PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Gita
19-02-2009, 12:57
سلام

من ناچار شدم ویندوزم رو عوض کنم و حالا اوبونتو بالا نمیاد.

grub رو تعمیر کردم، الان ابتدای کار گراب ظاهر میشه اما وارد اوبونتو که میخوام بشم مینویسه:

Eror 17 : Can not mount selected partition

اینم نتیجه دستوراتیه که زدم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sudotux
19-02-2009, 13:46
مراحل تعمیر گراب رو مجددا انجام بده. اینبار به جای دستور:

اینو اجرا کن:

این راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو ببین.

Gita
19-02-2009, 15:51
مراحل تعمیر گراب رو مجددا انجام بده. اینبار به جای دستور:

اینو اجرا کن:

این راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو ببین.
متاسفانه فرقی نمیکنه همچنان پیام میده:

Error 17 : Can not mount selected partition

اون مقدار (hd0,11) که در جواب find /boot/grub/stage1 برگردونده که نباید تغییر بدم؟

Azhang
19-02-2009, 16:33
تو لينوكس از كجا به اينترنت وصل ميشه؟

Black Eyes
19-02-2009, 20:07
منظورتون رو متوجه نمیشم، شما وقتی سی دی رو بوت می کنید، یک صفحه هست با چندین گزینه، گزینه ی اول رو انتخاب کنید تا سیستم به حالت زنده اجرا بشه، در اونجا هم تا زمانی که روی آیکون install روی دسکتاپ دابل کلیک نکنید مراحل نصب اجرا نمیشه!
به هر جهت برای دانلود ایمیج سی دی اوبونتو به سایت زیر برید، نسخه ی مورد نظرتون رو (که احتمالا ۸.۱۰ هست)‌رو انتخاب کنید، نزدیک ترین محل به کشورتون رو هم انتخاب کنید(انتخاب مهمی هست در سرعت دانلود) و و نوع ساختار سی پی یو ۳۲ و یا ۶۴ بیتی و دانلود کنید:

از راهنمائیت ممنون
اما ازم user & pass میخواد بعد از چند ثانیه خودش وارد میشه اما بازم تو ترمینال بعد از وارد شدنم به sudo grub دستور find رو ارور میده (هر دستور دیگه ای هم بزنم ارور میده)
ممنون میشم مثل همیشه کمکم کنی

sudotux
20-02-2009, 00:25
متاسفانه فرقی نمیکنه همچنان پیام میده:

Error 17 : Can not mount selected partition

اون مقدار (hd0,11) که در جواب find /boot/grub/stage1 برگردونده که نباید تغییر بدم؟

با livecd سیستم رو بوت کنید. در پارتیشنی که اوبونتو رو نصب کردید به مسیر زیر برید و فایل menu.lst رو باز کنید.

محتویات فایل رو اینجا بگذارید.

همچنین محتویات فایل زیر در پارتیشنی که اوبونتو رو نصب کردید اینجا بگذارید:

خروجی دستور زیر رو هم اینجا بگذارید:

شما احیانا دو تا هارد دیسک ندارید ؟

taia
20-02-2009, 07:48
از راهنمائیت ممنون
اما ازم user & pass میخواد بعد از چند ثانیه خودش وارد میشه اما بازم تو ترمینال بعد از وارد شدنم به sudo grub دستور find رو ارور میده (هر دستور دیگه ای هم بزنم ارور میده)
ممنون میشم مثل همیشه کمکم کنی

متن ارور رو هم اگر بگید میشه کمک کرد، در ضمن دستورات را کامل و با رعایت فاصله ها و ... بزنید مانند برای دستور find به طور کامل find /boot/grub/stage1

Gita
20-02-2009, 13:28
با livecd سیستم رو بوت کنید. در پارتیشنی که اوبونتو رو نصب کردید به مسیر زیر برید و فایل menu.lst رو باز کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمحتویات فایل رو اینجا بگذارید.

همچنین محتویات فایل زیر در پارتیشنی که اوبونتو رو نصب کردید اینجا بگذارید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخروجی دستور زیر رو هم اینجا بگذارید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما احیانا دو تا هارد دیسک ندارید ؟

سلام
یک هارد بیشتر ندارم.

چون محتویات فایل ها طولانی بود صفحه تاپیک شلوغ میشد به صورت فایل گذاشتمشون.

ممنون:10:

tak2750
21-02-2009, 16:11
لطفا یه نفر بگه چطور میشه حافظه swap رو در ubutu 8 10 تغییر داد اخه من اصلا موقع نصب درستش نکردم و الان کامپیو ترم زود رمش پر میشه

sudotux
21-02-2009, 17:14
سلام
یک هارد بیشتر ندارم.

چون محتویات فایل ها طولانی بود صفحه تاپیک شلوغ میشد به صورت فایل گذاشتمشون.

ممنون:10:

صورت مسئله:

مشکل اصلی اینه که پارتیشن اوبونتو شما { sda 12 یا ( hd0,11 ) } در فایل تنظیمات گراب ( menu.lst ) اشتباهی { sda 13 یا ( hd0,12 ) } تعریف شده ! بنابراین وقتی در صفحه ی Grub گزینه Ubuntu رو انتخاب می کنید با پیغامی مبنی بر پیدا نشدن پارتیشن اوبونتو روبرو می شوید.

راه حل:

از طریق Live CD سیستم رو بوت کنید. به پارتیشنی که در آن اوبونتو نصب شده بروید ( sda12 ). فایل تنظیمات گراب رو ویرایش کنید:

قسمتی از این فایل در سیستم شما به این صورت هست:

خطوط قرمز رنگ رو به صورت زیر تغییر بدید:

فایل رو ذخیره کرده و سیستم رو ریست کنید.

taia
21-02-2009, 17:34
لطفا یه نفر بگه چطور میشه حافظه swap رو در ubutu 8 10 تغییر داد اخه من اصلا موقع نصب درستش نکردم و الان کامپیو ترم زود رمش پر میشه

برای اینکار اول یک پارتیشن با فرمت swap بسازید.
بعد برای امتحان از صحت کار دستور زیر رو اجرا کنید جایی که x نماد شماره ی پارتیشن شما هستش:
sudo swapon /dev/hdx
**توجه هم بکنید ممکن هست آدرس شما به صورت sdax باشه مانند sda2
اگر همه چیز درست پیش رفت این پارتیشن رو دائمی کنید برای اینکار ابتدا فایل زیر رو باز کنید:
sudo gedit /etc/fstab
و بعد خط زیر رو به فایل اضافه کنید و فایل رو ذخیره کنید:

حالا سیستم رو ریستارت کنید. و دستور free رو در ترمینال اجرا کنید تا از صحت کار swap مطمئن شید.

Rmin69
21-02-2009, 18:00
سلام دوستان.
من رو لپتاپم vista نصب هست. اگر روش ubuntu نصب کنم، vista بالا میاد؟

sudotux
21-02-2009, 18:34
سلام دوستان.
من رو لپتاپم vista نصب هست. اگر روش ubuntu نصب کنم، vista بالا میاد؟

اگر اوبونتو رو درست نصب کنید و با پارتیشن vista کاری نداشته باشید , هیچ مشکلی پیش نمیاد و بعد از نصب اوبونتو میتونید ویستا رو هم بوت کنید. در مورد نصب اوبونتو اگر در همین انجمن یا google جستجوکنید به نتایج و آموزش های خیلی زیادی میرسید ...

Black Eyes
21-02-2009, 18:54
برا برگردوندن گراب بعد از دستور sudo grub دستور find /boot/grub/stage1 رو که میزنم ارور
error 15 file not found میده
در ضمن شنیدم میشه روتر رو تو لینوکس شبیه سازی کنم اگه کسی میتونه راهنمائیم کنه ممنون میشم

armintirand
21-02-2009, 21:33
سلام دوستان من یک لبتاب کامپک دارم که روش میخوام لینوکس نصب کنم مدلشpresario 2100 است میخواستم بدونم سایت خود کامپک چیز اورجینالی برای این داده؟
ممنون
واقعا که این چندمین باره که یک سوال میپرسم و دوستان هیچ توجهی نمیکنن مثل اینکه هیشکی نمیبینه دارم کم کم باور میکنم به روح تبدیل شدم:21:
ممنون

moslem.b
21-02-2009, 21:46
برا برگردوندن گراب بعد از دستور sudo grub دستور find /boot/grub/stage1 رو که میزنم ارور

منم همین مشکل رو دارم :19:

sudotux
21-02-2009, 22:18
واقعا که این چندمین باره که یک سوال میپرسم و دوستان هیچ توجهی نمیکنن مثل اینکه هیشکی نمیبینه دارم کم کم باور میکنم به روح تبدیل شدم:21:
ممنون

فکر نمی کنم نسخه ی ریمستر شده ای برای اون لپ تاپ وجود داشته باشه ! شما همون نسخه ی 8.10 اوبونتو یا دیگر توزیع های خانواده ی اوبونتو رو نصب کن !

sudotux
21-02-2009, 22:25

ظاهرا این مشکل زمانی پیش میاد که اوبونتو رو از داخل ویندوز نصب کرده باشید ! پیشنهاد می کنم از طریق LiveCD از اطلاعات مهمتون بکاپ بگیرید و اوبونتو رو طبق روش معمول و رایج از طریق برنامه ی نصاب در حالت زنده ( Live ) نصب کنید !

یه راه دیگه اینه که از Super Grub Disk برای تعمیر گراب استفاده کنید!

راه حل اصلی این مشکل هم اینه که اول ببینید که اوبونتو رو در کدوم پارتیشن نصب کردید ؟ sda 2 , sda3 یا ... ؟
و بعد فایل تنظیمات گراب رو از روشی که در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتم ویرایش کنید !

moslem.b
22-02-2009, 07:47
میشه بگید هر کدوم از این سرویس های زیر چی کار میکنه ؟ میخوام اونایی رو که لازم نیستن غیر فعال کنم

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooo

1-acpid: Perform intelligent power management of your system

2-atd: Enables scheduling of jobs

3-avahi-daemon: Discover services and hosts on a local network

4-cron: Runs system housekeeping chores on specified dates/times

5-dbus: Delivers messages between applications

6-gdm: GNOME Display Manager

7-hal: A layer for hardware support and detection

8-pulseaudio: New generation audio server

9-apmd: Monitors battery status for some older laptops

10-bootlogd: Saves messages at boot to a log file

11-rsync: Fast remote file copy progr

12-acpi-support: For laptops, does power management and enables hotkeys

13-anacron: Runs system housekeeping chores on specified days

14-hotkey-setup: Auto-configures laptop hotkeys

15-laptop-mode: Auto-enables laptop mode when running on batteries

16-policykit: Framework for managing administrative privileges

17-stop-bootlogd: Stops saving boot messages to a log file

18-usplash: User bootsplash utility

19-cups: Common UNIX Printing System(tm) - server

20-dkms_autoinstaller: Dynamic Kernel Module Support Framework

21-system-tools-backends: System Tools to manage computer configuration -- scripts

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooo

taia
22-02-2009, 08:11
میشه بگید هر کدوم از این سرویس های زیر چی کار میکنه ؟ میخوام اونایی رو که لازم نیستن غیر فعال کنم

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooo

1-acpid: Perform intelligent power management of your system

2-atd: Enables scheduling of jobs

3-avahi-daemon: Discover services and hosts on a local network
...

خوب توضیح هر کدام که جلوی خودش هست، می تونید متوجه بشید که کدام چه کار می کنه.
ولی تنها بستن سرویس های زیر بدون اخلال در کارهای عادیتون امکان داره.
اگر شبکه ی خانگی برای خودتون ندارید می تونید avahi رو که شماره ی ۳ هست ببنید.
شماره ی ۹.
شماره ی ۱۰.
شماره ی ۱۴ و شماره ی ۱۷.
ضمنا این سرویس ها روی هم فکر کنم نیم درصد از منابع سیستم شما رو هم نگیرند برای همین توصیه نمیشه که سرویس ها رو ببندید.
اگر هدفتون باز کردن منابع سیستم هست پیشنهاد می کنم پروسه های مربوط به برنامه های غیر ضروری رو از کار بندازید.

Black Eyes
22-02-2009, 10:27
ظاهرا این مشکل زمانی پیش میاد که اوبونتو رو از داخل ویندوز نصب کرده باشید ! پیشنهاد می کنم از طریق LiveCD از اطلاعات مهمتون بکاپ بگیرید و اوبونتو رو طبق روش معمول و رایج از طریق برنامه ی نصاب در حالت زنده ( Live ) نصب کنید !

یه راه دیگه اینه که از Super Grub Disk برای تعمیر گراب استفاده کنید!

راه حل اصلی این مشکل هم اینه که اول ببینید که اوبونتو رو در کدوم پارتیشن نصب کردید ؟ sda 2 , sda3 یا ... ؟
و بعد فایل تنظیمات گراب رو از روشی که در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتم ویرایش کنید !
از راهنمائیت ممنون ولی من اوبونتو رو از طریق live نصب کردم
لینک super grub disk هم ----- شده لینک دیگه ای نداری؟

taia
22-02-2009, 11:06
از راهنمائیت ممنون ولی من اوبونتو رو از طریق live نصب کردم
لینک super grub disk هم ----- شده لینک دیگه ای نداری؟

,

LoLoLoL
22-02-2009, 19:15
خسته نباشید !!! ببخشید من چه طوری می تونم این کوبنتو رو پاک کنم ؟؟؟

می خوام یه سوپر اوبنتو جاش نصب کنم !!! Kde قالب خوبی نیست ...

rootnt
22-02-2009, 23:14
مثل همه سیستم عاملهای دیگه پارتیشنشو فرمت کن

Mr.Lover
24-02-2009, 13:32
نوشته شده توسط Inkareeeeeeeeee
من این پرسش رو یک بار پرسیدم و جواب درست نگرفتم و الان هم بازهم میپرسم ...
چجوری میشه جای یک دکمه رو روی کیبورد جا بجا کرد ... بهتر بگم ... میخواهم که جای کلید " پ " رو با "|" یا " / " جابجا کنم ... چجوری این کار رو انجام بم ؟!

دوست عزیز مطلب زیر را ببینید:

سلام
من هم این مشکل رو با کیبورد دارم!
و نمی خواهم با زدن دکمه M حرف پ رو تایپ کنم.
این لینکی که بالا گذاشته بودید مربوط به یک فروم خارجی می شه که من بیشتر گیج می شم!:18:
در ضمن حدود 3 روز هست که دارم اوبونتو رو تجربه می کنم.
آیا در لینوکس نرم افزاری معادلی همانند Keyboard Layout Manager Medium برای ویندوز نیست!!!
ممنون

LoLoLoL
24-02-2009, 13:58
مثل همه سیستم عاملهای دیگه پارتیشنشو فرمت کن

بله ... ولی از توی grub پاک نشد .... چی کارش باید کرد ؟

rootnt
24-02-2009, 14:09
متوجه نمی شم
وقتی پارتیشنشو پاک کنی دیگه گرابی وجود نداره و گراب دیگه دیده نمی شه که بخواد تو گراب باشه یا نباشه
چطوری هنوز گراب داری؟

LoLoLoL
24-02-2009, 14:22
خب من وقتی اون رو پاک کردم SUPER Ubuntu رو جاش نصب کردم دیگه ! گراب اون بالا می آد !!!

tomy73
24-02-2009, 14:56
درود

دوستان یکی بهمن کمک کنه دارم دیوونه میشم

من ubuntu 8.10 را می خوام نصب کنم وقتی به صورت live میاد بالا در دسکتاپ وقتی روی اینستال می زنم وقتی به مرحله ی انتخاب پارتیشن می رسه توی اون لیست هیچی نیست (هیچ کدوم از پارتیشن ها رو نشون نمیده) در ضمن قبل از اقدام به نصب هم یکی از پارتیشن هام رو فرمت کردم واسه نصب ubuntu 8.10

نمی دونم چکار کنم

danial_848
24-02-2009, 15:15
فضای خالی پارتیشن هاتون کم هست حداقل باید 4gb باشه.

LoLoLoL
24-02-2009, 15:17
درود

دوستان یکی بهمن کمک کنه دارم دیوونه میشم

من ubuntu 8.10 را می خوام نصب کنم وقتی به صورت live میاد بالا در دسکتاپ وقتی روی اینستال می زنم وقتی به مرحله ی انتخاب پارتیشن می رسه توی اون لیست هیچی نیست (هیچ کدوم از پارتیشن ها رو نشون نمیده) در ضمن قبل از اقدام به نصب هم یکی از پارتیشن هام رو فرمت کردم واسه نصب ubuntu 8.10

نمی دونم چکار کنم

دوست عزیز شما با live بالا نیار و وقتی که صفحه ی اول اومده روی گزینه ی دومی یعنی install کلیک کن ... همون صفحه رو برات می آره ! ولی جالب اینه که دسترسیت به درایو ها و غیره آزاد میشه ...
توی اون قسمت پارتیشن روی Manual کلیک کن ... و برو جلو ... اون موقع همه چیز درست میشه ... من هم این مشکل رو داشتم !!!
در ضمن یادت نره SWAP رو هم بسازی !!!

قربان شما !

LoLoLoL
24-02-2009, 15:23
فضای خالی پارتیشن هاتون کم هست حداقل باید 4gb باشه.
شاید حرف شما درست باشه ... ولی پارتیشن بنده حدودا 20 گیگ بود و هاردم 750 گیگ !!! هیچ کدوم رو نشون نداد !!! همون روشی که توی پست بالا گفتم رو دنبال کنین !!! من هم خیلی درگیرش شدم ! ولی خیلی جالب بود ! از طریق live نمیشناخت ولی از اون طریق یعنی همون install اول کار به راحتی شناخت ...

rootnt
24-02-2009, 16:33
خب من وقتی اون رو پاک کردم super ubuntu رو جاش نصب کردم دیگه ! گراب اون بالا می آد !!!
حتما یه جاشو اشتباه کردی
چطور ممکنه که در سوپر اوبونتویی که تازه نصب کردی گزینه بوت برای اوبونتویی که از روی سیستمت پاک شده و دیگه وجود نداره باشه؟!؟!؟!؟

LoLoLoL
24-02-2009, 16:41
حتما یه جاشو اشتباه کردی
چطور ممکنه که در سوپر اوبونتویی که تازه نصب کردی گزینه بوت برای اوبونتویی که از روی سیستمت پاک شده و دیگه وجود نداره باشه؟!؟!؟!؟
من نفهمیدم چی می گی !!!!

ولی هست ! وقتی هم روش کلیک می کنم یه سری تنظیمات می اد که می گه فایل ها نیست !

یه چیز دیگه هم هست ! اینا گراب رو روی اون یکی هاردم نصب می کنن !!! یعنی نمی دونم چه طوری بگم !مثلا وقتی که هارد دومم که لینوکس روش نصبه قطعه وقتی که سیستم بالا می آد این گراب می آد ولی می گه فایل ها نیست ... !

