PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Mr.K2
20-07-2009, 18:27
سلام بچه ها
من میخواهم لینوکس gloria را در کنار xp و vista نصب کنم اکس پی در درایو c و ویستا در درایو d است و هردو درایو پرایمری و درایوی جدا برای نصب لینوکس در نظر گرفتم اما مشکل اینجاست که هر کاری میکنم منوی بوت لینوکس بالا نمیاید و سیسستم با بوت لودر ویستا بالا میاید حتی با نرم افزار easy bcd نیز نتوانستم وارد لینوکس شوم
لطفا مرا راهنمایی کنید

من هم همين مشكل رو دارم ،‌اكس پي روي C‌هست و ويستا روي D ،‌درايو جدا هم براي اوبونتو دارم ، ترتيب نصبشون هم اينطوري بود ، اول اكس پي بعد اوبونتو و بعد هم ويستا ،حالا بوت لودر ويستا اول مياد بالا و گراب نمياد ، اگر هم Earlier version of windows بزنيم كه ميره روي اكس پي.

چطوري بايد برگردونمش ؟‌؟‌

mf.designing
20-07-2009, 18:37
نه دوستان اگه ubuntu رو از اتورانش نصب كنيد ، يه برنامه زيرشاخه ي ويندوزي ميشه كه از طريق وان نصبيديد ، حتي به add remover اضافه ميشه و ميشه به راحتي حذف كرد . واسه عوض كردن زمان بوت يا ترتيب نوشتن بوت به آدرس زير مراجعه كنيد
بعد راست كليك روي my co و رفتن به پرو پرتيز : advanced/setting 3/edit

sudotux
20-07-2009, 18:52
من هم همين مشكل رو دارم ،‌اكس پي روي C‌هست و ويستا روي D ،‌درايو جدا هم براي اوبونتو دارم ، ترتيب نصبشون هم اينطوري بود ، اول اكس پي بعد اوبونتو و بعد هم ويستا ،حالا بوت لودر ويستا اول مياد بالا و گراب نمياد ، اگر هم Earlier version of windows بزنيم كه ميره روي اكس پي.

چطوري بايد برگردونمش ؟‌؟‌

اوبونتو و کلا هر توزیع لینوکس رو باید بعد از ویندوز نصب کنید. چون بوت لودر ویندوز دیگر سیستم عامل ها از جمله لینوکس رو به رسمیت نمیشناسه و این مشکل ربطی به اوبونتو نداره. بنابراین باید به ترتیب vista , xp و بعد اوبونتو رو نصب کنید.

saegheh67
20-07-2009, 21:21
پس چرا برای من با اینکه ویندوز نصب است و لینوکس بعد از انها نصب میشود منوی بوت لینوکس بالا نمیاید

sudotux
20-07-2009, 21:31
پس چرا برای من با اینکه ویندوز نصب است و لینوکس بعد از انها نصب میشود منوی بوت لینوکس بالا نمیاید

مطمئنید در هنگام نصب mint , بوت لودر grub درست نصب شده ؟

از طریق live cd mint سیستم رو بوت کنید و مراحلی رو که در لینک زیر اومده انجام بدید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mr.K2
21-07-2009, 13:45
نه دوستان اگه ubuntu رو از اتورانش نصب كنيد ، يه برنامه زيرشاخه ي ويندوزي ميشه كه از طريق وان نصبيديد ، حتي به add remover اضافه ميشه و ميشه به راحتي حذف كرد . واسه عوض كردن زمان بوت يا ترتيب نوشتن بوت به آدرس زير مراجعه كنيد
بعد راست كليك روي my co و رفتن به پرو پرتيز : advanced/setting 3/edit

اين در حالتي هست كه اوبونتو رو تحت ويندوز نصب كنيم ، اينطوري خوشم نمياد ..

اما وقتي كه جدا و روي يك درايو مجزا براي خودش نصب بشه بهتره .. اما ديگه اونطوري نيست كه بشه توي Add/remove هم پاكش كرد ..

اوبونتو و کلا هر توزیع لینوکس رو باید بعد از ویندوز نصب کنید. چون بوت لودر ویندوز دیگر سیستم عامل ها از جمله لینوکس رو به رسمیت نمیشناسه و این مشکل ربطی به اوبونتو نداره. بنابراین باید به ترتیب vista , xp و بعد اوبونتو رو نصب کنید.

ممنون ف حالا كه اين كار انجام شده ف ديگه راهي نيست كه اضافش كنيم يا بتونيم بياريمش كه نخوايم دوباره نصب كنيم ؟

sudotux
21-07-2009, 15:18
ممنون ف حالا كه اين كار انجام شده ف ديگه راهي نيست كه اضافش كنيم يا بتونيم بياريمش كه نخوايم دوباره نصب كنيم ؟

همونطور که بارها مطرح شده شما باید بوت لودر لینوکس ( گراب ) رو از طریق سی دی زنده اوبونتو مجددا نصب کنید:

ardalan_zapata
21-07-2009, 16:28
همونطور که بارها مطرح شده شما باید بوت لودر لینوکس ( گراب ) رو از طریق سی دی زنده اوبونتو مجددا نصب کنید:

البته باید اینم در نظر گرفت که اگر بخوای گراب رو روی بودلودر ویستا یا 7 نصب کنیم باید یه مرحله اضافه تر علاوه بر اون روش بالا انجام بدیم
یعنی با استفاده از EasyBSD از داخل ویندوز. گراب رو به لیست بوت لودر ویستا اضاف کنیم

Mr.K2
21-07-2009, 22:16
قبلا ويندوز سون داشتم ، به همراه لينوكس مينت ..

اما مشكل داشت ، يعني هر بار كه ميرفتم توي مينت و برميگشتم توي سون ، ارور صفحه ابيه ميومد و خيلي سريع ميرفت و سيستم ريبوت ميشد ، و توي لود ويندوز ، ميومد روي System Restore‌كه بعدش درست ميشد ، هربار همين مشكل رو داشتيم ..
اما با XP اين مشكل وجود نداره ..

اگر با ويستا اين مشكل نداشته باشه ، همون مينت رو مينصبم ...

Mr.Lover
22-07-2009, 15:09
سلام
من با اوبونتو 8.10 وارد دنیای لینوکس شدم. ولی حالا می خواهم خیلی جدی تر دنبال قضیه باشم و می خواهم با نصب اوبونتو 9.04 (البته به صورت کامل و با در اختیار داشتن اکثر مخازن مربوطه) روی سیستم از ویندوز دل بکنم اما قبلش به راهنمایی شما احتیاج دارم. به نظر شما من کدامیک از گزینه های زیر رو تهیه کنم:

Ubuntu 9.04 Desktop i386 Live CD
Ubuntu 9.04 i386 DVD
Super OS 9.04 (Super Ubuntu)
Ubuntu 9.04 Desktop i386 Live CD + Homa 9.04.1
Ubuntu 9.04 Desktop i386 Live CD + مخازن کامل اوبونتو ۹.۰۴ ۳۲ بیتی - Ubuntu 9.04 i386 Repositories 6*DVD

ممنون

shahrzad2006
22-07-2009, 16:17
سلام
لطفا بگید چطور می تونم اوبونتوم رو برگردونم ؟؟!!! کارت گرافیک و دی وی دی رایتر رو عوض کردم حالا اوبونتو بالا نمیاد .تو رو خدا کمک کنید دارم دیوونه می شم.البته اوبونتوم قدیمی بود خودم می خواستم جدیدشو نصب کنم اما هنوز از اطلاعاتم بک آپ نگرفته بودم .من واقعا به همشون نیاز دارم .سعی کردم با سی دی لایو برش گردونم من این کارو کردم:
sudo grub
find /boot/grub/stage1
بعد اینو بهم داد :hd1,0
وقتی می نویسم setup (hd0) این ارور رو میده :error:invalid device requested
خواهش می کنم کمک کنید (من بدون اوبونتو می میرم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
ممنون :(

sudotux
22-07-2009, 16:25
سلام
من با اوبونتو 8.10 وارد دنیای لینوکس شدم. ولی حالا می خواهم خیلی جدی تر دنبال قضیه باشم و می خواهم با نصب اوبونتو 9.04 (البته به صورت کامل و با در اختیار داشتن اکثر مخازن مربوطه) روی سیستم از ویندوز دل بکنم اما قبلش به راهنمایی شما احتیاج دارم. به نظر شما من کدامیک از گزینه های زیر رو تهیه کنم:

Ubuntu 9.04 i386 DVD
Super OS 9.04 (Super Ubuntu)
Ubuntu 9.04 Desktop i386 Live CD + Homa 9.04.1
Ubuntu 9.04 Desktop i386 Live CD + مخازن کامل اوبونتو ۹.۰۴ ۳۲ بیتی - Ubuntu 9.04 i386 Repositories 6*DVD

ممنون

به نظر من اگر گزینه ی آخر + دیسک هما ۹.۰۴ رو تهیه کنی از همه نظر کافیه و مشکلی نخواهی داشت ...

Mr.Lover
22-07-2009, 16:44
به نظر من اگر گزینه ی آخر + دیسک هما ۹.۰۴ رو تهیه کنی از همه نظر کافیه و مشکلی نخواهی داشت ...

سلام
ممنون بابت نظرتون.
منظور شما اینکه هم
مخازن کامل اوبونتو ۹.۰۴ ۳۲ بیتی - Ubuntu 9.04 i386 Repositories 6*DVD
دیسک هما ۹.۰۴

با هم؟!

jims band
22-07-2009, 17:05
سلام
لطفا بگید چطور می تونم اوبونتوم رو برگردونم ؟؟!!! کارت گرافیک و دی وی دی رایتر رو عوض کردم حالا اوبونتو بالا نمیاد .تو رو خدا کمک کنید دارم دیوونه می شم.البته اوبونتوم قدیمی بود خودم می خواستم جدیدشو نصب کنم اما هنوز از اطلاعاتم بک آپ نگرفته بودم .من واقعا به همشون نیاز دارم .سعی کردم با سی دی لایو برش گردونم من این کارو کردم:
sudo grub
find /boot/grub/stage1
بعد اینو بهم داد :hd1,0
وقتی می نویسم setup (hd0) این ارور رو میده :error:invalid device requested
خواهش می کنم کمک کنید (من بدون اوبونتو می میرم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
ممنون :(

میشه بگید چه اروری میده واینکه شما ابونتو رو روی ویندوز نصب کردید یا جدا ؟

shahrzad2006
22-07-2009, 17:27
میشه بگید چه اروری میده واینکه شما ابونتو رو روی ویندوز نصب کردید یا جدا ؟

ارور 12
invalid device requested وقتی که کی نویسم setup (hd0)

اول xp نصب کردم بعد لینوکس رو.اما یه هارد 160 برای ایکس پی دارم یک هارد 40 برای اوبونتو.
کارت گرافیک جدیدم هم nvidia است که xp راحت شناختش اما الان وقتی اوبونتو بالا میاد میگه
x server failed to start
البته اینا هم هستن:
no device detected
fatal server error:no screen found
xserver is now disabled ,restart GDM when it is configured correctly
البته lspci رو که می زنم اسم کارت گرافیک جدید رو نوشته ولی چرا اوبونتو بالا نمی آد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
این دستور رو هم که می زنم sudo dpkg-reconfigure -phiph xserver-xorg هیچ فایده ای نداره .

ممنون از توجهتون

sudotux
22-07-2009, 19:54
سلام
ممنون بابت نظرتون.
منظور شما اینکه هم
مخازن کامل اوبونتو ۹.۰۴ ۳۲ بیتی - Ubuntu 9.04 i386 Repositories 6*DVD
دیسک هما ۹.۰۴

با هم؟!

بله منظورم همینه ...
در ضمن جهت یاد آوری بگم که برای استفاده از دی وی دی های مخازن اوبونتو و دیسک هما باید تمام مخازن اینترنتی رو غیر فعال کنید.

shahrzad2006
23-07-2009, 16:16
مشکلم رو حل کردم . به هر حال ممنون

sudotux
24-07-2009, 16:02
سومین نسخه ی آزمایشی خانواده ی اوبونتو ۹.۱۰ ( Ubuntu 9.10 Alpha 3 ) منتشر شد.

مشخصات کلی این نسخه:

Linux Kernel 2.6.31-3.19 based on 2.6.31-rc3
GNOME 2.27.4
KDE 4.3 RC3
GCC-4.4
GRUB 2
New Intel video driver
ext4 by default

برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

صفحه نکات انتشار Ubuntu 9.10 Alpha 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

صفحه نکات انتشار Kubuntu 9.10 Alpha 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تصاویر و اطلاعات بیشتر در Softpedia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

------------

نصب این نسخه برای استفاده روزمره توصیه نمیشه جز برای تست و یا گزارش باگ و کمک در روند توسعه

moslem.b
24-07-2009, 17:15
این Grub 1 خیلی مشکلات داشت ارورهای پی در پی و گیرای الکی و . . . امیدوارم Grub 2 این مشکلات رو نداشته باشه

H051n
26-07-2009, 14:09
من اوبونتو 9.04 رو دانلود کردم یه فایل با پسوند iso حالا همینو رو cd رایت کنم یا محتویاتشو یا اصلن نمیخواد رایتش کنم همینتوری میشه استفاده کرد؟

H051n
26-07-2009, 14:17
جوابشو فهمیدم قبل از پست دادن گوگل رو سرچ کن بچه !!

H051n
26-07-2009, 19:17
من اوبونتو 9.04 رو دانلود کردم و محتویات فایل ایزو رو روی یه سی دی رایت کردم وقتی در ویندوز سی دی رو داخل سی دی روم می گذارم این پیغامو میده : no cd detected,can not run cd menu اما روش که کلیک راست می کنم وارد سی دی میشه و همه چی مرتبه ، مشکل اینجاست که سی دی bootable نیست و من نمی دونم چجوری نصبش کنم چون از داخل ویندوز هم که میرم فقط اجازه میده روی یکی از پارتیشن های ویندوز نصبش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

sudotux
26-07-2009, 19:28
من اوبونتو 9.04 رو دانلود کردم و محتویات فایل ایزو رو روی یه سی دی رایت کردم وقتی در ویندوز سی دی رو داخل سی دی روم می گذارم این پیغامو میده : no cd detected,can not run cd menu اما روش که کلیک راست می کنم وارد سی دی میشه و همه چی مرتبه ، مشکل اینجاست که سی دی bootable نیست و من نمی دونم چجوری نصبش کنم چون از داخل ویندوز هم که میرم فقط اجازه میده روی یکی از پارتیشن های ویندوز نصبش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

شما احتمالا فایل ایزو رو اشتباه رایت کردید ! ببینید تمام برنامه های رایت سی دی قابلیت یا ابزاری دارن به اسم Image Burner یا چیزی شبیه این که از طریق اون میتونید فایل های iso رو رایت کنید. هر راه دیگه ای برید اشتباهه !

Arashdn
27-07-2009, 07:26
سلام
لطفا تو جواب این سوالا منو به فهرست و جاهای دیگه ارجاع ندید
1- من با alt+shift سمت راست میتونم زبانم رو فارسی کنم ولی موقعی که زبانم فارسیه با آلت و شیف سمت راست انگلیسی نمیشه و مجبورم شیف + آلت سمت چپ رو بزنم راهی هست که با دکمه های سمت راست هم زبان رو انگلیسی بکنم؟

2- برنامه هایی که تو دسکتاپ گنوم اجرا میشن تو دسکتا\ کی دی ای هم اجرا میشه؟
میشه فایل کی دی ای رو جدا دانلود کرد و تو اوبونتو نصب کرد؟(مثلا من اینجا دانلودش کنم رو کامپیوتر دوستم نصب کنم

rootnt
27-07-2009, 08:38
۱- نه همینطوریه
۲- بله مشکلی نداره
منظورتونو از فایلهای kde متوجه نمی شم

jims band
27-07-2009, 12:51

شما با چه نرم افزار رایت کردید ؟
میتونید سفارش هم بدید تا به صورت مجانی براتون بفرستن .

IP007
27-07-2009, 13:00
شما با چه نرم افزار رایت کردید ؟
میتونید سفارش هم بدید تا به صورت مجانی براتون بفرستن .
سلام چطوری؟

IP007
27-07-2009, 14:58
سلام من یه پست دادم که این بود : "سلام چطوری؟" که پست JIMS BAND رو نقل قول کرده بودم و بعد پستم به خاطر اسپم بودن پاک شد در حالی که منظور من از "چطوری؟" این بود که چگونه میتوان سفارش داد؟

Arashdn
27-07-2009, 22:16
سلام
من کوبونتو نصب کردم
حالا مشکل من اینه که نمیتونم کانشکشن دی اس ال بسازم
یعنی تو صفحه نت ورک قسمت دی اس ال دیزیبله

IP007
27-07-2009, 22:45
سلام
من کوبونتو نصب کردم
pppoeconf زدی تو ترمینال؟

sudotux
27-07-2009, 23:16
سلام
من کوبونتو نصب کردم

شما به اون صفحه نیازی ندارید. ip مودمتون رو در مرورگرتون وارد کنید و یوزر و پسورد کانکشن رو در تنظیمات مودم یکبار برای همیشه تعریف کنید. بعد در network و در صفحه ی wired یه گزینه ی جدید بسازید و تنظیمات لازم رو ( dhcp یا ip ثابت ) انجام بدید تا از این به بعد به طور خودکار به اینترنت وصل بشید.

