PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ویروسی شدن ویندوز

fcchelsea
09-07-2008, 07:39
من وقتی کامپیوترمو روشن میکنم تا اخرین لحظه به خوبی میاد بالا ولی بعضی مواقع روی صفحه ای که نوشته ولکام وبعضی مواقع هم به محض نمایش دسکتاپ یه دفعه ریست میشه و همینجور یکی دو سه بار ریست میشه تا اینکه درست حسابی میاد بالاو این پیغامو میده :
your system has recovered from a serious eror
الان چند روزه اینجوری شده ولی میتونم باهاش کار کنم فقط هر از چند گاهی هنگ میکنه.علتشم فکر میکنم به خاطر این باشه که من یه فایل کد ----- از یه سایت معتبر گرفتم ولی وقتی بازش کردم فهمیدم برا ----- خودم نیست فقط اشتباهی روش کلیک کردم چیزی نیومد و بعد بدون صبر کردن دیلیتش کردم و وقتی رو استارت و ترن اف کلیک کردم خیلی دیر وکند اومد واحساس کردم یه چیزیش شده.شایدم مشکل ازکلیک رو این فایله باشه که به نظرم یه برنامه میومد.
این مشکل من بود که قبلا گفته بودم حالا علتش رو فهمیدم چون انتی ویروسم رو که کسپر اسکای 6 هست غیر فعال کرده بود حالا که فعالش کردم این ارور رو میده :
proactive defence alert detected
riskware:hidden object
running process:c/windows/system32/smss.exe
action:hidden process(rootkit)detected.rootkits try to hide associated malicious programs
گزینه terminate رو میزنم ولی بعد از چند وقت دوباره این ارورو میده حالا quarantine رو زدم.
چه جوری از دستش خلاص شم.

fcchelsea
09-07-2008, 07:57
وقتی ویندوزو اسکن کردم موقع بالا اومدن این ارورها رو هم داد:
proactive defence alert warning detected
suspicious action:strange behaviour
running process:c/windows/update.exe
که deny رو زدم
و همچنین این یکی
risckware:invader
running process:c/windows/update.exe
action:process in trying to inject into enother.........
که این یکی رو وقتی terminate کردم پیغام rollback فرستاد که من روش کلیک کردم

یه بار هم ارور پست بالایی رو داد ولی ایندفعه تو یه فایل دیگه:
windows/tryoutlut
یه همچین چیزی
خواهشا کمکم کنین چون خیلی برام مشکل پیش میاد اگه ویندوزو عوض کنم اگه با یه برنامه antispy or trojan حل میشه یه سری دارم که خیلی قدیمین وفعلا نصب نیستن.

mahdi7610
09-07-2008, 09:55
سلام دوست عزیز

شما ابتدا انی ویروست را اپدیت کن همون کسپراسکای بهتره . می تونی از نود32 هم استفاده کنی . حتما انتی ویروست را اپدیت کن و سیتسم را در حالت safe mode ویروس یابی کن .

بعد از سیستم ریستور استفاده کن و سیستم را به تاریخی که این مشکل و جود نداشت و این فایل را نصب نکرده بودی .

احتمال اینکه explorer هم اسیب دیده باشه هست . سی دی ویندوز را داخل سی دی رام بزار و دستور sfc /scannow را توی run تایپ کن و بعد هم اینتر را بزن .

موفق باشی .

fcchelsea
10-07-2008, 01:09
انتی ویروس هر روز اپدیت میشه و تازه کلیدش رو عوض کردم ولی هم تو safe mode وهم تو حالت عادی بعد از اسکن مینویسه no threats detected ولی یه دفعه و مخصوصا بعد از اینکه ویندوز بالا میاد ارور riskware میده ایا برنامه ای مثل riskware remover داریم

بعد میخواستم ببینم تو حالت عادی سیستم ریستور کنم یا safe mode چون موقع بالااومدن سیف مد یه چیزی نوشته بود که برای ادامه yes رو بزنید و برای سیستم ریستور no رو.

اصلا این سیستم ریستور رو چه چیزایی تاثیر داره چون تاریخ تقریبا برای یک ماه پیشه ایامحتویات هاردو برنامه هایی که تو این مدت دانلود کردیم و یا فیووریت وهیستوری اینترنت از بین میره