PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ماشینهای کشنده ی جلو بهتر است یا کشنده عقب؟

Havbb
11-07-2008, 14:23
لطفا" با توجه به علم خودتون نگید و با توجه به سلیقتون بگید. میخوام ببینم از کدم خوشتون میاد.
مثال برای کشنده عقب: وانت ها ، پیکان!
مثال برای کشنده جلـو :پراید ، زانتیا ، سمند ، پژو ها...

Wisdom
11-07-2008, 16:05
دیف جلو
چوت توی سر بالایی کم نمیاره !
حس میکنم سرعت و شتاب ماشین هم بیشتر میشه

hadi665
11-07-2008, 16:13
خوب دیفرانسیل جلو بهتره سرعت بیشتر و کنترل بهتر

Farshadd
11-07-2008, 17:32
سلام
خواهشا همینجوری نگید دیف جلو بهتره یا عقب.

هر کدوم یه مزایا و معایبی داره.

کی گفته که دیف جلو سرعت و شتاب بیشتری داره؟؟؟

لامبوها به تمامی، پورشه های بالا، فراری های پر سرعت و شتاب و تقریبا تمامی خودروهای رده بالا دیف عقب هستن. حتی اونایی هم که کاملا دیف عقب نیستن بیشتر نیروی موتور به عقب میره. مثلا بوگاتی 16.4 که 60 درصد عقب هست و 40 درصد جلو.

ولی درا ایران چون بیشتر وقتی میگیم دیف عقب میافتیم یاد پیکان و وانتش.

در یک حالت کلی به نظر من در خودرو های سواری برای خانواده و خیابان با قیمت پایین دیف جلوها بهترن. ولی اگه بخواییم خارج از خیابان بریم خود به خود باید بریم سراغ دیف عقب ها یا اگر بخواییم قیمت بالایی بابت خودروها بپردازیم میبینیم که دیف عقب ها کارت های بهتری برای رو کردن دارن.

jamshidjap
11-07-2008, 17:47
سلام
خواهشا همینجوری نگید دیف جلو بهتره یا عقب.

هر کدوم یه مزایا و معایبی داره.

کی گفته که دیف جلو سرعت و شتاب بیشتری داره؟؟؟

لامبوها به تمامی، پورشه های بالا، فراری های پر سرعت و شتاب و تقریبا تمامی خودروهای رده بالا دیف عقب هستن. حتی اونایی هم که کاملا دیف عقب نیستن بیشتر نیروی موتور به عقب میره. مثلا بوگاتی 16.4 که 60 درصد عقب هست و 40 درصد جلو.

ولی درا ایران چون بیشتر وقتی میگیم دیف عقب میافتیم یاد پیکان و وانتش.

در یک حالت کلی به نظر من در خودرو های سواری برای خانواده و خیابان با قیمت پایین دیف جلوها بهترن. ولی اگه بخواییم خارج از خیابان بریم خود به خود باید بریم سراغ دیف جلوها یا اگر بخواییم قیمت بالایی بابت خودروها بپردازیم میبینیم که دیف عقب ها کارت های بهتری برای رو کردن دارن.

من هم به محض اينکه پست 1و 2 رو خوندم همينو ميخواستم بگم ولي تو پست شماره 4 هرچيزي که من ميخواستم بگم رو فرشاد جان گفت . مخصوصا اشارش به لامبورگيني و پورشه

D E V I L
11-07-2008, 22:17
بحث فراری و پورشه با پیکان و وانت فرق میکنه.اون خودروهایی که شما میگین موتورشون تو قسمت عقب ماشینه.
ولی در کل لذت رانندگی با خودروهای دف جلو بیشتره (البته این تجربه شخصیه).تو جاده لغزنده هم کنترل ماشین دف عقب یکم مشکلتره.
ضمنا ماشین دف جلو برای انجام حرکات نمایشی پشت چراغ قرمز مناسبتره:دی
موفق باشید

