PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سريال يوسف پيامبر (ع)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7]

franch
04-05-2009, 11:32
يوسف پيامبر(ع) از نگاه كارشناسان

حاجي‌مشهدي: روايت «يوسف پيامبر(ع)» ساده،روان و پركشش بود

خبرگزاري فارس: سردبير مجله «نقد سينما» گفت: يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي مثبت مجموعه‌ تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)»، روايت ساده و روان و پركشش آن از جهت انتخاب لحن مناسب داستان‌پردازانه است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

«عزيزالله حاجي‌مشهدي» منتقد و مدرس سينما در گفت‌و گو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس در مورد سريال «يوسف پيامبر(ع)»،گفت:پرداختن به قصه‌ها و روايت‌هاي ديني و مذهبي در سينما و تلويزيون، كار چندان آساني نيست.به تصوير كشيدن قصه‌هاي ديني كه به طور طبيعي بن‌مايه‌هاي اصلي آنها، وامدار كتاب‌هاي مقدس و آسماني است،كار فيلمساز را دريك مجموعه تلويزيوني يا فيلم سينمايي، به مراتب دشوارتر مي‌كند.
وي در ادامه افزود: اگر چه وجود مشاوران ديني و مذهبي در مرحله پيش توليد فيلمنامه،در كنار پژوهشگران و در مرحله نگارش فيلمنامه همراه فيلمنامه‌نويس يا نويسندگان فيلمنامه مي‌تواند بخش عمده‌اي از نگراني‌ها را در خصوص پاره‌اي كم‌داشت‌ها يا انحراف‌هاي احتمالي از روايت‌هاي درست، متقن و سنجيده‌ چنين آثاري، بر طرف سازد، با اين حال پر رنگ بودن و حد داستان‌پردازي در هنر -صنعت سينما،به خودي خود، جاي ورود تخيل و گاه حتي برخي وجوه فانتزي و يا بروز و ظهور جلوه‌هايي پر تنوع از خلاقيت‌هاي هنرمنداني فيلمساز را نيز باز مي‌گذارد،به همين روي،در توليد اثري چون «يوسف پيامبر(ع)»نبايد تصوير سازي بدون خلاقيت از يك واقعه‌ي تاريخي-مذهبي را انتظار داشت.
اين منتقد تصريح كرد: مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)»حتما در بخش‌هايي از كار، ضعف‌هايي هم داشته است كه بررسي و نقد دقيق آن، نياز به يك نشست تلويزيوني يا نوشتن نقدي ديگر در فرصتي مناسب‌تر دارد. اما،در اين گفت‌وگوي كوتاه كه تنها مي‌توان به نگاه اجمالي، از اين مجموعه سخن به ميان آورد، بايد اضافه كرد كه: يكدستي و رواني كار در كل اثر، فضاسازي‌هاي مجموعه (به ويژه در ساخت آرايه‌هاي صحنه‌اي ، وسايل كار و زندگي) با وجودي كه در برخي موارد پر حجم، تكراري و گاه زائد به‌نظر مي‌آيد (مثل انبوه تنديس‌ها و نماد‌هايي كه به‌شكل مجسمه‌هاي غول پيكر، در همه ورودي‌ها و خروجي‌هاي قصرها، زندان‌ها، معابد و ...جاي به جاي به چشم مي‌خورد) در كنار امتيازهايي چون: طراحي صحنه و لباس مجموعه، كه فضا را بسيار باورپذير جلوه مي‌دهد. در مجموع، جذابيت‌هاي بصري مناسبي براي تماشاگران اين مجموعه تلويزيوني ايجاد كرده است كه به عنوان اثري جذاب و پركشش ،به يك مجموعه پربيننده در چند سال اخير بدل شده است. يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي مثبت مجموعه‌ي تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)»، روايت ساده و روان و پركشش آن از جهت انتخاب لحن مناسب داستان پردازانه است.
وي‌ در پايان افزود: در فصل پاياني مجموعه، كه با تكيه بر روايت‌هايي،نوع تقارن و همگوني ميان گم‌شدن «حضرت يوسف(ع)» و غيبت و در پرده‌بردن حضرت مهدي (عج) -با تأكيد برنگاه شيعي به وجود مي‌آيد، نه از زاويه تاريخ‌نگار و تكيه بر وجوه استنادي اثر، بلكه به لحاظ اعتقادي و باور و يقين كارگردان و سازنده‌ اثر كه نمي‌تواند اعتقاداتش را از كار هنري‌اش جدا كند، مي‌توان بسيار مهم منطقي و پذيرفتني باشد.

ارمغان جنون
04-05-2009, 21:57
شفاف: بازدید سرزده علی احمدی از دبیرستان هیئت امنایی حضرت زهرا(س) واقع در منطقه شش تهران که به مناسبت روز معلم انجام شد، دارای حواشی زیادی بود.

وزیر آموزش و پرورش پس از حضور سرزده در دبیرستان حضرت زهرا(س)، بلافاصله برای ادای نماز به نمازخانه رفت. این در حالی بود که دانش آموزان و دبیران به علت حضور سرزده‌ی وزیر و هیئت ده نفره‌اش، کاملا شوک زده بودند.

حضور علی احمدی در هنگام زنگ تفریح و نماز دانش آموزان، سبب کنجکاوی آنان شد و باعث شد دانش آموزان با بی توجهی به تذکرات مسئولین مدرسه، از رفتن به سر کلاس ها طفره بروند و خواهان حضور در حیاط و جمع مسئولان باشند. به هر ترتیب پس از پیگیری و جدیت مسئولین مربوط، حضور دانش آموزان در کلاس‌ها انجام شد. این در حالی است که پس از گذشت تنها دقایقی از این ماجرا، قرار بر این شد که تعدادی از دانش آموزانی که با مکافات به سر کلاس ها رفته بودند برای شنیدن سخنان علی احمدی به حیاط بروند.

پس از قرار گرفتن دانش آموزان در صف‌ها، وزیر آموزش و پرورش طی سخنانی که کمتر از 4 دقیقه طول کشید روز معلم را به دانش آموزان تبریک گفت و از آنان خواست به خاطر گرمای هوا و قرار داشتن آنها در زیر آفتاب به سر کلاس‌ها بروند! این در حالی بود که پس از این سخنرانی کوتاه، نوبت به مصاحبه‌ی نسبتاً طولانی وزیر با اصحاب رسانه شد و عکاسان و فیلمبرداران حضور دانش آموزان کلافه را از زوایای مختلف و در همان گرما و زیر همان آفتاب ثبت کردند.

پس از اعلام رضایت همراهان وزیر مبنی بر حضور دانش آموزان در کلاس‌ها، نوبت به جلسه علی احمدی با دبیران رسید. در این جلسه که کمتر شبیه مراسم تقدیر از دبیران بود، علی احمدی در سخنانش بارها دبیران را تشویق به بازنشستگی یا بازخریدی کرد.

وی زمانی که یکی از دبیران در خصوص عدم هماهنگی صدا و سیما با اهداف فرهنگی پرورش دانش آموزان سئوال نموده و برای مثال به سریال حضرت یوسف اشاره نمود ، گفت: «چون تنها چند قسمت از این فیلم را دیده ام نظری درباره آن ندارم. اما همسر من هم نظر شما را دارد. بیشتر شما خانمها با دو همسره بودن حضرت یوسف مشکل دارید.» سخنان وزیر در حالی مطرح شد که اصلا پرسش آن دبیر هیچ ربطی به پاسخ وزیر نداشت.

از نکات جالب در امر دعوت از خبرنگاران برای پوشش این مراسم، جای خالی خبرنگار خبرگزاری دانش آموزان ایران- وابسته به سازمان آموزش پرورش- در این مراسم بود.

از دیگر حاشیه‌های این مراسم برخورد نامناسب شخصی که خود را مسئول خبری وزارتخانه آموزش و پرورش می‌خواند با مدیر دبیرستان حضرت زهرا بود. قضیه از این قرار بود که پس از حضور تعدادی خانم با پوشش نه چندان مناسب که خود را خبرنگار معرفی کردند، مدیر دبیرستان از آنها تقاضای کارت خبرنگاری می کند که بلافاصله مسئول خبری وزارتخانه وارد می‌شود و با بداخلاقی نسبت به مدیر اعلام می‌کند این خانم‌ها را من می شناسم و نیاز به کارت نیست و آن دو را به داخل دفتر می‌برد. این اتفاق سبب اعتراض شدید دبیران نسبت به این برخورد مسئول خبری شد.

در هنگام خروج علی احمدی از دبیرستان حضرت زهرا یکی از خبرنگاران در خصوص موضوع طرح کاهش سال تحصیلی دختران نسبت به پسران که چندی پیش توسط مشاور وزیر در رسانه ها مطرح شده بود پرسید که وی پاسخ داد:

«هیچ کس چنین جراتی ندارد.»

