنید:40:

wine

Virtual Box

c30tehran
22-12-2009, 18:36
بايد از wine استفاده كني

Javad_Ed
23-12-2009, 19:48
چرا از network-manager استفاده نمی کنید ؟ اول network-manager رو با توجه به راهنمای زیر آپدیت کنید و بعد میتونید ازش استفاده کنید.

سلام حسین جان اونکارو کردم
نتیجه نداد
اون روشی هم که 7sal توضیح داده بود
همون روش عادیه بود که من کانکت میشدم همیشه...
ولی بالا گفتم مشکلش کجاست!:41:
کاری میشه کرد ؟
ممنون:11:

Gune Baxan
24-12-2009, 11:52
سلام،

من هم به جمع کابران لینوکس پیوستم. :دی

در ابتدای چند مشکل پیش اومده که میخوام بپرسم:

1. من هر کاری کردم نتونستم فایلهای صوتی و تصویری رو پخش کنم. از یکی از دوستان کدک های لازم رو گرفتم و نصب کردم ولی باز نشد. میشه بفرمایید مثلا برای پخش فایل mp3 کدوم کدک مورد نیاز هست؟

2. در نصب بعضی برنامه ها خطایی نوشته میشه با این عنوان:

Error: Dependency is not satisfiable

مشکل از چیه؟

در ضمن من از اوبونتو نسخه 9.04 استفاده میکنم.

و ممنون.

You Were Mine
24-12-2009, 13:43
سلام،

من هم به جمع کابران لینوکس پیوستم. :دی

در ابتدای چند مشکل پیش اومده که میخوام بپرسم:

1. من هر کاری کردم نتونستم فایلهای صوتی و تصویری رو پخش کنم. از یکی از دوستان کدک های لازم رو گرفتم و نصب کردم ولی باز نشد. میشه بفرمایید مثلا برای پخش فایل mp3 کدوم کدک مورد نیاز هست؟

2. در نصب بعضی برنامه ها خطایی نوشته میشه با این عنوان:

Error: Dependency is not satisfiable

مشکل از چیه؟

در ضمن من از اوبونتو نسخه 9.04 استفاده میکنم.

و ممنون.

--------------------------------------------------------------------------------------------

سلام دوست عزیز

برای جواب سوال اولتون من خودم هم همین مشکل را دارم که پس از تحقیق فهمیدم اسانترین راه برای نصب کردن Codec ها از طریق برنامه Easy Ubuntu هست که به شما هم پیشنهاد میکنم . اگر باز هم نتونستید مشکلتون را حل کنید توصیه میکنم از طریق برنامه شبیه سازی wine برنامه vlc Media player را نصب کنید که خیلی راحت تره .

برای جواب سوال دومتون برای نصب بعضی برنامه ها پیش نیاز هایی وجود داره که قبل از اقدام به نصب اون برنامه باید اول پیش نیاز هاشو نصب کنید که شما این کارو نکردید و error میده جلوی ارور شما اسم یک فایل را نوشته که همان پیش نیاز شما قبل از نصب هست بهتره اول پیش نیاز را از این سایت دریافت و نصب کنید .

موفق باشید اگر باز هم مشکلی داشتید در خدمتم .

taia
25-12-2009, 07:40
--------------------------------------------------------------------------------------------

سلام دوست عزیز

برای جواب سوال اولتون من خودم هم همین مشکل را دارم که پس از تحقیق فهمیدم اسانترین راه برای نصب کردن Codec ها از طریق برنامه Easy Ubuntu هست که به شما هم پیشنهاد میکنم . اگر باز هم نتونستید مشکلتون را حل کنید توصیه میکنم از طریق برنامه شبیه سازی wine برنامه vlc Media player را نصب کنید که خیلی راحت تره .

برای جواب سوال دومتون برای نصب بعضی برنامه ها پیش نیاز هایی وجود داره که قبل از اقدام به نصب اون برنامه باید اول پیش نیاز هاشو نصب کنید که شما این کارو نکردید و error میده جلوی ارور شما اسم یک فایل را نوشته که همان پیش نیاز شما قبل از نصب هست بهتره اول پیش نیاز را از این سایت دریافت و نصب کنید .

موفق باشید اگر باز هم مشکلی داشتید در خدمتم .

در مورد مطلب اولتون، نصب بسته ی ubuntu-restricted-extras باید مشکلات از این قبیل را حل کنه.
ثانیا، نصب VLC که کلا برای لینوکس طراحی شده، و اپن سورس هست، و نسخه ی ویندوز اون هم موجود هست از روی wine کار عجیبی هست! چرا خود VLC رو از درون synaptic نصب نمی کنید؟!

در مورد مطلب دوم هم ضمن تایید سخن شما باید بگم نصب برنامه ها از synaptic بسیاری از این مشکلات را حل می کند.

You Were Mine
25-12-2009, 13:13
در مورد مطلب اولتون، نصب بسته ی ubuntu-restricted-extras باید مشکلات از این قبیل را حل کنه.
ثانیا، نصب VLC که کلا برای لینوکس طراحی شده، و اپن سورس هست، و نسخه ی ویندوز اون هم موجود هست از روی wine کار عجیبی هست! چرا خود VLC رو از درون synaptic نصب نمی کنید؟!

در مورد مطلب دوم هم ضمن تایید سخن شما باید بگم نصب برنامه ها از synaptic بسیاری از این مشکلات را حل می کند.

سلام .
در مورد بسته ای که شما گفتید تا حالا نشنیده بودم مرسی که راهنمایی کردید .
بله در مورد مطلب اول حرف شما صحیح ولی برای کاربرانی مثل من که از اینترنت دیال اپ برای اتصال به اینترنت استفاده میکنند و سرعت دانلود بسیار پایین هست کار مشکلیه .
در مورد مطلب دوم باز هم باید عرض کنم مشکل اینترنت دارم .
در کل از راهنمایی تون بسیار ممنونم لطف کردید .

You Were Mine
25-12-2009, 23:15
من میخوام مخازن اوبونتو را بخرم حالا نمیدونم چی بگیرم من از اوبونتو 9.10 استفاده میکنم این دو تا مخازن را پیدا کردم اگه کمک کنید ممنون میشم .
مخازن هما 9.04 - 1 دی وی دی - سایت سی تو
مخازن اوبونتو 9.10 - 7 دی وی دی - سایت سی تو

ilius
31-12-2009, 18:40
من میخوام مخازن اوبونتو را بخرم حالا نمیدونم چی بگیرم من از اوبونتو 9.10 استفاده میکنم این دو تا مخازن را پیدا کردم اگه کمک کنید ممنون میشم .
مخازن هما 9.04 - 1 دی وی دی - سایت سی تو
مخازن اوبونتو 9.10 - 7 دی وی دی - سایت سی تو
این بستگی به خودتون داره. ولی بهتره هر دوش رو بگیرید. گرچه اون ۷ تا دیویدی تقریباً کامله، ولی توی دیویدی هما هم یه چیزایی هست که توی مخازن رسمی اوبونتو (و در نتیجه توی اون ۷ دیویدی) نیست(از جمله بعضی کدک‌ها و خیلی برنامه‌های دیگه) پس بهتره اگه می‌تونید هر ۸ دیویدی رو بگیرید.

Behroux
04-01-2010, 00:07
سلام دوستان
من می خوام نرم افزار vmd رو تو اوبونتو 9.04 نصب کنم. تو راهنمای نرم افزار گفته شده:

Edit the configure script. If necessary, change the following values:
$install_bin_dir
This is the location of the startup script ’vmd’. It should be located in the path of users interested in running VMD.
$install_library_dir
This is the location of all other VMD files. This includes the binary and helper scripts. It should not be in the path.

Next generate the Makefile based on these configuration variables. This is done by running
./configure.
After configuration is complete, cd to the src directory and type make install. This will put the code in the two directories listed above. After this, you just type vmd to begin, provided that vmd is in your path

من هر روشی رو امتحان می کنم نمی تونم این برنامه رو نصب کنم به روش های مختلف مسیرهای فوق رو عوض می کنم ولی دستور configure/. اجرا نمی شه و ارور می ده. به نظر شما برای نصب این برنامه چه طوری باید عمل کنم.
قسمتی از فایل configure هم که ظاهراً باید تغییر کنه به این صورته:

Name of shell script used to start program; this is the name used by users
$install_name = "vmd";

# Directory where VMD startup script is installed, should be in users' paths.
$install_bin_dir="/usr/local/bin";

# Directory where VMD files and executables are installed
$install_library_dir="/usr/local/lib/$install_name";

با تشکر

danial_848
06-01-2010, 11:31
سلام دوستان
من می خوام نرم افزار vmd رو تو اوبونتو 9.04 نصب کنم. تو راهنمای نرم افزار گفته شده:

Edit the configure script. If necessary, change the following values:
$install_bin_dir
This is the location of the startup script ’vmd’. It should be located in the path of users interested in running VMD.
$install_library_dir
This is the location of all other VMD files. This includes the binary and helper scripts. It should not be in the path.

Next generate the Makefile based on these configuration variables. This is done by running
./configure.
After configuration is complete, cd to the src directory and type make install. This will put the code in the two directories listed above. After this, you just type vmd to begin, provided that vmd is in your path

من هر روشی رو امتحان می کنم نمی تونم این برنامه رو نصب کنم به روش های مختلف مسیرهای فوق رو عوض می کنم ولی دستور configure/. اجرا نمی شه و ارور می ده. به نظر شما برای نصب این برنامه چه طوری باید عمل کنم.
قسمتی از فایل configure هم که ظاهراً باید تغییر کنه به این صورته:

Name of shell script used to start program; this is the name used by users
$install_name = "vmd";

# Directory where VMD startup script is installed, should be in users' paths.
$install_bin_dir="/usr/local/bin";

# Directory where VMD files and executables are installed
$install_library_dir="/usr/local/lib/$install_name";

با تشکر

ارور رو باید میگذاشتید فایل روهم نیاز نیست ویرایش کنید

Behroux
06-01-2010, 12:46
با تشکر از پاسختون
من مشکلم حل شد. در مورد فایل configure هم، هم می شه اونو ویرایش کرد و هم به صورت دیفالت و بدون ویرایش اجرا نمود.
:31:

Ava UK
11-01-2010, 21:08
دوستان من یک لپ تاپ ایسوز دارم که windows 7 ultimate روش نصبه و وینوز رو هم احتیاج دارم. یعنی به برنامه هاش.
الان من میخوام یکی از نسخه های ubuntu را روش نصب کنم. اگر خبر داشته باشید لپ تاپ های ایسوز مانند سونی یک سیستم بیسیک دیگه دارند که میشه اون سیستم رو در عرض 5 ثانیه بالا آورد و قابل استفاده کرد. فکر کنم از هسته لینوکس کمک گرفته باشند.

من چطوری میتونم ubuntu را روی لپ تاپ نصب کنم که هم ویندوز 7 را داشته باشم و هم به Express Gate که سیستم عامل 5 ثانیه ایش هست لطمه ای وارد نشه و بصورت دوال بوت بتونم هم ویندوز و هم لینوکس را داشته باشم؟ آیا همچین چیزی امکان داره؟

در اینترنت که جستجو کردم راه های پر پیچ و خمی برای نصب وین 7 و ubuntu مطرح شده بودو واقعیتش ترسیدم این راه ها رو امتحان کنم. آیا کسی امتحان کرده؟ میشه راهنمایی کنید.

ممنون.

Ava UK
13-01-2010, 12:23
اینجا یعنی هیچکسی نیست کمک کنه؟

Azhang
13-01-2010, 18:01
اینجا یعنی هیچکسی نیست کمک کنه؟

مادربورد من من هم Express Gate اما از وقتی اوبونتو رو نصب کردم دیگه بالا نمیاد البته قبل از نصب اوبونتو غیر فعالش کرده بودم
بعد از غعال کردنم دیگه بالا نمیاد

Ava UK
13-01-2010, 19:14
مادربورد من من هم Express Gate اما از وقتی اوبونتو رو نصب کردم دیگه بالا نمیاد البته قبل از نصب اوبونتو غیر فعالش کرده بودم
بعد از غعال کردنم دیگه بالا نمیاد

ممنون دوست عزیز.

راستش من دل رو به دریا زدم و رفتم نسخه x64 از ubuntu رو توسط wubi 9.10 داخل ویندوز نصب کنم. چون این راحت ترین و مطمئن ترین راهی بود که پیدا کردم.

مراحل نصب بخوبی پیش رفت و سیستم ریستارت شد و نصب رو ادامه داد تا تموم شد. سیستم بصورت دابل بوت در آمد و هم ویندوز داشتم و هم ubuntu اما xpress gate را امتحان نکردم. وارد اوبونتو که شدم یک صفحه سیاه اومد که باید کامنت مینوشتم و داخل اوبونتو نمیشد.

کامنتش فکر کنم اینطوری بود ..

>grade ...

یک همچین چیزی... هیچ کاریش هم نمیشد کرد. بالاش هم یک نسخه از بتا بودن این صفحه مشکی رو مینوشت. در حالی که من چیز بتا دانلود نکردم.

خلاصه بیخیالش شدم و اومدم برم تو ویندوز که دیدم توی صفحه ورود هنگ میکنه و اونم بسته شده. رفتم تو سیف مد و اوبونتو رو پاک کردم و همه چی درست شد و به حالت خودش برگشت. xpress gate هم الان که امتحان کردم کار میکنه.

من که فعلا از نصب ابونتو گذشتم. نمیدونم اگر نسخه 32 بیتی نصب کنم چی میشه. چون یک پک 5 سی دی هم از ابونتو رو خریدم و حدود 20 دلار هم پول دادم. :44:

farhad_realmadrid
13-01-2010, 21:57
سلام،
جدیدا مشکل رزولیشن پیدا کردم ، چجوری درست میشه؟ کارت گرافیک نصبه مانیتورم سامسونگ.

اینم خروجی:

biostar
14-01-2010, 23:28
با عرض سلام وخسته نباشید
می خوام پس از اتصال به وایرلس کانکشن ....
یک PPPoe کانکشن بسازم و بعد از اتصال به وایرلس با این کانکشن به لن وصل بشم......
چکار باید کنم؟

Shadow-Man
15-01-2010, 22:10
من خیلی وقت پیش مشکلی پیش اومد که مجبور شدم هارد وپارتیشن بندی کنم. این کار رو با سی دی اوبونتو ۹٫۱۰ انجام دادم حالا لازم شده که ویندوز هم نصب کنم. موقع پارتیشن بند یه پارتیشن هم برای وینوز درست کردم. پارتیشن اول برای ابونتو دومی برای home سومی: swap، چهارمی هم برای ویندوز، سه تا هم برای آرشیو
ولی چند وقت پیش که خواستم ویندوز نصب کنم، موقعی که می خوام پارتیشن رو انتخاب کنم میگه این پارتیشن نمی دونم چی چی نداره ( فکر کنم یه سری فایل خاص بود چون خیلی وقت پیش بود یادم نمیاد) و باید این پارتیشن رو دیلت کنم یکی دیگه درست کنم هم همین کار رو می کنم باز هم مشکل حل نمیشه بعدش هم دیگه اوبونتو بالا نمیومد و مجبور شدم دوباره اوبونتو رو نصب کنم
نمی دونم مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید

danial_848
16-01-2010, 12:23
من خیلی وقت پیش مشکلی پیش اومد که مجبور شدم هارد وپارتیشن بندی کنم. این کار رو با سی دی اوبونتو ۹٫۱۰ انجام دادم حالا لازم شده که ویندوز هم نصب کنم. موقع پارتیشن بند یه پارتیشن هم برای وینوز درست کردم. پارتیشن اول برای ابونتو دومی برای home سومی: swap، چهارمی هم برای ویندوز، سه تا هم برای آرشیو
ولی چند وقت پیش که خواستم ویندوز نصب کنم، موقعی که می خوام پارتیشن رو انتخاب کنم میگه این پارتیشن نمی دونم چی چی نداره ( فکر کنم یه سری فایل خاص بود چون خیلی وقت پیش بود یادم نمیاد) و باید این پارتیشن رو دیلت کنم یکی دیگه درست کنم هم همین کار رو می کنم باز هم مشکل حل نمیشه بعدش هم دیگه اوبونتو بالا نمیومد و مجبور شدم دوباره اوبونتو رو نصب کنم
نمی دونم مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید
باید بیشتر اطلاعات بدید وارور روهم دقیق بگید فکرکنم الان Primary part. 1 شما / هست و بقیه پارتیشن ها روی Extended part. شما هستند بهترین حالت اینه که ویندوز رو روی Primary part. تون نصب کنید وبقیه رو روی extended part الان ظاهرا لینوکس هم دارید خروجی fdisk -l هم بزارید بدنیست

Shadow-Man
16-01-2010, 14:39
باشه تا چند روز دیگه رو primary امتحان میکنم ببینم چی میشه فعلا سی دی ویندوز ندارم اون فرمان هم که گفتید هیچ خروجی ای نداشت و فقط می رفت خط بعدی حتی ارور هم نمیداد

biostar
18-01-2010, 10:43
با عرض سلام وخسته نباشید
یک PPPoe کانکشن بسازم و بعد از اتصال به وایرلس با این کانکشن به لن وصل بشم......
چکار باید کنم؟

با این روش رفتم ، جواب نداد :
sudo pppoeconf

من می خوام دو کانکشن هم زمان به نت وصل بشن.

taia
18-01-2010, 13:47
با عرض سلام وخسته نباشید
چکار باید کنم؟

با این روش رفتم ، جواب نداد :
sudo pppoeconf

من می خوام دو کانکشن هم زمان به نت وصل بشن.

دقیقا متوجه منظورتون نشدم، یعنی شما می خواهید با یک ارتباط وایرلس به یک شبکه ی لن که مجهز به کارت وایرلس هست متصل بشید؟

You Were Mine
18-01-2010, 14:49
سلام دوستان
من قبلا اينترنت ديال آپ داشتم با اوبونتو زاحت متصل ميشدم به نت و الان كه adsl گرفتم با پورت lan ميخوام كانكت شم كارت شبكه را ميشناسه كانكشن هم براش ميسازم از طريق دستور pppoeconf ولي وقتي كه موزيلا را باز ميكنم كه استفاده كنم هيچ صفحه اي را باز نمي كنه !!!!!!
مشكل از چيه لطفا كمكم كنيد !!!!؟؟؟!!!

biostar
18-01-2010, 17:42
دقیقا متوجه منظورتون نشدم، یعنی شما می خواهید با یک ارتباط وایرلس به یک شبکه ی لن که مجهز به کارت وایرلس هست متصل بشید؟

خیر من می خوام از طریق لپتاپم به روتر ADSL متصل بشم ،
خوب خیلی راحت میشه بهش وصل شد ،
اما بعد از اتصال با این کاکنکشن می خواهم با یک PPPOE کانکشن ، باز هم به همون روتر وصل شم ، دو اتصال همزمان.

دقیقا مثل دانشگاه ها که سیستم وایرلس دارن.
ابتدا با وایرلس به سیستم وصل میشید و بعد با یک V-P-N کانکشن برای چک کردن رمز ورود به سیستم وصل میشید.

taia
18-01-2010, 21:04
سلام دوستان
من قبلا اينترنت ديال آپ داشتم با اوبونتو زاحت متصل ميشدم به نت و الان كه adsl گرفتم با پورت lan ميخوام كانكت شم كارت شبكه را ميشناسه كانكشن هم براش ميسازم از طريق دستور pppoeconf ولي وقتي كه موزيلا را باز ميكنم كه استفاده كنم هيچ صفحه اي را باز نمي كنه !!!!!!
مشكل از چيه لطفا كمكم كنيد !!!!؟؟؟!!!

خیر من می خوام از طریق لپتاپم به روتر ADSL متصل بشم ،
خوب خیلی راحت میشه بهش وصل شد ،
اما بعد از اتصال با این کاکنکشن می خواهم با یک PPPOE کانکشن ، باز هم به همون روتر وصل شم ، دو اتصال همزمان.

دقیقا مثل دانشگاه ها که سیستم وایرلس دارن.
ابتدا با وایرلس به سیستم وصل میشید و بعد با یک V-P-N کانکشن برای چک کردن رمز ورود به سیستم وصل میشید.

در مورد هر دو مشکل بگم، نمی دونم چرا کار رو می خواهید سخت کنید و به دستورات بکشونید!
در مورد لن، که کافی هست سیم شبکه را وصل کنید و سیستم خودش تنظیم میشه با همه چیز، کاری که من از 4 سال پیش انجام می دم! سال 2005 و با سیستم 6.06 اوبونتو سیم لن رو می زدم به دستگاه و خود سیستم IP می گرفت و بدون مشکل به اینترنت وصل میشدم!
در مورد وایرلس کار ساده تر هم هست! کافی هست روی آیکون وایرلس کلیک کنید در لیست شبکه های موجود شبکه ی خودتون رو انتخاب کنید و متصل شید!

حالا نمی دونم چه اصراری هست که از دستورات pppoe و غیره استفاده کنید وقتی رابط گرافیکی کامل هست!
اگر با پیغام خطا روبرو هستید، بحث جداست، پیغام رو بگید تا بررسی کنیم با هم.

biostar
19-01-2010, 00:43
در مورد هر دو مشکل بگم، نمی دونم چرا کار رو می خواهید سخت کنید و به دستورات بکشونید!
در مورد لن، که کافی هست سیم شبکه را وصل کنید و سیستم خودش تنظیم میشه با همه چیز، کاری که من از 4 سال پیش انجام می دم! سال 2005 و با سیستم 6.06 اوبونتو سیم لن رو می زدم به دستگاه و خود سیستم IP می گرفت و بدون مشکل به اینترنت وصل میشدم!
در مورد وایرلس کار ساده تر هم هست! کافی هست روی آیکون وایرلس کلیک کنید در لیست شبکه های موجود شبکه ی خودتون رو انتخاب کنید و متصل شید!

دوست عزیز حق با شماست
بدون هیچ گونه تنظیم و به راحتی میشه به شبکه ی لن با کابل و همچنین وایرلس نصب شد و در این زمینه من هیچ مشکلی ندارم.
مشکل من این هست که پس از اتصال به شبکه ی وایرلس می خوام یک broadband conection PPPOE بسازم و بلا فاصله با اون به شبکه وصل بشم ، یعنی اتصال در طی دو مرحله.
در مک و ویندوز این کار به راحتی انجام میشه اما در لینوکس متاسفانه خیر.

بعد از اتصال به شبکه وایرلس در قسمت تنظیمات network در قسمت DSL تنظیمات دلخواهم رو انجام میدم اما وصل نمیشه ،:41:

taia
19-01-2010, 08:42
دوست عزیز حق با شماست
بدون هیچ گونه تنظیم و به راحتی میشه به شبکه ی لن با کابل و همچنین وایرلس نصب شد و در این زمینه من هیچ مشکلی ندارم.
مشکل من این هست که پس از اتصال به شبکه ی وایرلس می خوام یک broadband conection PPPOE بسازم و بلا فاصله با اون به شبکه وصل بشم ، یعنی اتصال در طی دو مرحله.
در مک و ویندوز این کار به راحتی انجام میشه اما در لینوکس متاسفانه خیر.

بعد از اتصال به شبکه وایرلس در قسمت تنظیمات network در قسمت DSL تنظیمات دلخواهم رو انجام میدم اما وصل نمیشه ،:41:

خوب این کاری رو که می گم انجام بدید ببینید درست میشه.
IP هر دو سیستم رو به static تنظیم کنید، و بعد از تنظیم رنج IP ها در router به یکی از شبکه ها مثلا 10.0.0.2 بدید و به دیگری مثلا 192.168.1.2 یا هر چیزی فقط مهم این هست که IP ها در همون رنج شبکه نباشند.

You Were Mine
19-01-2010, 16:05
سلام
من حرفي ندارم كه اوبونتو lan رو ميشناسه من منظورم اينه كه به اينترنت وصل نميشم نميدونم چشه . مودم درسته كارت شبكه درسته اوبونتو اونو ميشناسه ولي هيچ صفحه اي باز نميكنه تو اوبونتو يعني اينترنتم تو اوبونتو وصل نيست . ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد

sudotux
20-01-2010, 14:01
با عرض سلام وخسته نباشید
چکار باید کنم؟

از اوبونتو ۹.۱۰ استفاده می کنید ؟ متاسفانه در این نسخه کانکشن DSL مشکل داره و کار نمی کنه ! چند راه وجود داره:

۱- کانکشن DSL ( یوزر و پسورد اینترنت ) رو در تنظیمات خود مودم وارد کنید تا نیازی به ساختن کانکشن نداشته باشید و همونطور که طاها گفت به طور خودکار به اینترنت وصل خواهید شد !

۲- دو تا راه حل برای مشکل ساختن کانکشن در اوبونتو ۹.۱۰ وجود داره : راه اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - راه دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sudotux
20-01-2010, 14:03
سلام
من حرفي ندارم كه اوبونتو lan رو ميشناسه من منظورم اينه كه به اينترنت وصل نميشم نميدونم چشه . مودم درسته كارت شبكه درسته اوبونتو اونو ميشناسه ولي هيچ صفحه اي باز نميكنه تو اوبونتو يعني اينترنتم تو اوبونتو وصل نيست . ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد

شما هم احتمالا نیاز به ساختن کانکشن دارید و مودمتون به طور خودکار ip نمی گیره ( یعنی DHCP نیست ! ). اگر اینطور هست ، پست قبلی منو بخونید.

r_22009
24-01-2010, 19:46
دوستان چه جوری می شه توی ubunto 9.1 نرم افزارای ویندوز رو اجرا کرد؟اگه می شه لینک دانلود نرم افزارم بدین

shah abas
24-01-2010, 19:58
من یک کاربر تازه وارد به لینوکس هستم و هیچی نمی دونم.
ولی تا اینجا که می دونم می تونید با Wine که شبیه ساز ویندوز در لینوکس هست برنامه هارو اجرا کنید.البته با بعضی برنامه ها مشکل داره که قبلا در مورد سازگاریش تحقیق کنید بهتره.

biostar
24-01-2010, 21:20
wine با خیلی نرم افزار ها مشکل داره ،
ولی به نظرم اصلا استفاده از wine درست نیست و بهتره رو بیارید به استفاده از نرم افزار های خود لینوکس که انصافا کامل هم هستند.

shah abas
24-01-2010, 21:43
Wine یک لیست هم داره. به صورت آن لاین اگر نگاه کنید کاربران نرم افزارهایی رو که تست می کنند رو نتیجه رو اعلام می کنند.این طوری راحت تر می شه باهاش کنار اومد.
------------------------------------------------------------------

ولی به نظرم اصلا استفاده از wine درست نیست و بهتره رو بیارید به استفاده از نرم افزار های خود لینوکس که انصافا کامل هم هستند.
بعضی امکانات مثل بازی های گرافیک بالا رو لینوکس نداره یا بعضی نرم افزارها رو .به هر حال برای افرادی که تازه وارد دنیای لینوکس می شوند لازمه.

sudotux
25-01-2010, 00:05
دوستان چه جوری می شه توی ubunto 9.1 نرم افزارای ویندوز رو اجرا کرد؟اگه می شه لینک دانلود نرم افزارم بدین

من یک کاربر تازه وارد به لینوکس هستم و هیچی نمی دونم.
ولی تا اینجا که می دونم می تونید با Wine که شبیه ساز ویندوز در لینوکس هست برنامه هارو اجرا کنید.البته با بعضی برنامه ها مشکل داره که قبلا در مورد سازگاریش تحقیق کنید بهتره.

wine با خیلی نرم افزار ها مشکل داره ،

Benygh
25-01-2010, 00:50
سلام

عکس زیر رو ببیند ...

این هنگامی رخ داد که وقتی تو VMWARE خواستم Ubuntu نصب کنم !

Loading رد میشه و بعدش اینطوری میشه ... میشه چیزی تایپ کرد ولی من نمیدونم چی تایپ کنم ...

Benygh
28-01-2010, 14:34
کسی نمیتونه من رو در نصب Ubuntu کمک کنه >؟!

danial_848
28-01-2010, 16:14
این شاید کمک کنه

taia
29-01-2010, 09:17
کسی نمیتونه من رو در نصب Ubuntu کمک کنه >؟!

چک کنید آیا این نسخه ی شما به صورت لایو بوت میشه و مشکلی نداره، گزارش کنید
سپاس

You Were Mine
29-01-2010, 12:11
سلام دوستان
من یک سری برنامه برای اوبونتو دانلود کردم که همشون tar.gz هستند باید چیکار کنم که بتونم نصبشون کنم ؟

Benygh
29-01-2010, 13:04
چک کنید آیا این نسخه ی شما به صورت لایو بوت میشه و مشکلی نداره، گزارش کنید
سپاس
نسخه ای که من دارم استفاده میکنم نسخه ای هست که تو مجموعه های نرم افزاری موجوده ... مثل همین مجموعه کوانتوم ...

فکر نکنم لایو باشه...

danial_848
29-01-2010, 13:38
سلام دوستان
من یک سری برنامه برای اوبونتو دانلود کردم که همشون tar.gz هستند باید چیکار کنم که بتونم نصبشون کنم ؟
تاپیک «فهرست مطالب تالار گنو/لینوکس» در انجمن وپست اول همین تاپیک رو ببینید احتمالا قبلا جواب داده شده
tar -zxvf pckg.tar.gz
بعد وارد دایرکتوری که استخراج شده بشید(pckg) و فایل README و INSTALL رو بخونید اما معمولا با این سه دستور نصب میشن

نسخه ای که من دارم استفاده میکنم نسخه ای هست که تو مجموعه های نرم افزاری موجوده ... مثل همین مجموعه کوانتوم ...

فکر نکنم لایو باشه...
اگر حجمش درحد سی دی باشه لایو هست

J U N I P E R
31-01-2010, 16:17
سلام، من از ابونتو 9.10 و گراب 2 استفاده می‌کنم (نسخه 64 بیتی)، میخوام در گراب، ویندوز 7 به صورت گرینه‌ی پیش‌فرض باشه. (چهارتا گرینه دارم که سه‌تاش مربوط به ابونتو هست و آخری ویندوز)
ممنون می‌شم راهنمایی بفرمایید

danial_848
31-01-2010, 16:45
سلام، من از ابونتو 9.10 و گراب 2 استفاده می‌کنم (نسخه 64 بیتی)، میخوام در گراب، ویندوز 7 به صورت گرینه‌ی پیش‌فرض باشه. (چهارتا گرینه دارم که سه‌تاش مربوط به ابونتو هست و آخری ویندوز)
ممنون می‌شم راهنمایی بفرمایید
سلام. در فایل menu.lst خط default=X رو باید ویرایش کنید
جای X باید 3 بگذارید که میشه گزینه چهارم

IceLord
31-01-2010, 16:49
سلام دوستان

این اولین ارسال من با اوبونتو 9.1 هست. من هم به جامعه متن باز اومدم.

