PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موبایل تو مکه

akhoond
02-07-2008, 09:35
سلام دوستان .
بی مقدمه می رم سر اصل مطلب
مامانم داره می ره مکه ، ان شاالله خدا قسمت ما هم بکنه :13:
دلم می خواد گوشی مو بهش بدم ، هم می تونه از دوربین استفاده کنه ، هم این که همیشه available هست و خیال من راحته ، اما اگه درست فهمیده باشم ، هزینه رومینگ ، خیلی زیاده :41:
یکی از بچه هامون می گفت که اونا بره اعتباری بگیره ، خیلی بهتره ، اما یکی دیگه می گفت که خیلی تفاوت نداره ، بره از مخابرات اونجا زنگ بزنه ، خیلی بهتره .
خلاصه این که شما بگید که چی کار کنیم ؟
تا 15 _ 16 ام بیشتر وقت نداریم ، زود راهنمایی بفرمایید
منتظرم
یا حق:11:

akhoond
02-07-2008, 19:57
کسی نیست مرا یاری کند ... ؟

ar.behnam
03-07-2008, 08:33
کسی نیست مرا یاری کند ... ؟
سلام دوست من
عرضم به حضور شما اولل یه سری به این ادرس بزنید و کشور عربستان رو انتخاب کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در موقعی که شما تماس میگیرید از اون کشور تمام مکالماتتون بر اساس اون اپراتور دریافت میشه به اضافه یه هزینه ی مکالمه بین شهری ...
سیمکارت اگه اونجا بگیری خوب هست ولی بازم تفاوت آنچنانی نداره .. هزینه مکالمه با خطوط ثابت خیلی ارزونتره و شما با یه تماس با 118 میتونید قیمت رو جویا بشین ...
مثلا کشور اصپهان با سوریه دقیقه ای 159 تومن ... در صورتی که با تلفن همراه چیزی حدود 1500 تومن بر دقیقه ...
خوب اینم عصر ارتباطه دیگه...
راستی یه هزینه اتصال به رومینگ هم دریافت میشه ازتون مثل اینکه چیزی حدود 25 هزار تومن ...
امری باشه در خدمتیم

akhoond
03-07-2008, 09:09
خب یعنی چی ؟
یعنی نه سیم کارت ببره ، نه بگیره از اونجا ؟ هیچ کدوم به صرفه نیست ؟
پس .... ؟

soheilsmart
03-07-2008, 09:15
یکی از اقوام ما رفته بودن!
مکه !
سیمکارت همراه اول رو برده بودن!
اگه شما بخوای زنگ بزنی به اونا خیلی گرون میشه!
ولی اونا زنگ میزدن!

فکر کنم این طوری بود نرخ ش!
دقیقه ای 120 تومان برای اونا!
80 تومان برای ما!

akhoond
03-07-2008, 10:59
یکی از اقوام ما رفته بودن!
مکه !
سیمکارت همراه اول رو برده بودن!
اگه شما بخوای زنگ بزنی به اونا خیلی گرون میشه!
ولی اونا زنگ میزدن!

فکر کنم این طوری بود نرخ ش!
دقیقه ای 120 تومان برای اونا!
80 تومان برای ما!

ممنونم از توجهت ، خوب ، این طوری هم بد نیست ، اما می گن یه هزینه اولیه داره ، حدود 25 تومان ؟ اون چی ؟
کسی از اون سیم کارت اعتباری توی عربستان ، خبر نداره که چجوریه ؟
مرسی

soheilsmart
03-07-2008, 11:08
تا اونجا که من یادمه!
هزینه اولیه نداشـت !
میپرسم !
میگم!

ar.behnam
03-07-2008, 11:32
ممنونم از توجهت ، خوب ، این طوری هم بد نیست ، اما می گن یه هزینه اولیه داره ، حدود 25 تومان ؟ اون چی ؟
کسی از اون سیم کارت اعتباری توی عربستان ، خبر نداره که چجوریه ؟
مرسی
دوست من اگه به اون ادرسی که من بهتون دادم سر میزدی ...فکر نکنم منبع مهمتری پیدا کنی....
ببین خوب ... دقیقهای 120 توتن نیست... رومینگ میگن بهش ... نه بین شهری...

