PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سريال يوسف پيامبر (ع)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

mgl_para
30-06-2008, 20:52
سلام . با توجه به اينكه جمعه گذشته اولين قسمت از سريال يوسف پيامبر پخش شد . اين تاپيك رو گذاشتم تا نظرتون رو در ارتباط با اين سريال بگيد...
اين سريال جمعه شبها ساعت 10 از شبكه يك سيما پخش ميشه . حدود 5 الي 6 سال ساخت اين سريال طول كشيده و بنظر مياد بين سريالهاي تاريخي كه اخيرا و حتي در گذشته ساخته شده منحصر بفرد باشه .
طبق اطلاعاتي كه دارم تو اين سريال طراحي صحنه و گريم و طراحي لباس قوي كار شده و قابل قياس با ديگر سريال ها و فيلمهاي تاريخي نيست . ( مثل ابراهيم خليل الله كه بيشتر يك افتضاح تاريخي بود تا يك فيلم تاريخي ...)
اميدوارم كه تا آخر فيلم ، همينطور خوب پيش بره ...

بردیا
30-06-2008, 20:55
من قسمت اولشو کامل ندیدم چون روز بعدش کنکور داشتم
فقط تا موقعی دیدم که قابله اومد برای راحیل.
تکرارشم ندیدم ولی من به شخصه خوشم اومده ازش.
امیدوارم هرچی پیش بره بهتر بشه.

Kasra 91
01-07-2008, 02:51
من به فیلمش کار ندارم اگه نگاه کنم بخاطر کتایون ریاحی ازش خیلی خوشم میاد

smohs
01-07-2008, 07:29
كارهاي آقاي فرج الله سلحشور همه شون عالي و خوب در اومده
اگه يادتون باشه سريال مردان آنجلس هم كه كار ايشون بود يكي از سريالاي تاريخي عالي بود
ايشالا كه اين سريالم مثل كاراي قبليشون موفق باشه (قسمت اولش كه بدك نبود)

smohs
01-07-2008, 07:38
من قسمت اولشو کامل ندیدم چون روز بعدش کنکور داشتم
فقط تا موقعی دیدم که قابله اومد برای راحیل.
تکرارشم ندیدم ولی من به شخصه خوشم اومده ازش.
امیدوارم هرچی پیش بره بهتر بشه.
خب بعدش راحيل از هوش رفت و همه نگران شدن و حتي يكي از زن هاي حضرت يعقوب گفت به خاطر توهين به ايشتار اين طور شده
بعد حضرت يعقوب رسيد و وقتي ديد حالش بده رفت در تنهايي دعا كنه
باباي راحيل هم چون خيلي نگران بود به پيشنهاد يكي از زنهايي كه اونجا وايساده بودن فرستاد دنباي ايستر(همون زني كه تو معبد بود) تا دخترشو نجات بده
اون زنه هم گفت خوب شد حالا وقتي زن يعقوب بميره ميگم به خاطر توهين يعقوب به بت ما بوده و پدرشو در ميارم
خلاصه راه افتاد رفت خونه ي يعقوب اينا به اون باباي دختره گفت چي شد؟ انگار خداي يعقوب نتونست كاري براش بكنه و فرستاديد دنبال من تا نجاتش بدم؟
يه دفعه يعقوب از راه رسيد و حالشو گرفت، اون زنه هم گفت حالا زنتو نفرين ميكنم تا بميره بفهمي چقدر قدرت دارم...

ادامه داستان در هفته آينده...:31:

bewitch
02-07-2008, 20:04
قسمت اولش افتضاح بود ، محمود پاك نيت انگار نه انگار كه پيامبره ، بيشتر انگار تو چالميدون داشت حرف ميزد ، يه ذره رو صداشو نوع بيان ديالوگ كار نكردن .

Julian
02-07-2008, 20:41
مگه سریال شروع شده؟
من ندیدم. چطور بود؟

asextor1
03-07-2008, 00:17
مگه سریال شروع شده؟
من ندیدم. چطور بود؟
کجایی شما ؟ ته دیگشم خوردن :31: . ولی در کل فکر کنم سریال قشنگی باشه .

دل تنگم
04-07-2008, 10:54
يوسف پيامبر چگونه ساخته شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حميدرضا صفار

سريال 45 قسمتي «يوسف پيامبر(ع)» به کارگرداني فرج الله سلحشور که از هفتم تيرماه جمعه شب ها پخش آن از شبکه اول سيما آغاز شده، از محصولات مرکز سيما فيلم محسوب مي شود و با نگاه به سوره يوسف (ع) تهيه و توليد شده است. «سريال يوسف پيامبر(ع)» طي مدت 32 ماه در لوکيشن هاي مختلف جلوي دوربين قرار داشت. اين سريال سير زندگي حضرت يوسف(ع) را از کودکي تا بزرگسالي و زماني که به عزيزي مصر مي رسد به تصوير کشيده است. نگارش فيلمنامه «يوسف پيامبر(ع)» چهار سال به طول انجاميد. فرج الله سلحشور در اين خصوص مي گويد؛ «در اين مدت از ساعت دو نيمه شب تا صبح متن را مي نوشتم و از ساعت 9 يا 10 صبح تا شب آنچه را که نوشته بودم، به همراه دوستان مي خوانديم و نقد و بررسي مي کرديم تا اينکه باز شب مي رفتم منزل چند ساعتي مي خوابيدم و بعد دوباره بيدار مي شدم و مي نوشتم.»

داستان حضرت يوسف (ع) شايد هجدهمين باري باشد که به فيلم يا سريال تبديل شده است. بنابر گفته سلحشور، متاسفانه 17 تجربه قبلي، هيچ کدام حرفي براي گفتن نداشتند و کار مشخص و ماندگاري در مورد حضرت يوسف(ع) انجام نشده بود.

طراحان دکور صحنه اين پروژه طي مدت توليد با طراحي و ساخت فضاهايي چون مصر، اهرام ثلاثه و... سعي بر آن داشتند که بيننده با تماشاي اين سريال، درکي درست از فضاهاي واقعي آن دوران داشته باشد تا ضمن القاي مفهومي روايت، بخشي از تاريخ نيز به تصوير کشيده شود.

تمامي دکورهاي اين سريال در ابعاد واقعي و اندازه هاي حقيقي ساخته شده اند. به طور مثال، کشتي ها و اسکله يي که در قسمت هايي از داستان مورد استفاده قرار مي گيرند، به اندازه واقعي طراحي و ساخته شده اند. طوري که در داخل هر کشتي حدود يکصد نفر آدم جا مي گيرد. از کشتي ها در درياچه يي که در محل شهرک دفاع مقدس قرار دارد، فيلمبرداري شده است. مجيد ميرفخرايي که رد پاي او را در بسياري از مجموعه هاي تاريخي ديده ايم، بيش از دو سال در نقطه يي دورافتاده از شهر تهران و در زمين هاي خالي شهرک دفاع مقدس، مصر را جان دوباره بخشيد تا يوسف در آن قدم بگذارد و قصه اش را که اين بار از صافي ذهن هنرمنداني در اين سوي مرزها گذشته است، روايت کند. ميرفخرايي کار ساخت دکورها را با فرهاد عليزاده آهي شروع کرد و پس از هفت ماه پيش توليد و گردآوري منابع، ابتدا ماکت ها را ساختند و بعد از سه، چهار ماه شروع کرده اند به ساخت و ساز دکور. قرار بود دکورها در شهرک سينمايي ساخته شود؛ شهرکي که با گذشت دو دهه از ايجاد آن، هنوز تنها شهرک سينمايي کشور است. اما کمبود زمين براي ساخت و ساز در اين شهرک، آنها را به ايجاد و ساخت دکور در شهرک دفاع مقدس ترغيب مي کند که البته رودخانه روان فشافويه در پس زمينه دکور اين شهرک نيز جايگزين خوبي براي رود نيل در نظر گرفته مي شود.

دکور داخلي قصرها در سوله فرهنگسراي خاوران طراحي و ساخته شد. نوع معماري و لباس هاي طراحي شده در اين سريال نيز از عظمت و تازگي خاصي برخوردار است و مي توان به عنوان يکي از معدود کارهاي ماندني در ايران به آن اشاره کرد. طراحي صحنه سريال «يوسف پيامبر(ع)» براساس تحقيقاتي که در خصوص تمدن مصر در اختيار گروه قرار گرفته بود، انجام شد و سفر به فرانسه و بازديد از موزه لوور نيز که مرکز اصلي نگهداري آثار مصري است، به مستند بودن طرح ها قوت بخشيد. مجيد ميرفخرايي با اشاره به تاکيد و تمرکز روي معماري در اين سريال اظهار داشت؛ «مثلاً در فيلمي مانند «موميايي» فقط در يک صحنه و به صورت گذرا شاهد معماري مصر هستيم و آنقدر فرصت نداريم متوجه تلفيق اين معماري با معماري «رم» باشيم؛ ولي سريال «يوسف پيامبر(ع)» به خاطر تمرکزي که روي معماري در تمام صحنه ها وجود دارد، نيازمند ظرافت بيشتري بوده است.» وي در ادامه صحبت هايش طراحي معماري در اين سريال را به عنوان منبعي جامع در مورد معماري مصر عنوان کرد و در ادامه به مستند بودن تمام کار اشاره کرد. در اين پروژه، حدود سه هزار دست لباس دوخته شد و بازيگران طي مدتي که مقابل دوربين حضور داشتند يعني در تمام ادوار زماني اين سريال که از کودکي تا بزرگسالي حضرت يوسف(ع) را در بر مي گيرد، لباس ها را به تن کرده بودند.

سريال «يوسف پيامبر(ع)» به طريقه 35 ميليمتري فيلمبرداري شده است و مرحوم رسول احدي مسووليت اين کار را به عهده داشت. اين در حالي بود که جمال شورجه نيز در اين پروژه به عنوان مشاور کارگردان در تمامي طول مدت فيلمبرداري به حضور پررنگ خود ادامه مي داد.

فرج الله سلحشور ضمن ياد و قدرداني از مرحوم رسول احدي، همکاري با اين دو عزيز را بسيار مغتنم و باارزش قلمداد مي کند. وي در خصوص همکاري اش با جمال شورجه مي گويد؛ «در همه چيز از آقاي شورجه مشاوره مي گرفتم؛ نور، لباس، بازيگري، گريم و... سناريو که تمام شد، آقاي شورجه را صدا زدم. از شروع پيش توليد تا پايان فيلمبرداري و تمام مراحل کار در کنار پروژه بودند. حتي اگر هنگام فيلمبرداري مي گفت، فلان جا يا فلان بازي خوب نيست، مي گفتم برو خودت بگو. واهمه يي نداشتم از اينکه مثلاً بگويند شورجه کارگرداني کرده است.»

پيمان يزدانيان نيز در دوره يي که اين پروژه به مراحل فني خود نزديک مي شد، به گروه توليد پيوست تا موسيقي کار را بنويسد و آن را با نوازندگانش بنوازد تا بعد در کنار ساير صداهاي اين سريال، روي نوار فيلم سينک شود.

يزدانيان در خصوص منابع الهام خويش براي ساخت موسيقي گفته است؛ «موسيقي نيل مهم ترين منبع ما بود، اما نه به اين معني که از منابع موسيقي استفاده نسخه يي کنيم و موتيف يا ملودي خاصي را در نظر بگيريم؛ بلکه استفاده از اين منابع صرفاً براي گوش کردن و رسيدن به حال و هواي موسيقي آن دوره است. در اين سريال نيز تم اصلي بر اساس شخصيت حضرت يوسف (ع) ساخته شده است و موتيف يا ملودي که متعلق به دوره يي خاص باشد، وجود ندارد. احتمالاً در صحنه هايي که رامشگران مصري مشغول نواختن هستند از منابع موسيقي بيشتر استفاده خواهد شد ولي اساس کار روي موسيقي امروزي استوار است. در اين کار براي نشان دادن عظمت تاريخي و روحاني اثر از موسيقي ارکسترال و سازهاي ارکستر استفاده شده است. البته براي رسيدن به فضاي مصر قديم از سازهاي شرقي مثل رباب، عود يا پرکاشن هايي که مربوط به آن دوره باشند نيز استفاده کرده ايم.» سريال «يوسف پيامبر(ع)» پس از 32 ماه فيلمبرداري و حدود يک سال انجام مراحل فني مانند تدوين، صداگذاري و برخي امور لابراتواري و جلوه هاي ويژه رايانه يي از هفتم تيرماه پخش آن از شبکه يک سيما آغاز شده است.

اين سريال چهارمين اثري است که بر مبناي قصص قرآن در تلويزيون به مرحله پخش مي رسد. شبکه اول سيما از هفتم تيرماه به مدت 45 هفته، «يوسف پيامبر(ع)» را براي علاقه مندان روي آنتن دارد. سپس در پايان اين سريال، تصاويري از پشت صحنه و مراحل ساخت آن که طراحي لباس و صحنه، ساخت دکور و فيلمبرداري را شامل مي شود، پخش خواهد شد. طي مدت 32 ماه فيلمبرداري، مصطفي زماني در نقش حضرت يوسف (ع) مقابل دوربين ظاهر شده است و در کنار وي نيز اين بازيگران حضور داشته اند؛ محمود پاک نيت، کتايون رياحي، پروانه معصومي، جعفر دهقان، مهوش صبرکن، جهانبخش سلطاني، اميرحسين مدرس، رحيم نوروزي و جمعي ديگر که در اين سريال به ايفاي نقش پرداخته اند. ساير عوامل پشت صحنه نيز عبارتند از تدوينگر؛ حسين زندباف، مسوول صداگذاري؛ محمدرضا دلپاک، مسوول جلوه هاي ويژه رايانه يي؛ دکتر اميررضا معتمدي، مشاور کارگردان؛ جمال شورجه، مشاور فيلمنامه؛ منصور ابراهيمي، سازنده موسيقي؛ پيمان يزدانيان و طراح چهره پردازي؛ سعيد ملکان. سريال «يوسف پيامبر(ع)» توسط فرج الله سلحشور در مرکز سيما فيلم تهيه شده است.

mgl_para
04-07-2008, 13:19
قسمت اولش افتضاح بود ، محمود پاك نيت انگار نه انگار كه پيامبره ، بيشتر انگار تو چالميدون داشت حرف ميزد ، يه ذره رو صداشو نوع بيان ديالوگ كار نكردن ، بعد مگه اسم مادر حضرت يوسف و بنيامين ، يامين نبوده ؟؟؟؟
عزيز جون بذار يه دو قسمت بگذره !!!

bewitch
04-07-2008, 15:18
عزيز جون بذار يه دو قسمت بگذره !!!

خب منم گفتم قسمت اولش ، نگفتم كل فيلم كه ... :20:

hansol45
05-07-2008, 09:34
متاسفانه با شروع این سریال و دیدن دو قسمت ازآن به نظر میرسه گارگردان توانایی چون سلحشور اینقدر گرفتار نظارت بر دکور ومحیط بوده که سرنخ نظارت بر بازیگران از دستش در رفته . بازی ضعیف بازیگران در این دو قسمت کاملا مشهود بود .

bewitch
05-07-2008, 09:49
متاسفانه با شروع این سریال و دیدن دو قسمت ازآن به نظر میرسه گارگردان توانایی چون سلحشور اینقدر گرفتار نظارت بر دکور ومحیط بوده که سرنخ نظارت بر بازیگران از دستش در رفته . بازی ضعیف بازیگران در این دو قسمت کاملا مشهود بود .

موافقم ، خصوصا محمود پاك نيت

Julian
05-07-2008, 15:01
بلاخره من امروز تونستم تکرار یه قسمتش رو ببینم
واقعا عالی بود و زیبا ساخته شده بود.

dimah2005
05-07-2008, 16:15
اقا من یک سوال دارم
مگه حضرت یوسف بسیار زیبا نبودند
پس چرا از این بازیگران استفاده کرده اند که نه تنها زیبا نیستد بلکه ............
(تو تبلیغاتش دیدم)
دیشبم که بچه گی هاش رو نشون داد پسره به نظرم نه جذاب بود و نه جذاب بازی می کرد.

انگونه که نمایان است
فیلمش خیلی کش داره
دو قسمت گذشته هنوز هیچ اتفاقی نیافتده
در صورتی که می تونستند این دو قسمت رو یک نیم قسمت نشون بده

مثل فیلم مریم مقدس که فیلم سینمایش
فرقی چندانی با سریالش نداشت

leila*
05-07-2008, 16:23
وای چند قسمتش گذشته؟
من ندیدم

EHSANRF
05-07-2008, 19:26
واقعا که! این همه تولید کننده اومدن فیلم به این زیبائی رو ساختن! بعد شما انتقاد می کنید!

bewitch
05-07-2008, 19:54
اقا من یک سوال دارم
(تو تبلیغاتش دیدم)

انگونه که نمایان است
فیلمش خیلی کش داره

كاملا تائيد ميشه

وای چند قسمتش گذشته؟
من ندیدم

فكر كنم 2 قسمت

واقعا که! این همه تولید کننده اومدن فیلم به این زیبائی رو ساختن! بعد شما انتقاد می کنید!

ميشه دو سه تا از اين زيبايي ها رو بگيد كه ما هم زيبايي اين فيلمو درك كنيم !!!!! ( جدي شايد نكته قشنگي بوده و ما نديديم :5: )

realmadrid-alireza
05-07-2008, 20:23
وای چند قسمتش گذشته؟
من ندیدم

وقت طلاست همون بهتر که ندیدی

EHSANRF
05-07-2008, 20:27
جلوه های ویژه ! یا همون نوری که بر یعقوب توی جنگل می تابید!

آتش سوزی معبد! و خرابه ی اون!

گفتگوی یعقوب با راحیل.

و ...

smohs
05-07-2008, 22:24
اقا من یک سوال دارم
(تو تبلیغاتش دیدم)

ببينيد زيبايي نسبيه و پيدا كردن بازيگر خوش چهره اي كه خوب هم بازي كنه بايد قبول كنيد كه خيلي سخته
شما انتظار داريد كيو بذارن براي اين نقش؟
حتما" انتظار نداريد كه خود حضرت يوسف بازي كنه؟:31:

dimah2005
06-07-2008, 13:29
ببينيد زيبايي نسبيه و پيدا كردن بازيگر خوش چهره اي كه خوب هم بازي كنه بايد قبول كنيد كه خيلي سخته
شما انتظار داريد كيو بذارن براي اين نقش؟
حتما" انتظار نداريد كه خود حضرت يوسف بازي كنه؟:31:

شما درست میگید
ولی باید یک حداقلی رو رعایت کنند
حتی شده بازیگر برامون قابل تحمل باشه

همه این ها یک طرف بازی طرف دیگر
فعلا که قسمت اولش این کودکی حضرت رو جالب بازی نکرد
تا ببینیم قسمت های بعد چطور میشه

ولی به نظرم از وقتی که گفتند میخواهیم فیلم حضرت یوسف رو بسازیم همه منتظر بودیم تا ببینیم که چه کسی میخواهد نقش حضرت رو بازی کنه
این شد که ماهم حساس شدیم

مثلا همین خانم ریاحی چقدر به نقش میاد (از لحاظ شناختی که ما ازش داریم تا ببینیم چطور بازی می کنه)
یا فیلم مریم مقدس بازم بازیگر نقش حضرت مریم چهره ای قابل قبول داشت

bewitch
09-07-2008, 06:39
وقت طلاست همون بهتر که ندیدی

تائيد ميشه :38:

جلوه های ویژه ! یا همون نوری که بر یعقوب توی جنگل می تابید!

آتش سوزی معبد! و خرابه ی اون!

گفتگوی یعقوب با راحیل.

و ...

تو اين دو قسمت كه جلوه ويژه خاصي نبود ، اون نوره رو من نديدم ،شايد قشنگ بوده ( كه البته به خاطر به همچين چيزي نميگن كل فيلم قشنگه )
آتش سوزي معبد قشنگ بود ولي بازم به خاطر يك صحنه نميگن فيلم فشنگه
اما افتضاح ترين قسمت فيلم همون گفت و گوي يعفوب با راحيل هست :2:و قبل از اون اشتباهايي كه توي داستان فيلم وجود داره و نشون ميده كه راجع زندگي حضرت يوسف اونقدر كه لازمه تحقيق نكردند ) :13::41:

Meisam Khan
09-07-2008, 06:47
تو اين دو قسمت كه جلوه ويژه خاصي نبود ، اون نوره رو من نديدم ،شايد قشنگ بوده ( كه البته به خاطر به همچين چيزي نميگن فيلم قشنگه )
اما افتضاح ترين قسمت فيلم همون گفت و گوي يعفوب با راحيل هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و قبل از اون اشتباهايي كه توي داستان فيلم وجود داره و نشون ميده كه راجع زندگي حضرت يوسف اونقدر كه لازمه تحقيق نكردند )
مگه چه مشكلي داشت.

bewitch
09-07-2008, 06:50
مگه چه مشكلي داشت.

كدوم قسمتش منظورته ؟؟؟؟؟؟

InDepEndEnCe
09-07-2008, 23:07
یه فیلم کاملا تکراری و غیر جذاب. باعث تاسفه که به جای ساختن فیلم از تاریخ خودمون به موضوعات تکراری رو می کنیم!

Alireza Taji
10-07-2008, 15:16
مثل همیشه افتضاح...
یکی از مشکلاتی که سریالهای تاریخی جمهوری اسلامی داره اینه که می خواد در یک سریال به هزار یک چیز بپردازه و اونها را مطابق با نظر خودش نشان بده و با این سیاست معلوم هست سریال چی میشه!
ای کاش نصف این پولی را که خرج ساخت سریال و فیلم در مورد همچین مسایلی می کردند خرج ساخت یک سریال و یا فیلم در مورد بزرگان این کشور می کردند!
یکی از قشنگ ترین فیلمهایی که من از سینمای ایران دیدم فیلم حضرت یوسف بود که قبل از انقلاب ساخته شده... بدون هیچ اضافه کاری دقیقا همونی را به تصویر کشیده بود که مردم از یوسف می دونند...
این هم اولین واکنش به این سریال مزخرف:

واكنش «آيت‌الله‌ سبحاني» به بخشي از سريال «يوسف پيامبر»
خبرگزاري فارس: آيت‌الله‌ سبحاني به بخشي از سريال «يوسف پيامبر» ساخته «فرج‌الله سلحشور» واكنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از واحد خبر حوزه علميه، آيت‌الله سبحاني گفت: بعضي از مسائل به تصوير كشيده شده در سريال «يوسف پيامبر» از اسرائيليات است و اگر چه ازدواج يك مرد با دو خواهر در آن شرايط حرام نبوده، ولي دليلي نداشت اين مسئله در فيلم گنجانده شود.
وي اظهار داشت: در شرايط امروز بيننده از اين تصاوير برداشت غير صحيح دارد.
وي كه در ديدار با عوامل توليد فيلم سينمايي «ملك سليمان»سخن مي گفت،همچنين اظهار داشت :مقام بشري انبياء قابل تصوير است، ولي مقام معنوي بالاي آن‌ها كه وحي باشد قابل تصوير و ريختن درقالب تجربه و فيلم نيست.
سبحاني گفت: بايد مسائل معنوي حضرت سليمان در فيلم با تمام ظرافت رعايت شود و مبدأ مسائل وحي به صورت مسائل عادي و ابتدايي در بيايد.
وي حضرت سليمان (ع) را مظلوم‌ترين پيامبر بني‌اسراييل دانسته است. به گفته وي، درعين حالي كه حضرت سليمان (ع) حاكم بوده و حكومت كرده، ولي نويسندگان تورات و مسيحي به بدترين وضع آن را تشريح كرده‌اند كه وارد كتاب‌هاي اهل سنت نيز شده است.
سبحاني گفت: نبايد در فيلم حضرت سليمان مسائل اسرائيليات و تهمت‌هاي ناروا به حضرت داوود و سليمان (ع) به تصوير كشيده شود.
به گفته وي، فيلم حضرت سليمان بايد جنبه الهي داشته باشد و بر اساس آيات قرآن كريم و از منابع تشيع ساخته شود و هرگز حالت افسانه‌اي به خود نگيرد.

saintly
11-07-2008, 14:55
دقیقا" همین طوره.......

اقا من یک سوال دارم
(تو تبلیغاتش دیدم)

انگونه که نمایان است
فیلمش خیلی کش داره

قیافه واسه خودش کاش اینا خوب بازی کنن.......

تو اين دو قسمت كه جلوه ويژه خاصي نبود ، اون نوره رو من نديدم ،شايد قشنگ بوده ( كه البته به خاطر به همچين چيزي نميگن كل فيلم قشنگه )
آتش سوزي معبد قشنگ بود ولي بازم به خاطر يك صحنه نميگن فيلم فشنگه
اما افتضاح ترين قسمت فيلم همون گفت و گوي يعفوب با راحيل هست :2:و قبل از اون اشتباهايي كه توي داستان فيلم وجود داره و نشون ميده كه راجع زندگي حضرت يوسف اونقدر كه لازمه تحقيق نكردند ) :13::41:
دقیقا"......به نظر من این گفت و گو ارزش یه پیامبر رو پایین میاره!!!......شونصدتا زن بگیری تا به اونی که میخوای برسی!!!!!!!.........خیلی بد نشونش دادن.......به نظر من اگه به جای این بچه بازیگر نقش محمد (سریال دکتر غریب) رو میاوردن خیلی بهتر بود........

در کل من انتظار دیگه ای داشتم.......شوکه شدم وقتی فیلم رو دیدم!!!!!!!!!

bewitch
12-07-2008, 01:54
مثل همیشه افتضاح...
1. یکی از قشنگ ترین فیلمهایی که من از سینمای ایران دیدم فیلم حضرت یوسف بود که قبل از انقلاب ساخته شده... بدون هیچ اضافه کاری دقیقا همونی را به تصویر کشیده بود که مردم از یوسف می دونند...

2. این هم اولین واکنش به این سریال مزخرف:

واكنش «آيت‌الله‌ سبحاني» به بخشي از سريال «يوسف پيامبر»

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از واحد خبر حوزه علميه، آيت‌الله سبحاني گفت: بعضي از مسائل به تصوير كشيده شده در سريال «يوسف پيامبر» از اسرائيليات است و اگر چه ازدواج يك مرد با دو خواهر در آن شرايط حرام نبوده، ولي دليلي نداشت اين مسئله در فيلم گنجانده شود.
وي اظهار داشت: در شرايط امروز بيننده از اين تصاوير برداشت غير صحيح دارد.

با قسمت اول صحبتت مخالفم ولي با دومي موافقم

البته با قسمت اولش در صورتي مخالفم كه فيلم مورد نظر همون فيلمي باشه كه من فكر ميكنم ، چون توي اون فيلمه كلي اشتباه داستاني وجود داشت .

اما با صحبت سبحاني موافقم چون دور و بر خودم ديدم ، اگه دقت كرده باشين نود درصد فيلماي الان يا مستقيما راجع به زن دوم تبليغ ميكنه يا بالاخره يه قسمتيش اينو ابراز مي كنه، الانم اين فيلمو طوري ساختن كه انگار داره غير مستقيم ميگه : پيامبر 4 تا زن گرفته ، خانوماش هم با اينكه خواهرن با هم مشكلي ندارن و به هم حسودي نميكنن و اما از اون جايي كه مرداي ايراني فقط توي همين مسائل از پيامبرا پيروي ميكنن ، ميتونن برن 4 تا زن بگيرن و همسراشون هم بايد با هم خوب باشن و به هم حسودي نكنن .

دقیقا"......به نظر من این گفت و گو ارزش یه پیامبر رو پایین میاره!!!......شونصدتا زن بگیری تا به اونی که میخوای برسی!!!!!!!.........خیلی بد نشونش دادن.......به نظر من اگه به جای این بچه بازیگر نقش محمد (سریال دکتر غریب) رو میاوردن خیلی بهتر بود........

در کل من انتظار دیگه ای داشتم.......شوکه شدم وقتی فیلم رو دیدم!!!!!!!!!

منم كاملا موافقم ، تو فيلماي امروزيشون هم كه دختر و پسره توي پارك و مهموني يا هم آشنا ميشند و عاشق هم ميشند هم حتي اينطوري صحبت نميكنند كه توي اين فيلم حضرت يعقوب با راحيل صحبت ميكننه ،
تازه مگه اسم مادر حضرت يوسف و برادرش بنيامين،يامين نبوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Alireza Taji
12-07-2008, 15:31
با قسمت اول صحبتت مخالفم ولي با دومي موافقم

البته با قسمت اولش در صورتي مخالفم كه فيلم مورد نظر همون فيلمي باشه كه من فكر ميكنم ، چون توي اون فيلمه كلي اشتباه داستاني وجود داشت .