Arashdn
28-07-2009, 07:03
شما به اون صفحه نیازی ندارید. ip مودمتون رو در مرورگرتون وارد کنید و یوزر و پسورد کانکشن رو در تنظیمات مودم یکبار برای همیشه تعریف کنید. بعد در network و در صفحه ی wired یه گزینه ی جدید بسازید و تنظیمات لازم رو ( dhcp یا ip ثابت ) انجام بدید تا از این به بعد به طور خودکار به اینترنت وصل بشید.
من دوست ندارم مودم رو اتو باشه من میخوام رو بریج مود باشه
راهی هست که مودم رو بریج مود باشه

rootnt
28-07-2009, 08:52
باید مودمت رو با پورت لن به کارت شبکه کامپیوترت ارتباط بدی
بعد از همون قسمت نت ورک به کارت شبکت آدرس ip‌ تو رنج مودمت بدی بهش (فقط ip و network mask کافیه)
بعد با pppoeconf کانکشن pppoe رو بساز

Creeping Death
28-07-2009, 14:23
سلام

من کاربر تازه کار اوبونتو هستم . با اتصال دیال آپ مشکلی ندارم . ولی بلد نیستم برای adsl اکانت بسازم . اصلا مودم و چطوری باید تعریف کنم؟ اکانت رو چطوری بسازم؟

با تشکر...

Ahmad-Ra
28-07-2009, 18:14
مودم adsl ات باید پورت lan داشته باشه..

moslem.b
28-07-2009, 21:47
من با alt+shift سمت راست میتونم زبانم رو فارسی کنم ولی موقعی که زبانم فارسیه با آلت و شیف سمت راست انگلیسی نمیشه و مجبورم شیف + آلت سمت چپ رو بزنم راهی هست که با دکمه های سمت راست هم زبان رو انگلیسی بکنم؟

system>preference>keyboard>layouts>other options>layout switching

تیک Alt+Shift change layout رو بزن بعد توی قسمت third level choosers گزینه ی right alt key never choose 3rd level رو هم تیک بزن

h_starboy
30-07-2009, 10:02
سلام من میخوام از سری fw سونی یکی بگیرم . همه چیو بررسی کردم فقط مونده این موضوع .
میخواستم ببینم کسی میدونه از لحاظ سازگاری با لینوکس مخصوصا اوبونتو چطوره ؟
چون من پشت سر لپتاپ های سونی در مورد سازگاری با لینوکس حرفهای ضد و نقیضی شنیدم .
اینم بگم که گرافیکش ati 4650 و بلوری کومبو هم داره . cpu هم intel core 2 duo .
دکمه های مخصوص مولتی مدیا هم داره . اینا کار میکنه ؟
ممنون از کمکتون .

mostafakvd
30-07-2009, 10:29
سلام من میخوام از سری fw سونی یکی بگیرم . همه چیو بررسی کردم فقط مونده این موضوع .
میخواستم ببینم کسی میدونه از لحاظ سازگاری با لینوکس مخصوصا اوبونتو چطوره ؟
چون من پشت سر لپتاپ های سونی در مورد سازگاری با لینوکس حرفهای ضد و نقیضی شنیدم .
اینم بگم که گرافیکش ati 4650 و بلوری کومبو هم داره . cpu هم intel core 2 duo .
دکمه های مخصوص مولتی مدیا هم داره . اینا کار میکنه ؟
ممنون از کمکتون .
ازدکمه های Multimedia که خود به خود کار نمیکنند ولی میتونی خودت به عنوان Keyboard Shortcut معرفیشون کنی و مشکلی نداری تو Touch padهم با اضافه کردن یه قطعه کد درست میشه البته اگه از اول خودش فعال نباشه که معمولا هستش. واسه کارت گرافیکیش خودش میشناسش فقط باید بری از تو Hardware Drivers فعال یا Activate کنیش. و اما دی وی دی یا بلوری اونا معمولا این طوری هستند که موقعی که هیچ دیسکی درون درایو نیست اصلا درایو رو نمی شناسش تنها راهی که میشه اون یعنی درایو رو شنا سوند اینه که موقعی که میخواد Ubuntu لود بشه قبل از اینکه لود بشه یعنی مثلا تا جایی که محیط Grub هستش باید دی وی دی یا بلوری رو در بیاری همین طور الکی و هیچ دلیل خاصی نداره و تا قبل از اینکه یه کلمه میاد به این اسم Startin up ....باید این کار رو انجام بدی وقتی اون کلمه که گفتم یعنی Starting up اومد باید دی وی دی یا بلوری رو بدیش تو و به احتمال ۹۹.۹۹٪ درست میشه و میشناسدش.
امیدوارم مفید واقع بشه.
:11::40::11:

farhad_realmadrid
30-07-2009, 11:24
سلام،
بهترین ورژن ابونتو کدام هست برای مبتدی؟

Hamid1000
30-07-2009, 11:29
شکر میون کلامتون!
کسی تا حالا همچین مشکلی نداشته:
این اواخر هیچ کدوم از ورژنا رو پی سی من نمیاد بالا! یعنی تا صفحه لوگو میاد و گیر می کنه (همون صفحه ای که یه لودبار داره، تا یه قسمت کامل می شه و بعد گیر می کنه)
سی دی هم سالمه...

h_starboy
30-07-2009, 13:32
سلام،

همین 9.04 که آخرین ورژن هست خیلی خوبه .

sudotux
30-07-2009, 13:44
سلام،

به همراه دیسک هما ۹.۰۴.۱ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ...

farhad_realmadrid
01-08-2009, 19:58
سلام،
من الان در کانکشن دایال آپ مشکل دارم،
برنامه scanmodem را دانلود کردم وریختم تو دسکتاپ،و در ترمینال این کد رو وارد کردم
$ cd ~/Desktop
$ gunzip scanModem.gz
$ chmod +x scanModem
$ ./scanModem

نمیدونم چرا اجرا نمیکنه!

!...M.J...!
01-08-2009, 21:00
احتمال داره دسترسي با كاربر مدير رو بخواد به جاي scanModem/. بزن sudo ./scanModem

farhad_realmadrid
01-08-2009, 21:37
همین کارو کردم بازم جواب نداد!!

ضمنا دستور gunzip scanModem.gz وارد میکنم میگه همچین چیزی نیست!! برنامه اسکن مودم در دسکتاپ دوباره کپی کردم بازم اررور میده!!

sltavakoli
01-08-2009, 22:24

فکر کنم منظورشون توزیع ها ی مختلف بود.وگرنه معلومه که همیشه اخرین ورژن بهتره.

همون اوبونتو دیفالت ( نه توزیع های مسلمان یا سوپر یا ....) از همش بهتر هست.فقط ADSL یا دیسک هما رو باید

داشته باشی.

Mr.Lover
02-08-2009, 19:01
سلام
راهی هست که در اوبونتو کانکشن های اتصال به اینترنت (دیال آپ) رو با رابط گرافیکی ایجاد کرد؟
البته از ppp استفاده می کنم اما دنبال را گرافیکی هستم.

ممنون

danial_848
02-08-2009, 20:26
سلام
راهی هست که در اوبونتو کانکشن های اتصال به اینترنت (دیال آپ) رو با رابط گرافیکی ایجاد کرد؟
البته از ppp استفاده می کنم اما دنبال را گرافیکی هستم.

ممنون
Gnome-PPP
.....................

!...M.J...!
02-08-2009, 23:02
همین کارو کردم بازم جواب نداد!!

ضمنا دستور gunzip scanModem.gz وارد میکنم میگه همچین چیزی نیست!! برنامه اسکن مودم در دسکتاپ دوباره کپی کردم بازم اررور میده!!

scanModem رو همينجوري extract كن از دستور gunzip نرو از محيط گرافيكي extract كن

بعد ببين بازم خطا ميگيره

Mr.Lover
03-08-2009, 20:31
Gnome-PPP
.....................

سلام
من برای نصب این برنامه باید قبلش WvDial رو داشته باشم که متاسفانه فعلا روی سیستم نصب نیست!
چطور می تونم نصبش کنم؟ (تو این کار خیلی تازه کارم)

ممنون

danial_848
04-08-2009, 06:26
سلام
من برای نصب این برنامه باید قبلش WvDial رو داشته باشم که متاسفانه فعلا روی سیستم نصب نیست!
چطور می تونم نصبش کنم؟ (تو این کار خیلی تازه کارم)

ممنون

:46:

farhad_realmadrid
04-08-2009, 16:53
امروز ابونتو 9.4 همراه با هما به دستم رسید.

ولی هنوز نفهمیدم چطوری با دیسک هما کوبنتو رو نصب کنم؟از طریق گرافیک هما میرم آخر نصب چند بار ارور داد،ولی kde نصب شده فکر کنم ناقصه چون وقتی میخوام وارد kde شم یه صفحه آبی دسکتاپ میاد و گیر میکنه! چند بار ابونتو رو عوض کردم جواب نگرفتم.

ضمنا تمام برنامهای هما رو نصب کردم درست بود.

Creeping Death
04-08-2009, 18:09
سلام

من گرافيك nVidia Geforce 9500 دارم . درايورشو براي لينوكس دانلود كردم . ولي بلد نيستم نصب كنم . لطفا يه توضيح كامل در مورد نصب گرافيك در اوبونتو به من بدهيد. مي خوام محيط 3 بعديش رو فعال كنم البته Compiz نصب هست ولي گرافيكم رو نمي دونم چيكار كنم . ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد.

با تشكر...

Mr.Lover
04-08-2009, 18:54
:46:

سلام
دوست عزیز امتحان کردم اما نشد!
بعد از اجرای ذستور بالا نتیجه به این صورت بود:

لطفا راهنمایی کنیپ.
ممنون

sudotux
04-08-2009, 21:17
سلام

من گرافيك nVidia Geforce 9500 دارم . درايورشو براي لينوكس دانلود كردم . ولي بلد نيستم نصب كنم . لطفا يه توضيح كامل در مورد نصب گرافيك در اوبونتو به من بدهيد. مي خوام محيط 3 بعديش رو فعال كنم البته Compiz نصب هست ولي گرافيكم رو نمي دونم چيكار كنم . ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد.

با تشكر...

دوست عزیز خواهشا قبل از مطرح کردن سوالتون جستجو کنید !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

romantic
04-08-2009, 22:04
من اهل کار کردن با Linux نیستم اما فکر کردم بهتره سوالم رو از شما که اینکاره اید بپرسم.
من رو سیستمم هم XP دارم هم Ubuntu که خودم باهاش کار نمیکنم. من فایلهایی روی یوزر خودم تو XP دارم که خصوصیه واسه همین روی یوزرم پسورد گذاشتم اما همون طور که میدونید Ubuntu این چیزا حالیش نیست. میخوام بدونم آیا راهی هست که بشه جلوی دسترسی به این فایلها رو از تو Ubuntu گرفت یا نه؟
تنها راهی که خودم بهش رسیدم اینه که از فایلهام یک فایل RAR با پسورد بسازم که بعید میدونم جلوی این Linux لامصب رو بگیره.
لطفا راهنمایی کنین

rootnt
04-08-2009, 23:04
اگر روی فایل rar پسورد بزارید از توی لینوکس هم حتما باید پسورد داده بشه
در ضمن شما می تونید کاری کنید که پارتیشن مربوط به ویندوز به طور اتوماتیک mount نشه

romantic
04-08-2009, 23:45
اگر روی فایل rar پسورد بزارید از توی لینوکس هم حتما باید پسورد داده بشه
در ضمن شما می تونید کاری کنید که پارتیشن مربوط به ویندوز به طور اتوماتیک mount نشه

این mount نشدن چیه و تا چه حد موثره؟ میبخشید اینجا سوال میکنم اما چون مشکلم با Linux هست اومدم اینجا اگر بخوام برم تو تاپیکهای مربوط به Windows باید کلی دوباره توضیح بدم.

ممنونم

penguinsjr
05-08-2009, 00:28
السلام علیکم...
می خوام لینوکس رو از صف شروع کنم...
اوبونتو رو تو vmware نصب کردم حالا چکار کنم...؟؟؟
اون قسمتی که دستورا رو توش واری می کنیم کجاست؟؟؟
لطفا به هر دو سوالم جواب بدید.... متشکر

c30tehran
05-08-2009, 09:10
اين فايل xorg config من هست

Section "Module"
Load "dbe"
Load "extmod"
Load "type1"
Load "freetype"
Load "glx"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Monitor0"
VendorName "Unknown"
ModelName "Unknown"
HorizSync 28.0 - 33.0
VertRefresh 43.0 - 72.0
Option "DPMS"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Monitor "Monitor0"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
EndSubSection
EndSection

ظاهرا همچي خوبه ولي مشكل من رزولوشن پايين هست. بايد چي كار كنم؟

farhad_realmadrid
05-08-2009, 09:28
امروز ابونتو 9.4 همراه با هما به دستم رسید.

ولی هنوز نفهمیدم چطوری با دیسک هما کوبنتو رو نصب کنم؟از طریق گرافیک هما میرم آخر نصب چند بار ارور داد،ولی kde نصب شده فکر کنم ناقصه چون وقتی میخوام وارد kde شم یه صفحه آبی دسکتاپ میاد و گیر میکنه! چند بار ابونتو رو عوض کردم جواب نگرفتم.

ضمنا تمام برنامهای هما رو نصب کردم درست بود.

کسی نیست جواب بده؟

من ابونتو رو دوباره نصب کردم،و دیسک هما رو دوباره گذاشتم و kde رو نصب کردم ،آخر نصب ارور داد و ازش عکس گرفتم"

و اون پکیج ارور داده رو دانلود کردم.

ولی نمیدونم چجوری نصبش کنم،و چجوری به دیسک هما ربط بدم که از شر این دردسر خلاص شم.

penguinsjr
05-08-2009, 16:31
السلام علیکم...

کسی نمی خواد جواب منو بده؟؟؟؟

farhad_realmadrid
05-08-2009, 16:41
کسی نیست جواب منو بده؟

دوست من منظورت دستورات ترمیناله؟
اگر آره، برو تو این لینک

یا :
Applications > Accessories > Termina

برای کوبنتو:
KMenu > System > Konsole

rootnt
05-08-2009, 19:34
این mount نشدن چیه و تا چه حد موثره؟ میبخشید اینجا سوال میکنم اما چون مشکلم با Linux هست اومدم اینجا اگر بخوام برم تو تاپیکهای مربوط به Windows باید کلی دوباره توضیح بدم.

ممنونم

پارتیشنها تون به صورت عادی دیده نمی شن
بعد از مونت شدن شما محتویاتشو می بینید
که معمولا کاری می کنن که بصورت اتوماتیک هنگام بوت شدن مونت بشه
تنظیماتش در فایل etc/fstab/ هستش

السلام علیکم...
عجب سوالی!؟؟!؟! ازش استفاده کن
اون دوستمون جواب دادن ترمینال یا کنسول

اين فايل xorg config من هست

Section "Module"
Load "dbe"
Load "extmod"
Load "type1"
Load "freetype"
Load "glx"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Monitor0"
VendorName "Unknown"
ModelName "Unknown"
HorizSync 28.0 - 33.0
VertRefresh 43.0 - 72.0
Option "DPMS"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Monitor "Monitor0"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
EndSubSection
EndSection

ظاهرا همچي خوبه ولي مشكل من رزولوشن پايين هست. بايد چي كار كنم؟

به قسمت screen این خط رو اضافه کن:

rootnt
05-08-2009, 19:41
کسی نیست جواب بده؟

من ابونتو رو دوباره نصب کردم،و دیسک هما رو دوباره گذاشتم و kde رو نصب کردم ،آخر نصب ارور داد و ازش عکس گرفتم"

ولی نمیدونم چجوری نصبش کنم،و چجوری به دیسک هما ربط بدم که از شر این دردسر خلاص شم.
نباید همچین مشکلی داشته باشه اگر ورژنهاشون به هم می خوره
چون صد در صد خودشون امتحان کردن
بهتره به خود تهیه کنندگان این دیسک هما گزارش بدید

sudotux
05-08-2009, 19:43
کسی نیست جواب بده؟

من تا حالا با دیسک هما کار نکردم ولی امیدوارم روش زیر جواب بده:

تمام مخازن اینترنتی رو غیر فعال کنید و دیسک هما رو به مخازن اضافه کنید. برای این کار به مسیر System > Administration > Software Sources برید. در صفحات اول دوم و سوم تیک کنار تمام گزینه ها رو بردارید. در صفحه ی دوم بروی Add CD-ROM کلیک کنید. قبلش دیسک هما رو در سی دی رام بذارید !

بعد از انجام این کار ها دستورات زیر رو اجرا کنید:

بعد از طریق رابط گرافیکی دیسک هما دسکتاپ kde رو نصب کنید. و نهایتا سیستم رو ریست کنید و در صفحه ی لوگین و از طریق منوی session گزینه ی kde رو انتخاب و لوگین کنید.

penguinsjr
06-08-2009, 00:02
ممنون از جواب ...
یه جایی بگید بتونم چند تا برنامه واسش دان کنم...
برا نصب برنامه باید کار خاصی کرد یا مثل ویندوز؟؟؟

taia
06-08-2009, 12:35
ممنون از جواب ...
یه جایی بگید بتونم چند تا برنامه واسش دان کنم...
برا نصب برنامه باید کار خاصی کرد یا مثل ویندوز؟؟؟

نصب برنامه اصولا متفاوت است، برای نصب اگر برنامه در لیست مخازن شما هست با دستور مربوطه و یا مراجعه به برنامه ی synaptic می تونید با علامت زدن تیک روبروی برنامه اون را نصب کنید.
با این حال یکی از سایت های مناسب برای دانلود برنامه :

هست که می تونید فایل deb را دانلود و با دابل کلیک بر روی اون برنامه را نصب کنید.

romantic
06-08-2009, 23:09
من نسخه 9.04 اوبونتو را دقیقا طبق راهنمایی انجمن اوبونتو نصب کردم. بدون هیچ مشکلی نصب شد و در پایان هم نوشت که نصب تکمیل شده و باید رستارت کنید ولی متاسفانه وقتی کامپیوتر را روشن میکنم بلافاصله ویندوز اجرا می شود و خبری از لینوکس نیست. البته پارتیشن اختصاص داده به لینوکس هم دیگر در ویندوز قابل مشاهده نیست. لطفا کمکم کنید . متشکرم.

sudotux
07-08-2009, 11:25
من نسخه 9.04 اوبونتو را دقیقا طبق راهنمایی انجمن اوبونتو نصب کردم. بدون هیچ مشکلی نصب شد و در پایان هم نوشت که نصب تکمیل شده و باید رستارت کنید ولی متاسفانه وقتی کامپیوتر را روشن میکنم بلافاصله ویندوز اجرا می شود و خبری از لینوکس نیست. البته پارتیشن اختصاص داده به لینوکس هم دیگر در ویندوز قابل مشاهده نیست. لطفا کمکم کنید . متشکرم.

