PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Blossom
10-05-2009, 03:00
گویا من یه سوتی دادم که سرعت اینترنتم توی اوبونتو به شدت کم شده. با لایو این مشکل رو ندارم. تنظیمات شبکه کجا ذخیره می شه؟
بعد این که از کجا بفهمم که تنظیمات کاربر خودم باعث این مشکل شده یا روت؟

Blossom
10-05-2009, 03:04
گویا من یه سوتی دادم که سرعت اینترنتم توی اوبونتو به شدت کم شده. با لایو این مشکل رو ندارم. تنظیمات شبکه کجا ذخیره می شه؟

symk
10-05-2009, 06:10
والا در این مورد نمی تونم کمکتون کنم چون تا حالا از این کارا نکردم
واقعیتش نه خودم دوست دارم هم اینکه اگر برفرض کارمندان شرکت متوجه بشن کلمو می کنن
ولی برای تجربه با یکسری از sniffer ها قبلا یه کارهایی کردم اگر خواستی برات درش میارم
فقط فرصت بده بهت پخ می زنم : دی

البته اینو بگم که هدف من جاسوسی نیست . ولی خوب فکر میکنم باید همه چیز تحت کنترل ادمین باشه . من که کلا سیستم رو بردم رو لینوکس یه مقدار در بعضی کانقیگ ها به مشکل برخورد کردم به خصوص که سیستم فقط ُText Mode باشه (البته این مشکل از جانب من هست ) ولی خوب دست و پا شکسته دارم میرم جلو . زمانی که ویندوز سرور بود یه سری کارها و نرم افزارها رو میتونستم نصب کنم و محدودیت هایی در پهنای باند ایجاد کنم ولی الان همه به صورت کامل دارند از \هنای باند استفاده میکنند . هنوز نتونستم به یه کانفیگ درست در اسکوید برسم . خوب البته باز از ناشی گری من هستش ولی خوب با دوستانی چون شما تا حدودی دارم پیشزفت میکنم . الان تا ۹۵ درصد خودم سوءیچ کردم به لینوکس فقط ۵ درصد مونده که اونم انشالله به همین زودی به صورت کامل می پیوندم ...
به هر حال در برخی از موارد کمکم کنید ممنون میشم

symk
10-05-2009, 06:15
تا اونجایی که من میدونم تو اوبنتو این مشکل وجود نداره ولی در فدورا یه مقدار افت سرعت محسوس تره .
تنضیمات شبکه هم در :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته در این مسیر شما باید به دایرکتورهای مختلف برید . بسته به کاری که دارید .

ardalan_zapata
10-05-2009, 09:16
با سلام
من دیشب کوبونتو رو نصب کردم
ولی چندتا مشکل دارم
1- خیلی کند هستش یعنی وقتی پنجره ای میفرستم پایین یا میارم بالا خیلی کند هستش
2- نتونستم کانکشن DSL توش بسازم ولی توی اوبونتو راحت این کار کردم
3- نتونستم توش Keyboar Layout رو واسه فارسی تنظیم کنم
ممنون میشم جواب بدید

atifazi
10-05-2009, 10:06
با سلام
ولی چندتا مشکل دارم
ممنون میشم جواب بدید

سلام دوست عزيزم . واسه اولي مشكلتون كه شما بايد كارت گرافيكو به همرا lib ها نصب كنيد.

كانكشن dsl هم مثل محيط gnome هست . ميتونيد در نوار ابزار تنظيم كنيد يا در system setting

و اخرين مشكل هم ميتونستيد موقع نصب فارسي را معرفي كنيد . حالا هم در system setting ميتونيد اين كار را بكنيد . بعضي وقتها هم نيازه به اينترنت متصل باشيد . اما من حس ميكنم كوبونتو شما خوب نصب نشده .
البته از اين مشكلات عجيب كوبونتو زياد داره

atifazi
10-05-2009, 10:15
سلام دوستان . عزيزان وقتي كه لينوكس نصبه و ما ويندوز كنارش نصب مي كنيم MBR مي پره و فقط ويندوز بالا مياد

خب چطور ميتونم GRUB را نصب كنم تا بعد نصب ويندوز بتونم از لينوكس هم استفاده كنم ؟

تشكر

ardalan_zapata
10-05-2009, 10:26
سلام دوست عزيزم . واسه اولي مشكلتون كه شما بايد كارت گرافيكو به همرا lib ها نصب كنيد.

كانكشن dsl هم مثل محيط gnome هست . ميتونيد در نوار ابزار تنظيم كنيد يا در system setting

و اخرين مشكل هم ميتونستيد موقع نصب فارسي را معرفي كنيد . حالا هم در system setting ميتونيد اين كار را بكنيد . بعضي وقتها هم نيازه به اينترنت متصل باشيد . اما من حس ميكنم كوبونتو شما خوب نصب نشده .
البته از اين مشكلات عجيب كوبونتو زياد داره

دوست عزیز من درایور کارت گرافیک رو نصب کردم
در مورد بقیه جواب هاتون من هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم
ممنون میشم دقیقا آدرس بدید

rootnt
10-05-2009, 20:38
بنام خدا

کلا یه بار تنظیمات برای کل لینوکستون بیشتر نیست که اونم فقط با دسترسی روت قابل تغییر و در بیشتر توزیعها حتی قابل دیدن هستش
البته طبق سوال شما منظور تنظیمات اولیه هستش

ifconfig
cat /etc/reslov.conf
route
....

البته اینو بگم که هدف من جاسوسی نیست . ولی خوب فکر میکنم باید همه چیز تحت کنترل ادمین باشه . من که کلا سیستم رو بردم رو لینوکس یه مقدار در بعضی کانقیگ ها به مشکل برخورد کردم به خصوص که سیستم فقط ُText Mode باشه (البته این مشکل از جانب من هست ) ولی خوب دست و پا شکسته دارم میرم جلو . زمانی که ویندوز سرور بود یه سری کارها و نرم افزارها رو میتونستم نصب کنم و محدودیت هایی در پهنای باند ایجاد کنم ولی الان همه به صورت کامل دارند از \هنای باند استفاده میکنند . هنوز نتونستم به یه کانفیگ درست در اسکوید برسم . خوب البته باز از ناشی گری من هستش ولی خوب با دوستانی چون شما تا حدودی دارم پیشزفت میکنم . الان تا ۹۵ درصد خودم سوءیچ کردم به لینوکس فقط ۵ درصد مونده که اونم انشالله به همین زودی به صورت کامل می پیوندم ...
به هر حال در برخی از موارد کمکم کنید ممنون میشم
ببین هر کسی مسئول اعمال خودشه و من نمی خوام دخالت کنم
ولی نظر من اینه که این دخالت، کنجکاوی در مسائل خصوصی دیگرانه
بهرحال چشم تا اونجایی که بدونم در خدمتم ولی خوب سرم خیلی شلوغه خودم دارم روی openldap+samba به یه صورت خاص کار می کنم که وقت زیادی ازم می گیره و فکرمو خیلی درگیر کرده

با سلام
ولی چندتا مشکل دارم
ممنون میشم جواب بدید
سوال سوم رو چیزی اصلا در موردش نمی گم چون بارها در موردش صحبت شده و شما توی فهرستو نگاه کنی حتما به جواب می رسی
۱- با این اطلاعات کم نمی شه نظر درستی داد اما فکر نکنم به کارت گرافیک ربط داشته باشه و حتی بدون نصب کردن شتابدهنده سه بعدی و با درایور xorg هم نباید مشکلی پیش بیاد
اگر از کارت گرافیک باشه اصلا محیط گرافیکی بالا نمیاد
به نظر من رم و swap رو چک کن
۲- اول از همه بگو ببینم مودمت با پورت لن وصله یا usb?

سلام دوستان . عزيزان وقتي كه لينوكس نصبه و ما ويندوز كنارش نصب مي كنيم MBR مي پره و فقط ويندوز بالا مياد

خب چطور ميتونم GRUB را نصب كنم تا بعد نصب ويندوز بتونم از لينوكس هم استفاده كنم ؟

تشكر
باید گراب رو دوباره برگردونید
به فهرست مراجعه کن

c30tehran
11-05-2009, 09:52
من چند روز اوبونتو 9.07 استفاده كردم و autologin رو فعال كردم ديگه نمي تونم لاگ اين بشم؟!؟!
البته سعي كردم با دستور startx وارد بشوم نتونستم چون xserver فعال هست چطوري بايد autologin رو غير فعال كنم ضمنا مطئن هستم كه مشكل از تنظيمات xorg نيست

rootnt
11-05-2009, 15:05
به چی دسترسی داری؟
اگر به خط فرمان دسترسی داری sudo gdmsetup
اگر به صفحه لوگین دسترسی داری تو منوش gdmsetup باید باشه

aliarnold
11-05-2009, 18:19
من يه سوال داشتم
آيا ميشه برنامه هاي نصب شده روي يه اوبونتو رو (حالا به هر طريقي مثل اينترنت يا مخازن)به يه ابونتوي ديگه انتقال داد
مثلا يه نسخه از ابونتو رو روي فلش نصب كنيم و به كافينت برم و تمام كدكها و پكيجاي ديگه رو روي اون نصب كنم(از طريق مخازن روي نت)بعد به ابونتويي كه روي كامپيوتر خونه دارم اون برنامه هاي نصب شده رو انتقالشون بدم
دقت كنيد كه برنامه هاي نصب شده رو ميخوام انتقال بدم
ممنون

aliarnold
11-05-2009, 18:21
من يه سوال داشتم
آيا ميشه برنامه هاي نصب شده روي يه اوبونتو رو (حالا به هر طريقي مثل اينترنت يا مخازن)به يه ابونتوي ديگه انتقال داد
مثلا يه نسخه از ابونتو رو روي فلش نصب كنيم و به كافينت برم و تمام كدكها و پكيجاي ديگه رو روي اون نصب كنم(از طريق مخازن روي نت)بعد به ابونتويي كه روي كامپيوتر خونه دارم اون برنامه هاي نصب شده رو انتقالشون بدم
دقت كنيد كه برنامه هاي نصب شده رو ميخوام انتقال بدم.
ممنون

ITPro
12-05-2009, 00:01
من يه سوال داشتم
دقت كنيد كه برنامه هاي نصب شده رو ميخوام انتقال بدم.
ممنون
از Apton CD استفاده کنید.
این برنامه یک Repository از برنامه های نصب شده روی CD میسازه.

vahid2533
12-05-2009, 07:54
بعد شما از رستور برنامه استفاده کنید تا تمام pakage ها که دانلود کرده اید و ایمیج گرفته اید را در اوبونتو جدید کپی کند بعد از آن از udate استفاده کنید تا برنامه های شما نصب شود برای نصب بقیه برنامه ها از ترمینال باید استفاده کنید.(aptoncd )

aliarnold
12-05-2009, 08:36
از Apton CD استفاده کنید.
این برنامه یک Repository از برنامه های نصب شده روی CD میسازه.

ممنون از توجهتون
اين apton چي هست؟؟بايد نصب بشه يا بطور پيش فرض روي ubuntu هست؟؟ميشه يه كم توضيح بديد/ممنون ميشم
روش ديگه اي براي اين كار وجود نداره؟؟
thx.

ITPro
12-05-2009, 10:00
ممنون از توجهتون
اين apton چي هست؟؟بايد نصب بشه يا بطور پيش فرض روي ubuntu هست؟؟ميشه يه كم توضيح بديد/ممنون ميشم
thx.
check this out:

ardalan_zapata
12-05-2009, 11:37
ممنون از توجهتون
thx.

بسته های دانلود شده در این مسیر قرار می گیرن:

میتونید ازشون کپی بگیرید
بعد برای نصبشون هم میتونید از Synaptic استفاده کنید
:31:

aliarnold
12-05-2009, 12:56
check this out:

ممنون
حيفم اومد يه پست تشكر نزنم
بازم ممنون

atifazi
12-05-2009, 13:40
بابا عجب شانس بدی داریم ما !‌ یه سوال میکنیم هیچکی نمیاد حتی بگه نمیدونم . ولی سوالات اولین صفحه هنوز داره جواب داده میشه .
خب ما هم عضوی از سایت هستیم . راه دوری نمبره جواب بدین :13:

دوستان وقتی لینوکس نصبه و ما وینوز که نصب مبکنیم grub از بین میره . یعنی دیگه لینوکس را نمیتونی بوت کنی . خب چطور میتونم بعد نصب ویندوز لینوکس را هم بوت کنم . یعنی چطور grub را برگردونم . ؟؟؟؟؟؟؟

لطفا اگه نمیدونین بگین . لا اقل اینطور میدونم یکی مارو آدم حساب کرد ! :41:

ITPro
12-05-2009, 14:19
بابا عجب شانس بدی داریم ما !‌ یه سوال میکنیم هیچکی نمیاد حتی بگه نمیدونم . ولی سوالات اولین صفحه هنوز داره جواب داده میشه .

دوستان وقتی لینوکس نصبه و ما وینوز که نصب مبکنیم grub از بین میره . یعنی دیگه لینوکس را نمیتونی بوت کنی . خب چطور میتونم بعد نصب ویندوز لینوکس را هم بوت کنم . یعنی چطور grub را برگردونم . ؟؟؟؟؟؟؟

جواب شما رو rootnt داد.
صفحه اول در لیست مقالات هست.

sudotux
12-05-2009, 15:07

دوست عزیز , سوالتون بارها و بارها جواب داده شده ! جستجو فراموش نشه ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aliarnold
12-05-2009, 17:03

دوست عزيز بريد به اينجا

aliarnold
14-05-2009, 10:02
دوستان چطور ميشه با اوبونتو پسورد ادمين ويندوز و پسورد syskey رو هك كرد???
ممنون

ITPro
14-05-2009, 11:11
دوستان چطور ميشه با اوبونتو پسورد ادمين ويندوز و پسورد syskey رو هك كرد???
ممنون
برای پسورد اول:
نیاز دارید به chntpw.
پارتیشن ویندوز رو Mount کنید و cd کنید به %systemroot%/system32/config.
اجرا کنید:
chntpw -u administrator SAM
صبر کنید.
ممکنه نیاز پیدا کنید sudo کنید.

برای syskey هم نیاز دارید به bkhive.
توجه کنید که syskey اول مورد نیاز هست تا بشه SAM رو Crack کرد.
مثل مراحل بالا، فقط اجرا کنید:
bkhive-linux /mount/windisk/WINDOWS/system32/config/system syskey.txt

aliarnold
16-05-2009, 21:33
برای پسورد اول:
نیاز دارید به chntpw.
اجرا کنید:
صبر کنید.

ممنون دوست عزيز
فقط يه لطفي كنيد و نرم افزار هايي كه گفتيد رو با لينك دانلود برام بذاريد/
اگر همين مراحلي رو كه گفتيد انجام بدم مشكل حل ميشه؟؟؟نميخواد اون فايل bkhive يا chntpw رو جايي كپي كنم/يه كم بيشتر توضيح ميديد
بازم ممنون

arabgmi
17-05-2009, 20:06
سلام
سی دی هما که برای نسخه 8.10 اوبونتو هست برای نسخه 9.04 هم کاربرد داره یا نه ؟؟؟
اگه نه مشخص هست که نسخه جدیدش کی به بازار میاد؟

symk
18-05-2009, 06:29
من در سرورم یه مشکل پیدا کردم واونم اینه که هر از گاهی ورودی اینترنتم قطع میشه یعنی کارت شبکه اولم که اینترنت رو ازش میگیرم به صورت قطع و وصل در میاد ولی کارت شبکه دومم که مربوط میشه به تنظیمات DHCP و کلاینتها مشکلی نداره . اول فکر میکردم که این مشکل مربوط میشه به کانکتورم ولی الان میبینم که نه این مشکل گاها" پیش میاد و بدون اینکه عملی انجام بدم درست میشه البته به صورت موقت و تا کانکتور نکنم و دوباره جا نزنم درست نمیشه . ضمنا" این مشکل باعث میشه نتونم سرویس بدم به کلاینتها . به نظر شما مشکل از کجاست . توزیعی هم که استفاده میکنم دیبان 5 هستش .

ardalan_zapata
18-05-2009, 17:34
با سلام خدمت دوستان
من امروز یه کانکشن از طریق PPPconf داخل ترمینال ساختم و باهاش کانکت شدم
ولی از اون موقع به بعد دیگه نمیتونم با Network Manager یا همون دوتا کامپیوتر کنار ساعت کانکت بشم
اصلا تمام کانکشن هام انگار از اوتجا پاک شده
چطور میتونم برش گردونم ؟

ITPro
18-05-2009, 18:13
ممنون دوست عزيز
فقط يه لطفي كنيد و نرم افزار هايي كه گفتيد رو با لينك دانلود برام بذاريد/
اگر همين مراحلي رو كه گفتيد انجام بدم مشكل حل ميشه؟؟؟نميخواد اون فايل bkhive يا chntpw رو جايي كپي كنم/يه كم بيشتر توضيح ميديد
بازم ممنون

هر دو نرم افزار در Repo های Ubuntu موجود می باشند (اگر از Ubuntu استفاده میکنید). با عرض شرمندگی از توضیحات بیشتر معذورم. به هر حال، اگر H.D.D به صورت Encrypt نشده باشه مشکلی نخواهید داشت. (البته اگر Encrypt هم باشه ... :31:)
یک مقدار تلاش کنید موفق میشید.
:46:

Mr.Lover
18-05-2009, 19:19
زمان بندی انتشار (Ubuntu 9.10 (Karmic Koala در آینده:

انتشار نسخه Alpha 1 پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388 .......... May 14th, 2009
انتشار نسخه Alpha 2 پنج شنبه 21 خــــJــرداد 1388 .......... June 11th, 2009
انتشار نسخه Alpha 3 پنج شنبه 01 مــــــــرداد 1388 .......... July 23rd, 2009
انتشار نسخه Alpha 4 پنج شنبه 22 مــــــــرداد 1388 .......... August 13th, 2009
انتشار نسخه Alpha 5 پنج شنبه 12 شهریـــــور 1388 .......... September 3rd, 2009
انتشار نسخه Alpha 6 پنج شنبه 26 شهریـــــور 1388 .......... September 17th, 2009
انتشاز نسخه بــتــــــا پنج شنبه 09 مـــــــــــــهر 1388 .......... October 1st, 2009
انتشار نسخه RC -----پنج شنبه 30 مــــــــــــهـر 1388 .......... October 22nd, 2009
انتشار نسخه نهـایــی پنج شنبه 07 آبــــــــــــان 1388 .......... October 29th, 2009

aliarnold
18-05-2009, 20:01
هر دو نرم افزار در Repo های Ubuntu موجود می باشند (اگر از Ubuntu استفاده میکنید). با عرض شرمندگی از توضیحات بیشتر معذورم. به هر حال، اگر H.D.D به صورت Encrypt نشده باشه مشکلی نخواهید داشت. (البته اگر Encrypt هم باشه ... :31:)
یک مقدار تلاش کنید موفق میشید.

دوست عزيز تلاشهام يكم زياد بود و منجر به پاك شدن پارتيشن تيبلم شد :13: :32:
ماله همينه كه ميپرسم :23: //با اين حال اگر براتون امكانش بود به ايميلم توضيحات بيشتر رو بفرستيد
aliarnold202000@gmail.com
بازم ممنون.