اما با صحبت سبحاني موافقم چون دور و بر خودم ديدم ، اگه دقت كرده باشين نود درصد فيلماي الان يا مستقيما راجع به زن دوم تبليغ ميكنه يا بالاخره يه قسمتيش اينو ابراز مي كنه، الانم اين فيلمو طوري ساختن كه انگار داره غير مستقيم ميگه : پيامبر 4 تا زن گرفته ، خانوماش هم با اينكه خواهرن با هم مشكلي ندارن و به هم حسودي نميكنن و اما از اون جايي كه مرداي ايراني فقط توي همين مسائل از پيامبرا پيروي ميكنن ، ميتونن برن 4 تا زن بگيرن و همسراشون هم بايد با هم خوب باشن و به هم حسودي نكنن .

من از اون فیلم خیلی لذت بردم چون احساسم این بود بی طرفانه در مورد یوسف ساخته شده بود البته قسمتهایش برای جذاب تر شدن بهش اضافه شده بود اما در مجموع من همان داستانی را دیدم که در کتاب های ابتدایی از یوسف خوانده بودم و خیلی برام قابل فهم بود...
اما در مورد بخش دوم حرفتون من نفهمیدم این جور سریال ها ایا باید حقیقت را بگه یا ان چیزی را که ما دوست داریم؟
مگر غیر از اینه که این پیامبران هرکدومشون دهها زن داشتند؟
پیامبر اسلام فقط 14 زن داشته و کلی کنیز!
به هرحال بهتره این سریال ها حقیقت زندگی اونها را بگه نه اینکه یک تصویر ساختگی از زندگی اونها...

leila*
12-07-2008, 15:34
خیلی مصنوعی بازی میکنن

bewitch
15-07-2008, 00:28
من نفهمیدم این جور سریال ها ایا باید حقیقت را بگه یا ان چیزی را که ما دوست داریم؟
مگر غیر از اینه که این پیامبران هرکدومشون دهها زن داشتند؟
پیامبر اسلام فقط 14 زن داشته و کلی کنیز!
به هرحال بهتره این سریال ها حقیقت زندگی اونها را بگه نه اینکه یک تصویر ساختگی از زندگی اونها...

منم مشكلي با گفتن حقايق ندارم ضمن اينكه ما نميتونيم صد در صد راجع به درستي اين چيزايي كه الان به ما گفته ميشه قضاوت كنيم ، بحث من سر اينه كه اين چيزا الان داره هدفمند توي فيلم ها و سريال ها عنوان ميشه ، اگر نه چه لزومي داره كه توي فيلمي كه راجع به حضرت يوسفه ، حضرت يعقوب انقدر قربون صدقه زناش بره ؟؟؟؟؟؟؟؟ اينا مسائل مهمي راجع به زندگي حضرت يوسف نيست كه حالا چند قسمته روش موندند ، اگه به جاي رابطه زناي حضرت يعقوب با همديگه ، رابطه برادراي حضرت يوسف با خودش رو نشون ميدادند بهتر نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ توي اين چند قسمتي كه پخش شده چقدر موضوع به اين مهمي رو نشون دادند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا هم ديگه تا پستامون رو حذف نكردند بيخيال اين بحث بشيم .

bahar5358
15-07-2008, 09:52
سلام من هم اين سريال رو ديدم كلا از سريال هاي تاريخي خوشم مياد اما اين سريال!!!! به قول دوستان بازيگرهاش حرفهاي بازي نميكنند جوني هاي حضرت يوسف خيلي بي ريخته اصلا زيبا نيست(تو تبليغش ديدم) تازه جالب ترين موضوع اينه كه اينها صورت همه پيغمبر ها رو نشون ميدن الا اين 14 معصومه خودمنو !!!!!!!!!!!! جاي تعجبه به خدا انگار يا اينها آديزاد نبودن يا اونها!!!! به هر حال يه بودجهاي اين تهيه كننده بي نوا داره همونقثدر كه پول به عوامل ميده اونها هم همونقدر مايه ميذارن

mgl_para
19-07-2008, 01:04
نميدونم چرا من هر وقت كه اين فيلم رو ميبينم ، از يعقوب و خواهرش و يوسف حرصم ميگيره !!! روابطشونو يه جوري به تصوير كشيده . خوب معلومه كه بقيه بچه ها حسوديشون ميشه !!!
حالا بايد ديد بقيه فيلم چي ميشه ...
در مورد عدم تناسب بازيگر نقش يعقوب با اين نقش كه تو پستهاي قبلي مطرح شد ، من هم موافقم .

Havbb
19-07-2008, 07:09
رضایت بخش نیست. خیلی ادبی حرف میزنند!

بردیا
20-07-2008, 10:57
چرا همه تا تقی به توقی میخوره پای14معصومو پیامبرو وسط میکشید؟
علیرضا خان شما که میگید پیامبر14تا زن داشت اصلا میدونید بیشتر اون زنا رو برای چی گرفت؟

دوستان لطفا ادامه ندید.
درباره سریال بحث کنید نه اینکه بحثو عوض بکنید.

جوني هاي حضرت يوسف خيلي بي ريخته اصلا زيبا نيست(تو تبليغش ديدم

به نظر شما چه کسی میتونست این نقشو بازی بکنه؟جودلاو یا تام کروزو میاوردن خوب بود؟
هرکسی نظری داره.به نظر من قیافه بازیگرش بد نیست ولی اگر بخوایم با معیار حضرت یوسف واقعی بسنجیم باید بگیم هیشکی نمیتونه این نقشو بازی بکنه

Havbb
20-07-2008, 14:14
به نظر شما چه کسی میتونست این نقشو بازی بکنه؟
حامد کمیلی

mgl_para
20-07-2008, 19:27
حامد کمیلی

اصـــــــــــــــــــلا تائيد نميشود !!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Havbb
21-07-2008, 07:12
اصـــــــــــــــــــلا تائيد نميشود !!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چرا؟؟؟؟؟؟؟

hansol45
21-07-2008, 09:58
به نظرم کارگردان خودش هم از عکس العمل مردم به ضعف سریال در قسمت های ابتدایی پی برده و امیدواره که با شروع قسمت هایی که شکوه دکور چشم بیننده رو خیره می کنه کمی نظر مخاطبین معتدل بشه ولی با دیدن آنونس هایی که از فیلم پخش شد همین ضعف بازی در سریال هویدا بود .

جادوگر جوان
23-07-2008, 20:02
به نظرمن پیدا کردن شخصیت به جای حضرت یوسف سخته
خودتونو به جای کارگردان بذارید کیومیتونید جاش بذارید؟

saeid inventor
23-07-2008, 22:23
سلام
در تخیل خودشون یه چیزی ساختن
فقط خدا کنه درست شخصیت حضرت یوسف رو نشون بدن

جادوگر جوان
26-07-2008, 10:30
شخصیت کودکی حضرت یوسف خیلی زیباست
به نظر من هم بنیامین را خوب انتخاب کردند هم حضرت یوسف در کودکی

raptor22
26-07-2008, 11:57
ضعف‌های عمده "یوسف پیامبر" پاسخگوی پرسش‌های مخاطبان نیست :

مدیر گروه معارف شبکه یک تلویزیون با اشاره به ضعف‌های عمده در پنج قسمت پخش‌شده مجموعه تلویزیونی "یوسف پیامبر" اعلام کرد بسیاری از ایرادها پیش از تولید به سازندگان گفته شده و این مجموعه در شکل فعلی نمی‌تواند پاسخگوی پرسش‌های مخاطبان باشد.

حسین رحیم‌زاده درباره انتقادهای آیت‌الله سبحانی و برخی مورخان به مجموعه "یوسف پیامبر" به خبرنگار مهر گفت: من هنگام نگارش فیلمنامه مدیر کل خدمات رسانه‌ای مرکز پژوهش‌های صدا و سیما بودم، اما فرج‌الله سلحشور برای فیلمنامه مجموعه رفت‌ و آمدی به مرکز پژوهش‌ها نداشت و تنها فیلمنامه از سوی دفتر رئیس وقت سازمان (دکتر لاریجانی) به مرکز ارسال شد.

وی ادامه داد: این مرکز هم مواردی را به صورت کلی به عنوان نقد فیلمنامه اعلام کرده و آقای سلحشور بعد از مطالعه گفته بود این ایرادها سه دسته هستند. یک دسته که اعمال می‌شود که متاسفانه در حال حاضر با پخش پنج قسمت چند ایراد اساسی وجود دارد که رفع نشده است. البته باید مجموعه به طور کامل پخش شود تا ببینیم چند درصد ایرادها رفع شده است.

مدیر گروه معارف شبکه یک گفت: به نظر او دسته دوم این بود که تحقیقات او بهتر است و در دسته سوم اعلام کرد الان فرصت نیست. در حال حاضر پنج قسمت پخش شده که از ضعف‌های عمده آن می‌توان زنان حضرت یعقوب را مثال زد که نباید اینگونه نشان داده می‌شد و مرکز پژوهش‌ها هم این مسئله را تذکر داده بود. البته نمی‌دانم این مورد در کدام دسته طبقه‌بندی می‌شود.

وی یادآور شد: به فضای حسادت فرزندان حضرت یعقوب هم نقد داشتیم، اما توجه نشد و در قسمت دیشب دیدیم آن حضرت، یوسف را بیشتر نوازش می‌کند تا دو فرزند دیگرش را. شب گذشته خواب حضرت یعقوب هم نشان داده شد که ایشان در خواب گرگ‌هایی را می‌بیند که در پی کودکی هستند، اما این خواب سندیت ندارد.

رحیم‌زاده اشاره کرد: ما این نکته را گفته بودیم که ضرورتی ندارد این خواب باشد و بهتر است به خواب حضرت یوسف که در قرآن آمده اکتفا شود. فکر نمی‌‌کنم این مجموعه با این شروعی که داشته بتواند پاسخگوی خیلی از پرسش‌های مخاطبان باشد. گرچه قضاوت کردن هنوز زود است و نباید به این فضا دامن زد. شاید اگر مجموعه جلوتر برود، ویژگی‌هایی داشته باشد.

وی درباره اینکه چرا فیلمنامه "یوسف پیامبر" همزمان با کلید خوردن پروژه به مرکز پژوهش‌ها ارائه شد گفت: همیشه از سوی رئیس رسانه ملی و معاونان سیما چه در زمان دکتر لاریجانی و چه مهندس ضرغامی به سازندگان توصیه می‌شود در پروژه‌ها از همکاری مرکز نهایت استفاده را ببرند و با توجه به اینکه فیلمنامه زمان دکتر لاریجانی شکل گرفت، این توصیه‌ها شده بود.

مدیر کل پیشین خدمات رسانه‌ای مرکز پژوهش‌های اسلامی ادامه داد: ارسال فیلمنامه هم برای اطمینان خاطر بود تا متن مشکل نداشته باشد. البته باید بگویم آقای سلحشور وقتی هنوز شاکله فیلمنامه آماده نبود، جلسه‌ای با من داشت و من چند مرجع، مورخ و منبع به او معرفی کردم و وی درباره فضای فرهنگی و فراعنه مصر صحبت‌هایی کرد که من گفتم بهتر است منابع اسلامی باشد.

رحیم‌زاده درباره اینکه با توجه به بودجه "یوسف پیامبر" آیا نباید تحقیقات جدیتر گرفته می‌شد به مهر گفت: اهمیت تحقیقات پروژه در دوره ریاست قبلی و فعلی سازمان مشهود است و حتی من شاهد بودم مهندس ضرغامی با صاحبنظران جلسه دارند و دکتر لاریجانی هم این کار را می‌کرد. بودجه تحقیقات برای این سریال‌ها هم قابل توجه است و در این باره سازمان ضعف نداشته است.

وی خاطرنشان ساخت: بارها معاون سیما را دیده‌ام که جلسه‌هایی با مراجع و بزرگان همراه با سازندگان اثر داشته، اما گروه باید نهایت تلاش خود را بکند و سلحشور می‌بایست از فرصت‌ها استفاده می‌کرد. صدا و سیما به لحاظ تحقیقات، زمان و بودجه برای "یوسف پیامبر" کم نگذاشت و چهار سال برای نگارش صبر کرد. من شهادت می‌دهم سازمان تلاش‌های زیادی در این باره داشت و خیلی حساس بود.

مدیر گروه معارف شبکه یک درباره اینکه چرا صدا و سیما بر نگارش مجموعه نظارت نداشته گفت: در این مورد سازمان کم نگذاشته و همیشه این مسئله پیگیری شده و مورد تاکید بوده، اما گروه سازنده نتوانسته از فرصت‌ها استفاده کند و آقای سلحشور احساس کرده تحقیقاتش کامل است. البته برخی مواقع پیش می‌آید سازنده به محققان حوزه و دانشگاه مراجعه کرده، اما آنها دست او را نگرفته‌اند.

مدیر کل پیشین خدمات رسانه‌ای مرکز پژوهش‌های اسلامی گفت: فیلمنامه مجموعه دوره ریاست آقای خسروی بر مرکز سیمافیلم نوشته شد و باید صحبت‌های وی و آقای رضابالا معاون فرهنگی او را هم شنید و اینکه آنها تا چه حد با سلحشور برای فیلمنامه "یوسف پیامبر" صحبت کرده‌اند. من پیشنهاد می‌کنم حتماً با رضابالا در این باره صحبت کنید، اما سازمان برای مجموعه بسیار تلاش کرد.

به گزارش مهر، رحیم‌زاده در پایان درباره اینکه آیا نباید آن زمان مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما بر فیلمنامه "یوسف پیامبر" نظارت می‌کرد گفت: همانطور که گفتم باید این همکاری تنگاتنگ بود، اما نظارت اتفاق نیفتاد. از سوی دیگر این مرکز مسئولیت اجرایی ندارد و نمی‌توانست در این
باره دخالت کند.

منبع : خبرگزاري مهر

bewitch
26-07-2008, 13:16
ضعف‌های عمده "یوسف پیامبر" پاسخگوی پرسش‌های مخاطبان نیست :

واقعا فيلمنامش ضعف داره ، من از اولم گفتم اين فيلم مشكل داره ، من اين همه مطلب از حضرت يوسف خوندم هيچ جا اين چيزا رو پيدا نكردم ، بايد اولش مينوشتن كه" اين فيلم بر اساس تخيلات نويسنده ساخته شده است "

amirtoty
26-07-2008, 13:30
واقعا مسخرست!

altair
26-07-2008, 18:49
ولی جلوه های ویژش بدک نیست نسبت به بقیه آثار ساخته شده تو ایران مثل چهل سرباز که خیلی مسخره بود بهتره.

دل تنگم
26-07-2008, 22:15
کارگردان مجموعه تلویزیونی "یوسف پیامبر" بخش عمده ایرادهای مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما را به فیلمنامه مجموعه بی‌اساس یا نظر شخصی دانست و منبع تحقیقات خود را المیزان و تفاسیر شیعه عنوان کرد.

فرج‌الله سلحشور درباره انتقادهای مرکز پژوهش اسلامی صدا و سیما به "یوسف پیامبر" به خبرنگار مهر گفت: من نمی‌دانم چرا همه دنبال ایرادهای یوسف هستند و این برای من سئوال است که چرا خبرگزاری‌ها در پی اشکال‌های مجموعه و یافتن افرادی هستند که از آنها سئوال خود را بپرسند. آیا "یوسف پیامبر" محسناتی ندارد و مردم از آن استقبال نکرده‌اند؟

وی درباره انتقاد مرکز پژوهش‌ها مبنی بر سندیت نداشتن خواب حضرت یعقوب و انتقاد آیت‌الله سبحانی به مجموعه گفت: آیت‌الله سبحانی این مسئله را رد نکردند، بلکه گفتند بهتر بود مسئله زنان یعقوب مطرح نمی‌شد. من هم دوست داشتم قصه‌ای را می‌ساختم که در کارهای تاریخی دیگر همچون امام حسن (ع) و امام رضا (ع) آمده است.
کارگردان و تهیه‌کننده "یوسف پیامبر" ادامه داد: کسانی که این مسائل را مطرح کرده‌اند اگر مطالعه کرده بودند نمی‌گفتند این خواب سندیت ندارد. در قرآن یک‌هزارم ماجراهای یوسف نیامده و تنها منبع ما قرآن نبود. من حاضرم ایرادها را با سند در مطبوعات درج کنم تا مردم خود قضاوت کنند ایرادها تا چه حد باربط یا بی‌ربط بوده است.

وی درباره اینکه تا چه حد در رفع ایرادها کوشیده گفت: اغلب ایرادها اساسی نبود یا نظر شخصی بود. مثلاً عنوان کرده بودند به نظر شما بهتر نیست اینجا این مسئله اینطور بیان شود. یا گفته بودند این مطلب عنوان شده سندیت دارد یا نه. وقتی شما نمی‌دانید کدام سند است و کدام نیست پس چطور اظهار نظر می‌کنید؟ در مجموع بخش ناچیز ایرادها درست بود که من آن را اعمال کردم.

سلحشور ادامه داد: تحقیقات این مجموعه مطابق با نظر المیزان و تفاسیر شیعی بوده که خیلی بیشتر از رحیم‌زاده می‌دانند. همچنین از نظر استادانی چون حبیب‌الله عسگراولادی و پرورش بهره بردیم. از سوی دیگر آیت‌الله سبحانی سر پروژه "ملک سلیمان" با دوستان صحبت کردند و اشاره‌ای هم به یوسف داشتند، اما رد نکردند که آن زمان حضرت یعقوب با دو خواهر ازدواج کرده بود.

این کارگردان سینما و تلویزیون اشاره کرد: بلکه ایشان گفته بودند بهتر بود این مسئله مطرح نمی‌شد، در حالی که به دلیل نگفتن هم اشاره نشده بود. از سوی دیگر اسرائیلیات یعنی تحریف‌ها، اما ما بر اساس مستندات مجموعه تلویزیونی "یوسف پیامبر" را ساختیم و منابع تحقیق ما هم معتبر است.

وی در پایان گفت: ای کاش کسانی که الان احساس تکلیف می‌کنند با یک اثر مذهبی اینطور خصمانه برخورد کنند، تکلیف و تعهد خود را در این 30 سال در مورد هزاران فیلم ضداسلامی و ضداخلاقی که از سینما و تلویزیون ساخته و پخش شد، می‌دانستند و واکنش نشان می‌دادند.

InDepEndEnCe
03-08-2008, 00:19
اصلا همه چي تو اين سريال عالي. ولي آخه ديدن يه سريال كه هم سرش معلومه هم تهش چه جذابيتي داره!

deluge28
03-08-2008, 10:34
بنظر من بايد با حساسيت و دقت و احساس مسئوليت بيشتري، بازيگران رو انتخاب ميكرد..همينطور ديالوگها رو....

hansol45
04-08-2008, 11:56
واقعا سريالي با اين هزينه سنگين به هيچ وجه جوابگوي سليقه بينندگان اين گونه سريال ها نبوده است . در همين قسمت آخري كه ديدم به چاه انداختن حضرت يوسف واقعا ضعيف تراز آني بود كه انتظار داشتيم . تا به اينجا كه نا اميد كننده بود .

jjvahid
06-08-2008, 14:16
اعتراض به سریال 'یوسف پیامبر' از سوی روحانیت ( شیعه و سنی ) + نمایندگان مجلس.

نویسنده مقاله :سایه جلالی‬(روزنامه نگار)

با وجودي كه براي گزينش عوامل حرفه اي- مخصوصا پژوهشگران، نویسندگان فیلمنامه و کارگردان - آثار مذهبي در تلويزيون جمهوري اسلامي سخت گيري بسیاری وجود دارد و با وجودي كه فرج الله سلحشور از جمله كارگرداناني است كه تلويزيون بسيار با نظرات او همسويي دارد، هنوز دو قسمت از پخش سريال حضرت يوسف – آخرين اثر سلحشور – از تلويزيون ایران نگذشته بود كه اولين اعتراض جدی از سوی روحانیون اتفاق افتاد.
آيت الله سبحاني در جمع عوامل فیلم "ملک سلیمان" که یک فیلم سینمایی مذهبی است، اعتراض خود را نسبت به نکاتی در سریال یوسف که آنها را اسرائیلیات نامید بیان کرد: "فیلمسازان فریب تاریخ نگاری اسرائیلیات را نخورند. چرا که اخبار و روایاتی که در برخی کتب مسیحیت و یهودیت تفسیر شده با واقعیت سازگار نیست. اگر چه ازدواج یک مرد با دوخواهر درآن شرایط حرام نبوده، ولی دلیلی نداشت این مساله در سریال گنجانده شود. در شرایط امروز بیننده از این تصاویر برداشت غیر صحیح دارد."

اعتراض مورد نظر به حضرت یعقوب، پدر حضرت یوسف است که در سریال "یوسف پیامبر" نقش آن را محمود پاک نیت بازی می کند. او دو همسر دارد که با هم خواهرند.

همچنین این روحانی به مساله وحی اشاره کرده و گفته است با وجودی که اجازه داریم چهره پیامبرانی را که اولوالعزم نیستند نشان بدهیم، اما باید در نشان دادن مقوله وحی بسیار با ظرافت عمل کرد.

این در حالی است که در هیچ بخش از سریال یوسف پیامبر به عنوان یک اثر عظیم و پرهزینه تاریخی ظرافت مشاهده نمی شود. طراحی لباسها، هدایت بازی بازیگران، گریم، دیالوگها و مهمتر از همه نگاهی که در قصه وجود دارد کاملا با آثار تاریخی کهنه دهه 60 سینما و تلویزیون مطابقت می کند.

آن ظرافت، جذابیت و به روز در آوردنی که مثلا در آثار داود میرباقری – که هم اکنون سریال مختارنامه مربوط به زندگی یکی از یاران امام حسین (امام سوم شیعیان) را می سازد – مشاهده می شود و حتی در کارگردانی آثار مهدی فخیم زاده که دو سریال مهم تاریخی مذهبی – داستان زندگی امام حسن و امام رضا – را در پرونده کاری خود دارد، در این سریال دیده نمی شود.

حتی مردان آنجلس – سریال قبلی سلحشور – به نظر هنرمندانه تر می رسید. به هر حال آیت الله سبحانی با اعتراض به این سریال در جمع عوامل فیلم ملک سلیمان از آنها خواسته است که بیشتر مراقب اسرائیلیات و تحریفات زندگی حضرت سلیمان و حضرت داود باشند: " حضرت سليمان (ع) مظلوم‌ترين پيامبر بني اسراييل است چراكه برغم اينكه آن حضرت حاكم بزرگي بوده اما نويسندگان تورات ومسيحيان (اسراييليات) به بدترين وضع، زندگي او را تشريح كرده‌اند كه متاسفانه اين روايات وارد برخي كتابهاي اهل سنت هم شده است."

فرج الله سلحشور، کارگردان این سریال در گفتگو با خبرگزاری فارس به سرعت به اظهارات آیت اللله سبحانی پاسخ داده: "من آنچه كه در تاريخ و تفاسير ما وجود دارد، آورده‌ام و اگر هم موضوعي در سريال وجود دارد كه به اسرائيليات برمي‌گردد، مقصر كتاب‌ها و علماي ما هستند. سوال اينجاست كه چرا تا امروز علما و بزرگان ما اين اسرائيليات را از كتاب‌هاي ما خارج نكرده‌اند و اين كتاب‌ها اصلاح نشده‌اند؟"

سلحشور که تا به حال مجموعه های تلویزیونی مردان آنجلس (داستان اصحاب کهف) و ایوب پیامبر را در کارنامه خود داشته، گفته است که دلش می خواهد به قصه های قرآنی بپردازد که جنبه جهانی داشته باشند.

داستان عشق زلیخا – ملکه دربار – به یوسف از داستان های جذاب قرآنی است که بارها در سراسر دنیا به فیلم و سریال تبدیل شده است.همین طور زیبایی حضرت یوسف که آن صحنه معروف را در تاریخ اسلام به تصویر کشیده که زنان هنگام ورود او به سالن همه با چاقو به جای بریدن میوه دست های خود را بریده اند، در حالی که حضرت یوسف به همه شان بی اعتنا بوده، به او شخصیتی منحصر بفرد داده است. داستان زندگی یوسف پیامبر داستانی پر فراز و نشیب و مناسب برای یک اثر نمایشی است.

بازیگر نقش حضرت یوسف یکی از بحث برانگیز ترین مراحل تولید سریال یوسف پیامبر بود. در نهایت بازیگری انتخاب شد به نام مصطفی زمانی که تا پیش از این سریال جلوی دوربین قرار نگرفته بود. البته انتقادهای بسیاری را به دلیل این انتخاب به کارگردان پروژه وارد شده است. عوامل سریال برای انتخاب بازیگر یوسف به دنبال یک چهره شرقی و فلسطینی بودند. حضرت یوسف متولد عراق و بابل است ولی همراه خانواده اش به الخلیل کوچ می کند. نقش زلیخا را کتایون ریاحی بازی می کند که بازی او در سریال ها ی شب دهم و پس از باران بیشتر در یادها مانده است.

و حالا به نظر من باید مسائلی که خرافات و حدس و گمان و بعضی مطالب کذب دیگر را نباید در سریال آورده می شد

برگرفته از وبلاگ VahidPortal.Tk

دل تنگم
07-08-2008, 03:48
محسوس و نامحسوس

اميررضا معتمدي در شماره آخر ماهنامه صنعت سينما به مطالعه موردي جلوه هاي بصري در سريال يوسف پيامبر پرداخته است كه خواندن خالي از لطف نيست.

همان طور كه تاكنون با ما بوده ايد مروري اجمالي بر دنياي جلوه هاي بصري سينما به صورت تئوري داشتيم. اكنون براي آشكار شدن قابليت هاي عملي اين دستاوردها به شرح سكانس ها و پلان هاي مرتبط در يكي از سريال هاي زنده تلويزيوني خواهيم پرداخت. سريال تلويزيوني حضرت يوسف(ع) كه جديداً پخش آن از شبكه اول سيما شروع شده است. پيش توليد اين سريال از پنج سال پيش آغاز شد و مراحل پس توليد آن بيش از يك سال و چند ماه به طول انجاميده است. اين سريال در نوع خود اولين نمونه اي است كه به روش 35 ميليمتري با دوربين BL فيلمبرداري و جلوه هاي بصري آن نيز بر روي راش هاي اسكن شده با استاندارد 2K توسط استوديو صبا اجرا شده است و مثال خوبي از انواع محسوس و نامحسوس جلوه هاي بصري از ديدگاه مخاطب است. پلان هايي كه جلوه هاي بصري در آن پنهان و يا به طور محسوس آشكار هستند. فضاسازي ها، دكورهاي مجازي، حذف و اضافات از انواع نامحسوس جلوه هاي بصري اين سريال هستند كه در تكثير شهرها و روستاها و معماري هاي عظيمي چون اهرام مصر كاربرد موثري داشته اند. خواب هاي اين سريال از انواع محسوس به شمار مي روند، همچون خواب هاي حضرت يوسف و حضرت يعقوب، خواب هاي زنداني ها و خواب هاي فرعون. براي ايجاد ارتباطي بهتر با شما خواننده عزيز از اين پس در هر شماره از اين ماهنامه به شرح نماهاي كاربردي جلوه هاي بصري در چهار قسمت از سريال كه در همان ماه پخش مي شوند خواهيم پرداخت. به زودي با يك نشاني اينترنتي، امكان مشاهده تصوير رنگي پلان هاي موردنظر نيز براي شما فراهم خواهد شد.

نماي اكستريم لانگ شات روستا (نامحسوس)
در نماي حركت عرضي در كادر اكستريم لانگ شات از روستاي فدان همان طور كه در تصاوير مربوطه مشاهده مي شود روستا از نشانه هاي پشت صحنه پاكسازي شده و خانه ها و نخل ها به طور زنده و متحرك تكثير عرضي و عمقي شده اند، نيمه ناقص معبد كامل شده و فضاي اطراف معبد نيز اصلاح شده است. از آن جا كه پلان از نوع متحرك است، تراكينگ عناصر متحرك و تثبيت لرزش هاي دوربين جزو لاينفك مراحل اجرايي به شمار مي روند. در نماهاي ثابت كه ساده تر از اين نما هستند نيز روستاي فدان تكثير شده، در اين نماها سوله هاي موجود و اضافي در نما حذف شده، نيمه ناقص آتشكده ساخته شده، شهر به طور عرضي تكثير شده، و پرده و عناصر زنده به كادر مربوطه اضافه شده است.