خبرنگار همچنین از طرح پیشنهادی همان مشاور که در خصوص جدا سازی کتاب های دختران از پسران مطرح شده بود سئوال نمود که مجددا جناب وزیر پاسخ داد:

«هیچ کس چنین جراتی ندارد.»

این حواشی عجیب در حالی اتفاق افتاد که چند روز پیش محمود احمدی نژاد در دیدار با جمعی از معلمان و در تجلیل از آنها، با بوسیدن دست معلمی که با فداکاری، دانش آموزان خود را از میان شعله‌های آتش نجات داده بود و در عین حال درصد زیادی از دست و صورتش سوخته بود، تجلیل از مقام شامخ معلمان را یادآور شده بود.

gmuosavi
08-05-2009, 00:19
اول يه نكته بگم
جناب Hossein Adeli و جناب امين خان !
اس ام اس براي خودش تاپيك جدا داره
البته اگه به نظم انجمن فكر ميكنيد :13:

================================================== =

اعجاز جناب سلحشور با يوزارسيف!

يكي از بينندگان «تابناك» در پيامي درباره «يوسف پيامبر» چنين نوشته است:

جناب آقاي سلحشور من اصلا کاري ندارم که بيست ميليارد مملکت را صرف اين پروژه كرده‌اي و اصرار داري که شش ميليارد است. و از اينکه خيال مردم را نسبت به يوسف و قصه زيبايش خراب کرده اي ناراحت نيستم.

و به رگ غيرتم برنمي‌خورد که ساق پاي زليخا و گردن زن يوزارسيف پيداست.
و از اين که اردلان به جاي جبرييل بازي مي‌کند خنده‌ام نمي‌گيرد.

و از اين که خيال مي‌کني از همه علما و فضلاي قم باسوادتري و مي‌تواني بفهمي کدام روايت صحيح است و کدام خراب و جواب سبحاني و شيخ حسين و…را با قدرت تمام مي‌دهي هيچ خيالي ندارم.

و مطمئن باش از اين که هنوز نمي‌داني زبان معيار چيست و گونه‌هاي زباني چيست از تو انتقاد نمي‌کنم.

و تعجب نمي‌کنم وقتي يک برده بي‌سواد مي‌گويد: «کاهنان ما را به استعمار کشيده اند و مانع توسعه يافتگي مملکت مصر شده‌اند».
و يا مسئول آن دو سيلويي که قرار است هفت سال گندم را نگهداري کنند به کسي مي‌گويد «نام شما در ليست نيست».

و به من چه که نمي‌داني آن زمان نمي‌گفتند «سوريه» و اهرام مصر بعد از يوسف ساخته شده‌اند.
و اصلا به من چه که زليخا جوان شد را از کجا درآوردي.
کسي کاري ندارد که روايت شما توراتي است نه قرآني.

از اين که پرتقال تامسون را جاي ترنج به خورد زيبارويان مصر مي‌دهي.
و موش پلاستيکي را جاي موش واقعي بازي مي‌دهي گله ندارم.

من گله نمي‌کنم چون جوابت اين است که اين آقا نماز نمي‌خواند و غرض مرض دارد.
و کاري ندارم که يعقوب از هزار کيلومتري بوي يوسف را مي‌شنود، ولي از نزديک نمي‌داند کدام يوسف است.

و يوسف يک قسمت عالم الغيب است و يک قسمت هم سلولي‌اش را نمي‌شناسد.
و از اين که يک گله بيست گوسفندي را يازده چوپان مي‌رانند شگفت زده نيستم.

و از اين که يعقوب يک آدم جاهل و احمق نشان داده شد، نمي‌پرسم در حالي که زليخا عارفي بالله بود که حقايق عرفان را درک کرده بود، ولي يعقوب هنوز اسماعيلش را ذبح نکرده بود.

فقط يک سوال مهم دارم. اين گفت و گو و محاوره زير را که در حد اعجاز است از کجايت درآورده‌اي؟
يعقوب: آه آنها چيستند. کوهند يا تپه.
يکي از بچه‌هاي يعقوب: نه آنها اهرام مصرند.
يعقوب: اهرام مصر؟
يکي از بچه‌ها: آري اهرام و اينها ساخته دست بشرند.
يعقوب: اوهوم.

franch
08-05-2009, 15:03
بازتاب وسيع سريال «يوسف پيامبر» در كشورهاي عربي

خبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر» توانسته در كشورهاي منطقه مخاطبان بسياري را به خود جلب كند.

به گزارش خبرگزاري فارس، شبكه الكوثر صدا و سيما نتيجه آخرين نظرسنجي خود را منتشر كرد. اين نظر سنجي توسط خبرنگار اعزامي اين شبكه به مكه ومدينه و به روش پرسشنامه حضوري انجام شده است.
بنابراين گزارش، جامعه آماري اين نظر سنجي حج گزاران حج بوده‌اند و پاسخ گويان به طور ميداني در اين نظرسنجي شركت كرده‌اند.
از اين نظرسنجي، 72 درصد حج گزاران شبكه الكوثر را مفيد، 11 درصد مقدس و اهل بيتي و در مجموع 97 درصد پاسخگويان شبكه را مثبت ارزيابي كرده‌اند.
از ميان برنامه‌هاي شبكه الكوثر، 31 درصد پاسخگويان سريال‌ها، 36 درصد برنامه‌هاي ديني و 14درصد همه برنامه‌هاي شبكه را تماشا مي‌كنند. برنامه‌هاي اجتماعي و سياسي هم با 11 و 4 درصد بيننده مخاطبان خاص خود را دارند.
جامعه آماري پاسخگويان شامل 78 درصد مرد و22 درصد زن بوده است و 45 درصد پاسخگويان داراي ديپلم و 55 درصد داراي مدرك دانشگاهي بوده‌اند.
شبكه عرب زبان و ماهواره‌اي الكوثر، تنها تلويزيون برون مرزي صدا و سيماست كه به پخش برنامه‌هاي متنوع به زبان عربي مي‌پردازد. سريال‌هاي الكوثر كه در منطقه به سريال ايراني شهرت يافته‌اند از برنامه‌هاي پرمخاطب الكوثر هستند. هم اكنون سريال‌هاي يوسف، سلام و پول كثيف به زبان عربي از اين شبكه پخش مي‌شوند.
پخش دوبله عربي سريال يوسف بازتاب وسيعي در منطقه يافته و مورد استقبال چشمگير بينندگان قرار گرفته است. سريال يوسف هم اكنون به صورت هفتگي از الكوثر پخش مي‌شود و تاكنون 35 قسمت از آن پخش شده است.

ارمغان جنون
08-05-2009, 21:38
این پشت صحنه های سریال یوسف کی پخش میشه؟

mahsa1469
08-05-2009, 22:00
این پشت صحنه های سریال یوسف کی پخش میشه؟
مگه پشت صحنه هم داره؟؟؟

gog2000
09-05-2009, 07:59
من گفتم این هفته حتما پشت صحنه ای از این سریال نشان می دهد و یا لااقل مثل خیلی از سریال ها که پایان میرسند دو باره قسمت اخر را تکرار میکند :41:

ولی انگار نه انگار ؟؟؟؟

گویا اصلا همچین سریالی از تلویزیون پخش نشده نه حرفی نه سخنی؟؟؟؟:5:

چقدر ضعیف عمل کردن؟؟؟

راستی تاجیکستانی ها هم خواهن دیدن بازیگر نقش یوسف شدند.

gmuosavi
09-05-2009, 09:36
مگه پشت صحنه هم داره؟؟؟

چند روز پيش تو دكه روزنامه فروشي ديدم نوشته بود پشت صحنه سريال يوسف رسيد !!!

دل تنگم
11-05-2009, 20:47
سريال يوسف پيامبر علاوه بر اين‌كه از بازيگران جوان و تازه‌كار بهره برده و حتي سكوي پرتاب بسياري از آنها به دنياي سيما و سينما شده است، چند بازيگر كاركشته و پيشكسوت هم دارد كه يكي از آنها محمود پاك‌نيت، بازيگر نقش حضرت يعقوب(ع) است.
پاك‌نيت 57ساله از سال 68 وارد سينما شد و تاكنون 25 كار تصويري را روي پرده نقره‌اي فرستاده است. به اين اضافه كنيد 52 بار حضور روي صحنه نمايش را و البته حدود 12بازي تلويزيوني.

عمده نقش‌هايي هم كه از او در تلويزيون ديده‌ايم، منفي بوده؛ اما اكنون پاك‌نيت با شمايلي جديد در قامتي ظاهر شده كه به قول خودش حتي از مثبت هم فراتر است.

حضور در همين سريال و بازي درخشان او در نقش حضرت يعقوب(ع) بهانه‌اي شد تا با او گفتگويي داشته باشيم، گفتگويي كه از پشت خطوط ارتباطي تلفن از تهران به جيرفت انجام شد.