IP007
18-05-2009, 22:10
سلام ، دو سوال داشتم :
1- آخرین ورژن اوبونتو
2- سایتی برای خرید پستی آخرین ورژن اوبونتو

sudotux
19-05-2009, 02:02
سلام ، دو سوال داشتم :
1- آخرین ورژن اوبونتو
2- سایتی برای خرید پستی آخرین ورژن اوبونتو

1- اوبونتو 9.04

2- از سایت زیر:

symk
19-05-2009, 08:36
دوستان من تو synaptic package manager یه سری برنامه رو دانلود و نصب کردم ولی چیزی به لیست applications اضافه نشده . البته یکی دو تاشو از تو ترمینال تونستم تو حالت Text mode ببینم ولی همه برنامه هایی که نصب کردم رو دستوراتشونو نمی دونم . این برنامه ها رو چه جوری به لیست اضافه کنم؟

sudotux
19-05-2009, 09:38
دوستان من تو synaptic package manager یه سری برنامه رو دانلود و نصب کردم ولی چیزی به لیست applications اضافه نشده . البته یکی دو تاشو از تو ترمینال تونستم تو حالت Text mode ببینم ولی همه برنامه هایی که نصب کردم رو دستوراتشونو نمی دونم . این برنامه ها رو چه جوری به لیست اضافه کنم؟

اگر از منوی برنامه ها نمیتونید پیدا کنید , از طریق ترمینال , چند حرف اول اسم برنامه رو تایپ کنید و دوبار کلید Tab رو بزنید. یک سری گزینه میاد که یکی از آنها باید برنامه مورد نظر شما باشه. اکثر برنامه ها بعد از نصب , از طریق منوی Application یا سایر منو ها قابل اجرا شدن هستند. یک سری از برنامه ها هم رابط گرافیکی ندارن و تحت ترمینال اجرا میشن. اگر اسم برنامه رو بگید , بهتر میتونم راهنماییتون کنم.

symk
19-05-2009, 10:09
خوب زیاد هستند . چون من نیمدونستم این طوری میشه و تفریبا؛ برنامه های زیادی انتخاب و نصب کردم ولی خوب یه سریش مثلا :
iw , avra و از این قبیل که یکسریش مربوط میشه به برنامه نویسی PLC و میکروکنترلرها و یکسریش هم مربوط میشه به برنامه نویسی بایوس و ... و یکسری هم ابزارهای مانیتورینگ وایرلس و شبکه . تقریبا؛ حدود ۴۰ تا ۵۰ برنامه بود که نصب کردم ولی خوب مثلا؛ وقتی که در ترمینال دستور iwرو میزنی میتونی دسترسی داشته باشی به این برنامه ولی خوب بقیه رو نمیدونم اسمشون چی بود تا بتونم دستورش پیدا کنم ضمنا چون بقیه برنامه های دیگه ای که با add/remove نصب کردم تو لیست هست اصلا؛ نمی تونم اونایی که با synaptic package manager نصب کردم پیدا کنم.

arabgmi
19-05-2009, 10:42
دوستان التماس میکنم کمک کنید
من تمام اجازه های administrator از اکانت خودم حذف کردم الان دیگه نمی تونم هیچی رو تغییر بدم حتی دستور sudo رو هم نمی تونم اجرا کنم راهی هست بشه کاری کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arabgmi
19-05-2009, 10:49
سلام
سی دی هما که برای نسخه 8.10 اوبونتو هست برای نسخه 9.04 هم کاربرد داره یا نه ؟؟؟
اگه نه مشخص هست که نسخه جدیدش کی به بازار میاد؟

جواب این سوال رو کسی داره؟؟؟
من تازه به جمع لینوکسی ها اضافه شدم مرتب هم دارم مطالعه میکنم
فقط خواهشا دوستان هم کمک کنن که بتونم راهم رو ادامه بدم:40::11::10:

ITPro
19-05-2009, 13:23
من تمام اجازه های administrator از اکانت خودم حذف کردم الان دیگه نمی تونم هیچی رو تغییر بدم حتی دستور sudo رو هم نمی تونم اجرا کنم راهی هست بشه کاری کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی به GRUB رسیدید دکمه ESC رو بزنید و وارد Recovery Mode بشید. از اونجا وارد Root shell بشید.
دو راه دارید.
این فایل رو ویرایش کنید:
/etc/group
با nano یا vi.
خطی که اولش نوشته admin رو پیدا کنید ( یا adm )
و به این صورت تغییرش بدید:
admin:x:106:username
شماره ممکنه متفاوت باشه و ممکنه جای admin حروف adm باشه.
یا با اجرای این دستور:
usermod -a -G admin username
خودتونو توی گروه admin اضافه کنید.
username رو با user خودتون عوض کنید.
یا میتونید اینکارو بکنید:
adduser newuser admin
و یک کاربر جدید از نوع مدیر بسازید.

ardalan_zapata
19-05-2009, 16:55
با سلام خدمت دوستان
من امروز یه کانکشن از طریق PPPconf داخل ترمینال ساختم و باهاش کانکت شدم
ولی از اون موقع به بعد دیگه نمیتونم با Network Manager یا همون دوتا کامپیوتر کنار ساعت کانکت بشم
اصلا تمام کانکشن هام انگار از اوتجا پاک شده
چطور میتونم برش گردونم ؟

ممنون
حل شد !

راه حل

بعد managed=false رو به managed=true تبدیل کنید
و در آخر این دستور رو در ترمینال بنویسید

ITPro
19-05-2009, 17:22
ممنون
حل شد !
به نظر شما بهتر نیست که اگر مشکلی حل شد، کنارش راه حل هم اضافه بشه تا اگر کسی مشکل مشابهی داشت راحت حل بشه؟

KING OF P30WORLD
21-05-2009, 05:25
من اوبونتو ۸.۰۴ دارم . کدک های totem video player را نصب کردم. ولی وقتی 3gp را اجرا می کنم فقط تصویر را نشون می ده ولی صدا نداره. و وقتی می خواهم Xvid یا MP3 یا Wmv را اجرا کنم با پیغام Failed to
connect stream: Invalid argument
روبرو می شم و چیزی پلی نمی شه. مشکل از کجاست؟

ITPro
21-05-2009, 10:13

وقتی به GRUB رسیدید دکمه ESC رو بزنید و وارد Recovery Mode بشید. از اونجا وارد Root shell بشید.
دو راه دارید.
این فایل رو ویرایش کنید:
/etc/group
با nano یا vi.
خطی که اولش نوشته admin رو پیدا کنید ( یا adm )
و به این صورت تغییرش بدید:
admin:x:106:username
شماره ممکنه متفاوت باشه و ممکنه جای admin حروف adm باشه.
یا با اجرای این دستور:
usermod -a -G admin username
خودتونو توی گروه admin اضافه کنید.
username رو با user خودتون عوض کنید.
یا میتونید اینکارو بکنید:
adduser newuser admin
و یک کاربر جدید از نوع مدیر بسازید.

دوست عزیز اگر مشکلتون از این طریق حل شد اعلام کنید تا لیست پست های صفحه اول کامل تر بشه.

taia
21-05-2009, 16:28
به نظر شما بهتر نیست که اگر مشکلی حل شد، کنارش راه حل هم اضافه بشه تا اگر کسی مشکل مشابهی داشت راحت حل بشه؟

هر چند وقت یکبار فهرست تاپیک ها بازبینی میشه و موارد جدید اضافه میشوند ولی اگر دوستان مشکلی داشتند که مشابه نداشت می شه با معرفیش فهرست رو سریعتر به روز کرد...
دیگه این کار مشارکت همه را می طلبه.

terrorhell
21-05-2009, 20:42
Salam Sorry EN type mikonam
____________________________________-
سلام ممنون از آموزشتون >>>>>

من هم همین ارور رو دارم

root@laptop-hossein:~$ sudo pon dsl-provider
Plugin rp-pppoe.so loaded.
/usr/sbin/pppd: In file /etc/ppp/peers/dsl-provider: unrecognized option 'nic-tap0'

ورژن ابنتو هم 9.04 هست و pppoe آخرین نسخه نصب شده است

ممنون میشم راهنمایی کنید

baed in anjam oon amoozesha ke link gozashtam error bala ro migiram , mamanoon misham doostan rahnamei konan

mostafakvd
22-05-2009, 20:51
خسته نباشید

میخواستم ببینم چه جوری میتونم این صدای Beep مانند رو حذف کنم .
این صدا موقعی اتفاق میفته که مثلا به پایان صفحه که میرسی و میخواهی هنوز پایین بری (مثلا اگه نرم افزار File-Roller اگه یه فایل آرشیو رو باهاش باز کنی و بعد باکیبورد به پایین لیست بری حتما این صدا رو خواهید شنید)
:11::11::11::40::40::40::11::11::11:

mostafakvd
22-05-2009, 20:52
سلام خسته نباشید

راستش من بعد از نصب بعضی نرم افزارها (مثلا Peazip و ... ) موقعی که اونها رو اجرا میکردم اشاره گر موس به گونه ای میشد که داره اجرا میکنه و بهتر هست بگم حالت بالا و پایین پریدن آیکون نرم افزار میشد (ببخشید برای روشن ترکردن موضوع مجبورشدم این اصطلاح رو بیارم ممنون میشم تو اصلاح این اصطلاح هم کمکم کنید) ولی عملا هیچ اتفاقی نمیفتاد و بعد از چند ثانیه بالا و پایین رفتن از حرکت می ایستاد و هیچ چیزی باز نمیشد از ترمینال هم که بازشون میکنم باز هم همین طوری میشه این اتفاق واسه Peazip میفته.

و مشکل دوم که جدیدا باهاش مواجه شدم اینه که فایر فاکس هنگ میکنه این مشکل در Kubuntu 8.10 حتی یه بار هم اتفاق نیفتاد و بیشتر هم روی چیز هایی هنگ میکنه که جاوااسکریپت هستند من JDK و JRE رو نصب دارم و flash plugin رو هم نصب دارم .این مشکل از مشکل اول مهمتر هستش ممنون میشم این رو جواب بدید

مشخصات سیستم من اینا هستند :

Qt: 4.5.0
KDE: 4.2.2 (KDE 4.2.2)
KDE Daemon: $Id: kded.cpp 944896 2009-03-26 13:00:10Z dfaure
Kernel Name : Linux
Kernel Release : 2.6.28-11-generic
Kernel Version : 42-Ubuntu SMP Fri Apr 17 01:58:03 UTC 2009
Operating System : GNU/Linux
Kubuntu Version : 9.04 Amd64

حالا ممنون میشم بگید مشکلم کجا هستش
ممنون از وقتی که گذاشتید

ardalan_zapata
22-05-2009, 20:54
سلام خسته نباشید

راستش من بعد از نصب بعضی نرم افزارها (مثلا Peazip و ... ) موقعی که اونها رو اجرا میکردم اشاره گر موس به گونه ای میشد که داره اجرا میکنه و بهتر هست بگم حالت بالا و پایین پریدن آیکون نرم افزار میشد (ببخشید برای روشن ترکردن موضوع مجبورشدم این اصطلاح رو بیارم ممنون میشم تو اصلاح این اصطلاح هم کمکم کنید) ولی عملا هیچ اتفاقی نمیفتاد و بعد از چند ثانیه بالا و پایین رفتن از حرکت می ایستاد و هیچ چیزی باز نمیشد از ترمینال هم که بازشون میکنم باز هم همین طوری میشه این اتفاق واسه Peazip میفته.

و مشکل دوم که جدیدا باهاش مواجه شدم اینه که فایر فاکس هنگ میکنه این مشکل در Kubuntu 8.10 حتی یه بار هم اتفاق نیفتاد و بیشتر هم روی چیز هایی هنگ میکنه که جاوااسکریپت هستند من JDK و JRE رو نصب دارم و flash plugin رو هم نصب دارم .این مشکل از مشکل اول مهمتر هستش ممنون میشم این رو جواب بدید

مشخصات سیستم من اینا هستند :

Qt: 4.5.0
KDE: 4.2.2 (KDE 4.2.2)
KDE Daemon: $Id: kded.cpp 944896 2009-03-26 13:00:10Z dfaure
Kernel Name : Linux
Kernel Release : 2.6.28-11-generic
Kernel Version : 42-Ubuntu SMP Fri Apr 17 01:58:03 UTC 2009
Operating System : GNU/Linux
Kubuntu Version : 9.04 Amd64

حالا ممنون میشم بگید مشکلم کجا هستش
ممنون از وقتی که گذاشتید

در مورد هنگ کردن فایرفکس وقتی از جاوا استفاده میکنه
منم این مشکل رو دارم در Linux Mint

mostafakvd
22-05-2009, 23:33
خسته نباشید

میخواستم ببینم چه جوری میتونم این صدای Beep مانند رو حذف کنم .
این صدا موقعی اتفاق میفته که مثلا به پایان صفحه که میرسی و میخواهی هنوز پایین بری (مثلا اگه نرم افزار File-Roller اگه یه فایل آرشیو رو باهاش باز کنی و بعد باکیبورد به پایین لیست بری حتما این صدا رو خواهید شنید)
این مشکل حل شد و کسانی هم که حل مشکل رو بخوان میتونن به اینجا یه سری بزنند

terrorhell
23-05-2009, 00:08
سلام دوستان
آقا من واسه ابونتو فونت فارسی نصب کردم و بعد از چند ساعت کار سیستم رو reset کردم ،
حالا که برای ورود باید یوزرنیم و پسورد وارد کنم فقط رو فونت فارسی مونده و هیچ تغییری نمیکنه .

از option صفحه هم select language کردم ولی بازم تغییر نکرد

دسوتان لطفاً کمک کنید اساسی

KING OF P30WORLD
23-05-2009, 06:24
من اوبونتو ۸.۰۴ دارم . کدک های totem video player را نصب کردم. ولی وقتی 3gp را اجرا می کنم فقط تصویر را نشون می ده ولی صدا نداره. و وقتی می خواهم Xvid یا MP3 یا Wmv را اجرا کنم با پیغام Failed to
connect stream: Invalid argument
روبرو می شم و چیزی پلی نمی شه. مشکل از کجاست؟

کسی جواب سوال بالایی ما را نمی ده!

یک مشکل دیگه هم دارم. aim messenger linux را دانلود کردم وقتی می خواهم مستقیم با package manager نصبش کنم با پیغام زیر روبرو می شم.

could not open aim........deb
the package might be corrupted or you are not allowed to open the file.

حالا وقتی که می خواهم با ترمینال اجراش کنم اون را در دسکتاپ قرار می دم و دستور زیر را اجرا می کنم.
user@user-desktop:~$ sudo dpkg -i aim_1.5.286-2_i386.deb

ولی با خروجی زیر روبرو می شم.
dpkg: error processing aim_1.5.286-2_i386.deb (--install):
cannot access archive: No such file or directory
Errors were encountered while processing:
aim_1.5.286-2_i386.deb

من اوبونتو ۸.۰۴ دارم و هم نسخه دبیان 3+ و ۲.۱ را امتحان کردم ولی جواب نداد در کامپالشم ناموفق بودم.

سایت دانلود aim messenger linux با توضیحات سازنده:

KING OF P30WORLD
23-05-2009, 06:45
یک مشکل دیگه هم دارم. وقتی می خواهم yahoo messenger linux را نصب کنم . این نرم افزار به سه پکیج
libglib1.2ldbl و libglib1.2-dev و libglib1.2 احتیاج داره . وقتی می خواستم اونا را نصب کنم پیغامی می داد که الا the same version is already installed. you shoud install it in channel. ( البته این چیزیه که از اون پیغام به یادم مونده چون دیگه حالا که این سه پکیج را نصب کردنم اون پیغام را نمی ده.)
بعد از نصب اون سه تا پکیج با پکیج منیجر رفتم که نرم افزار را نصب کنم ولی بازم دیدم که می زنه که احتیاج به libglib1.2 داره. قبلا هم همین مشکل را داشتم به خاطر همین بیخیالش شدم. راه حل چیه؟

rootnt
23-05-2009, 08:41
سلام دوستان
آقا من واسه ابونتو فونت فارسی نصب کردم و بعد از چند ساعت کار سیستم رو reset کردم ،
حالا که برای ورود باید یوزرنیم و پسورد وارد کنم فقط رو فونت فارسی مونده و هیچ تغییری نمیکنه .

از option صفحه هم select language کردم ولی بازم تغییر نکرد

دسوتان لطفاً کمک کنید اساسی

با livecd برو درستش کن
حالا می خوای پسورد رو عوض کنی یا فونتها رو برگردونی سر جاش

کسی جواب سوال بالایی ما را نمی ده!

یک مشکل دیگه هم دارم. aim messenger linux را دانلود کردم وقتی می خواهم مستقیم با package manager نصبش کنم با پیغام زیر روبرو می شم.

could not open aim........deb
the package might be corrupted or you are not allowed to open the file.

حالا وقتی که می خواهم با ترمینال اجراش کنم اون را در دسکتاپ قرار می دم و دستور زیر را اجرا می کنم.
user@user-desktop:~$ sudo dpkg -i aim_1.5.286-2_i386.deb

ولی با خروجی زیر روبرو می شم.
dpkg: error processing aim_1.5.286-2_i386.deb (--install):
cannot access archive: No such file or directory
Errors were encountered while processing:
aim_1.5.286-2_i386.deb

من اوبونتو ۸.۰۴ دارم و هم نسخه دبیان 3+ و ۲.۱ را امتحان کردم ولی جواب نداد در کامپالشم ناموفق بودم.

سایت دانلود aim messenger linux با توضیحات سازنده:

دقت کنید
اون بسته رو توی دسکتاپ کذاشتید ولی در ترمینال به دایرکتوری دسکتاپ نرفتید
قبلش باید دستور cd Desktop رو بزنید

یک مشکل دیگه هم دارم. وقتی می خواهم yahoo messenger linux را نصب کنم . این نرم افزار به سه پکیج
libglib1.2ldbl و libglib1.2-dev و libglib1.2 احتیاج داره . وقتی می خواستم اونا را نصب کنم پیغامی می داد که الا the same version is already installed. you shoud install it in channel. ( البته این چیزیه که از اون پیغام به یادم مونده چون دیگه حالا که این سه پکیج را نصب کردنم اون پیغام را نمی ده.)
بعد از نصب اون سه تا پکیج با پکیج منیجر رفتم که نرم افزار را نصب کنم ولی بازم دیدم که می زنه که احتیاج به libglib1.2 داره. قبلا هم همین مشکل را داشتم به خاطر همین بیخیالش شدم. راه حل چیه؟
همون یاهو مسنجر خود یاهو؟
اگر همونه فراموشش کن
تا اونجایی که می دونم چند سالیه که توسعه پیدا نکرده
یاهو مسنجر تو لینوکس فقط ۲ تا
pidgin و Keopete اگر درست نوشته باشم
اینها رو امتحان کنید

amirepsilon
25-05-2009, 08:31
سلام
من برای اینکه بخوام از بعضی چیز ها مثل compiz استفاده بکنم میخوام کارت گرافیکی nvidia رو نصب کنم
حالا مساله اینجاست که وقتی میخوام نصب کنم پیغام ارور میده و میگه باید از X بری بیرون !
میشه کمکم کنید ؟!
ممنون

ITPro
25-05-2009, 08:51
سلام
من برای اینکه بخوام از بعضی چیز ها مثل compiz استفاده بکنم میخوام کارت گرافیکی nvidia رو نصب کنم
حالا مساله اینجاست که وقتی میخوام نصب کنم پیغام ارور میده و میگه باید از X بری بیرون !
میشه کمکم کنید ؟!
ممنون
وقتی به محیط Login رسیدید، وارد نشید، به خط فرمان برید و کارتون رو انجام بدید.:46:

Vallio
25-05-2009, 09:03
سلام دوستان .
من تازه این ابونتو رو نصب کردم ( خیلی خوشم اومده ! ) ۸.۰۴
ابونتو فونت Tahoma نداره ؟

ardalan_zapata
25-05-2009, 09:36
سلام دوستان .