پلان هاي آتش زدن محكوم (نامحسوس)
در نماهايي كه قرار بر آتش زدن محكوم و بازي جادوگر در كنار آتش بوده، عملا امكان نزديك شدن بازيگران به آتش وجود نداشت. از اين رو در اين نماها حتي بدون نياز به استفاده از پرده آبي، آتش با پلان اصلي تركيب شد، در اين نماها پلان هاي آتش به طور مستقل فيلمبرداري شده و با روش difference matte در پلان هاي موردنظر جاسازي شده است. اصلاح نور و جنس آتش و ايجاد هرم آتش از جمله اقداماتي هستند كه براي ايجاد حس واقعي در اين نماها كاربرد موثري داشته اند. از مزاياي اين روش براي ساخت و تركيب آتش مي توان از اكسپوز بهتر آتش براي رويت آن در نور روز، بي خطر بودن اجراي اين نماها براي بازيگران و تسريع در روند فيلمبرداري با روش تعريف شده نام برد.

در نماهاي لانگ شات معبد، دود نيز به آتشكده اضافه شده كه احساس فعال بودن آتشكده را ايجاد مي كند.

نماهاي روز به جاي شب (نامحسوس)

از آن جا كه فيلمبرداري در شب براي نماهاي لانگ شات و اكستريم لانگ شات به دليل عدم امكان نورپردازي اين فضاهاي بزرگ امكان پذير نيست، از روش روز به جاي شب استفاده مي شود. از مزاياي اين روش مي توان به عدم نياز به نورپردازي، نزديك بودن جنس نور به واقعيت نور شب، عدم ايجاد نورهاي موضعي يا افت مسافتي و امكان اصلاح گاما و كنتراست در مرحله پس توليد اشاره كرد. البته در اين نماها وقتي آسمان رويت مي شود درج ستاره و ماه با اكسپوز مناسب نيز از مزاياي اين روش به شمار مي رود، زيرا در فيلمبرداري از نماهاي شب، اكسپوز و ماه و ستاره در كنار اجزاي ديگر هميشه كاري دشوار با نتيجه نامطمئن بوده است.

در يكي از نماهاي شب كه نماي نيايش حضرت يعقوب (ع) است، علاوه بر تغيير نور نما نياز به حضور نوري موضعي بر روي حضرت يعقوب وجود داشت. در اين نما نور موضعي كه با حركتي آرام بازيگر را مي پوشاند به طور حجمي ساخته و بر روي نما تركيب شد. اين نما از نوع محسوس به شمار مي رود، چرا كه حركت آرام نور به سمت پايين اتفاقي ناممكن در ادراك به شمار مي رود. مشابه همين پديده در مورد پلان نوري كه بر صورت راحيل، مادر حضرت يوسف(ع) در هنگام زايمان مي تابد نيز اتفاق مي افتد كه نور به آرامي بر روي صورت بازيگر فرود مي آيد. ايجاد افكت رعد و برق نيز در يكي از پلان ها با روشي مشابه ساخته و پرداخته شد كه اين پلان از نوع نامحسوس به شمار مي رود.

خواب چوب دستي حضرت يوسف (ع) (محسوس)

خواب چوب دستي حضرت يوسف(ع) براساس اصل سند قرآني طراحي و ساخته شده است. حضرت در كودكي خواب مي بيند كه در كنار برادرانش چوبدستي خود را بر زمين فرو مي كند و چوبدستي زنده شده و رشد كرده و به درخت تنومندي تبديل مي شود و سايه بر سر او و برادرانش مي افكند. اين خواب در اجراي جلوه هاي بصري از نوع محسوس است، زيرا هيچ چوب مرده اي در زمان كوتاه به درختي زنده و تنومند تبديل نمي شود. عنصر درخت كه قرار بود زنده و متحرك باشد، در اين سكانس از نوع انيميشن سه بعدي بوده كه بر روي فيلم اصلي با روش كليد آلفا تركيب شده است.

دل تنگم
10-08-2008, 02:20
هنوز شش قسمت از پخش سريال "يوسف پيامبر(ع)" نگذشته است که افراد مختلف به نقد اين سريال پرداخته اند و از ديدگاه هاي مذهبي و فني به اين مجموعه انتقاد مي کنند. از آن طرف کارگردان و دست اندرکاران اين مجموعه هم در پي پاسخ گويي در اين زمينه برآمده اند و بسياري از اين انتقادها را نادرست تلقي مي کنند.

سرويس هنري برنا تاکنون سريال هاي تاريخي و مذهبي زيادي در سيما توليد شده که هر يک در زمان توليد و پخش خود بازتاب هايي در بين مردم، کارشناسان مذهبي و منتقدان داشته اند. هر کس به زعم خود درباره آنها اظهارنظر کرده که برخي از موارد مثبت، تعدادي هم منفي. بر هيچ کس پوشيده نيست که ساخت سريال مذهبي و تاريخي تفاوت هاي زيادي با ساير مجموعه هاي تلويزيوني دارد و بجز موارد فني و هنري بايد جنبه هايي مانند سنديت تاريخي، مطابقت با احاديت معتبر و کتاب هاي مذهبي و به ويژه الهام از قرآن کريم نيز در آن لحاظ شود. به طور طبيعي حساسيت ها درباره اين قبيل مجموعه ها به مراتب بيشتر از ساير برنامه هاست و سازندگان اين گونه آثار بايد دقت زيادتري نسبت به ساخت ساير آثار از خود نشان دهند. سريال "يوسف پيامبر(ع)" نيز يکي از مجموعه هايي است که با وجود گذشت تنها شش قسمت از پخش آن، چه به لحاظ محتوايي و چه از نظر فني انتقادهايي را متوجه خود کرده است. نخستين انتقاد از جانب آيت الله "جعفر سبحاني" از استادان حوزه علميه قم بود که در هنگام بازديد از پروژه سينمايي "ملک سليمان" مطرح شد. وي گفته بود؛ همه هنرمندان و دست اندركاران ساخت فيلم و سريال موظب باشند تا فريب تاريخ نگاري اسراييليات را نخورند. بعضي از مسائل به تصوير كشيده شده درسريال حضرت يوسف(ع) از نوشته‌هاي اسرائيليات است چرا كه اگر ازدواج يك مرد با دو خواهر در آن شرايط حرام نبوده، ولي دليلي ندارد كه اين مسئله در فيلم گنجانده شود.

وي افزود: اين نوع مسايل مقبوليت عمومي ندارد و در شرايط امروز بيننده از اين تصاوير برداشت غير صحيح دارد. اين استاد برجسته حوزه علميه قم گفت: مقام بشري و زندگي جسماني انبياء قابل تصويركشيدن است، ولي زندگي معنوي آنها كه شامل وحي مي‌باشد به راحتي و آساني قابل به تصوير كشيدن نيست مگر ظرافت هاي كار رعايت شود. پس از آن "حسين رحيم زاده"؛ مدير گروه معارف شبكه يك سيما با اشاره به ضعف هاي عمده در چند قسمت پخش شده مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» گفته بود: بسياري از ايرادها پيش از توليد به سازندگان گفته شده و اين مجموعه در شكل فعلي نمي تواند پاسخ گوي پرسش هاي مخاطبان باشد.

وي افزود: من هنگام نگارش فيلمنامه مديركل خدمات رسانه اي مركز پژوهش هاي صدا و سيما بودم اما فرج الله سلحشور براي فيلمنامه مجموعه رفت و آمدي به مركز پژوهش ها نداشت و تنها فيلمنامه از سوي دفتر رئيس وقت سازمان (دكتر لاريجاني) به مركز ارسال شد. اين مركز هم مواردي را به صورت كلي به عنوان نقد فيلمنامه اعلام كرده و آقاي سلحشور بعد از مطالعه گفته بود اين ايرادها سه دسته هستند. مدير گروه معارف شبکه يک سيما تصريح کرد: در اين مورد سازمان كم نگذاشته و هميشه اين مسئله پي گيري شده و مورد تاكيد بوده اما گروه سازنده نتوانسته از فرصت ها استفاده كند و آقاي سلحشور احساس كرده تحقيقاتش كامل است. البته برخي مواقع پيش مي آيد سازنده به محققان حوزه و دانشگاه مراجعه كرده اما آنها دست او را نگرفته اند.

اما کارگردان و بازيگران و عوامل اين سريال، با انتقادهاي موجود چندان موافق نيستند. به طور مثال فرج الله سلحشور؛ نويسنده و کارگردان "يوسف پيامبر(ع) در پاسخ به صحبت هاي آيت الله سبحاني گفته بود؛ من آنچه كه در تاريخ و تفاسير ما وجود دارد، آورده‌ام و اگر هم موضوعي در سريال وجود دارد كه به اسرائيليات برمي‌گردد، مقصر كتاب‌ها و علماي ما هستند.

وي افزود: من براي نظر حضرت آيت الله سبحاني كاملا احترام قائل هستم و معتقدم كه علم امثال بنده براي اين كه به سينماي مذهبي پرداخته شود، كفاف نمي‌دهد. اين از غفلت بزرگان مذهبي است كه تا امروز دست به خلق آثار مذهبي نزده‌اند و اين عرصه را به امثال حقير سپرده‌اند كه سراپا عيب و تقصير هستم و اي كاش اين تعصبي را كه آيت الله سبحاني و ديگر عزيزان در مورد اين سريال دارند، در مورد آثار سبكي كه از تلويزيون پخش مي‌شود، داشتند و همان قدر كه به آثار مذهبي توجه دارند، به آثار ضد مذهبي هم توجه داشتند.

اما تا اينجاي کار بيشتر ايرادها متوجه محتوا و مباحث مذهبي مطرح شده در اين سريال بوده اما در چند روز اخير نقدهايي هم از سوي برخي از افراد درباره کيفيت فني و هنري اين مجموعه تلويزيوني صورت گرفت. «محمود پاک نيت» بازيگر نقش حضرت يعقوب در سريال "يوسف پيامبر(ع)" در گفت وگو با خبرنگار سرويس هنري برنا درباره اين مجموعه تلويزيوني گفت: با توجه به پراکنده بودن داستان و رجوع به داستان هاي مختلف اعم از زندگي پيامبران، قرآن کريم و... داستان زندگي حضرت يوسف(ع) يک مقدار جريان کندتري نسبت به ساير مجموعه هاي تاريخي – مذهبي دارد. ولي فرج الله سلحشور؛ کارگردان به درستي و قدم به قدم، داستان را براي مخاطب باز مي کند.

وي درباره اين که روال مجموعه کندتر از ساير سريال هاي تاريخي است، اظهارکرد: تفاوتي که مجموعه "يوسف پيامبر(ع)" باساير مجموعه هاي تلويزيوني دارد، اين است که داستان حضرت يوسف به پنج قسمت اصلي تقسيم مي شود: يکي دوران کودکي و حسادت برادران، نقشه براي نابودي يوسف، پيدا شدن يوسف، حضور او در دربار عزيز مصر و ماجراي يوسف و زليخا است، بنابراين نويسنده و کارگردان اين مجموعه سعي کرده است، داستان را از دوران کودکي آغاز و تا به سرمنزل مقصود برساند. طبيعي است که در مدت 45 قسمت بايد کليد اين داستان ها نمايان شود.

پاک نيت قضاوت در مورد يک مجموعه که تنها شش قسمت از آن پخش شده را کمي زود عنوان کرد و گفت: تنها بخش کوچکي از کل مجموعه پخش شده و راه زيادي در پيش است تا در اين مورد قضاوت شود.

البته کارگردان اين مجموعه هم معتقد است، انتقاد زيادي به بحث هاي فني اين سريال وارد نيست، و روز به روز بر کيفيت تصاوير آن افزوده خواهدشد.

اما پرواضح است که در هر صورت اين مجموعه چه از لحاظ محتوايي و چه از نظر فني و هنري مشکلاتي دارد و انتقادهايي را در پي داشته که لازم از ديدگاه هاي مختلفي مورد بحث و بررسي قرار گيرد. در مصاحبه هاي و گزارش هاي بعدي سعي مي کنيم هم از منظر دست اندرکاران اين پروژه و هم به واسطه منتقدان و کارشناسان اين موضوع را بررسي کنيم.

delusion
11-08-2008, 18:13
حیف پول مردم که خرج همچین سریالهایی میشه!
چرا اینقدر داستان را کش میدهند تمامش کنند دیگه...

دل تنگم
12-08-2008, 02:41
مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ص)» بر اساس آخرين نظرسنجي‌هاي صورت گرفته پربيننده‌ترين سريال تلويزيوني سيما شد.

به نقل از اداره كل روابط عمومي صدا و سيما، آخرين نظرسنجي مركز تحقيقات صدا و سيما كه در هفته دوم تيرماه صورت گرفت، نشان مي‌دهد كه مجموعه «يوسف پيامبر(ص)» با 57 درصد بيننده و 94درصد رضايت مخاطبان، در رتبه اول سريال‌هاي هفتگي قرار گرفت.

بنابر اين گزارش، بعد از مجموعه «يوسف پيامبر(ص)» مجموعه‌هاي نمايشي «روزگار قريب» و «امپراطور دريا» در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند.

همچنين در ميان فيلم‌هاي سينمايي پخش شده، فيلم ايراني «خواهران قريب»، 80 درصد رضايت بينندگان را كسب كرد و فيلم‌هاي «تاكسي» و «تروي» رده‌هاي دوم و سوم را به لحاظ رضايت‌مندي مخاطبان به خود اختصاص دادند.

همچنين برنامه «تماشاخانه» كه از شبكه تهران پخش مي‌شود، با 5/72 درصد رضايت، برنامه مورد علاقه نوجوانان است و برنامه‌هاي «عموپورنگ» و «دوستان فيتيله‌اي» در رتبه بعدي قرار دارند.

نتايج نظرسنجي مركز تحقيقات صدا و سيما كه در بهار 78 در 32 مركز استان صورت گرفته، نشان مي‌دهد بخش خبري 20:30 در شبكه دو سيما پربيننده‌ترين بخش خبري محسوب مي‌شود و بخش‌هاي خبري 21 در شبكه يك و 22 در شبكه سه به ترتيب مقام‌هاي بعدي را دارند.

بخش خبري ساعت 14 در راديو سراسري پر شنونده‌ترين بخش خبري راديويي است.

mahsa1469
14-08-2008, 12:53
ایران در کل فیلم های تاریخیشو خوب می سازه:46:

mahsa1469
14-08-2008, 13:03
می شه یک انتقاد بزرگ از این فیلم داشت و آن انتخاب بازیگره!
چرا باید حضرت یوسف رو که تو زیایی بی نظیره این شکلی نشون بدن و اصلا چرا باید نشون بدن؟
فیلم مریم مقدس ما رو کشور های دیگه هم پخش کردن در حالی که چهره ی حضرت مریم و زکریا رو نورانی کرده بودن اما ایران:41:

jjvahid
14-08-2008, 13:16
ایران ایرانه فقط میشه اینو گفت با همه کشورها ( تذکر: همه ) فرق داره مثلا ما جهان سومی هستیم و چین و کره هم جهان سومی ؟ من که بعید می دونم . فکر کنم جهان 5th هستیم این نوع ساخت فیلم ها با طراحی هاش از ما فقط بر می آید...

دل تنگم
17-08-2008, 03:08
کارگردان سريال يوسف پيامبر(ع) از داستان زندگي اين حضرت به عنوان الگوي بسيار مناسبي براي نسل جديد و جوانان ياد کرد.

"فرج الله سلحشور" روز سه شنبه در حاشيه همايش انديشه هاي آسماني در مشهد در نشست خبري ،گفت : داستان زندگي حضرت يوسف (ع) مربوط به جوان هاست و اين داستان در بستر خانواده اي شکل مي گيرد که بيشتر افراد آن جوان ها و برادران و خواهران حضرت يوسف هستند.

وي گفت : داستان هاي قرآني منطبق بر فطرت بشري هستند و قرآن به عنوان کتاب فطرت انسانها همه سلايق را شامل مي شود و همه گروه هاي سني مخاطب اين سريال مي باشند.

وي از مساجد بعنوان محل تربيت و سازندگي انسانها ياد کرد و گفت: جوانان مسجدي کساني هستند که با تعاليم دين انس گرفته و ارزش هاي معنوي را درک کردند و در تهذيب نفس و اخلاق و معنويت به مراتبي دست يافتند که ديگران از آن بي خبر هستند.

سلحشوردر آستانه روز جوان با بيان اين که آرمان ها و دغدغه هاي جوانان نسل اول انقلاب و جوانان نسل سوم يکسان هستند، گفت: بشر همواره با يک سري نيازها ، خواسته ها و آرمان ها زندگي مي کند که هر اندازه شرايط و زمان هم تغيير کند آن خواسته ها و آرمان خواهي ها ثابت مي ماند.

کارگردان سريال مردان آنجلس ادامه داد: اين اعتقاد که جوانان انقلاب معنويت گرا و خداخواه بوده و برعکس جوانان امروز گرايشات مادي پيدا کردند به طور کامل نادرست بوده و چون ذات و فطرت انسان ها ثابت است با تغيير شرايط و ابزارها حس معنويت گرايي انسان نيز تغيير ناپذير است.

کارگردان سريال يوسف پيامبر(ع) در پايان ابراز اميدواري کرد: جوانان به ويژه جوانان مسجدي با دقت بيشتري اين سريال را دنبال کنند تا نسبت به مسائل قرآني تسلط بيشتري داشته باشند.

"مسعود ده نمکي" يکي ديگر از کارگردانان سينما و تلويزيون هم در اين نشست خبري گفت: جوانان مسجدي آنقدر خوب و پاک هستند که در جامعه ما کاملا انگشت نما و برجسته اند و همين باعث سنگين تر شدن مسووليت شان مي شود.

او در زمينه علت جذابيت جبهه براي جوانان آن دوران گفت: در جبهه ها نوري وجود داشت که همه را به سمت خود جذب مي کرد و خيلي از جوان هاي جنگ کساني بودند که در جو فاسد قبل از انقلاب بزرگ شده بودند، اما در ميان آنها جوان هايي چون "همت" و "باکري" و... پرورش يافتند.

مدير مسوول نشريه شلمچه و سردبير سابق نشريات جبهه و صبح دوکوهه همچنين ويژگي جوانان جبهه را اهل عمل بودن برشمرد و گفت: رزمندگان جبهه و به خصوص فرماندهان آن زمان، اهل عمل بودند و شعار نمي دادند و همين باعث جذب همه مي شد و من در فيلم اخراجي ها سعي کردم اين نکته را غيرمستقيم نشان دهم.

سباستین
20-08-2008, 15:42
(نظر شخصی). اصلا این سریال ارزش این همه بحث رو داره؟:2:

mastaneeh
20-08-2008, 15:54
نمیبینم !!!

Alireza Taji
21-08-2008, 00:35
ایران ایرانه فقط میشه اینو گفت با همه کشورها ( تذکر: همه ) فرق داره مثلا ما جهان سومی هستیم و چین و کره هم جهان سومی ؟ من که بعید می دونم . فکر کنم جهان 5th هستیم این نوع ساخت فیلم ها با طراحی هاش از ما فقط بر می آید...
بله دیگه اینجا ایرانه... هرچی را مطابق با خواست و نیازشون تغییر میدند بخصوص تاریخ را!
عزیز کره جز کشورهای پیشرفته هست چین هم اگه نگیم پیشرفته ، نمیتونیم هم بهش بگیم جهان سومی!

دل تنگم
22-08-2008, 15:46
زندگي حضرت يوسف (ع) تاكنون در سراسر جهان در قالب بيش از 20 فيلم سينمايي بلند و كوتاه، سريال تلويزيوني و انيميشن به تصوير كشيده شده است.

اخيرا شاهد پخش سريال تلويزيوني حضرت يوسف (ع) به كارگرداني «فرج‌الله سلحشور» از شبكه دو سيماي جمهوري اسلامي ايران هستيم كه با استقبال بينندگان اين شبكه روبرو شده است.

اگر از فيلم كم اهميت «يوسف و زليخا» به كارگرداني «سيامك ياسمي» كه پيش از انقلاب اسلامي، در سينماي ايران ساخته شد بگذريم، در كنار فيلم انيميشن «خورشيد مصر» ساخته بهروز يغمائيان كه نخستين فيلم انيميش ساخته شده در ايران است كه به زندگي حضرت يوسف(ع) مي‌پردازد. مي‌توانيم بگوييم كه فيلم «فرج‌الله سلحشور»، اولين فيلمي است كه از زندگي حضرت يوسف بر اساس مستندات و حقايق قرآني ساخته شده است.

بر اساس اطلاعات كسب شده توسط خبرنگار فارس بيش از 19 فيلم در اين باره در قالب فيلم‌هاي سينمايي بلند و كوتاه، سريال‌هاي تلويزيوني و انيميشن در كشورهايي چون آمريكا،ايتاليا، فرانسه و انگلستان نيز ساخته شده كه همگي براساس روايات مختلفي كه از انجيل وجود دارد ساخته شده‌اند .

انيميشن كوتاه و خانوادگي «يوسف و برادرانش»:
اين فيلم محصول كشور آمريكا در سال 1990 ميلادي است كه «دان لوسك» آنرا كارگرداني كرده است.
«دنيس ماركز»، فيلمنامه‌نويس آمريكايي فيلمنامه اين انيميشن را براساس زندگي حضرت يوسف به روايت انجيل نوشته است.

فيلم سينمايي «يوسف فروخته شده توسط برادرانش»:

اين فيلم بلند سينمايي به كارگرداني «وينسنت لورانت_هيلبرون» در سال 1904 ساخته شده است.

در اين فيلم كه براساس روايت زندگي انجيل از زندگي حضرت يوسف ساخته شده است، حضرت يوسف پس از آنكه مورد حسادت برادران خود قرار مي‌گيرد، توسط آنها به بازار برده فروش‌ها برده شده و فروخته مي‌شود.

فيلم «يوسف فرزند يعقوب نبي»:

اين درام سينمايي كه به «يوسف در سرزمين مصر» نيز شهرت دارد، محصول كشور آمريكا در سال 1914 ميلادي است.

اين فيلم به كارگرداني «ايوگن مور» و با بازي «جيمز كروز» و «جان لنبرگ» ساخته است.

فيلم «داستان يعقوب و يوسف»:

اين فيلم تلويزيوني در سال 1974 به كارگرداني «مياليس كوكا گيانسين» در آمريكا جلوي دوربين رفت.
داستان اين فيلم كه توسط «ارنست كينوي»، فيلمنامه‌نويس آمريكايي، نوشته شده است، شامل دو بخش است: در بخش اول حضرت يعقوب پس از آنكه با دسيسه‌، با مادرش «بركت» را از عيسو، برادرش مي‌دزد از قوم خود مي‌گريزد.

بخش دوم نيز داستان تولد حضرت يوسف و فروخته شدن او توسط برادرانش و به قدرت رسيدنش در مصر است.

فيلم «يوسف پسر يعقوب»:
اين فيلم كوتاه در سال 1913 به كارگرداني «هنري آندرياني» در فرانسه جلوي دوربين رفت.
داستان اين فيلم نيز براساس روايت انجيل ساخته شده است.

فيلم «يوسف»:

اين فيلم سينمايي محصول كشور آمريكا در سال 1995 است.

اين فيلم به كارگرداني «راجر يانگ»، كارگردان آمريكايي برنده جايزه امي و با بازي «بن كينزلي»،بازيگر برنده اسكار، «مارتين لندو»، بازيگر برنده اسكار و «لسلي آن وارن»، بازيگر برنده امي و نامزده جايزه اسكار، «پل مركريو» و «مونيكا بلوچي» ساخته شده است.

در اين فيلم «بن كينزلي» در نقش عزيز مصر، «لسلي آن وارن» در نقش زليخا و «پل مركريو» در نقش حضرت يوسف بازي كرده‌اند.

فيلم «لحظات ارزشمند: داستان يوسف»:

اين يك انيميشن بلند سينمايي است كه در سال 1998 در آمريكا ساخته شد.

فيلم «يوسف و كت رنگارنگ و شگفت‌انگيز رويا»:

اين فيلم موزيكال در سال 2000 به كارگرداني «ديويد مالت» و نويسندگي «تيم رايس» در انگلستان جلوي دوربين رفت.

در اين فيلم «داني اوسموند»، «ماريا فريدمن» و «ريچارد آتنبرو» ايفاي نقش كرده‌اند.

فيلم «يوسف»:

اين فيلم سينمايي در سال 1920 به كارگرداني مشترك «رومولو باچيني» و «آلفردو رابرت» و بازي «ددي دالتنو» و «ايتوره مازانتي» در ايتاليا ساخته شد.

فيلم «يوسف رويا پرداز»:

اين انيميشن درام در سال 1962 به كارگرداني «برادران گروس» و نويسندگي «ناتان گروس» در فلسطين اشغالي جلوي دوربين رفت.

اين فيلم 80 دقيقه‌اي كه نسخه فرانسوي آن به نام «يوسف فروخته شده توسط برادرانش» شهرت دارد، در همان سال نامزد جايزه نخل طلاي كن شد، ولي نتوانست اين جايزه را از آن خود كند.

فيلم «يوسف و كت رنگارنگ»:

اين انيميشن 50 دقيقه‌اي به نويسندگي «وودي لي» در سال 1999 در استراليا ساخته شد.

فيلم «يوسف در مصر»:

اين انيميشن كوتاه و خانوادگي محصول كشور آمريكا در سال 1992 است.

«ريچارد ريچ»، اين انيميشن 30 دقيقه‌اي را كارگرداني كرده و نويسندگي آن را نيز «برايان نيسن» به عهده داشته كه در فيلم نقش حضرت يوسف را بازي كرده است.

انيميشن «يوسف در مصر» كه براساس روايت تورات از زندگي حضرت يوسف ساخته شده است، داستان حضرت يوسف پس از فروخته شدن در بازار برده فروش‌هاست، او كه توسط برادرانش فروخته شده به مصر آورده مي‌شود، كشوري كه مردمش خداي ابراهيم را نمي‌شناسند و او تنها و وحشت‌زده مجبور مي‌شود تا رسالت پدرش يعقوب را ادامه دهد.

فيلم «يوسف و برادرانش»:

اين فيلم صامت و سياه و سفيد با مدت زمان يك ساعت و 33 دقيقه، سال 1922 به كارگرداني «كارل فروئليش» در كشور آلمان ساخته شد.

اين فيلم نيز براساس روايت انجيل از زندگي حضرت يوسف ساخته شده است.

فيلم «يوسف و برادرانش»:

اين انميشن كوتاه خانوادگي، به كارگرداني «دان لوسك» در آمريكا ساخته شد.

اين فيلم كه به اسم «بزرگترين حادثه:داستاني از بايبل:يوسف و برادرانش» نيز شهرت دارد، محصول سال 1990 ميلادي است.

فيلم «يوسف در مصر»:

اين فيلم كوتاه و درام، يك فيلم صامت و سياه و سفيد است كه در سال 1912 در كشور ايتاليا ساخته شد.

فيلم «يوسف در سرزمين مصر»:

اين فيلم كه به نام «يوسف و برادرانش» نيز شهرت دارد، در سال 1932 به كارگرداني «جورج رونالد» در كشور آمريكا جلوي دوربين رفت.

در اين فيلم 80 دقيقه‌اي كه به زبان عبري ساخته شده است، «بن آدلر»، «آيدا آدلر» و «سونيا آدلر» ايفاي نقش كرده‌اند.

فيلم «يوسف مقدس»:

اين فيلم كوتاه و صامت، محصول كشور فرانسه در سال 1916 ميلادي است كه كارگرداني آن را «راجر ليون» به عهده داشته است.

فيلم «افسانه حضرت يوسف در مصر»:

اين فيلم تلويزيوني يك درام موزيكال 95 دقيقه‌اي است كه در سال 1990 به كارگرداني «پير جوردن» در كشور فرانسه ساخته شده است.

elham_007
22-08-2008, 23:48
تازه داره به جاهای قشنگش می رسه .

bewitch
23-08-2008, 01:32
اينطوري كه اينا دارن فيلم تخيلي ميسازن ميترسم زليخا بشه مادري مهربان و دلسوز براي يوسف ، بعد يوسف بياد با عصا بزنه نيل رو باز كنه ، قسمت بعدش زبون حيوونا رو بفهمه ، با گل كبوتر بسازه و زندش كنه ...... من نميدونم اين قسمتا رو از كجاي داستان حضرت يوسف آوردن ، من اين همه كتاب راجع به زندگي حضرت يوسف خوندم تو هيچ كدومش اين چيزا رو ننوشته بود ...

InDepEndEnCe
24-08-2008, 01:07
واقعا گريه داره! انقدر اين فيلم تخيلي ساخته شده كه حتي نمي توني يكي از وقايعشو تو قرآن پيدا كني!