به هر حال ! روشی برای حذف کردن این سه گزینه که مربوط به کوبنتو میشه نیست ؟

taia
24-02-2009, 21:15
من نفهمیدم چی می گی !!!!

ولی هست ! وقتی هم روش کلیک می کنم یه سری تنظیمات می اد که می گه فایل ها نیست !

یه چیز دیگه هم هست ! اینا گراب رو روی اون یکی هاردم نصب می کنن !!! یعنی نمی دونم چه طوری بگم !مثلا وقتی که هارد دومم که لینوکس روش نصبه قطعه وقتی که سیستم بالا می آد این گراب می آد ولی می گه فایل ها نیست ... !

به هر حال ! روشی برای حذف کردن این سه گزینه که مربوط به کوبنتو میشه نیست ؟

ببینید به فایل menu.lst برید در آدرس /boot/grub و با دستور زیر البته در ترمینال می تونید مستقیم بازش کنید:
sudo gedit /boot/grub/menu.lst
و در اونجا اون آپشن ها رو تغییر بدید. در مورد گراب هم باید بگم که مهم اون هست که کدام هارد شما مستر هست، چون تغییرات سکتور مربوط به بوت در روی هارد مستر انجام میشه.

tak2750
25-02-2009, 09:12
من فکر کنم برنامه gparted روی سیستم نصبه ولی نمی دونم از کجا و چطوری اجراش کنم؟ لطفا کمکم کنید/

Ahmad-Ra
25-02-2009, 10:37
من فکر کنم برنامه gparted روی سیستم نصبه ولی نمی دونم از کجا و چطوری اجراش کنم؟ لطفا کمکم کنید/

معمولا دسترسی به gparted نیاز به کاربر ریشه داره. شما دو کار میتونیبکنی اگر این برنامه در منو توزیعت وجود نداره ;

1. کلید ترکیبی alt+f2 رو فشار بده و اسم برنامه رو بنویس و روی کلید launch بزن.
2. اسم برنامه رو داخل ترمینال بزن و enter کن.

LoLoLoL
25-02-2009, 10:46

توی tab ادمین هم هست .... به اسم partion editor ....

sudotux
27-02-2009, 18:03
امروز 27/2/2009 پنجمین نسخه ی آزمایشی ( 5 Alpha ) خانواده ی اوبونتو 9.04 با نام Jaunty Jackalope شامل توزیع های Ubuntu , Kubuntu , Xubuntu , Ubuntu Studio , Mythbuntu منتشر شد.

تغییرات کلی صورت گرفته:

- آپدیت بسیاری از بسته های نرم افزاری و ...
- استفاده از جدیدترین نسخه ی X.Org server 1.6 . ( تا زمان انتشار درایور های اختصاصی کارت های گرافیک سازگار با این نسخه از X.Org , ناپایداری هایی به طور موقت برای بعضی از کاربران ایجاد خواهد شد. )
- نسخه ی آلفا ۵ شامل Kernel 2.6.28-8.26 بر پایه ی Linux Kernel 2.6.28.7 می باشد.
- احتمال استفاده ی پیش فرض از فایل سیستم Ext 4 در نسخه های آینده بنا بر درخواست کاربران
- پشتیبانی از فایل سیستم Ext 4 در نرم افزار gparted

تغییرات صورت گرفته در Ubuntu 9.04 Alpha 5

- سیستم اطلاع رسانی ( notification ) جدید ( مشاهده ی فیلم چند دقیقه ای از این سیستم جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- لوگین اسکرین جدید

- برنامه ی نصاب جدید و بهبود یافته

- بهینه سازی اندازه ی فونت ها با توجه به قابلیت های مانیتور شما

تغییرات صورت گرفته در Kubuntu 9.04 Alpha 5

- استفاده از Qt 4.5 RC1 منتشر شده توسط Qt Software ! استفاده از Qt 4.5 باعث افزایش سرعت کلی دسکتاپ و رفع بسیاری از ایرادات فعلی می شود. بنابراین کوبونتو 9.04 بر پایه ی Qt 4.5 خواهد بود !

- میزکار KDE 4.2.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- برنامه ی نصاب ( installer ) جدید که به طور کامل به PyKDE4 پورت شده و ظاهر منطبق با KDE 4 دارد و همچنین استفاده از نقشه ی timezone جدید ...

- استفاده از برنامه ی IRC جدید با نام Quassel ! در حال حاضر از نسخه ی 0.4 این برنامه با امکانات و ویژگی های تکمیل شده استفاده شده است.

- استفاده از ابزارک ( Plasmoid ) جدید Network-Manager برای KDE4 به جای ابزار knetworkmanager . البته knetworkmanager همچنان وجود دارد ولی در هنگام ورود به دسکتاپ به طور خودکار اجرا نخواهد شد.

- ابزار Micro blogging جدید با نام choqoK که توسط آقای مهرداد مومنی توسعه داده شده در Kubuntu 9.04 موجود خواهد بود.

- حل مشکل استفاده ی هم زمان از Amarok2 و Kmail/Akonadi . البته در نسخه ی Alpha 5 , برنامه ی Amarok2 به صورت پیش فرض وجود ندارد و بایستی از مخزن Universe نصب شود. در نسخه ی نهایی کوبونتو ۹.۰۴ , Amarok2 به صورت پیش فرض وجود خواهد داشت.

- ابزار Kdebluetooth آپدیت شده و در نسخه ی آلفا ۵ مجددا از آن استفاده شده است !

- بروز رسانی مستندات از KDE3 به KDE4 و احیای مجدد KHelpCenter

کسب اطلاعات بیشتر:

تور تصویری K/Ubuntu 9.04 Alpha 5

منبع خبر:

LoLoLoL
27-02-2009, 21:10
تاپیک زیر رو نگاه کنین !!!!!!!

LMAO !!! اگه منبعش درست باشه ! یعنی این که ملکه ی انگلستان هم از ubuntu استفاده می کنه !! این جوری که معلومه ! بز بی باک هم هستش !!!

rangtab2005
28-02-2009, 09:46
سلام دوستان
چند وقته نبودم چون سيستم يک مشکلي داشت که پدرم رو در آورده بود که با تعويض cpuو مادر برد حل شد
در سيستم جديد و در اوبونتو 8.10تونستم کارت گرافيک رو بدون مشکل نصب کنم
ولي چند سئوال دارم
1- چرا در اوبونت 8.04 و ديگر لينوکسهاي قديمي هارد هاي من قابل دسترس نيست
مادر برد p43asفاکسکان قبل از تعويض برد مشکلي نداشتم
با خريد يک عدد مودم اکسترنال ميخوام به اينترنت متصل بشم ولي با وجود ساختن کانکشن اجازه استفاده از مودم رو نميده چگون مجوز رو صادر کنم
کدکهاي صوتي و تصويري رو چطور منصب کنم چون نه به اينترنت پر سرعت دسترسي دارم و نه به ديسک هما!
چند سئوال بعدي بعدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

taia
28-02-2009, 11:11
سلام دوستان
چند وقته نبودم چون سيستم يک مشکلي داشت که پدرم رو در آورده بود که با تعويض cpuو مادر برد حل شد
در سيستم جديد و در اوبونتو 8.10تونستم کارت گرافيک رو بدون مشکل نصب کنم
ولي چند سئوال دارم
1- چرا در اوبونت 8.04 و ديگر لينوکسهاي قديمي هارد هاي من قابل دسترس نيست
مادر برد p43asفاکسکان قبل از تعويض برد مشکلي نداشتم
با خريد يک عدد مودم اکسترنال ميخوام به اينترنت متصل بشم ولي با وجود ساختن کانکشن اجازه استفاده از مودم رو نميده چگون مجوز رو صادر کنم
کدکهاي صوتي و تصويري رو چطور منصب کنم چون نه به اينترنت پر سرعت دسترسي دارم و نه به ديسک هما!
چند سئوال بعدي بعدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سوال اولتون که مشخصا می تونه ارتباط مستقیم داشته باشه با کرنل مورد استفاده در نسخه ی مورد استفاده.
سوال دومتون باید کاربر ریشه بشید که برای اینکار در ترمینال قبل از اجرای دستورات اتصال از کلمه sudo استفاده کنید و برای راهنمایی بیشتر هم به تاپیک مودم مراجعه کنید.
سوال سوم شما با توجه به شرایطتون کمی کار سخت هست، شما باید بسته ها رو جدا جدا در یک سیستمی که به اینترنت متصل هست دانلود کنید و سپس در سیستم خودتون نصب کنید.
این بسته ها برای نسخه ی 8.10 در

قرار دارند برای تسریع کارتون من چندتا از بسته های مورد نیاز شما رو می گزارم:
ذکر نکردید از کدام نسخه یعنی ۳۲ بیتی و یا ۶۴بیتی استفاده می کنید به هر جهت:
بسته ی اول ubuntu-restricted-extras هست:
نسخه ی ۳۲بیتی:

نسخه ی ۶۴بیتی:

بسته ی بعدی mplayer هست:
نسخه ی ۳۲بیتی:

نسخه ی ۶۴بیتی:

خودتون می تونید دیگر بسته ها رو هم پیدا کنید.

Black Eyes
01-03-2009, 09:16
سلام من تاحالا فقط از اوبونتو استفاده کردم کوبونتو یا توزیع های مشابه چه فرقی باهم دارند
نصب توزیع های دیگه ارزش امتحان کردن رو داره یا همه شبیه همند؟
ممنون میشم راهنمائیم کنین

rangtab2005
01-03-2009, 09:32
با سلام
بقيه سئوالات
1- در ورژن 8.10اوبونتو براي هربار مونت کردن درايوها در هر ريستارت بايد رمز عبور رو تايپ کنم
با توجه به اينکه من تنها يوزر کامپيوتر هستم چطور ميشه کاري کرد که در هر ريستارت درايوها همشوت اتو ماتيک مونت بشن؟
2-بعد از نصب درايو کارت دي وي بي بعد از دستور چک کارت اين خطها مياد که نشون ميده کارت درست نشده چاره چيه؟
[ 13.339586] ---: registering new adapter (FlexCop Digital TV device)

[ 13.441128] ---: Unable to find symbol cx24113_attach()

[ 13.512918] ---: registering frontend 0 (Conexant CX24123/CX24109)...

[ 13.513009] b2c2-flexcop: initialization of 'Sky2PC/SkyStar 2 ----S rev 2.8' at the 'PCI' bus controlled by a 'FlexCopIIb' complete

3-چطور ميشه آدرس محل صفحات وب رو در آپاچي تغيير داد؟ مثلا به پوشه wwwدر home/user/www
4-در حين نصب mplayerبعد از دستور makeو make installاين پيغام ها مياد چاره چيه؟
بعد از دستور ها
make[1]: *** [vo_ivtv.o] Error 1

make[1]: Leaving directory `/home/ali/Desktop/22/libvo'

make: *** [libvo/libvo.a] Error 2

در ورژن جديد اوبوتنو تنظمات مودم رو پيدا نکردم
يا اين سئوال چطور ميشه فهميد مودم نصب شده يا نه؟
مودم من us roboticsاکسترنال داراي پورت com هست
و ورژن اوبونتو 8.10 32 بيتي

sudotux
01-03-2009, 15:54
سلام من تاحالا فقط از اوبونتو استفاده کردم کوبونتو یا توزیع های مشابه چه فرقی باهم دارند
نصب توزیع های دیگه ارزش امتحان کردن رو داره یا همه شبیه همند؟
ممنون میشم راهنمائیم کنین

خواهشا قبل از مطرح کردن سوال خود , فهرست ابتدای تاپیک رو مطالعه کنید ! به پست اول همین تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید:

نکاتی در مورد میزکارها و انتخاب بین ubuntu و kubuntu و اینجا

taia
02-03-2009, 12:25
با سلام
بقيه سئوالات
1- در ورژن 8.10اوبونتو براي هربار مونت کردن درايوها در هر ريستارت بايد رمز عبور رو تايپ کنم
با توجه به اينکه من تنها يوزر کامپيوتر هستم چطور ميشه کاري کرد که در هر ريستارت درايوها همشوت اتو ماتيک مونت بشن؟

3-چطور ميشه آدرس محل صفحات وب رو در آپاچي تغيير داد؟ مثلا به پوشه wwwدر home/user/www
4-در حين نصب mplayerبعد از دستور makeو make installاين پيغام ها مياد چاره چيه؟

در ورژن جديد اوبوتنو تنظمات مودم رو پيدا نکردم
يا اين سئوال چطور ميشه فهميد مودم نصب شده يا نه؟
مودم من us roboticsاکسترنال داراي پورت com هست
و ورژن اوبونتو 8.10 32 بيتي

1. برای اون کار ابتدا باید فایل fstab رو تغییر بدید و درایو ها رو برای مونت شدن در اونجا معرفی کنید قبلا بسیار بحث شده یک جستجو در این انجمن کمکتون می کنه.
و یا به سایت زیر برید که البته کلی گفته:

۳. برای این کار به آدرس زیر برید:
/etc/apache2/sites-available
و در اونجا فایلی به نام default هست اون رو ادیت کنید و در قسمت DocumentRoot آدرسی رو که می خواهید وارد کنید و بعد هم فراموش نکنید که آپاچی رو ریستارت کنید.
دستور ادیت فایل:
sudo gedit '/etc/apache2/sites-available/default'
دستور ریستارت آپاچی:
sudo /etc/init.d/apache2 restart

**جای این سوال در این انجمن نبود ولی چون مطرح کردید پاسخ دادم

۴. برای نصب بسته ها از synaptic کمک بگیرید، اگر بسته در آنجا نبود سعی کنید از منابع دیگر بسته ی .deb رو پیدا کنید در آخر همیشه نصب از روی سورس رو برای آخرین تیر نگه دارید!

rangtab2005
02-03-2009, 13:37
1.
۴. برای نصب بسته ها از synaptic کمک بگیرید، اگر بسته در آنجا نبود سعی کنید از منابع دیگر بسته ی .deb رو پیدا کنید در آخر همیشه نصب از روی سورس رو برای آخرین تیر نگه دارید!
ممنون دوست عزيز
ولي من دسترسي به اينتر نت ندارم و مشکلم اينه
بسته debهم نصب نميشه

taia
02-03-2009, 13:50
ممنون دوست عزيز
بسته debهم نصب نميشه

ببنید بسته ی mplayer خودش چندین وابستگی داره، از طریق سورس شاید براتون سخت باشه فهمیدن این وابستگی ها ولی اگر از روی بسته ی deb نصب کنید به صورت گرافیکی به شما می گه که چه بسته هایی مورد نیاز هست برای نصب این بسته.
شما اگر بخواهید mplayer رو نصب کنید باید اول وابستگی ها رو برطرف کنید.
اول ubuntu-restricted-extras رو دانلود و نصب کنید و سپس با اجرای دستور configure (همانطور که make , make install را اجرا کردید)در آدرس فایلهای سورس ببینید چه وابستگی هایی داره.

sudotux
02-03-2009, 16:10
شماره ۲۲ ام مجله full circle magazine منتشر شد.

مطالب مهم این شماره:

لینک دانلود:

برای دانلود شماره های قبلی به سایت زیر مراجعه کنید:

sudotux
02-03-2009, 16:37
ممنون دوست عزيز
بسته debهم نصب نميشه

این برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شاید کمکتون کنه ...

c30tehran
03-03-2009, 15:07
اين هم به خوبي مجله حلقه كامل هست

Ubuntu Weekly Newsletter

شماره 131

این شماره:

Jaunty Alpha 5 Released
Needed: Countdown to Jaunty Banners
Ubuntu Global Bug Jam Success
Voting for New MOTU Council seats
Ubuntu Server: Call for testing
Next Ubuntu Hug Day
Developer News: Issue #2
Ubuntu Stats

LoCo Team Meeting
Philadelphia Bug Jam
Chicago Bug Jam
Arizona team has new website
Launchpad Performance Week Roundup
Launchpad 2.2.2 released
Meet the Devs

In the Press & Blogosphere
Ubuntu podcast #20
Full Circle Magazine #22
UK government backs open source
Random Ubuntu Sightings
February Team Meeting Summaries

Upcoming Meetings & Events
Team of the Week: Ubuntu New Mexico

Updates & Security

MAR_Programmer
03-03-2009, 18:38
من یه جایی خوندم که میشه بدون اینکه کاربر مطلع بشه یه برنامه روی سیستم نصب کرد (از طریق Launcher) یه مثال هم زده:

حالا سوال من اینه که چطوری میشه سطح دسترسی به wget رو از کاربر عادی به یه کاربر مثل root تبدیل کرد؟

taia
04-03-2009, 09:27
من یه جایی خوندم که میشه بدون اینکه کاربر مطلع بشه یه برنامه روی سیستم نصب کرد (از طریق Launcher) یه مثال هم زده:

حالا سوال من اینه که چطوری میشه سطح دسترسی به wget رو از کاربر عادی به یه کاربر مثل root تبدیل کرد؟
اگر منظورتون این هست که یک فایل مثلا sh. برای من بفرستید و اون خودش اجرا بشه، خیر! چون همونطور که می دونید در فایل فرمت لینوکس سیستم فایل اجرایی نداریم، اگر منظورتون اگر منظورتون این هست که یک فایلی یا برنامه ای رو تغییر بدید تا در هنگام نصب مثلا به غیر از خودش یک برنامه ی دیگر رو هم نصب کنه، (البته بعد از اینکه کاربر دسترسی رو به فایل داد) بله این یکی میشه ولی نه به سادگی اضافه کردن یک دستور bash بلکه با تغییر در سورس کد اون برنامه به همان زبانی که اون برنامه نوشته شده.
اگر منظورتون چیز دیگه هست که خوب بیان کنید.

MAR_Programmer
04-03-2009, 14:39
اگر منظورتون این هست که یک فایل مثلا sh. برای من بفرستید و اون خودش اجرا بشه، خیر! چون همونطور که می دونید در فایل فرمت لینوکس سیستم فایل اجرایی نداریم، اگر منظورتون اگر منظورتون این هست که یک فایلی یا برنامه ای رو تغییر بدید تا در هنگام نصب مثلا به غیر از خودش یک برنامه ی دیگر رو هم نصب کنه، (البته بعد از اینکه کاربر دسترسی رو به فایل داد) بله این یکی میشه ولی نه به سادگی اضافه کردن یک دستور bash بلکه با تغییر در سورس کد اون برنامه به همان زبانی که اون برنامه نوشته شده.
اگر منظورتون چیز دیگه هست که خوب بیان کنید.

