PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 64 بیتی و32 بیتی یعنییی چه؟؟!!!

The_matrix
01-07-2008, 17:43
سلام دوستان
می خواستم این سوال رو مطرح کنم که وقتی میگن سی پی یو یا هر قطعه دیگه ای 64 بیتی یا 32 بیتی یعنی چه؟؟
همچنین اگه ذر مورد نرم افزار های 64 بیتی و 32 بیتی توضیح بدی ممنون میشم!

zeus7610
08-07-2008, 11:43
در مورد cpu سحبت زا معماری داخلی قطعاته که بر مبنای x86 یعنی مدلهای قدیمی اینتل ساخته شده اند و حداکثر پروسس همزمان 32 بیت می باشد. در مورد cpu های جدید که 64 بیتی هستند کل معماری داخلی این قطعات عوض شد و بهینه سازی خوبی صورت گرفت که performance را تا حد زیادی بهبود بخشید. منتها این مشکل را داشت که اکثر نرم افزارها بر مبنای x86 نوشته شده بودند و نمی توانستند با این cpu ها خوب کار کنند. به همین دلیل سیستمهای عامل و نرم افزارهای کاربردی نیز به سمت 64 بیتی شدن پیش رفتند.

فاطـمه
08-07-2008, 12:43
در مورد cpu سحبت زا معماری داخلی قطعاته که بر مبنای x86 یعنی مدلهای قدیمی اینتل ساخته شده اند و حداکثر پروسس همزمان 32 بیت می باشد. در مورد cpu های جدید که 64 بیتی هستند کل معماری داخلی این قطعات عوض شد و بهینه سازی خوبی صورت گرفت که performance را تا حد زیادی بهبود بخشید. منتها این مشکل را داشت که اکثر نرم افزارها بر مبنای x86 نوشته شده بودند و نمی توانستند با این cpu ها خوب کار کنند. به همین دلیل سیستمهای عامل و نرم افزارهای کاربردی نیز به سمت 64 بیتی شدن پیش رفتند.
ولی استاد ما تو درس برنامه سازی سیستم میگفت این مربوط می شه به قالبهای حافظه.
یعنی بعضی از ویندوزها کوچکترین واحد حافظه شون 32 بیتی و بعضی 64 بیتیه...

javadshahvand
08-07-2008, 12:47
سلام دوستان
می خواستم این سوال رو مطرح کنم که وقتی میگن سی پی یو یا هر قطعه دیگه ای 64 بیتی یا 32 بیتی یعنی چه؟؟
همچنین اگه ذر مورد نرم افزار های 64 بیتی و 32 بیتی توضیح بدی ممنون میشم!

مفهوم پردازش 64 بيتي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

درباره 32 و 64 بیتی

فاطـمه
08-07-2008, 13:13
مفهوم پردازش 64 بيتي

درباره 32 و 64 بیتی

یعنی اونیکه من گفتم اشتباه بود؟؟؟!!!!