طبق این راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-4c7773949c6bc9d71484e211fa49429b9cb9acc2) بوت لودر گراب رو تعمیر کنید.

اینکه پارتیشن لینوکس در ویندوز قابل مشاهده نیست کاملا طبیعیه ! چون ویندوز سیستم فایل لینوکس ( ext3 , ext4 , ... ) رو شناسایی و پشتیبانی نمی کنه و این مشکل ربطی به لینوکس نداره. ولی اگه در هنگام نصب اوبونتو برای پارتیشن های ویندوزیتون mount point تعیین کرده باشید میتونید اونا رو در لینوکس ببینید.

ali zi zeperto
08-08-2009, 16:54
سلام
می خوام کرنل رو آپگرید کنم.این دستور sudo apt-get install linux-686 رو زدم و نتیجه شد این 2.6.24-24-generic
در حالیکه الان اگه اشتباه نکنم 2.6.30.4 آخریشه.برای این کار چه کم و کسری بوده یا اینکه من چه اشتباهی کردم.ممنون می شم کمک کنید.
یکی هم برای آپگرید کردن office راهنمایی کنید.
من با update manager همیشه سیستمم رو بروز می کنم اما تغییرات خیلی یا اصلا دیده نمی شن.البته نمی گم بی تاثیره ولی آیا ۸.۴ من الان هم تراز ۹.۴ هست با همه ویژگیهای جدیدش؟

Mr.Lover
09-08-2009, 17:03
سلام
با چه نرم افزاری می تونم در طرح کلیدهای کیبورد تغییر ایجاد کنم؟ (جابجایی حروف پ - ژ).
در ضمن این کار که مشکلی پیش نمیاره؟!!

ممنون

ilius
09-08-2009, 18:14
سلام
با چه نرم افزاری می تونم در طرح کلیدهای کیبورد تغییر ایجاد کنم؟ (جابجایی حروف پ - ژ).
در ضمن این کار که مشکلی پیش نمیاره؟!!

ممنون
نیاز به نرم‌افزار خاصی نیست. با ویرایش یه فایل متنی میشه این کارو کرد. اینجا رو ببنید:

البته شاید پیدا کردن کلید مورد نظر توی اون فایل سخت باشه. نمی‌دونم یه رابط گرافیکی که کار باهاش راحت باشه هست یا نه!

مشکل که پیش نمیاد. ولی در کل بهتره به همون حالت پیش‌فرض عادت کنید چون کیبورد استاندارد فارسی همون هست.

bersam
09-08-2009, 18:23

خسته نباشيد !!! من الان كوبنتو رو دارم !!! طبق بست بالايي مثلا براي من كه 1 gig رم دارم swap 512 كافيه ... ولي من طبق كفته ي يه جاي ديكه كه خوندم 2gig زدم ... حالا مي خوام بدونم اين Swap رو كم كنم ؟؟؟ اكه اره جه طوري كمش كنم ؟؟؟

bersam
11-08-2009, 09:52
$@$:~$ sudo synaptic
sudo: synaptic: command not found
$@$:~$ sudo apt-get install -f
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Correcting dependencies... failed.
The following packages have unmet dependencies:
libxine1-console: Depends: libxine1-bin (= 1.1.15-0ubuntu3) but 1.1.15-0ubuntu3.3 is installed
libxine1-misc-plugins: Depends: libxine1-bin (= 1.1.15-0ubuntu3) but 1.1.15-0ubuntu3.3 is installed
libxine1-x: Depends: libxine1-bin (= 1.1.15-0ubuntu3) but 1.1.15-0ubuntu3.3 is installed
E: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
E: Unable to correct dependencies

يه مشكل جديد !!!! حالا وقتي مي خوام بسته ها رو نصب كنم كه اين مودم هم درست بشه يه ارور جديد مي اد سراغم Unable to correct dependencies بعد هم مي كه دو تا كد sudo synaptic و sudo apt-get install -f رو بزن ... اين هم خروجي هاش ...

ilius
13-08-2009, 04:22
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخسته نباشيد !!! من الان كوبنتو رو دارم !!! طبق بست بالايي مثلا براي من كه 1 gig رم دارم swap 512 كافيه ... ولي من طبق كفته ي يه جاي ديكه كه خوندم 2gig زدم ... حالا مي خوام بدونم اين Swap رو كم كنم ؟؟؟ اكه اره جه طوري كمش كنم ؟؟؟
اگه احساس می‌کنید به فضاش نیاز دارید(یعنی اینطوری فضای هاردتون هدر میشه) می‌تونید کمش کنید. کافیه gparted رو باز کنید(اگه نصب نیست نصب کنید)
System -> Administartion -> Partition Editor
بعد اون پارتیشن Swap رو اول swap off کنید بعدش resize ش کنید. بعد توی فضای باقی‌مانده می‌تونید یه پارتیشن دیگه بوجود بیارید که از فضای هارتون استفاده کرده باشید.

ilius
13-08-2009, 04:24
$@$:~$ sudo synaptic
sudo: synaptic: command not found
Building dependency tree
Reading state information... Done
Correcting dependencies... failed.
The following packages have unmet dependencies:
libxine1-console: Depends: libxine1-bin (= 1.1.15-0ubuntu3) but 1.1.15-0ubuntu3.3 is installed
libxine1-misc-plugins: Depends: libxine1-bin (= 1.1.15-0ubuntu3) but 1.1.15-0ubuntu3.3 is installed
libxine1-x: Depends: libxine1-bin (= 1.1.15-0ubuntu3) but 1.1.15-0ubuntu3.3 is installed
E: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.

يه مشكل جديد !!!! حالا وقتي مي خوام بسته ها رو نصب كنم كه اين مودم هم درست بشه يه ارور جديد مي اد سراغم Unable to correct dependencies بعد هم مي كه دو تا كد sudo synaptic و sudo apt-get install -f رو بزن ... اين هم خروجي هاش ...

خب همون کاری که گفته رو انجام بدید دیگه! البته باید اول اینو اجرا کنید:

بعدش اگه خواستید سیناپتیک رو باز کنید.

bersam
13-08-2009, 11:17
خب همون کاری که گفته رو انجام بدید دیگه! البته باید اول اینو اجرا کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعدش اگه خواستید سیناپتیک رو باز کنید.
اوه ... من كه كفتم اين ها رو امتحان كردم ... شما كد هاي من رو مي خوندي متوجه ميشدي كه اين كد رو زدم و اررور دريافت كردم !
.
.
.

symk
13-08-2009, 14:43
سلام
من نمیتونم این برنامه رو نصب کنم . برای نصب این برنامه چیکار باید بکنم ؟ ممنون میشم

bersam
13-08-2009, 16:09
كدوم برنامه رو ؟؟؟ همين synaptic ??? اين به صورت بيشفرض نصبه... فقط نمي دونم مشكلش جيه كه ارور مي ده ! :|

symk
13-08-2009, 20:05
معذرت میخوام لینکک یادم رفت . این رو میگم :

symk
14-08-2009, 11:35
دوستان سلام
من برنامه virtualbox 2.1.4 OSE رو تو اوبونتو نصب کردم . یه ویندوز اکس پی هم نصب کردم یه مشکلی برام پیش اومده اونم اینه که یو اس پی رو نمی شناسه . من هم برای وصل شدن به سانترال مجبور به نصب ویندوز شدم . الان باید چیکار کنم که پورت یو اس پی کار کنه . نه فلش مموری نه هارد اکسترنال و نه پرینتر و ... هیچی چیزی رو نمی شناسه . لطفا راهنمایی کنید .
ممنون

symk
14-08-2009, 14:14
دوستان سلام
من برنامه virtualbox 2.1.4 OSE رو تو اوبونتو نصب کردم . یه ویندوز اکس پی هم نصب کردم یه مشکلی برام پیش اومده اونم اینه که یو اس پی رو نمی شناسه . من هم برای وصل شدن به سانترال مجبور به نصب ویندوز شدم . الان باید چیکار کنم که پورت یو اس پی کار کنه . نه فلش مموری نه هارد اکسترنال و نه پرینتر و ... هیچی چیزی رو نمی شناسه . لطفا راهنمایی کنید .
ممنون

خوب دوستان مشکل حل شد . ورژن ۳ رو نصب کردم و مشکلم حل شد .

H051n
16-08-2009, 23:22
من از اوبونتو ۹.۴ استفاده می کنم و وقتی suspend می کنم و دوباره می خوام برگردم به دسکتاپ مونیتور از حالت standby خارج نمیشه و چراغ دکمه ی power به رنگ زرد که نشان دهنده ی standby هست میمونه. لطفن راهنماییم کنید. یه سوال دیگه ام دارم وقتی کامپیوتر رو suspend میکنم با موس یا کیبورد از suspend خارج نمیشه و باید دکمه یpower کیس رو فشار بدم. آیا این طبیعیه؟

Ebisoft=2
16-08-2009, 23:53
سلام دوستان.
من برای اولین بار میخوام به خانواده گرم لینوکس ملحق بشم(خدائی با مرام بچه های لینوکس خیلی حال کردم ، این یکی از دلایل مهم من برای ورود به دنیای پر رمز و راز لینوکس هست)
من kubuntu 9.04 را از سایت خودش دانلود کردم(نسخه desktop i386) و اونو رو سی دی ریختم و سی دی را در ویندوز اجرا کردم که به شکل زیر هست:
من هم گزینه وسطی رو انتخاب کردم وبه صفحه بعد رفتم (چون من بای اولین بار هست که میخوام از لینوکس استفاده کنم واسه همین فکر کردم که هنوز باید ویندوز رو داشته باشم در ضمن من از ویندوز 7 آخرین نسخه استفاده میکنم).
و در صفحه بعد تنظیمات را به صورت زیر ردنظر گرفت(ویندوز در درایو C نصب هست ولی من میخام که رو درایو اف kubuntu 9.04 رو نصب بکنم):
در ظاهر همه چیز خیلی خوب پیش میره:
ولی بعد از نصب ارور زیر رو میده:
برا اینکه بتونید بیشتر کمکم کنید فایل log رو هم براتون مذارم.
مشکل از کجاست و من چطوری میتونم این سیستم عامل زیبا رو همرا با ویندوز 7 تجربه کنم؟
نکته:
من در ابتدا سی دی رو به صورت live اجرا کردم ولی در هنگام نصب وقتی که به قسمت تعیین پارتیشن رسیدم خیلی ترسیدم که اطلاعاتم از بین بره واسه همین از این راه امتحان کردم که اینم اینجوری شد.

ممنون.(الآن مثله بچه ای شدم که باباش براش دوچرخه خریده ولی نمیذاره سوار شه)

bersam
17-08-2009, 01:02
خب جرا از طريق ويندوز نصب كردي ؟ برو از طريق boot بيارش بالا ... اخرش هم بايد درايو F رو كامل فرمت كني ... بس ترسي نداره كه ! تنظيمات بيشفرضش رو نذاري فقط ها !!! اكه تونستي با Gparted يا يه همجين جيزي اوكيش كن !

ArianHT
17-08-2009, 01:14
سلام دوستان.
من برای اولین بار میخوام به خانواده گرم لینوکس ملحق بشم(خدائی با مرام بچه های لینوکس خیلی حال کردم ، این یکی از دلایل مهم من برای ورود به دنیای پر رمز و راز لینوکس هست)
من kubuntu 9.04 را از سایت خودش دانلود کردم(نسخه desktop i386) و اونو رو سی دی ریختم و سی دی را در ویندوز اجرا کردم که به شکل زیر هست:
من هم گزینه وسطی رو انتخاب کردم وبه صفحه بعد رفتم (چون من بای اولین بار هست که میخوام از لینوکس استفاده کنم واسه همین فکر کردم که هنوز باید ویندوز رو داشته باشم در ضمن من از ویندوز 7 آخرین نسخه استفاده میکنم).
و در صفحه بعد تنظیمات را به صورت زیر ردنظر گرفت(ویندوز در درایو C نصب هست ولی من میخام که رو درایو اف kubuntu 9.04 رو نصب بکنم):
در ظاهر همه چیز خیلی خوب پیش میره:
ولی بعد از نصب ارور زیر رو میده:
برا اینکه بتونید بیشتر کمکم کنید فایل log رو هم براتون مذارم.
مشکل از کجاست و من چطوری میتونم این سیستم عامل زیبا رو همرا با ویندوز 7 تجربه کنم؟
نکته:
من در ابتدا سی دی رو به صورت live اجرا کردم ولی در هنگام نصب وقتی که به قسمت تعیین پارتیشن رسیدم خیلی ترسیدم که اطلاعاتم از بین بره واسه همین از این راه امتحان کردم که اینم اینجوری شد.

ممنون.(الآن مثله بچه ای شدم که باباش براش دوچرخه خریده ولی نمیذاره سوار شه)
سلام دوست عزیز!، خیلی خوبه که شما به جمع لینوکسی ها می پیوندید!، شما وقتی Live کوبونتو رو اجرا می کنید، روی Install که داخل Desktop هست کلیک کنید، به قسمت پارتیشن ها که رسیدید، آخرین گزینه رو انتخاب کنید، Manual ، بعد اون پارتیشنی که می خواید روش لینوکس رو نصب کنید انتخاب کنید و روی Delete Partition کلیک کنید، بعد روی همون پارتیشن کلیک کنید و New Partition رو انتخاب کنید، داخل کادر Size مقدار دو برابر رمتون رو انتخاب کنید و از لیست باز شو(یوز از!) Swap Area رو انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید، بعد مجددا از free space یک پارتیشن دیگه بسازید و اونرو Logical انتخاب کنید و از منوی بازشو Ext3 journaling file system رو انتخاب کنید و جلوی Mount Point تایپ کنید "/" (البته سایز پارتیشن رو 6000 انتخاب کنید، ترجیحا!)، همین کار رو مجددا تکرار کنید و فضای باقیمانده رو به این پارتیشن اختصاص بدید اما جلوی کادر Mount Point تیپ کنید : "home/" البته در هر سه پارتیشن Location For the new partition روی Beginning باشد!، پس از اتمام کار، روی Forward کلیک کنید و از Kubuntu لذت ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجعه کنید[!].

Ebisoft=2
17-08-2009, 10:51
سلام دوستان.
من بالاخره تونستم kubuntu رو نصب کنم.
خیلی باحاله فقط اینکه اگه میدید که من چیکار میکردم کلی میخندید ، کلی سر اجرا یه فایل صوتی اسگل شده بودم.
ولی خیلی نازه ، یه حسه عجیبی دارم مثله این میمونه که تو یه شهر غریب باشی.
ولی امیدوارم با کمک شما دوستان بتونم به خانواده لینوکس ملحق بشم.

sudotux
17-08-2009, 11:44
سلام دوستان.
من بالاخره تونستم kubuntu رو نصب کنم.
خیلی باحاله فقط اینکه اگه میدید که من چیکار میکردم کلی میخندید ، کلی سر اجرا یه فایل صوتی اسگل شده بودم.
ولی خیلی نازه ، یه حسه عجیبی دارم مثله این میمونه که تو یه شهر غریب باشی.
ولی امیدوارم با کمک شما دوستان بتونم به خانواده لینوکس ملحق بشم.

به دنیای لینوکس خوش اومدید.

با اینکه کوبونتو رو با موفقیت نصب کردید ولی اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو یه نگاهی بندازید. در مورد مرحله ی پارتیشن بندی توضیح مفصلی داده شده که خوندنش خالی از لطف نیست.

در ضمن برای اینکه لینوکس رو به طور پایه ای و خوب یاد بگیرید , مقالات زیر رو حتما بخونید:

راهنماهای سیستم عامل Ubuntu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راهنمای سریع دستورات برای شروع کار با اوبونتو نسخه ۰.۱ ( فارسی ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تاریخچه و مفاهیم و اطلاعات پایه ای در لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راهنمای کامل خط فرمان در لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نهایتا فراموش نکن که با جستجو در همین انجمن یا گوگل به جواب خیلی از سوالاتت میرسی ! فهرست ابتدای تاپیک رو هم حتما نگاه کن.

موفق باشی

taia
17-08-2009, 14:01
من از اوبونتو ۹.۴ استفاده می کنم و وقتی suspend می کنم و دوباره می خوام برگردم به دسکتاپ مونیتور از حالت standby خارج نمیشه و چراغ دکمه ی power به رنگ زرد که نشان دهنده ی standby هست میمونه. لطفن راهنماییم کنید. یه سوال دیگه ام دارم وقتی کامپیوتر رو suspend میکنم با موس یا کیبورد از suspend خارج نمیشه و باید دکمه یpower کیس رو فشار بدم. آیا این طبیعیه؟

به این شکل کلی نمیشه صحبت کرد.
شما مشخصات سیستممت مخصوصا کارت گرافیک و مدل ال سی دیت رو بگو.
ضمن اینکه هنوز در سیستم suspend لینوکس باگ های زیادی گزارش میشه، بنابراین شاید انتظار بهترین راه حل باشه!