مشکلی که الان دارم توی فایرفاکس هست که فونت های فارسی رو نمی تونه خوب نشون بده. یعنی بعضی حروف جدا از هم نشون داده میشن.
فونت های فارسی رو نصب کردم ولی بازم مشکل حل نشد. این مشکل توی حروف ب ی ت گ ک و ... دیده میشه.
چی کار باید بکنم؟

سوال دوم این که یه دانلود منیجر خوب برای اوبونتو معرفی کنید.

مرسی

taia
01-02-2010, 09:26
سلام دوستان

این اولین ارسال من با اوبونتو 9.1 هست. من هم به جامعه متن باز اومدم.

مشکلی که الان دارم توی فایرفاکس هست که فونت های فارسی رو نمی تونه خوب نشون بده. یعنی بعضی حروف جدا از هم نشون داده میشن.
فونت های فارسی رو نصب کردم ولی بازم مشکل حل نشد. این مشکل توی حروف ب ی ت گ ک و ... دیده میشه.
چی کار باید بکنم؟

سوال دوم این که یه دانلود منیجر خوب برای اوبونتو معرفی کنید.

مرسی

برای نصب فونت های فارسی، بهترین راه کپی فونت های ویندوز در فولدر fonts هست در شاخه ی home که البته هیدن هست و برای نمایش اون ها باید کلید Ctrl + H رو بزنید. و بعد سیستم رو ریستارت کنید.

در مورد سوال دوم، این دو تاپیک رو ببیینید:
بهترین برنامه ی مدیریت دانلود تحت لینوکس چیست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
يك دانلود منيجير زيبا و قدرتمند -Multiget ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

!As@d
01-02-2010, 22:50
با سلام... به کاربران جامعه متن باز:20:
از آنجا که متاسفانه دانلود از sourceforge.net برای کاربران ایرانی با محدودیت مواجه شده است... در صورت امکان لینک دانلود آخرین نسخه برنامه UNetbootin را که دوست عزیز Hosein-mec در اینجا :

معرفی کرده اند را از سروری دیگر می خواستم....
با تشکر :10:

Vallio
02-02-2010, 09:53
سلام دوستان ،
من تازه و دوباره اوبونتو 8.04 رو نصب کردم ، اشتباهی 2 بار تنظیمات PPPoE رو نصب کردم ! ( یوزر نیم هم اشتب شده )
کسی میتونه بهم کمک کنه که چطوری میتونم تمامی تنظیمات رو پاک کنم ؟
لطفا" خیلی آسان و قابل فهم برای یه تازه کار توضیح بدید !
ممنونم ...

taia
02-02-2010, 11:25
با سلام... به کاربران جامعه متن باز:20:
از آنجا که متاسفانه دانلود از sourceforge.net برای کاربران ایرانی با محدودیت مواجه شده است... در صورت امکان لینک دانلود آخرین نسخه برنامه UNetbootin را که دوست عزیز Hosein-mec در اینجا :

معرفی کرده اند را از سروری دیگر می خواستم....
با تشکر :10:

فایل موجود در اون صفحه رو دانلود کردم و عینا براتون آپلود کردم، به هر صورت برای پکیج های اوبونتو می تونید به صفحه ی زیر هم مراجعه کنید:

آدرس دانلود:

سلام دوستان ،
من تازه و دوباره اوبونتو 8.04 رو نصب کردم ، اشتباهی 2 بار تنظیمات PPPoE رو نصب کردم ! ( یوزر نیم هم اشتب شده )
کسی میتونه بهم کمک کنه که چطوری میتونم تمامی تنظیمات رو پاک کنم ؟
لطفا" خیلی آسان و قابل فهم برای یه تازه کار توضیح بدید !
ممنونم ...

شما با اجرای دستور pppoeconf به صورت اوتوماتیک کانفیگ های قبلی رو دوباره نویسی می کنید، پس نیازی به پاک کردن تنظیمات نیست.

Benygh
02-02-2010, 23:22
من چکار میتونم کنم ؟!

taia
03-02-2010, 10:17
من چکار میتونم کنم ؟!

شرمنده مشکل شما رو فراموش کرده بودم، ببینید شاید و به احتمال زیاد آنچه شما دارید نسخه ی کامل نیست، حتی من نمی تونم بگم نسخه ی alternative هست، پس اگر قدرت دانلود دارید، اوبونتو رو دانلود کنید، اگر هم نه با قیمت خیلی کمی از فروشگاهای آنلاین بخرید،
من خودم حتی زمانی که از اون سی دی ها استفاده می کردم حاضر نبودم ویندوز از روشون نصب کنم چون همیشه یک مشکلی داشت! لینوکس که دیگه جای خودش رو داره!

tak2750
04-02-2010, 17:44
من kubuntu 9.1 رو با حجم 680 مگ از اینترنت دانلود کردم و میخام که انو در کنار ویندوز داشته باشم
وقته موقع نصب گرینه
instal inside windows رو میزنم میگه باید به اینترنت وصل باشم
ولی من نمیخام این کار رو بکنم چون خیلی سرعتم پایینه

حالا چطور میتونم این kubuntu رو نصب کنم بدون اینکه به اینترنت وصل باشم

اسم فایل هم اینه

kubuntu-9.10-desktop-i386
فکر کنم پسوندش iso باشه

tak2750
05-02-2010, 17:48
درست شد
درست شد

farhad_realmadrid
08-02-2010, 00:53
سلام.

راهی هست مخزن ابونتو رو دانلود کرد؟ از طریق ترمینال رو نمیخوام.

mahfa2236
09-02-2010, 15:42
سلام کسی هست که طریقه نصب لینوکس اوبونتو سرور9.4 رو بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

danial_848
09-02-2010, 19:00
بخش نصب و .. ببینید

BIKHIAL_ALL_75
09-02-2010, 20:14
سلام دوستان//
من هیچی از لینوکس نمیدونم و واسه اولین باره به پیشنهاد یکی از دوستان به جای ابنتو امدم نسخه ی جهانی Linux Mint 8 Helena رو که 1.04 گیگ بود دانلود کردم//
اولین سوالم اینه که این کدهایی که میدین کجا باید وارد کنم؟؟یا یه جا گفته این دستور رو تو ترمینال وارد کنید!منظور همون کدها و مخازنه که نمیدونم کجا باید واردشون کنم!!یه خورده گیج شدم!
بعدش این 2تا مشکل رو هم دارم:
1.اولا برای هاردم این پیغام خطا رو میده:
disk failur is imminet
2.بعدش هر کاری کردم نتونستم مودم dsl asus رو ره اندازی یا وصل کنم//
(البته به صورت بوت یا همون LIVE اجراش کردم و نصبش نکردم))

Benygh
10-02-2010, 01:54
سلام

عکس زیر رو ببیند ...

این هنگامی رخ داد که وقتی تو VMWARE خواستم Ubuntu نصب کنم !

Loading رد میشه و بعدش اینطوری میشه ... میشه چیزی تایپ کرد ولی من نمیدونم چی تایپ کنم ...

لایو نیست ...

کسی میتونه بهم کمک کنه؟

mahfa2236
10-02-2010, 11:19
بخش نصب و .. ببینید
آقا توجه نکردید من عرض کردم طریقه نصب اوبونتو سرور9.4رو میخوام !!!!!!!!!!اصلا کاملا نصبش با اوبونتو های عادی فرق میکنه

Mr.Lover
17-02-2010, 16:44
سلام
من از سیستم عامل های ویندوز XP و اوبونتو 9.04 در کنار هم استفاده می کنم.
اما از امروز یک مشکل خنده دار در اوبونتو برام پیش اومده!
در اوبونتو موقع تایپ (چه در OOo ، فایرفاکس ، تغییر نام فولدر و کلاً همه جا!) باید کلیدهای کیبورد رو با کمی مکث پایین نگه دارم تا اون حرف تایپ بشه!!! ولی در ویندوز به راحتی تایپ انجام می شه و نیازی به فشار دادن طولانی مدت کلید کیبورد نیست.
ما را چه می شود؟

danial_848
17-02-2010, 18:54
Keyboard prefrence رو دستکاری کنید

Mr.Lover
17-02-2010, 20:52
سلام
من یک دستگاه bluetooth گرفتم اما نمی دونم چطور در اوبونتو ۹٫۰۴ ازش استفاده کنم؟

rootnt
17-02-2010, 21:34
با دستور sudo /etc/init.d/bluez-utils start راه میوفته
برای کار باهاش نرم افزار گرافیکی هست
این ۲ بسته رو باید نصب کنی
gnome-bluetooth bluez-utils
راهنمای کامل:

Mr.Lover
18-02-2010, 15:13
با دستور sudo /etc/init.d/bluez-utils start راه میوفته
برای کار باهاش نرم افزار گرافیکی هست
این ۲ بسته رو باید نصب کنی
gnome-bluetooth bluez-utils
راهنمای کامل:

سلام
دو بسته:

bluez-utils
gnome-bluetooth
نصب هستند ولی دستور sudo /etc/init.d/bluez-utils start اجرا نمی شه!
حتی دستور sudo /etc/init.d/bluez-utils restart رو هم طبق آموزش ویکی انجام دادم ولی نتیجه نداد و پیام زیر رو نشون می ده:

danial_848
18-02-2010, 16:37
فکرکنم نسخه ها فرق داره
تایپ کنید blue دوتا تب بزنید با رابطهای گرافیکی‌ش انجام بدید مثل bluetooth-applet

rootnt
18-02-2010, 23:53

Mr.Lover
19-02-2010, 15:36
سلام
خیلی ممنون بابت راهنمایی، مشکل حل شد.
اما ...
وقتی به مسیر Applications > Accsseories > Bluetooth File Sharing می رم بعد از کلیک چیزی اجرا نمی شه و هیچ گزینه ای برای تنظیمات در اختیارم نیست!
البته این نکته رو بگم که می تونم فایل ها رو از طریق گزینه ... Send to از طریق بلوتوث ارسال کنم.
ولی نمی دونم چرا بصورت گرافیکی نمی تونم تنظیماتی اعمال کنم؟

Shadow-Man
20-02-2010, 00:52
سلام
من یه مشکل عجیب پیدا کردم فکر نمیکنم به این سادگی ها حل بشه ولی خیلی ساده میشه توضیحش داد:
کیبورد هنگام ریست شدن کار نمیکنه
یعنی اینکه وقتی منو گراب میاد نمی تونم هیچ گزینه ای رو انتخاب کنم. تایمر گراب هم از کار افتاده و به صورت خود کار هم وارد اوبونتو نمیشه الان با لایو اومدم
مثلا خواستم درستش کنم زدم چشمش رو هم کور کردم
لطفا بگی چطوری از طریق سی دی لایو گراب رو پاک کنم و از اول نصب کنم

johnypersian1656
20-02-2010, 22:50
سلام. ببخشید اگه این سوال قبلا پرسیده شده اما با سرچ چیزی پیدا نکردم. من ویندوز(هم با xp و هم با seven ) و ubuntu رو در کنار هم نصب میکنم ( البته توی دوتا درایو جدا ) ولی بعد از مدتی که باهاش کار میکنم موقع بوت شدن موقع انتخاب ubuntu پیغام میدهcan't mount file system و دیگه اوبونتو بالا نمیاد آیا موقع نصب توی mount کردن اشتباه میکنم یا مشکل دیگه ایه؟ ممنون میشم جواب بدین .

taia
21-02-2010, 13:25
سلام
من یه مشکل عجیب پیدا کردم فکر نمیکنم به این سادگی ها حل بشه ولی خیلی ساده میشه توضیحش داد:
کیبورد هنگام ریست شدن کار نمیکنه
یعنی اینکه وقتی منو گراب میاد نمی تونم هیچ گزینه ای رو انتخاب کنم. تایمر گراب هم از کار افتاده و به صورت خود کار هم وارد اوبونتو نمیشه الان با لایو اومدم
مثلا خواستم درستش کنم زدم چشمش رو هم کور کردم
لطفا بگی چطوری از طریق سی دی لایو گراب رو پاک کنم و از اول نصب کنم

تعمیر گراب
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تعمیر گراب 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

taia
21-02-2010, 22:38
سلام. ببخشید اگه این سوال قبلا پرسیده شده اما با سرچ چیزی پیدا نکردم. من ویندوز(هم با xp و هم با seven ) و ubuntu رو در کنار هم نصب میکنم ( البته توی دوتا درایو جدا ) ولی بعد از مدتی که باهاش کار میکنم موقع بوت شدن موقع انتخاب ubuntu پیغام میدهcan't mount file system و دیگه اوبونتو بالا نمیاد آیا موقع نصب توی mount کردن اشتباه میکنم یا مشکل دیگه ایه؟ ممنون میشم جواب بدین .

لطف کنید از سیستمتون بیشتر مشخصات بدید.

اولا، طریقه ی پارتیشن بندی برای لینوکس، مقدار فضای اختصاص داده شده برای پارتیشن روت.
دوما، نوع هاردتون
و نهایتا نسخه ی اوبونتویی که ازش استفاده می کنید.

johnypersian1656
22-02-2010, 11:17
لطف کنید از سیستمتون بیشتر مشخصات بدید.

اولا، طریقه ی پارتیشن بندی برای لینوکس، مقدار فضای اختصاص داده شده برای پارتیشن روت.
دوما، نوع هاردتون
و نهایتا نسخه ی اوبونتویی که ازش استفاده می کنید.

ممنون بابت توجهتون . راستش من از ubuntu-9.10-desktop-amd64 استفاده میکنم(روی لپ تاپ توشیبا با سی پی یو amd turion 64) . هاردم فوجیتسو و 250 گیگ هستش . من موقع نصب با پارتیشن منیجر خود اوبونتو یکی از درایوها رو (درایو d با حجم 30 گیگ) رو فرمت میکنم به ext واستفاده میکنم برای روت و بعد یکی از درایوها (با حجم کمتر) رو میذارم برای swap. این مشکلی هم که گفتم بعضی مواقع بعد از update پیش میاد ولی بیشتر مواقع حتی آپدیت هم نمیکنم به صورت اتوماتیک وقتی سیستم بوت میشه یه اسکن توی منوی آغازین اوبونتو انجام میشه و بعد اررور میده و چیزی شبیه command prompt ظاهر میشه با این آپشن که اجازه میده ctrl+d رو بزنم تا خارج بشه(هرچند که وقتی میزنم هم اتفاقی نمیفته) .یه سوال دیگه اینکه امکان داره با استفاده از virtual box این مشکل رو بشه حل کرد؟ پیشاپیش از توجه و جوابتون ممنونم.

taia
23-02-2010, 00:03
ممنون بابت توجهتون . راستش من از ubuntu-9.10-desktop-amd64 استفاده میکنم(روی لپ تاپ توشیبا با سی پی یو amd turion 64) . هاردم فوجیتسو و 250 گیگ هستش . من موقع نصب با پارتیشن منیجر خود اوبونتو یکی از درایوها رو (درایو d با حجم 30 گیگ) رو فرمت میکنم به ext واستفاده میکنم برای روت و بعد یکی از درایوها (با حجم کمتر) رو میذارم برای swap. این مشکلی هم که گفتم بعضی مواقع بعد از update پیش میاد ولی بیشتر مواقع حتی آپدیت هم نمیکنم به صورت اتوماتیک وقتی سیستم بوت میشه یه اسکن توی منوی آغازین اوبونتو انجام میشه و بعد اررور میده و چیزی شبیه command prompt ظاهر میشه با این آپشن که اجازه میده ctrl+d رو بزنم تا خارج بشه(هرچند که وقتی میزنم هم اتفاقی نمیفته) .یه سوال دیگه اینکه امکان داره با استفاده از virtual box این مشکل رو بشه حل کرد؟ پیشاپیش از توجه و جوابتون ممنونم.