خیر ولی شما میتونید نصب کنید
فونت Dejavu Sans فونت زیابیی هست و تو مایه های Tahoma

vahid2533
25-05-2009, 11:06
برای نصب کارت کرافیگ nvidia باید کارهای زیر را انجام دهید.
1- ابتدا alt+ctrl+f2 بعد وارد محیط صفحه مشکی شدید باید یوزر و پسورد خود را بزنید تا وارد یوزر خود شوید بعد باید دستور زیر را تایپ کنید.
2- sudo /etc/init.d/gdm stop یا sudo /etc/init.d/kdm stop
3- بعد باید مسیر داریور کارت خود را که در دایرکتوری home ریخته اید را بدهید با این دستورsudo sh که ابتدا باید نام اول داریور که با حرف بزرگ است را تایپ کنید و بعد کلید tab را بزنید بعد از شما پسورد را می خواهد و وارد نصب داریور می شود بعد از نصب دستور ردیف 2 را دوباره تایپ کنید ولی این بار بجای stop از start استفاده کنید در نتیجه کارت گرافیک شما نصب می شود.

ITPro
25-05-2009, 12:31
سلام دوستان .
سلام
فونت tahoma مخصوص Microsoft هست و License ش استفادش رو در Linux و جاهای دیگه مجاز نمیدونه.
البته میتونید نصبش کنید بستگی به خودتون داره.
Universe Repository رو فعال کنید.
sudo apt-get install msttcorefonts
sudo fc-cache -fv

البته ممکنه براتون سوال پیش بیاد که اگر مجاز نیست پس توی Repo. چکار میکنه؟!
خب در واقع این استفاده از یک LoopHole هست. جواز ابتدایی این فونت به این صورت نبود و تقریبا آزاد بود و استفادش در نرم افزار های مختلف مجاز. بعدا که این فونت جهانی شد، طبق سیاست های انحصار طلبانه معمول مایکروسافت (که در حال تغییر هست)، جوازش عوض شد و به این جواز جدید تغییر کرد.
در ضمن پیشنهاد میکنم در اسرع وقت به 9.04 ارتقا بدید تا لذت واقعی ubuntu رو درک کنید.
8.04 مشکلات ریز آزار دهنده ای داره که در 9.04 رفع شده.
موفق باشید.

aliarnold
25-05-2009, 13:33
برای پسورد اول:
نیاز دارید به chntpw.
اجرا کنید:
صبر کنید.

آقا من نتونستم با bkhive رمز syskey رو پاك كنم اين برنامه فقط كد hash رو ميده
من ميخوام پاكش كنم
ممنون ميشم يه راهنمايي بديد

Vallio
25-05-2009, 18:12
سلام
فونت tahoma مخصوص Microsoft هست و License ش استفادش رو در Linux و جاهای دیگه مجاز نمیدونه.
البته میتونید نصبش کنید بستگی به خودتون داره.
Universe Repository رو فعال کنید.

sudo apt-get install msttcorefonts
sudo fc-cache -fv
البته ممکنه براتون سوال پیش بیاد که اگر مجاز نیست پس توی Repo. چکار میکنه؟!
خب در واقع این استفاده از یک LoopHole هست. جواز ابتدایی این فونت به این صورت نبود و تقریبا آزاد بود و استفادش در نرم افزار های مختلف مجاز. بعدا که این فونت جهانی شد، طبق سیاست های انحصار طلبانه معمول مایکروسافت (که در حال تغییر هست)، جوازش عوض شد و به این جواز جدید تغییر کرد.
در ضمن پیشنهاد میکنم در اسرع وقت به 9.04 ارتقا بدید تا لذت واقعی ubuntu رو درک کنید.
8.04 مشکلات ریز آزار دهنده ای داره که در 9.04 رفع شده.
موفق باشید.

من اون تیکه قرمزرو نفهمیدم ! کجا واردش کنم ؟ ( اولین باره از لینوکس استفاده میکنم )

sudotux
25-05-2009, 18:49
سلام دوستان .

شما میتونید فونت های ویندوزی رو نصب کنید:

amirepsilon
25-05-2009, 22:02
سلام
مشکل من با لینوکس :

کارت
گرافیکی رو نصب کردم ولی . . .
1. در قسمت افکتها Extra فعال نمیشه !
2. چطور میتونم compiz رو فعال کنم و ازش استفاده کنم ؟ (از اینترنت دانلود کردن)
3. چطور فایل های exe رو توی لینوکس اجرا کنم ؟

ممنون

aliarnold
25-05-2009, 22:25
من ميخوام پاكش كنم

M659
25-05-2009, 22:37
سلام.
امروز 9.0.4 که سفارش داده بودم از سایتش رسید. قبلا 4 تا می فرستادن. دفعه پیش دیسک لایو هم جدا بود. من فعلا نصبش نکردم توی VMware امتحان می کنم . به نظرم خیلی بهتر شده ، واقعا سبک و روانه.
امیدوارم اسپانسرش بتونه به پشتیبانیش ادامه بده.

parinaz571
25-05-2009, 22:57
سلام

من اولین بارمه اوبونوتو نصب میکنم .چند تامشکل دارم.

1 - ایا باید سی دی مادر بوردو هم در اوبونوتو نصب کرد؟

2- من می خوام یک کانکشن دایل اپ بسازم و به اینترنت وصل شم ولی نمیدونم از کجا؟

اصلا نمیئونم مودمم تو این محیط کار میکنه یانه؟

3- فایل mp3 تو اوبونوتو چطوری باز کنم؟

4- ایا اگه redhate 9 هم رو کامپیوترم نصب کنم با دو تا ویندوز قبلیم . و این اوبنوتو جدید میسازه و صفحه انتخاب سیستم عاملای مختلف مییاد یا نه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

sudotux
25-05-2009, 23:30
سلام
مشکل من با لینوکس :

کارت
گرافیکی رو نصب کردم ولی . . .
1. در قسمت افکتها Extra فعال نمیشه !
2. چطور میتونم compiz رو فعال کنم و ازش استفاده کنم ؟ (از اینترنت دانلود کردن)
3. چطور فایل های exe رو توی لینوکس اجرا کنم ؟

ممنون

حداقل می گفتید کارت گرافیکتون چیه و با چه روشی نصبش کردید ؟؟

خروجی دستور زیر رو هم به صورت کد شده اینجا بگذارید:

sudotux
25-05-2009, 23:37
سلام

من اولین بارمه اوبونوتو نصب میکنم .چند تامشکل دارم.

1 - ایا باید سی دی مادر بوردو هم در اوبونوتو نصب کرد؟

2- من می خوام یک کانکشن دایل اپ بسازم و به اینترنت وصل شم ولی نمیدونم از کجا؟

اصلا نمیئونم مودمم تو این محیط کار میکنه یانه؟

3- فایل mp3 تو اوبونوتو چطوری باز کنم؟

4- ایا اگه redhate 9 هم رو کامپیوترم نصب کنم با دو تا ویندوز قبلیم . و این اوبنوتو جدید میسازه و صفحه انتخاب سیستم عاملای مختلف مییاد یا نه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

خیلی از سوالاتتون قبلا جواب داده شده ! حتما قبل از مطرح کردن سوالتون فهرست پست اول این تاپیک رو ببینید.

۱- خیر , نیازی نیست !

۲- همه چیز درباره مودمها در گنو/لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

۳- باید کدک های صوتی و تصویری رو نصب کنید. اگر به اینترنت پر سرعت دسترسی دارید , دستور زیر رو در ترمینال اجرا کنید:

۴- اصرارتون رو در استفاده از redhat 9 متوجه نمیشم ! با این وجود جوابتون منفیه ! بعد از نصب ردهت باید فایل grub.conf رو ویرایش کنید.

اینجا رو حتما مطالعه کنید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ITPro
26-05-2009, 11:33
من ميخوام پاكش كنم
دوست من، نمیتونم بیشتر راهنمایی کنم.
همه ما در قبال حتی کوچکترین حرکت هم باید پاسخگو باشیم.
من نمیدونم شما برای چی میخواین اینکارو بکنید.
به فرض شما میخواین سیستم خودتونو درست کنید، چه تضمینی هست که کسی از حرف من برای مقاصد نادرست استفاده نکنه؟ اون هم در جایی که قبل از هر استفاده مفید از هر چیزی، اول موارد استفاده مضرش رایج میشه.
ممکنه بفرمایید اگر اینطور باشه دیگه هیچ کس نباید آموزش بزاره!
جوابتون این هست که من با بقیه کاری ندارم!
این عقیده من هست و ممکنه کسی براش مهم نباشه یا باور نداشته باشه که روزی باید پاسخگو باشه.
به هر حال شرمندم.:11:
موفق باشید.

amirepsilon
26-05-2009, 11:43
حداقل می گفتید کارت گرافیکتون چیه و با چه روشی نصبش کردید ؟؟

خروجی دستور زیر رو هم به صورت کد شده اینجا بگذارید:

nvidia هست که اول فایلش از اینترنت دانلود شد (جدا) بعد با خط فرمان نصب شد

mostafakvd
26-05-2009, 22:40
سلام به همگی من کارت گرافیکیم نصب نمیشه مدلش هم اینه
ATI Radeon Mobility X1400
ممنون میشم راهنمایی کنید

taia
27-05-2009, 14:10
سلام به همگی من کارت گرافیکیم نصب نمیشه مدلش هم اینه
ATI Radeon Mobility X1400
ممنون میشم راهنمایی کنید

مصطفی جان اگر ممکن هست کامل و دقیق مشکلت رو بگو با آوردن ارور ها و دیگر مسائل تا دوستان در صورت آگاهی بتونند کمک کنند، الان دقیقا مشکل شما چیه؟
چه اروری میده؟

دوست عزیز زکات علم یاد دادن اون هست
شما نمیتونی تعیین کتی از علمی که هست چطور باید استفاده بشه اگر اینطور بود از زهر مار هم میشه استفاده خوب کرد هم استفاده بد
واقعا اگر این عقیده شماست متاسفم
با این حال من برای کار بدی نمیخواستم و فقط نکته اولی که گفتم رو خوب بهش توجه کنید.ممنون

به هر حال اینجا یک فروم هست و هر کس می تونه بر دانش خودش قوانینی داشته باشه، ولی امید هست دوستان (مخصوصا کسانی که دانش کافی دارند) سوال ها را کامل و با این دید که قرار هست این دانش در راه آموزش بکار برود و نه در راه خرابکاری جواب دهند.

موفق باشید :11:

mostafakvd
27-05-2009, 20:10
ممنون از لطف دوستان راستش از اینجا مشکل من شروع شد که وقتی تو هر سایتی که جاوااسکریپت داشت میرفتم فایرفاکسم هنگ میکرد بعد با توضیحاتی که rootnt جان دادن به این نتیجه رسیدم که مشکل از کارت گرافیکی هستش که نصب نیست.
من با این دستور یعنی : lspci قسمت VGA که مربوط به کارت گرافیکی هست این رو نشون میده
VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon Mobility X1400
که مدل کارت گرافیکی من هم همینه که ای کاش نمیبود و ما هم این همه بدبختی نداشتیم بگذریم من درایور این مدل رو از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در قسمت Graphic Driver موجود در پایین همان صفحه و با گذشتن از مراحل بعدی که ساده هستند و برای انتخاب کردن مدل کارت گرافیکی هستند اون رو دانلود کردم.
حالا وقتی اون رو اجرا میکنم چنین پیغامی رو میده که لینکش رو واستون میذارم طریقه اجراکردن تو عکس مشخص هستش.

اگه راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم
ممنون از وقتی که گذاشتید

moslem.b
27-05-2009, 23:10
یه سوال البته در مورد اوبونتو نیست

وقتی یه میزکار رو نصب میکنیم چجوری باید x server رو ادیت کرد تا بشه از اون میزکار استفاده کرد ؟

symk
28-05-2009, 07:47
با سلام
میخواستم بدونم من جطوری میتونم به کلاینتهایی که از DHCP ای پی میگیرند اینترنت با سرعت 128 کیلو بدم؟؟؟

taia
28-05-2009, 08:36
ممنون از لطف دوستان راستش از اینجا مشکل من شروع شد که وقتی تو هر سایتی که جاوااسکریپت داشت میرفتم فایرفاکسم هنگ میکرد بعد با توضیحاتی که rootnt جان دادن به این نتیجه رسیدم که مشکل از کارت گرافیکی هستش که نصب نیست.
من با این دستور یعنی : lspci قسمت VGA که مربوط به کارت گرافیکی هست این رو نشون میده
VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon Mobility X1400
....

در این مورد چون در مرحله ی باز کردن فایلها از حالت فشرده پیغام خطا داده و خطا مشخصا از ناموفق بودن این پروسه گزارش می ده، به احتمال خیلی بالا فایل شما در هنگام دانلود مشکل پیدا کرده.
md5 رو براش چک کنید.
اگر باز هم مشکل بود، ایتدا فایل رو اجرایی کنید با chmod +X و سپس از حالت گرافیکی خارج بشید این کار رو می تونید مثلا در هنگام بوت گراب با اضافه کردن init 3 انجام بدید و یا به هر روشی که خودتون راحت هستید، اصولا نصب کارت گرافیک وقتی محیط گرافیکی لود شده صحیح نیست.

راه دیگه استفاده از پروژه ی Envy هست که البته در مورد درستی و یا نادرستی کارش من خبر ندارم، ولی این برنامه خودش براتون مناسب ترین و به روزترین درایور کارت گرافیک های nvidia و ati رو پیدا و نصب می کنه

یه سوال البته در مورد اوبونتو نیست

وقتی یه میزکار رو نصب میکنیم چجوری باید x server رو ادیت کرد تا بشه از اون میزکار استفاده کرد ؟

شما نیازی به ادیت ندارید، معمولا در هنگام بوت میتونید انتخاب کنید که از کدومشون استفاده کنید.

rootnt
28-05-2009, 09:02
با سلام
میخواستم بدونم من جطوری میتونم به کلاینتهایی که از DHCP ای پی میگیرند اینترنت با سرعت 128 کیلو بدم؟؟؟
شما یه سرور یا بهتر بگم گت وی داری که اینترنت رو می گیره
روی اون باید با iptables نت (nat) رو فعال کنی
dhcp باید گت وی کلاینتها رو تنظیم کنه

symk
28-05-2009, 10:03
شما یه سرور یا بهتر بگم گت وی داری که اینترنت رو می گیره
روی اون باید با iptables نت (nat) رو فعال کنی
dhcp باید گت وی کلاینتها رو تنظیم کنه
ببینید من با دستور :

این کارو کردم . dhcp3 هم تنظیماتشو انجام دادم ولی باز همه کلاینتها از تمام پهنای باند استفاده میکنند . یه مقدار بیشتر میتونید توضیح بدید که دقیقا" باید چیکار کنم؟؟؟

rootnt
28-05-2009, 11:13
بحث تقسیم پهنای باند بحث دیگه ایه
شما باید با traphic shaper ها پنهای باندتونو کنترل کنید
به
man tc
مراجعه کنید

IP007
28-05-2009, 15:03
سلام من چطوری مودم، کارت گرافیک nvidia رو نصب کنم؟

sudotux
29-05-2009, 11:49

در همین تاپیک هم بارها در مورد این موضوع بحث شده. کافیه جستجو کنید !

symk
29-05-2009, 13:59

ابتدا Alt+Ctrl+F1 رو بزنید . سپس با یوزر و پسورد خودتون و بعد با یوزر root وارد شوید . با دستور زیر محیط گرافیک رو خاموش کنید :

سپس با دستور زیر درایوری که مربوط به کارت گرافیک شماست و از سایت Nvidia باید دانلود کنید رو نصب می کنید :

و در آخر ریستارت میکنید .

mohammad_77
29-05-2009, 21:25
سلام .

من پس از نصب درایور گرافیکی پس ورود به xserver-xorg پیغام میده که کیبورد ..... هست در مورد شناسایی و نصب layout آن سئوال میپرسه و آخر هم میاد بیرون و اصلا سراغ تنظیماتی گفته شده نمیره .

کسی میدونه چرا ؟ (kubuntu)

rootnt
29-05-2009, 21:46
یعنی الان xorg مشکل داره؟
قبل از هر کاری باید ازش بک آپ بگیری
بعد اگر به مشکل خوردی همونو برش گردونی
به نظر من دستی تغییرش بده
کاری هم نمی خواد بکنی فقط در قسمت Section "Device
جلوی Driver بنویس nvidia

symk
29-05-2009, 22:00
سلام .

من پس از نصب درایور گرافیکی پس ورود به xserver-xorg پیغام میده که کیبورد ..... هست در مورد شناسایی و نصب layout آن سئوال میپرسه و آخر هم میاد بیرون و اصلا سراغ تنظیماتی گفته شده نمیره .

من خودم در این قسمت کاری نکردم . فق پس از نصب کامل زمانی که وارد shell میشه . سیستم رو ریستارت میکنم . خودش با کارت گرافیکی میاد بالا . من راستشو بخواهید وارد اون قسمت شدم ولی در قسمت کیبورد به مشکل برخورد کردم و خارج شدم ریستارت کردم دیدم بدون مشکل سیستم با گرافیک بالا اومد . اینم اسکرین :

sudotux
29-05-2009, 22:46
سلام .

اگر کارت گرافیکتون Nvidia هست , پس از نصب درایوردستور زیر رو در ترمینال اجرا کنید و سپس سیستم رو ریست کنید تا خودش به صورت خودکار فایل xorg.conf رو براتون تنظیم کنه و دیگه نیازی به اجرای دستور dpkg-reconfigure xserver-xorg نیست !

البته بهتره قبل از اجرای دستور بالا از محیط گرافیکی خارج بشید و محیط xserver رو خاموش کنید.

aliarnold
30-05-2009, 13:03
1.آيا در اوبونتو 9.04 ميشه از اينترنت dialup استفاده كرد،فقط از dialup؟؟؟

2.طريقه فعال كردن slide bar اوبونتو كه مثل ويستا هست رو ميخواستم.

ممنون

mostafakvd
30-05-2009, 19:35
در این مورد چون در مرحله ی باز کردن فایلها از حالت فشرده پیغام خطا داده و خطا مشخصا از ناموفق بودن این پروسه گزارش می ده، به احتمال خیلی بالا فایل شما در هنگام دانلود مشکل پیدا کرده.
md5 رو براش چک کنید.

md5 رو چک کردم خطا میداد حق با شماست ولی ۲ بار من دانلود کردم بازم md5 مشکل داشت اگه میشه بگید چه جوری میتونم دانلودش کنم

اگر باز هم مشکل بود، ایتدا فایل رو اجرایی کنید با chmod +X و سپس از حالت گرافیکی خارج بشید این کار رو می تونید مثلا در هنگام بوت گراب با اضافه کردن init 3 انجام بدید و یا به هر روشی که خودتون راحت هستید، اصولا نصب کارت گرافیک وقتی محیط گرافیکی لود شده صحیح نیست.

