PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل درباره ی پرینتر Canon i550

Kolubive
07-12-2005, 04:51
با سلام خدمت دوستان عزیز

من پرینتر Canon i550 دارم . این پرینتر چهار تا مخزن داره که توی تصویر میبینین . همچنین سه تا از جوهر ها تموم شده و من فقط سیاه رو شارژ کردم ولی وقتی می خوام پرینت بگیرم با توجه به این که فقط نوشته می خوام پرینت بگیرم و فقط به رنگ مشکی . ولی پرینتر صفحه ی سفید بیرون می ده . نمی دونم مشکل از چیه . از پرینتره یا مشکل از درست شارژ نکردن کارتریجه .
در ضمن اینم بگم که حدود 7 , 8 ماهی هست که از پرینتر استفاده نکردم ولی قبلا به خوبی کار می کرد
ممنون می شم منو راهنمایی کنین
باتشکر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خداحافظ

Kolubive
09-12-2005, 08:51
مثل اینکه دوباره کسی نیست جواب مارو بده

بهزاد
09-12-2005, 09:49
پرینتر های جوهر افشان از ترکیب رنگ ها برای چاپ استفاده میکنند سه رنگ دیگر رو شارژ کن مشکل حل میشه اگر نشد هدش مشکل پیدا کرده چون گفته بودی مدت زیادی استفاده نکرده بودی

Meisam
09-12-2005, 16:17
سلام
من یه کپی از این تاپیک رو به انجمن سخت افزار منتقل کردم ... تا شاید در اونجا هم بتونید از کمک دوستان استفاده کنید
این لینک اون تاپیک هست:
هر دو تا تاپیک رو سر بزن تا راحت تر بتونی جواب بگیری

ممنون

Amir_P30
09-12-2005, 18:30
در ضمن اینم بگم که حدود 7 , 8 ماهی هست که از پرینتر استفاده نکردم ولی قبلا به خوبی کار می کرد
ممنون می شم منو راهنمایی کنین
خوب عزيز هموني هم كه شارژ كرده بودي الان خشك شده

دوباره بايد شارژ كني

Kolubive
10-12-2005, 06:27
سلام
من یه کپی از این تاپیک رو به انجمن سخت افزار منتقل کردم ... تا شاید در اونجا هم بتونید از کمک دوستان استفاده کنید
این لینک اون تاپیک هست:
هر دو تا تاپیک رو سر بزن تا راحت تر بتونی جواب بگیری

ممنون

مرسی و ممنون میثم جان

خوب عزيز هموني هم كه شارژ كرده بودي الان خشك شده

دوباره بايد شارژ كني

نه امیر جان . شش ماه پیش بخوبی کار می کرد و آخراش جوهراش تموم شد و دیگه شش ماه از کار نکشیدم , حالا اومدم فقط سیاه رو شارژ کردم . (تازه شارژش کردم)

M.R.M
10-12-2005, 11:09
سلام دوست عزيز.
شما خودتان ريشه اينكه ممكن است مشكل از كجا باشد را اعلام كرده ايد ، در اين جملات :
"از پرینتره یا مشکل از درست شارژ نکردن کارتریجه .
در ضمن اینم بگم که حدود 7 , 8 ماهی هست که از پرینتر استفاده نکردم ولی قبلا به خوبی کار می کرد"
با توجه به اينكه طبق بيان دوست عزيزمان بهزاد ، پرينترهاي جوهر افشان از تركيب رنگها در يك نوشته استفاده ميكنند ( حتي صفحه اي كه به نظر به رنگ مشكي ميرسد ، در بسياري از حالات ) ، بنابراين اگر جوهر هاي رنگي پرينتر شما تمام شده باشند هيچ رنگي بر صفحه نخواهيد ديد ( شكلي كه گذاشتيد نيز گوياي همين مطلب ميباشد ). برخي از پرينترها نيز حتما نيازمند شناسايي تمام كارتريجها براي عمكرد صحيح ميباشند. در مورد پرينترهاي اپسون نيز به همين شكل است. يعني اگر يكي از كارتيجها خالي باشد ( و يا در دستگاه نباشد ) و ساير آنها پر باشند عمل پرينت صورت نميگيرد.
بنابراين شما بايد كارتريجهاي رنگي خود را نيز به صورت كامل بررسي نماييد و در صورت نياز آنها را تعويض ( و يا در صورت امكان شارژ ) نماييد.
اگر پس از اين بررسي ها باز هم مشكلي در پرينت داشتيد ، آنوقت ميتوانيد به عدم عملكرد صحيح پرينتر شك نماييد ( احتمال بد شارژ شدن كارتريج و ... بسيار كم ميباشد و خيلي به ندرت اتفاق مي افتد ) ، ضمنا توصيه ميكنم از شارژ كردن تا حد امكان پرهيز نماييد زيرا خواهيد ديد كه هزينه آن در دراز مدت از هزينه خريد يك كارتريج ايراني براي دستگاه بيشتر ميشود.
در مورد پرينتر هاي اپسون كارتريجهاي مادايران با قيمت مناسب وجود دارند و اگرچه كيفيت كارتريجهاي اصلي را ندارند اما بسيار به صرفه تر از شارژ مجدد كارتريج ميباشند.
اميدوارم مشكلتان هر چه سريعتر برطرف شود.
شاد و پيروز و موفق باشيد.

Kolubive
10-12-2005, 16:24
ممنون ام آر ام جان .

مواردی رو که گفتین بررسی می کنم و نتیجه رو بهتون می گم . اما به احتمال زیاد مشکل از اینه که فقط یکی از کارتریج ها رو شارژ کردم .

با تشکر فراوان

از سایر دوستان هم ممنونم

موفق باشید

zodiac
10-12-2005, 18:41
سلام عزيزم

متاسفانه چاپگرهاي مارك كانن از هد جد از كارتريج استفاده مي كنند و به همين دليل كارتريج آنها ارزان قيمت است .
به احتمال زياد نازل هاي هد چاپگر شما بعلت عدم استفاده دچار گرفتگي شده و راه حل آن استفاده از مايع نازل پاك كن است كه حلال جوهر مي باشد - علاوه براين درصورت استفاده از جوهر هاي متفرقه مواظب باشيد كه پيگمنت جوهر - غلظت جوهر و مقدار چربي آن با نمونه هاي اصل مطابقت داشته باشد زيرا :
چاپگر شما در زمان روشن شدن ازطريق ريبون كابل هد ميزان عوامل ذكر شده را چك مي كند و در صورت مشاهده تفاوت دراين موارد علامت ُError را بشما اعلام مي كند .
راه حل آن غيرفعال كردن اين كانكتور هد بوسيله چسپاندن يك پوشش مثل چسب نواري در اين ناحيه است .
موفق باشيد

براي استفاده از جوهر متفرقه بسيار مراقب باشيد تا هزينه سنگيني به شما تحميل نشود و دستگاه از گارانتي خارج نشود .
ضمنا چاپگر شما در محيط Text يا بطوركل محيطي مثل Word در صورت تنظيم چاپگر روي چاپ مشكي / فقط از كارتريج مشكي استفاده مي نمايد و از جوهر هاي رنگي براي چاپ مشكي كار گرفته نمي شود .

Kolubive
03-01-2006, 06:07
با سلام

دوستان من بقیه رنگ ها رو هم شارژ کردم ولی همچنان با (فقط ) با رنگ سیاه مشکل دارم یعنی اصلا متن سیاه نمی تونم پرینت بگیرم در صورتی که با بقیه ی رنگها هیچ مشکلی ندارم
می بخشید من سررشته ای از پرینتر ندارم ولی بهزاد جان گفته بودند مشکل از هدش هست . آیا ممکنه ؟

با تشکر

موفق باشید

Kolubive
01-03-2006, 14:59
همونطوری که بهزاد جان گفته بودند , مشکل از هدش بود .

با تشکر

موفق باشید

MSDP
04-03-2006, 23:57
دوست غزیزم فکر کنم جوهر رو که شارژ کردی هوا گیریش نکردی و ممکن هم هست که جوهر توی هدش خشک شده باشه :)

Kolubive
01-01-2008, 11:43
مشکل همچنان برقراره و از اون موقع تا حالا ازش استفاده نکردم بخوام یه سرویس کلی کنم پرینتر رو خودم میتونم یا باید ببرم نمایندگی و ....

Canon 550i