درباره سريال يوسف پيامبر(ع)‌ نظر مردم برايتان مهم است يا منتقدان اين سريال؟

يوسف پيامبر(ع) سريالي است كه خوبي و بدي‌اش را مردم بايد تشخيص دهند، نه منتقدان. به نظر من منتقدان هيچ وقت با اين كار صادقانه برخورد نكردند. با اين حال اعتراضي هم وارد نيست، چون نظر هركس مربوط به خودش است و برايش محترم. هيچ‌كس منكر اين نيست كه ديدگاه‌هاي مختلف بايد بيان شود؛ اما هيچ‌كس هم نبايد انكار كند كه اين مجموعه سريال اثرگذاري است.

با اين حال اگر بخواهيد يك انتقاد از اين مجموعه كنيد، چيست؟

قطعا هيچ كاري بي‌ضعف نيست؛ اگر كسي بگويد كه «من ضعف ندارم» مطمئنا كاري كه مي‌كند آخرين كارش است. بشر هميشه در حال ترقي است و در اين راه ترقي فردايش بايد بهتر از ديروزش باشد، اگر غير از اين باشد قطعا آدم موفقي نيست.

نظرتان درباره نقشي كه در سريال يوسف پيامبر(ع)‌ به عهده گرفتيد چيست؟

من وقتي متن را خواندم افتخار مي‌كردم كه فقط يك لحظه از مقابل دوربين اين سريال رد شوم، حتي به نظر من كار كساني كه بين سياهي لشكر‌ها قرار دارند هم بسيار ارزشمند است. چه برسد به اين‌كه من نقش يكي از شخصيت‌هاي مهم اين سريال را بازي مي‌كنم.

نقشي كه هيچ شباهتي به نقش‌هاي ديگرتان ندارد.

بله، وقتي نقش حضرت يعقوب(ع) به من پيشنهاد شد، خيلي خوشحال شدم. چون نقش منفي زياد بازي كرده بودم و اين شخصيت جذابيتي داشت كه حتي با نقش‌هاي مثبت هم متفاوت بود.

چيزي كه خودتان به مرور زمان درباره نقش به آن رسيديد، چه بود؟

ايشان مشكلات و مسائل زيادي مي‌بيند و رنج‌هاي زيادي مي‌كشد؛ از اختلافاتي كه بين بچه‌هايش مي‌افتد، بچه خردسالش كه روي دست خاله‌اش مي‌ماند و حسادت‌هايي كه به وجود مي‌آيد، بعد هم نابينايي و دلهره و درد و رنج و مشقت...

فكر مي‌كنيد تمام اين خصوصيات را توانسته‌ايد بخوبي به تصوير درآوريد؟

قطعا هيچ‌كس از كار خودش راضي نيست؛ چون توقع دارد بهترين از اين كه هست كار كند. من به عنوان بازيگر دوست دارم هر روز جديدترين تصوير را خلق كنم. پس قطعا هر وقت سريال را مي‌بينم، با خودم مي‌گويم كاش بهتر بازي كرده بودم.

با اين اوصاف فكر مي‌كنيد كساني كه مطالعه‌اي درباره زندگي پيامبران نداشته‌اند، با ديدن اين مجموعه به زواياي پنهان و ناگفته حضرت يعقوب(ع) پي ببرند؟

من تلاش ‌كردم همه زواياي پنهان زندگي حضرت يعقوب‌(ع)‌ را به تصوير بكشم، براي اين كار هم همه كمكم كردند. خدا رحمت كند تصويربردار سريال را، گاهي اوقات مي‌آمد در گوشم مي‌گفت كه مثلا در اين لحظه نور اين طور است، يا مثلا اين‌طور بازي كني بهتر مي‌شود. به اين ترتيب همه چيز دست به دست هم داد تا چيزي كم و كسر نگذارم. به نظر من اين شخصيت مال خداست، يعني اين‌كه نقش حضرت يعقوب(ع) را خدا نوشته و من فقط بازي كردم. هميشه هم خودش كمكم كرده است. الان هم به نظر من كار راضي‌كننده است و تماشاگران به پاسخ پرسش‌هايي كه درباره حضرت يعقوب(ع) دارند، مي‌رسند.

درباره اثرگذاري نقش حضرت يعقوب(ع)‌ بيشتر توضيح مي‌دهيد؟

اين نقش روي خودم خيلي اثرگذار بوده است. ما سريال‌هاي پر بيننده زياد داشته‌ايم كه تاثيري بر بيننده نداشته‌اند؛ اما اين مجموعه نظر مردم را به سوي خود جلب كرده است. مردم هم هميشه نسبت به من و همه عوامل سريال لطف دارند، به نظر من اكنون سريال يوسف پيامبر(ع) مثل خوراكي شده كه مردم هر جمعه شب تناول مي‌كنند و اكنون كه رو به اتمام است، ناراحتند!

خود شما براي رسيدن به اين نقش كه وجه مستند آن مهم بود، چه كرديد؟

داستان حضرت يوسف(ع) در قرآن فقط 10صفحه است، ولي ما از اين 10 صفحه يك سريال 45 قسمتي توليد كرديم. حقيقتش من غير از سوره حضرت يوسف(ع) و چند قصه از زندگي پيامبران، زياد دنبال اسناد و مدارك نرفتم، چون مطمئن بودم متني كه در اختيارم است با تكيه به تمامي‌ متون تاريخي نوشته شده است، از استادان بزرگ دين بهره برده و متن پر و پيمان است.

نقش حضرت يعقوب(ع)‌ از نقش‌هايي است كه بازيگر زياد نمي‌تواند در آن دخل و تصرف داشته باشد، سوال من اين است كه آيا براي پردازش اين نقش شخصا كار خاصي انجام داديد؟

من واقعا براي نقش حضرت يعقوب(ع) خيلي زحمت كشيدم. بارها با كارگردان صحبت كردم و اصلا كار هنري يكي از حسن‌هايش همين است كه نويسنده، كارگردان و عوامل به تفاهم برسند. اين تفاهم هم قطعا با بحث و جدل به وجود مي‌آيد. اگر غير از اين باشد و هركس بخواهد ساز خودش را بزند، انسجام كار از بين مي‌رود و اثري كه توليد مي‌شود، حتما نواقصي خواهد داشت.

در اين سريال، شما با تعداد زيادي ‌از نابازيگران همبازي بوديد. اين مساله شما را با مشكل رو به‌رو نمي‌كرد؟

به نظر من اين شخصيت مال خداست، يعني اين‌كه حضرت يعقوبع را خدا نوشته و من فقط نقش او را بازي كردم هميشه هم خودش كمكم كرده استمن معتقدم اگر كسي با دلش و با معرفتي كه دارد كار كند، حضورش تاثيرگذار است. در اين سريال 80درصد بازيگران كارهاي اولشان است. از 12 فرزند يعقوب گرفته تا نقش اصلي مجموعه و خيلي از كساني كه كار كردند. خب همه اينها روي من تاثير گذاشتند. اين طبيعي است كه اگر بازيگري به نقش مقابلش اهميت ندهد، به خودي خود نمي‌تواند تاثير بگذارد. اين يك داد و ستد پاياپاي است. هر دو طرف بايد خودشان را رها كنند و به كار بپيوندند، اگر ادا در آوردند و بازي كردند قطعا به دل نخواهد نشست.

اگر اشتباه نكنم پس از اين كار، نقش‌هاي مذهبي و مخصوصا تاريخي زيادي به شما پيشنهاد شد.

من بعد از سريال يوسف پيامبر(ع)‌ فقط «ملك سليمان» را با موضوع تاريخي كار كردم. بقيه مجموعه‌هاي معمولي با موضوعات مختلف بود.

هراسي نداريد كه در اين نقش‌ها كليشه شويد؟

نه، به نظر من كليشه اين است كه آدم يك نقش را 2‌‌بار اجرا كند. اين‌كه من در كارهاي تاريخي حاضر شوم، دليل بر كليشه شدن نيست. اگر من دوباره در يك سريال ديگر نقش حضرت يعقوب(ع) را بازي كنم، شايد بشود گفت كليشه شده‌ام.

حاشيه‌اي كه چندوقت پيش حول اين سريال مطرح شد، بحث دستمزدهاي بازيگرانش بود. آيا دستمزد شما با بقيه كارهايتان تفاوت اساسي داشت؟

ببينيد، كار بازيگري مقطعي است، يعني بازيگر الان سر يك سريالي مي‌رود، بعد ممكن است تا يك سال بيكار باشد. الان سريال‌هايي هست كه دستمزدهاي خيلي بيشتري نسبت به يوسف پيامبر(ع) داده‌اند. ما در اين مجموعه سكوت كرديم و قانع بوديم. يعني هم با كم آن ساختيم و هم با زيادش!

