PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این مادربرد سی پی یو 2 هسته ای رو پشتیبانی می کنه؟

faranakparsi1
10-07-2008, 20:58
با درود

من برای اجرای بازی های پلی استیشن 2 روی رایانه نیاز به یک پردازنده ی دو هسته ای دارم در حالی که هم اکنون پردازنده ی amd 3000 دارم.
می خواستم بدونم که این مادربرد تا چه اندازه سی پی یو amd را پشتیبانی می کنه. در واقع دو هسته ای و تا چه اندازه رو می تونه؟

مادربرد من مشخصاتش چنین هست:

گیگابایت

8s648fx-RZ(_c)

sis 648 FX chipset

این هم عکسی از برگ نسخت دفترچه مادربرد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

faranakparsi1
10-07-2008, 21:11
البته بر پایه ی داده های این نرم افزار مادر برد یک نام و مدل دیگری داره!!!
:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

helpp30world
10-07-2008, 22:34
دوست عزیز معمولآ این مادربرد با cpu دو هسته ای سازگاری دارد اما شما باید رم های رایانه را به بالاترین مقدار خود برسانید زیرا به این علت که سرعت خواندن اطلاعات در کنسول های پلی استیشن2 دو برابر رایانه است در ضمن این کارت گرافیک شما برای اینگونه بازی ها بسیار ضعیف است چون ممکن است استفاده از اینگونه بازی ها موجب سوزاندن مادربرد و کارت گرافیک گردد
در ضمن معمولآ افرادی که در گیم نت ها از رایانه برای اجرای بازی های پلی استیشن 2 استفاده می کنند رایانه های آنها معمولآ دارای مادربرد های گرانقیمتی می باشد که دارای دو cpu می باشند یعنی به جای یک پردازنده از دو پردازنده در یک دستگاه استفاده می کنند یعنی قدرت خواندن اطلاعات در پلی استیشن 2 و رایانه را با یکدیگر برابر می شود اما قیمت اینگونه
مادربرد ها بسیار گران می باشد البته مادربرد خود شما تا 5000 را می تواند ساپورت یا پشتیبانی کند

faranakparsi1
11-07-2008, 11:39
با سپاس

با این وجود چند راه پیش رو است:

1- خرید یک مادربرد گران بها که توانایی پشتیبانی از دو پردازنده ی مرکزی را داشته باشد. و بهره گیری همزان از پردازنده ی کنونی(3000)+یک پردازنده ی تازه برای نمونه 4500 دو هسته ای در کنار هم + افزودن رم رایانه به بالای 1 گیگ 2x

2- بهره گیری از یک پردازنده ی 5000 amd بر روی همین مادربرد + افزودن رم رایانه به بالای 1 گیگ 2x

3- تعویض مادربرد با یک مادربرد تازه تر برای نمونه M.B: Asus M2A-VM که دارای کارت گرافیک آنبرد ATI X1250
هست + افزایش پردازنده تا نزدیک به 4500 یا حتی 5000 + افزودن رم رایانه به بالای 1 گیگ 2x

برای بازی های پلی استیشن 2 کدام را پیشنهاد می کنید؟

همچنین رایانه ای هم اکنون با این ویژگی ها وجود دارد. به نظر شما برای اجرای بزی ها مشکلی خواهیم داشت؟

M.B: Asus M2A-VM
RAM. DDR2 1gig
VGA : ATI X1250(آنبرد)
CPU: AMD 4200 x2

helpp30world
12-07-2008, 08:33
دوست عزيز اگر مورد
آخر را بتواني تهيه
نمايي مقرون به صرفه تر خواهد بود و با
مشكلات كمتري مواجه خواهي بود
در ضمن نسخه هاي تبديل شده بازي هاي پلي استيشن ٢
در بازار وجود دارد اگر از آنها استفاده نمايي نياز به هيچگونه تغييري در
سيستمي كه در حال حاضر از آن استفاده مي كني نخواهي داشت و فقط کافی است که شما رم رایانه خود را به 2 گیگابایت برسانید
زیرا در هرچه بهتر اجرا شدن بازی ها به شما کمک می کند