PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با فن Cpu و صدای بیش از حد

MESHKIPOSH
05-07-2008, 14:34
سلام و خسته نباشید
یه سوالی داشتم و اون هم اینه که فن Cpu من خیلی صدا میده ، مخصوصا وقتی که یه 10-15 دقیقه از کارکردنش بگذره....یه صدایی مثل وووووووووو که اصاب خورد کن هست و به نظرم صداش بیش از حد هست.

میخواستم ببینم فن Cpu ای هست که اصلا صدا نداشته باشه یا حداقل صداش خیلی خیلی کم باشه ؟؟؟؟ چند قیمته و به نام و مدلی معروفه که برم بخرم ؟؟؟؟ و اینکه خود این فن رو میشه کمی بی صدا تر کنم ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
- سیستم من کلا یک فن داره که اونم همین فن Cpu هست

shahab_blaster
05-07-2008, 22:03
سلام و خسته نباشید
یه سوالی داشتم و اون هم اینه که فن Cpu من خیلی صدا میده ، مخصوصا وقتی که یه 10-15 دقیقه از کارکردنش بگذره....یه صدایی مثل وووووووووو که اصاب خورد کن هست و به نظرم صداش بیش از حد هست.

میخواستم ببینم فن Cpu ای هست که اصلا صدا نداشته باشه یا حداقل صداش خیلی خیلی کم باشه ؟؟؟؟ چند قیمته و به نام و مدلی معروفه که برم بخرم ؟؟؟؟ و اینکه خود این فن رو میشه کمی بی صدا تر کنم ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
- سیستم من کلا یک فن داره که اونم همین فن Cpu هست
اين صدا بخاطر اينه كه فن پردازندت خراب شده با روغن كاري موقتا حل ميشه ولي باز بعد چند وقت همونطوري ميشه عوضش كن با يه فن جديد

musa
05-07-2008, 22:07
با سلام

اگر cpu رو هم معرفي كنيد و اينكه در حال حاظر از چه فني استفاده ميكنيد (كه احتمالا همون فن استوك هست) بهتر ميشه راهنمايي كرد .

مشكل اساسي كيس شما نداشتن تهويه مناسب هست و خاك گرفتن فن هست و با توجه به گرمي هوا اين قبيل مشكلات باعث تشديد اين مسائل ميشه .

در هر صورت حتمآ حداقل 2 فن كيس به سيستم اضافه كنيد اگر عقب كيس جا براي فن هست همون عقب نصب كنيد فقط در خريد فن ها دقت كنيد چون اگر جنس خوبي نداشته باشن بعد از مدت كوتاهي باعث نويز ميشن .

البته با خارج كردن و تميز كردن فن براي مدت كوتاهي از شر اين سرو صدا راحت ميشيد ولي باز هم بايد در انتظار اين سرو صدا ها باشيد .

MESHKIPOSH
06-07-2008, 10:52
ممنون از راهنمایی تون

MoHaMaD ZaNd
05-09-2008, 12:44
سلام . ببخشيد من سي پي يوم Celeron 2.4 GHz هست . يه بار رفتم تو تنظيمات Setup يهو ديدم دماي سي پي يو 65 درجه هست و فن كلي صدا ميده . وقتي كه بازي مي كنم صداش بيشتر ميشه به طوري كه همه خبر دار ميشن. حالا امروز دره كيسو باز كردم و فن كلي صدا ميداد ! بعد اومدم يه پنكه گذاشتم كنارش و نزديك يك ساعت و نيم باهاش بازي و كردم ولي هيچ فنش صدا نمي داد تازه نسبت به قبل كلي صداش كمتر شده بود !! به نظرتون بايد فن سي پي يو عوض بشه يا بايد خمير استفاده كنم .

shahab_blaster
05-09-2008, 13:45
سلام . ببخشيد من سي پي يوم Celeron 2.4 GHz هست . يه بار رفتم تو تنظيمات Setup يهو ديدم دماي سي پي يو 65 درجه هست و فن كلي صدا ميده . وقتي كه بازي مي كنم صداش بيشتر ميشه به طوري كه همه خبر دار ميشن. حالا امروز دره كيسو باز كردم و فن كلي صدا ميداد ! بعد اومدم يه پنكه گذاشتم كنارش و نزديك يك ساعت و نيم باهاش بازي و كردم ولي هيچ فنش صدا نمي داد تازه نسبت به قبل كلي صداش كمتر شده بود !! به نظرتون بايد فن سي پي يو عوض بشه يا بايد خمير استفاده كنم .
ميتوني روغن كاري كني فن پردازنده رو ولي به نظر من عوض كني بهتره

MoHaMaD ZaNd
05-09-2008, 15:59
از چه روغني استفاده كنم !! روغن مايع ميشه !! من روغن مايع زدم ولي باز همونطوريه !!!

shahab_blaster
05-09-2008, 16:03
از چه روغني استفاده كنم !! روغن مايع ميشه !! من روغن مايع زدم ولي باز همونطوريه !!!
مدل پردازندت رو بگو دقيق

hardware2000
05-09-2008, 20:38
همون روغن مایع رو بزنی کافیه ...
احتمالا کم زدی.

fifa7ahmr3
06-09-2008, 00:42
سلام من دو تامشکل داشتم یکی اینکه تو هاردم بدسکتور افتاده و از وقتی بد سکتور افتاده کامپیوتر دیگه رم ریدرم رو نمی شناسه نمی دونم باید چیکار کنم؟ دوم اینکه فن سی پی یوم خیلی صداش بلنده سی پی یوم سه گیگه و فنش اینتله ولی مال دوستم که سی پی یوش 2.8 دهمه خیلی بی صداست حتی وقتی استندبای میکنه کامپیوترش مثل اینکه خاموشه لطفا راهنماییم کنید و آیا میشه با برنامه ی آی کول رفعش کرد؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahab_blaster
06-09-2008, 08:19
سلام من دو تامشکل داشتم یکی اینکه تو هاردم بدسکتور افتاده و از وقتی بد سکتور افتاده کامپیوتر دیگه رم ریدرم رو نمی شناسه نمی دونم باید چیکار کنم؟ دوم اینکه فن سی پی یوم خیلی صداش بلنده سی پی یوم سه گیگه و فنش اینتله ولی مال دوستم که سی پی یوش 2.8 دهمه خیلی بی صداست حتی وقتی استندبای میکنه کامپیوترش مثل اینکه خاموشه لطفا راهنماییم کنید و آیا میشه با برنامه ی آی کول رفعش کرد؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشكل نشناختن رم ريدرت ربطي به بدسكتور هارد نداره اون مربوط ميشه به پورت هاي USB و ويندوزت
اگه پردازندت سوكت LGA هست اگه فنش 4 رشته سيم داره اتومات بسته به خرارت پردازنده دور فن تغيير پيدا ميكنه
ببين دماي پردازندت چنده و اينكه مدل دقيق پردازندت رو بگو