به عنوان كسي كه سال‌هاست در صداوسيما فعاليت مي‌كنيد، نظرتان در ارتباط با نقش رسانه ملي در شناساندن تاريخ مذهبي به مردم چيست؟

تصورم اين است كه صدا و سيما وقت كافي براي شناساندن تاريخ مذهبي به مردم گذاشته، چرا كه تاريخ براي تمام كساني كه در اين مملكت زندگي مي‌كنند، يك درس است. من توصيه مي‌كنم اگر كسي واقعا اهل مطالعه نيست، لااقل تاريخ را مطالعه كند و ببيند اجدادشان چه كرده‌اند كه ماندگار شدند و عده‌اي چه كرده‌اند كه حالا مورد لعن و نفرين‌اند؟!

پس وضعيت هنر ديني را در كشور ما خوب ارزيابي مي‌كنيد.

قطعا ما كارهايي در دست آماده شدن داريم مثل«مختار نامه» يا «ملك سليمان» كه در نوبت پخش است. به هر حال پس از انقلاب كارهايي ساخته شده و وارد يك سير صعودي شده و هنوز هم ادامه دارد و اي‌كاش همچنان ادامه داشته باشد، چون مردم ما تشنه درك تاريخ هستند و چه بهتر كساني پيدا شوند كه اين تاريخ را به صورت نمايشي نشان دهند.

آقاي پاك‌نيت! قبول داريد مدت زيادي است كه كمتر ديده مي‌شويد؟

خب همين سريال حدود 3 سال وقت من را گرفت و من اين وسط فقط توانستم يك فيلم سينمايي به نام «سفر به هيدالو» را بازي كنم كه اكران نشد. بعد هم «دل شكسته.» با اين حال چندان علاقه ندارم همزمان در چند فيلم و سريال كار كنم چون اعصابم را خراب مي‌كند.

در جيرفت مشغول بازي در چه‌كاري هستيد؟

اگر خاطرتان باشد پروسه‌اي در سال 80 به جريان افتاد. آن سال تمام زيرخاكي‌هاي جيرفت به وسيله عده‌اي سودجو بيرون كشيده شد كه اكنون در كشورهاي عربي است. در اين روزها مشغول بازي در سريال «شهر دقيانوس» هستم كه مهرداد خوشبخت آن را كارگرداني مي‌كند و موضوع آن مربوط به همين سرقت است.

يك پرسش غيرمتعارف از شما دارم. اگر به شما خبر دهند كه فقط يك روز ديگر در دنيا هستيد، آن يك روز را چه مي‌كنيد؟

راستش سوال سختي است. بايد در موقعيتش قرار بگيرم. خود شما در چنين موقعيتي چه مي‌كنيد؟

من هم مثل شما فكر نكرده‌ام، اما شايد بروم از همه كساني كه مي‌شناسمشان حلاليت بطلبم.

به نظر من تو اصلا نبايد كاري بكني كه نياز به حلاليت طلبيدن باشد. من هميشه طوري زندگي مي‌كنم كه انگار يك لحظه بعدش مي‌ميرم. پس فرصتي براي حلاليت طلبيدن نيست. اصلا براي همين خداوند زمان مرگ انسان را تعيين نكرده است.

منبع: جام جم

دل تنگم
12-05-2009, 00:11

سريال تاريخي «يوسف پيامبر(ع)» به مديريت دوبلاژ سعيد بحرالعلومي و با حضور گويندگاني چون منوچهر عليپور، ميرطاهر مظلومي و ولي الله مومني، به زبان آذري دوبله و از جمعه همين هفته از سيماي آذري شبکه جهاني سحر پخش مي شود.

به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا به نقل از روابط عمومي شبکه جهاني سحر، دوبله آذري سريال تاريخي «حضرت يوسف(ع)» به کارگرداني فرج الله سلحشور، از16 ارديبهشت ماه جاري در 45 قسمت 50 دقيقه ايآغاز شده و تاکنون کار چند قسمت نخست آن نيز پايان يافته يا در شرف اتمام است.

به گفته سعيد بحرالعلومي که مديريت دوبلاژ سريال «يوسف پيامبر(ع)» را در کنار حميد پاکزاد که تهيه کنندگي آن را عهده دار است پيش مي برد، دوبله اين سريال تاريخي برخلاف کارهاي پيشين که تمامي قسمت ها ابتدا مهيا شده و سپس به مرحله پخش مي رسيد، به سفارش معاونت برون مرزي سازمان صدا وسيما و مديريت شبکه جهاني سحر به جهت ويژگي خاصي که دارد و استقبالي که در ساير کشورها از اين مجموعه تلويزيوني شده، همزمان با پخش آن صورت مي گيرد.

بحرالعلومي در ادامه در خصوص يکي ديگر از ويژگي هاي دوبله کار گفت: يکي از ويژگي هاي اين سريال در پرپرسوناژ بودن و شخصيت هاي بسيار زياد آن است لذا ما سعي کرده ايم تا در دوبله اين کار از دوبلرهاي جديد و تازه کار در کنار دوبلرهاي قديمي و پرسابقه بهره ببريم تا ضمن کسب تجربه از اين دوستان، توانايي هاي خويش را نيز در اين عرصه بسنجند همچنين در دوبله اين اثر با توجه به اهميت آن سعي شده تا از بازيگران قديمي و پرسابقه سينما، تئاتر و تلويزيون همچون نقي سيف جمالي و منوچهر علييپور، ولي الله مومني، ميرطاهر مظلومي و... استفاده شود.

وي در ادامه زمان اتمام دوبله کار را با توجه به دشواري و حساسيت آن، حدود 2 تا 3 ماه آتي اعلام کرد و افزود: قرار است پخش اين مجموعه همزمان با دوبله کار به صورت هفتگي و در روزهاي جمعه صورت گيرد که تکرار آن نيز روزهاي يکشنبه هر هفته از سيماي آذري شبکه جهاني سحر پخش خواهد شد.

مهدي حسين زاده(حضرت يعقوب)، عبدالله بحرالعلومي( آمن هوتپ سوم و مالک)، علي احمدي آده(آنخ ماهو کاهن اعظم و شمعون در سنين بزرگسالي)، محمدعلي نوروش(آخناتون) همچنين رامتين امن گستر، يوسف نوعي، بهروز مرداني، شهباز دولت نژاد، حبيب بحرالعلومي، ولي الله مومني، ميرطاهر مظلومي، صداقت نجفوند، محمدرضا مهرافزا و سعيد بحرالعلومي از جمله گويندگاني هستند که در دوبله آذري اين مجموعه مشارکت دارند.

همچنين فرحناز پورمهندس(عمه فائقه)، سهيلا خسروي(راحيل؛ مادريوسف و آسناد)، لعيا نبيل پور(زليخا)،الادا انزابي نژاد(همسر آمن هوتپ سوم)، زهره فيضي(ليا همسر يعقوب وهمسر آخناتون)، ونوس محسن زاده(ايستر جادوگر)، سامره قناهي(نديمه زليخا)، منيژه شب خيز(نديمه ويژه زليخا)، فاطمه حيدري(همسر فارس) و... نيز از ديگر گويندگان اين مجموعه تاريخي هستند.

f.kh0511
12-05-2009, 11:08
اگه پشت صحنه اش رو میزاشتن باید چیز جالبی میشد چون این سریال در طول 4سال تولید شده جالب در میومد

mohamad23
13-05-2009, 00:54
واحد مرکزی خبر: فرج الله سلحشور گفت: هدف ما از تولید سریال یوسف پیامبر ، تفسیر تصویری این سوره بود.