Farshadd
11-07-2008, 23:23
بحث فراری و پورشه با پیکان و وانت فرق میکنه.اون خودروهایی که شما میگین موتورشون تو قسمت عقب ماشینه.
ولی در کل لذت رانندگی با خودروهای دف جلو بیشتره (البته این تجربه شخصیه).تو جاده لغزنده هم کنترل ماشین دف عقب یکم مشکلتره.
ضمنا ماشین دف جلو برای انجام حرکات نمایشی پشت چراغ قرمز مناسبتره:دی
موفق باشید

سلام
اولا بحثی روی قرار گیری موتور نداشتیم. از نظر عقب یا جلو بودن دیف بحث مسشد.
خودرو هایی که شما تجربه کردین بعید میدونم چیزایی باشه که ما گفتیم.
توی جاده لغزنده رو قبول دارم.
از نظر لذت بهتره بدونیم که زیبا ترین دریفت ها با خودروهای دیف عقب و قدرتمند کشیده میشه (مثل 911 )
حرکت زیبای دونات با خودروهای دیف عقب بهتر کشیده میشه.
برن اوت با هر دوتا میشه.
دستی معمولا با دیف جلو ها بهتر میشه.
دستی بازی با دیف جلو بهتر میشه ولی همانند اون رو با دیف عقب هم به راحتی میشه انجام داد.

شما این لذتها رو هم تجربه کردید؟؟؟

به نظر من که "در یک حالت کلی به نظر من در خودرو های سواری برای خانواده و خیابان با قیمت پایین دیف جلوها بهترن. ولی اگه بخواییم خارج از خیابان بریم خود به خود باید بریم سراغ دیف عقب ها یا اگر بخواییم قیمت بالایی بابت خودروها بپردازیم میبینیم که دیف عقب ها کارت های بهتری برای رو کردن دارن."

Actros
12-07-2008, 01:41
همونطوری که فرشاد گفت هرکدوم یه مزایا و معایبی دارن.
مثلا دیف عقب چون عقب ماشین سبکتره ( این مساله تو خودروهای ایرانی بیداد میکنه) و تقسیم وزن مناسب نیست
تو مسیر های لغزنده خوب نیست .

B3HZ@D
12-07-2008, 02:28
من هم با دیف جلو حال میکنم
چون انگاری شتاب بیشتره(به نظر من)
حس بهتری به ادم میده

Bracket
12-07-2008, 02:58
بر خلاف تصور بعضی از دوستان سوپر اسپرت ها اکثرا دو دیفرانسیل هستند یا دیفرانسیل عقب هستند چون میدونید حتما که یکی از دلایلش اینه که هندلینگ در حالت دو دیفرانسیل و دیفرانسیل عقب بسیار بهتره مخصوصا دو دیفرانسیل مثلا همون ماشینهای لامبورگینی و حتی بهتر بگم ماشینهای ائودی همه دو دیفرانسیل هستند (لامبورگینی زیر مجموعه ای از آئودی هست) و کلا در ماشینهای با نیرویه زیاد و وزن زیادتر اصلا ماشین نمیتونه دیفرانسیل جلو باشه .
یا مثلا تقریبا تمام ماشین های فراری دیفرانسیل عقب هستن یا پورش ها هم همینطور کلا من تا الان یه ماشین قوی دیفرانسیل جلو ندیدم البته نه در حد سوپر اسپرت ماشینهای حتی خیلی ضعیف تر مثلا خیلی از ماشین مرسدس یا Bmw دیفرانسیل عقب هستن شایدم بشه گفت تقریبا همشون , البته شایدم باشه ولی خیلی کمتر نسبت به ماشین دیفرانسیل عقب , ماشین های شهری و معمولی تر و ارزونتر اکثرا دیفرانسیل جلو هستن البته ماشین شهری و معمولی دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل هم خیلی زیاد داریم .
البته اگر دو ماشین هم قدرت دیفرانسیل عقب و جلو رو کنار هم بزارید شاید از نظر شتاب اولیه ماشین دیفرانسیل جلو کمی بهتر باشه ولی کلا ااستانداردهای روز دنیا مثلا در بازار ما صدق نمیکنه که بشه مقایسه آنچنانی انجام داد مثلا ماشین دیفرانسیل عقب و جلو باید پیکان و پراید رو مقایسه کنی که خوب مسخرست .