اگه قرار بود حضرت يوسف تو بچگي فرستاده خدا رو ببينه اونوقت پشت كردن به زليخواه هنر نيست كه!

واقعا عوامل احمقي اين فيلم رو ساختند.

nafe-bandar
24-08-2008, 01:13
ولی من هنوز تو کف ابرو آقای یوسف کوچک هستم از خانم ( ********* ) هم قشنگتر آرایشش کردن :دی

InDepEndEnCe
24-08-2008, 01:30
به نظر من كسايي كه اين فيلمو ساختن بايد براي هدر دادن اين همه وقت و هزينه پاسخگو باشند.

ما خودمون داريم انواع تحريف رو انجام ميديم اونوقت از فيلم 300 ناراحت مي شيم!

خداوكيلي چرا يه فيلم از كوروش يا داريوش كه در كل تاريخ مايه افتخار ايران بوده اند نمي سازند؟ فقط اسلام!اسلام!اسلام!

يه فيلم تاريخي ايراني درست و حسابي نداريم !!!!!!!!!!!!

bewitch
24-08-2008, 12:59
به نظر من كسايي كه اين فيلمو ساختن بايد براي هدر دادن اين همه وقت و هزينه پاسخگو باشند.

خداوكيلي چرا يه فيلم از كوروش يا داريوش كه در كل تاريخ مايه افتخار ايران بوده اند نمي سازند؟ فقط اسلام!اسلام!اسلام!

يه فيلم تاريخي ايراني درست و حسابي نداريم !!!!!!!!!!!!

نه تو رو خدا از اين درخواستا نكنيد ، همين حضرت يوسف براي اينكه جمعمون رو خراب كنه و پاي يه هفته حرص خوردنمون رو جور كنه كافيه ديگه كاري به كار كوروش و داريوش نداشته باشيد .

كاملا تائيد ميشه

Inter
24-08-2008, 19:12
بجای اینکه یه هنرپیشه مشهور و خوشگلتری انتخاب کنن ورداشتن یه بچه رو آرایش کردن گذاشتن جای حضرت یوسف واقعا که !!!:2:

فقط خدا میدونه چه بازیگر گمنام دیگه ای رو بجای جوونی های حضرت یوسف انتخاب کردن.

من فقط بی صبرانه منتظر پخش سریال مختارنامه:40: ساخته داوود میرباقری هستم که حدود 4-5 ساله داره تولید میشه و فیلمی از شهریار بحرانی (کارگردان مریم مقدس) درباره حضرت سلیمان که گفته میشه یکی از پرخرجترین فیلمهای سینمایی تاریخ ایران خواهد بود. امیدوارم مثل کار قبلی قابل قبول در بیاد

بردیا
24-08-2008, 22:34
انصافا نماهایی که از مصر پخش شد تو این قسمت خیلی جالب و قشنگ بود

InDepEndEnCe
24-08-2008, 22:58
نه تو رو خدا از اين درخواستا نكنيد ، همين حضرت يوسف براي اينكه جمعمون رو خراب كنه و پاي يه هفته حرص خوردنمون رو جور كنه كافيه ديگه كاري به كار كوروش و داريوش نداشته باشيد .

موافقم آخرش تو درست كردن گند مي زنيم! :31:ولي اگه قراره كسي رو گنده كنيم و خالي ببنديم حداقل خودمون رو پزرگ كنيم!

M- H- N
25-08-2008, 10:35
تا اینجا که دیدم سریال بدی نبوده ولی متاسفانه مثل خیلی از فیلم های ایرانی کند پیش میره.

bewitch
25-08-2008, 23:26
بجای اینکه یه هنرپیشه مشهور و خوشگلتری انتخاب کنن ورداشتن یه بچه رو آرایش کردن گذاشتن جای حضرت یوسف واقعا که !!!:2:

:31: واقعا ، اين پسره از منِ دختر بيشتر آرايش ميكنه ........

اين قسمتشو ديدين ...... نا سلامتي برده بود ، رفته بود شتر سواري ...... اگه با برده ها اينطوري رفتار ميكردن كه ديگه بهشون نميگفتن برده ........ تا ديروز داشت هي ميگفت : پدرم .... پدرم ...... تا چشمش به مصر افتاد ديگه هرچي ننه بابا بود يادش رفت ....... آخه كي يه همچين اتفاقايي افتاده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بازم ميگم : بايد اول اين فيلم مينوشتن : «««اين فيلم بر اساس تخيلات نويسنده ساخته شده است »»»

bewitch
30-08-2008, 00:33
اين قسمتش يكم قابل تحمل تر بود

mahsa1469
30-08-2008, 09:18
شهر مصر رو خیلی جالب نشون می دن . اما من اولین بار بود که یوزاسیف رو شنیدم البته به عنوان اسمی برای یوسف پیامبر چرا تو هیچ کتابیدر مورد یوسف اینو ننوشته؟////////

bewitch
31-08-2008, 15:38
شهر مصر رو خیلی جالب نشون می دن . اما من اولین بار بود که یوزاسیف رو شنیدم البته به عنوان اسمی برای یوسف پیامبر چرا تو هیچ کتابیدر مورد یوسف اینو ننوشته؟////////

خيلي چيزاي ديگه تو سريال هست كه تا حالا نه تو كتابا ديديم نه شنيديم :13::13::13::13:

linhu
31-08-2008, 20:46
خوب به نظر من انتخاب بعضی از بازیگرا مثل عزیز مصر..زلیخا و بعقوب عالی بوده...انتخاب خود یوسف هم بد نبوده...انصافا دکور و صحمه هم خیلی زیبا درست شده..اما له نظرم 45 قسمت خیلی زیاده:31: حالا باید بیشتر بگذره تا بتونیم در موردش حرف بزنیم

دل تنگم
31-08-2008, 20:49
شبكه جهاني الكوثر ويژه برنامه‌هاي متعدد و متنوعي را براي ماه مبارك رمضان براي مخاطبان عرب زبان خود تدارك ديده است.

به نقل از روابط عمومي شبكه الكوثر، بررسي سيره عملي پيامبر اكرم(ص) تحت عنوان «حقائق التاريخ» پاسخ روزانه به استفتائات فقهي مخاطبان با عنوان «احكام اسلامي»، ويژه برنامه زنده هنگام افطار با نام «في ضيافة الكوثر» كه از آيتم‌هاي متنوعي برخوردار است ويژه برنامه سحر رمضان با عنوان «الخط الابيض» از جمله برنامه‌هاي معارفي الكوثر در ماه رمضان است.

همچنين شبكه الكوثر به صورت روزانه دوبله عربي سريال‌هاي «صاحبدلان» و «اغماء» را براي اولين بار پخش مي‌كند.

سريال «يوسف» نيز كه به تازگي دوبله عربي آن در شبكه الكوثر آغاز شده است به صورت هفتگي و براي اولين بار براي مخاطبان جهان عرب به تصوير كشيده مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، برگزاري اولين دوره مسابقات بين المللي قرائت قرآن در قالب يك برنامه تلويزيوني زنده با عنوان «ان للمتقين مفازا» و با داوري اساتيد بين‌المللي قرآن از مصر، سوريه، لبنان و ايران همچون: استاد شعيشع و استاد احمد عامر، استاد عبايي، استاد سيف و.... از ديگر برنامه‌هاي شبكه الكوثر در ماه مبارك رمضان است.

bewitch
04-09-2008, 22:47
هي گفتم اين بچگي هاي يوسف با جوونياش خيلي شبيه همم ......نگو پسر دايي ، پسر عمه هستن

LYNX_187
06-09-2008, 15:14
زلیخا خیلی نازه.............:40::20:

sina1415
08-09-2008, 07:43
بد نیست

کتایون جان هست دیگه
چه پیر شده

Havbb
08-09-2008, 13:46
اما شخص مناسبی را برای بازی بزرگسالی یوسف انتخاب نکردند

linhu
08-09-2008, 15:51
هي گفتم اين بچگي هاي يوسف با جوونياش خيلي شبيه همم ......نگو پسر دايي ، پسر عمه هستن
جدا؟
من فکر کردم خودش بزرگ شده..خوب از یه نظری هم که انقدر شبیه هم هستن خهوبه..آدم میتونه بگه بزرگ شه این میشه..یعنی به کوچیکیهاش میخوره..

sina1415
08-09-2008, 19:39
زلیخا واقعا زشته بوده؟

mahsa1469
08-09-2008, 22:53
واقعا:18:

اما شخص مناسبی را برای بازی بزرگسالی یوسف انتخاب نکردند
بر منکرش لعنت ( فکر کردن با آرایش کردن می تونن چهره ی یوسف رو نشون بدن:41:)

InDepEndEnCe
08-09-2008, 23:09
كم كم مونده حضرت يوسف رو مثل اسپايدرمن نشون بدن!

سباستین
08-09-2008, 23:20
من یه قسمتی دیدم که زلیخا می خواست یوسف رو به فرزندی بگیره!!! پس یعنی اون قضیه منتفی؟
راستی سریاله طنزه جالبی از آب در اومده, برای اولین بار چند دقیقشو دیدم که از خنده ریسه رفتم. دمه سازنده هاش گرم.

InDepEndEnCe
08-09-2008, 23:26
من یه قسمتی دیدم که زلیخا می خواست یوسف رو به فرزندی بگیره!!! پس یعنی اون قضیه منتفی؟

نه بابا مي خواد فرزندش بشه بهش محرم بشه! كارش قانوني باشه! :31::31::31::31:

سباستین
08-09-2008, 23:30
نه بابا مي خواد فرزندش بشه بهش محرم بشه! كارش قانوني باشه! :31::31::31::31:
:16:این طوری که بد تر می شه. خیلی باحال گفتی.

isbn84
09-09-2008, 00:10
سریال خیلی بدیه ....انگار فیلمنامشو بچه دبستانی نوشته ...چند روز پیش داشتم سریال امام علی رو می دیدم دیدم چقدر روی دیالوگ میر باقری کار کرده و چقدر دیالوگ ها زیبا و با مفهوم گفته شدن ..امیدوارم هر چه زود تر مختارنامه تموم بشه بالاخره یه سریال درست حسابی ببینیم...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 00.jpg

دل تنگم
10-09-2008, 17:59
با پخش تنها يك قسمت از دوبله عربي سريال «يوسف پيامبر(ع)» از شبكه الكوثر، مخاطبان اين شبكه واكنش‌هاي مثبتي نسبت به سريال نشان دادند.

به نقل از روابط عمومي شبكه الكوثر، با شروع تبليغ اين سريال از اواسط ماه شعبان، سايت‌ها و وبلاگ‌هاي عربي كشورهاي منطقه موجي گسترده از تبليغات منتشر كردند و مخاطبان عربي را به تماشاي سريال در ماه رمضان از شبكه الكوثر تشويق كردند.

بنابر اين گزارش، با شروع پخش اين سريال در ماه رمضان كه به صورت هفتگي روزهاي جمعه‌ روي آنتن مي‌رود، صدها ايميل تشكر از سوي مخاطبان 17 كشور جهان به شبكه واصل شده است و بيشتر مخاطبان متقاضي پخش روزانه آن هستند كه به دليل آماده نبودن تدوين كامل نسخه فارسي و طبعاً عدم امكان دوبله به موقع، اين درخواست از سوي الكوثر قابل اجابت نبوده است.

پايگاه اينترنتي شبكه الكوثر به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نيز امكان تماشاي سريال به صورت آرشيو و با ذكر خلاصه داستان هر قسمت، همچنين مشاهده عكس‌هاي ويژه از سريال يوسف را براي مخاطبان خود فراهم كرده است.

Reza_994
11-09-2008, 03:36
خوب فعلا يك قسمتشو ديدن اگه بيشتر ببينن مطمئنا حالشون بهم ميخوره

جادوگر جوان
13-09-2008, 10:26
بعضی از دوستا چقدر کم لطفن نسبت به این چنین فیلمها
حتما باید تو فیلمها یه 100 تا ماشین بپکه و بازیگرای معروفی چون آنجلینا جولی و جنیفر لو پز و .... توش باشن
تا خوششون بیاد

من که از موضوع و فیلمنامه و کلا شخصیتهاش خیلی خوشم میاد

mahsa1469
13-09-2008, 11:32
نمردیم ازرائیل رو دیدیم!!

nakhle007
13-09-2008, 11:40
واقعا به نظر شما سریال خوبی نیست ؟
من که با وجود اشکالاتی که داره خیلی حال میکنم باهاش
منو یاد کتاب سینوهه میندازه
فقط چرا جای حضرت یوسف این پسره رو گذاشتن
قیافش بد نیست ولی باز اگه منو میذاشتن یه حرفی:31:

ولی سریال بدی نیست در کل البته قبول دارم که خیلی اشکال داره

Big-Boss
13-09-2008, 12:03
نه تنها سریال ضعیفیه (بماند چقدر پول بهش بستن)
بلکه تحریف آشکار تاریخه
یادته موقع فیلم 300 چه جو گیریم شدن همه گفتن کجا ایرانی ها ای شکلی بودن؟ کجا اینجوری می پوشیدن؟ فرهنگ ایران که این نبوده؟(در صورتی که یه فیلم سرگرمی بود و بار تاریخی نداشته)
که در هرصورت کار جالب نبود

این فیلم هم تحریف تاریخ چند هزار ساله مصره. زن مصری محجبه!!! (نویره والا) مردای مصری که اگه تو کتیبه ها ببینید معمولا لباس نمی پوشند فقط یه پارچه مثل دامن می بندن (اما اینجا ماشالا کلی محجوبن)

شاید بگین خوب نمیشه که اینجا اینجوری ساخت؟
درسته وقتی نمیشه مریض که نیستیم بسازیم

MAXXX
13-09-2008, 12:06
من کلا تلویزیون نگا نمیکنم ولی یکمشو نگاه کردم انقدر خنده دار بود که تا آخرش نشستم
دیالوگا خیلی مضحکن فیلمشم سوتی زیاد داره خواستن ارزون تمومش کنن یه قسمت رفته بود تو تراس مثلا ساحل نیل جلویه قصر بود اقدر ضایع بود انگار با آبرنگ کشیده بودن
اونجاش که رفتن از گرگا بپرسن کی یوسف رو خورده من دیگه داشتم ریسه میرفتم به جاییه گرگ ی چیزی شبیهه ژرمن شپرد اورده بودن یاد شنگول و منگول افتادم
اون نگهبانه هم که بهش تهمت زده بودن قیافش داد میزد شمالیه
چرا موهایه یوسف انقدر وزوزی
این پسره که جایه بچگی هاشه به جایی که معصوم باشه بیشتر حاله آدم رو بد میکنه

yahoda
13-09-2008, 14:03
سریال خوبیه .ولی مگه فراعنه ظالم نبودن پس چرا توی فیلم اینو منعکس نکردن ؟و بلعکس!!

mahsa1469
13-09-2008, 14:57
سریال یوسف پیامبر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

warlord.elf
13-09-2008, 15:15
به نظرم اگه يکم تو انتخاب بازیگراش بيشتر دقت ميشد و فيلم نامه جالبتری انتخاب ميکردن بهتر ميشد
آخه اين همه جوون خوش تيپ ريخته تو اين مملکت:21: اين چيه اينا انتخاب کردن آدم ياده بدهياش ميفته:2:

maaars
13-09-2008, 15:26
اغراق بیش از اندازه تو این سریال حال آدمو به هم میزنه. یوسق به واسطه ی پیامبر بودن (و اون هاله روحانی) هر کاری دلش بخواد می کنه و کسی هم نمی تونه بهش بگه بالای چشت ابرو. هر کسی که یه کم اطلاعات تاریخی داشته باشه ، خوب می دونه که خود فرعون هم نمیتونست با کاهنین معبد آمون کل کل کنه ، چه رسد به یه بچه 10 ساله. داستان یوسف به تنهایی داستان جالبیه دیگه اینهمه نیاز به اغراق نداره.

deluge28
13-09-2008, 16:45
به نظرم اگه يکم تو انتخاب بازیگراش بيشتر دقت ميشد و فيلم نامه جالبتری انتخاب ميکردن بهتر ميشد
آخه اين همه جوون خوش تيپ ريخته تو اين مملکت

موافقم با اين قضيه...صد در صد بايد روي انتخاب بازيگر و متن بيشتر كار ميكرد.....الكي نيست كه .... وقتي كسي داره در مورد يك پيامبر فيلم مي سازه بايد با وسواس خيلي زيادتري نسبت به بقيه كارهاش كاركنه...و يه افرادي هم نظارت كنن...

راستي عزرائيل همون كارگردان بود ديگه....

Gahir
13-09-2008, 16:50
آخه اين همه جوون خوش تيپ ريخته تو اين مملکت:21: اين چيه اينا انتخاب کردن آدم ياده بدهياش ميفته:2:

یعنی که چی فیلمنامشو باید جالب انتخاب میکردن !!!! این تاریخه ((اگه درستشو نوشته باشن) تو قرآن نوشته شده (ثابته))

ولی با نظر دومتون موافقم (همون انتخاب بازیگر)

mahsa1469
13-09-2008, 16:51
موافقم با اين قضيه...صد در صد بايد روي انتخاب بازيگر و متن بيشتر كار ميكرد.....الكي نيست كه .... وقتي كسي داره در مورد يك پيامبر فيلم مي سازه بايد با وسواس خيلي زيادتري نسبت به بقيه كارهاش كاركنه...و يه افرادي هم نظارت كنن...

راستي عزرائيل همون كارگردان بود ديگه....
واقعا از این به بعد هر وقت به ازرائیل فک کنیم یاد این کارگردانه می افتیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Gahir
13-09-2008, 16:55
من با نشان دادن پیامبران وحی و مرگ و .... ( حضرت جبرئیل و عزائیل و اگه بازم باشه) به شدت مخالفم .....
بابا این چه وضعشه ، مگه اینا صورت این پیامبرانو دیدن !!!! از کجا میدونن لباسشون اونجوری ، انگار یه لامپ 400 ولتی روشن میشه (وقتی یکی از اون ها تو صحنه میاد ) و اصلا نوع بازیگر لایق اون نقش نیست .... !!!!

S@eid
13-09-2008, 18:21
اخه این یارو پسره کجاش خوشگله خدا وکیلی ؟ مثل تیوپ می مونه :20: خیلی بچه مچه خوشگل تر تو سینما داریم . از کجا پیدا کردن اینو خدا می دونه :19: تازه کلی هم سرخاب سفید اب بهش مالیدن . :27:

بازیگر نقش جوونیه یوسف هم همین طور ... اصلا انگار نه انگار داریم در مورد اسطوره ی زیبایی صحبت می کنیم !!! :13:کاش همون احمدی نژاد رو انتخاب می کردن . :31:

بازیگر پیشنهادی من برای جوونی یوسف حسام نواب صفوی بود :5: ( هر چی به این سلحشور گفتم گوش نکرد ! ) انصافا چهره ش نقص نداره . به جز اونم بازیگر های دیگه ای هم بودن . اگه ساخته نمی شد خیلی بهتر بود ... یه سوژه ی درست و درمون رو سوزوندن رفت :41:

Behsood
13-09-2008, 18:29
مثل تیوپ می مونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
خیلی باحال گفتی!
واقعا خیلی اغراق شده بازی میکنه من که اصلا خودم نمیتونم تحمل کنم نمیدونم چرا!

کاش همون احمدی نژاد رو انتخاب می کردن . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حرفای بد نزن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازیگر پیشنهادی من برای جوونی یوسف حسام نواب صفوی بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوست من درسته خوشتیپه ولی باید کسی باشه که مردم ذهنیتی ازش نداشته باشن (مثل بازیگر نقش حضرت مریم شبنم قلی خانی)
نواب صفوی رو انصافا خودت چند بار تو نقش آدم های دودره باز و کلاه بردار و شاراتان دیدی؟
نمیشه که اون بیاد بازی کنه!

farhangian-1355
13-09-2008, 18:42
کسی میدونه منابع تاریخی فیلمنامه این فیلم از کجاست؟ به نظر بیشتر از تورات استفاده شده تا قران چون من در قران اینهمه جزئیات راندیدم....

deluge28
13-09-2008, 19:39
یعنی که چی فیلمنامشو باید جالب انتخاب میکردن !!!! این تاریخه ((اگه درستشو نوشته باشن) تو قرآن نوشته شده (ثابته))

ولی با نظر دومتون موافقم (همون انتخاب بازیگر)

منظور از متن همون ديالوگ ها هست....

saman rossi
13-09-2008, 20:25
سریال جالبیه ولی یه تیکه هاییش واقعا ضایس مثلا اهرام ثلاثه رو دقیقا کنار رود نیل گذاشته بوده . ولی من از اون کوچولوئه نقش بنیامین خیلی خوشم میاد .( نازی )

Big-Boss
13-09-2008, 20:50
کسی میدونه منابع تاریخی فیلمنامه این فیلم از کجاست؟ به نظر بیشتر از تورات استفاده شده تا قران چون من در قران اینهمه جزئیات راندیدم....
کلا منبع اصلی بسیاری از افسانه ها که در قرآن هم ذکر شده تورات هست
اما باید بگم دوست عزیز هیچ ردی از هیچ کدام از این ماجراها در تاریخ نیست. البته اگه به کتابمقدس به عنوان اثر تاریخی نگاه کنیم هست
ولی در کل بجز کتابهای مذهبی هیچ جا هیچ اثری از کل پیامبران *نمی بینید(به استثنا محمد که در تاریخ وجود چنین شخصی ثبت شده )

قسمت دوم سولاتون هم نه بیشتر از تورات استفاده نشده
چون کل داستان یوسف در تورات مربوط میشه به: سفرپیدایش فصل37 تا آخر سفر پیدایش (بجز فصل 38 که مربوط به یهوداست) که اونقدر طولانی نیست که بتونه برای سریال مناسب باشه
و جزییاتش هم خیلی از فرآن و احادیث اسلامی کمتره

=====================
پی نوشت*: اشارات کوچکی درباره مردی یهودی که با صلیب اعدام شد در منابع یونانی می باشد

farhangian-1355
13-09-2008, 22:11
اما باید بگم دوست عزیز هیچ ردی از هیچ کدام از این ماجراها در تاریخ نیست. البته اگه به کتابمقدس به عنوان اثر تاریخی نگاه کنیم هست
ولی در کل بجز کتابهای مذهبی هیچ جا هیچ اثری از کل پیامبران *نمی بینید(به استثنا محمد که در تاریخ وجود چنین شخصی ثبت شده )

چون کل داستان یوسف در تورات مربوط میشه به: سفرپیدایش فصل37 تا آخر سفر پیدایش (بجز فصل 38 که مربوط به یهوداست) که اونقدر طولانی نیست که بتونه برای سریال مناسب باشه

=====================
پی نوشت*: اشارات کوچکی درباره مردی یهودی که با صلیب اعدام شد در منابع یونانی می باشد
با سلام.دوست عزیز به نظر من به کار بردن لفظ افسانه در مورد داستا نهای قران جالب نیست هر چه باشد من به داستانهای قران کاملا" اعتقاد کامل دارم ولی در مورد این فیلم کارگردان زیاده از حد درجزئیات اغراق کرده است با کمال تشکر....

S@eid
14-09-2008, 01:12
دوست من درسته خوشتيپه ولي بايد کسي باشه که مردم ذهنيتي ازش نداشته باشن (مثل بازيگر نقش حضرت مريم شبنم قلي خاني)
نواب صفوي رو انصافا خودت چند بار تو نقش آدم هاي دودره باز و کلاه بردار و شاراتان ديدي؟
نميشه که اون بياد بازي کنه!اتفاقا دقيقا همين حرف رو يکي بهم زد ... نواب صفوي کار تلويزيوني خيلي کم داره ، بيشتر تو سينما فعاليت داشته ، سينما هم که مال عامه ي مردم نيست ... پس شايد بتونيم نتيجه بگيريم به اون شکل تصويري از خودش تو ذهن عوام ايجاد نکرده ... ضمن اينکه جديدا کم کار هم شده ، احتمالا پيچونده رفته امريکا دختر بازي !!! :27: دو اين که اگه يادت باشه نقش حضرت اسماعيل رو بازي کرده تو فيلم ابراهيم خليل الله ... ریش و سبیل خیلی هم بهش میومد . :5: سوم اينکه اگر اين جوري باشه ديگه جيراني نبايد از اسکندري توي سريال " مرگ تدريجي يک رويا " به عنوان نقش منفي ( ساناز ) استفاده مي کرد چون 45 شب نقش نرگس مقدس ! رو بازي کرده بود مردم ازش ذهنيت داشتن . . . :13:

Behsood
14-09-2008, 01:22
سلام
تو قرآن که نمیاد جزئیات رو بگه دوست من!
منابع اونها کتب تاریخی هست آخر سریال هم لیست میکنه!:31:

Behsood
14-09-2008, 01:31
اتفاقا دقيقا همين حرف رو يکي بهم زد ... نواب صفوي کار تلويزيوني خيلي کم داره ، بيشتر تو سينما فعاليت داشته ، سينما هم که مال عامه ي مردم نيست ... پس شايد بتونيم نتيجه بگيريم به اون شکل تصويري از خودش تو ذهن عوام ايجاد نکرده ... ضمن اينکه جديدا کم کار هم شده ، احتمالا پيچونده رفته امريکا دختر بازي !!! :27: دو اين که اگه يادت باشه نقش حضرت اسماعيل رو بازي کرده تو فيلم ابراهيم خليل الله ... ریش و سبیل خیلی هم بهش میومد . :5: سوم اينکه اگر اين جوري باشه ديگه جيراني نبايد از اسکندري توي سريال " مرگ تدريجي يک رويا " به عنوان نقش منفي ( ساناز ) استفاده مي کرد چون 45 شب نقش نرگس مقدس ! رو بازي کرده بود مردم ازش ذهنيت داشتن . . . :13:
سلام
سعید جان!
نقش اسماعیل رو واقعا من یکی که دیدم خنده ام گرفت که این رو چرا انتخاب کردند چون مثلا خودم قبل ترش فیلمی دیده بودم که همین بازیگر نقش یه خواستگار شارلاتان رو بازی میکرد که آخرش هم تو یه ویلا کشتن اش!(نو ماشین بود فکر کنم !*)

من کلا وقتم رو با فیلم های ابگوشتی تلق نمیکنم ولی خب از بی کاری و خواب تو اتوبوس بهتره:31:

اصلا نتونستم به خودم بقبولونم که این حضرت اسماعیله نه اون ...:19:

در مورد نرگس مقدس هم بگم که ما داریم در مورد یک سریال تاریخی (پروژه ی عظیم) صحبت میکنیم شما با یه سریال تلوزیونی عامه پسند مقایسه اش میکنی؟

از شما بعید بود!:13:

سباستین
14-09-2008, 04:35
حالا که بحث سره این بابا, نواب نمی دونم چی چیه, باید عرض کنم که پرستویی همون کسیه که تو آدم برفی- آژانس شیشه ای- و لیلی با من است بازی کرده. ذهنیت شما از نقش های قبلیه این بابا باعث شده نقش های بعدیش خنده دار و نپذیرفتنی بشن؟ یا اصلا چرا راه دور می ریم. face off یادتونه. نیکلاس کیج آدم بده بود و تراولتا آدم خوبه, بعد از عمل جراحی تو اولین سکانس از هرکدوم احساس ما نسبت به بازیگر 180 درجه عوض شد. این کار اسمش روشه, بازیگری!!!
در مورد خود سریال هم باید بگم یکی از خنده دار ترین سریال های طنزیه که تو عمرم دیدم. اونجایی که گفت فرعون شب ها قصه گوش می ده تا خوابش ببره که منفجر شدم. برای قسمت بعدیش لحظه شماری می کنم.

Behsood
14-09-2008, 04:56
حالا که بحث سره این بابا, نواب نمی دونم چی چیه, باید عرض کنم که پرستویی همون کسیه که تو آدم برفی- آژانس شیشه ای- و لیلی با من است بازی کرده. ذهنیت شما از نقش های قبلیه این بابا باعث شده نقش های بعدیش خنده دار و نپذیرفتنی بشن؟ یا اصلا چرا راه دور می ریم. face off یادتونه. نیکلاس کیج آدم بده بود و تراولتا آدم خوبه, بعد از عمل جراحی تو اولین سکانس از هرکدوم احساس ما نسبت به بازیگر 180 درجه عوض شد. این کار اسمش روشه, بازیگری!!!
در مورد خود سریال هم باید بگم یکی از خنده دار ترین سریال های طنزیه که تو عمرم دیدم. اونجایی که گفت فرعون شب ها قصه گوش می ده تا خوابش ببره که منفجر شدم. برای قسمت بعدیش لحظه شماری می کنم.
سلام
دوست من پرویز پرستویی رو با نواب نمیدونم چی چی مقایسه میکنی درسته؟:31:
اول که این یک کار تلوزیونی هست و نمیشه با مقیاسهای سینما بهش نگاه کرد دوم این که بازیگری دو نوع هست یک نفر بازیگر داریم یک نفر بازیگر حرفه ای داریم.

