PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 10 رشته برتر دنیا؟

apollon
11-07-2008, 21:21
من قبلا تو یه مجله ده رشته برتر رو دیده بودم الان میخواستم دوباره ببینم هرچی میگردم پیدا نمیکنم تو اینترنتم نتونستم پیدا کنم کسی اگه میدونه به ترتیب بگه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر بخوایم بر اساس انتخاب رشته در دانشگاه سراسری ایرن بگیم میشه:
1-مهندسي برق(1شريف 2تهران)2-مهندسي مکانيک(1شريف 2تهران)3-مهندسي کامپيوت(1شريف 2 تهران)
4-مهندسي عمران(1شريف 2تهران)5-مهندسي صنايع(1شريف 2امیر کبیر )
ولی یادمه تو دنیا هوا فضا و IT جز اولیا بودن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

ROBOTICS
11-07-2008, 21:57
بهترین رشته ی دنیا

مهندسی رباتیک

است شک نکن

برق + مکانیک = رباتیک

eng.j.mehrdad
11-07-2008, 22:06
اگر داريد براي انتخاب رشته تلاش ميكنيد
بهترين رشته دنيا ائنه كه بهش علاقه داري ... اين رو از من بپزيريد .
حتي اگر به ابياري گياهان دريايي علاقه داري بهتره بري اون رشته ،
نگران نباش كار براي آدم هاي متخصص در كارشون هميشه هست . و چون تو علاقه داري زود و خوب ياد ميگيري

apollon
11-07-2008, 23:25
اگر داريد براي انتخاب رشته تلاش ميكنيد
بهترين رشته دنيا ائنه كه بهش علاقه داري ... اين رو از من بپزيريد .
حتي اگر به ابياري گياهان دريايي علاقه داري بهتره بري اون رشته ،
نگران نباش كار براي آدم هاي متخصص در كارشون هميشه هست . و چون تو علاقه داري زود و خوب ياد ميگيري
حرف شمارو 100% قبول دارم کلا میخوام بدونم. در ضمن اگه یکی به چند تا رشته ی شبیه هم علاقه داشته باشه میتونه بهترینش رو انتخاب کنی مثلا کسی که به کامپیوتر یا الکترونیک علاقه داره چند تا رشته مختلف براش هست
مثلا فناوری اطلاعات روباتیک نرم افزار سخت افزار یا کامپیوتر (که ترکیبی از سخت افزار و نرم افزاره.)
توی ایران کامپیوتر یه جورایی از it بهتره چون استادای متخصصتری داره ولی استادای متخصص IT پیدا نمیشه و چون ترکیبی از چند تا رشته هست از شاخه های دیگه استاد گرفتن ولی اگه کسی پیگیر باشه و از منابع خارجی(باید زبانش خوب باشه)استفاده کنه و اطلاعات بدست بیاره IT رشته کاملتر و بهتریه.

eng.j.mehrdad
12-07-2008, 13:37
خب ببينيد :
دو جور رشته داريم:
1- رشته هاي مادر (مستر) :
اين رشته ه رشته هاي مادر ديگر رشته ها هستن ، برق(همه گرايش هاش) ، مكانيك ، فيزيك ، شيمي ، عمران ، رياضيات و ...
2 - رشته هاي دورگه يا چند رگه: مثل مكاترونيك ، رباتيك ، مهندسي پزشكي ، IT ، كامپيوتر سخت افزار يا نرم افزار (البته الان اين دو تا مستر شدن ) ، صنايع و ...

توصيه ميشه اگر براي تحصيلات بالاي ليسانس (Bachelor) ميخواي ادامه بدي ، ابتدا يك رشته مستر رو انتخاب كني كه علاقه داري براي مقاطع بالاتر بري تو رشته هاي زير مجموعش ...

مثال : برق الكترونيك بخوني بعد فوق سخت افزار بگيري ، برق مخابرات بخوني فوق IT و يا مكانيك بخوني فوق مكاترونيك و ...
البته اين كار كمي هم پشت كار لازم داره

soheilsmart
18-07-2008, 11:45
به نظرم رشته های عمران ،مکانیک،برق
3رشته از این رشته 10 رشته هستند!

