PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سريال يوسف پيامبر (ع)

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7

اماستیاف
21-01-2009, 23:50
نه بابا ! یوسف در حال سرکشی از شهرهای دیگر مصر که اونها رو دید!
سخنرانی تو طبس انجام گرفته بود . . . :46:
فکر کنم منظور دوستمون اینه که کارگردان دو جای مختلف از این فرد استفاده کرده !(به علت کمبود سیاهی لشگر)

toolhelp
22-01-2009, 17:14
نكته جالبي كه توجه منو جلب كرده اينه كه تو سخنراني ها موقع تشويق كردن سخنران براش دست ميزنن
من اطلاعات دقيق تاريخي ندارم ولي به نظر رسم دست زدن تو اون زمان يكم بعيد به نظر مياد !

befermatooo
23-01-2009, 01:31
این سوتی ها ضعف کارگردانه و ربطی به منابع نداره.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مگه منبعی غیر از سینوهه و قرآن توش هست؟!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضعف کارگردانی که واضح بوده و نیازی به گفتنش نیست :دی

منابع که یکی 2 تا نبوده :دی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی

.

استبداد
23-01-2009, 10:27
اما اصلی ترین منبعش قرآن بوده مطمئنا"

قاهر - Gahir
23-01-2009, 11:23
اما اصلی ترین منبعش قرآن بوده مطمئنا"
خب البته ،

ولی واقعا کارگردانیش افتضاح ... این چرا اینجوریه ... توی اون قسمت که گندم درو میکردن ، مثلا داشتن سنگ رو بلند میکردن ، ولی توی خود فیلم تابلوو معلوم شد که پلاستیکه (منظورم این نیست که سنگ واقعی باشه ، منظورم اینه که باید واقعی بازی میکردن تا واقعا سنگ به نظر بیاد ) .
و توی همون قسمت ، دوبار دوربین رفت توی آب گل آلود :دی

s_paliz
23-01-2009, 11:27
نه بابا ! یوسف در حال سرکشی از شهرهای دیگر مصر که اونها رو دید!
سخنرانی تو طبس انجام گرفته بود . . . :46:

خب اون کشاورزه موقع سخنرانی تازه با یوسف هم از اون پایین حرف زد خیلی ضایع بود
ولی چیز مهمی نیست جنس ایرانیه!!!!!

s_paliz
23-01-2009, 22:04
جالبه آمار "خوب" داره زیاد میشه

beauty
23-01-2009, 23:15
این قسمتش خیلی زود تموم شد

تازه اولش هم 5 دقیقه از قسمت قبل رو گذاشته بودند

قاهر - Gahir
23-01-2009, 23:40
توی این قسمت دوستان ، تظاهرات علیه کاهنان .. ه ه ه :دی اونم تو مصر

*Necromancer
24-01-2009, 15:59
زوبین انداز چه سالی اختراع شد؟

یارو کاهنه می گه سر زوبین رو به طرف خود یوزارسیف بر می گردونیم!

Alireza Taji
24-01-2009, 16:36
سریال بدی نیست تو این قحطی سریال همین هم نعمتی هست. و اگر وقت کنم و یادم باشد می بینمش.
اما چیزی که ناراحتم میکنه اینه که تلویزیون ایران تا حالا دهها سریال در ارتباط با گذشته اعراب ساخته حالا هم که رفتند از مصر ساختند و نسبتا خوب در مورد گذشته مصر توضیح دادند اما هنوز یک سریال 10 دقیقه ی هم ساخته نشده که در ارتباط با تمدن خودمون باشه!
چی میشد به جای این داستان یوسف می رفتند در مورد زندگی زرتشت فیلم می ساختند؟

Big-Boss
24-01-2009, 16:40
سریال بدی نیست تو این قحطی سریال همین هم نعمتی هست. و اگر وقت کنم و یادم باشد می بینمش.
اما چیزی که ناراحتم میکنه اینه که تلویزیون ایران تا حالا دهها سریال در ارتباط با گذشته اعراب ساخته حالا هم که رفتند از مصر ساختند و نسبتا خوب در مورد گذشته مصر توضیح دادند اما هنوز یک سریال 10 دقیقه ی هم ساخته نشده که در ارتباط با تمدن خودمون باشه!
چی میشد به جای این داستان یوسف می رفتند در مورد زندگی زرتشت فیلم می ساختند؟

خب اون که نسازن بهتره چون یه کار ضعیف و کم ارزش میشه
ولی خب یه نکته نه مصر عرب بوده (الان شده) نه یوسف!!

XMAN9
24-01-2009, 16:42
يا مثلا در مورد هخامنشيان سريال ميساختن.

Leyth
24-01-2009, 16:52
در مورد هخامنشیان؟؟؟؟

از هخامنشاین چی میدونیم؟
نکنه چرندیات هرودوت رو میگید؟

در مورد زرتشت هم چیزی نمی دونیم! بیشتر افسانه و این طور چیزهاست دوستان.

و همانطور که Dark_Angel گفتن فیلم خیلی ضعیف میشه و فایده ای نداره.
بد تر ارزش این طور شخصیت ها پایین میاد.
اون موقع بازم باید تاپیک بسازیم: نکته های ضایع فیلم زرتشت اسپنتمان.
تاپیک میشه 770 صفحه!

باشد که تمامی انسانها به جای عقب رفتن به جلو بروند.

با تشکر

XMAN9
24-01-2009, 16:55
خوب همين يوسف هم مال دو سه هزار سال پيشه. خيلي از وقايعش شايد اصلا صحت واقعي نداشته باشه.

Big-Boss
24-01-2009, 17:08
زوبین انداز چه سالی اختراع شد؟

یارو کاهنه می گه سر زوبین رو به طرف خود یوزارسیف بر می گردونیم!

زوبين نيز يكي از جنگ افزارهاي ايرانيانست و يونانيان آن را از ايرانيان گرفته ( Javelin ) ناميده اند . زوبين يا « ژوبين » به نظر برخي رويه ديگري از « چوبين » است ( نيزه كوتاهي بوده به درازاي 1 متر كه از شاخه هاي درخت خرما يا ني هاي ستبر و بند بند خيزران و يا بنا به نوشته گزنفون : از چوب « پستنك » ( غبيرا ) ساخته مي شد و نوكي از مفرغ يا آهن داشت . زوبين را به 2 گونه به سوي دشمن يا آماج پرتاب مي كردند :
يكي ميان زوبين را به طور افقي در دست گرفته با نيرو و زور بسيار به سوي آماج پرتاب مي كردند .و يا از ته چوب آن گرفته با آماج گيري دقيق به تندي از بالا به پايين آورده در برابر نشانه رها مي ساختند و زوبين به تندي به سوي آماج راه افتاده در آن فرو مي رفت . زوبين هم در جنگ و هم در هنگام شكار به كار مي رفت و از آن هم سواره ها و هم پياده ها يكسان بهره مي گرفتند و جنگ افزار بسيار سودمند و موثري بود زيرا به يك پرتاب ، دشمن را از پاي در مي آورد . برخي از سواران ايراني مي توانستند آن را تا 600 متر به آماج نشانه روند . هر سوار هخامنشي همواره 2 زوبين با خود داشت تا چون يكي را به نشانه پرتاب كرد ، با زوبين ديگر از نزديك با دشمن بجنگد .

منبع:

Leyth
24-01-2009, 17:44
خوب همين يوسف هم مال دو سه هزار سال پيشه. خيلي از وقايعش شايد اصلا صحت واقعي نداشته باشه.

خوب میبینید که چقدر داریم با همکاری همدیگه تو سرش می زنیم!

حالا می خواهید در مورد زرتشت و ایران باستانی که این همه بهش عشق می ورزید هم این اتفاق بیفته؟

ارسلان قاسمی.
24-01-2009, 17:50
خوب میبینید که چقدر داریم با همکاری همدیگه تو سرش می زنیم!

حالا می خواهید در مورد زرتشت و ایران باستانی که این همه بهش عشق می ورزید هم این اتفاق بیفته؟
ایول که این حرفت کل پیسی رو مدهوش کرد!!!!
حالا این سریالو دنبال کنیم
آخه از کجا معلوم که تا یکی دو ماه دیگه بخوان نویسندگی یه سریال همون ایرانی باستان رو شروع کنن

gmuosavi
24-01-2009, 22:05
سلام !

امروز یه چیزی شندیدم خیلی عجیب
گفتم اینجا بگم ببینم درسته یا نه

دو سه نفر امروز به من گفتند تو اون قسمت مزرعه دو تا سوتی بزرگ به چشم خورد

1- یکی از کشاورزا گفته یا علی !!!!!!!!

2- اون آخر مزرعه یه دفه یه پراید سفید رد شده !!!!! :18::18: :27:

شما دیدین ؟
من که دقت نکردم !

حامدرضائی
24-01-2009, 22:09

2- اون آخر مزرعه یه دفه یه پراید سفید رد شده !!!!!
نه بابا هرکی گفته سرکارت گذاشته
این خبر ها نبود
مطمئا باش اگه کسی یا علی گفته بود من قبل از شما حتما داد بی داد را می انداختم
چون اون قسمت رو دو بار نیگاه کردم

Sha7ab
24-01-2009, 22:13
سلام !

2- اون آخر مزرعه یه دفه یه پراید سفید رد شده !!!!! :18::18: :27:

شما دیدین ؟
من که دقت نکردم !
من چنین چیزی ندیدم
------------------------------------
این سریال واقعا دیگه شورشو در آورده ... الان 7-8 قسمته همش دارن گندم درو میکنن و میریزن تو سیلو ها ... واقعا تکراریش کردن.

caca_caca888
24-01-2009, 22:26
سلام !

2- اون آخر مزرعه یه دفه یه پراید سفید رد شده !!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

شما دیدین ؟
من که دقت نکردم !

همش چرت و پرته...
من جمعه تکرار هفته قبلشو دیدم که ببینم یا علی میگه یا نه نگفت که نگفت...

اونیکیشم اصلا کجا جای ماشین رو داره که بخواد رد بشه؟؟؟همش فضای بستست...اون یخورده ای هم که بازه اگه باشه انقده تابلوه هست که همه میفهمن...

انقدر از اینایی که الکی شایعه درست میکنن تا یه چیزی رو تخرب کنن بدم میاد...از اون دوستیم که گفته بود یاعلی میگه تشکرمو برداشتم....

یه نفرم گفته بود که دست میزنن ... میشه بگی کجاش دست زدن؟؟؟ همش درود میفرستن...

یه نفرم گفته بود که آیا بیل اختراع شده بود؟؟ دیگه اون موقع قدیم بوده ولی انقدرم عقب مونده نبودن که بیل و کلنگ رو اختراع نکرده باشند... اون موقع چرخ رو اختراع کرده بودند چه برسه به بیل و کلنگ و زوبین...

کی میگه بزرگترین منبعش قرآنه؟؟؟ اگه کوچکترینش نباشه بزرگترینش نیست...فقط قران هر چیزی رو که گفته چشم و گوش بسته پذیرفتن...تا حالا معنی سوره یوسف رو خوندید؟؟؟خیلی خلاصه هست... قران که نمیشه همه ی داستانارو کامل بگه...

جالبه آمار "خوب" داره زیاد میشه
آمار خوب از اولم زیاد بود چون برای خوب 2 تاست(خوب و عالی) ولی برای بد 1 دونست(ضعیف)...متوسطم بیشتر به خوب میل داره تا به ضعیف

ir-dgm
24-01-2009, 22:48
دیشب یک سوتی داشت......
اون مربوط به کاهن قصر پوتیوار بود:
اون همیشه میلنگید وقتی که زلیخا بهش گفت کاهنان رو بگیرو برو سالم راه رفت ولی وقتی داشت با کاهنانش قصر رو ترک میکرد می لنگید......

این است بازیگر ملی :دی

Alireza Taji
24-01-2009, 23:08
در مورد هخامنشیان؟؟؟؟

از هخامنشاین چی میدونیم؟
نکنه چرندیات هرودوت رو میگید؟

در مورد زرتشت هم چیزی نمی دونیم! بیشتر افسانه و این طور چیزهاست دوستان.

و همانطور که dark_angel گفتن فیلم خیلی ضعیف میشه و فایده ای نداره.
بد تر ارزش این طور شخصیت ها پایین میاد.
با تشکر
در مورد یوسف چی می دونیم؟
مطمئنن از دوران هخامنشیان خیلی بیشتر از داستانهای مثل یوسف اطلاعات داریم.
این حرف درستی نیست که چون نمی تونیم خوب بسازیم پس بی خیال ساختن سریال بشیم.
به هر حال باید از یکجا شروع کرد اگه ما نسازیم پس کی می خواد برامون بسازه؟

ولی خب یه نکته نه مصر عرب بوده (الان شده) نه یوسف!!
بله عرب نبودن
مصر را 1400 سال پیش عرب کردن! همانطور که می خواستند ما را عرب کنند اما نتونستند!

caca_caca888
25-01-2009, 00:33
این سریال واقعا دیگه شورشو در آورده ... الان 7-8 قسمته همش دارن گندم درو میکنن و میریزن تو سیلو ها ... واقعا تکراریش کردن.
خوب دیگه چی نشون بدن؟؟؟ 7 سالش که همش گندم هست 7 سال دیگشم محار قحطی(شاید غلط املایی داشته باشم)+ روبه رو شدن یوسف با برادرانش و دیدار پدر+ازدواج یوسف با زلیخا و الهام حمیدی... دیگه چیزی که میشه کشش داد چیه؟؟؟

اونوقت حالا اومدن این فیلم رو ساختن میگید چرا اینا رو نساختن؟؟؟ چه ربطی به هم دارن؟؟؟ اون پیامبره....

درسته زرتشتم پیامبره ولی هنوز آدمایی هستن که دینشون زرتشته...دینیم هست که به اسلام خیلی نزدیکه... شما نمیگید اگه این فیلمو بسازند یا باید زرتشت رو قوی کنند که موجب تبلیغی برای زرتشتی ها میشه یا اینکه باید ضعفشو دربرابر اسلام نشون بدن که سروصدای زرتشتی ها درمیاد...
یا اصلا اگه فیلم خوب از آب در نیاد نمیگن اینا آبروی مارو بردند؟

پادشاهارم بزارید کنار که اصلا ربطی به اینجا نداره...

Sha7ab
25-01-2009, 00:36
همانطور که می خواستند ما را عرب کنند اما نتونستند!
این حرف شوخیه یا جدی ؟ واقعا نتونستند؟

Leyth
25-01-2009, 03:49
در مورد یوسف چی می دونیم؟
مطمئنن از دوران هخامنشیان خیلی بیشتر از داستانهای مثل یوسف اطلاعات داریم.
این حرف درستی نیست که چون نمی تونیم خوب بسازیم پس بی خیال ساختن سریال بشیم.
به هر حال باید از یکجا شروع کرد اگه ما نسازیم پس کی می خواد برامون بسازه؟

بله عرب نبودن
مصر را 1400 سال پیش عرب کردن! همانطور که می خواستند ما را عرب کنند اما نتونستند!

والا چی بگم...
حتما باید آخر اون فیلم بنویسن منابع:

وبلاگ $%$%^#
وبلاگ $^&$^&*$
وبلاگ محبوب #&&$#&
سایت محبوب &##^%#^&#&
ویکی پدیای فارسی! :2: ادیت شده توسط هم میهنان گرامی.

الآن دوست عزیزم aQoa خواهد آمد. ربات نیست

میدونی چی شد عرب نشدن؟ مبارزه کردن.

من یک نکته از این قسمت آخری میشه بگم؟
موقعی که یوسف اومد به طبس، به اطراف نگاه می کرد...... نگید که دنبال زلیخا می گشت!:18:

زلیخا برای رسیدن به معشوقش یوسف، از زندگی اشگذشت. شما هم برای رسیدن به آینده از گذشته تون بگذرید. . اونوقت ببینید چی میشه!

Balrog
25-01-2009, 03:56
حیف پول، حیف نون!!

MohandesMCD
25-01-2009, 04:20
حالا چرا گير داديد به عرب بودن و اين چيزا؟ چه ربطي داره؟
اين قسمتش خيلي قشنگ بود.بخصوص زليخا كه اصلا حواسش به قيافش نيست و عين يه دختر جوون همش دنبال يوسف بود.من كه خيلي خوشم اومد
ولي خدايي فكرش رو بكنيد اين قضيه واقعي هستش.يعني زليخا يه 15 سالي حداقل تو كف حضرت يوسف بوده!!!
ما تو خونه تفسير قرآن خواجه عبدالله انصاري رو داريم.من داسان حضرت يوسف رو خوندم.تو قرآن يك هزارم داستان يوسف فقط ذكر شده.حالا آخرش رو بگم؟ ميگم :دي (اگه فكر ميكنيد مزش ميزه نخونيد.مسوليتش با خودتون):
زليخا ميره پيش يوسف ميگه ميخادش و اين چيزا ولي چون پير شده يوسف اصلا ازش خوشش نمياد.بعدش زليخا از خداي سويف كمك ميخاد و به اون ايمان مياره.جبرييل نازل ميشه به حضرت يوسف و ميگه زليخا از خدا درخاست كرده و تورو ميخاد و بايد قبول كني.زليخا هم جوون ميشه و باهم ازدواج ميكنن و صاحب 2 تا بچه هم ميشن

Golbarg01
25-01-2009, 04:56
زرتشت که در پیامبر بودن یا نبودنش شکه!
مصری ها هم عرب نبودن قبطی بودن که پس از اسلام عرب شدن که البته زبان قبطی هم با زبان عربی خویشاوند بوده احتمالا و ریشه سامی داشته
ایران هم تا سال 254 هجری زیان رسمیش عربی بوده که در این سال یعقوب لیث دستور میده زبان رسمی ایران فارسی دری باشه و گرنه الان ایرانیها هم عرب بودن

*TaBaSoM*
25-01-2009, 05:22
سلام !

2- اون آخر مزرعه یه دفه یه پراید سفید رد شده !!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

شما دیدین ؟
من که دقت نکردم !

به هیــــــــــــچ وجه ....!!!!! من خودم هم شنیدم از دو تا دوستانم ولی یک شایعه ای بیش نبود .
تکرارش دوباره دیدم ولی اصلا ازین حرف ها در اون نبود .
با تشکر

حامدرضائی
25-01-2009, 09:50
صاحب 2 تا بچه هم ميشن
چــــــــــــــــــــی میــــــــــگی؟؟؟!!!!:18:

اصلا هیچ فرزندی صاحب نمیشن!

toolhelp
25-01-2009, 10:41
انقدر از اینایی که الکی شایعه درست میکنن تا یه چیزی رو تخرب کنن بدم میاد...از اون دوستیم که گفته بود یاعلی میگه تشکرمو برداشتم....

یه نفرم گفته بود که دست میزنن ... میشه بگی کجاش دست زدن؟؟؟ همش درود میفرستن...

اولا مودب باش لطفا دوما اينكه عصباني شدن نداره سوما صحنه دست زدن مردم وقتي بين يوسف و كاهنا مسابقه گذاشته بودن و فرعون داشت از يوسف طرفداري ميكرد بعد از حرف زدنش همه شروع كردن به دست زدن كاملا مشهود بود

كسي داره ضبط شدشو بذاره اين بنده خدا باور كنه؟

KELIS
25-01-2009, 11:19
فیلم کاملا ضعیفه به خاطر رشته دانشگاهیم این قدر تاریخ مصر که خاطرات سینوهه هم جز آن هست را امتحان دادم که انگار فیلم نامه دستمه و کاملا باز نویسی از سینوهه است این آخری ها هم که داستان اسلوموشن جلو میره و فعلا شاهد فعالیت های خیرخواهانه زلیخا هستیم امیدوارم از رکود فعلی در بیاد و کمی محیجتر جلو بره گریم یوسف هم معرکه است یک روز لنز داره یک روز نداره مثل این که نمیتونن تصمیم بگیرن در هر صحنه با چه رنگ چشمی ظاهر بشه اما طراحی صحنه بسیار قوی و خوب است ولی طراحی لباس و گریم نه چنگی به دل نمیزنه

toolhelp
25-01-2009, 11:43
اما طراحی صحنه بسیار قوی و خوب است ولی طراحی لباس و گریم نه چنگی به دل نمیزنه

اتفاقا طراحي صحنه و دكور از ضعفهاي بزرگ اين سرياله من به شخصه وقتي ميبينم اصلا حس خوبي ندارم همش با خودم ميگم اون مصر بزرگ و با عطمت نميتونه اين شكلي باشه !

خيابانهاي خلوت و خيلي تميز اينگار كه تازه همين ديروز ساخته شدن و خانه هايي با ديوارهايي شبيه مقوا كه كاملا تو خالي به نظر مياد و از همه بدتر زواياي فيلم برداري و دوربين كه به نماهاي نزديك بسنده كرده و مصر با اون همه عظمت خلاصه شده تو چند مجسمه و خانه و چند آدم كه دارن راه ميرن!

حتما همه فيلم موميايي رو ديدين حالا مقايسه كنين... تو اون فيلم واقعا آدم عظمت مصر رو با تمام وجود حس ميكنه دوربين معلق در فضا كه از روي سااختمانهاي عظيم رد ميشه و غظمت مصر رو به رخ ميكشه! با رنگهاي طبيعي و زيبا.... ساختن اين صحنه ها خرج زيادي نداره چون اكثرا با كامپيوتر انجام ميشه و با بودجه چند ميلياردي كه اينا داشتن خيلي راحت ميتونستن اينكارو بكنن...... وقتي توانايي ساخت اين نوع سريالها رو نداريم بهتره نسازيم.

صحنه فرو رفتن شمشير در شكم تو اون درگيري رو يادتونه؟ وقتي شمشير رو تو شكم يارو نشون ميده از بغل كاملا تابلو هست كه شمشير در شكم فرو نرفته بلكه حدود نيم متر اونورتر تو زمين فرو رفته ! و وقتي شمشير رو از شكمش ميكشه بيرون فقط سرش به اندازه 2-3 سانتي متر خون آلود شده!

بعضي وقتا فكر ميكنم يك بچه اين سريالو ساخته تا پولدار بشه!

Alireza Taji
25-01-2009, 12:49
این سریال چند قسمت داره؟ اینطور که اینها دارند ادامه می دند فکر کنم یک سالی مهمون خونه های ما باشند!
به نظر من باید این سریال را با سریالهای گذشته ایران مقایسه کرد و با یک فیلم عظیم مثل مومیایی نباید این سریال مقایسه بشه.
این سریال را با سریالهای تاریخی که در گذشته در ایران ساخته شده مقایسه کنید مطمئنن متوجه پیشرفتش میشید.

این حرف شوخیه یا جدی ؟ واقعا نتونستند؟

نتونستند چون ما بزرگ مردی را داشتیم که نگذاشت فرهنگ و تمدنمون را فراموش کنیم.
خیلی وقت پیش یک مصاحبه از یک تاریخدان مصری خوندم می گفت اگه مصر هم به مانند ایران یک فردوسی داشت که تمام فرهنگ کشورش را در یکجا جمع کنه و مانع فراموشیش بشه الان مصریان خودشون را عرب نمی دونستند!
نگاه به الان نکنید الان سعی می کنند ما را عرب نشون بدند. اما اون ریشه مون هنوز سالمه...

befermatooo
25-01-2009, 13:39
البته من نصف کتاب سینوهه رو خوندم اما بنظرمدر این سریال از این کتاب استفاده نشده !!

مثلا جایی که زندانیان آزاد میشن طبق کتاب سینوهه باید میرفتن شهر و قبرستان ها رو غارت کنن اما توی سریال خبری نشد !!

و خیلی چیزهایی دیگه !!!

Big-Boss
25-01-2009, 13:50
البته من نصف کتاب سینوهه رو خوندم اما بنظرمدر این سریال از این کتاب استفاده نشده !!

مثلا جایی که زندانیان آزاد میشن طبق کتاب سینوهه باید میرفتن شهر و قبرستان ها رو غارت کنن اما توی سریال خبری نشد !!

و خیلی چیزهایی دیگه !!!
تو رو هر کی دوست دارید این کتاب رو ول کنید!!!
اینو یه جای دیگه درمورد مترجم کتاب نوشتم عینا اینجا میزارم! هر چند خیلی جاهاش به فیلم مربوط نیست ولی به اون کتاب مربوطه!!!!

ایشون از جمله کسانی هستند که برای مورد پسند شدن نوشته ها و ترجمه هاشون اکثر اوقات خلاف واقع خودشون مطالب زیادی رو وارد تاریخ یا ترجمه میکنند!! (که متاسفانه مردم ناآگاه ما همه اونها به عنوان رو وحی منزل میپذیرند!!!)
یکی از عجیب ترین ترجمه های دنیا رو میشه از ایشون تو کتاب "عایشه بعد از پیامبر -کورت فریشلر " دید!!
که چیزی که عجیبه اینه که اصلا کورت فریشلری وجود نداشته! و ساخته خود ذهن منصوری هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!!!!
که کتاب های بسیاری رو از این شخص موهوم و خیالی ترجمه کرده!!! مثل "ظهر عاشورا" و "مغز متفکر جهان شیعه امام جعفر صادق" و .....
حالا چرا این کتاب ها هیچ وقت آلمانی یا انگلیسیش موجود نیست و فقط ترجمه فارسی دارن شما رو واقعا به فکر فرو نمیبره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سوال از همه دوستان دارم: تا حالا شده قبل از اینکه چیزی رو باور کنید یه بار پیش خودتون سوال بپرسید یا یه تو ذهنتون سبک سنگین کنید که آیا این امکان داره!!!!
تا کی میخواید هر کس چیزی گفت چشم و گوش بسته بپذیرید ؟یکم تفکر چیز بدیه به نظرتون؟!

آره داستان سینوهه یا داستان یوسف جالبه کش و قوس داره هیجان داره ولی داستانه! و نویسنده ای داستانش رو پرهیجان می نویسه تا مردم رو جذب کنه.
دوستان این کتابی که شما ازش صحبت میکنید در اروپا هم منتشر شد خوانندگانش هم خوندن و لذت بردن یا خوششون نیومد ولی کسی باور نکرد چون اونجا به اسم رمان منتشر شد ولی اینجا برای شما به اسم سند تاریخی بازگو میکنن.
به نظرتون با این طرز فکر که ما جهان سومی ها داریم واقعا خودمون سزاوار این عقب موندگی هستیم؟یا بازم کار کار انگلیسیهاست؟
تا از خودمون شروع نکنیم به هیچ جایی نمیرسیم.

toolhelp
25-01-2009, 13:54
به نظر من باید این سریال را با سریالهای گذشته ایران مقایسه کرد و با یک فیلم عظیم مثل مومیایی نباید این سریال مقایسه بشه.
این سریال را با سریالهای تاریخی که در گذشته در ایران ساخته شده مقایسه کنید مطمئنن متوجه پیشرفتش میشید.

اتفاقا سريالي مثل سربداران كه بيش از 20 سال پيش ساخته شده داراي ارزشهاي فني بيشتري نسبت به اين سريال هست !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از اين سوتيها تا دلتون بخواد تو اين سريال مثلا جديد پيدا ميكنيد... استفاده از تكنيكهاي فيلم سازي قرون وسطي.... به نظر من اين كارا يعني اينكه كارگردان اينقد سطحي نگر بوده كه شعور مخاطب رو در نظر نگرفته.
يعني سنبل كاري شده...
يعني بودجه چند ميلياري به هدر داده شده و يك كار بي كيفيت توليد شده...

قاهر - Gahir
25-01-2009, 18:55

هیچم اینجوری نیست ، کاملا پسترفت داشت .(این سریال و میگم با نام یوسف پیامبر)
یه مثال : سریال ابن سینا که اخیرا در شبکه‌ی چهار پخش میشد . مال 20 پانوزده سال پیش بود ، بعد از اون به سریال یوسُف نگا میکردم ، احساس شرمندگی میکردم .
هر چند چندین جا سوتی داشت ، ولی کارگردانیش 1000 می‌ارزید و می‌ارزه به این سریال درپید .
ولی انصافا توی این سریال گریم یوسف در بزرگسالی خیلی به چشم میاد (مامانیه !) و بعضی از بازیگراش خوب بازی کردن (به ویژه همین شخصی که در نقش یوسفه) اما در کل سریالیست افتضاح !

حامدرضائی
25-01-2009, 19:32
در کل سریالیست افتضاح !
دوستان لطفا جو گیر نشید
این سریال خوبیه به نظر من .حالا بیایید با نوع خارجیش هم مقایسه کنین
طرف تو اون خارجیه از کاغذ استفاده میکنه . در حالی که اصلا اون زمان کاغذی وجود نداشته

pandemonium
26-01-2009, 00:34
راسته که میگن جهانبخش سلطانی تو این سریال یه جاهاییش ته لهجه اصفهانی داشته ؟؟!

من که این سریال رو نمیبینم .
اینو زیادشنیدم .

pandemonium
26-01-2009, 02:23
نه بابا شما چرا باور می کنی!

اون بحث اصفهانی صحبت کردن سلطانی رو نظر خود اصفهانی ها رو هم که دیدند باید جویا شد(نظر تخصصی)
چون خود اصفهانی ها کوچکترین ته لهجه ای رو هم تشخصیص میدن .
خودم که خب ندیدم اون قسمتها رو .

gmuosavi
26-01-2009, 15:37
بله
ته لهجه اصفهانی داشت
مشخص بود !

Ahmad
26-01-2009, 15:52
شما نمیدونین چرا خوفو همون کاهن که تو قصر پوتیفار بود بعضی موقعها میلنگه ولی بعضی وقتها درست راه میره ؟

gmuosavi
26-01-2009, 16:03
شما نمیدونین چرا خوفو همون کاهن که تو قصر پوتیفار بود بعضی موقعها میلنگه ولی بعضی وقتها درست راه میره ؟

میگیره ، ول می کنه ... میگیره ، ول میگنه ... میگیره ، ول میکنه !

================================================== ==

راستی شنیدم مصطفی زمانی تا پایان سریال حق نداره جای دیگه ای بازی کنه . درسته ؟

caca_caca888
26-01-2009, 17:23
بله
ته لهجه اصفهانی داشت
مشخص بود !
کاهن اعظم هم یه کوچولو لهجه ی ترکی داره...
من کلا یه جا دیدم...

حامدرضائی
26-01-2009, 22:57
کاهن اعظم هم یه کوچولو لهجه ی ترکی داره...
من کلا یه جا دیدم...
اینارو چطوری از خودت در میاری؟
اگه که لهجه ترکی داشت من حتما بهت میگفتم

Amin
26-01-2009, 23:13
سلام
دوستان دوباره دارین تاپیک رو به بیراهه میکشونیدا
لطفا بیشتر رعایت کنید

ممنون 【ツ】

s_paliz
26-01-2009, 23:27
سلام
هیچکس بجز جهانبخش سلطانی لهجه نداشت که اونم آمون بیامرزه لطفا شایعه درست نکنیدا
من فکر میکنم 70% ایرادات فیلم به خاطر فیلم برداریشه اگه فیلمبرداری خوب باشه خیلی از ایرادات رو میپوشونه
یوزارسیف هم که عکسش رو جلد مجله ها گل کرده
قسمت پیش یادتونه یوزارسیف ساعت دستش بود (شایعه)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیشب این تاپیک بسته بود مواظب باشید فقط نقد کنید شر & ور نگید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حامدرضائی
27-01-2009, 17:17
خطای 300 ساله سلحشور(کار گردان یوسف پیامبر)
بعد از پخش قسمت 29 مجموعه تلویزیونی یوسف پیامبر(ع) مشخص شد که تاکید فرج الله سلحشور نویسنده و کارگردان این سریال بر استفاده از منابع تاریخی برای نوشتن فیلمنامه این فیلم، چندان اطمینان برانگیز نیست زیرا اگر ایشان فقط به سهل الوصول ترین منابع تاریخی یعنی جلد اول مجموعه 14 جلدی تاریخ تمدن ویل دورانت هم مراجعه می کرد به راحتی می توانست دریابد که اشتباهی فاحش در روایت داستان حضرت یوسف در این سریال رخ داده است.

براساس داستانی که در قسمت 29 مجموعه یوسف پیامبر(ع) به تصویر درآمد این پیامبر الهی بعد از آنکه به مقام عزیزی مصر در دربار فرعون آمنهوتب چهارم منصوب شد با تدبیر توانست دومین فرمانروای امپراتوری بزرگ دنیای قدیم را یکتاپرست کند.
این در حالی است که براساس روایت های معتبر تاریخی که در رأس آن عهد قدیم قرار دارد، حضرت یوسف(ع) که فرزند یازدهم حضرت یعقوب(ع) است حدود سال های 1600 پیش از میلاد مسیح در سرزمین کنعان به دنیا آمد و بعد از اتفاقاتی که برایش رخ داد به مقام نیابت سلطنت مصر رسید.

این تاریخ برابر است با دوره تاریخ مصر میانه که با یک رخداد مهم تاریخی همزمان شده است. در حدود 1674 ق.م
13 سال بعد از مرگ یکی از مقتدرترین فراعنه مصر یعنی آمنمحت سوم (با آمنهوتب ها که مربوط به دوره جدید هستند اشتباه نشود) برسر جانشینی وی نزاعی درگرفت که سرزمین بزرگ و حاصلخیز نیل را ضعیف کرد. نتیجه این ضعف حمله قبایل بیابانگرد آسیای صغیر به مصر و در دست گرفتن حکومت شد.

این حاکمان بیگانه که بیش از دو قرن بر سرزمین مصر حکومت داشتند را در تاریخ هیکسوس ها یا حکومت چوپانان می شناسند. در این دوره حکومت سختگیری های دوران فراعنه عهد قدیم را نداشت هرچند حاکم خود را به عنوان پسر خدا معرفی می کرد اما سختگیری مذهبی به شدت گذشته وجود نداشت.

به گفته بسیاری از منابع تاریخی حضرت یوسف(ع) در زمان یکی از همین پادشاهان چوپان به دربار بوتیفار عزیز مصر رسید و بعد هم توانست عزیز مصر شود. حدود
300 سال بعد از این دوره یعنی حدود 1380 ق.م زمانی که مصریان با شکست دادن پادشاهان چوپان بار دیگر حکومت سرزمین نیل را به دست گرفتند، فرعونی به حکومت مصر رسید که ویل دورانت با استناد به منابع دست اول مصری او را شاه زندیق نامیده است که مورخان او را به نام آمنهوتب چهارم می شناسند.

او که جانشین پدرش آمنهوتب سوم شد شاعری بود که از تسلط بیش از حد کاهنان معبد آمون به تنگ آمد و خدای جدیدی را به مصر معرفی کرد به نام «آتون» و با برداشتن پسوند آمون خود را اخناتون یعنی راضی کننده آتون نامید. اخناتون براساس مجسمه ای که از او به دست آمده است مردی لاغر اندام با پلک های بزرگ و کاسه سر دراز بوده است که به گفته برخی از منابع احتمالاً به بیماری صرع دچار بود. او پایتخت جدیدی به نام اخناتون ساخت که در زمان بسیار کوتاهی به شهری آباد تبدیل شد.

اما این پایتخت زیبا در حمله هیتی ها و جنگ های مذهبی از بین رفت. خود اخناتون نیز در جنگ داخلی شکست خورد و در اثر شدت یافتن بیماری درگذشت و با توجه به اینکه دارای پسری نبود، دامادش توت عنخ آتون که بعدها پسوند آمون یافت (همان فرعونی که مومیایی اش در موزه بریتانیا نگهداری می شود) به مقام پادشاهی مصر رسید. آنچه در قسمت بیست و نهم سریال پرخرج یوسف پیامبر(ع) صرفنظر از تمام مشکلات ساختاری به چشم می خورد این بود که برای نویسنده و کارگردان ظاهراً اهمیتی نداشته که فاصله میان این دو اتفاق بیش از 300 سال بوده است.

mohamad23
27-01-2009, 17:49
شبكه تلويزيوني "الكوثر" وابسته به صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران، بخشي از مجموعه "يوسف پيامبر(ع)" را با حذفياتي پخش كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، شبكه تلويزيوني "الكوثر" صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران كه برنامه‌هاي خود را به زبان عربي پخش مي‌كند، حدود 3 دقيقه و نيم از قسمت ششم مجموعه تلويزيوني يوسف پيامبر(ع) را حذف كرد.
بخش حذف‌شده مربوط به قسمتي است كه در آن، حضرت يوسف(ع) در قعر چاه با پيري روشن‌ضمير مواجه مي‌شود كه فرستاده خداوند است و به او مي‌آموزد كه براي رهايي از مشكلات، به رمز موعود در آخرالزمان كه در اعداد پنج و 14 نهفته است متوسل شود.

به نظر مي‌رسد حذف اين بخش به علت حساسيت‌برانگيز بودن آن براي مسلمانان اهل‌سنت بوده باشد اما سازمان صداوسيما هنوز هيچ توضيحي درباره علت اين اقدام و هماهنگي احتمالي براي حذف اين بخش با عوامل مجموعه نداده است.

اين در حالي است كه اكثر قريب به اتافق مخاطبان شبكه "الكوثر" و بالطبع بخش قابل توجهي از مخاطبان اين مجموعه را شيعيان عرب تشكيل مي‌دهند كه پس از اين اقدام مسؤولان شبكه "الكوثر"، با انتشار يادداشت‌هايي در وبگاه‌ها و وبلاگ‌هاي خود و ترجمه نسخه فارسي چند دقيقه محذوف فيلم با زيرنويس عربي، به اين كار اعتراض كرده‌اند.

Sara
29-01-2009, 00:08
اين سلسه مطالب مروري اجمالي بر دنياي جلوه هاي بصري سينمايي به صورت تئوري دارد .اکنون برای آشکار شدن قابلیت های عملی این دستاورد به شرح سکانس ها و پلان های مرتبط در یکی از سریال های زنده تلویزیونی خواهیم پرداخت. سریال تلویزیونی «یوسف پيامبر(ع)» که اخيراً پخش آن از شبکه اول سیما شروع شده، پیش تولید آن از 5 سال قبل آغاز گردید و مراحل پس تولید آن نيز بیش از یکسال و چند ماه به طول انجامید. این سریال در نوع خود اولین نمونه ای است که به روش 35 میلیمتری با دوربین BL فیلمبرداری و جلوه های بصری آن نیز بر روی راش های اسکن شده با استاندارد 2k توسط استودیو صبا اجرا گردیده و مثال خوبی از انواع محسوس و نامحسوس جلوه های بصری از دیدگاه مخاطب است؛ پلان هایی که جلوه های بصری در آن پنهان و یا به طور محسوس آشکار هستند. فضاسازی ها، دکورهای مجازی، حذف و اضافات از انواع نامحسوس جلوه های بصری این سریال محسوب مي شوند که در تکثیر شهرها و روستاها و معماری های عظیمی چون اهرام کاربرد موثری داشته اند. خواب های این سریال از انواع محسوس به شمار می روند؛ همچون خواب حضرت یوسف و حضرت یعقوب، خواب زندانی ها و خواب فرعون.

*** نمای اکستریم لانگ شات روستای فدان (نامحسوس)
در نمای حرکت عرضی در کادر اکستریم لانگ شات از روستای فدان همان گونه که در تصاویر مربوطه مي توان ديد، روستا از نشانه¬های پشت صحنه پاکسازی شده، و خانه ها و نخل ها به طور زنده و متحرک تکثیر عرضی و عمقی پيدا كرده، نیمه ناقص معبد کامل شده و فضای اطراف آن نیز اصلاح گردیده است. از آنجا که پلان از نوع متحرک است، تراکینگ عناصر متحرک و تثبیت لرزش های دوربین جزو لاینفک مراحل اجرایی به شمار می روند.

در نماهای فیکس نیز که ساده تر از این نما هستند روستای فدان تکثیر گردیده، در این نماها سوله های موجود و اضافی در نما حذف و نيمه ناقص آتشکده ساخته شده، شهر به طور عرضی تکثیر يافته، پرنده و عناصر زنده به کادر مربوطه اضافه شده است.

Sara
29-01-2009, 00:15
پلان های آتش زدن محکوم (نامحسوس)
در نماهایی که قرار بر آتش زدن محکوم و بازی جادوگر در کنار آتش بوده، عملا امکان نزدیک شدن بازیگران به آتش وجود نداشت. از این رو، در این نماها حتی بدون نیاز به استفاده از پرده آبی، آتش با پلان اصلی ترکیب گردید. در این نماها پلان های آتش مستقل فیلمبرداری شده و با روش difference matte در پلان های مورد نظر جاسازی گردید. اصلاح نور و جنس آتش و ایجاد هورم از جمله اقداماتی هستند که برای ایجاد حس واقعی در این نماها کاربرد موثری داشته اند. از مزایای این روش برای ساخت و ترکیب آتش می توان از اکسپوز بهتر آتش جهت رویت آن در نور روز، بی خطر بودن اجرای این نماها برای بازیگران و تسریع در روند فیلمبرداری با روش تعریف شده نام برد.

در نماهای لانگ شات معبد، دود نیز به آتشکده اضافه گردیده است که احساس فعال بودن آتشکده را تداعي مي كند.

نماهای روز به شب (نامحسوس)
از آنجا که فیلمبرداری در شب برای نماهای لانگ شات و اکستریم لانگ شات به دلیل عدم امکان نورپردازی این فضاهای بزرگ امکان پذیر نيست، از روش روز به شب استفاده می شود. از مزایای این روش می توان به عدم نیاز به نورپردازی، نزدیک بودن جنس نور به واقعیت نور شب، عدم ایجاد نورهای موضعی با افت مسافتی و امکان اصلاح گاما و کنتراست در مرحله پس از تولید اشاره نمود. البته در این نماها وقتی آسمان رویت می گردد، درج ستاره¬ و ماه با اکسپوز مناسب نیز از مزایای این روش به شمار می رود؛ زیرا در فیلمبرداری از نماهای شب، اکسپوز ماه و ستاره در کنار اجزای دیگر همیشه کاری دشوار با نتیجه نامطمئن بوده است.

در یکی از نماهای شب يعني نمای نیایش حضرت یعقوب (ع)، علاوه بر تغییر نور نما، به حضور نوری موضعی بر روی حضرت یعقوب نياز بود. در این نما، نور موضعی که با حرکتی آرام بازیگر را می پوشاند، به طور حجمی ساخته و بر روی نما ترکیب گردید. این نما از نوع محسوس به شمار می رود؛ چرا که حرکت آرام نور به سمت پایین اتفاقی ناممکن در ادراک محسوب مي شود.
مشابه همین پدیده در مورد پلان نوری که بر صورت راحیل، مادر حضرت یوسف (ع) در هنگام زایمان می¬تابد نیز اتفاق می افتد؛ وقتي که نور به آرامی بر روی صورت بازیگر فرود می¬آید.
ایجاد افکت رعد و برق نیز در یکی از پلان ها با روشی مشابه ساخته و پرداخته شد که این پلان از نوع نامحسوس به شمار می رود .

مشابه همین پدیده در مورد پلان نوری که بر صورت راحیل، مادر حضرت یوسف (ع) در هنگام زایمان می تابد نیز اتفاق می افتد؛ وقتي که نور به آرامی بر روی صورت بازیگر فرود می آید.

ایجاد افکت رعد و برق نیز در یکی از پلان ها با روشی مشابه ساخته و پرداخته شد که این پلان از نوع نامحسوس به شمار می رود.

Sara
29-01-2009, 00:18
خواب چوبدستی حضرت یوسف (ع) (محسوس)
خواب چوبدستی حضرت یوسف (ع) بر اساس اصل سند قرآنی طراحی و ساخته شده است. در این خواب كه حضرت در کودکی آن را می بیند، کنار برادرانش چوبدستی خود را در زمین فرو می کند و چوبدستی زنده شده، رشد کرده و به درخت تنومندی تبدیل می گردد و سایه بر سر او و برادرانش می افکند. این خواب در اجرای جلوه های بصری از نوع محسوس به شمار مي رود؛ زیرا هیچ چوب مرده ای در زماني کوتاه به درختی زنده و تنومند تبدیل نمی شود. عنصر درخت که قرار بود زنده و متحرک باشد، در این سکانس از نوع انیمیشن سه بعدی بوده که بر روی فیلم اصلی با روش کلید آلفا ترکیب گردیده است.

Sara
29-01-2009, 00:41
در این قسمت به شرح جلوه های بصری قسمت پنجم تا نهم سریال تلویزیونی «یوسف پيامبر(ع)» می پردازیم. در این چهار قسمت، خواب گرگ ها، خواب ماه و ستاره ها، حضور شیطان نزد برادران، حضور فرشته در چاه و پلان توفان را بررسی خواهیم کرد.خواب گرگ ها که توسط حضرت یعقوب(ع) رویت می گردد، روایت تعقیب کودکی توسط یازده گرگ است که در نهایت کودک به دره ای سقوط می کند. بنا به نیاز داستان مبنی بر عدم تاکید بر چهره کودک، تصمیم گرفته شد تا اتفاق در فضای شب حادث گردد. از آنجا که نورپردازی فضاهای لانگ شات طبیعی در شب با القای نور مهتاب و عدم وجود نورهای موضعی، مشکلاتی از جمله رویت منابع نوری به کار رفته و عدم یکدستی نور در سراسر فضای تصویری را ایجاد می نماید، قرار شد تا فیلمبرداری در روز انجام گردد و سپس کل سکانس به شب تبدیل شود. از آنجا که نمای حضرت یعقوب از زاویه پایین فیلمبرداری می شد، از اين رو نیاز به رویت ستاره ها هم بود. بنابر این از تکنیک تراکینگ بهره گرفته و ستاره ها در نمای متحرک از حضرت یعقوب ترکیب شد. نکته بعدی که بسیار حائز اهمیت است عدم امکان حرکت چندین گرگ با هم در یک مسیر در جلوی دوربین است که برای ساخت این نماها از تکثیر گرگ ها در نماهای لانگ شات و کروماکی در نماهای بسته استفاده شد. در نمای سقوط کودک به دره نیز از ادواتی جهت مهار سقوط بازیگر استفاده شد تا به او آسیبی وارد نیاید و در نهایت همه آنها در تصویر نهایی حذف گردیدند.

Sara
29-01-2009, 00:47
خواب خورشید و ماه و ستاره ها خواب حضرت یوسف (ع) است که در آن، حضرت خود را در بیابانی در تاریکی می یابد و متوجه فرود آمدن نوری از آسمان می گردد. این نور قصر و تخت پادشاهی را برای آن حضرت می سازد و فرشتگان او را دعوت به تخت پادشاهی
كرده و لباسش را به لباس پادشاهی مبدل می¬کنند. سپس آن حضرت متوجه فرود آمدن خورشید و ماه و یازده ستاره می گردد که به ايشان سجده می کنند. از نکات مهمی که در شکل دادن این سکانس وجود داشت، به تصویر کشیدن سجده خورشید و ماه و ستاره بود که پس از بررسی انواع حالات ممکن جهت انتقال بهترین تصویر، به این نتیجه رسیدیم که اجرامی چون خورشید و ماه و ستاره که در تصویر به شکل نور رویت می گردند، باید برای سجده هیبت انسانی بیابند. زیرا سجده مفهومی است که در هیبت انسانی برای مخاطب مفهوم خواهد بود. پس نورها به هیبتی انسانی مبدل شده و سپس سجده نمودند. تمامی فضاهای بیابان، سنتتیک و ساختگی است و انیمیشن فضای قصر بر اساس دکور موجود طراحی و اجرا گردیده است. هیبت های انسانی خورشید و ماه و ستاره نیز در فضای کروماکی فیلمبرداری شده و در پس زمینه سنتتیک، نیمی بیابان و نیمی قصر با انیمیشن فرود نورها ترکیب شدند.

در نمایی دیگر هنگام توطئه برادران، حضور شیطان را در آتشدان محل توطئه رویت می کنیم که تصویر شیطان بر روی نمای آتش و هر دو بر روی چراغ روغن سوز ترکیب شده اند.

حضور شیطان در سایه یکی از برادران حضرت یوسف در هنگام توطئه و نزول فرشته در چاه بر حضرت نیز از پلان های قابل ذکري محسوب مي شود که خود تصویر، گویای نکات فنی خودش است.

Sara
29-01-2009, 00:54
در این قسمت به شرح موردی جلوه های بصری قسمت های نهم تا شانزدهم از سریال «یوسف پيامبر(ع)» می پردازیم و جهت خلاصه گویی از تکرار مواردی چون تکثیر نما های لانگ شات در شهرها و اصلاح رنگ آسمان و درج ابر و حذف و اضافه آکسسوار صحنه پرهیز می نماییم.
اولین مورد، خواب یکی از همراهان حضرت یوسف در سفر به مصر است که آن شخص بی آن که بداند یوسف پیامبر است، در خواب می بیند که این کودک سوار بر شتر از بیابانی بی آب و علف، زیر آفتاب سوزان مي گذرد؛ در حالی که ابری بر سرش سایه افکنده و صحرا پشت پای شترش سرسبز می شود. این سکانس در چهار نما طراحی و ساخته شده که در اینجا به توضیح نماهای لانگ شات بسنده می کنیم.

ابر انیمیشن با ساختار دو بعدی بوده و برای آن که قصد و هدفش برای سایه افکنی بر سر پیامبر را به نمایش بگذاریم از حرکت با ساختار درونی بهره بردیم؛ یعنی این احساس را ایجاد کردیم که ابر تحت تاثیر باد نیست بلکه خود حرکت می كند. زمین ابتدا توسط بافت چمن سبز شده و سپس بوته های کوتاه سبز رنگ از آن سر برآورده و بوته های گل و درختچه ها ظاهر می شوند.
مورد بعد، نمای شهر و عبادتگاه گربه پرستان است که این نما از ترکیب یکی از دکورهای مصر بر روی پس زمینه ای از ساحل رودخانه در شهرک دفاع مقدس شکل گرفت. سپس در دور دست، شهر بزرگی ایجاد و بر اطراف معبد، جا به جا گربه هایی درحال استراحت در رنگ ها و ابعاد متفاوت ترکیب شدند. آسمان نیز با ابری مناسب تزیین گردید. در نهایت، جهت افزایش باور معبد از تصویر دو تندیس گربه در اطراف ساختمان معبد بهره بردیم.

مورد بعد درج سازه عظیم اهرام ثلاثه در غرب رود نیل بود. این سازه می بایست بسیار بلند و عظیم دیده می شد که البته در طول سریال متناسب با هر نما در اندازه های مختلف با پس زمینه ترکیب گردیده است.

در بازار برده فروش ها فرشته بر حضرت یوسف ظاهر می گردد و دیگران حضور فرشته را حس نمی کنند. در این وضعیت، فرشته در میان جمعیت از بين دیگران عبور می کند و جلو می آید که این پلان بدون استفاده از پرده آبی طراحی و با روش رتوسکوپی ساخته و ترکیب شده است.

در دو نمای دیگر که فرشته ظاهر می شود، یک بار بر روی نخل ها در شب و بار دیگر در فضای ذهنی حضرت یوسف(ع) کنار درختی که از آن شکوفه می ریزد، نمایان می گردد.

Sara
29-01-2009, 01:00
نماهای متفاوتی از بالکن قصر زلیخا که در چندین سکانس روز و شب به کار رفته است. فضای خارج بالکن کاملا کروماکی بوده و نمای بیرون بالکن به طور کامل در چندین لایه از درخت ها، رود نیل، کوه ها، اهرام و آسمان ابری روز یا شب ساخته و ترکیب گردیده است.

نمای بیرونی زندان زاویرا در روز و شب که سوله های صنعتی در اطراف آن حذف و آسمان شب، ماه و آتشدان ها به زندان اضافه شده اند.

حضور فیزیکی شیطان: یکبار در آتشدان اتاق زلیخا و بار دیگر در هیبت زلیخا هنگام پیشنهاد شیطانی اش به حضرت یوسف که از تکنیک مورف بهره برده ایم.

Sara
29-01-2009, 01:08
کلاغ ها، گاوها و گندم ها مهمترین موارد جلوه های بصری از قسمت 21 تا 24 سریال حضرت یوسف هستند. آنچه درمورد این سوژه ها اهمیت دارد فتورئالیسم بکار رفته در طراحی و متحرکسازی این مدلهای کاملا سه بعدی است .اکنون نمونه های عملی فتورئالیسم را در سریال حضرت یوسف مرور خواهیم نمود.

کلاغها

یکی از زندانیان همراه حضرت یوسف در خواب می بیند که سبدی از نان بر سر دارد و پرندگان از آن سبد نان میخورند، حضرت یوسف خواب زندانی را تعبیر می کند و در بیداری زندانی بر سردار مجازات آویخته شده و پرندگان از سرش تغذیه می کنند. از آنجا که در ادامه داستان قرار بود پرندگان از سر زندانی آویخته تغذیه کنند کلاغ بعنوان پرنده مناسب این نقش انتخاب شد. و چون کلاغ به هیچ وجه تحت کنترل نبوده و امکان فیلمبرداری از مجموعه کنترل شده ای از آنها وجود ندارد، تصمیم گرفتیم تا آنها را بطور سه بعدی بسازیم و متحرک کنیم.
با فیلمبرداری از چند کلاغ نمونه هایی از جنس بال و پر و حرکات داخلی و بال زدن آن را ثبت کردیم و ابتدا مدلی کاملا سه بعدی منطبق بر کلاغ سوژه ساختیم و با پرهای نمونه برداری شده از خود کلاغ مدل سه بعدی را جنسیت دادیم. جنسیت شامل لایه های رنگی و واکنشی به نور بودند تا پرها در زوایای مختلف همان تاثیرپذیری واقعی را نسبت به نور داشته باشند.

سپس مدل استاتیک ساخته شده را برای حرکات درونی متناسب کردیم. برای این منظور اسکلتی مشابه اسکلت پرنده در درون آن کارگذاشتیم تا کلاغ ما بتواند بالهایش را باز و بسته کند، سرش را حرکت دهد، منقارش را باز کند و ...

سپس بر اساس حرکاتی که از کلاغ بر چشم بیننده آشناست کلاغ را متحرک نموده و در نماهای مورد نیاز تعدادی از آنها را در کنار هم پرواز دادیم ...

موضوع مهم در مورد پرواز کلاغها این بود که همچون تمام حرکات آشنا برای چشم بیننده این پرواز باوجودیکه حقیقی نیست ولی باید واقعی به نظر برسد و بیننده کلاغ را غیرواقعی یا جدا از صحنه نبیند و از سوی دیگر هیچیک از کلاغها مشابه دیگری بال نزند و تکرار در حرکات آنها ساختار طبیعی داشته باشد. از این رو حرکت هر کدام از کاغها مستقل و جدا از دیگری ساخته شد.

مورد مهم دیگر در در تمام انیمیشنهای فتورئالیستیک باید مورد توجه قرار گیرد نورپردازی است. همانطور که در قسمتهای ابتدایی ذکر شد برای باور پذیری بیشتر سوژه سنتتیک به نمای رئال باید از نور محیط اصلی الگوبرداری شده و در نمای انیمیشنی همان خصوصیات از جمله نوع، جهت، شدت و رنگ نور برای نورپردازی سوژه سنتتیک بکار گرفته شود.

کلاغها

یکی از زندانیان همراه حضرت یوسف در خواب می بیند که سبدی از نان بر سر دارد و پرندگان از آن سبد نان میخورند، حضرت یوسف خواب زندانی را تعبیر می کند و در بیداری زندانی بر سردار مجازات آویخته شده و پرندگان از سرش تغذیه می کنند. از آنجا که در ادامه داستان قرار بود پرندگان از سر زندانی آویخته تغذیه کنند کلاغ بعنوان پرنده مناسب این نقش انتخاب شد. و چون کلاغ به هیچ وجه تحت کنترل نبوده و امکان فیلمبرداری از مجموعه کنترل شده ای از آنها وجود ندارد، تصمیم گرفتیم تا آنها را بطور سه بعدی بسازیم و متحرک کنیم.
با فیلمبرداری از چند کلاغ نمونه هایی از جنس بال و پر و حرکات داخلی و بال زدن آن را ثبت کردیم و ابتدا مدلی کاملا سه بعدی منطبق بر کلاغ سوژه ساختیم و با پرهای نمونه برداری شده از خود کلاغ مدل سه بعدی را جنسیت دادیم. جنسیت شامل لایه های رنگی و واکنشی به نور بودند تا پرها در زوایای مختلف همان تاثیرپذیری واقعی را نسبت به نور داشته باشند.

سپس مدل استاتیک ساخته شده را برای حرکات درونی متناسب کردیم. برای این منظور اسکلتی مشابه اسکلت پرنده در درون آن کارگذاشتیم تا کلاغ ما بتواند بالهایش را باز و بسته کند، سرش را حرکت دهد، منقارش را باز کند و ...

سپس بر اساس حرکاتی که از کلاغ بر چشم بیننده آشناست کلاغ را متحرک نموده و در نماهای مورد نیاز تعدادی از آنها را در کنار هم پرواز دادیم.

موضوع مهم در مورد پرواز کلاغها این بود که همچون تمام حرکات آشنا برای چشم بیننده این پرواز باوجودیکه حقیقی نیست ولی باید واقعی به نظر برسد و بیننده کلاغ را غیرواقعی یا جدا از صحنه نبیند و از سوی دیگر هیچیک از کلاغها مشابه دیگری بال نزند و تکرار در حرکات آنها ساختار طبیعی داشته باشد. از این رو حرکت هر کدام از کاغها مستقل و جدا از دیگری ساخته شد.

مورد مهم دیگر در در تمام انیمیشنهای فتورئالیستیک باید مورد توجه قرار گیرد نورپردازی است. همانطور که در قسمتهای ابتدایی ذکر شد برای باور پذیری بیشتر سوژه سنتتیک به نمای رئال باید از نور محیط اصلی الگوبرداری شده و در نمای انیمیشنی همان خصوصیات از جمله نوع، جهت، شدت و رنگ نور برای نورپردازی سوژه سنتتیک بکار گرفته شود.

گندم ها

خواب گندم یکی از خوابهای اصلی در سریال حضرت یوسف است. فرعون در خواب می بیند که هفت گندم زرد هفت گندم سبز را بیمار و نابود می کنند. از آنجا که گندمهای زرد حس گندم رسیده را دارد برای انتقال حس بیماری و قحطی از گندمهای رنگ پریده و کم دانه استفاده شده تا این حس منتقل شود. مدل سه بعدی گندم ها با جزئیات بالا ساخته شدند و جنسیت گندم از نمونه های واقعی استخراج شده و مدل سه بعدی گندم با جنسیت کامل تکمیل گردید.
از آنجا که این گندم ها باید حرکت کرده و بدور یکدیگر می پیچیدند نیازمند اسکلتی حرکتی بودند. که این اسکلت به ساختار مدل آنها اضافه گردید. و مورفهای حرکتی که جهت ایجاد حس نسیمی ملایم برای دور شدن از ایستایی گندم ها و افزایش باورپذیری به نما اضافه گردیدند. در پایان سکانس نیز انیمیشن ذره ای برای نابودی کلیه گندم های بیمار بکار رفته است.

منبع : سیما فیلم

حامدرضائی
29-01-2009, 13:45
اما این قسمت کلاغ ها واقعی جلوه نشده بود
تو یه جا ثابت بودن در حالی که داشتن از گوشت میخودن

Sara
30-01-2009, 22:17
خیلی جالب بود ! کل کشیدن مردها رو ندیده بودم !!! اگه دقت کرده باشین سکانس ازدواج یوسف مردها هم دستشون رو جلوی دهانشون گرفته بودن و کل میکشیدن !

حامدرضائی
30-01-2009, 23:07
با نهایت تاثر و تاسف کم کیفیت بودن این سریال را اعلام میداریم.
قسمتی که امروز پخش شد بسیار بسیار افتضاح بود!
بگونه ای که نام فیلم رو از یوسف پیامبر به یوسف و زلیخا تغییر داد
تازگی ها این فیلم فقط شده حاشیه و چرت و پرت.
درضمن باید یه تسلیت هم به دست اندر کاران این فیلم اعلام بکنیم .
من هم از هفته آینده پیگیر این سریال نخواهم بود(من خودم طرفدار سرپا بیقرص این سریال بودم)
دوستان لطفا ادامه حرفهای منو تحلیل کنین
ممنون

^^ HAMID ^^
30-01-2009, 23:25
به معنای واقعی کلمه بی خود بود امشب ! 5 قسمته الان زلیخا راه میافته تو شهر و مردم میگن " به واقع این زلیخا بود زیبا ترین زنه مصر ؟ چه داغون شده بود " اه اه حالم به هم خورد از این دیالوگ های تکراری و بچه گانه ! خیلی خسته کننده ساختن ..بعضی قسمتاش مثله امشب که دیگه نور علی نور بود .

CinemaTik
30-01-2009, 23:43
چقدر من به این قسمت امشبش خندیدم !! :27: واقعا این سریال آبروی این سه چهار تا سریال خوب ایرانی رو هم برده ! :41: . . .
این حضرت آقای کارگردان پیش خودش این فکر رو کرده که چون داستان این سریال از قرآن مجید هستش و برای همه جذاب هست ، دیگه نیازی نیست که خودشو خسته کنه و جزییات و باقی قضایا رو به نحو احسنت به تصویر بکشه ، همینجوری مورد توجه مردم قرار میگیره . . . کاملا مشخصه که سرسری ساخته شده و کارگردان می خواسته صرفا بار رو از دوشش بر داره :13: . . . واقعا متاسفم . . . دیگه قسمت امشبش واقعا واقعا افتضاح به معنای واقعی بود . . .:2:

Mahdi/s
30-01-2009, 23:48
من امشب به يه چيز دقت كردم................اون گل هايي كه به صندلي يوسف با زنش زده بودن ..........خيلي تابلو مصنوعي بود...................من فهميدم مصري ها پلاستيك رو كشف كرده بودن

GiggleClub
30-01-2009, 23:52
امشب شاید بشه گفت افتضاح ترین قسمتش بود :2:
خیلی داشتم خودمو نگه میداشتم خواب نرم :41:

پرسپولیس زلزله
30-01-2009, 23:52
از دوستان کسي ميدونه که سريال به جاهايي رسيده که خیلی خسته کننده ساختن : چه قدر هزينه برداشته همين سکانس هاي تکراري ؟!

به هر جهت پوليه که پرداخت همچين سريال پر خرجي شده

اماستیاف
30-01-2009, 23:57
انصافا چهره حضرت یعقوب خیلی به محمود پاک نیت میاد ! مخصوصا توی دوران پیری.
من اوایل سریال و قسمتهای مربوط به حضرت یعقوب رو ندیده بودم.

تیریپ گرسنگی هم خیلی جالب بود.
من هم احساس کردم گرسنم شده و وارد قحطی شدم.

سلحشور شیلنگ آب رو ول کرده توی سریال !:31:
بابا فهمیدیم زلیخا در غم دوری یوسف به سر میبره .دیگه بیخیال نمیشه !!!!
یوزارسیف هم انگار نه انگار زن گرفته ! محل سگ هم بهش نمیذاره....:31:
زلیخا که اینهمه پیگیر یوسفه با این همه خدمتکار و بعد از به دنیا اومدن بجه یوسف ،هنوز نفهمیده عزیز مصر زن گرفته ؟؟؟؟

majid_sd2009
31-01-2009, 00:01
اصلا دارن زیادی سریال رو کشش میدن چند قسمتی هست که الکی دارن وقت طلف میکنن خصوصا امشب. میتونستن یکم فشرده ترش کنن تا به جای حساسی برسه بعد قطع کنن مثل سریالهای دیگه که مردم همش منتظرن قسمت بعدیش شروع بشه.
خوب یعنی که چی ؟! میدونین قسمت حساس فیلم کجا بود؟ الان کارگردان فکر میکنه که همه منتظر اینن که هفته بعد سریال شروع بشه و ببینن که اون زنه که یوسف تو خواب دیده کیه?[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یعنی کی میتونه باشه؟!

Sha7ab
31-01-2009, 00:02
روند روایت داستان این قسمت کمی بهتر بود ...

یعنی کی میتونه باشه؟!
غیر از زلیخا کس دیگه ای هم هست مگه ؟

F@$hist
31-01-2009, 00:03
ببینم عروس همون لاله اسکندری بود دیگه ؟؟؟

قیافتن میشناسمش ولی اسمی نه !!! توی فیلم زیرتیغ هم بازی کرده بود !!!؟

F@$hist
31-01-2009, 00:04
اون وقت یه چیز دیگه !
تا جایی که من می دونم یوسف نه زنی می گیره نه بچه دار میشه !!!
پیامبری از یهودا به موسی میرسه ! برادر بزرگترش ! نه از یوسف ...؟

اماستیاف
31-01-2009, 00:06
ببینم عروس همون لاله اسکندری بود دیگه ؟؟؟

قیافتن میشناسمش ولی اسمی نه !!! توی فیلم زیرتیغ هم بازی کرده بود !!!؟
آره همون الهام حمیدی بود !!!!:31::31::31:

mohsen_sir
31-01-2009, 00:11
اون وقت یه چیز دیگه !
تا جایی که من می دونم یوسف نه زنی می گیره نه بچه دار میشه !!!
پیامبری از یهودا به موسی میرسه ! برادر بزرگترش ! نه از یوسف ...؟

نه عزيز يوسف (ع) با زليخا ازدواج ميكنه بعد يه مدت زليخا به يوسف(ع) كم لطف تر ميشه.ازش مي پرسن چطور شد از اين رو به اون رو شدي؟ ميگه خدا رو پيدا كردم.خدام خيلي زيبا تره.راستم ميگه.
من تو اين فيلم دلم بره زليخا همش ميسوزه با اينكه خائن ولي خيلي باحاله.

dampayi
31-01-2009, 00:15
آقا من نفهمیدم!!
مگه قرار نبود الهام حمیدی جوونیا ی زلیخارو بازی کنه پس چی شد؟؟
اصلا مگه نباید با زلیخا ازدواج می کرد؟
من که گیج شدم!!
کمک

R e Z a
31-01-2009, 00:21
آقا من نفهمیدم!!
مگه قرار نبود الهام حمیدی جوونیا ی زلیخارو بازی کنه پس چی شد؟؟
اصلا مگه نباید با زلیخا ازدواج می کرد؟
من که گیج شدم!!
کمک

قکر کنم زلیخا میشه حبوی الهام حمیدی:27: ( اسم زنش چی بود ؟:5: )

ir-dgm
31-01-2009, 08:49
اون لحظه ای که عروس را آوردن خدمتکار عروس که پشت سرش بود وداشت راه می اومدن چند بار دهندش جنبید به نظرم آدامس داشت...:دی

bahar5358
31-01-2009, 09:25
سلام 2 ماه پيش توي مجله فيلم كه البته نميدونم كدوم شمارش بود ولي طرح روي جلدش همين سريال حضرت يوسف بود(تو مطب دكتر) خوندم كه اين آقاي سلحشور به رقم گرفتن پول بسيار براي اين سريال نتوانسته فيلم خوبي بسازه چون اصرار زيادي داشته كه كارگردان خودش باشه ولي عوض كارگرداني دايم با موبايل با اين وزارتخونه و با اون فلان آقا چونه ميزده كه پول بگيره واسه ساخت سريال ولي حتي نتونسته ماكت و يا طراحي لباس با كيفيت تري ارائه بده و ....

franch
31-01-2009, 12:56
دوستاني كه اينقدر از اين سريال متنفرن و هر هفته ميان با يك سري انتقادات بي جا و مسخره ميخوان سريال به اين خوبي رو ببرن زير سوال ميتونن از هفته بعد ديگه به تماشاي سريال يوسف پيامبرنشيينن. به همين راحتي.

starpars
31-01-2009, 13:03
اینقدر راجب همدیگه قضاوت نکنید بچسپید به بحث اصلی
حد اقل میتونستن به جای ساعتها نشون دادن زلیخا میومدن ذهن مردم رو از ذلیخا دور میکردن بعد میرفتن سراغ خواب یوسف که یه پیرزنه ای میاد دم در . اینجوری شاید مردم واسه قسمت بعد هیجان بیشتری داشتن
یا مثلا بجای چسپیدن به ذلیخا میتونستن یه مقدار برن دنبال یوزارسیف تو شهرای مختلف و چیزهایی که یوسف با اونا برخورد میکنه رو نمایش بدن به گفته دوستمون فیلم شده یوزارسیف و ذلیخا (واقعا فیلم هندی شده)

Sha7ab
31-01-2009, 13:07
اینو به شوخی گفتم:5:
ولی از نوشته های بالاییت فهمیدم زیاد تو کار فیلم و شوخی و این چیزا نیستی چون مزخرف ترین قسمتش همین امروز بود.حالا اگه نمیفهمیدیم که دوباره قصر پوتی فار رو دزد زده چی میشد ؟ ده دقیقه که همونجا وقت طلف شد. یا اگه قایق سواری کارگرهای قصر رو نمیدیدیم چی؟:31:
اتفاقا هم اهل شوخی ام هم اهل فیلم (لااقل یه smile میزاشتی کنار سوالت که بفهمم شوخی میکنی )
به هر حال وقتی قسمت های قبل ... حالا ما بگیم قسمت قبل تنها اتفاقی که افتاد این بود که درو کردن و ذخیره کردن . همین . کار دیگه ای کردن ؟
به هر حال دیشب هم درو کردن ، هم ذخیره کردن ، هم یوسف زن گرفت ، هم خشکسالی فرا رسید ، هم کاریماما مرد ، هم بچه یوسف بدنیا اومد(فقط نمیدونم چطور بچه دار شدن : احتمالا از طریق بلوتوث!) و ...
اتفاقاتی که تو قسمت دیشب افتاد خیلی بیشتر از قسمتای قبل بود و این میتونه یه نقطه عطف برای سریال باشه :2:

R e Z a
31-01-2009, 13:26
دوستان حتما یه نگاهی به این بندازن
30 نفر از بینندگان سایت الف سوال ها و انتقادهایی رو مطرح کردند و آقای سلحشور هم جواب داده
به جواب های آهای سلحشور خوب دقت کنید که در بیشتر مواقع طرف سوال کننده رو سرکوب می کنه:13::2:
این آقا به نظر من هنوز معنی نقد رو نفهمیده !!!:41:
یه ضرب المثلی هست که میگه
اگه جوابی نداشته باشی نمیگن که لال تشریف داری !!! :46:

MaaRyaaMi
31-01-2009, 18:25
حضرت یوسف دختری نداشته :18: دلیل نمیشه هر اسمی که آخرش ه باشه اسم دختر باشه ...:18:
کافیه فقط یه سرچ تو اینترنت می کردن تا می فهمیدن مناسه اسم پسر حضرت یوسفه :18:
معنی مناسه هم اونطور که من دیدم به معنی فراموش شده هستش و نه اون طور که حضرت یوزارسیو فرمودن: "مناسه یعنی فراموشی آور، که تو آمدی و همه غم و غصه های من فراموش شد!!!!"
از مناسه و افرائیم دو پسر یوسف دو قبیله قدرتمند با همین اسامی شکل گرفتند و ...

تحریف اونم تا این حد ؟؟؟؟؟؟؟:13:

حامدرضائی
31-01-2009, 18:50
حضرت یوسف دختری نداشته :18: دلیل نمیشه هر اسمی که آخرش ه باشه اسم دختر باشه ...:18:
کافیه فقط یه سرچ تو اینترنت می کردن تا می فهمیدن مناسه اسم پسر حضرت یوسفه :18:
معنی مناسه هم اونطور که من دیدم به معنی فراموش شده هستش و نه اون طور که حضرت یوزارسیو فرمودن: "مناسه یعنی فراموشی آور، که تو آمدی و همه غم و غصه های من فراموش شد!!!!"
از مناسه و افرائیم دو پسر یوسف دو قبیله قدرتمند با همین اسامی شکل گرفتند و ...

تحریف اونم تا این حد ؟؟؟؟؟؟؟:13:
زیاد جدی نگیر
من فکر میکردم که یوسف هیچ وارثی نخواهد داشت(نداره)
تو قرآن که نیست

دوستاني كه اينقدر از اين سريال متنفرن و هر هفته ميان با يك سري انتقادات بي جا و مسخره ميخوان سريال به اين خوبي رو ببرن زير سوال ميتونن از هفته بعد ديگه به تماشاي سريال يوسف پيامبرنشيينن. به همين راحتي.
به یاد اون روز هایی افتادم که خود من از این فیلم طرفداری میکردم . اما واقعیت یه چیز دیگه است.

Inter
31-01-2009, 23:32
زلیخا که اینهمه پیگیر یوسفه با این همه خدمتکار و بعد از به دنیا اومدن بجه یوسف ،هنوز نفهمیده عزیز مصر زن گرفته ؟؟؟؟

و جالب بود که زنای کوچه و بازار همشون خبر داشتن:18:

جالبه که من نیم ساعت اول سریالو ندیدم ییــــــهو اومدم دیدم شکم زن یوزارسیف جلو اومده. دور هم که نشسته بودیم یکی گفت:
وایـــــــی دده قارنی ده گلدی قاباغا (به فارسی یعنی ای وای شکمش هم اومد جلو)

اصلاً ریتم سریال مشخص نیست، هی تند و کند می شه.

ولی جلوه های ویژه کامپیوتری که دوستمون چند صفحه پیش گذاشتن خوب در اومده ولی نه همش.

اماستیاف
31-01-2009, 23:39
اون تیکه هم که طابوت کاریماما روی دوش غلامان بود و به راحتی از پله ها (با شیب تند) میرفتن پایین من گرخیدم !!!!
با قوانین فیزیکی سازگار نبود !

XMAN9
01-02-2009, 17:41
مگه كاري ماما شوهر نداشته؟!!

Olis
01-02-2009, 17:51
پس اين زليخا كي زنش ميشه؟

هوو ميشه؟

در مورئ ريتم هم بايد بگم واقعا اصلا رعايت نميشه آدم تيز نباشه اصلا نميفهمه چي به چي شده

imanem_1987
01-02-2009, 19:48
ایشالا کی تموم میشه به سلامتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

s_paliz
01-02-2009, 20:33
سلام چرا تو این فیلم گذشت زمان رعایت نمیشه ما همش داریم سورپرایز میشیم از فردا دیدی پسر 20 ساله یوسف شده فرعون:8:
زن یوسف هم خیلی ییهو بچه دار شد
فکر کرده داره برای بچه هاداستان تعریف میکنه

sinath
01-02-2009, 20:45
واقعا این کارگردان هنرمنده میبینی تو 5 قسمت هیچ اتفاقی نمیفته بعد توی قسمت مثل این هفته هم اندازه 10 قسمت سریال میره جلو (البته شایدم میخوان زود سروتهشو هم بیارن)
تمشک طلایی شایسته آقای سلحشوره ایشون یه کارگردان متوسط رو به ضعیف هستن ایشون چند سال پیش گفتن سینمای ایران رو به احتضاره ولی الان سینمکای ما رو پاست همچنان خوب لجش میگیره دیگه تو سینما راش نمیدن بایدم بگه,کجا از صدا سیما بهتر که پول مفتو بریزن زیر دستش سریالای بی کیفیت بسازه به هر حال باید آقای ضرغامی به هم مسلکاشون برسن دیگه
گذشته از این من نمیودنم به چه رویی این سریال رو به شبکه های خارجی فروختن نمیگن مضحکه میشیم
فقط دعا می کنم روزی به سرشون نزنه که بخوان سریال امام حسین رو بسازن اون وقت معلوم نیست چه افتضاحی از آب درمیاد

حامدرضائی
02-02-2009, 17:18
دوستان اگه دقت کرده باشین توی چنتا قسمت های قبلی این فیلم ، از صداهای پس زمینه بازی مدال افتخار استفاده شده بود ویا توی اعدام اون آپوفیس صداهایی از کارتون عصر یخبندان رو کش رفته بودن
مگه نه؟

Sara
02-02-2009, 17:40
دوستان اگه دقت کرده باشین توی چنتا قسمت های قبلی این فیلم ، از صداهای پس زمینه بازی مدال افتخار استفاده شده بود ویا توی اعدام اون آپوفیس صداهایی از کارتون عصر یخبندان رو کش رفته بودن
مگه نه؟

اتفاقاً توی قسمتهای اول بود فکر کنم منم احساس کردم موسیقی متنش خیلی آشناست ! یه نکته خیلی مهم توی این سریال هست اونهم اینه که کاملاً مشخصه این سریال برای یه قشر از مردم ساخته شده که کمتر آشنایی رو با فیلمهای ( حداقل ) مطرح دارن ! یعنی به طور کلی کارگردان تفکرش بر این اساس بوده که کسانی که این سریال رو میبینن هیچ دانش و نکته بینی ندارن !!! و این یعنی توهین به شعور مخاطب . هیچ زحمتی برای حرفه ای کار کردن کشیده نشده از دیالوگها گرفته تا حتی بازی بازیگران . هر بازیگری توی این سریال اگه دقت کنین همون شیوه بازی رو داره که در سریالها و فیلمهای دیگه داشته و فقط املای دیالوگها فرق کرده . بازیگر نقش زلیخا که به نظر از همه روان تر بازی کرده ( کتایون ریاحی ) در تمام نقشهایی که به عهده میگیره به همین صورت بازی میکنه همون عکس العملهای همیشگی و حالت چهره ، زمانی که در یکی از نقشهایی که کاملاً هم به نظر میاد از یک مجری استفاده میکنه با گریم موهایی که اصلاً با این بازیگر همخوانی نداره و ... یعنی اینکه سعی نکرده از بازیگران خودش بازی بخواد که متناسب با زمان و داستان فیلم باشه و این هم شاید به ناتوانی بازیگر بر میگرده و صد در صد ناتوانی کارگردان . در بیشتر سریالهای ایرانی فقط دیالوگ ها و گریم ها فرق میکنه نه نوع بازی کردن بازیگر .

حامدرضائی
02-02-2009, 18:02
موسیقی متنش خیلی آشناست !
آره
ولی منظورم موسیقی متنش نبود
اون قسمتی که یوسف در کوچکی گم میشه و از تنور پیداش میکنن ، صداهای گرگ و سگ تو متن فیلم پخش میشه که مال بازی مدال افتخار بود(من این بازی رو 50 بار بازی کردم همه آهنگا و صداهاش تو ذهنمه)
در قسمتی هم که اپفیس رو اعدام کردن صدای فیلم(منفرد) تو کارتون عصر یخبندان رو گذاشته بودن که جیغ میکشید.
همچنین در قصر بوتیفار هم در اون اوایل زمان فرارسیدن مرگش ، صدای پس زمینه مدال افتخار (بخش آلمانی ها ) رو زده بودن

mahsa1469
02-02-2009, 18:54
کی قراره یعقوب کور بشه؟؟؟؟؟؟
انگاری داستان عوض شده آخه زلیخا داره کم کم بیناییشو از دست می ده!!!!!!!!!!1

حامدرضائی
02-02-2009, 19:03
کی قراره یعقوب کور بشه؟؟؟؟؟؟
انگاری داستان عوض شده آخه زلیخا داره کم کم بیناییشو از دست می ده!!!!!!!!!!1
البته حضرت یعقوب.نه؟
والا اینطور که معلومه فعلا حضرت یعقوب میگه که شادم چون احساس میکنم یوسفم شاد است! آخه اینطور نباید باشه! مثلا حالا تو اون لحظه قحطی هم شروع شده بود و نابینا شدن حضرت یعقوب هم نزدیکای قحطیه دیگه!

ir-dgm
02-02-2009, 22:35
فکر کنم اینا هی قطحی و نشون بدن و طولش بدن توی یک قسمت یعقوب کور کنند و به پیش یوسف برسونن :دی

Sara
03-02-2009, 01:50
آره
ولی منظورم موسیقی متنش نبود
اون قسمتی که یوسف در کوچکی گم میشه و از تنور پیداش میکنن ، صداهای گرگ و سگ تو متن فیلم پخش میشه که مال بازی مدال افتخار بود(من این بازی رو 50 بار بازی کردم همه آهنگا و صداهاش تو ذهنمه)
در قسمتی هم که اپفیس رو اعدام کردن صدای فیلم(منفرد) تو کارتون عصر یخبندان رو گذاشته بودن که جیغ میکشید.
همچنین در قصر بوتیفار هم در اون اوایل زمان فرارسیدن مرگش ، صدای پس زمینه مدال افتخار (بخش آلمانی ها ) رو زده بودن

اما یه قسمت خیلی کوتاه هم بود که در من مورد موسیقی متنش این نظر رو داشتم . اون موقع نام فیلم توی ذهنم بود اما الان متاسفانه فراموش کردم :41:

Sha7ab
03-02-2009, 02:26
اتفاقاً توی قسمتهای اول بود فکر کنم منم احساس کردم موسیقی متنش خیلی آشناست ! یه نکته خیلی مهم توی این سریال هست اونهم اینه که کاملاً مشخصه این سریال برای یه قشر از مردم ساخته شده که کمتر آشنایی رو با فیلمهای ( حداقل ) مطرح دارن ! یعنی به طور کلی کارگردان تفکرش بر این اساس بوده که کسانی که این سریال رو میبینن هیچ دانش و نکته بینی ندارن !!! و این یعنی توهین به شعور مخاطب . هیچ زحمتی برای حرفه ای کار کردن کشیده نشده از دیالوگها گرفته تا حتی بازی بازیگران . هر بازیگری توی این سریال اگه دقت کنین همون شیوه بازی رو داره که در سریالها و فیلمهای دیگه داشته و فقط املای دیالوگها فرق کرده . بازیگر نقش زلیخا که به نظر از همه روان تر بازی کرده ( کتایون ریاحی ) در تمام نقشهایی که به عهده میگیره به همین صورت بازی میکنه همون عکس العملهای همیشگی و حالت چهره ، زمانی که در یکی از نقشهایی که کاملاً هم به نظر میاد از یک مجری استفاده میکنه با گریم موهایی که اصلاً با این بازیگر همخوانی نداره و ... یعنی اینکه سعی نکرده از بازیگران خودش بازی بخواد که متناسب با زمان و داستان فیلم باشه و این هم شاید به ناتوانی بازیگر بر میگرده و صد در صد ناتوانی کارگردان . در بیشتر سریالهای ایرانی فقط دیالوگ ها و گریم ها فرق میکنه نه نوع بازی کردن بازیگر .
حرفای درستی زدی خدایی .
البته خودتو بزار جای کارگردان و مخاطبات کیان؟ غیر از این مردم ؟ پس کارگردان سیاست خوبی به کار برده که فیلم رو در همین سطح ساخته (به نظر من)
در مورد بازیگرا : اگه بازیگرای "کلید اسرار" :2::2: رو میاوردن بهتر بود . البته از بازی خوب یوسف و چند تای دیگشون نمیشه گذشت اما مثلا خدمتکارای قصر پوتیفار در حد زرشک بازیگری بلدن >:2::2:

Behsood
03-02-2009, 03:22
سلام

آقا همه چی به کنار همه چی قابل قبول !
یکی به من بگه چرا اون سیلو هایی که کاهنان (خنگول) معبد ساختن درب اش پایین قرار داره؟

اینها چطوری ذخیره میکردند؟
درب رو باز میکردند تند و تند می ریختند سریع در رو می بستند؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s_paliz
03-02-2009, 15:12
سلام موقعی که یعقوب رو نشون میده داره گریه میکنه من یه آه از اعماق تهم میکشم واقعا دوری سخته آآآآآآآآه.....
فراق چه میکند :44:

Sara
03-02-2009, 16:30
حرفای درستی زدی خدایی .
البته خودتو بزار جای کارگردان و مخاطبات کیان؟ غیر از این مردم ؟ پس کارگردان سیاست خوبی به کار برده که فیلم رو در همین سطح ساخته (به نظر من)
در مورد بازیگرا : اگه بازیگرای "کلید اسرار" :2::2: رو میاوردن بهتر بود . البته از بازی خوب یوسف و چند تای دیگشون نمیشه گذشت اما مثلا خدمتکارای قصر پوتیفار در حد زرشک بازیگری بلدن >:2::2:
همین مردم همین ماها هستیم هستیم دیگه با تفاوتهایی توی دانشمون در فیلم و ابزار های ساخت فیلم . به نظر من این سیاست فقط یعنی توهین به شعور مخاطب ! فکر نمیکنی باید سیاست به این صورت باشه سعی کنن دید و دانش مردم رو ارتقاً بدن نه اینکه در حتی پایین از حد فهم مردم سریال بسازن ؟! تا کی میخوان به این صورت کار کنن ؟! حتی در مورد سریالهایی هم که خریداری میشه سیاست به همین صورت هست . و سال به سال هم داره بدتر میشه ، سالهای خیلی قبل سریالهایی مثل ارتش سری ، جنگ سرد ، قصه های جزیره ، پوآرو ، شرلوک هلمز و ... . اما الان سطح سریالها خیلی پایین اومده . شما هزاردستان و کمال الملک و روزی روزگاری رو مقایسه کن با یوسف پیامبر اونها مال چند سال پیش هستن و بدون امکانات کنونی اما چقدر ساختار قوی تری نسبت به این سریال دارن . در مورد بازی یوسف ( مصطفی زمانی ) ایشون اولین تجربه اش هست و همین بازیش رو جذاب میکنه چون برای مخاطب یک چهره تازه ست وگرنه هنر بازیگری چندانی نداره ! البته این نظر شخصی منه :20:

s_paliz
03-02-2009, 16:49
علی رضا: چرا دیالوگ های مذهبی فیلم اینقدر سطحی و شعارگونه هست؟

سلحشور: بنده ادعایی در سناریو نویسی ندارم و با کمک دوستان نوشته ام . متأسفانه ما سناریست و دیالوگ نویس مذهبی قوی در جمهوری اسلامی نداریم . مجبور شدم خودم بنویسم ، امید است ضعف ما را ببخشید.
فیلم امام علی رو یادتونه یادش بخیر. یاد مالک اشتر بخیر

سلحشور: یک چهارم سریالهای در دست ساخت بودجه مصرف کرده.
راست میگه؟؟؟؟؟؟؟؟

خود سینوهه حکیم هم عصر حضرت یوسف (ع)
:33: سینوهههه

caca_caca888
04-02-2009, 17:33
فکر کنم این قسمتی که این جمعه میخواد نشون بده خیلی قشنگ باشه.

سلام موقعی که یعقوب رو نشون میده داره گریه میکنه من یه آه از اعماق تهم میکشم واقعا دوری سخته آآآآآآآآه.....
از اعماق تهت یا از ته اعماغت؟؟؟

SairONE
04-02-2009, 17:46
اين فيلم بر اساس تخيلات نويسنده ساخته شده است "

iAR11
04-02-2009, 17:48
کاش میدادن فخیم زاده میساخت. واقعا پولشونو انداختن دور.
من که هر وقت این سریال رو می بینم حس میکنم دارن بهم فحش میدن !!

Maryam-Z
04-02-2009, 18:28
اين فيلم بر اساس تخيلات نويسنده ساخته شده است "

نه بابا اون طور که خودشون گفتن از هزارجور کتاب نگاه کردن!
حالا اگه داستانش اونطور نیست که شما می خوای می تونی بری به کارگردانش بگی یه سری دیگه از رو داستان شما بسازن!

این آخرا دیگه واقعا دارن با این آب بندیشون میرن رو اعصاب من!

franch
04-02-2009, 23:34
بهترين كار براي شما اينكه ديگه اين سريال رو نبيني.

mahtab70
04-02-2009, 23:42
سریال خوبیه اما مشکلش اینه که روند خیلی کندی داره:13: یعنی یه جورایی اسلو موشنه:31: همه اتفاقها با تاخیر میافته:41:
بنابراین من میگم متوسطه:13:

beauty
05-02-2009, 00:36
سلام

یکی به من بگه چرا اون سیلو هایی که کاهنان (خنگول) معبد ساختن درب اش پایین قرار داره؟

درب رو باز میکردند تند و تند می ریختند سریع در رو می بستند؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا 10 دقیقه دارم مثل همین شکلکه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میخندم

خیلی با مزه تعریف کردی

واقعا چرا درش از پایین بود ؟ من که خیلی تیز بین هستم به این توجه نکرده بودم :31:

Sha7ab
05-02-2009, 00:52
دیگه اینقدرام خنگ نبودن ...
از بالا میریختن از پایین تخلیه میکردن.

sinath
05-02-2009, 07:33
مگه نمیگن حضرت یعقوب اینقدر گریه می کنه تا کور میشه تو این هفته که داشت همش می خندید اثراتی از کور شدن درش نبود به جاش داره زلیخا کور میشه.فکر کنم کور شدن حضرت یعقوب در 50 قسمت دوم اتفاق بیفته.:31:

Leyth
05-02-2009, 10:34
نوشته شده توسط سلحشور
در توانایی و استادی آقای میر باقری تردیدی نیست. اما در مورد زمان نگارش متن این سریال بیش از چهار سال تحقیق و نگارش برده است ، یعنی بیش از همه فیلمها و سریالهایی که تا کنون ساخته شده است. اگر چه با این ادعای من ، میدانم که از فردا صدها مدعی پیدا می شود که متن های خود را در طی هشت سال و ده سال نوشته اند! اما در مورد بودجه : بودجه یوسف یک چهارم بودجه سریالهای در حال ساخت و برابر با بودجه فیلمهای سینمایی، تاریخی در حال ساخت می باشد. اما اینکه آمار را ارائه ندهیم باید عرض کنم یک بام و دو هوا که نمی شود. آثار دیگران با معیار بیننده سنجیده شود و اثر بنده به نظر سنجی و آمار کاری نداشته باشد؟! بله آقا جان ، یوسف پربیننده ترین سریال تاریخ تلویزیون است و جزء آثار ---- و هنری هم نیست. یک اثر قرآنی است ، چه شما از این کلمه خوشتان بیاید و چه نیاید. و علی رغم میل شما مردم این اثر قرآنی را دوست دارند و پیر و جوان ، عالم و عامی هم آنرا می بینند و به ایرادات شما هم وقعی نمی نهند.
1. ایشون فرق کمیت رو با کیفیت نمی دونن. در تمام اون مصاحبه اگه دقت کنید، هی از بودجه و یک چهارم و چند سال نوشتم و ... غیره حرف می زنن.

2. در مورد این نظر سنجی از دوستان همین فروم تقاضای بررسی دارم! مگه ما الآن از این سریال انتقاد نمی کنیم؟ خوب پس اون رو می بینیم دیگه! ما رو هم حساب کردن؟

3.
علی رغم میل شما
این آقای سلحشور فکر کرده همه دارن اثر محشر شو که در تاریخ همتا نداره، ناعادلانه می کوبن!
خدایا خداوندا لبنان را بر اسرائیل، اسلام را بر کفر و سلحشور را بر منتقدان پیروز گردان.

4.
مردم این اثر قرآنی را دوست دارند و پیر و جوان ، عالم و عامی هم آنرا می بینند
از شما دوستان سوال دارم: ما مردم هستیم یا نه؟ اگر عالم نیستیم، عامی هستیم یا نه؟

معلومه که اثر قرآنی رو دوست دارند! ناسلامتی احسن القصص هست!

5.
به ایرادات شما هم وقعی نمی نهند
رجوع شود به شماره 3

toolhelp
05-02-2009, 10:41
مگه نمیگن حضرت یعقوب اینقدر گریه می کنه تا کور میشه تو این هفته که داشت همش می خندید اثراتی از کور شدن درش نبود به جاش داره زلیخا کور میشه.فکر کنم کور شدن حضرت یعقوب در 50 قسمت دوم اتفاق بیفته.:31:

احتمالا كور شدن حضرت يعقوب و جوون شدن ذليخا و ازدواجش با يوسف همشون با هم تو يك قسمت اتفاق ميفته ...حالا فعلا صبر كن تا هفت هشت سال فقط بايد گندم ذخيره كنن الكي كه نيست !

toolhelp
05-02-2009, 10:46
کاش میدادن فخیم زاده میساخت. واقعا پولشونو انداختن دور.

يه برنامه شبا ساعت 12 به بعد از شبكه قرآن داره پخش ميشه در مورد ساخت سريالهاي تاريخي و مذهبي كسي ديده؟ چند قسمت قبل فخيم زاده رو دعوت كرده بودن حرفاي قشنگي ميزد و ميگفت من قسم خوردم كه ديگه سريال تاريخي و مذهبي نسازم و يه جورايي داشت سريال يوسف رو نقد ميكرد...

ولي اگه فخيم زاده اين سريالو ميساخت مطمئنا خيلي بهتر در ميومد.

mahsa1469
05-02-2009, 13:57
سلحشور مي گويد: ما از محضر يکي از بزرگان خواستيم که با تسهيلات ويژه براي «زماني» موافقت کنند. زيرا او بيش از 3 سال براي بازي در اين نقش زمان صرف کرد و حداقل هديه و جايزه اي که مي شد براي او درنظر گرفت، اين بود که چون سربازي او همزمان با بازي در اين سريال شد، او را از خدمت سربازي معاف کرد.

gmuosavi
05-02-2009, 14:31
بازيگر حضرت يوسف از خدمت سربازی معاف شد

من شنیدم که تکذیب شد

یوزارسیف از خدمت سربازی معاف نــشده

خبر شما مال چه زمانیه ؟!

alireza fatemi
05-02-2009, 15:07
واقعا" سریال به این مزخرفی ندیده بودم فقط داستانش خوبه که البته با تغییراتی که توش دادن داغونش کردن
اگه تو ایران به بدترین ها تمشک طلایی می دادن این قدر سطح این فیلم پایینه و اشتباه کارگردانی توش هست که جایزه بهش نمی رسید

Mahdi/s
06-02-2009, 23:23
سوتي هاي اين قسمت......................................... ليخاه تو اين قسمت لباس كاري ماما رو پوشيده بود

Mahdi/s
06-02-2009, 23:27
اونجا كه كاهنان معبد رفته بودن گندم بگيرن بهشون ندادن ...........برگشتن...........اون گندشون گفت شما دست از پا دراز تر برگشتيد ضرب المثل اون موقع بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Kaptian Black
06-02-2009, 23:53
دیگه دارن زیادی کشش میدن .. نصف فیلم تو راه رفتن تلف میشه نصفش هم تو گریه کردن زالیخا جون ... :13:

Saw V
07-02-2009, 00:01
دیگه دارن زیادی کشش میدن .. نصف فیلم تو راه رفتن تلف میشه نصفش هم تو گریه کردن زالیخا جون ... :13:
حرف دوستمون تاييد ميشه همه قسمت ها كه شد گريه زليخا و آه ناله :13:
ولي خوبي كه اين سريال داره اينه كه كارگردانش اجازه نداده كه وسط سريال پيام بازرگاني پخش بشه :20:

اماستیاف
07-02-2009, 00:09
اینقدر این دیالوگ رو شنیدم حالم بد شد :
"زلیخا : چشمام دیگه سو نداره...
اطرافیان : از بس گریه کردید سرورم "

میگم این زلیخا چشماش نمیبینه .چرا دو نفر زیر بغلش رو میگیرن ؟؟؟

==========
این یوزارسیف که از کنار مردم رد میشه چه شعارهایی میدن ؟
من "الله اکبر" و "لا اله الا الله" میشونم.(این سوتی نبود .سواله )

sepid12ir
07-02-2009, 00:30
من دومین قسمتی بود که نشستم دیدم...
شاید اصلا برداشتم نسبت به دوستانی که فیلم را از اول دنبال کردن درست نباشه...
ولی به نظرم ما اینطوری بار اومدیم که از هر چیزی ایراد بگیریم...
هیچ کاری بی عیب و نقص نیست، مطمئنا سریال یوسف هم همینطور .
نه من ، نه شما و نه هیچ کس دیگه واقعا خبر نداره که این روایت ها کاملا درسته یا نه...
از طرفی، چرا وقتی شما از چیزی خوشتون نمیاد دنبالش میکنید؟...من شخصا به همچین روایاتی علاقه ای نداشتم و دنبالش نکردم، این دو قسمت هم اتفاقی بود که اتفاقا خیلی هم بدم نیومد...
ولی نمیدونم چرا ما همیشه کار افراد را زیر سوال میبریم، خوبه که برا افراد و کارهاشون ارزش قائل بشیم و حداقل جنبه ی مثبت کار را هم تا حدی در نظر بگیریم...
از طرفی فکر میکنم که اگر واقعا ارزش کار پایین بود این همه بیننده نداشت و مثل خیلی از سریالهای در حال پخش تلویزیون کم بیننده باقی میموند...