نیکلاس کیج و تراولتا و ... بازیگر حرفه ای اند نواب صفوی خاک پاشون هم نمیشه!:13:
این به خود بازیگر بستگی داره که چقدر خوب کارشو انجام بده که مردم اون رو با هر گریم و لباسی بپذیرند مثلا پرویز پور حسینی که بازیگر نقش های متفاوتی بوده دیدی که چقدر خوب و عالی در نقش ذکریا فرو رفت و کاملا باور پذیر بود.

montazermandeh
14-09-2008, 05:52
این پسره که نقش یوسف رو بازی می کنه کیه ؟
برای چی مثل دخترای ... آرایشش می کنن ؟ مطمئنین قراره پیامبر بشه ؟

deluge28
14-09-2008, 11:05
نواب صفوي كه اصلا به اين جور نقشا نمي خوره..... توي فيلم ابراهيم خليل ا ....نقش حضرت ابراهيم فوق العاده باور پذير بود...ولي اسماعيل با بيني عمل كرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!نگين لطفا كه نقش حضرت يوسف رو اون بازي كنه....

جادوگر جوان
14-09-2008, 11:28
سریال خوبیه .ولی مگه فراعنه ظالم نبودن پس چرا توی فیلم اینو منعکس نکردن ؟و بلعکس!!
پوتیفار که فرعون نیست دومین شخصیت مهم مصره و انسان خوبی هم بوده

در رابطه به نقش جوانی های حضرت یوسف
به نظر من حامد کمیلی کیس خوبی بود اگر انتخاب میشد(همون الیاس)

mahsa1469
14-09-2008, 12:00
از نظر من زندگانی از همه بهتره الآنم نقش حضرت سلیمون رو بازی می کنه .

S@eid
14-09-2008, 17:18
مورد نرگس مقدس هم بگم که ما داریم در مورد یک سریال تاریخی (پروژه ی عظیم) صحبت میکنیم شما با یه سریال تلوزیونی عامه پسند مقایسه اش میکنی؟این پروژه عظیمی که میگین همین یوسف منظورتونه ؟ شوخی نکن برادر ... ما توی این فیلم همه چی دیدیم به جز عظمتا ! ضمن این که پروژه ی عظیمی که میگید داره در قالب یه سریال تلویزیونی پخش میشه برای عام مردم . قیاسم کاملا درست بوده عزیز ...

نواب صفوي كه اصلا به اين جور نقشا نمي خوره..... توي فيلم ابراهيم خليل ا ....نقش حضرت ابراهيم فوق العاده باور پذير بود...ولي اسماعيل با بيني عمل كرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!نگين لطفا كه نقش حضرت يوسف رو اون بازي كنه....

چشم ... نمیگیم دیگه ! :20:

Inter
14-09-2008, 17:39

=====================

درسته تو تورات خیلی تحریفها وجود داره ولی پشت نسبت دادن افسانه به قرآن دلیل محکمی وجود نداره.

بعضی جاها هم تاریخ نمیتونه نقل کنه مثل داستان حضرت آدم و ناچاراً وحی اون رو باید نقل کنه. یا مثلاً داستان کشتی حضرت نوح که اخیراً هم بقایایی ازش پیدا شده بود.

جالبه تو قرآن اومده خیلی ها به قرآن میگن افسانه (اساطیر الاولین) و جوابشون رو هم داده ( لطفاً برداشت بد نکنید منظور بدی ندارم فقط برای یادآوری گفتم)

همچنین تو آیه 102 سوره یوسف پس از اتمام داستان حضرت یوسف میگه این از اخبار غیـبی بود که ما به تو(پیامبر) وحی کردیم یعنی قبلاً با این جزئیات در هیچ کجا آورده نشده. (و در مورد کشتی حضرت نوح هم همین رو میگه)

در رابطه با پی نوشت شما :
خیلی جالبه که به کتابی یونانی که مهد اسطوره سازی و افسانه پردازیه اشاره کردین ( اونم که میدونیم خیلی پرت و غلطه و حضرت عیسی خودش دین مجزایی داشته نه اینکه خودش یهودی باشه) ولی به کتابهای پیامبران الهی نه و اون رو افسانه میگین.
امیدوارم این پستم رو بعنوان یک تذکر برداشت کنین نه توهین . :11:

در ضمن اینم بگم این پست من قسمتهایی از پست شما رو تأیید می کنه.( مثل قسمتهایی که گفتین داستان برخی از پیامبران فقط در کتب آسمانی اومده)

اما در مورد سریال:
زیادی داره کش پیدا می کنه،انگار همه وایستادن تا بازیگر نقش حضرت یوسف یه کرامتی ، چیزی نشون بده همه هم به به و چه چه بگن. به نظر من به جز قسمتهای مهمی که در کتابهای تاریخی اومده بقیش اضافی و تمجید بیش از اندازه است که دل آدمو می زنه.

flower_poneh
14-09-2008, 17:56
سلحشور کارای عالی رو می سازه
واقعا سریال خوبی
راستی مگه فیلمی که برای عام مردم پخش میشه فیلم بدیه؟
مگه بقیه که خاصن چی میبینن؟

Gahir
14-09-2008, 18:06
بنظرم ساخته بود و حالا تموم شده !

واقعا سریال خوبی

چون "فیلمی" گفتید (نکره است) ، پس میتونه بد هم باشه ، فیلم یوسف پیامبر کمی اغراغ داره ولی برای اطلاع عام خوبه و اصلا خوبه (از لحاظ نوع فیلم (معنوی بودن))

بقیه که خاصن چیزهای خاصی رو میبینند که عام نمی بینند !:31:

offlineinternet
14-09-2008, 18:11
زلیخا خیلی نازه.............:40::20:
:40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::4 0:

nakhle007
14-09-2008, 18:13
بابا بعضی از دوستان هم دیگه دارن کم لطفی میکنن
اون یکی رفیقمون که میاد میگه توی جمهوری اسلامی بیان کتایون ریاحی رو بدون حجاب نشون بدن که توی تاریخ مصر تحریف نشه
یکی دیگه میاد میگه که حضرت جبرییل یا عزراییل رو نشون ندن ( خب پس اونجا هایی که وحی میشه باید چی نشون بدن ؟ )
ولی خب من خودم قبول دارم که نوع دیالوگ ها یه مقدار ضعیفه
اما به هر حال بین فیلم هایی که توی ایران ساخته میشن ( بدون مقایسه با آثار خارجی ) فیلم خوبیه

Inter
14-09-2008, 18:16
اینم یه نقد از این سریال که تقریباً حرف دل خیلی هارو زده:

پيش از اين بارها به ضرورت ساخت فيلم‌ها و سريال‌هاي تاريخي ديني و به طور مشخص مربوط به زندگي پيامبران و شخصيت‌هاي تاريخ اسلام و ديگر اديان اشاره شده است. به ‌علاوه با توجه به منابع ديني و قصص قرآن درباره قابليت‌هاي دراماتيكي فوق‌العاده اين قصه‌ها و نياز به نگاه تخصصي آنها، بحث‌هاي كارشناسانه صورت گرفته است. سينماي جهان و در رأس آنها سينماي آمريكا بخشي از موفقيت‌هاي تجاري و هنري خود را مرهون توجه به همين قصه‌ها و دستمايه‌هاست. با نگاهي گذرا به شماري از نمونه‌هاي موفق اين ژانر و استقبال جهاني از آنها، ميزان علاقه و استقبال از اين ژانر را درمي‌يابيم. هر چند در ساخت پاره‌اي از اين فيلم‌ها، رندي‌ها و تحريف‌هايي هم واقع شده است، اما به ‌صورت جرياني، مي‌توان اين رويكرد را تا حدود زياد، يكي از نكات مثبت سينماي جهان ارزيابي كرد؛ براي مثال، فيلم محمد رسول‌الله ساخته مصطفي العقاد، فيلمساز مصري‌تبار ‌هاليوودي، يكي از نمونه‌هاي موفق، جذاب و پرمخاطب اين نمونه سينماست. نمايش ساليان متوالي اين فيلم در ايران نشان داد مخاطبان ايراني علاقه بسياري به اين‌گونه فيلم‌ها دارند. عيسي‌ابن مريم، ساخته زفيره لي، فيلم‌ساز ايتاليايي، نمونه موفق ديگري در اين خصوص است.

در سينماي ايران نيز از ديرباز چنين گرايشي به ‌صورت بالقوه وجود داشته است. اتفاقا بر پايه زندگي و داستان يوسف در سال‌هاي پيش از انقلاب، فيلمي با همين نام ساخته شد كه به ‌رغم كيفيت نازل، استقبال نسبي خوبي از آن شد. پس از انقلاب اين رويكرد با جديت بيشتري دنبال شد، اما در عمل آنچه تاكنون حاصل شده، توفيق چنداني نداشته است. نمونه سرراست اين ناكامي را مي‌توان همين سريال يوسف پيامبر دانست كه در حال پخش از شبكه اول است.
پيش از اين نيز تجربه ساخت چند فيلم در اين ژانر و توفيق نيافتن در گيشه و استقبال نشدن از آن، ضعف‌هاي موجود در اين ژانر را به رخ كشيد. اين كه چرا در اين رويكرد به جز يكي، دو مورد توفيقي حاصل نشده، به دلايل پنهان و آشكاري برمي‌گردد كه بايد در مجال و فرصت مقتضي به آنها پرداخت. اين در حالي است كه ظاهرا به تناسب امكانات مالي و ابزاري موجود از هيچ كمكي در اين زمينه دريغ نشده است.

براي مثال، ساخت همين سريال يوسف پيامبر چند سال به طول انجاميده و براي ساخت آن حتي يك شهرك سينمايي نيز راه‌اندازي شده است. در كنار اين امكانات، اشاره به اين مهم كه داستان يوسف في نفسه، يكي از دراماتيك‌ترين قصه‌هاي قرآني است و اين قابليت تا آن‌جا بوده كه حتي غير مسلمان‌ها نيز اقدام به ساخت آن نموده‌اند، خالي از لطف نيست.

اگر قرار باشد اين داستان را سواي يك داستان قرآني و صرفا از ديد كارشناسي، بررسي كنيم، اذعان خواهيم نمود كه فراز و فرودهاي اين قصه به تنهايي، همه ژانرهاي موجود سينمايي را يك جا در خود ممزوج كرده است. قابليت‌هاي دراماتيك اين داستان، به گونه‌اي است كه هر فيلم‌سازي به‌ فراخور علاقه‌اي كه به ژانرها دارد، مي‌تواند از زاويه مورد علاقه‌اش فيلم خود را روايت كند. دلبستگي زليخا به يوسف، خيانت برادران به يوسف، اتهام خيانت يوسف و محاكمه او كه به نوعي تبديل به يك ژانر معمايي و پليسي و اثبات بيگناهي يوسف مي‌شود، داستان فراق يعقوب و به چاه انداختن يوسف، رسيدن يوسف از بردگي به عزيز مصر شدن، و...، و ده‌ها داستان فرعي و موازي ديگر در بطن اين قصه قرآني حجم و قابليت‌هاي گسترده اين روايت را مورد تأكيد قرار مي‌دهد. ظاهر داستان در نگاه اول به ‌شدت براي هر فيلم‌سازي فريبنده و جذاب است. با اين توضيح كه به دليل قابليت‌هاي مورد اشاره و تراكم حوادث و جذابيت‌هاي روايي اين توهم را ايجاد مي‌كند كه نفس تدوين اين رخداد‌ها به ‌خودي خود مي‌تواند اثر قابل تضميني از آب درآورد، اما واقعيت اين است كه بر خلاف اين توهم، ساخت فيلم و يا سريالي به تأثير و برگرفته از اين قصه، آن‌گونه كه عناصر اوليه قصه به چشم مي‌آورد، كار ساده‌اي نيست، اما اثبات اين ادعا به گمانم كار بسيار ساده‌اي باشد و اتفاقا اين بحث را به بهانه پخش سريال يوسف پيامبر پيش كشيده‌ و اميدوارم به ‌رغم همه احترام و ارزشي كه براي نفس اقدام سازنده قايلم، بدون لحاظ جنبه‌هاي فرامتني و حاشيه‌اي و صرفا از دريچه يك كار تخصصي و هنري براي دريافت حرف اصلي و عدم توفيق سريال سعه صدر و حوصله كافي به خرج دهيم.

شايد يكي از مشكلات اين سريال‌ها در مرحله ارزشگذاري و داوري، قداست و ارزش‌هاي ذاتي و نهفته آنها باشد. اين محذوريت‌ها شايد باعث مي‌شود جز ستايش كردن‌هاي بي رويه و مداوم و بعضا بي پشتوانه و بي دليل كاري از دستمان بر نيايد، اما بياييم دست‌كم براي يك ‌بار به چنين آثاري ـ فارغ از اين كه چه منشأ و هدفي را هرچند مقدس و ارزشمند دنبال مي‌كنند و شايد به‌سبب همين ارزش‌هاي ذاتي‌شان و براي اين‌كه از لوث شدن آنها جلوگيري كنيم ـ واقع بينانه و عاقلانه بنگريم. به گمانم عدم استقبال پيش‌بيني شده از اين سريال به حد كافي ما را متقاعد كرده باشد كه انگار يك جاي كار مي‌لنگد، وگرنه دليلي ندارد داستان جذاب، گيرا و پركششي مثل يوسف كه به خودي خود، برانگيزاننده و كنشگر است، تا اين ميزان مهجور و كم مخاطب باشد. شايد اين ادعا كه هر اثر كم مخاطبي الزاما به معناي ضعيف بودن آن نيست، درست نباشد، اما به هر حال نمي‌توان از كنار اين فاكتور بي‌توجه گذشت؛ آن هم وقتي كه خودمان اذعان مي‌داريم بخشي از توفيق و موفقيت يك اثر هنري را ميزان استقبال عمومي از آن تعيين مي‌كند. گو اين‌كه تلويزيون ادعا مي‌كند سريال يوسف يكي از پربيننده‌ترين سريال‌هاي روي آنتن است، ولي به گمانم نفس اين ادعا خودش مي‌تواند دليلي براي برآورده نشدن توقعات دست‌اندركاران سريال از ميزان موفقيت آن باشد.

دلايل توفيق‌ نيافتن اين سريال را مي‌توان رديف كرد و درباره هر كدامشان با معيارهاي مورد اجماع و توافق سخن گفت؛ بنابراين، دليلي نمي‌بينيم كه براي اين مكاشفه و بحث به فاكتورهاي فرامتني ارجاع دهيم و از چيزي جز دانش و توانمان هزينه كنيم. اين امر كمك خواهد كرد تا در گام‌هاي بعدي اينچنيني واقع‌بينانه و عالمانه گام برداريم و دلمان را به پاره‌اي فاكتورهاي غير حرفه‌اي خوش نكنيم. واقعيت اين است كه براي ساخت اين سريال بر پايه اطلاعات ارايه شده از هيچ امكان ـ چه مالي و چه انساني ـ دريغ نشده است. صرف هفت سال زمان، ساخت يك شهرك سينمايي، استفاده از بازيگران حرفه‌اي و از عوامل فني نسبتا حرفه‌اي و در رآس آنها قرار گرفتن فيلم‌سازي كه به شهادت آثارش در زمره يكي از متعهدترين و ارزشي‌ترين فيلمسازان بعد از انقلاب و تربيت شده مكتب انقلاب اسلامي است، فاكتورهاي قابل اعتنايي به شمار مي‌رود.

مضاف بر اين‌كه ارادت و خلوص و تعبد و عشق هم چاشني ساخت اين سريال بوده و ظاهرا هيچ كم و كسري نداشته است. شايد پيش از نمايش قسمت‌‌هاي اوليه سريال، دريافت اين اطلاعات مي‌توانست انگيزه كافي براي ديدن آن فراهم كند، اما حقيقت اين است كه با پخش نخستين قسمت سريال، درمي‌يابيم كه انتظارهاي اوليه از چنين پروژه بزرگي برآورده نشده و متأسفانه اين حس با پخش قسمت‌هاي ديگر آن همچنان باقي مانده است. مي‌خواهم بدون ارجاع به خود سريال، صرفا با مقايسه آن با يك نمونه تاريخي ـ شخصيتي يعني سريال امام علي(ع) به ‌طريق حسي، مخاطبان اين دو سريال را به داوري درباره كشش و جذابيت اين دو سريال ارجاع بدهم. اين در حالي است كه داستان يوسف، اساسا با يك سناريوي دست‌نويس قابل مقايسه نيست. به لحاظ حسي به راحتي مي‌توان تفاوت‌هاي كيفي ميان اين دو اثر را درك كرد. شايد مخاطبان عام نتوانند به ‌صورت مدون و كلاسيك ارزش‌هاي كيفي سريال امام علي را توضيح دهند، اما ديدن چندين و چندباره سريال و آن هم با اشتياق و علاقه‌مندي و بعضا ولع، نشان مي‌دهد كه سريال داراي فاكتورها و مواردي است كه به‌ خودي خود، مخاطب را بي توجه به اين‌كه آن را چندين بار ديده، پاي گيرنده بنشاند. حالا مي‌خواهم با ملاك قرار دادن سليقه و فهم همين مخاطبان عادي به مقايسه و داوري آنها درباره اين دو سريال بپردازم. به همين دليل، بيشترين استنادم به داوري و اظهارنظرهاي مخاطبان اين سريال است تا در نظر گرفتن فهم خواص و داوري‌هاي كارشناسانه كه آن هم در جاي خود محفوظ و قابل طرح است.

برخي بينندگان سريال يوسف پيامبر در اظهار نظرشان درباره اين سريال تكيه كلامي دارند با اين مضمون كه سريال يه جوريه! اين داوري را دست‌كم از زبان چندين مخاطب عام سريال شنيده‌ام. اين‌گونه اظهار نظر ظاهرا هيچ بار علمي و كارشناسانه‌اي به دنبال ندارد، اما از شما چه پنهان كه در پايان اگر توفيق و مهارت باز كردن اين استباط را براي من و شما داشته باشند، دقيقا به همان مواردي اشاره مي‌كنند كه منتقدان و كارشناسان خبره مورد استناد قرار مي‌دهند. تعبير «يه جوريه»، در واقع اشاره آشكاري است به اين كه مخاطب ما، فضاي سريال را باور نكرده است؛ بر اين معنا دلالت دارد كه مخاطب با آدم‌ها، فضا، روابط، رخدادها، و... عجين نشده است؛ به اين معناست كه او توانسته فاصله يك نمايش را با واقعيت مجازي رو به ‌روي خود به‌ وضوح احساس كند و به اصطلاح تصنعي بودن مناسبات را بفهمد. براي مثال، مي‌توان به نوع ديالوگ نويسي و دايره واژگاني و جنس ديالوگ‌ها اشاره كرد. يك بيننده به اين مشكل به ‌طور شفافتري اشاره مي‌كرد به اين شكل كه مي‌پرسيد: آيا آدم‌هاي آن دوران واقعا اينطوري با هم حرف مي‌زده‌اند؟ يا مثلا يكي ديگر به جنس روابط اشاره مي‌كرد و مي‌پرسيد: اين روابط و گفتمان‌ها بر پايه چه الگويي برگزيده شده است؟ مي‌گفت: مثل اين است كه اين آدم‌ها و روابطشان كاملا متعلق به همين زمان‌هاي دور و بر ماست و بعضا آدم‌هاي خبره‌تر كه با قواعد نگارش و حرف زدن محاوره آشنايي داشتند، حتي غلط‌هاي نگارشي و گرامري به متن مي‌گرفتند. همين قضاوت به نوعي مشمول فضا و لوكيشن سريال هم مي‌شد. آيا معناي لوكشين به همين پايان مي‌يابد كه چندين خانه گلي متراكم بسازيم و چند رأس گوسفند به آن اضافه كنيم و در نهايت يك روستاي دورافتاده را بازسازي كنيم. و حتي آن‌قدر فضاسازي را دست كم بگيريم و با آن شتابزده برخورد كنيم كه منشي صحنه يادش برود براي خطوط چرخ ماشين‌هاي روي جاده فكري بكند! و مهمتر اين‌كه نتواند تشخيص دهد اين جاده در واقع نمايه و نشانه رفت‌وآمد در عصر حاضر است، ولو دريك روستاي دورافتاده.

آيا اين ميزان ساده‌انگاري در طراحي صحنه‌ها واقعا مي‌توانند يك دوره تاريخي را نمايندگي كنند؟ فضا و گفتمان در ساخت آثار تاريخي دو فاكتور بصري و شنيداري مهم و كليدي هستند. در واقع، ظرف رويدادها هستند. اگر مخاطب اين ظرف يا فضا را باور نكند، مظروف و محتواي آن را نيز باور نخواهد كرد. مشكل اوليه سريال در متقاعد نشدن مخاطب به اين ظرف يا فضا و يا در اصطلاح عالمانه‌ترش اتمسفر است. او شايد هيچ الگوي ذهني مشخصي هم براي داوري‌اش نداشته باشد، اما حسش به او دروغ نمي‌گويد. همان‌گونه كه وقتي محمد رسول الله و يا امام علي را مي‌بيند بدون ارجاع ذهني به الگوهاي مشخصي مي‌تواند خودش را نسبت به فضا و مكان و بعد هم تعامل‌ها و روابط و جنس حرف‌ها و لحن و دايره واژگاني متقاعد كند و سرانجام ارتباط بگيرد.

اين توضيحات در واقع مكمل و مترادف آن تعبير عوامانه يعني «يك جوريه» براي سريال يوسف پيامبر است. مخاطب با زبان بي زباني مي‌گويد فضا و آدم‌ها و مراودات و گفتمان و روابطشان را باور نكرده است. اين مشكل‌ها و ضعف‌ها وقتي دوچندان مي‌شود كه بازي‌هاي بد، اين ناباوري را تشديد مي‌كند و متأسفانه اين بازي‌هاي بد در قدم اول از سوي محوري‌ترين شخصيت‌هاي داستاني رقم مي‌خورد. من به اين مهم كاري ندارم كه نقش يعقوب را يكي از بهترين بازيگران سينما و تئاتر ما بازي كرده است. من به حاصل كار توجه دارم. به اين‌كه اين آدم تا چه ميزان توانسته حس پيامبرانه و پدرانه را با هم به من انتقال بدهد. در بازي فوتبال ضرب‌المثلي است كه مي‌گويند نام‌ها در زمين بازي نمي‌كنند. عين همين تعبير را در بازيگري هم مي‌توان به‌كار برد؛ به اين معنا كه بازي‌هاي متناسب و باورپذير را نام‌ها بازي نمي‌كنند. ممكن است يك بازيگر خوب در عين همه توانايي‌هايي كه دارد، متناسب نقش نباشد. اين البته به تمامي مربوط به هنر بازيگري نمي‌شود. بخشي هم به حس و حال و روان‌شناسي و فاكتورهاي شخصيتي بازيگر بازمي‌گردد.

حال مي‌رويم سراغ بازي‌هاي برادران يوسف. كساني كه بخش مهم و كليدي روايت روي دوش آنها سوار است و پيش مي‌رود. اين‌ها قرار است به تمامي و يا حداقل در كثرت، حسادت و كينه توزي و فرصت طلبي و حس انتقام جويي از يوسف را نمايندگي كنند. تقابل آن برادران با اين پدر و در ضلع سوم اين رابطه يعني حضور يوسف كودك تا چه ميزان مي‌تواند ما را نسبت به اتفاقاتي كه ما هم به ميزاني از وقوع آن آگاهي داريم، كنجكاو و ترغيب كند؟ اين‌جا قرار است كشمكش ميان حسادت و حس برادرانه و كينه توزي و نفرت و عبرت آموزي و خيلي چيزهاي ديگر را به تماشاگر منتقل كنيم. سواي اين‌كه رابطه يعقوب با يوسف آن‌گونه كه سريال تصوير مي‌كند، ناخواسته كينه توزي و حسادت برادران را موجه مي‌كند، درآوردن اين رابطه به كمدي بيشتر نزديك است تا درام. اين نقصان‌ها براي آغاز يك سريال تاريخي و پرهزينه آيا باعث دافعه مخاطبان نمي‌شود؟ درباره روايت يوسف و ديگر مسائلش به اين دليل كه هنوز تا پايان راه مسافتي طولاني در پيش داريم، قضاوتي نمي‌كنم، اما اين را مي‌فهمم كه اين آغاز، در واقع بخشي از كليت كار را نمايندگي مي‌كند. اين همه مشكل‌ها، اما به معناي ناديده گرفتن و نفي ارزش‌هاي سريال يوسف پيامبر نيست. كه به هر حال براي راه افتادن اين چرخه بايد از جايي شروع مي‌كرديم. اگر اين تجربه‌هاي اوليه را از سه دهه پيش آغاز مي‌كرديم و از طعنه و كنايه‌هاي احتمالي نمي‌هراسيديم و از اين‌كه هزينه كنيم و مقبول نيفتد، ترسي نداشتيم، امروز در نقطه‌اي ديگر بوديم.

ايرادهاي مورد اشاره و شايد ضعف‌هاي ديگر كار محصول نبود تجربه و تكرار و يادگيري و تمرين است. اگر نگاهي گذرا به پشت سر داشته باشيم و زيان‌هاي حاصل از تجربه‌هاي انواع ژانرها را مرور كنيم و ببينيم الان كجا هستيم و چه دستاوردهايي داريم، متقاعد خواهيم شد كه اگر بخشي از آن هزينه‌ها و فرصت‌ها را معطوف و متوجه اين رويكردها و راه‌ها مي‌كرديم، اكنون حاصل كار به مراتب ـ به لحاظ كمي و كيفي ـ فراتر از يوسف پيامبر بود. آن وقت مي‌توانستيم اشل يوسف پيامبر را با نمونه‌هاي استاندارد جهاني مقايسه كنيم. از قديم گفته‌اند ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است و يا جلوي ضرر را از هر نقطه‌اي كه بگيري سود است.
اگر با اين نگرش به تجربه‌هاي پيش رو نگاه كنيم، زيان‌ديده نشده‌ايم. اميدوارم با چنين نگرشي در آينده، شاهد تحولات بزرگ و بنيادي در ساخت اين‌گونه سريال‌ها باشيم. اين مختصر، همه سخنان حقير درباره يوسف پيامبر نبود. اميدوارم سريال در ادامه و نهايت، ارزش‌هاي بالقوه‌اش را نمايندگي كند.
نویسنده: امید رهگذر

منبع: سایت خبری تابناک
---------------------------------------------

Gahir
14-09-2008, 18:20
بابا بعضی از دوستان هم دیگه دارن کم لطفی میکنن
اون یکی رفیقمون که میاد میگه توی جمهوری اسلامی بیان کتایون ریاحی رو بدون حجاب نشون بدن که توی تاریخ مصر تحریف نشه
یکی دیگه میاد میگه که حضرت جبرییل یا عزراییل رو نشون ندن ( خب پس اونجا هایی که وحی میشه باید چی نشون بدن ؟ )
ولی خب من خودم قبول دارم که نوع دیالوگ ها یه مقدار ضعیفه
اما به هر حال بین فیلم هایی که توی ایران ساخته میشن ( بدون مقایسه با آثار خارجی ) فیلم خوبیه
برای شما محدوده که غیر از نشون دادن تصاویر این پیامبر ها چه کار باید کنند !

دوستش ، می تونست از خیلی راهها استفاده میکرد

راوی که گفتگو ها رو به عهده گیره
بجای نشان دادن اونا ، فقط گفته گوشونو نشون بده (یعنی وقتی با یوسف حرف میزنه (فقط قیافیه بازیگر یوسف رو نشون بده در حالیکه داره با پیامبر وحی صحبت میکنه و بعد صوت دیالوگ بازیگری که در نقش پیامبر وحیه رو پخش کنه)
هر چی غیر از نشون دادن قیافه ....

pro_translator
14-09-2008, 20:36
با سلام!
کسی می دونه اسم بازیگر نقش "بنیامین" چیه؟
*
موفق باشید!

سباستین
15-09-2008, 03:46
بعضی جاها هم تاریخ نمیتونه نقل کنه مثل داستان حضرت آدم و ناچاراً وحی اون رو باید نقل کنه. یا مثلاً داستان کشتی حضرت نوح که اخیراً هم بقایایی ازش پیدا شده بود.
امیدوارم این پستم رو بعنوان یک تذکر برداشت کنین نه توهین . :11:
بدون شرح...