kiwi
12-07-2008, 07:17
من چون عسق ماسل كار هستم ميگم عقب چون
1 شتاب عالي ميشه
2 براي دونات عاليه
3 قدرت ميره بالا تر

D E V I L
12-07-2008, 09:15
سلام
اولا بحثی روی قرار گیری موتور نداشتیم. از نظر عقب یا جلو بودن دیف بحث مسشد.
خودرو هایی که شما تجربه کردین بعید میدونم چیزایی باشه که ما گفتیم.
توی جاده لغزنده رو قبول دارم.
از نظر لذت بهتره بدونیم که زیبا ترین دریفت ها با خودروهای دیف عقب و قدرتمند کشیده میشه (مثل 911 )
حرکت زیبای دونات با خودروهای دیف عقب بهتر کشیده میشه.
برن اوت با هر دوتا میشه.
دستی معمولا با دیف جلو ها بهتر میشه.
دستی بازی با دیف جلو بهتر میشه ولی همانند اون رو با دیف عقب هم به راحتی میشه انجام داد.

شما این لذتها رو هم تجربه کردید؟؟؟

به نظر من که "در یک حالت کلی به نظر من در خودرو های سواری برای خانواده و خیابان با قیمت پایین دیف جلوها بهترن. ولی اگه بخواییم خارج از خیابان بریم خود به خود باید بریم سراغ دیف عقب ها یا اگر بخواییم قیمت بالایی بابت خودروها بپردازیم میبینیم که دیف عقب ها کارت های بهتری برای رو کردن دارن."

با شما موافقم.
منظور من از لذت رانندگی یه حرف کلی بود که بر اساس تجربه ای که داشتم گفتم.همونطور هم که شما اشاره کردید ماشین های دف عقبی که من باهاشون رانندگی کردم نمیتونن لذت رانندگی با سوپر اسپورتهایی مثل فراری رو بدن.:13:
جواب این سوال رو کسی بهتر میتونه بده که با یه ماشین دف عقب(به معنای واقعی نه پیکان و RD) رانندگی کرده باشه.
ولی در کل با این جمله فرشاد جان کاملا موافقم:

در خودرو های سواری برای خانواده و خیابان با قیمت پایین دیف جلوها بهترن. ولی اگه بخواییم خارج از خیابان بریم خود به خود باید بریم سراغ دیف عقب ها یا اگر بخواییم قیمت بالایی بابت خودروها بپردازیم میبینیم که دیف عقب ها کارت های بهتری برای رو کردن دارن."

Gesher
12-07-2008, 13:16
بنام خدا.من همه ي نظرات شما را خواندم اما بايد به عرض برسانم كه ضمن احترام تمام،بعضي از نظرات كمي تا بكلي نادرست و فاقد اعتبار علمي بودند.آدرسهاي زير را با دقت ببينيد تا منظورم را دقيقتر متوجه شويد و دانشنامه و كوله باري علمي و درست درباره ي موضوع مورد بحث و براي ادامه ي تخصصي تر اين جستار براي خود فراهم نماييد

6 صفحه بحث فني و داغ:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4 صفحه بحث فني

3 صفحه بحث

خدانگهدار

Farshadd
13-07-2008, 13:00
بر خلاف تصور بعضی از دوستان سوپر اسپرت ها اکثرا دو دیفرانسیل هستند یا دیفرانسیل عقب هستند چون میدونید حتما که یکی از دلایلش اینه که هندلینگ در حالت دو دیفرانسیل و دیفرانسیل عقب بسیار بهتره مخصوصا دو دیفرانسیل مثلا همون ماشینهای لامبورگینی و حتی بهتر بگم ماشینهای ائودی همه دو دیفرانسیل هستند (لامبورگینی زیر مجموعه ای از آئودی هست) و کلا در ماشینهای با نیرویه زیاد و وزن زیادتر اصلا ماشین نمیتونه دیفرانسیل جلو باشه .
یا مثلا تقریبا تمام ماشین های فراری دیفرانسیل عقب هستن یا پورش ها هم همینطور کلا من تا الان یه ماشین قوی دیفرانسیل جلو ندیدم البته نه در حد سوپر اسپرت ماشینهای حتی خیلی ضعیف تر مثلا خیلی از ماشین مرسدس یا Bmw دیفرانسیل عقب هستن شایدم بشه گفت تقریبا همشون , البته شایدم باشه ولی خیلی کمتر نسبت به ماشین دیفرانسیل عقب , ماشین های شهری و معمولی تر و ارزونتر اکثرا دیفرانسیل جلو هستن البته ماشین شهری و معمولی دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل هم خیلی زیاد داریم .
البته اگر دو ماشین هم قدرت دیفرانسیل عقب و جلو رو کنار هم بزارید شاید از نظر شتاب اولیه ماشین دیفرانسیل جلو کمی بهتر باشه ولی کلا ااستانداردهای روز دنیا مثلا در بازار ما صدق نمیکنه که بشه مقایسه آنچنانی انجام داد مثلا ماشین دیفرانسیل عقب و جلو باید پیکان و پراید رو مقایسه کنی که خوب مسخرست .

