PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک اتفاق عجیب در شبکه و لپ تاپ

sherwood
01-07-2008, 11:54
با سلام خدمت دوستان
قضیه از اونجا شروع شد که داشتم لپ تابم رو با کامپیوتر خونم شبکه میکردم.....
همین طور که تو کار بودم با این که میدونستم یه work group بیشتر رو سیستم ام نیست اونم همونیه که الان ساختم زدم روی view work group computer (از توی my network places ) یه دفعه دیدم با کمی تاخیر حدود 20 شبکه work group روی سیستمم نشون داد!!!!!!!!!!:18: بعد از یه کمی کنکاش فهمیدم که اون شبکه ها اکثرا ماله شرکت های کامپیوتری وسازمان هایی که اطراف خونمون هستن !!! البته شبکه های خونگی هم بودن . باز هم در پی اینکه چرا من که تو خونم هستم باید این شبکه ها تو کامپیوترم باشه در پی علت بودم ....
که یه دفعه فهمیدم وقتی مودم adsl ام رو خاموش میکنم همه اونا میره :31:
ریشه قضیه رو پیدا کردم ولی علتش رو نه چرا من باید به اون شبکه ها و حتی در بعضی موارد به درایو های اونا دسترسی داشته باشم ؟
اگر من به اونا دسترسی دارم پس اونا هم دارن واسه امنیت کامپیوترم چیکار باید بکنم ؟
و یه خیلی سوال دیگه.....
با تشکر امیدوارم دوستان کمک کنند

huti_421
01-07-2008, 14:45
اگه از شبکه بی سیم استفاده می کنید که باید روی شبکتون پسورد بذارید به همین راحتی ... ولی اگه سیستمتون باسیمه 1. عجیبه 2. باید روی خودم کامپیوترتون پسورد بذارید اون پسورد برای شبکه هم کاربرد داره ...

Julian
01-07-2008, 14:52
چطوری شبکه کردین کامپیوتر رو؟
کامپیوتر کجا رو با خونه شبکه میکنین؟

Benygh
01-07-2008, 15:14
ریشه قضیه رو پیدا کردم ولی علتش رو نه چرا من باید به اون شبکه ها و حتی در بعضی موارد به درایو های اونا دسترسی داشته باشم ؟
اگر من به اونا دسترسی دارم پس اونا هم دارن واسه امنیت کامپیوترم چیکار باید بکنم ؟
و یه خیلی سوال دیگه.....
با تشکر امیدوارم دوستان کمک کنند
معمولا نباید به درایو ها دسترسی داشته باشید در صورتی که اونها پسورد داشته باشند .. برای من هم میشه .. اونا مشترکین اینترنت شرکتی هستند که شما هستید .. فقط همین .. با پسورد گذاشتن حل میشه ...

Benygh
01-07-2008, 15:16
البته اگه از ویستا استفاده میکنید تو قسمت Network Center گزینه Password Protecting داره که با اون حله ...

sherwood
01-07-2008, 23:37
با سلام
نه من از adsl استفاده میکنم از fanava گرفتم البته مودم ام ماله پارس انلانه چون قبلا از اون میگرفتم
داشتم لپ تابم رو با کامپیوترم شبکه میکردم که توی my network places - view work group computers به این قضیه بر خوردم که علاوه بر شبکه من که ms home اسمشه شبکه های دیگه ای هم هست !!!! البته با تعجب توی ms home خودم هم علاوه بر لپ تابم کامپیوتر های دیگه هم هستن که فکر میکنم علتش اینه که اسم شبکه اونا هم ms home
با network setup wizard شبکه کردم
درسته بعضی از اون شبکه ها پسورد میخواد ولی خیلی هاش بی پسورده !!! بله البته منم همچین فکری میکنم اونا یوزر های دیگه ن ولی فکر نمیکنم دسترسی من به اونا منطقی باشه ؟؟!!
متاسفانه از xp استفاده میکنم
ایا 100% با پسورد گذاشتنم روی user account قضیه حله ؟
ولی در کل فکر نمیکنم این قضیه یه موضوع عادی باشه ...!!! دلم میخواد علتشو بدونم :D