در مورد بازگشت از این حالت هم بله، دکمه ی پاور رو بزنید، عادی هست.

sudotux
17-08-2009, 22:06

احتمال زیاد مربوط به کارت گرافیک یا کرنل میشه ! آخرین نسخه ی درایور کارت گرافیک و همچنین آپدیت های اوبونتو رو نصب کنید. به احتمال زیاد حل میشه.

Ebisoft=2
19-08-2009, 22:11
بچه ها کسی آموزش کوبونتو 9.04 رو داره (فارسی یا انگلیسی).
آخه من هرجا سوال میکنم بچه ها بر مبنای ورژن قدیمی تر یا بر مبنای اوبونتو کمک میکنن.

bersam
20-08-2009, 00:31
زياد فرقي نداره ... بكو كجاش مشكل داري ... جون فرق خاصي نمي كنه ... كوبنتو و اوبنتو از يه هسته استفاده مي كنن ! كه دستوراتش يكيه ! فقط دكستاب هاشون فرق مي كنه ! كه اونم يكم با KDE سخته كار كردن ! Gnome خيلي راحت تره (برخلاف اين جيزي كه مي كن و مي كن كسايي كه با ويندوز كار كردن با KDE راحت تر ارتباط برقرار مي كنن ! به نظرم Gnome خيلي راحت تره !)

H051n
20-08-2009, 11:51
به این شکل کلی نمیشه صحبت کرد.
شما مشخصات سیستممت مخصوصا کارت گرافیک و مدل ال سی دیت رو بگو.
ضمن اینکه هنوز در سیستم suspend لینوکس باگ های زیادی گزارش میشه، بنابراین شاید انتظار بهترین راه حل باشه!

در مورد بازگشت از این حالت هم بله، دکمه ی پاور رو بزنید، عادی هست.
کارت گرافیکم فقط می دونم nvidia یا یه چیزی شبیه اینه مونیتورمم ال سی دی نیست از این ال جی هندلیاست (studioworks 575c ):46: چجوری می تونم اطلاعات بیشتری راجع به کارت گرافیکم به دست بیارم؟

H051n
20-08-2009, 12:01
احتمال زیاد مربوط به کارت گرافیک یا کرنل میشه ! آخرین نسخه ی درایور کارت گرافیک و همچنین آپدیت های اوبونتو رو نصب کنید. به احتمال زیاد حل میشه.
سیستمو هر وقت خودش پیغام میده آپدیت می کنم و الان آپدیت هست . اما من واسه کارت گرافیک هیچ چیزی نصب نکردم که بخوام آپدیتش کنم لطفا راهنمایی کنید. یه سوال دیگه ام دارم وقتی کرنل رو آپدیت می کنه ورزن قبلیشم نگه می داره و وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم تو صفحه ی اول که میاد سیستم عامل رو انتخاب کنم ۳ تا نسخه از کرنل اوبونتو نشون میده. راهی هست که بشه اونارو حذف کرد تا هم جای اضافی نگیرن هم اون صفحه ی انتخاب سیستم عامل ( اسمش نمیدونم چیه؟ ) خلوت شه؟

sudotux
20-08-2009, 15:40
سیستمو هر وقت خودش پیغام میده آپدیت می کنم و الان آپدیت هست . اما من واسه کارت گرافیک هیچ چیزی نصب نکردم که بخوام آپدیتش کنم لطفا راهنمایی کنید. یه سوال دیگه ام دارم وقتی کرنل رو آپدیت می کنه ورزن قبلیشم نگه می داره و وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم تو صفحه ی اول که میاد سیستم عامل رو انتخاب کنم ۳ تا نسخه از کرنل اوبونتو نشون میده. راهی هست که بشه اونارو حذف کرد تا هم جای اضافی نگیرن هم اون صفحه ی انتخاب سیستم عامل ( اسمش نمیدونم چیه؟ ) خلوت شه؟

برای نصب درایور کارت گرافیکتون از این راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید.

برای پاک کردن نسخه های قدیمی کرنل , برنامه ی synaptic رو باز کنید. بروی search کلیک کنید. در کادر جدید عبارات linux-header و linux-image رو به ترتیب جستجو کنید. در نتایج حاصله لیست بسته ها رو خواهید دید. حالا بروی بسته های نسخه ی قدیمیتر کلیک راست و Mark for complete removal رو کلیک کنید. مثلا ممکنه برای شما بسته های زیر نصب باشه:

linux-headers-2.6.28-15-generic
linux-headers-2.6.28-14-generic
linux-headers-2.6.28-13-generic
linux-headers-2.6.28-11-generic

و موارد مشابه دیگه ...

که شما باید آخرین نسخه یعنی linux-headers-2.6.28-15-generic رو نگهدارید و بقیه رو پاک کنید.
بعد از اینکه همه ی بسته ها رو انتخاب کردید بروی Apply کلیک کنید و ...
در نهایت سیستمتون رو یکبار ریست کنید.

c30tehran
23-08-2009, 10:04
یک مشکل عجیب دارم
من می تونم تو ntfs بنویسم ولی تو fat32 نه
این ها رو امتحان کردم

/dev/sdb5 /media/doc vfat auto,users,uid=1000,gid=100,utf8,dmask=027,fmask=1 37 0 1
/dev/sdb5 /media/doc vfat umask=000,iocharset=utf8,rw 0 1
/dev/sdb5 /media/doc vfat umask=000,shortname=mixed,quiet,iocharset=utf8 0 0
/dev/sdb5 /media/doc vfat utf8,umask=007,gid=46 0 1

مشکل به نظر شما چیه؟
مشکلم حل شد فقط باید reboot می کردم (umount , mount فایده نداشت)

hadi-3at
23-08-2009, 20:49
سلام
من به تازگی دی وی دی ابونتو 9.4 دستم رسیده و نصبش کردم اما بعد از نصب متوجه شدم هیچ فرقی با سی دی نداره یعنی هیچ برنامه ای بهش اضافه نشده!!!!!!!!!!
من رفتم دی وی دی تهیه کردم که دیگه برای هر کاری به اینترنت احتیاج نداشته باشم و مخازن را از روی دی وی دی نصب کنه... اما الان هر فایلی رو که احتیاج داشته باشه از روی اینترنت دانلود میکنه !!!
توسط برنامه Software Sources سربرگ Third-Party Software مخازن روی سیستم نصب نمیشه و روی unmounting هنگ میکنه....
من مبتدی هستم لطفا کامل راهنمایی کنید

bersam
23-08-2009, 21:31
سلام
من به تازگی دی وی دی ابونتو 9.4 دستم رسیده و نصبش کردم اما بعد از نصب متوجه شدم هیچ فرقی با سی دی نداره یعنی هیچ برنامه ای بهش اضافه نشده!!!!!!!!!!
من رفتم دی وی دی تهیه کردم که دیگه برای هر کاری به اینترنت احتیاج نداشته باشم و مخازن را از روی دی وی دی نصب کنه... اما الان هر فایلی رو که احتیاج داشته باشه از روی اینترنت دانلود میکنه !!!
توسط برنامه Software Sources سربرگ Third-Party Software مخازن روی سیستم نصب نمیشه و روی unmounting هنگ میکنه....
من مبتدی هستم لطفا کامل راهنمایی کنید
شما بايد مخازن اوبنتو رو تهيه مي كردي ... نه دي وي دي هاش رو ...
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اين فروشكاه داره و خيلي هم به نظرم با قيمت هاي مناسبي ارايه مي ده ... البته قصد تبليغاتي ندارم جون برام فرقي نمي كنه !:10:

hadi-3at
23-08-2009, 22:04
شما بايد مخازن اوبنتو رو تهيه مي كردي ... نه دي وي دي هاش رو ...
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اين فروشكاه داره و خيلي هم به نظرم با قيمت هاي مناسبي ارايه مي ده ... البته قصد تبليغاتي ندارم جون برام فرقي نمي كنه !:10:
خوب دی وی دی ابونتو سرشار از مخازن deb هستش دیگه
مثلا من مخازن مربوط به کدکهای تصویری را از توی دی وی دی پیدا کردم و نصب کردم
لطفا جواب سوال قبلی را بدهید...

c30tehran
24-08-2009, 11:37
خوب دی وی دی ابونتو سرشار از مخازن deb هستش دیگه
مثلا من مخازن مربوط به کدکهای تصویری را از توی دی وی دی پیدا کردم و نصب کردم
لطفا جواب سوال قبلی را بدهید...

کدکهای تصویری در دی وی دی اوبونتو نداره باید دی وی دی هما رو تهیه کنی

hadi-3at
24-08-2009, 12:44
کدکهای تصویری در دی وی دی اوبونتو نداره باید دی وی دی هما رو تهیه کنی
عزیزم من دارم میگم خودم از روی دی وی دی ابونتو کدک های تصویری را نصب کردم بعد شما میگی باید هما بخری؟!
اصلا بحث سره این نیست.. :41:
شما فکر کن من دی وی دی هما دارم:46:
الان باید چطوری مخازن دی وی دی را به ابونتو معرفی کنم تا هر وقت نیاز به مخازن بود از روی اینترنت آنها را دانلود نکنه
جواب سوالم را بدهید!!

c30tehran
24-08-2009, 15:53
مطمئن باش كه دي وي دي اوبونتو مونت شده
بعد اين دستور رو بزن

apt-cdrom add

اگر مشكل حل نشد
بايد تو fstab رو اصلاح كني

hadi-3at
24-08-2009, 16:00
مطمئن باش كه دي وي دي اوبونتو مونت شده
بعد اين دستور رو بزن

apt-cdrom add

اگر مشكل حل نشد
بايد تو fstab رو اصلاح كني

چطوری باید دی وی دی را مونت کنم ؟
این دستور را زدم ولی وقتی به مخازنی احتیاج پیدا میکنه از روی اینترنت دانلود میکنه در صورتی که من مطمئن هستم اون مخزن داخل دی وی دی هم هست
fstab را پیدا کردم اما نمیدونم چطوری باید آن را اصلاح کنم؟
من 1 سی دی رام دارم و 1 دی وی دی رام

taia
24-08-2009, 16:44
چطوری باید دی وی دی را مونت کنم ؟
این دستور را زدم ولی وقتی به مخازنی احتیاج پیدا میکنه از روی اینترنت دانلود میکنه در صورتی که من مطمئن هستم اون مخزن داخل دی وی دی هم هست
fstab را پیدا کردم اما نمیدونم چطوری باید آن را اصلاح کنم؟
من 1 سی دی رام دارم و 1 دی وی دی رام

hadi-3at
24-08-2009, 17:24
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fcommunity%2FRepositories%2FUbuntu)
اگر من انقدر انگلیسم خوب بود یا انقدر وارد بودم که توسط سایتهای خارجی مشکلم را حل کنم پس لزومی نداشت سوالم را در این انجمن فارسی مطرح کنم:41:
من مبتدی هستم
این محتوای فایل سورس:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو این هم محتوای fstab

یکبار دیگه هم مشکلم را میگم:
بینید من مطمئن هستم فلان مخزن(مثلا کدکهای تصویری) داخل دی وی دی هستش ولی وقتی روی فایلهای تصویری کلیک میکنم ، میخواد از روی اینترنت انها را دانلود کنه(در صورتی که من مطمئن هستم مخزن مربوطه داخل دی وی دی هست)
خلاصه قانونا" باید اینطوری باشه که اگر احتیاج به مخزنی داشت اول دی وی دی را بگرده و اگر داخل دی وی دی مخزن را پیدا نکرد بره از روی اینترنت آن را دانلود کنه
اما الان اگر احتیاج به مخزن داشته باشه بدون اینکه دی وی دی را بگرده میره از روی اینترنت آن را دانلود میکنه
ضمنا" دی وی دی را نمیتونم به synaptic معرفی کنم و همانطور که در پست اول نوشتم روی آن مونتینگ گیر میکنه...
یعنی یه جورایی دی وی دی را اصلا نمیشناسه ....
توی همین دی وی دی 100 ها مخزن گوناگون وجود داره ولی چون دی وی دی را نمیشناسه وقتی به مخازنی احتیاج دارم آن را از روی اینترنت دانلود میکنه(در صورتی که همان مخازن در دی وی دی موجود است)
:11:

c30tehran
25-08-2009, 09:08
اگر نمی خوای از اینترنت دانلود کنی باید اون رو غیرفعال کنی فقط این رو بذار بمونه
خط زیر هم نشون میده که مخزن دی وی دی اضافه شده

deb cdrom:[Ubuntu 9.04 _Jaunty Jackalope_ - Release i386 (20090421.3)]/ jaunty main restricted

بقیه رو با گذاشتن # در اول خط اون رو غیرفعال کن

این خط زیر هم به fstab اضافه کن

dev/scd1 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0/

Elrond
26-08-2009, 11:10
salam
bebakhshid man fonte farsi nadaram.
moghe bala omadane grub error 18 mide bad na win balamiad na linux.

farhad_realmadrid
30-08-2009, 10:07
مشکلات کارت گرافیک و مودم رو حل کردم تقریبا دیگه جا افتادم.

تنها مشکل من این هست که چرا در مورد آموزش نصب تم در دنیای فارسی بررسی نشده؟

چطوری میشه تم رو نصب کرد بدون دردسر من چند سایت خارجی رفتم هیچی سر درنیاوردم خیلی طولانی بود.

سوال دوم سایت خوب برای دانلود تم چیه؟

این سایت برای تم خوبه؟

khatat
30-08-2009, 15:51
سلام دوستان
من می خواستم بدونم راهی هست که بشه سخت افزار رو verify کرد یعنی من می خوام تمام سخت افزارهایی که سیستم اونها رو شناخته و درست کار می کنن ببینم از دستورات lspci, lsusb, lshw, dmesg و خیلی های دیگه استفاده کردم ولی اینها فقط اطلاعاتی از سخت افزارها میده حتی اگه تو سیستم کار نکنن مثلا با استفاده از دستورات بالا من می تونم مدل مودم چیپ ست و سایر اطلاعات رو بدست بیارم در حالی که این قطعه کار نمی کنه (شناسایی نشده) من فقط لیست سخت افزارهایی رو که در حال حاضر به درستی دارن کار می کنن رو می خوام
ممنون

sudotux
30-08-2009, 23:38
چطوری میشه تم رو نصب کرد بدون دردسر من چند سایت خارجی رفتم هیچی سر درنیاوردم خیلی طولانی بود.

سوال دوم سایت خوب برای دانلود تم چیه؟

این سایت برای تم خوبه؟

در اوبونتو (دسکتاپ Gnome ) اکثر تم های دانلودی رو میتونی با drag & drop به پنجره ی Theme در مسیر زیر نصب کنی.

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم ببین.

farhad_realmadrid
07-09-2009, 19:03
چگونه میشه با یوزر root وارد محیط گنوم شد؟
ابونتو 7.4 میشد ولی 9.4 اصلا اجازه نمیده.

ilius
08-09-2009, 06:45

c30tehran
08-09-2009, 08:30

البته سعی کن این کار را انجام ندهی اگر انجام دادی تنظیمات روت رو تغییر نده
یک راه شاید بهتر استفاده از

gksudo nautilus

SAEED_BARCELONA
08-09-2009, 11:20
آقایون سلام
وقتی میخوام username وارد کنم هر کاریش میکنم زبونش انگلیسی نمیشه. انگلیسی رو انتخاب میکنم ولی باز فارسیه.
لطفا اینم جواب بدید.ممنون میشم
چطوری میشه با ubuntu اینترنت رو شر کرد؟ با ویستا که پدرم در اومد آخرشم نشد

KING OF P30WORLD
08-09-2009, 13:01
من اوبونتو ۸.۰۴ دارم . نرم افزار babytrans را دانلود و نصب کردم ( البته نسخه قدیمی ترش در مخازن موجود بود) اما آیکنش هیچ جا نیست.
چه جوری از ترمینال اجراش کنم؟

khatat
08-09-2009, 16:46
سلام دوستان
من جدیدا رو نوت بوکم آبونتو 9.4 بنصبیدم ولی الان یه مشکلی که دارم اینکه وقتی سیستم رو stand by می کنم بدون هیچ مشکلی stand by می شه اما وقتی دوباره بالا می یارمش کیبورد هنگ کرده دوستان لطفا کمک کنید تو این مدتی که لینوکس رو نصب کردم پدر سیستم درآمد ازبس ریست و خاموش کردم
البته تو تنظیماتش که نگاه کردم نوشته بود supported suspend mode : suspend to ram, suspend to disk
کسی نمی دونه چی کار کنم هیچ ماژولی چیزی نیست که وقتی سیستم از حالت stand by در می آد کیبورد رو دوباره راه بندازه
ممنون

Javad_Ed
15-09-2009, 12:41
سلام دوستان
یه چند تا مشکل داشتم....
اولیش:

یسری درایو هام مونت نمیشد...ک به کمک شما uuid شون رو عوض کردم...الان هر وقت وارد os میشم..باید پسورد بدم تا اون درایو ها مونت بشن
راهی نیست اوتوماتیک بشه ؟
=========================
با k3b میخوام دیتا رایت بزنم فقط 16x میده !!!
==================================
با تشکر

Javad_Ed
16-09-2009, 13:33
سلام دوستان
این widget ها رو در سمت راست عکس میبینید ک...

conky هست...
من با دستور

نصبش کردم....
ولی اصلا اونطوری نیست
از توی ران بازش کردم ...توی یه \یج کوچیک...وخیلی ضایع:13:نشون میده اطلاعات رو و برگه ستینگ هم نداره!
چطور اونطوریش کنم؟
:40::11:
تنکس

sudotux
16-09-2009, 14:15
سلام دوستان
این widget ها رو در سمت راست عکس میبینید ک...

conky هست...
من با دستور

نصبش کردم....
ولی اصلا اونطوری نیست
از توی ران بازش کردم ...توی یه \یج کوچیک...وخیلی ضایع:13:نشون میده اطلاعات رو و برگه ستینگ هم نداره!
چطور اونطوریش کنم؟
:40::11:
تنکس

سلام

باید یه فایل تنظیمات براش درست کنی:

در فایل باز شده این متن رو کپی کن و فایل رو save کن:

حالا یه بار دیگه برنامه رو اجرا کن:

توو لینک های زیر توضیحات بیشتری هست:

Javad_Ed
16-09-2009, 14:27
سلام

باید یه فایل تنظیمات براش درست کنی:

در فایل باز شده این متن رو کپی کن و فایل رو save کن:

حالا یه بار دیگه برنامه رو اجرا کن:

توو لینک های زیر توضیحات بیشتری هست:

ممنون
ولی توی مرحله آخر:

javaded@javaded-desktop:~$ conky &
[1] 10889
Conky: statfs '/home/tmo': No such file or directory
Conky: desktop window (1c0029f) is subwindow of root window (b7)
Conky: window type - override
Conky: drawing to created window (0x3e00001)
Conky: drawing to double buffer
X Error of failed request: BadMatch (invalid parameter attributes)
Major opcode of failed request: 2 (X_ChangeWindowAttributes)
Serial number of failed request: 272
Current serial number in output stream: 273
bash: amp: command not found
[1]+ Exit 1 conky

mohammad_77
16-09-2009, 20:15
سلام .

