PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لکسوس به چه معناست؟

meha
02-07-2008, 11:21
سلام
اتومبیل لکسس ژاپنی که در آمریکا ساخته میشود به چه معنایی هست؟

corey
05-07-2008, 09:00
معنای لکسس نمیدونم چیه
اما لکسس در اصل همون اتومبیل های لوکس تویوتا هستش و بیشترین فروش اتومبیل های لوکس تو بازار امریکا هم دست لکسس هستش

samanajan
05-07-2008, 11:12
لکسوس به معنی لوکس ، زیبا ف تجملی

از اسم خودش معلوم

luxus اگر تو دیکشنری انگلیسی به فارسی ببینی میفهمی

بهترین و رتبه یک جهان برای فرئش لکسوس ترین ماشین را به خود اختصاص داده

MICRO VGA
05-07-2008, 17:34
:18:لکسوس به معنیه روح سامورای است:18:

meha
06-07-2008, 19:09
جدا؟
یعنی معنیش روح سامورایی هست|؟

yar
06-07-2008, 19:41
:18:لکسوس به معنیه روح سامورای است:18:
جالبه !
يعني روح كدوم سامورايي ؟
شايد منظورش اينه كه روح اين ماشين همون تويوتاست ..!!! :20:
ماشين هاي لوكس و با ارزشي هستند :5:

shahramcat
06-07-2008, 20:47
لکسوس کیفیت بهتر امکانات بیشتر قیمت کمتر برای مقابله با بنز آلمان تولید میشه تو امریکا ....

بالاتر از این نیست تو رده تولید انبوه تقریبا ....

yar
07-07-2008, 08:42
جالب اینجاست که تو مجله ماشین نوشته شده بود که بنز و bmv ایراد بزرگ لکسس رو بی صدایی مطلق اون می دونن !!

eblis2007
08-07-2008, 13:43
جالب اینجاست که تو مجله ماشین نوشته شده بود که بنز و bmv ایراد بزرگ لکسس رو بی صدایی مطلق اون می دونن !!

خوب درست میگن حال ماشین سواری به صدای دلنشین موتورش است نه سکوت محض ان . صدای موتور نه مثل یک پیکان که گوشخراشه .:20:

MICRO VGA
09-07-2008, 06:20
:5:البته میشه اینجوری هم گفت که چون شبیه کلمه لوکس هست :5:الیته لکسوس با کیفیت ترین ماشین در دنیا است!!!!

علیرضا
09-07-2008, 10:57
جداً اینو نمیدونستم که لکسوس رقیب بنز و بی ام و هست !
و اصلاً نمیدونستم که این همه کیفیت داره .
وقتی قیمت نجومی دوسه تا مدلش که اومده تو ایران رو شنیدم مخم سوت کشید و یه لحظه با عقلم جور در نیومد که با وجود بنز و بی ام و کسی لکسوس بخره .
ولی الان جور در اومد :31:

eblis2007
10-07-2008, 09:26
جداً اینو نمیدونستم که لکسوس رقیب بنز و بی ام و هست !
و اصلاً نمیدونستم که این همه کیفیت داره .
وقتی قیمت نجومی دوسه تا مدلش که اومده تو ایران رو شنیدم مخم سوت کشید و یه لحظه با عقلم جور در نیومد که با وجود بنز و بی ام و کسی لکسوس بخره .
ولی الان جور در اومد :31:

کجا رقیب مرسدس کلاسs و bmwسری 7 هست قیمت اصلیش تو بازار امریکا حدود 60تا 70 میلیون است. نه تا 190 میلیون .

علیرضا
10-07-2008, 22:33
کجا رقیب مرسدس کلاسs و bmwسری 7 هست قیمت اصلیش تو بازار امریکا حدود 60تا 70 میلیون است. نه تا 190 میلیون .

خوب رقیب بعضی هاش هست .( جداً هست ؟ :31: )
ولی مصلاً کمری یا آزرا و ... . هیچ کدوم به گرد BMW یا بنز می رسن ؟

من کلاً از لکسوس تصور دیگه ای داشتم .
خوبه :20:

Talabkar
10-07-2008, 22:47
من يه بار سوارش شدم خداييش محشره انقدر نرمه كه نگو
ولي رانندش ميگفت سواري باهاش بي روحه زيادي بي سرو صداس
به درد پيرمرد ها ميخوره

Bracket
11-07-2008, 03:24
اتفاقا Ls دقیقا رقیب اصلی مرسدس کلاس S هست از نظر قیمت هم LS 460 از حدود 60 هزار دلار قیمتش شروع میشه و LS 600h حدود 100 هزار دلاره مرسدس کلاس S هم که البته تنوع مدل بیشتری داره از حدود 85 هزار دلار قیمتش شروع میشه . ایراد بزرگی هم که ماشینهای لکسوس میگیرن البته بجز مدل IS که یه مدل اسپرت هست همون بیصدایی هست که میگن ارتباط راننده رو با جاده از بین میبره ولی خوب برای امریکایی که مردم راحت طلبی هستن و دنبال همچین ماشینهایی هستن همیشه لکسوس بهترین بوده .
اون دوستمون هم که کمری یا آزرا رو با مرسدس مقایسه میکنن باید اینو در نظر بگیرن که جفت این ماشینها از قیمت پایه مرسدس کلاس C که مدل ابتدایی مرسدس هست ارزونترن مخصوصا کمری که 17 هزار دلار قیمتش شروع میشه و آزرا هم از 23 هزار دلار در صورتی که کلاس C قیمت حدود 30 هزار دلاره که تا حدود 55 هزار دلار هم میره .

