PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشغال شدن فضای بسیار زیادی از درایو سی!!!

Niloofarak
08-07-2008, 20:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این سیستم مدت زمان زیادی از عمرش نمی گذره حدودا کمتر از یک ماه
این می تونه ویروس باشه؟ با توجه به اینکه هر لحظه فضای اشغال شده بیشتر می شه!
یادمه در آخرین روز هایی که از سیستم قبلیم استفاده می کرم اینجوری شده بود من یه مقدار از اطلاعاتش رو از طریق dvd به این سیستم جدید انتقال دادم
اگه ویروس باشه می تونه به این طریق منتقل شده باشه؟
باید چیکار کرد؟

ar2007
18-07-2008, 20:24
مطمئنين كه فولدر ويندوز 73.2 مگابايته؟!
ممكنه بخاطر نصب برنامه هاي جديد يا افزايش حجم PAGEFILE بخاطر پر شدن رم يا ايجاد system restore هاي مداوم يا بخاطر زياد شدن فايلهاي موقتي در اون درايو باشه. كه دو تاي آخري با disk cleanup حل مي شه . به هر حال بهترين راه براي مطمئن شدن از بابت ويروس نصب آنتي ويروسي مثل كاسپراسكاي و اسكن كل سيستمه.:5:

beauty
18-07-2008, 20:41
system restore ویندوزت رو غیر فعال کن

ببین چه اتفاقی میوفته

omid.sarmad
18-07-2008, 20:58
منم از ویندوز ویستا درایوهای سیستمی ویندوز دیگه رو نگاه می کردم همین حالت بود.البته زیاد جدی نگرفتمش.فکر می کنم یکی از ایرادات ویستا باشه.

Niloofarak
23-07-2008, 11:39
مطمئنين كه فولدر ويندوز 73.2 مگابايته؟!
ممكنه بخاطر نصب برنامه هاي جديد يا افزايش حجم PAGEFILE بخاطر پر شدن رم يا ايجاد system restore هاي مداوم يا بخاطر زياد شدن فايلهاي موقتي در اون درايو باشه. كه دو تاي آخري با disk cleanup حل مي شه . به هر حال بهترين راه براي مطمئن شدن از بابت ويروس نصب آنتي ويروسي مثل كاسپراسكاي و اسكن كل سيستمه.:5:
این کار ها رو انجام دادم ولی بی نتیجه ست

reza3600
23-07-2008, 13:31
سیستم ریستور رو غیر فعال نکن شاید بعدن لازم شه!
با یه disk clea up ببین چی میشه؟
چون میگی هر لحظه حجم اشغال شه بیشتر میشه فکر کنم کرم یا ویروس گرفتی. انتی ویروست رو به روز کن و هر چه زودتر از اطلاعاتت بک اپ بگیر.

Niloofarak
23-07-2008, 17:18
dick clean up اجرا نمی شه چون فری اسپیس خیلی کمه!
کاسپرسکی هم اینو می گه:
sighatures corropted
!!!!
خیلی بده!!!!!
یه دفه هم ویندوز رو عوض کردم ولی تاثیر زیادی نداشت!
گاهی هم بعد ازcheck disk یه کمی وضعیت بهتر می شه

فرمت درایو هم ntfs ه گفتم شاید مهم باشه!

vtn54
23-07-2008, 20:32
سلام

حجم درایو C شما برای ویستا بسیار کم است .و با این حجم کم این مشکل حتی اگر ویروسی هم در کار نباشد دیر یا زود

پیش می آید ( مگر این که هیچ برنامه ای نصب نکنید و تنها از خود ویندوز استفاده کنید :31: ).

در هر حالت بهترین کار این است که حجم درایو C را حداقل 10 گیگابایت دیگر افزایش دهید برای این کار دو راه وجود دارد :

1.فرمت هارد و پارتیشن بندی مجدد که فکر کنم با توجه به احتمال آلوده بودن سیستمتان بهترین راه باشد .

2.استفاده از برنامه هایی که حجم درایو C را با استفاده از فضای اضافی موجود در درایوهای دیگر افزایش می دهند و

با ویستا هم سازگار باشند من Acronis Disk Director Suite را پیشنهاد می کنم که نسخه 10 آن با ویستا سازگار

است .البته به خاطر داشته باشید که قبل از استفاده از این برنامه باید مقداری از حجم درایو C خود را کم کنید( با آنیستال

کردن برنامه های با حجم بالا , غیر فعال کردن Page File و System Restore و... ) و از اطلاعات مهم موجود روی هاردتان

( در همه پارتیشن ها ) یک پشتیبان بگیرید.