Mahdi/s
07-02-2009, 00:39
خوبه که برا افراد و کارهاشون ارزش قائل بشیم و حداقل جنبه ی مثبت کار را هم تا حدی در نظر بگیریم...
اين حرف شما درسته..........من هم نظرم تو 10-20 قسمت اول همين بود........اما الان ديگه خيلي دارن ميكشنش......تو هر قسمت2-3تا سوتي هست............اين كه داره تموم ميشه.............ببينيم مختار نامه چي هست كه اين همه تعريفشو ميكنند.........و ميگن تركونده

Behsood
07-02-2009, 01:41
سلام

بازی آقای زمانی به نظرم هر چی میگذره بهتر میشه. (نقش حضرت یوسف)
منتها این نباید در جریان همچین پروژه ی سنگینی شکل میگرفت اینجا جای تمرین و پروش بازیگر نیست ...

بازی خانوم ریاحی بسیار عالیه اما متاسفانه تا حدودی زیادی تئاتری (هجوگونه) به نظر میرسه که مطمئنا اینطور ازشون خواسته شده...

من نمیدونم چه قانون نانوشته ای هست که میگه مردم اون زمان به زبان فارسی اصیل و کتابی صحبت میکردند!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
همین امر باعث افتضاح در آمدن بسیاری از دیالوگ های خودمانی در سریال شده.

ماشاء الله آقای سلحشور دیگر این حد به خودش اجازه میده که دست به تحریف در داستان های دینی به این شکل بزنه!
آقا ازدواج یوزارسیف چه صیغه ای بود دیگه؟ (ایشون در جواب این سوال گفته من داستان حضرت یوسف رو به روایت خودم ساختنم!!!)

یکی نیست بگوید رود نیل اون جوی آب نیست که شما در سریال تان نشان میدهید!
رود نیل در آن زمان آن چنان وسعتی داشته که به اون "دریای نیل" میگفتند.

شما یه مقایسه ی کوتاه انجام بدهید!
بازیگران جانبی سریال "بی گناهان" رو با این سریال!
انصافا اینها را مجبور به دلقک بازی کرده اند!!!
مثال : کاهنین معبد که در جایی که کشاورزان را گول میزندند دقیقا مثل شخصیت های کارتونی شیطانی در افکار انسانها که به صورت شاخ دار و یک نیزه ی با سه تیغه و یک دم طویل! نشان داده میشند بودند که مدام میگفتند :
تو نباید این کارو بکنی ...

(من خودم یاد شخصیت آقای شفیعی جم در شب های برره افتادم!!)

در آخر دیگه نمیدونم چی بگم!
بیایید بروید ایده های قرآنی و خوب بدهید سیما فیلم بلکه آبرویشان را بخرید!!

Sha7ab
07-02-2009, 01:57
من نمیدونم چه قانون نانوشته ای هست که میگه مردم اون زمان به زبان فارسی اصیل و کتابی صحبت میکردند!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این الان چندین ساله که برای منم سواله ... خیلی مسخرس واقعا ، که بگیم مردم زمان قدیم به فارسی کتابی صحبت میکردن.
حالا اگه فارسسی روان حرف بزنن چی میشه؟!!!

4039
07-02-2009, 10:41
سلام

آقا 10 دقیقه دارم مثل همین شکلکه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میخندم

خیلی با مزه تعریف کردی

واقعا چرا درش از پایین بود ؟ من که خیلی تیز بین هستم به این توجه نکرده بودم :31:

احتیاجی به تیز بینی خاصی نیست .به نظر شما راهی غیر از این وجود داره که گندم از بالا داخل سیلو ریخته بشه .خب اینام از بالا ریختن دیگه .

mahsa1469
07-02-2009, 10:52
دیدین چی شد 1 سال از قحطی گذشت و حضرت یعقوب تازه یه کم چشماش تا می بینه......
والا من شنیده بودم همون سالای اول از بس بر پیراهن خونی یوسف گریه می کنه که کور می شه و در آخر هم با پیراهن یوسف بینا می شه .....اینا دارن تاریخ رو عوض می کنن که........

click_dez
07-02-2009, 12:14
والا من شنیده بودم همون سالای اول از بس بر پیراهن خونی یوسف گریه می کنه که کور می شه و در آخر هم با پیراهن یوسف بینا می شه .....اینا دارن تاریخ رو عوض می کنن که........

من که فقط تا حالا خنده یعقوب رو دیدم
کسی تا حالا دیده که گریه کنه؟؟

malkemid
07-02-2009, 12:57
من دومین قسمتی بود که نشستم دیدم...
شاید اصلا برداشتم نسبت به دوستانی که فیلم را از اول دنبال کردن درست نباشه...
ولی به نظرم ما اینطوری بار اومدیم که از هر چیزی ایراد بگیریم...
هیچ کاری بی عیب و نقص نیست، مطمئنا سریال یوسف هم همینطور .
نه من ، نه شما و نه هیچ کس دیگه واقعا خبر نداره که این روایت ها کاملا درسته یا نه...
از طرفی، چرا وقتی شما از چیزی خوشتون نمیاد دنبالش میکنید؟...من شخصا به همچین روایاتی علاقه ای نداشتم و دنبالش نکردم، این دو قسمت هم اتفاقی بود که اتفاقا خیلی هم بدم نیومد...
ولی نمیدونم چرا ما همیشه کار افراد را زیر سوال میبریم، خوبه که برا افراد و کارهاشون ارزش قائل بشیم و حداقل جنبه ی مثبت کار را هم تا حدی در نظر بگیریم...
از طرفی فکر میکنم که اگر واقعا ارزش کار پایین بود این همه بیننده نداشت و مثل خیلی از سریالهای در حال پخش تلویزیون کم بیننده باقی میموند...

بر عکس شما من فکر می کنم بیننده زیاد دلیل بر کیفیت کار نیست.

Maryam-Z
07-02-2009, 13:25
این بحث ها فایده ای هم داره؟

Sara
07-02-2009, 15:37
یکی از مشکلات اصلی این سریال توی این چند قسمت آخر اینه که همه ما میدونیم که یعقوب از دوری یوسف چشماش کور میشه اما این چند قسمت گذشته تاکید زیادی روی نابینایی زلیخا شده که اصلا در هیچ روایتی این مورد نیست . در اصل و به نظر من باید شخصیت پردازی یعقوب فردی بود که از همه دنیا کناره گرفته و اونقدر گریه میکنه تا نابینا میشه . اگر هم میخواستن نابینا شدن یعقوب رو به تعویق بندازن نباید اینقدر کم سو شدن چشمهای زلیخا رو پر رنگ میکردن . در ضمن ما فقط از زبان افراد دیگه میشنویم که زلیخا یا یعقوب گریه میکنن و علایم گریه کردن ( کم سو شدن چشمها ) رو میبینیم . خیلی کم گریه بازیگرها رو دیدیم ! ضعف بازیگری ؟! قناعت کارگردان به دیالوگهای ساده ( از بس گریه می کنید ؟! ) . اما این هفته سکانسی که زلیخا توی قصر خالی گریه میکرد و با یوسف حرف میزد سکانس قشنگی بود ...

hady1364
07-02-2009, 16:21
برعکس شما من فکر می کنم اون صحنه خیلی هم ضایع بود
فقط داشتن کشش می دادن :41:

mahsa1469
07-02-2009, 17:28
اما خداییش کاهنان معبد بهتر از بقیه بازی می کنن

Inter
07-02-2009, 18:17
دوست عزیز شما چه اصراری بر زود کور شدن حضرت یعقوب دارین من نمی دونم . :18::31:

تاریخ 2008/11/15:

چه زود به آهراش رسید اینا چرا نابینا شدن یعقوب رو نشون ندادن یعنی هوز می بینه!!!!!!!!!!!!!!

تاریخ 2008/11/28:

دیگه 5 قسمت بیشتر از فیلم نمونده اما نمی دونم چرا هنوز حضرت یعقوب بینا است؟ من شنیده بودم همون سالهای اول بیناییشو از دست می ده اما...................؟!!!!!!!!!!

تاریخ 2009/2/6:

اینم پاسخ من به یه کاربر دیگه در رابطه با سوالی در این مضمون:

سوال: تاریخ 2008/10/1:

اين يعقوب هنوز كور نشده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

پاسخ من در تاریخ 2008/10/6 :

چشمان حضرت یعقوب(ع) پس از گرفتار شدن بنیامین در سفر برادران یوسف برای گرفتن سهمیه سالیانه گندم نابینا شد یعنی وقتی که به دستور حضرت یوسف یک جام زرین در میان اسباب و وسایل بنیامین گذاشته شد و مأموران قصر بنیامین رو به عنوان دزد دستگیر کردند. پس در آخرای سریال چشم ایشون نابینا خواهد شد نه چشم این یعقوب !!! (منظورم لحن صحبت بود)

تورو خدا دیگه در مورد کی کور شدن و اینا بحث نکنین :42:
به دل نگیریا خواستم یه کم جو تاپیک عوض شه :11:

لوگان
07-02-2009, 20:04
چند شبه جالب تر شده ولی دیروز یه چیزش باحال بود و اونم کفتره بود. خیلی پرو بود خداییش اصلا بلند نمیشد بره. کم مونده بود بره زیر دست و پای زلخیا. خیلی حال کردم.
-------------------------------------------------------
چهره ی تجسمی از آنخ آتون که با اسکن از مومیایی او بدست آمده :
منبع:

Mahdi/s
07-02-2009, 21:50
پس چرا براش از اون ريشا نزاشتن(تو نصوير اسكن شدش)

Leyth
07-02-2009, 23:11
پس چرا براش از اون ريشا نزاشتن(تو نصوير اسكن شدش)

آنخ آتون رو میگی؟

اینا برا تارزانش هم ریش نذاشتن! چه برسه به اخناتون!

توی صفحات قبلی یکی از دوستان یک ایرادی از زلیخا گرفته یودن.
گفته بودن که چرا نابینا شده ندیمه ها اومدن زیر بغلش رو گرفتن!
من فکر کنم این دیگه از اون ایرادای بنی اسرائیلی بود.

صحنه ی "زلیخا در قصر متروک" نمی گم عالی بود ولی خوب بود.

s_paliz
07-02-2009, 23:35
چهره ی تجسمی از آنخ آتون که با اسکن از مومیایی او بدست آمده :
این که آخناتون نیست.یه فرعون بعد از آخناتون هست.
که وقتی آخن آتون رو میکشن بعدش فرعون میشه که همین هم 18 سالگی میکشنش

این یوزارسیف که از کنار مردم رد میشه چه شعارهایی میدن ؟
من "الله اکبر" و "لا اله الا الله" میشونم.(این سوتی نبود .سواله )
من هم یه لحظه شک کردم انگار همین رو میگفتن

حامدرضائی
08-02-2009, 13:50
آقا این یوزارسیلف تازگیا از دیالوگ های بچه گانه استفاده میکنه!
آخه یعنی چی "فکر کردم پیر زن رویاهایم را مشاهده کردم"
عنخ آتون هم که زیاده روی میکنه(ای پیامبر خدا و از این حرفا!)
چیکار کنیم حالا!:خخخ

Sha7ab
08-02-2009, 13:57
من برام سواله که اگه آقای کارگردان بخواد یه چیزی مثل lost بسازه چیکار میکنه ؟؟

mahsa1469
08-02-2009, 14:22
دوست عزیز شما چه اصراری بر زود کور شدن حضرت یعقوب دارین من نمی دونم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

تاریخ 2008/11/15:

نقل قول:
نوشته شده توسط mahsa1469 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چه زود به آهراش رسید اینا چرا نابینا شدن یعقوب رو نشون ندادن یعنی هوز می بینه!!!!!!!!!!!!!!

تاریخ 2008/11/28:

نقل قول:
نوشته شده توسط mahsa1469 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دیگه 5 قسمت بیشتر از فیلم نمونده اما نمی دونم چرا هنوز حضرت یعقوب بینا است؟ من شنیده بودم همون سالهای اول بیناییشو از دست می ده اما...................؟!!!!!!!!!!

تاریخ 2009/2/6:

نقل قول:

اینم پاسخ من به یه کاربر دیگه در رابطه با سوالی در این مضمون:

سوال: تاریخ 2008/10/1:
نقل قول:
نوشته شده توسط bewitch [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اين يعقوب هنوز كور نشده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

پاسخ من در تاریخ 2008/10/6 :
نقل قول:
نوشته شده توسط inter [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چشمان حضرت یعقوب(ع) پس از گرفتار شدن بنیامین در سفر برادران یوسف برای گرفتن سهمیه سالیانه گندم نابینا شد یعنی وقتی که به دستور حضرت یوسف یک جام زرین در میان اسباب و وسایل بنیامین گذاشته شد و مأموران قصر بنیامین رو به عنوان دزد دستگیر کردند. پس در آخرای سریال چشم ایشون نابینا خواهد شد نه چشم این یعقوب !!! (منظورم لحن صحبت بود)

تورو خدا دیگه در مورد کی کور شدن و اینا بحث نکنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](41).gif
به دل نگیریا خواستم یه کم جو تاپیک عوض شه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

آخه خییییییییلی برام جالبه کم کم داره زلیخا کور می شه اما یعقوب پیامبر............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ahmad72
08-02-2009, 14:30
می گم این که همه چیش مث داستان سینوهه هست فقط یه یوزارسیف زیادی داره!!!!!!!!
قضیه چیه؟

Leyth
08-02-2009, 21:11
قضیه اینه که حاج آقا سلحشور از یک رمان تاریخی به عنوان منبع استفاده کرده.

gmuosavi
09-02-2009, 00:05
یکی از دست‌اندرکاران زن سریال یوسف پیامبر در تماس با سايت آینده، از سرنوشت رابطه یوسف و زلیخا و خواستگاری همسر یوسف از زلیخا خبر داد.
وی نسبت به طرح مساله چند زني در سريالهاي تلويزيوني و خصوصا اين سريال تاريخي - مذهبي انتقاد كرد.
وي كه نمي‌خواست نامش فاش شود با ارسال مطلبي، خود را اين گونه معرفي كرده است: من يكي از عوامل پروژه يوسف پيامبر (ع) هستم كه نمي‌خواهم نامم فاش شود؛ چراكه كارگردان اين كار اعتقاد دارد هيچ كس نبايد به اين سريال انتقاد كند. البته من ترسي از اين‌كه جوابي بشنوم ندارم و همين‌كه صدايم توسط مسوولان شنيده شود برايم كافي است.
وي سپس با اشاره به روند به تصوير كشيدن موضوع چند زني در سريال‌هاي تلويزيوني، در اين زمينه يادآور شده‌است: تقريبا 17- 18 سال است كه در تلويزيون و سينماي ما روندي به اسم روند عادي‌سازي تجديد فراش آقايانïغاز شده‌است؛ 17-18 سال است كه تلويزيون ما اجازه مي‌دهد اين مسايل در فيلم‌ها و سريال‌هاي ما مطرح شود و شايد تنها بتوان اين مساله را اين گونه تفسير كرد كه آرزوي برخی مردان مملكت ما و هم‌چنين مسوولان ما اين است كه شايد روزي اين امر در كشور ما نيز همانند عربستان تحقق يابد.
وي در ادامه مطلب خود آورده‌است: تقريبا از پنج شبكه تلويزيوني كه سريال پخش مي‌كنند، هر شب يكي از شبكه‌ها مساله چند زني را به تصوير مي‌كشند و آيا كسي هست كه منكر ‌شود اين مطب به راحتي در سريال‌ها جا انداخته شده‌است؟! كما اين‌كه مساله چند زني ابتدا با تقبيح ماجرا شروع شد و تمامي اين سريال‌ها به اين سمت رفتند كه با زشت نشان دادن اين اتفاق و مقصر جلوه دادن مرد، اين مساله را به بيننده القاء كنند كه چه‌قدر اين قضيه بد است هرگونه فحش و بر و بيراهي را نثار مرد كنند.
نمايش مساله چند زني در سريال‌ها، كم‌كم به اينجا رسيد كه ديگر فحش و بدوبيراهي به مرد در كار نبود و همه مي‌گفتند بيچاره زن اول و اين كار غيرانساني است. اما حال كار به جايي رسيده است، كه مي‌گويند زن اول حتما ايرادي دارد كه مرد سراغ زن ديگري رفته است و اين مرد بيچاره و بدبخت، اگر زني جلوي راهش قرار نگيرد، گمراه نمي‌شود!
وي در ادامه به پخش چندباره فيلم هووï از تلويزيون اشاره كرده و آورده‌است: در كنار سريالهايي كه از آنها نام بردم، كارهايي مثل ïهوو و اس‌ام‌اس از ديار باقي هم ساخته مي‌شوند كه فاجعه هستند و جز اين‌كه مسوولان قصد دارند با ساخت چنين كارهايي موضوع چند زني را رواج دهند، فكر ديگري را به ذهن متبادر نمي‌كنند.
او در ادامه با اشاره به سريال يوسف پيامبر(ع) و طرح موضوع چند زني در ساخته فرج‌الله سلحشور، تصريح كرده‌است: اما در بين سريال‌هاي نام برده شده و كارهايي مشابه آنها، سريال يوسف (ع) دارد پا را فراتر گذاشته است؛ اين در حالي است كه اين سريال يك سريال مبله روز نيست و تمام اين توجيهات را با يك پيامبر نشان مي‌دهد.
او سپس بار ديگر درباره سريال يوسف پيامبر(ع) به نويسندگي و كارگرداني فرج‌الله سلحشور آورده‌است: اين سريال از همان ابتدا يعقوب پيامبر را نشان مي‌دهد كه چهارزنش با هم زندگي مي‌كنند و او با سوگلي خود(جوان‌ترين زنش) به گردش مي‌رود و به بچه‌هاي اين زن هم توجه ويژه دارد.
علاوه بر این‌که خواهر بودن دو همسر ایشان به تعبیر آیت‌ا... جعفر سبحانی از مراجع تقلید برگرفته از اسرائیلیات است، ‌رفتار یعقوب با همسرانش خلاف عدالت است. و حال آن كه در قسمتي از سريال كه قرار است به زودی پخش شود، زن يوسف پيامبر(ع) را مي‌بينيم كه براي او به خواستگاري زليخا كه جوان‌تر و زيباتر از قبل هم شده‌است، مي‌رود!
وي سپس به طرح اين پرسش پرداخته كه آيا مسوولان صداوسيما تصميم دارند اين سكانس‌ها را به نظاره بنشينند؟! او ادامه داده‌است: مگر نه اين است كه علماي ما همواره تأكيد دارند كه قصص قرآني را تا آن‌جا كه قرآن مطرح كرد، بيان كنيد؟ اين در حالي است كه كارگردان يوسف پيامبر(ع) روي مطالبي كه سنديت چندان هم ندارد، دست مي‌گذارد و نشان مي‌دهد كه زن اول براي ديگري به خواستگاري مي‌رو‌د! در چنين شرايطي مسوولان ما اين پرسش را مطرح مي‌كنند كه چرا آمار طلاق در جامعه زياد است.
وي خطاب به فرج الله سلحشور گفته است: آيا ايشان فكر كرده اين سكانس‌هايي كه نشان مي‌دهد معنايش عدالت است؟! آقاياني كه در شوراي طرح و برنامه اين طرح را تصويب كرده‌اند، مگر غير از اين معتقدند كه سوره يوسف(ع) قصد دارد، عفت وپاكدامني را رواج دهد؟!
او در ادامه به طرح اين پرسش پرداخت كه چرا به اين روند 17-18 ساله در صداوسيما اعتراضي نشده‌است و چرا كار به جايي رسيد كه سريال يوسف پيامبر(ع) به سريال زليخا مبدل شده‌است؟!
وي هم‌چنين به طرح پرسش از سيد عزت‌الله ضرغامي پرداخت كه آيا صداوسيماي ما جايي براي بروز آرزوها و همراه‌ كردن مردم با آرزوهاي فيلم‌سازان و جاانداختن و عادي‌كردن اين مسايل در جامعه ما است؟!
او در پايان اين مطلب آورده‌است: دلم مي‌خواهد بدانم آيا هيچ مسوول متعهدي در اين كشور نيست كه به زنان عزت و احترام واقعي بگذارد؟! آيا شعارهايي كه درباره تحكيم خانواده داده مي‌شود، واقعي است؟ آيا در چنين شرايطي زن مي‌تواند در خانواده محور باشد، درحالي كه مدام احساس مي‌كند كه ممكن است به او خيانت شود؟! متأسفم براي آقاي سلحشور و متأسفم اگر از سوي هيچ مقام مسوولي جوابي به حرف‌هاي من داده نشود.

s_paliz
10-02-2009, 12:36
این وقتیه که زلیخا کور میشه و میره پیش یوزارسیف

این هم جوون شدنش .هاهاها

اگه خوشتون اومد تشکر یادتون نره lol

s_paliz
10-02-2009, 12:44
اینجا حضرت یوسف داره به سمت حضرت یعقوب می دوه....

اگه خوشتون اومد تشکر یادتون نره lol

ir-dgm
10-02-2009, 12:52
فیلـــتره:
این وقتیه که زلیخا کور میشه و میره پیش یوزارسیف
این هم جوون شدنش .هاهاها
اینجا یوسف داره دوان دوان به سمت یعقوب می دوه....

SAM1990
10-02-2009, 16:14
تشکر!:11:

من که خیلی حال کردم.

آخه یه مدت تو کف این بودم که قضیه به کجا می کشه. حالا با این عکسا کفم برید!!!!!!:46:

mahsa1469
11-02-2009, 11:54
با توجه به این عکسایی که نشون دادین یعنی تنها زلیخا جوون می شه !!!!!!!!
من شنیده بودم یوسف پیامبر هم پیر می شه بعد با هم جوون می شن!

mahsa1469
11-02-2009, 11:57
لو رفتن سرنوشت رابطه یوسف و زلیخا
باید هم گفت لو رفتن
با وجود اینکه این سریال یک مستند آن هم از زندگی یکی از پیامبران مشهوره باز هم قابل پیش بینی نیست که قراره چه اتفاقی بیفته باید یکی از بازیگرا آخرشو لو بده.................

s_paliz
11-02-2009, 15:49
یک عکس دیگه: :11:

شاید برای خیلی از دوستان ترتیب پیامبران و شجره نامه آنها جالب باشه.(یا حتی سؤال باشه)
توی این عکس یوسف(ع) هم قرار داره...
در عکس خونه های رنگی پیامبر هستن.

.:::40:اگه خوشتون اومد تشکر یادتون نره:40:::.

yangom jan
11-02-2009, 21:11
دیدین دیروز شبکه سه اعلام کرد که سریال حضرت یوسف به عنوان بهترین سریال از دید مخاطبان شبکه اروپا انتخاب شد و به مصطفی زمانی و کتایون ریاحی به عنوان بهترین بازیگر از دید مخاطبان اروپا جایزه دادن
من که کلی ذوق کردم مصطفی زمانی رو دیدم :11:

s_paliz
11-02-2009, 22:51
با توجه به این عکسایی که نشون دادین یعنی تنها زلیخا جوون می شه !!!!!!!!
من شنیده بودم یوسف پیامبر هم پیر می شه بعد با هم جوون می شن!
یوسف بیچاره اونقدر ها هم پیر نیست به قول خودش زلیخا جای مادربزرگ منه:31:

قاهر - Gahir
12-02-2009, 23:15
دیدین دیروز شبکه سه اعلام کرد که سریال حضرت یوسف به عنوان بهترین سریال از دید مخاطبان شبکه اروپا انتخاب شد و به مصطفی زمانی و کتایون ریاحی به عنوان بهترین بازیگر از دید مخاطبان اروپا جایزه دادن
من که کلی ذوق کردم مصطفی زمانی رو دیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

اونا اروپایین عزیز ... هنوز با قلق های ما آشنا نشدن ...
چون برای ما ایرانی ها مرغ همسایه غازه ... واسه اونا هم کلاغ همسایه کبوتره .. :دی

دلیل نمیشه که دو سه تا جایزه دادن شد خوب ... حقیقت عیانه ... هم ظاهر بین باشید و هم باطن .

mahsa1469
13-02-2009, 23:07
می گم بچه ها چرا یوسف هی جوون و پیر می شه !!!!!!!!!!!!!!!!
یادشون می ره کجا چه گریمی داشته هی موهاشو از نقاط مختلف رنگ نکنن خوب..!!!!!!!!!!!!!!!!!!

s_paliz
13-02-2009, 23:29
قسمتی از وصیت نامه داریوش در مورد سیلوهایی که در ایران ساخته شده هست و داریوش طرز ساخت اونها رو از مصر یاد گرفته....

:40:وصیت نامه داریوش بزرگ به خشایارشا:40:

...ده سال است که من مشغول ساختن انبارهای غله در نقاط مختلف کشور هستم و من روش ساختن این انبارها را که از سنگ ساخته میشود وبه شکل استوانه است در مصر آموختم و چون انبارها پیوسته تخلیه میشود حشرات در آن به وجود نمی آیند و غله در این انبارها چند سال می ماند بدون اینکه فاسد شود و تو باید بعد از من به ساختن انبارهای غله ادامه دهی تا اینکه همواره آذوغه دو تا سه سال کشور در آن انبارها موجود باشد. و هر ساله بعد از اینکه غله جدید بدست آمد از غله موجود در انبارها برای تامین کسری خواروبار از آن استفاده کن و غله جدید را بعد از اینکه جاری شد به انبار منتقل نما و به این ترتیب تو هرگز برای آذوقه در این مملکت دغدغه نخواهی داشت ولو دو یا سه سال پیاپی خشکسالی شود....

amirtoty
13-02-2009, 23:31
من که کلی ذوق کردم مصطفی زمانی رو دیدم :11:
:31::27: بشنو و باور نکن !!!!

Inter
14-02-2009, 00:00
ای بابا این قسمت رو چقدر کــــــــــــــــــــــــ ـــــــشـــــــــــــــــ ــــــــــش دادن. این قسمت رو تو یه ربع می شد خلاصه کرد.

راستی موقع تماشا کردن سریال یاد سریال امام علی افتادم و سکانسهای حماسی و ماندگارش رو تو ذهنم مرور کردم، لحظه درآوردن تیر توسط امام علی از بازوی مالک اشتر، صحنه کشته شدن عثمان، سکانس های خطابه های پرشور مالک اشتر و و و ....... در نهایت شاه سکانس آخر یعنی لحظه ضربت خوردن.
جالبه که همشون تو ذهنم مونده ولی تا الان سکانس به یاد ماندنی از سریال یوسف پیامبر تو ذهنم نمونده، فقط اون صحنه یوسف و زلیخا و چندتا صحنه که بر اثر مضحک بودنشون تو ذهنم مونده نه بخاطر حماسی بودنشون.
به نظرتون یه همچین سریال تاریخی ای با این همه هزینه که در بر داشته، از کمبود(یا بهتر بگم نبود!) سکانس حماسی رنج نمی بره؟

نظر شخصی من اینه که وجود صحنه های حماسی و تأثیرگذار برای یک مجموعه تاریخی چه فیلم سینمایی و چه سریال از نان شب هم واجبتر هستش.

Leyth
14-02-2009, 04:28
ای بابا این قسمت رو چقدر کــــــــــــــــــــــــ ـــــــشـــــــــــــــــ ــــــــــش دادن. این قسمت رو تو یه ربع می شد خلاصه کرد.

راستی موقع تماشا کردن سریال یاد سریال امام علی افتادم و سکانسهای حماسی و ماندگارش رو تو ذهنم مرور کردم، لحظه درآوردن تیر توسط امام علی از بازوی مالک اشتر، صحنه کشته شدن عثمان، سکانس های خطابه های پرشور مالک اشتر و و و ....... در نهایت شاه سکانس آخر یعنی لحظه ضربت خوردن.
جالبه که همشون تو ذهنم مونده ولی تا الان سکانس به یاد ماندنی از سریال یوسف پیامبر تو ذهنم نمونده، فقط اون صحنه یوسف و زلیخا و چندتا صحنه که بر اثر مضحک بودنشون تو ذهنم مونده نه بخاطر حماسی بودنشون.
به نظرتون یه همچین سریال تاریخی ای با این همه هزینه که در بر داشته، از کمبود(یا بهتر بگم نبود!) سکانس حماسی رنج نمی بره؟

نظر شخصی من اینه که وجود صحنه های حماسی و تأثیرگذار برای یک مجموعه تاریخی چه فیلم سینمایی و چه سریال از نان شب هم واجبتر هستش.

در مورد سریال امام علی؛ من تا مدتها قبل همین نظر شما رو داشتم. اما وقتی بیشتر دقت کردم دیدم نه این طور ها هم نیست. البته درسته سریال امام علی در اون زمان پخش، سریال خوبی بود که همه رو راضی کرده بود. اما الآن فرق میکنه. شاید اگر دوباره این سریال رو ببینیم سطحش رو از همین سریال یوسف پیامبر هم پایینتر بیابیم.

در کل ، سریال یوسف اولا سریالی نیست که مخاطب رو راضی نمی کنه. (جز پیرمرد ها و پیرزن ها و در کل بسیاری از پدر مادر های ما) .

من خودم به شخصه، بازی خانم ریاحی رو بسیار گیرا و جذاب و تاثیر گذار دیدم. اگر روی بازی و فن بیان آقای زمانی هم بیشتر کار میشد، با این گریم (واقعا) پایمبر گونه ای که شدن خیلی خوب میشد. اما تمام اینها نقطه ی کوچکی از روشنایی در مقابل گاف های فیلم برداری+ کارگردانی+فیلمنامه نویسی+ گریم+ صحنه آرایی + فن بیان بازیگران (چه اصلی چه فرعی - به جز معدودی) هستند.

مثلا صحنه ی صحبت کردن زلیخا با آمون (فقط "آمون" --- در واقع "رع" یک خدای دیگر مصریان است تلفظش هم "را" نیست) این صحنه نه فیلم برداریش درست بود و نه کارگردانیش و نه صحنه آراییش و نه هیچ به جز بازی خانم ریاحی که متاسفانه با این همه ضعفی که عوامل نشون دادند، صحنه ی خوبی در نیامد.

Sara
14-02-2009, 13:24
سریال امام علی ( ع ) و یوسف پیامبر که از سریالهای پر بیننده بودن اگه دقت کنیم یه نقطه مشترک دارن و اون وجود زن شخصیت اول هست در سریال امام علی ( ع ) با ظرافت و هوشمندی تمام کارگردان ! شخیصیتی به نام قطام اونقدر پررنگ شد که اهمیت اون در سریال همپای امام علی ( ع ) قرار داده شد . به دلیل اینکه در اون سالها هیچ سریالی با این وضوح و روشنی شخصیت پردازی و وسوسه گری مثل قطام نداشت به خصوص در یک سریال مذهبی . اون سالها هم اگه یادتون باشه اکثر مردم به خاطر قطام این سریال رو میدیدن ! البته اون سریال کارگردانی بسیار بهتری نسبت به یوسف پیامبر داشت و یک سری سکانسها که دوستان اشاره کردند . در مورد یوسف پیامبر هم باز یه داستان عشقی روایت میشه و تاکید بیشتری نسبت به همه شخصیتهای داستان حتی در بعضی مواقع یوسف روی شخصیتش میشه ! داستان خیانت به همسر و سکانس درخواست زلیخا از یوسف و گریمهای خاص به جز با توجیه یک سریال مذهبی و دینی در هیچ سریالی به این وضوح اجازه نمایش نداره ...

rouhani
14-02-2009, 13:46
یوسفو زشتش کردن. تو این فیلم فقط کتایون قشنگ بازی میکنه. به خصوص این اواخر.:33:

Wisdom
14-02-2009, 14:47
می گم بچه ها چرا یوسف هی جوون و پیر می شه !!!!!!!!!!!!!!!!
یادشون می ره کجا چه گریمی داشته هی موهاشو از نقاط مختلف رنگ نکنن خوب..!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این قسمت دیگه از همه تابلو تر بود
خیلی تفاوت داشت

MaaRyaaMi
14-02-2009, 16:29
یه چیز دیگه ! دیشب منو به شک انداخت!

توی فیلم که عنوان شد بچه ی یوسف دختره ! ولی اون قسمتی که یوسف و زنش رو نشون می داد بچه ای که کنارشون بودن بیشتر شباهت داشت به پسر تا دختر !!

XMAN9
14-02-2009, 16:40
قسمتی از وصیت نامه داریوش در مورد سیلوهایی که در ایران ساخته شده هست و داریوش طرز ساخت اونها رو از مصر یاد گرفته....

:40:وصیت نامه داریوش بزرگ به خشایارشا:40:

اين وصيت نامه كدوم داريوشه؟!
داريوش سوم؟!

gmuosavi
14-02-2009, 19:25
ولی از همه چیز سریال که بگذریم به نظر من کتایون ریاحی یکی از بهترین بازیهاشو انجام داده
مخصوصا تو این دو قسمت

عالی بوده

befermatooo
14-02-2009, 20:32
خانم ریاحی نقشش رو خوب ادا کرده و به دل میشینه بازیگریش و امیدوارم فنای بی نظمی عوامل فیلم نشه !!!

+++

از بس انتقاد کردم از فیلم زبونم مو در آورد !

گریم که قوربونش برم با هر سکانس و قسمت تغییر پیدا میکنه

بعضی از بازیگران قربانی دوبلر شدن و روی صداشون دوبلر قذ علم کرده [ حق داشتن والا ]

و .............

s_paliz
14-02-2009, 21:16
درسته که فیلم مشکل داره و مشکل اصلیش هم کارگردانیه .....
ولی داستان فیلم داره به جاهای قشنگی میکشه

اين وصيت نامه كدوم داريوشه؟!
داريوش سوم؟!
منظور از داریوش بزرگ همون داریوش اول هست.

دل تنگم
14-02-2009, 22:38
در آن بعدازظهر كه قرار مصاحبه را گذاشتیم و در فاصله یك ساعتی كه مصطفی زمانی تاخیر داشت، در وبگردی‌های لابلای صفحات بی‌نهایتی كه برای «بازیگر نقش حضرت یوسف(ع)» باز شده بود، دریافتم مصطفی زمانی درست ساعت 11 صبح روز هشتم بهمن هشتاد و سه برای اولین بار جلوی دوربین قرار گرفت تا «یوزارسیف» شود و دست بر قضا ‌آن روز هشتم بهمن بود.

چهار سال و چند ساعت می‌تواند زمان خیلی زیادی نباشد برای ‌آنكه سرنوشت یك نفر آنقدر عوض شود كه به جای یكی از آن سه هزار نفری كه برای نقش یوسف از آنها تست گرفته شد و رد شدند، جوان بیست‌وهفت ساله‌ای با اعتماد به نفس روبه‌رویمان بنشیند كه آنقدر خوب از عشق و همه چیز حرف بزند كه گویی چیزی از روح یوسف نبی در او حلول كرده باشد.

مصطفی یادش نبود چهارسالگی یوسف شدنش را جشن بگیرد. حتی وقتی پرسیدیم كه امروز چندم است بین نهم و هشتم شك داشت. فقط چشمان سبزش درخشید و گفت: «راست می‌گویی یادم نبود.»

می‌دانی امروز چندم بهمن‌ماه است؟

... هشتم. چطور؟

هشتم بهمن برای شما روز خاصی نیست؟

(فكر می‌كند...)

هشت بهمن سال هشتاد و سه را فراموش كردی؟

(می‌خندد) فراموش نكردم. اما الان یادم نبود. چهار سال قبل در چنین روزی، من برای اولین بار رفتم جلوی دوربین. یعنی هشت بهمن هشتادوسه من اولین پلانم را برای سریال حضرت یوسف بازی كردم.

الان ساعت 6 بعدازظهر است اما شما كارت را در ساعت 11 صبح انجام داده بودی. در این ساعت حالت چطور بود؟ استرس داشتی؟

استرس نداشتم اما خسته بودم. سه چهار تا پلان گرفته بودیم و این ساعت‌ها دیگر كار تمام شده بود. زمستان است و هوا زود تاریك می‌شد و ما رفته بودیم كه عكس راكورد لباس را بگیرند.

وقتی كارت تمام شد كی باهات حرف زد؟ اینكه خوب بودی، خوب نبودی، كار چطور بود و...

معمولا وقتی برای اولین بار كار می‌كنی، نمی‌آیند بگویند كه خوب هستی یا خوب نیستی. سعی می‌كنند با رفتارشان به آدم اعتماد به نفس بدهند كه فكر كنی باید خیالت راحت باشد. برای اعلام نظر معمولا می‌گذارند كمی زمان جلوتر برود.

به هر حال باید به یك بازیگر جوان اعتماد به نفس بدهند.

من هفت ماه قبل از آن با پروژه قرارداد بسته بودم و در این مدت تقریبا با كل گروه رفیق شده بودم و از این بابت استرسی نداشتم ولی استرس خود نقش روی من زیاد بود. آن زمان كه من جلوی دوربین رفتم تقریبا بیست‌ودو سال داشتم و داشتم پروژه‌ای كه می‌گفتند هزینه‌اش هفت میلیارد است كار می‌كردم. من نمی‌گویم كه حالا خوب هستم یا نه اما كافی بود كه یوسف و بازی‌اش جواب ندهد. یعنی اگر همه عوامل خوب كار می‌كردند و یوسف جواب نمی‌داد تماشاگر نداشتیم و كل سریال قطعا خیلی لطمه می‌خورد و طبیعتا از همان موقع این استرس روی من بود. من نمی‌خواهم بگویم كه خیلی توان داشتم اما به هر حال من انرژی برای كار داشتم اما در آن سن شما هر توانی كه داشته باشی ناتوان می‌شوی. بالاخره می‌رسی به اینكه خدایا من زحمت خودم را كشیدم، تو كمك كن. این ربطی به نقش ندارد. تو در برابر آن همه توقعاتی كه از تو دارند ضعیف می‌شوی و با خودت می‌گویی كه یعنی تو طاقت تحمل این بار را داری؟

می‌شود آن بیت معروف كه: «بار غم عشق اورا، گردون نیارد تحمل/ چون می‌تواند كشیدن، این پیكر لاغر من...»

دقیقا. می‌دانستم نباید به آن فكر كنم. وحشی بافقی می‌گوید: «رهم را منتهایی نیست، زان رو می‌رود مقصد/ اگر می‌داشت پایانی منش یك گام می‌كردم.» راه من بی‌پایان بود و من سعی می‌كردم كارم مصداق این شعر باشد كه: «چون مرد رهی میان خون باید رفت/ از پای فتاده سرنگون باید رفت/ تو پای به راه نه و هیچ نپرس/ خود راه بگویدت كه چون باید رفت.» راه خیلی وحشتناك و طولانی بود ولی من اگر می‌خواهم این راه را بروم باید فكر كنم اگر این راه پر از خون شود و من چهار دست‌وپا هم كه شده باید این راه را بروم. وقتی با این اراده وارد راه بشوی خود راه به تو می‌گوید كه چگونه باید بروی.

این حس مبارزه‌جویی را در آن شش ماه كه قرارداد بسته بودی و كاری نمی‌كردی پیدا كرده بودی؟

این حس مبارزه‌جویی نیست. آدم‌ها شخصیت‌ها را از ----- خودشان رد می‌كنند و به مردم نشان می‌دهند. زمانی كه من می‌خواهم عشق را نشان بدهم، شصت درصد از آنچه كه نشان می‌دهم مربوط به تصوری است كه مصطفی زمانی از عشق دارد و سی درصد آن عشقی باشد كه نقش می‌خواهد نشان دهد و ده درصد آن هم آنچه كارگردان احساس می‌كند یعنی باور عشق برای آدم‌ها فرق می‌كند. آن باور، در سالیان سال و بنابر تجربه‌ای كه مصطفی از عشق داشته به وجود می‌آید. یعنی در عشقی كه نشان داده می‌شود، همیشه یك بك‌گراندی وجود داشته. من همیشه در تمام زندگی‌ام سعی كردم روی چیزی كه اعتقاد دارم بایستم و چیزی را كه دلم رضا می‌دهد انجام بدهم. همیشه این را می‌گویم كه من یاد گرفته‌ام با دلم چرك‌نویس كنم و با عقلم پاكنویس چون كار من كار هنر است و در هنر اگر همه چیز را با عقل بسنجیم، همه چیز خراب می‌شود و به هم می‌ریزد. من خیلی پیشنهاد كار داشتم ولی ردشان كردم خیلی‌ها شاید ناراحت شدند كه چرا این كار را كردم.

به نقش منفی یا مثبتش نگاه نكردید؟

نه. من باید به نقش توجه كنم و اگر حس برای من ایجاد شد آن را كار كنم. اگر هزار نفر هم بیایند و بگویند خیلی خوب است، نمی‌توانم انجامش بدهم چون به اصطلاح نمی‌كشم مگر اینكه یك وقتی شما یك فیلمنامه را می‌خوانید و می‌بینید كه زیاد متوجه نشده‌اید اما كارگردانش كارگردان بزرگی است. در این صورت می‌گویید او فلانی است و با خودتان می‌گویید من حتما به دلیل سواد كم‌ام نتوانستم با آن ارتباط برقرار كنم. بگذار خودم را در اختیار او قرار بدهم تا او از من بازی بگیرد.

گفتی كه عشق را از ----- ذهن خودت عبور دادی. عشقی كه تو بازی‌اش می‌كردی عشقی بود كه در حوزه زندگی یك پیامبر اتفاق افتاده بود. مصطفی زمانی بیست‌ودوساله، چطور می‌تواند چنین اتفاق عشقی را از ----- ذهن خودش عبور دهد و درست نشانش بدهد و نترسد؟

واقعیت این است كه ترس همیشه هست، ولی معمولا یا قبل از انجام یك كار است یا بعد از آنكه تمام شده و آن وقت آدم با خودش می‌گوید: «وای، من این كار را كردم؟» آدم در حین انجام كار كمتر دچار این ترس می‌شود. من نوعا سعی می‌كنم در زندگی اول آدم باشم بعد هر چه كه می‌خواهم باشم. تمام اطرافیان من می‌دانند كه هنر برای من یكی از مقوله‌هایی است كه كمك می‌كند من آدم باقی بمانم. من دوست دارم آدمی باشم كه بعد از آنكه از این دنیا رفتم بگویند فلانی چه آدم خوبی بود، به این وابسته نیستم كه بگویند چه هنرمند خوبی بود. سعی می‌كنم هنر شعبه‌ای باشد برای آنكه من در آن انسانیتم را گسترش بدهم. حالا ممكن است یك هنرمند باشم، یك كارگر باشم، یك كارمند باشم یا هر چیز دیگر. شما وقتی به مقوله انسانیت فكر می‌كنی خیلی نزدیك می‌شوی به آن ورطه. همه ما آدم‌هایی را كه با دلشان حرف بزنند را دوست داریم و تقریبا می‌توانم بگویم روح آدم‌ها هم خیلی به هم نزدیك است. هر چقدر هم خلوص پیدا می‌كنند به هم نزدیك‌تر می‌شوند. روح‌آدم‌ها مثل یك لوح سفید است و ما براساس دانشی كه به دست می‌آوریم و فضایی كه پیرامون ما هست هر كدام از اینها نقشی بر این لوح می‌زنند و بعدا این لوح ممكن است بشود یك آدم بد كه لوح قشنگی نیست یا اینكه بشود یك آدم خوب. شما هر وقت كه بخواهی به اصلت نزدیك شوی اگر بتوانی هر كدام از این خصلت‌ها را پاك كنی شبیه‌تر می‌شوی به اصل. آدم‌ها وقتی به روحشان بر می‌گردند، صداقت را باور می‌كنند، عشق را باور می‌كنند و همه چیز را باور می‌كنند. یعنی شما از راه برهان خلف می‌رسید به حقیقت ماجرا. من سعی كردم از اتودی استفاده كنم كه بیننده باور كند كه اینكه دارد این دیالوگ را می‌گوید یك پیامبر است. یعنی اگر من باور نكنم او هم باور نمی‌كند. وقتی من می‌گویم «به خدا ایمان داشته باشید» باید در آن لحظه خودم خدا را باور و به او ایمان داشته باشم. یعنی من وظیفه دارم اول خودم باور كنم بعد بیننده‌ها.

آن موقع سن و سالتان هم كمتر بود و آدم هر چقدر به كودكی نزدیك‌تر باشد به اصل و به قول شما چرك‌نویس دل نزدیك‌تر است. یعنی سال‌هایی كه با دلش كار می‌كند.

من بیشتر سعی می‌كنم كودك باشم. من اعتقاد دارم كه ما باید در دوستی‌هایمان كودك باشیم و در بیزینس‌مان یك آدم منطقی صرف. با هر انسانی، وقتی می‌خواهی دوستی كنی، دوستی كن. سیاست نكن. بچه‌ها وقتی می‌خندند، می‌خندند،‌وقتی كه گریه می‌كنند، گریه می‌كنند. اگر دوستی جلوی شما زار می‌زند و مدیرعامل فلان جا است، نگویید كه مدیرعامل فلان جا دارد زار می‌زند. بگذار گریه‌اش را بكند چون او دوست توست. من سعی كردم به اصل و «من» خودم نزدیك‌ شوم تا آنچه را كه می‌گویم باور داشته باشم بعد با توجه به یك‌سری از تكنیك‌ها كه بعدا شكل می‌گیرد آنچه را كه مربوط به روح قصه است نشان بدهم. روح قصه، روح ماجرا، روح شخصی كه بازی می‌كنی و روح خودت جمع می‌شود و می‌شود آنچه نشان می‌دهی وگرنه هیچ كس كه نمی‌تواند نعوذبالله پیغمبر خدا باشد. من بازیگر هستم و وظیفه دارم آن نقش را خوب بازی كنم و بنابراین سعی كردم بروم به سمت اصل خودم و چیزی كه خودم به آن باور دارم. رفتم به سمت طبیعت. از ناتوانی‌ام استفاده كردم و روابطم را با آدم‌های خیلی زیاد بسیار كم كردم. این سه سال را تقریبا می‌توانم بگویم تنها گذراندم. یك بار به خودم آمدم و دیدم هفت ـ هشت روز است كه در خانه نشسته‌ام و اصلا بیرون نرفته‌ام كه حتی یك آب و هوا عوض كنم یا چیزی بخرم.

آن موقع هنوز این سریال هم پخش نشده بود و كسی هم نمی‌دانست كه چرا به این روش رفتار می‌كنی و چرا آنقدر درونی شده‌ای.

اتفاقا من آدم خیلی محتاطی هستم در مورد چیزی كه در قلبم هست. من با همه جوانی‌ام احساس می‌كنم سال‌ها رنج برده‌ام تا این حس را به دست آورده‌ام. من به این جمله اعتقاد دارم و همیشه آن را به خودم می‌گویم كه: «بگذار به جای آنكه آدم‌ها بغلت كنند، خدا بغلت كند.» گاهی كه از دست آدم‌ها و برخوردشان عصبانی می‌شوم این جمله ذهنم می‌آید. به خودم می‌گویم چرا می‌خواهی آدم‌ها بغلت كنند؟ بگذار خدا بغلت كند. این حرف‌ها وقتی كه زده می‌شود حالت شعاری می‌گیرد و ترجیح می‌دهم در مورد آن حرف نزنم. یك چیز دیگر هم یادم آمد كه بگویم. من به یك سوال در هیچ مصاحبه‌ای جواب ندادم و نخواهم داد حتی اگر در یك برنامه زنده تلویزیونی از من پرسیده شود. اینكه: «نقش یوسف چه تاثیری روی شما گذاشت؟» من به این سوال اصلا جواب ندادم و نمی‌دهم به دلیل اینكه تأثیراتی كه این نقش روی من گذاشته آنقدر هست كه من هر چه كه بگویم و حتی روشنفكرترین آدم، اگر یك درصد آن را شعار حس كند، آن یك درصد هم برایم آزاردهنده است. این را من حس كردم نه هیچ‌كس دیگر.

مجبور بودی تا آنجا كه می‌توانی و یك بشر غیرمعصوم می‌تواند به نقش یوسف پیامبر نزدیك بشوی.

همیشه از من می‌پرسند كه چطوری به نقش یوسف نزدیك شدی. فكر می‌كنم از ابعاد مختلف باید به آن بررسی كرد اما كلیت قصه این است كه من آمدم اول خودم را بشناسم. «من» هر كدام از ما جزیی از خدا است. همه ما وقتی كه به دنیا می‌آییم تفاوتمان با انسان‌های پاك و بزرگ هیچ است. بنیان خلق ما آدم‌ها یكی است چون خدا عادل است و همه ما یك جور خلق شدیم. پس هر چه كه برگردیم به عقب برگردیم به خودمان و درون خودمان، سالم‌تر می‌شویم و وقتی كه سالم‌تر می‌شویم عشق را بهتر می‌فهمیم و محبت را بیشتر احساس می‌كنیم.

این حرف‌ها را كه می‌زنی من باور می‌كنم كه فقط زیبایی چهره باعث نشده كه تو انتخاب شوی چون عمده‌ترین بخش ماجرا این است كه حداقل تو چشمانت سبز است و آنها بازیگر چشم سبز نمی‌خواستند. حتما یك چیزهایی در شخصیت‌ات بوده كه باعث جذب و جلب اعتماد كارگردان شد.

من قبل از بازی كردن نقش حضرت یوسف هم همین اعتقادها را داشتم و همین حرف‌ها را می‌زدم. همیشه اعتقاد داشتم كه طبیعت بخشنده‌تر از آدم‌های طبیعت است و روحی كه كل این جهان را می‌چرخاند خیلی خیلی بخشنده‌تر از حتی عزیزترین كسان ما است. یك نفر به من گفت كه چه چیز داستان یوسف برایت عجیب است. گفتم عجیب‌ترین و جالب‌ترین بخش آن، این است كه زندگی چهار سال پیش من با زندگی الان من دقیقا مثل عزیز مصر شدن یوسف بود. من چهار سال پیش یك دانشجوی ساده بودم و حالا از من می‌پرسند نظرت راجع به چیزهای مختلف چیست. همیشه خدا را شكر می‌كنم كه اظهارنظرم را می‌خواهند و من می‌توانم چیزی را كه سال‌ها به آن فكر كردم، بگویم. همین برای من جای شكرگذاری دارد. بارها و بارها به من گفته‌اند و از من پرسیده‌اند كه آقا پول كلان گرفتی، تا اینكه من مجبور شدم بگویم زیر آن ورقه را سفید امضا كرده‌ام و گفتم هر چقدر دلتان می‌خواهد بدهید.

اگر الان هم بود همانطوری امضا می‌كردید؟
بله، شك نكنید.

«یوسف در آینه تاریخ» را چه كسی نوشته؟

«توماس‌مان» نوشته كه آلمانی است.

آن كتاب را خوانده بودی؟

بله.

وقتی كه می‌خواستی بروی تست بدهی دوباره نشستی و آن كتاب را خواندی؟

نه. آن كتاب را قبلا خوانده بودم و دوباره آمدم بخوانم، داشتم با یكی از دوستانم كه آدم حسابی است صحبت می‌كردم گفت اصلا گیریم كه توماس مان بهترین منبع باشد. پنج سال برای آن فیلمنامه صدها كتاب خواندند. اگر پنجاه تا كتاب هم خوانده باشد و یك نفر را نظر داده باشند به این نتیجه رسیدند كه با توجه به همه چیز این نسخه قابل اتكاست. بازیگر وقتی صدا، دوربین، حركت را می‌شنود دیگر با خود آگاهش زندگی نمی‌كند، بیشتر بازی‌اش را با ناخودآگاهش زندگی می‌كند. شما ذهنیت می‌گیرید، وقتی ذهنیت می‌گیرید، نقطه‌ای را كه می‌خواهید به آن برسید دیرتر باور می‌كنید. وقتی یك نفر كارگردان است من باید برای ایشان و افكار ایشان بازی كنم.

منظورم آن موقع است كه می‌خواستی بروی تست بدهی. آن موقع كه هنوز فیلمنامه را ندیده بودی؟

نه.

بنابراین طبیعتا باید می‌رفتی و آن كتاب را كه در كتابخانه پدر بود می‌خواندی یا اقلا به قصه قرآن رجوع می‌كردی؟

شرایط بدی كه من داشتم این بود كه من وقتی تست می‌دادم اصلا باور نمی‌كردم. فكر می‌كنید این اتفاق چند بار در سینما و تلویزیون افتاده است كه یك آدم در سن بیست و دو سالگی نقش كسی را بازی كند كه بچه هفت ساله اسمش را شنیده و می‌داند، مداح می‌داند، عاشق می‌داند، روحانی می‌داند، بقال محل می‌داند و جهان او را می‌شناسد...

... و از معدود پیامبرانی است كه در حوزه زندگی‌اش عشق هم هست.

دقیقا. تنها پیامبری است كه شما می‌توانید در مورد همه حوزه‌های زندگی‌شان بحث كنی و خیلی لذت ببری. من واقعا عاشق چند سكانس فینال هستم. سكانس‌های مربوط به رسیدن یوسف به پدر و معرفی ایشان به برادرهایش و همچنین سكانس دیدار مجدد زلیخا. این سكانس‌ها بارها تكانم می‌دهد. من نمی‌‌توانم اینها را ببینم و اشك نریزم.

شما دیده‌ای؟

بله. چون می‌رویم برای بازبینی. تكان‌دهنده است. به جرات می‌توانم بگویم اگر یك انسان ده درصد بویی از عشق برده باشد متاثر می‌شود.

مگر اینكه با دلشان نرفته باشند به سمت خدا.

بله. شما شك نكنید كه كار می‌تواند از نظر فنی و از هر لحاظ خوب باشد ولی اگر دل نباشد اصلا در نمی‌آید. هر هنری این طور است. نقاشی كه با دلش نقاشی نكند فراموش می‌شود. چند هزار آدم داشتیم كه آمدند و رفتند، چند تا بازیگر داشتیم كه آمدند و رفتند، آنهایی كه وجه انسانی را رعایت می‌كنند و با دلشان زندگی و كار كرده‌اند می‌مانند. هنر باید باعث شود كه روح ما صیقل بخورد. من در همین سن اینها را از بزرگان یاد گرفته‌ام. وقتی پرویز پرستویی می‌گوید من چهارده سال با پای پیاده رفتم تئاتر شهر و برگشتم منظورش این نیست كه من پاهایم خسته شده و خیلی زحمت كشیده‌ام. من احساس می‌كنم در آن چهارده سال كه پیاده می‌رفت و می‌آمد به‌اندازه صدوچهل سال فكر كرده، به‌اندازه صدوچهل سال زجر كشیده و به‌اندازه صدوچهل سال وجودش را گذاشته و كنكاش كرده در روحش به خلوص رسیده و برای همین است كه وقتی یك دیالوگ می‌گوید ما می‌بینیم اینقدر دوستش داریم.

اینكه می‌توانی این عقاید را داشته باشی لابد به این خاطر بوده كه از بچگی به آنها فكر كرده‌ای اما اینكه می‌توانی اینقدر خوب بیانشان كنی حتما این چهار سال باعث شده كه اینطور اعتماد به نفس داشته باشی. منظورم این است كه حالا می‌توانی نظرت را راحت و كلاسه شده بیان كنی.

این چهار سال عصاره است. شما وقتی كه مدام فكر می‌كنید باعث می‌شود كه به آن قضیه برسید. وقتی شما جا بزنید خودتان، خودتان را رد می‌كنید. یك عده می‌گویند كتاب بخوان، فلان كار را بكن و... من می‌گویم یك جمله كه به دل شما می‌نشیند، هر جمله‌ای كه هست، سعی كن همیشه به آن فكر كنی و آن را انجام بدهی، اگر در پی آن باشی كه آن جمله را انجام بدهی، می‌بینیم سی سال طول می‌كشد كه به باور آن برسی. حداقل سی سال. مثلا همه‌مان به هم می‌گوییم «سعی كن صبور باشی» آقا حداقل سی سال طول می‌كشد تا تو به آن برسی.

پس خودت هنوز به باوری نرسیدی، چون هنوز سی سالت نشده.

(خنده) ما همه‌اش یاد گرفتیم چهار تا كتاب بخوانیم و... زمان می‌برد. باید با آن زندگی كنی. شما مطالعه می‌كنی تا عشق را از جنس دیگری بفهمی برای اینكه معانی تمام نمی‌شوند. من به یك نفر می‌گویم عشق چیست او می‌گوید كه من دختری را در خیابان دیدم كه خیلی زیبا بود و نمی‌توانم تحمل كنم كه به غیر از من به كسی دیگر تعلق داشته باشد. به یك آدم مذهبی می‌گوییم عشق چیست می‌گوید عشق این است كه وقتی داری كمیل می‌خوانی و رسیدی به آن قسمت كه «خدایا من سرمایه‌ای به جز امید و سلاحی جز اشك ندارم.» به یكی دیگر می‌گوییم عشق چیست. آن شعر حافظ را بیان می‌كند كه: «زلف آشفته و خوی كرده و خندان لب و مست/ پیرهن چاك و غزلخوان و صراحی در دست/ نرگسش عربده جو و لبش افسوس‌كنان/ نیمه‌شب دوش به بالین من آمد بنشست» یكی عاشق را آن جور می‌بیند. ما كتاب می‌خوانیم و فكر می‌كنیم كه از همه بعدها و از همه دیدگاه‌ها عشق را بررسی بكنیم تا بتوانیم یك عشق شكیل‌تر را انتخاب كنیم برای دلمان كه خودمان بتوانیم راحت‌تر زندگی كنیم و به آرامش برسیم.

یعنی در واقع می‌خواهی كمك بگیری از عناصر مختلف تا بهتر و بیشتر باور كنی.

دقیقا.

ولی با این حال باید برگردی به دلت.

بله. باید باورش كنی.

اگر یكی از آن سه هزار نفر بودی كه آمدند برای نقش یوسف تست دادند و انتخاب نشدند، فكر می‌كنی الان كجا بودی و چه كار می‌كردی؟

شاید باز هم همینقدر آشفته بودم. این را می‌توانم تضمین كنم.

فكر می‌كنم حداقل این است كه این اعتماد به نفس را نداشتی كه اینقدر راحت حرف بزنی...

البته اینطور است اما من از قبلش هم اینطوری بودم.

باور كردن یك موضوع خیلی می‌تواند در اینكه به آن برسی تاثیر داشته باشد.

شما گفتی باور. همه چیز به ما بستگی دارد. یك سال طول كشید تا من بفهمم چطور می‌شود كه آدم به یك چیزی باور داشته باشد و آن را از خدا بگیرد.

اولین تست را چه كسی از تو گرفت؟

آقای سید مهدی فرخ‌پور دستیار آقای سلحشور.

وقتی می‌خواستند یك پلان نمونه از تو بگیرند كدام پلان را گرفتند؟

آن صحنه هنوز پخش نشده.

صحنه راحتی بود؟

نه. برادرها دچار قحطی شده‌اند و برای اولین بار می‌آیند به مصر. یوسف اسم آنها را داده به نگهبان و گفته اگر چنین كسانی آمدند به من بگو. یوسف هم ازدواج كرده و می‌بیند كه برادرهایش دارند می‌آیند. یوسف می‌خواهد یواشكی آنها را ببیند. به زنش می‌گوید «اینها هستند، اینها برادران من هستند.» یك حالت دارد كه هم حسی است، هم ترس است، هم بی‌باوری است و هم می‌رسد به جایی كه هیچ چیزی نیست. هیجان، دوست داشتن و همه چیز در آن هست.

در تست این را بازی كردی؟

بله. فیلم هم می‌گرفتند و خودشان نشسته بودند. تست نهایی هم سكانسی بود كه من بعدا متوجه شدم كه از نظر جنس بازی یكی از قشنگ‌ترین سكانس‌ها بود. جنس بازی‌اش هم طوری بود كه واقعا سخت بود. لحظه‌ای است كه می‌خواهد خودش را معرفی كند به برادرهایش نمی‌گوید تا از آنها حرف بكشد. شما در نظر بگیرید پیغمبری را كه می‌خواهد چنین كاری كند و بیننده باید از آن لذت ببرد. چون بیننده حق دارد فكر كند كه مگر پیامبر خدا هم از این كارها می‌كند.

چون تماشاگر می‌داند تو كی هستی و آنها نمی‌دانند. حالت چندگانه‌ای دارد.

بله. دقیقا.

اوایل كار فقط دستیارهای آقای سلحشور می‌دیدند؟

نه. آقای سلحشور همه را می‌دید و نظر می‌داد چون به جد دنبال این قضیه بود.

شما را چه كسی به او معرفی كرد؟

من در آمل دانشجو بودم و می‌آمدم تهران تست می‌دادم؛ یكی از دوستان را معرفی كرد. من همیشه مدیون اعتمادی هستم كه آقای سلحشور به من كرد. این یك چیز واضح است. به این می‌گویند قدردانی.

نرفتی؟

بله. همه جا رفتم الا برای تست یوسف. گفتم یوسف چشم آبی را می‌خواهند چكار؟ رفتم شمال. گفتم دیگر بازی نمی‌كنم. ایشان برای كار دیگری رفته بود عكس مرا نشان داد و آقای سلحشور گفت بگو بیاید. او هم به من زنگ زد و من گفتم حالا كه خودش دیده و پسندیده من می‌آیم.

محاسنت هم گریم بود؟

نه. این ریش، ریش خودم است. گذاشتم ریشم بلند شود.

اس‌ام‌اس‌هایی كه برای كارتان ساخته شده می‌خوانی؟

اول برای خودم می‌آید.

منبع : تابناک

s_paliz
15-02-2009, 00:36
در مورد سریال امام علی؛ من تا مدتها قبل همین نظر شما رو داشتم. اما وقتی بیشتر دقت کردم دیدم نه این طور ها هم نیست. البته درسته سریال امام علی در اون زمان پخش، سریال خوبی بود که همه رو راضی کرده بود. اما الآن فرق میکنه. شاید اگر دوباره این سریال رو ببینیم سطحش رو از همین سریال یوسف پیامبر هم پایینتر بیابیم.
فیلم امام علی از یوسف پیامبر از لحاظ کارگردانی و فیلمبرداری و صحنه و ... قوی تر بود.....حالا اگه بخوایم زمان رو در نظر بگیریم و این همه پیشرفت دیگه هیچی...

Behsood
15-02-2009, 01:01
سلام
نمیدونم چرا موقعی که کاهنان میان به دیدن پادشاه صدای زنگوله میاد!
انگار گله ای از *** وارد شده اند!

malkemid
15-02-2009, 01:34
این پسره انقدر ها هم که خوش تیپ نیست

devil_ff2008
15-02-2009, 15:05
میگم اون صدایی که تو معبد آمون میاد چیه ؟!!!!

ir-dgm
15-02-2009, 19:30
مثلا دارن دعا میکنند

s_paliz
15-02-2009, 22:25
صدای کلیساهای قرون وسطا میاد :27:

devil_ff2008
15-02-2009, 22:33
اون صدا یه پخش قوی میخواد :31:
از کجا آوردن اون زمان ؟!!!

s_paliz
15-02-2009, 22:37
اون صدا یه پخش قوی میخواد :31:
پس فرج چکارس!!؟:5:
نشسته اونجا تاریخ رو تحریف کنه دیگه:27:

caca_caca888
16-02-2009, 10:47
راست میگه صداش خیلی باحاله
برا منم علامت سواله

قاهر - Gahir
16-02-2009, 10:56
اون صدا یه پخش قوی میخواد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
صدای زنگولس .... :دی

صدای هیاهوی پس‌زمینه‌ی صوتیش که خیلی باحاله ... اون زمان هم خنياگری بود :دی

در برخی قسمتهاش که خیلی ضایست ، اگه توجه کنید کاملا درک میکنید ..
مثلا یکی که زر و زیور داره وقتی حرکت میکنه این صدا مشهوده یا صدای پاها که اکثر سکانس ها از پاهاست ، با حرکت ، مثل این میمونه که کفش جوبی یا رزین پوشیده است .

Sara
16-02-2009, 11:06
راست میگه صداش خیلی باحاله
برا منم علامت سواله

علاوه بر اینکه ممکنه افکت این صدا ساخته آهنگساز باشه . این افکت رو به راحتی میشه از موسیقی متن بسیاری از فیلمها که سکانسهای این چنینی دارن به دست آورد . یا جدا از موسیقی متن فیلمها ، موسیقی هایی که کارهایی با حال و هوای عرفان شرق داشته باشن معمولاً این افکت دارن مثلbuddha bar " یا " Enigma " .

landscape
16-02-2009, 11:46
ولي اون صداهاش جالبه....اون كليدهايي كه دست كاهنان هست خيلي بد طراحي شده...قشنگ معلومه فلز نيست.

caca_caca888
16-02-2009, 17:28
ولي اون صداهاش جالبه....اون كليدهايي كه دست كاهنان هست خيلي بد طراحي شده...قشنگ معلومه فلز نيست.

اونم با مزست...بچه های ما یه زمان کاغذ رو پاره میکردند و شبیه اون درست میکردند و به بچه ها میزدند...

ولی اصلا قشنگ معلوم نیست که فلز نیستا...

masoudtr
19-02-2009, 12:04
با نزدیک شدن به قسمت های پایانی سریال حضرت یوسف(ع) هر روز ابعاد جدیدی از این پروژه مشخص می شود.

به گزارش خبرنگار «آینده»،کتایون ریاحی در این سریال گران ترین هنرپیشه بوده که ماهانه حدود 7 تا 10 میلیون تومان برای حضور در نقش زلیخا دریافت کرده که بیش از 20 برابر دستمزد بازیگر یوسف بوده است. به گونه ای که ارزان ترین بازیگر از میان نقش های اصلی سریال مصطفی زمانی، بازیگر مازندرانی نقش یوسف بوده که 200 تا 500 هزار تومان در ماه دریافت می کرده است.

گفته می شود بیشترین هزینه ها صرف نظر از بازیگر، هزینه های گزاف ساخت دکور ها و اجاره وسائل و ادوات فیلمبرداری بوده اند. پیش از این مسئولین ساخت این سریال، بیشترین رقم هزینه تولید آن را 7 میلیارد تومان اعلام کرده بودند که برخی از منابع آگاه معتقدند با توجه به هزینه هایی که در این سریال شده است، این رقم غیر واقعی به نظر می رسد.

در حالی که گمانه زنی های زیادی در مورد هزینه های ساخت این سریال انجام شده، یک منبع آگاه در این مورد به «آینده» گفت: هزینه واقعی سریال 14 میلیارد تومان بوده که 6 و نیم میلیارد آن توسط تلویزیون و مابقی آن از محل کمک هایی از نهاد ریاست جمهوری، یکی از ارگان ها و چند چهره شاخص در مجلس تامین شده است.

وی گفت: هنوز 13-14 قسمت از سریال باقی مانده که در آن برادران یوسف به تپس می آیند و پس از ملاقات با او به کنعان می روند. در بخشی از سریال نیز بر اساس یک روایت غیر معتبر که در منابع دینی تشیع چندان روی آن تاکید نشده، یوسف به امر خدا زلیخا را جوان کرده و با او ازدواج می کند.

در طرح اولیه این سریال، همسر اول و فعلی یوسف به خواستگاری زلیخا می رود، اما این منبع آگاه یادآور شد که به خاطر حساسیت ها ممکن است این اتفاق به نحوی دیگر بیفتد، اما یقینا یوسف زلیخا را به عقد خود در خواهد آورد.

در اين حال ناهماهنگي در روند گذشت زمان در اين مجموعه تلويزيوني به رغم هزينه هاي فوق العاده آن موجب اعتراض منتقدين هنري شده است. به گفته آنان، گذشت حدود سي سال در حالي در چهره زليخا به شدت محسوس است كه كمترين اثري در سيماي كنيزان زليخا يا مادر فرمانرواي مصر نداشته است. همچنين در حالي بخشي از موهاي يوزارسيف 40 ساله در طول 12سال پس ار آزادي از زندان سفيد شده است كه چهره مالك مشاور وي يا بنيامين بردار او، تغيير خاصي ننموده است.

befermatooo
19-02-2009, 13:19
هزینه واقعی سریال 14 میلیارد تومان بوده که 6 و نیم میلیارد آن توسط تلویزیون و مابقی آن از محل کمک هایی از نهاد ریاست جمهوری، یکی از ارگان ها و چند چهره شاخص در مجلس تامین شده است.

حیف این همه پول بی زبون که افتاد دست این کارگردان و ...........

حامدرضائی
19-02-2009, 14:37
14 میلیارد تومان
ریال یا تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:
نه بابا این دقت کن شاید به ریال باشه
:18::18:

RoYaYeEe_NiIiLi
19-02-2009, 20:10
نه بابا تومنه
به جای اینکه این پولا بره یه جایی که کار بشه واسه جوونای بدبخت باید این فیلم های ضعیفو بسازن:27:
به نظرم اگه کارگردانیش با عطاران بود خیلی بهتر پیش می رفت:31:
می تونست بهتر باشه
ولی چه کنیم
از این کارای ضعیف زیاد هست:41::5:

gmuosavi
19-02-2009, 20:59
عصرایران - رييس جمهور در ديدار فرج الله سلحشور، نويسنده و كارگردان سريال «يوسف پيامبر» گفت: اين سريال ما را به ياد امام مي اندازد و زيبايي و حكمت رهبر ولايي و نتايج درخشان آن را نشان مي‌دهد.
به گزارش عصرایران به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني هيئت اسلامي هنرمندان، در اين ديدار كه جواد شمقدري مشاور رئيس جمهور در امور هنري نيز حضور داشت، احمدي‌نژاد از سريال «يوسف پيامبر» كه توانسته حقايقي را بيان كند و تأثيرات مثبتي در بين مردم داشته است، قدرداني كرد و افزود: من هم مقيد هستم حتماً اين سريال را تعقيب كنم و ببينم.

رئيس جمهور در مورد مباحث مطرح شده توسط كارگردان سريال «يوسف» درباره ضعف و ناكارآمدي مديريت فرهنگي كشور گفت: چرا در بعضي حوزه‌ها و مديريت‌هاي فرهنگي ناموفق عمل شده است؟ آيا در حاكميت اسلام، سينما تعطيل خواهد بود، فوتبال تعطيل است؛ مسابقات جهاني و امثالهم تعطيل مي‌شود... قطعاً نه، مهم اين است كه چه كساني و چگونه اين كارها را مديريت مي‌كنند.

احمدي‌نژاد گفت: بعد از انقلاب در سينما كارهاي خوبي شده است، اما آن چه دغدغه ماست اين است كه سينماي ايران در طراز نياز و انتظار ما نبوده است.

وي افزود: شما به بعضي ضعف‌هاي مديريتي و آثار سينمايي اشاره داشتيد، چرا فضاي غالب اين گونه است؟ ريشه اين نابساماني بر مي‌گردد به مباني فكري و انديشه كه در ذهن و جان هنرمند و مدير فرهنگي ما وجود دارد.

وي گفت: چرا مديريت‏هاي فرهنگي موفق عمل نمي‌كنند؟ موقعي فعاليت‌ها و برنامه‌ها نتيجه مي‌دهد و يك كار هنري اثرگذار مي‌شود كه زايش و جوششي از درون باشد. هر جا زايش درستي بوده اثري خوب و مؤثر داشته‏ايم. مديري كه خودش در حال زايش و جوشش نباشد چه طور مي‏تواند ديگران را به سمت كمال دعوت كند. آرماني وجود ندارد، دورنمايي در مقابل ديدگان قرار نمي‌دهد. ما گرفتار نوعي جمود فكري هستيم.

رئيس جمهور تأكيد كرد: بعضي‌ها فكر مي‌كنند اوج مكتب همين لايه ثابتي است كه بايد همه رفتار و اعمال خود را با آن تنظيم كنيم... درحالي‏كه اينها احكام هستند مثل تابلوهاي كنار جاده، اما اين دستورالعمل‏ها و تابلوها جاده و مقصد نيست بعضي اين دو را با هم اشتباه مي‌گيرند.

وي افزود: تخريب را همه مي توانند انجام دهند، اما تنها عده معدودي مي توانند مجموعه را جلو ببرند و شرط آن اين است كه خودشان جلوتر باشند، خودشان مصلح و صالح باشند. چرا همه شيفته ‏يوسف مي‏شوند و تأثير عميق بر همگان مي گذارد. چون خودش به حقيقت بالاتري رسيده است.

