PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید دوربین عکاسی تا 500 هزار تومان

moji2007
09-07-2008, 06:05
سلام .
من می خوام یه دوربین دیجیتال عکاسی بخرم و کمی تا قسمتی هم آماتور هستم . به نظر شما از Canon چه دوربینی تا نهایت قیمت 500 تومتن برای من مناسبه ؟
من خودم نظرم G9 هست به نظر شما این دوربین برای من چطوره ؟
تشکر .

lindows
09-07-2008, 08:19
دوربين S3-5 هم گزينه خوبيه

Actros
10-07-2008, 01:12
Slr Like هم میتیونی بگیری مثل Panasonic Fz50 یه دوربین عالی قیمت 540 تومن
ولی به نظر من یکمی حرفه ایه . یکی از 3 مورد زیر رو انتخاب کن
Panasonic Fz 18
Sony H50
Canon S5is

NONE
15-07-2008, 22:05
كاسيو 8 مگاپيكسل 290 تومان ساخت ژاپن با منوي كاملا فارسي

moein_drj
15-07-2008, 22:15
تو این رنج بهترین انتخاب slr-like هست..
که بهترینش canon s5-is هست.. شک نکن.. که البته من قیمت ندارم...
یک سری موارد هست.. که رو کاغذ نمیشه به راحتی آورد...

Benygh
15-07-2008, 22:45
دوربين S3-5 هم گزينه خوبيه
مدل قدیمی هست ...
مدل S5 Is با قیمت حدودیه 400 توامن گزینه ی عالی میتونه باشه ... البته پایه و این حور چیزا هم تهیه کنید عالی میشه ...

mohammad110
29-09-2008, 15:18
سلام
دوستان اگر لطف كنيد من رو هم در زمينه يك دوربين تا 500 تومن (حالا اگر كمي بالاتر هم شد كه چه بهتر پايين تر هم شد كه چه بهتربهتر) البته اينجا همه صحبت از slr-like مي كنند. ميخواستم يك SLR معرفي كنيد. به هيچ عنوان راغب به خريد panasonic, sony هم نيستم و canon هم نباشه بهتره. خودم نظرم روي D60 بود كه متاسفانه نداشتن موتور AF خيلي بد هست. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

Hossein Adeli
29-09-2008, 15:54
Slr Like هم میتیونی بگیری مثل Panasonic Fz50 یه دوربین عالی قیمت 540 تومن
ولی به نظر من یکمی حرفه ایه . یکی از 3 مورد زیر رو انتخاب کن
Panasonic Fz 18
Sony H50
Canon S5is
تایید میشه
ولی من نظرم اول رو H50 است
بعد fz18 , s5is
در مورد fz50 زیاد نمیدونم

Senator_F
29-09-2008, 23:35
سلام .
من می خوام یه دوربین دیجیتال عکاسی بخرم و کمی تا قسمتی هم آماتور هستم . به نظر شما از Canon چه دوربینی تا نهایت قیمت 500 تومتن برای من مناسبه ؟
تشکر .

دوست عزیز لطفا بگین کاربردی که از دوربین انتظار دارین چیه؟
لطفا اولویت بندی کنین تا راهنمایی کنم:
- وزن
- ابعاد
-فلاش قوی (برای عکاسی در شبو داخل منزل..)
- امکانات زیاد
-باطری
-سرعت انتقال اطلاعات به کامپیوتر
-زوم خیلی زیاد 15x
-زوم متوسط ~ 7x
......؟؟؟؟

Senator_F
29-09-2008, 23:38
سلام
دوستان اگر لطف كنيد من رو هم در زمينه يك دوربين تا 500 تومن (حالا اگر كمي بالاتر هم شد كه چه بهتر پايين تر هم شد كه چه بهتربهتر) البته اينجا همه صحبت از slr-like مي كنند. ميخواستم يك SLR معرفي كنيد. به هيچ عنوان راغب به خريد panasonic, sony هم نيستم و canon هم نباشه بهتره. خودم نظرم روي D60 بود كه متاسفانه نداشتن موتور AF خيلي بد هست. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

یه بارکی بگو olympus میخوام دیگه.
sp-570 uz رو پیشنهاد میکنم.

reflex
30-09-2008, 00:14
G9 کنون
دابلیو300 سونی 13.6 مگاپیکسل سایبرشات
h50 هم فیلمبرداریش و زومش خوبه.
جی 10 هم با 14.7 مگاپیکسل تو راهه.
بنده خودم بخاطر سایبرشات بودن w300 رو انتخاب میکنم و ان شاءالله ظرف چند روز آینده میخرم.

