PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت MCSE و +network و مدارک سیسکو در چیست ؟

mws
07-07-2008, 21:44
سلام دوستان
من چند وقتی هست که میخوام تو یکی از دوره های مهندسی شبکه شرکت کنم ولی گیج شدم :41:
چون نمیدونم از بین MCSE و +network و مدارک سیسکو کدوم رو انتخاب کنم

البته من یه آیتمی که برای انتخاب دوره در نظر دارم میزان هزینه دوره هست که نمیدونم کدوم یکی از این دوره ها
کمترین هزینه رو داره
آیتم بعدی هم برای من مقدار مدت دوره هست که باز هم نمیدونم کدوم دوره دارای کمترین مدت است ؟

از دوستان عزیزی که در این ضمینه اطلاعات کافی دارند خواهشمندم که مرا راهنمایی کنند
(مخصوصا اگه جدولی در مورد مقایسه دوره ها دارند که عالی میشه !!!) :11:

MaSoOd
07-07-2008, 22:11
هزینه هاش دوروبر 200 تومنه

مدتش هم 2 ماه و نیم تقریبا

ولی امتحان نهاییش برا گرفتن مدرک تو تهران برگزار میشه فقط

takjok-20
07-07-2008, 23:09
دوره های MCSE از شرکت مایکروسافت است که باید برای گرفتن این مدرک 7 آزمون را پاس کنی . که سه تا از اونا اختیاری است. ولی win xp - win server 2003 - actrive directory - infrastucture implementing و ... که دوره اش بستگی داره به تعداد روزهایی که میری. ولی دوره های هر روز پشت سره هم در 75 روز از روزهای شنبه تا چهارشنبه و هر روز کلاسی 5 ساعت است. حالا خودت حساب کن چه قدر میشه.

اما در مورد cisco که خیلی هم توپیه. ولی الان بازار کار تو ایران روی mcse میگرده.
ccna ccnp ccie جزو مهمترین مدارکش هستند. مثلا برای شروع ccna از ابتدا و کیلومتر صفر خیلی اشتباس.

network + هم مال Comptia هست.

من فکر کنم فعلا تو بازار کار ایران اول mcse خوبه. حدود چند سال دیگه تقریبا تموم سرورهای دنیا لینوکس و فری بی اس دی و یونیکس میشند. و اونوقت با دانش کافی تو شبکه میشه به لینوکس مهاجرت کرد.

mws
10-07-2008, 21:03
هزینه و مدت دوره های Mcse چقدره ؟

devil_ff2008
11-07-2008, 16:05
آیا میشه دوره نرفت و یکسره بری امتحان بدی ؟
من شنیدم امتحانش دوبی هست . درسته ؟

Heliyom
03-09-2008, 21:54
من یک نکته را خدمت خاضرین روشن کنم البته اگر اجازه هست:

ببینید می دونین چرا بازار کار سیسکو کمه چون هیچ کس هیچی ازش نمی دونه!
من الان 19 سالم و مدرک Network+ از ایزایران و MCSE از ایزایران دارم و CCNA از دبی. اما الان برای من پیشناهاد کار شد به خاطر CCNA نه به خاطر MCSE.

برای اینکه اشتباح پیش نیاد باید بگم که من پیشدانشگاهی نخوندم به جاش این مدارک گرفتم.

Heliyom
03-09-2008, 21:55
یک نکته دیگر اینکه اگر بخواهید Mcse در دبی امتحان بدید باید هر هفت کتاب را درجا امتحان بدین یا هفت بار برین دبی!

HAW3D
09-09-2008, 22:45
با سلام
یه مساله هستش اینه که مدارک comptia یعنی همون network+ , security+ عمومیترند یعنی وابسته به محصولات یه شرکت بخصوص نیستند و پذیرش بیشتری دارند و برای شروع کار بهترین گزینه هستن
مثلا ارزش مدرک نتوورک پلاس برابر 12 ماه مار عملی در محیط شبکه هستش

Dr.D347h
14-09-2008, 12:19
بعد میشه این هارو کلاس نرفت و فقط امتحان داد دیگه
اگه میشه کجا و چطوری باید امتحان داد؟

HAW3D
15-09-2008, 04:37
با سلام
والا تا اونجایی که من میدونم میشه فقط امتحان بدین
یعنی تو شهر ما یه مرکز هستش اجازه میده این کارو بکنی ولی نمیدونم همشون همین طوری هستن یا نه البته بازم یه پولی برای خودش میگیره
میگه برای رچیسترتون هستش برای امتحان هم که یا مری ترکیه یا دبی

Heliyom
15-09-2008, 16:32
ببینین می شه فقط امتحان داد هم تو ایران هم تو کشور های دیکه اما ایرانی ها رو فقط خود ایران قبول داره اما مال کشور های دیگه رو تمام دنیا قبول داره و کار براشون هست.

دوست عزیز HAW 3D موسسه comptia مجموعه جندین شرکت متفاوت است که تقریبا تمامی شرکت های کامپیوتری معتبر جهان رو شامل می شه و مدرک هاشون فقط برای تازه وارد هاست یعنی ابتدای سیستم. فلسفه ی علامت + که ادامه هر اسم است هم همینه یعنی خیلی ابتدایی

HAW3D
15-09-2008, 22:11
سلام
منم عرض کردم که برای شروع کار
البته این مدرک ابتدایی همون جور که گفتم برابر یک سال کار عملی هستش و زیاد هم ابتدایی حساب نمیشه.البته تو ایران به دلیل اینکه سرفصل هاش زیاد رعایت نمیشه یکم ارزشش کمتر میشه اما یه نگاه به سرفصل هاش بکنین میبینین زیاد هم ابتدایی نیست و خود شرکت کامپتیا پیشناز آ+ رو براش قرار داده

Heliyom
16-09-2008, 10:59
منظورم از ابتدایی نه اینکه مباحث بچگانه باشه منظورم اینه که مباحث ابتدایی شبکه هست و بعد این مطالب نسبت به مدارک دیگر آسون تر است

paranoid_android
16-09-2008, 13:51
سلام
منم عرض کردم که برای شروع کار
البته این مدرک ابتدایی همون جور که گفتم برابر یک سال کار عملی هستش و زیاد هم ابتدایی حساب نمیشه.البته تو ایران به دلیل اینکه سرفصل هاش زیاد رعایت نمیشه یکم ارزشش کمتر میشه اما یه نگاه به سرفصل هاش بکنین میبینین زیاد هم ابتدایی نیست و خود شرکت کامپتیا پیشناز آ+ رو براش قرار داده
سلام و با اجازه،
دوست عزیز برای شروع N+ نیاز به هیچ پیشنیازی نیست و اینکه کامپتیا A+ رو برای ورود به N+ پیشنیاز قرار میده در حد یه پیشنهاده و نه اجبار. در صورتی که در حد مقدماتی کار با کامپیوتر و سیستم عامل رو بلد باشید میتونید از N+ شروع کنید و در همین حد کفایت میکنه.
N+ اطلاعات خوب و کاملی در مورد مباحث تئوری و پایه شبکه مثل تعریف شبکه، توپولوژی ها، پروتکل هایی مانند اترنت و Token Ring و بررسی مدل OSI و لایه های TCP/IP، آشنایی کلی با سیستم عامل های شبکه، آشنایی با media هایی مانند انواع کابل های و همچنین شبکه های بی سیم و سایر پروتکل ها و مباحث مقدماتی در مورد امنیت و مدیریت و نگهداری شبکه ها رو ارائه میده. در حد یک تکنسین شما با مفاهیم مرتبط آشنا میکنه.
به نظر حقیر مطالعه یه کتاب در مورد N+ خیلی بهتر از سر کلاس رفتنه. بهتره وقتتون رو با سر کلاس رفتن برای N+ تلف نکنید و از دوره های MCSE یا CCNA شروع کنید. همه چیز هایی که در N+ مطرح میشه ضمن MCSE باهاش آشنا خواهید شد. موفق باشید.