سایز پارتیشن رو از 30 به 12 کاهش بدید، سیستم رو نصب کنید، کار کنید ببینید آیا باز هم به مشکل بر می خورید یا نه! اگر به مشکل بر خوردید گزارش کنید.

Shadow-Man
23-02-2010, 03:13
تعمیر گراب
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تعمیر گراب 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خیلی ممنون
ولی وقتی دستور sudo grub رو که میزنم میگه sudo: grub: command not found .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدubuntu@ubuntu:~$ grub
The program 'grub' is currently not installed. You can install it by typing:
sudo apt-get install grub
grub: command not found

rootnt
23-02-2010, 19:53
خیلی ممنون
ولی وقتی دستور sudo grub رو که میزنم میگه sudo: grub: command not found .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدubuntu@ubuntu:~$ grub
The program 'grub' is currently not installed. You can install it by typing:
sudo apt-get install grub
grub: command not found
ظاهرا گراب اوبونتوی جدید نسخه ۲ هست و اون راه حل قدیمی دیگه جواب نمی ده
برای نصب کردن دوباره گراب باید با livecd سیستمتون رو بوت کنید و رو اوبونتویی که رو سیستمتون نصب هست chroot کنید و با دستور grub-install اونو نصب کنید
فرض می کنیم گنو لینوکس شما روی پارتیشن sda1 هارد نصبه
با livecd اوبونتو سیستم رو بوت کنید بعد ترمینال رو باز کنید و با دستورات زیر اون پارتیشن رو مونت کنید

بعد chroot رو بصورت زیر اجرا کنید:

بعد با دستور grub-install گراب رو نصب می کنید

!As@d
23-02-2010, 23:00
سلام....
من الان رو درایو C ویندور سون دارم... حالا می خوام اوبونتو رو روی درایو D نصب کنم.... اگر در آینده ویندوز موجود در درایو C رو تغییر بدم ... آیا دوباره اوبونتو رو تو منو بوت دارم؟( یعنی می توانم وارد ابونتو شوم؟)
ممنون :)

taia
24-02-2010, 07:26
سلام....
من الان رو درایو C ویندور سون دارم... حالا می خوام اوبونتو رو روی درایو D نصب کنم.... اگر در آینده ویندوز موجود در درایو C رو تغییر بدم ... آیا دوباره اوبونتو رو تو منو بوت دارم؟( یعنی می توانم وارد ابونتو شوم؟)
ممنون :)

دقیقا 3-4 پست قبل از این پست شما مربوط به همین مطلب هست، مطالعه بفرمایید.

asklt
24-02-2010, 10:27
سلام من چه طور میتونم ویندوز 7 و اویونتو رو با هم نصب کنم اگه میشه یک آموزش کامل بدید تو پست اول چیزی ندیدم
با تشکر

taia
24-02-2010, 18:15
سلام من چه طور میتونم ویندوز 7 و اویونتو رو با هم نصب کنم اگه میشه یک آموزش کامل بدید تو پست اول چیزی ندیدم
با تشکر

ابتدا ویندوز رو نصب کنید.
بعد از نصب ویندوز اوبونتو رو بوت کنید به صورت لایو و گزینه ی install رو انتخاب کنید، البته بهتون بگم بهتر هست برای راحتی کار قبل از این کار و در ویندوز توسط هر نرم افزاری که می دونید یک پارتیشن 15 گیگابایتی درست کنید، در هنگام نصب در زمانی که نوع پارتیشن بندی رو سوال می کنه، روش manual رو برید و اون پارتیشن رو به عنوان / مشخص کنید، بقیه کار هم ساده و مانند توضیحات قبلی.

به این مرجع هم رجوع کنید:

Shadow-Man
24-02-2010, 18:29
ظاهرا گراب اوبونتوی جدید نسخه ۲ هست و اون راه حل قدیمی دیگه جواب نمی ده
برای نصب کردن دوباره گراب باید با livecd سیستمتون رو بوت کنید و رو اوبونتویی که رو سیستمتون نصب هست chroot کنید و با دستور grub-install اونو نصب کنید
فرض می کنیم گنو لینوکس شما روی پارتیشن sda1 هارد نصبه
با livecd اوبونتو سیستم رو بوت کنید بعد ترمینال رو باز کنید و با دستورات زیر اون پارتیشن رو مونت کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد chroot رو بصورت زیر اجرا کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد با دستور grub-install گراب رو نصب می کنید

خیلی ممنون از لطفتون
من یه بار با super grub درست کردم می دونم این مشکل هم با این برنامه درست میشه. ولی چون کاملا بلد نیستم با این برنامه کار کنم خواستم از روش معمولش برم. ممکنه یه آموزش مختصر و مفید از این برنامه تهیه کنید؟؟

rootnt
24-02-2010, 19:02
بهرحال من جزء به جزء توضیح دادم و همش همینه و فکر می کنم خیلی ساده باشه و چیز دیگه ای نداره
همه دستور ها هم گفتم
فقط شما کافیه بدونی لینوکست تو کدوم پارتیشن نصبه اونم با برنامه هایی مثل gparted (گرافیکی) cfdisk (متنی) بررسی کنی
برای نصب دوباره یا تعمیر گراب ، ۲ راه بیشتر وجود نداشت یکی همون که taia لینک راهنماهاشو داده بود یکی هم همینکه من گفتم
که بعد اینکه گراب ورژن۲ اومد با توجه به تغییراتی که کرده روش اول دیگه جواب نمی ده
فعلا فقط همین روش هست و من راه دیگه ای نمی شناسم

J U N I P E R
25-02-2010, 01:06
سلام، من لینوکس کارمیک ۶۴بیت و ویندوز ۷ داشتم و با گراب بوت میشدم. پارتیشنی که لینوکس توش بود رو پاک کردم و الان گراب ارور میده. میخوام گراب رو کامل پاک کنم. الان در واقع ویندوز ۷ رو دارم که نمی‌تونم بوتش کنم اما لینوکس رو فرمت کردم.چطور می‌تونم گراب رو کاملا پاک کنم؟ سپاس!

Shadow-Man
25-02-2010, 01:18
بهرحال من جزء به جزء توضیح دادم و همش همینه و فکر می کنم خیلی ساده باشه و چیز دیگه ای نداره
همه دستور ها هم گفتم
فقط شما کافیه بدونی لینوکست تو کدوم پارتیشن نصبه اونم با برنامه هایی مثل gparted (گرافیکی) cfdisk (متنی) بررسی کنی
برای نصب دوباره یا تعمیر گراب ، ۲ راه بیشتر وجود نداشت یکی همون که taia لینک راهنماهاشو داده بود یکی هم همینکه من گفتم
که بعد اینکه گراب ورژن۲ اومد با توجه به تغییراتی که کرده روش اول دیگه جواب نمی ده
فعلا فقط همین روش هست و من راه دیگه ای نمی شناسم

منظورم این نبود که راهنمایی شما کارساز نبود. در واقع راهنمایی شما کاملا واضح و کامل بود و جا داره ازتون تشکر کنم.
گرچه هنوز فرصت نکردم راه حلتون رو امتحان کنم ولی مطمئن هستم مشکلم رو حل میکنه.
من فقط خواستم ببینم اگه کسی کار با این برنامه رو بلده توضیح بده چون استفاده از اون برنامه تجربه جالبی برام بود و دوست دارم بیشتر ازش یاد بگیرم

sudotux
25-02-2010, 15:26
خیلی ممنون از لطفتون
من یه بار با super grub درست کردم می دونم این مشکل هم با این برنامه درست میشه. ولی چون کاملا بلد نیستم با این برنامه کار کنم خواستم از روش معمولش برم. ممکنه یه آموزش مختصر و مفید از این برنامه تهیه کنید؟؟

تعمیر گراب ۲ خیلی راحتتر از این حرفاست ...

نسخه جدید برنامه ی سوپر گراب هم با نام Super GRUB2 Disk منتشر شده که گراب ۲ رو پشتیبانی می کنه !

asklt
25-02-2010, 18:47
ابتدا ویندوز رو نصب کنید.
بعد از نصب ویندوز اوبونتو رو بوت کنید به صورت لایو و گزینه ی install رو انتخاب کنید، البته بهتون بگم بهتر هست برای راحتی کار قبل از این کار و در ویندوز توسط هر نرم افزاری که می دونید یک پارتیشن 15 گیگابایتی درست کنید، در هنگام نصب در زمانی که نوع پارتیشن بندی رو سوال می کنه، روش manual رو برید و اون پارتیشن رو به عنوان / مشخص کنید، بقیه کار هم ساده و مانند توضیحات قبلی.

به این مرجع هم رجوع کنید:

من چیزی از اینها نفهمیدم.
اگه میشه یک توضیح کاملتری بدید.
با تشکر.

!As@d
25-02-2010, 20:03
دقیقا 3-4 پست قبل از این پست شما مربوط به همین مطلب هست، مطالعه بفرمایید.

سلام.... چند پست /صفحه قبل رو گشتم اما متوجه نشدم منظورتون کدوم پست بوده...:20:
با جستجو به این پست:

در تاپیک دیگری رسیدم که کاملا متوجه شدم.:46:
پ.ن: شرمنده باید اول جستجو می کردم...کمی تنبلی کردم:31:
با تشکر :11:
ادیت: ا منظورتون همون تعمیر grub بوده.... سپاس :()

taia
26-02-2010, 09:50
من چیزی از اینها نفهمیدم.
اگه میشه یک توضیح کاملتری بدید.
با تشکر.

دیگه کامل تر از اون لینک چی بگم من؟
تمام مراحل رو جز به جز توضیح داده دیگه! حالا اگر شما جاییش رو متوجه نمی شید بگید تا اون قسمت رو توضیح بدم براتون، و گرنه خوب مسلما توضیحات من فراتر از این مطلب نمی ره.

سلام.... چند پست /صفحه قبل رو گشتم اما متوجه نشدم منظورتون کدوم پست بوده...:20:

ادیت: ا منظورتون همون تعمیر grub بوده.... سپاس :()

خوب اون چیزی هم که شما پیدا کردید که همون مطلب چند پست قبل بود که :46:
به هر جهت که مشکلتون حل شد

موفق باشید

mahfa2236
27-02-2010, 10:32
سلام آقایون پس چرا هیچ کسی نیست به من بگه که چه جوری باید لینوکس سرور اوبونتو9.8رو نصب کنم؟یعنی هیچ کس بلد نیست؟؟؟؟؟؟؟نزدیک1ماه پست زدم اما انگار نه انگار یعنی نزده بودم سر و سنگین تر بود

taia
27-02-2010, 20:08
سلام آقایون پس چرا هیچ کسی نیست به من بگه که چه جوری باید لینوکس سرور اوبونتو9.8رو نصب کنم؟یعنی هیچ کس بلد نیست؟؟؟؟؟؟؟نزدیک1ماه پست زدم اما انگار نه انگار یعنی نزده بودم سر و سنگین تر بود

دوست من هیچ فرقی بین نصب اوبونتو خانگی و سرور نیست جز اینکه در ورژن خانگی نصاب گرافیکی در نسخه ی لایو هست و در سرور نه.من عینا مطلب موجود در سایت رو ترجمه می کنم:
منبع:

Boot the system from the CD-ROM drive.

سیستم رو از روی سی دی بوت کنید.

At the boot prompt you will be asked to select the language. Afterwards the installation process begins by asking for your keyboard layout.

بعد از اتمام مراحل بوت، سیستم از شما می خواهد که زبان مورد استفاده رو انتخاب کنید و بعد از اون نصب با سوال در مورد طرح کیبوردتون آغاز میشه، (اگر راحت می خواهید همان تنظیم را با زدن اینتر قبول کنید)

The installer then discovers your hardware configuration, and configures the network settings using DHCP.

نصاب شروع به شناخت و تنظیم سخت افزار شما می کنه، و شبکه شما رو هم با استفاده از DHCP تنظیم می کنه.

Next, the installer asks for the system's hostname and Time Zone.

بعد از اون از شما هاست نیم و منطقه ی زمانی رو می خواهد.

You can then choose from several options to configure the hard drive layout.

برای طرح بندی هاردتون سیستم به شما چندین آپشن می دهد (در این مورد بارها توضیح دادیم قبلا به مطالب قبلی مراجعه کنید در صفحه ی قبل)

The Ubuntu base system is then installed.

سیستم شروع به نصب می کنه.

A new user is setup, this user will have root access through the sudo utility.

یک کاربر جدید در سیستم نصب میشه و برای دسترسی روت به دستور sudo نیاز دارید.

You now have the option to install, or not install, several package tasks. See the section called “Package Tasks” for details.

در این مرحله شما می تونید پکیجهای مختلف در دسترس رو نصب کنید.

Finally, the last step before rebooting is to set the clock to UTC.

نهایتا و در آخرین مرحله، شما باید ساعت سیستم رو تنظیم کنید به UTC

دیگه منبع رو هم که دادم، اگه سوالی در مورد مرحله ی خاصی دارید بپرسید

farhad_realmadrid
28-02-2010, 10:59
سلام

من اوبونتو ۹.۱۰ از سایت خودش دانلود کردم ۷۰۰ مگ با پسوند iso ریختم سی دی.

از سی دی بوت کردم-گزینه دوم یعنی اینستال اوبونتو رو زدم بعد یه صفحه سیاه اومد بالا با یه cursor

که در گوشه سمت چپ چشمک میزد و دیگه نمیتونستم جلو برم.

اما در یه سایتی خوندم مشکل از کارت گرافیک میباشد بنابراین از گزینه "safe graphic mode" رفتم – دوباره همون صفحه سیاه ظاهر شد.

روی لپ تاپ HP نصب کردم.

کارت گرافیک nvidia است.

مشکل از کجا میتونه باشه؟

mahfa2236
07-03-2010, 13:51
دوست من هیچ فرقی بین نصب اوبونتو خانگی و سرور نیست جز اینکه در ورژن خانگی نصاب گرافیکی در نسخه ی لایو هست و در سرور نه.من عینا مطلب موجود در سایت رو ترجمه می کنم:
منبع:

Boot the system from the CD-ROM drive.

سیستم رو از روی سی دی بوت کنید.

At the boot prompt you will be asked to select the language. Afterwards the installation process begins by asking for your keyboard layout.

بعد از اتمام مراحل بوت، سیستم از شما می خواهد که زبان مورد استفاده رو انتخاب کنید و بعد از اون نصب با سوال در مورد طرح کیبوردتون آغاز میشه، (اگر راحت می خواهید همان تنظیم را با زدن اینتر قبول کنید)

The installer then discovers your hardware configuration, and configures the network settings using DHCP.

نصاب شروع به شناخت و تنظیم سخت افزار شما می کنه، و شبکه شما رو هم با استفاده از DHCP تنظیم می کنه.

Next, the installer asks for the system's hostname and Time Zone.

بعد از اون از شما هاست نیم و منطقه ی زمانی رو می خواهد.

You can then choose from several options to configure the hard drive layout.

برای طرح بندی هاردتون سیستم به شما چندین آپشن می دهد (در این مورد بارها توضیح دادیم قبلا به مطالب قبلی مراجعه کنید در صفحه ی قبل)

The Ubuntu base system is then installed.