کارگردان فیلم یوسف پیامبر ( ع) در جلسه نقد و بررسی این سریال با بیان اینکه تلاش کردیم به ظرایف و ارزشهای قصه حضرت یوسف بپردازیم افزود: بیش از 20 نسخه از قصه حضرت یوسف( ع) در قالب فیلم و پویانمایی در دنیا ساخته شده اما در همه این مجموعه ها به ابعاد نفسانی داستان توجه شده است.
وی با اشاره به انتقاد برخی افراد درباره طولانی شدن سریال گفت: هدف ما قصه گویی نبود بلکه برای اینکه بتوانیم ارزشهای قصه را مطرح کنیم مجبور شدیم برخی نکات آن را بیشتر توضیح دهیم.
سلحشور گفت: برای توضیح بیشتر این ارزشها باید از صحنه های بیشتری استفاده می کردیم که موجب طولانی شدن سریال شد.
کارگردان سریال یوسف پیامبر یکی از علت های انتخاب این قصه قرآنی را کامل تر بودن آن در مقایسه با دیگر قصص مطرح در قرآن کریم دانست.
وی افزود: همچنین این قصه زیباترین قصه قرآنی بود که به علت حساسیت و ظرافت بالایش اگر در فیلمنامه اشتباهی رخ می داد ممکن بود بدترین تاثیر ممکن را بر مخاطبانش داشته باشد.
حجت الاسلام نصیری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و حدیث نیز در این جلسه ساخت سریال یوسف پیامبر را خدمتی بزرگ به انقلاب خواند و گفت: در این سریال به عبادت یوسف (ع) در زندان به خوبی پرداخته شده است.
وی افزود: با اینحال، به علت نقل همه جزئیات این قصه در فیلم، هدف اصلی قرآن از روایت قصه که همان ابعاد تربیتی و اخلاقی آن است تضعیف شده است.
حجت الاسلام نصیری با بیان اینکه به ابعاد سیاسی و اجتماعی قصه و حضور حضرت یوسف در مسائل حکومتی باید بیشتر پرداخته می شد گفت : در این فیلم ، مسائل متافیزیکی قصه نیز به خوبی ارائه نشده است.
سعید حدادیان رئیس دفتر فرهنگ و ادب نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران نیز که در این جلسه شرکت داشت با تشکر از عوامل تولید این سریال گفت: در این فیلم قصه زندگی دو پیامبر از 30 پیامبری که قران کریم به آن اشاره کرده به تصویر کشیده شده است.
وی اضافه کرد: در این سریال آنگونه که شایسته بود به عصمت و وقار این پیامبران پرداخته نشده است.
حدادیان گفت: درحالیکه بیان و گفتار زلیخا با کهولت سن ، پخته تر و شیوا تر می شود ، اما در شخصیت حضرت یعقوب با بیانی رو به رو هستیم که گاهی فوق العاده ناپخته است.
در این جلسه که به ابتکار کانون دانشجویی کوثر بسیج دانشجویی و نهاد نمایندگی ولی فقیه دردانشگاه ها در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد جمال شورجه مشاور کارگردان و محمود پاک نیت بازیگر سریال حضرت یوسف (ع) حضور داشتند .

franch
14-05-2009, 22:43
سلحشور پاسخ انتقادات عليه «يوسف پيامبر(ع)» را داد

خبرگزاري فارس: نشست خبري سريال «يوسف پيامبر(ع)» با حضور چند تن از بازيگران، كارگردان و مدير هنري اين سريال در موسسه تبيان فيلم برگزار شد و در آن «فرج‌الله سلحشور» به برخي دشمني‌ها و انتقادات عليه سريال «يوسف پيامبر(ع)» پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاري فارس نشست عوامل سريال يوسف پيامبر (ع) در موسسه تبيان فيلم با حضور عباس اميري، ناصر فروغ، جهانبخش سلطاني، فرج‌الله سلحشور و مجيد ميرفخرايي برگزار شد.
در اين نشست كارگردان و بازيگران فيلم به بيان مشكلات پيش رو به خصوص در زمان پخش سريال و دشمني‌ها و انتقادهاي شديد و تند عليه سريال پرداختند و فرج‌الله سلحشور بيان داشت كه علت اصلي دشمني‌ها و انتقادهاي مغرضانه، تضاد بين من و اين سريال با سينما و تلويزيون است.
وي همچنين در مورد شخصيت‌ پردازي‌ها، هماهنگي‌هايش با كليه عوامل فيلم، روابط دوستانه بين آنها، ديالوگ‌ها و مضمون سريال نيز صحبت كرد و در مورد پايان داستان و تكبر يوسف(ع) گفت: در روايات داريم كه يوسف(ع) تكبر مي‌كند و در مقابل پدرش دير پياده مي‌شود و خداوند هم به مجازات اين تكبر نور نبوت را از دست او بيرون مي‌برد اما اين تنها روايت است و سند محكمي براي آن وجود ندارد، عقل نيز آن را نمي‌پذيرد و ديگر اينكه علامه طباطبايي هم به عنوان يكي از بزرگ‌ترين مفسران قرآن اين مطلب را رد مي‌كند.
در اين نشست همچنين در مورد تكنيك‌هاي مختلف فيلمبرداري و طراحي صحنه نيز از سوي عوامل فيلم بحث و تبادل نظر شد.
سلحشور همچنين علت پرمخاطب بودن سريال يوسف پيامبر را به دليل فطري بودن، زيبايي قصه و محتواي آن دانست و در پايان با بيان دو مطلب به جلسه خاتمه داد و گفت: حرف اول من با مردم به عنوان ولي نعمتان ما است و اين كه اگر مردم از سريال يوسف خوش‌شان آمده ما را دعا كنند و فكر مي‌كنم اين حق ماست كه اگر توانستيم آنها را راضي كنيم، ما را دعا كنند. روي دوم صحبتم با مسئولان فرهنگي هنري است، چرا كه پنهان كردن و تخريب كردن يك اثر به نفع جامعه هنري نيست.
گزارش تكميلي فارس از اين نشست متعاقبا ارسال مي‌شود.

franch
14-05-2009, 22:45
سلحشور: اگر هدف‌ قصه‌گويي بود، «يوسف پيامبر» در 25 قسمت تمام مي‌شد

خبرگزاري فارس: فرج‌ا... سلحشور در دانشگاه تهران گفت: اگر هدف ما از ساخت «يوسف پيامبر» قصه‌گويي بود در 25 قسمت مي‌شد كل سريال را جمع كرد اما با كمك تفاسير، سعي كرديم قصه را باز كنيم.

