PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آموزش] مباحث مربوط به سانسور و برش فیلم ها و معرفی نرم افزارهای مربوط به این کار

amirepsilon
04-07-2008, 22:28
سلام
برخی از این فیلم هایی که دانلود میشن مورد دارن!!!
لطفا راهنماییم کنید چطوری سانسورشون کنم که هم زیاد وقت چیر نباشه و هم کیفیت پایین نیاد
اصلا راهی نیست که قبل از دانلود بتونی بفهمی مشکل داره یا نه ؟؟؟
یا علی

senatore20042003
05-07-2008, 17:23
سلام
برخی از این فیلم هایی که دانلود میشن مورد دارن!!!
لطفا راهنماییم کنید چطوری سانسورشون کنم که هم زیاد وقت چیر نباشه و هم کیفیت پایین نیاد
اصلا راهی نیست که قبل از دانلود بتونی بفهمی مشکل داره یا نه ؟؟؟
یا علی

دوست عزیز اگر فرمت فیلمها avi باشه با نرم افزار virtual dub می تونی در کمتر از 5 دقیقه قسمت هایی از فیلم رو که میخواهی سانسور کنی ودوباره تکه های اون ها روبه هم بچسبونی این رو هم بگم که اون وقت تو زیر نویس فیلم هات فاصله می افته که تنظیم اون سخت می شه به هر حال من دو تا لینک برات می گذارم هم خود نرم افزار و هم آموزش اون .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amirepsilon
06-07-2008, 05:25
خیلی ممنون زحمت کشیدی
کیفیت کم نمیشه ؟
یا علی

senatore20042003
06-07-2008, 09:03
دوست عزیز این برنامه حتی یک در صد هم افت کیفیت نداره فقط باید حواست باشه که تیک هایی روکه در توضیحات عنوان شده بزنی تا حجم فیلمت زیاد نشه.

reza3600
09-07-2008, 12:12
فقطvideo redo

brain
13-07-2008, 16:14
با سلام . منم همچین مشکلیو دارم فقط چندتا سوال دارم :
من یک فیلم دی وی دی دارم که میخوام سانسورش کنم فقط این دی وی دی چند مدل زیر نویس و دوبله داره حالا من فقط میخوام که فیلمم زیرنویس و زبان اصلی باشه و اونو بتونم سانسور کنم . با چه برنامه ای میتونم انو (یعنی با زیرنویس انگلیسی و زبان اصلی ) سانسور کنم ؟ و همینطور با چه برنامه ای میشه فرمت دی وی دی رو تبدیل به فرمتی دیگر کرد ؟ (سوال اول مهمتره )
در ضمن اگه میخوام کیفیتش پایین نیاد (هم صدا هم تصویر ) و همینطور بین تصویر و زیرنویس فاصله نیفته
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
....خیلی عجله دارم و کارم ضروریه
با تشکر فراوان

senatore20042003
13-07-2008, 21:37
با سلام . منم همچین مشکلیو دارم فقط چندتا سوال دارم :
من یک فیلم دی وی دی دارم که میخوام سانسورش کنم فقط این دی وی دی چند مدل زیر نویس و دوبله داره حالا من فقط میخوام که فیلمم زیرنویس و زبان اصلی باشه و اونو بتونم سانسور کنم . با چه برنامه ای میتونم انو (یعنی با زیرنویس انگلیسی و زبان اصلی ) سانسور کنم ؟ و همینطور با چه برنامه ای میشه فرمت دی وی دی رو تبدیل به فرمتی دیگر کرد ؟ (سوال اول مهمتره )
در ضمن اگه میخوام کیفیتش پایین نیاد (هم صدا هم تصویر ) و همینطور بین تصویر و زیرنویس فاصله نیفته
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
....خیلی عجله دارم و کارم ضروریه
با تشکر فراوان

دوست عزیزفکر کنم شما بایداول dvd رو به وسیله نرم افزار کانورت کنیدبه فرمت avi تا از کیفیت صدا و تصویر فیلمت کم نشه .با نرم افزار زیر
Xilisoft DVD Ripper P.latinum 5.0.36.0627

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکی از قدرتمندترین نرم افزار برای ساخت و تبدیل تصاویر ویدئویی برای نمایش در دستگاه های
خانگی نرم افزار محبوب Xilisoft DVD Ripper P.latinum است که علاوه بر این امکانات ویژگی هایی همچون سرعت بالا در تبدبل و سادگی و حرفه ای بودن این برنامه می توان اشاره کرد. شما یا این نرم افزار میتوانید DVD های خود را به DivX, MPEG, WMV, MP3 و ... تبدیل کنی .