این کار رو هم کردم بازم به همون مشکل بر میخورد البته یه فایل دیگه گرفتم که اون ورژنش ۹.۵ هستش و نصب میشه با همون روش قبلی تو کوبونتو ۸.۱۰ ولی مشکل اینجا هستش که وقتی نصب میکنم دیگه حتی صفحه
log in هم نمیاد و همه چی به هم میریزه

راه دیگه استفاده از پروژه ی Envy هست که البته در مورد درستی و یا نادرستی کارش من خبر ندارم، ولی این برنامه خودش براتون مناسب ترین و به روزترین درایور کارت گرافیک های nvidia و ati رو پیدا و نصب می کنه

از این پروژه هم استفاده کردم ولی تمام درایورهایی که میاره compatible نیستند واگه نصبشون کنی همه چی به هم میریزه

mohammad_77
30-05-2009, 22:54
سلام .

یک سئوال برام پیش اومده و آن هم اینه که میشه لینوکس رو پس از نصب با برنامه خاصی توی محیط ویندوز اجرا کرد ؟

KING OF P30WORLD
31-05-2009, 07:14
من اوبونتو ۸.۰۴ داررم. سیستم عامل کارت صدای من را پیدا نمی کنه و خروجی زیری را میده:
No volume control GStreamer plugins and/or devices found

یک جا خوندم که باید alsa driver را از روی سورس کامپایل کنم. این کارم کردم ولی باز درست نشد.
راه حل چیه؟

sudotux
31-05-2009, 16:25
من اوبونتو ۸.۰۴ داررم. سیستم عامل کارت صدای من را پیدا نمی کنه و خروجی زیری را میده:
No volume control GStreamer plugins and/or devices found

یک جا خوندم که باید alsa driver را از روی سورس کامپایل کنم. این کارم کردم ولی باز درست نشد.
راه حل چیه؟

درایور Alsa رو با این روش آپدیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کنید. احتمالا مشکل حل میشه.

MAR_Programmer
31-05-2009, 20:33
سلام
اساتید من یه غلطی کردم پارتیشن ext4 رو انتخاب کردم بعد از اینکه ویندوز 7 رو خواستم نصب کنم ویندوز لطف کرد زد تمام پارتیشن ها رو داغون کرد (البته روشون چیزی ننوشته) اما می خوام بدونم توی Ubuntu 9.4 چطوری می تونم پارتیشن ext4 رو برگردونم؟

MAR_Programmer
31-05-2009, 20:54
سلام
اساتید من یه غلطی کردم پارتیشن ext4 رو انتخاب کردم بعد از اینکه ویندوز 7 رو خواستم نصب کنم ویندوز لطف کرد زد تمام پارتیشن ها رو داغون کرد (البته روشون چیزی ننوشته) اما می خوام بدونم توی Ubuntu 9.4 چطوری می تونم پارتیشن ext4 رو برگردونم؟

از اونجا که خودم جواب رو پیدا کردم گفتم شاید کسی به این مشکل برخورد کنه و جواب بخواد لینک زیر رو حتما یه سری بهش بزنید

mohammad_77
31-05-2009, 22:22
خسته نباشید .

من از کوبونتو استفاده میکنم و طوری نصب کردمش که از اول پسورد نمیخواد ولی وقتی لوگ آوت میکنم با اسم root و پسوردش نمیتونم وارد بشوم و میگه ریشه نمیتونه وارد بشه ولی توی ترمینال مشکلی نیست .

علت تمایل به وارد شدنم هم اینه که قسمت تنظیم مشخصات مودم adsl ام کامل نیست و dsl غیر فعاله و فکر کردم که اگر این طوری وارد بشوم میشه درستش کنم .

توی منوی ( شبیه استارت ویندوز ) هم برخلاف چند تا لینوکس قبلی گزینه administrator نیست . فکر کنم غیر طبیعیه میشه فعالش کرد ؟

KING OF P30WORLD
01-06-2009, 06:50
درایور Alsa رو با این روش آپدیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کنید. احتمالا مشکل حل میشه.

برای انجام عمل دانلود به صورت دستی , فایل های زیر را دانلود کرده:
alsa-driver-1.0.20
alsa-lib-1.0.20
alsa-utils-1.0.20
alsa-tools-1.0.20
alsa-firmware-1.0.20
alsa-plugins-1.0.20
alsa-oss-1.0.17

و در مسیر زیر کپی کنید:

/usr/src

فایل های بالایی را دانلود کردم ولی وقتی می خواهم فایل ها را در usr/scr کپی کنم. می گه باید کاربر Root باشید . حالا چه جوری با ترمینال فایل ها را در usr/scr کپی کنم؟

symk
01-06-2009, 06:50
دوستان به یه مشکل برخورد کردم . تنظیمات Squid م خورده بهم . فکر میکنم البته . کلاینتها که درخواست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میکنند صفحه باز نمیشه ولی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ها باز میشند . مشکل از کجاست ؟؟؟
البته من هر تغییری رو که داده بودم برداشتم و squid رو دوباره reload کردم ولی درست نشد . نکته دیگه ای که هست اینه وقتی در browser p.ro.x.y رو ست میکنم و آی پی سرور و پورت اونو میدم مشکل رفع میشه . همه تنظیمات چک کردم ولی موردی مشکوکی به نظرم نیومد . چیکار باید بکنم الان؟؟؟
ضمن اینکه من همه جا ping میکنم حتی مسنجر هم کار میکنه فقط page باز نمیشه .

aliarnold
01-06-2009, 14:02
1.آيا در اوبونتو 9.04 ميشه از اينترنت dialup استفاده كرد،فقط از dialup؟؟؟

2.طريقه فعال كردن slide bar اوبونتو كه مثل ويستا هست رو ميخواستم.

ممنون

دوستان كسي نبود جواب ما رو بده؟؟
ممنون

symk
02-06-2009, 19:09
سلام دوستان . من نمی تونم هارد اکسترنال NTFS رو تو ۹.۰۴ مانت کنم . باید چیکار کنم؟
از دستور زیر هم استفاده کردم ولی نشد :

taia
03-06-2009, 07:53
دوستان به یه مشکل برخورد کردم . تنظیمات Squid م خورده بهم . فکر میکنم البته . کلاینتها که درخواست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میکنند صفحه باز نمیشه ولی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ها باز میشند . مشکل از کجاست ؟؟؟
البته من هر تغییری رو که داده بودم برداشتم و squid رو دوباره reload کردم ولی درست نشد . نکته دیگه ای که هست اینه وقتی در browser p.ro.x.y رو ست میکنم و آی پی سرور و پورت اونو میدم مشکل رفع میشه . همه تنظیمات چک کردم ولی موردی مشکوکی به نظرم نیومد . چیکار باید بکنم الان؟؟؟
ضمن اینکه من همه جا ping میکنم حتی مسنجر هم کار میکنه فقط page باز نمیشه .

البته من خیلی وقته دست به این جور کارها نزدم، ولی یادم هست خیلی وقت پیش یکبار این مشکل رو داشتم و بعدا فهمیدم که فایروال سرور تمام دسترسی های خارجی رو به پرت 80 بسته، پس ابتدا این رو چک کنید هم در فایروال وهمiptable

دوستان كسي نبود جواب ما رو بده؟؟
ممنون
در مورد دایلآپ چرا که نمیشه! برای تنظیم مودم هم به تاپیک همه چیز در مورد مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بروید.
در مورد اون ساید بار هم لطف کنید یا عکسی بگزارید و یا نام برنامه رو بگید، چون تعداد زیادی برنامه هستند که این کار رو انجام می دهند و امکان توضیح همه اونها نیست.

سلام دوستان . من نمی تونم هارد اکسترنال NTFS رو تو ۹.۰۴ مانت کنم . باید چیکار کنم؟
از دستور زیر هم استفاده کردم ولی نشد :

خوب دستور بالا دقیقا چه اروری به شما می ده؟ یعنی پیغام خطایی چیزی که معلوم کنه مشکل در کجاست هم با گزینه ی force و هم بدون اون.

KING OF P30WORLD
03-06-2009, 08:00
می خواستم بدونم آیا میشه یک توزیع زنده را به جای اجرا از روی CD با Flash Memory اجرا کرد.
اگه میشه توضیع بدید که چجوری یک فایل ISO را به صورت Bootable روی فلش بریزم و وقتی می خواهم کامپیوتر را روشن کنید خواندن درایورها را روی چه قسمتی تنظیم کنم تا کامپیوتر از طریق فلش لود بشه؟

c30tehran
03-06-2009, 10:10
من یک مشکل کوچک و تا حدودی مسخره دارم
تعدادی برنامه تو لیست مخزن dvd نشون داده نمیشه.

مثلا من می خواهم که درایور گرافیک انودیا رو نصب کنم فقط ماژول انویدیا نصب هست.
ولی درایور در لیست برنامه مخزن dvd من نیست.؟!؟؟

البته مشکل اصلی من نصب درایور گرافیک نیست!؟!؟

aliarnold
04-06-2009, 19:10
می خواستم بدونم آیا میشه یک توزیع زنده را به جای اجرا از روی CD با Flash Memory اجرا کرد.
اگه میشه توضیع بدید که چجوری یک فایل ISO را به صورت Bootable روی فلش بریزم و وقتی می خواهم کامپیوتر را روشن کنید خواندن درایورها را روی چه قسمتی تنظیم کنم تا کامپیوتر از طریق فلش لود بشه؟

براي نصب بايدفلش(4گيگ به بالا) رو به كامپيوتر نصب كني(قبل از بوت كردن با سيدي) و مثل نصب عادي لينوكس مراحل نصب رو با سيدي بوتش اجرا كني فقط بجاي هاردت در قسمت انتخاب درايو مربوطه براي فرمت و نصب بايد فلشت رو انتخاب كني و مثل هارد معمولي اون رو پارتشين بندي كني(swap & ext4 ...)و بقيه مراحل رو بازم ميري جلو تا به آخرين مرحله برسي كه جزئيات مراحل طي شده رو نشان ميده ،در اين مرحله بايد روي گزينه advance (فكر كنم)كليك كني و گزينه بوت رو به جاي hd به فلشت و اون درايوي كه Ext4 هست و ميخواي توش نصب بشه تغيير بدي.و بزاري نصب بشه
به همين راحتي!!
براي بوت شدن باهاش هم بايد اسم main ت رو بگي تا بت بگم.يا ميري توي ستاپ و اولين بوتت رو ميذاري روي usb zip البته اگر توي system porioriy بري اونجا فلشت رو به عنوان يه devise ميشناسه و بايد فلشت رو بذاري روي اولي با + .
اگر مشكلي بود بگو.

aliarnold
06-06-2009, 19:10
آقا من مودمم رو نصب كردم(ديال آپ)ميخوام با kppp وصل بشم اما نميشه يا گير ميكنه يا اين ارور رو ميده

senaps
07-06-2009, 12:29
اقا این سی دی چقد رایگان میاد؟!!!!

یعنی من اگه سفارش بدم هم هزینه پستش و هم هزینه خریدش!(که البته نداره)رایگتنه؟

یا اینکه نه باید هزینه پستیش رو هم بدیم؟

Mehrdad-bx
07-06-2009, 12:36
کلا رایگانه، من 8.04 رو از سایتش گرفتم (سفارش دادم اومد خونه) یه قرون هم ندادم!!
ولی ADSL نداشته باشی بدردت نمیخوره ...

senaps
07-06-2009, 13:05
من adsl ندارم ولی ارتباطم 24 ساعتس همیشه برای اپدیت ویندوز و ..... انلاین می کنم و می خوابم......

چرا بدرد نمی خوره بی اینترنت؟منظور نرم افزارشه یا اپدیتش؟

Mehrdad-bx
07-06-2009, 23:38
بیشتر نرم افزاراش(چون هیچ جا دیگه هم به جز اینترنت پیدا نمیشه)
اپدیتش هم خوب خوبه، ولی نرم افزار مهم تره

senaps
08-06-2009, 00:34
ببخشید راجع به نصب یه سوال:

ببینید من یه سری اوبونتو 8.10 سوپر رو برام اوردن و منم نصبش کردم(در مورد نصب مشکلی نیست چون مقالات زیادی خوندم و بلدم!) اما مشکل اینجاست که بعد از نصب کامل دیگه بالا نمیومد و باعث دوری دوبارم شد ازش....
البته اینم بگم چون من نمیتونم که با دی وی دی بوت کنم،مجبور بودم در کنار ویندوز(روی ویندوز نصب میکنه!)نصب کنم بعد برم تو سیستم عامل و خودش نصب رو ادامه بده...
حالا ایا با سی دیش مشکلی دارم؟!یعنی ممکنه مشکلی داشته باشم؟
اصلا مشخصات سیستمی که بخواد اینو اجرا کنه چیه؟

حجم برنامه هاش خیلی بالاس؟!یعنی با دایل اپ دانلود نمیشن؟؟!من در حال حاظر به چیزی احتیاج دارم که منو به لینوکس علاقه مند تر بکنه تا بعد ایا نیاز به نصب نرم افزار اصلا هست؟!یعنی لینوکس هم مثل ویندوز بدون برنامه هاش در نهایت هیچی نیست!؟!

خازن؟!یا یه همچین چیزایی که بحث میشه اینا چیه؟!
یه چیز دیگه هم بود که نمی دونم اسمش متاسفانه یادم نیست و نمی دونمم کجا دیدمش.....
ایا باید فقط طبق نسخه نصب بشن؟

ardalan_zapata
08-06-2009, 09:43
ببخشید راجع به نصب یه سوال:

ببینید من یه سری اوبونتو 8.10 سوپر رو برام اوردن و منم نصبش کردم(در مورد نصب مشکلی نیست چون مقالات زیادی خوندم و بلدم!) اما مشکل اینجاست که بعد از نصب کامل دیگه بالا نمیومد و باعث دوری دوبارم شد ازش....
البته اینم بگم چون من نمیتونم که با دی وی دی بوت کنم،مجبور بودم در کنار ویندوز(روی ویندوز نصب میکنه!)نصب کنم بعد برم تو سیستم عامل و خودش نصب رو ادامه بده...
حالا ایا با سی دیش مشکلی دارم؟!یعنی ممکنه مشکلی داشته باشم؟
اصلا مشخصات سیستمی که بخواد اینو اجرا کنه چیه؟

حجم برنامه هاش خیلی بالاس؟!یعنی با دایل اپ دانلود نمیشن؟؟!من در حال حاظر به چیزی احتیاج دارم که منو به لینوکس علاقه مند تر بکنه تا بعد ایا نیاز به نصب نرم افزار اصلا هست؟!یعنی لینوکس هم مثل ویندوز بدون برنامه هاش در نهایت هیچی نیست!؟!

خازن؟!یا یه همچین چیزایی که بحث میشه اینا چیه؟!
یه چیز دیگه هم بود که نمی دونم اسمش متاسفانه یادم نیست و نمی دونمم کجا دیدمش.....
ایا باید فقط طبق نسخه نصب بشن؟

سلام
چون شما دیال اپ هستید بهتره از همون Super Ubuntu استفاده کنید که اکثر نرم افزاری های مفید رور روی خودش داره
و نیاز کمی داره که برنامه دانلود کنید
مخازن به محل هایی میگن که برنامه های لینوکس اونجا قرار داره و شما میتونید از اون مخازن برنامه ها رو بگیرید
در مورد حجم برنامه ها معمولا اکثرا زیر 7 مگ هستن مگر برنامه های عظیم
:11:

ma@@#
08-06-2009, 12:38
سلام
من نمیتونم فایلهای mp3 رو در اوبنتو اجرا کنم و اینکه میگه باید به اینترنت وصل بشه تا کدیک مربوطه رو دانلود کنه ولی مودم دیالاپ منو نمیشناسه لطفا بهم بگید چطوری تنظیمات اتصال رو انجام بدم بارها گشتم تو مطالب فرومها ولی نمیشه کاریش کرد و تنظیمات اتصال از من پورت فلان میخاد که در دیالاپ معمولی مطرح نیست .
من بارها اومدم سوال کردم اینجا ولی دوستان ارجا دادن به مطالب قبلی و من هم نتونستم نتیجه بگیرم .

ali zi zeperto
08-06-2009, 20:14
سلام
من نمیتونم فایلهای mp3 رو در اوبنتو اجرا کنم و اینکه میگه باید به اینترنت وصل بشه تا کدیک مربوطه رو دانلود کنه ولی مودم دیالاپ منو نمیشناسه لطفا بهم بگید چطوری تنظیمات اتصال رو انجام بدم بارها گشتم تو مطالب فرومها ولی نمیشه کاریش کرد و تنظیمات اتصال از من پورت فلان میخاد که در دیالاپ معمولی مطرح نیست .
من بارها اومدم سوال کردم اینجا ولی دوستان ارجا دادن به مطالب قبلی و من هم نتونستم نتیجه بگیرم .
شما اگه می خوای مودمت رو نصب کنی برو به تاپیک مودمها توضیحات کامل برای نصب مودم هست.آدرس زیر رو یه نگاه بنداز.دوستان اونجا حسابی کمکت می کنن.
[

reza.ariaee
09-06-2009, 07:58
سلام
دوستان کسی میتونه بگه چرا لینک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بالا نمیاد؟؟؟
من میخوام سی دی رایگان سفارش بدم ولی تو هوم پیج سایت  ubuntu.com لینک عضویت پیدا نکردم...
تو بازار سی دی اوبنتو قدیمی (ورژن 5-6) پیدا نمیشه...
چی کار کنم؟؟؟
کمک کنید
ضمنا دان هم نمیتونم بکنم...

sudotux
09-06-2009, 12:42
سلام
من میخوام سی دی رایگان سفارش بدم ولی تو هوم پیج سایت  ubuntu.com لینک عضویت پیدا نکردم...
چی کار کنم؟؟؟
کمک کنید

شما بهتره به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید.

zexin
09-06-2009, 20:38
سلام
من لپ تاپ دارم و مشکلم اینه که وقتی هدفون رو وصل می کنم، هم صدا از بلندگوها میاد و هم از هدفون (واضحه که درستش اینه که فقط از هدفون صدا بیاد)
روی دو تا لینوکس mint و kubuntu هم تست کردم، توی هر دوتاش این مشکل هست.

این سوال رو اینجا مطرح کردم چون این دو تا لینوکس در واقع همون ubuntu هستند.

milky way
09-06-2009, 21:05
آقا من یه CD رایگان 9.04 سفارش دادم چند روز پیش رسید دستم، ولی نمیتونم نصبش کنم روی 82% گیر میکنه البته رو VMware دارم نصب میکنم. کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟

taia
10-06-2009, 09:33
سلام
من لپ تاپ دارم و مشکلم اینه که وقتی هدفون رو وصل می کنم، هم صدا از بلندگوها میاد و هم از هدفون (واضحه که درستش اینه که فقط از هدفون صدا بیاد)

درایور شما در ویندوز هست که به صورت برنامه ای صدا رو منتقل می کنه،‌بنابراین اول alsa رو آپدیت کنید و اگر در ورژن آخر هم هنوز مشکل بود باد صبر کنید تا Alsa سیستم شما رو هم تحت پشتیبانی قرار بده.