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، جلسه نقد و بررسي سريال «يوسف پيامبر (ع)» شب گذشته در دانشكده اميني دانشگاه تهران برگزار شد.
بنابراين گزارش، در ابتداي اين مراسم كه با حضور سعيد حداديان و علي نصيري كارشناس مذهبي، مسعود فراستي كارشناس هنري، فرج‌ا... سلحشور كارگردان، محمود پاك‌نيت بازيگر و جمال شورجه مشاور كارگردان آغاز شد، از سلحشور در مورد چگونگي شكل‌گيري فيلمنامه سؤال شد كه وي در پاسخ گفت: اصولا در عالم هنر اينگونه است كه هنرمندان از صور خيال استفاده مي‌كنند و آنچه را در ذهن دارند، در قالب هنر به مردم عرضه مي‌كنند. من در «يوسف پيامبر» به سراغ كلام دين و يكي از شيرين‌ترين قصه‌هاي قرآن رفتم.
وي در ادامه گفت: اين قصه كامل‌ترين قصه قرآن و زيباترين نوع قصه‌گويي بود، قصه بسيار حساس بود و اگر كوچك‌ترين خطايي رخ مي‌داد، ممكن بود تأثيرات منفي داشته باشد. متأسفانه 20 سريال و فيلم در مورد حضرت يوسف (ع) ساخته شده كه اكثرا به اميال نفساني پرداخته‌اند اما ما از خداوند كمك گرفتيم تا از منظر اهل بيت به اين قصه نگاه كنيم و اميدوارم از عهده اين كار برآمده باشم.
بنابراين گزارش، سپس از سلحشور درباره تأكيد بر تفسير قصه يوسف (ع) سئوال شد كه وي در پاسخ گفت: در آخرين آيه سوره يوسف، خداوند متعال مي‌گويد: «اين قصه ريشه در واقعيت دارد». در مجموع قصه‌گويي هدف ما نبود و مهم‌تر از خود قصه، ارزش‌ها و آموزه‌هاي قصه بود كه ما سعي كرديم تا به اين نكات ناب برسيم. بعضي‌ها خرده گرفته‌اند كه سريال چقدر طولاني شد؟ اگر هدف ما قصه‌گويي بود در 25 قسمت مي‌شد كل سريال را جمع كرد اما با كمك تفاسير سعي كرديم قصه را باز كنيم. البته اين ادعاي بزرگي است و ما تمام سعي‌مان را كرديم، اما اين كه چقدر مؤثر بوده‌ايم، بايد از مردم پرسيد.
به گزارش فارس، سپس از «علي نصيري» در مورد تفسير سؤال شد كه وي در پاسخ گفت: من فكر مي‌كنم بايد به اين قصه عميق‌تر پرداخته مي‌شد اما بايد از سلحشور تقدير و تشكر شود كه اين آموزه‌ها را عيني كرد و در صفحه تلويزيون نمايان شد و اين خدمت بزرگي بود. سپس «سعيد حداديان» گفت: من هم وظيفه دارم از سلحشور تشكر كنم براي اين همه شجاعت و ريسك پذيري اما اين سئوال مطرح است كه عصمت انبياء در اين سريال خوب بوده يا خير؟ آيا ما از كارشناسان به اندازه كافي بهره گرفته‌ايم؟ آيا ظرفيت بازيگران كل كشور استفاده شد يا نه؟ آيا در شخصيت «يعقوب (ع)» پرداخت مناسبي داشته‌ايم؟
در ادامه سلحشور گفت: كلا ما خلاف جريان آب شنا و در اندازه بضاعت‌مان كار كرديم. تأثير اين سريال را در دنيا شاهديم و ايميل‌هايي كه به دست‌مان رسيده، نشان از تأثيرگذاري مثبت سريال است. آنها براي ما دعا مي‌كنند و اين براي من ارزشمند است چون هدف من ترويج قرآن كريم بود.
در ادامه «مسعود فراستي» گفت: اصولا در سينما واژه معناگرا درست تعريف نمي‌شود. آقاي سلحشور معتقد است مي‌خواسته به عصمت پيامبران برسد و كاري در اين باره بسازد اما خيلي نتوانسته مانور بدهد. ميزانسن‌هاي سريال باورپذير نيستند چون از فرم خوبي استفاده نشده است. در سينما اول فرم مي‌آيد و بعد ميزانسن و بعد كاربلدي. از سوي ديگر، قصه سريال منظم نيست و با حواشي خود - كه ديگر ديني نيستند- ادامه پيدا مي‌كند كه اين به كار لطمه مي‌زند.
وي با اشاره به اين كه شخصيت‌هاي «يوسف پيامبر»، تيپ هستند، گفت: حضرت يعقوب (ع) در اين سريال گاهي انفعال دارد و پيام انتهاي سريال به دل نمي‌نشيند.
در ادامه سلحشور گفت: همه مطالب صحيح است اما اين سريال با بضاعت سينماي ايران ساخته شده است و بيش از 80 درصد از اتفاقات سريال در تاريخ و تفسيرها موجود است و بنده آنها را از خودم درنياورده‌ام، يكي از اين منابع تفسير الميزان است كه فخر الشيعه را مبنا قرار دادم. در حقيقت، ما 4 سال مطالعه كرديم تا به اين قصه رسيديم.
بنابراين گزارش، در ادامه «علي نصيري» گفت: آقاي سلحشور، كار شما قابل ستايش است اما تصوير قرآن كريم از يوسف(ع) تفسير فراتر است. بنده اعتقاد دارم بهتر بود اين فيلمنامه را به كارشناسان مي‌داديد چون اگر اين اتفاق رخ مي‌داد، اگر ايرادي بعد از نظرخواهي از علما در محتواي سريال «يوسف پيامبر(ع)» وجود داشت، ديگر به شما برنمي‌گشت.
سلحشور در ادامه گفت: من پيشنهاد مي‌دهم علما سكوت نكنند. آن قدر ايراد گرفته‌اند كه من نمي‌دانم اين راه را ادامه بدهم يا خير؟ در كل اين فتح بابي است و ما قدم بزرگي برداشته‌ايم در موضوعي كه چند ديدگاه درباره آن وجود داشت و من يك راه مفيد را براي تصوير آن انتخاب كردم.
در بخش ديگري از نشست، «جمال شورجه» گفت: به بركت پخش اين سريال مؤمنان و دانشگاهيان اين جا هستند. خيلي‌ها در طول اين سريال، براي شكل‌گيري آن زحمت كشيده‌اند و عمرشان كفاف نداد تا سريال را ببينند. مثل زنده‌ياد رسوي احدي، مرحوم رضا آقاربي، منوچهر انواري و ... براي روحشان صلواتي بفرستيد و براي حسن ختام اين برنامه، از «محمود پاك نيت» مي‌خواهم تا درباره سريال سخن بگويد و حرف‌هاي وي را هم بشنويم.
در ادامه، «پاك نيت» گفت: از لطف و محبت همه سپاسگزاري مي‌كنم. بنده به عنوان يك عضو كوچك اين گروه بودم و مي‌گويم هيچ كاري بي‌ عيب نيست. اگر روزي هنرمند بگوييد كارش بي‌عيب است مرگ هنري‌اش فرا رسيده، چرا كه او فردا و آينده جديد اميدي ندارد. ما هيچ ادعاي نداريم اما ادعا مي‌كنيم يك كار عظيم قرآني را به تصوير كشيديم، همه زحمت كشيدند و اگر در تمام اين 45 قسمت ما توانستيم مسئله حسادت را به مردم بفهمانيم، كار عظيمي انجام داده‌ايم.
لازم به ذكر است در اين مراسم مهوش صبركن، سيروس كهوري‌نژادو جعفر دهقان هم حضور داشتند.

ورونيكا
16-05-2009, 00:56
سريال بسيار عالي بود. من همه قسمتهاشو ديدم. و خيلي تحت تأثير قسمتهايي شدم كه زليخا از عشق به يوسف، عاشق خدا شد. واقعاً نتيجه‌گيري خوبي بود. مطالعاتي هم كه از قبل در مورد تفسير سوره يوسف داشتم بيشتر در ذهنم جا گرفت.

mohamad23
16-05-2009, 01:36
اهدا بزرگ‌ترين آلبوم ديجيتال جهان به کارگردان سریال یوسف

فارس: بزرگ‌ترين آلبوم ديجيتالي جهان كه در كتاب ركوردهاي جهاني گينس ثبت شده، رونمايي و به فرج‌الله سلحشور كارگردان سريال «يوسف پيامبر»(ع) اهدا شد.

بزرگ‌ترين آلبوم ديجيتالي جهان در سايز 75 × 205 در غرفه كارگاه ديجيتال روژن واقع در نمايشگاه فن‌آوري‌هاي ديجيتال رونمايي و به فرج‌الله سلحشور كارگردان سريال «يوسف پيامبر»(ع) اهدا شد.

اين آلبوم شامل 80 عكس از سريال «يوسف پيامبر(ع)» است كه در يك آلبوم 20 صفحه‌اي و در سايز 75 × 205 در غرفه كارگاه ديجيتال روژن رونمايي شد و طي مراسمي در ميان استقبال گرم مردم به «فرج‌الله سلحشور» كارگردان سريال «يوسف پيامبر»(ع) اهدا شد.

«فرج‌الله سلحشور» نيز پس از رونمايي از آلبوم در جملاتي كوتاه گفت: اميدوارم همه كساني كه از اين سريال خوش‌شان آمده است، ما را نيز دعا كنند.

وي گفت: از اين به بعد اگر قرار باشد فيلم يا سريالي بسازم، تنها به سراغ روايت‌هاي قرآن كريم و داستان‌هاي تاريخي برآمده از قرآن خواهم رفت.

در اين مراسم همچنين رضا رضوي، عباس صالح و سيروس اسنقي بازيگران سريال يوسف پيامبر(ع) نيز حضور داشتند.

كامران پيراني مديركارگاه ديجيتال روژن نيز بيان داشت: هدف ما از اين مراسم اين بود كه آلبوم‌هاي ديجيتال تنها منحصر به خانه‌ها نشود و به دنياي هنري و سينما هم كشيده شود.

بزرگ‌ترين آلبوم ديجيتال جهان شامل عكس‌هاي سريال «يوسف پيامبر»(ع) در كتاب ركوردهاي گينس نيز به ثبت رسيده است.

saeed_iq
16-05-2009, 08:31
با سلام.
خیلی با حال و جالبه ملت دارن تو فقرو بدبختی دستو پا میزنن اون وقت واسه یه فیلم چرت و پرت میرن 17000000000 میلیارد تومن خرج میکنن.
اخه واسه یه فیلم هالیوودی هم یه همچین هزینه ای بسیار خنده اوره.
با تشکر

mahsa1469
16-05-2009, 09:17
این سریا پشت صحنه نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
راستی شایعه ات که مصطفی زمانی توی کماست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ورونيكا
18-05-2009, 01:12
با سلام.
خیلی با حال و جالبه ملت دارن تو فقرو بدبختی دستو پا میزنن اون وقت واسه یه فیلم چرت و پرت میرن 17000000000 میلیارد تومن خرج میکنن.
با تشکر
آقا ملت اونقدرها هم فقير و بدبخت نيست؟ مگه بايد هر چي پوله صرف شكم و تجملات بشه. بذار يك كم صرف بالا بردن سطح فرهنگي و فكري مردم بشه. چرا هر وقت تو حوزه سينما، هنر، فرهنگ، كتاب و ... پول خرج مي‌شه همه به ياد فقر و بدبختي و ... مي‌افتن. اگه خيلي جاهاي غير ضروري پول خرج بشه مردم نگران نمي‌شن ولي اين جور موقع‌ها...

بدون شرح:41:

*Necromancer
19-05-2009, 21:10
با سلام.
با تشکر
170 میلیارد تومن یه یاوه بزرگه! اصلا کلبودجه صدا و سیما اینقدر نیست! این سریال در 4 سال فیلمبرداری و 10 سال زمانی که صرف ساخت دکورش شده فقط 4 میلیارد خرج برداشته!