Ice Star
28-07-2008, 16:22
من خودم رشته کامپیوتر هستم ولی این رشته واقعا خز شده همه ررفتن پر کردن
یه سری ادم هائی میان می گن لیسانس کامپیوتر دارن آدم خندش می گیره

n.s
28-07-2008, 18:55
من خودم رشته کامپیوتر هستم ولی این رشته واقعا خز شده همه ررفتن پر کردن
یه سری ادم هائی میان می گن لیسانس کامپیوتر دارن آدم خندش می گیره

منم رشتم کامپیوتر( نرم افزار ) ... واقعاهم همینطوریه که میگین ...خصوصا نرم افزار ...تو ایرانم که دیگه وقتی یه حق کپی رایت نباشه چه انتظاری هست که تو این زمینه پیشرفت داشته باشیم ...
IT رشته خیلی خوبیه ولی متاسفانه ایران تو IT ضعیفه ...یعنی اصلا آی -تیش ، IT نیست ...
یه جا خوندم پر درامدترین شغل ها تو جهان که اولیش مهندسی نرم افزار بود ...دستیار پزشک و ...( بقیه رو یادم نیست ) بودن ...

nibble
28-07-2008, 19:14
به نظر من هوش مصنوعی و هر چیزی که مرتبط با هوش مصنوعی باشه بهترین رشته هست

saeid inventor
15-09-2008, 19:44
بهترین رشته در جهان من بهت میگم ولی اول باید بدونی بهترین همون سخت ترین هست
البته اگه باور نداری میتونی سرچ کنی خودت تو گوگل
......
بهترین رشته تو دنیااکترونیکهستش
من خودم قدرت میخونم :دی

MehranVB
16-09-2008, 09:33
بهترین رشته دنیا توسط یکی از هیئت آکادمیهای امریکا IT معرفی شد.
اما توی ایران وضعیت فرق داره. اگه مدرکت رو واسه ایران میخوای معیارت اول باید علاقت باشه و بعدش هم بازار کار.
از نظر علمی که بگی به ترتیب برق، مکانیک، عمران، کامپیوتر، صنایع، IT وجود داره.
اما از نظر بازار کار اینطوره: برق، مکانیک، IT، عمران، صنایع، کامپیوتر

batlagh
16-09-2008, 12:56
سلام
من نمی خوام چون خودم علاقه به رشته های انسانی دارم الکی حرفی زده باشم
اما توی دنیا مثلا آمریکا نخبه های خودشون رو می فرستند رشته هایی مثل
علوم سیاسی
علوم اجتماعی
مدریت
از این رشته ها بعد می یاند به راحتی نخبه های المپیاد ها رو از کشور هایی مثل چین هند و کمی کشور هایی مثل ایران
شاهدش هم اینه که چرا توی المپیاد ها آنچنان حضوری ندارند و اگر هم شرکت کنند مقام خوبی نمی یارند
بله این رشته هایی که دوستان گفتند تو ایران واقعا برتر هاست اما توی دنیا به خصوص کشور های پیش رفته نه
موفق باشید
بای

MehranVB
16-09-2008, 15:58
سلام
من نمی خوام چون خودم علاقه به رشته های انسانی دارم الکی حرفی زده باشم
اما توی دنیا مثلا آمریکا نخبه های خودشون رو می فرستند رشته هایی مثل
علوم سیاسی
علوم اجتماعی
مدریت
از این رشته ها بعد می یاند به راحتی نخبه های المپیاد ها رو از کشور هایی مثل چین هند و کمی کشور هایی مثل ایران
شاهدش هم اینه که چرا توی المپیاد ها آنچنان حضوری ندارند و اگر هم شرکت کنند مقام خوبی نمی یارند
بله این رشته هایی که دوستان گفتند تو ایران واقعا برتر هاست اما توی دنیا به خصوص کشور های پیش رفته نه
موفق باشید
بای