akhoond
03-07-2008, 13:12
رفته بودم ، قبلا ، با شنیده ها متناقض هست ....
با همین حرف دوستمون .
تو ایران هم که حرف موصق اصولا وجود خارجی نداره ، حتی اگه رو سایت شرکت باشه ....

sarmast65_ata
03-07-2008, 13:47
خب چرا از اونجا سیم کارت اعتباری نمیگیره؟من خودم هم هفته دیگه یعنی 19 ام میخوام برم مکه از یکی از دوستام که پارسال رفت پرسیدم گفت توی فرودگاه سیم کارت میفروشن هر سیم کارتم حدود 10 هزار تومان هستش و اعتباری هستش قیمتشم زیاد نمی افته یعنی از سیم کارت مخابرات خیلی خیلی بهتره و خیلی خیلی ارزون تر می افته.

akhoond
03-07-2008, 15:05
خب چرا از اونجا سیم کارت اعتباری نمیگیره؟من خودم هم هفته دیگه یعنی 19 ام میخوام برم مکه از یکی از دوستام که پارسال رفت پرسیدم گفت توی فرودگاه سیم کارت میفروشن هر سیم کارتم حدود 10 هزار تومان هستش و اعتباری هستش قیمتشم زیاد نمی افته یعنی از سیم کارت مخابرات خیلی خیلی بهتره و خیلی خیلی ارزون تر می افته.

ای ول دنبال همین بودم ، فقط بی زحمت ریز تر دیتیل بده .
هزینه اولیه همین قدر که گفتی ، هزینه تماس چقدر ؟ و به چه اسمی (کدوم اپراتور مثلا ...)
اگه می دونی که کامل بگو ، اگه نه محبت کن و بپرس
مرسی
منتظرم
یادت نره مارو دعا کنی ها ...

sarmast65_ata
03-07-2008, 15:28
درباره دعا که چشم حتمآ شما و همه بچه های p30 رو دعا میکنم.
درمورد نرخ مکالمه نمیدونم فقط میدونم از سیم کارت ایرانی بردن و رومینگ دادن خیلی خیلی ارزون تر در میاد تازه شنیدم وقتی سیم کارت اون جا رو میزاری توی گوشیت حتی جایزه هم بهت میدن مثل سیم کارت ایرانسل فقط مثلآ برای اولین بار سیم کارت رو میزارین توی گوشی یه اس ام اس میاد که میگه مثلآ اینقدر برنده شدید و این هم به شانستون بر میگرده.
درمورد شبکه فکر میکنم 2 تا شبکه بیشتر نیست یکی الاتحاد و اون یکی الجوال که الاتحاد ارزون تره راستی اگه خواستی من لیست قیمتیهای رومینگ و همین که چه قدر پول می افته ( سیم کارت همراه اول ) مال سال 1386 رو دارم اگه خواستی بگو برات بزارم تا ببینی قیمت ها چهجورین.
موفق باشی

akhoond
03-07-2008, 16:01
محبت می کنید ، اما راستش به دردم نمی خوره ، یعنی می دونیم که دارن چه بلایی به سرمون می ارن دیگه ، نامردا رو ....
اما شما بذار ، آدم یه 2 2 تا 4 تا می کنه ، خوبه ، ثواب داره :دی
از اون طرف ، حتما برام یه سوال بکن شما که چجوری باید اون سیم کارت رو بگیره ، یعنی به چه اسمی ؟ از کجا ؟ دقیقا تو فرود گاه ؟
(من مامانم داره با خاله ام می ره ، مامانم که عربی بلد نیست ، خاله ام هم که فارسی رو هم به زور حرف می زنه ، از آمریکا دارن می آن ، فکر می کنم انگلیسی هم به دردشون می خوره ، درسته ؟)
خلاصه هر چی که فکر می کنم لازمه ، برام بپرسی ، یا اگه زحمت میشه ، بگو از کجا ، لینی چیزی بده ، خودم سرچ کنم .
باز هم مرسی