Senator_F
30-09-2008, 00:55
G9 کنون
دابلیو300 سونی 13.6 مگاپیکسل سایبرشات
h50 هم فیلمبرداریش و زومش خوبه.
جی 10 هم با 14.7 مگاپیکسل تو راهه.
بنده خودم بخاطر سایبرشات بودن w300 رو انتخاب میکنم و ان شاءالله ظرف چند روز آینده میخرم.

بعله.
دوربین دیجیتال اساسا از دو قسمت مهم تشکیل شده،یکی قسمت اپتیکی و یکی هم قسمت دیجیتال.
توی مباحث دیجیتالی که همه یکصدا میگن سونی پرچمداره(دقت کنی همیشه اولین دوربین مگاپیکسل بالا رو سونی میده).w300 رو دیدین 13.6 مگاپیکسل،حالا یکی یکی همه شرکتا میزنن 6 ماه بعد.
توی قسمت اپتیکی هم که کنون و نیکون قوی هستن.ولی لنز های کارل زایس بهترین لنزهای جهان هستن.سونی خودش رو به این لنز ها مسلح کرده و تبدیل شده به بهترین.
سامسونگ هم خواسته تقلید کنه رفته یه شرکت با نام المانی پیدا کرده بنام اشنایدر که بگه اقا ما هم هستیم.

mpeg
30-09-2008, 01:00
به نظر من Sony DSLR-A200
قیمت 495000 تومان ‌‌ گارانتي و بيمه بدنه بيمه ايران (به همراه لنز 18-70)

sastwhc
30-09-2008, 07:23
به نظر من Sony DSLR-A200
قیمت 495000 تومان ‌‌ گارانتي و بيمه بدنه بيمه ايران (به همراه لنز 18-70)

این قیمت بهمراه لنزه؟یا بدنه خالی؟!لنز(70 - 18)هم بد نیست

mohammad110
30-09-2008, 11:00
یه بارکی بگو olympus میخوام دیگه.
sp-570 uz رو پیشنهاد میکنم.

نه 570 لنزش تعويض نميشه. اونطوري من خودم رو مي كشم. ميخوام ببينم اين فوجي چطورياست ؟ (s9100)
براي من مگاپيكسل اونقدرها هم مهم نيست... نه اينكه 3 مگا باشه اما از 8 بيشتر باشه بسه. اما حتما بايد لنزش تعويض بشه (يك SLR واقعي). و واقعا هم نظرم روي دو تا برند المپوس و نيكون هست. اما تو اين رنج چيزي پيدا نكردم. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
اين فوجي چطورياست ؟

mpeg
30-09-2008, 12:43
این قیمت بهمراه لنزه؟یا بدنه خالی؟!لنز(70 - 18)هم بد نیست
قیمت با لنز هست

sastwhc
30-09-2008, 13:13
قیمت با لنز هست

بنظرتون بهتره از لنز دیگه ای استفاده بشه.روی دوربین های قدیمی یه لنز ماکرو زوم تا 280(یادم نیست 70-280) بودکه برا ی90 درصد سوژههاکفایت میکرد.این لنزی که همراهشه کفایت میکنه یا باید چیزه دیگه ای گرفت؟:41:

Senator_F
01-10-2008, 09:06
نه 570 لنزش تعويض نميشه. اونطوري من خودم رو مي كشم. ميخوام ببينم اين فوجي چطورياست ؟ (s9100)
براي من مگاپيكسل اونقدرها هم مهم نيست... نه اينكه 3 مگا باشه اما از 8 بيشتر باشه بسه. اما حتما بايد لنزش تعويض بشه (يك SLR واقعي). و واقعا هم نظرم روي دو تا برند المپوس و نيكون هست. اما تو اين رنج چيزي پيدا نكردم. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
اين فوجي چطورياست ؟

فوجی دوربینای SLR قدیمیش(فیلمی)خوب بودن در حد المپوس و کانن،ولی توی دوربینای یجیتال چیزی برای عرضه نداره. مدل s9100 در عکسهای زاویه باز کمی افت کیفیت دارد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما عکاس حرفه ای هستین(بنا به درخواست دوربین)،توی رده DSLR الان المپیوس اگه بالای یک میلیون خرج کنین واقعا عالی هستن مثلا مدل E-3 با قیمت حدود 1.400.000 تومان.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سونی هم تو این زمینه خیلی پیشرفت کرده.
در ضمن یه نکته رو مدنظر قرار بدین و اون اینکه،به غیر از لنز،CCD در دوربین دیجیتال مهم هستش.سونی تنها شرکتی است که تکنولوژی در دست خودش است.بقیه یا تکنولوژی رو میخرن یا خود CCD رو.

mohammad110
01-10-2008, 15:07
فوجی دوربینای SLR قدیمیش(فیلمی)خوب بودن در حد المپوس و کانن،ولی توی دوربینای یجیتال چیزی برای عرضه نداره. مدل s9100 در عکسهای زاویه باز کمی افت کیفیت دارد.
شما عکاس حرفه ای هستین(بنا به درخواست دوربین)،توی رده DSLR الان المپیوس اگه بالای یک میلیون خرج کنین واقعا عالی هستن مثلا مدل E-3 با قیمت حدود 1.400.000 تومان.

سونی هم تو این زمینه خیلی پیشرفت کرده.
در ضمن یه نکته رو مدنظر قرار بدین و اون اینکه،به غیر از لنز،CCD در دوربین دیجیتال مهم هستش.سونی تنها شرکتی است که تکنولوژی در دست خودش است.بقیه یا تکنولوژی رو میخرن یا خود CCD رو.

ممنون از راهنمايي هاتون.
اولا من حرفه اي نيستم. عكاسي رو دوست دارم.
ثانيا خدا رو شكر مشكل من همين پول هست. من توي 500 يا 600 هزار تومنش دارم زوزه مي كشم خواهشا حرف از يك ميليون و چهارصد نزنيد كه نه تنها اينكه فيلم ياد هندستون ميكنه، سكته هم ميكنم.
در ضمن من اصلا از سوني راضي نيستم. به قول يكي از دوستان آدم بايد براي هر محصولي سراغ بهترين برند بره. سوني باطري ميزنه، تلوزيون و ظبط و ... خلاصه هر چيزي نميتونه حرفه اي رو دوربين كار كنه.
تجربه اي كه خودم باهاش داشتم خيلي افتضاح بود. مخصوصا از لحاظ ماكرو. شايد باورتون نشه دوربين بال بال ميزد وقتي 5 سانت با سوژه فاصله داشت...
زياد شد انگار ...
مي خواستم ببينم اگر بين 500 تا 600 گير مياد كه برم عوض كنم اما خوب فعلا انگار بايد صبر كرد.
بازم ممنون از راهنمايي هاتون