بله درسته. در بسیاری از سوپر اسپرت ها دو دیفرانسیل کار میکنن. مثلا لامبو ها هم همینطورن. ولی باز هم اکثر نیروی موتور میره واسه دیف عقب.

در ساخت ماشینها گذاشتن دیفرانسیل بر روی عقب و یا جلو اختیاری نیست.

شرایطی هستن که این کار را محدود میکنن. مثلا نوع موتور و گیربکس و اندازه ماشین و وزن ماشین و قدرت موتور. تقسیم وزن بر روی خودرو. فضای داخلی خودرو و تکنولوژی سازنده. و کاربرد خودرو.
مثلا تا جایی که اطلاع دارم همگی خودروهای باری یا دیف عقب هستن یا 4WD. مثل وانت سایپا، انواع وانت تویوتا ها .
پاترول و جیپ و ....

هر کدوم از دیف جلو و عقب ها ویژگی هایی دارن

. در مسئله شتاب بیشتر مربوط میشه به قدرت موتور و وزن خودرو و گیربکس

ننداختن دیف به عقب توسط بسیاری از شرکتهای بزرگ در خیلی از تولیداشون، مثل 405، تندر 90 و ... دلایل متفاوتی داره.

مثلا شاید یکی از دلایلشون اصطحلاکی باشه که برای این کار به وجود میاد. و در واقع ممکنه نیروی 100 اسبی رو کاهش بده.

اما مسئله مهمتر اینه که چرا اکثر سوپر اسپورتها دیف رو روی جلو سوار نمیکنن.
به نظر من یکا از علتاش رو دوستمون اشاره کرد (موتور عقب) ولی دلایل دیگه هم هست.
مثلا اینکه فرمون روی چرخای جلو سوار میشه. که در سرعتهای پایین مشکلی نیست ولی در سرعتاهای بالا میتونه تکنولوژی بالایی رو بطلبه و حتی مشکل ساز باشه.

franch
13-07-2008, 14:45
به نظر منم ديف جلو يه جورايي بهتره چون هم كند اوليش خوبه هم تو جاده هاي لغزنده راحتتر ميتوني كنترلش كني.

Havbb
13-07-2008, 16:17
دوستان توجه داشته باشید که دیف جلو یا عقب تفاوتی در شتاب و سرعت و قدرت و... نداره! نتیجه نظرخواهی هم برای من خیلی جالب بود فکر میکردم همه به جلو رای میدند!

Havbb
13-07-2008, 23:14
من میگم وقتی میخوای با شتاب و با عجله ی فراوان حرکت کنی سر ماشین بالا امده و فشار روی لاستیکهای عقب تغییری نمیکند و در این حالت اگر ماشین کشنده جلو باشد باعث تیک آف میشود ولی کشنده عقب اینطور نیست. در کل کشنده جلو بیشتر به کار میاد

kiwi
14-07-2008, 21:36
دف عقب يا جلو رو شتاب تاثير داره عزيز
تمام ماشين هاي درگ دف عقبن