Behsood
15-09-2008, 05:07
از نظر من زندگانی از همه بهتره الآنم نقش حضرت سلیمون رو بازی می کنه .
سلام
موافقم حد اقل از این که الان هست خیلی بهتر و خوش تیپ تر بود (ریش و سبیل هم بهش میامد!):13:

این پروژه عظیمی که میگین همین یوسف منظورتونه ؟ شوخی نکن برادر ... ما توی این فیلم همه چی دیدیم به جز عظمتا ! ضمن این که پروژه ی عظیمی که میگید داره در قالب یه سریال تلویزیونی پخش میشه برای عام مردم . قیاسم کاملا درست بوده عزیز ...

چشم ... نمیگیم دیگه ! :20:
شما به تلویزیونی بودن نگاه نکن به پول بیت المال بر روی آسمان خیره شوید لطفا:31:
بودجه مورد نظر بنده بود!

واقعا سریال خوبی
یه کار عالی از ایشون نام ببرید:27:
فیلم نیست دوست من سریاله :31:
در ضمن خواص یه جور دیگه به سریال ها و فیلم ها نگاه میکنند همین فرقشون هست!
یعنی ریزه کاری ها و نکات فنی رو میبینند!
برای همین فیلم هایی که برای خواص ساخته میشه تو تلویزیون کمتر نشون داده میشه...:5:

بدون شرح...

khoshgelafi
15-09-2008, 22:28
همش تحریف شده ست!:13::13:

با سلام!
*
موفق باشید!

ارسلان قاسمی

nakhle007
16-09-2008, 05:40
با سلام!
*
موفق باشید!
آقا این بنیامین همین کوچیکیای نقش سینا توی ترانه مادری نه؟

mahsa1469
16-09-2008, 12:12
نه فکر نکنم اون باشه مگه چند سال پیش این فیلم رو ساختن؟

mahsa1469
16-09-2008, 12:16
اینم چند تا عکس ازش

این عکس آخر توی فیلم خاطرات فردا است که تو همین امسال پر شده و نشون می ده که سینا نیست:20:

جادوگر جوان
16-09-2008, 17:54
آقا این بنیامین همین کوچیکیای نقش سینا توی ترانه مادری نه؟
نه این اون نیست
بنیامین در فیلمایی چون 101 را برای آذار والدین و شام عروسی بازی کرده

جادوگر جوان
21-09-2008, 10:26
پسر فرعون
اون یه تیکه مو چی بود رو کلش حالم بهم خورد

linhu
21-09-2008, 18:07
پسر فرعون
خوب این تریپ تریپ چینی های قدیم بوده..:31:
خوب من با این حال که همچین چیزی خوبی ازین سلحشور نشنیدم..و اصولا هم چنین پروژه های رو به اون میدن..اما باید اعتراف کرد دکوراسیون خیلی خوبی رو طراحی کردن..برای همین هست که 45 قسمت هم طولش دادن....:31: صدای پروانه معصومی رو هم که واسش دوبلر گذاشته بودن:31:

raptor22
22-09-2008, 17:52
پخش"یوسف پیامبر" از تلویزیون افغانستان

مجموعه تلویزیون یوسف پیامبر (ع) محصول سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به زودی از شبکه تلویزیون ملی افغانستان پخش می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی فرج الله سلحشور که از مدتی قبل و پس از دوبله، همزمان با نمایش در سیمای جمهوری اسلامی ایران ، پخش آن در شبکه الکوثر برای مخاطبان عرب زبان اغاز شده است ، بزودی برای بینندگان افغانی نیز پخش می شود.

بنابر اعلام مسئولان سیما فیلم پخش مجموعه 45 قسمتی یوسف پیامبر از طریق شبکه جهانی الکوثر با استقبال فراوان مخاطبان در کشورهای عربی روبروشده است ، به گونه ای که بسیاری از آنها از طریق ایمیل به شبکه الکوثر، ضمن ابراز رضایت از پخش این مجموعه تلویزیونی خواستار پخش دیگر تولیدات نمایشی تلویزیونی ایرانی از طریق این شبکه شده اند.

براین اساس پیش بینی می شود ، پخش مجموعه تلویزیونی یوسف پیامبر ( ع ) که با نگاه به زندگی پیامبران الهی و محوری تاریخی مذهبی تهیه شده است ، با توجه به سابقه استقبال تماشاگران افغانی از مجموعه های نمایشی ایرانی ، در آن کشور با رضایت و استقبال روبرو شود.

مجموعه تلویزیونی 45 قسمتی یوسف پیامبر (ع) به کارگردانی فرج الله سلحشور و با نگاهی به سیر زندگی حضرت یوسف از کودکی تا بزرگسالی با نقش آفرینی بازیگرانی چون جعفر دهقان، کتایون ریاحی، مصطفی زمانی، محمود پاک نیت در مرکز سیما فیلم تهیه و تولید شده است.

aroosak_kooki
25-09-2008, 08:37
سلام

به نظر من سريال خوبيه... معلومه خيلي براش زحمت كشيدن و خرج كردن ...ولي با اين حال نتونستن اونجوري كه بايد و شايد سريال رو خوب در بيارن!!!!

چند سال پيش كه داشتن سريال رو ميساختن و تقريبا" آخراي سريال بود تو نمايشگاه لباس ها و پستر هاي سريال رو آوورده بودن و نشون مي دادنند ....

خيلييييييييي قشنگ بود ... لباس هاشون حرف نداشت ...چه ذرق و برقي ... ولي نميدونم چرا تو سريال اينجوريه .... اصلا رنگ و لاآب نداره... و با اين كارشون باعث شدن كه خيلي از زحمتاشون به چشم نياد...

EHHASSATNI
25-09-2008, 11:39
اقا من یه بار این فیلم رو دیدم چون میگن اول باید دید و بعد نظر داد و چون تاریخیه و کمدی نیست نمیشه گفت بعدا جا میوفته واقعا سریال کم ارزشی بود
اگه کسی خلاف این میگه لطفا توضیح بده

جادوگر جوان
25-09-2008, 14:58
به نظر من اگه یکم بهش افکت های کامپیوتری میدادند بهتر میشد تا از این بیرنگی رهاییپیدا میکرد

ali_manutd_2007
25-09-2008, 15:12
یه سوال اساسی برای من پیش اومده : ظاهراً وقتی یوسف بزرگ میشه ، زلیخا عاشقش میشه و یه بار عشقش رو به ایشون اظهار میکنه و دنبالش میدووه و پیراهنشو پاره می کنه و ... :31:
یعنی تلویزیون میخواد اینا رو نشون بده ؟؟؟ :27:

Behsood
25-09-2008, 17:41
یه سوال اساسی برای من پیش اومده : ظاهراً وقتی یوسف بزرگ میشه ، زلیخا عاشقش میشه و یه بار عشقش رو به ایشون اظهار میکنه و دنبالش میدووه و پیراهنشو پاره می کنه و ... :31:
یعنی تلویزیون میخواد اینا رو نشون بده ؟؟؟ :27:
سلام
از ظواهر امر این طور بر میاد که فقط اسلوموشن دویدن این دو را خواهیم دید بقیه اش رو هم خواهد نوشت : خودتون میدونید:27:

aroosak_kooki
26-09-2008, 13:30
به نظر من اگه یکم بهش افکت های کامپیوتری میدادند بهتر میشد تا از این بیرنگی رهاییپیدا میکرد

كاملا" موافقم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سوال اساسی برای من پیش اومده : ظاهراً وقتی یوسف بزرگ میشه ، زلیخا عاشقش میشه و یه بار عشقش رو به ایشون اظهار میکنه و دنبالش میدووه و پیراهنشو پاره می کنه و ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
یعنی تلویزیون میخواد اینا رو نشون بده ؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

به چه چيزايي توجه ميكنيدااا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جادوگر جوان
26-09-2008, 16:39
یه سوال اساسی برای من پیش اومده : ظاهراً وقتی یوسف بزرگ میشه ، زلیخا عاشقش میشه و یه بار عشقش رو به ایشون اظهار میکنه و دنبالش میدووه و پیراهنشو پاره می کنه و ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
یعنی تلویزیون میخواد اینا رو نشون بده ؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif
اشکالی داره خوب به صورت خیلی زیرکانه این سکانسهارا اجرا میکنن

Inter
26-09-2008, 17:04
به چه چيزايي توجه ميكنيدااا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اتفاقاً این صحنه یکی از نقاط اوج داستان هست (به نظر من مهمترین نقطه اوج داستان) فقط چگونگی روایت تصویری اون مشکل هست، چون تو قرآن هم قضیه رو تو لفافه بیان کرده.
حالا خیلی مونده تا اون قسمت
فکر کنم 40 و اندی قسمت باشه این سریال:18:

arash_3tar
26-09-2008, 18:04
امشب يوسف به بزرگسالي مي رسد

خبرگزاري آريا- قسمت چهاردهم سريال «يوسف پيامبر(ع)» امشب ساعت 22 از شبكه اول سيما پخش خواهد شد.
به گزارش سرويس هنري خبرگزاري آريا، اين مجموعه را فرج الله سلحشور براساس قصص قرآن در مركز سيما فيلم تهيه و به پخش رسانيده است.
اين قسمت ابتدا به دوره نوجواني يوسف (ع) مي پردازد كه وي تعليمات رزمي مي بيند و ما در ادامه شاهد گذار از دوره نوجواني به دوره بزرگسالي اين پيامبر خواهيم بود.
در همين دوره است كه از او به نام حكيم ياد مي كنند. از طرفي با بيمار شدن «هونيفر» پيشكار قصر، يوسف جاي وي را مي گيرد و مدتي كار او را انجام مي دهد؛ تا اين كه پيشكار بعد از ايمان به يكتاپرستي مي ميرد و در ادامه نيز...
از اين قسمت مصطفي زماني وارد سريال مي شود و نقش بزرگسالي يوسف (ع) را بازي مي كند.
شايان ذكر است، اين سريال اكنون از تلويزيون افغانستان و نيز به زبان عربي از شبكه الكوثر در حال پخش است.
سريال «يوسف پيامبر(ع)» طي 45 قسمت، سير زندگي اين پيامبر را از كودكي تا بزرگسالي روايت مي كند.
در اين ميان، حوادث و اتفاقات جالبي رخ مي دهد كه روايت بخشي از تاريخ مذهبي پيامبران محسوب مي شود.
سريال «يوسف پيامبر(ع)» به نويسندگي، كارگرداني و تهيه كنندگي فرج الله سلحشور در مركز سيما فيلم تهيه و توليد شده است.

ali_manutd_2007
26-09-2008, 19:16
امشب يوسف به بزرگسالي مي رسد

جووووووووووون !!! یعنی از امشب قسمتای مورد دار شروع میشه ؟؟؟؟؟؟ :31: :31: :31: :31:

arash_3tar
26-09-2008, 20:11
جووووووووووون !!! یعنی از امشب قسمتای مورد دار شروع میشه ؟؟؟؟؟؟ :31: :31: :31: :31:

به شدت تحت تاثیر جملت خندم گرفته و نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم:27:

ali_manutd_2007
27-09-2008, 06:00
به شدت تحت تاثیر جملت خندم گرفته و نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم:27:

قابلی نداشت :10:
راستی اینا شوخی بودا .... یه وقت منو بن نکنین :27:

linhu
27-09-2008, 11:26
خوب یوسف بزرگ شد .خوبم بود اما یه چیزی صداش رو دوبله میذاشتن عالی میشد هرچند اینطوریش هم بد نبود..برا خودش مردی شده ها..حالا قراره 31 قسمت با برگسالیش باشه دیگه:31:

جادوگر جوان
27-09-2008, 11:27
رحیم نوروزی عجب مویی برا خودش دست و پا کرده بود

linhu
27-09-2008, 11:50
رحیم نوروزی عجب مویی برا خودش دست و پا کرده بود
بله..این رحیم نوروزی خیلی شبیه بچه گیاشم بود:31:

4039
27-09-2008, 12:08
پسر فرعون
پسره بزرگ شده بیچاره هنوزم موهاشو مثل بچگیاش اصلاح میکنن .دیشب کلی خندیدم.:31:
راستی من شنیدم آخرش زلیخا با یوسف پیامبر ازدواج میکنه البته نه تو این سریال منظورم در عالم واقع هستش .

جادوگر جوان
27-09-2008, 12:57
بله..این رحیم نوروزی خیلی شبیه بچه گیاشم بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
واقعا گیریمور عالیی دارن

Wisdom
27-09-2008, 18:04
سلام
دوستان من خود سریال رو روز جمعه ندیدم
تکرارش هم شنبه ساعت 3 بود ندیدم !!!!!!

میگن شبکه قرآن هم پخش میکنه تکرارش رو
اگر آره ساعت و روزش رو میخواستم

مرسی

elham_007
28-09-2008, 00:34
واقعا گیریمور عالیی دارن

آره ، ولی یوسف و می تونستن خیلی بهتر گریم کنن...

4039
28-09-2008, 00:46
سلام
دوستان من خود سریال رو روز جمعه ندیدم
تکرارش هم شنبه ساعت 3 بود ندیدم !!!!!!

میگن شبکه قرآن هم پخش میکنه تکرارش رو
اگر آره ساعت و روزش رو میخواستم

مرسی
به نظر میرسه امشب باشه ساعت 10.5 شب .
اینم لینک برنامه های تلویزیون:

Inter
28-09-2008, 14:19
پسره بزرگ شده بیچاره هنوزم موهاشو مثل بچگیاش اصلاح میکنن .دیشب کلی خندیدم.:31:
راستی من شنیدم آخرش زلیخا با یوسف پیامبر ازدواج میکنه البته نه تو این سریال منظورم در عالم واقع هستش .

آره منم این رو شنیدم.

شاید آخرای سریال به این ماجرا هم پرداخته باشند.

3Dmajid
28-09-2008, 19:00
چرا یه دفعه اینجوری شد ؟!

یوسف وسط شمشیر بازیش بزرگ شد !

بنیامین که قیافه ش کلا تغییر کرد ... بازم یوسف بهش میخورد بزرگ شه اینجوری شه.

نصفشون بزرگ شدن و نصف شون هم همونجوری موندن !!!

deluge28
28-09-2008, 20:15
..................

Behsood
28-09-2008, 20:31
سلام
کتایون ریاحی فقط خوب مونده همه پیر شدن!!!

3Dmajid
28-09-2008, 23:16
میگم این پوتیفار از یوسف خشکل تره :31:

3Dmajid
28-09-2008, 23:20
واقعا گیریمور عالیی دارن

ببخشید من نظر خودم رو در مورد این هم بگم ...
به نظر من گریمور بعضی جاها زیاد خوب عمل نکرده ... مخصوصا واسه یوسف کوچک ... :31:
ابروهاش رو که برداشتن ... هرچی پودر سفید کننده بود بهش زده بود ... ابروهاش رو انصافا ضایع درست کرده بودن.
حضرت یوسف زیبایی که داشته خدایی بود نه که با این آرایش ها خودش رو درست کنه ...
شما فرض کن اگه قرار باشه جوونای ما از این فیلم الگو بگیرن، بهترین بهونه رو دارن تا خودشون رو اینجوری بسازن.
بعضی وقت ها که پاهاش هم معلوم بود ... البته این به گریم ربطی نداره :31:

Gahir
29-09-2008, 17:07
بابا راست میگید ، همه همون جور که بودن موندن و یوسف یهویی بزرگ شدن!

و در رابطه با بازیگر بزرگی نقش یوسف ؛ واقعا که ، این بازیگره پشمالویه ، با این ریش و سیبیل حال منو که بهم میزنه ، همون بچه ی بینی گیر کرده بهتر بود ولی این یکی .....:2:

جادوگر جوان
30-09-2008, 13:57
به نظر شما بنیامین پیر تر از یوسف نشده؟

bewitch
01-10-2008, 10:55
اين يعقوب هنوز كور نشده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

Gahir
01-10-2008, 13:16
به نظر شما بنیامین پیر تر از یوسف نشده؟
خدا بداد سازندهاش برسه که ملت گرخجه (ترس) گرفته ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

استغفر ا... خواهرم این دیگر چه حرفیست !!؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Gahir
01-10-2008, 13:21
واقعا این فیلم از یه طرف خیلی نامناسبه

چون مردم از حضرت یوسف (ع) واقعی با یوسف بازیگر یه تصویر ذهنی خواهند داشت .

آخه مگه از کجا می دونن که حضرت یوسف برای زیباییش ابرو رو سه تیخ میزد ، زلیخا موی مصنوعی داشت و تمام بدنش پوشیده بود ، این جور لباس ها رو می پوشیدند .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دل تنگم
01-10-2008, 18:09
نتیجه یک تحقیق در دانشگاه تربیت مدرس پیرامون داستان حضرت یوسف (ع) در قرآن نشان داد که این قصه یک داستان حکمت محور بوده و تمامی عناصر و ظرفیت های نمایشی را برای خلق یک اثر در اختیار دارد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، نتیجه یک تحقیق تحت عنوان "تأویل و قرائت حکمی و نمایشی سوره حضرت یوسف (ع) در قرآن مجید" که در قالب رساله دکترای تخصصی یکی از دانش آموختگان رشته پژوهش هنر در دانشگاه تربیت مدرس انجام گرفته است، نشان می دهد که قصه حضرت یوسف (ع) یک قصه حکمت محور بوده و عناصر نمایشی مختلف را برای خلق یک اثر نمایشی دربر دارد.

عناصر نمایشی همچون ساختمان و ساختار، زاویه دید، اندیشه و محتوا، ساختمان نمایش، کشمکش، شخصیت پردازی، گفتگو، زمان و مکان در داستان حضرت یوسف (ع) وجود دارد که بدان ظرفیت خلق یک اثر نمایشی جاودانه و زیبا با رویکرد ارزش های حاکم بر کلام خداوند را می بخشد.

قرآن مجید حاوی گفتارهای ارزنده ای است که برخی در قالب قصه و سرگذشت بیان شده است.

مضامین قرآن از وجوه گوناگون همواره مورد توجه هنرمندان عرصه های مختلف هنر از جمله هنرهای نمایشی قرار گرفته است و رویکرد هنرمندان به قصه های قرآنی از بیان تمام مضامین و موضوعات موجود در قرآن مجید بهترین رویکرد هنرمندان قلمداد می شود.

به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز، این تحقیق توسط محمدعلی خبری و به راهنمایی دکتر حبیب الله آیت اللهی انجام گرفته است

دل تنگم
01-10-2008, 18:20
غروب جمعه پنجم مهر ماه، گروه بازیگران و عوامل فنی سریال «یوسف پیامبر(ع)» با حضور در غرفه سیما فیلم در محل شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با مخاطبان این مجموعه به گفت وگو و تبادل نظر پرداختند .

در ادامه این برنامه که با مراسم ضیافت افطاری آغاز شده بود، بازدیدکنندگان و مخاطبان سریال «یوسف پیامبر(ع)» توانستند با کارگردان، بازیگران نقش های پیشکار دربار مصر(علی طالب لو)، بنجامین (امیرحسین مدرس)، یوسف(مصطفی زمانی)، عمه یوسف(زهرا سعیدی)، راحیل (مریم بخشی)، ناصر فروغ، امیرعباس مشهدی، فریبا مرتضوی، توحید نوروزی، مهدی اسدی، نسرین شمسی و... گفت وگو کنند.

غرفه مرکز سیما فیلم در مکانی خارج از سالن اصلی نمایشگاه و در داخل یک خیمه در ابعادی وسیع بنا شده است؛ این خیمه مربوط به معاویه در یکی از جنگ ها بوده که گروه طراحی صحنه سریال «مختارنامه» با برپایی آن و چیدن برخی از اکسسوارها مانند تخت، نیزه، کمان، صندلی و... لباس رزم تعدادی از شخصیت ها، عکس های صحنه و پشت صحنه، بازدیدکنندگان را به چند قرن قبل و در زمان صدراسلام می برند. در همان بدو ورود به غرفه سیما فیلم نیز دو مجسمه بزرگ مربوط به مصر باستان خودنمایی می کند.

بازدیدکنندگان با عبور از میان این مجسمه ها وارد دو زمان مختلف تاریخی ـ مذهبی می شوند. ابتدا زمانی که مربوط به دوره تاریخی مصر باستان و سریال «یوسف پیامبر(ع)» می شود و بعد دوره تاریخی صدر اسلام که به سریال «مختارنامه» ارتباط پیدا می کند.

دراین برنامه، فرج الله سلحشور نویسنده، کارگردان و تهیه کننده مجموعه 45 قسمتی «یوسف پیامبر(ع)» نیز به همراه جمال شورجه (مشاورکارگردان)، عطا سلمانیان(دستیار اول کارگردان)، حسن نجاریان(برنامه ریز) و حسین زندباف (تدوینگر) با حضور در بین بازدید کنندگان به سوالات آنها پاسخ می دادند و درخصوص مراحل تولید این مجموعه توضیحاتی را ارائه می کردند. حسن نجاریان(مدیر برنامه ریزی این سریال) با اشاره به مراحل تولید مجموعه گفت:« طوری برنامه ریزی کرده بودیم تا در زمان هایی که هوا سرد و بارندگی است،داخل لوکیشن فیلمبرداری داشته باشیم و در فصول گرم تر سکانس های خارجی را فیلمبرداری کنیم تا کمترین وقفه را در کار داشته باشیم.»

وی که پیش از این نیز در مجموعه «مردان آنجلس» با سلحشور همکاری کرده بود، تولید پروژه «یوسف پیامبر(ع)» را از این جهت که دارای نگاه شیعی است، در بین سایر فیلم ها و سریال هایی که با محوریت زندگی حضرت یوسف(ع) ساخته شده اند، بهترین می داند .

در ادامه این نشست، علی طالب لو که نقش پیشکار را بازی می کند، ساخت چنین آثاری را مهم و ارزشمند دانسته و در ادامه نیز اظهار داشت:« گرچه با نقدهای منفی و مخالفت های بسیاری در اوایل پخش مواجه بودیم، ولی این موضوع با ادامه پخش سریال کم رنگ تر شده ودر حال حاضر، شاهد نقدهای مثبت در خصوص آن هستیم.»

وی اولین انتخاب کارگردان، برای نقش پیشکار بوده است که در قسمت چهاردهم پس از آن که به یکتاپرستی روی آورد، می میرد.

در ادامه این برنامه که به همت روابط عمومی مرکز سیما فیلم برگزار شده بود، با اهدای یک جلد کلام الله مجید به عوامل تولید و گروه بازیگران سریال «یوسف پیامبر(ع)» از آنها تقدیر و تشکر شد.

جادوگر جوان
01-10-2008, 18:34
خدایش کیسهای مناسب تری برای نقش بنیامین وجود داشت نداشت؟

m.beh
03-10-2008, 23:42
راستش من زیاد از این سریال خوشم نمیاد البته اکثر قسمتهاش را دیدم !
به نظر من کشش لازمو نداره (البته اینکه من قسمتهایی از این سریالو دیدم به خاطر کشش نبود دلایل مختلفی داشت از جمله باز بودن تلویزیون ویا اینکه اعضای خانواده نگاه می کردند مام از کنارش رد شدیم)
به نظر من 1- یا باید فیلنامه بهتری می نوشتند 2- یا اینکه خرج بیشتری روی جلوه های بسری میکردند 3- یا با همین فیلمنامنه با قسمتهای کمتر کار میکردند که بهتر می شد.
مثلا امروز زلیخا می رفت برای از یاد بردن یوسف مسافرت چقدر صحنه های اضافی و غیر قابل قبول داشت.
طول سفر زلیخا اولا معلوم بود که الکی پارو می زنند دوما این همه صحنه بیخود پارو زدن و نشان دادن جلوی کشتی به نظرم اضافی بود می شد با یک موسیقی بهتر و صحنه های منتاژی مثل خیلی از فیلم و سریال های دیگه قضیه را سریع و با جذابیت بیشتر نشان داد از این قبیل صحنه های اضافی زیاد داره یکی از مسائل غیلمهای ایرانی موسیقی است که این سریال از این نظر هم ضعف داره
کلا به نظرم با این همه تکنولوژی روز و این همه خرجی که کردند باید می شد سریال جذاب تری ساخت.کلا سریالها و فیلم های ایرانی ضعف فیلم نامه دارند که اینجا هم این مشکل وجود داره

somela
04-10-2008, 11:33

تاييد ميشه به شدت
منم مدتها به اين موضوع فكر كردم كه چرا اين كور نمي شه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

gmuosavi
04-10-2008, 20:03
تازه 11 سال گذشته بابا !
باید 40سال گریه کنه !

bewitch
04-10-2008, 20:52
تازه 11 سال گذشته بابا !
باید 40سال گریه کنه !

ولي تا جاييكه من يادمه حضرت يعقوب همون موقع كه خبر گم شدن يوسف و لباسش رو بهش ميدن انقدر گريه ميكنه كه بيهوش ميشه ......... وقتي بهوش مياد كور شده ....... تا وقتي كه يوسف لباسش رو براش ميفرسته كه بيناييش رو دوباره بدست مياره .................. حالا براي اينكه اون يه درصد شكم برطرف بشه ، دوباره ميرم اين قسمت از كتاب رو ميخونم ......

InDepEndEnCe
05-10-2008, 00:07
تازه 11 سال گذشته بابا !
باید 40سال گریه کنه !

آخه اين كه گريه نمي كنه! اون پيك اومد گفت يوسف سالمه! اونم فقط منتظره تا بيادش! :31:

دل تنگم
05-10-2008, 02:08
كارگردان مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» گفت: اين مجموعه تلويزيوني در تمامي مراحل با نظارت كامل صدا و سيما ساخته شده است.

با پخش قسمت پانزدهم سريال تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» در شب گذشته داستان اين مجموعه تلويزيوني تقريبا به نيمه رسيد.

فرج الله سلحشور در گفت‌وگو با خبرنگار راديو وتلويزيون فارس گفت: قبل از آغاز ساخت سريال،‌ من به همراه 7 نفر از افراد فرهنگي صدا و سيما، به مدت 11 ماه تمام نكات اين داستان را زير و رو كرده و ريز به ريز آن را نقد و تحليل كرديم و پس از آن كار ساخت را آغاز كرديم.

وي افزود: البته در همان زمان بسيار تاكيد شد كه از قسمت‌هاي سريال كم شود و از 40 قسمت به 26 قسمت برسد، اما وقتي ما چند قسمت را ارائه كرديم متوجه شدند كه نمي‌توان چنين داستان عظيمي را در 26 قسمت ساخت.

سلحشور ادامه داد: تمام بخش‌هاي سريال زير نظر سازمان صدا و سيما ساخته شده و سريالي نيست كه ما داستان‌هاي آن را سر صحنه نوشته باشيم و از خودمان درآورده باشيم. تمام داستان‌هاي سريال «يوسف پيامبر(ع)» با مشورت، تحقيق و دقت نوشته شده و سازمان صدا و سيما هم ناظر آن بوده است.

وي تصريح كرد: سريال «يوسف پيامبر(ع)» از معدود سريال هايي است كه متن آن كامل بوده و بعد براي ساختش اقدام شده است. در حاليكه در سريال‌هاي ديگر كارگردان تازه ساعت 10 صبح سر كار مي‌آيد و شروع به نوشتن و دكوپاژ كردن . اصلاح سناريو مي‌كند و تا ساعت 2 الي 3 بعد از ظهر عوامل لباس پوشيده و گريم شده حاضر و آماده زير آفتاب منتظرند تا كار شروع شود.

كارگردان مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» اظهار داشت: اما اين اتفاق براي «يوسف پيامبر(ع)» نيافتاد و اولين كساني كه سر كار مي‌رفتند، من و آقاي شورجه بوديم كه ساعت 5:30 صبح سر كار بوديم و تا 7 صبح دكوپاژ روز بعد را تحويل عوامل توليد داده بوديم.

aroosak_kooki
05-10-2008, 05:40
سلام

من قسمت پیش رو ندیدم ...آخه مسافرت بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رفته بودیم اصفهان ... اونجا یه کلیسا داشت به نام کلیسای وانک نمی دونم کسی رفته اونجا یا نه ... ولی یه جاش برام جالب بود...روی در و دیوار کلیسا پر از نقاشی بود ... بین اون همه نقاشی یه نقاشی هم از یوسف و زلیخا کشیده بودن ..همون لحظه ای رو که زلیخاه پیراهن یوسف رو میکشه !!! ولی زلیخا رو خیلی ناجور کشیده بودن !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تقریبا" نیمه برهنه بود !!! چراشو نمیدونم !!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aroosak_kooki
05-10-2008, 05:47
اتفاقاً این صحنه یکی از نقاط اوج داستان هست (به نظر من مهمترین نقطه اوج داستان) فقط چگونگی روایت تصویری اون مشکل هست، چون تو قرآن هم قضیه رو تو لفافه بیان کرده.
حالا خیلی مونده تا اون قسمت
فکر کنم 40 و اندی قسمت باشه این سریال:18:

درسته...

