PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشناختن هارد -

aliagagol
03-07-2008, 11:57
سلام
من به مشکلی عجیب بر خوردم .هارد من ساتاست . وقتی می رم پنجره ستاپ در قسمت بوت هارد من رو می شناسه وزمانی که ویندوز نصب باشه ویندوز بالا میاد ولی زمان نصب مجدد ویندوز از محیط داس اولا در پنجره ستاپ در گزینه ساتا 1 -یا ساتا 2 اصلا خبری از هارد نیست و هنگام نصب پیغام میده که در سیستم شما هاردی شناخته نشد
در ضمن قبلا هم به چنین مشکلی برخوردم که یکی از دوستان به صورت ایمیج برام ویندوز نصب کرد
حدس خودم : فکر می کنم بایوس خالی کرده باشه ( لطفا نحوه شارژ بایوس رو بگید )
لطفا کمکم کنید که بدجوری توش موندم

glc_engineer
03-07-2008, 15:52
سلام
من به مشکلی عجیب بر خوردم .هارد من ساتاست . وقتی می رم پنجره ستاپ در قسمت بوت هارد من رو می شناسه وزمانی که ویندوز نصب باشه ویندوز بالا میاد ولی زمان نصب مجدد ویندوز از محیط داس اولا در پنجره ستاپ در گزینه ساتا 1 -یا ساتا 2 اصلا خبری از هارد نیست و هنگام نصب پیغام میده که در سیستم شما هاردی شناخته نشد
در ضمن قبلا هم به چنین مشکلی برخوردم که یکی از دوستان به صورت ایمیج برام ویندوز نصب کرد

به احتمال زياد مشكل بايوس دارين
آخرين ورژن باياس مينبردتونو از اينترنت بگيرين و اونو آپ تو ديت كنين
ضمنا شايد فرمايش دوستتون اينه كه باتري باياستون ضعيف شده
اونو ميتونين تعويض كنين به راحتي

mahdi7610
08-07-2008, 12:09
سلام
سلام دوست عزیز

هنگام نصب ویندوز روی هاردهای ساتا شما باید درایور چیپست مادربورد را برای شناساندن هارد دیسک داشته باشد .

با قرار دادن فلاپی دیسک که حاوی درایو چیپست مادربورد هستش و با زدن کلید f6 درایو اون نصب شده و هارد شما شناسایی می شه .

اگه درایور اونا ندارید باید به سایت پشتیبانی از مادربورد خودتون برید و درایور اونا دانلود کنید .

موفق باشید .