PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه در ويستا روي فولدر ها قفل يا پسورد بذاريم؟

riquelme
13-07-2008, 15:01
سلام به همه بچه هاي گل P30 World.:20:
چطور ميشه تو ويستا بدون هيچ برنامه اضافه اي روي فولدر ها قفل گذاشت؟
منظورم اينه که ويستا خودش هيچ برنامه اي واسه اين کار نداره؟؟

ORIGINAL
14-07-2008, 14:06
نه عزیز تا اونجایی که من میدونم خود ویندوز ندازه
اگه بخوای باید برنامه استفاده کنی

gladiator group
22-07-2008, 10:43
من یکی که بعید میدونم بشه این کارو تو ویستا کرد!!! اگه کسی بلده بگه ما هم یاد بگیریم

فقط یه سوال؟

مگ شما تا حالا نشده که بخاید فایل های Rar رو باز کنید؟
خوب فکر کنم الان اکثر فایل های فشرده شده فرمتشون این...

خوب این فرمت رو که نمیشه با خود ویندوز باز کرد.
در نتیجه مجبوری یه برنامه مثلا Win Rar رو نصب کنید.

خوب حالا با مین برنامه پسورد هم براشون بزار__________________

jeefer
25-07-2008, 20:56
سلام
توي ويندوز ويستا (ultimate)نرم افزاري به نام bitlockerوجود داره كه فقط روي درايو پسورد ميذاره اما من نتونستم بفهمم چطوري؟بقيه اين امكان رو ندارن -اگه چيزي پيدا كردين به ما هم خبري بدين.

ORIGINAL
25-07-2008, 22:25
سلام
توي ويندوز ويستا (ultimate)نرم افزاري به نام bitlockerوجود داره كه فقط روي درايو پسورد ميذاره اما من نتونستم بفهمم چطوري؟بقيه اين امكان رو ندارن -اگه چيزي پيدا كردين به ما هم خبري بدين.

bitlocker که شما میگی چیزیه که رو هارد های جدید جواب میده و معمولا هارد های معمولی یا قدیمی رو ساپورت نمیکنه و کارش یه جور encoding کردن درایو ها است...

بهترین راه همون استفاده از برنامه ای مثل winrar هست وگرنه خود ویستا نمیتونه برات کاری کنه مگر اینکه یه account درست کنی با پسورد و بعد فایل هایی که مهمه رو توی پوشه ی user اون بزاری ;)

B3HZ@D
26-07-2008, 02:05
اگر میخواین فولدرها یا دریواها یا هر چی رو قفل کنید از برنانمه folder lock استفاده کنید
کارش حرف نداره حتی اگه فایل رو بخوای تغییر نام یا rename کنی بهت اجازه نمیده
خیلی توپه

3Dmajid
26-07-2008, 09:24
یه راهی برای قفل کردن فایل ها هم توی ایکس پی و هم توی ویستا وجود داره که البته شاید نشه اسمش رو واقعا قفل کردن گذاشت ولی بعضی جاها به درد میخوره ... البته میدونم که خیلی هاتون بلدید و من جسارت نمیکنم.
ولی وقتی این کار رو انجام بدید مثلا روی یه عکس ... در نتیجه این عکس فقط در اکونت شما قابل دیدن هست و وقتی کس دیگه ای از تو اکونت خودش میره تا اون عکس رو ببینه اون عکس نمایش داده نمیشه.
ولی خوب اگه اون طرف یه موقع تو اکونت شما بود میتونه ببینه.
و همچنین اون طرف از اکونت خودش نمیتونه عکس رو پاک کنه یا مثلا rename کنه.

*Batman*
27-07-2008, 00:22
سلام به همه بچه هاي گل P30 World.:20:
چطور ميشه تو ويستا بدون هيچ برنامه اضافه اي روي فولدر ها قفل گذاشت؟
منظورم اينه که ويستا خودش هيچ برنامه اي واسه اين کار نداره؟؟

خوب حالا که شما صحبت از قفل گذاشتن روی پوشه ها کردید یه کم در مورد امنیت داده بگم.