حالا که عکس همین صحنه رو ، رو دیوار یه کلیسا دیدم ..بیشتر موافقم با حرتون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جادوگر جوان
06-10-2008, 14:15
سلام

من قسمت پیش رو ندیدم ...آخه مسافرت بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رفته بودیم اصفهان ... اونجا یه کلیسا داشت به نام کلیسای وانک نمی دونم کسی رفته اونجا یا نه ... ولی یه جاش برام جالب بود...روی در و دیوار کلیسا پر از نقاشی بود ... بین اون همه نقاشی یه نقاشی هم از یوسف و زلیخا کشیده بودن ..همون لحظه ای رو که زلیخاه پیراهن یوسف رو میکشه !!! ولی زلیخا رو خیلی ناجور کشیده بودن !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تقریبا" نیمه برهنه بود !!! چراشو نمیدونم !!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خبر میدادی میومدیم بدرقه :خخخخ
خوب دیگه اون زمونا که همه راحت بودن مثل الان نبود که حجاب داشته باشن که

saeed_cpu_full
06-10-2008, 14:33
یه سؤال:
چرا مو های زلیخا توی این فیلم مثل کاموا هست؟ :31:

Inter
06-10-2008, 16:26

ولي تا جاييكه من يادمه حضرت يعقوب همون موقع كه خبر گم شدن يوسف و لباسش رو بهش ميدن انقدر گريه ميكنه كه بيهوش ميشه ......... وقتي بهوش مياد كور شده ....... تا وقتي كه يوسف لباسش رو براش ميفرسته كه بيناييش رو دوباره بدست مياره .................. حالا براي اينكه اون يه درصد شكم برطرف بشه ، دوباره ميرم اين قسمت از كتاب رو ميخونم ......

چشمان حضرت یعقوب(ع) پس از گرفتار شدن بنیامین در سفر برادران یوسف برای گرفتن سهمیه سالیانه گندم نابینا شد یعنی وقتی که به دستور حضرت یوسف یک جام زرین در میان اسباب و وسایل بنیامین گذاشته شد و مأموران قصر بنیامین رو به عنوان دزد دستگیر کردند. پس در آخرای سریال چشم ایشون نابینا خواهد شد نه چشم این یعقوب !!! (منظورم لحن صحبت بود)

ali_manutd_2007
07-10-2008, 06:41
یه سؤال:
چرا مو های زلیخا توی این فیلم مثل کاموا هست؟ :31:

استغفرا... نکنه انتظار داشتی موهای کتایون ریاحی رو ببینی ؟ :27:
ولی خارج از شوخی ، من موندم که مجبورن سریالی بسازن که مجبور به انجام همچین کارایی بشن ؟؟؟؟

smohs
07-10-2008, 07:46
استغفرا... نکنه انتظار داشتی موهای کتایون ریاحی رو ببینی ؟ :27:
ولی خارج از شوخی ، من موندم که مجبورن سریالی بسازن که مجبور به انجام همچین کارایی بشن ؟؟؟؟
ولي يه نكته اي هم وجود داره:
اين طور كه من شنيدم در دوران مصر قديم زن ها موهاشونو از ته مي زدن جاش كلاه گيس ميذاشتن (ظاهرا" توي كتاب سينوهه اومده)

aroosak_kooki
07-10-2008, 21:43
ولي يه نكته اي هم وجود داره:
اين طور كه من شنيدم در دوران مصر قديم زن ها موهاشونو از ته مي زدن جاش كلاه گيس ميذاشتن (ظاهرا" توي كتاب سينوهه اومده)

بله درسته ...

منم کتاب سینوحه رو خوندم ... همینو نوشته

جالبه نه؟ به نظرتون چرا این کارو میکردن ؟ یه رسم بوده ؟ یا به خاطر گرمای هوا ؟:18:

دل تنگم
08-10-2008, 23:34
مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» به كارگرداني «فرج الله سلحشور» در شبكه‌هاي خارجي به نمايش در مي‌آيد.

به نقل از روابط عمومي سيما فيلم، مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» به كارگرداني فرج الله سلحشور و از محصولات مركز سيما فيلم، در شبكه‌هاي خارجي به نمايش در مي‌آيد.

شبكه جهاني الكوثر از چندي قبل، پخش سريال «يوسف پيامبر(ع)» را در لبنان شروع كرده است. اين مجموعه هر هفته جمعه‌ها ساعت 20:30 به وقت تهران از اين شبكه پخش مي‌شود.

بنابراعلام روابط عمومي پروژه «يوسف پيامبر(ع)»، طي هفته جاري، ششمين قسمت اين مجموعه از شبكه الكوثر پخش مي‌شود. دوبله «يوسف پيامبر(ع)» كه در اين شبكه به زبان عربي روانه آنتن شده در كشور لبنان انجام مي‌گيرد و تا به حال، چهار قسمت سريال جهت دوبله تحويل واحد دوبلاژ عربي شبكه الكوثر شده است.

تلويزيون سراسري افغانستان نيز از مدتي قبل اقدام به پخش سريال كرده كه با استقبال اهالي اين كشور مواجه شده است.به دليل نزديكي زبان دو كشور ايران و افغانستان، سريال «يوسف پيامبر(ع)» به زبان فارسي و بدون هيچ دوبله و يا زيرنويسي در آن كشور روانه آنتن شده و تلويزيون تركيه نيز به تازگي اين سريال را براي پخش در نظر گرفته است.

تلويزيون ايران نيز تا به حال پانزده قسمت از «يوسف پيامبر(ع)» را براي علاقه‌مندان و بينندگان اين شبكه پخش كرده است.

اين سريال در 45 قسمت، سير زندگي حضرت يوسف (ع) را از كودكي تا بزرگسالي و زماني كه به عزيزي مصر مي رسد، روايت كرده است.

فرج الله سلحشور در مقام نويسنده، كارگردان و تهيه كننده، اين مجموعه را براساس داستان قرآني يوسف (ع) براي مركز سيما فيلم تهيه و توليد كرده است.

aroosak_kooki
10-10-2008, 06:36
....و تلويزيون تركيه نيز به تازگي اين سريال را براي پخش در نظر گرفته است.

چه جالب .... اتفاقا"امروز تو اخبار داشت میگفت که میخوایمب رای شروع سریال شهریار و بدیم به ترکیه ... حتما" بعدشم نوبت سریال حضرت یوسفه !!!

جادوگر جوان
10-10-2008, 20:38
خوبه لااقل فیلمای ایرونی فروش دارن میرن

Alireza Taji
11-10-2008, 03:13
دمش گرم امشب این سریال حسابی من را خندوند!
اون قسمتش که بچه ی شروع به حرف زدن کردن اخر خنده بود.
یوسف هم که اخر خوش چهره ها شده!
زولیخا هم که اخر خوشگل ها هست جالب اینه یوسف حداقل 10 سال بزرگ شده اما زولیخا ذره ی تغییر نکرده!
اخ که چقدر از اون موهای مصنوعی زولیخا بدم میاد!!!

سباستین
11-10-2008, 07:25
خیلی حیف شد, سره قسمته به این مهمی خوابم برد.
هر وقت صحبت از یوسف و زلیخا می شه من یاده اون قضیه ای که نمی تونم بگم می افتم. و حالا جایه به این مهمی رو از دست دادم. این سریاله طنزه یوسف واقعا عالیه. دیگه به جایی رسیده که می گه یوزارسیف من منفجر می شم از خنده.

InDepEndEnCe
11-10-2008, 23:37
دمش گرم امشب این سریال حسابی من را خندوند!
اون قسمتش که بچه ی شروع به حرف زدن کردن اخر خنده بود.
یوسف هم که اخر خوش چهره ها شده!
زولیخا هم که اخر خوشگل ها هست جالب اینه یوسف حداقل 10 سال بزرگ شده اما زولیخا ذره ی تغییر نکرده!
اخ که چقدر از اون موهای مصنوعی زولیخا بدم میاد!!!

عزيزم سريال به اين خوبي! چرا ازش ايراد مي گيري الكي آخه! :46:

كلي بچه هاي مردم رو گذاشته سر كار! نمي دوني بچه هاي فاميل چقدر شاد مي شن اين كارتون رو شبا مي بينن!

واقعا خجالت داره! كارتون ساختن دارن شبا پخش مي كنن! :31:
بابا بزنگاه نتونسته انقدر مردمو بخندونه!!!!

جادوگر جوان
12-10-2008, 10:31
چقدر زولیخا خطری بود
یعنی واقعا اینقدر بی شرم و حیا بوده

hansol45
12-10-2008, 12:35
اگر اکبر عکاس ( صوتی وتصویری و فیلمبرداری عروسی ) سر کوچه ما صحنه صحبت این بچه رو می گرفت بهتردرمیومد . اقلا یک کمی تروکاژ مشاوره ای با اهل فن ، متاسفانه این سریال هیچ حرفی برای گفتن نداره .

لوگان
12-10-2008, 15:20
تو این سریال میزان پیر شدن باهم تناسب نداره. هونیفر پیر شد مرد. زولیخا جوون تر شد. یوسف هم که جوون شد. اون یارو کیه عزیز مصر هم که فقط ریش هاش سفید شد. معلوم نیست چی فکر کردن.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahsa1469
12-10-2008, 15:33
تازه این خوبه که چرا برادرای یوسف تماما عوض شدن؟

سباستین
12-10-2008, 15:53
تکرارش رو دیدم. خیلی هم خندیدم. ولی یه نکته مثبت داشت. در سینمای( خواهشا کلید نکنین که این سریاله و با سینما فرق داره, منظورم رو که گرفتین) بعد از انقلاب هیچ وقت به وضوح ,شهوت به تصویر کشیده نشده بود. ( مثله قضیه : " ما در ایران هم جنس گرا نداریم!!! مگر زن ها هم حق دارند به این مسائل فکر کنند؟!) این اولین باری بود که می دیدم یه زن هم می تونه امیاله جنسی داشته باشه. ( یوزارسیف, می خواهم خود را در اختیاره تو بگذارم). آفرین. آفرین. زن ها هم انسانند. زن ها هم احساسات دارند. آفرین
تو کل این سریال, فقط این یه جمله ارزش داشت.( به قوله بوچ تو پالپ فیکشن: باقی رو یه کبریت بکش زیرش)

mahsa1469
12-10-2008, 15:57
می گم بچه ها نمی شد جا این موهایی که واسه زن ها گذاشتن یه کلاه گیس طبیعی تر می ذاشتن؟
اگه دقت کنید این موهای کاموایی زلیخا هی کوتاه و بلند می شه ؟!!!!!!!!!11

saeed_cpu_full
12-10-2008, 16:24
تازه این خوبه که چرا برادرای یوسف تماما عوض شدن؟

+

بنیامین از یوسف پیرتر شده بود :31:

gmuosavi
12-10-2008, 17:00
می گم بچه ها نمی شد جا این موهایی که واسه زن ها گذاشتن یه کلاه گیس طبیعی تر می ذاشتن؟
اگه دقت کنید این موهای کاموایی زلیخا هی کوتاه و بلند می شه ؟!!!!!!!!!

اون زمان رسم بود که زنها سرشون رو از ته بتراشند و کلاه گیس بزارن
برای همین اینجوریه
(کتاب سینوهه ، پزشک فرعون )

mahsa1469
12-10-2008, 17:40
اون زمان رسم بود که زنها سرشون رو از ته بتراشند و کلاه گیس بزارن
برای همین اینجوریه
(کتاب سینوهه ، پزشک فرعون )
واقعا..............:18:

unzufrieden
12-10-2008, 18:24
تو این قسمت شیطونم مثلا نشون دادن خیلی خنده دار بود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لوگان
12-10-2008, 20:28
شیطونش خیلی آشنا بود. فکر کنم تو یه فیلم دیگه هم بازی کرده بود!

ghazaleh366
12-10-2008, 21:11
به نظر من که عصبانیت بوتیفار از همه خنده دار تر بود ، فقط ابروهاش هی گره می خورد باز می شد.

gmuosavi
12-10-2008, 21:23
:31: :31:
ببخشید .. :31: !
همین الان یاد جهانبخش سلطانی افتادم !
که با اون لحجه اصفهانی پوتیفار رو صدا می زد ! :31:
خیلی خندم گرفت !

(سوء تفاهم نشه من خودم اصفهانیم ولی الان خیلی خندم گرفت :31: )

InDepEndEnCe
12-10-2008, 23:32
آخه كدوم آدم آي كيو اي موقعي كه شيطون رو تو صورت دختره مي بينه تحريك مي شه!
اينا واقعا حضرت يوسف و كارش رو مسخره كردن!
شما بگين! اگه واقعيت اينجوري بوده اونوقت چه هنري كرده يوزارسيف جان ما!!!!!!!!

BIZIMT
13-10-2008, 00:35
آخه كدوم آدم آي كيو اي موقعي كه شيطون رو تو صورت دختره مي بينه تحريك مي شه!
اينا واقعا حضرت يوسف و كارش رو مسخره كردن!
شما بگين! اگه واقعيت اينجوري بوده اونوقت چه هنري كرده يوزارسيف جان ما!!!!!!!!

خوب ببینید اینم یه فیلم هست . نمیشه ازش انتظار زیادی داشت. ممکنه که هدف و ایده کارگردان یک چیزی بوده که ما نمیتونیم اون مفهومی رو که خواسته ازش بیرون بیاریم.

ولی کلا خیلی ساده و کارتونی و تداتر گونه طراحی شده. مثلا دکور طوری رنگ بندی شده و نورپردازی که معلومه از کارتن و چوبه ؟؟
یا فرشته وحی که نازل میشه. مخصوصا اون قسمت که در داخل چاه میاد . کاملا معلومه از طنابی دارن میکشن پایین.

خیلی ضعیف کار شده این جلوه های ویژه .

aroosak_kooki
14-10-2008, 15:36
خوب ببینید اینم یه فیلم هست . نمیشه ازش انتظار زیادی داشت. ممکنه که هدف و ایده کارگردان یک چیزی بوده که ما نمیتونیم اون مفهومی رو که خواسته ازش بیرون بیاریم.

موافقم ...

ولی کلا خیلی ساده و کارتونی و تداتر گونه طراحی شده. مثلا دکور طوری رنگ بندی شده و نورپردازی که معلومه از کارتن و چوبه ؟؟
یا فرشته وحی که نازل میشه. مخصوصا اون قسمت که در داخل چاه میاد . کاملا معلومه از طنابی دارن میکشن پایین.

خیلی ضعیف کار شده این جلوه های ویژه .

درسته .... هنوز جلوه های ویژه ی ما اونقدر پیشرفت نکرده... و هیچ حای مقایسه ای با فیلم های خارجی نداره !!!

من نمیدونم اینا چرا یکم افرادشون رو نمی فرستن خارج تا آموزش ببینن برای این کارای گرافیکی ... یا حداقل سیستماشونو ببرن بالا !!! دوربین های جدید و مدرن بخرن ... این فیلم های تاریخی رو باید خیلی بیشتر از اینا بهش توجه کنن و خرجش کنن... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Chameleon
15-10-2008, 00:46
یوزارسیف یا همان یوسف کنار یکی از کارکنان قصر عزیز مصر راه می رود و به او می گوید: چرا اینهمه زود بازگشتید؟

و در جواب می شنود: بازمان گرداندند.

صدای خنده ما خانه را پر می کند و من تعجب می کنم از این ادبیات قرون وسطایی در سریال های این دوره زمانه که برای انسان های این دوره زمانه ساخته می شوند.

اما این تمام موضوع خنده داری نیست که درباره سریال حضرت یوسف من را می خنداند. به شدت می خنداند.

به این فکر می کنم که کارگردان این سریال عجب آدم زیرکی است که از یوسف زیبایی زدایی کرده( این اصطلاح را خودم اختراع کرده ام). یعنی فردی را برای بازی در نقش یوسف انتخاب کرده که به جای شباهت به یوسف زیبا باعث تعجب و در درجه دوم باعث خنده می شود. به هر حال زیبایی نسبی است اما فکر می کنم این دیگر جزء عجایب هفت گانه جهان معاصر باشد که بینندگان سریال حضرت یوسف او را مردی ببینند با پوست سفید شیشه ای و لبهای گوشتالوی قرمز و ابروهایی که ناشیانه آرایش شده است.

از لباس های ضخیم و فراوان زلیخا هم بگذریم که کمترین شباهتی به لباس زنان مصری ندارد. زنان مصری که حتما می دانید با لباس میانه خوبی نداشتند.

اما انتخاب جهانبخش سلطانی با آن ته لهجه اصفهانی به عنوان فرعون و انتخاب پروانه معصومی به عنوان همسر فرعون را باید یک پدیده در تلویزیون ایران بدانیم. به همه اینها گریم بازیگران ، طراحی صحنه افتضاح و کودکانه این سریال را اضافه کنیم اینطوری یک کمدی ناب تولید می شود به نام یوزارسیف و زلیخا.

اگر بخواهیم می توانیم برای نمک داستان لباس ندیمه های زلیخا را هم در نظر بگیریم.

به هر حال من بی صبرانه انتظار می کشیدم آن یوسف کوچک بسیار غیرعادی که بیشتر شکل دخترخانم هاست تا اقاپسرهایی که قرار است پیامبر باشند بزرگ شود و یوسف را در سن جوانی ببینم اما هرگز تصور نمی کردم با این پدیده روبرو بشوم.

جادوگر جوان
18-10-2008, 12:00
میگم این فیلم لینک دانلود تمام قسمتاش هست یا نه

Pejvak61
18-10-2008, 12:57
با تمام حرف هايي كه زده شده به نظر ميرسه زمان پخشش هم بسيار كوتاهه.
40 تا 45 دقيقه.

من هم با نظر دوستان موافقم. لباس هاي مصري ها اصلاً آن چيزي نيست كه در اين سريال نشان داده شده است.

مردان مصري باستان با يك گردنبند فلزي كه از گردن شروع مي شود و در بالاي سينه ختم ميگردد و با يك لباس دامن مانند از زير شكم تا زانويشان را مي پوشانند و بقيه نقاط بدنشان عريان است و برده هايشان هم كه اكثراً عريانند. البته در مورد زنان هيچ اطلاعي ندارم ولي اين چيزي كه الآن در حال نمايش است بيشتربه عرب ها شباهت دارد تا مصري هاي باستان.

البته اين نكته را بايد مد نظر قرار داد كه صدا و سيماي جمهوري اسلامي بسيار سخت گيرانه در مورد پوشش عمل مي‌كند كه باعث تمام اين نا هنجاري هاست. در حالي كه اكثر مردم از ماهواره استفاده مي‌كنند، آنها كماكان قديمي فكر ميكنند و انتظار دارند مردم هم همان چيزهايي كه آنها مي گويند قبول كنند.

mahsa1469
18-10-2008, 13:32
می گم آخرش زلیخا زن یوسف می شه یا نه؟

gmuosavi
18-10-2008, 18:41

ها بله !
البته دقیقش رو نمی دونم (!) ولی حدودش اینه که وقتی هر دوشون پیر می شند از خدا در خواست می کنند که جوان بشند و می شند .

============================================
در مورد قسمت قبلی :

گرش ببینی و دست از ترنج بشناسی
روا بود که ملامت کنی زلیخارا

Gigawarn
18-10-2008, 18:45
شما چقدر باحالینا حتما میخواین لباسای نازک و عریان بپوشن
اونوقت دیگه تلویزیون نشون نمی داد

این چند وقته ناجور شده سریال مثل فیلم های س ک س ی شده

در کل سریال جالبه از دیگه سریالها جالبتره پیشرفت و بدون خاک و خولی

سریالهایامام های دیگه جالب نبود

فکرش رو بکیند هالیوود این سریال رو درست کنه وای چی میشه واقعا اونموقس که فیلم دیدن داره

4039
18-10-2008, 20:10

ها بله !
البته دقیقش رو نمی دونم (!) ولی حدودش اینه که وقتی هر دوشون پیر می شند از خدا در خواست می کنند که جوان بشند و می شند .

============================================
در مورد قسمت قبلی :

گرش ببینی و دست از ترنج بشناسی

روا بود که ملامت کنی زلیخارا

منم اینو شنیدم( که زلیخا با حضرت یوسف ازدواج میکنه). این زلیخام داستان سرنوشتش خیلی جالبه ها .من شنیدم آخرش دچار فقرو فلاکت میشه .

BIZIMT
18-10-2008, 21:18
عجب چیزی بوده این چند قسمت ها ؟؟
خیلی مستهجن صحبت می کنن بچه 6 ساله فامیلمون کلا شفاف سازی می کرد صحبتهای زولیخواه رو .
ولی من عاشق معجزات رخ داده در زمان حضرت یوسف است. خیلی با داستان ها و مطالبی که می دونستم حال می کردم . اما وقتی این سریال رو دیدم خیلی یه جور شدم چون فکر کنم فیلم ضعیف کار شده . شخصیت والای داستانی حضرت یوسف تو ذهنم پایین اومد.
البته من اصلا باور ندارم به این فیلم و صحنه هاش. اصلا فکر می کنم از روی کتابها کار می کردند واقعی تر میشد.

gmuosavi
18-10-2008, 21:24
من نمی فهمم !
وقتی سانسور می کنند می گید چرا. وقتی کامل می گند باز می گید چرا !

آخه این چیزها که دیگه همه می دونند . وقتی تو قرآن اومده دیگه ما برای چی این رفتارها رو می کنیم؟

-----

فیلم اشکال داره ولی نه دیگه اونقدر که ما داریم هر روز می کوبیم بهش !
یه کم انصاف داشته باشید !

BIZIMT
18-10-2008, 21:46
نه بابا من منظورم این بود که بار اول که اینطوری یه فیلم ایرانی تو زمان حال داره این جوری میکنه (x).
آره دیگه من هم همینو میگم تو قران اومده اما ... .
خوب موضوع رو عوض نکنیم بازی این فیلم من رو از حضرت یوسف دور می کنه . من 3 تا فیلم دیگر این موضوع رو دیدم از داخل و خارج.
خیلی هزینه شده ولی حرفه ای نشده.

caca_caca888
18-10-2008, 22:23
من تازه تو این تاپیک میخوام فعالیت کنم...

حالم ندارم کل پیاماتونو بخونم ببینم کی چی میگه...

ولی از هیچی خیلی بهتره...

خیلیم قشنگه...

فقط طبق اطلاعاتی که خودم دارم یه مدت داستان چرت میشه...

یوسف میفته زندان بعد به اراده ی خدا زلیخا یوسفو فراموش میکنه ...بعد از سه چهار سال سر یه قضاوت یوسف از زندان میارنش بیرون(همون 7 تا گاو چاق و لاغر)... ولی دیگه هیچکس نمیشناسدش(اینو مطمئن نیستم)...بعد پوتیفار میمیره و یوسف با زلیخا ازدواج میکنه...ولی دیگه زلیخا بهش اهمیت نمیده و یوسف نازشو میکشه(چون زلیخا خدا رو پیدا کرده)...بعدش قضیه ی پیمانه ای که میرسه به یعقوب و ...

ولی در کل خیلی خوبه...بهتر از طنز یا فیلم نرگس و یانگومه که...

elham_007
18-10-2008, 23:16
فیلم اشکال داره ولی نه دیگه اونقدر که ما داریم هر روز می کوبیم بهش !
یه کم انصاف داشته باشید !

موافقم ...
ولی خوب قبل از پخش فیلم ، سطح توقع مردمو خیلی بردن بالا ... به خاطر همینه که همه ازش ایراد میگیرن

attractive_girl
18-10-2008, 23:22
فکر کنم ملت منتظر همین قسمت مراوده بودنا!

Ali Pacino
18-10-2008, 23:22
موافقم ...
ولی خوب قبل از پخش فیلم ، سطح توقع مردمو خیلی بردن بالا ... به خاطر همینه که همه ازش ایراد میگیرن
نظر من اینه که اگه می خواین بیشتر ضد حال نشه دیگه ادامش ندین آخرش مشخصه چی می شه مثه همه فیلمایه ایرانی:13:
روز حسرت رو یادتونه؟!:18::27:

InDepEndEnCe
18-10-2008, 23:23
بهتر از طنز یا فیلم نرگس و یانگومه!

:39: واقعا اينجوري فكر مي كني؟؟؟؟؟!!!!!!!! بيچاره يانگوم اگه بشنوه خودشو حلق آويز مي كنه!!!
از كاربر فعالها بعيده!!!! :5:

gmuosavi
18-10-2008, 23:27
:39: واقعا اينجوري فكر مي كني؟؟؟؟؟!!!!!!!! بيچاره يانگوم اگه بشنوه خودشو حلق آويز مي كنه!!!
از كاربر فعالها بعيده!!!! :5:

موافقم ولی هرکسی یه سلیقه ای داره
چی از کاربر فعالها بعیده ؟
مگه اونها چه فرقی با دیگران دارند ؟
:46:

InDepEndEnCe
18-10-2008, 23:38
چی از کاربر فعالها بعیده ؟
مگه اونها چه فرقی با دیگران دارند ؟

منظورم اون نظر بخصوص بود كه اين فيلم رو بهتر از يانگوم و ... مي دونستند.
قصد جسارت نداشتم .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

gmuosavi
18-10-2008, 23:41
من هم به قصد جسارت نگا نکردم ! :31:
منظورم این بود که کاربر فعال هم یکیه مثل خودت
مهم نیست . ولش کن .
یوزارسیف رو بچسب ! :31:

sirwanonline
19-10-2008, 01:24
من به نطرم یک اشکال خیلی بزرگ که داشت این بود البته قسمت های پیشین مثلا 14 یا 15 که حضرت یوسف در تمرین کردن شمشیر بازی یک دفعه بزرگ می شود،خیلی عجیب بود که خیلی از افراد قصر بوتیفار پیر نشدن ولی بعضی ها شدن مثلا بوتیفار فرق کرده بود ولی متاسفانه گرد پیری بر چهره خیلی ها ننشسته بود مثلا زلیخا خانم مثلا کاری ماما اصلا فرق نکرده بود با وجود 10 سال گذشت زمان، مثلا کارگران بخش کتابخانه بوتیفار و قسمت کاهنان قصر و حتی کاهنان بیرونی قصر بوتی فار هم فرق آنچنانی نکرده بودن.نظر شما چی هست دوستان ایا این امر طبیعی است یا خیر؟

Behsood
19-10-2008, 02:50
سلام
کلی خندیدم!

دیالوگ ها!

من خودم را برای تو آماده کرده ام!(فقط توری گذاشته جلو دهن اش!!!
پناه میبرم به خدا!!!(فیس تو فیس زلیخا دستاشو تا سقف میبره بالا!!!*)

دل تنگم
19-10-2008, 03:00
طراحي صحنه و لباس هر كدام به تنهايي هنري مستقل از زير مجموعه هنرهاي تجسمي محسوب مي‌شوند كه در عين حال از هنرهايي چون نقاشي، مجسمه‌سازي‌، معماري، گرافيك و... نيز بي‌نياز نيستند.

اين هنرها از آن رو كه كاربردي هستند و قرار است نيازهاي متنوعي به جز نيازي‌هاي معنوي و ذوق هنري مخاطبان را پاسخ بدهند، در هر شرايط و براي هر مديومي، تعاريف مختلف و متعددي پيدا مي‌كنند. بنابراين وقتي صحبت از طراحي صحنه و لباس در تلويزيون مي‌شود، تعريف ويژه‌اي از اين هنر مدنظر قرار مي‌گيرد كه قرار است به نتيجه‌اي خاص منجر شود. طراحي صحنه و لباس در تلويزيون و مخصوصا برنامه‌هاي نمايشي آن، طراحي بستري مناسب براي ارائه باور پذير يك اتفاق يا داستان است.

اين طراحي ممكن است متناسب با نوع برنامه نمايشي، لزوما رئال نباشد اما در هر صورت بستر رويداد است و بايد ويژگي‌هاي لازم براي پذيرفته شدن از سوي مخاطب را داشته باشد و پذيرفته شدن از سوي مخاطب اتفاقي نيست كه به سادگي رخ دهد. مخاطب امروز تلويزيون، در مقايسه با حتي 25 سال گذشته هم بسيار حرفه‌اي و در نتيجه متوقع شده است! افزايش تعداد توليدات نمايشي سيما، دسترسي به برنامه‌هاي تلويزيوني متنوع، گسترش سينما و توليدات متنوع نمايشي از مخاطب تلويزيون، متخصصيني ساخته كه اگر توانايي ارائه تحليل‌هاي كارشناسانه را نداشته باشند، به راحتي مي‌توانند قابليت‌هاي هر اثري را تشخيص بدهند و در نتيجه آن را بپذيرند يا رد كنند.