نمی دونم شما، شماره آخر کلیک (ضمیمه جام جم) رو خوندین یا نه اما توی یکی از مقالاتی که در مورد لینوکس بود گفته بود که میشه یک فایل رو برای کاربری فرستاد در صورتی که این فایل توسط کاربر اجرا بشه و محتوای آن هم همان دستورات باشد با این کار ما فایل مورد نظر خودمونو رو روی سیستم میزبان کپی و نصب می کنیم و ادامه کار...
حالا می خواستم بدونم که میشه جلوی چنین کاری رو گرفت یا نه منظورم اینکه به جای اینکه دستور به شکل wget$ باشه تبدیل شه به شکل wget# اینطوری دیگه امکان اجرا بدون مجوز منتفیه.
در کل می خوام بدونم چطوری میشه مجوز اجرای برنامه ها رو از یک کاربر عادی به سطوح بالاتر مثل root تغییر داد

rootnt
04-03-2009, 23:24
اون مقاله رو خوندم
جالبه
هر جا کم آورده متوسل به حماقت کاربر شده
اگر دقیق خونده باشیش متوجه می شی که من چی می گم
بهرحال نظر شخصی من و خیلی های دیگه اینه که امنیت سیستم به خود کاربر ربط داره نه به سیستم عامل یا آنتی ویروسی که داره
اگر کاربر مسلط باشه و اطلاعات کافی داشته باشه ویندوز ۹۸ هم داشته باشه آلوده نمی شه (این کنایه بود چون کاربری که حالیشه ویندوز ۹۸ استفاده نمی کنه)
کاربری هم که فقط استفاده کردنو بلده و کاری به امنیت نداره هم اگر خفن ترین سیستم عاملها رو داشته باشه بازم آلوده می شه (که باز هم باید گفت که اینطور کاربر نمی تونه این کارو کنه)
البته این نوع کاربرها یه راه دیگه دارن اونم استفاده از پشتیبانی دیگران...

Javad_Ed
05-03-2009, 05:30
سلام دوستان
من توی اپرا
نمیتونم خوب صفحه رو ببینم ...بعضی جاها مشکل داره ....
فونت ها عقب جلو ه ..--کوچیکه از حالت طبیعی.....
مشکل دوم :
من دوباره compiz رو ازطریق adapt نصب کردم ...همچنین ستینگش رو ...ولی گزینه هایی مثله اینیمیشن و خیلی از \لاگین ها نیستند ....
چرا ؟
ممنون

MAR_Programmer
05-03-2009, 10:14
سلام
نمی دونم این مطلب مربوط به این انجمن هست یا نه اما من می خوام که سیستم رو به یک شبکه وصل کنم مثل شبکه های توی کافی نت ها که همه به یک سرور وصل هستن و برای اتصال به انترنت فقط یه IP خاصی دارن و هر کامپیوتری که این تنظیمات رو داشته باشه می تونه از اینترنت استفاده کنه حالا من چطوری این تنظیمات رو روی سیستم اعمال کنم (Ubuntu 8.10)

taia
05-03-2009, 13:14
سلام دوستان
من توی اپرا
نمیتونم خوب صفحه رو ببینم ...بعضی جاها مشکل داره ....
فونت ها عقب جلو ه ..--کوچیکه از حالت طبیعی.....
مشکل دوم :
من دوباره compiz رو ازطریق adapt نصب کردم ...همچنین ستینگش رو ...ولی گزینه هایی مثله اینیمیشن و خیلی از پلاگین ها نیستند ....
چرا ؟
ممنون
فونت های ویندوز رو (یا فونت های اپن سورس فارسی موجود) نصب کردی؟

در مورد compiz هم دقیقا کدام گزینه ها توی ستینگش نیست؟ شاید نیاز باشه ستینگ منیجر رو دوباره نصب کنی!

سلام
نمی دونم این مطلب مربوط به این انجمن هست یا نه اما من می خوام که سیستم رو به یک شبکه وصل کنم مثل شبکه های توی کافی نت ها که همه به یک سرور وصل هستن و برای اتصال به انترنت فقط یه IP خاصی دارن و هر کامپیوتری که این تنظیمات رو داشته باشه می تونه از اینترنت استفاده کنه حالا من چطوری این تنظیمات رو روی سیستم اعمال کنم (Ubuntu 8.10)
برای اینکار به آدرس زیر در منوی اصلی برید:
Menu -> Preferences -> Network Configuration
و سپس در قسمت Wired تنظیمات مربوط به IP رو انجام بدید.

sudotux
05-03-2009, 14:11
مشکل دوم :
من دوباره compiz رو ازطریق adapt نصب کردم ...همچنین ستینگش رو ...ولی گزینه هایی مثله اینیمیشن و خیلی از \لاگین ها نیستند ....
چرا ؟
ممنون

نسخه ی فعلی compiz با KDE 4 سازگار نیست و باید منتظر نسخه ی جدید باشید. KDE4 خودش مدیر پنجره های KWin رو داره که در KDE 4.2 پیشرفت های زیادی کرده و افکت های زیاد و خوبی داره.

Azhang
05-03-2009, 20:04
مي خواستم ببينم 10GBفضا براي نصب Ubuntuكافيه

sudotux
06-03-2009, 00:05
مي خواستم ببينم 10gbفضا براي نصب ubuntuكافيه

بله کافیه ...

Javad_Ed
06-03-2009, 01:00
فونت های ویندوز رو (یا فونت های اپن سورس فارسی موجود) نصب کردی؟

در مورد compiz هم دقیقا کدام گزینه ها توی ستینگش نیست؟ شاید نیاز باشه ستینگ منیجر رو دوباره نصب کنی!
.
نه ...!!نصب میکنم
ممنون>>>>>>>>>>تویلینوکس قاطی میکنم برای نوشتن پ تقصیر من نیست عادته:31:

نسخه ی فعلی compiz با KDE 4 سازگار نیست و باید منتظر نسخه ی جدید باشید. KDE4 خودش مدیر پنجره های KWin رو داره که در KDE 4.2 پیشرفت های زیادی کرده و افکت های زیاد و خوبی داره.
ok
kde رو آپدیت میکنم ببینم چی میشه
ممنون حسین جان:11:

Javad_Ed
06-03-2009, 01:22
راستی من
همچنان با دیدن یه هر فایل تصویری در کوبونتو مشکل دارم....
اجرا میشه ...ولی تصویر پرک پرک میزنه !نمیدونم متوجه میشید یا نه
با هر نرم افزاری این اتفاق میفته ....
مثله زمانی که انتن تلویزیون خرابه ....ولی تصویر جابجا نمیشه ...یه پرک سیاه یهو میزنه وسط صفحه :دی
کسی میدونه ...مشکل کجاست ؟
ممنون

taia
06-03-2009, 08:01
راستی من
مثله زمانی که انتن تلویزیون خرابه ....ولی تصویر جابجا نمیشه ...یه پرک سیاه یهو میزنه وسط صفحه :دی
ممنون

معمولا درست نصب نشدن کارت گرافیک و یا مشکل در برنامه های ویندوز منیجر مسبب اینگونه مشکلات هستند، مخصوصا که حسین گفت فعلا compiz مشکل داره، می تونه مشکل از اونجا باشه، compiz رو کلا پاک کن، و مطمئن شو که کارت گرافیکت درست نصب شده.
:11:

Azhang
06-03-2009, 10:53
براي هر پارتيشن چقدر فضا خوبه(كلا10gb)

sudotux
06-03-2009, 12:15
راستی من
ممنون

معمولا درست نصب نشدن کارت گرافیک و یا مشکل در برنامه های ویندوز منیجر مسبب اینگونه مشکلات هستند، مخصوصا که حسین گفت فعلا compiz مشکل داره، می تونه مشکل از اونجا باشه، compiz رو کلا پاک کن، و مطمئن شو که کارت گرافیکت درست نصب شده.

علاوه بر مواردی که طاهای عزیز گفت , در صورت نصب نبودن درایور کارت گرافیک افکت های خود KDE4 رو از مسیر زیر غیر فعال کنید:

تیک کنار Enable Desktop Effects رو بردار.

Javad_Ed
07-03-2009, 01:05
ممنون طاها جان
من گرافیک رو نصب کردم
نگاه کن :
20590

علاوه بر مواردی که طاهای عزیز گفت , در صورت نصب نبودن درایور کارت گرافیک افکت های خود KDE4 رو از مسیر زیر غیر فعال کنید:

تیک کنار Enable Desktop Effects رو بردار.
ممنون
تیکش رو برداشتم درست شد
ولی خب نصبه با توجه به عکس بالا
اینم یه عکس از هاردور درایور:
20591

مشکل دیگه با crash شدن adapt هست.....
هر چقدر سات دون میکنم ...بعد روشن ...ولی باز این پیغام رو میده :
20592
:41:ــــــــ(خودم حل کردم این آخری رو )
چه کنم ؟
ممنون

Javad_Ed
07-03-2009, 02:21
سلام
دیگه مطمپن شدم ...گرافیک بدرستی نصبه

javaded@javaded-desktop:~$ fglrxinfo | grep vendor | cut -c23-44
ati technologies inc.

Azhang
07-03-2009, 09:57
يكي جواب بده لطفا
تو اوبنتو چه طوري به اينترنت وصل ميشن(بابا يكي جواب بده همين اول كار گير كردم)

MAR_Programmer
07-03-2009, 10:59
سلام
ممکنه برنامه ای برای scan شبکه معرفی کنید قبلا یادم هست یه برنامه شبیه به netmap یا یه همچین چیزی وجود داشت اما نسخه ای برای اون توی synaptic پیدا نکردم

danial_848
07-03-2009, 11:15
سلام
ممکنه برنامه ای برای scan شبکه معرفی کنید قبلا یادم هست یه برنامه شبیه به netmap یا یه همچین چیزی وجود داشت اما نسخه ای برای اون توی synaptic پیدا نکردم

البته جاش اینجانبود

ali zi zeperto
07-03-2009, 21:30
سلام.من يه هارد ديگه به سيستمم اضافه كردم و الان مي خوام كه نصف فضاي هارد اولي كه اختصاص به ويندوز داشت رو بذارم واسه لينوكس.ويندوز هم مي خوام روي هارد دومي نصب كنم.يعني آبونتو رو يه هارد و ويندوز روي هارد ديگه.راهنمايي كنيد كه چيكار بايد بكنم كه گراب به هم نريزه.
ممنون

taia
08-03-2009, 09:02
سلام.من يه هارد ديگه به سيستمم اضافه كردم و الان مي خوام كه نصف فضاي هارد اولي كه اختصاص به ويندوز داشت رو بذارم واسه لينوكس.ويندوز هم مي خوام روي هارد دومي نصب كنم.يعني آبونتو رو يه هارد و ويندوز روي هارد ديگه.راهنمايي كنيد كه چيكار بايد بكنم كه گراب به هم نريزه.
ممنون

مراحل نصب رو مانند حالت عادی برید جلو، هیچ فرقی نمی کنه، اول ویندوز و سپس لینوکس.
بعد اگر خود گراب نتونست تنظیمات رو انجام بده، اون موقع هست که باید به صورت دستی فایل menu.lst رو ادیت کنید و گراب رو دوباره نصب کنید.

moslem.b
08-03-2009, 09:56
یه سوال

وقتی اوبونتو رو نصب میکنیم گراب روی mbr نصب میشه ؟

منظورم اینه که سیستم عاملی که میخواد بوت بشه ( مثل ویندوز ) باید روی پارتیشن Primary نصب بشه ولی وقتی اوبونتو رو روی درایوهای Logical نصب میکنیم بالا میاد !

ali zi zeperto
08-03-2009, 12:19
مراحل نصب رو مانند حالت عادی برید جلو، هیچ فرقی نمی کنه، اول ویندوز و سپس لینوکس.
بعد اگر خود گراب نتونست تنظیمات رو انجام بده، اون موقع هست که باید به صورت دستی فایل menu.lst رو ادیت کنید و گراب رو دوباره نصب کنید.
یعنی اینطوری دوباره باید لینوکس نصب کنم؟
من می خوام که۱- این لینوکسی که دارم بمونه ۲-ویندوز قدیمیه رو پاک کنم و اگه بشه فضاش رو بذارم واسه لینوکس ۳-روی هارد جدیده یه ویندوز جدید نصب کنم ۴-دوباره گراب رو تنظیم کنم

اگه الان روی هارد جدیده ویندوز نصب کنم بعدش میشه گراب رو دوباره برگردوند؟(منظورم با سی دی لایوه)
فکر کنم اگه ۲ تا ویندوز نصب شده باشه رو سیستمم بشه بعدا menu.lst رو ویرایش کرد و قسمتهای مروط به ویندوز قدیمیه رو پاک کرد.درسته؟

taia
08-03-2009, 13:28
یه سوال

وقتی اوبونتو رو نصب میکنیم گراب روی mbr نصب میشه ؟

منظورم اینه که سیستم عاملی که میخواد بوت بشه ( مثل ویندوز ) باید روی پارتیشن Primary نصب بشه ولی وقتی اوبونتو رو روی درایوهای Logical نصب میکنیم بالا میاد !

بایدی برای این منظور نیست، مهم این هست که سکتوری که مربوط به بوت سیستم میشه روی هاردی که مستر هست نصب بشه، هر هارد فقط یک سکتور بوت داره، و این ربطی به پارتیشن ها نداره، اگر دو هارد داشته باشید سیستم به صورت خودکار سکتور هادر مستر رو در نظر می گیره، و اینجا سیستم عامل به صورت خودکار خودش سکتور مربوطه رو پیدا می کنه.
مثلا می شه آدرس بوت رو جوری تنظیم کرد که به پارتیشن ۷م هارد رجوع کنه.

یعنی اینطوری دوباره باید لینوکس نصب کنم؟
من می خوام که۱- این لینوکسی که دارم بمونه ۲-ویندوز قدیمیه رو پاک کنم و اگه بشه فضاش رو بذارم واسه لینوکس ۳-روی هارد جدیده یه ویندوز جدید نصب کنم ۴-دوباره گراب رو تنظیم کنم

اگه الان روی هارد جدیده ویندوز نصب کنم بعدش میشه گراب رو دوباره برگردوند؟(منظورم با سی دی لایوه)
فکر کنم اگه ۲ تا ویندوز نصب شده باشه رو سیستمم بشه بعدا menu.lst رو ویرایش کرد و قسمتهای مروط به ویندوز قدیمیه رو پاک کرد.درسته؟

بله، مشکلی نیست، همون فایل گراب رو دوباره تنظیم کنید و مثلا اگر ویندوز در پارتیشن ۱ هارد ۱ بوده و الان به پارتیشن ۱ هارد دوم منتقل شده آدرسش رو به صورت مثلا
root (hd0,0)
به
root (hd1,0)
تغییر می کنه.

ali zi zeperto
08-03-2009, 19:36
بله، مشکلی نیست، همون فایل گراب رو دوباره تنظیم کنید و مثلا اگر ویندوز در پارتیشن ۱ هارد ۱ بوده و الان به پارتیشن ۱ هارد دوم منتقل شده آدرسش رو به صورت مثلا
root (hd0,0)
به
root (hd1,0)
تغییر می کنه.
من ویندوز رو تو هارد دومی نصب کردم و گراب رو دوباره برگردوندم.توی لینوکس میره ولی ویندوز کار نمی کنه.از توی menu.lst هم قبلش(hd0,4) این بود که کردمش (hd1,4) اما باز هم بالا نمیاد.(hd1,0)رو هم امتحان کردم باز هم ویندوز بالا نمیاد.هر کدوم هم پیغام خاص خودش رو میده.اولی error 12 : invalid device requested و دومی هم NTLDR is missing رو نشون مدیه.دیگه چیکار میشه کرد؟

GMitW
08-03-2009, 19:46
درود بر دوستان
مي بخشيد اگه سوالم تكراري به نظر مي رسه ولي اگه جواب بدين ممنون مي شم
من تازه اوبونتو رو نصب كردم مي خوام كاره اي معمولي خودمو تو لينوكس انجام بدم كه يمي از مهمترين هاش مالتي مديا و اينترنت هستش.ميخوام كمكم كنيد تا بتونم كدك هاي اين توزيع رو نصب كنم ولي اينترنت پر سرعت ندارم اگه ميشه يه لينك بزارين تا بتونم اونا رو انلود كنم بعد نصب كنم و در مورد اينترنت به نظر شما من چه مودمي بگيرم تا تمام لينوكس ها پشتيبانيش كنن
ممنون

taia
08-03-2009, 20:17
من ویندوز رو تو هارد دومی نصب کردم و گراب رو دوباره برگردوندم.توی لینوکس میره ولی ویندوز کار نمی کنه.از توی menu.lst هم قبلش(hd0,4) این بود که کردمش (hd1,4) اما باز هم بالا نمیاد.(hd1,0)رو هم امتحان کردم باز هم ویندوز بالا نمیاد.هر کدوم هم پیغام خاص خودش رو میده.اولی error 12 : invalid device requested و دومی هم NTLDR is missing رو نشون مدیه.دیگه چیکار میشه کرد؟

خوب اگر ارور NTLDR بهتون می ده این راهی که می گم رو اول امتحان کنید:
فایل menu.lst خودتون رو باز کنید و قسمت ویندوز رو به این شکل تغییر بدید.

title Windows NT/2000/XP

rootnoverify (hd1,0)
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
savedefault
makeactive
chainloader +1
توجه هم کنید که در قسمت قرمز با استفاده از دستور fdisk -l مطمئن شید که کدام پارتیشن و در کدام هارد دقیقا مربوط به ویندوز هست.
اونجایی رو هم که سبز کردم می تونید از root استفاده کنید ولی ابتدا به همین شکل امتحان کنید.
در قسمت Map هم که دیگه واضح هست برای فریب ویندوز هست که همیشه دوست داره روی هارد مستر باشه!

taia
08-03-2009, 20:27
من گرافیک رو نصب کردم

ممنون
تیکش رو برداشتم درست شد
ولی خب نصبه با توجه به عکس بالا

چه کنم ؟

خوب تیکش رو برداشتی مگه درست نشد؟ :31:
شاید مشکل از خود KDE باشه، شاید بد آپدیت کردی، یا از درایور نامناسبی استفاده می کنی، درایور رو از سایت خودش گرفتی؟

درود بر دوستان
مي بخشيد اگه سوالم تكراري به نظر مي رسه ولي اگه جواب بدين ممنون مي شم
من تازه اوبونتو رو نصب كردم مي خوام كاره اي معمولي خودمو تو لينوكس انجام بدم كه يمي از مهمترين هاش مالتي مديا و اينترنت هستش.ميخوام كمكم كنيد تا بتونم كدك هاي اين توزيع رو نصب كنم ولي اينترنت پر سرعت ندارم اگه ميشه يه لينك بزارين تا بتونم اونا رو انلود كنم بعد نصب كنم و در مورد اينترنت به نظر شما من چه مودمي بگيرم تا تمام لينوكس ها پشتيبانيش كنن
ممنون

خواهش می کنم، تکراری که چه عرض کنم، در همین صفحه ی پیش هم سوال شده بود :46:
سوالات مودم هم در تاپیک خودش.

ali zi zeperto
08-03-2009, 20:55
خوب اگر ارور NTLDR بهتون می ده این راهی که می گم رو اول امتحان کنید:
فایل menu.lst خودتون رو باز کنید و قسمت ویندوز رو به این شکل تغییر بدید.

title Windows NT/2000/XP

rootnoverify (hd1,0)
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
savedefault
makeactive
chainloader +1
توجه هم کنید که در قسمت قرمز با استفاده از دستور fdisk -l مطمئن شید که کدام پارتیشن و در کدام هارد دقیقا مربوط به ویندوز هست.
اونجایی رو هم که سبز کردم می تونید از root استفاده کنید ولی ابتدا به همین شکل امتحان کنید.
در قسمت Map هم که دیگه واضح هست برای فریب ویندوز هست که همیشه دوست داره روی هارد مستر باشه!

دستور fdisk -l رو زدم و نتیجه اش هم شد این:41:

ali-zi-zeperto@mY-Pc:~$ fdisk -l
ali-zi-zeperto@mY-Pc:~$

taia
08-03-2009, 21:06
باید با دسترسی رووت اجرا کنید یعنی با sudo

ali zi zeperto
08-03-2009, 21:56
taia جان یک دنیا ممنون.راه افتاد.از صبح تا حالا لنگ این بودم.یا ویندوز بالا نمی اومد یا لینوکس.یا هارد اولیه کار نمی کرد یا دومی.خدا رو شکر الان دیگه همه راه افتاد.اون دستور بالایی ها هم داده بودی لازم نشد.رفتم تو menu.lst یه خورده به مخم فشار آوردم:9: و هی عددا رو عوض کردم با ده پونزده بار ری استارت تا بالاخره راه افتاد.فقط موندم من چرا اینقدر نابغه ام:blink:.هر چی عدد بود عوض کرده بودم جز اونی که باید می کردم.
توی این قسمت

# This entry automatically added by the Debian installer for a non-linux OS
# on /dev/sdb1
title Microsoft Windows XP Professional
root (hd0,0)
savedefault
makeactive
chainloader +1

اون پر رنگه sda1 بود که با خروجی که fdisk داده بود کردمش sdb1 و راه افتاد.
بازم خیلی خیلی ممنون.حالا دیگه می تونم با خیال راحت می تونم برم تو رختخواب و بخوابم.

wing-mirror
09-03-2009, 12:28
دوستان من آخرین نسخه اوبونتو را از سایت دانلود کردم و از توی ویندوز نصب کردم. الان هم ویندوز و هم اوبونتو نصب هستند. آپدیت هم کردم. (حدود 256 مگ آپدیت داشت). 2 تا سوال دارم:

اول- سرعت اوبونتو آنچنان که انتظار داشتم بالا نیست و بخصوص وقتی در فایرفاکس صفحه های دارای تبلیغات مثل سایت تابناک را باز میکنم، سی پی یو 100% اشغال میشه و به زحمت صفحه ها بالا میاد. من اینترنت 256 دارم و سرعت فایرفاکس در ویندوز خیلی بهتره.

دوم- کارت تی وی را نصب کردم و برنامه مشاهده تلویزیون را هم نصب کردم. کانال ها تصویر داره، اما صدا نداره.

sudotux
09-03-2009, 14:19
دوستان من آخرین نسخه اوبونتو را از سایت دانلود کردم و از توی ویندوز نصب کردم. الان هم ویندوز و هم اوبونتو نصب هستند. آپدیت هم کردم. (حدود 256 مگ آپدیت داشت). 2 تا سوال دارم:

اول- سرعت اوبونتو آنچنان که انتظار داشتم بالا نیست و بخصوص وقتی در فایرفاکس صفحه های دارای تبلیغات مثل سایت تابناک را باز میکنم، سی پی یو 100% اشغال میشه و به زحمت صفحه ها بالا میاد. من اینترنت 256 دارم و سرعت فایرفاکس در ویندوز خیلی بهتره.

دوم- کارت تی وی را نصب کردم و برنامه مشاهده تلویزیون را هم نصب کردم. کانال ها تصویر داره، اما صدا نداره.

کارت گرافیکتون رو نصب کردید ؟

wing-mirror
09-03-2009, 15:22
کارت گرافیکتون رو نصب کردید ؟

وقتی کار نصب اوبونتو تمام شد، خودش گفت که 2 تا درایور nvdia هست و یکی هم recommended کرده بود. من همان را انتخاب کردم و خودش دانلود و نصب کرد.

sudotux
09-03-2009, 18:10
وقتی کار نصب اوبونتو تمام شد، خودش گفت که 2 تا درایور nvdia هست و یکی هم recommended کرده بود. من همان را انتخاب کردم و خودش دانلود و نصب کرد.

بسته ی flashplugin-nonfree رو نصب کردید یا نه ؟

مدل دقیق کارت گرافیکتون چیه ؟
دستور زیر رو اجرا کنید و محتویات فایل باز شده رو اینجا بگذارید:

wing-mirror
09-03-2009, 20:25
بسته ی flashplugin-nonfree رو نصب کردید یا نه ؟

مدل دقیق کارت گرافیکتون چیه ؟
دستور زیر رو اجرا کنید و محتویات فایل باز شده رو اینجا بگذارید:

flashplugin-nonfree نصب شده.
نوع کارت گرافیک (آن-بورد) NVIDIA GeForce 6150
توضیح: من درایور باینری nvidia را طبق این آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نصب کردم. و نه بصورت Manual که شما لینک داده بودید. به نظرت دستی نصب کنم بهتره؟

Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
Device "Configured Video Device"
Option "AddARGBGLXVisuals" "True"
DefaultDepth 24
EndSection

Section "Module"
Load "glx"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Driver "nvidia"
Option "NoLogo" "True"
EndSection

moslem.b
12-03-2009, 10:10
چندتا سوال

1-چه فرقی بین sda و hda هست ؟

2- من میخوام backtrack رو به منوی گراب اضافه کنم لیست پارتیشن هام به شکل زیر هست

menu.lst رو اینجوری ویرایش کردم ولی ارور شماره ی 15 رو میده

title BackTrack
rootnoverify (hd0,2)
kernel /boot/vmlinuz vga=791 root=/dev/sda3 ro
boot
sda1 پارتیشن ویندوز xp و sda2 هم که swap و sda3 پارتیشن Backtrack و sda6 پارتیشن ubuntu هستش

اینم خورجی دستور fdisk -l

Disk /dev/sda: 81.9 GB, 81964302336 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 9964 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0x48017772

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 * 1 1218 9783553+ 7 HPFS/NTFS
/dev/sda2 1219 1350 1060290 82 Linux swap / Solaris
/dev/sda3 1351 2629 10273567+ 83 Linux
/dev/sda4 2630 9964 58918387+ f W95 Ext'd (LBA)
/dev/sda5 3974 7848 31125906 7 HPFS/NTFS
/dev/sda6 2630 3973 10795617 83 Linux
/dev/sda7 7849 9964 16996738+ 7 HPFS/NTFS

Partition table entries are not in disk order

Disk /dev/sdb: 40.9 GB, 40982151168 bytes
16 heads, 63 sectors/track, 79408 cylinders
Units = cylinders of 1008 * 512 = 516096 bytes
Disk identifier: 0x0d6a9846

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 17078 79405 31413312 f W95 Ext'd (LBA)
/dev/sdb2 1 17077 8606776+ 7 HPFS/NTFS
/dev/sdb5 17078 29267 6143728+ 7 HPFS/NTFS
/dev/sdb6 29268 60189 15584656+ 7 HPFS/NTFS
/dev/sdb7 60190 79405 9684832+ 7 HPFS/NTFS

Partition table entries are not in disk order

sudotux
12-03-2009, 13:38
flashplugin-nonfree نصب شده.
نوع کارت گرافیک (آن-بورد) NVIDIA GeForce 6150
توضیح: من درایور باینری nvidia را طبق این آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نصب کردم. و نه بصورت Manual که شما لینک داده بودید. به نظرت دستی نصب کنم بهتره؟

چند وقت پیش یکی از دوستان هم مشکلی مشابه مشکل شما رو با کارت گرافیک geforce 6100 nforce 405 داشتند. مشکل اینجاست که به خاطر وجود یک باگ در درایور کد بسته ی Nvidia , این درایور با کارت های گرافیک geforce 6100 و GeForce 6150 مشکل داره و باعث کندی در محیط دسکتاپ و فریز شدن سیستم در بعضی از مواقع میشه. تنها راه حلی هم که ممکنه تاثیر گذار باشه آپدیت بایوس مادربورد هست. اگر مشکل حل نشد باید کارت گرافیکتون رو عوض کنید یا صبر کنید که در نسخه های آینده درایور Nvidia این مشکلات برطرف بشه !

البته مشکل این دوستمون با آپدیت بایوس حل شد ولی اگر هم خواستید کارت گرافیک جدید بخرید , به شما پیشنهاد می کنم حتما سری Geforce 9 به بالا رو تهیه کنید مانند Geforce 9400 یا 9500 , 9600 یا 9800 ... اگر geforce 9600 یا 9800 رو تهیه کنید خیلی قوی تر از دو مدل قبلی هستند.

برای آپدیت بایوس مادربورد در گوگل عبارت " آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربرد ها " رو جستجو کنید و اولین گزینه رو ببینید.

Mr.Lover
13-03-2009, 17:41
سلام
از کجا می تونم بفهمم که اوبونتویی که روی سیستم نصب هست 32bit یا 64bit هست؟
ممنون

sudotux
13-03-2009, 18:08
سلام
از کجا می تونم بفهمم که اوبونتویی که روی سیستم نصب هست 32bit یا 64bit هست؟
ممنون

دستور uname -m رو در ترمینال اجرا کنید. اگر خروجی i686 بود یعنی سیستم عامل شما ۳۲ بیتیه و اگر x86_64 بود یعنی توزیع شما ۶۴ بیتی هست.

Mr.Lover
13-03-2009, 18:58
سلام
من قصد دارم کارت گرافیک رو نصب کنم و در سایت nvidia درایور زیر رو برای سیستمم پیدا کردم:
NVIDIA-Linux-x86-180.29.pkg1.run
و می خواهم طبق آموزشی که در ویکی انجمن اوبونتو ایران هست نصبش کنم(آموزش نصب کارت گرافیک Nvidia) به نظر که نباید مشکلی پیش بیاد؟!!!
لینک آموزشی مورد نظر:

ممنون

Azhang
14-03-2009, 09:05
سلام
من بعدازيه مدت كه ubuntu رواز روي دي وي دي اجرا كردم خواستم نصبش كنم اما موقع نصب (تقريبا اول مراحل نصب) يه كادر اومد كه 7 تا صفحه داشت تو صفحه ي چهارم راجع به پارتيشنبندي هارد سوال ميپرسيد من گزينه ي اول رو انتخاب كردم ولي ارور زيرو داد:

An erroraccurred while writing the change to the storage devices
the resize operation has been aborted

منم مجبور شدم به طور دستي پارتيشنبندي روانجام بدم
ext2 3gige home
ext3 4gige usr
ext3 5gige root
swap 2gige
حالا چند تا سوال دارم
اگه ميشه يه كم در مورد پارتيشن بندي اوبنتو توضيح بدين
چه طوري اوبنتو روuninstal كنم تا دوباره نصب كنم؟
يه فضاي 14gigeروچه طوري پارتيشن بندي كنم؟

ممنون ميشم كمكم كنيد

sudotux
14-03-2009, 12:28
راهنمای پارتیشن بندی مناسب برای نصب توزیع اوبونتو:

c0dest0rm
14-03-2009, 16:42
سلام.
لپ تاپ من ۴ گیگ رم داره ولی الان روش ۳۲ بیت نصبه در نتیجه ۱ گیگ رم بی استفاده شده. فضای سی پی یو بماند!
الان همه چیز به خوبی کار میکنه مثل سخت افزار ها و ...
میخوام ببینم نسخه ۶۴ بیتی هم همینطور کار میکنه؟ مشکلی با شناختن سخت افزار ها نداره؟ اگر نرم افزاری نسخه ۶۴ بیت نداشت میشه نسخه ۳۲ بیت رو روی ۶۴ بیتی نصب کرد؟

sudotux
15-03-2009, 11:21
سلام.
لپ تاپ من ۴ گیگ رم داره ولی الان روش ۳۲ بیت نصبه در نتیجه ۱ گیگ رم بی استفاده شده. فضای سی پی یو بماند!
الان همه چیز به خوبی کار میکنه مثل سخت افزار ها و ...
میخوام ببینم نسخه ۶۴ بیتی هم همینطور کار میکنه؟ مشکلی با شناختن سخت افزار ها نداره؟ اگر نرم افزاری نسخه ۶۴ بیت نداشت میشه نسخه ۳۲ بیت رو روی ۶۴ بیتی نصب کرد؟

نمی دونم روی نسخه ی ۶۴ بیتی چقدار رم شناسایی میشه ! بهتره امتحان کنید و نتیجه رو به ما هم بگید. از نظر نرم افزار هم مشکلی در نسخه ی ۶۴ بیت وجود نداره و میتونید در نهایت نسخه ی ۳۲ بیت یک نرم افزار رو نصب کنید.

راه حلی که برای شناسایی تمام 4 گیگ رم در نسخه ی ۳۲ بیت اوبونتو وجود داره اینه که هسته ی نسخه ی server اوبونتو رو نصب کنید و با اون سیستم رو بوت کنید. برای نصب هسته ی نسخه ی server دستور زیر رو اجرا کنید:

اگر کارت گرافیکتون رو نصب کردید , شاید مجبور بشید که بعد از نصب این هسته مجددا اون رو نصب کنید.

Mr.Lover
15-03-2009, 19:13
سلام
من قصد دارم طبق آموزشی که در ویکی انجمن اوبونتو به نشانی :
با نام "آموزش نصب کارت گرافیک Nvidia" هست، کارت گرافیک NVIDIA GeForce 8600 GT رو نصب کنم. ولی وقتی به قسمت زیر رسیدم مراحل کار فرق کرد:

بعد از نصب باید محیط ایکس را پیکر بندی کنیم

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
برنامه ایی باز می شود که در لیست اول باید اسم درایور رو انتخاب کنیم
nvidia
موقع پیکربندی محیط X ، در برنامه ایی که باز شد خبری از لیست برای انتخاب اسم درایور nvidia
نبود!!! و پنجره هایی با مضامین زیر نمایش داده شد که بیشتر در مورد کیبورد و طرح بندی آن بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از زدن <Yes> یا <No>به صفحه بعد می رم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجا گزینه No زدم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجا Ok زدم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجا Ok زدم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر نهایت به چند گزینه ی پیش فرض در مورد کیبورد رسیدم و ناچار همه رو ok زدم و دوباره به محیط متنی سابق رسیدم! و هیچ لیست و گزینه ای در مورد nvidia ندیدم.
در ضمن من از درایور NVIDIA-Linux-x86-180.29.pkg1.run استفاده می کنم.
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.
متشکرم

sudotux
15-03-2009, 23:47
این مرحله رو که شرح دادید , نمی خواهد انجام بدید. به جای اون اوبونتو رو در حالت عادی بوت کنید و دستور زیر رو در ترمینال اجرا کنید:

ذر قسمت Section "Device خط مربوط به Driver رو پیدا کنید و به صورت زیر تغییر بدید:

قسمت Section "Device باید مشابه زیر باشه ! فقط اسم مدل کارت گرافیکتون فرق می کنه.

در قسمت Section "Module اگر خط زیر وجود داره اون رو حذف کنید:

و به جاش خط زیر رو اضافه کنید:

این قسمت باید به این شکل باشه:

در نهایت فایل رو ذخیره کنید و سیستم رو ریست کنید.
برای تنظیم رزولوشون و دیگر تنظیمات دستور nvidia-settings رو در ترمینال اجرا کنید.

Mr.Lover
16-03-2009, 18:18
سلام
ظاهراً کارت گرافیکم نصب شد اما به نظرم اومد چندتا نکته رو چک کنم.
در قسمت Section "Module ظاهراً همه چیز درسته!

اما در قسمت Driver کمی تفاوت وجود داره! خواستم بپرسم این موارد عادیه؟

اما یک مشکل تازه مثل این که سیستم هنوز مانیتور رو شناسایی نکرده، با اینکه وارد NVIDIA-setting می شم در اونجا اسم مانیتور اومده اما در مسیر :

ظاهراً شناسایی نشده؟!!

میشه در این مورد هم کمی توضیح بدید.
ممنون

sudotux
16-03-2009, 21:09
در مورد قسمت قسمت Section "Device مورد غیر عادی دیده نمیشه ! فقط اون دو آپشن اضافه باعث افزایش سرعت و بازدهی کارت گرافیک میشه.

در مورد مانیتور هم مورد غیر عادی دیده نمیشه و اگر مشکل خاصی در تصویر مانتیور ندارید میتونید مطمئن باشید که مانیتورتون شناسایی شده و خوب کار می کنه.

میتونستید قبل و بعد از نصب کارت گرافیک دستور glxgears رو در ترمینال اجرا کنید تا سرعت گرافیکی رو بر حسب FPS بسنجید و تفاوت رو ببینید.

ali zi zeperto
21-03-2009, 15:06
چطوری میشه گراب رو پاک کرد؟
ممنون

taia
22-03-2009, 19:48
چطوری میشه گراب رو پاک کرد؟
ممنون

در ایام عید جستجو فراموش نشه :46:
سی دی ویندوز رو بوت کنید و در قسمتی که از شما جهت تصمیم در رابطه با عملیات نصب و یا تعمیر سوال میشه با فشار دکمه ی R به بخش recovery برید در اونجا بعد از انتخاب صحیح سیستم عاملتون دستور fixmbr رو بزنید و مراحل رو جلو برید.

ali zi zeperto
23-03-2009, 07:01
در ایام عید جستجو فراموش نشه
:11: :11: :11:

[ali]
25-03-2009, 14:54
دوستان با این ارور باید چه کار کرد هیچ سیستم عاملی بالا نمی یاد:
GRUB Loading Stage 1.5
GRUB loading, please wait.
Error 15

sudotux
25-03-2009, 16:06
;3626194']دوستان با این ارور باید چه کار کرد هیچ سیستم عاملی بالا نمی یاد:
GRUB Loading Stage 1.5
GRUB loading, please wait.
Error 15

از طریق LiveCd اوبونتو, گراب رو مجددا نصب کنید. برای مشاهده ی راهنمای نصب گراب به فهرست ابتدای تاپیک مراجعه کنید یا در انجمن جستجو کنید.

[ali]
25-03-2009, 16:36
از طریق LiveCd اوبونتو, گراب رو مجددا نصب کنید. برای مشاهده ی راهنمای نصب گراب به فهرست ابتدای تاپیک مراجعه کنید یا در انجمن جستجو کنید.
کلا بوت نمی شه این ارور می یادش:
GRUB Loading stage2......Read Error_

ویندوز XP و Vista هم نصبه

taia
25-03-2009, 16:42
;3626541']کلا بوت نمی شه این ارور می یادش:
Grub loading stage2......read error_

ویندوز xp و vista هم نصبه

شما گراب رو مجددا نصب کردید از طریق سی دی زنده ی توزیع؟

moslem.b
25-03-2009, 19:45
;3626194']دوستان با این ارور باید چه کار کرد هیچ سیستم عاملی بالا نمی یاد:
Grub loading stage 1.5
grub loading, please wait.
Error 15

اعصاب خوردکن تر از این ارور وجود نداه :2:

shahedi
26-03-2009, 09:14
سلام
دلیل اینکه در انواع توزیع های لینوکس ری استارت امکان پذیر نیست چیه؟بایوس را هم آپدیت کردم

moslem.b
26-03-2009, 10:23
سلام
دلیل اینکه در انواع توزیع های لینوکس ری استارت امکان پذیر نیست چیه؟بایوس را هم آپدیت کردم

یعنی با فرمان reboot هم نمیتونید ری استارت کنید ؟

[ali]
26-03-2009, 10:55
سلام
دوستان مشکل با ترمیم گراب حل نشد و دوباره همون ارور می یاد چی کار کنم؟

rootnt
26-03-2009, 11:00
اعصاب خوردکن تر از این ارور وجود نداه :2:
این مشکل می تونه پیش نیاد و معمولا بخاطر اشتباه در نصب و اشتباه در هنگام پارتیشن بندی بوجود میاد
اشتباه بودن سطح دسترسی های لازم یا اکتیو نبودن پارتیشنی که بوت لودر روش نصب شده معمولا دلیل این اروره
حالا پارتیشنش رو با یه برنامه مدیریت پارتیشن نگاه کنید اگر اکتیو نیست تغییرش بدید انشاالله که درست بشه
مثلا اینو ببینید:
اگر نشد محتویات فایل etc/fstab/ روی لینوکسی که نصب شده رو بزارید ببینم

سلام
می شه بیشتر توضیح بدید؟
وقتی ریستارت می کنید چی می شه؟
من همچین مشکلی ندارم...

[ali]
31-03-2009, 15:51
این مشکل می تونه پیش نیاد و معمولا بخاطر اشتباه در نصب و اشتباه در هنگام پارتیشن بندی بوجود میاد
اشتباه بودن سطح دسترسی های لازم یا اکتیو نبودن پارتیشنی که بوت لودر روش نصب شده معمولا دلیل این اروره
حالا پارتیشنش رو با یه برنامه مدیریت پارتیشن نگاه کنید اگر اکتیو نیست تغییرش بدید انشاالله که درست بشه
مثلا اینو ببینید:
اگر نشد محتویات فایل etc/fstab/ روی لینوکسی که نصب شده رو بزارید ببینم
سلام
ببخشید دقیقا باید از چه برنامه ای استفاده کنم؟در ویندوز می دونم چه جوری اکتیو کنم ولی در لینوکس آشنا نیستم.به خصوص اینکه باید لیو بالا بیام ..یعنی مثلا از QTparted استفاده کنم؟(نمی دونم شاید منظورتون از مد ریپیر هست یا نه) همین پارتیشن بوت را ببینم اکتیو هست دیگه؟

با تشکر

taia
31-03-2009, 19:33
;3644897']سلام
ببخشید دقیقا باید از چه برنامه ای استفاده کنم؟در ویندوز می دونم چه جوری اکتیو کنم ولی در لینوکس آشنا نیستم.به خصوص اینکه باید لیو بالا بیام ..یعنی مثلا از QTparted استفاده کنم؟(نمی دونم شاید منظورتون از مد ریپیر هست یا نه) همین پارتیشن بوت را ببینم اکتیو هست دیگه؟

با تشکر

دوست عزیز
برای اینکه بهتر بتونیم کمکتون کنیم محتویات دو فایل زیر را برای دوستان جهت بررسی اینجا قرار بدید:
اول فایل /boot/grub/menu.lst رو باز کنید و محتویاتش رو اینجا قرار بدید.
بعد با دستور fdisk -l لیستی از پارتیشن های موجود در سیستم خود را باز اینجا بگذارید.

در مورد سوالتون بله، منظور همون QTparted و یا Gparted و غیره هست.

Black Eyes
03-04-2009, 18:36
از کجا میتونم phproxy رو برا فایرفاکس تو اوبونتو دانلود کنم؟

taia
04-04-2009, 18:40
از کجا میتونم phproxy رو برا فایرفاکس تو اوبونتو دانلود کنم؟

فرقی بین اکثر addonهای فایرفاکس برای ویندوز و لینوکس نیست:

atifazi
06-04-2009, 13:29
salam doostan . man mikhastam driver katre graphico nasb konam ke filesh pasvande .run dashte.

ama hengame nasb error mide ke bayad xserver ra cofig konid. man file xserver makhsoose nvidia ra download kardam ta nasbesh konam . ama filesho ke az halate feshoede dar avordam didam chandin file ba pasvande .c va .h ke makhsoose file haye c++ hastand vojood dare. doostan goftand bayad compile koni oonaro ta ye file vahed sakhte beshe bad nasbesh koni .

kasi hast betore kamel bege che konam ? ya age compile shode xserver ra darin ta nasbesh konam dar ekhtyar begzarin mamnoon misham.

sudotux
06-04-2009, 22:21
salam doostan . man mikhastam driver katre graphico nasb konam ke filesh pasvande .run dashte.

ama hengame nasb error mide ke bayad xserver ra cofig konid. man file xserver makhsoose nvidia ra download kardam ta nasbesh konam . ama filesho ke az halate feshoede dar avordam didam chandin file ba pasvande .c va .h ke makhsoose file haye c++ hastand vojood dare. doostan goftand bayad compile koni oonaro ta ye file vahed sakhte beshe bad nasbesh koni .

kasi hast betore kamel bege che konam ? ya age compile shode xserver ra darin ta nasbesh konam dar ekhtyar begzarin mamnoon misham.

اولا لطف کنید فارسی تایپ کنید.

ثانیا دوستانتون اطلاعات غلط بهتون دادن ! نیازی به کامپایل و این حرفا نیست. شما نباید فایل با پسوند run رو از حالت فشرده خارج کنید ! قبل از اجرای این فایل باید xserver رو متوقف کنید. شرح کامل نصب درایور Nvidia با پسوند run رو توی راهنمایی که در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشتم میتونید بخونید ...

sudotux
06-04-2009, 22:25

raheman
07-04-2009, 23:52
اوبونتو ۶۴ بیتی من نمیتونه ۶۴ بیتی ubunu live رو که تو usb درست کردم را mount کنه.
ولی اوبونتو ۳۲ بیتی اون را mount میکنه. در ضمن با همون usb ورژن ۶۴ بیتی را نصب کردم
َUbuntu 8.04
لطفا کمکم کنید.

raheman
07-04-2009, 23:56
;3626541']کلا بوت نمی شه این ارور می یادش:
GRUB Loading stage2......Read Error_

ویندوز XP و Vista هم نصبه

چرا از سی دی super grub استفاده نمیکنی خودش برات درستش میکنه!

moslem.b
08-04-2009, 10:32
چجوری opera و real player رو نصب کنم ؟ نه توی مخازن بودن نه توی getdeb.net

atifazi
08-04-2009, 13:06
اولا لطف کنید فارسی تایپ کنید.

ثانیا دوستانتون اطلاعات غلط بهتون دادن ! نیازی به کامپایل و این حرفا نیست. شما نباید فایل با پسوند run رو از حالت فشرده خارج کنید ! قبل از اجرای این فایل باید xserver رو متوقف کنید. شرح کامل نصب درایور Nvidia با پسوند run رو توی راهنمایی که در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشتم میتونید بخونید ...

نه من نمیخوام فایل با پسوند .run را از حالت فشرده خارج کنم یا از این حرفها . یه فایل هست با نام xserver که باید قبل از نصب کارت گرافیک اونو نصب کنم ، ولی اونو اول باید کامپایل کنم . چطوری باید کامپایلش کنم تا بتونم نصبش کنم که بتونم بعدش کارت گرافیکم را نصب کنم ؟ موقع نصب کارت گرافیک error میده که باید اونو اول نصب کنم . چون نسخه ی فعلی پایینه .

taia
08-04-2009, 13:34
اوبونتو ۶۴ بیتی من نمیتونه ۶۴ بیتی ubunu live رو که تو usb درست کردم را mount کنه.
ولی اوبونتو ۳۲ بیتی اون را mount میکنه. در ضمن با همون usb ورژن ۶۴ بیتی را نصب کردم
َUbuntu 8.04
لطفا کمکم کنید.

اروری که هنگام مونت کردن بهتون می ده را دقیقا اینجا گزارش کنید.

چجوری opera و real player رو نصب کنم ؟ نه توی مخازن بودن نه توی getdeb.net
چطور نیست؟!
برای اپرا دستور زیر:
sudo apt-get install opera

و برای realplayer که البته به هیچ عنوان توصیه نمی کنم نصب کنید ( بجای اون totem رو نصب کنید):
از این لینک دانلود کنید:

و سپس به صورت زیر نصبش کنید:
ابتدا مجوز اجرایی بهش بدید:
chmod +x RealPlayer11GOLD.bin
و سپس نصب:
sudo ./RealPlayer11GOLD.bin
البته توجه هم کنید که فایل رو با آدرس دقیقش در دستور بالا قرار بدید و یا ابتدا با دستور CD مکان ترمینال رو به محل فایل تغییر بدید و سپس دستورات بالا مستقیم (به شرط همنامی با فایل دانلود شده) اجرا کنید.

نه من نمیخوام فایل با پسوند .run را از حالت فشرده خارج کنم یا از این حرفها . یه فایل هست با نام xserver که باید قبل از نصب کارت گرافیک اونو نصب کنم ، ولی اونو اول باید کامپایل کنم . چطوری باید کامپایلش کنم تا بتونم نصبش کنم که بتونم بعدش کارت گرافیکم را نصب کنم ؟ موقع نصب کارت گرافیک error میده که باید اونو اول نصب کنم . چون نسخه ی فعلی پایینه .
لطف کنید اروری را که در حین نصب فایل کارت گرافیک (به شرط اجرای دقیق دستوراتی که حسین آقا معرفی کردند بهتون) اینجا گزارش کنید.

c30tehran
08-04-2009, 13:55
اجرا اوبونتو در داخل ويندوز بدون نياز به نصب!؟

moslem.b
08-04-2009, 14:37
چطور نیست؟!
برای اپرا دستور زیر:
Sudo apt-get install opera

واسه نصب اپرا این ارور رو میده

reading package lists... Done
building dependency tree
reading state information... Done
package opera is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source
e: Package opera has no installation candidate

rootnt
08-04-2009, 14:59
اپرا رو به روش های مختلف می شه نصب کرد
از تو خود سایت اپرا هم می تونی نسخه اوبونتو رو دانلود و با دستور dpkg نصب کنی

sudotux
08-04-2009, 17:45
اپرا رو به روش های مختلف می شه نصب کرد
از تو خود سایت اپرا هم می تونی نسخه اوبونتو رو دانلود و با دستور dpkg نصب کنی

mohammad_77
09-04-2009, 18:22
سلام .

جدیدا کامپیوترم رو عوض کرده ام ولی یک مشکلی هست :

هاردم 250 ساتا هست وهنگام نصب اوبونتو درایوی رو پیدا نمیکنه . با پارتیشن مجیک هم نوع یکی از درایو هام رو کاملا چند باری عوض کردم ولی نتیجه نگرفتم . ممکنه به خاطر هارد ساتا باشه ؟

m a j r i x
09-04-2009, 20:39
سلام .

جدیدا کامپیوترم رو عوض کرده ام ولی یک مشکلی هست :

هاردم 250 ساتا هست وهنگام نصب اوبونتو درایوی رو پیدا نمیکنه . با پارتیشن مجیک هم نوع یکی از درایو هام رو کاملا چند باری عوض کردم ولی نتیجه نگرفتم . ممکنه به خاطر هارد ساتا باشه ؟
سلام
به احتمال زیاد شما داری از ورژن قدیمی استفاده میکنی
کافیه که از ورژن 8.10 استفاده کنید این مشکل شما حل میشه

mohammad_77
09-04-2009, 23:07
سلام
به احتمال زیاد شما داری از ورژن قدیمی استفاده میکنی
کافیه که از ورژن 8.10 استفاده کنید این مشکل شما حل میشه

ورژن جدید کارت گرافیکم رو نمیشناسه , ولی قبلی میشناخت :18:

sudotux
10-04-2009, 11:54
ورژن جدید کارت گرافیکم رو نمیشناسه , ولی قبلی میشناخت :18:

۱- مشکل قبلیتون حل شد ؟
۲- کارت گرافیکتون چیه ؟
۳- دقیقتر توضیح بدید که الان مشکلتون چیه ؟

mohammad_77
10-04-2009, 14:15
۱- مشکل قبلیتون حل شد ؟
۲- کارت گرافیکتون چیه ؟
۳- دقیقتر توضیح بدید که الان مشکلتون چیه ؟

با سلام .

ماجرا دقیقا این طوریه :

کامپیوتر رو خریدم و دادم اسمبل کردند ( هارد ساتا ) و آوردم و مشاهده کردم که از نحوه پارتیشن بندیش خوشم نمیاد , در نتیجه با پارتیشن منیجر از اول پارتیشن بندی کردم و بعد هم خواستم اوبونتو رو نصب کنم که گفت درایوی پیدا نمیکنم ( مطمئن هستم که نیافته ) .

آخرین نسخه رو هم داشتم ولی هنگام لود اولیه گرافیکم رو نشناخت , پس نتونستم اصلا ازش استفاده کنم .

کارت گرافیک : 8400gs
هارد : 250 g - تمام درایوها fat32 - مکستور

در ضمن از داخل ویندوز هم درایوهامو فرمت کردم .

ممنون از توجه دوستان . :11:

taia
10-04-2009, 14:21
با سلام .

ماجرا دقیقا این طوریه :

کامپیوتر رو خریدم و دادم اسمبل کردند ( هارد ساتا ) و آوردم و مشاهده کردم که از نحوه پارتیشن بندیش خوشم نمیاد , در نتیجه با پارتیشن منیجر از اول پارتیشن بندی کردم و بعد هم خواستم اوبونتو رو نصب کنم که گفت درایوی پیدا نمیکنم ( مطمئن هستم که نیافته ) .

آخرین نسخه رو هم داشتم ولی هنگام لود اولیه گرافیکم رو نشناخت , پس نتونستم اصلا ازش استفاده کنم .

کارت گرافیک : 8400sg

شما برای این حل این مشکل باید کل سیستم رو از ابتدا فرمت کنید و پارتیشن بندی کنید.
پارتیشن بندی رو از داخل سی دی ویندوز و یا با استفاده از نسخه ی لایو اوبونتو انجام بدید ( نه اینطور که مثلا ویندوز رو نصب کنید و بعد توسط پارتیشن مجیک و یا هر چه شروع به ریسایز کردن درایو c بزنید.
مطمئن هستم اگر همین حالا هم درایو ویندوز رو فرمت کنید اوبونتو قادر به تشخیص هارد شما خواهد بود. ولی دلیل این مشکل رو دقیقا نمی دونم.

sudotux
10-04-2009, 15:18
با سلام .

ماجرا دقیقا این طوریه :

کارت گرافیک : 8400gs

هارد سیستم من هم 320 SATA هست ولی مشکلی با K/Ubuntu 8.10 ندارم. دو تا احتمال وجود داره:

۱- ممکنه سی دی اوبونتو خراب باشه ! روی یک سیستم دیگه چک کنید و مطمئن بشید که سی دی خراب نیست ! این مشکل برای من پیش اومد. وقتی که سیستم جدید خریدم دیدم که نمیتونم از طریق Kubuntu LiveCD سیستم رو بوت کنم با اینکه سی دی رو روی یک سیستم دیگه چک کردم و از سالم بودنش مطمئن بودم. اومدم یک بار دیگه کوبونتو رو رایت کردم و این دفعه درست شد.

۲- به تنظیمات بایوس مادربورد برید. تنظیمی برای Sata باید وجود داشته باشه که بتونید برای SaTa یکی از گزینه های IDE , RAID و AHCI رو انتخاب کنید. این تنظیمات برای بایوس مادربورد من در قسمت Device Configuration قرار داره. گزینه ی IDE رو انتخاب کنید. تغغیرات رو Save کنید و مجددا اوبونتو رو با سی دی بوت کنید.

mohammad_77
10-04-2009, 20:44
ممنون از کمک دوستان , چون میدونم سی دی خراب نیست پس سعی میکنم با سی دی ویندوز پارتیشن بندی کنم .

mohammad_77
12-04-2009, 18:37
سلام.

با سی دی ویندوز پارتیشن هام رو پاک کردم و دوباره پارتیشن بندی کردم . ولی دوباره نتونستم نصبش کنم , البته از درون ویندوز درایو هام رو شناخت و داخل یکیش هم فایلها رو ریخت ولی پس از ریست شدن دوباره درایو هام رو پیدا نمیکرد . :41: عجب مشکلی شده :2:

نمیدونم این موضوع مهم هست یا نه ولی هارد 250 گرفته ام ولی 230 نشون میده و 8 مگ هم آزاد میذاره و نمیتونه حسابش کنه . به حق چیزای ندیده :18:

sudotux
12-04-2009, 23:04
سلام.

با سی دی ویندوز پارتیشن هام رو پاک کردم و دوباره پارتیشن بندی کردم . ولی دوباره نتونستم نصبش کنم , البته از درون ویندوز درایو هام رو شناخت و داخل یکیش هم فایلها رو ریخت ولی پس از ریست شدن دوباره درایو هام رو پیدا نمیکرد . :41: عجب مشکلی شده :2:

تنظیمات بایوس رو چک کردید ؟ اگه ساتا رو روی ide تنظیم کنی باید درست بشه ! مشکل از لینوکس/اوبونتو نیست چون من هم هارد ساتا دارم و مشکلی ندارم ...

نمیدونم این موضوع مهم هست یا نه ولی هارد 250 گرفته ام ولی 230 نشون میده و 8 مگ هم آزاد میذاره و نمیتونه حسابش کنه . به حق چیزای ندیده :18:

کاملا طبیعی و درسته ! 250 ظرفیت اسمی هست و 230 ظرفیت واقعی ! هارد 320 من هم 298 گیگ به طور واقعی ظرفیت داره و 8 مگ هم آخرش خالی میذاره ...

ali zi zeperto
14-04-2009, 18:19
من دستور زیر رو توی ترمینال زدم که فونت فارسی نصب کنم اما هیچ کدوم از فونتهای arial , tahoma توش نیست.

sudo apt-get install ttf-farsiweb ttf-freefarsi
قبلش هم خودم یه سری فونت از تو ویندوز کپی کردم و بعد هم بردم تو شاخهusr/share/font/persian کپی کردم بعد هم دستور fc-cache -v -f رو زدم .باز هم مشکل داشت یعنی انگار کار نمی کردن.اسمشون تو لیست بود اما هیچی تو فایرفاکس نشون نمی داد تا اینکه رفتم از تو ویندوز دستور بالا رو گیر آوردم و زدم.
یه راهنمایی دقیق می فرمایید باید چیکار کنم یا مشکل کارم کجاست.
ممنون

sudotux
14-04-2009, 18:37
بسته ی msttcorefonts رو نصب کن:

mohammad_77
14-04-2009, 21:47
تنظیمات بایوس رو چک کردید ؟ اگه ساتا رو روی ide تنظیم کنی باید درست بشه ! مشکل از لینوکس/اوبونتو نیست چون من هم هارد ساتا دارم و مشکلی ندارم ...

ساتا رو روی ide تنظیم کردم ولی مشکلم حل نشد . البته تصمیم دارم بازم روش کار کنم , در هر صورت از کمک دوستان ممنون : :10: :40: :40: :40:

rootnt
15-04-2009, 10:57
ببین محمد جان
تا اونجایی که من متوجه شدم شما داری یه اوبونتوی قدیمی رو نصب می کنی که با ساتا مشکل داری
و از اوبونتوی جدید استفاده نمی کنی بخاطر اینکه با کارت گرافیکت مشکل داره
شما اصلا سراغ قدیمیه نرو
سعی کن مشکل گرافیک همین جدیده رو حل کنی
احتمالا وقتی ارور کارت گرافیک می ده شما وارد محیط متنی می شید و به خط فرمان دسترسی دارید
اگر اینطور نیست که بیشتر توضیح بده چطوریه
اگر همینطوره که در این مرحله شما به فایل تنظیمات xorg دسترسی دارید و اگر اشتباه نکنم کارت گرافیکتون هم nvidia باید باشه و با تغییرات در تنظیمات xorg می تونید مشکل رو حل کنید
برای این کار اگر خودت نمی تونی، در همون حالت، خروجی دستورات زیر رو یه جوری باید اینجا بزاری
cat /etc/X11/xorg.conf
cat /var/log/Xorg.0.log | grep EE

mohammad_77
15-04-2009, 19:27
ببین محمد جان
تا اونجایی که من متوجه شدم شما داری یه اوبونتوی قدیمی رو نصب می کنی که با ساتا مشکل داری
و از اوبونتوی جدید استفاده نمی کنی بخاطر اینکه با کارت گرافیکت مشکل داره
شما اصلا سراغ قدیمیه نرو
سعی کن مشکل گرافیک همین جدیده رو حل کنی
احتمالا وقتی ارور کارت گرافیک می ده شما وارد محیط متنی می شید و به خط فرمان دسترسی دارید
اگر اینطور نیست که بیشتر توضیح بده چطوریه
اگر همینطوره که در این مرحله شما به فایل تنظیمات xorg دسترسی دارید و اگر اشتباه نکنم کارت گرافیکتون هم nvidia باید باشه و با تغییرات در تنظیمات xorg می تونید مشکل رو حل کنید
برای این کار اگر خودت نمی تونی، در همون حالت، خروجی دستورات زیر رو یه جوری باید اینجا بزاری
cat /etc/X11/xorg.conf
cat /var/log/Xorg.0.log | grep EE

وقتی به کارت گرافیکم ایراد میگیره میگه که اون فایل xorg.conf رو نمیتونه باز کنه , دستوراتی هم که گفتید در جایی که برای تایپ آمده بود میزدم , اتفاقی نمی افتاد .

نسخه 8.10 رو دارم دوباره دانلود میکنم ببینم چی میشه .
ممنون .

Mr.Lover
17-04-2009, 12:54
سلام
همون طور که اطلاع دارید هنوز چند روزی تا انتشار توزیع (Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope باقی مونده ولی از حالا می تونید با وارد کردن مشخصات و آدرستون در سایت shipit منتظر دریافت رایـــگان CD توزیع جدید باشید!
لینک سایتshipit:

sudotux
17-04-2009, 16:27
سلام
همون طور که اطلاع دارید هنوز چند روزی تا انتشار توزیع (Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope باقی مونده ولی از حالا می تونید با وارد کردن مشخصات و آدرستون در سایت shipit منتظر دریافت رایـــگان CD توزیع جدید باشید!
لینک سایتshipit:

ITPro
20-04-2009, 22:27
سلام.
من با ‌Browse کردن یک سری سایتهای SSL مشکل دارم.
یکیش همین Shipit یا LaunchPad.
نمیوتنم بازشون کنم (فایرفاکس).
این ارور رو دارم:
Failed to Connect
Firefox can't establish a connection to the server at shipit.ubuntu.com.
Though the site seems valid, the browser was unable to establish a connection.
* Could the site be temporarily unavailable? Try again later.
* Are you unable to browse other sites? Check the computer's network connection.
* Is your computer or network protected by a firewall or proxy? Incorrect settings can interfere with Web browsing.

اما یکسری رو بدون مشکل باز میکنم (مثل Addon های فایرفاکس.)
مشکل از کجاست؟

sudotux
21-04-2009, 00:13
سلام.
من با ‌browse کردن یک سری سایتهای ssl مشکل دارم.
یکیش همین shipit یا launchpad.
نمیوتنم بازشون کنم (فایرفاکس).
این ارور رو دارم:
Failed to connect
firefox can't establish a connection to the server at shipit.ubuntu.com.
Though the site seems valid, the browser was unable to establish a connection.
* could the site be temporarily unavailable? Try again later.
* are you unable to browse other sites? Check the computer's network connection.
* is your computer or network protected by a firewall or proxy? Incorrect settings can interfere with web browsing.

اما یکسری رو بدون مشکل باز میکنم (مثل addon های فایرفاکس.)
مشکل از کجاست؟

من و خیلی از کاربران دیگه هم این مشکل رو دارن ! این مسئله ربطی به سیستم عامل نداره ...

ITPro
21-04-2009, 09:32
من و خیلی از کاربران دیگه هم این مشکل رو دارن ! این مسئله ربطی به سیستم عامل نداره ...
میدونید دقیقا مشکل از کجاست؟

m a j r i x
21-04-2009, 15:25
مشکل بخاطر زیرساخت‌های اینترنت در ایران هستش
لینک زیر حتما نگاه کنید
خسارات اختلالات اینترنتی و عدم پاسخگویی شرکت زیرساخت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sudotux
21-04-2009, 21:13
این ویدیوی جالب رو ببینید !

< مقایسه ی سرعت بوت ویندوز ۷ و اوبونتو ۹.۰۴ >

khatat
23-04-2009, 09:07
دوستان من تصمیم گرفتم از این سوزه به کوابونتو مهاجرت کنم ولی شنیدم سیستم فایل ext4 در نسخه نهایی که تا چند روز دیگه منتشر می شه به طور کامل پشتیبانی می شه حالا من درایو home رو که ext3 هست رو می تونم بدون اینکه اطلاعاتم رو از دست بدم ext4 تبدیل کنم ؟

ITPro
23-04-2009, 13:08
Ubuntu با MONO بازنویسی می شود!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنکته داره ها !

atifazi
23-04-2009, 13:20
سلام عزيزان . خيلي دوست دارم كه يكي پيدا بشه مثل يه مرد جوابمو بده . من ميخوام كارت گرافيكمو توي نسخه 8.10 نصب كنم . اما پيغام خطايي ميده كه ميگه nvidia-xconfig را نصب كن . نسخه اي كه تو داري قديميه . من نسخه جديد را دانلود كردم. ولي نمبدونم چطور بايد نصب بشه . چون فايل نصبي نيست كه راحت نصبش كنم. يه فايل با پسوند rar هست كه بعد استخراج چند فايل زبان برنامه نويسي سي هست كه بايد كامپايل بشن و بعدش نصب بشن . يا اينكه بايد توي هسته جاشون بدم. من چطور بايد كامپايل كنم تا نصب كنم ؟ يا چطور همينطوري بدون كامپايل توي هسته جاش كنم تا nvidia-xconfig نسخه جديد جايگزين بشه تا بلكه كارت گرافيكو نصب كنم. هر جا اين موضوع را گفتم سريع يه ادرس ميدادن كه اون آدرس فقط آموزش نصب كارت گرافيكو و ... است و اصلا در مورد در مورد nvidia-xconfig صحبت نشده .

ITPro
23-04-2009, 13:29
سلام عزيزان . خيلي دوست دارم كه يكي پيدا بشه مثل يه مرد جوابمو بده . من ميخوام كارت گرافيكمو توي نسخه 8.10 نصب كنم . اما پيغام خطايي ميده كه ميگه nvidia-xconfig را نصب كن . نسخه اي كه تو داري قديميه . من نسخه جديد را دانلود كردم. ولي نمبدونم چطور بايد نصب بشه . چون فايل نصبي نيست كه راحت نصبش كنم. يه فايل با پسوند rar هست كه بعد استخراج چند فايل زبان برنامه نويسي سي هست كه بايد كامپايل بشن و بعدش نصب بشن . يا اينكه بايد توي هسته جاشون بدم. من چطور بايد كامپايل كنم تا نصب كنم ؟ يا چطور همينطوري بدون كامپايل توي هسته جاش كنم تا nvidia-xconfig نسخه جديد جايگزين بشه تا بلكه كارت گرافيكو نصب كنم. هر جا اين موضوع را گفتم سريع يه ادرس ميدادن كه اون آدرس فقط آموزش نصب كارت گرافيكو و ... است و اصلا در مورد در مورد nvidia-xconfig صحبت نشده .
توی Terminal بنویسید:
sudo apt-get install nvidia-xconfig
نسخه جدید دانلود میشه، قدیمی پاک میشه، جدید نصب میشه.

atifazi
23-04-2009, 13:55
توی Terminal بنویسید:
sudo apt-get install nvidia-xconfig
نسخه جدید دانلود میشه، قدیمی پاک میشه، جدید نصب میشه.

آقا خيلي ممنونم. دست شما درد نكنه . به اين ميگن يه جواب خوب .

عزيز حالا اگه بخوام همين فايلهاي كد را توي هسته بگذارم چطوري ميشه ؟ واسه اطلاعات عمومي ميخوام

يا اينكه چطور كامپايلش كنم ؟ ميدونم بايد gcc نصب كنم تا با زبون c بتونم كار كنم . ولي چطور ؟

ممنونم

ITPro
23-04-2009, 14:14
ببخشید من بلوک بتنی افتاده رو دستم نمیتونم خیلی تایپ کنم.
برای نصب برنامه از روی Source باید Build-essentials رو داشته باشید.
آموزش کاملش اینجا هست:

اگر در configure/. به مشکل برنخورید، چیز خاصی نداره. مشکل اون قسمت هم عموما به دلیل Satisfy نشدن Dependency ها هست که اگر ERROR اون قسمت رو بخونید واضح توضیح داده و میتونید رفعش کنید.
معمولا دیگه مشکلی نیست.

aliarnold
23-04-2009, 15:09
آقا لطفا يه نفر طريقه اتصال به اينترنت dialup در kubuntu 8.10 رو بصورت خيلي ساده بيان كنه
ممنون

atifazi
23-04-2009, 15:59
ببخشید من بلوک بتنی افتاده رو دستم نمیتونم خیلی تایپ کنم.
برای نصب برنامه از روی Source باید Build-essentials رو داشته باشید.
آموزش کاملش اینجا هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر در configure/. به مشکل برنخورید، چیز خاصی نداره. مشکل اون قسمت هم عموما به دلیل Satisfy نشدن Dependency ها هست که اگر ERROR اون قسمت رو بخونید واضح توضیح داده و میتونید رفعش کنید.
معمولا دیگه مشکلی نیست.

عزيزان اين بسته Build-essentials از كجا ميتونيم دانلود كنيم ؟
سرچ كردم پيدا نشد !!!!:13:

ITPro
23-04-2009, 18:51
عزيزان اين بسته Build-essentials از كجا ميتونيم دانلود كنيم ؟
سرچ كردم پيدا نشد !!!!:13:
دوست عزیز راهنما رو میخوندی نوشته بود.
sudo aptitude install build-essential

sudotux
23-04-2009, 19:15
آقا لطفا يه نفر طريقه اتصال به اينترنت dialup در kubuntu 8.10 رو بصورت خيلي ساده بيان كنه
ممنون

اگر مودم رو نصب کردی از طریق برنامه ی kppp میتونی کانکت بشی. البته قبلش باید این برنامه رو نصب کنی:

همچنین میتونی از برنامه ی تحت خط فرمان wvdial ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنی.

اگر هم مودمت رو نصب نکردی , پست اول این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بخون !

sudotux
23-04-2009, 19:37
نسخه ی 9.04 خانواده ی اوبونتو با نام عمومی خرگوش چالاک ( JauntyJackalope ) منتشر شد !

ویژگی های کلی خانواده ی اوبونتو 9.04 :

· Linux kernel 2.6.28.9
· EXT4 filesystem support
· X.Org 7.4
· X.Org server 1.6
· Mesa 3D DRI 7.4
· OpenOffice.org 3.0.1
· Improved boot speed
· Wacom tablet hotplugging

تصویری از اوبونتو ۹.۰۴

تصویری از کوبونتو ۹.۰۴

تور ویژگیهای اوبونتو ۹.۰۴ ( فارسی ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تور ویژگیهای کوبونتو ۹/۰۴ ( فارسی ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تور ویژگیهای اوبونتو ۹.۰۴ ( انگلیسی ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تور ویژگیهای کوبونتو ۹/۰۴ ( انگلیسی ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکته: لینک دانلود نسخه های مختلف در صفحات بالا موجود است !

درباره اوبونتو
------------------------
اوبونتو یک توزیع لینوکس با امکانات بسیار کامل برای میزکارها، رایانه‌های قابل حمل و سرورهاست، که دارای نصب آسان و انتشارهای منظم است. مجموعه بسیار خوبی از نرم‌افزارها همراه اوبونتو وجود دارند و ضمنا مجموعه بسیار کاملی با چند کلیک قابل نصب روی اوبونتو هستند.
پشتیبانی فنی از طریق شرکت Canonical و هزاران شرکت دیگر در سراسر دنیا امکان پذیر است.

mamad6280
23-04-2009, 20:17
من از اوبونتو ۸.۱۰ استفاده کردم و اولین تجربه لینوکسم بود و راضی بودم
اما این کوبونتو یکی میشه بگه فرقش با اوبونتو چیه؟
آیا از نظر برنامه و اینا با هم فرقی میکنن؟
اگه من با اوبونتو مشکل خاصی نداشتم میشه با کوبونتو هم راحت باشم؟
اصلا مزایا و معایبشون نسبت به هم چیه؟

sudotux
23-04-2009, 20:24
من از اوبونتو ۸.۱۰ استفاده کردم و اولین تجربه لینوکسم بود و راضی بودم
اما این کوبونتو یکی میشه بگه فرقش با اوبونتو چیه؟
آیا از نظر برنامه و اینا با هم فرقی میکنن؟
اگه من با اوبونتو مشکل خاصی نداشتم میشه با کوبونتو هم راحت باشم؟
اصلا مزایا و معایبشون نسبت به هم چیه؟

مطمئنا نسخه ی 9.04 از نظر سرعت , پایداری و ... به مراتب بهتر از 8.10 هست !

در مورد سوال دومتون به فهرست پست اول این تاپیک مراجعه کنید !

نکاتی در مورد میزکارها و انتخاب بین ubuntu و kubuntu :

ITPro
23-04-2009, 20:50
به همه دوستان تبریک میگم!
KPackageKit واقعا عالیه!

sudotux
24-04-2009, 00:28
منبع:

نمودار بالا مدت زمان بوت اوبونتو از اولین نسخه ( 4.10 ) تا نسخه ی فعلی ( 9.04 ) رو نشون میده ! همونطور که مشاهده می کنید اوبونتو ۹.۰۴ بهترین مدت زمان بوت رو داره که با توجه به پیشرفت محیط های گرافیکی و اضافه شدن تکنولوژی های مختلف , این مدت زمان خیلی خوبه !

این نمودار مقدار فضای اشغال شده توسط اوبونتو بعد از نصب از اولین نسخه ( 4.10 ) تا نسخه ی فعلی ( 9.04 ) رو نشون میده ! به نظر من باید از آلگوریتم های فشرده سازی بهتری ( در صورت امکان ) استفاده بشه تا حجم بیشتری بروی سی دی جا بگیره.

و بالاخره نمودار آخر میزان رم اشغال شده توسط سیستم با دسکتاپ Gnome بعد از بوت رو نشون میده. همونطور که میبینید نسخه ی ۸.۱۰ واقعا فاجعه بوده از این نظر , ولی خوشبختانه در نسخه ی خرگوش چالاک این مقدار مجددا بهینه شده و حدود ۵۰ مگ کاهش پیدا کرده !

sudotux
24-04-2009, 02:28
بازتاب های جهانی انتشار Ubuntu 9.04 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به دوستان و کاربران پیشنهاد می کنم که در هنگام نصب K/Ubuntu 9.04 و در مرحله ی پارتیشن بندی , به جای فایل سیستم پیش فرض ext3 از فایل سیستم جدید و فوق سریع ext4 برای پارتیشن root استفاده کنند !

mahdi.a81
24-04-2009, 10:53
سلام دوستان
من براي اولين بار تصميم گرفتم كه روي سيستمم يه نسخه از لينوكس نصب كنم .
يه ورژن از اوبونتو رو هم دارم ولي نتونستم نصب كنم .
اگه امكان داره راهنمايي ميخواستم تا اين كار رو انجام بدم ، يا يه كتاب خوب براي اين كار كه ساده هم باشه بهم معرفي كنيد .
ممنون از لطف شما .

vahid2533
25-04-2009, 10:14
من در اوبنتو هر دو پنل را به اشتباه حذف کردم لطف کنید بگویید چگونه آن دو پنل صفحه را برگردانم با تشکر

rootnt
25-04-2009, 11:56
من در اوبنتو هر دو پنل را به اشتباه حذف کردم لطف کنید بگویید چگونه آن دو پنل صفحه را برگردانم با تشکر
چطوری هر دو پنل رو حذف کردی؟!
وقتی یکیشو برمی داری نمی زاره اون یکی رو برداری
به هر حال اینو امتحان کن
ALT+F2 رو بزن و تو اون کادر تایپ کن gnome-terminal بعد دستور gnome-panel رو اجرا کن

mahdi.a81
25-04-2009, 12:58
سلام دوستان
من نسخه 8.04 از ubuntu 64bit رو دارم .
ميخوام نصب كنم . ولي هارد رو نميتونه بشناسه ؟ علتش چيه؟
به اونجايي كه بايد هارد رو ببينه ميرسه چيزي پيدا نميكنه .