sarmast65_ata
06-07-2008, 17:35
اینم اطلاعات دقیق تر.
پرسیدم انگار همون اول 28 هزار تومان میگیرن برای فعال کردن رومینگ!! اینم از اون حرفاستا نه؟بعد این قیمتهایی که دارم میدم بهت برای سال 86 هستش حتمآ خیلی گرون تر هم شده که روی این موضوع نباید شک کرد!!

نام اپراتور : الاتحاد
تماس بین المللی به ایران در زمان peak هر دقیقه 12908 ریال و در زمان off peak هر دقیقه 10868 ریال
پیام کوتاه 2040 ریال که زمان peak و این چیزا نداره
توی این توضیح اومده که نرخ وصولی مکالمات دریافتی 1669 ریال محاسبه می شود که به مبلغ تماس دریافتی اضافه خواهد شد!!
زمان peak از 7 الی 21 شنبه تا پنج شنبه و زمان peak off از 21 الی 7 شنبه تا پنج شنبه و روزهای تعطیل می باشد.
مدت مکالمه بر حسب ثانیه می باشد.

نام اپراتور : الجوال
تماس دریافتی : 2040 ریال هم زمان peak و هم off peak
تماس بین المللی : به ایران در زمان peak هر دقیقه 16147 و در زمان off peak هر دقیقه 16147
پیام کوتاه : 2053 ریال
توضیحات : نرخ وصولی مکالمات دریافتی 1669 ریال محاسبه می شود. که به مبلغ تماس دریافتی اضافه خواهد شد.
مدت کلیه مکالمات مضاربی از 60 ثانیه می باشد.
کلیه مکالمات کمتر از 60 ثانیه به اندازه 60 ثانیه شارژ می شود.

پس تا الان که اینطوری شد!!

من باز هم پرسیدم میگن تو خود فرودگاه سیم کارت اعتباری میفروشن که قیمتش بین 10 تا 15 هزار تومان هستش و قیمت مکالمه هم خیلی خیلی پایین تر هستش حالا که انگلیسی هم بلدن که خیلی خیلی بهتره چون خیلی خوب انگلیسی صحبت میکنن راستی کی میرن؟من که همین 4 شنبه میرم برای همه شما دعا میکنم.بازم اگه سوالی بود من در خدمتم.

akhoond
06-07-2008, 18:22
دوست عزیز محبت کردی ، خیلی ازت ممنونم ...
ولی تو رو خدا یه خرده رقیق تر بنویس ، تا نیم ساعت اول داشتم فکر می کردم که این قیمتا مال همون سیم اعتباری است :دی عجب دزدایی اند
با این حساب ، خیلی اون اعتباریه به صرفه تر هستش ؟
ولی ای کاش اسم اپراتور همون سیم اعتباری رو هم می پرسیدی که دقیق به خاله ام بگم ، اما اگه می تونی باید تا قبل از 6 فردا صبح بهم بگی (خواستم برات پی ام بزارم که شما بستی اش) فردا صبح ساعت 9/30 پرواز دارن ، فکر کنم دیگه بعد از 6 available نباشند ...
منتظرت هستم
خیلی محبت کردی ، خیلی به موقع بود ، ان شاالله شما هم به خوبی و خوشی ، می ری ، ما رو هم دعا می کنی و یادت نمی ره :دی
باز هم مرسی
یا حق

Pario
06-07-2008, 18:53
:31:
راه حل خيلي سادست! وقتي ميرن عربستان در شهر مكه و مدينه شماره تلفن هتل و شماره اتاق رو بهشون ميدن
اونا اين اطلاعات رو براي شما ميفرستن و شما با هتل تماس ميگيريد و ميگيد اتاق شماره .... (اپراتورهاي همه هتل ها فارسي بلدن) وصل ميكنن به اتاقشون.