سیستم شروع به نصب می کنه.

A new user is setup, this user will have root access through the sudo utility.

یک کاربر جدید در سیستم نصب میشه و برای دسترسی روت به دستور sudo نیاز دارید.

You now have the option to install, or not install, several package tasks. See the section called “Package Tasks” for details.

در این مرحله شما می تونید پکیجهای مختلف در دسترس رو نصب کنید.

Finally, the last step before rebooting is to set the clock to UTC.

نهایتا و در آخرین مرحله، شما باید ساعت سیستم رو تنظیم کنید به UTC

دیگه منبع رو هم که دادم، اگه سوالی در مورد مرحله ی خاصی دارید بپرسید
سلام دستون درد نکنه اون جایی که از من اسم سرور رو میخواد یا اسم ------ سرور رو میخوادا من موندم و هر چی میزنم اصلا قبول نمیکنه و رد نمیشه می فرمایید باید چی کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rootnt
07-03-2010, 18:17
سلام

من اوبونتو ۹.۱۰ از سایت خودش دانلود کردم ۷۰۰ مگ با پسوند iso ریختم سی دی.

از سی دی بوت کردم-گزینه دوم یعنی اینستال اوبونتو رو زدم بعد یه صفحه سیاه اومد بالا با یه cursor

که در گوشه سمت چپ چشمک میزد و دیگه نمیتونستم جلو برم.

اما در یه سایتی خوندم مشکل از کارت گرافیک میباشد بنابراین از گزینه "safe graphic mode" رفتم – دوباره همون صفحه سیاه ظاهر شد.

روی لپ تاپ HP نصب کردم.

کارت گرافیک nvidia است.

مشکل از کجا میتونه باشه؟

یه اروری چیزی باید بدی تا بتونیم کمک کنیم
cd رو رو یه سیستم دیگه هم امتحان کن ببین سالمه یا نه

rootnt
07-03-2010, 18:19
سلام دستون درد نکنه اون جایی که از من اسم سرور رو میخواد یا اسم ------ سرور رو میخوادا من موندم و هر چی میزنم اصلا قبول نمیکنه و رد نمیشه می فرمایید باید چی کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تنظیمات شبکه رو اصلا انجام نده و خالی بزار
بعد از نصب می تونی درستش کنی

hummer_1990
10-03-2010, 19:44
سلام به دوستان P30 خور
سیستم:

cpu=celeron 2.4 GHz 128K chace
RAM=DDR 256MB 266
VGA=ATI RADEON 64MB
MAIN=GIGA P4 titan 8IR2003

شرمنده دیگه سیستم نفتی داریم:31:
این سیستم برای نصب Ubuntu مشکلی داره؟(یعنی نسبت به XP بیشتر رم میکشه یا کمتر؟ )

برنامه هایی مثل Power DVD و Jet audio و FL studio و Office روی Ubuntu نصب میشن؟

من از دایال آپ استفاده میکنم Ubuntu با دایال مشکلی داره؟

با توجه به کم بودن حفره های امنیتی در Ubuntu آیا بازم به آنتی ویروس نیاز دارم؟

آیا میشه Ubuntu و XP هر دو روی یک سیستم نصب بشن؟(در 2 درایو مختلف)

خیلی ممنون :10:

jeremy28
11-03-2010, 11:53
سلام

من اوبونتو ۹.۱۰ دارم و به شدت مايلم بريل رو روش نصب کنم ولی سايت بريل واسم فوربيدنه(انگليسی شو ننوشتم چون قاطی پاتی می شد) به نظر شما چی کار بايد بکنم؟

آيا کسی بسته هاش رو داره که من دانلود کنم يا اينکه يه سايت ديگه ای غير از بريل سراغ داريد که بشه بسته ها رو از اونجا دانلود کرد؟

خيلی سرچ کردم ولی هيچ جای به درد بخوری پيدا نکردم

يه سوال ديگه هم داشتم
من ميزکار کا دی ای رو روی اوبونتو نصب کردم و از مرورگر کانکوارر استفاده می کنم ولی هر صفحه فارسی رو که می يارم ی های کلمه ها رو جدا می نويسه مثلا ميزکار رو اين جوری نشون ميده: میزکار
حتی موقع نوشتن هم اينجوريه راستش من اين پست رو با بدبختی نوشتم :19:
اصلا کلا کيبوردم به هم ريخته البته توی ميزکار گنوم اين مشکل رو نداشتم

اگه ميشه کمکم کنيد
مرسی

hummer_1990
11-03-2010, 12:06
سلام به دوستان P30 خور
سیستم:

RAM=DDR 256MB 266
VGA=ATI RADEON 64MB

شیشکی نیست منو راهنمایی کنه؟:41:

ghandon.2110
11-03-2010, 12:56
سلام دوستان من تازه اوبونتو 9.1 نصب کرده حالا می خوام بوت پیش فرضو بزارم روی ویندوز فایل مربوطه رو هم در اوبونتو باز می کنم ویرایش رو هم انجام میدم ولی پیغامی میاد که فایل read only هست واجازه نمیده ذخیرش کنم از تو properties هم نشد اگه کسی بلده بگه من چه کار کنم

ببخشید ایمیل من ghandon.2110@Gmail.com هست

rootnt
12-03-2010, 19:44
سلام به دوستان P30 خور
سیستم:

RAM=DDR 256MB 266
VGA=ATI RADEON 64MB

xp۱- رو نمی دونم ولی این سیستم پیشنهادی خود اوبونتو هست:
# 700 MHz x86 processor
# 384 MB of system memory (RAM)
# 8 GB of disk space
# Graphics card capable of 1024x768 resolution

۲- اونا رو من تا حالا ندیدم و فکر هم نکنم باشه ولی برای بیشترشون برنامه های معادل وجود داره
۳- با دایل آپ مشکلی نداره اما تقریبا با تمام مودم های دایل آپ داخلی (pci) مشکل داره و کار نمی کنه
۴- سوالت خیلی کلیه. در مورد امنیت در گنو/لینوکس خیلی زیاد تو فروم بحث شده. توی فهرست بگردی حتما یه چیزایی پیدا می کنی
۵-بله می شه (توضیح داده شده)

سلام

من اوبونتو ۹.۱۰ دارم و به شدت مايلم بريل رو روش نصب کنم ولی سايت بريل واسم فوربيدنه(انگليسی شو ننوشتم چون قاطی پاتی می شد) به نظر شما چی کار بايد بکنم؟

آيا کسی بسته هاش رو داره که من دانلود کنم يا اينکه يه سايت ديگه ای غير از بريل سراغ داريد که بشه بسته ها رو از اونجا دانلود کرد؟

خيلی سرچ کردم ولی هيچ جای به درد بخوری پيدا نکردم

يه سوال ديگه هم داشتم
من ميزکار کا دی ای رو روی اوبونتو نصب کردم و از مرورگر کانکوارر استفاده می کنم ولی هر صفحه فارسی رو که می يارم ی های کلمه ها رو جدا می نويسه مثلا ميزکار رو اين جوری نشون ميده: میزکار
حتی موقع نوشتن هم اينجوريه راستش من اين پست رو با بدبختی نوشتم :19:
اصلا کلا کيبوردم به هم ريخته البته توی ميزکار گنوم اين مشکل رو نداشتم

اگه ميشه کمکم کنيد
مرسی
فکر کنم منظورت compiz باشه
با استفاده از apt و synaptic راحت می تونی نصبش کنی
با یه جستجوی ساده راهنماشم می تونستی پیدا کنی:

متاسفانه چون با kde اصلا کار نمی کنم هیچی هم ازش نمی دونم :20:

سلام دوستان من تازه اوبونتو 9.1 نصب کرده حالا می خوام بوت پیش فرضو بزارم روی ویندوز فایل مربوطه رو هم در اوبونتو باز می کنم ویرایش رو هم انجام میدم ولی پیغامی میاد که فایل read only هست واجازه نمیده ذخیرش کنم از تو properties هم نشد اگه کسی بلده بگه من چه کار کنم

اول با دستور زیر رو اجرا کن:
sudo gedit /etc/default/grub
بعد خط GRUB_DEFAULT=0 رو پیدا کن
بعد با توجه به اینکه ویندوز تو منوی گراب تو خط چندمه مقدارشو تغییر بده
مثلا اگر ویندوز تو منوی گراب سوم باشه مثل زیر میشه:(یکی کمتر چون از صفر شروع می شه)
GRUB_DEFAULT=2
و در آخر دستور زیر رو بزن:
sudo update-grub2

Erfan64
13-03-2010, 18:45
سلام . چجوری میتونم بعد از نصب کوبونتو در هنگام بوت گزینه ی ویندوز و کوبونتو رو داشته باشم
خیلی ممنون از راهنماییتون

hummer_1990
13-03-2010, 19:06
خیلی ممنون:11:
اون برنامه های معادلی که گفتین به طور پیش فرض روی ubuntu نصب هست یا اینکه که باید از سایت خاصی دانلود کرد؟

taia
13-03-2010, 20:35
سلام . چجوری میتونم بعد از نصب کوبونتو در هنگام بوت گزینه ی ویندوز و کوبونتو رو داشته باشم
خیلی ممنون از راهنماییتون

اگر که کوبونتو را بعد از ویندوز نصب کنید خودش گراب رو براتون میسازه، ولی اگر اول کوبونتو رو نصب کنید و سپس ویندوز رو باید گراب رو تعمیر کنید، در فهرست انجمن به دنبال "تعمیر گراب" بگردید، 3 مطلب براش هست.

اون برنامه های معادلی که گفتین به طور پیش فرض روی ubuntu نصب هست یا اینکه که باید از سایت خاصی دانلود کرد؟

تمام برنامه ها در لیست synaptic هست و شما فقط باید تیک کنار برنامه رو بزنید و خودش شروع به دانلود خواهد کرد.
در مورد معادل هم خیلی هستند mplayer هست، پخش کننده ی معروف VLC هست، Movie player هست و الی آخر! فکر کنم حداقل 5 برنامه ی معروف و قدرتمند وجود داره به علاوه ی ده ها برنامه که زیاد معروف نیستند!

hummer_1990
14-03-2010, 09:19
و آخرین سوال:
یعنی اگه من Ubuntu بریزم و مثلا یه فایل PDF یا word رو بخوام باز کنم برای باز کردن اینا هم برنامه معادل هست؟ یا اینکه خود office و adob acrobot روی Ubuntu نصب میشن.

دوستمون گفت Ubuntu با مودم های دایال آپ که مخصوص windows هستن کار نمیکنه. آیا مودمی پیدا میشه که مخصوص لینوکس باشه و با ubuntu کار کنه؟

خیلی متشکر:10:

taia
14-03-2010, 10:41
و آخرین سوال:
یعنی اگه من Ubuntu بریزم و مثلا یه فایل PDF یا word رو بخوام باز کنم برای باز کردن اینا هم برنامه معادل هست؟ یا اینکه خود office و adob acrobot روی Ubuntu نصب میشن.

دوستمون گفت Ubuntu با مودم های دایال آپ که مخصوص windows هستن کار نمیکنه. آیا مودمی پیدا میشه که مخصوص لینوکس باشه و با ubuntu کار کنه؟

در اویونتو openoffice.org نصب هست و فایلهای آفیس رو می تونید بدون مشکل باز کنید، البته در برخی اوقات ممکن هست در فرمت دچار مشکل بشید مخصوصا اگر در مثلا یک فایل word از سیمبل ها استفاده شده باشند، در مورد PDF هم بله باز هم اوبونتو برنامه خودش رو داره و مشکلی نیست.
در مورد نصب برنامه های ویندوز در لینوکس پروژه ی wine هست که البته با توجه به تعدد جایگزین ها زیاد توصیه نمیشه، مخصوصا اگر شما از یک نرم افزار تخصصی استفاده می کنید که در لینوکس نیست پیشنهاد میکنم ویندوز را در کنار لینوکس داشته باشید.

در مورد مودم تا جایی که می دونم مودم های اکسترنال با لینوکس مشکلی ندارند، البته به این شرط که با USB به سیستم متصل نشوند، کلا مشکل مودم ها به خاطر درایور اونهاست، چون بخشی از پروسه ی دیتا های دریافتی از طریق خط تلفن (برای ارزانی قیمت) به برنامه ی درایور مودم سپرده میشه، و این مشکل ایجاد می کنه، که در مودم های اکسترنال به دلیل عدم وجود این مشکل لینوکس رو پشتیبانی میکنه! باز این سوال رو در تاپیک مودم ها مطرح کنید دوستان بیشتر راهنمایی می کنند.

tak2750
14-03-2010, 17:25
سلام
من قبلا ubuntu 8.04 داشتم وقتی سی دس رو میزاشتم تو کامپیوتر یه صفحه میومد که من گزینه
instal inside windows رو انتخاب میکردم و همه چیز به خوبی و خوشی تموم میشد
بعد من super ubuntu 9.1 رو با حجم یه گیگ دانلود کردم ولی اصلا تو ویندوز ران نمیشد
بعد فهمیدم برنامه ایی که ابونتو روتو ویندوز اجرا میکنه
اسمش wubi
حالا ایا من میتونم با wubi9.1 دی وی دی super ubuntu 9.1 رو نصب کنم؟
ایا سیستم کند نمیشه؟
من میخام مثل قبل گزینه
install inside windows رو انتخاب کنم
ایا امکان داره؟
یعنی من میخام start up اول کامپیوتر مثل قبل فقط دو تا گزینه داشته باشه
اینکه من نسخه سو پر اونتو دارم نه ابونتو معمولی ایا مشکلی بوجود نمیاره؟

rootnt
14-03-2010, 18:55

راهنمایی برای خرید مودمهایی که با گنو/لینوکس سازگار هستند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فهرست مطالب رو حتما نگاه کنید

tak2750
14-03-2010, 21:31
سلام
من قبلا ubuntu 8.04 داشتم وقتی سی دس رو میزاشتم تو کامپیوتر یه صفحه میومد که من گزینه
instal inside windows رو انتخاب میکردم و همه چیز به خوبی و خوشی تموم میشد
بعد من super ubuntu 9.1 رو با حجم یه گیگ دانلود کردم ولی اصلا تو ویندوز ران نمیشد
بعد فهمیدم برنامه ایی که ابونتو روتو ویندوز اجرا میکنه
اسمش wubi
حالا ایا من میتونم با wubi9.1 دی وی دی super ubuntu 9.1 رو نصب کنم؟
ایا سیستم کند نمیشه؟
من میخام مثل قبل گزینه
install inside windows رو انتخاب کنم
ایا امکان داره؟
یعنی من میخام start up اول کامپیوتر مثل قبل فقط دو تا گزینه داشته باشه
اینکه من نسخه سو پر اونتو دارم نه ابونتو معمولی ایا مشکلی بوجود نمیاره؟

