PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا ورود خودروهای سواری دیزل به کشور ممنوع است ؟

Ceramic
01-07-2008, 12:49
خاطرم هست زمانی نه چندان دور تعداد زیادی بنز از مدل های 180 و 190 دیزل در خطوط بیابانی کشور کار می کردند . سوای همه ی موارد و مشکلات ، این خودرو ها به پر طاقت بودن و کار زیاد شهرت داشتند ...

آن روزگار سپری شده است . اکنون خودروهای دیزل جدید از لحاظ شتاب و سرعت و کارکرد چندان تفاوتی با خودروهای بنزینی ندارد و این به دلیل بهینه سازی و تغییر دانش ساخت موتور این خودروهاست . ضمن این که به دلیل احتراق پایین گازوئیل ، ایمنی در این خودروها بالاتر و نرمی کارکرد موتور بیشتر است ( به دلیل چرب بودن سوخت )

اما واردات خودروهای دیزل به کشور ما ممنوع است . آیا کسی می داند چرا ؟ آیا آلودگی خودرویی همچون موارد زیر بیشتر از آلودگی ناشی از احتراق ناقص موتور پیکان است ؟؟!! آیا زمان آن نرسیده که در این قانون نادرست تجدید نظر شود ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

poria_mc
01-07-2008, 13:05
این قانون از زمان شاه مونده و به دلیل کیفیت پایین گازو ئیل در ایرانه و قانونش هم توسط امیر عباس هویدا پایه گذاری شده
هنورم که هنوزه اگه میبینی کاری نکردن به دلیل اینه که هنوز کیفیت گازوئیل ایران در همون حده یا شاید هم پایینتر

امير موسر
01-07-2008, 16:13
پس مگه این تویوتا لند کروز 2008 که جدیدن هم وارد شدن , دیزل نیست !من تو مجله ماشین خونده بودم !

shahramcat
01-07-2008, 21:16
این قانون از زمان شاه مونده و به دلیل کیفیت پایین گازو ئیل در ایرانه و قانونش هم توسط امیر عباس هویدا پایه گذاری شده
هنورم که هنوزه اگه میبینی کاری نکردن به دلیل اینه که هنوز کیفیت گازوئیل ایران در همون حده یا شاید هم پایینتر

کاملا تایید میشه

Ceramic
02-07-2008, 09:23
آیا مستندی هم برای این حرف دارید ؟

مثلا چیزی که نشان بدهد کیفیت گازوئیل در ایران پایین تر است ؟

آیا می دانید راننده های ترانزیت چقدر از همین گازوئیل رو در ترکیه ، و بلغار و اتریش به قیمت روز می فروشند ؟

اگر خرابه ، پس چرا در اروپا می خرنش ؟

ضمنا این نکته رو در نظر نگرفتین که تکنولوژي موتورهای دیزل پیشرفت زیادی کرده و میزان آلایندگی اش به حاقل رسیده است

poria_mc
02-07-2008, 13:55
کامیونهایی که از اروپا وارد ایران میشن همه دارای یه نوع F***er مخصوص برای تصفیه گازوئیل هستن که با وجود اون F***erهم نمیتونن تو ایران به کار خودشون به درستی ادامه بدن
کافیه شما بری اون F***erرو باز کنی دیگه کامیون اصلا روشن نمیشه
نمونش هم کامیون های رنو تراکس

bidastar
02-07-2008, 14:11
چند روز پیش اخبار گفت که تا چند وقت دیگه سمند دیزلی وارد بازار میشه.

Ceramic
02-07-2008, 14:13
چند روز پیش اخبار گفت که تا چند وقت دیگه سمند دیزلی وارد بازار میشه.

خبر خوشی بود . مشتری اش هستم .

Ceramic
02-07-2008, 14:15
کامیونهایی که از اروپا وارد ایران میشن همه دارای یه نوع F***er مخصوص برای تصفیه گازوئیل هستن که با وجود اون F***erهم نمیتونن تو ایران به کار خودشون به درستی ادامه بدن
کافیه شما بری اون F***erرو باز کنی دیگه کامیون اصلا روشن نمیشه
نمونش هم کامیون های رنو تراکس

یعنی شما منکر این همه گازوئیلی که راننده های ترانزیت به اروپا قاچاق می کنند هستید ؟

poria_mc
02-07-2008, 14:34
نه ولی این سوختها به کشور های درجه دو اروپایی قاچاق میشه

اون سمند هم فکر کنم دیزلی نیست گاز سوزه و اسم موتورش هم Ef-7 هستش

hessam_sz
02-07-2008, 14:50
نه ولی این سوختها به کشور های درجه دو اروپایی قاچاق میشه

اون سمند هم فکر کنم دیزلی نیست گاز سوزه و اسم موتورش هم Ef-7 هستش

نه راست ميگه گفت ديزلي منم شنيدم.حالا اگر نزنن زير حرفشون .
اين مملكت كه صحاب نداره.