mpeg
01-10-2008, 16:57
ممنون از راهنمايي هاتون.
اولا من حرفه اي نيستم. عكاسي رو دوست دارم.
ثانيا خدا رو شكر مشكل من همين پول هست. من توي 500 يا 600 هزار تومنش دارم زوزه مي كشم خواهشا حرف از يك ميليون و چهارصد نزنيد كه نه تنها اينكه فيلم ياد هندستون ميكنه، سكته هم ميكنم.
در ضمن من اصلا از سوني راضي نيستم. به قول يكي از دوستان آدم بايد براي هر محصولي سراغ بهترين برند بره. سوني باطري ميزنه، تلوزيون و ظبط و ... خلاصه هر چيزي نميتونه حرفه اي رو دوربين كار كنه.
تجربه اي كه خودم باهاش داشتم خيلي افتضاح بود. مخصوصا از لحاظ ماكرو. شايد باورتون نشه دوربين بال بال ميزد وقتي 5 سانت با سوژه فاصله داشت...
زياد شد انگار ...
مي خواستم ببينم اگر بين 500 تا 600 گير مياد كه برم عوض كنم اما خوب فعلا انگار بايد صبر كرد.
بازم ممنون از راهنمايي هاتون
دوست من این دلیل نمیشه که شما میگید سونی چون وسایل دیگه هم تولید میکنه پس نميتونه حرفه اي رو دوربين كار كنه
راستی لازم یاد آوری کنم که سونی در ضمینه ساخت دوربین های حرفه ای از تجربیات کونیکا مینولتا استفاده میکنه
در ضمن به نظر من در دوربین های کامپکت سونی سری w از لحاظ کیفیت تصویر از بقیه مدلهای هم رده خودش در مارکهای دیگه سر تره
بهر حال به نظز من منطقی تر اینکه شما دوربین هایی رو از مارکهای مختلف انتخاب و اونها رو مقایسه کنید تا اون وقت تصمیم بگیری شما همین طوری نگو من از این مارک خوشن نمیاد
ولی به نظر من دوربین سونی Sony DSLR-A200 که گفتم حتما برسی کم با این پولی که داری ضرر نمیکنی

mohammad110
01-10-2008, 21:43
دوست من این دلیل نمیشه که شما میگید سونی چون وسایل دیگه هم تولید میکنه پس نميتونه حرفه اي رو دوربين كار كنه
راستی لازم یاد آوری کنم که سونی در ضمینه ساخت دوربین های حرفه ای از تجربیات کونیکا مینولتا استفاده میکنه
در ضمن به نظر من در دوربین های کامپکت سونی سری w از لحاظ کیفیت تصویر از بقیه مدلهای هم رده خودش در مارکهای دیگه سر تره
بهر حال به نظز من منطقی تر اینکه شما دوربین هایی رو از مارکهای مختلف انتخاب و اونها رو مقایسه کنید تا اون وقت تصمیم بگیری شما همین طوری نگو من از این مارک خوشن نمیاد
ولی به نظر من دوربین سونی Sony DSLR-A200 که گفتم حتما برسی کم با این پولی که داری ضرر نمیکنی

سلام؛
من فكر كردم اون دوربين سوني رو به كس ديگه اي پيشنهاد كرديد. حواسم نبود. چشم حتما بررسي مي كنم. از اين بابت ممنون.
اما همونطوري كه گفتم سوني توي دوربين خوب كار نكرده (اين نظر شخصي من هست و بر پايه هيچ دانشي نيست و فقط و فقط تجربه خودم)
باز هم ممنون

danavan
01-10-2008, 23:57
سلام .
تشکر .
سلام من G9 دارم واقعا ازش راضیم دوربین خانوادگیه خوبیه.
لرزش گیرش واقعا خوبه کمتر عکسیش تار میشه(مال من که نشده)
رنگ هاش طبیعیه
سرعت شاتر و دیافراگمش به صورت دستی قابل تنظیمه.
برای عکاسی در شب حتی در نور کم کارایی خوبی داره.
مثل دوربینهای دیگه کنون زیر( 400 تومن) وقتی تو دستت میگیری احساس نمیکنی یه اسباب بازی دستت گرفتی.
نکته منفی این سری از دوربینها DSLR LIKE اینه که نمیتونی تو کیفت بذاری یا مثل موبایل همیشه همراهت باشه.
به یاد داشته باش اگر یه دوربین COMPACT بگیری شاید یکم ( خیلی کم ) کیفیت عکسهاش با یه مدل DSLR LIKE متفاوت باشه ولی همیشه میتونی باخودت داشته باشیش محل کار یا کلاس درس و ... ولی G9 رو نمیتونی.