من Super OS 9.10 رو دانلود کردم
لطفا بهم بگید چطور میتونم اینو تو ویندوز نصب کنم؟
این چرا تو ویندوز اتوران نداره؟
اون گزینه instal inside windows کجاست؟
من wubi رو هم دانلود کردم
اول دی وی دی رو میزارم تو کامپیو تر بعد wubi رو از رو هارد اجرا میکنم ولی فقط دو تا گزینه داره و اون گزینه instal inside widows وجود نداره

rootnt
14-03-2010, 23:01
ظاهرا به دلیل مشکلاتی که داره تو این نسخه کار نمی کنه
شما نمی تونی انتظار داشته باشی چون اوبونتو با اون برنامه کار می کنه و مشکلی نداره توزیعهای دیگه هم پشتیبانی کننش
بهرحال توصیه می کنم که اگر می خوای لینوکس کار کنی ویندوز رو بی خیال شو یا حداقل جداگانه نصبشون کن

hummer_1990
15-03-2010, 00:07
سلام دوستان من سیستم ضعیفی دارم و برای ubuntu 9.10 کم میاره یکی از دوستان Xubuntu رو بهم معرفی کرده.این Xubuntu خوب هست ؟(کاراییش نسبت به ubuntu های جدید خیلی پایین تره؟)
از کجا میتونم دانلودش کنم؟
اگه میشه یه لینک صحیح و سالم rapidshare برام بذارید تا بتونم این Xubontu رو دانلود کنم( رفیقم اکانت permium rapidshare داره و برام دانلود میکنه)

راستی نصبش به سادگی نصب XP هست؟ یا اینکه دنگ وفنگ داره؟

خیلی ممنون.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

danial_848
15-03-2010, 08:11
امکانات xubuntu با xfce نسبت به ubuntu افتضاحه تقریبا
به نظر من البته

hummer_1990
15-03-2010, 14:40
پس من با توجه به سیستمی که دارم از چه توزیعی باید استفاده کنم که هم خوب باشه هم با سیستم من به راحتی کار کنه؟

CPU=celeron 2GHz 128K cache L1
RAM=DDR 256MB 266
VGA=ATI 64MB
MAIN=GIGA P4Titan 8IR2003
HARD=80GB 5400

hummer_1990
15-03-2010, 15:42
کمممممممممممممک:19:

rootnt
15-03-2010, 15:51
خوب به نظر منم xfce به gnome و kde نمی رسه ولی چون سیستمت ضعیفه بهترین راه حله
من فکر کنم بتونی خود ubuntu هم نصب کنی ولی صد در صد خیلی کند و اعصاب خرد کن خواهد بود

hummer_1990
15-03-2010, 16:01
این XFec رو از کجا میشه دانلود کرد؟(XFec همون Xubuntu هست؟)
علاوه بر اون اگه یه لینک rapishare باشه خیلی بهتره.
:11:

arisa
15-03-2010, 16:03
سلام
من نسخه فعلی اوبونتو را دانلود کردم،روی سیستم، ویندوزهای 7 و ویستا و ایکس پی را دارم،برای بار اول قصد دارم اوبونتو را نصب کنم:
-میخواستم بدونم برای نصب از طریق بوت عمل کنم یا در مثلا ویندوز ایکس پی شروع به نصب کنم مثل یک برنامه عادی
-برای فضای نصب نیاز به یک پارتیشن مجزای فرمت شده هست یا فضایی از همون پارتیشن مثلا ایکس پی را اشغال میکنه
-ایا با این نحوه نصب مشکلی برای صفحه بوت ویندوزها ایجاد نمیشه؟، ایا خودش هوشمند! به سایر گزینه ها اضافه میشه؟

ممنونم

hummer_1990
15-03-2010, 16:25
رفتم تو سایت xubuntu حالا از بین اون کشور ها کدوم یکی رو برای دانلود انتخاب کنم؟
گزینه PC (intel X86) desktop CD رو انتخاب کنم دیگه؟

For almost all PCs. This includes most machines with Intel/AMD/etc type processors and almost all computers that run Microsoft Windows, as well as newer Apple Macintosh systems based on Intel processors. Choose this if you are at all unsure.

hummer_1990
15-03-2010, 16:36
رفتم تو سایت xubuntu حالا از بین اون کشور ها کدوم یکی رو برای دانلود انتخاب کنم؟
گزینه PC (intel X86) desktop CD رو انتخاب کنم دیگه؟

For almost all PCs. This includes most machines with Intel/AMD/etc type processors and almost all computers that run Microsoft Windows, as well as newer Apple Macintosh systems based on Intel processors. Choose this if you are at all unsure.

United states رو انتخاب کردم.

درسته یا باید لینک دیگه ای انتخاب کنم؟

danial_848
15-03-2010, 19:10
همینه درسته
ولی چرا میرر آمریکا
دوروبری ها رو انتخاب کن

rootnt
15-03-2010, 19:11
سلام
من نسخه فعلی اوبونتو را دانلود کردم،روی سیستم، ویندوزهای 7 و ویستا و ایکس پی را دارم،برای بار اول قصد دارم اوبونتو را نصب کنم:
-میخواستم بدونم برای نصب از طریق بوت عمل کنم یا در مثلا ویندوز ایکس پی شروع به نصب کنم مثل یک برنامه عادی
-برای فضای نصب نیاز به یک پارتیشن مجزای فرمت شده هست یا فضایی از همون پارتیشن مثلا ایکس پی را اشغال میکنه
-ایا با این نحوه نصب مشکلی برای صفحه بوت ویندوزها ایجاد نمیشه؟، ایا خودش هوشمند! به سایر گزینه ها اضافه میشه؟

ممنونم
بهتره با cd اوبونتو بوت کنی و اونجا نصب کنی
نه حداقل ۲ پارتیشن جداگانه ۱- پارتیشن روت ۲- swap پارتیشن های دیگه همه اگر خواستی می تونی داشته باشی
ماشالا این اوبونتو انقدر زود به زود نسخه جدید می ده همه راهنماهایی که نوشته می شه سریع قدیمی میشه
به همین دلیل راهنمای نصب خوب به زبان فارسی موجود نیست
ولی انگلیسی خیلی خوب هست:

معمولا بوت لودر به طور اتوماتیک ویندوز رو شناسایی می کنه
بازم اگر نشد grub2 اینقدر کار رو راحت کرده که با ۲-۳ دستور ساده می شه درستش کرد

hummer_1990
16-03-2010, 00:01
همینه درسته
ولی چرا میرر آمریکا
دوروبری ها رو انتخاب کن

کدوم میرر سرعت بهتری داره؟
روسیه خوبه؟

hummer_1990
16-03-2010, 00:26
خیلی ممنون از راهنماییاتون :10:
نصبش چه طوریه ؟ دنگ و فنگ داره؟
میشه راهنمایی کنید که بعد از دانلود دقیقا باید چیکار کنم و چه طوری xubuntu رو بریزم رو CD و نصب کنم؟( نیاز به عملیات خاصی داره؟ )

danial_848
16-03-2010, 09:28
روسیه خوبه
باید burn شه نه کپی
این رو ببین

jeremy28
16-03-2010, 12:17
فکر کنم منظورت compiz باشه
با استفاده از apt و synaptic راحت می تونی نصبش کنی
با یه جستجوی ساده راهنماشم می تونستی پیدا کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمتاسفانه چون با kde اصلا کار نمی کنم هیچی هم ازش نمی دونم :20:

سلام و مرسی از جواب

از روی دستورالعمل موجود در لینکی که زحمت کشیدی گذاشتی compiz رو نصب کردم

دستورالعمل ها رو به ترتیب اجرا می کنم ولی هنوز موفق نشدم افکت های اون رو در میزکارم ببینم!

بعد از اینکه در بخش تب visual effects گزینه سوم یعنی extra رو انتخاب می کنم و بعد در CCSM دربخش Desktop گزینه Desktop cube و در بخش effects گزینه ی cube reflection and deformation رو انتخاب می کنم و بعد close می کنم هیچ اتفاق خاصی نمی افته یعنی تغییرات اعمال نمی شه و میزکار فانتزی رو نمی بینم :41:

در ضمن بعدش هم می رم می بینم که در بخش visual effects گزینه سوم که extra تنظیم شده بود خود به خود غیر فعال شده!

به نظرت مشکل کجاست؟
آیا بلافاصله بعد از تنظیمات تغییرات اعمال میشه و میشه افکت ها رو دید؟

با تشکر

hummer_1990
16-03-2010, 15:38
روسیه خوبه
باید burn شه نه کپی
این رو ببین

همینکه فایل دانلود شده رو با برنامه NERO روی CD با گزینه Burn image to disk برن کنم کافیه؟و خودش مثل CD ویندوز بوتیبل میشه؟ یا اینکه باید برای بوتیبل شدن عمل خاصی رو هم انجام بدم؟
خیلی ممنون
:10:

danial_848
16-03-2010, 18:36
بله بوت میشه

hummer_1990
17-03-2010, 08:58
دوستان عزیز دمتون گرم ان شاالله نصب که کردم بیشتر مزاحمتون میشم:31:
از XP و ویروس هاش خسته شدم میخوام از XP مهاجرت کنم به لینوکس که از دست این آنتی ویروس و ویروس خلاص بشم هم کلاس کارمون بره بالا هم اینکه یه جورایی از open source حمایت کرده باشم:27:

pouria1980
17-03-2010, 14:36
با سلام به دوستان
من بر روی کامپیوترم ویندز هفت نصب هست و می خوام بدون اینکه تغییری بدم ابانتا رو ه در کنار اون نصب کنم و سیستم دوئل بوت بشه
ممنون می شم راهنمایی کنید
البته نمی خوام بر روی سیستم اطلاعاتم از بین بره ودوباره پارتیشن بندی کنم

aryan1423
17-03-2010, 18:21
سلام
من وقتی بعضی از سایت های فارسی را باز می کنم (مثل همین پی سی ورد) فونتهای فارسی به شکل زشتی نشون داده می شن! مثلن بعضی حروف جدا میفتن و ...
چاره چیه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

danial_848
17-03-2010, 19:21
سلام
من وقتی بعضی از سایت های فارسی را باز می کنم (مثل همین پی سی ورد) فونتهای فارسی به شکل زشتی نشون داده می شن! مثلن بعضی حروف جدا میفتن و ...
چاره چیه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
firefox>Edit>Preferences>Content
فونت هارو دستکاری کنید

aryan1423
17-03-2010, 21:25
درست نشد. رفتم سایز فونتو خیلی بزرگ کردم ببینم تغییری میکنه یا نه فقط نوشته های انگلیسی سایزشون تغییر کرد.

---------- Post added at 09:25 PM ---------- Previous post was at 09:21 PM ----------

راستی برای چیزتر شکن تو اوبونتو باید چی کار کرد؟ :31:

hummer_1990
18-03-2010, 15:00
سلام به دوستان عزیز لینوکس باز:10:

آقا من تو نصب زوبونتو مشکل پیدا کردم:
امروز image زوبونتو رو از میرر روسیه دانلود کردم و ریختم رو فلش و آوردم خونه خالی کردم تو درایو g بعد با برنامه nero این image رو با سرعت 16x روی CD برن کردم(با سرعت کمتر کامپیوترم نمیکشه و ارور میده)
بعد که CD آماده شد گذاشتم تو دستگاه و از روش بوت کردم یه صفحه اومد که ازم میخواست زبان مورد نظرمو انتخاب کنم و من انگلیسی رو انتخاب کردم بعد یه صفحه اومد که چند گزینه داشت که در زیر مینویسم

try xubuntu with out change to your computer
install xubuntu
checking disk
test memory
boot from first hard disk

من گزینه install xubuntu رو انتخاب کردم و بعد یه صفحه حاوی نوشته هایی اومد تو یکی از خط هاش نوشته بود error 0 بعد اون صفحه رفت و یه موش کوچولو رو صفحه ظاهر شد که کمرنگ و پررنگ میشد(انگار که چیزی داره لود میشه) بعد از یه دقیقه اون موش محو شد یه صفحه دیگه(حاوی نوشته) اومد و بعدش صفحه تاریک شد و مانیتور هم به حالت stand by رفت و من 8 . 9 دقیقه صبر کردم و دیدم هیچی نیومد و دوباره عملیات نصب رو شروع کردم و دوباره همین اتفاق افتاد و من یه بار دیگه با گزینه اولی try xubuntu.. امتحان کردم و بازم همین حالت پیش اومد.
وقتی رو گزینه های check disk و test memory کلیک کردم شروع کرد به تست کردن و اعلام کرد که نه دیسک مشکل داره و نه مموری.

به نظر شما اشکال از چیه؟ چیکار باید بکنم؟

hummer_1990
18-03-2010, 16:20
در ضمن میخوام xubuntu رو در کنار XP داشته باشم آیا میشه هر دو بر وری یک درایو نصب بشن ؟ یا هر کدوم یک درایو جداگانه نیاز داره؟
تنظیماتی که مربوط به محل نصب سیستم عامل هست در موقع نصب xubuntu (که البته ناقصه) برای من ظاهر نشد در صورتی که در XP قبل از نصب ابتدا باید محل نصب مشخص بشه.

آخه من چیکار کنم:19::19::19:

---------- Post added at 04:20 PM ---------- Previous post was at 04:20 PM ----------

تورو خدا کمک کنید

danial_848
18-03-2010, 17:07
درست نشد. رفتم سایز فونتو خیلی بزرگ کردم ببینم تغییری میکنه یا نه فقط نوشته های انگلیسی سایزشون تغییر کرد.

---------- Post added at 09:25 PM ---------- Previous post was at 09:21 PM ----------

راستی برای چیزتر شکن تو اوبونتو باید چی کار کرد؟ :31:
از اول همینطور بود؟
مشابه این مشکلو داشتم بعضی فونت ها با بعضی توزیع ها مشکل دارن
فایلهای مسیر /home/$USER/.fonts رو پاک کن

من گزینه insttal xubuntu رو انتخاب کردم و بعد یه صفحه حاوی نوشته هایی اومد تو یکی از خط هاش نوشته بود error 0 بعد اون صفحه رفت و یه موش کوچولو رو صفحه ظاهر شد که کمرنگ و پررنگ میشد(انگار که چیزی داره لود میشه) بعد از یه دقیقه اون موش محو شد یه صفحه دیگه(حاوی نوشته) اومد و بعدش صفحه تاریک شد و مانیتور هم به حالت stand by رفت و من 8 . 9 دقیقه صبر کردم و دیدم هیچی نیومد و دوباره عملیات نصب رو شروع کردم و دوباره همین اتفاق افتاد و من یه بار دیگه با گزینه اولی try xubuntu.. امتحان کردم و بازم همین حالت پیش اومد.

باید ارور بدی
موقع لود F1 تا F12 رو بزن تا مراحل لودینگ تو محیط متنی رو ببنی
فکرکنم میتونی از ویندوز هم نصبش کنی (بستگی به فایل ایمیجت داره)

hummer_1990
18-03-2010, 17:51
باید ارور بدی
موقع لود F1 تا F12 رو بزن تا مراحل لودینگ تو محیط متنی رو ببنی

منظورت از این که باید ارور بدم چیه؟
همون موقع که موشه داره لود میشه باید پشت سر هم F1 تا F12 رو بزنم؟
یعنی اگه F1 تا F12رو نزنم به هیچ عنوان نصب نمیشه یا اینکه در حال نصب هست و من نمیبینم؟
میشه یه کم بیشتر توضیح بدی آقا دانیال؟
خیلی ممنون میشم.:10:

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

در ضمن میخوام xubuntu رو در کنار XP داشته باشم آیا میشه هر دو بر وری یک درایو نصب بشن ؟ یا هر کدوم یک درایو جداگانه نیاز داره؟

در مورد این هم میشه کمی توضیح بدی؟

خیلی چاکریم
:3::6:

hummer_1990
18-03-2010, 20:30
سلام من CD زوبونتو رو از روی ویندوز اجرا کردم و در موقع اتوپلی کردن همچین اروری داد:

Windows- no disk

Expetion processing Message c0000013 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf7c

cancel try again continue

و بعد از این که 15 . 20 بار روی continue کلییک کردم بالاخره اتوپلی ظاهر شد و گزینه install inside windows

و انتخاب کردم بعد از 70 درصد که پرشد دوباره همین ارور رو داد. و من coninue کردم و شروع کرد به crieted virtual

disk و بعد eject کرد و CD خارج شد. و پیغام داد که نصب شده و درخواست reboot کرد و من هم reboot کردم و موقع

بوت شدن گزینه xubuntu هم به xp اضافه شده بود وقتی رفتم روش و تایید کردم دوباره همون اتفاقاتی افتاد که قبلا گفتم

یعنی اومدن صفحه های حاوی نوشته و لود شدن اون موشه و دوباره stand by شدن مانیتور.

