PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویروسی که device manager , task manager رو از کار میندازه؟

vahid_civil
09-07-2008, 13:06
سلام. من کامپیوترم بعد از اینکه ویندوز رو عوض کردم دیگه task manager , device manager رو باز نکرد.
در قسمت مباحث ویندوز xp این سوال رو مطرح کردم. گفتن شما تو درایو هات یه ویروس داری که با باز کردن درایو ها دوباره فعال میشن.
بمن گفتن اول ویندوز رو عوض کنم و قبل از باز کردن درایو ها آنتی ویروس نصب و سرچ کنم.
من اینکار رو با نصب nod32 و آپدیت شده انجام دادم.(ess 667 ) .
ولی هیچ ویروسی رو تو کامپیوترم پیدا نکرد!
هنوز وارد درایو هام نشدم و task maager , device manager فعالن.میخام بدونم این ویروس چیه و بعد از دستور شما درایو هام رو باز کنم.
آخه همسایمون هم همین مشکل رو داشت و کامپیوترش رو برد بیرون درست کنن. بهش گفتن یه ویروس عجیبه که پیدا نمیشه با هیچ آنتی ویروسی! همه درایو هاشو فرمت کردن تازه گفتن قول نمیدیم درست بشه!
من چیکار کنم؟ ممنون میشم و منتظرم

من نمیدونستم این سوال رو باید کجا میپرسیدم. اگه اینجا جاش نیست مدیران محترم لطف کنن جا به جاش کنن.با تشکر

Nine
09-07-2008, 13:35
با سلام
هر سوالی در مورد ویروسی شدن در اورژانس سیستم های آلوده باید مطرح گردد

vahid_civil
09-07-2008, 14:33
ممنون از شما دوست عزیز
اونجا مطرح کنم یا این منتقل میشه؟

hoax3r
09-07-2008, 15:13
احتمالا تو درایوات فایلی بنام Autorun.inf هست که ویورس اجرا میکنتش

تو این تاپیک فکر مکینم در مورد بحث شده باشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه به جواب نرسیدی، این دستور رو تو command prompt وارد کن (البته باید برای تمام درایوا اینکارو بکنی)

اگه بازم نتونستی اون فایلارو پاک کنی از برنامه مثل این استفاده کن، این برانه یه قسمتی داره که داخل درایوارو هم نشون میده

و در آخر اگر براتون مقدور بود و از شر ویروس راحت شدین یه کپی از اون ویروس رو به ماهم بدین، برای امر خیر

شاد باشید

mahdi7610
09-07-2008, 16:01
آخه همسايمون هم همين مشکل رو داشت و کامپيوترش رو برد بيرون درست کنن. بهش گفتن يه ويروس عجيبه که پيدا نميشه با هيچ آنتي ويروسي! همه درايو هاشو فرمت کردن تازه گفتن قول نميديم درست بشه!
من چيکار کنم؟ ممنون ميشم و منتظرم

سلام دوست عزيز

اونا که اين حرفا زدن برا خودشون اين حرف را زدن
اگه گفتن با فرمت کردن هم ممکنه درست نشه يه دفعه ميگفتن با تعويض هارد هم ممکنه مشکل حل نشه .

سلام. من کامپيوترم بعد از اينکه ويندوز رو عوض کردم ديگه task manager , device manager رو باز نکرد.
در قسمت مباحث ويندوز xp اين سوال رو مطرح کردم. گفتن شما تو درايو هات يه ويروس داري که با باز کردن درايو ها دوباره فعال ميشن.
بمن گفتن اول ويندوز رو عوض کنم و قبل از باز کردن درايو ها آنتي ويروس نصب و سرچ کنم.
من اينکار رو با نصب nod32 و آپديت شده انجام دادم.(ess 667 ) .
ولي هيچ ويروسي رو تو کامپيوترم پيدا نکرد!
هنوز وارد درايو هام نشدم و task maager , device manager فعالن.ميخام بدونم اين ويروس چيه و بعد از دستور شما درايو هام رو باز کنم.
آخه همسايمون هم همين مشکل رو داشت و کامپيوترش رو برد بيرون درست کنن. بهش گفتن يه ويروس عجيبه که پيدا نميشه با هيچ آنتي ويروسي! همه درايو هاشو فرمت کردن تازه گفتن قول نميديم درست بشه!
من چيکار کنم؟ ممنون ميشم و منتظرم