آقا من یه CD رایگان 9.04 سفارش دادم چند روز پیش رسید دستم، ولی نمیتونم نصبش کنم روی 82% گیر میکنه البته رو VMware دارم نصب میکنم. کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟

دقیقا بگید در کدام مرحله و در حین نصب کدام فایل این اتفاق می افته.

سلام
چی کار کنم؟؟؟
کمک کنید

شما نمی تونید نسخه های قبلی رو سفارش رایگان بدید، سفارش رایگان برای آخرین نسخه که ۹.۰۴ هست وجود داره، در ضمن سایت هم مشکلی نداره، احتمالا مشکل ارتباطی خودتون بوده.
موفق باشید

jims band
10-06-2009, 09:58
راستش منم سفارش دادم ولی مال من درست بود شاید سی دیت مشکل داره.

vegas
10-06-2009, 10:34
سلام
من طبق این اموزش مودم adsl که از از نوع usb هست را نصب کردم

وقتی میخوام کانکشن اجرا کنم این ارور را میده

/usr/sbin/pppd: In file /etc/ppp/peers/ueagle-atm: unrecognized option '<0>.<32>'
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر ..

sudotux
10-06-2009, 11:10
سلام

درایور Alsa رو طبق این راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آپدیت کنید.

sudotux
10-06-2009, 11:13
سلام
من طبق این اموزش مودم adsl که از از نوع usb هست را نصب کردم

وقتی میخوام کانکشن اجرا کنم این ارور را میده

لطفا راهنمایی کنید
با تشکر ..

سوالتون رو در این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کنید.

neopersia
15-06-2009, 15:20
سلام به همه دوستان لینوکسی

من php کار میکنم. بیشتر سرورهایی هم که باهاشون سر و کار دارم لینوکس هستن. میخوام برای اینکه کامل بتونم با سرورها کار کنم لینوکس نصب کنم
یه مقدار سرچ کردم به این نتیجه رسیدم که Ubuntu Server Edition مناسبه چون هم من یه کم با لینوکس تازه کارم و ظاهراً اوبونتو برای شروع گزینه مناسبیه هم این اوبونتو ظاهراً حجمش خیلی زیاد نیست. بین سرورهای موجود هم درصد این اوبونتو داره زیاد میشه پس تمرینم به واقعیت نزدیکتر میشه شایدم یه مدت که باهاش کار کنم خوشم بیاد از ویندوز مهاجرت کنم :31:

فعلاً دو تا سوال دارم

اول اینکه یه دونه فایل ایمیج تو سایت هست (ubuntu-9.04-server-i386.iso) برا دانلود. حجمش 577 مگابایته در مقایسه با بعضی فایلا که تو سرچ کردن دیدم حجمش یه کم، کم نیست؟ فایل دیگه ای هم باید موقع نصب یا بعدش دانلود کنم؟ آخه دیگه پهنای باند این ماهم داره ته میکشه باید شبانه دانلودش کنم (سرعتش کمتره!) اگر خیلی حجمش زیاد بشه مشکل پیدا میکنم

سوال دومم هم در مورد نصبشه
قبلاً یه نسخه پارسیکس داشتم خواستم تو microsoft virtual machine نصب کنم گرافیکش قاطی میکرد! حالا نمیدونم مشکل از پارسیکس بود یا ماشین مجازی ویندوز!
این توزیع اوبونتو رو میشه تو VMware نصب کرد دیگه نه؟ فعلاً همه برنامه هام تو ویندوزه و لینوکس رو به عنوان سرور مجازی میخوام (یک XP هم برا تست مرورگرها تو همین WMware نصب کردم که همشون شبکه شدن) نمیتونم برا هر سری تست کردن یه بار ریستارت کنم!

ممنون میشم راهنمایی کنید

taia
17-06-2009, 16:52
سلام به همه دوستان لینوکسی

من php کار میکنم. بیشتر سرورهایی هم که باهاشون سر و کار دارم لینوکس هستن. میخوام برای اینکه کامل بتونم با سرورها کار کنم لینوکس نصب کنم
یه مقدار سرچ کردم به این نتیجه رسیدم که Ubuntu Server Edition مناسبه چون هم من یه کم با لینوکس تازه کارم و ظاهراً اوبونتو برای شروع گزینه مناسبیه هم این اوبونتو ظاهراً حجمش خیلی زیاد نیست. بین سرورهای موجود هم درصد این اوبونتو داره زیاد میشه پس تمرینم به واقعیت نزدیکتر میشه شایدم یه مدت که باهاش کار کنم خوشم بیاد از ویندوز مهاجرت کنم :31:

فعلاً دو تا سوال دارم

اول اینکه یه دونه فایل ایمیج تو سایت هست (ubuntu-9.04-server-i386.iso) برا دانلود. حجمش 577 مگابایته در مقایسه با بعضی فایلا که تو سرچ کردن دیدم حجمش یه کم، کم نیست؟ فایل دیگه ای هم باید موقع نصب یا بعدش دانلود کنم؟ آخه دیگه پهنای باند این ماهم داره ته میکشه باید شبانه دانلودش کنم (سرعتش کمتره!) اگر خیلی حجمش زیاد بشه مشکل پیدا میکنم

سوال دومم هم در مورد نصبشه
قبلاً یه نسخه پارسیکس داشتم خواستم تو microsoft virtual machine نصب کنم گرافیکش قاطی میکرد! حالا نمیدونم مشکل از پارسیکس بود یا ماشین مجازی ویندوز!
این توزیع اوبونتو رو میشه تو VMware نصب کرد دیگه نه؟ فعلاً همه برنامه هام تو ویندوزه و لینوکس رو به عنوان سرور مجازی میخوام (یک XP هم برا تست مرورگرها تو همین WMware نصب کردم که همشون شبکه شدن) نمیتونم برا هر سری تست کردن یه بار ریستارت کنم!

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام حجمش درست هست.
ولی به نظر من بهتره نسخه ی دسکتاپ رو بگیرید و خودتون بسته های Apache, PHP, MySql و یا هر بسته ی مربوط دیگه رو نصب کنید.
چون نسخه ی سرور برای کسی که تازه می خواهد وارد بشه زیاد مناسب نیست و ممکن براتون دردسر ساز بشه.
در مورد مشکل با VM هم مشلکی نخواهد بود.

behii
17-06-2009, 22:07
سلام

2 تا سوال داشتم

یکی اینکه شنیدم برنامه ای هست که نرم افزارهایی که تو ویندوز اجرا میشند رو تو یوبونتو اجرا می کنه ! سرعتش خوبه ؟ مطمئنه ؟ از کجا می تونم دانلود کنم ؟

یک سوال دیگه اینکه من حدود 3 ,4 ماه هست که هرچی سفارش سی دی میدم نمیاد (نمیدونم باید اینجا بگم یا نه) فکر کنم جای خالی دوم آدرس رو روی پاکت نمی زنه ! (یک بار یک پستچی خیلی فداکاری کرد از روی کدپستی آدرس رو گیر آورده بود و ... ) چه کار کنم ؟

Arashdn
19-06-2009, 11:59
سلام
معادل دستور yum در سنت او اوس تو ابونتو چیه؟

sudotux
19-06-2009, 15:04
سلام
معادل دستور yum در سنت او اوس تو ابونتو چیه؟

معادلش دستور apt-get هست. این راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را حتما ببینید.

neopersia
19-06-2009, 20:46
سلام حجمش درست هست.
ولی به نظر من بهتره نسخه ی دسکتاپ رو بگیرید و خودتون بسته های Apache, PHP, MySql و یا هر بسته ی مربوط دیگه رو نصب کنید.
چون نسخه ی سرور برای کسی که تازه می خواهد وارد بشه زیاد مناسب نیست و ممکن براتون دردسر ساز بشه.
در مورد مشکل با VM هم مشلکی نخواهد بود.

ممنون بابت راهنمایی
ت واین چند روز که پی سی ورد قطع بود نسخه سرور رو دانلود کردم. حق با شما بود این نسخه سرور یه کم برای من که زیاد با دستورات لینوکس آشنا نیستم مشکله الان دارم نسخه دسکتاپش رو دانلود میکنم تا یه کم یاد بگیرم بعد برم سراغ نسخه سرور

برای نسخه دسکتاپ apache, php, mysal باید جدا دانلود بشه نه؟ یا اینکه باید مستقیم از اینترنت نصب بشه؟

ali zi zeperto
19-06-2009, 21:44
من یه سی دی کوبونتو ۹.۰۴ دارم که وقتی می ذارم که از روی سی دی بیاد بالا پسورد می خواد.هر چی به ذهنم می رسید زدم اما جواب نداد.چیکارش باید بکنم؟می خوام فقط از روی سی دی باهاش کار کنم.

danial_848
19-06-2009, 22:14
معمولا موقع لود یوزرنیم و پسورد رو میده. user:root & pass:toor رو امتحان کنید معمولا همینه

Arashdn
20-06-2009, 14:36
سلام
چطور مودم دایال اپمو به اوبونتو بشناسونم؟
مودمم U.S. Robotics V.92 Voice Modem هست

چطور مودمو نصب کنم؟
چطور یه کانکشن دایال اپ بسازم؟
ورژن اوبونتوم 9.04 هست

J U N I P E R
20-06-2009, 14:43
سلام
چطور مودم دایال اپمو به اوبونتو بشناسونم؟
مودمم U.S. Robotics V.92 Voice Modem هست

چطور مودمو نصب کنم؟
چطور یه کانکشن دایال اپ بسازم؟
ورژن اوبونتوم 9.04 هست

همه چيز درباره ي مودم ها در گنو لينوكس:

sudotux
20-06-2009, 23:13
نصب تم های زیبا در اوبونتو

اگر می خواهید که بدون دردسر و انجام کارهای اضافه و فقط با نصب چند بسته , تم های بسیار زیبایی برای Ubuntu و دسکتاپ GNOME نصب کنید , ادامه ی مطلب را دنبال کنید.

ادامه مطلب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sudotux
20-06-2009, 23:17
One Hundred Paper Cuts

Canoncal کمپانی حامی توزیع های خانواده ی اوبونتو برای بهبود تجربه ی کاربری در K/Ubuntu 9.10 , پروژه ی جدیدی را با نام One Hundred Paper Cuts آغاز کرده است که در آن قرار است ۱۰۰ ایراد کوچک و کاربردی که بیشتر کاربران تازه کار با آن سر و کار دارند شناسایی و برطرف شود.

ادامه مطلب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali zi zeperto
21-06-2009, 08:41
معمولا موقع لود یوزرنیم و پسورد رو میده. user:root & pass:toor رو امتحان کنید معمولا همینه
والا من هر چی نگاه کردم چیزی نداده.یوزر و پسوردی که شما دادی هم اشتباست.قبول نمی کنه.

moslem.b
21-06-2009, 13:42
والا من هر چی نگاه کردم چیزی نداده.یوزر و پسوردی که شما دادی هم اشتباست.قبول نمی کنه.

یه زمانی یوزر و پس سی دی های لایو اوبونتو " ubuntu " بود نمیدونم هنوزم هست یا نه یا اینکه واسه کوبونتو چیه ولی این یکی هم امتحان کن شاید اتفاقی افتاد

یوزر: اوبونتو یا کوبونتو
پسورد: چیزی ننویسید ( خالی بمونه )

ولی شما با یوزر root و پس toor نمیتونید لاگین کنید چون لاگین کردن با روت توی اوبونتو و کوبونتو بصورت پیش فرض امکان نداره

darklord_8
22-06-2009, 17:08
سلام . من یه فایل که توی DVD یه مجله بود روی سیدی رایت کردم (ISO) فکر کنم ubuntu گجت 3 بود یا یه همچین چیزی. ولی وقتی بوت رو میزنم فیل میشه آیا فایل ایراد داره ؟ جون تو مجله نوشته بود Live هم اجرا میشه
ممنون

rootnt
22-06-2009, 22:18
ubuntu gadget 3 ؟
توزیع جدیده که من خبر ندارم؟

taia
23-06-2009, 06:58
سلام . من یه فایل که توی DVD یه مجله بود روی سیدی رایت کردم (ISO) فکر کنم ubuntu گجت 3 بود یا یه همچین چیزی. ولی وقتی بوت رو میزنم فیل میشه آیا فایل ایراد داره ؟ جون تو مجله نوشته بود Live هم اجرا میشه
ممنون

ubuntu gadget 3 ؟
توزیع جدیده که من خبر ندارم؟

دقیقا
فکر کنم اون توزیع gOS 3 Gadgets بوده و نه اوبونتو.
ضمن اینکه توجه داشته باشید وقتی گزارش پیغام خطا می دید، دقیقا بگید چه پیغامی میده :46: چون مثل این هست که برید دکتر و بگید من مریضم، 1000 نوع مریضی وجود داره که با نشانه های شما دکتر متوجه میشه مشکل شما چی هست، اینجا هم همونطور هست با چه پیغامی بوت شما فیل می شه؟

Javad_Ed
24-06-2009, 14:42
سلام دوستان گلم
یه مشکلی با مونت کردن دارم....درایو ها همگی درست مونت شدن...
ولی وقتی سیستم بالا میاد...یکی از درایو ها ..رو مونت نمیکنه ....و میگه ارور موقع مونت کردن بوجود اومده
نکته جالب اینه که وقتی سیستم رو خاموش و روشن میکنید...اون درایو مونت میشه..و بجاش یه درایو دیگه مونت نمیشه!!!!!!!!
این اتفاق بترتیب میفته..بلا استسنا!
ممنون

sudotux
24-06-2009, 15:48
سلام دوستان گلم
یه مشکلی با مونت کردن دارم....درایو ها همگی درست مونت شدن...
ولی وقتی سیستم بالا میاد...یکی از درایو ها ..رو مونت نمیکنه ....و میگه ارور موقع مونت کردن بوجود اومده
نکته جالب اینه که وقتی سیستم رو خاموش و روشن میکنید...اون درایو مونت میشه..و بجاش یه درایو دیگه مونت نمیشه!!!!!!!!
این اتفاق بترتیب میفته..بلا استسنا!
ممنون

خروجی دستورات زیر رو انجا بذار:

بعد از اجرای دستور اول , لیستی از پارتیشن های موجود نمایش داده میشه. برای هر کدوم از آنها دستور زیر رو اجرا کن:

به جای X عدد مربوط به پارتیشن رو بذار.

خروجی همه ی دستورات رو اینجا بذار. یا همه رو کپی کن توی یه فایل متنی ...

Javad_Ed
24-06-2009, 21:51
سلام

kasra_khan2003
24-06-2009, 23:17
سلام دوستان، من Kubuntu رو از سایتش دانلود کردم، اما وقتی میخوام نصب کنم، چه از داخل ویندوز، چه از طریق بوت، این ارور رو میده که فایل Sybmbols/sa نیست! و سر setting advanced power management level گیر میکنه!

دادم CD رو چک کنه، دیدم میگه دقیقا یه فایل مشکل داره:19:

گفتم شاید بد رایت کردم، گرفتم خود فایل ISO رو از طریق درایو مجازی، داخل ویندوز بالا بیاره و از تو ویندوز اقدام به نصب کردم، باز همونجا گیر میکنه!

مشکل چیه؟ باید دوباره دانلود کنم؟:41: از سرور یکی از دانشگاه های آمریکا دانلود کردم...

ardalan_zapata
25-06-2009, 00:16
سلام دوستان، من Kubuntu رو از سایتش دانلود کردم، اما وقتی میخوام نصب کنم، چه از داخل ویندوز، چه از طریق بوت، این ارور رو میده که فایل Sybmbols/sa نیست! و سر setting advanced power management level گیر میکنه!

دادم CD رو چک کنه، دیدم میگه دقیقا یه فایل مشکل داره:19:

گفتم شاید بد رایت کردم، گرفتم خود فایل ISO رو از طریق درایو مجازی، داخل ویندوز بالا بیاره و از تو ویندوز اقدام به نصب کردم، باز همونجا گیر میکنه!

مشکل چیه؟ باید دوباره دانلود کنم؟:41: از سرور یکی از دانشگاه های آمریکا دانلود کردم...

md5 checksum رو چک کنید طبق این راهنما

با اینا چک کنید

kasra_khan2003
25-06-2009, 00:59
md5 checksum رو چک کنید طبق این راهنما

با اینا چک کنید

خوب یکی نبود!

نتیجه؟:19:

taia
25-06-2009, 08:02
خوب یکی نبود!

اگر یکی نیست، فایل شما درست دانلود نشده و باید دوباره دانلود کنید.

در دانلود فایلهای بزرگ توجه کنید به این نکته ها:
سروری که انتخاب میکنید یک بالانس نسبی در سرعت داشته باشه، یعنی تلورانس تغییرش بالا نباشه طوری که یک دقیقه 100کیلو بر ثانیه باشه، یک دقیقه 20کیلو و یک دقیقه 300کیلو.

سروری که انتخاب میکنید، قطعی زیادی نداشته باشد.

سروری که انتخاب می کنید به محل شما نزدیک باشد، برای ایران سرورهای اروپا مناسب هست.

سروری که انتخاب می کنید ترافیک زیادی نداشته باشد.

موفق باشی

ardalan_zapata
25-06-2009, 09:44
خوب یکی نبود!

90% میشه ترمیمش کرد
شما اول تورنت اون نسخه ای رو که دانلود کرد رو پیدا میکنی ( از تو سایت خودش اگر نبود از سایت های تورنت )
وقتی این کار رو کردی تورنت رو باز میکنی با utorrent بعد آدر ذخیره فایل رو همونجایی میدی که فایل ISO مربوط به کوبونتو هست
یعنی مثلا اگر کوبونتو بدون هیچ پوشه ای توی My Document هست آدرس محل ذخیره تورنت رو هم میدی همونجا
بعد مورد دوم باید اسم فایل ها دقیقا یکی باشه

بعد وقتی تورنت میاد توی قسمت دانلود برنامه میبینید که مینوسیه Checked و همینطوری درصد تورنته اضاف میشه
شاید تا حدودا 99٪ بیاد بعد خود تورنت قسمت هایی که رو که سوخته یا دانلود نشده رو برات دانلود میکنه

kasra_khan2003
25-06-2009, 11:27
90% میشه ترمیمش کرد
شما اول تورنت اون نسخه ای رو که دانلود کرد رو پیدا میکنی ( از تو سایت خودش اگر نبود از سایت های تورنت )
وقتی این کار رو کردی تورنت رو باز میکنی با utorrent بعد آدر ذخیره فایل رو همونجایی میدی که فایل ISO مربوط به کوبونتو هست
یعنی مثلا اگر کوبونتو بدون هیچ پوشه ای توی My Document هست آدرس محل ذخیره تورنت رو هم میدی همونجا
بعد مورد دوم باید اسم فایل ها دقیقا یکی باشه

بعد وقتی تورنت میاد توی قسمت دانلود برنامه میبینید که مینوسیه Checked و همینطوری درصد تورنته اضاف میشه
شاید تا حدودا 99٪ بیاد بعد خود تورنت قسمت هایی که رو که سوخته یا دانلود نشده رو برات دانلود میکنه

راه حل فوق العاده زیرکانه ای بود:27:

الان دارم همین کار رو میکنم! 99.4 درصد یکی بود.

نیم ساعت دیگه نتیجه اعلام خواهد شد.

منتظر خبرهای آتی باشید:31:

kasra_khan2003
25-06-2009, 12:44
راه حل فوق العاده زیرکانه ای بود:27:

الان دارم همین کار رو میکنم! 99.4 درصد یکی بود.

نیم ساعت دیگه نتیجه اعلام خواهد شد.

منتظر خبرهای آتی باشید:31:

alo! seda miad? alan ba unbuntu hastam! sorry for FiEnglish! ta font ro 2rost konam...

tnx

مشکل زبان هم حل شد!

kasra_khan2003
25-06-2009, 22:15
سلام

چند تا مشکل داشتم! اول اینکه حرف P رو ندارم!

دوم اینکه تو نصب gyachi-1.1.71 به مشکل برخوردم!

وقتی دستور autogen.sh رو اجرا میکنم این متن رو میده:

سوم اینکه فونت فارسی تو Opera خیلی بده! یه جورایی متن داخل نقل قول رو نمیتونم بخونم! و وقتی فارسی type میکنم خیلی فاصله بین کلمات میافته...

Arashdn
25-06-2009, 23:36
سلام
من تازه رو سیستم خودم اوبونتو 9.04 رو زدم و به جمع لینوکس داره پیوستم
حالا چند تا سوال:
1- به جز دستوات top & w در ترمینال از گنوم چطور میشه مقدار رم و سی پی یو رو دید؟
2- معادل تسک منیجر ویندوز در لینوکس کجاست؟ (به جز دستور تاپ در ترمینال)
2- این مدیا پلیر اوبونتو قاطی داره و هیچ فایلی رو باز نمیکنه پلاگیناشم درست و حسابی نصب نمیکنه چیکار کنم؟
3- به نظرتون بهترین مورد در موارد زیر چیه ؟(برنامه پیشفرض هم بگید)
- بهترین پلیر (از نظر امکانات و فورمت های پشتیبانی شده)
- بهترین میل کلاینت
- بهترین تورنت دانلودر
- بهترین دانلود منیجر
- بهترین برنامه رایت سی دی
- بهترین برنامه برای باز کردن فایل های رار
4 - تو ویندوز برای کانکت شدن به اس اس اچ لینوکس برنامه Putty هست تو اوبونتو چطور به اس اس اچ یه سرور لینوکس کانکت شم؟
5- این اوبونتو یوزر root نداره؟؟؟؟؟؟؟

sudotux
26-06-2009, 00:31
جواد جان

اگر در خروجی دستور cat /etc/fstab دقت کنی , رشته کد uuid درایوهای sda6 و sda8 یکی هست ! در حالی که هر درایور یک رشته کد uuid مخصوص به خودش رو داره.

خروجی دستور مربوط به درایور sda6 نشون میده که رشته کد درایور sda6 در فایل fstab درسته:

بنابراین الان باید uuid درایو sda8 رو پیدا کنی و در فایل fstab جایگزین کنی. دستور زیر رو اجرا کن:

رشته کد مربوطه رو در فایل fstab و در خط مربوط به sda8 (که با رنگ قرمز مشخص شده) جایگزین کن:

بعد فایل رو ذخیره کن و سیستم رو ریست کن.

kasra_khan2003
26-06-2009, 00:39
سلام
حالا چند تا سوال:
1- به جز دستوات top & w در ترمینال از گنوم چطور میشه مقدار رم و سی پی یو رو دید؟
2- این مدیا پلیر اوبونتو قاطی داره و هیچ فایلی رو باز نمیکنه پلاگیناشم درست و حسابی نصب نمیکنه چیکار کنم؟
- بهترین میل کلاینت
- بهترین تورنت دانلودر
- بهترین دانلود منیجر
4 - تو ویندوز برای کانکت شدن به اس اس اچ لینوکس برنامه Putty هست تو اوبونتو چطور به اس اس اچ یه سرور لینوکس کانکت شم؟

من فقط جواب 5 رو میتونم با قاطعیت بهت بدم: دی

داره، اما به دلایل امنیتی غیر فعال هست، یعنی نمیتونی باهاش log in بشی! جز تو ترمینال، اونم برای نصب برنامه ها پسوردش رو میگیره.

البته با دستکاری میتونی کاری کنی که با روت هم وارد بشی، اما چه نیازی هست؟!

sudotux
26-06-2009, 00:40

سوم اینکه فونت فارسی تو Opera خیلی بده! یه جورایی متن داخل نقل قول رو نمیتونم بخونم! و وقتی فارسی type میکنم خیلی فاصله بین کلمات میافته...

Gyachi رو طبق این راهنما نصب کنید:

مشکل فونت فارسی در Opera ربطی به لینوکس نداره ! مشکل از خود Opera هست.
من فقط با فایرفاکس حال می کنم. مخصوصا با اومدن FF 3.5 ...

ardalan_zapata
26-06-2009, 01:07
سلام

چند تا مشکل داشتم! اول اینکه حرف P رو ندارم!

وقتی دستور autogen.sh رو اجرا میکنم این متن رو میده:

سلام
واسه حرف پ از کلید m انگلیسی استفاده کنید
در مورد Gyachi شما رفتی سورس کد رو دانلود کردی در صورتی که نسخه کامپایل شده و آماده شده وجود داره

از چه ورژنی از اپرا استفاده میکنی ؟

سلام
حالا چند تا سوال:
- بهترین میل کلاینت
- بهترین تورنت دانلودر
- بهترین دانلود منیجر

سلام
خوش امدید
1-2 روی پنل بالایی رایت کلیک کنید گزینه add to panel رو بزنید و از اونجا system monitor رو انتخاب کنید
3- بهترین برنامه برای دیدن فیلم Smplayer هستش هر چند شما وقتی که کدک ها رو نصب کنید با هر برنامه ای میتونید فیلم رو تماشا کنید
بهترین تورنت منیجر از نظر من Deluge هستش ولی باز برنامه های مختلف مثل Ktorrent و... ولی Deluge مثل utorrent ویتدوز هستش
بهترین دانلود منیجر که به سلایق شما که تازه از ویندوز نقل مکان کردی همون Flashget ویندوز هست که با برنامه wine (شبیه ساز برنامه های ویندوز ) میشه ازش استفاده کرد البته بگم که خود دانلود منیجر لینوکسی زیاد داریما ولی این سلیقه من هستش
بهترین برنامه برای باز کردن فایل های رار همون Archive Manager هستش که خود اوبونتو داره میتونید از Peazip هم استفاده کنید
5- منظور از یوزر روت چیست ؟ میخواهید با روت لاگین بشید ؟

شما برای نصب این برنامه هایی که گفتم ابتدا به اینترنت وصل میشی
بعد ترمینال رو باز میکنی و مینویسی
gedit /etc/apt/sources.list
بعد Text editor باز میشه و اینا رو کپی میکنی آخرش

وقتی این کار رو کردی سیو میکنی و دوباره تو ترمینال مینویسی
sudo apt-get update و صبر میدی تا آپدیت کنه (‌7-8 مگی هست برای بار اول)
وقتی تموم شد دیگه 90٪ کار انجام شده
با دستور
sudo apt-get install deluge
میتونی برنامه تورنت رو بگیری و نصب کنی
با دستور
sudo apt-get install wine
میتونی برنامه شبیه ساز ویندوز رو بگیری
با دستور
sudo apt-get install smplayer
میتونی پلیر رو بگیری و به همین شکل
برای نصب کدک ها هم بزن
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
سوالی بود در خدمتم

Arashdn
26-06-2009, 07:10
سلام
واسه حرف پ از کلید m انگلیسی استفاده کنید
در مورد Gyachi شما رفتی سورس کد رو دانلود کردی در صورتی که نسخه کامپایل شده و آماده شده وجود داره

از چه ورژنی از اپرا استفاده میکنی ؟

سلام
خوش امدید
1-2 روی پنل بالایی رایت کلیک کنید گزینه add to panel رو بزنید و از اونجا system monitor رو انتخاب کنید
3- بهترین برنامه برای دیدن فیلم Smplayer هستش هر چند شما وقتی که کدک ها رو نصب کنید با هر برنامه ای میتونید فیلم رو تماشا کنید
بهترین تورنت منیجر از نظر من Deluge هستش ولی باز برنامه های مختلف مثل Ktorrent و... ولی Deluge مثل utorrent ویتدوز هستش
بهترین دانلود منیجر که به سلایق شما که تازه از ویندوز نقل مکان کردی همون Flashget ویندوز هست که با برنامه wine (شبیه ساز برنامه های ویندوز ) میشه ازش استفاده کرد البته بگم که خود دانلود منیجر لینوکسی زیاد داریما ولی این سلیقه من هستش
بهترین برنامه برای باز کردن فایل های رار همون Archive Manager هستش که خود اوبونتو داره میتونید از Peazip هم استفاده کنید
5- منظور از یوزر روت چیست ؟ میخواهید با روت لاگین بشید ؟

شما برای نصب این برنامه هایی که گفتم ابتدا به اینترنت وصل میشی
بعد ترمینال رو باز میکنی و مینویسی
gedit /etc/apt/sources.list
بعد Text editor باز میشه و اینا رو کپی میکنی آخرش

وقتی این کار رو کردی سیو میکنی و دوباره تو ترمینال مینویسی
sudo apt-get update و صبر میدی تا آپدیت کنه (‌7-8 مگی هست برای بار اول)
وقتی تموم شد دیگه 90٪ کار انجام شده
با دستور
sudo apt-get install deluge
میتونی برنامه تورنت رو بگیری و نصب کنی
با دستور
sudo apt-get install wine
میتونی برنامه شبیه ساز ویندوز رو بگیری
با دستور
sudo apt-get install smplayer
میتونی پلیر رو بگیری و به همین شکل
برای نصب کدک ها هم بزن
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
سوالی بود در خدمتم
ممنون از راهنماییت
یه سوال
دستور sodo apt-get معادل دستور yum در لینوکس های ردهت بیسه؟

سوال 4 رو کسی نمیدونه؟

rootnt
26-06-2009, 08:39
4- با خود ssh
man ssh

دستور sodo apt-get معادل دستور yum در لینوکس های ردهت بیسه؟
عجب سوالایی می پرسیدا
تقریبا آره

Arashdn
26-06-2009, 09:11
4- با خود ssh
man ssh
این دستور خیلی قاطی بود
یه کم توضیح میدید؟

rootnt
26-06-2009, 11:08
قاتی چیه؟
شما man ssh رو بزن تا راهنماش بیاد
بعد اون راهنماشه دیگه همه چیزو توش نوشته

kasra_khan2003
26-06-2009, 11:14
Gyachi رو طبق این راهنما نصب کنید:

مشکل فونت فارسی در Opera ربطی به لینوکس نداره ! مشکل از خود Opera هست.
من فقط با فایرفاکس حال می کنم. مخصوصا با اومدن FF 3.5 ...

اون پست رو دیده بودم، اما دوست داشتم خودم از روی سرورس نصبش کنم!

چقدر هم وقتم رو گرفت! از ساعت 7 تا 10:30!!!

Arashdn
26-06-2009, 11:33
یعنی نمیشه با روت وارد شد؟
الان من یه برنامه با پسوند deb دارم چطور نصبش کنم؟

Arashdn
26-06-2009, 11:41
با چه دستوری میشه به سرور با آیپی مثلا 1.1.1.1 کاکنت شد ؟
من میزنم ssh [1.1.1.1] قبول نمیکنه

ardalan_zapata
26-06-2009, 14:36
یعنی نمیشه با روت وارد شد؟
الان من یه برنامه با پسوند deb دارم چطور نصبش کنم؟

روش کلیک میکنی تا نصب بشه :31:

rootnt
26-06-2009, 18:44
با چه دستوری میشه به سرور با آیپی مثلا 1.1.1.1 کاکنت شد ؟
من میزنم ssh [1.1.1.1] قبول نمیکنه
چه اروری می ده؟

sudotux
26-06-2009, 19:29
اون پست رو دیده بودم، اما دوست داشتم خودم از روی سرورس نصبش کنم!

چقدر هم وقتم رو گرفت! از ساعت 7 تا 10:30!!!

برای کسب تجربه و یادگیری خوبه , ولی سری که درد نمی کنه دستمال نمیبندن. وقتی راه راحتتر وجود داره دیگه نصب از روی سورس وقت تلف کردنه ! :46:

kasra_khan2003
26-06-2009, 21:29
برای کسب تجربه و یادگیری خوبه , ولی سری که درد نمی کنه دستمال نمیبندن. وقتی راه راحتتر وجود داره دیگه نصب از روی سورس وقت تلف کردنه ! :46:

من سر کل کل با نرم افزاره رفتم جلو: دی

Arashdn
26-06-2009, 21:59
چه اروری می ده؟
این ارور

rootnt
26-06-2009, 23:15
اون کروشه رو نزار
توی راهنماش برای مثال اونو می زاره
ssh 173.45.108.100

sudotux
26-06-2009, 23:32
فقط جهت یادآوری این مطلب رو میگم:

دوستانی که جدیدا با اوبونتو آشنا شدن , حتما راهنماهای مربوط به این توزیع رو بخونند:

Javad_Ed
26-06-2009, 23:55
جواد جان

اگر در خروجی دستور cat /etc/fstab دقت کنی , رشته کد uuid درایوهای sda6 و sda8 یکی هست ! در حالی که هر درایور یک رشته کد uuid مخصوص به خودش رو داره.

خروجی دستور مربوط به درایور sda6 نشون میده که رشته کد درایور sda6 در فایل fstab درسته:

بنابراین الان باید uuid درایو sda8 رو پیدا کنی و در فایل fstab جایگزین کنی. دستور زیر رو اجرا کن:

رشته کد مربوطه رو در فایل fstab و در خط مربوط به sda8 (که با رنگ قرمز مشخص شده) جایگزین کن:

بعد فایل رو ذخیره کن و سیستم رو ریست کن.

سلام حسین جان
من وقتی خروجی

این رو میگیرم
این بدست میاد
01C9C07561208E80
ولی این همونیه که با sda6 یکی هست!
یعنی همونی هست که در اون فایل متنی نوشته..بجای sda6 , 8
پس من چیرو جایگزین کنم....عدد دیگه ای برای sda به من نمیده که؟!
نمیدونم تونستم درست بیان کنم یا نه!:31:

sudotux
27-06-2009, 01:10
سلام حسین جان
من وقتی خروجی

این رو میگیرم
این بدست میاد
01C9C07561208E80
ولی این همونیه که با sda6 یکی هست!
یعنی همونی هست که در اون فایل متنی نوشته..بجای sda6 , 8
پس من چیرو جایگزین کنم....عدد دیگه ای برای sda به من نمیده که؟!
نمیدونم تونستم درست بیان کنم یا نه!:31:

عجیبه ! تا حالا اینجوریشو ندیده بودم

با دستور زیر یه کد جدید بساز:

بعد در فایل fstab جایگزین کن

symk
27-06-2009, 06:51
دوستان به یه مشکل برخورد کردم . من تو تا رادیو وایرلس دارم . که برای هر کدوم یه پسورد گذاشتم . الان میخوام telnet بگیرم . پسورد یکشو یادم ولی اون یکی رو فراموش کردم و نمیتونم وصل شم بهش . راه چاره چیه به غیر از ریست از روی دستگاه . چون همه تنظیماتم از بین میره .

kasra_khan2003
27-06-2009, 10:41
سلام به دوستان پنگوئنی،

دیشب فایرفاکس رو دانلود کردم، جالب بود، اصلا نصب نداشت!!!

یه حالت کپی پیست بود، مثل تو ویندوز که تمام فایل های یه برنامه رو کپی میکنی تو یه سیستم دیگه بعد اجراش میکنی!

برای همین اصلا تو منوی start کوبونتو نرفت!!!

چه کار کنم؟!

ardalan_zapata
27-06-2009, 11:11
سلام به دوستان پنگوئنی،

دیشب فایرفاکس رو دانلود کردم، جالب بود، اصلا نصب نداشت!!!

یه حالت کپی پیست بود، مثل تو ویندوز که تمام فایل های یه برنامه رو کپی میکنی تو یه سیستم دیگه بعد اجراش میکنی!

برای همین اصلا تو منوی start کوبونتو نرفت!!!

چه کار کنم؟!

چطوری نصبش کردی؟
فایل deb رو گرفتی یا سورس کد ؟

kasra_khan2003
27-06-2009, 12:02
چطوری نصبش کردی؟

از سایت Firefox گرفتم، سورس بود.

kasra_khan2003
27-06-2009, 13:53
چطوری نصبش کردی؟

عجب! من که یبار این رو جواب دادم، چرا پستم پاک شده! :18:

از سایت فایرفاکس گرفتم، سورس بود! یعنی مثلا!

چون نه ReadMe داشت نه Install ، اصلا کلا install نمی خواست، گفتم که، همیجوری اجرا شد! با یه Double Click

ardalan_zapata
27-06-2009, 14:52
طبق این اموزشی که گذاشتم نسخه چدید رو بگیر

taia
27-06-2009, 15:04
عجب! من که یبار این رو جواب دادم، چرا پستم پاک شده! :18:

از سایت فایرفاکس گرفتم، سورس بود! یعنی مثلا!

چون نه ReadMe داشت نه Install ، اصلا کلا install نمی خواست، گفتم که، همیجوری اجرا شد! با یه Double Click

بسته ی فایرفاکس را از این آدرس دانلود کنید و نصب کنید:

البته راه ساده تر که نمی دونم چرا از اون استفاده نمی کنید استفاده از synaptic است.

kasra_khan2003
27-06-2009, 15:10
بسته ی فایرفاکس را از این آدرس دانلود کنید و نصب کنید:

البته راه ساده تر که نمی دونم چرا از اون استفاده نمی کنید استفاده از synaptic است.

چون تو کوبونتو هنوز چشمم بهش نیفتاده:41:

دوستان کسی میدونه تو کوبونتو چطور میشه بصورت GUI واسه pppoe ، یه Connection ساخت؟

از خط فرمان که بلدم...

Ahmad-Ra
27-06-2009, 17:01
منم کلا پیشنهاد میکنم بسته ها رو از synaptic و مخازن بگیری تا بخوای دانلود کنی... البته واسه شروع و یاد گرفتن نصب بسته ها و تمرین فعلا همینطوری خوبه ولی بعد که گذشت از مخازن بسته ها رو بگیر که راحت بشی...

kasra_khan2003
29-06-2009, 18:25
دوستان کسی میدونه تو کوبونتو چطور میشه بصورت GUI واسه pppoe ، یه Connection ساخت؟

کسی جوابش رو نمیدونه؟!

behnam_tr
29-06-2009, 19:58
کسی لینک مستقیم آخرین نسخه اوبونتو رو داره ؟؟؟

sudotux
29-06-2009, 20:05
کسی لینک مستقیم آخرین نسخه اوبونتو رو داره ؟؟؟

از سایت خودش یه سرور رو انتخاب کنید و روی Begin Download کلیک کنید تا لینک مستقیم رو دریافت کنید.

surpriser
30-06-2009, 16:56
سلام دوستان.راستش من تازه میخوام از ویندوز کوچ کنم به گنو/لینوکس و میخوام با اوبنتو شروع کنم.آموزش نصب و ... رو هم خوندم ولی نمیدونم چرا هنوز واسه فایلهام نگرانم.بکاپ هم نمیتونم بگیرم چون حداقل (یعنی کم کم ) 100 گیگ فقط سورسهای برنامه هام هست.یعنی سلامتی فایلهام خیلی مهمه.حالا دنبال یک آموزش نصب(واسه نسخه 9.04) هستم که این نکته رو (سلامتی فایلها) تضمین کنه(گارانتی نمیخوام ها!!!).
با تشکر

mf.designing
30-06-2009, 17:02
دوستان آخرین نسخه ارسال رایگان پستی مثه دفعات قبلی داره ؟ آخه من اکثر نسخه هاش رو به صورت اورجینال گرفتم ، اینم میخوام داشته باشم ، گویا واسه من قفل شده !

J U N I P E R
30-06-2009, 17:36
دوستان آخرین نسخه ارسال رایگان پستی مثه دفعات قبلی داره ؟ آخه من اکثر نسخه هاش رو به صورت اورجینال گرفتم ، اینم میخوام داشته باشم ، گویا واسه من قفل شده !
آره من سفارش دادم گرفتم.
البته همين جوري نتونستم وارد اون قسمت سفارش رايگان بشم، با وي پـي ان تونستم سفارش بدم.

ali zi zeperto
01-07-2009, 10:34
آموزش جیبی آبونتو

نویسنده کتاب: Keir Thomas
انتشارات: CreateSpace
تعداد صفحات: ۱۶۱
زبان: English
نوع فایل: PDF
حجم: ۲ MB

لینک دانلود

ardalan_zapata
01-07-2009, 20:29
سلام
من پوشه Home رو chmod 777 کردم
الان هر بار که میخام لوگین کنم میگه این نباید 777 باشه باید 644 باشه
وقتی 644 هم میزنم دیگه اصلا بالا نمیاد از تو ترمینال برش گردوندم رو 777
حالا باید رو چند بزارمش؟

taia
01-07-2009, 20:46
سلام
من پوشه Home رو chmod 777 کردم
الان هر بار که میخام لوگین کنم میگه این نباید 777 باشه باید 644 باشه
وقتی 644 هم میزنم دیگه اصلا بالا نمیاد از تو ترمینال برش گردوندم رو 777
حالا باید رو چند بزارمش؟

راه سادش استفاده از 755 هست:

chmod -R 755 /home/

ولی به طور دقیقتر فولدر ها باید 755 و فایلها باید 644 باشند ببینید شاید این دستور ها کمکتون کنه.

اول به دایرکتوری home برید با دستور cd

بعد :

Mehran NZ
03-07-2009, 23:27
دویتان من پسورد روت رو ندارم -در واقع اصلا یادم نمیاد سیستم موقع نصب ازم پرسیده باشه ولی الان که پسورد همیشگیم و می زنم خطا میده- راهی هست برای بازیابیش یا باید دوباره نصب بشه؟

neopersia
04-07-2009, 22:13
سلام

آقا من با VirtualBox یه دونه ubuntu desktop 9.04 توی یک پارتیشن واقعی نصب کردم بوت لودرش هم تو درایو C نصب شده که هم میتونم از تو ماشین مجازی لودش کنم و هم به عنوان سیستم عامل اصلی!

اما این میز کارش سرع میپره که! یعنی به بهانه های مختلف مثلاً با یه بار هنگ کردن ماشین مجازی دفعه بعدی که بخوام وارد میز کارش بشم لوگین میکنه ولی بعدش یه صفحه سیاه نشون میده. وقتی که با ubuntu بوت کنم خوب میشه احتمال داد که فرکانسش با مانیتور سازگاری نداره ولی از تو ماشین مجازی هم همینطوره!

نظری راه حلی چیزی برا این به ذهنتون نمیرسه؟

sudotux
05-07-2009, 14:49
دویتان من پسورد روت رو ندارم -در واقع اصلا یادم نمیاد سیستم موقع نصب ازم پرسیده باشه ولی الان که پسورد همیشگیم و می زنم خطا میده- راهی هست برای بازیابیش یا باید دوباره نصب بشه؟

اگر لیست موجود در پست اول این تاپیک رو دیده باشید , سوالتون قبلا جواب داده شده:

blue2006
05-07-2009, 20:42
سلام
من می خواستم ubuntu 7.1 رو نصب کنم ولی همون اولش یه پیغام می ده و میگه که گرافیک رو نشناخته . چند تا گزینه داره که یکیش میگه باید تو حالت low ادامه بدی و قتی تو این حالت میام یه صفحه سیاه میاد و هیچی نشون نمیده . تو یکی دیگش می گه درایور گرافیک رو مشخص کن که گرافیک من تو اون نیست . البته مندرایور اونو دانلود کردم ولی نمیدونم چطور بهش بشناسونم . آخریش هم می گه که کامپیوتر رو خاموش کنم .
گرافیکم nvidia 9400 هستش .
دنبال خرید لینوکس از تو مغازه هم رفتم ولی ماشالله اینجا از این جور چیزا گیر نمیاد . فقط یه فدورا گیر اوردم که اونم مال یکی دوسال پیشه .
تو سایت هم خواستم بخرم که بقدری توزیع داره که نمی دونم کدوم رو بگیرم و یا مثلا مخازن محلی و ... که اصلا ازشون سر در نمیارم .

sudotux
05-07-2009, 21:07
سلام
من می خواستم ubuntu 7.1 رو نصب کنم ولی همون اولش یه پیغام می ده و میگه که گرافیک رو نشناخته . چند تا گزینه داره که یکیش میگه باید تو حالت low ادامه بدی و قتی تو این حالت میام یه صفحه سیاه میاد و هیچی نشون نمیده . تو یکی دیگش می گه درایور گرافیک رو مشخص کن که گرافیک من تو اون نیست . البته مندرایور اونو دانلود کردم ولی نمیدونم چطور بهش بشناسونم . آخریش هم می گه که کامپیوتر رو خاموش کنم .
گرافیکم nvidia 9400 هستش .
دنبال خرید لینوکس از تو مغازه هم رفتم ولی ماشالله اینجا از این جور چیزا گیر نمیاد . فقط یه فدورا گیر اوردم که اونم مال یکی دوسال پیشه .
تو سایت هم خواستم بخرم که بقدری توزیع داره که نمی دونم کدوم رو بگیرم و یا مثلا مخازن محلی و ... که اصلا ازشون سر در نمیارم .

من هم کارت گرافیک شما رو دارم و هیچ مشکلی با کوبونتو/اوبونتو ۹.۰۴ ندارم. نسخه ای که شما استفاده می کنید خیلی قدیمیه. بهتره نسخه ی جدید رو از لینک زیر تهیه کنید:

ardalan_zapata
06-07-2009, 21:09
سلام دوستان
من امروز اوبونتو رو عوض کردم و اوبونتو جدید ریختم
قبل اینکه بخام عوض کنم از پوشه /var/cache/apt از کلیه پکیج هام کپی گرفتم
الان هم بعد از تعویض اوبونتو دوباره همونجا کپی کردم و مخازن هم به روز کردم
الان دوباره وقتی میخام مثلا smplayer رو نصب کنم میگه باید 11 مگ دانلود کنی
و همچنین برای بقیه برنامه ها
ممنون میشم کمک کنید
پدرم در اومد بس که دانلود کردم

rootnt
07-07-2009, 08:38
شما باید از فایلهای تنظیمات مدیریت بسته های apt هم که در مسیر etc/apt/ هستش کپی می گرفتی

ardalan_zapata
07-07-2009, 10:38
شما باید از فایلهای تنظیمات مدیریت بسته های apt هم که در مسیر etc/apt/ هستش کپی می گرفتی

یعنی این یک گیگی که کپی گرفتم الکیه ؟
من قبلا با aptoncd هم بک آپ گرفته بودم ولی تاثیری نداشت
شما خودتون چطور بک آپ میگیرید که بعدش این مشکلات رو ندارید ؟

rootnt
07-07-2009, 18:44
من که توزیع دبیان بیس کار نمی کنم ولی همونطور که گفتم شما باید اون فایلهای تنظیمات رو هم بک آپ بگیری
حالا کاری که می تونی بکنی اینه که یه مخزن محلی بسازی و به مخازنت اضافه کنی
اونو دیگه خودت بگرد پیدا کن

ardalan_zapata
07-07-2009, 19:18
من که توزیع دبیان بیس کار نمی کنم ولی همونطور که گفتم شما باید اون فایلهای تنظیمات رو هم بک آپ بگیری
حالا کاری که می تونی بکنی اینه که یه مخزن محلی بسازی و به مخازنت اضافه کنی
اونو دیگه خودت بگرد پیدا کن

اره ممنون
با ساخت مخزن محلی 98٪ مشکلم رفع شد

hadi-3at
08-07-2009, 02:27
سلام
من یک اشتباهی انجام دادم و بوت لودر ابونتو را با استفاده از دستور sudo gedit /boot/grub/menu.lst
غیر فعال کردم
حالا موقع بوت شدن ، فقط صفحه تست رم و... مونده و بوت اصلی لینوکس پاک شده
چطور باید این مشکل را برطرف کنم؟(با استفاده از این دستور مشکلم حل نشد)

rootnt
08-07-2009, 09:00
یعنی در فایل boot/grub/menu.lst/ تغییرات ایجاد کردی؟
خوب با یه cd زنده بوت کن سیستمو و بعد درستش کن

rootnt
08-07-2009, 09:00

hadi-3at
08-07-2009, 11:37
با سی دی اومدم بالا
وارد درایو لینوکس شدم و فایل menu.lst رو پیدا کردم و اجرا کردم
هر تغییری انجام میدم سیو نمیکنه

لطفا دقیقا بگید من چیکار کنم..................:41:

Ahmad-Ra
08-07-2009, 13:59
باید با سوپر یوزر وارد شی اول تا اجازه دسترسی و سیو تغییرات رو داشته باشی...

hadi-3at
08-07-2009, 14:13
باید با سوپر یوزر وارد شی اول تا اجازه دسترسی و سیو تغییرات رو داشته باشی...
super user kojast??

Ahmad-Ra
08-07-2009, 15:02
تو ترمینال بزن sudo و بعد پسوورد تا دسترسی بگیری و بعد همون کارا و سیو

hadi-3at
10-07-2009, 11:01
سلام
۱-توی محیط kde چطور میتونم کامپیوتر و سطل آشغال و فایرفکس را بیارم روی صفحه دستکتاپ ؟!
۲-بعدش من وقتی ری استارت میکنم و میخوام برم توی درایو ها برای باره اول ازم پسورد میخواد ولی بعدش دیگه پسورد نمیخواد
چطور میتونم این پسورد را غیر فعال کنم ؟
۳- در قسمت دستکتاپ ستینگ روی گزینه گت نیو وال پیپر کلیک کردم و یه سری عکس اینستال کردم ولی نمیدونم این عکسها کجای هارد کپی شده و نمیتونم ازشون استفاده کنم
۴- چطور میتونم اسم برای درایوهام بذارم.. آخه اینطوری خیلی بده درایوها رو به اسم c , d ,....نمیشناسه و یه کم گیج کننده است!

Ahmad-Ra
10-07-2009, 14:23
1 . یه پنلی تو kde هست به نام widget... در بالا گوشه سمتراست و پایین گوشه سمت چپ این ابزار وجود داره که از اونجا میتونی trash و... رو اضافه کنی...
2. باید واسش تعریف کنی در fstab که همیشگی وارد بشه تو این انجمن بگرد نمونهش هست...
3. اصولا باید بره تو قسمت wallpaper های سیستمت... تو system setting ...

hadi-3at
10-07-2009, 16:26
1 . یه پنلی تو kde هست به نام widget... در بالا گوشه سمتراست و پایین گوشه سمت چپ این ابزار وجود داره که از اونجا میتونی trash و... رو اضافه کنی...
2. باید واسش تعریف کنی در fstab که همیشگی وارد بشه تو این انجمن بگرد نمونهش هست...
3. اصولا باید بره تو قسمت wallpaper های سیستمت... تو system setting ...
1- فقط trash را پیدا کردم اما کامپیوتر و دیگر چیزها نبود! من میخوام شرت کات کامپیوتر و فایرفکس و خلاصه هر چی که بخوام را بیارم روی صفحه دستکتاپ
۲- گشتم نبود! میشه توضیح بدید؟
۳- توی قسمت سیستم ستینگ گزینه ای به نام وال پیپر نبود!
۴- پاسخ سوال ۴ را ندادین

J U N I P E R
10-07-2009, 23:39
سلام

من تازه امروز به جمع لينوكسي ها پيوستم :) Ubuntu 9.04
دو تا مشكل دارم:
1. امروز دو سه بار وقتي وارد ابونتو شدم ديدم كليك راست كار نميكنه، وارد هيچ بخشي از فايل ها هم نميتونستم بشم،
مثلا براي ورود به home يه مقدار براي باز كردن wait ميكرد و بعد هم باز نميشد، پيغام خاصي هم نميداد.
البته هميشه اينجوري نيست.

2.زدم پنل بالاي صفحه رو Delete كردم! :sad: (بلد نيستي مجبوري با همه چي ور بري؟!)
الان پنل بالايي رو ندارم، با ctrl + alt + del شاتدان ميكنم. چجوري برش گردونم؟

ممنون

Ahmad-Ra
10-07-2009, 23:55
1- فقط trash را پیدا کردم اما کامپیوتر و دیگر چیزها نبود! من میخوام شرت کات کامپیوتر و فایرفکس و خلاصه هر چی که بخوام را بیارم روی صفحه دستکتاپ
۲- گشتم نبود! میشه توضیح بدید؟
۳- توی قسمت سیستم ستینگ گزینه ای به نام وال پیپر نبود!
۴- پاسخ سوال ۴ را ندادین

1. اولا که اون کامپیوتر تو میز کار گنوم هست بعدش هم میتونی یه پوشه home رو بیاری تو دسکتاپ که از اونجا هم به پارتیشن های ویندوزی هم لینوکسی دست رسی داشته باشی.
در مورد بقیه نرم افزار ها هم خیلی ساده هست. وقتی میری توی منوی kde و هر بخشی ... مثلا در اینجا از گزینه Internet روی firefox راست کلیک کن و add to desktop رو انتخاب کن تا یه نسخه در دکستاپ هم به وجود بیاد.

2. در این مورد چون من اوبنتو کار نیستم چندان راهنمایی واضحی نمیتونم بهت بکنم.. ولی باید در تنظیمات فایل fstab در شاخه /etc/fstab یه سری چیزا رو خودت تعریف کنی...
من خودم واسه فدورا یه نمونه نوشتم(البته اگر درایو های ویندوزیت ntfs هست) :

شما به جای دوتا کد اول این دو تا دستور رو وارد کن :

3. System setting از یکی از سربرگ ها بود... دقیقا یادم نیست.

4. در این مورد میتونی وقتی رو پارتیشن ویندوزی رفتی( البته با فایل منیجر خود kde یعنی Dolphine تو قسمت سمت راست پنجره add comment رو بزنی و مثلا بذاری Drive c برای درایور c.

hadi-3at
11-07-2009, 12:52
راجب سوال ۲
همه اون کارهایی که گفتید را انجام دادم و در آخر کار گفته بودید که توی ترمینال بنویسید
#mount –a
که وقتی اینو زدم پیغام زیر اومد
[mntent]: line 15 in /etc/fstab is bad
[mntent]: line 16 in /etc/fstab is bad
[mntent]: line 17 in /etc/fstab is bad
[mntent]: line 18 in /etc/fstab is bad
mount: can't find –a in /etc/fstab or /etc/mtab
و مشکلم حل نشد!

Ahmad-Ra
11-07-2009, 14:12
اول از همه تو مشکل شمار ه3 یا wallpaper هست یا background ... اگر wall نبود background.

در این مورد هم نظر خاصی ندارم!

rootnt
11-07-2009, 14:59
مشکل شماره ۲ شما هر چی هست از etc/fstab/ هستش
باید اجازه های دسترسی رو بهش بدید

hadi-3at
11-07-2009, 15:10
مشکل شماره ۲ شما هر چی هست از etc/fstab/ هستش
باید اجازه های دسترسی رو بهش بدید
چیزهایی که توی fstab نوشته شده را میذارم اینجا:

# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'vol_id --uuid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
proc /proc proc defaults 0 0
# / was on /dev/sda3 during installation
UUID=23075868-ae7c-4c9d-9a09-ed0a6481fcc3 / ext4 relatime,errors=remount-ro 0 1
# swap was on /dev/sda4 during installation
UUID=c42835b7-0d37-471a-8275-57e97470267d none swap sw 0 0
/dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0
/dev/fd0 /media/floppy0 auto rw,user,noauto,exec,utf8 0 0

خوب به نظر شما چه تغییری باید بهش بدم تا مشکلم حل بشه؟ :18:
۴ تا درایو ntfs دارم

blue2006
12-07-2009, 00:31
سلام
من تازه می خوام با ubuntu کار کنم .
بهترین کتاب الکترونیکی که تو این زمینه دیدید چی بوده ؟
اگه لینکش رو بزارید ممنون می شم .
فرض را بزارید بر این که من تا به حال لینوکس کار نکردم .

c30tehran
12-07-2009, 14:43
راجب سوال ۲
همه اون کارهایی که گفتید را انجام دادم و در آخر کار گفته بودید که توی ترمینال بنویسید
#mount –a
که وقتی اینو زدم پیغام زیر اومد
[mntent]: line 15 in /etc/fstab is bad
[mntent]: line 16 in /etc/fstab is bad
[mntent]: line 17 in /etc/fstab is bad
[mntent]: line 18 in /etc/fstab is bad
mount: can't find –a in /etc/fstab or /etc/mtab
و مشکلم حل نشد!

یک نکته وقتی می خوای مونت کنی باید با دستور
sudo mount -a

یا

su
mount -a

استفاده کنی

شما درایو ریشه رو با ext4 فرمت کردید؟

اگر می خوای مشکلت حل بشه می تونی این رو بخونی به فارسی

ببیبن.

c30tehran
12-07-2009, 14:46
سلام
من تازه می خوام با ubuntu کار کنم .
بهترین کتاب الکترونیکی که تو این زمینه دیدید چی بوده ؟
اگه لینکش رو بزارید ممنون می شم .
فرض را بزارید بر این که من تا به حال لینوکس کار نکردم .

اگر مشکل انگلیسی ندارید می تونید از تاپیک

چند تا کتاب مثل کتاب ساده

Arashdn
13-07-2009, 09:57
سلام
من با وجود اینکه مخابرات یاهو مسنجر رو باز کرده هنوز نمیتونم با pidgin لوگین کنم دلیلش چیه؟

sudotux
13-07-2009, 15:02
سلام
من با وجود اینکه مخابرات یاهو مسنجر رو باز کرده هنوز نمیتونم با pidgin لوگین کنم دلیلش چیه؟

خیلی از کاربران با نصب نسخه ی جدید pidgin مشکلشون حل شده ! نسخه ی 2.5.8 رو نصب کنید. اگر مشکلتون حل نشد سعی کنید از سرورهای دیگه یاهو استفاده کنید.

Arashdn
14-07-2009, 00:05
خیلی از کاربران با نصب نسخه ی جدید pidgin مشکلشون حل شده ! نسخه ی 2.5.8 رو نصب کنید. اگر مشکلتون حل نشد سعی کنید از سرورهای دیگه یاهو استفاده کنید.

من همیشه همه چیز رو آپدیت میکنم از طریق اون آپدیت منیجر ابونتو که خیلی وقتا برای pidgin هم آپدیت بوده
نصب هومنا کافیه؟

حالا چطور از سرورای دیگه استفاده کنم؟

sudotux
14-07-2009, 15:20
من همیشه همه چیز رو آپدیت میکنم از طریق اون آپدیت منیجر ابونتو که خیلی وقتا برای pidgin هم آپدیت بوده
نصب هومنا کافیه؟

حالا چطور از سرورای دیگه استفاده کنم؟

نسخه ی ۲.۵.۸ در آپدیت های خود اوبونتو نیست ! به لینکی که در پست قبلی گذاشتم مراجعه کنید. نسخه ی مربوط به اوبونتوی خود را انتخاب کنید ( مثلا Ubuntu Jaunty 32 bits که همون اوبونتو ۹.۰۴ ۳۲ بیتی هست !). در صفحه ی بعد باید چهار تا فایل رو دانلود کرده و در داخل یک فولدر کپی کنید. سپس دستور زیر را در ترمینال اجرا کنید تا نسخه ی قدیمی رو به طور کامل از روی سیستم پاک کنید :

سپس در ترمینال به فولدری که حاوی فایل های نسخه ی جدید هست رفته و دستور زیر را اجرا کنید:

J U N I P E R
14-07-2009, 17:48
سلام

من ابونتو 9.04 رو نصب كردم ولي نميتونم درايور Nvidia رو كه دانلود كردم نصب كنم.
توي محيط گرافيكي نتونستم.
در صفحه لاگين Ctrl + Alt + F1 رو زدم.
با root لاگين شدم،
دستور

رو زدم.
بعد هم آدرس درايور رو دادم.

انويديا ارور ميده كه شما بايد از X Server خارج بشيد!

چه كنم؟
در ضمن من يه مبتدي هستم، ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

ardalan_zapata
14-07-2009, 18:13
بجای init 3 باید بزنید
sudo /etc/init.d/gdm stop

sudotux
14-07-2009, 21:43
آموزش نصب درایور کارت های گرافیک Nvidia

Arashdn
15-07-2009, 12:34
سلام اگه مشکلات زیر رو نتونم حل کنم از لینوکس بر میگردم به ویندوز
1- برای عوض کردن زبان نوشته از فارسی به انگلیسی حتما باید alt+shift چپ رو بزنیم ولی من دوست دارم تغییر زبان کلا با آلت و شیفت سمت راست باشه
2- هیچجا نشون نمیده با چه زبانی مینویسه مثل ویندوز نیست که کنار تسک بار زبان همیشه نشون داده بشه
3- این چرا هر جا میری اگه زبانت فارسی باشه فارسی مینویسه مثلا تو ترمینال اگه زبانی که انتخاب کردی فارسی باشه فارسی
مینویسه یا مثلا تو آدرس بار فایر فاکس و 100000000000000 مورد مشابه
4- چرا حرف پ با دکمه m هست؟؟؟؟؟ نمیشه گذاشت دکمه اصلی؟
5- چطور کارت گرافیکم رو نصب کنم؟

اگه لازمه به توضیع دیگه ای هم کوچ کنم بگید ..

این 5 تای بالایی اگه حل نشه من خیر و لینوکس به سلامت

و یه سوال دیگه آیا راهی هست که آپدیت ها و پکیج ها رو از یه سیستم برد به سیستم دیگه؟

rootnt
15-07-2009, 22:37
بیشتر مشکلات به دلیل مطالعه نکردن و بقیش عادتهای ویندوزی هستش
۱- من که مشکلی ندارم با هر دو ALT+SHIFT راست و چپ زبانم تغییر می کنه
۲- عجب.... روی پنل کلیک سمت راست و add to panel رو انتخاب و از پنجره باز شده keyboard indicator رو انتخاب و دکمه add رو بزنید
در ضمن اونو هر جای پنل که خواستید می تونید بزارید
۳-اینطور نیست
من الان که فایرفاکس بازه زبونو فارسی می کنم وقی می بندمش خودش می شه USA
توی ویندوز واقعا این قضیه اعصاب خرد کنه
۴- اینو من چیزی در موردش نمی دونم ولی خوب به نظرم مشکلی هم نداره
۵- یه برنامه هست به نام envy
مثل آب خوردن برات شتابدهنده کارت گرافیکتو نصب و تنظیماتشم انجام میده
فقط باید به اینترنت وصل باشی

برای سوال آخر هم باید بگم بله
از apt بک آپ بگیرید
به فهرست هم یه نگاهی بکنید

Arashdn
16-07-2009, 06:42
شما از کدوم توضیع استفاده میکنید؟ ابونتو چون شما در مورد 3 گفتید مشکلی ندارید ولص اصل دردسر من اونه

1- من میخوام با زدن سمت چپ مثلا اول فارسی بشه بعد که دوباره زذم این دکمه ها رو انگلیسی بشه که نمیشه
2- خیلی ممنون حل شد
3- این از همه بیشتر منو اذیت میکنه مثلا من تو pidgin زبانمو فارسی میکنم بعدش ترمینال رو باز میکنم اونجا هم فارسی مینویسه ولی تو ویندوز اگر شما زبان رو فارسی کنید و برید تو CMD میبنید خودش انگلیسی شده
4- خب نمیشه پ رو آورد سر جای اصلیش؟
5- sudo apt-get install envy ????????

این apt کجاست؟

rootnt
16-07-2009, 07:16
من اوبونتو کار نیستم و به نظرم در مورد بعضی مسائل اوبونتو کارها توضیح بدن بهتره
۱- همونطور که گفتم با هر ALT+SHIFTی زبان تغییر می کنه
۳- همونطور که گفتم مشکلی نباید باشه (من گنوم دارم)
۴-متاسفانه نمی دونم چون دنبالش نرفتم تا حالا
۵-بله
اینو ببین:

Arashdn
16-07-2009, 16:36
۱- همونطور که گفتم با هر ALT+SHIFTی زبان تغییر می کنه

تو اوبونتو نمیکنه :)

۳- همونطور که گفتم مشکلی نباید باشه (من گنوم دارم)
کدوم ادیشن؟

J U N I P E R
16-07-2009, 19:31
تو اوبونتو نمیکنه :)

کدوم ادیشن؟

من 9.04 رو نصب كردم ديفالتش چيز ديگه بود، توي تنظيمات Keyboard Layout بود فكر كنم رفتم تيك Alt + Shift رو زدم.

Arashdn
17-07-2009, 06:51
من 9.04 رو نصب كردم ديفالتش چيز ديگه بود، توي تنظيمات Keyboard Layout بود فكر كنم رفتم تيك Alt + Shift رو زدم.
منم تیکشو زدم ولی مشکل اینه که آلت و شیف چپ هم فارسی میکنه دوباره بزنی انگلیسی ولی آلتو شیفت راست فقط فارسی میکنه

HoJJaT_007
17-07-2009, 11:35
سلام

من الان 8.10 اورجینال (دی وی دی سیلور روی یه لپتاب بود) رو دارم .

میخواستم بدونم این Gnome هستش چطوری kde کنمش ؟ میدونم نداره باید از جایی دانلود کرد یعنی میشه ؟

دوما میخواستم بدونم این آتوماتیک آپدیت نداره خود به خود به ورژن 9 بشه ؟

ممنون

Mr.K2
17-07-2009, 11:41
براي زبان فارسي توي اوبونتو 9.04 ، بعد از نصب اول بايد توي تنظيمات زبان و كيبورد بش بفهمونيد بعد با كليد هاي تركيبي عوض ميشه ...

sltavakoli
17-07-2009, 12:10
سلام.

کسی میدونه ubuntu 9.10 کی میاد؟

HoJJaT_007
17-07-2009, 14:16
یکی به من بگه سرکاریم ؟

سه ساعت طول کشید تا kde رو از طریق ترمینال دانلود کنم بعدش ریست کردم (نصب شد کامل) بعدا لاگینش kde وارد یوزرم میشم Gnome هست !

sudotux
17-07-2009, 14:24
یکی به من بگه سرکاریم ؟

سه ساعت طول کشید تا kde رو از طریق ترمینال دانلود کنم بعدش ریست کردم (نصب شد کامل) بعدا لاگینش kde وارد یوزرم میشم Gnome هست !

قبل از مطرح کردن سوالتون حتما لیست ابتدای این تاپیک رو ببینید !

sudotux
17-07-2009, 14:40
سلام.

کسی میدونه ubuntu 9.10 کی میاد؟

نسخه ی نهایی خانواده ی اوبونتو ۹.۱۰ در تاریخ ۲۹ اکتبر منتشر میشه و پیشرفت های خیلی زیادی هم نسبت به نسخه ی فعلی داره.

HoJJaT_007
17-07-2009, 15:32
سلام

ببخشید اصلا حواسم به سیزن نبود . الان اومدم سوتیمو حل کنم دیدم جواب دادید دیگه :دی

فقط آپدیت به 9.04 از طریقخود ابوونتوو چقدر طول میکشه ؟ منظورم اینه حجمش چقدره ؟ می ارزه یا برم دانلود کنم ؟ (من سرعت دانلودم 32 هست)

sltavakoli
18-07-2009, 13:42
فقط آپدیت به 9.04 از طریقخود ابوونتوو چقدر طول میکشه ؟ منظورم اینه حجمش چقدره ؟ می ارزه یا برم دانلود کنم ؟ (من سرعت دانلودم 32 هست)

من خ.دم سرعتم 60 به بالا هست بازم اپدیت نمی ارزه.برو قشنگ یه 9.04 دانلود کن.

sltavakoli
18-07-2009, 13:46
سلام خدمت همه ی دوستان:

ااق ما از وقتی فهمیدیم لینوکس بعنب چی با گرافیک مشکل داشتیم.هنوز هم داریم.

من یه کوبونتو 9.04 دانلود و نصب کردم.بعد رفتم سایت Nvidia و درایور رو دانلود و نصب کردم.الان گرافیک نصب شده

ولی رزولیشن مشکل داره.توی Nvidia-setting نمیتونم رزولیشن رو بیشتر از 640*480 کنم.

رفتم سراغ xconfig.org تا دستی این کارو انجام بدم.نتیجه کار این شد:

Section "Screen"

# Removed Option "metamodes" "nvidia-auto-select @1280x1024 +0+0"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Monitor "Monitor0"
DefaultDepth 24
Option "TwinView" "0"
Option "metamodes" "1280x1024 +0+0"
SubSection "Display"
Depth 24
EndSubSection
EndSection
بعد هم KDM رو ریست کردماما اصلا دیگه بالا نیمد و مجبور شدم از recovery mode درسش کنم و ....

کسی میتونه راهنماییم کنه؟

Mr.Lover
18-07-2009, 21:18
سلام
اگر برای نصب اوبونتو 9.04 از DVD مربوطه استفاده کنم در ورژن های آتی اوبونتو این DVD هم کاربرد داره یا خیر؟
یعنی بیشتر از این بابت سئوال برام پیش اومده که برای ارتقای بعضی از نرم افزارهای اوبنتو این DVD در آینده هم پاسخ گو هست؟

ممنون

sudotux
18-07-2009, 21:50
سلام
اگر برای نصب اوبونتو 9.04 از DVD مربوطه استفاده کنم در ورژن های آتی اوبونتو این DVD هم کاربرد داره یا خیر؟
یعنی بیشتر از این بابت سئوال برام پیش اومده که برای ارتقای بعضی از نرم افزارهای اوبنتو این DVD در آینده هم پاسخ گو هست؟

ممنون

سوالتون کمی گنگ هست. ولی پاسخ خیر هست ...

sudotux
18-07-2009, 21:54
دیسک هما ۹.۰۴.۱ برای خانواده اوبونتو ۹.۰۴ منتشر شد

نسخه جدید دیسک هما برای خانواده اوبونتو ۹.۰۴ منتشر شد. دیسک هما با هدف بروز رسانی و نصب آسانتر بسته‌های نرم‌افزاری تکمیلی بر روی توزیع اوبونتو مخصوص کاربرانی که سرعت دسترسی اینترنت پایین دارند و یا تخصص کافی در نصب و پیکربندی بسته‌ها و برخی قسمتهای سیستمی ندارند منتشر می‌شود. به کمک دیسک هما و با استفاده از رابط گرافیکی آن می‌توانید بسته‌های نرم‌افزاری پرکاربردی که همراه اوبونتو نیستند را نصب نموده و یا تنظیمات خاصی را انجام دهید.

مهمترین تغییرات نسخه جدید هما، بروزآوری برای اوبونتو ۹.۰۴، رفع اشکالات گزارش شده و اضافه شدن نرم‌افزارهای بیشتر می‌باشد. در نسخه جدید با توجه به درخواستهای کاربران، علاوه بر دسته‌های نرم‌افزاری گذشته، بخش «میزکار» نیز اضافه شده است. کاربران اوبونتو میتوانند میزکارهای کوبونتو و زوبونتو و کاربران کوبونتو قادر خواهند بود میزکارهای اوبونتو و زوبونتو را نصب نمایند.

نسخه جدید هما را مانند گذشته میتوانید از فروشگاه گنو لینوکس ایران و یا فروشگاه لینوکس سیتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تهیه نمائيد.
با گزارش ایرادات و پیشنهاد بسته‌های نرم‌افزاری مورد نظر خود، ما را در توسعه هما یاری نمائيد.

برخی نکات
-------------

۱. کاربران کوبونتو برای استفاده از رابط گرافیکی هما برای نصب بسته‌ها، می‌بایست پیش از شروع به نصب هما بسته python-qt3 را نصب نمایند. این بسته در دیسک هما نیز موجود است.

۲. در صورتیکه برخی بسته‌های موجود در هما قبلا روی سیستم شما نصب شده باشند، امکان حذف آنها از طریق دیسک هما وجود ندارد و تنها امکان بروزآوری بسته‌ها وجود خواهد داشت. در این صورت به محض اجرای هما پیغام زیر را مشاهده خواهید نمود. (بدیهی است برای حذف بسته‌ها میتوانید از Synaptic یا ... استفاده نمائيد.)

۳. برای استفاده آسانتر و بهتر از هما بهتر است پس از نصب و در زمان اجرای هما، مخازن موجود روی سیستم خود را غیرفعال نمائید. این کار از طریق System > Administration > Software Sources به آسانی امکان پذیر است.

---------

منبع:

حجم این نسخه حدود ۲ گیگ هست

Arashdn
19-07-2009, 06:43
براي زبان فارسي توي اوبونتو 9.04 ، بعد از نصب اول بايد توي تنظيمات زبان و كيبورد بش بفهمونيد بعد با كليد هاي تركيبي عوض ميشه ...
چطوری؟؟؟؟؟؟

Mr.Lover
19-07-2009, 18:31
سلام
جناب Hosein-mec آیا از روی این دیسک هما ۹.۰۴.۱ می شه اوبونتو 9.04 رو نصب کرد؟

sudotux
19-07-2009, 19:12
سلام

نصب ؟ :18:

نه , نمیشه. این dvd فقط شامل نرم افزارها اضافی , کدک های صوتی و تصویری , دسکتاپ های مختلف و ... هست.

rootnt
19-07-2009, 19:25
چطوری؟؟؟؟؟؟
فهرست رو نگاه کن
قبلا توضیح داده شده

سلام
نخیر
تا اونجایی که من می دونم دیسک هما فقط حاوی بسته های مکمل هست

sudotux
20-07-2009, 13:43
دیسک هما ۹.۰۴.۱ برای خانواده اوبونتو ۹.۰۴ منتشر شد

نسخه جدید دیسک هما برای خانواده اوبونتو ۹.۰۴ منتشر شد. دیسک هما با هدف بروز رسانی و نصب آسانتر بسته‌های نرم‌افزاری تکمیلی بر روی توزیع اوبونتو مخصوص کاربرانی که سرعت دسترسی اینترنت پایین دارند و یا تخصص کافی در نصب و پیکربندی بسته‌ها و برخی قسمتهای سیستمی ندارند منتشر می‌شود. به کمک دیسک هما و با استفاده از رابط گرافیکی آن می‌توانید بسته‌های نرم‌افزاری پرکاربردی که همراه اوبونتو نیستند را نصب نموده و یا تنظیمات خاصی را انجام دهید.

مهمترین تغییرات نسخه جدید هما، بروزآوری برای اوبونتو ۹.۰۴، رفع اشکالات گزارش شده و اضافه شدن نرم‌افزارهای بیشتر می‌باشد. در نسخه جدید با توجه به درخواستهای کاربران، علاوه بر دسته‌های نرم‌افزاری گذشته، بخش «میزکار» نیز اضافه شده است. کاربران اوبونتو میتوانند میزکارهای کوبونتو و زوبونتو و کاربران کوبونتو قادر خواهند بود میزکارهای اوبونتو و زوبونتو را نصب نمایند.

نسخه جدید هما را مانند گذشته میتوانید از فروشگاه گنو لینوکس ایران و یا فروشگاه لینوکس سیتو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تهیه نمائيد.
با گزارش ایرادات و پیشنهاد بسته‌های نرم‌افزاری مورد نظر خود، ما را در توسعه هما یاری نمائيد.

برخی نکات
-------------

۱. کاربران کوبونتو برای استفاده از رابط گرافیکی هما برای نصب بسته‌ها، می‌بایست پیش از شروع به نصب هما بسته python-qt3 را نصب نمایند. این بسته در دیسک هما نیز موجود است.

۲. در صورتیکه برخی بسته‌های موجود در هما قبلا روی سیستم شما نصب شده باشند، امکان حذف آنها از طریق دیسک هما وجود ندارد و تنها امکان بروزآوری بسته‌ها وجود خواهد داشت. در این صورت به محض اجرای هما پیغام زیر را مشاهده خواهید نمود. (بدیهی است برای حذف بسته‌ها میتوانید از Synaptic یا ... استفاده نمائيد.)

۳. برای استفاده آسانتر و بهتر از هما بهتر است پس از نصب و در زمان اجرای هما، مخازن موجود روی سیستم خود را غیرفعال نمائید. این کار از طریق System > Administration > Software Sources به آسانی امکان پذیر است.

---------

منبع:

حجم این نسخه حدود ۲ گیگ هست

لیست کامل بسته ها و توضیحات آنها در دیسک هما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saegheh67
20-07-2009, 16:38
سلام بچه ها
من میخواهم لینوکس gloria را در کنار xp و vista نصب کنم اکس پی در درایو c و ویستا در درایو d است و هردو درایو پرایمری و درایوی جدا برای نصب لینوکس در نظر گرفتم اما مشکل اینجاست که هر کاری میکنم منوی بوت لینوکس بالا نمیاید و سیسستم با بوت لودر ویستا بالا میاید حتی با نرم افزار easy bcd نیز نتوانستم وارد لینوکس شوم
لطفا مرا راهنمایی کنید

Mr.Lover
20-07-2009, 18:03
سلام
آیا با داشتن ( Super OS 9.04 (Super Ubuntu احتیاجی به دیسک هما هست؟