(پشت صحنه رو هم نشون دادن ولی 9 صبح بود شما مدرسه بودین!)

altair
24-05-2009, 12:32
این طور که تو چندتا سایت و روزنامه خوندم به احتمال زیاد این سلحشور میخواد حالا که یوسف تموم شده پروژه ی جدیدی به نام موسی پیامبر و نرجس خاتون مادر امام زمان بسازه فیلمنامه هم قربان محمد پور داره مینویسه.

malkemid
24-05-2009, 12:41
170 میلیارد تومن یه یاوه بزرگه! اصلا کلبودجه صدا و سیما اینقدر نیست! این سریال در 4 سال فیلمبرداری و 10 سال زمانی که صرف ساخت دکورش شده فقط 4 میلیارد خرج برداشته!

(پشت صحنه رو هم نشون دادن ولی 9 صبح بود شما مدرسه بودین!)

17 میلیارد نوشته...نه 170 میلیارد...9 تا صفر داره عزیز

mehdi_vsgh
25-05-2009, 19:02
یه چیزی جدا از کل سریال
واقعا کسی میدونه چرا فرزندان یعقوب نبی را در نهایت یهودی میخوانن نه یوسفی؟؟

البته در قرآن داریم که قوم یهود تا روز قیامت مورد لعن خداوند هستن

*Necromancer
27-05-2009, 12:19
17 میلیارد نوشته...نه 170 میلیارد...9 تا صفر داره عزیز

در هر حال وقتی جفتش دروغه توفیقی هم نمی کنه!

این طور که تو چندتا سایت و روزنامه خوندم به احتمال زیاد این سلحشور میخواد حالا که یوسف تموم شده پروژه ی جدیدی به نام موسی پیامبر و نرجس خاتون مادر امام زمان بسازه فیلمنامه هم قربان محمد پور داره مینویسه.

وای تو میری من حدس زده بودم پروژه بعدی مال داستان حضرت موسی ست! آخه از لحاظ تاریخی بخوایم بررسی کنیم هم جور در میاد... چند نسل بعد از یوسف(ع) که بنی اسراییل تو مصر جمعیتی به هم زده بودن فرعون اون زمان همه حقوق اونا رو زیر پا می ذاره و به بردگی می گیره و ادامه ماجرا!

malkemid
27-05-2009, 14:30
در هر حال وقتی جفتش دروغه توفیقی هم نمی کنه!

وای تو میری من حدس زده بودم پروژه بعدی مال داستان حضرت موسی ست! آخه از لحاظ تاریخی بخوایم بررسی کنیم هم جور در میاد... چند نسل بعد از یوسف(ع) که بنی اسراییل تو مصر جمعیتی به هم زده بودن فرعون اون زمان همه حقوق اونا رو زیر پا می ذاره و به بردگی می گیره و ادامه ماجرا!

نمی خوام ملا لغتی بشم دوست عزیز...ولی توفیق یه چیز دیگست.اینجا باید بگی توفیر!

راستی چند جا خوندم کتایون ریاحی از دنیای بازیگری خداحافظی کرد...شاید واسه همیشه.حیف شد آخرین کارش همچین کار ضعیفی بود.

mehdi_vsgh
28-05-2009, 10:38
نمی خوام ملا لغتی بشم دوست عزیز...ولی توفیق یه چیز دیگست.اینجا باید بگی توفیر!

راستی چند جا خوندم کتایون ریاحی از دنیای بازیگری خداحافظی کرد...شاید واسه همیشه.حیف شد آخرین کارش همچین کار ضعیفی بود.
بی انصاف نباشین دیگه
خداییش کتایون ریاحی بهترین نقشاش رو بازی کرد
به خصوص دوران پیری زلیخا خیلی عالی بازی میکرد

Mahdi/s
29-05-2009, 19:04
مصطفي زماني بر مزار خسرو شكيبايي

mahsa1469
29-05-2009, 22:45
مصطفي زماني بر مزار خسرو شكيبايي

اگه مي شه عكس رو دوباره بذاريد ..........

Mahdi/s
30-05-2009, 22:16
اگه مي شه عكس رو دوباره بذاريد ..........
کلیک راست بزنید ..بعدش...show pic.....اگه نشد دوباره آپ کنم

Mahdi/s
30-05-2009, 22:20
بفرمایید........................

Mahdi/s
03-06-2009, 14:42

Mahdi/s
03-06-2009, 14:42

Mahdi/s
03-06-2009, 14:43

Mahdi/s
03-06-2009, 14:43

Mahdi/s
03-06-2009, 14:45

Mahdi/s
03-06-2009, 14:45

Mahdi/s
03-06-2009, 14:46

sltavakoli
28-06-2009, 01:47
اقا این مصطفی خیلی زشته.

من نمیدونم چرا این قدر ذوسش دارن ملت ...... .

Mahdi/s
28-06-2009, 08:37
من نمیدونم چرا این قدر ذوسش دارن ملت ......
من که کسی تو هم ردیفام سراغ ندارم از این خوشش بیاد....همه این شکلی میشن وقتی اینو میبینن:2::2::2:

Sara
28-06-2009, 08:59
با توجه به اینکه برنامه های تلویزیونی و رادیویی دارای مدت زمان خاص ( معمولاً تا اندکی پس از اتمام پخش ) می باشند . از زدن پست در تاپیکهایی که مدت زمان خاصی دارند خودداری نمایید .

ارمغان جنون
28-06-2009, 19:13
با توجه به اینکه برنامه های تلویزیونی و رادیویی دارای مدت زمان خاص ( معمولاً تا اندکی پس از اتمام پخش ) می باشند . از زدن پست در تاپیکهایی که مدت زمان خاصی دارند خودداری نمایید .

فکر نمی کنم حرفتون درست باشه چون تا یه تاپیک بازه کاربر حق داره توش پست بده مگر اینکه اون تاپیکو پاک کنید یا قفل کنید تا دیگه امکان پست دادن توش نباشه.

Sara
30-06-2009, 08:21
فکر نمی کنم حرفتون درست باشه چون تا یه تاپیک بازه کاربر حق داره توش پست بده مگر اینکه اون تاپیکو پاک کنید یا قفل کنید تا دیگه امکان پست دادن توش نباشه.

کاربر حق داره پست بده اما بعد از تمام شدن سریال و حواشی بعد از پایانش مگر اینکه پست کاملاً مرتبط و مفید باشه نه اینکه : من نمیدونم چرا اینقدر ملت مصطفی زمانی رو دوست دارن اینکه خیلی زشته !

hopee
30-06-2009, 20:43
به نظر من حالا که نقد این سریال از شبکه یک شروع شده این تاپیک باید دوباره شروع به فعالیت کنه .
اما در مورد سریال :
سریال خیلی خوبی بود ولی اشکالاتی داشت .
1.فدنان قلب تمدن بابله و تو این فیلم مثل یه روستای کوچیک نشون داده شده بود
2.طبس پایتخت مصر ، یکی از بزرگترین تمدن های باستان خیلی کوچیک و غیر واقعی و به صورت یه حرف L کوچک بود ،اگه برای ساختن طبس واقعی هزنه ی زیادی لازم بود ،میتونستن از جلوه های ویژه استفاده کنن مثل کاری که در مورد اهرام مصر کرده بودن انجام بدن .
3.جلوه های ویژه خیلی مزخرف بود ، انیمیشن های ده سال پیش از اون سکان خواب آمنهوتپ در مورد بلعیده شدن گاوها بهتر بود
4.انتخاب بازیگر زیاد خوب نبود .

Zende
30-06-2009, 21:27
خوب بالاخره شما خیلی انتظارات داریا.
این فیلم ایرانیه ایرانی!!!فکر کردی چی!
ولی مشکل اساسی این بود که اصلا به قرآن رجوع نکردند طبق تفسیر قرآن وقتی حضرت یعقوب یوسف رو میبینه یه لحظه حضرت یوست میگه من وزیر اعظم مصرم باید جلوی بابام پیاده شم همین که اینو میگه نبوت از خاندانش گرفته میشه و به خاندان بنیمامین میرسه اما اینجا توجی بهش نشد!

mahsa1469
01-07-2009, 09:20
ولی مشکل اساسی این بود که اصلا به قرآن رجوع نکردند طبق تفسیر قرآن وقتی حضرت یعقوب یوسف رو میبینه یه لحظه حضرت یوست میگه من وزیر اعظم مصرم باید جلوی بابام پیاده شم همین که اینو میگه نبوت از خاندانش گرفته میشه و به خاندان بنیمامین میرسه اما اینجا توجی بهش نشد!
توی این سریال به خیلی چیزا توجهی نشد خیلی چیزهای پیش پا افتاده که از بچه ی 5 ساه بپرسی میدونه :41:بهتره در موردش بحث نشه چون این فیلم بر اساس تخیلات نویسنده و منفعت کارگردان محترم مجموعه ساخته شد این تاپیک هم بهتره بسته بشه

hopee
08-07-2009, 15:37
درسته ، داریم در مورد فیلم ایرانی صحبت میکنیم ولی فیلمی که به گفته خود کارگردان 6 میلیارد هزنه و حدود هشت سال زمان صرفش شده ولی نباید زیاد در موردش بی انصافی بشه فیلم زیاد بدی هم نبود حداقل از این بست تا فیلم و انیمشن ساخته شده تا خالا بهتر بود (البته به نظر خودم )
در مورد پیاده شدن یا نشدن یوسف (ع) هم به نظر من کارگردان کار درستی کرده بود ، یوسفی که خودش رو با برده ها برابر میدونست و بر تخت روان سوار نمیشد ، چطور ممکنه در برابر پدر پیامبرش ، اونم پدری که حدود چهل سال ندیددش اینطور رفتار کنه .