Havbb
16-07-2008, 13:20
دف عقب يا جلو رو شتاب تاثير داره عزيز
تمام ماشين هاي درگ دف عقبن
راست میگی؟ فرق نمیکنه ها؟

kiwi
17-07-2008, 07:47
فرق كه مي‌كنه هيچي!!!!!!!
تازه تفاوت هم داره!!!!!!!!
اوني كه خودتگفتي دقيقا برعكسه.
همون جور كه وقتي ترمز مي‌گيري فشار رو چرخ جلوه.وقتي شتاب ميگيري فشار رو چرخ عقبه

Penryn
17-07-2008, 08:18
بنام خدا.من همه ي نظرات شما را خواندم اما بايد به عرض برسانم كه ضمن احترام تمام،بعضي از نظرات كمي تا بكلي نادرست و فاقد اعتبار علمي بودند.آدرسهاي زير را با دقت ببينيد تا منظورم را دقيقتر متوجه شويد و دانشنامه و كوله باري علمي و درست درباره ي موضوع مورد بحث و براي ادامه ي تخصصي تر اين جستار براي خود فراهم نماييد

6 صفحه بحث فني و داغ:

4 صفحه بحث فني

3 صفحه بحث

خدانگهدار
با سلام دستت درد نكنه خيلي خيلي خوب بود.عالي بود.ديگر نيازي به بحث در اين مورد نيست چون مخصوصا در لينك اولي همه ي حرف ها با دليل زده شده.مخصوصا هوشيار كه بقول خودش در 2 ساعتي قطب شمال زندگي ميكند بخوبي مطلب را باز كرده

راست میگی؟ فرق نمیکنه ها؟
شما هم لينكهاي بالا را ببين ضرر نميكني

Havbb
17-07-2008, 08:56
من فقط میخوستم نظر سنجی کنم نمیخوام اطلاعات فنی کسب کنم که

Penryn
17-07-2008, 09:32
با سلام نظر سنجي كه چيزي را ثابت نميكند.بايد مطالب جديد و عيني و علمي و فني ارائه بشود نظرسنجي خالي كه خوب نيست

Havbb
18-07-2008, 06:23
با سلام نظر سنجي كه چيزي را ثابت نميكند.بايد مطالب جديد و عيني و علمي و فني ارائه بشود نظرسنجي خالي كه خوب نيست
نخیر. من میدونستم بحث فنی رو میخواستم از نظر سلیقه ای نظر سنجی کنم.

Penryn
18-07-2008, 07:58
با سلام اگر دنبال سليقه ي مخاطب بودي نبايد در نظرسنجي كه گذاشتي ميپرسيدي دف عقب و دف جلو كدام بهتر است بايد ميگفتي كدام را ميپسنديد.دنبال بحثهاي عوامانه و سليقه اي كه كسي به اين فروم اتوموبيل نمي آيد!!

Penryn
18-07-2008, 08:02
با سلام اگر دنبال سليقه ي مخاطب بودي نبايد در نظرسنجي كه گذاشتي ميپرسيدي دف عقب و دف جلو كدام بهتر است بايد ميگفتي كدام را ميپسنديد.دنبال بحثهاي عوامانه سليقه اي كه كسي به اين فروم اتوموبيل نمي آيد!!

YOUCOM
21-07-2008, 12:24
آقا بحت الکی نکنید. تواین جاده های ایران انصافا دف جلو بهتر جواب میده. میگید نه برید جاده هراز یا چالوس یا سلفچگان یا حتی بهترین اتوبانامون.

Öracle
21-07-2008, 12:28
دف عقب فقط واسه دریفت خوبه !
ولی این دوستمون درست میگه .
توی ایران فقط دف جلو .

franch
21-07-2008, 21:58
آقا بحت الکی نکنید. تواین جاده های ایران انصافا دف جلو بهتر جواب میده. میگید نه برید جاده هراز یا چالوس یا سلفچگان یا حتی بهترین اتوبانامون.
كاملا درسته.

Havbb
22-07-2008, 10:58
گل گفتی. نظر من هم همینه. ما که نمیتونیم با این ماشینا دریفت کنیم!