من تازه کارت گرافیک ATI 4670 خریده ام ولی ظاهرا شناخته نمیشه . کسی راه حلی داره ؟

Javad_Ed
16-09-2009, 21:04
سلام .

من تازه کارت گرافیک ATI 4670 خریده ام ولی ظاهرا شناخته نمیشه . کسی راه حلی داره ؟
سلام
چه توزیعی نصب دارید؟
من کوبونتو
کلا از این صفحه درایور رو دانلود کنید
کلیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد بریزید توی فولدر

home/usernam
بعد با ترمینال به زیر شاخه مربوطه برید

cd /home/username
بعد دستور زیر رو بزنید

sudo sh ./filename.run
بعد ست آپ میاد بالا ...next بزنید نصب کنید
بعد از تمام شدن دستور زیر رو اجرا کنید

usr/X11R6/bin/aticonfig --initial
خب تموم شد
catalyst contorol center رو هم میتونید از پکیج منیجر پیدا کنید و نصب کنید
موفق باشید :11:

mohammad_77
16-09-2009, 23:19
سلام
چه توزیعی نصب دارید؟
من کوبونتو
کلا از این صفحه درایور رو دانلود کنید
کلیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد بریزید توی فولدر

بعد با ترمینال به زیر شاخه مربوطه برید

بعد دستور زیر رو بزنید

بعد ست آپ میاد بالا ...next بزنید نصب کنید
بعد از تمام شدن دستور زیر رو اجرا کنید

خب تموم شد
catalyst contorol center رو هم میتونید از پکیج منیجر پیدا کنید و نصب کنید
موفق باشید :11:

ممنون از لطف شما .
میخواستم از اوبونتو استفاده کنم نسخه 8.10 . البته نسخه های دیگری هم دارم که هنوز استفاده نکرده ام .
فکر کنم قبلا جایی دیده بودم که اگر گرافیک رو نمیشناسه ( هنگام نصب ) یک راه حلی داره .
میخواستم ببینم درست دیده بودم یا خیر ؟
موضوع اینه که مرتب پیغام میده که گرافیک رو نمیشناسه .

Javad_Ed
17-09-2009, 00:27
ممنون از لطف شما .
میخواستم از اوبونتو استفاده کنم نسخه 8.10 . البته نسخه های دیگری هم دارم که هنوز استفاده نکرده ام .
فکر کنم قبلا جایی دیده بودم که اگر گرافیک رو نمیشناسه ( هنگام نصب ) یک راه حلی داره .
میخواستم ببینم درست دیده بودم یا خیر ؟
موضوع اینه که مرتب پیغام میده که گرافیک رو نمیشناسه .
سلام
فکر نکنم
من خودم 4670 دارم
همیشه از همین طریق نصب میکنم و مشکلی نیست
البته اگه مشکلی در دانلود درایور 95 مگی ندارید...

sudotux
17-09-2009, 01:18
جواد جان اون دستور خیلی مهم نیست ! مهم اینه که conky رو دوباره اجرا کنی. اگر مشکل داره دوباره نصبش کن. نکته ی بعدی اینکه برای هر شکلی یک سری کد داره که باید توی فایل تنظیمات کپی بشه. میتونی از اینجا کدها رو بگیری و در فایل تنظیمات به جای کدهای قبلی کپی کنی.

sltavakoli
18-09-2009, 22:35
دوستان من امشب دارم میرم که ubuntu رو بگیرم.

پیشاپیش میدونم که با رزولیشن مشکل خواهم داشت(مثل دفعه های قبل).

ولی این دفعه تصمیم قاطع گرفتم که درستش کنم.دیگه ویندوز قابل تحمل نیست برام.دلم به 7 خوش بود که اوم ادامه ی نسل

قبلی بود . . . . .

به هر حال تنها مشکل من با لینوکس فقط همین رزولیشن هست.! ! !

امیدوارم کمکم کنید.

Javad_Ed
18-09-2009, 23:07
دوستان من امشب دارم میرم که ubuntu رو بگیرم.

پیشاپیش میدونم که با رزولیشن مشکل خواهم داشت(مثل دفعه های قبل).

ولی این دفعه تصمیم قاطع گرفتم که درستش کنم.دیگه ویندوز قابل تحمل نیست برام.دلم به 7 خوش بود که اوم ادامه ی نسل

قبلی بود . . . . .

به هر حال تنها مشکل من با لینوکس فقط همین رزولیشن هست.! ! !

امیدوارم کمکم کنید.
مشکل چیه ؟
گرافیک رو نصب میکنید ؟

sltavakoli
18-09-2009, 23:26
هووووووووووووو.فکر کنم شانس من این یه باگ هست !

به هر حال وقتی ubuntu نصب شد مزاحمتون میشم :دی

راستی یه سوال:

الان وقتی اوبونتو رو دانلود کردم ( یه فایل هست با فرمت .iso ) چه جوری باید بریزمش روی فلش مموری و از روی فلش بوت کنم و

اوبونتو رو نصب کنم؟(DVD خام ندارم ! )

sudotux
19-09-2009, 02:53
هووووووووووووو.فکر کنم شانس من این یه باگ هست !

به هر حال وقتی ubuntu نصب شد مزاحمتون میشم :دی

راستی یه سوال:

الان وقتی اوبونتو رو دانلود کردم ( یه فایل هست با فرمت .iso ) چه جوری باید بریزمش روی فلش مموری و از روی فلش بوت کنم و

اوبونتو رو نصب کنم؟(DVD خام ندارم ! )

برنامه ی UNetbootin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای همین منظور ساخته شده ! این برنامه رو ( که نسخه ی ویندوزی هم داره ) نصب کن. همونطور که در تصویر میبینی سه تا حالت داره ! گزینه ی Disk Image رو انتخاب کن و مسیر فایل iso رو بهش بده. بعد فلش مموری رو به پورت usb وصل کن. از اون پایین گزینه ی USB Drive و بعد درایو فلش رو انتخاب کن و نهایتا ok رو بزن تا برات فلش مموری bootable بسازه ! به همین راحتی ....

در مورد مشکل رزولوشن هم نگفتی که کارت گرافیکت چیه ؟ اگر Nvidia یا ATI باشه که خیلی راحت درایور کارت گرافیکتو دانلود و نصب می کنی و مطمئنا مشکل حل میشه !

sltavakoli
19-09-2009, 13:29
سلام.

اقا ما 9.04 رو نصبیدیم.

حالا همین که میخواد لوگین کنه گیر میده و یه علامت تعجب نشون میده .

هنوز نصب نکرده مشکلات شروع شد.

کسی میدونه باید چی کار کنم؟

Javad_Ed
19-09-2009, 14:31
حالا همین که میخواد لوگین کنه گیر میده و یه علامت تعجب نشون میده .
خب پسورد رو بهش اشتباه میدید !!

mohammad_77
19-09-2009, 17:43
سلام
فکر نکنم
من خودم 4670 دارم
همیشه از همین طریق نصب میکنم و مشکلی نیست
البته اگه مشکلی در دانلود درایور 95 مگی ندارید...

سلام .
از چه نسخه ای استفاده میکنی ؟
من چند تا داشتم جواب نداد ( گرافیک رو نمیشناخت ).

Bs_panzer
19-09-2009, 18:31
این قدر این دوست عزیز stavakoli تعریف کرد از اوبونتو من یه 8.10 تو کینگم داشتم اومدم Inside Windows نصب کنم این ارور رو میده یعنی مشکل از ویندوز 7 هست ؟
اگه من 9.04 رو دانلود کنم دیگه ارور نمیده ؟

Javad_Ed
19-09-2009, 18:43
سلام .
از چه نسخه ای استفاده میکنی ؟
من چند تا داشتم جواب نداد ( گرافیک رو نمیشناخت ).

این قدر این دوست عزیز stavakoli تعریف کرد از اوبونتو من یه 8.10 تو کینگم داشتم اومدم Inside Windows نصب کنم این ارور رو میده یعنی مشکل از ویندوز 7 هست ؟
اگه من 9.04 رو دانلود کنم دیگه ارور نمیده ؟
سیستم رو ریست کنید و از dvd بوت کنید....از اون طریق مشکلی پیش نمیاد

Bs_panzer
19-09-2009, 18:45
سیستم رو ریست کنید و از dvd بوت کنید....از اون طریق مشکلی پیش نمیاد

خوب اونطوری ویندوز می پره !

Javad_Ed
19-09-2009, 19:00
خوب اونطوری ویندوز می پره !
شما یه درایو خلی درست کن با حجم 10 گیگ !
یه درایو دو برابر ram سیستم!
خب بعد ریست کن
اون 10 گیگه رو اگه از نسخه 8.10 استفاده میکنید در مراحل نصب فورمتش رو ext3 بزارید...و اون درایو دو برابر رم رو swap بزارید...fبعد نصب کنید روی اون 10 گیگه...گراب نصب میشه...و وین هم نمیپره...

Bs_panzer
19-09-2009, 19:12
هیچی نفهمیدم :دی

من باید یه دراویمو تیکه تیکه کنم :دی

یعنی 3گیگ رم دارم باید 6 گیگ swap بسازم ؟!!

آموزش تصویری ندارین ؟

ex3 هم فرمت کنم دیگه ویندوز نمیش ناستش که

Javad_Ed
19-09-2009, 19:30

آموزش تصویری ندارین ؟

انیجا دیگه هر چی بخوای هست
شما 16 گیگ هراد تو خالی کن...ازش دو تا درایو بساز یکی 10 گیگ برای os
یکی هم دوبرابر رم که میشه 6 گیگ برای شما...
بعد طبق دستور همون لینک نصب کن...

sltavakoli
19-09-2009, 19:32
خب پسورد رو بهش اشتباه میدید !!

اقا دستت درد نکنه !

همین که به قول شما پسورد و یوزر رو میزنم و میخواد وارد بشه یه پیغام میاد و میگه:

" این ممکنه یه مشکل از نصب باشه.از safe استفاده کنید و . . . "

بعد گفتم حتما بد دانلود شده.رفتم Check defect رو زدم اما هیچ Error پیدا نکرد .

Bs_panzer
19-09-2009, 19:40
Javad_Ed

واقعا کاربر فعال به شما میگن !

از مدیران می خوام یه تقدیر اساسی از شما بشه :دی

Bs_panzer
19-09-2009, 19:44
جواد جان مطمئنی ویندوز از کار نمیوفته ؟ (خیلی می ترسم)

ویندوز خراب شه خفت می کنم ! :39:

ویرایش ! :

غلط کردم منصرف شدم !

ویرایش ! :

مزیت های اوبونتو نسبت به ویندوز رو بگین شاید حالا نصب کردم :دی

sudotux
19-09-2009, 22:43

آموزش تصویری ندارین ؟

شما ۱ یا ۲ گیگ پارتیشن swap بسازی کافیه !

نصب اوبونتو خیلی سادست , فقط مرحله ی پارتیشن بندی مهمه !!! وقتی به مرحله ی پارتیشن بندی رسیدی باید گزینه ی آخر یعنی Manual رو انتخاب کنی. طبق این راهنما برای پارتیشن بندی عمل کن:

sudotux
19-09-2009, 22:44
اقا دستت درد نکنه !

همین که به قول شما پسورد و یوزر رو میزنم و میخواد وارد بشه یه پیغام میاد و میگه:

" این ممکنه یه مشکل از نصب باشه.از safe استفاده کنید و . . . "

بعد گفتم حتما بد دانلود شده.رفتم Check defect رو زدم اما هیچ Error پیدا نکرد .

میتونی یه عکس بذاری از صفحه ی لوگین و پیغامی که میاد ؟

Bs_panzer
19-09-2009, 23:04
من نصب کردمش !

الان یکم با فونت فارسی مشکل دارم خیلی بیخوده !

درایور نویدیا رو شنیدم 95 مگه آره ؟

ساعت 1 به بعد دانلودش می کنم

در کل سیستم عامل باحالیه ولی بازم فقط ویندوز ! :دی

sudotux
20-09-2009, 00:12
من نصب کردمش !

الان یکم با فونت فارسی مشکل دارم خیلی بیخوده !

درایور نویدیا رو شنیدم 95 مگه آره ؟

ساعت 1 به بعد دانلودش می کنم

در کل سیستم عامل باحالیه ولی بازم فقط ویندوز ! :دی

درایور Nvidia حدود ۲۱ مگ هست ! طبق این راهنما نصبش کن:

اینا رو حتما بخون:

اینو هم ببین:

در ضمن اگر با اوبونتو ( دسکتاپ Gnome ) حال نکردی میتونی دسکتاپ KDE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم با Kubuntu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) امتحان کنی که به اعتقاد من خیلی زیباتر و جذابتر هم هست !

sltavakoli
20-09-2009, 01:28
خوب.اقایون رسیدیم سر اصل مطلب: مشکل رزولیشن من :

الان این محتویات xorg.conf من هست :

بنده الان رزولیشن 1280*1024 میخوام که توی Nvidia setting موجود نیست(روی Auto هست).refresh rate هم

قابل تغییر نیست.البته xorg.conf رو این جوری کردم بازم درست نشد:

مانیتورم هم Sumsung 720N هست.گرافیکم هم 8500 جی تی.ubuntu 9.04 هم دارم.

اگه کسی بتونه این مشکلو حل کنه واقعا ممنونش میشم.چون به خاطر همین مشکل تا به حال چندین بار از لینوکس دل سرد

شده ام.

sudotux
20-09-2009, 09:10
خوب.اقایون رسیدیم سر اصل مطلب: مشکل رزولیشن من :

الان این محتویات xorg.conf من هست :

بنده الان رزولیشن 1280*1024 میخوام که توی Nvidia setting موجود نیست(روی Auto هست).refresh rate هم

قابل تغییر نیست.البته xorg.conf رو این جوری کردم بازم درست نشد:

مانیتورم هم Sumsung 720N هست.گرافیکم هم 8500 جی تی.ubuntu 9.04 هم دارم.

اگه کسی بتونه این مشکلو حل کنه واقعا ممنونش میشم.چون به خاطر همین مشکل تا به حال چندین بار از لینوکس دل سرد

شده ام.

اگر طبق روش اول گفته شده در این راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عمل کرده باشید و آخرین نسخه ی درایور موجود رو دانلود و نصب کردید باشید , قاعدتا نباید مشکلی داشته باشین ! در ضمن شما در اکثر موارد نیازی به ویرایش دستی xorg.conf ندارید. چون با اجرای دستور sudo nvidia-xconfig به طور خودکار اون فایل تنظیم میشه !

sltavakoli
20-09-2009, 11:10
اگر طبق روش اول گفته شده در این راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عمل کرده باشید و آخرین نسخه ی درایور موجود رو دانلود و نصب کردید باشید , قاعدتا نباید مشکلی داشته باشین ! در ضمن شما در اکثر موارد نیازی به ویرایش دستی xorg.conf ندارید. چون با اجرای دستور sudo nvidia-xconfig به طور خودکار اون فایل تنظیم میشه !

طبق همون راهنما عمل کردم.sudo nvidia-xconfig رو هم زدم.

وقتی sudo nvidia-xconfig رو میزنم محتویات xconfig این جوری میشه:

درایور هم نصب شده.چون وقتی نصبش کردم انیمیشن ها فعال شد و . . .

sltavakoli
20-09-2009, 12:49
خروجی Sudo nvidia-xconfig هم اینه:

uncatcher@uncatcher-desktop:~$ sudo nvidia-xconfig
[sudo] password for uncatcher:

Using X configuration file: "/etc/X11/xorg.conf".

VALIDATION ERROR: Data incomplete in file /etc/X11/xorg.conf.
Device section "Configured Video Device" must have a Driver
line.

Backed up file '/etc/X11/xorg.conf' as '/etc/X11/xorg.conf.backup'
New X configuration file written to '/etc/X11/xorg.conf'

mohammad_77
20-09-2009, 13:09
منم نگفتم میشناسه...باید از همون طریقی که گفتم نصبش کنید
فرقی نمیکنه چه اوبونتو چه کوبونتو

حرف شما درست ولی وقتی اصلا داخل لینوکس نمیره فایل رو چه جوری اونجا بریزم ؟

فکر کنم باید یه کمی بیشتر راهنمایی کنی .

sudotux
20-09-2009, 17:28
حرف شما درست ولی وقتی اصلا داخل لینوکس نمیره فایل رو چه جوری اونجا بریزم ؟

فکر کنم باید یه کمی بیشتر راهنمایی کنی .

یعنی با اوبونتو ۸.۱۰ در حالت LiveCD بوت نمیشه ؟ اگر بوت نمیشه فکر کنم با اوبونتو ۹.۰۴ مشکلی در حالت لیو نداشته باشه ! بعد از اینکه اوبونتو رو نصب کردید , اگر سیستمتون بوت نمیشه, باید با livecd سیستم رو بوت کنید تا به همه ی پارتیشن ها از جمله پارتیشن اوبونتو دسترسی داشته باشید. درایوری که دانلود کردید رو در پارتیشنی که اوبونتو در آن نصب هست کپی کنید. سیستم رو ریست کنید و در حالت recover mode بوت کنید. در حالت ترمینال با دستور cd به مسیری که فایل درایور هست برید و دستور زیر رو اجرا کنید:

*در ترمینال حرف اول فایل رو ( با توجه به بزرگ و کوچک بودن ) تایپ کنید و کلید Tab رو دو بار بزنید تا اسم فایل کامل بشه.

* بعد از نصب درایور مطمئنا مشکل بوت حل میشه.

sltavakoli
20-09-2009, 18:57
دوستان الان میخوام اوبونتو رو دوباره نصب کنم.ولی کلی update کردم.چه جوری میتونم Copy بگیرم ازشون

+ این حرف p فارسی کجا هست؟

sudotux
20-09-2009, 20:36
دوستان الان میخوام اوبونتو رو دوباره نصب کنم.ولی کلی update کردم.چه جوری میتونم Copy بگیرم ازشون

+ این حرف p فارسی کجا هست؟

با دستور زیر میتونید از کل پکیج های دانلود شده و لیست مخازن بکاپ بگیرید:

نتیجه ی اجرای دستور بالا میشه یک فایل با نام apt.tgz در فولدر home .... !

بعد از نصب مجدد اوبونتو , این فایل رو مجددا در پوشه ی خانگی قرار دهید و دستور زیر را اجرا کنید:

* حرف پ در لینوکس کلید M هست !

sltavakoli
21-09-2009, 14:36
حجم فایلی که ساخت 32 مگ شد.من 154 مگ اپدیت کردم.فکر هم نمی کنم اینقدر فشرده کرده باشه.

در ضمن من پارتشن /usr هم دارم.ربطی به اون نداره؟

ali zi zeperto
21-09-2009, 20:22
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0_00_00.jpg

sltavakoli
22-09-2009, 20:25
سلام.

به نظر شما بهترین سرور اپدیت اوبونتو برای ایران که هم استاندارد باشه هم سرعتش خوب باشه چیه؟

+ من الان دسکتاپ سه بعدیم فعاله.ولی چه جوری باید ازش استفاده کنم؟چه دکمه ای رو باید بزنم؟

Javad_Ed
23-09-2009, 01:33
سلام.

به نظر شما بهترین سرور اپدیت اوبونتو برای ایران که هم استاندارد باشه هم سرعتش خوب باشه چیه؟

+ من الان دسکتاپ سه بعدیم فعاله.ولی چه جوری باید ازش استفاده کنم؟چه دکمه ای رو باید بزنم؟
من میزارم روی main server حالا شاید بهتر هم باشه چیزی...

Shadow-Man
24-09-2009, 02:20
من تازه اونونتو نصب کردم درکنار ویندوز.
الان وقتی سیستم رو روشن میکنم. یه صفحه میاد که می تنم ویندوز یا لینوکس رو انتخاب بکنم. الان اوبونتو انتخاب اول هست که بعد از اتمام تایمر خودکار وارد اوبونتو میشه. ولی من میخوام ویندوز انتخاب اول باشه که اگه تایمر تموم شد خودکار وارد ویندوز بشه. لطفا راهنمایی کنید.

ali zi zeperto
24-09-2009, 08:06
من تازه اونونتو نصب کردم درکنار ویندوز.
الان وقتی سیستم رو روشن میکنم. یه صفحه میاد که می تنم ویندوز یا لینوکس رو انتخاب بکنم. الان اوبونتو انتخاب اول هست که بعد از اتمام تایمر خودکار وارد اوبونتو میشه. ولی من میخوام ویندوز انتخاب اول باشه که اگه تایمر تموم شد خودکار وارد ویندوز بشه. لطفا راهنمایی کنید.

این صفه رو بخون.کامل راهنمایی کرده.

khalabane javan
24-09-2009, 14:07
سلام ،بچه ها من امروز اوبونتو ٩/٠٤ رو كنار ويستا راحت نصب كردم،الان كه مي خوام برم توش صفحه لاگين هم مياد يوزرو پس هم ميدم بعدش صفحه سياه ميشه فقط پوينتر موسم معلوم ميشه هر چيم صبر كردم همونطور موند،كسي ميتونه كمكم كنه درست بشه؟راه حلي هست؟

sudotux
24-09-2009, 15:53
سلام ،بچه ها من امروز اوبونتو ٩/٠٤ رو كنار ويستا راحت نصب كردم،الان كه مي خوام برم توش صفحه لاگين هم مياد يوزرو پس هم ميدم بعدش صفحه سياه ميشه فقط پوينتر موسم معلوم ميشه هر چيم صبر كردم همونطور موند،كسي ميتونه كمكم كنه درست بشه؟راه حلي هست؟

احتمالا کارت گرافیکتون باید جدید باشه ! کارت گرافیکتون چیه ؟ آخرین نسخه ی درایور کارت گرافیکتون رو دانلود کنید :

ATI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Nvidia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با livecd سیستم رو بوت کنید تا به همه ی پارتیشن ها از جمله پارتیشن اوبونتو دسترسی داشته باشید. درایوری که دانلود کردید رو در پوشه ی خانگی (home) پارتیشنی که اوبونتو در آن نصب هست کپی کنید. سیستم رو ریست کنید و در حالت recover mode بوت کنید. در حالت ترمینال دستور زیر رو اجرا کنید:

* به جای filename اسم فایل درایور رو تایپ کنید.

* برای تایپ اسم فایل ابتدا حرف اول فایل رو ( با توجه به بزرگ و کوچک بودن ) تایپ کنید و کلید Tab رو دو بار بزنید تا اسم فایل کامل بشه.

khalabane javan
24-09-2009, 17:38
ممنون دوباره ريختم درست شدش راحت الان بالا اومدش ،ممنون

Shadow-Man
25-09-2009, 14:31
من چطور می تونم دستگاه هایی مثل دوربین دیجیتال و گوشی موبایل و پلیر ها رو به اوبونتو بشناسونم.
راستی از کجا می تونم دستورات ترمینال رو یاد بگیرم
ممنون

Mr.Lover
30-09-2009, 18:50

Bs_panzer
30-09-2009, 19:28
دوستان دیدی که 9 ثانیه وقت دارید انتخاب کنید که با وین بوت شید یا اوبونتو

من می خوام ویندوز بیاد اول (انتخاب اول) که دیگه حواسم پرت شد نره تو اوبونتو

danial_848
30-09-2009, 22:22
دوستان دیدی که 9 ثانیه وقت دارید انتخاب کنید که با وین بوت شید یا اوبونتو

من می خوام ویندوز بیاد اول (انتخاب اول) که دیگه حواسم پرت شد نره تو اوبونتو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در فایل باز شده در خط default=0 به جای صفر , 1 قرار بدید

Bs_panzer
01-10-2009, 01:20
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در فایل باز شده در خط default=0 به جای صفر , 1 قرار بدید

ممنون ولی اینا رو کجا باید بزنم ؟ :10:

taia
01-10-2009, 12:45
ممنون ولی اینا رو کجا باید بزنم ؟ :10:

تمام دستورات متنی رو در ترمینال بزنید که از هم منوی application می تونید ببینیدش و هم system دنبال terminal باشید :46:
در ضمن با تغییر مکان نوشته ها هم می تونید ترتیب منو رو عوض کنید.

موفق باشید

Cyberlife
03-10-2009, 21:27
سلام ، کسی هست که بتونه یک کار انسان دوستانه در جهت فراگیر کردن لینوکس انجام بده ؟

البته این کار باید توسط کاربری انجام بشه که یک کامپیوتر قوی با رم 4 گیگ داشته باشه .

راستش من امروز میخواستم ورژن جدید Ubuntu رو از سایتش دانلود کنم ولی دیدم حجمش خیلی زیاده ، بنابراین گفتم توی انجمن

پی سی این مسئله رو مطرح کنم که اگه کسی نرم افزار KGB داره بوسیله اون حجم Ubuntu رو پایین بیاره و به 10 مگابایت

برسونه و روی هاست رایگان آپلود کنه ، تا بقیه هم از این نرم افزار استفاده کنند ، خوب من این مسئله رو میگم به خاطر اینکه CD

ابونتو توی شهر ما گیر نمیاد .

Cyberlife
03-10-2009, 22:08
یک سوال دیگه همه داشتم !!!

اگه میشه واژه KDE رو به طور ساده توضیح بدید .

بعضی از توزیع های لینوکس که دیدم دارای 2 حالت بودند ، مثلا لینوکس Mint دارای 2 حالت Linux Mint 7 و Linux Mint 7 KDE بود . در

این باره هم توضیح بدید .

با تشکر

danial_848
04-10-2009, 00:38
سلام ، کسی هست که بتونه یک کار انسان دوستانه در جهت فراگیر کردن لینوکس انجام بده ؟

البته این کار باید توسط کاربری انجام بشه که یک کامپیوتر قوی با رم 4 گیگ داشته باشه .

راستش من امروز میخواستم ورژن جدید Ubuntu رو از سایتش دانلود کنم ولی دیدم حجمش خیلی زیاده ، بنابراین گفتم توی انجمن

پی سی این مسئله رو مطرح کنم که اگه کسی نرم افزار KGB داره بوسیله اون حجم Ubuntu رو پایین بیاره و به 10 مگابایت

برسونه و روی هاست رایگان آپلود کنه ، تا بقیه هم از این نرم افزار استفاده کنند ، خوب من این مسئله رو میگم به خاطر اینکه CD

ابونتو توی شهر ما گیر نمیاد .
خوب میتونید از فروشگاه های لینوکس خریداری کنید یا بخش دریافت رایگان سی دی در ubunto-ir.org یا نهایتا دریافت دیسک های رایگان که کنونیکال ارسال میکنه(البته بهترین و سریعترینش همون مورد اول هست)

یک سوال دیگه همه داشتم !!!

اگه میشه واژه KDE رو به طور ساده توضیح بدید .

بعضی از توزیع های لینوکس که دیدم دارای 2 حالت بودند ، مثلا لینوکس Mint دارای 2 حالت Linux Mint 7 و Linux Mint 7 KDE بود . در

این باره هم توضیح بدید .

با تشکر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای ایمیج های مخصوص سی دی چون معمولا بیشتر از یک میزکار دراون ها قرار نداره هر کدام از این ایمیج ها یکی از میزکارهارو داره مثلا میزکار پیشفرض این توزیع گنوم هست و Linux Mint 7 میشه مینت با میزکار گنوم و دیگری هم با کی دی ای

moslem.b
12-10-2009, 19:54
چیکار کنم که هر وقت سیستم بالا میاد درایوها مونت شده باشن و نیاز نباشه روشون کلیک کنم تا مونت بشن

taia
13-10-2009, 14:26
چیکار کنم که هر وقت سیستم بالا میاد درایوها مونت شده باشن و نیاز نباشه روشون کلیک کنم تا مونت بشن

sudotux
13-10-2009, 16:47

اگر موقع نصب به طور دستی برای پارتیشن ها mount point تعیین کنید , پارتیشن ها به طور خودکار mount میشن ...

MAR_Programmer
14-10-2009, 18:06
برای پارتیشن های NTFS
---
فرض می‌کنیم dev/hda1/ مسیر پارتیشن ویندوزی است.(NTFS)
مسیر پوشه mount محلی : media/windows/ است.
در ترمینال تایپ کنید: (البته باید کاربر ریشه باشید)

در فایل باز شده این فرمان را اضافه کنید:

برای پارتیشن های FAT
---
مراحل اول را تکرار کرده در فایل باز شده فرمان زیر را اضافه می کنید:

منبع راهنمای Parsix

Arashdn
16-10-2009, 12:21
سلام
چطور میتونم su رو فعال کنم؟

taia
16-10-2009, 18:41
سلام
چطور میتونم su رو فعال کنم؟

منظورتون از فعال کردن su چی هست؟
su خودش یک کامند هست برای دسترسی به سطح کاربر ریشه.

Arashdn
17-10-2009, 18:19
منظورتون از فعال کردن su چی هست؟
su خودش یک کامند هست برای دسترسی به سطح کاربر ریشه.
من از کاربران فدورا هستم که اومدم تو اوبونتو
تو فدورا وقتیsu میزدم پسورد روت رو میخواست و با روت وارد میشد
اینجا کار نمی کنه
یه سرچ زدم فهمیدم تو اوبونتو 9.4 غیرفعاله
حالا چطور میشه فعالش کرد؟

ilius
18-10-2009, 08:39
من از کاربران فدورا هستم که اومدم تو اوبونتو
تو فدورا وقتیsu میزدم پسورد روت رو میخواست و با روت وارد میشد
اینجا کار نمی کنه
یه سرچ زدم فهمیدم تو اوبونتو 9.4 غیرفعاله
حالا چطور میشه فعالش کرد؟
توی اوبونتو، پسورد root بطور پیش‌فرض بصورت تصادفی تنظیم شده! پس با su نمی‌تونید لاگین کنید. بلکه با دستور sudo -i و با وارد کردن پسورد خودتون(نه پسورد root) می‌تونید به حساب root لاگین کنید(یا بدون لاگین، قبل از هر دستوری که لازم باشه کلمهٔ sudo رو بیارید مثلا sudo apt-get update)
بعد از ورود به حساب root ، می‌تونید با دستور passwd پسورد روت که به چیزی که خودتون می‌دونید تغییر بدید(مستقیم با دستور sudo passwd root هم میشه این کارو کرد). از این به بعد با دستور su هم می‌تونید به حساب روت وارد بشید، اما با پسورد root (نه پسورد یوزر خودتون)

hadi_balaa
18-10-2009, 09:14
سلام عزیزان . یه سوال داشتم : در صورتی که پسورد ورود به ابونتو رو فراموش کنیم آیا راهی برای ورود به اون وجود داره ؟

taia
18-10-2009, 09:27
سلام عزیزان . یه سوال داشتم : در صورتی که پسورد ورود به ابونتو رو فراموش کنیم آیا راهی برای ورود به اون وجود داره ؟

باز هم تاکید بر جستجو هست، چون قبلا بحث شده :46:
با این حال چون مطرح کردید:
1. سیستم رو روشن کنید.
2. در منوی گراب ESC رو بزنید.
3. کلید e رو برای ورود به حالت ویرایش بزنید.
4. خطی رو که با کلمه ی kernel شروع می شه پیدا کنید.
5. به آخر خط برید و این متن رو اضافه کنید : rw init=/bin/bash
6. دکمه ی enter را برای تایید بزنید و بعد هم دکمه ی b رو برای بوت شدن سیستم.
شما وارد یک ترمینال خواهید شد، در اونجا با استفاده از دستور passwd پسورد جدید رو وارد کنید و سیستمتون رو ریستارت کنید و حالا با پسورد جدید وارد بشید.

موفق باشید.

s.hidden
18-10-2009, 18:13
سلام.
بچه ها من این پک کوانتوم رو خریدم . توش یه لینوکس اوبونتو ورژن 9.04 هست.
حالا میخوام اینو از روی فلش مموری رانش کنم.
چه فایلایی رو باید کپی کنم.؟؟
چجوری بوتیبلش کنم که لینوکس بیاد بالا؟
اصلا روی فلش مموری 4 گیگ جواب میده یا نه؟؟
نرم افزاری آموزشی چیزی اگه دارین ممنون میشم.

شرمندم که 2 باره پست دادم . نمیدونستم چی باید سرچ کنم.

farhad_realmadrid
18-10-2009, 21:40
سلام

من هرچی سرچ کردم پیدا نکردم.

از کجا بفهمیم که چقدر به اینترنت متصل شدیم از طریق pppconfig?

ابونتو 9.4

mohammad1395
20-10-2009, 11:55
من ایمیج اوبونتوی نسخه مخصوص نت بوک را دانلود کرد
ubuntu-9.04-netbook-remix-i386.img
با نرو و کلون این ایمیج را رایت میکنم اما دیویدی رایت شده غیرقابل خواندن می شود.اول فکر کردم ایراد در فایل دانلود شده است اما حتی با خرید دیویدی ایمیج هم همان مشکل تکرار شد!
آیا برای رایت اینطور ایمیج ها از نرم افزار خاصی استفاده می شه که هم درست راست شه و هم بوتیبل باشند؟

sudotux
21-10-2009, 21:53
سلام.
بچه ها من این پک کوانتوم رو خریدم . توش یه لینوکس اوبونتو ورژن 9.04 هست.
حالا میخوام اینو از روی فلش مموری رانش کنم.
چه فایلایی رو باید کپی کنم.؟؟
چجوری بوتیبلش کنم که لینوکس بیاد بالا؟
اصلا روی فلش مموری 4 گیگ جواب میده یا نه؟؟
نرم افزاری آموزشی چیزی اگه دارین ممنون میشم.