من نميدونستم اين سوال رو بايد کجا ميپرسيدم. اگه اينجا جاش نيست مديران محترم لطف کنن جا به جاش کنن.با تشکر

فايلهاي مخربي که بعد از نصب ويندوز فعال مي شوند داخل درايو ها مخفي شده اند . يعني به صورت سيستمي هستند .
شما بعد از تعويض ويندوز ابتدا روي هيچ کدوم از درايو ها دابل کليک کنيد . چون دابل کليک باعث فعال شدن ويروس خواهد شد .
با راست کليک کردن روي درايو ها و زدن open وارد درايو ها شويد .

ابتدا شما بايد مطمئن باشيد که داخل درايو ها تون هيچ فايل مخربي وجود نداره . يعني بايد ابتدا فايل هاي مخفي و سوپرهايدن را قابل روئيت کنيد .
براي فعال کردن فايلهاي مخفي و سوپر هايدن از روش زير استفاده کنيد .

ابتدا وارد My Computer شويد .
بعد از مشاهده ليست درايوها از نوار بالا بروي گزينه Tools کليک کرده سپس گزينه Folder Options را انتخاب کنيد
در پنجره جديد باز شده گزينه View را انتخاب کنيد و بروي گزينه Show hidden files and folders کليک کنيد تا دايره آن توپر شود .
کمي پايين تر تيک گزينه Hide Protected Operationg System Files را بر داريد . حالا ok کنيد .

با اين کار تمام محتواي درايو حتي فايلهاي مخفي قابل روئيت مي شن .
حالا شما بايد نگاه کنيد ببينيد فايل مشکوکي داخل درايو ها هست يا نه . اگه هست بايد اونها را يکي يکي از داخل درايو ها پاک کنيد .

توجه کنيد که بايد تمام درايو ها را برسي کنيد و تا قبل از پاک شدن فايلهاي مخرب نبايد روي هيچ درايو يا فايل يا فولدري دابل کليک کنيد .

بعد از پاک کردن فايلهاي مخرب احتمالي بلافاصله بدون انجام هيچ کار اضافي سيستم را ريستارت کنيد .

بهتر قبل از ورود به درايو ها بعد از نصب ويندوز يک انتي ويروس مطمئن مثل کسپراسکاي يا نود 32 يا روي سيستم نصب کني و سپس اونا اپديت کني و بعد هم سيستم را به طور کامل ويروس يابي کني .

از زدن فلش مموري يا موبايل و ... به سيستم جلوگيري کن .
اگه مي خواي اونها را به سيستم وصل کني هيچ وقت روي درايو مربوط به اون دابل کليک نکن .
هميشه سعي کن با راست کليک و زدن open وارد درايو اونها بشي

هميشه سعي کن بعد از وصل کردن فلش مموري يا ... به سيستم فايلهاي مخفي و سوپرهايدن را با روش بالا قابل روئت کني و ببيني داخل فلش مموري فايل مخربي وجود داره يا نه . اگه وجود داشت سعي کن از بين ببري
چون حتما به داخل سيستم و درايوات نفوذ خواهد کرد و باز هم مشکلات ايجاد خواهد شد .

ويروس هايي که باعث بروز اين مشکلات مي شن توي تاپيک زير در موردشون بحث شده .

روشهای حل مشکل Show Hidden Files و از بین بردن انواع ویروسهای کامپیوتری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشي .

vahid_civil
09-07-2008, 21:07
شرمندم کردین. واقعا ممنون