منبعی هم برای این حرف دارید؟

batlagh
16-09-2008, 22:40
سلام
منبع می خواهید
فقط برید کمی در باره دانشجو های آمریکا تحقیق کنید و بر ترین هاشون اون هایی که ملیت آمریکایی دارند چه رشته هایی می خونند
یا ببینید چرا اون ها پیشرفت می کنند و ما این هستیم
اصلا توی ایران طرف مهندسی خونده می یاد مدیریت انجام می ده چون اونی که مدیریت خونده یه آدم تنبل و خنگ بوده و الان نمی تونه مدیریت کنه
و اونی که مهندسی با هوش بوده اما علمش رو نداره
و دلیل دیگه همون المپیاد هست
کمی تحقیق کنید و بپرسید از دانشجو هایی که خارج درس می خونند متوجه می شید
بای

apollon
17-09-2008, 13:55
سلام
منبع می خواهید
فقط برید کمی در باره دانشجو های آمریکا تحقیق کنید و بر ترین هاشون اون هایی که ملیت آمریکایی دارند چه رشته هایی می خونند
یا ببینید چرا اون ها پیشرفت می کنند و ما این هستیم
اصلا توی ایران طرف مهندسی خونده می یاد مدیریت انجام می ده چون اونی که مدیریت خونده یه آدم تنبل و خنگ بوده و الان نمی تونه مدیریت کنه
و اونی که مهندسی با هوش بوده اما علمش رو نداره
و دلیل دیگه همون المپیاد هست
کمی تحقیق کنید و بپرسید از دانشجو هایی که خارج درس می خونند متوجه می شید
بای
از بابت جوابت متشكرم اما نبايد انساني رياضي وتجربي را با هم قاطي كرد هر كدوم جدا هستند و اصولا جداگانه رتبه بندي ميشن.
از نظر بازار هركدوم رشته هاي بهتر و بدتر دارند. رشته هاي مهندسي به نظر مياد بهتر باشه چون بيشتر پولداراي دنيا تو اين رشته ها هستن نمونه اش بيل گيتس.
ولي در كل الان مردم دنيا علاقه ي زيادي به انساني پيدا كردند

من تو اون مجله كه قبلا ديدم اسم it و هوا فضا بود تا جايي كه يادمه.

batlagh
19-09-2008, 00:38
از بابت جوابت متشكرم اما نبايد انساني رياضي وتجربي را با هم قاطي كرد هر كدوم جدا هستند و اصولا جداگانه رتبه بندي ميشن.
از نظر بازار هركدوم رشته هاي بهتر و بدتر دارند. رشته هاي مهندسي به نظر مياد بهتر باشه چون بيشتر پولداراي دنيا تو اين رشته ها هستن نمونه اش بيل گيتس.
ولي در كل الان مردم دنيا علاقه ي زيادي به انساني پيدا كردند

من تو اون مجله كه قبلا ديدم اسم it و هوا فضا بود تا جايي كه يادمه.

سلام
بیل کیتس فقط یکی هست
نگاه برتری رو اول بگیم از چه لحاظی؟ پول داری و دارمد منظورتونه؟ یا علاقه اکثریت در دنیا ؟ یا کارایی بهتر و بالا تر و با ارزش تر؟ کدوم؟
اتفاقا پولدار ها اکثر شون اقتصاد و مدیریت و علوم سیاسی خوندند البته نه توی ایران من اصلا ایران و جهان سوم رو باید توی این مورد کنار بزاریم
مثلا مشکلات ایران خودمون
جامعه شناس ها دلایل مشکلاتی که الان همه روشون توی جامعه هست رو بحث می کنند و ریشه ای کار می کنند اما ما چون نخبه هامون فقط یاد گرفتیم یک رشته خوبه ریاضی و فیزیک و در دانشگاه برق و مکانیک غیر از اینه؟
می خواهیم ما به کجا برویم؟ مهم که هوش دارند و تلاش می کنند برند برق بخونند چی شدیم؟ هیچی
من از لحاظ این می گم رشته های علوم انسانی که واقعا اگر نباشند هیچی جامعه نمی شند و توی جهان پیشرفته به این رشته ها بها می دند
منبع مشخصی الان ندارم اما من با چند نفر صحبت کردم که خودشون توی آمریکا و کانادا درس خوندن و زندگی کردند و دیدند
اما یه چیزی رو می شه فهمید که برید توی سایت های دانشگاه های برتر و ببینید که آمار دانشجو هاشون چه جوریه و چرا مثلا هاروارد که اول هست توی آمریکا به رشته های علوم انسانیش بسیار توجه می کنه و چرا آمریکایی ها به این رشته های این دانشگاه می رند اما mit که بیشتر مهندسی و صنعتی هست دانشجو های برترش از کل دنیا به خصوص جهان سومی هاست
پس بهتره اول معنی کنیم که منظورم از برتری رشته چیه؟ موقعیت شغلی کاری درامد و...............
بدونید اول از همه توی دنیا اکثر پول دار ها دلال هستند دلالی هم انواع داره که اکثر سواد آنچنانی هم نداشته باشند مشاور های بسیار قوی اقتصادی و مدیریتی و حساب داری دارند
بعدش پزشک ها
بعدش مهندس ها
بعدش علوم پایه ها
این چیزی هست که چه ایران چه دنیا همه عمومیت داره
موفق باشید
بای

ariax77
19-09-2008, 04:21
توی برنامه دور دنیا در 60 دقیقه ، حسین مجید It و کامپیوتر رو بهترین رشته ها در آمریکا معرفی کرد. جالب اینه که در این لیست رشته برق رتبه 14 یا 15 و رشته مکانیک 6 یا هفت گرفته بود. البته این ها تو امریکا بودن. بین این چند رشته هم پزشکی ها و حقوق جا داشتن.

Mr.K2
20-09-2008, 16:23
بستیگ داره که شما میخوای درس بخونی و ادامه بدی بشید دکتر و از اینا یا بری توی کار تحقیقات و پروفسور و آزمایش و از این چیزا یا اینکه میخوای بری درس بخونی تا بتونی باهاش کار کنی ...

بعشدم علاقه ..
من خودم شیمی دوست داشتم .. اول دبیرستان برای رشته صنایع شیمیایی اومتحان دادم (فنی ) گفتم اگر قبول شدم میرم اگر نشدم میرم همون ریاضی چون معدلمم خوب بود ..

اما قبول شدم و رفتم و الانم راضییم . .

Saeed_TnT
21-09-2008, 20:28
به نظر من پزشکی ، اما این سلیقه ایه ، شما چطور میخواین رتبه بندی کنید بر چه معیاری؟
همونطور که دوستمون گفتن با معیارهای مختلف رتبه بندی های مختلفی به دست میاد ، اما فکر کنم بر اساس موقعیت شغلی و درآمد مهندسی کامپیوتر(مخصوصا نرمافزار) چه تو جهان سوم چه یه کشور صنعتی بهتره
ولی باز حرف دوستمون که گفت بهترین رشته رشته ایه که بهش بیشترین علاقه رو داری چون میتونی توش بیشترین پیشرفت رو کنی!

Giorgio Armani
21-09-2008, 21:06
تو کشورهای جهان سوم پزشکی و به طور کلی رشته هایی که با نیازهای مردم سر و کار داره در اولویته.
ولی تو کشورهای جهان اول رشته های نوین که جا برای پیشرفت توشون زیاده اولن.که باز هم پزشکی مشمولشون می شه!!!

apollon
21-09-2008, 23:20
از همه تون ممنونم در واقع من دنبال رشته های برتر تو ریاضی میگردم قصدم دعوا انداختن رشته ها نیست بالاخره همه ی رشته ها لازمه وخوب بعضیاش امروز وضیعتش بهتره و رو بورس تره و افراد باهوش و با پشتکار بیشتر به طرفش میرن اگه روانشناس و افرادی مثل این این افراد نداشته باشیم از نظر روحی مشکل خواهیم داشت واگه رشته های ریاضی و علوم را نداشتیم این همه تکنولوژی را نداشتیم
علت اینکه آمریکا و اروپا به رشته انسانی رو آوردن مشکلات روحی و روانی و معنوی زیادیه که چون بهش کمتر از چیزای دیگه توجه کردن امروز دارن بهش بیشتر توجه میکنند.البته نه که ما از اونا بهتریمو این حرفا ولی به مساله کمتر توجه شده حالا دارن متعادلش میکنند.
یه مشکل من اینجاس که کامپیوترو کلا دوست دارم ومیدونم در دنیا IT بهتر از بقیه گرایش ها اما تو ایران کامپیوتر به خصوص نرم افزار پرطرفدار تره شاید یکی از دلیلاش اینه که میگن تو ایران استاد متخصص این رشته رو نداریم و چون ترکیبی از چندتا رشته اس استادا فقط درس خودشونو میدن میرن ترکیب مباحث با دانشجوی بدبختهحالا من موندم کامپوتر یا it ؟