قفل کردن فولدر یا فایل :

برنامه هایی مثل Folder Gaurd یه پسورد میذارن و Access Deny میکنن که اگر از یه ویندوز دیگه به اون پوشه مراجعه کنید راحت باز میشه.
اون Access Deny با دو سه خط کدنویسی محو میشه.پسوردش هم راحت هک میشه.البته یه هکر پشت سیستم شما نمیشینه.:31:
به طور کلی من اصلا این برنامه ها و قفل کردن فولدرها و فایلها را منکر نمیشم.برای استفاده شخصی ایده آل هستن.اطلاعات سیستم شما هم فوق سری نیست که بخواد سرنوشت دنیا رو تعیین کنه.:31:

رمزنگاری فایلها :

اما امنیت بیشتر با Encrypt کردن یا رمزنگاری فایلها بدست میاد.این عمل زمان بره بسته به اندازه فایل.
روشهای مختلفی برای این کار وجود داره و بسته به روش استفاده شده شکستن رمز و دسترسی به فایل اصلی میتونه تا میلیونها و شایدم میلیاردها (و حتی بیشتر) برابر مشکل تر از شکستن قفل ساده باشه.
نکته:Encrypt کردن فایلها معمولا برای فایلهای کوچکتر به کار میره.مثلا نباید یه فیلم رو با این روش رمز کنید.:27:

موفق باشید.

B3HZ@D
27-07-2008, 01:18
batman عزیز
این فولدر لاک که میگم حتی اگه فایل رو روی سیستم دیگه کپی کنی باز هم نمی تونی محتویاتش رو ببینی
ویندوز هم عوض کنی هیچ تغییری نمی کنه
تحت داس هم غیر ممکن
من همه راهای ممکن رو تست کردم

*Batman*
27-07-2008, 11:51
سلام.
راستش دیروز بود که یه پوشه را با آخرین ورژن Folder Lock قفل کردم.تو ویندوز XP این کار رو کردم.
من اصلا به پوشه دست نزدم و جابجا یا کپی هم نکردمش.
فقط رفتم تو ویندوز ویستا. از اونجا به راحتی به محتویات پوشه دسترسی داشتم.شما هم این روش را تست کنید.

samira065
28-07-2008, 10:20
یه راهی برای قفل کردن فایل ها هم توی ایکس پی و هم توی ویستا وجود داره که البته شاید نشه اسمش رو واقعا قفل کردن گذاشت ولی بعضی جاها به درد میخوره ... البته میدونم که خیلی هاتون بلدید و من جسارت نمیکنم.
ولی وقتی این کار رو انجام بدید مثلا روی یه عکس ... در نتیجه این عکس فقط در اکونت شما قابل دیدن هست و وقتی کس دیگه ای از تو اکونت خودش میره تا اون عکس رو ببینه اون عکس نمایش داده نمیشه.
ولی خوب اگه اون طرف یه موقع تو اکونت شما بود میتونه ببینه.
و همچنین اون طرف از اکونت خودش نمیتونه عکس رو پاک کنه یا مثلا rename کنه.

خوب روشت رو بگو دیگه.
همه که بلد نیستند:question:
من یه برنامه فایل لاک هم دارم ( با فوادر لاک فرق داره) اینم خوبه..
البته کرکش رو پیدا نکردم للان دیگه از کار افتاده

carnation
31-07-2008, 20:48
خوب حالا که اینطوره دوستان یه نرم افزار خوب برای فایل و فولدر بزارین

morteza_jacobi
12-08-2008, 09:29
batman عزیز
این فولدر لاک که میگم حتی اگه فایل رو روی سیستم دیگه کپی کنی باز هم نمی تونی محتویاتش رو ببینی
ویندوز هم عوض کنی هیچ تغییری نمی کنه
تحت داس هم غیر ممکن
من همه راهای ممکن رو تست کردم

مشکل این فولدر لاک اینه که نمیدونم چرا فایل رو Hidden می کنه؟؟؟؟ کسی می دونه چه جوری میشه کاری کرد
که فایل معلوم باشه وقتی روش کلیک می کنی رمز بخواد ؟؟؟؟

only number one
14-09-2008, 15:04
اگر میخواین فولدرها یا دریواها یا هر چی رو قفل کنید از برنانمه folder lock استفاده کنید
کارش حرف نداره حتی اگه فایل رو بخوای تغییر نام یا rename کنی بهت اجازه نمیده
خیلی توپه

من هم با folder lock موافقم.

Newboys20
14-09-2008, 15:27
حال می خوای فایلات دیده بشه که چی بشه اگه می خوای این کا رو کنی بهتر از همون zip استفاده کنی!

only number one
14-09-2008, 23:14
حال می خوای فایلات دیده بشه که چی بشه اگه می خوای این کا رو کنی بهتر از همون zip استفاده کنی!

با اجازه رو ویستا نمیشه رو zip پسورد گذاشت!