فقط يادت نره ساعت عربستان 1.5 ساعت از ما عقبه يعني 7.5 ما ميشه 6 اونا.

akhoond
06-07-2008, 21:55
Pario عزیز ، از راهنمایی شما هم ممنونم ، اما این جوری هر موقع که ما نیت کنیم ، در دسترس و به قول خودمونیم available نیست که ! هست ؟
مامانم رو دارم تنها می فرستم ها ....
دفعه قبلی که رفت مکه ، بر می گرده به سال 66 ، و اون ماجراهایی که احتمالا همتون خبر دارید ، تازه اون موقع با پدرم بوده ، الان که دیگه بابام نیست باهاش ، حق بدید نگران شیم ...

sarmast65_ata
27-07-2008, 22:27
سلام عزیز مامانتون اومدن از مکه؟بالاخره چی شد سیم کارت از ایران بردن یا اونجا خریدن؟من 5 شنبه رسیدم تهران و سیم کارت از اونجا گرفتم هر سیم کارت 17 هزار تومان هستش که 2 هزار تومان پول سیم کارته و 15 هزار تومان شارژ داره و کارت های شارز هم 10 و 30 و 50 ریالی هستش ( ریال عربستان ) ولی خیلی خیلی گرون می افته با یه شارژ 30 ریالی میشه 7 دقیقه صحبت کرد ولی کلآ بهتر از این بود که سیم کارت ایران رو راه می انداختم حتمآ خبرشو بده

akhoond
30-07-2008, 17:49
سلام حاجــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــی :دی
چطوری حاج آقا .
حاج آقا الآن نزخ برای قرائت صیغه چقدر هست اش: دی ( شوخی کردم ، امیدوارم ، خدا یه روزی هم قسمت ما کنه ، خدا می دونه الآن حدود 1 سال و نیمه که خدا مشهد هم رام نمی ده ، دیگه مکه که جای خود داره )

خوش گذشت ، ما رو دعا کردی ؟ اگه دعا نکردی که انی شاالله ...... عاقبت به خیر شی ...

مامان جونم سه شنبه هفته پیش رسید ایران ، دقیقا حرف های شما رو می زد ، ایشون هم یه سیم گرفت ، 17 تومان ، اولین بار که زنگ زد ، گفت خیلی هزینه داره ، دفعه های بعد میس می انداخت خونه ، ما می زدیم ، التبه من فکر می کنم که برای ما هم کم هزینه ننداخته باشه .

یا حق

sarmast65_ata
30-07-2008, 22:29
سلام عزيز انشاالله كه شما رو هم ميطلبه و شما هم ميري فقط از ته دل ازش بخواه.
اره مكالمه خيلي گرون در ميومد از اونجا ولي از ايران به اونجا اونقدر زياد نيست فكر ميكنم ( مطمئن نيستم ) دقيقه ايي 200 تومان مي افته اينو من از يه بنده خدايي شنيدم ولي وقتي زنگ ميزنم 1818 نرخ پول اين ماه رو زياد نميگه و مثل گذشته ها هستش و نتيجه ميگيرم كه پول زيادي نمي افتاده.
اميدوارم هميشه موفق باشي

mse1445
13-07-2009, 13:18
هزینه از ثابت ایران به اعتباری های عربستان همین دقیقه ایی 200 تومن در میاد ؟

mba2431
17-07-2009, 10:54
یه پیشنهاد دارم:
بهتر نیست که سیم کارت عربستان رو بگیرن و برای تماس از ایران به کسایی که مکه رفتن از کارت تلفن بین المللی (مثلا بیستاک) استفاده کنیم؟ مثلا بیستاکی که گفتم برای هر دقیقه 110 تومان میگیره... :31: