PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سريال يوسف پيامبر (ع)

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7

saeed_cpu_full
27-02-2009, 23:10
کره ای ها یه فیلم میسازن به اسم جومانگ که تو قسمت بیست و یکمش ( هنوز تو تلویزیون پخشش نکرده ) یه قسمت
مبارزه داره وقتی شمشیر دو طرف به هم میخوره صدای ضرب شمشیر دیوونت میکنه !! بعد توی یوسف پیامبر که باید
یکی از بهترین سریال ها باشه صدای گوجه فرنگی له شده میزارن !! افکت های فیلم های دیگه رو میدزدن به اسم کار
خودشون میزارن روی این فیلم
طراحی دکور ضعیف توی این قسمت کاملا مشخص شده بود یادمه یکی از دوستان گفته بود که مجسمه ی آمون ( اونی
رو میگم که کنار در معبد آمون هست ) از سنگ ساخته شده و هزینه ی زیادی به خاطر این مجسمه پرداخت شده !! در
صورتی که اگر این مجسمه از سنگ بود نباید توی سکانس افتادن سرباز ها روی اون ، مجسمه به این راحتی تکون میخورد
یه صحنه ی دیگه هم بود که دکور ضعیف این سریال رو نشون میداد اونم صحنه ای بود که میخواستن در رو باز کنن. واقعا
دکور ضایعی بود ... قشنگ معلوم بود که اون در از چوب و این چیز ها درست نشده
صحنه های مربوط به تیراندازی که واقعا افتضاح بود اندازه ی بعضی از این تیر ها به بزرگی نیزه بود! داشتم دیوونه میشدم
وقتی صحنه های درگیری رو میدیدم ... توی کدوم جنگ دیدین ملت بیان تماشا؟! تو کدوم جنگ دیدین که سربازهای بالای
برج ( یا قلعه ) فقط قیر داشته باشن و هیچ کدوم تیر و کمون نداشته باشن !!

با این فیلم عظمت مصر زیر سؤال رفت

RoYaYeEe_NiIiLi
27-02-2009, 23:12
این سوالیه که مدتهاست ذهن منو مشغول کرده!! عوضش زلیخا کور شد دیگه ! چه فرقی می کنه!
داستان دینی رو انقد عشقولانه کردن که آدم نمی دونه چی بگه:27:
کا ش حداقل کور می شد...به قول خودش کم سو شده...ولی من نمی دونم کسی که اونطوری چشماش چسبیده به هم چه جوری میبینه؟:18:

صحنه های مربوط به تیراندازی که واقعا افتضاح بود
دقیقا درسته...تازه جالب اینه که مصر از نظر امکانات جنگی خیلی قوی بوده...ولی اینجا جوری نشون دادن که فکر کردن مردم الان مثل مردم زمان های قدیم ریز بین نیستن

RoYaYeEe_NiIiLi
27-02-2009, 23:38
آیا واقعا در آن زمان هم حکومت دیکتاتوری بوده ؟

به نظرم اینطوری نبده...یا اگر هم بوده،اول یوسف راهنمایی کرده...بعد یک مدت که بت پرست ها ایمان نیاوردن مجبور شدن دست به خشونت بزنن...چون اسلام دین آرومیه...من نمی دونم چرا اینجا اینطووری شده...نمی شه که به سرعت همه چیز رو محکوم کنن.قبل از اینکه به یکتا پرستی دعوت علنی شده باشه...متاسفانه این فیلم سند های تاریخیش هم مشکل داره و همه رو گیج کرده..:13:
یک نکته ی دیگه هم هست:اطرافیان یوسف هنوز کاملا ایمان نیاوردن و یوسف اقدامی نمی کنه...اگه توجه داشته باشید همه می گن خدای یوسف این کارو کرد و خدای یوسف اون کارو کرد...یعنی برای این خدای یوسف رو دوست دارن که براشون منفعت داره..چرا نباید اول اونها کاملا توجیح بشن و بعد برن سراغ بت پرست ها؟

ElmO
28-02-2009, 00:12
اگه منظورتون همون مختارنامه هست (اگر اشتباه نکنم) من که چند تا تریلر به عبارتی از این سریال دیدم کف کردم خیلی عالی کار کردن مخصوصا نقش خود مختار به نظرم این سریال بترکونه :دی
ولی 37 میلیارد .... !!!! مطمئنی ؟

آره آره .. به گمونم همون مختار نامه ست : دی ..

آره .. حدود 37 میلیارد ، دقیقه ..
اگه کم نگفته باشن ! زیاد هم نگفتن صد در صد ..

یا حق

:40:

Mo7amad
28-02-2009, 00:31
اون دیگها قیر بود یا آب که ریختن رو سر سربازا؟
من اول فکر کردم آب هستش بعدش دیدم قیره.وای آخرش معلوم شد آب سیاه بوده فقط :دی تازه دیگ رو هم چپه نمیکردن که با سطل.اونا هم عین بز واستادن بالا تیر بخوره بهشون
تیرها هم که ماشالا.حداقل با تلویزیون هماهنگ میکردن که فیلم ارباب حلقه ها رو هیچوقت پخش نکنن که ما از جنگ چیزی سر در نیاریم.تیرها به صورت قایم میرفت هوا.خیلی ضایع بودش دیگه خدایی
شمشیره اون یارو هم که معلوم نیست چرا دوباره خونی شده بود.اصلا اگه خون هم مونده بود روش باید لخته میشد ولی خونش تازه ی تازه بود
هر سربازی هم سقوط میکرد از بالا رو مجسمه ها میفتاد!!!
و ضایعترین چیزش شکستن در معبد بود.والا تو فیلم ها دیدیم کنده درخت که سرش نازکتر از بدنش هست رو میزنن به در.اینا درخت رو از ریشه کندن و با ریشه ها میکوبن به در و میشکونن در رو
بعدشم همش میگن خدای یکتا.اینا به اسم خدای یکتا نمیشناسن به اسم آتون میشناسن اون خدا رو
زلیخا هم که چشماش کامل بستش از کجا میبینه من نمیدونم.هر قدر میخام طرفداری کنم از سریال میبینم نمیشه دیگه

XMAN9
28-02-2009, 00:32
سريال خيلي باحاليه. دمشون گرم واقعا.

REGISTERED USER
28-02-2009, 01:44
آره ... باحاله ... امشب یک کلی خندیدیم ! طرف پلاستیک رنگ شده سیخ زده بورد میخورد !

یا توی جنگ این همه تیر پرت میشه ، دو تاش اونم به حالت عمودی میخوردبه طرف !

جنازه روی زمین تکون میخورد !

واقعا چه خطاها و گاف های عظیمی که ندارند

mahsa1469
28-02-2009, 08:24
آره دیروز سوتی زیاد اشت
اون جایی بود که سرباز های قصر آمون تیر خوردن و از بالا افتادن پایین دو تای اول یکی بودن خیلی تابلو صحنه رو تکرار کردن حداقل وای می ایستدن بعد از مدتی مثلا یکی اولی و بعد آخری تکراری نشون می دادن نه دوتا پشت سر هم

s_paliz
28-02-2009, 20:22
پخش شب گذشته سریال بانمک یوسف پیامبر از یک نکته خیلی خاص برخوردار بود که می توان آنرا به حساب شوخ طبعی و نکته سنجی! کارگردان این کار گذاشت . قصه از این قرار است که هنگامیکه هورمهوب فرمانده آنخ آتون دستور قلع و قمح معبد آمون را (بدلیل تجاوز سربازان معبد به سیلوهای گندم) گرفت و با سربازانش به آنجا یورش برد ، در همان بحبوحه که دو طرف درگیر بودند و هنوز معبد تسخیر نشده و در دست کاهنان بود ، یکی از کاهنان معبد برای دلگرمی آمون پرستان در جواب به یکی از افرادی که سعی داشت مردم را از حمایت آمون منصرف کند ، با ذکر این جمله تاریخی و دشمن شکن بیان داشت ( نقل به عین جمله ) که :نگران نباشید ، هورمهوب هیچ غلطی نمی تواند بکند!بماند که هورمهوب به راحتی آب خوردن معبد راتسخیر و جمیع کاهنان را بازداشت و سربازانش را هم به درک واصل کرد . فلذا بنده بلافاصله یاد این جمله تاریخی از امام راحل افتادم که فرمودند:ملت ما نگران نباشند ،آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. و در دل خودم آرزو کردم که ای کاش سرنوشت ملت ما به سرنوشت طرفداران آمون منتهی نگردد ، که یا کشته شوند یا مجبور به سازش با طرف مقابل گردند . هر چند که بر این عقیده باشیم که ما برحقیم و آمریکائیها ناحق!چرا که کاهنان معبد هم فکر می کردند که بر حق هستند. نکته دیگر اینکه یوزارسیف برای نابود کردن کاهنان از باب تحریم با آنان وارد جنگ شد . هرچند که در ابتدای سالهای قحطی کاهنان مقاومت کردند ، اما از سال چهارم به بعد مجبور شدند که با حکومت از در سازش وارد شوند ، چرا که دامنه تحریم بسیار وسیع شده بود. خلاصه که این سریال حاوی نکات فنی و انحرافی فراوانیست که با اندکی توجه می توانیم به آن پی ببریم .در پایان دیدن این مجموعه را به همه دوستان توصیه می کنم .
بالاترین.کام

سباستین
28-02-2009, 20:29
چند ماه پیش که به این فروم سر می زدم ، افرادی پیدا می شدن که از قابلیت های تکنیکی سریال دفاع می کردن، حتی گاهی مشاجراتی هم پیش میومد. اما به قدری این روزها این سریال خنده دار شده که کسی حاضر نمی شه خودشو ضایع کنه.
یعقوب: دو دسته رستگار نخواهند شد. آنهایی که به پدر و مادر خود احترام نمی گذارند و آنهایی که به پدر و مادر خود احترام نمی گذارند.!!!

احمدصالح پور
28-02-2009, 20:42
قابلیت تکنیکی و این سریال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟اونایی که قابلیت در این سریال دیدن حتما"سریال خارجی ندیدن یا اگه دیدن خانم مارپل بوده..نه گمشدگان و زندانی فراری وووماوراءالطبیعه و.....

hooman1229
28-02-2009, 20:44
دوست دارم باحاله ولی ورژن اصلیشو

Oracle_Eldorado
28-02-2009, 20:44
نظر سنجی عجب نتیجه ی جالبی داره !!!
من که به جز قسمت اول دیگه هیچ کدوم رو نگاه نکردم .
به نظرم اصلا جالب نیست .

seban001
28-02-2009, 20:52
عملکرد واقعا ضعیفی داره این سریال

توی متن قرآن و متون دیگه ای که مربوط به این موضوع حضرت یوسف میشه

اصلا همچین عملکردی ذکر نشده و این سریال دارای تحریفات زیاد و بسیار مهمی هست

اینطور نبوده که هرکس بت پرست بود رو به زندان بیندازند و یا با نهایت شرم آوری معبد آمون رو با کشت و کشتار تصرف کنند

واقعا ضعیف !

نادر1368
28-02-2009, 20:52
:16:
.نگران نباشید ، هورمهوب هیچ غلطی نمی تواند بکند!بماند که هورمهوب به راحتی آب خوردن معبد راتسخیر و جمیع کاهنان را بازداشت و سربازانش را هم به درک واصل کرد . فلذا بنده بلافاصله یاد این جمله تاریخی از امام راحل افتادم که فرمودند:ملت ما نگران نباشند ،آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
عجب سریالی خیلی با حاله طرف شمشیر رو کرد تو شیکمش ما هم وایسادیمو انتظار داریم یه شربت البالویی چیزی از دهنش فوران کنه!هیچی انگار نه انگار.

nirvana.12345
28-02-2009, 21:22
حیف از داستان به این زیبایی، که اینجوری سوخت. واقعا حیف از داستان به این زیبابی. این جور سریال سازی به درد شبکه نور میخوره.
(شبکه استانی شهر من و همچنین کارگردان برنامه). البته مطمنا اگه برنامه های ما رو ببینید دیگه با این سریال اینجوری حرف نمی زنید.

caca_caca888
28-02-2009, 21:30
من نمیدونم این فروم چرا این جوریه؟؟
همه جا(غیر از اینترنت)از این سریال تعریف میکنن...
نمیدونم جو اینجا این جوریه که انقدر ازش بد میگن یا واقعا ازش بدشون میاد...

راستی یعقوب کور میشه...یه چند قسمتی مونده...

یعقوب: دو دسته رستگار نخواهند شد. آنهایی که به پدر و مادر خود احترام نمی گذارند و آنهایی که به پدر و مادر خود احترام نمی گذارند.!!!
این حرف رو یعقوب نگفت...مطمئنم...ولی تا اونجایی که یادمه جفتش به پدر مادر مربوط میشد...

راستی چرا تو این فیلم هیچ حرفی در مورد فرعون زده نشده؟؟

nirvana.12345
28-02-2009, 21:37

من شخصا برا این می توپم که کلا سریال ها الان شدند ابزار. تا هر جا که مقصود خودشون بر اورده بشه روی سریال کار می کنند بعدش ولش می کنند به امون خدا.

s_paliz
28-02-2009, 22:43
دیگه سوتی گرفتن از سریال هم بی فایدست ..... به نظر من ساخت این سریال بو دار شک برانگیزه...
.
.
.
موقعی که تیر اندازا به طرف معبد تیر اندازی میکردن ، انگار چند نفر اون پایین وایساده بودن با دست تیر مینداختن

من به عنوان یه ایرانی شرمندم...

RoYaYeEe_NiIiLi
28-02-2009, 22:48

چون در اینترنت تبادل نظر هست.و این باعث میشه که آدم به اون چیز هایی که خودش توجه نمی کنه چی ببره.دقت آدم هم بالا می ره..من یکی رو میشناسم که خیلی از این سریال تعریف می کرد.ولی وقتی قضیه 14 میلیارد روشنید و متوجه ی سوتی های خنده داره این سریال شد،دیگه به جای توجه به سریال می شینه پاش کللی می خنده:27:..

راستی یعقوب کور میشه...یه چند قسمتی مونده...

آخه اصل یوسف یه اینه که یعقوب کللی گریه می کنه و رفته رفته چشماش کور می شه...ولی این اتفاق اگر هم بیفته به طور نا گهانی کور می شه..و اینکه من اصلا تو این قسمت هایی که دیدم،غم چندانی تو وجود یعقوب ندیدم..به جاش اومدن عشق زلیخا رو بزرگتر جلوه می دن..
چون سریال ایرانی بدون عشق و عاشقی طرفدار نداره:27:.پس مجبور می شن حتی به داستان های مذهبی هم چاشنی اضافه کنن

malkemid
28-02-2009, 22:49

جسارت نباشه...نظر شخصی»
چون درصد عوام خارج از اینترنت خیلی خیلی بیشتر از فضای اینترنت هست.اقدس خانوم و اکبر آقا و اینا بله...حتما دوست خواهند داشت.

Mamad_Madrid
28-02-2009, 22:50
این سریال فاجعه ست. صحنه های مبارزه و تیراندازی بیشتر شبیه یه فیلم طنز هست. بدترین سریال تاریخی تاریخ تلویزیون این سریال ه

Sha7ab
28-02-2009, 22:55
بازیگری ها فوق العادس ، دیالوگ ها سنگین و پر معناس و درکش مشکله ، کارگردانی در نوع خودش بی نظیره ، جلوه های ویژه فیلم باید الگویی باشه برای کارگردان هایی چون پیتر جکسون ، داستان فیلم اصلا دستکاری نشده ، شمشیر ها کج و کوله نیستن ، فیلم اصلا خنده دار نیستش ، کائن اعظم اصلا مثل کیوون توی برره بازی نمیکنه ، ...

فکر کنم اینجوری خوب باشه ؛ نه ؟

nirvana.12345
28-02-2009, 22:57
بدترین سریال تاریخی تاریخ تلویزیون این سریال ه

به شدت مخالفم. سریال های دهه فجر یا طفلان مسلم بدترند.

s_paliz
28-02-2009, 22:58
این سریال فاجعه ست. صحنه های مبارزه و تیراندازی بیشتر شبیه یه فیلم طنز هست. بدترین سریال تاریخی تاریخ تلویزیون این سریال ه

حرف دوستمون درسته توی اینترنت تبادل نظر خیلی بالاست
من به شخصه قسمتهای اول و دوم طرفدارش بودم ولی بعد که بیشتر دقت کردم و پستهای این تاپیک رو خوندم شدیدا نظرم برگشت حتی تو نظر سنجی متوسط رو انتخاب کردم اما این قسمت آخری که نشون داد همه از خنده های من سر سریال شاکی شده بودن:16:

caca_caca888
28-02-2009, 23:09
چون در اینترنت تبادل نظر هست.و این باعث میشه که آدم به اون چیز هایی که خودش توجه نمی کنه چی ببره.دقت آدم هم بالا می ره..من یکی رو میشناسم که خیلی از این سریال تعریف می کرد.ولی وقتی قضیه 14 میلیارد روشنید و متوجه ی سوتی های خنده داره این سریال شد،دیگه به جای توجه به سریال می شینه پاش کللی می خنده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif..
این فیلم اگه تو هالیوود ساخته میشد چقدر خرجش میکردند؟؟
مطمئن باش از این کمتر نیست
میتونم پیش بینی کنم چی میگید...میگید عوضش اونا واقعا فیلم میسازند...اون هالیوود این ایران...ولی خرجش تو اونجا از اینجا کمتر نیست...شما چرا خودتونو با بهترینا مقایسه میکنید...

من به شخصه قسمتهای اول و دوم طرفدارش بودم ولی بعد که بیشتر دقت کردم و پستهای این تاپیک رو خوندم شدیدا نظرم برگشت حتی تو نظر سنجی متوسط رو انتخاب کردم اما این قسمت آخری که نشون داد همه از خنده های من سر سریال شاکی شده بودن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](22).gif
بله ولی الان نگاه میکنی فقط دنبال سوتی میگردی...این سوتی هاییم که اینجا میگن خیلیاشون شایعه هست...سوتیارو بخون بعد بزار جمعه ی هفته ی بعد تکرارشو ببین تا بفهمی حقیقت داره یا نه؟

masoudtr
28-02-2009, 23:11
هم یعقوب و هم یکی از کاهنان معبد با اون لهجه ی مشهدی شون ابروی هر چی بازیگر است بردن
بابا یکم تمرین قبل بازی لازم است

RoYaYeEe_NiIiLi
28-02-2009, 23:15
این فیلم اگه تو هالیوود ساخته میشد چقدر خرجش میکردند؟؟
مطمئن باش از این کمتر نیست
میتونم پیش بینی کنم چی میگید...میگید عوضش اونا واقعا فیلم میسازند...اون هالیوود این ایران...ولی خرجش تو اونجا از اینجا کمتر نیست...شما چرا خودتونو با بهترینا مقایسه میکنید...اون هالیووده...کللی پول در میارن 500 میلیارد هم کمه براشون...ولی تو تلوزیون ایران اینطور نیست.14 میلیارد کللی پوله..آدم باید همیشه خودشو با بهترین ها مقایسه کنه تا پیشرفت کنه.نه خودشو با بدترین ها مقایسه کنه تا به خودش امید واهی بده:13:

Mamad_Madrid
28-02-2009, 23:19
یه چیز رو در رابطه با کاهن ها بگم:

همیشه تو سریال ها مخصوصا این نوع سریال ها یه دسته هستن که مخالف خوبی ها هستن. مثلا تو سریال امام رضا شخصیت مامون و اطرافیانش فوق العاده بودن. تو سریال امام علی هم معاویه و امر و عاص ( اگه درست نوشته باشم ) خیلی خوب کار شده بودن.

تو این سریال مخصوصا در رابطه با یکتاپرستی و دعوت و اینجور حرفا من انتظار داشتم درگیری واقعی و هیجان انگیزی بین یوسف و کاهنان به عنوان نقش منفی های این سریال شاهد باشیم ولی متاسفانه کاهن ها جکی بیش نیستند!

وقتی نگاهشون میکنی مثل اینه که یه آدم ابله رو داری میبینی. براحتی گول میخورن و براحتی سرشون کلاه میره و براحتی تسلیم یوزارسیف میشن.

من پیش خودم به خیلی از فیلمها نمره دادم و ارزیابیشون کردم و به هیچ فیلم و سریالی تا الان صفر ندادم ولی نمره ی این سریال صفر مطلق هست. این فیلم هیچ نکته ی مثبتی نداره.

از لحاظ منطقی و عقلانی هم این سریال یه توهین به تماشاگر محسوب میشه. نکته هایی تو این فیلم هست که ممکنه به چشم نیان ولی خیلی خنده دار هستن. مثلا تو همین قسمت اخیر که میخواستن در معبد رو بشکونن یارو ( رئیس سربازان ) منتظر میمونه تا 20-30 تا از سربازاش با قیر بسوزن بعدش با دشمنان مقابله میکنه!

s_paliz
28-02-2009, 23:43
بله ولی الان نگاه میکنی فقط دنبال سوتی میگردی...این سوتی هاییم که اینجا میگن خیلیاشون شایعه هست...سوتیارو بخون بعد بزار جمعه ی هفته ی بعد تکرارشو ببین تا بفهمی حقیقت داره یا نه؟
من خودم از مخالفای اسپم-سوتی هستم تو پستهای قبلیم معلومه
از اسم تاپیک هم معلومه اینجا برای بحث در مورد همه چیز سریال میتونه باشه. حتی سوتی گرفتن.... من خودم خیلی از سوتی هایی که میگن رو هفته بعدش شبکه قرآن میبینم.

s_paliz
01-03-2009, 00:04
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اوايل پخش سريال يوسف پيامبر(ع)، حضور ليلا بلوكات زياد به چشم نمي‌آمد، اما از زماني كه «آخناتون» در اين سريال به قدرت رسيد، بلوكات در نقش همسر او توانست، پررنگ ظاهر شود، خيلي از شما ، شايد به خاطر نوع گريم «ليلا بلوكات» او را به ياد نياوريد، اما جالب است بدانيد كه وي در فيلم سينمايي ابراهيم خليل‌ا... و البته اخراجي‌هاي 1 و همچنين اخراجي‌هاي 2 كه قرار است در نوروز 88 اكران شود،

ايفاي نقش كرده بود، ضمن اينكه از او چند فيلم و سريال هم هنوز در نوبت پخش قرار دارد فيلم‌هاي تلويزيوني از جمله: «نفر سوم»، ماه از روي سكو، زمين، زمستان 50، من و شيطان. وي اخيرا همان طور كه گفته شد بازي در كار جديد «مسعود ده‌نمكي» با نام اخراجي‌هاي 2 را به پايان رسانده است. حكايت او در سريال يوسف(ع) كه در نقش «نفرتي‌تي» بازي كرده، هم در نوع خود جالب است، يعني ابتدا قرار بود در نقشي ديگر ظاهر شود سپس اين نقش به او سپرده شد كه در ادامه گفتگو خواهيد خواند، در صفحات قبل با رحيم نوروزي كه در نقش آخناتون ايفاي نقش مي‌كند مصاحبه كرده بوديم و حالا گفتگو با نفرتي‌تي سريال يوسف(ع) را خواهيد خواند، ضمن اينكه بايد اشاره كنيم، اين بازيگر هم مثل رحيم نوروزي از گريمي متفاوت برخوردار بود كه با چهره واقعي‌اش تفاوت‌هاي زيادي دارد. بايد از اين هنرمند خوب تشكر كنيم كه عكس روي جلد اين شماره را در اختيارمان گذاشت، تصويري كه توسط «كيوان زادبرزاد» گرفته شد...

خوانندگان‌ ما دوست دارند بدانند كه شما چه سالي و در كجا به دنيا آمديد؟

بلوكات:در چهارم آذرماه سال 1360 در تهران به دنيا آمدم، مجرد هستم و دو خواهر و يك برادر دارم، هم‌اكنون ساكن اقدسيه هستم.

و مجموعه يوسف پيامبر(ع)؟

بلوكات:مثل خيلي از كارهاي تاريخي ديگر سخت بود، ساخت آن سه سال طول كشيد و بايد قبول كنيم كه هر كاري سختي‌هاي خاص خودش را دارد. در اين سريال همدلي عوامل باعث شد تا اين مجموعه به موفقيت برسد، يادم مي‌آيد، زماني كه تصويربرداري اين سريال به اتمام رسيد، دلم هم براي كل مجموعه تنگ شد، هم براي آن فضا و هم براي بچه‌هاي گروه...

شنيديم كه ابتدا قرار بود در نقش زليخا بازي كني همين طور است؟

بلوكات:(مي‌خندد)، نه آن طور كه مي‌گوييد، اما حكايت اينگونه بود؛ چهار سال پيش كه كار شروع شد، با من تماس گرفتند و از بين 1500 نفري كه براي نقش «زليخا» آمده بودند و تست دادند، من انتخاب شدم. آن زمان قرار بود «زليخا» در دو مقطع نشان داده شود، يكي مقطع جواني و يكي هم مقطع پيري و من براي نقش جواني زليخا را انتخاب شدم و نقش پيري زليخا هم قرار بود شخص ديگري ايفا كند.

و چه اتفاقي افتاد كه اين نقش به كتايون رياحي سپرده شد؟

بلوكات:يك تصادف باعث شد، البته بايد اشاره كنم كه نظر سازندگان هم تغيير كرد و تصميم گرفتند كسي را بياورند كه هر دو نقش را بازي كند، اما

تصادف من هم تاثير زيادي در اين تصميم‌گيري داشت، چرا كه آن تصادف به نوعي بود كه من دو ماه روي ويلچر نشسته بودم به همين خاطر «كتايون رياحي» انتخاب شد كه انصافا چه انتخاب درستي بود، ايشان الحق از پس نقش «زليخا» به خوبي برآمدند، به اعتقاد من ايشان بهترين انتخاب براي اين نقش بود.

و بعد چه شد؟

بلوكات:مسافرت مكه براي من پيش آمد، پس از بازگشت از آن سفر، دوباره با من تماس گرفتند و اين بار نقش «نفرتي‌تي» را پيشنهاد دادند، وقتي كه مي‌گويند نقشي قسمت آدم باشد، همين است، اگر زمين و زمان نخواهند باز هم آن كار از آن اوست و هيچ نيرويي نمي‌تواند جلوي تقدير را بگيرد. من به قصه حضرت يوسف(ع) علاقه‌‌مند بودم و دوست داشتم در اين پروژه بازي كنم. من چندين داستان و فيلم حضرت يوسف(ع) را بررسي كرده بودم و جالب اينكه در همه آنان نفرتي‌تي حضور داشت، او زني عاشق خانواده، يكتاپرست و مهربان بود...

چه چيز اين نقش براي شما جالب بود؟

بلوكات:اينكه نفرتي‌تي و آخناتون بت‌پرست نبودند، اما نمي‌دانستند چه چيزي را بايد بپرستند تا زماني كه يوزارسيف به زندگي‌شان وارد شد و آنها را آگاه كرد.

در ابراهيم خليل‌ا... هم حضور داشتيد، باز هم نقش تاريخي؟

بلوكات:بله، مي‌گويند چهره‌ام مناسب شخصيت‌هاي تاريخي است، به همين دليل معمولا براي كارهاي تاريخي انتخاب مي‌شوم، چندين كار تاريخي را در كارنامه‌ام دارم و با توجه به قصه حضرت يوسف در كشور مصر، دوست دارم حتما به اين كشور هم سفري داشته باشم. به هر حال مصر يكي از تاريخي‌ترين كشورهاي دنياست و شنيده‌ام كه جهانگردان زيادي به آنجا مي‌روند.

و از «نفرتي‌تي» بيشتر بگوييد؟

بلوكات:ابتدا كه قسمت نشد زليخا را بازي كنم، كمي ناراحت شدم، اما زماني كه نقش «نفرتي‌تي» را خواندم، ديدم نقش زيبا و قشنگي است كه جاي صحبت دارد... و از اين كاراكتر خيلي خوشم آمد. او انساني يكتاپرست بود و حس كردم مي‌توانم اين نقش را بازي كنم، ضمن اينكه من تا آن زمان در كارهاي تاريخي نقش منفي بازي مي‌كردم و حضورم مي‌توانست يك جريان متفاوت در مسير حرفه‌اي من باشد... دوست داشتم در يك قالب و نقش مهربان هم بازي كنم.

و چقدر درباره اين سريال و داستان مطالعه داشتيد؟

بلوكات:پيش از شروع تصويربرداري سريال يوسف پيامبر(ع)، در زمان پيش توليد، فيلم‌هايي كه درباره يوسف(ع) در تمامي كشورهاي دنيا ساخته شد را ديدم، به ويژه فيلم «سينوهه، طبيب فرعون» – حتي كتابش را هم خوانده بودم – مستندي هم درباره شخصيت «نفرتي‌تي» ساخته شده بود كه آن را هم ديدم. آگاهي از فضاي كلي اين داستان داشتم، البته در كنارش نبايد راهنمايي‌ها و هدايت‌هاي كارگردان خوب اين سريال آقاي سلحشور را هم ناديده گرفت كه كمك‌ شاياني به من كرد.

اين «نفرتي‌تي» كه ما از شما ديديم، تا چه حد با شخصيت اصلي و مطالعات شما در اين سريال شباهت دارد؟

بلوكات:كارگردان مي‌خواست «نفرتي‌تي» را با يك نگاه مثبت كه حتي گاهي به فرمانروا هم خط مي‌دهد، نشان دهد كه شما به طور حتم در ادامه، تاثير اين شخصيت را بر زندگي حضرت يوسف(ع) هم خواهيد ديد. در كتب تاريخي هم آمده است كه بين آمن هوتپ چهارم و همسرش، عشق و علاقه‌اي شديد وجود داشته و حتي به علاقه آنان به فرزندانشان هم بسيار اشاره شده است كه البته در اين مجموعه زياد به آن پرداخته نشده است كه البته دليل موجهي هم دارد، چرا كه داستان اين مجموعه به زندگي يوسف پيامبر(ع) مي‌پردازد و قرار نيست خيلي به شخصيت‌هاي ديگر پرداخته شود، اتفاقا من در طول تصويربرداري هميشه به آقاي مصطفي زماني (بازيگر نقش يوسف) مي‌گفتم كه ما همه جمع شده‌ايم كه شما در نقش يوسف(ع) بازي كنيد، اين سريال يك داستان قرآني پيرامون زندگي حضرت يوسف(ع) و ساير شخصيت‌ها زيرمجموعه اين داستان عظيم قرآني است والبته بايد بگويم كه نبايد از زليخا هم به سادگي گذشت ، زماني كه او به خواست خداوند جوان و پس از آن عروس يوسف (ع)مي‌شود.

در اين مجموعه مي‌بينيم كه خيلي ايستاده بازي مي‌كنيد، كمي در اين باره توضيح دهيد؟

بلوكات: البته اين نظر من بوده كه با رضايت آقاي سلحشور صورت گرفت، ما احساس كرديم كه ملكه مصر بايد خيلي خشك و اتو كشيده راه برود، در فيلم‌هاي ديگر هم كه در مورد مصر باستان ساخته شده بود، رفتار ملكه مصر اينگونه بود.

از اين كارهاي به روز، آخرين بار در چه فيلمي ايفاي نقش كرديد؟

بلوكات:سريال «ماه عسل»...

در اخراجي‌هاي 1، با اينكه حضور داشتيد و بازي كرديد، اما چه شد كه در فيلم ديده نشديد؟ و حالا در سري دوم هم حضور داريد؟

بلوكات:به علت اينكه مدت زمان آن طولاني شده بود، بايد قسمت‌هايي حذف مي‌شد،و بخش‌هايي كه من و خانم «مريلا زارعي» به عنوان مجري و خبرنگار، داستان را روايت و شخصيت‌ها را معرفي مي‌كرديم، حذف شد. در اخراجي‌هاي 2، از آنجا كه بازيگران اخراجي‌هاي 1 در سري دوم آن حضور داشتند، از اين رو از من هم دعوت كردند تا اين بار هم در نقش يك خبرنگار بازي كنم...

و كار با مجموعه يوسف پيامبر(ع)، با ديدن اين سريال چه چيزي براي‌تان تداعي مي‌شود؟

بلوكات: تجربه همكاري با آقاي سلحشور كه بسيار خوب بود، يك گروه دوستانه كه يكدستي و يكرنگي در آن موج مي‌زد. هيچ فرقي بين آدم‌ها هم وجود نداشت، همه مثل هم بوديم و از آنجا كه داستان يك قصه قرآني بود، انرژي متفاوتي هم در بين اعضاي گروه بود، با تمام شدن تصويربرداري به شدت ناراحت و دلتنگ شدم، گرچه كار بسيار سخت و مشكل بود، اما حالا كه سريال را مي‌بينم، براي من يادآور روزهاي خوب است. در مدت سه سال تصويربرداري، در زمستان روزهاي بسيار سردي را مشغول كار بوديم يا در تابستان، گرماي شديد ما را آزار مي‌داد، اما گروه از جان و دل، مايه مي‌گذاشتند و حالا خوشحالم كه مي‌بينم از اين سريال استقبال خوبي به عمل آمده است.

تصورتان اين است كه با اين سريال به سقف آرزوهاي‌تان رسيده‌ايد؟

بلوكات: هيچ وقت به اينكه يك شبه ره صد ساله را بپيمايم، علاقه و اعتقاد ندارم و نخواهم داشت، عقيده من اين است كه يك هنرمند متعهد اگر چيزي براي گفتن و عرضه كردن داشته باشد، دير يا زود به هدفش خواهد رسيد.

و به اين گفته‌هاي‌تان اعتقاد راسخ داريد؟

بلوكات: صددرصد. من آدمي هستم كه به قول معروف اهل عملم، نه حرف! دوست دارم به جاي ادعا، قابليت‌هاي خودم را ثابت كنم.

يادمان رفت كه بپرسيم فعاليت هنري خود را كي و ازكجا شروع كرديد؟

بلوكات: از 18 سالگي و در سال 78، گرچه از 15 سالگي تئاتر كار كرده بودم اما با مجموعه روزهاي زندگي كه ساخته كارگردان خوب و مطرح كشورمان «سيروس مقدم» بود، رسما وارد اين حرفه شدم و از انتخاب خودم هم راضي هستم.
خانواده سبز

classiquecrime
01-03-2009, 00:10
یه جا بود که این مصری ها حمله کردن به سیلوهای گندم؟!! نمیدونم یادتون باشه یا نه!(اونجایی که بعدش یوسف با همراهاش اومد به محل حادثه که از آتیش گرفتن کامل سیلو جلوگیری کنه)
تو اون قسمت این سربازا به صورت واقعا فاجعه وار این کارکنای سیلو رو با شمشیر میزدن، انگاری که بچه دبستانیا داشتن تئاطر بازی میکردن!
واقعا اون تیکش خیلی ضایع بود...

Sara
01-03-2009, 21:53
تاپیک توی یه روند تکرار افتاده . جمعه سریال پخش میشه با روایت کند داستان و کلی سوتی و از همون لحظه تا جمعه بعد تاپیک دو سه صفحه پست میخوره در یک کلام همه میگن : چقدر مزخرف بود ...
و این داستان ادامه دارد ...
در ضمن beauty جان شما اگه خیلی شجاعی تشریف ببر یه جایی اعتراضت رو بگو که ثمر داشته باشه و به چشم بیاد مثلاً توی خیابون فریاد بزن ! پشت pc میشینی و داد و فریاد میکنی فکر میکنی کار خیلی بزرگی میکنی ؟! اینجا تاپیک بحث در مورد یک سریال تلویزیونی هست نه بررسی اوضاع اجتماعی ایران .وقتی یه پست پاک میشه به این معنیه که نباید دوباره تکرار بشه ، در صورت تکرار مدیریت با شما برخورد میکنه .
+
این نوع پست دادن شما فقط باعث ف.ل.ت.ر شدن فروم میشه .

این تاپیک فعلاً قفل میمونه تا اندکی آرامش یابیم و موضوع جدیدی برای بحث !
تاپیک باز شد . امیدوارم در پستهامون دقت بیشتری داشته باشیم .

milky way
06-03-2009, 22:40
سریال واقعا ضعیف داستان بسیار کند و خسته کننده و غیر واقعی، بازی بسیار بد هنرپیشه ها مخصوصا نقش های دوم و سوم، گریم بسیار بد و واقعا یکی از خنده دار ترین صحنه ها جایی بود که تو جنگ نمیدونم کجا بود وقتی یکی از سربازها داشت با نیزه به یکی دیگه میزد سره نیزه کج شد!! و واقعا با این صحنه باید به کارگردان به خاطر ساخت چنین اثر با شکوهی تبریک گفت بعد از مدت ها برای چند دقیقه با خانواده از ته دل خندیدیم، من نمیدونم دیگه چرا اخراجی ها می سازن سریال یوسف که هست.

Mo7amad
06-03-2009, 23:12
نکته مثبت: گریم خوب زلیخا و شکستن مجسمه ها
سوتی های این قسمت:
1.اون 2تا زن ها به زلیخا میگن نرو بیرون سرما میخوری ولی خودشون نشستن بیرون دارن گندم آسیاب میکنن!
2.تو اون لیست اسامی یوزارسیف اسم 10 تا برادر رو میخونه بعدش میگه امیدوارم بنیامین هم بینشون باشه!

بعدشم فروم رو ف-ی-ل-ت-ر نمیکنن بخاطر نظر دادن راجعبه یوزارسیف!!!

sepid12ir
06-03-2009, 23:20
به نکات منفی فیلم کاری ندارم، چون اصلا به صورت جدی و حرفه ای دنبالش نکردم!
ولی در یک نظر هم میتونیم متوجه گریم خوب خانم ریاحی بشیم که به نظرم قابل تحسینه!
از طرفی تا حدی شکستن بت ها و ایمان آوردن زلیخا تاثیر گزار بود...
کلام فیلم نسبتا ساده است ولی قابل ایراد نیست چرا که مخاطبان مختلف با سطح دانش مختلف را میتونه جذب کنه!
خانم ریاحی هم خوب بازی میکنند!
----
اصلا به صورت یک بیننده ی همیشگی دنبالش نکردم ، به درستی و غلطی روایت و داستان هم کاری ندارم، یک مقداری خسته کننده هست و مطمئنا دارای ایراد ولی در مجموع در برابر زحمتی که برا این فیلم کشیدن به نظرم صفت مزخرف و فقط چسبیدن به سوتیهای فیلم یکم مقداری بی انصافیه!

mahsa1469
06-03-2009, 23:25
این رو هم اضافه کن زلیخا گفت هیچگاه برای آمون گریه نکرده در صورتی که برای بار اول پیش آمون گریه کرد و از آمون یوزارسیف رو خواست....
دیگه اگه بیش از دو قسمت ادامش بدن خیلی واقعا البته غیر ممکن نیست
یه قسمت ==> چند روزی که برادرای یوسف مهمونن
==> برگشتن و بنیامین رو دوباره اوردن
===> بدون بنیامین برگشتن به کنعان
==> دوباره رای برگردان بنیامین به مصر رفتن
....ووو...

البته از این سریال بعید هم نیست این چیزا رو نشون ندن یه دفعه زلیخا جوون بشه و حضرت یعقوب بینا (البته اگه تا اون موقع نابینا شده باشه)

Sha7ab
06-03-2009, 23:30
میگم مگه یوسف اینا 11 تا برادر نیستن ؟ و اگه یوسف و بنیامین رو کم کنیم میشن 9 تا ... پس چرا میگفتن 10 برادر از کنعان آمده اند ؟؟؟ : دی

danavan
06-03-2009, 23:49
یه سوتی تو سریال:
سربازی که در دروازه شهر قرار داشت دستش علامت واکسنه آبله کوبی داشت!

masoudtr
07-03-2009, 01:11
بچه ها یک چیز جالب بگم که اصلا شاید ربطی به سریال نداشته باشه
میدونین چرا بعد از یوسف از نسل یوسف یا به عبارت دیگه از نوادگانش هیچ کس پیامبر نشد
بخاطر گناهی که انجام داد که در نزد خدا جزء گناهان کبیره است اونم بی احترامی به والدین است (برای یوسف بی احترامی به پدر)
اونم بخاطر اینکه وقتی برای اولی بار یعقوب را ملاقات میکنه البته بعد از این ماجرای قحطی و ...
از اسبش پیاده نمیشه برای پدرش و خدا هم اونو این جوری تنبیه میکنه
اینو گفتم که قدر پدر و مادرمون را بیشتر بدونیم و بهشون احترام بیشتری بگذاریم

یک نکته جالب هم اینه که اون سوتی هایی که بچه ها این جا میگن من چند روز بعدش تو مجلات و روزنامه ها میخونم همین مطالب را
فکر کنم منبع تغذیه مجلات هستیم شدید
بعد شما بکا جان میخواستی تاپیک را ببندی نون مجلات را اجر کنی؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ghermezeteh
07-03-2009, 01:48
میدونین چرا بعد از یوسف از نسل یوسف یا به عبارت دیگه از نوادگانش هیچ کس پیامبر نشد
بخاطر گناهی که انجام داد که در نزد خدا جزء گناهان کبیره است اونم بی احترامی به والدین است (برای یوسف بی احترامی به پدر)
اونم بخاطر اینکه وقتی برای اولی بار یعقوب را ملاقات میکنه البته بعد از این ماجرای قحطی و ...

یک نکته جالب هم اینه که اون سوتی هایی که بچه ها این جا میگن من چند روز بعدش تو مجلات و روزنامه ها میخونم همین مطالب را
بعد شما بکا جان میخواستی تاپیک را ببندی نون مجلات را اجر کنی؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درسته منتها گناه کبیره نکرد بلکه ترک اولی کرد و وقتی یعقوب و پسرانش به دیدارش اومدن از اسب پیاده نشد و یه نوع بی احترامی به پدر بود
و ترک اولی هم برای پیامبران ممنوع هست چون اگر گناه کبیره می کرد که کلا از مقام پیامبری عزل می شد.

XMAN9
07-03-2009, 01:54
در كل سريال بسيار رضايت بخشي بوده.
اين انتقادهاي دوستان بيشتر از سر بيكاريست.

mohamad23
07-03-2009, 02:07
فرج الله سلحشور نويسنده، کارگردان و تهيه کننده سريال حضرت يوسف (ع) با بيان اينکه ديدگاه مشترک من واحمدي نژاد ريشه دراسلام دارد ،گفت: اينکه عده اي اين موضوع را سياسي مي کنند و به سريال نسبت مي دهند نشان آن است که در برکه انتخابات در حال غرق شدن هستند و به هر خار و خسي چنگ مي زنند.

به گزارش ايرنا، در نشست خبري عوامل سريال حضرت يوسف (ع) از جمله فرج الله سلحشور کارگردان، نويسنده و تهيه کننده سريال، حسين زندباف تدوينگر، مجيد مير فخرايي طراح صحنه و جهانبخش سلطاني و رضا رضوي بازيگران نقش آمن هوتپ سوم و هورن هوپ که در خبرگزاري جمهوري اسلامي برگزار شد، عوامل اين سريال به سئوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.

در ابتداي اين نشست فرج الله سلحشور درباره انتخاب داستان حضرت يوسف و ساخت اين سريال گفت: قصه هاي قرآني از کودکي دغدغه من بوده است. تعداد قصص انبيا بيش از ديگر کتاب هاي کتابخانه من است و از سال 60 به اين مهم پرداختم.

وي درباره انبيا واولياي الهي واينکه چرا سراغ ساخت سريال حضرت يوسف رفته است، اظهار داشت: همه اولياي الهي براي من ارزشمند هستند و در ساخت اين سريال هم بيشتر قالب و قصه براي من مهم بود. من اگر سراغ حضرت يوسف (ع) رفتم به اين دليل بود که داستان حضرت يوسف را بر خلاف آنچه تاکنون ساخته شده با بينش اسلامي همراه با نگاه اهل بيتي ارائه دهم و نگران اين بودم که ديگران اين سريال را ساخته و به سمت غربي بودن حرکت کنند.

کارگردان مردان آنجلس با اشاره به نحوه نگارش فيلمنامه عنوان کرد: بايد بگويم که نخستين تجربه من در فيلمنامه نويسي فيلم "ابتلا" بود. سپس "ميثاق" را چاپ کردم و در ادامه فيلمنامه "اصحاب کهف" را بازنويسي کردم. البته در نگارش فيلمنامه حضرت يوسف (ع) از حضور مشاوان هنري و مذهبي بسياري استفاده کردم زيرا براي اين کار ارزش بسياري قائل هستم. از اين رو با کارشناسان اسلامي، مشاور فيلمنامه نقد و بررسي مي کرديم و پس از نهايي کردن فيلمنامه آنرا به شوراي نقد سپرديم.

** بودجه سريال کمتر از 7 ميليارد تومان بود

سلحشور در پاسخ به شايعاتي که در خصوص بودجه کلان سريال حضرت يوسف (ع) اعلام مي شود، تصريح کرد: چهار برآورد به صدا و سيما ارائه شد که در حدود 6ميليارد و200ميليون تومان تا 6ميلياردو 500ميليون تومان بود. بودجه تصويبي ما 6ميليارد و 400 ميليون تومان بود و 600 ميليون تومان نيز از کمکهاي مردمي استفاده کرديم. بر خلاف برخي از آثار تلويزيوني که تلورانس (انحراف بودجه)آنها به 600 تا 800 درصد هم مي رسد و گاهي اوقات يک برآورد تا 20 برابر اضافه مي شود؛ تلورانس ما در تعيين بودجه اين سريال 10 درصد بود که بسيار معقول است. اين برآورد نسبت به گذشت زمان و گراني قيمت ها و تورم امري معقول بود.

** چگونگي انتخاب بازيگر نقش حضرت يوسف(ع)

کارگردان سريال حضرت يوسف (ع) درباره انتخاب بازيگر نقش يوسف (ع) گفت: من چند پارامتر را در گزينش بازيگر نقش اول اين سريال در نظر داشتم. نخست آنکه استعداد بازيگري داشته باشد و دوم آنکه چهره مناسبي داشته باشد و دلنشين و معصوم باشد و البته بازيگري بکر باشد و چهره اش قبلا ديده نشده باشد و با قرآن و مذهب بيگانه نباشد. اين ها شرايط من بود که مصطفي زماني واجد اين شرايط بود. در گزينش بازيگران جديد نيز تجربه و قرآني بودن آنها برايمان مهم بود. بازيگران ديگر نيز اغلب کساني بودند که با آنها کار کرده بوديم.

** بازي کردن در نقش هاي تاريخي کاري دشوار است

در ادامه اين نشست جهانبخش سلطاني بازيگر نقش "آمن هوتپ بزرگ" با اشاره به نقش کوتاه و منسجم آمن هوتپ گفت: جداي از بازي در اين نقش ،کار کردن با آقاي سلحشور دلنشين است. قبلا با ايشان در کارهاي دفاع مقدس و سريال هاي ايشان کار کرده بودم. افرادي مانند سلحشور و شورجه و شمقدري تعهدي ديني و اعتقادي دارند که در آثارشان به وضوح ديده مي شود. وقتي براي کار رفتم با خيل سنگين تحقيق و پژوهش درباره فيلم روبرو شدم و اين نشان از پشتوانه قوي اين سريال داشت.

اين بازيگر سينما در ادامه تصريح کرد: من دوست داشتم بيشتر شخصيت جعفر دهقان (عزيز مصر يا پوتيفار ) را بازي کنم چون جاي خلاقيت بسياري داشت و شخصيت ريشه اي و عميق بود که نشد. نقش آمن هوتپ کوتاه و منسجم بود. براي اينکه بتوانم اين نقش را به نحو احسن ارائه دهم در بخش هايي با سلحشور و شورجه بحث و گفت وگو مي کرديم تا فرعون بودن آمن هوتپ بيشتر انتقال پيدا کند.

سلطاني در خصوص دشواري هاي بازي در نقش هاي تاريخي عنوان کرد: بازيگران تئاتر به کار تاريخي نزديک تر هستند از اين رو اين نوع آثار را بيشتر دوست دارم. تئاتري بودن در ايفاي نقش هاي تاريخي بسيار موثر بوده و سبب جذابتر شدن آنها مي شود. در مجموع بازي در سريال هاي تاريخي دشوار است و بايد ايفاي يک کاراکتر تاريخي بايد اطلاعات مکفي داشت.

* به سختي هاي طراحي صحنه در اين کار آگاه بودم

مجيد مير فخرايي نيز در ادامه اين نشست دو ساعته با اشاره به تدوين سريال گفت: من سابقه کاري با سلحشور در اين حوزه را با مردان آنجلس آغاز کردم. وقتي کار يوسف پيامبر(ع) به من پيشنهاد شد به سختي کار اشراف داشتم. بايد 3 لوکيشن بزرگ در سه منطقه طراحي و لباس هاي مشخصي تهيه مي کرديم. به دليل اينکه به حساسيت آقاي سلحشور واقف بودم تلاش کردم با معلومات بسيار وارد اين اثر تلويزيوني شوم.

وي افزود: در ابتداي کار سلحشور منابع پژوهشي بسياري در مورد اين کار در اختيارم گذاشت و همين امر سبب شد تا پشتوانه موثري در اين کار داشته باشم.

مير فخرايي با اشاره به الگوهاي مورد نظر براي ساخت دکور سريال حضرت يوسف (ع) عنوان کرد: براي شناخت شرايط ‌و وقت و محيط مي خواستم به مصر بروم ولي شرايط فراهم نشد از اين رو به موزه لوبر پاريس که منبعي غني از تاريخ مصر و در اصل دومين منبع در اين زمينه به شمار مي آيد رفتم. حضور در اين موزه مرا در طراحي صحنه بسيار ياري کرد زيرا در آنجا بسياري از بخش هاي تاريخي از جمله مجسمه ها، تابوت ها و ابزار مصر باستان بازسازي شده بودند که اين موضوع راه را براي طراحي صحنه هموار ساخت.

وي ادامه داد: در اين بين مسئله بودجه و شروع کار بود که با اطمينان خاطر سلحشور ، کار را شروع کرديم. در ابتدا راهي شهرک غزالي شديم و سپس به سمت شهرک دفاع مقدس حرکت کرديم و کار در اين منطقه بسته شد. درياچه اي که در فيلم شاهد آن هستيم در اين منطقه واقع شده بود که به عنوان رود نيل استفاده شد.

** 200 بازيگر در مجموعه بازي کردند

در ادامه نشست سلحشور در پاسخ به ضعف جلوه هاي ويژه فيلم خاطر نشان کرد: بضاعت کشور ما در جلوه هاي ويژه فعلا همين مقدار است و اميدوارم بزودي تکنيک هاي پيشرفته اين هنر وارد کشور شود ولي توان ما در همين مقدار است. ضمن اينکه با وجود همين توان کم در ساخت حدود 105 دقيقه از اين سريال از جلوه هاي ويژه استفاده شده است.
تهيه کننده سريال حضرت يوسف با اشاره به تعداد بازيگران اين سريال اظهار داشت: بازيگراني که حداقل نصف صفحه ديالوگ داشتند 200 نفر بودند و 26 نفر هم نقش اصلي داشتند که در 8 تا 10 قسمت ايفاي نقش داشتند.

* "هورن هوپ" يک شخصيت نظامي مستقل است

رضوي بازيگر نقش "هورن هوپ" هم درباره اين شخصيت گفت: شخصيت هورن هوپ با صحبت هاي سلحشور و مطالعاتي که در تاريخ مصر انجام داده بودم شکل گرفت. برداشت من يک نظامي مستقل بود که بسيار پايبند به آمن هوتپ و فرماندهان خود بود. اين شخصيت با يوسف مشکل نداشت اما وي را نيز تاييد نمي کرد. کمک هاي آقاي سلحشور و اساتيد بود که سبب شد اين شخصيت شکل بگيرد.

اين بازيگر سينما درباره شرايط بازي در نقش هاي تاريخي افزود: کساني که در زمينه تئاتر فعاليت داشتند بهتر مي توانند در سريال هاي تاريخي به ايفاي نقش بپردازند. ما از زمان فرعون اطلاعات دقيقي نداريم. نگاه من در اين سريال اين بود که نوع لباس در راه رفتن تاثير گذار است. من سعي کردم با اعمال فرهنگ ايراني در اين سريال به ايفاي نقش بپردازيم.

** ميزان دستمزد بازيگران اصلي مجموعه يوسف پيامبر(ع)

سلحشور در خصوص دستمزد بازيگران اين سريال و آمار و ارقام نجومي که درباره آنها اعلام شده است ، گفت: برخي اصرار دارند بگويند در اين سريال مزدهاي کلان پرداخته شده است. به عنوان نمونه جهانبخش سلطاني در عرض 5 ماه کارکرد 8 ميليون تومان گرفته است و رضوي ماهانه يک ميليون گرفته اند. تنها بازيگران گرانقيمت اين سريال محمود پاک نيت و کتايون رياحي بودند که ماهانه 3 و نيم ميليون دريافت مي کردند. اين ارقام در حالي است که در سريال هاي ديگر بازيگران 18 تا 20 ميليون تومان دستمزد دريافت مي کنند.
وي ادامه داد:حسن کارما دراين مجموعه پرداخت به موقع و سر ماه حقوق ها بود البته بازيگري هم داشتيم که250 هزار گرفته اند. مصطفي زماني به صورت حقوق چيزي نگرفته است .

کارگردان سريال حضرت يوسف با اشاره به معضل دلالي نقش هاي اول و دوم در سينما و تلويزيون تصريح کرد: يکي از مسائلي که در سينماي ما باب شده پرداخت هزينه براي بازي است که دلالاني هم در اين زمينه وجود دارند و نقش مي فروشند. ولي درسريال حضرت يوسف آقاي زماني که نقش اول را داشت بدون دلال بازي انتخاب شد و مزدش به منظور کمک خرجي پرداخت مي شد و خودش مي دانست اين نقش چقدر ارزش دارد و هيچکس براي چنين نقشي اين ريسک را نمي کند که نقش اول اين سريال را به فردي که تجربه بازيگري آنچناني ندارد واگذار کند اما من اين کار را انجام دادم. نمي شود گفت به "زماني" حقوق مي داديم؛حقوق ايشان يک هزينه بود. مردم عادي که از حقوق ها خبر ندارند از کمبود حقوق مصطفي زماني تعجب مي کنند اما واقعا اينگونه نيست.

** عوامل سريال يکدل و يک رنگ بودند

در ادامه حسين زندباف تدوينگر سريال با اشاره به يکدلي عوامل گفت: مديريت و تدبير سلحشور سبب شد اين کار به نتيجه مطلوبي برسد. با توجه به سکانس هاي سنگيني که در اين فيلم وجود داشت کار به خوبي انجام شد. به نظر مي رسد دليل اين که با مشکل خاصي در تدوين مواجه نشدم اعتماد سلحشور و شورجه بود و اين مهم سبب شد سريال حضرت يوسف (ع) به سلامت تدوين شود و با نشست هايي که داشتيم مشکلات بررسي و برطرف شود.
وي افزود: اين کار دلي و عاشقانه بود و آنچه مد نظر ما بود و ما توقع داشتيم الان اتفاق افتاده است و در حد توان براي اين اثر تلاش کرديم. ضمن آنکه تلاش عاشقانه عوامل و بازيگران فيلم در تدوين بسيار موثر بود.

** قبل و در حين ساخت سريال با آيات عظام ديدار داشتيم

سلحشور با اشاره به ديدار آيات اعظام قبل و در هنگام ساخت اين سريال اظهار کرد: ما هر مطلبي که بخواهيم درباره قصص قرآني بخوانيم از ذهن علما و بزرگان ما است. ما در اين سريال خدمت آيت الله جوادي آملي، آيت الله سبحاني، آيت الله مکارم و آيت الله مصباح و بزرگاني همچون سيد مهدي مير باقري رسيديم. علما اطلاعات منحصربه فردي دارند که اگر از آنها استفاده نشود سبب غفلت است. ما از اين بزرگان در قبل و حين کار استفاده کرديم. متاسفانه فرصت نشد فيلمنامه را اين بزرگواران بخوانند اما فيلم داستان ها را مطالعه کردند. ضمن آنکه حجم فيلمنامه بسيار زياد و مطالعه آن کاري زمانبر بود(بعداز صحافي 10 جلد 200 صفحه اي شد).

وي ادامه داد: ما نه تنها از علما بلکه از فرق ديگر اسلامي همانند اهل تسنن هم استفاده کرديم ولي در تحقيقات ديديم که اهل تسنن در برخي مباحث از يکديگر تقليد مي کنند و پويايي و نوآوري شيعيان در ميان اهل تسنن نيست اما يک حسن دارند و آن اينکه براي تفسير يک آيه حکايات و تمثيلهاي زيادي مي آورند که به درد ما مي خورد. ما از اين تمثيل ها در صورتي که با تفاسير شيعه منافات نداشت استفاده مي کرديم. از تورات، انجيل و اديان ديگر نيز استفاده کرديم به شرطي که منافاتي با تفاسير شيعه نداشته باشد يعني منبع اصلي ما منابع شيعه بود و از منابع ديگر اديان براي کامل کردن قصه استفاده کرديم به شرايط حفظ اصول و عقايد شيعه .

** موسيقي فيلم تلفيقي از موسيقي ايراني و مصري بود

حسين زندباف در پاسخ به نحوه انتخاب موسيقي فيلم هم گفت: تحقيقات ما درباره موسيقي مصر انجام شد و تلاش کرديم تا موسيقي فيلم تلفيقي از موسيقي مصري و ايراني باشد. در بخش اول موسيقي بدون تلفيق و کاملا مصري بود که با توجه به عدم رضايت مخاطبان و منتقدان آنرا تلفيقي کرديم. ولي بايد بگويم با توجه به هزينه هاي سريال حجم مناسبي از موسيقي استفاده شد اما با توجه به بضاعت هاي ممکن اين سطح مطلوب بود.
در ادامه نشست کارگردان سريال حضرت يوسف در پاسخ به اين سئوال که آيا اين سريال تبليغي براي رياست جمهوري و سفرهاي استاني ايشان بوده گفت: اسلام را از هر منظري نگاه کني به روز است چه احمدي نژاد به آن نگاه کند و چه سلحشور. اگر ما ديدگاه هايمان يکي است به دليل اين است که از يک منبع تغذيه کرده و در ريشه فکري اشتراک داريم. حضرت يوسف در سال 81 تمام شده و نقد و بررسي آن تا اوايل سال 82 به طول انجاميد. نسخه اصلي آن در سيما فيلم وجود دارد. سريال حضرت يوسف تنها سريالي است که با متن کامل شروع شده است.

سلحشور افزود: اکثر سريال ها سر صحنه نوشته مي شود اما اين سريال اينگونه نبود. به همين دليل از نظم خاصي در طراحي دکور، برآورد هزينه و انتخاب بازيگر و ... برخوردار بود به همين دليل در حالي که برخي فيلم هاي سينمايي با بودجه 6 تا 7 ميلياردي ساخته مي شود سريال حضرت يوسف با 6 ميليارد و 400 ميليون تومان ساخته شده است. ما با متن کامل اين کار را ساختيم و اين وصله ها که در بين کار آنرا تغيير داديم به ما نمي چسبد.

** حضرت يوسف (ع) براي تبليغ احمدي نژاد ساخته نشده است/ از تبليغ براي احمدي نژاد باکي نداريم

سلحشور در خصوص سفرهاي استاني عنوان کرد: بنيانگذار سفرهاي استاني رهبر معظم انقلاب است. اگر ما تقليد کرده باشيم بايد از محضر معظم له آموخته باشيم. دکتر احمدي نژاد را کسي در آن دوران نمي شناخت. در نگاه ما تفاوت هايي وجود دارد که مانع از اين مي شود بگوييم اين کار تقليدي است. ما از اينکه براي احمدي نژاد تبليغ کنيم باکي نداريم و وظيفه خود مي دانيم که حمايت کنيم اما با همه اين احوالات حضرت يوسف براي تبليغات احمدي نژاد ساخته نشده است. وقتي مشغول ساخت سرکشي حضرت يوسف بوديم سفر رهبر معظم انقلاب به قزوين اتفاق افتاد اين سفر را دوستان براي من توضيح دادند و اي کاش مي رفتم که مي فهميدم يوسف يعني چه و مديريت يعني چه. نسخه اصلي اين سفرها رهبر معظم انقلاب است. ايشان در اين سفرها همه حرف ها مي شنيدند و به بخش هاي گوناگون سفير مي فرستادند و حتي دستور مي دادند براي اينکه حق کسي از مغازه داراني که کسب خود را به دليل حضور مردم تعطيل مي کردند تضييع نشود هزينه روزانه آنها توسط سفيران ايشان پرداخت مي شد تا متضرر نشود.
سلحشور با سياسي خواندن اين اظهارات خاطر نشان کرد: اين حرف ها جنبه سياسي دارد و آنهايي که در برکه انتخابات در حال غرق شدن هستند به هر خار و خسي چنگ مي زنند. اينها شعار انتخاباتي است و از سر استيصال مطرح مي شود.

** چند همسري را ترويج نکرديم

در بخشي ديگر از اين نشست نويسنده سريال حضرت يوسف با تاکيد بر اينکه اين سريال قصد ترويج چند همسري را ندارد، گفت: چند همسري در مذهب و مکاتب الهي وجود داشته است. حال اگر اين فرهنگ بنا به دلايلي تغيير کرده از عوارض دنياي امروز است. از پيامبر تا انبياء سلف همسر دوم و سوم اختيار مي کردند. اين موضوع در گذشته بوده و در خيلي از ممالک اسلامي هنوز اين فرهنگ وجود دارد و در بين شيعيان با آن برخورد مي شود. اين مطلب وجود داشته و من به دليل خرسندي فمينيست ها نمي توانستم آن را در اين سريال نشان ندهم و بازهم تأکيد مي کنم قصد ما ترويج چند همسري نيست بلکه بيان سند تاريخي است.

سلحشور در پاسخ به انتقادي ديگر در خصوص توجه زياد به شخصيت حکيمانه حضرت يوسف تصريح کرد: خداوند در قرآن مي فرمايد: "وقتي به سن شباب رسيد به او حکم و علم اعطا کرديم." بنابر اين اگر حضرت يوسف را حکيم و حاکم معرفي کنيم درست است. خيلي از جاها نيز برخورد مديريتي و حکومتي مي کنند. همه انبيا مدير بوده اند و اگر جامعه اي از اين نعمت الهي استفاده نکرده بيانگر آن نيست که آن جامعه محروم شده است. انبيا براي اداره امور جامعه به سمت صلاح آمده اند و اگر اين مهم تحقق نيافته است ظلمي است که آن جامعه در حق خود کرده است.

کارگردان اصحاب کهف درباره حضور عوامل هاليوود در ايران نيز اظهار داشت: کمپاني فيلم سازي هاليوود تمام تلاش خود را مي کند تا تمام موانع خود را براي چپاول دنيا بردارد. بزرگترين اين موانع مکتب و دين است خدا را از خود بالاتر نمي بينند و براي آنها مذهب از قداست و انبيا از عصمت بايد مبرا شود به گونه اي که مذهب توان اداره جوامع را نداشته باشد. لذا خلوت حضرت ابراهيم و موسي را نشان مي دهند تا قداست آنها را از بين ببرند. ولي ما سعي کرديم در اين سريال با اين رويکرد مقابله کرده و تمام رشته هاي آنها پنبه شده است و اين کار را ادامه خواهيم داد.

** برخي صحبت ها درباره اين سريال بهانه گيري است

سلحشور در ادامه درخصوص پردازش بيش از اندازه به زليخا در اين سريال عنوان کرد: با زليخا مي توان عشق را تداعي کنيم ، درست است که اين عشق با فکر گناه در ذهن زليخا پديد آمده است اما او اين خطا را متوجه مي شود شعله اين عشق در زليخا باقي مانده و بخاطر آن زنده مي ماند و به جايي مي رسد که موحد مي شود . اگر ما به اين نمي پرداختيم جفا مي کرديم. اگر ببينيم او پشيمان شده است درست است نه اينکه او را بعد از گناه آزاد نشان دهيم که متاسفانه برخي در اين زمينه دنبال بهانه گيري هستند.

سلحشور در ادامه با اشاره به سريال هاي مشابه در دنيا و گرايش آنها به سوي بخش نفساني گفت: تاکنون نمونه اي نداشته ايم که سراغ انبيا بروند و به جنبه نفساني آن توجه نشود. من نگران بودم چنين اتفاقي تکرار شود و با کمبود بودجه اين مهم را بر خود تکليف دانستم. بودجه اوليه 2 ميليارد و 200 ميليون بود. گفتند روش صدا و سيما بر اين است که برآورد اوليه را ارائه مي دهيم و سپس اصلاحيه برآورد مي زنيد که دراين زمينه مجبور شديم به اين سبک عمل کنيم تا بودجه تامين شود.

** برخي سريال ها 1000 درصد اصلاحيه برآورد دارند!

ميرفخرايي نيز در اين باره اظهار داشت: مثل روز براي ما روشن بود که با چنين بودجه اي اين را نمي توان ساخت . شگرد صدا و سيما به اين سبک است که اصلاحيه برآورد بزنند. سريال هايي را سراغ دارم که هزار درصد اصلاحيه برآورد داشته است. سناريويي نبود که نباشد ، همه چيز مثل روز روشن بود و بودجه ها مشخص. پيشنهاد خودشان اين بود که اصلاح برآورد بزنيم.

طراح صحنه سريال افزود : ما سريال هايي را سراغ داريم که بودجه 900 ميليون توماني آن با اين اصلاحيه ها به 20 ميليارد رسيده است.

سلحشور درباره مشارکت نکردن کشورهايي همچون مصر در ساخت اين سريال گفت : همکاري خوب است به شرطي که همراهي وجود داشته باشد در کشورهاي اسلامي کشوري نيست که با ديدگاه شيعي بخواهد فيلم بسازد چون ما اصرار به حفظ بينش خود داريم.

وي در خصوص مخاطبين اين سريال گفت: طبق آمار و ارقام اعلام شده توسط مرکز پژوهش هاي صدا و سيما 90 درصد جمعيت جزء مخاطبين اين سريال هستند که حدود 85 درصد آنرا تاييد مي کنند.

** سريال بي بي نرجس خاتون(س) را مي سازم

تهيه کننده سريال حضرت يوسف درباره کار جديد خود گفت: نشست هايي با علما و بزرگان داشته ايم. من زندگينامه بي بي نرجس خاتون را در دست دارم و اگر متن مناسبي را پيدا کنم آنرا مي سازم. تحقيقات اين کار را انجام داديم و کارگرداني آن را آقاي شورجه برعهده دارند و من تهيه کننده هستم.

** گريم از اين قسمت خوب مي شود

حسين زندباف نيز درباره انتقاد به گريم اين سريال اظهار داشت: از آنجايي که فيلمبرداري اين فيلم 3 سال طول کشيد به دليل عدم حضور قاطع گريمورها اين اتفاقات افتاد. ولي از قسمتي که در جمعه هفته جاري (امشب)پخش خواهد شد گريم به نحو مطلوبي لحاظ شده و حضور مستمر آقاي ملکوت (مدير گريم مجموعه) اين نقيصه برطرف شده است البته درباره بخش هاي قبلي ما نيز رضايت کامل نداريم.

mahsa1469
07-03-2009, 08:07

درسته منتها گناه کبیره نکرد بلکه ترک اولی کرد و وقتی یعقوب و پسرانش به دیدارش اومدن از اسب پیاده نشد و یه نوع بی احترامی به پدر بود
و ترک اولی هم برای پیامبران ممنوع هست چون اگر گناه کبیره می کرد که کلا از مقام پیامبری عزل می شد.
اما من خودم توی قرآن خوندم که یوسف بعد از پیدا کردن خوانواده اش پدر و مادرش را با عزت و احترا بر تخت پادشاهی می نهد (سوره ی یوسف آیه شو درست یادم نیست ولی آخراش بود)

SPQ1
07-03-2009, 12:21
یه سوتی تو سریال:
سربازی که در دروازه شهر قرار داشت دستش علامت واکسنه آبله کوبی داشت!

آره راست ميگه
خيلي ضايع بود! راستي تو اين سريال چرا لباسهاي ملت چه زن چه مرد، همه سفيدن؟!!هيچ تنوع رنگي توش نيست. همه گوني برنج پوشيدن!

اماستیاف
07-03-2009, 13:12
کاش حداقل یک مقدار اسب سواری یاد اینها میدادن.

دلم برای اون اسبهای بیچاره که به کالسکه یوزارسیف بستن میسوزه.

Sara
07-03-2009, 14:34
نکته مثبت: گریم خوب زلیخا و شکستن مجسمه ها
سوتی های این قسمت:
1.اون 2تا زن ها به زلیخا میگن نرو بیرون سرما میخوری ولی خودشون نشستن بیرون دارن گندم آسیاب میکنن!
2.تو اون لیست اسامی یوزارسیف اسم 10 تا برادر رو میخونه بعدش میگه امیدوارم بنیامین هم بینشون باشه!

بعدشم فروم رو ف-ی-ل-ت-ر نمیکنن بخاطر نظر دادن راجعبه یوزارسیف!!!

منم نگفتم فروم رو به خاطر نظر دادن راجع به يوزارسيف !!! ف.ي.ل.ت.ر مي كنن . شما در جريان پست اشاره شده نيستين چون پاك شده . و پست من رو با دقت نخوندي . ايشون يه سري نظرات نسبت به اوضاع اجتماعي ايران داشتن و بس و مخاطب اون پست هم فقط خودشون بودن .

navid_mansour
08-03-2009, 01:12
فقط سوتي كه تيرها به اون بالا نميرسيدند،بيشتر ميبينم بخندم

نادر1368
08-03-2009, 20:14
شان و منزلت پیامبران رو اوردن پایین کاش این سریال رو نمی ساختن!یعقوب بیشتر شبیه درویشاست تا پیامبر خدا!پسراشم به همینطور واقعا ضایع است و ضایع پارتی بازی میکنه تا میفهمه برادراشن زود بهترینا رو براشون میخواد یوسف پیامبر با خصوصیات امروزی!هیچی دیگه نمیشه گفت هر هفته شاهد لوث شدن شان پیامبران الهی باشید!

dampayi
08-03-2009, 20:18
شان و منزلت پیامبران رو اوردن پایین
کاملا تایید می شه
یادم نمی ره اون قسمتیو که یوسف یه نامه رو به عنوان شوخی به طرف مری سا بابا (یه همچین اسمی! اون بازیگر جنوبیه) پرت کرد!!
نمی دونم شایدم ما ....(بحث مذهبی نکنیم بهتره)

joobin_3rip
08-03-2009, 20:38
سریالی که خیلی از مردم رو میکشونه پای تلوزیون نمیتونه ضعیف یامتوسط باشه

Kaptian Black
08-03-2009, 20:47
از روی بیکاری ! :27:

Olis
08-03-2009, 20:59

اسندلال درستی نیست

من واسه جنبه ی طنزش میشینم

خب حالا به نظر شما پر محتواست؟ اونم راجع به پیامبران

Sha7ab
08-03-2009, 21:04

من از شما میپرسم سرگرمی مردم ایران چیه ؟ غیر از همین tv ـه ؟
حالا کاری به این کارا ندارم ؛ در مورد عنوان پستت : چرا وقتی اماکنات و بودجه ـش در اختیارمون قرار داره یه سریال خوب نسازیم ؟ به نظر شما استعداد توی ایران کم هست ؟ این چه کارگردان ساده پذیریه آخه که صداوسیما برای این فیلم برگزیده ؟ شما برو به سریال های دهه 70 آمریکا نگاه کن و بعد بیا سطح کیفیشو (نه کمی!!!) با سریالی مثل یوسف مقایسه کن . بودجه ای که صرف سریال یوسف شده ، میدونی چقدره ؟ پس چرا بیایم چنین چرندیاتی درست بکنیم ؟

mohamad23
09-03-2009, 02:03
حجت‌الاسلام فاطمي‌نيا گفت: براي تهيه سريال يوسف پيامبر (ع) زحمات بسياري كشيده شده و اين سريال جاذبه‌هاي خوبي دارد.

حجت‌الاسلام عبدالله فاطمي‌نيا در گفت‌وگو با فارس، در خصوص نحوه توليد سريال حضرت يوسف (ع) و ارتباط آن با واقعيت اصلي داستان اظهار كرد: جناب سلحشور انسان متدين و قابل احترامي است.
وي گفت: با كارهاي ايشان آشنايي كامل دارم و مي‌دانم براي اين فيلم زحمات زيادي كشيده شده است.
وي تصريح كرد:اين فيلم جاذبه‌هاي خوبي دارد ولي چون بشر معصوم نيست، امكان وجود نواقصي در اين مجموعه وجود دارد كه اينگونه اشتباهات از همه سر مي‌زند.

malkemid
09-03-2009, 02:33
حجت‌الاسلام فاطمي‌نيا گفت: براي تهيه سريال يوسف پيامبر (ع) زحمات بسياري كشيده شده و اين سريال جاذبه‌هاي خوبي دارد.

حجت‌الاسلام عبدالله فاطمي‌نيا در گفت‌وگو با فارس، در خصوص نحوه توليد سريال حضرت يوسف (ع) و ارتباط آن با واقعيت اصلي داستان اظهار كرد: جناب سلحشور انسان متدين و قابل احترامي است.
وي گفت: با كارهاي ايشان آشنايي كامل دارم و مي‌دانم براي اين فيلم زحمات زيادي كشيده شده است.
وي تصريح كرد:اين فيلم جاذبه‌هاي خوبي دارد ولي چون بشر معصوم نيست، امكان وجود نواقصي در اين مجموعه وجود دارد كه اينگونه اشتباهات از همه سر مي‌زند.

حالا این فاطمی نیا کی هست؟!!
به نظر من هم بیننده دلیل بر خوب ودن کار نیست.
اتفاقا تو همین قسمت آخر کسایی که از طرفدارای پر و پا قرص سریال بودن حالشون داشت بهم می خورد از بس هیچ اتفاقی نمی افتاد .

Raptor 2009
09-03-2009, 03:10
علت اینکه اکثر مردم رو پای سریال میکشونه به عقیده بنده صحنه ها و سکانس های زیبای مصر باستان و شهر تبس و بازی زیبا و دلنشین مصطفی زمانی و کتایون ریاحی و چند تن دیگر است.و الا سریالیست پر از سوتی.

نادر1368
09-03-2009, 11:38
سکانس های زیبای مصر باستان و شهر تبس و بازی زیبا و دلنشین مصطفی زمانی و کتایون ریاحی و چند تن دیگر است.و الا سریالیست پر از سوتی.
پس سوتی هارو کی بار میاره!سریال رو طولش میدن همین صحبت کردن زلیخا یه ربع بیست دقیقه وقت میگیره اگه منبع قران بوده ایا باید نقش زلیخا انقدر پر رنگ میبود؟شاید چون بازیگرش کتایون ریاحی بوده!سکانس زیبای مصر و شهر تبس همون بیابانای برهوت با ساختمانای مقوایی!به نظر من میتونستن چهره یوسف رو و یعقوب رو نشون نمی دادن بهتر بود مثل فیلم و سریال هایی که در رابطه با امامان ساخته میشد.

omid-p30
09-03-2009, 11:44
به نظر من، داستان زیبای خود فیلم از بقیه عوامل، بیشتر تو جذب مخاطب تاثیر داشته.

shahshahani
09-03-2009, 12:40
یک نکته ی منفی دیگه ی این سریال زمانی بود که یوسف داشت توصیف برادراش رو به زنش میگفت...
در مورد یهودا گفت : "هنوز خبث طینت خود را حفظ کرده است"

به نظرم یه جورایی به این کار میگن غیبت کردن........

gmuosavi
09-03-2009, 17:22
بازيگر نقش "آمن هوتپ سوم" در مجموعه تلويزيوني "يوسف پيامبر(ع)"، برخي ادعاها درخصوص داشتن لهجه اصفهاني اين شخصيت تاريخي را رد کرد.

"جهانبخش سلطاني" روز شنبه در گفت وگو با ايرنا با اعلام اين مطلب، افزود: چون در مجموعه هاي تلويزيوني "قصه هاي مجيد" و سرنخ" با لهجه اصفهاني صحبت کردم، حال بينندگان سريال يوسف پيامبر(ع) تصور مي کنند که "آمن هوتپ سوم" نيز لهجه اصفهاني دارد، درصورتيکه اينطور نيست.

وي افزود: حساسيت بر روي اداي "مونولوگ"(تک گويي) ها و "ديالوگ"(گفت وگو) هاي اين شخصيت تاريخي به حدي بود که پس از اجرا، به اتفاق آقاي سلحشور(کارگردان) آنها را مرور مي کرديم تا به قطعيت برسيم که لهجه اي وجود ندارد.

وي در پاسخ به اين سووال که چرا از يک "صداپيشه" براي آمن هوتپ سوم استفاده نشد، گفت: ابتدا تصميم بر اين بود که از صداپيشه استفاده کنيم اما به دليل جلوگيري از لطمات احتمالي که ممکن است دوبله به اصل اثر وارد کند از اين کار منصرف شديم.

به گفته سلطاني، انتقال حس، تنوع در ضرب آهنگ و اوج و حضيض صدا در موقعيت هاي تراژيک يا غيرتراژيک، توسط بازيگري که در صحنه قرار گرفته در مقايسه با صداپيشه اي که در اتاق ضبط نشسته بهتر صورت مي گيرد.

سلطاني ايفاي نقش هاي تاريخي را سخت توصيف کرد و ابراز داشت: يک بازيگر افزون بر استفاده از خلاقيت و دانش، بايد درباره شخصيتي که قصد ايفاي نقش آن را دارد مطالعه و تحقيق فراواني داشته باشد.

وي افزود:‌ اما بازيگراني که پيشينه تئاتري دارند و با تئاتر کار خود را آغاز کرده اند، نقش هاي تاريخي را بهتر و دلنشين تر ايفا مي کنند.

ir-dgm
09-03-2009, 17:35
دوستان به نظرم بهتره از گرفتن سوتی ها و بیان مشکلات خارج بشیم و به پردازیم چه کار هایی می کردند بهتر بود و چه کارهایی نمی کردن بهتر بود :40:

موفق باشی
آرش :40:

mahsa1469
09-03-2009, 18:34
به نظر من هم پیشنهاد خوبه
خوب یکی از کار هایی که می تونستن بکنن این بود که از روایت های مختلف داستان حضرت یوسف رو می خوندن بعد فیلمنامه رو می نوشتن اونوقت مطمئنن حضرت یعقوب با گریه کردن بر پیراهن خونی یوسف بیناییشون رو از دست می دادن.........!!!!!!!!!!

omid2020-com
09-03-2009, 18:41
به نظر من هم پیشنهاد خوبه
خوب یکی از کار هایی که می تونستن بکنن این بود که از روایت های مختلف داستان حضرت یوسف رو می خوندن بعد فیلمنامه رو می نوشتن اونوقت مطمئنن حضرت یعقوب با گریه کردن بر پیراهن خونی یوسف بیناییشون رو از دست می دادن.........!!!!!!!!!!
فکر نکم اینطور هم بوده باشه که همه چی رو از خودشون در آورده باشن
حتما تحقیق هم شده

MaaRyaaMi
09-03-2009, 20:47
فکر نکم اینطور هم بوده باشه که همه چی رو از خودشون در آورده باشن
حتما تحقیق هم شده

بله...
پس اون همه منبعی که آخر تیتراژ نوشته میشه الکی که نیس....

REGISTERED USER
09-03-2009, 22:39
آغا این شهر تبس و اینا کجان ؟ اصلا از کجا اینهمه آدم آوردند ؟

Raptor 2009
10-03-2009, 00:24
پس سوتی هارو کی بار میاره!سریال رو طولش میدن همین صحبت کردن زلیخا یه ربع بیست دقیقه وقت میگیره اگه منبع قران بوده ایا باید نقش زلیخا انقدر پر رنگ میبود؟شاید چون بازیگرش کتایون ریاحی بوده!سکانس زیبای مصر و شهر تبس همون بیابانای برهوت با ساختمانای مقوایی!به نظر من میتونستن چهره یوسف رو و یعقوب رو نشون نمی دادن بهتر بود مثل فیلم و سریال هایی که در رابطه با امامان ساخته میشد.

درسته خیلی کشش میدن ولی در هر صورت هنر بازیگری کتایون ریاحی واقعا بالاس..کمتر کسی میتونه این نقش رو به این لطافت و ظرافت بازی کنه!

راستی سوتی این هفته که دیالوگی بود :

خدمتکار 1: آیا زلیخا جسم یوزارسیف را میخواهد؟

خدمتکار 2 :آیا مگر برای زلیخا جسمی باقی مانده که جسم یوزارسیف را بخواهد!
:laughing:

gmuosavi
10-03-2009, 13:11
آغا این شهر تبس و اینا کجان ؟ اصلا از کجا اینهمه آدم آوردند ؟

منظورت اينه كه الان كجان ؟ طبس خوب تو مصره ديگه ! اسم حالا شو نميدونم ولي فكر كنم ( شايد ) نزديك قاهره باشه

اصلا از کجا اینهمه آدم آوردند ؟

اگه منظورت تو فيلمه كه اين همه آدم رو از پادگان ميارند ! اكثرشون سربازند از چهرشون مشخصه

:10:

========================

بهترين بازيگر اين سريال كتايون رياحيه
خيلي خوب بازي كرده

:11:

نادر1368
10-03-2009, 17:57
خدمتکار 1: آیا زلیخا جسم یوزارسیف را میخواهد؟

خدمتکار 2 :آیا مگر برای زلیخا جسمی باقی مانده که جسم یوزارسیف را بخواهد!

:31:داره میره بپا سرما نخوره!
یعنی انقدر شعور بیننده پایین تصور میشه!؟اصلا در یوسف ابهت پیامبری میبینید؟یا خود مصر!یوسف بیشتر شبیه یک بسیجی مخلص توی فیلمهاست تا پیامبر!مصر با اون قدمت و تاریخش یه ده بی اب و علف با خانه های,راستی به تعداد انگشتان دست خونه هست!سربازان کجا میخوابن پشت صحنه!؟معبدم اندازه یه اتاق چطور مصریان اونجا عبادت میکردن لابد شماره میگرفتن اون چاقهای به درد نخور!منشی بودن!:27:حالا کسی تخت پادشاهی یوسف رو دیده!قراره یعقوب و مادرش(همون خالش!)بشینن روش!یا باید پشت میز بشینن!فاصله کنعان تا مصر بیست و چند روز بوده وقتی فیلم رو انقدر طولش میدن باید قافله ای که یه کیلومتر رو با اون سرعت در یک شبانه روز بپیماید تو یه ربع همه مسیر رو بره!حالا اخرش زلیخا با یوسف وصلت میکنه:11:البته پیش بینی اینه که زلیخا حماسی میمره یوسفم از درگاه خداوند که چندان ازش یاد نمیشه!برایش بخاشیش و بهشت برین رو خواهد طلبید!

امپراطور
11-03-2009, 10:37
دقیقا" یکی از عیب های این سریال اینه که زیادی زلیخا رو نشون میده

reza2pars
11-03-2009, 10:57
دقیقا" یکی از عیب های این سریال اینه که زیادی زلیخا رو نشون میده
تا اونجایی که من دیدم این سریال فقط عیب داره حیف پولای بی زبون که میدن این نابغه کارگردانی(سلحشور) تا داستانهایی رو که توی ذهن مردم زیبا هستند رو به این شکل بسازه واقعا سریال ضعیفیه و جالبتر اینه که بازیگران خوبی هم که توی این سریال بازی میکنن بسیار بد بازی میکنن!!!

REGISTERED USER
11-03-2009, 12:01
کار بزرگی بود ... به نظرم بد نیست اما میشد بهتر باشه ...

راستی مگر در قرآن نیامده که یعقوب نبی به فرزندانش گفت: هر کدام از یک دروازه وارد شوید ! پس چی شد ؟

REGISTERED USER
11-03-2009, 12:02
منظورت اينه كه الان كجان ؟ طبس خوب تو مصره ديگه ! اسم حالا شو نميدونم ولي فكر كنم ( شايد ) نزديك قاهره باشه

نه منظورم محل فیلم بردار بود ؟!

s_paliz
11-03-2009, 14:48
آنخ ماهو میاد ... چند وقت دیگه کاهنای معبد با مو و ریش بلند میان قصر آمن هوتب.

s_paliz
11-03-2009, 17:29
توی قسمت قبل جای تعجب داشت که یه پیرزن (زلیخا) اونطور بت ها رو اینور اونور پرت میکرد

*PiNk PaNTHeR*
11-03-2009, 17:38
کدوم شیوخی به نتیجه رسیدن که سینوهه، یک شخصیت تخیلی، با حضرت یوسف، معاصر بوده؟

s_paliz
11-03-2009, 18:22
کدوم شیوخی به نتیجه رسیدن که سینوهه، یک شخصیت تخیلی، با حضرت یوسف، معاصر بوده؟
از حرفای کارگردان اینطور میشه فهمید که سینوهه چون وجود نداشته اومده مثل شخصیت های دیگه مثل کاریماما اونو برای لوس بازی گذاشته تو فیلم

nakhle007
11-03-2009, 20:25
آقا توی سینوهه نوشته بود که خدای آمون دوباره میاد روی کار
چی شد پس؟

Sha7ab
11-03-2009, 21:30
چی شد پس؟
یعنی اینقدر این سریال به سینوهه شبیهه که باید تک تک اتفاقات یکی باشن ؟

REGISTERED USER
11-03-2009, 21:58
چی شد پس؟

الان که نمیاد ... بعد مرگ این آمن هوته جوان ! زمانی که نوبت موسی میشه !

masoudtr
11-03-2009, 22:47
«حجت‌الاسلام وحيدي» مهم‌ترين ايراد مجموعه «يوسف پيامبر(ع)» را به تصويري مربوط دانست كه سريال از حضرت يوسف (ع) ارائه مي‌دهد كه بيشتر در حد يك انسان خوب و جواني متدين است كه نمونه آن را در دوره انقلاب و دفاع‌مقدس مي‌ديديم تا يك پيامبر الهي.

«حجت‌الاسلام وحيدي» در گفت‌وگو با فارس، در مورد سريال حضرت يوسف(ع) گفت: ابتدا بايد از زحمات كارگردان دلسوز و انقلابي آقاي سلحشور، كه هميشه دغدغه ساخت سريال‌هاي مذهبي و عقيدتي را داشتند، تشكر كرد.

اين محقق مسائل ديني ادامه داد: در اين زمانه‌اي كه همت غالب هنرمندان ما به تصوير كشيدن مسائل مبتذل عشقي، خشونت و كشمكش است، هنرمندي پيدا شده كه يك سوره از قرآن را سرلوحه كار خود قرار داده و زندگي زيباي حضرت يوسف(ع) را به تصوير درآورده و با آرزوي موفقيت براي او و الگو قرار گرفتن كار او براي همه هنرمندان عزيز كشورمان نكاتي را دوستانه و از سر خيرخواهي به اين سريال متذكر مي‌شوم.

وي در خصوص مهم‌ترين ايرادهاي وارده به اين مجموعه گفت: يوسف اين فيلم تصوير يك پيامبر الهي نيست بلكه انسان خوبي است كه همواره او را در اندازه جوانان متدين و خوبي كه در زمان انقلاب و دفاع مقدس مي‌ديديم، ارزيابي مي‌كنم.

اين محقق مسائل ديني گفت: زياد نشان دادن حضرت يوسف در اين فيلم از ارزش و اعتبار حضرت كاسته و كارگردان اين فيلم براي كوچك‌ترين كارها، چهره يوسف را خرج كرده است و كاري نكرده تا مخاطب با فكر و خيال خود، يوسف را پيدا و او را در ذهن خود بسازد و همين دليل، موجب كم شدن هيبت او در دل‌ها شده است.

وي در خصوص نقش زليخا گفت: پر رنگ شدن نقش قطام و حاشيه‌اي شدن نقش امام، كه اشتباه ميرباقري در سريال امام علي(ع) بود، در اين سريال هم تكرار شد تا جايي كه زليخا، شخصيت دوم فيلم نقش خود را پا به پاي حضرت يوسف بازي كرد. به طوري كه بيان مي‌شود درس‌هايي كه از زليخا براي به دست آوردن معشوق و گذشت از همه چيز فراگرفته‌مي‌شود، از يوسف نمي‌توان فراگرفت. اين در حالي است كه در سوره يوسف بيش از صد آيه مربوط به حضرت يوسف و فقط پنج آيه مربوط به مسائل زليخا است و 95 آيه مباحث حضرت را مطرح مي‌كنند.

حجت‌الاسلام وحيدي در مورد نقش حضرت يعقوب بيان داشت: حضرت يعقوب اين فيلم اصلا در حد و قواره يك پيامبر بزرگ الهي نيست، اينكه پيامبري به خاطر گم شدن فرزند خود تمام امور پيامبري را رها و در گوشه‌اي عزلت گزيند و دست از هدايت انسان‌ها بردارد و با فرزندان خود رفتاري قهرآميز داشته باشد و با ظاهري ژوليده و نامرتب كه خلاف شأن نبوت است، منتظر دريافت خبري از يوسف خود باشد، مطلوب نيست.

وي افزود: وضعيت زننده حجاب آقايان و بانوان در اين سريال، عدم معرفي فهرست منابع سناريوي سريال، نقص عصمت نبي مهم‌ترين برداشت‌هاي ضعيفي است كه مورد استهزاي مردم هم قرار گرفته است.

اين محقق مسائل ديني افزود: عدم حضور چند كارشناس قوي و خبره و مورد تأييد مراجع و بزرگان حوزه در نظارت بر نوشتن سناريوي اين سريال بزرگ‌ترين ايرادي است كه مي‌توان به اين سريال وارد كرد.

nakhle007
12-03-2009, 15:40
یعنی اینقدر این سریال به سینوهه شبیهه که باید تک تک اتفاقات یکی باشن ؟
آره خب
شبیه...
از اون گذشته وقتی یه داستان واقعی از دو منبع ذکر میشه نباید تفاوت عمده ای توی اصل داستان ( نه به قول شما " تک تک " ) داشته باشه

الان که نمیاد ... بعد مرگ این آمن هوته جوان ! زمانی که نوبت موسی میشه ! موسی؟؟!!..
موسی کیه دیگه؟

وي در خصوص نقش زليخا گفت: پر رنگ شدن نقش قطام و حاشيه‌اي شدن نقش امام، كه اشتباه ميرباقري در سريال امام علي(ع) بود، در اين سريال هم تكرار شد تا جايي كه زليخا، شخصيت دوم فيلم نقش خود را پا به پاي حضرت يوسف بازي كرد. به طوري كه بيان مي‌شود درس‌هايي كه از زليخا براي به دست آوردن معشوق و گذشت از همه چيز فراگرفته‌مي‌شود، از يوسف نمي‌توان فراگرفت. اين در حالي است كه در سوره يوسف بيش از صد آيه مربوط به حضرت يوسف و فقط پنج آيه مربوط به مسائل زليخا است و 95 آيه مباحث حضرت را مطرح مي‌كنند.

حجت‌الاسلام وحيدي در مورد نقش حضرت يعقوب بيان داشت: حضرت يعقوب اين فيلم اصلا در حد و قواره يك پيامبر بزرگ الهي نيست، اينكه پيامبري به خاطر گم شدن فرزند خود تمام امور پيامبري را رها و در گوشه‌اي عزلت گزيند و دست از هدايت انسان‌ها بردارد و با فرزندان خود رفتاري قهرآميز داشته باشد و با ظاهري ژوليده و نامرتب كه خلاف شأن نبوت است، منتظر دريافت خبري از يوسف خود باشد، مطلوب نيست.

حرف اول رو قبول دارم
ولی دومی رو نه..
حضرت یعقوب با اینکه گوشه عزلت داره ولی هنوز هم داره قوم خودش ( که خودش اشاره کرد وظیفه من ارشاد قوم خودم هست ) رو داره..

Mamad_Madrid
12-03-2009, 15:49
«حجت‌الاسلام وحيدي» مهم‌ترين ايراد مجموعه «يوسف پيامبر(ع)» را به تصويري مربوط دانست كه سريال از حضرت يوسف (ع) ارائه مي‌دهد كه بيشتر در حد يك انسان خوب و جواني متدين است كه نمونه آن را در دوره انقلاب و دفاع‌مقدس مي‌ديديم تا يك پيامبر الهي.

«حجت‌الاسلام وحيدي» در گفت‌وگو با فارس، در مورد سريال حضرت يوسف(ع) گفت: ابتدا بايد از زحمات كارگردان دلسوز و انقلابي آقاي سلحشور، كه هميشه دغدغه ساخت سريال‌هاي مذهبي و عقيدتي را داشتند، تشكر كرد.

اين محقق مسائل ديني ادامه داد: در اين زمانه‌اي كه همت غالب هنرمندان ما به تصوير كشيدن مسائل مبتذل عشقي، خشونت و كشمكش است، هنرمندي پيدا شده كه يك سوره از قرآن را سرلوحه كار خود قرار داده و زندگي زيباي حضرت يوسف(ع) را به تصوير درآورده و با آرزوي موفقيت براي او و الگو قرار گرفتن كار او براي همه هنرمندان عزيز كشورمان نكاتي را دوستانه و از سر خيرخواهي به اين سريال متذكر مي‌شوم.

وي در خصوص مهم‌ترين ايرادهاي وارده به اين مجموعه گفت: يوسف اين فيلم تصوير يك پيامبر الهي نيست بلكه انسان خوبي است كه همواره او را در اندازه جوانان متدين و خوبي كه در زمان انقلاب و دفاع مقدس مي‌ديديم، ارزيابي مي‌كنم.

اين محقق مسائل ديني گفت: زياد نشان دادن حضرت يوسف در اين فيلم از ارزش و اعتبار حضرت كاسته و كارگردان اين فيلم براي كوچك‌ترين كارها، چهره يوسف را خرج كرده است و كاري نكرده تا مخاطب با فكر و خيال خود، يوسف را پيدا و او را در ذهن خود بسازد و همين دليل، موجب كم شدن هيبت او در دل‌ها شده است.

وي افزود: وضعيت زننده حجاب آقايان و بانوان در اين سريال، عدم معرفي فهرست منابع سناريوي سريال، نقص عصمت نبي مهم‌ترين برداشت‌هاي ضعيفي است كه مورد استهزاي مردم هم قرار گرفته است.

اين محقق مسائل ديني افزود: عدم حضور چند كارشناس قوي و خبره و مورد تأييد مراجع و بزرگان حوزه در نظارت بر نوشتن سناريوي اين سريال بزرگ‌ترين ايرادي است كه مي‌توان به اين سريال وارد كرد.

دمش گرم با همه حرفاش موافقم

نادر1368
12-03-2009, 22:29

کاملا درسته پس این عزیزان فیلمنامه رو مینوشتن لااقل یه مشورتی میگرفتن خوب بود.

Raptor 2009
13-03-2009, 17:14
خیلی درست نقد کرده..واقعا خوب بود.

MohandesMCD
13-03-2009, 23:06
من دیگه داره حالم بهم میخوره از این سریال
هر دفعه زلیخا میاد به آمون بد و بیراه میگه
هر دفعه هم میگن تو که کور شدی چه جوری میخای یوسف رو ببینی
هر دفعه هم اون میگه من نیاز به چشم ندارم
هر دفعه هم اون دزدها میان جنگولک بازی
خسته شدیم بابا خیلی تکراری شده سریال
تازه کل قصر رو خاک و تار عنکبوت گرفته ولی رودامون که میاد تو قصر دنبال زلیخا میگرده کف قصر داره برق میزنه از بس تمیزه
وسط اون همه جمعیت هم همه ساکت شدن زلیخا حرف بزنه
یوزارسیف هم حرف نزد تو معبد و رفتش.مردم رو مچل کرد
تازه واسه پذیرایی از برادراش رفت جای شاه نشست!
هفته آینده دیگه زلیخا جوون میشه احتمالا.البته تو تفسیر خواجه عبداله نوشته واسه بار دوم که زلیخا پیشنهاد میده یوسف مجبور میشه قبول کنه و جوون میشه زلیخا

dampayi
13-03-2009, 23:23
زنه تو کنعان گفت که اونا(برادرا) باید امروز می یومدن!!!!
من نمی دونم اون از کجا می دونست!!
تازه ابرادرا سه روز هم الافه یوسف شدن!!
!!

یوسف چرا یادش رفت سخنرانی کنه!!
عکس العمل زن یوسفم بعد از قش کردن زلیخا جالب بودا!

وای اون آهنگ اولش رو یادم رفت!!
کجا بود یه آهنگ بانمکه جیق زن گذاشت!!
اگه اشتباه نکنم وقتی که رودامون امد پیشش!!!
اونم باحال بود
خلاصه این دفعه هم خندیدیم!

Sha7ab
13-03-2009, 23:27
تو یه صحنه نمیدونم توجه کردین یا نه ! زلیخا رو از نمای نزدیک نشون داد و صورتش چروکی بود ولی دستش صاف صاف و جوون جوون بود !!! لااقل نکردن دستشم گریم کنن .
ضمنا این یوسف چجور پیامبریه که اینقدر مغروره !؟ یکی از دوستان حرف خوبی زد : "یوسف بیشتر از اینکه بسان پیامبر خدا باشه به بسیجی های مخلص شباهت داره"
این قسمت هم هیچ اتفاقی در بر نداشت !!!
تنها اتفاقش این بود که یوسف خیل عظیم مردم بدبخت رو توی معبد سرکار گذاشت !!!!!!!!!

smahdis
13-03-2009, 23:38
تازه تا قسمت قبل يه چيزي روي چشم هاي زليخا بود كه كور نشونش ميداد. اما اين قسمت چيزي نبود. برداشته بودنش.

saeed_h1369
13-03-2009, 23:39
و اینکه چاپلوسی رو هم تحسین کرد چون تا اینکه زلیخا شروع کرد به تعریف کردن از یوسفو چاپلوسی کردن یوسف گفت برید ببینید این زن هر چی میخواد بهش بدین

Mamad_Madrid
13-03-2009, 23:41
اسم این سریال رو بجای یوسف پیامبر باید میزاشتن زلیخای تکاور. از 50 دقیقه فیلم 45 دقیقش زلیخا رو نشون میدن.

یکی نیست بگه بابا زلیخا فقط یه حادثه در زندگی حضرت یوسف بوده!

این فیلم بیشتر شبیه یه تله تئاتر خسته کنندست تا یه سریال سرگرم کننده.

momkhbpsp
14-03-2009, 00:17
جالب بود اون یارو که همیشه پیش یوسف و آوردش مصر بعد فروخت همون کسی بود که اون رو از برادراش تو کنعان خریده بود و چهرش تغییری نکرده بود پس چه جوری برادراش اون رو نشناختن !!!!!!!!!

Raptor 2009
14-03-2009, 00:22
تو یه صحنه نمیدونم توجه کردین یا نه ! زلیخا رو از نمای نزدیک نشون داد و صورتش چروکی بود ولی دستش صاف صاف و جوون جوون بود !!! لااقل نکردن دستشم گریم کنن .
ضمنا این یوسف چجور پیامبریه که اینقدر مغروره !؟ یکی از دوستان حرف خوبی زد : "یوسف بیشتر از اینکه بسان پیامبر خدا باشه به بسیجی های مخلص شباهت داره"
این قسمت هم هیچ اتفاقی در بر نداشت !!!
تنها اتفاقش این بود که یوسف خیل عظیم مردم بدبخت رو توی معبد سرکار گذاشت !!!!!!!!!

من یه جایی خونده بودم یوسف وقتی عزیز مصر میشه غرور وجودشو فرا میگیره..برای همین بود که تعظیم هم کردن هیچی نگفت.

omid.k
14-03-2009, 00:56
وای خدا ....
بهتر بود اصولا چنین سریالی ساخته نمیشد .... انقدر مشکل و ایراد داره که حتی نمیشه بهش خندید ...
جالبه که طرفدار هم خیلی داره ...
من یکی که موندم تو این وضعیت مردم چی رو دوست دارن !!!
با احترام کامل نسبت به نظر همه البته

Behsood
14-03-2009, 01:00
سلام
هنر بازیگری این سیاهی لشکر ها من را کشته !!

iman_s
14-03-2009, 02:00
جالب بود اون یارو که همیشه پیش یوسف و آوردش مصر بعد فروخت همون کسی بود که اون رو از برادراش تو کنعان خریده بود و چهرش تغییری نکرده بود پس چه جوری برادراش اون رو نشناختن !!!!!!!!!
یک چیز دیگه.اون یارو سیاهه که همیشه دنبال یوسف هستش که از بچگی تو قصر زلیخا بوده چطور اون دو تا زنه که با زلیخا هستند رو نشناخت.اونها که قیافشون تغییر نکرده.
چند وقته از ایناروس خبری نیست.مثل اینکه تهیه ککنده حقوقش رو نداده و بقیه سریال رو بازی نکرده :دی

آنخ ماهو میاد ... چند وقت دیگه کاهنای معبد با مو و ریش بلند میان قصر آمن هوتب.
آره عکسهاش رو دیدم.شبیه اکبر عبدی شده.

fandak
14-03-2009, 08:14
دو قسمت بیشتر نمونده . تحمل کنید

gmuosavi
14-03-2009, 10:21
دو قسمت بیشتر نمونده . تحمل کنید

44 قسمته
===========

4039
14-03-2009, 10:21
منم طرفدار این سریال هستم اما تمام صحبتهای دوستانو قبول دارم .جدا برای ساخت این فیلم خیلی کم توجهی شده .ایرادات زیادی توی این سریال وجود داره که با کمی توجه و بدون صرف هیچگونه هزینه امکان برطرف کردنشون بود اما متاسفانه ...
یک نمونه دیگه از این ایرادتی که آشکارا به شعور ببیندگان توهین میکرد اونجا بود که وقتی رودامون اومد توی قصر پوتیفار اون دوتا ندیمه زلیخا نشناختنش در صورتیکه فقط 10 سال بود ندیده بودنش (10 سال در سنین میانسالی چهره آدمو زیاد تغییر نمیده که نشه طرفو شناخت)و جالب تر اون اینکه وقتی کلاهشو برداشت ازروی موهاش فهمیدن که طرف رودامونه .

فاطـمه
14-03-2009, 11:52

من این تیکشو حالیم نمیشه
خب مگه نه اینکه پیامبرها هم انسان هستند
اگه غیر این باشه چه جوری باید از پیامبرا الگو گرفت؟!

RoYaYeEe_NiIiLi
14-03-2009, 15:27
من یه جایی خونده بودم یوسف وقتی عزیز مصر میشه غرور وجودشو فرا میگیره..برای همین بود که تعظیم هم کردن هیچی نگفت.
اگر منظورتون اون موقعی هست که برادراش بهش تعظیم کردن...در واقع مال این بود که برادراس اونو نشناسن...و فکر کنن اون یه کسی هست که قدرت داره و زیاد هم مهربون نیست...اینطوری کرد که اونا نشناسنش
ولی بازم در کل سریال کند پیش می ره...دیگه همه ی گفتنی ها رو شما گفتید...من یکی دیگه از بس مشکلات این سریال رو گفتم خسته شدم

نادر1368
14-03-2009, 16:28
سریالم سریالای قدیم!همه سوتی های دیشب رو تمام کمال گفتن!ولی انصافا من که میشینم فقط بخندم!اما بحث تعظیم کردن!یوسف هیچی نگفت ولی پسران یعقوب پیامبر که ادعا میکنند از نسل اسحاق و ابراهیم هستند این را نمی دانند که در مقابل هیچکس به غیر خدا نباید انچنان تعظیم کرد!مردم تبس هم در شعارهای خود چرا از شعارهای عصر فرعونیان استفاده میکنند!هی های هوی درود!اونجایی که از دست زلیخا مجسمه رو دزدیدند اخر طنز بود:31:این رو هم بگیم که این سریال علی رغم این سوتی ها و گند کاریا و اینکه بیش از حد به شخصیت زلیخا پرداخته اون جذابیت رو هم که یک سریال تاریخی داشته باشه نداره!فقط میشینیم تا یه سوتی بدن بخندیم!ریخت و قیافه ها همه دست دومه انگار از همون زمان ها مونده یا چند ساله تو چرک خوابوندن!البته شخصیتها امروزی شده!ولی ریخت و قیافه....اخه زلیخا چقدر گریه کرده که چشمش داره از کاسه میفته میون جمعیت دو سه تا دختر سه تا نخ سیاه از سرشون اویزون شده اونارو نشون میده!چی رو میخوای ثابت کنی!؟
اونجا که زلیخا غش کرد!اون زن یوسف چنان با غرور میکه من زن یوزارسیف عزیز مصر هستم!بازیگر دیگه ای بود با یه لحن دیگه میگفت انگار خیلی جدی گرفته قسمت بعد زلیخا هوو میشه حساب کار دستش میاد:31:.

toolhelp
14-03-2009, 21:48
تنها چيزي كه تو اين سريال جلب توجه ميكنه موسيقي متنشه كه بعضي وقتها قشنگ و شنيدنيه!

من وقتي سريال داره پخش ميشه ميرم تو اتاق خودم ولي با شنيدن موسيقي متن سريال كنجكاو ميشم كه برم بشينم نگاه كنم البته چند بار اين كارو كردم و بيشتر از 5 دقيقه نتونستم جلوي تلويزيون بشينم ! واي كه اين سريال فقط خوراك خندست....
البته بيشتر خوراك راهپيمايي روي اعصابه تا مفرح و خنده دار!!!

mahsa1469
14-03-2009, 22:09
موسیقیه متن و تیترتژ اولش واقعا من رو هم می کشونن جلوی تلوزیون

sina1100
14-03-2009, 22:30
موسیقیه متن و تیترتژ اولش واقعا من رو هم می کشونن جلوی تلوزیون
آره انصافا صوت و قرائت قرآن تیتراژ اول سریال آدمو محو میکنه! خیلی قشنگه.اون موسیقی ای که مخصوص کنعان هست و سکانس هایی که مربوط به کنعان هست ، پخش میشه هم واقعا احساسیه!

ضمنا دوستان حالا جدایی از کاستی های بسیاری که تو این سریال دیده میشه، بازی کتایون ریاحی دور از انصافه بگیم قشنگ نیست یا حتی معمولیه! واقعا اگر کلا 300 نفر تو این سریال بازی کرده باشن، بازی کتایون ریاحی از همه یه سر و گردن بالاتره! کتایون ریاحی بازیگر سینماست و شهرتش هم به خاطر قدرت بازیشه! باید قبول کرد هر کسی نمیتونست اینجوری زلیخا رو تو ذهن مردم ثبت کنه!
توجه کردین چجوری ادای کورا رو درمیاره ؟ دیدین چجوری راه میره که نشون بده پیر و فرتوت شده ؟ اون موقع که گریه میکرد و کم بینا شده بود یادتونه چجوری سرشو بالا میگرفت تا با کور سوی چشماش ببینه ؟ دقت کردین چقدر قشنگ واسه یوسف اشک میریزه ؟ به علاوه صدای خاص کتایون ریاحی هم به بازی برجستش کمک خیلی زیادی کرده، صداش یه جورایی به زلیخا میاد!

mahsa1469
14-03-2009, 22:47
راستی بچه ها کسی می دونه صوت اول فیلم صدای کیه؟

Mahdi/s
14-03-2009, 22:59
راستی بچه ها کسی می دونه صوت اول فیلم صدای کیه؟
كريم منصوري.........................

masoudtr
15-03-2009, 14:18
مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» از سوي بينندگان، بهترين سريال سال 87 شناخته شد. در آخرين نظرسنجي مركز تحقيقات سازمان صدا و سيما، مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» پر بيننده‌ترين و جذاب‌ترين سريال سال 87 شد.
به گزارش فارس، اين مجموعه تلويزيوني در زمان پخش خود 86 درصد مخاطب داشته كه از اين ميزان، 93 درصد از اين سريال رضايت داشته‌اند.

سريال يوسف پيامبر(ع)، قصه قوم بني اسرائيل در 1160 سال قبل از ميلاد مسيح را روايت مي‌كند، داستان از شهر فدان در جنوب كشور بابل آغاز مي‌شود كه پيش از تولد حضرت يوسف تا ميانسالي اين پيامبر كه عزيز مصر مي‌شود را به نمايش مي‌گذارد.

در اين مجموعه تلويزيوني كه از پروژه‌هاي الف سيما فيلم به شمار مي‌رود و كار نگارش آن چهارسال به طول انجاميد، «جمال شورجه» به عنوان مشاور كارگردان حضور داشته است.

همچنين بازيگراني چون «محمود پاك نيت»، «كتايون رياحي»، «پروانه معصومي»، «جعفر دهقان»، «جهانبخش سلطاني»، «مهوش صبركن»، «ليلا بلوكات»، «مصطفي زماني»، «رحيم نوروزي» ، «زهرا سعيدي»، «سعيده عرب»، «نسرين يكسايي»، «فرشته سرابندي»، «الهام حميدي»، «پانته‌آ مهدي نيا»، «امير حسين مدرس»، «اسماعيل سلطانيان»، «محمد علي سليمان تاش»، «محمد قاسم پور ستار»، «عباس اميري»، «سروش كهوري نژاد»، «داوود شيخ»، «زهيرياري»، «اردلان شجاع كاوه»، «رضا آقاربيع»، «اسرافيل علمداري»، «علي بكائيان»،«ناصر فروغ»،«كوروش زارعي»، «سيروس اسنقي»، «مجتبي بيطرفان»، «حسين جعفري» و «ارسلان قاسمي نژاد»به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

سريال «يوسف پيامبر(ع)» چهارمين قصه قرآني است كه در مركز سيما فيلم ساخته شده است.

mahsa1469
15-03-2009, 14:48
مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» از سوي بينندگان، بهترين سريال سال 87 شناخته شد. در آخرين نظرسنجي مركز تحقيقات سازمان صدا و سيما، مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر(ع)» پر بيننده‌ترين و جذاب‌ترين سريال سال 87 شد.

آره برای خندیدنم شده می یان ببیننش
اما خداییش اگه این فیلم تاریخی نبود پر بیننده هم نمی شد
اکثر بیننده های این فیلم رو هم افراد مسن خونواده(پدربزرگا و مادر بزرگا )هستن می گید نه یه آمار بگیرید تو خوانواده ی خودتون ببینید!!!!!!!!!

pedramch
15-03-2009, 15:01
من یکی که اصلا این سریالو نمیبینم..
اون چند قسمتی هم که دیدم فقط و فقط بخاطر تاریخ مصر بود.....

sepid12ir
15-03-2009, 15:11
ضمنا دوستان حالا جدایی از کاستی های بسیاری که تو این سریال دیده میشه، بازی کتایون ریاحی دور از انصافه بگیم قشنگ نیست یا حتی معمولیه! واقعا اگر کلا 300 نفر تو این سریال بازی کرده باشن، بازی کتایون ریاحی از همه یه سر و گردن بالاتره! کتایون ریاحی بازیگر سینماست و شهرتش هم به خاطر قدرت بازیشه! باید قبول کرد هر کسی نمیتونست اینجوری زلیخا رو تو ذهن مردم ثبت کنه!
توجه کردین چجوری ادای کورا رو درمیاره ؟ دیدین چجوری راه میره که نشون بده پیر و فرتوت شده ؟ اون موقع که گریه میکرد و کم بینا شده بود یادتونه چجوری سرشو بالا میگرفت تا با کور سوی چشماش ببینه ؟ دقت کردین چقدر قشنگ واسه یوسف اشک میریزه ؟ به علاوه صدای خاص کتایون ریاحی هم به بازی برجستش کمک خیلی زیادی کرده، صداش یه جورایی به زلیخا میاد!
تائید میشه...
من یه چهار قسمتی هست که این فیلم را بیشتر بخاطر بازی کتایون ریاحی میبینم...
البته گریمش هم خوب بوده و به بازی خوبش کمک زیادی کرده.
من منتظر زمانی هستم که یوسف و زلیخا هم دیگرو میبینند!
ولی یه سوال، چرا یوسف تو این همه سال از زلیخا که به هر حال چندسالی را باهاش زندگی کرده خبری نمیگیره؟!
این سری هم که زلیخا خودش را نشون داد یوسف نشناختش!!:(

mahsa1469
15-03-2009, 15:23
زلیخا رو تو این چهره فقط چند تا از نزدیکان می شناسند
یوسف هم به خاطر قضایای گذشته سعی کرده دیگه به زلیخا فکر نکنه و اینکه با این چهره نشناسه چیز طبیعیه اون جوونی های زلیخا رو دیده و حالا اون خیلی عوض شده

MaaRyaaMi
15-03-2009, 17:18
والا من تا حالا اصلا نخندیدم
نمی دونم بقیه به چی می خندن ؟ بر فرض اگه حتی مسخره هم باشه دیگه خندیدن که نداره
من خودم صرفا چون از موضوعش خوشم میاد و برام همیشه جالب بوده داستان حضرت یوسف نگاه می کنم همین

sale2000
15-03-2009, 19:47
والا من تا حالا اصلا نخندیدم
نمی دونم بقیه به چی می خندن ؟ بر فرض اگه حتی مسخره هم باشه دیگه خندیدن که نداره
من خودم صرفا چون از موضوعش خوشم میاد و برام همیشه جالب بوده داستان حضرت یوسف نگاه می کنم همین

خوب هرکی یه نظری داره!
باید نام این سریال سرگذشت زلیخا میبود تا یوسف پیامبر به نظرم شما سریالهای یا فیلم های تاریخی خارجی مثل عصر پیدایش و........ رو ببین بعد نظر بدین بهتره من داستان یوسف پیامبر رو تو قران خونده بودم سریالم از قسمت 34 به بعد دارم میبینم به نظر من در این سریال تحریفات زیادی صورت گرفته تنها جذابیت تیتراژ اول و صدای طلاوت قران است و بس!تنها بازیگری که باعث شده سریال رو تحمل کنیم کتایون ریاحی بوده!در هر حال خیلی خوب که داره تموم میشه اگر یکی از امامان بدین شکل نشان داده میشد همین طور ساکت بودیم!؟یاران امام چهرشون نشون داده نمیشه اینا یا حضرت یعقوب و حضرت یوسف رو در اون شان ندونستن یا اینکه ............!

دل تنگم
16-03-2009, 01:22
براي شروع برايم بگوييد در حال حاضر مشغول چه كاري هستيد؟

در حال حاضر مشغول بازي در "سرزمين كهن" به كارگرداني آقاي تبريزي هستم كه در حدود يك ماه و نيم الي دو ماه است كه در اين پروژه هستم.

از نقشتان بگوييد.

تقش يك خانم توده اي را بازي مي كنم كه در واقع نقش اصلي فيلم مدت زماني را در اين خانواده سپري مي كند و در واقع يكي از نقشهاي اصلي سريال را بازي مي كنم. نقش متفاوتي است.

چطور شد كه بازي در مجموعه يوسف پيامبر را قبول كرديد؟ و آيا نقش شما همين قدر كمرنگ باقي خواهد ماند؟

من به صورت كلي كارهاي تاريخي را به خاطر ساختار و همينطور با ارزش بودنشان و دور بودن از فضاي امروزي و زمان حال دوست دارم. از طرفي داستان حضرت يوسف به نظرم يكي از زيباترين و با ارزش ترين داستانهاي قرآن است. ضمن اينكه اين نقش هم نقش بسيار خوبي است و به نظرم بعد از زليخا مهمترين نقش زن سريال است. ضمن اينكه هنوز بازي اصلي من در سريال شروع نشده و در قسمتهاي آينده بيشتر من را خواهيد ديد.

از "آسناد" بيشتر برايمان بگوييد.

آسناد به نظرم ويژگي ها و پيچيدگي هاي خاص خودش را دارد و در طول كار رفتهه رفته شاهد اين موضوع خواهيد بود. از طرف ديگر هم او همسر پيامبر هم هست و بايد يكسري اصول و خصاصيص را رعايت كند مانند معصوم بودن كه با پيش رفتن داستان و بيشتر شدن نقش وي متوجه اين موضوع خواهيد شد.

گفتيد به بازي در كارهاي تاريخي هم علاقه داريد؟ دليل بازي در "ملك سليمان" هم همين علاقه شما به كارهاي تاريخي بود؟

بله. علاقه ام به كارهاي تاريخي باعث شد بازي در ملك سليمان را هم بپذيرم. به نظرم اين كار يكي از ماندگارترين و برترين كارهاي تاريخي است . ضمن اينكه در اين فيلم براي اولين باز از تكنيك پرده آبي استفاده شده است. اين را هم اضافه كنم كه اين پروژه فقط 2 بازيگر زن دارد.

برخورد مردم با الهام حميدي در خارج از محيط كار چطور است؟

خدا را شكر مي كنم كه از برخوردهايي كه با مردم دارم مي بينم كه خيلي از نقش هايي كه بازي كرده ام دوست دارند و پيگيري مي كنند و هميشه برخوردهايي مردم برايم راضي كننده بوده است.

از شما انتقاد هم مي كنند؟

خيلي كم... شايد هم رودربايستي مي كنند.

در خانواده چطور؟ كسي از كارهايتان انتقاد هم مي كند؟

بله. ولي آن هم به ندرت اتفاق مي افتد.

به انتقادت اهميت هم مي دهيد؟

صددرصد. كلا دوست دارم از من انتقاد شود تا ضعف هاي كارم را بدانم. انتقاداتي كه از نظر خودم درست و صحيح باشد را كاملا مي پذيرم و سعي مي كنم آنها را در كارم تصحيح كنم.

فيلم يا نقش خاصي بوده كه دوست داشت باشيد بازي كنيد؟

نه، كار خاصي نبوده و اگر هم بوده حتما من مناسب آن نقش يا فيلم نبوده ام و گرنه به من پيشنهاد مي شد...

منبع: سينماي امروز

Behsood
16-03-2009, 01:23
لیلا بلوکات در گفتگویی جالب: قرار بود من زلیخا باشم اما ...همون بهتر!
خدا رو شکر نقش اش در حاشیه است و زیاد مجبور نیستیم حرکات تصنعی و ادای دیالوگ های ضعیف اش رو ببینیم!

خانوم ریاحی خود نقش هست انصافا !! (از نظر ایفای نقش)

اماستیاف
16-03-2009, 13:18
هموطن سلام : «زینب سلحشور» دختر فرج ا... سلحشور، کارگردان سریال یوسف است. او مشاور خانواده و هنرمندی است که حدود ۹ سال در سینما، تلویزیون و رادیو کار کرده و آغاز کارش با گروه کودک شبکه یک و برنامه نیمرخ بود. پس از آن در رادیو به گویندگی پرداخت و از آن پس در پروژه‌های سینمایی در سمت‌های مختلفی به ایفای نقش پرداخت. تقریبا همه خانواده او مخالف سرسخت حضور او در عرصه هنر بوده‌اند!
زینب سلحشور از منتقدین جدی سریال یوسف پیامبر است؛ همان سریالی که پدرش ساخته. او معتقد است نباید انتقاداتش را به سریال یوسف پیامبر محدود کنیم. موضوع از دید او وسیع‌تر از دیدگاه مطرح شده در یک سریال است. سلحشور که در خانواده‌ای مذهبی زندگی می‌کند و دو برادرش هم طلبه علوم دینی هستند، می‌گوید جریانی هدایت شده و سازمان یافته برای ترویج چند همسری در سینما و تلویزیون به راه افتاده که نتایج آن می‌تواند در جهت اهداف دشمنان انقلاب مصرف شود. وی انتقاد خود را بیشتر متوجه ناظران بخش فرهنگی کشور می‌داند تا هنرمندان و فیلمسازان. او بر این اعتقاد است که زن همیشه در سینمای ما نقش حاشیه‌ای داشته است: «خانم‌ها در سینمای ما نقش گوجه روی سالاد را دارند؛ یک نقش تزئینی! حالا دو تا خانم هم در داستان باشد تا جذاب شود! نمی‌دانم شما چند مجموعه می‌توانید اسم ببرید که در آن خانمی عاقل، بالغ و باشعور داستان را پیش می‌برد. ما از این قبیل داستان‌ها در فیلم و سریال‌های خارجی بسیار می‌بینیم، اما در ایران متاسفانه چنین چیزی وجود ندارد».
او همچنین اضافه کرده است که شاید برخی از سینماگران ما اصلا نگرش مذهبی هم نداشته باشند، اما وقتی بحث زن می‌شود نگاهشان نگاه جنسیتی است، به جای نگاه شخصیتی. اگر هم زنی محور اصلی داستان‌ها باشد، یک زن معتاد، یا یک زن خیابانی یا یک زن مظلوم بدبخت است! آنهایی که معتقد نیستند نگاه‌های جنسیتی دارند، آنهایی هم که معتقدند نگاه‌های متعصبانه و سلیقه‌ای که هر دو زن را تخریب می‌کند.
او همچنین به این مسئله صحه گذاشته است که حدود ۲۰ سال است که روند چند همسری در سینما و تلویزیون طرح‌ریزی شده است: «اینکه می‌گویم طرح‌ریزی شده بود، چون اعتقاد دارم واقعا طرح‌ریزی شده بود. من یادم می‌آید که از یک دوره‌ای عشق از دامنه بین دختر و پسرها رفت بین زن و مردها. در فیلم‌های خارجی این طور شد. یعنی عوض دختر و پسرها حالا زن و مردهای مطلقه یا همسر مرده آمدند وسط. یعنی کم کم عشق به میان جامعه آدم بزرگ‌ها رفت. بعد از مدتی جریان‌هایی مثل تعریف خیانت شروع شد. آمدند خیانت را در فیلم تعریف کردند. وقتی اسم خیانت می‌آید خیلی وحشتناک است اما وقتی با مهارت تمام اسم خیانت عوض ‌شده و واژه‌های دیگری جایگزین آن می‌شود قبح صحبت کردن راجع به آن می‌ریزد!».

اماستیاف
17-03-2009, 13:59
اینو بخونید نکات مهمش رو برام تعریف کنید ::31:

به گزارش فارس از اصفهان، فرج‌الله سلحشور دوشنبه شب در جمع منتقدان و علاقمندان هنر سينما و در نقد اين سريال بر لزوم برگزاري اين جلسات تاكيد كرد و اظهار داشت: نقد يك اثر هم باعث رشد و تعالي كارگردان مي‌شود و هم باعث مي‌شود تا ديگران از تجارب به دست آمده استفاده كنند.
وي افزود: حضور من در اين جلسه فقط براي ياد‌گيري است و اگر اثر هنرمندي نقد نشود هنرمند به نقاط ضعف كار خود پي نخواهد برد.

وي در مورد چگونگي شروع كار ساخت سريال يوسف پيامبر تصريح كرد: قرارداد نگارش سريال در سال 79 با صدا و سيماي جمهوري اسلامي بسته شد مشروط بر اينكه تهيه كنندگي و كارگرداني اثر نيز بر عهده خودم باشد چرا كه پروژه حضرت يوسف پيشنهاد تلوزيون به من بود.
سلحشور افزود: كار نگارش سريال تا سال 81 ادامه داشت و تا اواخر سال 82 در شوراي فيلم‌نامه سيما فيلم مورد نقد و برسي قرار گرفت.

وي اظهار داشت: نخستين پلان كار در 27 خرداد 83 فيلم‌برداري شد و كار فيلمبرداري تا فروردين 86 ادامه داشت، كه در اين سريال حداقل 200 بازيگر كه يك صفحه ديالوگ داشته باشند و يا در چند صحنه بازي كنند به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

وي تصريح كرد: پس از دو سال و 9 ماه فيلمبرداري، سريال در 45 قسمت 50 دقيقه‌اي آماده پخش از سيما شد.
مدير طرح و برنامه سيماي اصفهان در اين جلسه با اشاره به هويت نقد اظهار داشت: قسمت بزرگي از نقد سليقه است و ممكن است از ديدگاه فرد ديگري آنچه در نظر ما ضعف است نقطه قوت باشد.
رسول هنرمند افزود: نقدهاي موجود در مورد سريال يوسف پيامبر حالت افراط و تفريط دارد و ممكن است يا اثر را خيلي زير سئوال ببرند يا خيلي موفق جلوه بدهند.

وي در مورد چگونگي تشخيص يك برنامه تلوزيوني موفق تصريح كرد: برنامه‌اي موفق است كه بتواند بيشترين آمار تماشاگر را داشته باشد و سريال يوسف پيامبر توانسته است ركورد بيننده تلويزيوني را در تاريخ تلويزيون ايران بشكند و به عنوان پربيننده‌ترين سريال تلويزيون ايران شود.

پژوهشگر مركز اصفهان‌شناسي نيز در اين جلسه با اشاره به تيتراژ زيباي ساخته شده براي سريال اظهار داشت: از لحظه شروع سريال به دنياي وسيعي به نام قرآن پا مي‌گذاريم.
محمد حسين رياحي افزود: قرآن دريچه‌هاي معرفت و دروازه‌هاي دانش را براي هر انساني باز مي‌كند و هر شخصي به هر اندازه كه با قرآن آشنا شود به اعماق تاريخ و دنياي لذت‌بخش قصص مي‌شود.

وي با اشاره به نزديكي بسيار شهر ساخته شده با تصاوير مصر باستان تصريح كرد: از جمله ويژگي‌هاي اين اثر، دكور زيبا و بي‌نظير ساخته شده براي اين سريال است.
رياحي افزود: پر رنگ نشان دادن جنگ بين معبد و فرعون، تغير دين فرعون كه در قرآن به آن اشاره نشده و كم رنگ نشان دادن نقش حضرت يعقوب (ع) از جمله نقاط ضعف اين اثر است.
سلحشور نيز با اشاره به تاريخ مصر باستان اظهار داشت: بخش عظيمي از اين سريال از تاريخ مصر و وقايع قبل و بعد از حضور حضرت يوسف (ع) در مصر به رشته نگارش در آمده است.

وي افزود: نپرداختن به حضرت يعقوب (ع) به دليل محوري بودن نقش حضرت يوسف (ع) و چگونگي پرداختن به زندگي ايشان در قصص قرآني است.
وي با اشاره به نقش و وظيفه انبيا تصريح كرد: مگر مي‌شود پيامبري به مقام و درجه بالا برسد و وظيفه نيز بر عهده بگيرد، اما از وظيفه اصلي خود يعني دعوت قوم خود به يكتا پرستي دست بكشد.
هنرمند نيز ارتباط با بيننده، تهيه فيلم‌نامه به زبان عام، استفاده از بازيگران نا آشناي تلوزيون، طراحي صحنه‌هاي خوب، تيتراژ هوشمندانه، موسيقي همراه اثر و نشان دادن انتظار به خوبي در اين سريال را از جمله نقاط قوت اثر دانست و اظهار داشت: تصاوير ثابت و بسته، يكسان نبودن نور‌پردازي، ضعف در گريم بعضي از چهره‌ها و رعايت نشدن بحث آركاريك بيان در فيلم‌نامه از جمله نقاط ضعف اثر است.
سلحشور با قبول پاره‌اي از ضعف‌هاي مطرح شده، تصريح كرد: دادن ريتم آرام و منطقي به اثر دليل استفاده از تصاوير بسته و ثابت بود و اگر كمي حركت‌هاي طولي و عرضي به اثر اضافه مي‌شد اثر بهتري خلق مي‌شد.
وي افزود: ايران از نظر داشتن امكانات تبديل نگاتيو به نسخه قابل دريافت براي تلويزيون ضعيف است و همين امر باعث شده است تا تصاوير از نظر نور‌پردازي با ضعف‌هايي همراه باشد.
سلحشور در مورد استفاده از گريمور جوان براي توليد سريال يوسف پيامبر اظهار داشت: سال‌هاست كه در ايران چند نفر مسئول گريم كارهاي تاريخي و مذهبي هستند و جايي براي ورود جوانان به اين عرصه وجود ندارد.
وي در مورد نبود لحني مناسب تاريخ كهن در فيلمنامه يوسف پيامبر تصريح كرد: در ايران حتي يك نفر توانايي نگارش آثار مذهبي را ندارد.

Mahdi/s
17-03-2009, 14:43
«آخناتون» سريال حضرت يوسف(ع) و دخترش !

.

Mahdi/s
17-03-2009, 14:44
گزینه اول نقش زلیخا ، این بازیگر بود !

اوايل پخش سريال يوسف پيامبر(ع)، حضور ليلا بلوكات زياد به چشم نمي‌آمد، اما از زماني كه «آخناتون» در اين سريال به قدرت رسيد، بلوكات در نقش همسر او توانست، پررنگ ظاهر شود، خيلي از شما خوانندگان مجله خانواده‌سبز، شايد به خاطر نوع گريم «ليلا بلوكات» او را به ياد نياوريد، اما جالب است بدانيد كه وي در فيلم سينمايي ابراهيم خليل‌ا... و البته اخراجي‌هاي 1 و همچنين اخراجي‌هاي 2 كه قرار است در نوروز 88 اكران شود، ايفاي نقش كرده بود، ضمن اينكه از او چند فيلم و سريال هم هنوز در نوبت پخش قرار دارد فيلم‌هاي تلويزيوني از جمله: «نفر سوم»، ماه از روي سكو، زمين، زمستان 50، من و شيطان. وي اخيرا همان طور كه گفته شد بازي در كار جديد «مسعود ده‌نمكي» با نام اخراجي‌هاي 2 را به پايان رسانده است. حكايت او در سريال يوسف(ع) كه در نقش «نفرتي‌تي» بازي كرده، هم در نوع خود جالب است، يعني ابتدا قرار بود در نقشي ديگر ظاهر شود سپس اين نقش به او سپرده شد كه در ادامه گفتگو خواهيد خواند، در صفحات قبل با رحيم نوروزي كه در نقش آخناتون ايفاي نقش مي‌كند مصاحبه كرده بوديم و حالا گفتگو با نفرتي‌تي سريال يوسف(ع) را خواهيد خواند، ضمن اينكه بايد اشاره كنيم، اين بازيگر هم مثل رحيم نوروزي از گريمي متفاوت برخوردار بود كه با چهره واقعي‌اش تفاوت‌هاي زيادي دارد.

mojtaba007
17-03-2009, 18:13
چه قدر شبیه چارلیز ترون است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad_77
17-03-2009, 18:34
سلام.

من شرمنده همتون هستم :11:

.... چون نمیدونستم که چنین تایپینگی وجود داره . :8:

از قسمت چهارم به بعد این سریال هر شنبه من و دوستان که 15 نفری میشیم , نیم ساعتی سر کار این سریال رو به نقد و داوری میگذاریم :31: واقعا نمیدونستم که مثل ما هم آدمهایی وجود دارند که این کار رو میکنند :40:

انشاء الله در قسمت بعدی جبران کنم . :10:

Mahdi/s
17-03-2009, 21:19
چه قدر شبیه چارلیز ترون است

يه نگاه سطحي شايد..........اما.........عمقي........

taraneh_2002
18-03-2009, 00:01
سریالم سریالای قدیم!همه سوتی های دیشب رو تمام کمال گفتن!ولی انصافا من که میشینم فقط بخندم!اما بحث تعظیم کردن!یوسف هیچی نگفت ولی پسران یعقوب پیامبر که ادعا میکنند از نسل اسحاق و ابراهیم هستند این را نمی دانند که در مقابل هیچکس به غیر خدا نباید انچنان تعظیم کرد!مردم تبس هم در شعارهای خود چرا از شعارهای عصر فرعونیان استفاده میکنند!هی های هوی درود!اونجایی که از دست زلیخا مجسمه رو دزدیدند اخر طنز بود:31:این رو هم بگیم که این سریال علی رغم این سوتی ها و گند کاریا و اینکه بیش از حد به شخصیت زلیخا پرداخته اون جذابیت رو هم که یک سریال تاریخی داشته باشه نداره!فقط میشینیم تا یه سوتی بدن بخندیم!ریخت و قیافه ها همه دست دومه انگار از همون زمان ها مونده یا چند ساله تو چرک خوابوندن!البته شخصیتها امروزی شده!ولی ریخت و قیافه....اخه زلیخا چقدر گریه کرده که چشمش داره از کاسه میفته میون جمعیت دو سه تا دختر سه تا نخ سیاه از سرشون اویزون شده اونارو نشون میده!چی رو میخوای ثابت کنی!؟
اونجا که زلیخا غش کرد!اون زن یوسف چنان با غرور میکه من زن یوزارسیف عزیز مصر هستم!بازیگر دیگه ای بود با یه لحن دیگه میگفت انگار خیلی جدی گرفته قسمت بعد زلیخا هوو میشه حساب کار دستش میاد:31:.
من هم خیلی موافق این سریال نیستم
ولی مگر هرکس که فرزند پیامبره اجبارا باید خوب هم باشه اصل اینه که اونا به دستورات آسمونی پدرشون عمل کنند نه اینکه ادعا داشته باشن حسابشو بکن اونا اینقدر ایمانشون ضعیف بوده که برای یک مقدار گندم تعظیم کردن از ترس اینکه اینجا باید تعظیم کنیم اگه نکنیم بهمون گندم نمیده اگه اون فرزندان هم خوب بودن همونا هم پیامبر میشدن
نمونه کاملش فرزند حضرت نوح است

charshakh.com
18-03-2009, 19:21
سریال ضعیفیع نباید اینقدر طولانی باشه.

Fate2646
20-03-2009, 00:09
اقا چند قسمت دیگه مونده چرا اینقدر دارن کشش میدن؟

mahsa1469
20-03-2009, 18:37
امشب پخش می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Kaptian Black
20-03-2009, 18:49
امشب پخش می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر نکنم . تو teletext که نزده !

ramin1988
20-03-2009, 19:06
چرا الان شبکه 1 تبلیغ کرد . امشب پخش میشه .

momkhbpsp
20-03-2009, 23:20
سالن آرایشی زیبایی یوزارسیف
کرمهای زیبایی یوزارسیف 100% گیاهی تست شده بر روی زلیخا
عطر یوزارسیف&زلیخا
و محصولات دیگر که تاییدیه سینوهه پزشک بزرگ مصر را دارا میباشد

smahdis
20-03-2009, 23:24
چي عجب اين قسمتش زياد سوتي نداشت. قسمت بدي نبود. كمي خوشم اومد (ولي دليل بر اين نيست كه بگيم اصلا نقص نداشت).

tekken god
20-03-2009, 23:32
من موندم چه جوری شد بعد از چند روز این کاهنا انقدر پیر شدن ؟
اصلاً تابلو بود که گریمشون فرق داره .
اینا هم قاط دارنا !
باید با همون سنّ و سال نگهشون می داشتن .
ولی بی خیال از سنّ زلیخ (!) کم شد به اونا اظافه شد !

Mohammad_ch
20-03-2009, 23:51
خداییش ته خنده بود که اشتباه می کرد و به جاش اجلینا جولی میشد !!!!!!!!

Mamad_Madrid
20-03-2009, 23:57
این قسمتش بهترین قسمت تو تمام قسمتهای پخش شده بود. البته دلیل خوب بودن و سوتی نداشتنش این بود که بیشتر فیلم تو یه اتاق بود و دیالوگها هم کم بود و البته بازم بار اصلی روی دوش زلیخا بود.

من موندم اگه این زلیخا نبود کارگردان رو چی میخواست مانور بده.

tekken god
21-03-2009, 00:09
من موندم اگه این زلیخا نبود کارگردان رو چی میخواست مانور بده.
زلیخا از قدیم بوده و اگه هم نمی بود نمی ذاشتنش و شما فرض کن اگه کامپیوترت رو بردارن زندگیت با الآنی که پشت کامپیوتری فرق می کنه چون دیگه کامپیوتری در کار نیست !
و اتّفاقات دیگه ای برای شما می افته .
قطعاً اگه زلیخا نبود اتّفاقات دیگه ای می افتاد که اونا رو به نمایش می ذاشتند .
البتّه فقط خواستم منظورم رو برسونم و به دل نگیرید ( لطفاً )
ممنون
خدانگهدار

Mamad_Madrid
21-03-2009, 00:14
زلیخا از قدیم بوده و اگه هم نمی بود نمی ذاشتنش و شما فرض کن اگه کامپیوترت رو بردارن زندگیت با الآنی که پشت کامپیوتری فرق می کنه چون دیگه کامپیوتری در کار نیست !
و اتّفاقات دیگه ای برای شما می افته .
قطعاً اگه زلیخا نبود اتّفاقات دیگه ای می افتاد که اونا رو به نمایش می ذاشتند .
البتّه فقط خواستم منظورم رو برسونم و به دل نگیرید ( لطفاً )
ممنون
خدانگهدار

مثال جالبی نبود!

درسته ولی اون چیزا چقدر از وقت سریال رو پر میکردن؟

یه دونه زلیخا به تنهایی 70 درصد بار این سریال رو به دوش میکشه و این خیلی بده

Raptor 2009
21-03-2009, 00:23
این قسمت زیباترین و بهترین در حد و اندازه های خودش بود

فقط وجود انگشتر در انگشت شصت نفر تی تی کمی سوال بر انگیز بود و جای تعجب بسیار داشت!!!

soliman
21-03-2009, 00:24
خدایش انتظار نداشتم این زلیخا اینقدر جوون بشه . حتی میتونم بگم که از قسمتهای قبل از پیر شدنش هم جوونتر شده بود.

masoudtr
21-03-2009, 00:32
چقدر ارایشش کرده بودن
اونقدر سفید کننده بهش زده بودن که برای یک سال یک شهر کافی بود

اماستیاف
21-03-2009, 00:35
این قسمتش بد نبود.
شاید چون کمتر از سیاهی لشکر استفاده کرده بودن زیاد سوتی نداده بودن.

tekken god
21-03-2009, 00:36
مثال جالبی نبود!

درسته ولی اون چیزا چقدر از وقت سریال رو پر میکردن؟

یه دونه زلیخا به تنهایی 70 درصد بار این سریال رو به دوش میکشه و این خیلی بده
بله چیز دیگه ای به ذهنم نیومد !
حرف شما تا حدود زیادی صحّت داره .

خدایش انتظار نداشتم این زلیخا اینقدر جوون بشه . حتی میتونم بگم که از قسمتهای قبل از پیر شدنش هم جوونتر شده بود.
نه جون موهاشو پوشونده بود و لباس هاشم کثیف بود به نظر می رسید که خیلی جوون تر شده .
ولی من چون داستانشو می دونستم ( تقریباً همه می دونن ) تو اون قسمتی که زلیخا می ره تو عبادتگاه یوزارسیف و خاطراتش رو یادش میاد قیافش رو تو ذهنم نگر داشتم و امروز که دیدم دقیق همون شکلی بود .
فقط اون موقع مو کاموایی داشت !
خدانگهدار

REGISTERED USER
21-03-2009, 00:44
امشبش جالب بود ... داستان رو خوب برد جلو ...

راستی دلیل اصلی ازدواج نکردن زلیخا با یوسف چیه ؟

توی کتاب تاریخ انبیا نوشته بود چون زلیخا معبودی زیبا تر از یوسف را پیدا کرده بود

omid.k
21-03-2009, 00:44
سلام
این قسمت آخرش بود ... که امشب پخش شد ؟
جمعه ها پخش میشه دیگه ؟ نه ؟

REGISTERED USER
21-03-2009, 00:45
نه بابا آخر کدومه ... تا اوایل تابستان پخش میشه فکر کنم

ayshin
21-03-2009, 00:50
سلام دوستان
چرا ما ها عادت داریم همش ایراد بگیریم؟من کامل این تاپیک رو نخوندم ولی تا جایی که خوندم فقط انتقاد بود.نمی گم این سریال ایراد نداره!مطمئنا خالی از ایراد و مشکل نیست.
اینکه چرا زیاد روی زلیخا تاکید می شه شاید به این دلیل باشه که نشون بده چطور می شه از شناخت یکی دیگه به شناخت خود رسید(اینکه زلیخا با دیدن اینکه یوسف یکتا پرست بود به شناختن خدایان خود پرداخت) یا چه می دونم مثلا چه طور می شه به یه ایمان واقعی رسید نه یه ایمان طوطی وار که دیکته شه!هر کی می تونه یه جور تفسیر کنه.قرار که نیست همیشه آدمای خیلی خوب(حضرت یوسف) یا خیلی بد(برادرانش یا کاهنا) مورد توجه باشن که.+کم به زندگی خود حضرت یوسف اشاره نشده.خوب زلیخا هم جز زندگی حضرت یوسف بوده.فقط به نظر من چون این جور عشقا حالا توی جامعه زیاد شده زیاد روش تاکید شده.(عشق به ظاهر که اولش عشق زلیخا هم اینطور بوده و داستان نشون می ده چطور کسی که زیباترین مخلوقات بوده با این قضیه رفتار می کنه.قابل توجه بعضی ها!)+فکر کنم گروه تولید این سریال می دونستن که همه با داستان زندگی حضرت یوسف آشنا هستن و سعی کردن داستان رو یه جوری بنویسن که با زندگی امروز جوونها مرتبط باشه.
به هر حال به نظر من بهتره این رو هم در نظر بگیرید که این فیلم توی هالیوود درست نشده یه فیلم ایرانیه و مطمئنا نقاط ضعفش از گریما گرفته تا دیالوگها یا لوکیشن ها یا حتی انتخاب بازی گر ها زیاده ولی بهتره نقاط قوتش که به نظر من کم نیست رو هم دید.

tekken god
21-03-2009, 00:52
سلام
این قسمت آخرش بود ... که امشب پخش شد ؟
جمعه ها پخش میشه دیگه ؟ نه ؟
نه ،
ولی دیگه به زودی باید تموم شه .
فقط مونده حضرت یعقوب ( ع ) و برادراش فقط همین اینا رو هم رد کنه بازی تمومه !

iman_s
21-03-2009, 01:22
45 قسمته.
43 قسمت سریاله و 2 قسمت پشت صحنه.
حالا امشب قسمت چندم بود؟

tekken god
21-03-2009, 01:44
45 قسمته.
43 قسمت سریاله و 2 قسمت پشت صحنه.
حالا امشب قسمت چندم بود؟

اوّلش نوشتا ...
دقیق یادم نیست ...
ولی 99 در صد می گم نوشت قسمت سی و یکم .
یعنی حالا حالا ها الّافیم .

Raptor 2009
21-03-2009, 02:24
39 ام بود....

Sha7ab
21-03-2009, 03:31
َزلیخا لامصب چقدر خوشکل شد ... ! ایندفه واقعا زلیخا بود !

ghermezeteh
21-03-2009, 04:09
سریال دیشب ساعت چند شروع شد ساعت 10؟ ما غافلگیر شدیم ساعت 10:30 زدیم کانال 1 دیدم داره میده البته بیشترشو دیدیم از اونجا که داشتن کاهنارو میاوردن قبل از اون چند دقیقه پخش شده بود اتفاق خاصی نیفتاد؟

gmuosavi
21-03-2009, 04:13
سریال دیشب ساعت چند شروع شد ساعت 10؟ ما غافلگیر شدیم ساعت 10:30 زدیم کانال 1 دیدم داره میده البته بیشترشو دیدیم از اونجا که داشتن کاهنارو میاوردن قبل از اون چند دقیقه پخش شده بود اتفاق خاصی نیفتاد؟

ساعت 10.25 شروع شد

دقیقا شروعش از اونجا بود که کاهنان رو از تو زندان آوردند بیرون

جادوگر جوان
21-03-2009, 12:04
کسی تصویری از لحظلت جوان شدن زلیخا نداره
بذاره اینجا؟

Mahdi/s
21-03-2009, 12:43

m_r1986
21-03-2009, 12:49
دیشب خیلی قشنگ بود خدایی حال کردم :دی ..... چند هفته بود دیگه شورشو در اورده بودن همش تکراری ولی این هفته خیلی توپ بود ... زلیخا هم از اولش خوشگلتر شده بود :دی

Olis
21-03-2009, 13:09
جریان چیه که یوزارسیفم با ریش و عمامه و اینا اوردن؟؟

خواستن اسلامیزیسیون کنن؟

عجب !!! پس اینا از اون زمان مد بوده که الان شیوخ ما به کار میبرن

Havbb
21-03-2009, 13:19
َزلیخا لامصب چقدر خوشکل شد ... ! ایندفه واقعا زلیخا بود !
آره ، این هم سن مادر بزرگ منه ولی خوب گریم کننده های صدا و سیما ماهر ترین آرایشگر ها هستن به اضفه ی اینکه وسایل زیادی هم در اختیار دارن.... اون تیکش باحال بود که زلیخا زیر پارچه یه حرکاتی انجام میداد..... من فکر کردم داره برک میزنه...

4039
21-03-2009, 13:43
باید یک نمره 20 در کارنامه خانم ریاحی ثبت کرد.حقیقتا توی این سریال بسیار هنر مندانه و تاثیر گذار ایفای نقش کرد.
و عجب خدای مهربونی داریم اما قدرشو نمیدونم .حتی به زلیخایی که زمانی بت پرست و هوسران بود هم بی اعتنا نیست و جواب ندای دل شکستشو به زیبایی هرچه تمام ترداد .

mahsa1469
21-03-2009, 14:09
نه جون موهاشو پوشونده بود و لباس هاشم کثیف بود به نظر می رسید که خیلی جوون تر شده .
ولی من چون داستانشو می دونستم ( تقریباً همه می دونن ) تو اون قسمتی که زلیخا می ره تو عبادتگاه یوزارسیف و خاطراتش رو یادش میاد قیافش رو تو ذهنم نگر داشتم و امروز که دیدم دقیق همون شکلی بود .
فقط اون موقع مو کاموایی داشت !
خدانگهدار
موی کاموایی و چشمهایی نقاشی شده
الآن که خیلی خوشگل تر از قبل شده اصلش هم همینه زلیخا به دوران قبل از ازدواج حدودا 14 سالگی بر می گرده پس طبیعیه که خوشگل تر می شه

آره ، این هم سن مادر بزرگ منه ولی خوب گریم کننده های صدا و سیما ماهر ترین آرایشگر ها هستن به اضفه ی اینکه وسایل زیادی هم در اختیار دارن.... اون تیکش باحال بود که زلیخا زیر پارچه یه حرکاتی انجام میداد..... من فکر کردم داره برک میزنه...
نه بابا بیچاره فقط47سالشه فقط47(متولد1340):46:

aliani
21-03-2009, 14:13
عجب !!! پس اینا از اون زمان مد بوده که الان شیوخ ما به کار میبرن

اتفاقا اینو میدونم که عمامه و اینجور چیزا از زمان پیامبر اسلام بوده حالا از زمان حضرت یوسف رو نمدونم

omid.k
21-03-2009, 16:00
نه بابا آخر کدومه ... تا اوایل تابستان پخش میشه فکر کنم

یا خدا .....
واسه طرف دارانش خوبه .... حداقل :19:

franch
21-03-2009, 16:18
ديشب در شبكه iran (لس انجلس) مهمون برنامشون خانم حميرا بود.نكته جالب اونجا بود كه خانم حميرا داشت از سريالهاي تلويزيون ايران تعريف ميكرد واشاره كرد به سريال يوزارسيف و گفت سريال بسيار عظيم وبي نظيريست و مجري برنامه هم حسابي شروع كرد به تعريف كردن از اين سريال.
جاي تقدير داره كه واقعا اين سريال انقدر محبوبه كه نه تنها ايرانيهاي داخل بلكه ايرانيهاي خارج از كشور هم پاي اين مجموعه مينشينند و لذت ميبرند.

ElmO
21-03-2009, 16:32
فقط 44 سالشه فقط44(متولد1340):46:

چجوری حساب کردی ؟ :blink:

Gamemaster
21-03-2009, 17:20
فقط 44 سالشه فقط44(متولد1340)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

اگه اينجور كه شما ميگين متولد 1340 باشه كه بايد الان 48 سالش باشه نه 44 سال

s_paliz
21-03-2009, 17:31
دیشب بهترین قسمت سریال بود از همه نظر

واقعا!!!!

mahsa1469
21-03-2009, 18:54
اگه اينجور كه شما ميگين متولد 1340 باشه كه بايد الان 48 سالش باشه نه 44 سال

دیشب بهترین قسمت سریال بود از همه نظر

واقعا!!!!
آره نمی دونم چرا حرفهام رو اینجا نوشتم همین طور که داشتم می نوشتم با یکی حرف می زدم اصلا قضیه ی 44 یه چیزه دیگه بود ویرایش شد
مختصری از بیوگرافی کتایون ریاحی

نام: کتايون
نام خانوادگي: رياحي
سمت: بازيگر
متولد: تهران1340
مدرک تحصيلي: ليسانس ادبيات و مردم شناسي
شروع فعاليت سينمايي با فيلم پاييزان (رسول صدرعاملي) در سال 1366.
با نويسندگي براي کودکان شروع کرد و با فيلم خبرچين (مازيار پرتو، نصرالله زمرديان) به سينما آمد. اما فيلم در نيمه راه متوقف شد و او براي بازي در فيلم پاييزان (رسول صدرعاملي) انتخاب شد.

كتايون رياحي در يوسف پيامبر

در آن زمان در سينما چندان موفق نبود اما با بازي در مجموعه پدرسالار (اکبر خواجويي) توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه هاي روزهاي زندگي (سيروس مقدم) و خصوصا سريال پس از باران از او چهره محبوبي ساخت.
رياحي موفق شد در مجموعه هاي پس از باران و شب دهم (حسن فتحي) بازي بسيار زيبايي ارائه دهد.
او پس از پنج سال دوري از سينما با بازي در شام آخر(فريدون جيراني) مهمترين و زيباترين بازي دوران زندگي خود را به معرض نمايش گذاشت و براي بازي در همين فيلم کانديداي جايزه بهترين بازي نقش اول زن از بيستمين جشنواره فيلم فجر شد.
اين زن حرف نمي زند (احمد اميني) ديگر فيلمي بود که توانايي هاي کتايون رياحي را به رخ همگان مي کشيد. رياحي براي بازي در اين فيلم هم کانديد جايزه از هفتمين جشن خانه سينما شد.

lazy
21-03-2009, 19:06
کسی تصویری از لحظلت جوان شدن زلیخا نداره
بذاره اینجا؟

omid.k
21-03-2009, 19:18
ديشب در شبكه iran (لس انجلس) مهمون برنامشون خانم حميرا بود.نكته جالب اونجا بود كه خانم حميرا داشت از سريالهاي تلويزيون ايران تعريف ميكرد واشاره كرد به سريال يوزارسيف و گفت سريال بسيار عظيم وبي نظيريست و مجري برنامه هم حسابي شروع كرد به تعريف كردن از اين سريال.
جاي تقدير داره كه واقعا اين سريال انقدر محبوبه كه نه تنها ايرانيهاي داخل بلكه ايرانيهاي خارج از كشور هم پاي اين مجموعه مينشينند و لذت ميبرند.
چه افراد متخصصی واقعا ... : دی
حمیرا که ....
شب خیز هم من شرط میبندم یک قسمت از این سریال رو ندیده ....
..........
برای اینکه این سریال مورد نقد قرار بگیره باید چند کارشناس ... یا حداقل افراد عادی که از نعمت دیدن سریال های واقعی بهره مند بوده اند ملاک قرار بگیرن

Olis
21-03-2009, 21:15
ولی فکر کنم یه کاری عملی چیزی کردن یا پوستشو کشیدن اخه از روز اول هم بهتر شد:19:

lazy
21-03-2009, 22:08
ولی فکر کنم یه کاری عملی چیزی کردن یا پوستشو کشیدن اخه از روز اول هم بهتر شد:19:
تا جایی که میتونستن گریمش کردن دیگه:31:
لامصب از زن پادشاه هم بهتر شده:27:

pesarebaba2006
21-03-2009, 22:23
عزیزم لیفت کردن پوست صورتش رو.
ابرو هاشم نازک تر کردن و بردن بالا.
صورتش رو هم بر خلاف حالت عادی(قبل از پیر شدن) چرب نکردن .
این ها عواملی هستش که جوونترش کرده. خوشبحال یوسف.منم میخوام.:8:

halflife g
21-03-2009, 23:01
خیلی خسته کنندس و در کل ....... .

deluge28
21-03-2009, 23:13
.... اون تیکش باحال بود که زلیخا زیر پارچه یه حرکاتی انجام میداد..... من فکر کردم داره برک میزنه...

:31:دقيقا........خيلي جالب بود اون صحنش......

Sha7ab
21-03-2009, 23:25
اما بدترین گریمی که تو عمرم دیدم گریم کاهن ها بود . موهاشون که واقعا خنده دار بود . صورتشون رو هم مثل عروسک با گچ سفید کرده بودن

خوشبحال یوسف.منم میخوام.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:26::دی

bof
22-03-2009, 00:31
من 2 تا سوال برام پیش اومده که به نظر از ضعف فیلمنامه ناشی میشه یکی اینکه مگر آمون 3 هزار سال خدای مردم مصر نبوده پس چرا یوزارسیف از انخ مائو پرسید چطور آمون رو درست کردی ودر نظر مردم یه خدای قلابی ساختی و اون هم پاسخ داد که ما یه دروغی گفتیم و در اثر تکرار خودمون هم دروغمون باورمون شد , انخ مائو که 3 هزار سال عمر نکرده بود و قبل از اون هم امون بوده و اون امون رو درست نکرده.
دوم اینکه مگر در 3 قسمت پیش به دستور امن هوتب کاهنان معبد برای همیشه به زندان زابیرا فرستاده نشدند؟پس چرا دوباره آوردنشون برای محاکمه؟
و در آخر معلوم نشد انخ مائو ایمان میاره یا نه؟

caca_caca888
22-03-2009, 01:25
مگر آمون 3 هزار سال خدای مردم مصر نبوده پس چرا یوزارسیف از انخ مائو پرسید چطور آمون رو درست کردی ودر نظر مردم یه خدای قلابی ساختی و اون هم پاسخ داد که ما یه دروغی گفتیم و در اثر تکرار خودمون هم دروغمون باورمون شد , انخ مائو که 3 هزار سال عمر نکرده بود و قبل از اون هم امون بوده و اون امون رو درست نکرده.

نمیدونم چه طوریه
ولی کلا خیلی مهم نیست...
منم دیدم گفت

دوم اینکه مگر در 3 قسمت پیش به دستور امن هوتب کاهنان معبد برای همیشه به زندان زابیرا فرستاده نشدند؟پس چرا دوباره آوردنشون برای محاکمه؟
و در آخر معلوم نشد انخ مائو ایمان میاره یا نه؟
خوب همیشه که به همون دستور عمل نمیشه میتونن عوض کنن.
چه طور یوسف همه ی زندانیای زاویرارو دراورد و چطور کاهنا میم فکتاه رو دراوردند؟
احتمالا یوسف گفته دربیان(به فرعون گفته)تا اونا رو رسوا کنه(یعنی تکلیف آمون معلوم بشه)
درسته یوسف که نمیدونسته این قضایا پیش میاد ولی چون خدارو داره میدونسته موفق میشه...

بازم خوشم اومد اینارو به اسم سوتی نگفتی...
انخماهو نمیخواست ایمان بیاره ولی مجبور شد...آنخماهو از قبل ایمان داشت(لا اقل میدونست خدای خودشون الکیه) ...اما چون به ضررش بود قبول نکرد...

tekken god
22-03-2009, 05:00
من 2 تا سوال برام پیش اومده که به نظر از ضعف فیلمنامه ناشی میشه یکی اینکه مگر آمون 3 هزار سال خدای مردم مصر نبوده پس چرا یوزارسیف از انخ مائو پرسید چطور آمون رو درست کردی ودر نظر مردم یه خدای قلابی ساختی و اون هم پاسخ داد که ما یه دروغی گفتیم و در اثر تکرار خودمون هم دروغمون باورمون شد , انخ مائو که 3 هزار سال عمر نکرده بود و قبل از اون هم امون بوده و اون امون رو درست نکرده.

درسته !
منم تو یه قسمت دیگه همین جوری دیدم البتّه تو اینم دیدم که هر دو تاشون می گفتن آنخمائو کلّی عمر کرده .
اونی که من دیدم همون قسمتی بود که به کاهنا حمله شد و یوزارسیف رفت تا آمونو بشکنه .
بعد که فهمید آمون رفته زیر چاه اون یارو ممیسابو هست چچیچیه حالا نمیدونم !:31: گفت لعنت خدای یوزارسیف بر تو آنخمائو که هزاران سال ما رو گمراه کردی !
واقعاً نباید یه همچین اشتباهی بکنند واقعاً ضایع است .
بدرود .

caca_caca888
22-03-2009, 15:21
درسته !
منم تو یه قسمت دیگه همین جوری دیدم البتّه تو اینم دیدم که هر دو تاشون می گفتن آنخمائو کلّی عمر کرده .
اونی که من دیدم همون قسمتی بود که به کاهنا حمله شد و یوزارسیف رفت تا آمونو بشکنه .
بعد که فهمید آمون رفته زیر چاه اون یارو ممیسابو هست چچیچیه حالا نمیدونم ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif گفت لعنت خدای یوزارسیف بر تو آنخمائو که هزاران سال ما رو گمراه کردی !
واقعاً نباید یه همچین اشتباهی بکنند واقعاً ضایع است .
بدرود .
شاید آنخماهو اسم واقعیش نباشه مثل فرعون

RoYaYeEe_NiIiLi
22-03-2009, 19:33
.... اون تیکش باحال بود که زلیخا زیر پارچه یه حرکاتی انجام میداد.....
آره واقعا خنده دار بود...وقتی خودشو تکون داد،مامان بهنده به شوخی گفت که مداد چشمش رفت تو چشش...دیدین که بعدشک کللیی آرایشش کرده بودن...قدیما چه زن هاشون حرفه ای بودن:27:

Havbb
23-03-2009, 00:42
قدیما چه زن هاشون حرفه ای بودن
و گریمر های صدا و سیما حرفه ای ترین آرایشگران.....

tekken god
23-03-2009, 01:23
شاید آنخماهو اسم واقعیش نباشه مثل فرعون
ولی اگه اینجوری بود می گفت لعنت به شما آنخمائو ها که هزاران سال مردم را فریب دادید ولی جمع نبست .

mohamad23
23-03-2009, 02:03

منبع: پارسینه

استبداد
23-03-2009, 21:03
قبر حضرت یوسف در نزدیکی شهر نابلس فلسطین

عکس جدید تری ازش در دسترس نیست ؟

iman_s
23-03-2009, 22:56
من شنیدم که تا آخر عمر تو مصر میمونه پس چرا قبرش تو فلسطینه ؟!

*Necromancer
23-03-2009, 23:07
شاید سرچ کردن اسم عنخ ماهو بتونه کمکی بکنه! حیف که خودم وقت ندارم!

راستی من امروز رفتم تکرارشو از شبکه 8 ببینم قرار بود 4 بعد از ظهر نشون بده هر چی وایسادم نشون نداد! قضیه چیه؟؟؟؟؟

استبداد
23-03-2009, 23:55
شاید سرچ کردن اسم عنخ ماهو بتونه کمکی بکنه! حیف که خودم وقت ندارم!

راستی من امروز رفتم تکرارشو از شبکه 8 ببینم قرار بود 4 بعد از ظهر نشون بده هر چی وایسادم نشون نداد! قضیه چیه؟؟؟؟؟
شاید به خواطر تراکم برنامه های نوروز
ساعات پخش بعضی از برنامه ها عوض شده باشه

franch
23-03-2009, 23:59
اگه منظورتون شبكه قران هست كه بايد بگم تا اونجا كه من ميدونم اين شبكه سريال يوسف پيامبر رو در روزهاي يكشنه ساعت22 و در جمعه همان هفته تكرارش رو ساعت 15 ميذاره.

raz72592
24-03-2009, 00:04
سلام.مگه زمان پخشش تعغير كرده.

گل مریم
24-03-2009, 00:33
اون تیکش باحال بود که زلیخا زیر پارچه یه حرکاتی انجام میداد
اره خیلی خیلی باحال بود من که بلندمیگفتم اجی مجی لاترجی همه میخندیدن

Behsood
24-03-2009, 01:06
سلام
جالب تر جایی بود که زلیخا پارچه رو پس میزد اما انگار پارچه نمی خواست تموم بشه!!

گریم اش هم خیلی خوب بود.

Fate2646
24-03-2009, 02:05
ببخشید این سریال با قران هماهنگه منظورم اینکهاز روقران ساخته شده یا منابع دیگری هم داره اخه من چند جا درباره جوان شدن زلیخا خونده بودم اما هیچ کدوم این شکلی نبود که نشان دادن
سوال دیگه اینکه در زمان یوسف همه خداپرست میشن ؟ اخه تو فیلم این فرعونه مثل اینکه خورشید پرسته
ببخشید اما یه سوال دیگه هم دارم سینوهه هم زمان با یوسف بوده یا اینکه کلا این فیلمنامه تخیلیه؟

Behsood
24-03-2009, 02:31
ببخشید این سریال با قران هماهنگه
سلام
نه دوست من کارگردان گفته این یه برداشت شخصی از داستان زندگی حضرت یوسف هست.

سوال دیگه اینکه در زمان یوسف همه خداپرست میشن ؟
همه که نه اما اکثرا یکتا پرست میشن.

ببخشید اما یه سوال دیگه هم دارم سینوهه هم زمان با یوسف بوده یا اینکه کلا این فیلمنامه تخیلیه؟
نظری ندارم !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s_paliz
24-03-2009, 19:19
فیلم نامه به کنار ولی سینوهه برداشت یه نویسنده کنونی از اون زمانه و مرجع تاریخی نیست

raz72592
25-03-2009, 14:27
هر فیلم یا سریالی که ساخته میشود هم نقاط ضعف دارد هم نقاط قوت .
متاسفانه نقاط ضعف در این قبیل سریالها و فیلمها بیشتر است و واقعا جای تامل دارد که چرا با این روایات قوی و وجود علمای بزرگ دینی سریالی به این مهمی اینچنین نقاط ضعف فراوان داشته باشد ؟.
جا دارد كه پرسيده شود پیامبر خدا (حضرت يعغب نبي ع ) پدر حضرت يوسف ع همزمان با چند خواهر ازدواج میکند ؟ عرض میکنم : حضرت یعقوب وقتی از جانب خداوند به پیامبری برگزیده شد به خواست پدرش اسحاق پیامبر برای اینکه از حسادت برادر دوقلویش عیص در امان بماند به شهر فدان آرام نزد داییش لابان رفت . در آنجا با دختر بزرگ لابان (لیا) ازدواج کرد که حاصل ازدواجشان ده فرزند بود . لیا بیمار شد و از دنیا رفت و یعقوب چون نمیتوانست از ده فرزندش به خوبی نگهداری کند با خواهر لیا (راحیل) ازدواج کرد (دقت کنید بعد از فوت لیا با راحیل ازدواج کرد ) و صاحب دو فرزند به نامهای یوسف و بنیامین شد كه در اين سريال خلاف اين مشاهده شده است.

raz72592
25-03-2009, 14:32
البته در قرآن کریم یک نکته ی بسیار ظریف و بسیار دقیق در مورد زمان یوسف وجود داره

که کارگردان توجهی به این مسله نکرده

قرآن میان فرعونیان و سایر حکومت ها فرق گذاشته

وهر جا سخن از فرعون بوده لفظ فرعون را به کار برده (مانند داستان موسی)
اما در ماجرای یوسف گفته ملک نه فرعون

بنا بر این او زمان اخناتون ظهور نکرده

در ثانی اخناتون ادعا میکنه فرزند خداست(خورشید)و یکی از اندام اوست و صاحب تمام مردم و سرزمین مصره

nakhle007
25-03-2009, 16:01
هر فیلم یا سریالی که ساخته میشود هم نقاط ضعف دارد هم نقاط قوت .
متاسفانه نقاط ضعف در این قبیل سریالها و فیلمها بیشتر است و واقعا جای تامل دارد که چرا با این روایات قوی و وجود علمای بزرگ دینی سریالی به این مهمی اینچنین نقاط ضعف فراوان داشته باشد ؟.
جا دارد كه پرسيده شود پیامبر خدا (حضرت يعغب نبي ع ) پدر حضرت يوسف ع همزمان با چند خواهر ازدواج میکند ؟ عرض میکنم : حضرت یعقوب وقتی از جانب خداوند به پیامبری برگزیده شد به خواست پدرش اسحاق پیامبر برای اینکه از حسادت برادر دوقلویش عیص در امان بماند به شهر فدان آرام نزد داییش لابان رفت . در آنجا با دختر بزرگ لابان (لیا) ازدواج کرد که حاصل ازدواجشان ده فرزند بود . لیا بیمار شد و از دنیا رفت و یعقوب چون نمیتوانست از ده فرزندش به خوبی نگهداری کند با خواهر لیا (راحیل) ازدواج کرد (دقت کنید بعد از فوت لیا با راحیل ازدواج کرد ) و صاحب دو فرزند به نامهای یوسف و بنیامین شد كه در اين سريال خلاف اين مشاهده شده است.
با تشکر از دوست خوبم
نظرات شما ممکنه کاملا بجا و با سند تاریخی باشه
اما بعضی از دوستان واقعا نسبت به این سریال کم لطفی میکنن
از جمله اشکالاتی که این سریال داره تداخل کامل زندیگنامه سینوهه و در عین حال عدم تطابق هست به این صورت که در داستان سینوهه خدای آمون مجددا به روی کار خواهد آمد و خدای آتون برکنار خواهد شد ( البته با جنگ و خونریزی بسیار زیاد ) که در این سریال این تفاوت کاملا به کنار گذاشته شده است...
اشکال دیگر این سریال نشان دادن بیش از حد زندگی زلیخا به طوریکه به زندگی حضرت یوسف غالب شده است و به قول یکی از دوستان با توجه به اینکه در قرآن بیشترین آیات مرتبط با حضرت یوسف و تعداد آیات محدودی به زلیخا میشود ، ما در این سریال از زلیخا بیشتر درس میگیرم تا حضرت یوسف...
در کل به نظر من اگر قرار به ایراد باشد بهتر است بر این ایرادات و پاسخ آنان تکیه شود تا چگونگی ازدواج حضرت یعقوب و یا شکل و شمایل حضرت یوسف و حضرت جبراییل...

raz72592
25-03-2009, 16:24
آخناتون

این فرمانروا در سال 1380 قبل از میلاد به حکومت مصر رسید. او فرزند آمنحوتپ سوم و ملکه تی بود. وی که از دودمان هجدهم بود آیینی یکتاپرستانه را بنیاد نهاد.او همان گونه که در مجسمه باستانی اش مشهود است مردی بسیار لاغر اندام با چهره ای لطیف و حساس و کاسه سر دراز و بدنی بسیار ظریف بوده است. بنا به گفته ویل دورانت در تاریخ تمدن او به محض این که به شاهی رسید سخت به مخالفت با دین آمون و کاهنان برخاست.او شخصا انسانی فاضل و پاکدامن بود و به مخالفت با عیاشی ها ی کاهنان و زنان مصری که به نام همسران آمون در واقع اسباب عشرت کاهنان بودند پرداخت .او با پول پرستی و فساد کاهنان مصری به شدت مخالفت کرد و با کمال شجاعت اعلام کرد همه خدایان دین آمون پست و بت پرستانه است و جهان را جز خدای یگانه "آتون "نیست.ازآثار مکتوبی که از او به جای مانده است و در ذیل می آید او اعتقاد داشت خدایی بالاتر از همه در خورشید است که سر چشمه روشنی و زندگی بر روی زمین است .او نام خود را از آمون حوتپ به معنای "دوستدار آمون" به آخناتون یا" آتون راضی است" تغییر داد.

این فرمان روای مصر بر این باور بود که آتون پروردگار همه ملتها و اقوام است.او دستور داد نام تمام خدایان غیر از آتون از نوشته و ساختمانهای مصر حذف کنند.مجسمه خدایان نابود گردد و فقط از آتون یک نقش بر اماکن عمومی قرار گیرد که همان نقش خورشید است.مساله خورشید یکی از مسائل غامضی است که در زمینه عقیده آخناتون وجود دارد.آخناتون در شعر زیبایی که از روزگار باستان بر الواح و پاپیروسها برجای مانده خدای آتون را این گونه توصیف می کند:

وه که برآمدن تو از افق آسمان چه زیباست

ای آتون زیبا و ای سر چشمه زندگانی

در آن هنگام که از مشرق طلوع می کنی

سراسر زمین را به زیبایی خود آکنده می سازی

....

ای خدای یگانه که هیچ کس قدرت تو را ندارد

تو زمین را آن چنان که خواستی آفریدی

در آن هنگام خود تنها بودی

مردم وجانوران بزرگ و کوچک و هر چه بر روی زمین است ....

و سرزمین مصر ونیل را در اراضی سفلی تو آفریدی

بانو تی

وی دستور داد که در سراسر مصر آتون را بپرستند و او را خدای یکتا بدانند که خالق و حافظ همه موجودات است.درباره اعتقاد آخناتون به آتون عقاید مختلفی و جود دارد.اگرچه عده ای معتقدند وی خورشید پرست بوده است و آتون همان خورشید است،عده ای از پژوهشگران معتقدند خورشید نمادی از خدای او و سمبل رحمت واسعه اوست.
پارت:1 ادامه دارد

raz72592
25-03-2009, 16:39
او از شهر تبس یا طیبه پاییتخت مصر متنفر بود و آن را نجس می دانست.لذا دستور داد مقامات دولتی و بزرگان به همراه خانواده اش مهاجرت کنند و شهری نو به عنوان پایتخت بنیاد کنند.یکی از مهم ترین مخالفان این مهاجرت و دین جدید او مادرش بانو تی یا تیه بود. تی یا تیه(Tiye) ‏‎شهبانوی مصر باستان و سوگلی زنان فرعون آمنحوتپ سوم و مادر خاندان عمارنه بود. پدر و مادر او یویا و تویا از بزرگان و دینسالاران مصر بالا و از شهر مین بودند.

از شهر تبس یا طیبه پاییتخت مصر متنفر بود و آن را نجس می دانست.لذا دستور داد مقامات دولتی و بزرگان به همراه خانواده اش مهاجرت کنند و شهری نو به عنوان پایتخت بنیاد کنند

برپایه داده‌های دردست او پیش از پادشاهی آمنحوتپ با وی پیمان زناشویی بست. تا 1385 (پیش از میلاد) که آمنحوتپ به پادشاهی رسید آنان شش فرزند داشتند که از میان آنان در آینده آخناتون به فرعونی رسید. آمنحوتپ توجه ویژه‌ای به تی داشت و به نام او نیایشگاههایی چند ساخت. همچنین یک کاخ و یک دریاچه مصنوعی برای همسرش فراهم نمود. او بر

نفرتیتی

این اساس از قوی ترین زنان مصر بود و رو در روی آخناتون ایستاد. در مقابل بانو تی، نفر تیتی یار و غمخوار آخناتون و مومن به آتون بود.از متون و مجسمه های آن عصر بر می آید نفرتیتی از زیباترین زنان مصر بوده است.در برخی تصاویر که از آن روزگار به جای مانده آخناتون و نفر تیتیی در کنار فرزندانشان زیر سایه خدای خورشید به نیایش و زندگی مشغولند و آتون آنها را با شعاع رحمتش می نوازد. او از نفرتیتی فرزند پسر نداشت و فقط 7 دختر حاصل زندگیش با او بود.بر خلاف مجوز اجتماعی برای ازدواج مجدد وی این کار را نکرد.البته برخی روایتهای تاریخی بر خلاف این امر گواهی می دهد.
پارت 2 ادامه دارد

mahsa1469
25-03-2009, 17:19
ببخشید این سریال با قران هماهنگه منظورم اینکهاز روقران ساخته شده یا منابع دیگری هم داره اخه من چند جا درباره جوان شدن زلیخا خونده بودم اما هیچ کدوم این شکلی نبود که نشان دادن

فکر نکنم توی قرآن چیزی در مورد جوون شدن زلیخا باشه ولی خوب توی روایات هست من این طوری شنیده بودم و البته توی یکی از فیلم هایی که که سال ها پیش ساخته شده (البته دیدن ندیدم از کسایی که دیدن شنیدم)این طور روایت می شه که:
حضرت یعقوب هنگامی که به مصر می یاد پیرزنی رو می بینه که گوشه ای نشسته و زاری می کنه ازش می پرسه چه چیزی باعث ناراحتی او شده و او نیز از داستان زندگی خود به یعقوب نبی می گه ، اوهم به حضرت یوسف می گه که هر طور شده از این پیرزن که برای بزرگی تو زحمت بسیار کشیده دلجویی و با او ازدواج کن ، ولی حضرت یوسف به خاطر پیر بودن زلیخا از ازدواج با او خود داری می کنه و آنگاه حضرت یعقوب از خدا می خواد که زلیخا رو به خاطر ایمانی که اورده و آن همه سختی که کشیده از اون همه گناه ببخشه خداوند هم او را بخشیده و دوباره جوان می کنه و یوسف با اون ازدواج می کنه البته یوسف قبل از اون هم زنی نداشته و هیچ وقت صاحب فرزند هم نشده *

raz72592
25-03-2009, 17:51
آخناتون با پول پرستی و فساد کاهنان مصری به شدت مخالفت کرد و با کمال شجاعت اعلام کرد همه خدایان دین آمون پست و بت پرستانه است و جهان را جز خدای یگانه "آتون " نیست
آخناتون و نفرتیتی زیر نو آتون

در نهایت پس از برگزاری جشنی به مناسبت برپایی شهر جدید و آیین نو با حضور بانو تی ،نفرتی تی مفقود و تعادل روحی فرعون جوان بر هم می خورد.حملات شدید از سمت شام نیز او را بسیار می آزارد.در نهایت بر اثر تالمات روحی و شاید توطئه کاهنان در سنی کمتر از سی سال در سال 1362 قبل از میلاد بدرود حیات می گوید. پس از فرعونی به نام توت انخ امون به سلطنت می رسد. شجره‌نامه توت‌انخ‌آمون هنوز به طور دقیق شناخته نشده است و نظریه‌های گوناگونی وجود دارد. مثلاً مورخان نمی‌دانند که آیا او فرزند آخناتون است یا آمنهوتپ سوم. توت‌انخ‌آتون در 9سالگی با سومین دختر آخناتون و نفرتیتی، انخ‌اسن‌پاآتون (کسی که برای آتون زندگی می‌کند) ازدواج می‌کند و پس از مرگ توت‌انخ‌آمون با همکاری کاهنان به پادشاهی می‌رسد. فرعون جوان، تحت تأثیر وزیرش ، دستور می‌دهد که تمامی نام‌های آتون و آخناتون را از معابد پاک کنند و نام آمون را که در دوره ی حکومت آخناتون حذف شده بود دوباره حک کنند. از آن پس، به دستور کاهنان ، بردن نام آخناتون که جنایت‌کار بزرگ خوانده می‌شود قدغن است. او پایتخت خود را شهر تبس (که از زمان آخناتون رها شده بود) قرار می‌دهد و حدود 10 حکومت می‌کند، بی آن که پادشاهی او جلال یا درخشندگی خاصی داشته باشد. وی آخرین فرعون دودمان شکوهمند هجدهم است؛ و پادشاهی حکومت را به رامسسیان (دودمان نوزدهم) که حضرت موسی(ع) در دوره آن سلسله ظهور کرد ، می‌سپارد.
توماس مان در نوشتن رمان یوسف به این نتیجه تاریخی رسیده بود که یوسف را در دوره سلسله هجدهم مصر قرار دهد، به این معنى كه در آن یوسف با پادشاه آتون پرست ‏اخناتون، هم عصر باشد.
پارت3 ادامه دارد.

raz72592
25-03-2009, 17:54
یکی از کسانی که قبل از آقای سلحشور از روایت ظهور یوسف پیامبر در عصر آخناتون حمایت کرده توماس مان در رمان چهار جلدى یوسف و برادرانش بوده است. توماس مان در نوشتن رمان یوسف به این نتیجه تاریخی رسیده بود که یوسف را در دوره سلسله هجدهم مصر قرار دهد، به این معنى كه در آن یوسف با پادشاه آتون پرست اخناتون، هم عصر باش

2-یوسف پیامبر هم عصر آپوفیس(Apophis)هیکسوس

در مقابل نظریه بالا،عده زیادی بر این اعتقادند بنا بر بسیاری از شواهد و قرائن تاریخی حضرت یوسف در حدود 1600 قبل از میلاد مسیح (ع) ظهور یافته است.لذا وی هم عصر پادشاهی هیکسوسها در مصر بوده است.هیکسوسها مردمانی از نژاد سامی هستند که نخستین بار در بخش شرقی دلتای نیل پدیدار گشتند و دوره میانه دوم را در مصر باستان بنیاد نهادند. اینان در سده هفدهم (پیش از میلاد) به قدرت رسیدند و در مصر پایین و میانه بیش از صد سال فرمان راندند و دودمان پانزدهم فرمانروایی مصر و شاید دودمان هفدهم برده‌دار را در این سرزمین بنیاد گذاردند.
پارت4 ادامه دارد

پارت4 ادامه دارد

raz72592
25-03-2009, 17:56
از آنجایی که آنها نامهایی همانند نامهای کنعانی داشته‌اند و برای نمونه نامهایشان در بر دارنده نام ایزدان کنعانی چون بعل و انات بود برخی گمان می‌کنند که هیکسوسها از تبار کنعانی بوده‌اند. دیگر نگره‌ها دراینباره بر فنیقی یا عبری بودن آنها استوار است.

عده زیادی بر این اعتقادند بنا بر بسیاری از شواهد و قرائن تاریخی حضرت یوسف در حدود 1600 قبل از میلاد مسیح (ع) ظهور یافته است.لذا وی هم عصر پادشاهی هیکسوسها در مصر بوده است.

مهاجرت هیکسوسها به مصر

ویل دورانت در تاریخ تمدن خود جلد 1 صفحه 352 می نویسد شاید رفتن بنی اسراییل به مصر پس از تسلط هیکسوسها بوده است و تصور می کرده اند چون این قوم قومی سامی است در مصر تحت حمایت آنان قرار می گیرند.این مورخ معتقدست حضور بنی اسراییل در مصر با دعوت یوسف(ع) از سال 1650 ق م آغاز و با رهبری موسی(ع) در سال 1220 قم به پایان رسید. پارت5 ادامه دارد.

raz72592
25-03-2009, 17:59
ویل دورانت در تاریخ تمدن خود جلد 1 صفحه 352 می نویسد شاید رفتن بنی اسراییل به مصر پس از تسلط هیکسوسها بوده است و تصور می کرده اند چون این قوم قومی سامی است در مصر تحت حمایت آنان قرار می گیرند.این مورخ معتقدست حضور بنی اسراییل در مصر با دعوت یوسف(ع) از سال 1650 ق م آغاز و با رهبری موسی(ع) در سال 1220 قم به پایان رسید.

در کتاب تاریخ جهان لاروس ج 1 به صراحت به این موضوع اشاره شده است .در این کتاب اشاره شده ست که آپوفیس فرمانروای هیکسوس مصر یوسف عبرانی را پاس داشت و بدو مقام و جایگاه بخشید.
پارت6 ادامه دارد

raz72592
25-03-2009, 18:10
مومیایی عنخ آمون کشف شده و باستان شناسان(نظریات باستان شناسی دقیقتر از تاریخ مکتوب است) نتیجه گرفتند که آخرین پادشاه از یک سلسله بوده که در 19سالگی در اثر یک بیماری ارثی که نقص ژنتیکی بوده فوت کرده . این بیماری ژنتیکی در اثر ازدواجهای نزدیک (خواهر و برادری که در مصر باشتان مرسوم بوده) و چون رودی سیاه در این خاندان جریان داشته.

raz72592
25-03-2009, 18:12
داستان اصلی این سریال از دو بخش پدید آمده است.بخش اول که روایت اصلی است و بر آمده از متن قرآن کریم و روایات می باشد و شخصیت پردازی آن بر مبنای همین متون و نصوص است.مثل حضرت یعقوب(ع) حضرت یوسف(ع)،بنیامین ،سایر برادران و .... بخش دیگر فیلم نامه که همان زمینه،پی رنگ و شخصیت پردازی کاراکترهای فرعی است بر پایه برخی روایات عهد عتیق و یا یافته های تاریخی و روایات تاریخی مصر باستان است که می توان به شخصیت پردازی کاهنان معبد،آخناتون،همسر آخناتون نفرتیتی ،بانو تی و ...اشاره کرد.بخش اول به علت وجود نص صریح قرآنی مقبول و کوشیده شده عینی سازی گردد.اما در بخش دوم با توجه به عدم قطعیت روایات تاریخی لزوما واقعی و منطبق با حقایق نیست.(اگرچه می تواند باشد).

پارت7 ادامه دارد.

raz72592
25-03-2009, 18:14
.

توضيح منظور من ازمطرح كردن موضوعات ذكرشده معطوف كردن ذهنيت شما سروران گرام به

بحث های این مجموعه تلویزیونی كه در جامعه به وجود آمده است ميباشد.عده ای مباحث زیبایی شناسانه و تکنیکی این سریال را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند و عده ای از پژوهشگران و اندیشمندان نسبت به تطبیق داستان با روایتهای اسلامی مباحثی را مطرح کرده اند.اما این ابعاد تاریخی این فیلمنامه را مد نظر قرار می دهد ودر آن مداقه می کند.هدف از این نوشتار بررسی واقعیتهای تاریخی داستانی است که در سریال بر آن تاکید شده است

.

raz72592
25-03-2009, 20:42
داستان یوسف از داستانهایی است که با تفاوت ها و شباهتهایی در قرآن کریم (سوره یوسف)و عهد عتیق(سفر پیدایش)بدان اشاره شده است.لذا علاوه بر مسلمین این واقعه ذهن مسیحیان و یهودیان را نیز به خود مشغول داشته است.در جریان اکتشافات باستان شناسی تاریخ مصر در دو سده اخیر علاوه بر اهداف سودجویی مالی و علمی، نوعی نگاه دینی نیز مد توجه بوده است که پژوهشگران غربی در پی تطبیق روایات عهد عتیق و کشفیات خود بودند.دوروایت اصلی با محوریت سرزمین و تاریخ مصر درعهد عتیق و قرآن کریم ، روایت حضرت یوسف(ع) و حضرت موسی(ع) آمده است. لذا ادبیات علمی تطبیقی در این زمینه در متون و پژوهشهای غربی و اسلامی پدید آمده است.

دوروایت اصلی با محوریت سرزمین و تاریخ مصر درعهد عتیق و قرآن کریم ، روایت حضرت یوسف(ع) و حضرت موسی(ع) آمده است

نویسنده فیلمنامه این سریال نیز برای پردازش و توسعه پی رنگ داستان از برخی منابع تاریخی جدید بهره برده است !؟
باتشكرازتمامي سروران عزيز بخصوص
aQoa ودوستان بسيارعزيز

استاد بزرگوار سید حسین زرهان
nakhle007
winter+girl
gladiator.shiraz
mshiraz.2009

Sara
25-03-2009, 22:04
raz72592 این مطالب رو میتونستین توی یک یا نهایتاً دو پست قرار بدید و در ضمن بهتر بود قبل از قرار دادن مطالب فونت و سایز رو ویرایش میکردین که قابل خوندن باشه .

ElmO
25-03-2009, 22:55
زینب سلحشور ، دختر فرج الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر

انگار نوبت آن شده که همسر اول یوسف برود برای زلیخایی که جوان و خوش آب و رنگ تر شده خواستگاری کند !

« یک روند خیلی عجیبی ( برای عادی سازی چندزنی ) بود . خیلی هم استادانه طرح ریزی شده بود .. خود قران در مورد چهارزنی
حضرت یعقوب ، در مورد خواهر بودن همسرانش هم چیزی نگفته . وقتی که ما اجازه پیدا میکنیم و نظارتی نیست ، هرکسی
برداشتهای شخصی اش را به تصویر میکشد .. کاری ندارم که نسبت من با کارگدان این کار چیست. من شرمنده ام از همۀ جوانهای
این مملکت که دین برایشان این طور تعریف میشود . متاسفم و نگرانم از آیندۀ این تکلیف این نسل با دین و سیرت و قران . نمیدانم
تکلیف آنها چه خواهد بود .. میگویم برنامه است ، چون من از داخل بدنۀ صدا و سیما خبر دارم . ناظرین پخش صدا و سیما آنقدر قوی
هستند. یک فیلمنامه داخل سازمان میرود ، یا باید بگوییم این فیلمنامه خوانده نمی شود ، که در این صورت چطور است که یک
فیلمنامه که در آن یک خط ، دو جمله که خوشایند نظام نیست ، همه اعتراض میکنند و فیلمنامه تصویب نمی شود . اما چطور است
که در این سریالها ( که در آن چندزنی ترویج میشود ) خیلی چیزها می آید ساخته میشود و پخش میشود و بعد میگویند ما خبر نداشتیم ..... !!

آینده نیوز ، اسفند 87 .... به نقل از هفته نامۀ چلچراغ ش334

mahsa1469
27-03-2009, 12:43
امروز ساعت چند پخش می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

M0H@mMaD
27-03-2009, 12:56
مثل همیشه ده و نیم

raz72592
27-03-2009, 12:57
سلام شنیدم برنامه پخشش تعغیر زمانی نداره
ساعت باتبلیغات2210

M0H@mMaD
27-03-2009, 15:32
خداییش این یوزراسیف رو خیلی کشش میدن ، اعصاب آدم خورد میشه ...
مثلا 3 ساعت داره زلیخا رو نشون میده ... 5 ساعت داره یوزراسیف رو موقع راه رفتن نشون میده ... !!

B3HZ@D
27-03-2009, 15:51
واقعا سریال بیخودی هست
خیلی غیر طبیعی ساختنش...
انگار مجبورشون کردن همچین فیلم هایی بسازن
جنگ ها افتضاحه...من که اعصابم خرد میشه وقتی نگاهش کردم
البته این نظر من بود

M0H@mMaD
27-03-2009, 15:54
واقعا سریال بیخودی هست
خیلی غیر طبیعی ساختنش...
انگار مجبورشون کردن همچین فیلم هایی بسازن
جنگ ها افتضاحه...من که اعصابم خرد میشه وقتی نگاهش کردم
البته این نظر من بود

چرت هستش ... ولی کمی جذاب هم هستش :20: البته اگه کشش ندن جذاب تر هم میشه :40:

raz72592
27-03-2009, 21:29
سلام نتیجه تلاش ویک کار گروهی سخت 1119 روزه میباشد بدنیست کمی خودخواه نباشی توی این سریال چیزای آموزنده وجدید هم پیدا میشه من خودم از منتقدین این سریال هستم .

Mr.Crow
27-03-2009, 21:56
سلام نتیجه تلاش ویک کار گروهی سخت 1119 روزه میباشد بدنیست کمی خودخواه نباشی توی این سریال چیزای آموزنده وجدید هم پیدا میشه من خودم از منتقدین این سریال هستم .
دوست عزیز تعداد روز مهم تره یا کیفیت ؟ مثلآ فلان برج 400 متری رو توی تهران در عرض 11 سال میسازن ولی برج های شبیه به اون رو توی بقیه کشورها چندین سال پیش در مدت خیلی کمتری آماده کردن ! این سریالی که من میبینم توی یک سال هم به راحتی قابل ساختن بوده. کلآ دو سه تا لوکیشن داره. یا پدر یوسف رو نشون میده که داره برای فرزندان داستان میگه , یا زلیخا که داره گریه میکنه و دو نفر کنارش راه میرن (خوشبختانه تموم شد این اوضاع !) یا یوسف که میاد حرفهای تکراری میزنه و میره ! یعنی چیزی به نام پیشرفت در داستان به چشم نمیخوره. همه اینایی که توی این چند ماه نشون دادن رو خیلی راحت میتونستن توی چند هفته تموم کنن.

tekken god
27-03-2009, 23:40
دوست عزیز تعداد روز مهم تره یا کیفیت ؟ مثلآ فلان برج 400 متری رو توی تهران در عرض 11 سال میسازن ولی برج های شبیه به اون رو توی بقیه کشورها چندین سال پیش در مدت خیلی کمتری آماده کردن ! این سریالی که من میبینم توی یک سال هم به راحتی قابل ساختن بوده. کلآ دو سه تا لوکیشن داره. یا پدر یوسف رو نشون میده که داره برای فرزندان داستان میگه , یا زلیخا که داره گریه میکنه و دو نفر کنارش راه میرن (خوشبختانه تموم شد این اوضاع !) یا یوسف که میاد حرفهای تکراری میزنه و میره ! یعنی چیزی به نام پیشرفت در داستان به چشم نمیخوره. همه اینایی که توی این چند ماه نشون دادن رو خیلی راحت میتونستن توی چند هفته تموم کنن.
امّا به نظر من همین هم تو این مدّت عجله ای ساخته شده .
شما ببین گریم ها چقدر زیاد عوض شد حالا گریم رو بی خیال این همه کار می خواد تا یکی از اون خوابای تخیّلی حالت یوزارسیف یا آمن حطب چهارم رو بسازن و کلّی کار دیگه مثلاً ساخت زندان زاویرا یا در کل آماده کردن محلّ فیلم برداری یا خیلی کار های دیگه خوب طول می کشه . کار هم زیاد می خواد . اینا هم یکی تنبل تر از اون یکی زیاد روش کار نکردن . ولی خوب به هر حال روش زحمت کشیدن . شما نباید انقدر اینا رو بد جلوه بدید و سعی کنید حالشونو بگیرید . فکر کنید یه نفر یکی از زحمت کشای این فیلم بوده که خیلی روی فیلم برای بهتر شدنش تلاش کرده . حالا اگه شانسی پست شما رو بخونه شما فکر کن چقدر بهش بر می خوره یا ناراحت می شه . نباید همینجوری از زحماتشون گذشت . همین که داستانش آموزشیه و بچّه ها رو به خودش جلب کرده و خیلی چیزا رو درباره حضرت یوسف (ع) یاد می ده خودش کلّیه .
یا حق

masoudtr
27-03-2009, 23:50
همین که داستانش آموزشیه و بچّه ها رو به خودش جلب کرده و خیلی چیزا رو درباره حضرت یوسف (ع) یاد می ده خودش کلّیه .
تنها چیزی که یاد میده اینه که تعدد زوجین خیلی خوبه
شما یعقوب را تو سریال نگاه کن
دو تا خواهر را گرفته کنیز هایش را هم گرفته

Behsood
27-03-2009, 23:56
این قسمت رو من ندیدم!
بالاخره زن یوسف رفت خواستگاری زلیخا؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دو تا خواهر را گرفته کنیز هایش را هم گرفته این کجاش بده؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این برداشت شخصی از قرآن من رو کشته!!

tekken god
28-03-2009, 00:00
دو تا خواهر را گرفته کنیز هایش را هم گرفته
نه دوست عزیز من خودم بچّه بودم هیچّی نمی فهمیدم از این داستان کارتون خورشید مصر رو که دیدم یه خورده سر در آوردم ولی بازم درست و حسابی نفهمیدم . این فیلم بهترین راه نقل داستان برای هر سنّی است .
با اینکه هنوزم سنّ آن چنانی ندارم .

rosenegarin13
28-03-2009, 01:34
نون درس کردن کنعانیا رو نشون میده اونوقت تو 20 دقیقه یوسف ازدواج کردو بچه دار شد

Sha7ab
28-03-2009, 02:12
امّا به نظر من همین هم تو این مدّت عجله ای ساخته شده .
شما ببین گریم ها چقدر زیاد عوض شد حالا گریم رو بی خیال این همه کار می خواد تا یکی از اون خوابای تخیّلی حالت یوزارسیف یا آمن حطب چهارم رو بسازن و کلّی کار دیگه مثلاً ساخت زندان زاویرا یا در کل آماده کردن محلّ فیلم برداری یا خیلی کار های دیگه خوب طول می کشه . کار هم زیاد می خواد . اینا هم یکی تنبل تر از اون یکی زیاد روش کار نکردن . ولی خوب به هر حال روش زحمت کشیدن . شما نباید انقدر اینا رو بد جلوه بدید و سعی کنید حالشونو بگیرید . فکر کنید یه نفر یکی از زحمت کشای این فیلم بوده که خیلی روی فیلم برای بهتر شدنش تلاش کرده . حالا اگه شانسی پست شما رو بخونه شما فکر کن چقدر بهش بر می خوره یا ناراحت می شه . نباید همینجوری از زحماتشون گذشت . همین که داستانش آموزشیه و بچّه ها رو به خودش جلب کرده و خیلی چیزا رو درباره حضرت یوسف (ع) یاد می ده خودش کلّیه .
یا حق
اتفاقا باید بد جلوه بدی ، چون بده ! من هر چی میگردم یه نکته مثبت تو این فیلم نمیبینم ! خداوکیلی افسانه جومونگ رو با این مقایسه کن . حالا نیای بگی دست کارگردان تو داستان فیلم بستش ، چون همه جوره داستانو عوض کرده . مثلا توی یه قسمت جومونگ حدود 60 بار لوکیشن عوض میشه ، به چند موضع مختلف پراخت میشه و ... و توی یوسف توی هر قسمت ، یعقوب کمی حرف میزنه ، زلیخا کمی حرف میزنه ، یوسف کمی سوار اون کالسکه ـش این ور اونور چرخ میزنه و همین ... مبارزاتشونم که دیدیم ، مبارزه = سوتی ؟! خدایی مبارزه های جومونگ رو ببین و با این مقایسه کن ، اصلا قابل قیاس هستن ؟ تو قسمت امشب هیچ اتفاقی نیفتاد ؛ افتاد ؟ انصافا قسمت امشب چیزی داشت ؟

حالا اگه شانسی پست شما رو بخونه شما فکر کن چقدر بهش بر می خوره یا ناراحت می شه
دوستان رو نمیدونم اما من دوست دارم طرف بیاد پست منو بخونه و متوجه ایراداتش بشه ؛ بهش هم برخورد ، دیگه نقطه ضعف خودشه . متاسفانه ما ایرانی ها همین عادت هامونه که نمیزاره پیشرفت کنیم . ایرادا رو نگیم چون طرف بهش بر میخوره !!! ؟؟؟ خب تا انتقاد نباشه پیشرفت هست ؟

C0OPeR
28-03-2009, 06:37
نون درس کردن کنعانیا رو نشون میده اونوقت تو 20 دقیقه یوسف ازدواج کردو بچه دار شد

:27: به نکته خوبی اشاره کردی . کاملا موافقم .

mahsa1469
28-03-2009, 09:29
من تا حالا فکر می کردم یوسف 40 سالشه
اما دیروز فهمیدم 50 سالشه؟؟؟؟؟؟
فکر کنم تا یکم موهاش سفید می شه و صورتش پیر دعا می کنه جوون بشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

ayshin
28-03-2009, 11:11
اتفاقا باید بد جلوه بدی ، چون بده ! من هر چی میگردم یه نکته مثبت تو این فیلم نمیبینم ! خداوکیلی افسانه جومونگ رو با این مقایسه کن . حالا نیای بگی دست کارگردان تو داستان فیلم بستش ، چون همه جوره داستانو عوض کرده . مثلا توی یه قسمت جومونگ حدود 60 بار لوکیشن عوض میشه ، به چند موضع مختلف پراخت میشه و ... و توی یوسف توی هر قسمت ، یعقوب کمی حرف میزنه ، زلیخا کمی حرف میزنه ، یوسف کمی سوار اون کالسکه ـش این ور اونور چرخ میزنه و همین ... مبارزاتشونم که دیدیم ، مبارزه = سوتی ؟! خدایی مبارزه های جومونگ رو ببین و با این مقایسه کن ، اصلا قابل قیاس هستن ؟ تو قسمت امشب هیچ اتفاقی نیفتاد ؛ افتاد ؟ انصافا قسمت امشب چیزی داشت ؟

شما می گین جومونگ بهتر از این سریاله.خوب باید هم باشه اگه نباشه جای تعجب داره.چرا؟چون سازندش می دونه هر چقدر روش کار کنه و تعداد قسمتاش بیشتر باشه یا کاراکتر هاش بشتر باشه یا از لوکیشن های زیادی استفاده کنه به تناسب اون وقتی کارش تموم شه می تونه با فروشش چند برابر سود کنه.پس هر طور شده سعی می کنه خرج کنه تا فیلم بهتر شه و بعدش می تونه به هر کشور دیگه ای اون رو بفروشه.چه یه کشور اسلامی مثل ایران یا یه کشور دیگه مثل خودش.

یه بار مراحل تولید یه فیلمی مثل همین جومونگ رو نشون می داد ولی نمی دونم اسمش چی بود( نمی دونم چی چی شانگهای شایدم نه)چون کارگردان توی چین یه جای مناسب واسه فیلم برداری پیدا نکرد نشون می داد چطور با هلی کوپتر منطق مختلف رو می رفت و می دید تا آخر سر تونست توی یه کشور دیگه فکر کنم آمریکایی بود یه منطقه پیدا کنه بعدش اومد و خونه های سبک چینی رو توش ساختن و آدمای چینی آوردن و بخشیش رو تو اونجا فیلم برداری کردن!:5:
ولی توی کشور ما چی؟هر فیلمی که ساخته می شه بترکونه به چند تا کشور مثل کشور های عربی یا مثل پاکستان یا یه همچین کشورهایی فروخته می شه.حالا به نظر شما ارزش خرج کردن داره؟خداییش کدوم سایت غیر ایرانی دیدین که تبلیغ فروش یه فیلم ایرانی رو داشته باشه؟!!! :9:ولی کدوم وبلاگ رو دیدین تو این چند ماهه که تبلیغ dvd سریال جومونگ رو نداشته باشه؟!!!
پس حالا قبول دارین یه کارگردان تو ایران نمی تونه یه همچین ریسکی کنه؟پس این سریال رو با سریال های خارجی مقایسه نکنین چون اصلا قابل مقایسه نیست!این جا فقط سعی می شه روایت کنن و یه چیزی بسازن تا مردم رو مشغول کنن.و بیشتر سعی می کنن با فیلم نامه مردم رو به فیلم علاقه مند کنن.نه با صحنات زیباو لوکیشن های مختلف یا کاراکتر های زیاد.

cj-afshin
28-03-2009, 12:32
یک سوتی کوچولو داشت این قسمت:
اینکه یکی از اون سرباز ها یوسف و برادراش صحبت می کردند روی بازوش جای واکسن بود.قدیم که واکسن نبوده.

Sha7ab
28-03-2009, 13:17
ولی توی کشور ما چی؟هر فیلمی که ساخته می شه بترکونه به چند تا کشور مثل کشور های عربی یا مثل پاکستان یا یه همچین کشورهایی فروخته می شه.حالا به نظر شما ارزش خرج کردن داره؟خداییش کدوم سایت غیر ایرانی دیدین که تبلیغ فروش یه فیلم ایرانی رو داشته باشه؟!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ولی کدوم وبلاگ رو دیدین تو این چند ماهه که تبلیغ dvd سریال جومونگ رو نداشته باشه؟!!!
دوست عزیز شما جواب خودتو دادی ! خب معلومه فیلمی با این کیفیت باید هم فروش نکنه ، ضمن اینکه این فیلم برای فروش نیست ! سریال برای پخش در تلویزیون ساخته میشه نا با هدف فروش .

پس حالا قبول دارین یه کارگردان تو ایران نمی تونه یه همچین ریسکی کنه؟
چه ریسکی ؟ ریسک این که فیلم خوب بسازه یا یه فیلم چرت بسازه ؟ خب وقتی نمیتونه اصلا نسازه ! دوستان حرف خوبی زدن . سریال امام علی (ع) که چندین سال پیش هم ساخته شد به مراتب خیلی بهتر از این یوسف بود ، کما اینکه بودجه اون فیلم نسبت به زمان خودش خیلی کمتر از یوسف بود .

mahsa1469
28-03-2009, 13:49
انگار نه انگار برای لحظه به لحظه ی این فیلم پول هنگفتی خرج شده آخه چرا باید برای نون پختن پول خرج کرد و یا برای در سفر بودن؟؟ این فیلم رو می تونن خیلی خوب به یه یک فیلم سینمایی 90 دقیق ای تیدیل کنند!!

Inter
28-03-2009, 15:24
انگار نه انگار برای لحظه به لحظه ی این فیلم پول هنگفتی خرج شده آخه چرا باید برای نون پختن پول خرج کرد و یا برای در سفر بودن؟؟ این فیلم رو می تونن خیلی خوب به یه یک فیلم سینمایی 90 دقیق ای تیدیل کنند!!

مسئله بدتر اینه که قسمت اعظم بودجه صدا و سیما از مالیاتی که توسط دولت از من و شما گرفته میشه تامین میشه.

attractive_girl
28-03-2009, 15:24
یک سوتی کوچولو داشت این قسمت:
اینکه یکی از اون سرباز ها یوسف و برادراش صحبت می کردند روی بازوش جای واکسن بود.قدیم که واکسن نبوده.

دقیقا مامان بابای منم به همین نکته پی بردن...کلا فیلم ضایع شده...اون از صحنه ی جوون شدن زلی این از ادامش:2::2:

ayshin
28-03-2009, 15:38
دوست عزیز شما جواب خودتو دادی ! خب معلومه فیلمی با این کیفیت باید هم فروش نکنه ، ضمن اینکه این فیلم برای فروش نیست ! سریال برای پخش در تلویزیون ساخته میشه نا با هدف فروش .

چه ریسکی ؟ ریسک این که فیلم خوب بسازه یا یه فیلم چرت بسازه ؟ خب وقتی نمیتونه اصلا نسازه ! دوستان حرف خوبی زدن . سریال امام علی (ع) که چندین سال پیش هم ساخته شد به مراتب خیلی بهتر از این یوسف بود ، کما اینکه بودجه اون فیلم نسبت به زمان خودش خیلی کمتر از یوسف بود .

چرا نباشه؟چطور جومونگ فروشیه؟نکنه اونم ایران صلواتی پخش می کنه؟چه می دونم؟!!!
شما هم خودت جواب خودتو دادی!اگه سریال حضرت علی(ع)می تونست پولی که خرجش شده رو در بیاره می تونستن اون راه رو ادامه بدن.همون طور که اول یانگوم بعدش تاجر پوسان(فکر کنم)حالا هم جومونگ فردا رو خدا داند این کره ای ها می خوان کدوم افسانشون رو به خورد ملت ما بدن!+شما در نظر بگیرین که اگه داستان جومونگ رو همون طور که هست با همون شخصیت ها و همون آدمها میومدن تو ایران و همون صحنه ها رو بازسازی می کردن باز هم خواهان نداشت چه تو ایران چه توی یه کشور دیگه.چرا؟(خودتون می دونین!)پس اصلا بعضی جاها کاگردان حق داره نتونه فیلم خوب بسازه.این همه نزنین تو سر فیلمه!اگه راست می گین یکی بیاد بگه اگه جای کارگردان بود چی کار می کرد؟

احمدصالح پور
28-03-2009, 15:42
دوست عزیز حق دارن تو سر این سریال بزنن ......می دونی چرا؟؟؟؟؟چون سهم تک تک اونا تو ساخت این سریال از بیت المال خرج شده و هزینه ای بسیار گزاف رو اینجوری هدر دادن ....چون اونا سریالی مثل فرار از زندان رو هم دیدن (البته ببخشین که به سریال فرار از زندان توهین شد به خاطر این مقایسه)

mahsa1469
28-03-2009, 16:01
مسئله بدتر اینه که قسمت اعظم بودجه صدا و سیما از مالیاتی که توسط دولت از من و شما گرفته میشه تامین میشه.
همینه که آدم زورش می یاد..

ayshin
28-03-2009, 16:07

لابد می خواستن یه سریال بسازن که این کارا رو کردن!!!انتظار داشتین یهویی بیاد اون زنه و بگه یه کیسه پول از گندما پیدا کردم!یا مثلا یهو برادراش رو توی مقصدشون نشون میداد!البته قبول دارم می تونستن یکم کوتاه ترش کنن ولی حذف نه.

دوست عزیز حق دارن تو سر این سریال بزنن ......می دونی چرا؟؟؟؟؟چون سهم تک تک اونا تو ساخت این سریال از بیت المال خرج شده و هزینه ای بسیار گزاف رو اینجوری هدر دادن ....چون اونا سریالی مثل فرار از زندان رو هم دیدن (البته ببخشین که به سریال فرار از زندان توهین شد به خاطر این مقایسه)

به نظر شما اینا نقد یا بررسیه این سریاله؟بهتر نیست به جای این مقایسه ها یا اعتراض ها یکی به من بگه چطور بود بهتر می شد؟من که اشکال چندانی نمی بینم.

احمدصالح پور
28-03-2009, 16:36
شما دوست عزیز چند سریال خارجی ببینی نه این سریال های آب بندی شده ایرانی اشکال ها رو هم میبینی توصیه میکنم اینا رو ببینی :سریال lostیا گمشدگان....سریال فرار از زندان ...سریال 24 ...برو اینا رو ببین خودت به این نتیجه میرسی که سازندگان این سریال چطوری پول بیت المال رو دور ریختن .....حیف این پولا که این سریالها باهاش ساخته بشه واقعا" حیف ....

ayshin
28-03-2009, 17:04
شما دوست عزیز چند سریال خارجی ببینی نه این سریال های آب بندی شده ایرانی اشکال ها رو هم میبینی توصیه میکنم اینا رو ببینی :سریال lostیا گمشدگان....سریال فرار از زندان ...سریال 24 ...برو اینا رو ببین خودت به این نتیجه میرسی که سازندگان این سریال چطوری پول بیت المال رو دور ریختن .....حیف این پولا که این سریالها باهاش ساخته بشه واقعا" حیف ....

لازمه بگم من سریال زیاد می بینم چه ایرانی چه خارجی.ولی نمی خواستم اینو بگم ولی مجبورم می کنین که بگم.p></p>همه ی ما زیبایی رو دوست داریم حتی اون کارگردانی که اینو ساخته.اون این فیلم رو می تونست خیلی بهتر و زیباتر بسازه.ولی نمی تونه.باور کنین این طور هستش.مگه نه اینکه هنر نزد ایرانیان است و بس.مگه این شعار ایرانی ها نیست؟شما کدوم فیلم خارجی رو دیدین که بازیگر هاش بدون کلی آرایش چه مرد چه زن بیان جلوی دوربین؟خداییش کدوم فیلم رو دیدین؟ولی توی ایران تا یکی یکم آرایش می کنه زودی سیاه سفیدش می کنن.مسخرس واقعا!یا توی این فیلم به جای مو از کاموا استفاده می کنن!اینم مسخرس!یا برای اینکه نشون بدن یوسف ادم خوبی بوده چپوندنش توی یه گونی پشم که نشونه ی بهتری باشه.اگه این یه سریال خارجی بود خیلی راحت آدماش آرایش می کردن.به جای کاموا مو داشتن.از همه مهم تر یوسف یه گوله پشم!نمی شد.فکر کنم اون موقع می تونست از همون ابزاری که کاهنا موهاشون رو میزدن واسه زدن ریش و سبیل هاش استفاده کنه.پس مشکل تاریخی نداشت.یا وقتی که راحیل مرد یعقوب با این که دوستش داشت ولی این رو اصلا نشون نداد. یعنی نمی تونس که نشون بده!ولی یه فیلم خارجی خیلی راحت می تونس علاقه ی این دو رو نشون بده یا کلی اشکال دیگه.که مطمئنا خیلی ها متوجهش شدن.
اینها فقط گوشه ای از اشکال هاش بود که کارگردان سعی کرده عرف جامعه ی کنونی ایران رو در قالب این فیلم نشون بده واین تناقضه که خیلی مشکل ها رو ایجاد می کنه.چه مشکل توی فیلم نامه چه لوکیشن ها و چه ظاهر بازیگر هاش.می تونستن این فیلم رو با همکاری یه گروه خارجی و در خارج از کشور تولید کنن تا هم به قول شما این هزینه رو هدر ندن هم کار خوبی از آب در بیاد.ولی به نظر من با این همه محدودیت باز هم خوب ساختن لااقل وقتی زلیخا جوون شد با اون گریم مسخره جای شکر داره سیاه و سفید نکردنش.

یه بار هم گفتم این سریال با سریال های خارجی قابل مقایسه نیست چون از دو سبک کاملا متفاوته.واینکه با سریال حضرت علی مقایسه شده بود خوب اون موقع کمی نوع پوشش مردم نزدیک به پوشش الان بود.داستان معلوم تر بود.تقریبن چیزی نداشت که مجبور باشن حذفش کنن تا ایجاد تناقض نشه و ...ولی اینجا کلی حذفی داره و مجبورن جاش یه چیزی بذارن که مسخره از آب در میاد.

Sha7ab
28-03-2009, 20:13
برادر من از چیزی طرفداری کن که ارزش داشته باشه . شما یک نکته ی مثبت تو این فیلم بمن بگو تا من حرفاتو قبول کنم . تمام کسایی که از سینما چیزی میفهمن ، الان میدونن که این سریال چه افتضاحیه ! شما داری میگی کارگردان عرفیات رو در نظر گرفته ! اینهمه سوتی توی این فیلم هم جزو عرفیاته ؟
پ.ن : من میدونم که اگه 1000 نفر تا یک ماه دلیل و مدرک بیارن که این فیلم خوب نیست ، شما رو حرف خودتی ، پس فکر نکنم فایده ای توی این بحث با شما باشه .

Sara
28-03-2009, 20:51
شما کدوم فیلم خارجی رو دیدین که بازیگر هاش بدون کلی آرایش چه مرد چه زن بیان جلوی دوربین؟خداییش کدوم فیلم رو دیدین؟ولی توی ایران تا یکی یکم آرایش می کنه زودی سیاه سفیدش می کنن.مسخرس واقعا!یا توی این فیلم به جای مو از کاموا استفاده می کنن!اینم مسخرس!یا برای اینکه نشون بدن یوسف ادم خوبی بوده چپوندنش توی یه گونی پشم که نشونه ی بهتری باشه.اگه این یه سریال خارجی بود خیلی راحت آدماش آرایش می کردن.به جای کاموا مو داشتن.از همه مهم تر یوسف یه گوله پشم!نمی شد.فکر کنم اون موقع می تونست از همون ابزاری که کاهنا موهاشون رو میزدن واسه زدن ریش و سبیل هاش استفاده کنه.پس مشکل تاریخی نداشت.یا وقتی که راحیل مرد یعقوب با این که دوستش داشت ولی این رو اصلا نشون نداد. یعنی نمی تونس که نشون بده!ولی یه فیلم خارجی خیلی راحت می تونس علاقه ی این دو رو نشون بده یا کلی اشکال دیگه.که مطمئنا خیلی ها متوجهش شدن.
اینها فقط گوشه ای از اشکال هاش بود که کارگردان سعی کرده عرف جامعه ی کنونی ایران رو در قالب این فیلم نشون بده واین تناقضه که خیلی مشکل ها رو ایجاد می کنه.چه مشکل توی فیلم نامه چه لوکیشن ها و چه ظاهر بازیگر هاش.

در این موارد اصلاً با شما موافق نیستم . خب الان سریال یوسف پیامبر یه سریاله با تعداد مخاطب بالا در ایران ، مقایسه اش با سریالی مثلاً مثل لاست درست نیست چون در حد هم نیستن اما بیاین یه مقایسه انجام بدیم . توی سریال لاست شما هیچ زنی با آرایش غلیظ رو نمیبینین ، به طور کلی توی اکثر سریالهای سریالهای خارجی که سریالهای مطرحی هم باشن به هیچ عنوان زنها به قول شما کلی آرایش ندارن و فقط هنر گریم هست به طوریکه شما گاهی احساس میکنین اینها اصلاً آرایش ندارن . این نکته توی فیلمهاشون هم هست ، آرایش زیاد و مشخص توی فیلمها و سریالهای ( که از امتیاز خوبی برخوردارن ) برای نقشهایی در نظر گرفته میشه که از نظر رفتاری شخصیت خوبی ندارن ( منظورم رو متوجه میشین که ؟!) . اما سریال یوسف پیامبر اتفاقاً تا از دستشون بر اومده بود خانومها آرایش داشتن ( توجه کنین آرایش نه گریم به این نمیگن گریم ) از تتوی نابهنجار و ناهماهنگ ابرو گرفته تا آرایش چشم و لب که هر کدوم که سنشون بالا میرفت یا به خدا ایمان میآوردن خود به خود تتوی ابرو نداشتن ؟! در مورد ابراز علاقه صحنه ایی که زلیخا به یوسف توی اتاقش پیشنهاد عاشقانه میداد ، دویدن یوسف و پاره شدن پیراهنش اینها هم کامل نشون داده شد ! لااقل توی این سریال با توجیه سریال دینی همه چی اجازه پخش داشت ! فکر نمیکنم هیچ کدوم از اینها عرف جامعه ایران بود یا لااقل توی تعریفهای صدا و سیما عرف جامعه ایران بود !

احمد ترابی
28-03-2009, 21:06
به نظر من فیلم خوبیه اما خیلی جاهاش رو واضح نساختن
من این فیلمو که به نام یوسف زلیخوا که خارجی ها ساختنش دیدم
جوان شدن ذلیخوا اینگونه نیست بلکه حضرت یعغوب که به مصر وارد میشوند میبینند که پیرزن کوری گوشه ای نشسته و آواز غمناک میخواند.حضرت یعغوب پرسش میکنه این پیرزن چرا اینگونه است؟مردم در جواب میگویند به عشق یوسف.حضرت یعغوب در ملاقات با یوسف مگوید نفرینت میکنم اگر با او ازدواج نکنی بعد حضرت یوسف اینگونه کرده و ذلیخوا جوان میشود
خیلی صحنه های دیگری هم وجود داره که اینگونه اند

masih_m2000
28-03-2009, 21:12
آقای احمد خان به مطلب جالبی اشاره کردی ممنونم ازت

C0OPeR
28-03-2009, 21:15
نمیدونم قبلا تو تاپیک بحث شده یا نه ولی دیگه داره حالم از این شیوه گفتار توی سریال بهم مبخوره همش یه سری دیالوگ تکراری !!
تو هر قسمت 200 بار بهم مبگن درورد بر تو ای .... یا درود خدا بر تو باد !!
حتی همسر یوزارسف بهش میگه درود بر نبی خدا (این دیگه آخرشه) O.o

SARA99
28-03-2009, 21:21
اینو خوب اومدی.راستی همه ی نظراتون آموزنده هستش مخصوصا مطلب احمد ترابی

ayshin
28-03-2009, 22:06
ای بابا عجب ولوشو بازاری شد اینجا.من نمی گم این سریال خوبه یا بده فقط می گم در حد یه سریال ساخت ایران خوبه.خوبه خوبه.بازم اینو می گم ولی در مقایسه با سریال های دیگه مخصوصا خارجی یه افتضاحه.در باره ی آرایش یا گریم هم بگم که اونها شاید توی لاست آرایش نداشته باشه ولی لااقل دست گریمور یا خود بازیگر آزاد هستش که می تونه تغییر بده.اصلا هم این طور نیست که هیچ کدوم ندارن.من که ندیدم این طور باشه.ضمنا کدوم با بالا رفتن سن تتو نداره دیگه؟ ولی اینجا همون طور که گفتم یه جورایی چون محدودن بعضی چیزا بد از آب در میاد.تصنعی می شه.نه فقط ارایش ها یا تتو ها بلکه رفتارها هم.ببینم اون وقت هم عرف بوده مومن ها ریش وسبیل داشته باشن؟این فقط یه نمونه.ایناس که باعث بد جلوه دادن می شه نه فیلم نامه یا بازی ها.البته بازم ضعفهایی هست.ضمنا انتظار دارین به یوزارسیف چی بگن؟بگن سلام یوسفی؟عجب چیزیی می گین هاااا.جالبه کلی هم خواهان پیدا می کنن.من چند بار گفتم اگه مخالفین یکیتون بگین که اگه جای کاگردان بودین چی کار می کردین.ببینین حتی یکی هم جوابمو نداد چون حتی خودتون هم نمی دونین!فقط بلدین ایراد بگیرین.و مقایسه کنین اونم با چیزی که اصلا قابل قیاس نیست.من اگه جای کارگردان بودم اول این نقش یوسف رو به یکی دیگه می دادم که واقعا یوسف باشه.یه بازیگر نامی تر.و فیلم نامه رو هم به کل دوباره می نوشتم طوری که به اسم سریال بیاد یا اسم سریال رو عوض می کردم می ذاشتم یوسف وزلیخا.یا....

C0OPeR
28-03-2009, 22:33
ضمنا انتظار دارین به یوزارسیف چی بگن؟بگن سلام یوسفی؟
شما پست من رو دوباره بخون !!
من نوشتم دیالوگ های تکراری نه اینکه به صورت عامیانه بیان شه !
اصلا نیازی نیست که هر بار این دیالوگ ها گفته شه من میتونم تو هر قسمت چنیدین سکانس رو بگم که همین جمله بار ها و بارها گفته شده . نمونش تو قسمت قبل که پسران یعقوب وقتی از مصر برگشتن و پیش یعقوب رفتن هر کدوم (10 نفر) یکی یکی میگفتن درود بر نبی خدا و یا موقعی که میخواستن دوباره سفر کنن به مصر یکی یکی رفتن پیش یعقوب و دوباره درود ها شروع میشد حالا بماند که در این بین مادر و زن و بچه و اهالی کنعان هم هی درود نثار هم میکردن !! خب تا اینجا 10 دقیقه از یک قسمت 45 دقیقه ای صرف اینکار شد (و خیلی از صحنه های دیگه تو همین قسمت بودش که من میتونم بگم + قسمت های قبل)

و در آخر منظور من این بود که میشه خیلی از این دیالوگ ها رو حذف کرد نه اینکه نوع گویش رو تغییر داد . لطفا برداشت اشتباه نکنید .
متشکرم.

ayshin
28-03-2009, 22:38
درسته زیاده می تونست یکیشون بگه به جای همه.ولی اگه یکی یکی هم نمی گفتن باز این مطرح بود که احترام نمی ذارن.درسته حق با شماس می تونست کمتر باشه.

tekken god
29-03-2009, 00:29
سلام
ببخشید دیر جواب دادم می دونین که اینجا چه شلوغه !

اتفاقا باید بد جلوه بدی ، چون بده ! من هر چی میگردم یه نکته مثبت تو این فیلم نمیبینم ! خداوکیلی افسانه جومونگ رو با این مقایسه کن . حالا نیای بگی دست کارگردان تو داستان فیلم بستش ، چون همه جوره داستانو عوض کرده . مثلا توی یه قسمت جومونگ حدود 60 بار لوکیشن عوض میشه ، به چند موضع مختلف پراخت میشه و ... و توی یوسف توی هر قسمت ، یعقوب کمی حرف میزنه ، زلیخا کمی حرف میزنه ، یوسف کمی سوار اون کالسکه ـش این ور اونور چرخ میزنه و همین ... مبارزاتشونم که دیدیم ، مبارزه = سوتی ؟! خدایی مبارزه های جومونگ رو ببین و با این مقایسه کن ، اصلا قابل قیاس هستن ؟
دوست عزیز شما خودت گفتی : افسانه جومونگ در قیاس با داستان حقیقی یوسفی پیامبر (ع) .
خوب معلومه افسانه جومونگ بهتره حالا اگه جومونگ ایرانی هم بود بازم بهتر می شد شما ببین می گه : افسانه ، این یعنی هر چی بخواد توش میاره . مثل هموسو یا همین تیر زدن با چشم بسته . در مورد مبارزه هاشون تا یه حدّی راست گفتی مبارزه های فیلم یوسف پیامبر همش سوتیه ولی مال جومونگ چون افسانه هست یارو 500 بار دور خودش می چرخه هیچ کس بهش حمله نمی کنه بعد 10 نفری دورش رو پر می کنن دو نه دونه حمله می کنن ! خوب معلومه اگه همشو با هم حمله کنن هیچ کس زنده نمیمونه ولی چون این افسانه هست دونه دونه حمله نمی کنن تا از جومونگ یه قهرمان در بیاد .
در مورد اینکه قرمز کردم می خوان فیلمو کش بدن تا همین جاش که 43 قسمت شده با همین ایناست .
اگه بخوان اینجوری ننسازن فیلمشون زود تموم می شه و مشتری پیدا نمی کنه .
اینا همش برای اینه که فیلمشون طولانی تر بشه و مردم بیشتری نگاه کنن .

دوستان رو نمیدونم اما من دوست دارم طرف بیاد پست منو بخونه و متوجه ایراداتش بشه ؛ بهش هم برخورد ، دیگه نقطه ضعف خودشه . متاسفانه ما ایرانی ها همین عادت هامونه که نمیزاره پیشرفت کنیم . ایرادا رو نگیم چون طرف بهش بر میخوره !!! ؟؟؟ خب تا انتقاد نباشه پیشرفت هست ؟
شما چه بی رحمی !:27: شوخی کردم .
خوب اگه می خواهید ایرادشونو بهشون بگین مثلاً می تونین با احترام بگین بهتر بود اینجوری می ساختن چون اینجاش مشکل داشت .
نه اینکه بزنین تو ذوقشون فیلمی که ساختن کوفتشون بشه !

برادر من از چیزی طرفداری کن که ارزش داشته باشه . شما یک نکته ی مثبت تو این فیلم بمن بگو تا من حرفاتو قبول کنم . تمام کسایی که از سینما چیزی میفهمن ، الان میدونن که این سریال چه افتضاحیه ! شما داری میگی کارگردان عرفیات رو در نظر گرفته ! اینهمه سوتی توی این فیلم هم جزو عرفیاته ؟
نکته ی مثبت »» آموزش داستانی فیلم مثلاً در قدیم بت پرستان با چه حیله هایی بت پرستی را رواج می دادن در صورتی که خودشون می دونستن بت ها خدا نیستن ولی بازم بت می پرستیدن مردم رو هم گمراه می کردن .
نکته ی منفی »» سوتی ها و اشنباه های فیلم و در کل خوب جلو رفتن فیلم . ( صحنه هایی که پخش می شه یا نمیشه )

در کل این فیلم خوب ساخته نشده .
ولی داستان رو خوب اداره می کنه .
یکی از کسایی که واقعاً باعث شد این فیلم رو حدّ اقل ، مردم ببینند آنخماهو با بازی عالیش بود .
هر کی بد بازی کرد ایشون خیلی عالی بازی کردن.
مخصوصاً اونجا که آمون غیب شد خیلی باحال اومد من که 2 ساعت خندیدم : آمون نیست ؟ آمون چه شده ؟ آمون خدای خدایان به آسمانها .... !
خدانگهدار

استبداد
29-03-2009, 00:35
یکی از کسایی که واقعاً باعث شد این فیلم رو حدّ اقل مردم ببینند آنخماهو با بازی عالیش بود .
هر کی بد بازی کرد ایشون خیلی عالی بازی کردن

من زیاد فیلم رو ندیدم
اما تو همون قسمت ها یی که دیدم کتایون ریاحی عالی بود...

B3HZ@D
29-03-2009, 04:03
در این موارد اصلاً با شما موافق نیستم . خب الان سریال یوسف پیامبر یه سریاله با تعداد مخاطب بالا در ایران ، مقایسه اش با سریالی مثلاً مثل لاست درست نیست چون در حد هم نیستن اما بیاین یه مقایسه انجام بدیم

یعنی هر چی مخاطب یا طرفدارانش بیشتر باشن دلیل بر کیفیته؟
نصف بیشتر این مخاطبان فقط برای تفریح و سرگرمی فیلم رو نگاه می کنن و اصلا هدفشون درک و کسب اطلاعات نیست و قرار نیست از فیلم چیزی بفهمن...فقط فیلم رو نگاه می کنن که ببینن اخرش چی میشه
البته توی همه فیلم هایی که ایران از امامان و پیامبران میسازه کلی دروغ دیده میشه که اینا فقط از عهده ایران بر میاد

raz72592
29-03-2009, 10:50
به نظر شما یوسف نبی بااین تیپ خیلی برای ادم تقریبا"50ساله بچه نیست؟

نظر تمام دوستان رو به این مطلب قابل توجه یک کار شناس حرفه ای ودست اندرکار جلب میکنم.

: رياست بنياد پژوهشي قرآني حوزه و دانشگاه گفت
حجت‌الاسلام محسن عباس‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار آئين و انديشه فارس در خصوص سريال حضرت يوسف(ع) اظهار داشت: اين سريال از لحاظ هنري،جلوه‌هاي ويژه،نوع ديالوگ، صحنه پردازي، روايت، انتخاب لوكيشن و بازيگران فيلم خوبي بوده و يك قدم رو به جلو در حوزه قرآن است.
وي تصريح كرد: ذهن خلاق كارگردان اين سريال قسمت‌هايي را به داستان اصلي اضافه كرده كه باعث تحريف نشده و در عين حال به جذابيت داستان افزوده و مي‌توان به نحوه توليد و ساخت آن نمره موفق داد اما من هم معتقدم بايد روي جنبه هنري آن بيشتر كار شود.
اين محقق و پژوهش‌گر افزود: كارگردان‌هاي ايراني به كمك كارگردان‌هاي كشورهاي مسلمان و حتي غير مسلمان مي‌توانند به ساخت اين نوع از سريال‌هاي قرآني بپردازند.
وي در خصوص عشق يوسف و زليخا در اين داستان اذعان داشت: عنصر عشق موتور محرك زندگي است و عشق بين يوسف و زليخا به عشق الهي تبديل شده كه بيننده را مجذوب خود نگه داشته است.

مدرک:03 -18-2009 خبرگزاري فارس

اینو دارید حالا هرچه میخواهد دل تنگت بگو.