.German.
27-08-2009, 17:15
پخش مجموعه تلويزيوني يوسف پيامبر(ع) در افغانستان

مديريت همكاري‌هاي بين‌المللي صدا‌وسيما اعلام كرد: پخش مجموعه تلويزيوني يوسف پيامبر(ع) از اول ماه مبارك رمضان از شبكه‌ي تلويزيوني خصوصي آريانا افغانستان آغاز شده است.

به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، اين مجموعه تلويزيوني هر شب ساعت 22‌و30 و تكرار آن روز بعد در ساعت 13‌و30 براي مخاطبان افغاني پخش مي‌شود.
گفتني است، مجموعه يوسف پيامبر(ع) از سوي امور بين‌الملل سازمان صدا‌وسيما دراختيار شبكه ياد شده قرار گرفته است.

.German.
30-08-2009, 22:52
دوبله سریال "یوسف پیامبر" (ع) در صدا و سیمای مرکز مهاباد کلید خورد

ارومیه - خبرگزاری مهر: دوبله پربیننده ترین سریال تلویزیونی ایرانی "یوسف پیامبر" (ع) به زبان کردی با حضور مدیر کل، جمعی از مدیران و همکاران دوبلاژ صدا و سیمای مرکز مهاباد کلید خورد. مدیرکل مرکز صدا و سیمای مرکز مهاباد با اعلام این مطلب افزود: دوبله سریال «یوسف پیامبر» از یک سو به دلیل قرآنی و معنوی بودن آن و از سوی دیگر به دلیل تاریخی و جهانی بودن آن از اهمیت والایی برخوردار است بنابراین باید با حسن نیت، اعتقاد، باور و ایمان به دوبله این اثر ماندگارپرداخته شود.
مرتضی صفری ادامه داد: دوبله این سریال به سفارش شبکه کردی سحر و ترجمه سید خضر عبدالهی و صداگذاری ابراهیم بومی و با مدیریت احمد نقده مسئول واحد دوبلاژ و همکاری بیش از 50 نفر ازهنرمندان انجام می گیرد.
این سریال به لحاظ بازیگران بسیار و طولانی بودن، دوبله آن توانایی و هنرمندی مطلوبی می خواهد و مرکز مهاباد با تجربه موفقیت آمیز چند سال گذشته و وجود همکاران هنرمند در واحد دوبلاژ و دوبله فیلم های متعدد توانایی این امر را دارد.

click_dez
31-08-2009, 21:54
داشتم فیلم امام علی رو میدیم یه صحنه دیدم خیلی برام جالب بود

این بیل رو ببینین و به یاد بیارید بیلهای آهنی رو که کشاورزان فیلم یوسف بدست داشتن
به خدا امام علی رو که میبینم به دیالوگهای سطحی فیلم یوسف و ضعف فیلنامه و کارگردانش بیشتر پی میبرم

sinath
10-10-2009, 21:43
در پي دعوت نخست وزير سابق عراق؛
كاروان «يوسف‌پيامبر(ع)» به زيارت كربلا مي‌رود

خبرگزاري فارس: در پي دعوت نخست وزير سابق عراق، گروه سازنده مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» به كشور عراق سفر مي‌كنند.

«فرج‌الله سلحشور» در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: در سفري كه مدتي پيش به لبنان داشتم، دكتر جعفري نخست وزير سابق عراق را ديدم كه در آن سفر به استقبال بيش از حد مردم لبنان و عراق از مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» اشاره كرد و درباره سفر ما به عراق صحبت‌هايي شد. تا اينكه ايشان هفته گذشته به ايران سفر كرده بود و در اين سفر ما را براي سفر به عراق دعوت كرد.
وي افزود: سفر ما به عراق هفته آينده صورت خواهد گرفت و گروهي 10 الي 11 نفره براي زيارت عتبات عاليات و در پي دعوت مردم عراق به اين كشور سفر خواهند كرد كه به نظر من جايزه‌اي است كه خداوند به سازندگان اين اثر داده است. همچنين ما برنامه‌هايي براي مصاحبه با شبكه‌هاي داخلي عراق داريم.
سلحشور گفت: خداوند به برخي از فيلمسازان توفيق مي‌دهد تا به زيارت عتبات عاليات بروند و برخي هم توفيق مي‌يابند تا بازديد گروه ضداسلامي هاليوودي را با سفر به لس آنجلس پس بدهند.
وي همچنين در ادامه به برگزيده شدن مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» به عنوان بهترين اثر در جشنواره راديو و تلويزيون‌هاي كشورهاي اسلامي اشاره و اظهار داشت: اين خبر در تعداد اندكي از جرايد و خبرگزاري‌ها منتشر شد و بسياري آن را ناديده گرفتند. دليل آن هم اين است كه اين سريال در جشنواره‌هاي كن و اسكار ديده نشده و در يك جشنواره اسلامي انتخاب شده است. بسياري هم علاقه‌اي به كارهاي اسلامي ندارند ضمن اينكه خود داستان يوسف نيز يك داستان اسلامي است و بسياري هستند كه نمي‌خواهند چنين توليداتي را بزرگ كنند.

sinath
28-10-2009, 18:09
عوامل سريال حضرت يوسف در كربلا

شیعه آنلاین: در پي دعوت «ابراهيم جعفري» نخست وزير سابق عراق، گروه سازنده و عوامل مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» به کشور عراق سفر كرده و به زيارت عتبات عاليات و اماكن مقدس شهرهاي مختلف اين كشور رفتند.

«فرج‌الله سلحشور» كارگردان مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» چندي پيش طي گفت‌وگويي اظهار داشت: در سفري که مدتي پيش به لبنان داشتم، دکتر "ابراهيم جعفري" نخست وزير سابق عراق را ديدم که در آن سفر به استقبال بيش از حد مردم لبنان و عراق از مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» اشاره کرد و درباره سفر ما به عراق صحبت‌هايي شد. تا اينکه ايشان هفته گذشته به ايران سفر کرده بود و در اين سفر ما را براي سفر به عراق دعوت کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قابل ذكر است به مناسبت حضور مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» در حرم مطهر امام حسين(ع) و حضرت أباالفضل العباس(ع)، توليت اين آستان مقدس مراسم رسمي مختصري برگزار كردند و پس از آن اين مجموعه به ديدن موزه آستان مقدس رفتند. بازديد از اين موزه كه گفته مي‌شود بسيار زيباست، موجب خرسندي تيم سريال «يوسف پيامبر(ع)» شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گفتني است، در اين سفر گروهي 10 الي 11 نفره براي زيارت عتبات عاليات و در پي دعوت مردم عراق به اين کشور سفر كرده‌اند. «سلحشور» سفر اين گروه به عراق براي زيارت را جايزه‌اي از سوي خداوند به سازندگان اين اثر دانست.

تعدادي از عوامل و گروه سازنده اين مجموعه تلويزيوني طي اين سفر گفتگوهاي مختلفي با مطبوعات و برخي شبكه‌هاي تلويزيوني داخلي عراقي انجام دادند.

«فرج‌الله سلحشور» همچنين به برگزيده شدن مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» به عنوان بهترين اثر در جشنواره راديو و تلويزيون‌هاي کشورهاي اسلامي اشاره كرده گفته بود: اين خبر در تعداد اندکي از جرايد و خبرگزاري‌ها منتشر شد و بسياري آن را ناديده گرفتند. دليل آن هم اين است که اين سريال در جشنواره‌هاي کن و اسکار ديده نشده و در يک جشنواره اسلامي انتخاب شده است. بسياري هم علاقه‌اي به کارهاي اسلامي ندارند ضمن اينکه خود داستان يوسف نيز يک داستان اسلامي است و بسياري هستند که نمي‌خواهند چنين توليداتي را بزرگ کنند.

sadaf00
01-12-2009, 23:28
از معدود سریلای با معنی TV:41:

Zende
27-01-2010, 20:30
بچه ها توجه کردین سوتی آشکارای فیلم رو؟
وقتی که خدمتکار زلیخا برای گرفتن گندم میره همون جا که سیلو ها هست نگهبانه بهش میگه اسم شما توی لیست نیست
چند هزار سال پیش از یه کلمه ی انگلیسی استفاده میشه؟!!؟!؟:دی