death knight
11-07-2008, 07:40
عكس بزاريد لطفا

علیرضا
12-07-2008, 23:50
اتفاقا Ls دقیقا رقیب اصلی مرسدس کلاس S هست از نظر قیمت هم LS 460 از حدود 60 هزار دلار قیمتش شروع میشه و LS 600h حدود 100 هزار دلاره مرسدس کلاس S هم که البته تنوع مدل بیشتری داره از حدود 85 هزار دلار قیمتش شروع میشه . ایراد بزرگی هم که ماشینهای لکسوس میگیرن البته بجز مدل IS که یه مدل اسپرت هست همون بیصدایی هست که میگن ارتباط راننده رو با جاده از بین میبره ولی خوب برای امریکایی که مردم راحت طلبی هستن و دنبال همچین ماشینهایی هستن همیشه لکسوس بهترین بوده .
اون دوستمون هم که کمری یا آزرا رو با مرسدس مقایسه میکنن باید اینو در نظر بگیرن که جفت این ماشینها از قیمت پایه مرسدس کلاس C که مدل ابتدایی مرسدس هست ارزونترن مخصوصا کمری که 17 هزار دلار قیمتش شروع میشه و آزرا هم از 23 هزار دلار در صورتی که کلاس C قیمت حدود 30 هزار دلاره که تا حدود 55 هزار دلار هم میره .

می دونم !
من در جواب اون دوستمون مجبور شدم همچین مثالی بزنم .
:31:

yar
14-07-2008, 19:32
خوب درست میگن حال ماشین سواری به صدای دلنشین موتورش است نه سکوت محض ان . صدای موتور نه مثل یک پیکان که گوشخراشه .:20:
قبول دارم !! :25:
من خودم با صداي پژوم زندگي مي كنم !! وقتي دنده رو عوض مي كنم كه خودش بگه !! :20:

saman65
15-07-2008, 08:50

شوهر خالم میگفت که یه بار با یکی از دوستاش تو دبی رو جاده اصلی راه میرفتم یهو یه ماشین دقیقا پشت سرشون دستش رو میزاره رو بوق و بر نمیداره.بعد اینا هم میپرن هوا از ترس.میگفت رومون رو که برگردوندیم دیدم 2 تا دختر عرب تو لکسوس نشستن و دارن بهمون میخندن:27:(دیگه بقیش رو نگفت که چیکار کردن:دی.هرچی باشه شوهر خالمه و جرات نمیکنه جلو من از دختر بازی هاش بگه:27:)
آخه بحث ماشین پسر عمم شد که لکسوس داره.اینم داشت درباره لکسوس حرف میزد که چقدر بی صداست
البته خود شوهر خالم infiniti FX45 داره

Penryn
18-07-2008, 21:44
با سلام در اواسط دهه ي 90 در امريكا تبليغي در تلويزيون پخش شد كه منظره ي يك آبشار با بز كوهي و چند تا جونور ديگر بود اما تبليغش هيچ صدايي نداشت و بعد از چند لحظه كلمه ي غريب و بي معني لكسوس در انتهاي تبليغ ظاهر ميشد.چند هفته اي گذشت و مردم امريكا با ماشيني جديد به اين اسم توي خيابانها مواجه شدند كه بوسيله ي يك شعبه ي مخصوص از تويوتا با بهترين كيفيت مواد و مهندسي ساخته ميشد و از همان ابتدا با كپي برداري و هدفگذاري بسيار دقيق آمده بود تا شعار چند سال قبل از آن تاريخ رؤساي تويوتا را عملي كنند كه گفته بودند بنا داريم كمر بنز را بشكنيم! به همين خاطر براي هر مدل سواري بنز يك مدل لكسوس با كد نامگذاري مشابه ساخته بودند تا با قيمتي پايين تر اما كيفيت و دوامي بالاتر با حريف خود رقابت كند و سهم بازار بنز را كم كند.آمدن لكسوس فقط و فقط براي رقابت با بنز بود و بس.ولي اين باعث شد تا بنز هم دست از روزمرگي و تنبلي بكشد و با مدلهايي بهتر و جديدتر دور جديدي از رقابت با خودروسازان رقيب را اغاز كند كه الحق ثابت كرد كه جذابيت و ماندگاري تاريخي طرح هاي آلماني رودست ندارد.لكسوس هم مخصوصا همان زمان ها دايما در تبليغات تلويزيوني بنز و ب ام و مورد تمسخر قرار ميگرفت كه ماشيني كه تا اين حد ساكت باشد خوب نيست و راننده اگر جاده را حس نكند ماشينش بدرد نميخورد و لكسوس هم دنبال جواب دادن به روش مشابه بود! اين مطلب نشان ميدهد كه لكسوس كلمه اي نبود كه مردم انگليسي زبان امريكا با تماشاي يك تبليغ تلويزيوني برداشت دقيقي از منظور از آن پيدا كنند.با تشكر