شرمندم که 2 باره پست دادم . نمیدونستم چی باید سرچ کنم.

اول باید یک فایل ایمیج با پسوند iso از اوبونتو ۹.۰۴ یا هر توزیع دیگه ای که مد نظرتون هست داشته باشید. با کمک نرم افزارهایی همچون AcetoneISO ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونید یک ایمیج از سی دی اوبونتو تهیه کنید. در نهایت با کمک نرم افزار UNetbootin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونید به راحتی یک نسخه ی قابل بوت و Live از اوبونتو رو بروی فلش مموری بسازید !

برای نصب UNetbootin در اوبونتو ۹.۰۴ از این مخزن استفاده کنید:

** یک راه برای اضافه کردن مخزن در اوبونتو این هست که دستور زیر رو اجرا کنید و در انتهای فایل باز شده خط بالا رو کپی کنید و سپس فایل رو ذخیره کرده و ببندید.

** راه دوم برای اضافه کردن مخزن در اوبونتو از طریق مسیر و کلیک بروی Add و کپی کردن خط مربوط به مخزن هست.

با اجرای دستور زیر نیز کلید مخزن را اضافه کنید:

و سپس با اجرای دستور زیر لیست مخازن رو بروز کرده و برنامه را نصب کنید:

sudotux
21-10-2009, 22:16
من ایمیج اوبونتوی نسخه مخصوص نت بوک را دانلود کرد
ubuntu-9.04-netbook-remix-i386.img
با نرو و کلون این ایمیج را رایت میکنم اما دیویدی رایت شده غیرقابل خواندن می شود.اول فکر کردم ایراد در فایل دانلود شده است اما حتی با خرید دیویدی ایمیج هم همان مشکل تکرار شد!
آیا برای رایت اینطور ایمیج ها از نرم افزار خاصی استفاده می شه که هم درست راست شه و هم بوتیبل باشند؟

از اونجایی که این نسخه مخصوص نت بوک (netbook) هست و تا اونجایی که میدونم اکثر نت بوک ها سی دی رام ندارن , باید این نسخه رو بروی فلش مموری نصب کنید و از طریق usb بوت کنید تا بتونید بروی نت بوک نصبش کنید. این فایلی که دانلود کردید مخصوص فلش هست:

لینک های زیر رو هم ببینید:

taia
28-10-2009, 09:36
Ubuntu: Free software update

beenHere-doneThat
28-10-2009, 14:51
‫gwenview تو سیستم من مشکل داره.اصلا نمی تونم باهاش عکس ها رو نگاه کنم،تا باز میشه زود بسته میشه!
چطور میشه درستش کرد؟

Kubuntu 9.04
KDE 4.3.2

Mr.Lover
28-10-2009, 15:06
Ubuntu: Free software update

سلام
متاسفانه قیلتره!!! :exclamati

sudotux
28-10-2009, 19:13
‫gwenview تو سیستم من مشکل داره.اصلا نمی تونم باهاش عکس ها رو نگاه کنم،تا باز میشه زود بسته میشه!
چطور میشه درستش کرد؟

Kubuntu 9.04
KDE 4.3.2

‫gwenview رو از ترمینال اجرا کن و بعد از بسته شدن خروجی ترمینال رو اینجا بذار ...

beenHere-doneThat
28-10-2009, 22:04
"/usr/bin/gwenview(3540)" Error in thread 140609057900880 : "Unsupported operation (2)": "Invalid model"
"/usr/bin/gwenview(3540)" Error in thread 140609057900880 : "Unsupported operation (2)": "Invalid model"
gwenview: symbol lookup error: /usr/lib/libnepomuk.so.4: undefined symbol: _ZN7Soprano4NodeC1ERKNS_12LiteralValueE

یه مشکل دیگه اینکه‫ konqueror نمیتونه سایت یاهو وب مسنجر رو باز کنه با اینکه فلش نصبه.indentification هم روی فایرفاکس ست شده.

ممنون از پاسختون

sudotux
28-10-2009, 23:43
یه مشکل دیگه اینکه‫ konqueror نمیتونه سایت یاهو وب مسنجر رو باز کنه با اینکه فلش نصبه.indentification هم روی فایرفاکس ست شده.

ممنون از پاسختون

در مورد مشکل اول شاید با ساختن یک user جدید در سیستم یا پاک کردن تنظیمات kde ( حذف فولدر مخفی kde در پوشه خانگی ) مشکل حل بشه ...

در مورد مشکل دوم هم پیشنهاد می کنم از یک مرورگر دیگه همچون فایرفاکس استفاده کنید.

beenHere-doneThat
29-10-2009, 02:23
مرسی از توجهتون‫.

اما با یکی دو تا سرچ دقیق و با کمک این پیج‫:

‫تونستم مشکل رو ریشه یابی کنم.با نصب پکیج soprano-backend-sesame که پکیج nepomuk بهش وابستست -و gwenview هم به این آخری نیاز داره- مشکل من حل شد.

sudotux
29-10-2009, 19:29
اوبونتو ۹.۱۰ منتشر شد !

توضیحات تکمیلی ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

prance666
30-10-2009, 15:27
سلام دوستان من تازه لينوكس ريختم و براي دانلود آفلاين لازم دارم ولي نميدونم هر برنامه رو ميخام اجرا كنم اين ارور رو ميده خواهش ميكنم كمكم كنيد

KING OF P30WORLD
30-10-2009, 17:58
من الان اوبونتو ۸.۰۴ دارم و روی کامپیوترم به خوبی اجرا میشه.
سیستم من ۲۵۶ مگ رم داره و CPU اش هم ۲.۴ تک هسته ای هست.
می خواستم بدونم نسخه ۹.۱۰ کوبونتو روی کامپیوترم اجرا میشه یانه؟

Mr.Lover
31-10-2009, 14:17
من الان اوبونتو ۸.۰۴ دارم و روی کامپیوترم به خوبی اجرا میشه.
سیستم من ۲۵۶ مگ رم داره و CPU اش هم ۲.۴ تک هسته ای هست.
می خواستم بدونم نسخه ۹.۱۰ کوبونتو روی کامپیوترم اجرا میشه یانه؟

سلام
برای نصب اوبونتو ۹٫۱۰

حداقل 256 MB رم نیاز دارید. (اما برای نصب بطور استاندارد به 384MB نیاز هست!)
برای نصب به ۳ گیگ فضای خالی هارد نیاز دارید.
CPU شما هم به نظر نمی یاد مشکلی داشته باشه.

موفق باشید.

aliarnold
01-11-2009, 08:37
دوستان درايور ديال آپ براي كرنل 2.6.31 در ubuntu 9.10 رو از كجا ميتونم بگيرم ؟؟؟؟سايت linuxant هم تا كرنل 2.6.28 رو بيشتر نذاشته.

MAR_Programmer
01-11-2009, 09:51
سلام
من یه مکشل خیلی مزخرف اما ساده!!! دارم، اونم اینکه توی Windows می تونم فولدر Share رو توی Ubuntu ببینم اما از طریق Ubuntu نمی تونم وارد Windows یا همون فولدر اشتراکی بشم، توی Network اسم سیستم Windows رو می بینم اما وقتی کلیک می کنم رمز عبور می خواد، تا ایجا درسته، اما نام کاربری و رمز رو قبول نمی کنه و همش صفحه کلمه عبور تکرار میشه، رمز رو با یه ویندوز دیگه چک کردم، از طریق همون رمز ویندوز با ویندوز ارتباط برقرار میکنه اما Ubuntu نه؟ حالا می گید چی کار کنم؟ در ضمن این Domain دیگه چیه؟ (می دونم چیه اما منظورم اینه که تو ارتباط ویندوز با ویندوز همچین چیزی نمیاد)
در ضمن من از Samba و Ubuntu 9.10 Netbook Remix استفاده می کنم

Shadow-Man
01-11-2009, 13:46
سلام
من یه مشکل اساسی به اوبونتو پیدا کردم. وقتی می خوام از اول نصبش کنم میبینم تمام هاردم رو مثل یه هارد پارتیشن نشده میشناسه با برنامه gparted هم که می رم میبیم همینطوره انگار هاردم و پارتیشن بندی نکردم. ولی تو لینوکس و ویندوز تمام پارتیشن ها رو کامل و بدون مشکل میشناسه. باید چی کار کنم.

برنامه ای هست که بدون از دست دادن اطلاعات هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنم؟؟
خواهش می کنم کمک کنید.

sudotux
01-11-2009, 17:22
سلام
من یه مشکل اساسی به اوبونتو پیدا کردم. وقتی می خوام از اول نصبش کنم میبینم تمام هاردم رو مثل یه هارد پارتیشن نشده میشناسه با برنامه gparted هم که می رم میبیم همینطوره انگار هاردم و پارتیشن بندی نکردم. ولی تو لینوکس و ویندوز تمام پارتیشن ها رو کامل و بدون مشکل میشناسه. باید چی کار کنم.

برنامه ای هست که بدون از دست دادن اطلاعات هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنم؟؟
خواهش می کنم کمک کنید.

تا اونجایی که میدونم این مشکل زمانی پیش میاد که ساختار پارتیشن های شما مشکل داشته باشه. سعی کنید با یه برنامه در ویندوز پارتیشن هاتون رو به طور کامل اسکن کنید تا مشکلات احتمالی برطرف بشه.

sudotux
01-11-2009, 17:44
سلام
من یه مکشل خیلی مزخرف اما ساده!!! دارم، اونم اینکه توی Windows می تونم فولدر Share رو توی Ubuntu ببینم اما از طریق Ubuntu نمی تونم وارد Windows یا همون فولدر اشتراکی بشم، توی Network اسم سیستم Windows رو می بینم اما وقتی کلیک می کنم رمز عبور می خواد، تا ایجا درسته، اما نام کاربری و رمز رو قبول نمی کنه و همش صفحه کلمه عبور تکرار میشه، رمز رو با یه ویندوز دیگه چک کردم، از طریق همون رمز ویندوز با ویندوز ارتباط برقرار میکنه اما Ubuntu نه؟ حالا می گید چی کار کنم؟ در ضمن این Domain دیگه چیه؟ (می دونم چیه اما منظورم اینه که تو ارتباط ویندوز با ویندوز همچین چیزی نمیاد)
در ضمن من از Samba و Ubuntu 9.10 Netbook Remix استفاده می کنم

من فکر می کنم باید مراحلی رو که در لینک زیر (قسمت Setting Up Access Control ) گفته شده در ویندوز انجام بدید تا مشکل حل بشه

شما از چه ویندوزی استفاده می کنید ؟

aliarnold
01-11-2009, 18:27
دوستان درايور ديال آپ براي كرنل 2.6.31 در ubuntu 9.10 رو از كجا ميتونم بگيرم ؟؟؟؟سايت linuxant هم تا كرنل 2.6.28 رو بيشتر نذاشته.

دوستان كسي نبود كمك كنه؟؟ :20:

sudotux
01-11-2009, 19:36
دوستان كسي نبود كمك كنه؟؟ :20:

باید صبر کنید تا درایور مخصوص اوبونتو ۹.۱۰ در سایت Linuxant منتشر بشه. راه دیگه ای نداره ...

Shadow-Man
02-11-2009, 16:07
تا اونجایی که میدونم این مشکل زمانی پیش میاد که ساختار پارتیشن های شما مشکل داشته باشه. سعی کنید با یه برنامه در ویندوز پارتیشن هاتون رو به طور کامل اسکن کنید تا مشکلات احتمالی برطرف بشه.

مي بخشيد دير سر زدم adslم تركيده :((
با چه برنامه اي اين كار رو بكنم؟؟ از كجا گيرش بيارم
من الان لينوكس نصب دارم ها!! اگه برنامه هم تو لينوكس اين كار رو ميكنه چه بهتر اون رو بگيد

من فکر می کنم باید مراحلی رو که در لینک زیر (قسمت Setting Up Access Control ) گفته شده در ویندوز انجام بدید تا مشکل حل بشه

شما از چه ویندوزی استفاده می کنید ؟

من از xp استفاده ميكنم اين لينكي هم كه دادين لود نميشه cannot find sever

parsbin
02-11-2009, 23:12
بهترین راه بکاپ گرفتن از کوبونتو 9.04 چیه؟
منظورم از تمام سیستم عامل + برنامه ها و درایور های نصب شده + تمام تنظیمات
روی DVD
که موقع ری استور هم ساده و بی اشکال باشه ری استور کردن.

sudotux
03-11-2009, 00:33
بهترین راه بکاپ گرفتن از کوبونتو 9.04 چیه؟
منظورم از تمام سیستم عامل + برنامه ها و درایور های نصب شده + تمام تنظیمات
روی DVD
که موقع ری استور هم ساده و بی اشکال باشه ری استور کردن.

به نظر من از FSArchiver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید !

taia
03-11-2009, 06:22
مي بخشيد دير سر زدم adslم تركيده :((
با چه برنامه اي اين كار رو بكنم؟؟ از كجا گيرش بيارم
من الان لينوكس نصب دارم ها!! اگه برنامه هم تو لينوكس اين كار رو ميكنه چه بهتر اون رو بگيد

من از xp استفاده ميكنم اين لينكي هم كه دادين لود نميشه cannot find sever

اولا که این اتفاق به دلیل بد پارتیشن شدن سیستم شما در ابتدا هست، و امکان پارتیشن بندی بدون تغییر در اطلاعات هارد توسط هیچ برنامه ای امکان نداره، چون برای ساختاربندی درست شما باید یکبار کل هارد رو آنپارتیشن کنید و بعد دوباره شروع به پارتیشن بندی و اینبار درست کنید، که این پروسه باعث تغییر تیبل آدرس ها یا ایندکس ها میشه که خوب مسلما اطلاعات شما هم از بین خواهد رفت.
بهترین راه بکآپ و انجام کار هست.

در مورد لینک هم چک کردم، لینک سالم هست.

Shadow-Man
03-11-2009, 18:18
اولا که این اتفاق به دلیل بد پارتیشن شدن سیستم شما در ابتدا هست، و امکان پارتیشن بندی بدون تغییر در اطلاعات هارد توسط هیچ برنامه ای امکان نداره، چون برای ساختاربندی درست شما باید یکبار کل هارد رو آنپارتیشن کنید و بعد دوباره شروع به پارتیشن بندی و اینبار درست کنید، که این پروسه باعث تغییر تیبل آدرس ها یا ایندکس ها میشه که خوب مسلما اطلاعات شما هم از بین خواهد رفت.
بهترین راه بکآپ و انجام کار هست.

در مورد لینک هم چک کردم، لینک سالم هست.

من با سی دی ویندوز پارتیشن بندی کرده بودم که وقتی خواستم اوبونتو رو نصب کنم با همون برنامه نصبی که تو مراحل نصب هست یه پارتیشن رو پاک کردم و پارتیشن های مربوط به اوبونتو رو درست کردم تا چند وقت هم مشکلی نداشت میشناخت...
حالا من با چه برنامه ای پارتیشن بندی کنم که درست پارتیشن بندی بشه؟

parsbin
03-11-2009, 23:45
به نظر من از FSArchiver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید !

راه ساده تری وجود نداره؟! :D

taia
04-11-2009, 13:08
من با سی دی ویندوز پارتیشن بندی کرده بودم که وقتی خواستم اوبونتو رو نصب کنم با همون برنامه نصبی که تو مراحل نصب هست یه پارتیشن رو پاک کردم و پارتیشن های مربوط به اوبونتو رو درست کردم تا چند وقت هم مشکلی نداشت میشناخت...
حالا من با چه برنامه ای پارتیشن بندی کنم که درست پارتیشن بندی بشه؟

برنامه اش مهم نیست، ساختار مهم هست، شما احتمالا دو تا پارتیشن primary ساختید و بعد یکیش رو C کردید و اون یکی رو تقسیم کردید. و این باعث شده که با درگیر شدن درایو C و با توجه به عملکرد ویندوز که پارتیشن خودش را برای تغییرات حفاظت می کنه، پارتیشن های دیگه هم به حالت حفاظت در میایند!
شما باید یک پارتیشن primary یسازید، و یک پارتیشن logical و پارتیشن logical رو تقسیم کنید به پارتیشن های دیگه، به این ترتیب با درگیر شدن پارتیشن C شما دیگر پارتیشن ها آزادند.
البته این نظر من هست، و شاید مشکل شما چیز دیگری باشه!

راه ساده تری وجود نداره؟! :D

دیگه از این ساده تر ؟ :46:

Shadow-Man
04-11-2009, 19:28
چطوری یه دو تا سیستم رو که هردو اوبونتو ۸۱۰ نصب دارن رو با هم شبکه کنم؟

sudotux
05-11-2009, 01:09
چطوری یه دو تا سیستم رو که هردو اوبونتو ۸۱۰ نصب دارن رو با هم شبکه کنم؟

با استفاده از samba ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونی ...

Shadow-Man
05-11-2009, 14:25
ssh client چی هست؟ به چه کاری میاد؟ میشه اموزش مختصری برای یکیشون بدین یا لینکی چیزی. ممنون

farhad_realmadrid
05-11-2009, 15:08
من امروز 2 تا DVD ابونتو و کوبونتو نسخه 9.10 رو گرفتم از سایت لینوکس شاپ.