poria_mc
02-07-2008, 14:58
من دیزلی رو میدونم که برنامه ساختش رو دارن اما نمیدونستم اینقدر زود!
من داییم تو ایران خودرو سرپرست بخش موتوریه
یه بار یه سمند رو ورداشته بودن روش موتور فولکس واگن قدیمی دیزلی گذاشته بودن دادن برای تست با هم رفتیم تو جایگاه واسه گازوئیل راننده های کامیون میخواستند بزننمون فکر میکردن داریم اسگلشون میکنیم :دی

cyrus_ln
02-07-2008, 21:03
آیا مستندی هم برای این حرف دارید ؟

مثلا چیزی که نشان بدهد کیفیت گازوئیل در ایران پایین تر است ؟

آیا می دانید راننده های ترانزیت چقدر از همین گازوئیل رو در ترکیه ، و بلغار و اتریش به قیمت روز می فروشند ؟

اگر خرابه ، پس چرا در اروپا می خرنش ؟

ضمنا این نکته رو در نظر نگرفتین که تکنولوژي موتورهای دیزل پیشرفت زیادی کرده و میزان آلایندگی اش به حاقل رسیده است

دوست عزیز همونطوری که poria_mc هم گفت کیفیت گازوئیل تو ایران خیلی پایینه و برای موتور ماشین(به خصوص ماشین های جدید) مشکل ایجاد می کنه
به خاطر همون پیشرفت تکنولوژیه که نمی شه از این گازوئیل برای ماشین های جدید استفاده کرد.

Ceramic
03-07-2008, 11:34
دوست عزیز همونطوری که poria_mc هم گفت کیفیت گازوئیل تو ایران خیلی پایینه و برای موتور ماشین(به خصوص ماشین های جدید) مشکل ایجاد می کنه
به خاطر همون پیشرفت تکنولوژیه که نمی شه از این گازوئیل برای ماشین های جدید استفاده کرد.

خوب این مشکل که لاینحل نیست . نهایتا با طراحی و نصب ف.ی.ل.ت.ر قوی تر ( یا دوم ) حلی می شود .

Bracket
03-07-2008, 14:24
خوب این مشکل که لاینحل نیست . نهایتا با طراحی و نصب ف.ی.ل.ت.ر قوی تر ( یا دوم ) حلی می شود .
نه مشکل کیفیت پایین گازوئیل با این چیزها حل نمیشه تو اخبار میگفت که مسئولین قول دادن که کیفیت گازوئیل رو در داخل افزایش بدن قانون منع واردات خودروهای گازوئیلی هم قرار برداشته بشه ایران خودرو هم اعلام کرده 206 مدل گازوئیلی وارد میکنه و سمند با موتور گازوئیل هم در دست ساخت داره .

poria_mc
03-07-2008, 14:33
خوب شما فکر میکنید تمام این کار هارم کردن نهایتا چی؟
چند وقت دیگه کارت هوشمند گازوئیل هم صادر میشه!

rozy_1500
03-07-2008, 16:59
دوست عزیز صادر شده ولی سهمیه بندی نشده
مردشور اون کسی که این مملکت رو اداره میکنه رو ببرن !!!!!!!!!!!!

MICRO VGA
05-07-2008, 11:51
جالب این که بدانید در کشور امریکا هم ورود ماشن های دیزلی به سختی انجام پذیره وکلا کمتر از1در صد ماشین دیزلی در آن تردد میکند!!!
در حالس که در اروپا 60 درصدخودرو های تولیدیشون از موتور دیزلی استفاده میکنند!!!! به علت سختگیری های محیط زیستی و کیفیت باور نکردنی سوخت در اروپا است که حداکثر در حدود 10ppm گوگرد در آن است:18::18:

rami_hemi
05-07-2008, 12:34
کلا مشکل به گوگرد زیاد توی گازوییل های تولیدی ایران برمیگرده .توی آمریکا هم کم کم رواج پبدا میکنه چون بنزین اونجا هم داره گرون میشه .البته توی ایلات کالیفورنیا به خاطر اکسید نیتروژن کمی سختگیری هست ولی اونم با تعبیه کاتالیزورهای خاص رفع میشه .و این رو ه بگم توی امارات هم ماشینای دیزلی ممنوع هستن و جالبش اینجاس که دلیل اونا اینه که پول داریم بنزین داریم پس دیزل به چه دردمون میخوره .

crazyrobot
27-07-2013, 10:02
یه سوال
هنوزم این قانون پا برجاست و نمیشه خودروی سواری دیزل رو به کشور وارد کرد؟
دیگه تاپیک از این قدیمیتر پیدا نکردم:n02:

Alijo0on
02-09-2013, 14:35
بله قانونش پابرجاس
ولی نه سخت گیری میشه و نه استقبالی میشه همینطور خاک میخوره
فک کنم C5 بود که دیده بودم رو گازوییل و بنزین بسته بودنش و ...

به هر حال اونجا اروپا هست که ، سرانش اول به فکر رضایت خاطر ملتش هستن بعدش جیب مبارکشون .

وگرنه ما با همین فراوونی نفتی که داریم میتونیم با زدن چندتا پالایشگاه نفت به بنزین و هم بنزین مورد نیازمون داشته باشیم هم صادراتشو داشته باشیم و هم بقیه جزییات این پالایش رو بفروشیم و برای مصرف خودمون پولی که ندیم هیچ کارت سوختمونم پرت کنیم رو هوا !!!