PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزایش طول عمر باتری

Havbb
14-07-2008, 00:02
سلام دوستان
هرچی فکر کردم این مکان را بهترین جا برای زدن این تاپیک دیدم اگه باید جای دیگه ای میزدم ببخشید.
1-هرگز از باتري فرسوده و يا دستگاه شارژ كننده معيوب استفاده نكنيد.
2-باتري را در دماي بين 15 تا 25 درجه سانتي گراد نگهداري كنيد.
3-باتري را در آتش نياندازيد.
4- تنها از باتري و شارژ كننده هاي مورد تائيد توليد كننده استفاده نماييد
5- تلفن همراه را بيش از يك بار در هفته به شارژر متصل نكنيد چرا كه شارژ بيش از حد عمر باتري را كوتاه ميكند.
6- تا وقتي باتري گوشي تخليه کامل نشده - يعني از نشانگر آن فقط 1 خط باقي مانده بود - آن را شارژ نکنيد. و در هنگام شارژ آن را قطع نکنيد و صبر کنيد کاملا شارژ شود. اين مهمترين نکته در افزايش طول عمر باتري هاي قابل شارژ است.
7- اگر از بلوتوث استفاده نمي کنيد آنرا خاموش کنيد.
8- اگر در جاهايي مثل کوهستان هستيد که گوشي تان آنتن نمي دهد، آنرا خاموش کنيد. چون گوشي براي يافتن اپراتور توان زيادي مصرف مي کند.
9- مواردي مانند کمتر استفاده کردن از دوربين موبايل، ويبره، اينفرارد و امکانات مالتي مديا نيز ميتواند در کاهش مصرف باتري موثر باشد.
اگه شما چیز بیشتری میدونید بنویسید ولی اون مورد در آتش انداختن ربطی نداشت ولی به هر حال نکته هست!

carter
14-07-2008, 12:55
ممنونم دوست عزیز
اطلاعات خوب و مفیدی بود

Havbb
14-07-2008, 13:59
براي شارژ باطري بهتر است كه گوشي را خاموش كرده و بعد شارژ كنيم

kami85
14-07-2008, 21:29
هنگامي كه شارژ گوشي تموم شده هي روشنش نكنيد.

Havbb
14-07-2008, 23:38
برای باتری گوشی لازمه که حد اقل هر یکماه یکبار به صورت کامل ( یعنی دیگه هیچی توش نباشه) خالی شود و سپس کامل پر شود.
توجه کنید که اگر گوشی را زیر شارژ بگذارید و وقتی کامل (100%) نشده برش دارید باعث کاهش طول شارژ و همیچنین اهش عمر باتری میشه.
دوستان باتری را با ت بنویسید تا پارسی باشه :دی

alizshah
14-07-2008, 23:58
برای باتری گوشی لازمه که حد اقل هر یکماه یکبار به صورت کامل ( یعنی دیگه هیچی توش نباشه) خالی شود و سپس کامل پر شود.
توجه کنید که اگر گوشی را زیر شارژ بگذارید و وقتی کامل (100%) نشده برش دارید باعث کاهش طول شارژ و همیچنین اهش عمر باتری میشه.
دوستان باتری را با ت بنویسید تا پارسی باشه :دی

من همیشه این کارو میکنم ضرر نداره
یعنی کلا خالی میکنم بعدش تا 100 پر میکنم
هر 5 روز یه بار شارژ میکنم

alizshah
15-07-2008, 00:09
راستی بابا باتری که اینقدر هم گرون نیست که اخرش خراب میشه یکی میگیریم دیگه

SonyEricsson
15-07-2008, 01:26
يه بار بگو بي خيال همه چي بايد بشيم!!‌ بلوتوث نه !‌ دوربين نه !‌ نور Lcd كمتر كنيم!!
بابا اين شركت هاي توليد كننده مقصرن بايد باتري هاي درست حسابي بسازند!!!!!!!

Havbb
16-07-2008, 13:09
اگر بعد فول شارژ (یعنی وقتی شارژ کامل میشه و باتری پر میشه) موبایل را از شارژ خارج و سپس به شارژ وصل کنید باعث تجمع یه چیزی دور انتن موبایل میشه و در مواقعی که دور از مخابرات یا آنتن مخابرات هستید موبایل خیلی بد آنتن میده. اون وقته که باید وایسی هی الو الو کنی! در ضمن اگه یه بار این کارو کردید با تعویض باتری این مشکل حل میشه

sina285
16-07-2008, 17:07
من .اسه خودم رعايت نميكنه بعضي چيزهيي كه بايد رعايت كنم حالا بيام واسه باطري گوشيم بابا بيخيال فوقش از بين رفت
با تشكر سينا

Jalal
16-07-2008, 17:34
3-باتري را در آتش نياندازيد.:31:
جالبه ! اینطوری عمری نمیمونه

sina285
17-07-2008, 06:39
اينم يه جورشه :31:

Havbb
17-07-2008, 07:59
من .اسه خودم رعايت نميكنه بعضي چيزهيي كه بايد رعايت كنم حالا بيام واسه باطري گوشيم بابا بيخيال فوقش از بين رفت
با تشكر سينا
از شما بعیده

Havbb
17-07-2008, 08:00
این را هم باید توی سوتی ها بنویسم :31:

Havbb
17-07-2008, 08:01
بهتره گوشی را خاموش و سپس شارژ نمایید

Havbb
19-08-2008, 00:36
در هر بار شارژ ، حتما" بگذارید تا 100% پر شود. وقتی پر شد هرچی دیر تر از توی برق در بیرید دارید به موبایل ضرر میزنید.

mgs_half
01-09-2008, 01:26
اگر ميخواهيد باطري سالمي داشته باشيد بايد اين كارها را رعايت كنيد: 1 با جاقو يا اشياي سخت به جون باطري نيوفتيد 2 در دماي زياد باطري را قرار ندهيد مثل نور خورشيد يا روي شعله ي اوجاق گاز 3 وقتي باطري خالي نشده باطري را شارژ نكنيد بگذاريد شارژ به 0% برسد بعد شارژ كنيد 4 وقتي باطري را شارژ كرديد بگذاريد باطري بيشتر شارژ شود نه اين كار موجب خرابي باطري نخواهد شد بلكه باعث دير تمام شدن شارژ باطري ميشود . اوميد وارم هميشه شاد و خندان باشيد تمام.

Havbb
02-09-2008, 00:17
اگر ميخواهيد باطري سالمي داشته باشيد بايد اين كارها را رعايت كنيد: 1 با جاقو يا اشياي سخت به جون باطري نيوفتيد 2 در دماي زياد باطري را قرار ندهيد مثل نور خورشيد يا روي شعله ي اوجاق گاز 3 وقتي باطري خالي نشده باطري را شارژ نكنيد بگذاريد شارژ به 0% برسد بعد شارژ كنيد 4 وقتي باطري را شارژ كرديد بگذاريد باطري بيشتر شارژ شود نه اين كار موجب خرابي باطري نخواهد شد بلكه باعث دير تمام شدن شارژ باطري ميشود . اوميد وارم هميشه شاد و خندان باشيد تمام.
خیلیاش را من گفته بودم

carter
13-09-2008, 01:00
دوستان این درسته که میگن اول گوشی رو میخری باید چند ساعات خاموش باشه و توی شارژ باشه؟
این کار چه تاثیری داره؟

raminhoo
22-10-2008, 09:53
آفا اينا همش حرف مفته.البته ببخشيدا.
من خودم هميچ كدوم از اين نكات رو رعايت نميكنم هيچ اتفاقي هم واسه باتريه گوشيم نيفتاده.اونم بعد از 2 سالو اندي.
مثل روز اولشه.
اين نكات واسه باتري هاي قديميه
نه اين باتري جديدا

jamshidjap
28-10-2008, 18:22
تا وقتي باتري گوشي تخليه کامل نشده - يعني از نشانگر آن فقط 1 خط باقي مانده بود - آن را شارژ نکنيد. و در هنگام شارژ آن را قطع نکنيد و صبر کنيد کاملا شارژ شود. اين مهمترين نکته در افزايش طول عمر باتري هاي قابل شارژ است.

بله مهمترين همينه

کلا علاوه بر باتري موبايل . باتري هاي قابل شارژ بايد همينوطوري شارژ بشن

Havbb
07-11-2008, 00:18
بله مهمترين همينه

کلا علاوه بر باتري موبايل . باتري هاي قابل شارژ بايد همينوطوري شارژ بشن
نه. مهمتر از این هم هست. مثلا" باتری را برای اولین بار باید 6 تا 7 ساعت زیر شارژ بذاری. خیلی مهمه