PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد S5is

NimoOol.HD2
02-07-2008, 19:36
سلام
من یه دوربین S5is خریدم . به قیمت 350تومن . . حالا یه سوال من عکسایی که گرفته بودم رو ریختم توی کامپیوتر و از داخل مموریش پاکش کردم ( Memory : 4gig SDHC ) حالا که میخوام همون عکسا رو بریزم نمیشه !! یعنی گزینه ی Paste فعال نمیشه . با Ram reader هم ریختم ، شد ، ولی توی دوربین هیچی بهم نشون نمیده . چه کار کنم ؟؟؟

mpeg
02-07-2008, 22:10
ببین معمولا دوربین ها رو مموری یا همون رم فولدر میسازن و عکس را داخل فولدر ساخته شده میریزن حالا شما رم رو بزار داخل دوربین بعد با هاش 1 عکس بگیر تا اون فولدر ساخته شه بعد رم رو بزار تو رم ریدر بعد عکس های قبلی رو داخل اون فولدر ساخته شده paste کن درست میشه چون اگه فولدر نیاشه دوربین نمیتونه عکس داخل رم رو بخونه اگر تست کردی نشد بگو
چون شما همین طوری عکسها رو ریختی رو رم عکسها رو نمیخونه دوربین

NimoOol.HD2
02-07-2008, 22:13
ممنون از کمکت
موقعی ه رم رو وصل کردم سه تا فلدر بود که یکیش فقط محتوی عکس های قبلی بود . من همونجا کپی کردم . ضمنا اسم عکس رو یه بار عوض کردم و دفعه ی بعد همون اسم اصلیش رو. گذاشتم ولی نمیشه . یعنی انگار که اصلا نریختم

mpeg
02-07-2008, 22:48
ببین اصلا 1 کاری کن 1 یار رمت رو با دوربین فرمت کن بهد همین روش یالا رو که گفتم انجام بده یهعنی بعد از ساخت فولدر توسط دوربین یک دونه از عکسهای دوربین رو که تو هادر کامپیوتر ریختی کپی کن ببین نشون میده راستی چرا با usb دوربین رو وصل نمیکنی
راستی اون بالا گفتی paste نمیده 1 بار کامپیوتر رو restart میکردی شاید کامپیوتر قاطی کرده گزینه های دیگش روشن بود مثل cut , copy راستی یا usb وصل شده بودی

mpeg
02-07-2008, 22:53
رراستی رم Sd یا MMC Card بزار تو دوربین این کا را رو باهاش انجام بده ببین اونم همین طوریه
زراستی اگه تونستی از سایت به نتیجه برسی مشکلت رو اینجا تو این سایت مطرح کن این سایت حرفه ترین وبهترین سایت عکاسی هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

NimoOol.HD2
02-07-2008, 23:53
نه عزیزم
با Usb که وصل میکنم اصلا Paste & Paste Shortcut غیر فعاله . توی رم ریدر فعاله که ...
حالا میترسم فرمت کنم نشه همون عکسام ( درسته که کپی کردم ) از دست برن .
به هر حال ممنون

mpeg
03-07-2008, 00:06
راستی یادم رفت بغل رمت دکمه lock داره اگه داره اونو که نزدی قفل کنه رم رو
چرا میترسی شما عکسات رو 1 کپی ازش بریز رو هارد که عکسات رو داشته باشی
بعد فرمت کن رم رو چرا میترسی وقتی عکسات رو رو هارد داری
للاخره چی ببین راستی ctrl v رو هم میزنی رو کیبورد pasteنمیکنه
ولی بالاخره یابد فرمت کنی ببینی چرا رو رم میریزی عکسا تو نشون نمیده

mpeg
03-07-2008, 00:13
راستی بغل رمت دکمه lock داره اگه داره اونو که نزدی فقل کنه رم رو
بعدشم با رم ریدر کپی میکنی مطمئن هستی رو رم کپی میشه داخل رم رو دیدی هست عکس کپی شده

NimoOol.HD2
03-07-2008, 10:11
آره
1. خوب شاید بخوام عکسا رو به یکی نشون بدم که اینججوری همش به فنا میره
2. نه حتی اگه Lock هم که باشه ، نمیشه عکس بگیری
3. گزینه ی Paste رو از Shift + Insert میشه استفاده کنی ، از اون بالا ی صفحه ، بغل File , View , ... هم از توی Edit>Paste هستولی همش غیرفعاله
4. آره اونا رو حتی باز کردم که ببینم مشکلی نداشته باشه و اطلاعات عکس هم هیچ تغییری نکرده بود. آره عکسا کاملا درست و دقیق جای خودشون بودن
بازم ممنون که جوابمو می دی دوست عزیز

mpeg
03-07-2008, 11:25
ببین بلاخره باید 1 جوری فهمید ایراد از کجاست که اونم 3 تا راه بیشتر نداره یا 4 تا
اول اینکه رمت رو فرمت کنی
دوم اگه درست نشد یا 1 ویندوز دیگه تست کنی
سوم اینکه اگر یا این کارها به نتیجه نرسیدی از 1 رم دیگه استفاده کنی ببینی اونم همین مشکل رو داره
از این چند راه دیگه خارج نیست چون راههای دیگه جواب نداد
به نظر من زودتر این کارها رو انجام بده تا بدا به مشکل بدتر برنخوری که اذیت بشی
در هر صورت باید این کار رو انجام بدی دیر یا زود
من هم فکر نمیکنم کسی به غیر از این راهها که گفتم چیز دیگه جلو پات بزاره
به هر حال من هم منتظر میمونم که کسی راه دیگه بلد هست که ما هم چیز جدید یاد بگیرم
راستی اون سایتی که معرفی کردم هم مشکلت رو گفتی
پس 1 کاری کن هر وقت تونستی مشکلت رو حل کنی به ما هم بگو مشکل از کجا بود چطوری حل کردی
ولی بازم میگم زودتر راههای باقی مانده رو انجام بده تا غافل گیر نشدی

NimoOol.HD2
03-07-2008, 14:09
ممنون عزیزم
نه هنوز اون سایته نرفتم. ولی همین الان میرم !!