روح طراحي صحنه و لباس

اگر چه در مقايسه با سال‌هايي كه بازيگران از لباس‌هاي شخصي خود استفاده مي‌كردند و لوكيشن‌ها بدون طراحي به‌عنوان بستر داستان مورد استفاده قرار مي‌گرفتند، طراحي صحنه و لباس در تلويزيون ما رشد چشمگيري داشته است، اما همچنان مشكلاتي، فضا‌سازي‌ سريال‌هاي تلويزيوني را تحت‌تأثير قرار مي‌دهند. متأسفانه كمتر صحنه پردازي و نوع پوشش بازيگران يك سريال گوياي روح حاكم بر مجموعه سريال به‌عنوان يك اثر هنري است.

در طراحي صحنه و لباس سريال‌هايي كه راوي داستان‌هاي معاصر هستند، تنها ابتدايي‌ترين مولفه‌ها مدنظر قرار مي‌گيرد؛ مولفه‌هايي مانند اينكه شخصيت‌ها متعلق به چه جايگاه اجتماعي هستند، در كدام شهر يا كدام نقطه از شهر زندگي مي‌كنند و مواردي از اين دست. كمتر ديده‌ايم روحيه و ديدگاه‌هاي يك شخصيت در نوع لباسي كه برايش طراحي مي‌شود و يا نوع آرايش خانه يا محل كارش دخيل شده باشد.

البته اين مورد شايد بيش از هر چيز با عدم‌پرداخت دقيق و درست شخصيت‌ها در بيشتر سريال‌هاي تلويزيون ما مربوط باشد. به‌عنوان نمونه در يك سريال پر بيننده تمام شخصيت‌هاي زن با وجود تعريف و پرداختي متفاوت و متناقض، همه سارافون مي‌پوشند! يا همه شخصيت‌هاي مرد فلان سريال ديگر، اصرار دارند كه كت و شلوار به تن كنند حتي وقتي مي‌روند از سوپر سر كوچه ماست بخرند! از طرفي بديهي است كه طراح صحنه يا لباس، يك نقاش يا مجسمه ساز نيست كه حس شخصي خود را در اثرش به نمايش بگذارد، اما از طرفي هم نمي‌توان توقع داشت بي‌توجه به مقوله هنر تنها با الهام از جامعه يا بستر زماني داستان دست به كار طراحي شود.

يك طراح صحنه يا لباس بايد بتواند ضمن رعايت همه اصول و وفاداري به واقعيت‌هاي موجود، ظريف و هنرمندانه دستي به كل اثر ببرد و هارموني متناسب را در كارش ايجاد كند. طراحان صحنه و لباس ممكن است اصول اوليه كارشناسان را خوب بدانند، مديوم تلويزيون را بشناسند، از سبك‌ها و شيوه‌هاي نمايشي شناخت كامل داشته باشند و در كل بدانند بستري كه اتفاق و داستان سريال در آن رخ مي‌دهد چه بستري است و همچنين، بستر رسانه‌اي كه قرار است آن را به نمايش‌ بگذارد حائز چه ويژگي‌هايي است، اما گاهي بي‌توجهي به نكاتي ساده، سطح كار طراحان صحنه و لباس را در حدي صرفا قابل‌قبول نگاه مي‌دارد و از بروز نتيجه‌اي فوق‌العاده جلوگيري مي‌كند.

طراح تصميم‌گير

طرح‌هاي تلويزيوني در ساده‌ترين اشكال‌ها هم با همكاري متخصصاني متعدد به انجام مي‌رسند و يكي از مؤثرترين راهكارها براي ارائه اثري موفق از همه جهات، ايجاد هماهنگي بين اين متخصصان است. تجربه نشان داده كه وقتي نويسنده و كارگردان با هم در تعامل باشند، بازيگر خيلي پيش‌تر از آنكه بخواهد جلوي دوربين قرار بگيرد، در جريان كار قرار مي‌گيرد و ساير عوامل در تامل و هماهنگي كامل به وظايف خود عمل مي‌كنند و نتيجه طرح به‌مراتب بهتر خواهد بود.

اين هماهنگي بايستي بين طراحان نور، صدا، صحنه، لباس و... هم ايجاد شود تا تاثيرات مطلوب خود را بگذارد. در طرح‌هاي كوچك‌تر مي‌توان اين هماهنگي را با برنامه ريزي و زمان‌بندي مناسب ايجاد كرد اما در طرح‌هاي بزرگتر لازم است فردي به‌عنوان طراح هنري، مديريت و هدايت طراحان مختلف را برعهده داشته باشد. خوشبختانه اين اتفاق در مورد برخي سريال‌ها به‌خصوص سريال‌هاي تاريخي رخ داده است اما در حد تجربياتي پراكنده بوده كه بايد به يك روند متداول بدل شود.

يك تير براي نشان‌هاي پياپي

اما همه آنچه به‌عنوان آفت ممكن است هنر طراحي صحنه و لباس را در تلويزيون كشور ما دچار مسئله كند، به طراحان صحنه و لباس ما مربوط نمي‌شود و بديهي است كه پارامترهاي متفاوتي در اين امر دخيلند؛ كمبود بودجه و شتابزدگي در توليد مهم‌ترين مسائل مبتلا به حوزه‌هاي مختلف توليد سريال از جمله طراحي صحنه و لباس هستند. اما بسياري مواقع از هيچ‌كدام از اين نقيصه‌ها راه فراري نيست.

بديهي است كه گاه به دلايلي لازم است سريال يا برنامه‌اي تلويزيوني در كوتاه‌ترين زمان توليد شود يا اينكه هميشه و در هر طرحي سقف بودجه محدود است و خيلي وقت‌ها چاره‌اي نيست جز اتمام طرح با همان بودجه محدود. در اين صورت اين مديران و برنامه ريزان تلويزيون هستند كه كارشان را به درستي انجام نداده‌اند چرا كه پيش‌بيني قابل‌قبولي براي چنين شرايطي نداشته و ندارند. با وجود تكرار چندباره چنين مشكلاتي، هرگز مديران سازمان به فكر ميان‌برها يا كاتاليزور‌هاي مناسب نبوده‌اند.

يكي از اين نوع كاتاليزورها در زمينه طراحي صحنه و لباس، ايجاد بانك است. هرگز تجربيات قبلي در اين دو مورد جمع‌آوري نشده، اطلاعاتي درباره طراحي صحنه و لباس در دوره‌هاي مختلف تاريخي به تفكيك زمان و موقعيت جغرافيايي جمع‌آوري نشده است، حفاظت و نگهداري از دكورها و لباس‌هاي سريال‌هاي قبلي با برنامه ريزي و هدفمند انجام نشده است و روي هم‌رفته هر طراحي در هر طرحي چه معاصر و چه تاريخي ناچار به دوباره كاري است و براي اين دوباره‌كاري‌ها هم بودجه و هم‌زمان است كه حيف مي‌شود. در حقيقت اين مديران سازمان صدا و سيما هستند كه بايد در سياست گذاري‌هاي كلان خود به چنين مقولاتي بينديشند و براي آن تصميمات اجرايي بگيرند.

ترديدي نيست با برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و هدفمند اتفاق‌هاي خجسته‌اي در زمينه طراحي صحنه و لباس رخ مي‌دهد: شرايط كار آسان‌تر خواهد شد و در نتيجه بسياري از هنرمندان صاحب نام اين حوزه‌ها بيشتر فعاليت خود را به تلويزيون معطوف مي‌كنند و در نهايت كيفيت سريال‌ها و برنامه‌هاي نمايشي بهتر خواهد شد و همچنين اتمام طرح‌ها در كوتاه‌ترين زمان ممكن به صرفه اقتصادي هم منجر مي‌شود.

دل تنگم
19-10-2008, 03:02
سريال حضرت يوسف(ع) چند ماهي است كه جمعه شب‌ها روي آنتن شبكه اول سيما مي‌رود.

سريالي به كارگرداني فرج‌الله سلحشور كه از آغاز صحبت اين بود كه قصد روايت يكي از قصص قرآني، يعني داستان يوسف پيامبر را دارد. از همان پخش قسمت نخست اما اين سريال تحت‌تأثير حواشي زيادي قرار گرفت و همه اينها در حالي بود كه به جهت تاريخي بودن روايت اين سريال و تبليغاتي كه برايش شده بود و همين طور به جهت آنكه همه ما كمابيش با داستان پر فراز و نشيب روايت زندگي يوسف پيامبر و قابليت‌هاي دراماتيكي آن آشنايي داريم، از همان آغاز تماشاگران، مشتاقانه به تماشايش نشستند، اما از سوي ديگر به دليل اينكه اين سريال به داستان زندگي يكي از پيامبران مي‌پردازد حساسيت برانگيز شد.

هر چند روايت داستان يوسف پيامبر يكي از قصص قرآني است كه به تفصيل در قرآن مجيد درباره‌اش آمده و بيشتر فراز و فرودهاي زندگي وي گفته شده و حتي در آغاز سوره يوسف به تاكيد آمده كه اين داستان چه پندهايي در پي دارد اما در پي طرح‌ريزي فيلمنامه و هنگام شاخ و برگ دادن به آن، نكاتي پي‌ريزي شد كه مورد واكنش بسياري از صاحب‌نظران قرار گرفت؛ دقيقا همان نكته‌هاي تاريخي، اعتقادي كه در اين مجال قصد پرداختن به آن را نداريم.

اما در همان روزها فرج‌الله سلحشور درباره انتقادهاي مركز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما به سريال«يوسف پيامبر» گفت كه من نمي‌دانم چرا همه دنبال ايرادهاي يوسف هستند و اين براي من سؤال است كه چرا خبرگزاري‌ها در پي اشكال‌هاي مجموعه و يافتن افرادي هستند كه اشكال‌هاي بسيار دارند و از آنها سؤال خود را مي‌پرسند. آيا «يوسف پيامبر» محسناتي ندارد و مردم از آن استقبال نكرده‌اند؟

قصد ما پاسخ به همين سؤال است. آيا اين سريال محسناتي ندارد و مردم از آن استقبال نكرده‌اند؟

هرچند نمي‌توان در تك تك خانه‌ها را زد و از مردم درباره اين سريال پرسيد و ميزان استقبالشان را دريافت اما تجربه نشان داده معمولا وقتي تب سريالي جامعه مخاطبان سيما را فرا مي‌گيرد نشانه‌هاي آن خيلي زودتر از آمارهايي كه اين رسانه از ميزان تماشاگران برنامه‌ها اعلام مي‌كند، بروز مي‌يابد. با اين وجود آيا شما در مكالمات روزمره مردم چيزي درباره اين سريال مي‌شنويد؟ حتي سريال بزنگاه كه خيلي مورد طبع مخاطبان در ماه رمضان قرار نگرفت هم محل بحث بود؛ يعني به شيوه سنتي، اين سريال مخاطبان خود را داشت حتي مخاطبان ناراضي.

واقعيت اين است كه سريال حضرت يوسف به دلايل متعدد و اتفاقا نه آن دلايلي كه بسيار مورد بحث قرار گرفته، نتوانسته توري براي مخاطب پهن كند و حتي مخاطبان معمول سريال‌هاي تاريخي را درگير خود نكرده است. اما چرا؟ پاسخ همان جايي است كه كارگردان اين سريال مدام بايد بگويد كه جلوتر كه برويم سريال جذاب مي‌شود. در ساخت آثار تاريخي، در وهله نخست، يك اصل وجود دارد. اين اصل در پاسخ به اين سؤال رشد مي‌كند كه دليل بازگو كردن اين روايت از تاريخ(چه تاريخ انبيا و چه تاريخ قومي و...) در اين مقطع زماني چيست؟ در واقع اين انتخاب از كدام خودآگاهي سازندگان نسبت به جامعه، زمانه، رسانه و مناسبات مذهبي و انساني انسان معاصر مي‌آيد.

پاسخ به اين سؤال از آن رو مهم است كه برگ برنده سازندگان را رو مي‌كند، حتي پيش از شروع به پخش سريال، چون روي چيزي سرمايه‌گذاري كرده‌اند كه نبض جامعه را در دست دارد و بخشي از نياز آن را پاسخ مي‌دهد. در روايت زندگي حضرت يوسف(ع) بيش از هر چيز آن بخشي از درون مايه روايت كه تاكيد برپاكدامني است، مي‌تواند دردي از درد جامعه امروز و انسان امروز را بيان كند و به آن پاسخ دهد.

اما اين سريال درست نقطه كليدي روايت را وقتي بازگو مي‌كند كه رشته ارتباطي مخاطب با آن، به واسطه كش آمدن بخش مقدمه روايت، از دست رفته است؛ يعني وفاداري سازندگان به خط روايت تاريخي و توالي آنچنان مي‌شود كه هيچ اهم و في‌الاهمي صورت نمي‌گيرد. همين مي‌شود كه گويي براي سازندگان تم واحدي وجود ندارد يا حتي تم پر رنگ‌تري، تا از آغاز بر آن متمركز شده و تم‌هاي فرعي در راستاي آن پر و بال بگيرند.

شايد اگر همان بخش جذابي كه سلحشور بر آن تاكيد مي‌كند از همين قسمت‌ها آغاز مي‌شد و پس از يك مقدمه كوتاه و نه 15-10 قسمتي به همين ترغيب به پاكدامني و عفت پرداخته مي‌شد اين سريال در ارتباط با مخاطب شانس بيشتري داشت. اما همه داستان همين نيست. اگر به همين كيفيت ساخت و شيوه كند روايت كه اين سريال پيش گرفته ، ادامه پيدا كند، با هر چرخش روايي نيز اين سريال راه به جايي نمي‌برد. اگر تنها به يكي از قسمت‌هاي سريال كه دو هفته پيش پخش شد نگاه كنيم، كندي غيرقابل توجيه روايت كه تنها مي‌تواند از منطق پر كردن آنتن بيايد مشهود مي‌شود.

20 دقيقه از زمان سريال فقط به سفر زليخا براي دور شدن از يوسف اختصاص داشت كه بي‌هيچ ديالوگ يا تصوير جذاب يا حتي تصوير فضا ساز يا شخصيت سازي تنها دقايق را بيهوده مي‌گذراند، در حالي‌كه همين بخش مي‌توانست در 3 يا 4 دقيقه خلاصه و محدود شود. اين سريال پر است از همين تصاوير زائد براي روايت. شيوه‌اي كه از همان آغاز پي‌ريزي شد و هرچه جلوتر رفتيم دامنه‌اش گسترده‌تر شد و ما را به اين نتيجه مي‌رساند كه زمان واقعي اين سريال مي‌توانست در چيزي كمتر از نيمي از آنچه روي آنتن رفته خلاصه شود تا هم ريتمي به اين سريال داده شود و هم ما را زودتر به اصل داستافن برساند.

اما شايد براي رسانه مقياس پولي كه براي ساخت يك اثر خرج مي‌كند و زماني كه بايد آن اثر آنتن را پر كند در ارجحيت باشد و منطق اين رسانه حكم كند كه مخاطب مجبور است راش‌هايي كه در يك تدوين درست دور ريخته مي‌شود را هم ببيند.به اينها اضافه كنيد بازي‌هاي اغراق آميز و فاصله دار بازيگران را كه در نهايت به عدم ‌همراهي مخاطب با قهرمان سريال مي‌انجامد و اينها در حالي است كه قهرمان بودن شخصيت اصلي سريال كه شخص يوسف است نه به واسطه رفتارش كه از آغاز به واسطه آنچه در اين سريال صرفا به زبان ديگران مي‌آيد و توجه آنها قهرمان شده در حالي‌كه تنها در يكي، دو قسمت نخست است كه اساسا عملي از اين شخصيت سر مي‌زند و او در موقعيت‌هايي قرار مي‌گيرد كه دست به عملي مي‌زند.

همه اينها باعث مي‌شود كه آنچه ما از شخصيت اصلي مي‌سازيم نه در اثر آنچه اتفاق مي‌افتد و عملي كه او انجام مي‌دهد باشد بلكه در پس ديالوگ‌ها و روايت‌ها ساخته شود. در مجموع تا به اينجا در اين سريال حتي يك سكانس تاثير‌گذار و ماندني در ذهن، حتي از مهم‌ترين بخش روايت زندگي اين پيامبر كه رويارويي او با زليخاست، وجود ندارد تا در نهايت مخاطب به اين نتيجه برسد كه روايتي كه او در ذهن خود از داستان زندگي اين پيامبر داشته بسيار تاثير گذار‌تر است.

4039
19-10-2008, 10:35
من به نطرم یک اشکال خیلی بزرگ که داشت این بود البته قسمت های پیشین مثلا 14 یا 15 که حضرت یوسف در تمرین کردن شمشیر بازی یک دفعه بزرگ می شود،خیلی عجیب بود که خیلی از افراد قصر بوتیفار پیر نشدن ولی بعضی ها شدن مثلا بوتیفار فرق کرده بود ولی متاسفانه گرد پیری بر چهره خیلی ها ننشسته بود مثلا زلیخا خانم مثلا کاری ماما اصلا فرق نکرده بود با وجود 10 سال گذشت زمان، مثلا کارگران بخش کتابخانه بوتیفار و قسمت کاهنان قصر و حتی کاهنان بیرونی قصر بوتی فار هم فرق آنچنانی نکرده بودن.نظر شما چی هست دوستان ایا این امر طبیعی است یا خیر؟
با توجه به اینکه یوسف در سنین بین کودکی و نوجوانی بود و تو فیلم ناگهان حدود 10سال به سنش اضافه شد مسلما با توجه به تغییرات زیادی که این دوره در چهره و فیزیک افراد میزاره طبیعی بود که چهرش زیاد تغییر میکرد اما این 10سال در افراد مسن خیلی به چشم نمیاد (بیشتر موهای سروصورت سفید میشه البته چین چروک صورت هم بیشتر میشه) .
این مساله رو در بعضی از شخصیتهای فیلم به خوبی لحاظ کرده بودن مثل پوتیفار ولی متاسفانه در بعضی از شخصیتها کمتر لحاظ شده بود .درمورد زلیخا به نظر میرسید باید کمی از شادابی پوست صورت کم میشد و مقداری هم چروکهای ریز توی صورتش گریم میشد (هرچند زنها بدلیل آرایشی که میکنن افزایش سن در اونها کمتر از مردان احساس میشه).اما درمورد بعضی از شخصیتهای فیلم واقعا کم کاری شده بود و باید روشون بیشتر کار میشد.

lovelykid
19-10-2008, 10:53
يه نظر كلي:
پايين تر از حد انتظاريه كه ازش ميرفت
داستانش هم خيلي خرافي به نظر ميرسه
حتي با آيات قران هم درتناقضه بعضي جاهاش
خود فيلم هم خوب ساخته نشده!

caca_caca888
19-10-2008, 14:09
واقعا اينجوري فكر مي كني؟؟؟؟؟!!!!!!!! بيچاره يانگوم اگه بشنوه خودشو حلق آويز مي كنه!!!
از كاربر فعالها بعيده!!!!
من یانگومو خیلی دیده باشم 15 قسمت نه بیشتر...خیلی خوشم نمیومد...
بعد چی بعیده؟؟؟

فقط میگم خوده یوسف چقدر پررو میشه...الان فکر میکنه خیلی خوشگله و دخترا براش صف کشیدن...

Chameleon
19-10-2008, 15:34
به نظر من فیلم رو آنچنان که شما میگید بد نساختن
من خودم از دیدن فیلم لذت میبرم
فیلم اشکالاتی داره ولی واقعا از حق نگذریم خیلی بهتر از فیلم ترانه مادری یا نرگس هست
فیلمهای هالیوودی و خیلی از فیلمهای خارجی هم خیلی اشکال دارند
نمونه هایی از این اشکالات رو در زیر ببینید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])_funny.jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])_funny.jpg

سباستین
19-10-2008, 22:20
اگه یه فیلمه خارجی , گنده گافش این باشه که پلیسه سیاهی لشگر, دستشو درست رو ماشه نذاشته, گاف کوچولویه این سریال یوسفه که به جایه زیبایی, دیدنش باعثه قبض روحه آدم می شه از بس زشته. نماهایی از یونولیت و زنانی تا بن دندان مسلح به چادر چاقچول رو هم بهش اضافه کن. + دیالوگ هایه عجیب و غریب و شناخته نشده + یه مقداره کم, در حدوده 50% مقایرت با داستانهایه تاریخیه روایت شده.
از این چیزهایی که صحبتش گذشت ( و همه اون چیزهایی که صحبتش نگذشت) بگذریم, سریالش حرف نداره.

MAXXX
19-10-2008, 22:24
من که هر وقت یوسف حرف میزنه میپکم از خنده .... این چرا صداش انقدر ضایس

BIZIMT
19-10-2008, 23:37
Chameleon این عکسهات خیلی جالب بود.

InDepEndEnCe
20-10-2008, 00:13
من یانگومو خیلی دیده باشم 15 قسمت نه بیشتر...خیلی خوشم نمیومد...
بعد چی بعیده؟؟؟

فقط میگم خوده یوسف چقدر پررو میشه...الان فکر میکنه خیلی خوشگله و دخترا براش صف کشیدن...

من شديدا مخالف اين سريالم..... ولي واقعا زخمتي كه براي اين سريال كشيده شده قابل مقايسه با ترانه مادري يا نرگس و .... نيستش.

موضوع اين فيلم شوخي نيستش كه هر جوري دلشون خواسته درستش كردن. فقط باعث مسخره شدن داستان حضرت يوسفه...

ولي يانگوم رو تو اين بحث ها قاطي نكن! كلاسش كلا فرق مي كرد با اينا! :46:

در ضمن من يه شوخي كرديم گفتم از شما بعيده!!! بابا شوخي بوددددد! :31:

caca_caca888
20-10-2008, 17:41
دیالوگاش کجاش ایراد داره هی میگید؟؟

اصلا چه ربطی به زبان فارسی داره مگه مصریا و یوسف به زبان فارسی حرف میزدند؟؟؟

اینا هر جوری عشقشونه میتونن دیالوگو بنویسن...چه به زبان فارسی پشتو چه همین زبانی که ما داریم حرف میزنیم...

منم فیلم نرگس رو همینجوری پروندم...

دل تنگم
22-10-2008, 14:26
با بزرگ شدن يوسف و ديدن ماجراي زليخا و يوسف كه اين همه منتظرش بوديم، كار دارد به جاهاي حساس كشيده مي شود و همه مي خواهند بدانند بازيگر يوسف كيست و قبلا كجا بوده. اين هم نكته هايي از زندگي مصطفي زماني كه بازيگر نقش جواني حضرت يوسف است.

يوسف كوچك (حسين جعفري) پسر عمه ی يوسف جوان (مصطفي زماني) است.

او اهل فريدون كنار است.

وي هنوز به 30 سالگي نرسيده و از بين سه هزار نفر داوطلب يوسف شدن انتخاب شده است.

رشته مديريت صنعتي خوانده ولي حسابدار يك شركت بوده است.

بهار 83 تست بازيگري داد و به گروه پيوست و از بهمن جلوي دوربين رفت.

از بهار تا بهمن يك معلم بازيگري و يك مربي سواركاري با او كار كردند تا بتواند از پس نقشش برآيد .

دستمزد اوليه ی زماني، براي نقش حضرت يوسف دويست هزار تومان بود كه به مرور افزايش يافت.

او كه اهل شمال است، در زمان فيلم برداري در دفتر تهران زندگي مي كرد.

مصطفي زماني، طي قراردادي با سريال يوسف تا پايان پخش اين سريال، ماهي پانصدهزار تومان پول مي گيرد و قول داده تا پيش از پايان پخش سريال يوسف، در هيچ كار ديگري بازي نكند. سلحشور – كارگردان - خواسته به اين شيوه مانع از اين شود كه قبل از پايان سريال يوسف پيامبر، چهره بكر اين بازيگر در جاي ديگري خرج شود.

مصطفي زماني (بازيگر نقش جواني يوسف)‌ در مصاحبه اي اعلام كرده بود تا پيش از رفتن مقابل دوربين سريال يوسف، در زندگي خود فقط سه بار سينما رفته بود كه دو بار آن در جشنواره فيلم فجر سال 83 بوده است.

خواندن حاشيه هايي از جريان ساخت يوسف خالي از لطف نيست.

فرج الله سلحشور بر مسائل مالي به دقت نظارت داشته و عواملي كه تقاضاي افزايش حقوق داشتند با مراجعه به خود سلحشور، اين تقاضا را مطرح مي كردند.

سريال يوسف از معدود سريال هايي است كه عوامل آن همواره دستمزد خود را به موقع دريافت مي كردند و تاخيري در اين زمينه وجود نداشت. مي گويند دستمزد آن ها در مقايسه با ديگر سريال ها حداقل دو برابر بود.

پيش از كتايون رياحي، قرار بود بازيگراني مانند فاطمه گودرزي، سارا خوئيني ها و يك نابازيگر به نام خانم ببري، نقش زليخا را ايفا كنند.

سلحشور در جواني مدتي به شغل آهنگري اشتغال داشت و در اين سريال فردي كه در آهنگري استاد او بود نيز در بخش دكور و صحنه به عنوان آهنگر فعاليت مي كرد.

خاتمي،‌ در زمان رياست جمهوري اش به سريال يوسف، 300 ميليون تومان كمك كرد كه اين كمك در قالب پرداخت نگاتيو به قيمت دولتي از سوي وزارت ارشاد به اين سريال پرداخت شد.

محمود احمدي نژاد، زماني كه شهردار تهران بود از پشت صحنه اين سريال ديدن كرد.

در اعياد مذهبي، سلحشور هزار تا دو هزار تومان به عوامل عيدي مي داد.

در ماه رمضان ، برنامه ريزي گروه طوري تنظيم شده بود كه براي عدم تداخل كار با روزه، عوامل شب كار مي شدند و شب ها كار و روزها استراحت مي كردند.

سريال يوسف فقط در سوله هاي فرهنگسراي خاوران، شهرك سينمايي دفاع مقدس و مناطق اطراف آن مقابل دوربين رفته و حتي صحنه هاي نخلستان هم در همان شهرك سينمايي دفاع مقدس بازسازي شده است.

Chameleon
22-10-2008, 17:07
مصطفي زماني، طي قراردادي با سريال يوسف تا پايان پخش اين سريال، ماهي پانصدهزار تومان پول مي گيرد و قول داده تا پيش از پايان پخش سريال يوسف، در هيچ كار ديگري بازي نكند. سلحشور – كارگردان - خواسته به اين شيوه مانع از اين شود كه قبل از پايان سريال يوسف پيامبر، چهره بكر اين بازيگر در جاي ديگري خرج شود.

پيش از كتايون رياحي، قرار بود بازيگراني مانند فاطمه گودرزي، سارا خوئيني ها و يك نابازيگر به نام خانم ببري، نقش زليخا را ايفا كنند.

???????????????? !!!!!!!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahsa1469
22-10-2008, 19:36
مصطفی زمانی همون یوزارسیف هستش؟//////////

جادوگر جوان
22-10-2008, 19:50
آقا میشه کسی بگه لینک دانلود این فیلم رو داره یا نه

sm3
24-10-2008, 15:30
آقا میشه کسی بگه لینک دانلود این فیلم رو داره یا نه

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

قسمت ششم

قسمت هفتم

قسمت هشتم

قسمت نهم

قسمت دهم

قسمت یازدهم

قسمت دوازدهم

قسمت سیزدهم

قسمت چهاردهم

قسمت پانزدهم

قسمت شانزدهم

قسمت هفدهم

sirwanonline
24-10-2008, 21:05
راستی دوستان عزیز سریال یوسف پیامبر چند قسمته؟

BIZIMT
25-10-2008, 00:05
من در این قسمت که امشب پخش شد یک سوتی کشف کردم.
زمانی که اون 2 تا زندانی رو می اوردند ، بعد تحویل و خروج اون 2 تا نگهبان که دستشون نیزه هست و با وارد و خارج شدن نیزه هارو باز و بسته می کنن ، وقتی 2تا زندانی رو اون سرور داد و از این 2 نگهبان گذشت ، نگهبان اولی نیزه رو بست و اما دومی همینطور خبردار واستاده بود .
3 فریم هم اون نگهبان اولی یواشکی بهش نگاه کرد که اشتباه بازی میکنه اما ....

در کل فیلمی هست که دوست دارم تا اخرش دنبال کنم ببینم چطوری تموم میشه.