Black Eyes
25-04-2009, 15:17
سلام من اوبونتو 9.4 رو دانلود کردم
میشه از ایمیج اوبونتو 8.10 رو به 9.4 آپدیت کرد؟

sudotux
25-04-2009, 18:25
سلام من اوبونتو 9.4 رو دانلود کردم
میشه از ایمیج اوبونتو 8.10 رو به 9.4 آپدیت کرد؟

احتمالا شما نسخه ی Live CD رو دانلود کردید که از طریق اون نمیشه آپگرید کرد. برای ارتقا از روی سی دی باید نسخه ی alternate اوبونتو رو داشته باشید !

aliarnold
25-04-2009, 21:33
آقا كسي نبود ما رو راهنمايي كنه؟؟

rootnt
26-04-2009, 13:22
آقا كسي نبود ما رو راهنمايي كنه؟؟
پست اول این تاپیکو بخون:

Javad_Ed
27-04-2009, 13:46
سلام دوستان
من کوبونو 9.4 رو دانلود و نصب کردم
خواستم طبق معمول کارت گرافیک ر نصب کنم که این ارور رو داد ...
کسی میدونه مشکل از کجاست ؟
ممنون
راستی
من نسخه 64 بیتی رو دانلود ونصب ردم ....(گفتم شاید ربط داشته باشه )

sudotux
27-04-2009, 15:19
جواد جان فکر کنم شما نسخه ی قدیمی درایور ati رو داری نصب می کنی که کرنل 2.6.28 رو که در اوبونتو ۹.۰۴ استفاده شده , پشتیبانی نمی کنه ! نسخه ی جدید رو از لینک زیر دانلود و نصب کن:

در ضمن راههای زیادی برای نصب کارت گرافیک ATI وجود داره که در لینک زیر کامل توضیح داده:

vahid2533
27-04-2009, 18:23
لطف کنید نحوه نصب کارت گرافیک nvidia را در اوبنتو 9.04 را نشان دهید.

satttanism
27-04-2009, 20:16
سلام دوستان
نسخه dvd به نظر شما نسخه کاملی از نظر مخازن و درایور هاست؟ و صرف داره برای دانلود؟
یا اینکه مثلا صبر کنم تا هما برای 9.0.4 بیاد چون نسخه cd رو قبلا دانلود کردم

Javad_Ed
27-04-2009, 21:19
جواد جان فکر کنم شما نسخه ی قدیمی درایور ati رو داری نصب می کنی که کرنل 2.6.28 رو که در اوبونتو ۹.۰۴ استفاده شده , پشتیبانی نمی کنه ! نسخه ی جدید رو از لینک زیر دانلود و نصب کن:

در ضمن راههای زیادی برای نصب کارت گرافیک ati وجود داره که در لینک زیر کامل توضیح داده:

سلام
ممنون حسین جان الان نصب کردم....
والا من با همون روش خودم ...عادت کردم ....:20:
قرار بود آموزش بزارم..یادم رفت :41:
میزارم بعد....
فقط این پکیج منیجرش قبلا بهتر بود ...ها :13:
شایدم من بلت !نیستم ..

sudotux
27-04-2009, 21:36
سلام دوستان
نسخه dvd به نظر شما نسخه کاملی از نظر مخازن و درایور هاست؟ و صرف داره برای دانلود؟
یا اینکه مثلا صبر کنم تا هما برای 9.0.4 بیاد چون نسخه cd رو قبلا دانلود کردم

dvd اوبونتو از بین 4 مخزن Main (مخازن رسمی و پشتیبانی شده)، Restricted (بسته‌های نرم‌افزاری که کاملا آزاد نیستند)، Universe (بسته‌هایی که توسط اجتماع کاربران توسعه داده شده و رسما مورد پشتیبانی نیستند)، Multiverse (بسته‌های غیر آزاد که دارای پشتیبانی رسمی نمی‌باشند) , مخازن Main و Restricted رو به طور کامل داره که تا حدود زیادی میتونه کارتون رو از نظر نرم افزاری و درایورها راه بندازه. به عنوان مثال درایور های Nvidia و ATI در نسخه ی DVD اوبونتو وجود داره و ارزش دانلود داره.

فقط این پکیج منیجرش قبلا بهتر بود ...ها :13:
شایدم من بلت !نیستم ..

به نظر من و خیلی های دیگه KPackageKit به مراتب از Adept بهتره. البته امکاناتش هنوز کمه ولی در مجموع بهتر از Adept هست.

sudotux
27-04-2009, 21:42
لطف کنید نحوه نصب کارت گرافیک nvidia را در اوبنتو 9.04 را نشان دهید.

دوست عزیز , اگر کمی جستجو کنید نصب درایور Nvidia بارها در این انجمن به طور مفصل مطرح شده !

ITPro
27-04-2009, 23:10
مقایسه بین نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی Ubuntu 9.04

جالبه. اگر از CPU های Dual Core استفاده میکنید پیشنهاد میکنم از نسخه 64 بیتی استفاده کنید.

Javad_Ed
28-04-2009, 12:45
سلام
من یه مشکل با کانکت شدن دارم
من با pppoeconf
کانکشن میسازم
با pon dsl-provider هم کانکت میشم
ولی تا حالا فقط یه بار دریافت داشتم....بقیه اوقات هیچ صفحه باز نمیشه
بعبارتی ..کانکت نمیشه....
مودم از طریق کارت شبکه وصله ...tp-link....
قبلا مشکلی نداشتم...!!
چه کنم ...
ممنون دوستان

rootnt
28-04-2009, 13:37
یعنی پیغام درست وصل شدن رو می ده ولی صفحه باز نمی شه؟
بعد از اینکه وصل می شی یه آدرس آی پی روی اینترنت رو پینگ کن ببین درسته یا نه
مثلا
ping 4.2.2.4

vahid2533
28-04-2009, 14:31
من تمام این مطالب را خواندم ولی می خواهم داریوری را که از سایت nvidia دانلود کردم را نصب کنم ولی دائماً پیغام خطا می دهد حتی محیط ایکس را خاموش کردم و مسیر داریو را نشان دادم ولی باز هم نشد از طریق اینترنت داریور را نصب کردم ولی چون زمان زیادی را می برد می خواهم از این طریق انجام دهم . قبلاً ار راهنمایی های شما کمال تشکر را دارم.

Javad_Ed
29-04-2009, 10:53
یعنی پیغام درست وصل شدن رو می ده ولی صفحه باز نمی شه؟
بعد از اینکه وصل می شی یه آدرس آی پی روی اینترنت رو پینگ کن ببین درسته یا نه
مثلا
ping 4.2.2.4

سلام
آره کانکت میشد....
دوباره لینوکس رو ریختم درست شد...
ولی نکته جالبش اینه که در حالت لایو سی دی...ip من رو توی قسمت نت ورک منیجر مینوشت....
الان وقتی نصبیدم نمینویسه!

sudotux
29-04-2009, 11:53
سلام
آره کانکت میشد....
دوباره لینوکس رو ریختم درست شد...
ولی نکته جالبش اینه که در حالت لایو سی دی...ip من رو توی قسمت نت ورک منیجر مینوشت....
الان وقتی نصبیدم نمینویسه!

ابزار جدید Network Management که در کوبونتو ۹.۰۴ استفاده شده خیلی خوبه ! میتونی از اون استفاده کنی.

sudotux
29-04-2009, 11:56
من تمام این مطالب را خواندم ولی می خواهم داریوری را که از سایت nvidia دانلود کردم را نصب کنم ولی دائماً پیغام خطا می دهد حتی محیط ایکس را خاموش کردم و مسیر داریو را نشان دادم ولی باز هم نشد از طریق اینترنت داریور را نصب کردم ولی چون زمان زیادی را می برد می خواهم از این طریق انجام دهم . قبلاً ار راهنمایی های شما کمال تشکر را دارم.

پیغام خطا رو اینجا بگذارید تا بتونیم راهنماییتون کنیم !

شاید اسم فایل رو درست تایپ نکردید. فایل درایور رو در دایرکتوری home کپی کنید. بعد از متوقف کردن x و ... حرف N رو تایپ کنید و دو بار کلید tab رو بزنید تا اسم فایل کامل بشه. بعد بقیه مراحل رو انجام بدید.

vahid2533
29-04-2009, 13:10
پیغام no package open می دهد. در ضمن مدل درایور من NVIDIA-Linux_-x86-180.51-pkg1.run است که از سایت گرفته ام.

sudotux
29-04-2009, 15:45
پیغام no package open می دهد. در ضمن مدل درایور من NVIDIA-Linux_-x86-180.51-pkg1.run است که از سایت گرفته ام.

مطمئنا اسم فایل رو اشتباه تایپ می کنید ! حروف بزرگ و کوچک رو رعایت کردید یا خیر ؟

دقیقا دستور زیر رو باید اجرا کنید:

اسم فایل رو هم در پست قبلی گفتم که چه طوری تایپ کنید !

vahid2533
02-05-2009, 08:04
آقای Hosein-mec از راهنمایی شما متشکرم

لطف کنید و طریقه نصب dock osx را در اوبونتو توضیح دهید. مرسی

لطف کنید و طریقه نصب webcam در اوبونتو را هم توضیح دهید.

من در اوبونتو 9.04 سوئیچ دسکتاپ کردم به لپ تاب ولی دیگه دسکتاپم بالا نمیاد باید چکارکنم

aryan1423
03-05-2009, 18:40
سلام
یه سوال کوچیک داشتم:
cpu من intel quad هست و رمم 4GB. از کدام نسخه ubuntu بهتره استفاده کنم؟ 64bit یا 32bit؟
اخه لینک دانلودش برای 64bit گفته بود ubuntu 9.04 amd64. مشکلی نداره؟

sudotux
03-05-2009, 20:16
سلام
یه سوال کوچیک داشتم:
cpu من intel quad هست و رمم 4GB. از کدام نسخه ubuntu بهتره استفاده کنم؟ 64bit یا 32bit؟
اخه لینک دانلودش برای 64bit گفته بود ubuntu 9.04 amd64. مشکلی نداره؟

بهتره از نسخه ی ۶۴ بیت استفاده کنید. amd64 یا X86_64 هر دو نشانه ی ۶۴ بیتی هستن !

توضیح کاملتر اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.

sudotux
04-05-2009, 16:22
60 Beautiful Ubuntu Desktop Wallpapers

hoseiniehsan
04-05-2009, 17:02
دوست عزيز به شما توصيه ميكنم از 32 بيتي استفاده كن خيلي راحت تري...

32 بيتي بهتره

ali zi zeperto
04-05-2009, 19:37
دوستان با سلام .من بازی gnu backgammon رو با کلی دنگ و فنگ نصب کردم و make و make install هم به خوبی اجرا شد و تمام.اما وقتی بازی رو اجرا می کنم تا محیط بازی رو نشون می ده دوباره پنچره اش بسته میشه.چند بار امتحان کردم , ریست کردم اما باز هم همونطوریه.به نظر شما مشکل از کجاست؟

ali zi zeperto
04-05-2009, 21:03
دوستان با سلام .من بازی gnu backgammon رو با کلی دنگ و فنگ نصب کردم و make و make install هم به خوبی اجرا شد و تمام.اما وقتی بازی رو اجرا می کنم تا محیط بازی رو نشون می ده دوباره پنچره اش بسته میشه.چند بار امتحان کردم , ریست کردم اما باز هم همونطوریه.به نظر شما مشکل از کجاست؟
از توی ترمینال که اجراش می کنم جولب میده اما با alt+f2 که می زنم پنجره باز میشه و سریع هم بسته میشه.فعلا راه افتاد ولی اگه دوستان می دونن که چرا نمیشه از جایی غیر از تزمینال اجراش کرد بگن که یه چیزی یاد بگیریم.
ممنون

atifazi
05-05-2009, 08:40
سلام دوستان . من بعد نصب کلی برنامه کمکی و کامپایلر و xserver جدیدو ... تونستم فایل کارت گرافیک با پسوند run را نصب کنم . ولی بعدش که سیستم را ریست میکنم میاد بالا همه چی بهم ریخته و و انگار مانیتور سوخته . و باز باید پاکش کنم تا خوب بشه . از توی بسته های add/remove هم نصب مبکنم همین میشه. موندم توش !!! یکی یه کمک دست درمون کنه خیلی ممنون میشم . البته بعضی وقتها هم error در مورد کرنل در هنگام نصب اون فایل با پسوند run را میده . میگه کانفیگ نیست و ...

ITPro
05-05-2009, 09:17
دوست عزيز به شما توصيه ميكنم از 32 بيتي استفاده كن خيلي راحت تري...

32 بيتي بهتره
بعد شما چه جوری به این نتیجه رسیدید؟!
ایشون 4 گیگ رم دارن و سیستم عامل های 32 بیتی فقط تا 3 گیگابایت رم رو میشناسن.
از طرفی CPU شون هم چند هسته ای هست و باز هم سیستم عامل های 32 بیتی نمیتوتن از این تکنولوژی استفاده بهینه کنند.
در نتیجه اگر ایشون 32 بیتی نصب کنن کامپیوترشون فرقی با یک P4 نخواهد داشت!

سلام دوستان . من بعد نصب کلی برنامه کمکی و کامپایلر و xserver جدیدو ... تونستم فایل کارت گرافیک با پسوند run را نصب کنم . ولی بعدش که سیستم را ریست میکنم میاد بالا همه چی بهم ریخته و و انگار مانیتور سوخته . و باز باید پاکش کنم تا خوب بشه . از توی بسته های add/remove هم نصب مبکنم همین میشه. موندم توش !!! یکی یه کمک دست درمون کنه خیلی ممنون میشم . البته بعضی وقتها هم error در مورد کرنل در هنگام نصب اون فایل با پسوند run را میده . میگه کانفیگ نیست و ...
شما configure/. رو اجرا کردی؟
کارت گرافیکتون چیه؟

rootnt
05-05-2009, 10:46
از توی ترمینال که اجراش می کنم جولب میده اما با alt+f2 که می زنم پنجره باز میشه و سریع هم بسته میشه.فعلا راه افتاد ولی اگه دوستان می دونن که چرا نمیشه از جایی غیر از تزمینال اجراش کرد بگن که یه چیزی یاد بگیریم.
ممنون
نمی دونم، باید یه اروری چیزی باشه تا حرفی زد

شما هم همینطور
انگار مانیتور سوخته کمکی به ما در حل مشکل نمی کنه
راه اندازی 3d Accelerator دو قسمت داره اول نصب درایور و بعد تنظیمات درست فایل xorg.conf
اگر مطمئنی که درایور رو درست نصب کردی تنظیمات xorg.conf صحیح نیست

symk
05-05-2009, 21:28
دوستان یه مسئله که نمیدونم چرا تا بحال به فکرش نبودم . ببینید موقعی که شما کامندی در ترمینال میزنید تو حافظه خودش نگه میداره یعنی دفعه بعد هم که ترمینال باز میکنید کامندهایی که قبلا" اجرا شده رو می تونید ببینید . آیا راهی وجود داره که کلا" کامندها پاک بشند و اگر هست با چه دستوری و آیا اینکه قابل کنترل هست یا نه به فرض مثال یه کامند خاصی رو پاک کردن ؟؟؟

sudotux
06-05-2009, 00:02

اگر فکر می کنید درایور رو درست نصب کردید , دستور زیر رو در ترمینال اجرا کنید تا فایل xorg.conf رو براتون پیکربندی کنه. سپس سیستم رو ریست کنید.

rootnt
06-05-2009, 01:17
دوستان یه مسئله که نمیدونم چرا تا بحال به فکرش نبودم . ببینید موقعی که شما کامندی در ترمینال میزنید تو حافظه خودش نگه میداره یعنی دفعه بعد هم که ترمینال باز میکنید کامندهایی که قبلا" اجرا شده رو می تونید ببینید . آیا راهی وجود داره که کلا" کامندها پاک بشند و اگر هست با چه دستوری و آیا اینکه قابل کنترل هست یا نه به فرض مثال یه کامند خاصی رو پاک کردن ؟؟؟

بله با متغیر های بش این کارها رو می شه کرد
مثلا با متغیرهای HISTCONTROL - HISTSIZE - HISTIGNORE
اینجا رو بخون همه رو توضیح داده:

hoseiniehsan
06-05-2009, 06:20
بعد شما چه جوری به این نتیجه رسیدید؟!
ایشون 4 گیگ رم دارن و سیستم عامل های 32 بیتی فقط تا 3 گیگابایت رم رو میشناسن.
از طرفی CPU شون هم چند هسته ای هست و باز هم سیستم عامل های 32 بیتی نمیتوتن از این تکنولوژی استفاده بهینه کنند.
در نتیجه اگر ایشون 32 بیتی نصب کنن کامپیوترشون فرقی با یک P4 نخواهد داشت!

شما configure/. رو اجرا کردی؟
کارت گرافیکتون چیه؟

بله اين دوستمون راست ميگن شما نسخه 64 بيتي رو نصب كن
البته 64 بيتي ايده آل سيستم هايي مثل سيستم شما هستش اما 32 بيت هم روي اون كار ميده
من نسخه 64 بيتي سرور رو نصب كردم به يك سري مشكلاتي برخورد كردم كه به همين دليل پيشنهاد كردم قيد پرفورمنس بالا را بزني و همون 32 رو نصب كني

ITPro
06-05-2009, 09:36
در Home فایلی هست به نام bash_history. اگر فایل رو پاک کنید، کل histoty پاک میشه پ اگر با Text editor بازش کنید و ویرایشش کنید میشه Command های خاصی رو پاک کرد.:46:

بله اين دوستمون راست ميگن شما نسخه 64 بيتي رو نصب كن
البته 64 بيتي ايده آل سيستم هايي مثل سيستم شما هستش اما 32 بيت هم روي اون كار ميده
من نسخه 64 بيتي سرور رو نصب كردم به يك سري مشكلاتي برخورد كردم كه به همين دليل پيشنهاد كردم قيد پرفورمنس بالا را بزني و همون 32 رو نصب كني

مسئله اینجاست که نسخه سرور، جز اینکه GUI و Desktop نداره، پر از سرویس هایی هست که قبلا نصب شدن و Config شون راحت نیست.:11:

symk
06-05-2009, 19:02
یه مقدار کاملتر راهنمایی کنید .
من وقتی history میزنم همه کامندها رو میاره ولی نمیتونم پاک کنم .
در آدرس Home من چیزی به نام bash_history وجود نداره . اینم بگم که من همه پارتیشن های مورد نیاز برای سرور رو دارم یعنی هم Home هم Cache هم var هم temp هم boot . شما آدرسی که میدید رو بر اساس این بدید . ممنون

rootnt
06-05-2009, 20:17
مخفیه
بزن ls -a می بینیش
درستش bash_history. هستش
چند تا متغیر محیطی هم هست که می تونی باهاش کنترل کنی این ها رو
مثلا HISTCONTROL که اگر بهش مثلا مقدار erasedups رو بدی دیگه وقتی دستور history رو می زنی چیز تکراری نمی بینی
یا HISTSIZE که برای تعداد خطهای history هستش که اگر مثلا بهش مقدار 0 بدید دیگه فرمانهای اجرا شده قبلی رو نخواهید دید

اگر می خواهید متغیرشو تعریف کنی در فایل bashrc./~ دستورشو بده برای اینکه همیشه کار کنه

KING OF P30WORLD
07-05-2009, 18:36
می خواستم بدونم آیا راهی وجود داره که وقتی می خواهیم ویندوز جدیدی رانصب کنیم . لینوکس از فهرست بوت حذف نشه؟

moslem.b
07-05-2009, 18:59
می خواستم بدونم آیا راهی وجود داره که وقتی می خواهیم ویندوز جدیدی رانصب کنیم . لینوکس از فهرست بوت حذف نشه؟

مال من پاک نمیشه :31:

من با برنامه ی norton ghost از ویندوز یه ایمیج گرفتم و هر وقت بخوام ویندوز عوض کنم ایمیج رو بر میگردونم اینجوری گراب پاک نمیشه

mohammad.sarmast
08-05-2009, 05:20
سلام به همه دوستان من تو اوبونتو ۹.۰۴ ۲ تا درایومو نمیتونم ببینم برا اضافه کردنشون از چه دستوری باید استفاده کنم؟

moslem.b
08-05-2009, 06:47
سلام به همه دوستان من تو اوبونتو ۹.۰۴ ۲ تا درایومو نمیتونم ببینم برا اضافه کردنشون از چه دستوری باید استفاده کنم؟

تو خروجی دستور sudo fdisk -l ببین همه ی درایوهات هستن ؟

symk
08-05-2009, 08:10
مخفیه
بزن ls -a می بینیش
درستش bash_history. هستش
چند تا متغیر محیطی هم هست که می تونی باهاش کنترل کنی این ها رو
مثلا HISTCONTROL که اگر بهش مثلا مقدار erasedups رو بدی دیگه وقتی دستور history رو می زنی چیز تکراری نمی بینی
یا HISTSIZE که برای تعداد خطهای history هستش که اگر مثلا بهش مقدار 0 بدید دیگه فرمانهای اجرا شده قبلی رو نخواهید دید

اگر می خواهید متغیرشو تعریف کنی در فایل bashrc./~ دستورشو بده برای اینکه همیشه کار کنه

سلام
خروجی این بود :

mohammad.sarmast
08-05-2009, 09:23
آره قبلا چک کردم همه هستن از کجا اضافشون کنم؟

moslem.b
08-05-2009, 10:06
آره قبلا چک کردم همه هستن از کجا اضافشون کنم؟

باید مونت بشن تا بتونی فایل های توشو ببینی

بقیه ی درایوهات مونت شدن ؟

کلا واسه مونت کردن باید یه پوشه توی mnt/ درست کنی و توی اون پوشه مونتش کنی

مثلا من میخوام یه پوشه به اسم mp3 توی mnt/ درست کنم و درایو hda1 رو توی اون پوشه مونت کنم

mkdir /mnt/mp3 | mount /dev/hda1 /mnt/mp3
ولی اگه از قبل این پوشه رو درست کردی کافیه فقط از دستور زیر استفاده کنی

mount /dev/hda1 /mnt/mp3

mohammad.sarmast
08-05-2009, 10:51
من در اصل مشکلم اینه که توی my computer در قسمت removable media من تمامی درایو هام هستن غیر از ۲ درایو که توی fdisk -l هم هستن اما نشون داده نمی شن

rootnt
08-05-2009, 11:00
سلام
خروجی این بود :

bashrc. یه فایلیه در دایرکتوری خانگی شما
~ هم همون نشانی دایرکتوری خانگی هست
این دستورو بزن محتویاتشو نشونت می ده:
cat ~/.bashrc

symk
08-05-2009, 11:14
bashrc. یه فایلیه در دایرکتوری خانگی شما
~ هم همون نشانی دایرکتوری خانگی هست
این دستورو بزن محتویاتشو نشونت می ده:
cat ~/.bashrc

خوب چه جیزی رو تو این خروجی باید تغییر بدم ؟

moslem.b
08-05-2009, 11:35
من در اصل مشکلم اینه که توی my computer در قسمت removable media من تمامی درایو هام هستن غیر از ۲ درایو که توی fdisk -l هم هستن اما نشون داده نمی شن

بعد از نصب اوبونتو از طریق ویندوز اون 2 تا درایو رو فروت نکردی ؟

اگه اشتباه نکنم توی اوبونتو بجای اینکه توی mnt/ پوشه ای به اسم هر فایل ساخته بشه توی مسیر media/ باید این پوشه ای به اسم درایو مربوطه ساخته بشه و اونجا مونت بشه تا توی قسمت computerدرایوت نشون داده بشه

mohammad.sarmast
08-05-2009, 12:00
نه من فولدر درایوهامو ساختم توی nautilus با این ۲ درایو من مثله flash memory بر خورد میشه یعنی اگه خودم با command line اضافه کنم میان با command line هم باید unmount کنم اما بقیه درایو های من خودشون هستن و نازی به terminal ندارن فقط وقتی روشون میزنم ‍يسورد میخوان همین.

راهی هست که درایو مونت شده تو دسکتا÷ نشون داده نشه؟

rootnt
08-05-2009, 12:27
خوب چه جیزی رو تو این خروجی باید تغییر بدم ؟

خوب قبلا توضیح دادم دیگه
این خروجی همین دستور در سیستم منه:

خط آخرش همونیه که خودم اضافه کردم

نه من فولدر درایوهامو ساختم توی nautilus با این ۲ درایو من مثله flash memory بر خورد میشه یعنی اگه خودم با command line اضافه کنم میان با command line هم باید unmount کنم اما بقیه درایو های من خودشون هستن و نازی به terminal ندارن فقط وقتی روشون میزنم ‍يسورد میخوان همین.

راهی هست که درایو مونت شده تو دسکتا÷ نشون داده نشه؟

برای اینکه اتوماتیک مونت بشن یا روشون کلیک کنی مونت بشن یا هر چیز دیگه باید فایل etc/fstab/ رو تغییر بدی که دیگه در این مورد بارها بحث شده و هم در فهرست و هم با جستجو مطالب زیادی می تونی پیدا کنی
ممنون

symk
08-05-2009, 22:23
برای گرفتن ریپورت سرور که کلاینتها کی و از چه سایتی دیدن کردن باید چیکار کنم ؟

ardalan_zapata
09-05-2009, 01:18
با سلام
من KDE رو از اینجا گرفتم

که بسته هاش رو دانلود کردم با پسوند tar.bz2
حالا واسه نصبش تو اوبونتو 8.10 چکار باید بکنم؟
ممنون

symk
09-05-2009, 07:12
سلام
من نمی تونم به صورت اتوماتیک به اینترنت وصل بشم . البته از سرور آی پی میگیرم ولی وقتی تو ترمینال سرور رو پینگ میکنم این پیغامو میده :

چیکار باید بکنم ؟

rootnt
09-05-2009, 09:18
با سلام
من KDE رو از اینجا گرفتم

که بسته هاش رو دانلود کردم با پسوند tar.bz2
حالا واسه نصبش تو اوبونتو 8.10 چکار باید بکنم؟
ممنون
احتمالا تو همون سایت خودش یه راهنمایی باید داشته باشه
یا فایل readme خود بسته رو بخون
ولی توصیه می کنم اینطوری نصب نکنی و با استفاده از پکیج منیجر خود اوبونتو این کارو بکن

سلام
من نمی تونم به صورت اتوماتیک به اینترنت وصل بشم . البته از سرور آی پی میگیرم ولی وقتی تو ترمینال سرور رو پینگ میکنم این پیغامو میده :

چیکار باید بکنم ؟
خروجی دستور ifconfig -a رو بزار ببینم

symk
09-05-2009, 10:27
احتمالا تو همون سایت خودش یه راهنمایی باید داشته باشه
یا فایل readme خود بسته رو بخون
ولی توصیه می کنم اینطوری نصب نکنی و با استفاده از پکیج منیجر خود اوبونتو این کارو بکن

خروجی دستور ifconfig -a رو بزار ببینم

اینم خروجی :

symk
09-05-2009, 10:30
البته یه مورد بگم که این مربوط میشه به نوت بوکم که من قبلا" به همین شبکه میتونستم وصل بشم ولی وقتی که تو خونه به ADSL وصل شدم (اینترنت خونه به صورت Bridge و IP Valid هستش) دیگه نمیتونم به شبکه شرکت وصل بشم . البته ظاهرا" آی پی میگرم ولی خوده سرور رو هم نمیتونم پینگ کنم چه برسه به اینترنت وصل بشم و فکر کنم فایروالی چیزی نمیذاره . نمیدونم مشکل کجاست ؟

dsa dsa
09-05-2009, 11:04
با سلام...
اگه ممكن چند تا كتاب كامل و عالي در مورد Ubuntu و OpenSuse بگيد..

rootnt
09-05-2009, 11:26
Mask:255.255.255.128
subnetmask eth0 شما عجیبه
باید 255.255.255.0 باشه
درستش کن و بعد امتحان کن ببین می شه یا نه
توصیه می کنم از اون اینترفیس ها هر کدومو که احتیاج نداری پاک کن

با سلام...
اگه ممكن چند تا كتاب كامل و عالي در مورد Ubuntu و OpenSuse بگيد..
سلام
دوست عزیز اول یخوره اینجا رو بگرد و اعلان و فهرست رو بخون بعد پست بده
کلی مطلب وجود داره که می تونی استفاده کنی

symk
09-05-2009, 11:39
subnetmask eth0 شما عجیبه
باید 255.255.255.0 باشه
درستش کن و بعد امتحان کن ببین می شه یا نه
توصیه می کنم از اون اینترفیس ها هر کدومو که احتیاج نداری پاک کن

سلام
دوست عزیز اول یخوره اینجا رو بگرد و اعلان و فهرست رو بخون بعد پست بده
کلی مطلب وجود داره که می تونی استفاده کنی

subnetmask من همون 255.255.255.128 هستش . و درسته . من فکر میکنم یه فایروال مزاحم هست . البته من تا اونجا که یادم هستش فایروالی نصب نکردم ولی خوب الان این مشکل رو دارم. ضمنا" از سرور به صورت DHCP آی پی میگیرم . اصولا" همه تنضیمات باید به صورت اتوماتیک باشه ولی خوب نمیدونم چرا نمیتونم جایی رو Ping کنم؟
در مورد اینترفیس ها هم بگم که از وایرلس استفاده میکنم ولی بقیه رو نمیدونم چی هستند؟

rootnt
09-05-2009, 12:30
من فکر نمی کنم اینطور باشه
حالا برای اطمینان با دستور iptables -L -v فایروالتو چک کن ببین مشکل از اونجا نباشه

symk
09-05-2009, 12:45
خروجی :
ویرایش شد .

ardalan_zapata
09-05-2009, 12:55
ممنون ازشما
حالا اگه من بخام با پکیج منیجر یا با استفاده از دستور sudo apt-get insta kde دانلود کنم
اگر مثلا وسط راه دیسی شدم آیا اگه بخام دوباره دانلود کنم باید از اول شروع کنم یا ادامش دانلود میشه ؟

rootnt
09-05-2009, 12:58
فایروالتون داره همه ورودی و خروجی ها رو به جز lo بلوک می کنه
اینی که من می بینم فایروال نیست
نظرم اینه که دستورات زیر رو اجرا کنید:
iptables -F INPUT
iptables -F OUTPUT
iptables -F FORWARD
iptables -P INPUT ACCEPT
iptables -P OUTPUT ACCEPT
بعد پینگ کن ببین جواب می ده یا نه
یک توصیه
هیچ موقع قوانین فایروالتو در معرض دید عموم قرار نده : دی

ممنون ازشما
حالا اگه من بخام با پکیج منیجر یا با استفاده از دستور sudo apt-get insta kde دانلود کنم
اگر مثلا وسط راه دیسی شدم آیا اگه بخام دوباره دانلود کنم باید از اول شروع کنم یا ادامش دانلود میشه ؟
ادامشو دانلود می کنی

symk
09-05-2009, 13:01
فایروالتون داره همه ورودی و خروجی ها رو به جز lo بلوک می کنه
اینی که من می بینم فایروال نیست
نظرم اینه که دستورات زیر رو اجرا کنید:
iptables -F INPUT
iptables -F OUTPUT
iptables -F FORWARD
بعد پینگ کن ببین جواب می ده یا نه
یک توصیه
هیچ موقع قوانین فایروالتو در معرض دید عموم قرار نده : دی

ادامشو دانلود می کنی

نه متاسفانه . همون طوری هستش .
ولی خوب در دستور
iptables -L -v
یه اتفاقی افتاد.و ظاهرا" بلوکه نمیکنه .

rootnt
09-05-2009, 13:08
با عرض معذرت من یه ویرایشم کردم اونها رو هم انجام بده لطفا : دی
حواص پرتیه دیگه
policy های فایروال شما همه بسته ها رو بلوک می کنن

KING OF P30WORLD
09-05-2009, 13:12
من اوبونتو 8.04 LTS دارم.
وقتی می خواهم کیجن مودم را اجرا کنم. طبق معمول اون را در home/user/keygen-1.02.tar.gz
قرار می دهیم تا با ترمینال اجراش کنم اما وقتی آدرس را وارد می کنم با خروجی زیر روبرو می شم .
bash: /home/user/keygen-1.02.tar.gz: cannot execute binary file
مشکل از چیه؟

rootnt
09-05-2009, 13:26
جالبه
هنوز بعد این همه مدت که از نوشتن اون راهنما می گذره می بینم کامل نیست
البته این مسئله خیلی پیش پا افتاده هست
مشکل اینه که اون یه فایل فشرده هست و اجرایی نیست و شما دارید اونو اجرا می کنید
اول روش کلیک راست کنید و extract here رو بزنید بعد برید توی اون ترمینال و همون کارهایی که گفتمو انجام بدید

symk
09-05-2009, 13:26
با عرض معذرت من یه ویرایشم کردم اونها رو هم انجام بده لطفا : دی
حواص پرتیه دیگه
policy های فایروال شما همه بسته ها رو بلوک می کنن

آقا حالا من 172.30.1.1 و بقیه کلاینتها رو پینگ میکنم ولی دسترسی به اینترنت ندارم

rootnt
09-05-2009, 13:44
خوب باید یک سری چیزها رو چک کنی
مثلا سرور، گت وی، مودم یا هر چیز دیگه ای که هست آیا اینترنت رو درست پخش می کنه یا نه
اگر اون درست بود روی سیستم خودتون با دستور route -n چک کنی ببینی که آیپی های گت وی درست تعریف شده یا نه
بعد اگر درست بود آی پی روی اینترنت پینگ کن. با این کار متوجه می شی که آیا اشکال از DNS هست یا نه
اگر از DNS بود باید فایل etc/resolv.conf/ رو چک کنی و اگر مشکل داره درستش کنی
اگر نبود همه خروجی ها رو بزار اینجا ببینم

symk
09-05-2009, 13:49
خوب باید یک سری چیزها رو چک کنی
مثلا سرور، گت وی، مودم یا هر چیز دیگه ای که هست آیا اینترنت رو درست پخش می کنه یا نه
اگر اون درست بود روی سیستم خودتون با دستور route -n چک کنی ببینی که آیپی های گت وی درست تعریف شده یا نه
بعد اگر درست بود آی پی روی اینترنت پینگ کن. با این کار متوجه می شی که آیا اشکال از DNS هست یا نه
اگر از DNS بود باید فایل etc/resolv.conf/ رو چک کنی و اگر مشکل داره درستش کنی
اگر نبود همه خروجی ها رو بزار اینجا ببینم

خوب مشکل حل شد . مرسی

sudotux
09-05-2009, 15:19
ممنون ازشما

برای نصب KDE 4.2 در اوبونتو 8.10 , شما ابتدا باید مخزن intrepid-backports رو فعال کنید !

و بعد لیست مخازن رو بروز کنی:

و نهایتا بسته ی kubuntu-desktop رو نصب کنی !

ولی پیشنهاد می کنم اگر می خوای از KDE استفاده کنی , کوبونتو ۹.۰۴ رو نصب کن !

KING OF P30WORLD
09-05-2009, 16:11
یک مشکل دیگه. وقتی می خواهم درایور HSF مودمم را نصب کنم در آخر کار سوالاتی را که درباره ریجیستر شدن باید بپرسه نمی پرسه . { در ضمن نسخه درایور با لینوکسم هماهنگه}
و همچنین وقتی می خواهم با WVDIAL به اینترنت وصل بشم لینوکس اصلا مودمم را نمی شناسه. یعنی درایور درست نصب نشده.
مشکل از چیه؟

rootnt
09-05-2009, 18:32
لطفا سوالات مودم رو در تاپیک خودش مطرح کن
ممنون

ITPro
09-05-2009, 19:48
برای نصب
KDE 4.2.3
این Repo رو اضافه کنید.
deb [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] jaunty main
و Full Upgrade کنید.

sudotux
09-05-2009, 21:38
برای نصب
KDE 4.2.3
این Repo رو اضافه کنید.
deb [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] jaunty main
و Full Upgrade کنید.

برای هر مخزن لانچ پد باید یک کلید ( gpg key ) مجزا هم تعریف بشه.

symk
09-05-2009, 21:41
برای گرفتن ریپورت سرور که کلاینتها کی و از چه سایتی دیدن کردن باید چیکار کنم ؟

با سلام
برای این مورد باید چیکار کنم ؟ میخوام از سرور ریپورت بگیرم . ضمنا من مانتیورینگ iptraf , iftop رو نصب کردم رو سرورم ولی پهنای مورد استفاده از کش رو نشون میده یعنی فقط آی پی آدرس کش رو نشون میده و من نمیدونم کدوم کلاینت در حال استفاده و از کدوم سایت در حال دیدن هستش . لطفا؛ راهنمایی نمایید.

ITPro
09-05-2009, 22:37
برای هر مخزن لانچ پد باید یک کلید ( gpg key ) مجزا هم تعریف بشه.

من بدون هیچ پیامی در زمینه کمبود کلید، فقط با اضافه کردن همین خط با موفقیت ارتقا دادم.

sudotux
09-05-2009, 23:51
من بدون هیچ پیامی در زمینه کمبود کلید، فقط با اضافه کردن همین خط با موفقیت ارتقا دادم.

شاید قبلا کلیدش رو اضافه کردید. در Software Sources و در صفحه ی Authentication ببینید کلیدی با عنوان Launchpad Kubuntu Updates وجود داره یا نه ؟!

rootnt
10-05-2009, 02:20
با سلام
برای این مورد باید چیکار کنم ؟ میخوام از سرور ریپورت بگیرم . ضمنا من مانتیورینگ iptraf , iftop رو نصب کردم رو سرورم ولی پهنای مورد استفاده از کش رو نشون میده یعنی فقط آی پی آدرس کش رو نشون میده و من نمیدونم کدوم کلاینت در حال استفاده و از کدوم سایت در حال دیدن هستش . لطفا؛ راهنمایی نمایید.
والا در این مورد نمی تونم کمکتون کنم چون تا حالا از این کارا نکردم
واقعیتش نه خودم دوست دارم هم اینکه اگر برفرض کارمندان شرکت متوجه بشن کلمو می کنن
ولی برای تجربه با یکسری از sniffer ها قبلا یه کارهایی کردم اگر خواستی برات درش میارم
فقط فرصت بده بهت پخ می زنم : دی