PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف آنتي بيوتيك

S0R3N4
09-07-2008, 19:09
سلام دوستان
خسته نباشيد
راستش ميخواستم بدونم كه خوردن آنتي بيوتيك (در اينجا منظورم سفالكسين هست) ضرر داره؟
ممنون

eMer@lD
09-07-2008, 22:25
سلام شما درست منظورتون رو روشن نکردید

چه نوع بیماری عفونی دارید؟

هر بیماری عفونی نوعی آنتی بیوتیک مورد مصرفش قرار میگیره:)

S0R3N4
12-07-2008, 18:29
من برای جوش های صورتم رفتم پیش دکتر پوست!اون هم برای من 60 عدد قرص سفالکسین نوشت!جوشهام خیلی چرکی نبودن!شاید اون چیزی میدونست که من نمیدونستم!

در هر حال اصلا سوال من ربطی به این موضوع نداشت!من فقط میخوام عوارض مصرف آنتی بیوتیک ها رو بدونم!هر نوعی!خصوصا سفاکسین رو!

من شنیدم که داروهای آنتی بیوتیک مواد معدنی بدن رو از بین می برند!آیا این درسته؟

ALIAK28
13-07-2008, 10:49
من برای جوش های صورتم رفتم پیش دکتر پوست!اون هم برای من 60 عدد قرص سفالکسین نوشت!جوشهام خیلی چرکی نبودن!شاید اون چیزی میدونست که من نمیدونستم!

در هر حال اصلا سوال من ربطی به این موضوع نداشت!من فقط میخوام عوارض مصرف آنتی بیوتیک ها رو بدونم!هر نوعی!خصوصا سفاکسین رو!

من شنیدم که داروهای آنتی بیوتیک مواد معدنی بدن رو از بین می برند!آیا این درسته؟

قطعا همینطور هست دوست گرامی !
ویزیتی که شما می پردازید بابت همین هست ! وگرنه دیگه چرا تشریف بردید نزد پزشک ! :46:
--
و اما ..ایشون خواستند تراکم باکتری های سطح پوست - به خصوص پروپیونی باکتریوم آکنس رو که یکی از عوامل اصلی جوش های چرکی هستند - کم کنند. برای این کار آنتی بیوتیک ها و محلول های مختلفی استفاده میشه...حالا ایشون بر حسب تجربه و نوع جوش ها و موقعیت و شرابط شما صلاح دونستند از سفالکسین استفاده کنند.
سفالکسین در واقع نوه و نتیجه همون پنی سیلین و آموکسی سیلین محسوب میشه و از نظر فرمول شیمیایی خیلی شبیه اونا هست - نوه و نتیجه بتالاکتام ها هست. - :20:
به طور معمول عوارض خاصی ایجاد نمی کنه یا اگر عوارضی مثل ناراحتی گوارشی..حالت خفیف تهوع ....اسهال خفیف....یبوست خفیف و گاهی خواب نا آرام ایجاد کنه با ادامه مصرف رفع میشه ....
اما در صورتی که در طول مدت درمان به هر یک از عوارض زیر مواجه شدید حتما به پزشکتون مراجعه کنید:

1- افزایش و شدید شدن جوش ها
2- دل درد ..اسهال و استفراغ شدید...
3- هر گونه علائم حساسیت به دارو اعم از تنگی نفس...بثورات پوستی مثل کهیر و غیره ...
4- مدفوع تیره
5- خارش شدید
6- تب بالا
7- زردی پوست ....

بازم تاکید می کنم که اینا خیلی خیلی خیلی نادر هستند..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فقط چون پرسیده بودید عرض کردم....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S0R3N4
14-07-2008, 11:01
ممنونم دوست خوبم
دقیقا همین ها رو میخواستم!

البته داروهای دیگه ای هم داده مثل پماد ایزو تروکسین (0/5 % ایزو ترتینوئین و 2/0 % اریترومایسین) و همچنین یک دارو ی ساختنی داده که از ترکیب 5 چیزه (اینقدر بد خط بود نتونستم بخونم) و همچنین صابون Asepso!
در کل خدایی خیلی دکتر خوبی بود!درسته قیمت این داروها بالاست!ولی ارزشش رو داره!
باز هم ممنون

Rainy eye
14-07-2008, 11:26
سلام
چون بحث آنتی بیوتیک شد میخوام بدونم عوارض کو آموکسی کلاو در دراز مدت چیه؟