امکانات نرم افزار Xilisoft DVD Ripper P.latinum :

- سرعت بالا در تغییر فرمتهای DVD به دیگر فرمتهای صوتی و تصویری
- امکان تغییر فرمت DVD به فرمتهای روز جهان مانند : DivX, MPEG, WMV, MP3
- سادگی برنامه تنها با یک کلیک برای DVDRip
- پشتیبانی از فرمتهای صوتی و تصویر : DivX, AVI, MPEG, WMV, RM, MOV, MP4, 3GP, 3G2, ASF, rip DVD to audio formats including MP3, WAV, WMA, AAC, AC3, M4A, MP2, OGG
- بالاترین کیفیت بعد از انجام تغیرات
- ساخت فرمت مخصوص برای PSP, iPod, PDA and MP4 player
- هماهنگی با CPU های دو هسته ای برای سرعت بالاتر در تبدیل
- پشتیبانی از CD رام و دستگاه های جانبی دیگر
- نصب آسان و سریع
- پشتیبانی از زبانهای زنده دنیا مانند : انگلیسی و فرانسوی و ....
- قابل نصب بر روی تمام نسخه های ویندوز از جمله ویندوز ویستا
- و .

بعد هم زیر نویس اون رو از فیلم استخراج کنی اگر هم بلد نبودی بگو تا برات بگذارم و همین طور برای اینکه کمتر دردسر بکشی زیر نویس اون رو از تو اینترنت در بیار.
اگربخواهی فیلم رو سانسور کنی باید اون قسمتهای فیلم رو هم که حذف می کنی زیر نویس ها رو هم حذف کنی تا با فیلم هماهنگ بشه .پس بهتره که بگردی دنبال زیر نویس با غالب srt از تو نت .
بعد که اینکار ها رو کردی می تونی با نرم افزار virtual dub اون رو راحت سانسور کنی وبعد از اون برای اینکه فیلم و زیر نویس نهایی رو که انجام دادی.و آماده رایت برای dvd شد با نرم افزار vso convert x to dvd اون رو به همراه زیر نویس تبدیل به dvd کنی این نرم افزار رو به همراه اموزش اون در همین بخش گذاشتم.موفق باشید

brain
15-07-2008, 14:35
خیلی خیلی ممنون ...
میرم تو کارش...سوالی پیش اومد میام ...

brain
15-07-2008, 15:55
من یکم فکر کردم دیدم اینکار خیلی زمان میبره و نمی صرفه (چون من میخوام از تمام زیرنویس ها استفاده کنم در ضمن چند نوع دوبله هم داره که همشو میخوام ....مثلا یه موقع میخوام فارسیشو ببینم یه بار انگلیسی و غیره ...که اگه بخوام اون کارارو بکنم فکر کنم خیلی طول بکشه و سخت باشه )....من یه کاره راحتتر به ذهنم رسید ...اون راه اینه :
من به جای این همه کار فقط جاهای رو که میخوام سانسور کنم رو کامل سیاه میکنم و صدایش را قطع (اینجوری راحت ترم)
شما فقط یه لطفی یکن و برنامه ای بمن معرفی کن که بتونم مستقیما فایل دی وی دی رو ببرم توش و اونجاهایی رو که میخوام سیاه و صدایش را قطع کنم ( اینجوری ثانیه ها عقب جلو نمیشه در نتیجه مشکلی هم در زیرنویس ها بوجود نمیاد )
حالا چنین برنامه ای هست ؟

brain
17-07-2008, 09:54
سلام .
senatore20042003 کجا رفتین ؟
ببین این برنامه ای که معرفی کردین خیلی توپه ... فقط یه سوال من انیمیشن راتاتویل رو دارم منتها 700 مگه ولی با کیفیت خیلی بالا حالا میخواستم بدونم با این برنامه هم میشه اینکاروکرد ؟ (پسوند فیلمم دایویکس بود)
باتشکر

senatore20042003
17-07-2008, 12:30
دوست عزیزاگر منظورتون نرم افزار virtual dub هست که معرفی کردم بله میشه و برای پست بالاتر تون که گفتید من شاید بخوام یک بار فیلم رو با زیرنویس انگلیسی یا یکبار بخواهم با زیر نویس فارسی ببینم شما به پستی که بنده در رابطه تبدیل فایل های شما به dvd ایجاد کردم برنامه vso convert x to dvd برو به راحتی می تونی چند زیرنویس روبه فیلم اضافه کنی منتها باید یکی از زیرنویس ها srtو دیگری sub/idx بایدباشه.