Havbb
22-07-2008, 11:00
با سلام اگر دنبال سليقه ي مخاطب بودي نبايد در نظرسنجي كه گذاشتي ميپرسيدي دف عقب و دف جلو كدام بهتر است بايد ميگفتي كدام را ميپسنديد.دنبال بحثهاي عوامانه سليقه اي كه كسي به اين فروم اتوموبيل نمي آيد!!
من فقط میخوام نظر سنجی کنم و به قول شما عنوان تاپیک را هم اشتباه نوشتم. در ضمن نمیدونستم برای نظر سنجی در مورد اتومبیل باید برم به بخش نرم افزار :دی
ولی بگرد توی این انجمن ببین چقدر اسپم و بحث سلیقه ای هست

Gesher
22-07-2008, 11:08
ديفرانسيل جلوها در مقايسه با ديف عقب داراي سيستم اتصال چرخها و پلوس ضعيف تري هستند و دريفت و مانورهاي تند ميتواند بسرعت موجب استهلاك سيستم انتقال نيرو و نيز آسيب فوري شود.به همين دليل خودروهاي قوي معمولا ديفرانسيل عقب هستند و يا All Wheel Drive

Havbb
23-07-2008, 00:35
شما تو نظر سنجی شرکت کنید. کاری نداشته باشید

Farshadd
25-07-2008, 11:36
از 3 نفر که رشته مکانیک خودرو خوندن در حالت کلی پرسیدم "جون خودتون بدون گفتن کلمه بستگی داره بگید در حالت کلی دیفرانسیل جلو بهتره یا عقب؟؟ "
گفتن: "از لحاظ مهندسی استاندارد و در حالت کلی اینه که مولد جلو باشه و دیفرانسیل عقب. منتها بستگی داره ..." منم گفتم آره بستگی داره ها رو میدونیم. حالت کلی رو میخواستم.

Havbb
29-08-2008, 23:42
ممنون از همه که در نظر سنجی شرکت کردند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
نتیجه نظر سنجی:
59% = کشنده جلو
41% = کشنده عقب

Öracle
29-08-2008, 23:57
رو هوا که نمیشه گفت کدوم بهتره .
بستگی به این داره که شما از ماشین چی بخواین .
مثلا واسه Drift فقط دیفرانسیل عقب .
واسه Drag های تخت دیفرانسیل جلو .
واسه 2چرخ دیفرانسیل عقب .
ولی اگه کلی مقایسه میکنید ، دیفرانسیل عقب خیلی بهتره .
چون یه جا خوندم دیفرانسیل جلو بیشتر از 250 تا نمیره .
تازه با کلی دستکاری و تغییرات .

ali racer
30-08-2008, 00:15
البته من این نکته رو هم اضافه کنم
الان
تمامی سوپر اسپورت های
بصورت 4 چرخ متحرک هستند
بعضی ها مثل آئودی آر ایکس 8 بصورت دایم
بعضی ها مثل مورسیه لگو بصورت متغییر (5 تا 35 % نیرو) رو به چرخ های جلو میدن

MSAMOM
25-12-2015, 00:37
به نظر من فقط DEF AGHAB

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-12-2015, 17:11
سلام
تاپیک قدیمی هست اما این سوال قدیمی نمیشه
ماشینهای گرانقیمت همگی دفرنسیال عقب هستند و یا دو دفرنسیال 4 wheel drive - WD
هيچ ماشین گرانقیمتی دفرنسیال جلو نیست
هزینه ی ساخت دفرنسیال جلو کمتر از عقب یا 4WD هست . برای همینه که بیشتر کمپانیها دفرنسیال جلو میسازند
نرمی و سبکی فرمان در دفرنسیال عقبها کاملاً محسوس هست
کنترل هم بهتره
اما دفرنسیال عقبها مشکل انحرافِ دُم با گاز شدید و فرمان پیچیده وجود داره
البته از حدود 20 سال پیش سیستمی اختراع شده که با محدود کردنِ سرعت چرخش یک چرخ , مانع از چرخش و انحرافٍ پشت ماشين میشه
تک دفرنسیال بودن یک مشکل بزرگ داره و اون اینه که اگر یک چرخ آزاد بچرخه دیگه ماشین نمیتونه حرکت کنه .
مثال:
اگر یک چرخ رو با جک بلند کنین دیگه ماشین حرکت نمیکنه و درجا کار میکنه
با اختراع 4WD این مشکل حل شد