حتی رفتم خونه رفیقم و با سرعت 4x هم CD رو برن کردم ولی حتی با اون CD هم همین اتفاقات میافته.

چی کار کنم؟:41:

نکنه اشکال از image دانلود شدس؟

از روی فلش میشه نصب کرد؟

---------- Post added at 09:30 PM ---------- Previous post was at 09:25 PM ----------

danial_848
18-03-2010, 22:28
منظورت از این که باید ارور بدم چیه؟
همون موقع که موشه داره لود میشه باید پشت سر هم F1 تا F12 رو بزنم؟
یعنی اگه F1 تا F12رو نزنم به هیچ عنوان نصب نمیشه یا اینکه در حال نصب هست و من نمیبینم؟
یا F1 یا F2 یا کلید دیگه دقیقا نمیدونم شما موقع لود شدن میزنی محیط متنی میاد بهمین سادگی

بستگی داره. در اوبونتو فکر میکنم میشه

rootnt
18-03-2010, 22:46
بدون ارور و خطا نمی شه متوجه مشکل شد
چون من خودم امتحان کردم بدون هیچ مشکلی کار می کنه

hummer_1990
18-03-2010, 23:47
چون من خودم امتحان کردم بدون هیچ مشکلی کار می کنه

سلام حالا که شما امتحان کردی و مشکلی نداره میشه به من بگید که دقیقا باید چی کار کنم تا xubuntu رو نصب کنم؟

aryan1423
19-03-2010, 15:45
مشکل فونت فارسی من حل شد.
برای افراد دیگر با مشکل مشابه:
کافیست پکیج msttcorefonts را نصب کنید.
یعنی :

آقا مشکل چیزتر شکن رو کسی راه حلی نداره؟؟:31:

G.D.ragon.Ir
20-03-2010, 10:29
سلام. من از كاربران ويندوزم. قبلآ (خيلي وقت پيش) يكبار پارسيكس نصب كردم كه ازش راضي نبودم. حالا ميخوام يكبار ديگه لينوكس (اوبونتو) رو امتحان كنم. يك سوال دارم كاربرپسند بودن اوبونتو چقدره؟ آيا توزيع ساده و بي/كم دردسريه براي شروع؟

rootnt
21-03-2010, 00:11
سلام حالا که شما امتحان کردی و مشکلی نداره میشه به من بگید که دقیقا باید چی کار کنم تا xubuntu رو نصب کنم؟
ببین بعد از اون موشه محیط گرافیکی بالا میاد برای نصب
یعنی اصلا برای شما به اونجا ها نمی رسه
تا اون موشه رو دیدی F2 رو بزن پیام های سیستم رو بهت نشون می ده
اگر اروری بده همونجا خواهی دید

moslem.b
23-03-2010, 22:24
کسی تا حالا کارت دی وی بی Qbox 8920 رو توی اوبونتو نصب کرده ؟

hummer_1990
26-03-2010, 19:15
تا اون موشه رو دیدی F2 رو بزن پیام های سیستم رو بهت نشون می ده

زدم و اروری نداد و البته محیط گرافیکی هم بالا نیومد (مثل قبل):41:

rootnt
27-03-2010, 05:52
یعنی نوشته ها رو ندیدی؟
اگر دیدی همونا رو کپی کن اینجا

nkhdiscovery
30-03-2010, 12:14
نوشته شده توسط G.D.ragon.Ir
سلام. من از كاربران ويندوزم. قبلآ (خيلي وقت پيش) يكبار پارسيكس نصب كردم كه ازش راضي نبودم. حالا ميخوام يكبار ديگه لينوكس (اوبونتو) رو امتحان كنم. يك سوال دارم كاربرپسند بودن اوبونتو چقدره؟ آيا توزيع ساده و بي/كم دردسريه براي شروع؟بله ! هر چند من خودم Mint رو ترجیح میدم به خصوص از لحاظ راحتی و یه سری چیزای آماده ... میز کار Gnome رو هم پیشنهاد میکنم ...
اما خب یه چیزی ! توی پارسیکس از چی راضی نبودین ؟ - کلا چرا می خواین باز لینوکس رو امتحان کنین ؟ - اگه یه کم به سیستم عاملتون اهمیت بدین و براش وقت بذارین مطمئنا اونم شما رو راضی می کنه :46: :دی -

نوشته شده توسط hummer_1990
...
...
ببین دوست من یه بار با فلش امتحان کن اگه به سی دی شک داری . اینم نرم افزارش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقبل از نصب یه سری هم به اینجا بزن (پارتیشن بندی ) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و این هم برای نصب درون ویندوز که الته من خودم تا حالا نکردم ! تازه راغب شدم برم ببینم چیه ! چون من خودم Mint استفاده میکنم و یادمه تو فرومش یه بحثی داشت که این توزیع رو به عنوان یه نرم افزار توی ویندوز نصب می کردن ... حالا نمی دونم این همونه ؟! حالا اینو بخون - من خودمم الان پیدا کردم هنوز نخوندم ببینم چیز خاصی در این باره گفته یا نه ! :دی

آهان در مورد xfce و اینا هم پرسیده بودی انگار ... اینا محیط دسکتاپ هستند و ظاهر رو و کلا امکانات گرافیکی سیستم رو مشخص میکنند ... حالا این که شما چی شده رفتی سراغ Xubuntu که xfce داره الله اعلم ! من که حالم ازش یه حا ا ا ا لی میشه !:دی

STON-COLD
03-04-2010, 22:26
من ubuntu یا حجم 700 مگ دارم که iso هست
باید چی کار کنم تا بریزم تو dvd و نصب کنم

rootnt
04-04-2010, 13:48
اول md5sum رو چک کن اگر iso رو درست دریافت کردی باید بصورت image-burning روی cd و با اون cd سیستم رو بوت کنی و بقیه ماجرا

eaw_Master
20-04-2010, 14:11
با عرض پوزش اینجا شاید جاش نباشه اما
اگه ممکنه می خوام بیان انتخابشونو از
Ubuntu
Parsix!
Kubuntu
OPENSuse
FEDORA
در تایپیک (مهاجرت؟ ...)
ثبت کنن
با تشکر قبلی

Kurosh
23-04-2010, 18:58
سلام...

من Desktop Edition اوبونتو 9.04 رو دارم...
آیا فرقی می کنه که به صورت Live اجرا کنم یا نصبش کنم؟ 
منظورم اینه که به صورت دائمی اگه بخوام از Live استفاده کنم ، امکانات خاصی رو از دست نمیدم (در مقایسه با نصب OS) ؟

danial_848
23-04-2010, 19:34
سلام...

من Desktop Edition اوبونتو 9.04 رو دارم...
آیا فرقی می کنه که به صورت Live اجرا کنم یا نصبش کنم؟
منظورم اینه که به صورت دائمی اگه بخوام از Live استفاده کنم ، امکانات خاصی رو از دست نمیدم (در مقایسه با نصب OS) ؟
سلام
در حالت لایو سرعت خیلی پایین‌تره و امکان نصب نرم‌افزارهایی که پرحجم نیستن، هست؛ ولی مسلما بعد از ریبوت همه چیز به حالت اول برخواهدگشت.

Kurosh
23-04-2010, 23:06
من تو نصب Wine به مشکل خوردم...
دستور sudo apt-get install wine رو که تو ترمینال می زنم اینو میگه:

Green_life
27-04-2010, 00:15
سلام دوستان
اگه میشه بگید طریقه وصل شدن به اینترنت در لینوکس buntu به چه صورته؟؟
اینم بگه از طریق ADSL اینترنت دارم

Mr.Lover
27-04-2010, 14:20
سلام
قراره این همه اوبونتو 10.04 رو دانلود کنم می خواستم بپرسم اگر از ورژن 64 بیتی استفاده کنم مشکلی با نرم افزارها به خصوص نرم افزارهای 32 بیتی دارم یا خیر؟
اصلاًَ استفاده از نسخه 64 بیتی مشکلی داره؟

Green_life
27-04-2010, 23:30
دوستان چطور میشه visual effectرا فعال کرد؟

m a j r i x
28-04-2010, 08:42
سلام
قراره این همه اوبونتو 10.04 رو دانلود کنم می خواستم بپرسم اگر از ورژن 64 بیتی استفاده کنم مشکلی با نرم افزارها به خصوص نرم افزارهای 32 بیتی دارم یا خیر؟
اصلاًَ استفاده از نسخه 64 بیتی مشکلی داره؟

سلام
همون برنامه ۳۲ بیتی برای ۶۴ بیتی هم هست احتیاجی به استفاده از ۳۲ بیتی در ۶۴ بیتی نیست مگر در مواردی خیلی نادر
ولی برعکس نمیتونه باشه استفاده ۶۴ بیتی در ۳۲ بیتی
برای استفاده از ۶۴ بیتی مشکلی نیست ولی اگر مقدار RAM سیستم شما کمتر ۴ گیگ هست بهتره که از ۳۲ بیتی استفاده کنی
موفق باشی

danial_848
28-04-2010, 13:57
من تو نصب Wine به مشکل خوردم...
دستور sudo apt-get install wine رو که تو ترمینال می زنم اینو میگه:

شاید بهتر باشه libopenal1 رو جدا یا از روی سورس نصب کنید

سلام دوستان
اگه میشه بگید طریقه وصل شدن به اینترنت در لینوکس buntu به چه صورته؟؟
اینم بگه از طریق ADSL اینترنت دارم
تاپیک فهرست مطالب انجمن رو ببینید جوابتون رو میگیرید

دوستان چطور میشه visual effectرا فعال کرد؟
درایور کارت گرافیک رو باید نصب کنید رجوع کنید به تاپیک فهرست مطالب نجمن

Mr.Lover
28-04-2010, 15:41
برای استفاده از ۶۴ بیتی مشکلی نیست ولی اگر مقدار RAM سیستم شما کمتر ۴ گیگ هست بهتره که از ۳۲ بیتی استفاده کنی
سلام
ممنون بابت راهنمایی تون
من 2 گیگ رم دارم به نظرتون مشکلی پیش بیاد؟

hassan19
28-04-2010, 19:43
من هم می خوام اوبونتو 10.4 رو بگیرم ..PC یم 32 بیتی و لپتابم 64 بیتی..نسخه Desktop رو بگیرم یا Notebook ؟

می خوام یکی رو که به کار همه بیاد بگیرم..نظر خودم 32 بیتی Desktop هست..اما نمی دونم فرق Desktop ایش با Notebook ایش چیه..فکر می کنم که 32 بیتی رو میشه روی 64 بیتی نصب کرد ولی برعکسش رو نه..

taia
28-04-2010, 23:12
من هم می خوام اوبونتو 10.4 رو بگیرم ..PC یم 32 بیتی و لپتابم 64 بیتی..نسخه Desktop رو بگیرم یا Notebook ؟

می خوام یکی رو که به کار همه بیاد بگیرم..نظر خودم 32 بیتی Desktop هست..اما نمی دونم فرق Desktop ایش با Notebook ایش چیه..فکر می کنم که 32 بیتی رو میشه روی 64 بیتی نصب کرد ولی برعکسش رو نه..

ببینید حرف شما درست هست، سیستم عامل 64 بیتی رو نمی تونید روی یک پروسسور 32 بیتی نصب کنید، واضح هست مثل اینکه شما 2 لیتر آب رو بخواهید بریزید توی یک لیوان 1 لیتری خوب جا نمی شه!
ولی سیستم عامل 32 بیتی رو میشه روی پروسسور 64 بیتی نصب کرد، مانند اینکه شما 2 لیتر آب دارید و یک ظرف 4 لیتری!
اما خوب عملا شما دارید از نصف ظرفتون صرف نظر می کنید! حالا باید ببینید ارزش داره یا نه!
جواب ساده هست، عملا ارزشش رو داره! چون بسیاری از برنامه ها روی ساختار 64 بیتی قابل اجرا نیستند، و مشکل ایجاد می کنند!

hassan19
29-04-2010, 09:00
ببینید حرف شما درست هست، سیستم عامل 64 بیتی رو نمی تونید روی یک پروسسور 32 بیتی نصب کنید، واضح هست مثل اینکه شما 2 لیتر آب رو بخواهید بریزید توی یک لیوان 1 لیتری خوب جا نمی شه!
ولی سیستم عامل 32 بیتی رو میشه روی پروسسور 64 بیتی نصب کرد، مانند اینکه شما 2 لیتر آب دارید و یک ظرف 4 لیتری!
اما خوب عملا شما دارید از نصف ظرفتون صرف نظر می کنید! حالا باید ببینید ارزش داره یا نه!
جواب ساده هست، عملا ارزشش رو داره! چون بسیاری از برنامه ها روی ساختار 64 بیتی قابل اجرا نیستند، و مشکل ایجاد می کنند!

عزیز جان اینو نگفتی 32 بیتی Desktop یا Notebook ؟ کدومش به هر دو کارم میاد..فرق این دو چیه؟ به نظرم Notebook ایش باید سبک تر باشه..

Mr.Lover
29-04-2010, 14:57
عزیز جان اینو نگفتی 32 بیتی Desktop یا Notebook ؟ کدومش به هر دو کارم میاد..فرق این دو چیه؟ به نظرم Notebook ایش باید سبک تر باشه..

سلام
به نظرم منظور شما نسخه Netbook باشه نه Notebook !
اگه روی لپ تاپ نصب می کنید از همون نسخه Desktop استفاده کنید.
ولی در مورد نت بوک از نسخه Netbook .

sudotux
30-04-2010, 11:27
Kubuntu & Ubuntu 10.04 با اسم رمز Lucid Lynx رسما منتشر شد ! اطلاعات تکمیلی در لینک های زیر:

دانلود Ubuntu 10.04 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود Kubuntu 10.04 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hassan19
30-04-2010, 18:32
سلام
به نظرم منظور شما نسخه Netbook باشه نه Notebook !
اگه روی لپ تاپ نصب می کنید از همون نسخه Desktop استفاده کنید.
ولی در مورد نت بوک از نسخه Netbook .

حق با شماست من یه جایی دیدم که زده بود Notebook که منظورش نصب همه منظوره اوبونتو بر روی Desktop,Server,Notebbok بوده..که البته این دو با هم تفاوت دارند و Netbook رنج قطعات خودش رو داره..

ولی باز من متوجه فرق و خصوصیات ریز نسخه Notebook با Desktop نشدم..منظورم اینه که مثلا از لحاظ حجم ،سرعت،کارایی،.. چه تفاوتی با هم دارند..فکر کنم متوجه حرفم شده باشین..

