PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهی هست که Sms خود را انگلیسی تایپ کنید و برای شما بجای 23 تومان 9 تومان حساب شود

armanleila
08-07-2008, 23:32
راهی هست که SMS خود را انگلیسی تایپ کنید و برای شما بجای 23 تومان 9 تومان حساب شود

بدون نرم افزار ارسال پیامک SMS فارسی براحتی پیامک خود را انگلیسی بنویسید و پول فارسی را بدهید.

همانطور که احتمالا شنیده اید همراه اول در اقدامی غیر منتظره هزینه هر SMS انگلیسی را از اول تیرماه به 23 تومان افزایش داده است و هر پیامک فارسی را به 9 تومان کاهش داده است، خوب در اینجا راهی به شما یاد خواهم داد تا هزینه هر پیامک انگلیسی برای شما همان 9 تومان حساب شود:

در حالت استاندارد SMS های انگلیسی معمولی که شما در گوشی خود مینویسید و ارسال میکنید بصورت TextCoding: 7 Bit-tandard و بطول160 کاراکتر ارسال میشوند ، باید SMS های خودتون رو بصورت TextCoding: UCS-2 ارسال کنید تا سیستم مرکز SMS فریب خورده و آنها مانند SMS فارسی حساب کند همان 9 تومان است! که البته اگر شما SMS های خودتون رو با TextCoding: UCS-2 محدودیت 70 کاراکتر در هر پیغام را خواهیدداشت.

خوب چطور شما پیغام خود را بصورت TextCoding: UCS-2 ارسال کنید؟

اگر گوشی شما در ابتدای تایپ SMS به شما اجازه انتخاب بین این دو TextCoding بدهد که همه چیز حل است.اما اگر اینطور نباشد فقط کافیست در شروع SMS خود یک حرف فارسی را وارد کنید تا فرمت نوشتن SMS به UCS-2 تغییر کند بیشتر گوشیها به محض برخورد با یک کاراکتر غیر انگلیسی (حالا مهم نیست که این کاراکتر در گوشی شما بصورت مربع نشان داده میشود یا مثلا یک الف فارسی) فرمت نوشتن را به UCS-2 تغییر میدهند وکنتور تعداد حروف مجاز را در بخش بالای صفحه نوشتن SMS از 160 کاراکتر به 70 کاراکتر تغییر میدهند.

این روش برای کسانی مناسب است که گوشی آنها امکانات فارسی نویسی ندارد و یا اصلا دلشان نمیخواهد فارسی بنویسند .

شاید بپرسید که گوشی من اصلا حروف فارسی ندارد که بخواهم یک کاراکتر فارسی در اول SMS درج کنم تا فرمت پیغام من به UCS-2 تغییر کند !

جواب این است که حداقل پیش آمده که دوست شما برایتان یک SMS فرستاده باشد و شما آن را یا بصورت فارسی و یا بصورت مربع مربع در گوشی خود داشته باشید، کافیست یکی از آن حروف را بردارید و در SMS جدید خود درج کنید.

مرکز ُSMS مخابرات فرق بین SMS فارسی و انگلیسی را از روی TextCoding می فهمد و اگر شما بتوانید به هر صورتی SMS خود را بصورت TextCoding: UCS-2 ارسال کنید برای شما تعرفه 9 تومن حساب میشود به جای 23 تومن!

لازم به یادآوری است که اگر از برنامه های Flash SMS هم استفاده کنید که برای سیستم عامل سیمبین زیاد است بازهم SMS شما بصورت UCS-2 ارسال میشود که به نفع شماست.

امیدوارم توضیحات روشن و مفید بوده باشد

maryam_S
14-07-2008, 23:59
کسی امتحان کرده ؟

eng.j.mehrdad
15-07-2008, 01:33
بايد درست باشه ... راه ديگه اي نداره

sina285
15-07-2008, 07:02
سره كاري بود لطفا" خودت اول امتحان كن بعد بيا بنويس اينجا ما كه بيكار نيستيم عزيز جان

H M R 0 0 7
15-07-2008, 18:50
بله.اين روشي كه دوستمون گفتن عملي هستش ولي حتما نيازي نيست كه شما يك كاراكتر فارسي رو به اس ام اس اضافه كنيد.چون گوشي بعضي ها اصلا فارسي نداره.
براي اينكار فقط كافيه يك كاراكتر يا حرف خارج از كاراكتراهاي معمول به پيام اضافه كنيد و پيامك رو از حالت TextCoding: 7 Bit-tandard در بياريد.
پيدا كردن اون كاراكتر ها هم با خود شماست.ميتونيد اين كار رو كنيد:
حدود 75 تا كاراكتر لاتين معمولي تاپيك كنيد(ترجيحا حروف الفبا)حالا يكي يكي كاراكترهاي غير معمول كه ميتونيد از توي قسمت Symbol پيداشون كنيد وارد كنيد.اگه تعداد اس ام اس ارسالي از 1 به 2 تغيير كرد(معمولا بالاي صفحه هنگام نوشتن پيام اندازه پيام ارسالي نمايش داده ميشه كه براي فارسي هر 70 تا يكي اضافه ميشه و براي لاتين هر 16 تا) يعني اون كاراكتر جزو حروف غير معمول هست و با وارد كردن فقط يكي از اون كاراكتر هاي پيام شما به فارسي تبديل ميشه .اگه هم به تعداد اضافه نشد اون قبلي رو پاك كنيد و يك حرف جديد رو تست كنيد.

اميدوارم متوجه منظورم شده باشيد

danial_crazy
15-07-2008, 19:16
قبل از زدن تاپیک بهتره یه گشتی بزنی !!!!!!!!!!
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

omid N72
15-07-2008, 20:04
تاپیک تکراریه.

reza2pars
15-07-2008, 23:21
یکی با سیم کارت اعتباری امتحان کنه خبرش رو بده

yuny61
16-07-2008, 01:48
ما که تو قیمتها تغییری ندیدیم.
من اعتباری دارم و قیمت همان 16 تومان است.

YOUCOM
16-07-2008, 08:59
درسته. من تو وبلاگم آموزش كاملشو گذاشتم، اگه دوست داشتين ميتونيد يه سري بزنيد.

reza2pars
16-07-2008, 09:32
ما که تو قیمتها تغییری ندیدیم.
من اعتباری دارم و قیمت همان 16 تومان است.
فکر کنم تعرفه های اس ام اس برای خط های اعتباری تغییری نکرده

mohammadflash2006
17-07-2008, 13:43
برنامه sms zipper هم این کار رو میکنه یا نه؟

mohsen_djd2
21-07-2008, 16:18
فقط کافیست در شروع SMS خود یک حرف فارسی را وارد کنید تا فرمت نوشتن SMS به UCS-2 تغییر کند بیشتر گوشیها به محض برخورد با یک کاراکتر غیر انگلیسی (حالا مهم نیست که این کاراکتر در گوشی شما بصورت مربع نشان داده میشود یا مثلا یک الف فارسی) فرمت نوشتن را به UCS-2 تغییر میدهند وکنتور تعداد حروف مجاز را در بخش بالای صفحه نوشتن SMS از 160 کاراکتر به 70 کاراکتر تغییر میدهند.

اول یا آخر فرقی نمیکنه
مطمئن هستید این روش کار میکنه؟؟؟