mamazloumi
28-10-2009, 16:36
با سلام
دوستان سلام
شام روز 1/8/88 به دلیل تب 38 درجه و سوزش گلوی پسر 6 ساله ام به دکتر مراجعه کردم آمپول 6.3.3، و استامنوفین داد صبح 3/8/88 به دلیل تهوع و تب مجددا به دکتر مراجعه کردم شربت اریتروماسین هر 8 ساعت 2.5 سی سی و استامنوفین داد. عصر که از سر کار آمدم خانمم هنوز شربت را شروع نکرده بود و معتقد بود می بایست 5 سی سی تجویز میکرده و استفاده 2.5 سی سی بی فایده است از طرفی دکتر اطفال چند ماه قبل فارا موکس(اموکسی سیلین)تجویز کرده بود و خانمم معتقد بود باید این دارو را استفاده کند .فردای آن روز وقتی به خانه آمدم دیدم هیچ کدام از آنتی بیو تیک ها را استفاده نکرده و تب بچه ام به 39.5 درجه رسیده فورا به اورژانس منتقل و 2 شبانه روز بستری شد .دعوای مفصلی با خانمم داشتم .من معتقدم باید به تجویز پزشک احترام گذاشت و هرچه سریع تر درمان را شروع کرد. خواهش میکنم در موارد زیر مرا راهنمایی کنید.
1- آیا تجویز دوز یایین اریترو مایسین صحیح بوده ، اگر صحیح نبوده آیا استفاده از 2.5 سی سی هیچ فایده ای ندارد؟
2- خانمم مصرف دارو های زمان دار را به تاخیر می اندازد تا در سا عات مناسبی از شبانه روز بتواند دوره های 8 یا 6 ساعته را مصرف نماید . آیا این تاخیر برای انتی بیوتیک کار صحیحی است یا بهتر است بلافاصله پس از تجویز ، مصرف شروع شود و دوره 8 ساعته بعدی کمی زودتر یا دیر تر شروع گردد مثلا شروع ساعت 16 و به جای 24 ساعت 22 و مرحله بعدی 6 صبح ، 14 و... مصرف گردد؟
ممنون

shalineh
28-10-2009, 19:46
سلام
چون بحث آنتی بیوتیک شد میخوام بدونم عوارض کو آموکسی کلاو در دراز مدت چیه؟
مهمترین عارضه هر آنتی بیوتیکی در دراز مدت، ایجاد مقاوت دارویی هست.
اما در مورد کوآموکسی کلاو ، عارضه شایع و مزمن آن ، کولیت سودو ممبرانو بوِیژه پس از قطع درمان است.

shalineh
28-10-2009, 19:55
1- آیا تجویز دوز یایین اریترو مایسین صحیح بوده ، اگر صحیح نبوده آیا استفاده از 2.5 سی سی هیچ فایده ای ندارد؟
2- خانمم مصرف دارو های زمان دار را به تاخیر می اندازد تا در سا عات مناسبی از شبانه روز بتواند دوره های 8 یا 6 ساعته را مصرف نماید . آیا این تاخیر برای انتی بیوتیک کار صحیحی است یا بهتر است بلافاصله پس از تجویز ، مصرف شروع شود و دوره 8 ساعته بعدی کمی زودتر یا دیر تر شروع گردد مثلا شروع ساعت 16 و به جای 24 ساعت 22 و مرحله بعدی 6 صبح ، 14 و... مصرف گردد؟

1- شربت اریترو ، بصورت سوسپانسیون 100 میلی لیتری تهیه میشه که شامل 200 میلی گرم از این دارو در هر 5 سی سی است.
دوز این شربت در بچه ها با توجه به وزن محاسبه میشه که شما اشاره ای به وزن فرزندتان نکرده اید. اما محض اطلاع میگم که دوز آن در بچه ها 55 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن می باشد که این مقدار باید در 3 الی 4 وعده تقسیم بشه.

2- آنتی بیوتیک ها حتما باید در راس ساعت مقرر مصرف بشوند تا از پایین آمدن level سرمی دارو جلوگیری بشه.
اینکه میشه دارو رو کمی دیرتر شروع کرد یا نه، بستگی به شدت و حدت بیماری و اوضاع بالینی بیمار داره.

mamazloumi
28-10-2009, 22:08
1- شربت اریترو ، بصورت سوسپانسیون 100 میلی لیتری تهیه میشه که شامل 200 میلی گرم از این دارو در هر 5 سی سی است.
دوز این شربت در بچه ها با توجه به وزن محاسبه میشه که شما اشاره ای به وزن فرزندتان نکرده اید. اما محض اطلاع میگم که دوز آن در بچه ها 55 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن می باشد که این مقدار باید در 3 الی 4 وعده تقسیم بشه.

2- آنتی بیوتیک ها حتما باید در راس ساعت مقرر مصرف بشوند تا از پایین آمدن level سرمی دارو جلوگیری بشه.
اینکه میشه دارو رو کمی دیرتر شروع کرد یا نه، بستگی به شدت و حدت بیماری و اوضاع بالینی بیمار داره.

ممنون دوست عزیز
من مقدار مورد نیاز را متوجه نشدم پسرم 23 کیلو وزن داره یعنی 1265میلی گرم نیاز داره این معادل چند سی سی می شه در هر 8 ساعت؟
همچنین در صورتی که یک یا دو ساعت زودتر از ساعت مقرر مصرف بشه چه مشکلی ایجاد می کند>؟
از راهنمایی تون متشکرم

shalineh
29-10-2009, 13:13
ممنون دوست عزیز
من مقدار مورد نیاز را متوجه نشدم پسرم 23 کیلو وزن داره یعنی 1265میلی گرم نیاز داره این معادل چند سی سی می شه در هر 8 ساعت؟
همچنین در صورتی که یک یا دو ساعت زودتر از ساعت مقرر مصرف بشه چه مشکلی ایجاد می کند>؟
از راهنمایی تون متشکرم
پسر شما هر 6 ساعت نیاز به 316 میلی گرم اریترو داره که به عبارتی میشه 7.5 سی سی در هر 6 ساعت.
عرض کردم که به دلیل اهمیت سطح سرمی آنتی بیوتیک ها، حتما باید دارو راس ساعت مقرر مصرف بشه تا Level سرمی در حد درمانی باقی بمونه.

شیما 15539
22-11-2009, 09:55
سلام میشه خواهش کنم راجع به قرص راکوتان اطلاعات به من بدهید