123list
30-04-2010, 21:42
من دیشب نسخه جدید را دانلود کردم البته 64 بیتی شو .
ورژن جدید خیلی بهتر و راحتر و زیباترشده اولین تغییری که من دیدم رفع مشکل کانکشن در دی اس ال بوده که من در ورژن قبلی مجبور بودم 3 تا پک رو دانلود کنم تا بتونم از لن مودم استفاده کنم اما در این ورژن تنها با ایجاد یک کانکشن براحتی به اینترنت وصل میشم .
قسمت ترمینال با رنگ صورتی پس زمینه خیلی زیباتر شده و موقع تایپ به ادم احساس شادی و خوشی دست میده
و مزایای دیگر که همگی در راه است.......................:8:

taia
01-05-2010, 00:16
حق با شماست من یه جایی دیدم که زده بود Notebook که منظورش نصب همه منظوره اوبونتو بر روی Desktop,Server,Notebbok بوده..که البته این دو با هم تفاوت دارند و Netbook رنج قطعات خودش رو داره..

ولی باز من متوجه فرق و خصوصیات ریز نسخه Notebook با Desktop نشدم..منظورم اینه که مثلا از لحاظ حجم ،سرعت،کارایی،.. چه تفاوتی با هم دارند..فکر کنم متوجه حرفم شده باشین..

من باز روی حرف دوستمون تاکید می کنم، نسخه ی notebook وجود نداره و آنچه مد نظر شماست netbook هست که دستگاه هایی با مقدار حافظه ی محدود، اینترنت محور و فاقد برخی لوازم مانند سی دی یا دی وی دی رام هستند، بنابراین این نسخه جوری طراحی شده که بر روی حافظه ی محدود netbook ها جای بگیره و نیاز به فقط 4 گیگ فضا داشته باشه، کمتر رم بگیره یا ساختار cpu اونها هم سازگاری داشته باشه:

* Rapid route to market - UI configured to work with Intel Atom processor-based netbooks so you are ready to go
طراحی شده برای استفاده از ساختار پروسسور های Atom

* Small OS footprint - fits within a 4GB flash drive with room for additional storage
فضای مورد نیاز کمتر از 4 گیگابایت

includes a new consumer-friendly interface that allows users to quickly and easily get on-line and use their favourite applications
رابط گرافیکی جدید جهت افزایش سرعت کار با اینترنت

اطلاعات بیشتر:

hassan19
01-05-2010, 08:56
به این میشه گفت حرف قابل قبول..من دقیقا با همین موارد کار داشتم که بدونم فرق طراحی و معماری این دو نسخه چیه؟ که جوابم رو تا اندازه ای گرفتم..

از همه اینها گذشته شاهکار اوبونتو ی 10.4 رو به همه ی دوستداران این توزیع تبریک می گم..

mahdi7s
01-05-2010, 12:55
سلام خدمت دوستان OpenSource :31:

واقعیتش من می خوام Ubuntu نصب کنم و اما چند تا سوال دارم

1)آیا لینوکس بر روی MacBook pro نصب میشه؟

2)اگر کسی طریقه ی نصب Ubuntu به وسیله برنامه Wubi رو داره بگه چون من نفهمیدم چه جوری کار می کنه؟
3)من تحت دات نت برنامه نویسی می کنم و برام خیلی مهمه که بتونم از نرم افزار Visual Studio در لینوکس هم استفاده کنم آیا این امکان وجود داره؟

4)آیا اگر در برنامه Wubi درایو نصب Ubuntu رو درایو ویندوز قرار بدیم به ویندوز آسیبی می رسونه؟

5) KUbuntu با Ubuntu چه فرقی می کنه؟

6) لپ تاپ من قابلیت نصب سیستم عامل 64 بیتی رو داره با این حال بهتره 64 نصب کنم یا 32 ؟

7)لطفا لینک دانلود 64 و 32 بیتی این سیستم عامل که تحت لپ تاپ و دسکتاپ اجرا میشه رو بذارید.

8)به نظر شما لینوکس می تونه جای گزینی برای ویندوز باشه؟

ممنون:11:

bersam
01-05-2010, 18:28
خسته نباشد دوستان ! شرمنده بابت فینگلیش نوشتن :|
من همین الان ی اوبونتو 9.10 که از خوده شرکته Canonical برام فرستاده بدان رو نسب کردم . البته من قبلا 8.10 رو داشتم . والی خوب .
با این همه وقتی نسب تموم شد , GRUB رو حدود 5 دقیقی روش گیر میکنه ... منم که میبینم داره به Ext-Hardam فشار میاره reset ! میکنم .

البته به غیر از این grub بقییه مسائلش خوبه ! مثلا با این مودم جدید خیلی ساری فیت شد و الان بدون مشکل به نت واسلام ... البته الان این نسخی پورتابله هستش ...
حالا من دوتا چیز میخام ! یکی این که گراب رو درست کنم .
و دیگه این که اگه بشه ی تری از این جا برام توی اوبونتو ی نسب شده خیلی خوب میشه !
با گوگل اینو فارسیش کردم ! هنوز فارسی ندارم !

و این مسله این که درست فارسی نیست و بازی از کلمه ها رو اشتباهی نیم فاصله میندازه بینشون . مرورگر هم فیرفوکس هستش . مرسی دوستان

bersam
01-05-2010, 18:52
خوب دوستان دارم به ی نتایجی میرسم !
استفاده از سوپر GRUB !!!
این جور که معلومه مخسوس من ساختنش ! فقط لودر ویندوز ام رو چه تری بر گر دونم ؟
---
فرقی نکرد باز هم روی عبارت "GRUB Loading ." گیر کرد ... فکر کنم مشکل از جای دیگه ای هاست ولی خوب من قبلا با همچین مشکلی مواجه نشده بودم ؟ ؟؟؟

Sharim
01-05-2010, 20:31
سلام
این تکراری که نیست ؟ :دی

انتشار کتاب الکترونیکی Ubuntu Manual

bersam
01-05-2010, 20:49
خوب دوستان دارم به ی نتایجی میرسم !
استفاده از سوپر GRUB !!!
این جور که معلومه مخسوس من ساختنش ! فقط لودر ویندوز ام رو چه تری بر گر دونم ؟
---
فرقی نکرد باز هم روی عبارت "GRUB Loading ." گیر کرد ... فکر کنم مشکل از جای دیگه ای هاست ولی خوب من قبلا با همچین مشکلی مواجه نشده بودم ؟ ؟؟؟

خسته نباشد دوستان ! شرمنده بابت فینگلیش نوشتن :|
من همین الان ی اوبونتو 9.10 که از خوده شرکته Canonical برام فرستاده بدان رو نسب کردم . البته من قبلا 8.10 رو داشتم . والی خوب .
با این همه وقتی نسب تموم شد , GRUB رو حدود 5 دقیقی روش گیر میکنه ... منم که میبینم داره به Ext-Hardam فشار میاره reset ! میکنم .

البته به غیر از این grub بقییه مسائلش خوبه ! مثلا با این مودم جدید خیلی ساری فیت شد و الان بدون مشکل به نت واسلام ... البته الان این نسخی پورتابله هستش ...
حالا من دوتا چیز میخام ! یکی این که گراب رو درست کنم .
و دیگه این که اگه بشه ی تری از این جا برام توی اوبونتو ی نسب شده خیلی خوب میشه !
با گوگل اینو فارسیش کردم ! هنوز فارسی ندارم !

و این مسله این که درست فارسی نیست و بازی از کلمه ها رو اشتباهی نیم فاصله میندازه بینشون . مرورگر هم فیرفوکس هستش . مرسی دوستان
عجب ! میگم ! من repair ویندوز 7 رو هم ران کردم ... ولی هنوز نه ویندوز 7 دارم نه وبتنو ؟! چی کنیم ؟ چاره چی ؟ من امشب کلی فایل برای دان لود دارم !! :(((( : دی !

bersam
01-05-2010, 23:19
درود بر همگان خب مثل این که مشکل از این گراب2 لعنتی بودش !‌ مثلا پیشرفت کرده !!! الان کوبنتو ی 8.10 رو روی سیستم نصب کردم ! و برای بار اول هست که همراه با اون اینترنت رو هم دارم !‌(به خاطر مودم یو اس بی و این قر و فرا !‌) . فقط موندم مشکلش از مینبورد من بود که با گراب 2 سازگار نبود یا از این گرابه یا از این سی دیه بودش ...
به هر حال ! می خواستم ببینم چه طوری می تونم این کوبنتو 8.10 رو آپدیتش کنم ؟ مشکلی از لحاظ سرعت ندارم ... 60 کیلوبایت در هر ثانیه فکر کنم بسش باشه !
و همینا دیگه !‌فعلا این درایور گرافیک رو باید بنصبم که خیلی اوضاعش داغونه این جا ... با تشکر از شما .

mahdi7s
01-05-2010, 23:30
لطفا یکی جواب سوالهای منو بده

regularuser
02-05-2010, 10:48
حذف شود .................................

hassan19
02-05-2010, 11:41
درود بر همگان خب مثل این که مشکل از این گراب2 لعنتی بودش !‌ مثلا پیشرفت کرده !!! الان کوبنتو ی 8.10 رو روی سیستم نصب کردم ! و برای بار اول هست که همراه با اون اینترنت رو هم دارم !‌(به خاطر مودم یو اس بی و این قر و فرا !‌) . فقط موندم مشکلش از مینبورد من بود که با گراب 2 سازگار نبود یا از این گرابه یا از این سی دیه بودش ...
به هر حال ! می خواستم ببینم چه طوری می تونم این کوبنتو 8.10 رو آپدیتش کنم ؟ مشکلی از لحاظ سرعت ندارم ... 60 کیلوبایت در هر ثانیه فکر کنم بسش باشه !
و همینا دیگه !‌فعلا این درایور گرافیک رو باید بنصبم که خیلی اوضاعش داغونه این جا ... با تشکر از شما .

عزیز جان چرا وقت خودت رو صرف اپدیت کردن کوبونتو ی 8.10 می کنی..بیا خود کوبونتو 10.4 و دانلود کن و بنصب که محشره ..فکر می کنم مشکل شما هم در این نسخه حل شده باشه..بیا نگاهی به سری 10.4 و مخصوصا اوبونتو بزن،تا تغییر رو حس کنی..:8:

amin_fixfox
03-05-2010, 02:24
عجیبه!
از وقتی لینوکسی شدم سرعت اینترنتم اومده پایین! قبلا بین ۹۰ تا ۱۲۰ کیلوبایت بود ولی الآن فوقش میرسه به ۲۰ !! میدونم احمقانه هست ولی مطمپن باشم ربطی به سیستم عامل نداره؟
ضمنا "پ" و "،" و چند تا حرف دیگه هم ندارم. باید فونت نصب کنم؟ فونتشو از کجا گیر بیارم؟

آهان! من دارم کامپیوترم رو میفروشم که اشتراک اینترنت رو تمدید کنم. شما موافقین؟ :31::27:
--------------------
ظاهرا بازی رو میتونم اجرا کنم توی سایت wine نوشته اون بازی رو ساپرت میکنه!

-------------------------------
ویرایش: ظاهرا سوال احمقانه ام درست بود! download manager رو عوض کردم و multiget رو نصب کردم. توضیح اینکه این download manager از اینایی هست که فایل رو چند session میکنه. دانلودم شد ماکزیمم ۵۹ کیلوبایت بر ثانیه. هنوز کمه ولی میشه تحمل کرد!
خب "پ" رو بر اساس نوشته های خودم پیدا کردم. ولی همزه گم شد! اون رو هم بعد از کلی گشتن دیدم. ولی کاما یا ویرگول (یا هر چی اول ابتدایی بهتون یاد دادن) رو ندیدم!

bersam
03-05-2010, 16:24
عجیبه!
از وقتی لینوکسی شدم سرعت اینترنتم اومده پایین! قبلا بین ۹۰ تا ۱۲۰ کیلوبایت بود ولی الآن فوقش میرسه به ۲۰ !! میدونم احمقانه هست ولی مطمپن باشم ربطی به سیستم عامل نداره؟
ضمنا "پ" و "،" و چند تا حرف دیگه هم ندارم. باید فونت نصب کنم؟ فونتشو از کجا گیر بیارم؟

آهان! من دارم کامپیوترم رو میفروشم که اشتراک اینترنت رو تمدید کنم. شما موافقین؟ :31::27:
--------------------
ظاهرا بازی رو میتونم اجرا کنم توی سایت wine نوشته اون بازی رو ساپرت میکنه!

-------------------------------
ویرایش: ظاهرا سوال احمقانه ام درست بود! download manager رو عوض کردم و multiget رو نصب کردم. توضیح اینکه این download manager از اینایی هست که فایل رو چند session میکنه. دانلودم شد ماکزیمم ۵۹ کیلوبایت بر ثانیه. هنوز کمه ولی میشه تحمل کرد!
خب "پ" رو بر اساس نوشته های خودم پیدا کردم. ولی همزه گم شد! اون رو هم بعد از کلی گشتن دیدم. ولی کاما یا ویرگول (یا هر چی اول ابتدایی بهتون یاد دادن) رو ندیدم!
من حداکثر با IDM توی ویندوز سرعتم 60 هست با مرورگر دیفالت KDE (Kubuntu) حدود 55 هست ... با چی دانلود می کنی ؟
این جا رو بخون ...

amin_fixfox
03-05-2010, 18:18
سرعتم درست شد! ظاهرا سوال احمقانه ام احمقانه بوده!! و به طرز احمقانه ای مشکل از سیستم عامل نبوده!
الآت با download manager بین ۱۰۰~۱۲۰ هست و با مرورگر بین ۷۰~۱۱۰ .:20:

bersam
04-05-2010, 12:51
درود بر دوستان !‌ می گم برای راه انداختن یه چیز پی ان روی پروتوکل pptp یه سری برنامه و ایناش رو نصب کردم !‌ ولی توی قسمت تنظیماتش رو وارد می کنم درست وارد نمیشه ... (چند بار کرش کرد) می خواستم یه عکس از تنظیماتی که باید وارد بشه برام بزارین ... خیلی ممنون ...

aslani606
05-05-2010, 20:19
سلام

من آخرین نسخه ubuntu را دانلود کردم که به صورت ایزو هست
چطوری میتونم یک سی دی لایو ubuntu درست کنم یا دی وی دی

Linux Learner
06-05-2010, 01:52
من میخوام درایور مودم رو تو ubuntu 8.11 نصب کنم که با مشکل زیر روبرو شدم:

Terminal:

hsfconfig-buildlog.txt:

مدل مودم:
D-Link DFM-562IS

regularuser
06-05-2010, 12:02
حذف شود .................................

taia
06-05-2010, 22:39
من میخوام درایور مودم رو تو ubuntu 8.11 نصب کنم که با مشکل زیر روبرو شدم:

مدل مودم:
D-Link DFM-562IS

نسخه ی مورد استفاده شما قدیمی هست، یکی از نسخه های جدید رو از لینک زیر، با توجه به کرنل سیستمتون دانلود کنید و اجرا کنید.
باز اگر مشکلی بود گزارش کنید تا بررسی کنیم:

shs8
06-05-2010, 22:41
سلام دوستان
من ابونتو 10.0.4 رونصب کردم و لی گرافیکن رو نمی شناسه
گرافیک من :nvidia 8500 1gbهستش
اگه میشه برای پیدا کردن و نصب درایورش منو راهنمایی کنید

Linux Learner
13-05-2010, 23:46
من به دوتا مشکل برخوردم، یکی نصب درایور کارت گرافیکه Nvidia هست که ارور میده و نمیدونم باید چیکار کنم:

یکی دیگه هم اینکه نمیدونم مودمم شناخته شده یا نه و اینکه کجا باید user و pass و isp number رو وارد کنم.
توی System>adminis ، گزینه Network وجود نداره!

Linux Learner
14-05-2010, 00:01
لطفا پاک شود