Most@FA
21-07-2008, 23:08
دوست عزیزم senatore20042003 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من virtual dub رو با لینک خودتون دانلود کردم و با چنتا مشکل اساسی روبرو هستم .
1- برنامه بدون نصب اجرا میشه و این طبیعیه که تنظیمات هنگام نصب مشاهده نمی شه .
2- وارد برنامه که شدم و فایل ویدئو رو باز کردم کلید start selection و end selection خاکستری و غیر فعال بودن .
اگه ممکنه تو حلشون کمکم کنید .
تشکر فراوان

senatore20042003
22-07-2008, 02:01
دوست عزیز ایا شما قبل از اجرای برنامه در داخل فولدر برنامه گزینه auxsetup.exe رو فعال کردید یعنی گزینه install handler رو فعال کردید وبعد گزینه run virtualdub رو زدید.

Most@FA
22-07-2008, 10:37
بله
کار اشتباهی کردم؟

senatore20042003
22-07-2008, 13:54
نه دوست عزیز درست هست ،اما حقیقتا من تا حالا به همچین مشکلی نخوردم من خودم الان نرم افزار رو دیدم مثلابعد از انتخاب فیلم از منو go وقتی بری روی گزینه های selection end و selection start این گزینه ها غیر فعال هستند اما از روی خود صفحه که بری کلید های 12و13 که برای این کار هست فعال هست.حالا اگر هم مشکل شما حل نشد من می پرسم از دوستان به شما می گم.

masoudtr
22-07-2008, 17:26
حالا چرا سانسور

Most@FA
23-07-2008, 01:53
مشکل حل نشد عزیز
خاکستری هستند و کلید های ][ که میانبر selection start هستند هم کار نمی کنن.

senatore20042003
23-07-2008, 02:05
مشکل حل نشد عزیز
خاکستری هستند و کلید های ][ که میانبر selection start هستند هم کار نمی کنن.

دوست عزیز من یک ورژن بالاتر این نرم افزار روبرات می گذارم ببین مشکلت حل میشه.

piishii
23-07-2008, 10:40
حالا چرا سانسور

سلام.
اگه مطلبی برای عرضه توی تاپیک و متناسب با تاپیک ندارین از اسپم خودداری کنید :20:
ممنونم.

vitamin2002
24-08-2008, 14:11
اون مربع ها که در فیلم های تلویزیونی می اندازند چهطوری می کنند
منم می خواهم اون کار را بکنم
یعنی مربع بندازم و یا صحنه را تار کنم ؟

SHABAHPASHA
25-08-2008, 22:29
اون مربع ها که در فیلم های تلویزیونی می اندازند چهطوری می کنند
منم می خواهم اون کار را بکنم
یعنی مربع بندازم و یا صحنه را تار کنم ؟
سلام
قبلا با avs این کار رو می کردم اما نسخه جدید xilisoft این کار ور خیلی راحت کرده....
بعد از وارد کردن فیلم به محیط برنامه روی فیلم کلیک راست کنید و effects رو انتخاب کنید ......
1-عکس ،افکت یا پرده ای رو ه می خواین روی فیلم بکشین انتخاب کیند
2-می تونید در این قسمت عکس یا پرده رو کم رنگ یا پرنگ کنید
3و 4- بالا و پایین کردن عکس در این قسمته
5-در این قسمت میشه پرده یا عکس رو بزرگ و کوچیک کرد
6-اینم که خودعکس
7-با این هم می تونید عکس رو بالا پایین ببرید
و.....
در قسمت افکت هم اون مربعها و شطرنجی و خلاصه هر افکتی بخواین وجود دار
اینم لینک دانلود برنامه:

PROSPPECH
07-11-2008, 17:20
سلام
قبلا با avs این کار رو می کردم اما نسخه جدید xilisoft این کار ور خیلی راحت کرده....
بعد از وارد کردن فیلم به محیط برنامه روی فیلم کلیک راست کنید و effects رو انتخاب کنید ......
1-عکس ،افکت یا پرده ای رو ه می خواین روی فیلم بکشین انتخاب کیند
2-می تونید در این قسمت عکس یا پرده رو کم رنگ یا پرنگ کنید
3و 4- بالا و پایین کردن عکس در این قسمته
5-در این قسمت میشه پرده یا عکس رو بزرگ و کوچیک کرد
6-اینم که خودعکس
7-با این هم می تونید عکس رو بالا پایین ببرید
و.....
در قسمت افکت هم اون مربعها و شطرنجی و خلاصه هر افکتی بخواین وجود دار

ممنون
فقط این برای کل فیلم هست درسته؟! نه فقط یه چند ثانیه!

1. میشه یه برنامه معرفی کنید که بتونیم تو قسمت های مختلف این افکت ها رو بزاریم 2. من وقتی یه فبلم رو با virtual dub f باز میکنم، خطای زیر رو میده

توضیح اینکه من کدک ffdshow رو دارم!

PROSPPECH
09-11-2008, 10:51
خوب مشکل با نصب کدک K lite حل شد.
فیلتری وجود داره برای شطرنجی کردن قسمتی از تصویر؟!
اگه بخوایم هر چند ثانیه از فیلم رو یه ----- رو بهش اعمال کنیم؛ راهی هست یا نه

SHABAHPASHA
10-11-2008, 10:49
خوب مشکل با نصب کدک K lite حل شد.
فیلتری وجود داره برای شطرنجی کردن قسمتی از تصویر؟!
اگه بخوایم هر چند ثانیه از فیلم رو یه ----- رو بهش اعمال کنیم؛ راهی هست یا نه
با همين برنامه بالايي ميشه شطرنجي کرد،برنامه ريزي هم ميشه با اون انجام داد البته خيلي با برنامه ور نرفتم که بطور متناوب ف.يلتر اعمال کنه يا نه.ولي بهترين کار استفاده از يک برنامه اسپليتر که فيلم رو به اجزاي کوچکتر تقسيم کني و بعد در اون جاهايي که مي خواي اون لايه شطرنجي رو اضافه کرد.

PROSPPECH
10-11-2008, 17:37
با همين برنامه بالايي ميشه شطرنجي کرد،برنامه ريزي هم ميشه با اون انجام داد البته خيلي با برنامه ور نرفتم که بطور متناوب ف.يلتر اعمال کنه يا نه.ولي بهترين کار استفاده از يک برنامه اسپليتر که فيلم رو به اجزاي کوچکتر تقسيم کني و بعد در اون جاهايي که مي خواي اون لايه شطرنجي رو اضافه کرد.
خوب يعني نرم افزاري نيست كه بدون تيكه تيكه كردن فيلم هرجايي از فيلم رو كه خواستيم يه افكت بديم انتخاب كنيم و به همونجا اين افكت اعمال بشه

SHABAHPASHA
11-11-2008, 11:11
خوب يعني نرم افزاري نيست كه بدون تيكه تيكه كردن فيلم هرجايي از فيلم رو كه خواستيم يه افكت بديم انتخاب كنيم و به همونجا اين افكت اعمال بشه
اين برنامه نه اين کار رو نمي کنه چون يه برنامه حرفه اي نيست.اين نوع برنامه ها بيشتر به درد سريع کار رو راه انداختن و مثلا يه چند کار خاص رو روي فيلم انجام دادن مي خوره .براي اينکار بايد بري سر برنامه هاي حرفه اي تر ميکس و مونتاژ مانند برنامه ادوب پريمير،يوليد ويدئو،اي وي اس کانورتور،سوني وگاس و.....که امکانات زياد ي دارن.يادمه يه برنامه قديمي هم که توي ويندوز 98 کار مي کرد به اسم تبر(ايراني بود)، که مختص همين کارها بود البته محدوديت هاي فراواني هم داشت

the_god_of_3dsmax
24-01-2009, 23:14
اگه می خوای سانسورش کنی تا اخلاقت خراب نشه فایده نداره که موقعی که داری سانسور می کنی اخلاقت خراب شده رفته