وقتی میخوام از طریق بوت اینستال کنم ارور میده :Error reading boot cd

هر دو نسخه همینطوره.

از لپ تاپ هم تست کردم اصلا نصب نمیشه!!.

اوبنتو 9.04 که میزارم مشکلی نداره.

ضمنا از LIVE هم نمیتونم وارد بشم همین ارور رو میده.

کسی اینو تجربه کرده؟

هرکاری میکنم جواب نمیده تو گوگل سرچ کردم چیزی نفهمیدم.

sudotux
06-11-2009, 00:47
من امروز 2 تا DVD ابونتو و کوبونتو نسخه 9.10 رو گرفتم از سایت لینوکس شاپ.

وقتی میخوام از طریق بوت اینستال کنم ارور میده :Error reading boot cd

هر دو نسخه همینطوره.

از لپ تاپ هم تست کردم اصلا نصب نمیشه!!.

اوبنتو 9.04 که میزارم مشکلی نداره.

ضمنا از LIVE هم نمیتونم وارد بشم همین ارور رو میده.

کسی اینو تجربه کرده؟

هرکاری میکنم جواب نمیده تو گوگل سرچ کردم چیزی نفهمیدم.

اولین نفری هستید که بعد از انتشار ۹.۱۰ میبینم همچین مشکلی داره ! مطمئنا مشکل از اوبونتو نیست بلکه سی دی خرابه یا اینکه MD5 فایل iso درست نیست:

... با بخش پشتیبانی لینوکس شاپ تماس بگیرید.

CG_
06-11-2009, 17:32
آقا من یه مودم dial up دارم می خوام تو اوبونتو باهاش کار کنم. چی کار کنم؟

hellbrain666
06-11-2009, 19:44
سلام
من هم نسخه 9.10 رو از سایتش دانلود کردم ولی موقع نصب و اجرا این ارور رو میده:

unable to read data cache entry [XXXXXXXXXXX]
unable to read page block [XXXXXXXXXXX]
کلا چند تا از این ارور ها میده

راستی فرق نسخه cd با dvd چیه؟
ممنون

sudotux
07-11-2009, 13:02
سلام
من هم نسخه 9.10 رو از سایتش دانلود کردم ولی موقع نصب و اجرا این ارور رو میده:

unable to read data cache entry [XXXXXXXXXXX]
unable to read page block [XXXXXXXXXXX]
کلا چند تا از این ارور ها میده

راستی فرق نسخه cd با dvd چیه؟
ممنون

- مطمئنید فایلی که دانلود کردید سالمه ؟ MD5 فایل iso رو چک کردید ؟

برای چک کردن md5 در ویندوز از ابزارهای زیر استفاده کنید:

- مطمئنید cd سالم رایت شده ؟

- در کدوم مرحله از نصب یا اجرا با این پیغام مواجه میشید ؟

sudotux
07-11-2009, 13:08
ssh client چی هست؟ به چه کاری میاد؟ میشه اموزش مختصری برای یکیشون بدین یا لینکی چیزی. ممنون

ssh برای اتصال به یک سیستم دیگه استفاده میشه. لینک های زیر رو ببینید:

Bs_panzer
07-11-2009, 17:31
bebakhshid farsi nadaram
man ubuntu ro pak kardam boot sector parid !
hala hey moghe boot mige bootmgr is missing
chi kar konam ?
super grub ham gereftam boot kardam balad nistam kar konam

taia
07-11-2009, 18:11
bebakhshid farsi nadaram
man ubuntu ro pak kardam boot sector parid !
hala hey moghe boot mige bootmgr is missing
chi kar konam ?
super grub ham gereftam boot kardam balad nistam kar konam

hellbrain666
07-11-2009, 22:35
- مطمئنید فایلی که دانلود کردید سالمه ؟ MD5 فایل iso رو چک کردید ؟

برای چک کردن md5 در ویندوز از ابزارهای زیر استفاده کنید:

- مطمئنید cd سالم رایت شده ؟

- در کدوم مرحله از نصب یا اجرا با این پیغام مواجه میشید ؟

چک کردم درست بود
دو بار دانلود و رایت کردم (ممکنه از سرعت کم رایت باشه؟)
هم موقع try without ....
هم موقع install

فاطمه موحد
08-11-2009, 08:38
سلام
من موضوع پايان نامه ام اوبونتو است مي خواستم اطلاعاتي درباره ي موضوعات زير به زبان فارسي داشته باشم اگر كسي مقاله اي داره در اختيارم قرار بده ممنون ميشم:
1_امنيت اوبونتو
2_شبكه در اوبونتو
3_مديريت در اوبونتو
و موضوعات مشابه

kaka_abe
08-11-2009, 10:53
با عرض سلام وخسته نباشید
من در حال یاد گیری سیستم عمل لینوکس هستم اما در بعضی جاها به مشکل بر خوردم و درک بعضی از اونها برام سخت شده که حدود 20 تاهستن اگه میشه اونها رو برام کامل توضیح بدین ممنون میشم وبگین که اونا دستورهای sellند یا بخشی از لینوکس یعنی اینکه اگه دستورن با مثال بگین که چکار میکنه آدرسی در لینوکسن بگین کجا قرار داره و چکار میکنه؟
1.user/share/zoneinfo
2.etc/timezone
3.etc/localtime
4.etc/ntp.conf
5.date
6.ntpd
7.ntpdate
8.pool.ntp.org
9.hwclock
10.forward./~
11.newaliases
12.mail
13.mailq
14.postfix
15.postfix
16.exsim
17.qmail
18.CUPS configuration files, tools and utilities
19.etc/cups
20.lpd legacy interface (lpr,lprm,lpq)
اگه میشه جوابشو به ایمیل زیر بفرستید:
karevan.99@gmail.com
با تشکر

taia
09-11-2009, 13:58
سلام
من موضوع پايان نامه ام اوبونتو است مي خواستم اطلاعاتي درباره ي موضوعات زير به زبان فارسي داشته باشم اگر كسي مقاله اي داره در اختيارم قرار بده ممنون ميشم:
1_امنيت اوبونتو
2_شبكه در اوبونتو
3_مديريت در اوبونتو
و موضوعات مشابه

سلام
اول آرزو می کنم که موفق بشید، قبلا هم یکی از کاربران همین فروم P A R M I S ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پایان نامه اش رو در زمینه ی لینوکس داد که خوشبختانه موفق شد و حتی برای عموم روی سایت دانشگاه آپ شد.
می تونید از ایشون کمک بگیرید.
اما در مورد موارد بالا، به فهرست دو تاپیک بالا مراجعه کنید:
تاپیک اوبونتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تاپیک مقالات آموزشی فارسی لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و در ضمن سوالات اینگونه باز امکان جواب براش در اینجا نیست! چون مثلا امنیت در لینوکس! یعنی یک کتاب! که مشخصا در حوصله ی کسی نیست که اونطور کامل توضیخ بده، سوالاتتون باید محدوده داشته باشه!

Mr.Lover
09-11-2009, 19:45
سلام
من با انجام ریکاوری ویندوز متاسفانه منوی گراب رو از دست دادم!
و با مراجعه به ویکی زیر در مورد «تعمیر گراب بعد از نصب ویندوز»

و همچنین با استفاده از نرم افزار «Super Grub Disk» با پیام زیر روبرو شدم:
ERROR 15:file not found
در ضمن من از اوبونتو 9.04 استفاده می کنم.

taia
09-11-2009, 21:18
سلام
من با انجام ریکاوری ویندوز متاسفانه منوی گراب رو از دست دادم!
و با مراجعه به ویکی زیر در مورد «تعمیر گراب بعد از نصب ویندوز»

و همچنین با استفاده از نرم افزار «Super Grub Disk» با پیام زیر روبرو شدم:
ERROR 15:file not found
در ضمن من از اوبونتو 9.04 استفاده می کنم.

یا دستور find /boot/grub/stage1 را اشتباه تایپ می کنید، و یا فایل مورد نظر واقعا وجود نداره، که در این صورت پیشنهاد می کنم به صورت دستی به پارتیشن لینوکستون برید به مسیر /boot/grub/ برید و از وجود فایل مطمئن بشید.

taghi_ramzi
10-11-2009, 09:42
من یه اوبونتو توی vmware نصب کردم ، درایور کارت گرافیکم برای لینوکس اصلا پیدا نمیشه
سایت سازنده ش رو رفتم که نداشت
خود انویدیا هم یه فایلی داده که نصب نمیشه، یعنی میگه که اصلا کارت گرافیکت انویدیا نیست
کار دیگه ای نمیتونم بکنم ؟
گرافیکم Geforce 7300LE مارک Asus

sudotux
10-11-2009, 15:30
من یه اوبونتو توی vmware نصب کردم ، درایور کارت گرافیکم برای لینوکس اصلا پیدا نمیشه
سایت سازنده ش رو رفتم که نداشت
خود انویدیا هم یه فایلی داده که نصب نمیشه، یعنی میگه که اصلا کارت گرافیکت انویدیا نیست
کار دیگه ای نمیتونم بکنم ؟
گرافیکم Geforce 7300LE مارک Asus

از طریق vmware تا حالا تست نکردم ! مطمئنم نیستم بشه کارت گرافیکو نصب کرد یا نه. ولی در حالت عادی از طریق راهنمای زیر میتونید آخرین نسخه کارت گرافیک Nvidia رو نصب کنید:

symk
12-11-2009, 08:13
سلام
ubuntu 9.10 یک باگ داره نسبت به 9.04 حداقل برای من اینطوری بود . لااقل 3و4 دفعه تست کردم یعنی 9.10 رو نصب بعد دوباره 9.04 همشم روی یک سیستم و به این نتیجه رسیدم . شایدم من دارم اشتباه میکنم . اونم اینه که زمانی که برنامه sun-virtualbox رو نصب میکنی موقع استارت به فرض مثال ویندوز سخت افزارهایی که به پورت های یو اس پی وصل هستند در setting دیده میشند ولی هیچ کدوم اجرا نمیشند و نمیتونید تو محیط ویندوز از یو اس پی استفاده کنید در صورتی که در 9.04 کاملا با همون شرایط قابل استفاده هستش . نمیدونم مشکل از کجاست . به همین خاط من مجبور شدم برگردم به 9.04 چون برنامه سانترال شرکت رو باید در ویندوز باز کنم و تحت ویندوز هستش و مجبورم یه ویندوز برای اون کار داشته باشم از یه طرف هم 9.10 خیلی کارائیش بهتره شده و همش وسوسه میشم . کسی هست بتونه کمک کنه

ali zi zeperto
12-11-2009, 12:45
سلام.من یه فولدر رو پاک کردم و رفته توی سطل آشغال اما از اونجا بیرون نمیره.پیغام permision denied میده.وقتی هم میرم توی propety فوادره که دسترسی ها رو تنظیم کنم که پاک شه این پیغام رو میده.
Sorry, couldn't change the permissions of "untitled folder": Operation not supported by backend
چه معنی میده؟
چیکار باید بکنم که این فولدر رو پاک کنم؟

ali zi zeperto
14-11-2009, 18:33
سلام.من یه فولدر رو پاک کردم و رفته توی سطل آشغال اما از اونجا بیرون نمیره.پیغام permision denied میده.وقتی هم میرم توی propety فوادره که دسترسی ها رو تنظیم کنم که پاک شه این پیغام رو میده.
Sorry, couldn't change the permissions of "untitled folder": Operation not supported by backend
چه معنی میده؟

کسی نیست جواب سوال منو بده؟:41:

sudotux
14-11-2009, 21:39
چه معنی میده؟

در ترمینال این دستور رو اجرا کن:

به این مسیر برو:

فایل های موجود در سطل آشغال باید در این مسیر باشه که میتونی ازشون کپی بگیری یا پاکشون کنی.

ramin martinez
15-11-2009, 14:49
سلام
زمانی که می خوام اوبونتو یا کوبونتو 9.10 نصب کنم یا به صورت لایو اجرا کنم بعد از لود، مانیتور خاموش روشن پیغام no signal میده ولی صداي بالا اومدن سيستم عامل رو دارم
کارت گرافیک هم 7600GS هست

farhad_realmadrid
16-11-2009, 13:18
سلام
من کوبنتو رو نصب کردم خیلی خوب خوشم اومد.

من میخوام ابونتو رو کنار کوبونتو نصب کنم آموزش نصب ۲ توزیع رو خوندم که یه چیزی متوجه نشدم.

من باید ۳ تا پارتیشن جدید درست کنم؟

c30tehran
16-11-2009, 18:47
سلام
من کوبنتو رو نصب کردم خیلی خوب خوشم اومد.

من میخوام ابونتو رو کنار کوبونتو نصب کنم آموزش نصب ۲ توزیع رو خوندم که یه چیزی متوجه نشدم.

من باید ۳ تا پارتیشن جدید درست کنم؟

البته براي نصب اوبونتو حداقل به يك درايو و يا 2 درايو تا لازم داري كه يك درايو خالي براي ريشه اگر خواستي مي توني يك درايو هم براي home كنار بذاري
براي نصب اوبونتو جديد ظاهرا فرقي ندارد كار خاصي ديگه نداره همون كاري كه براي نصب كوبونتو كردي براي اوبونتو انجام بده

البته اگر جستجو كني مي توني به فهمي كه مي توني تو كوبونتو هم گنوم رو نصب كني تا هر دو تا رو داشته باشي

farhad_realmadrid
16-11-2009, 20:39
ممنون از جواب
یعنی من میتونم از دی وی دی اوبنتو گنوم در کوبنتو نصب کنم من تاجایی که میدونم باید خود گنوم رو داشته باشم نه ابونتو.

این KDE
باگ زیاد داره؟ من خیلی از برنامه هایی که اجرا میکنم زیاد هنگ میکنه کارت گرافیک هم نصب کردم آیا مشکل از من است:

ali zi zeperto
17-11-2009, 23:15
سلام.من مدتهاست که می خوام دبیان نصب کنم و در حال حاضر هم با آبونتو کار می کنم و برنامه های زیادی نصب کرده ام و اوضاع سیستمم هم رو به راهه.ولی خوب علاقمند شدم که دبیان رو امتحان کنم.چند تا سوال دارم
۱-آیا نصبش مثل آبونتو راحته ؟
۲-یه سوال خیلی مبتدی هم می پرسم : آیا مثل آبونتو این add.remove و synaptic رو داره.
۳-اساتید توصیه شون چیه؟برم سراغ دبیان یا نه؟یه خورده وسواس دارم واسه اینه که نمی خوام نصب کنم و بعدش پشیمون بشم.

ممنون

aliarnold
18-11-2009, 06:42
دوستان آپدیتهای avast در ubuntu مجا ذخیره میشند؟؟

aliarnold
18-11-2009, 17:06
دوستان آپدیتهای avast در ubuntu مجا ذخیره میشند؟؟

دوستان کسی نبود ما رو راهنمایی کنه؟؟

best
19-11-2009, 23:22
از دوستان ایا کسی برنامه نویسی در ubuntu بلده؟در سطح کار عملی دانشگاهی...؟واسم پیغام یده...مرسی

farhad_realmadrid
19-11-2009, 23:24
یه سوال:

چجوری میشه در ابونتو پنل عکس زیر درست کرد؟

Javad_Ed
21-11-2009, 12:14
سلام
دوستان
من اومدم آپگرید کردم..یه هفت ساعتی راز و نیاز کرد ...بعدش هم گفت ریست کنم
گفت خوش باش!:دی
ولی وقتی میخواد بالا بیاد بجای صفحه لاگین یه صفحه ی سیاه میاد فقط!
چه کنم؟
تنکس

sudotux
21-11-2009, 16:31
سلام
دوستان
من اومدم آپگرید کردم..یه هفت ساعتی راز و نیاز کرد ...بعدش هم گفت ریست کنم
گفت خوش باش!:دی
ولی وقتی میخواد بالا بیاد بجای صفحه لاگین یه صفحه ی سیاه میاد فقط!
چه کنم؟
تنکس

کلید های ctrl + alt + f1 رو بزن و از طریق ترمینال درایور کارت گرافیکت رو دوباره نصب کن:

این مشکل به خاطر آپدیت کرنل پیش میاد ...

Mr.Lover
21-11-2009, 16:46
یه سوال:

چجوری میشه در ابونتو پنل عکس زیر درست کرد؟

سلام
برای این کار شما می تونید از Cairo - Dock و سایر Dockها استفاده کنید.

Javad_Ed
21-11-2009, 19:03
کلید های ctrl + alt + f1 رو بزن و از طریق ترمینال درایور کارت گرافیکت رو دوباره نصب کن:

این مشکل به خاطر آپدیت کرنل پیش میاد ...

سلام
ممنون
نمیشه که!
توی صفحه سیاهی که هست
میزنم
یه _ بالای صفحه چشم میزنه...و دیگه چیزی نمیشه !

farhad_realmadrid
21-11-2009, 19:44
سلام
برای این کار شما می تونید از Cairo - Dock و سایر Dockها استفاده کنید.

ممنون،

حجم این برنامه چقدر هست اینستال بافرمت deb تو نت نیست؟ یا حتما باید با ترمینال دانلود کرد من فقط با ترمینالش پیدا کردم.

sudotux
22-11-2009, 02:16
سلام
ممنون
نمیشه که!
توی صفحه سیاهی که هست
میزنم
یه _ بالای صفحه چشم میزنه...و دیگه چیزی نمیشه !

اول از طریق LiveCD درایور کارت گرافیک رو توی پوشه ی خانگی یوزر اوبونتو کپی کن. بعد از طریق منوی گراب سیستم رو در حالت recovery mode بوت کن و اونجا وارد root بشو و درایور رو نصب کن.