احمدي‌نژاد با اشاره به شخصيت امام (ره) و تأثير عميق آن در مردم، گفت: ما بايد خط امام را در اين مسير تحول و شكوفايي و در مسير حركت به جايگاه بالاتر تفسير و تعريف كنيم. در جا زدن كه متكي به علوم غربي و تكنيك هاي آنان است با راه امام هم‏خواني ندارد. بعد از انقلاب فرهنگي ما علم را وارد كرديم. نهضت ترجمه راه افتاد و امتياز را به آن داديم كه علوم غربي را بهتر در دسترس قرار داد، غرب به آخر خط رسيده است و موتور تمدني غرب در حال خاموش شدن است و خاصيت آن فرهنگ و تمدن همين اقتضاء را دارد.

وي تأكيد كرد: حقيقتي را كه ما فراموش كرديم و از آن غافليم، وجود مقدس امام عصر (عج) است. هر چيز زيبايي در عالم در مقابل آن حقيقت بزرگ رنگي ندارد. اصل حركت و رشد و كمال از آن وجود مبارك است. بچه هاي مسلمان اين خط را در آثار هنري خودشان گم كرده‌اند و دنبالش نيستند.

اگر مدير در يك افق بالاتري قرار بگيرد، مي تواند تحولي را ايجاد كند و اينجاست كه تدبير او، اتخاذ شيوه ها روش هاي عمل، تحليل و تفسير پديده‌ها تغيير خواهد كرد و اين قدر محدود و بسته عمل نخواهد كرد، محافظه كاري كنار مي رود جسارت تصميمات بزرگ در مقابلش قرار مي‌گيرد.

احمدي‌نژاد گفت: سه تا مدير فرهنگي كه نگاه شان ولايي و با اين افق بلند باشد و با امام پيوند حقيقي خورده باشند، مي‏توانند انقلابي ايجاد كنند و روز به روز در صحنه فرهنگ و هنر شاهد شكوفايي باشيم و فضاي پيشرفت و كمال باز مي‌شود.

وي با اشاره به سريال يوسف پيامبر گفت: فيلم يوسف، ما را به ياد امام مي اندازد و زيبايي و حكمت رهبري ولايي و نتايج درخشان آن را نشان مي‏دهد. اين كه آمون هوتپ موحد مي شود نكته جالبي است و اين درست است اگر نمي شد يك تناقض بود چون شرك و بت‌پرستي آدم‌ها را متوقف مي‏كند راه خير و بركت و كمال را مي بندد، اما وقتي اين حجاب كنار برود و نور ايمان بتابد و افق ديده شود، ‌راه رشد و تعالي باز مي شود تا به حال به اين موضوع پرداخته نشده، اگر اين ويژگي در هنر بيايد غوغا مي‌كند.

احمدي نژاد افزود: آمدن امام در 12 فروردين به ايران در حالي كه باند فرودگاه با تانك ها محاصره شده بود و حكومت نظامي همه جا مستقر شده بود. اين اتفاق چه طوري رخ مي دهد كه امام وسط اين خون و آتش فرود مي آيد و مي‏ببينيم كشور گلستان شد، آيا اين جز همان تعبير گلستان شدن آتش بر ابراهيم خليل ا... است. اين كار را چه كسي كرد اين تدبير را چه كسي انديشيد. خود امام مي فرمودند: دستي هست كه كارها را درست مي‌كند. اين حقيقت بايد فضاي هنر ما و دوستان هنري و مديريت فرهنگي ما را درنوردد. گير و ايراد ما در هنر اينجاست. در حوزه هاي غيرفرهنگي هم همين طور است. ايمان حقيقي به غيب، امامت و... نيست. همه اش حرف است.

احمدي‌نژاد تأكيد كرد: همه هنر يوسف در ارتباط او با امام غيب است و بدانيد خدا راه كمال ديگري نگذاشته است. جهش فرهنگي، رونق هنري و امثالهم بدون اين معنا و مفهوم، بروز و ظهوري نخواهد داشت.

وي افزود: گاه ديده مي شود خيلي تلاش مي شود خيلي فكر مي شود، اما چيزي عايد نمي شود. همه در مي مانند كه عيب كار كجاست؟ فكر مي كنند اگر مثلاً دو تا دكترا بيشتر داشتند، اگر با فلان مركز مثلاً هاليوود مرتبط بودند چه مي شد! ‌نه ، راه را گم كرده اند، ‌اين نقص و عيب در دل ماست. رفع اين گير بشود كارها درست مي شود. جز زيبايي در عالم وجود ندارد، بايد خدا را در همه جا ديد و اراده خدا را حاكم ديد.

رييس جمهور در پايان تأكيد كرد: مشكلي و نقصي در عالم نيست، بايد نگاه را عوض كرد. در عالم هنر، افق را بلند بگيريد. خواهيد ديد نه تنها در ايران كه صد ميليون مخاطب آمريكايي پيدا خواهيد كرد. من آن روز را مي بينم. مردم جهان در عمق وجودشان ديندار هستند و اين ظرفيت و موقعيت ويژه براي كار هنري شماست.

dampayi
20-02-2009, 23:03
احمدي‌نژاد:مقید هستم حتماً سریال یوسف را تماشا کنم !!!
!!!!!!!!
موفق باشی!

خب این قسمتش هم تموم شد!!
نمی دونم متوجه شدید یا نه
اون جایی که دمه سیلوها جنگ شد! سر نیزه یارو اون قسمت یونولیتیش!!! کج شد!!!
احتمالا سلحشور تف کم آورده!

Wisdom
20-02-2009, 23:34
دختر حضرت یعقوب موقعی که می رفت دنبال بنیامین که بهش بگه پدرش میخواد بینش روز بود وقتی رفت و به بنیامین گفت و هر دو به پیش حضرت یعقوب رفتند یک دفعه هوا شب شد !!!
به تقلید از بچه دار شدن یوسف بوده فکر کنم :دی

Inter
20-02-2009, 23:39
!!!!!!!!
موفق باشی!

خب این قسمتش هم تموم شد!!
نمی دونم متوجه شدید یا نه
اون جایی که دمه سیلوها جنگ شد! سر نیزه یارو اون قسمت یونولیتیش!!! کج شد!!!
احتمالا سلحشور تف کم آورده!

اون سکانس حمله به سیلو که خودش جوک بود با این گاف هم بدتر شد :2:

انگار یوزارسیف داشت با پادی آمون دوئل می کرد به سبک شوالیه های قرون وسطایی :18:

خلاصه حیف اون همه هزینه که صرف این سریال شده حیف ......:13:

راستی پسر یوزارسیف کی به دنیا اومد من ندیدم؟!!!

Mo7amad
20-02-2009, 23:45
آره نیزه که خیلی ضایع بودش
یکی از سربازهای معبد هم شمشیر رو بدون غلاف زیر لباسش گذاشته بود.دستش چطور بریده نشد نمیدونم
همشونم هم 4تایی با یه الاغ خارج شدن از معبد.اصلا هم تابلو نبود
نصفه شمشیرها هم از زیر لباس معلوم بود.عجب پنهان کردنی.من داشتم به این سریال امیدوار میشدم ولی این قسمت گند زده شد بهش واقعا
اونقدر که ملکه رو نشون داد تو سریال زن و بچه حضرت یوسف رو نشون نداد اصلا
زنه حضرت یوسف هم یه جا 1تار موش معلوم نیست.یه جا دیگه موهاش معلومه.اصلا مگه اون موقع بحث حجاب مطرح بوده؟

اماستیاف
21-02-2009, 00:43
امشب که واقعا از همه نظر بسیار ضعیف بود !!! (مثل قسمتهای قبل)

اینکه یوزارسیف میگه هرکس به دین ما توهین کنه دستگیر میشه و باید بره زندان و بعدش میگه ما برای ترویج دین و تطهیر قلبها مجبوریم خون بریزیم واقعا اعصابمو ریخت به هم...
همین سخنان گوهربار به گوش جهانیان میرسه که بهمون میگن تروریست !!!
این فیلم دقیقا داره وضعیت امروز ایران رو به تصویر میکشه و تمام کارهای دولت رو توجیه میکنه نه داستان حضرت یوسف (ع) !
تمام دیالوگها من رو یاد شعارهای دولت میندازه.
آخه چند هزار سال زلیخا اومده گفته "یوزارسیف داره دانه درشت ها رو جدا میکنه ...." این اصطلاح مال اون زمانه؟ حالا خوبه نگفت "مفسدین اقتصادی"

یک نکته دیگه اینکه همیشه از چند فرد خاص به عنوان کسانی که دیالوگهای عوام رو میگن استفاده میشه.
چندین دفعس که میبینم دم در سیلوها از چند فرد خاص چندین دفعه استفاده شده !!!

اون جنگ هم که واقعا مسخره بود...اون آتش سوزی رو چه جوری خنثی کردن ؟؟؟؟

toolhelp
21-02-2009, 00:54
خارج شدن بخار از دهان افراد اطراف سيلو اونم وسط بيابانهاي آفريقا تو گرماي روز ! خيلي جالبه ! :31:
يا اون كوزه گره چقد ناشيانه داشت كوزه گري ميكرد و جالب اينه كه چند دقيقه بعدش تو يه نقش ديگه ظاهر شد!

Ali Delkhosh
21-02-2009, 00:57
شماها هم فقط دوست داريد همه چيرو به اوضاع الان ايران ربط بديد
قبول دارم بعضي جاها كارگرداني ضعيف بوده اما در كل مجموعه بسيار قشنگي ساخته
اگه اين سريال براتون جالب نيست و پر از عيب و ايراده پس چرا تماشا مي كنيد ؟!!!
يه خورده هم شما بايد نگاهتونو عوض كنيد

Manager_66
21-02-2009, 10:11
اون تيكه جنگش خيلي باحال بود شمشيرو تو شكم هر كي فرو ميكردن پرررررچ صداي گوجه فرنگي ميداد :27::31:

Raptor 2009
21-02-2009, 10:12
سوتی های این قسمت:
یوزارسیف:انان مبلغ در امد خود را به حساب دولت واریز!!!!!!! میکردند!!!
حالا چطور واریز میکردن به بانک!!! با حواله یا حساب به حساب الله اعلم!

اون سکانسی که پیرمرده با نیزه میخواست طرف رو از پشت بکشه به جایی که نباید ضربه میزد،ضربه زد و کارگردان انقدر بی ذوقه که نکرده یه بار دیگه اون صحنه رو بگیره و بهش بگه بزنه تو کمر ،نه به اون ...
صحنه های جنگ و دعوا بقدری مصنوعی ساخته شده که ناخداگاه آدم رو به خنده وا میداره
وقتی شمشیر به شکم فرو میره یکی از تکنیکهایی هستش که بیش از 70 ساله تو سینمای جهان تونستن همچین جلوه ویژه ایی رو خلق کنن ولی تیم سازنده از انجام این کار عاجزه

هنر کارگردانش رو فقط تو پول خرج کردن و حیف و میل بودجه صدا و سیما میبینم.و الا فهم کارگردانی ایشون در حد یه آماتوره نه مجری چنین سریال عظیمی.

shahshahani
21-02-2009, 10:55
يه چيز ديگه:
توجه كردين كه خيلي وقته از جبرئيل خبري نيست؟؟؟
همه اطلاعات رو يا خود يوسف از قبل ميدونه يا ايناروس و اون يكي براش جاسوسي ميكنن...
نا سلامتي پيغمبره.ديگه نبايد جاسوس داشته باشه كه...

حامدرضائی
21-02-2009, 11:31
يه چيز ديگه:
همه اطلاعات رو يا خود يوسف از قبل ميدونه يا ايناروس و اون يكي براش جاسوسي ميكنن...
از وقتی که فهمیدم به این فیلم چرت 14 میلیارد تومن خرج کردن دیگه حوصله نگاه کردنشو ندارم

فاطـمه
21-02-2009, 11:33
دختر حضرت یعقوب موقعی که می رفت دنبال بنیامین که بهش بگه پدرش میخواد بینش روز بود وقتی رفت و به بنیامین گفت و هر دو به پیش حضرت یعقوب رفتند یک دفعه هوا شب شد !!!
به تقلید از بچه دار شدن یوسف بوده فکر کنم :biggrin:

طبیعی بود بعد از غروب هوا در عرض چند دقیقه تاریک میشه
اونم موقع غروب رفت دنبال بنیامین

f.kh0511
21-02-2009, 13:07
بی انصاف نباشین اینقدر هم که شما ها میگین بد نیست به نظر من که خیلی هم خوبه

Ali Delkhosh
21-02-2009, 14:13
يه چيز ديگه:
عزيز دل برادر اون جبرئيل نيست ، جبرئيل فقط بر حضرت محمد ( ص ) نازل ميشد
يه فرشته وحي كه معلوم نيست اسمش چيه :46:

RoYaYeEe_NiIiLi
21-02-2009, 14:54
:5:سوتی فراوانه
slow motion مال شمشیر زدن یوسف خنده دار بود...بعدشم یه جوری بود که آدم فکر می کرد خورده به شکمش:27:...ولی خورده بود به دستش:31:...
لباس مبدل اونا رو توجه کردید؟:27:...یارو کلاهشو گذاشته زیر روسری:18:...تازه به اون تابلویی شمشیرشو زیر لباسش قایم کرده مثلا لباس مبدل پوشیده:18:
بقیشونم که شما اشاره فرمودید

راستی پسر یوزارسیف کی به دنیا اومد من ندیدم؟!!!
کاملا به تکته ی جالبی اشاره کردید:27:...جالب اینه که هم سن و سال بودن دختر پسره

leila*
21-02-2009, 15:54
بعد از اینکه جنگ کنار سیلو ها تموم شد
یوزارسیف رو به مردهای بغل دستیش میکنه میگه نمیزارم خون شوهران شما پایمال بشه!!!!!!!!!!

franch
21-02-2009, 17:10
من كلا ايراد انچناني تو اين سريال نميبينم. به نظرم عوامل فيلم زحمت خودشون رو كشيدن. مخصوصا كارگردان اين مجموعه كه هم كار نويسندگي رو بر عهده داشت و هم كار كارگرداني سريال رو.

ولي نقدهاي بعضي از دوستان هم واقعا درست نيست.
مثلا يكي ميگه زن يوسف با بولوتوث حامله شده!!
بازاون يكي ميگه كائناي معبد كه راه ميرن صداي زنگوله گوسفند ميده!!
يكي ديگه از دوستان ميگه با شمشير كه به شكم هر كي ميزنن صداي گوجه فرنگي ميده!!
به نطرم اين نقدها ديگه بي انصافيه( يعني به نوعي مسخره كردن سرياله تا نقد سريال)

تنها ايرادي كه خود من تو اين سريال ديدم يكي انتخاب اشتباه دوران كودكيه حضرت يوسف بود (اون كودك در قصر زليخا) و ايراد ديگه اينكه در همين قسمت اخير(ديشب)‌ هنگامي كه پاديامون (يكي از كائنان معبد)‌ داشت با سربازانش صحبت ميكرد پشت سرش رود نيل رو نشون ميداد كه پر از اب بود و كشتي داشت حركت ميكرد. ( در صورتي كه هنوز خشكسالي تمام نشده)

به هر حال از اين اشتباهات وجود داره اونم در اين پروژه سنگين و هزينه برداري كه بيش از 7 سال طول كشيده.

Ali Delkhosh
21-02-2009, 18:06
من كلا ايراد انچناني تو اين سريال نميبينم. به نظرم عوامل فيلم زحمت خودشون رو كشيدن. مخصوصا كارگردان اين مجموعه كه هم كار نويسندگي رو بر عهده داشت و هم كار كارگرداني سريال رو.

ولي نقدهاي بعضي از دوستان هم واقعا درست نيست.
مثلا يكي ميگه زن يوسف با بولوتوث حامله شده!!
بازاون يكي ميگه كائناي معبد كه راه ميرن صداي زنگوله گوسفند ميده!!
يكي ديگه از دوستان ميگه با شمشير كه به شكم هر كي ميزنن صداي گوجه فرنگي ميده!!
به نطرم اين نقدها ديگه بي انصافيه( يعني به نوعي مسخره كردن سرياله تا نقد سريال)

تنها ايرادي كه خود من تو اين سريال ديدم يكي انتخاب اشتباه دوران كودكيه حضرت يوسف بود (اون كودك در قصر زليخا) و ايراد ديگه اينكه در همين قسمت اخير(ديشب)‌ هنگامي كه پاديامون (يكي از كائنان معبد)‌ داشت با سربازانش صحبت ميكرد پشت سرش رود نيل رو نشون ميداد كه پر از اب بود و كشتي داشت حركت ميكرد. ( در صورتي كه هنوز خشكسالي تمام نشده)

به هر حال از اين اشتباهات وجود داره اونم در اين پروژه سنگين و هزينه برداري كه بيش از 7 سال طول كشيده.
منم كاملاً با شما موافقم :10:
اين بيشتر شبيه مسخره كردن تا نقد كردن

f.kh0511
21-02-2009, 19:09
اره فقط کافیه یکم منصف باشین
شما ها فقط قصد دارین فیلم رو خراب جلوه بدین و پر از عیب در حالی که اگه کسی واقعا این فیلم رو دیده باشه نه باید تا این حد بی انصاف نقد کنه
به قول دوستان شما ها دارین فقط مسخره میکنین

Bilbo
21-02-2009, 19:53
داستانش خیلی زیباست.
هزینه و تلاش هم برای خوب دراومدن فیلم زیاد شده.اما نتیجه نهایی دلچسب نیست.
شاید اگر یک فیلم سینمایی از داستان حضرت یوسف (ع) میساختن خیلی عظمت کار بیشتر میشد !

حامدرضائی
21-02-2009, 19:55
شما ها فقط قصد دارین فیلم رو خراب جلوه بدین و پر از عیب در حالی که اگه کسی واقعا این فیلم رو دیده باشه نه باید تا این حد بی انصاف نقد کنه
به قول دوستان شما ها دارین فقط مسخره میکنین
منصفانه قضاوت کنیم.اینو دیگه درس میگه
خب یکم هم از خوبی های این فیلم بگید دیگه
برای اینکه پستاتون زیاد بشه فقط داریم این فیلمو چرت جلوه میدین

Mo7amad
21-02-2009, 20:07
من قبلا هم گفتم.سر یانگوم هیشکی پیر نمیشد کسی چیزی نمیگفت. ولی اینجا زیادی داریم گیر میدیم به یه سری مسایل
ولی خب صحنه های نبرد تعطیله واقعا.تازه اونم واسه ماها که 3گانه ی مومیایی رو دیدیم حداقل!!!
سلاح ها هم که یونولیتی هست و خونریزی ها هم ضایع
شما تو سایت imdb هم برید هر فیلمی رو بگید ازش تونستن گاف بگیرن تازه این که سریال هستش
و.لی خب ای کاش یکی به کارگردان میگفت اسلحه رو اینقدر ضایع زیر لباس نمیزارن/اگه دارن یواشکی میرن نزدیک سیلوها کلاه خود سرشون نباشه.آتیش چه جوری خاموش شد!
به نظر من اصلا به زن و بچه حضرت یوسف پرداخته نشده تو این سریال
ای کاش بقیه هم یه خورده نظر میدادن موقع فیلمبرداری به ایشون

gladiator.shiraz
21-02-2009, 20:11
برید فیلمی که امریکا در مورد یوسف ساخته رو ببینید ....ایا قابل مقایسه است ؟؟؟؟

Manager_66
21-02-2009, 21:52
البته فيلم ايراني قبل از انقلاب يوسف و زليخا رو ببينين ميتركين از خنده زليخا توش بابا كرم مي رقصه :31:
نسبت به اون فيلم اين سريال خداست ولي خوب اون مال 40 50 سال پيش بود الان ديدگاه ها خيلي فرق كرده و بايد يك سري مسائل ابتدايي رو ديگه تو ساختن فيلم رعايت كنن كه اين همه نقص نداشته باشه .
يك چيز ديگه الان يادم اومد اون تيكه آخر كه سريال تموم شد بعد از اينكه كاهنا به سيلو حمله كردنو برگشتن اون كاهن گفت كه تا ساعتي ديگه با ما حمله ميكنن اون موقع مگه ساعت بوده ... اگه خوب ميخوان حجابو و ديگه باقي چيزها رو رعايت كنن بايد اين ظريف كاري ها رو هم بكنن ديگه :46:

ir-dgm
21-02-2009, 22:09
اون موضعه میزان بود.
میزان همون ساعت آبی هست :دی

gmuosavi
21-02-2009, 22:19
سلام !

دوستان اصلا قصد توهین یا بی احترامی ندارم و فقط نظرم رو میگم

اگه آقای سلحشور میومد فقط یه تغییر تو سریال میداد دیگه هیچکدوم از این اعتراضها نبود !

اول سریال ، به جای نام سریال می نوشت :

یوزارسیف

برداشتی آزاد از داستان حضرت یوسف !

فکر کنم بهتر بود !

momkhbpsp
21-02-2009, 22:23
اگه دقت میکردین یه صحنه این یارو کاهن عصبانیه که فقط میخواد بکشه داشت واسه این سربازها حرف میزد
پشتش یه کشتی داشت حرکت میکرد !!!!!!
مگه نیل خشک نشده بود این کشتی از کجا اومد !!!!!!!!!!1

resident_evil
21-02-2009, 22:34
آقا من ديشب برا اولين بار ديدم اين سريال رو !!!
اون صحنه كه يوسف با شمشير اون يارورو زد بدش چي شد كه
ديگه كسي نرفت سراغش بعدم يارو از بين اون همه آدم فرار كرد
رفتش تو معبد ؟؟؟!!!

shamabady
21-02-2009, 22:44
آقا اینارو ول کنید دو سه قسمت بود داشتن گندم درو میکردن الان باز فکر کنم دو سه قسمت هم هی جارچی ها جار بزنند و هی مردم بگند خدای یوزارسیف این جوریه و اونجوریه
دیگه خیلی بی خود دارن فیلم رو کش میدن

Mahdi/s
21-02-2009, 22:46
ببينيد چي پيدا كردم.......................اميدوارم تكراري نباشه

مجموعه یوسف پیامبر هم سوتی داره.

به اون قایق موتوری توجه کنید.

فاطـمه
22-02-2009, 10:55
بچه ها من نسخه آمریکایی این فیلم رو ندیدم
میشه یه نفر یه مقایسه ای انجام بده
عکس نذارین لطفا منظورم از لحاظ محتوی هست

mahsa1469
22-02-2009, 14:56
کتایون ریاحی در این سریال گران ترین هنرپیشه بوده
باید هم گران ترین قیمت رو داشته باشه بالحق که بهترین بازی رو توی این سریال و بدترین گریم رو داره

گفته می شود بیشترین هزینه ها صرف نظر از بازیگر، هزینه های گزاف ساخت دکور ها و اجاره وسائل و ادوات فیلمبرداری بوده
از هر چه بگزریم دکراسیون و صحنه ی فیلم از هرچیز دیگر ان بهتره و یا بهتره بگم غیر قابل انتقاده...چند روز پیش مستندی ر در مورد گذشته ی مصر می دیدم اولش فکر کردم فیلم یوسف پیامبره مو نمی زد آمون و قصر آمون و آنخاتون و در کل شیرازه ی شهر کاملا شبیه بود مجسمه ی هامون رو نشون داد که اون هم شبیه بود...

mahsa1469
22-02-2009, 15:32

mahsa1469
22-02-2009, 15:34

Sara
22-02-2009, 18:47
چند بار تذکر داده شد در رابطه با این تاپیک که محدوده بحث رو حفظ کنین اما متاسفانه هر چند هفته یکبار اسپم دادن توی این تاپیک مد میشه . این آخرین تذکر هست : هر کس هر نظری داره محترم اما فقط یکبار نظرتون بگید لطفاً ! سوتی از سریال میگیرین مسئله ایی نیست اما لطفاً پستهای قبل رو بخونین و سوتی تکراری نگیرین که در حقیقت خودش یه سوتی جدیده ! برای سوتی مربوطه هم دلیل داشته باشین و گاهی هم به گوشها و چشمهاتون شک کنین و بعد از دیدن تکرار سریال سوتی رو مطرح کنین . از تکرار بی ربط حروف الفبا مخصوصاض خ به شدت بپرهیزید ! اگر پست کسی خیلی به نظرتون مفیده یا در حقیقت نه پست شخص که خود شخص معمولاً! لطفا فقط دکمه تشکر رو بزنین اصلا نیازی نیست پست رو نقل قول بگیرین باور کنین ! این تاپیک مدت کوتاهی باز میمونه اگه باز هم اسپم بازی شروع شه تاپیک رو قفل میکنم .

ahmad08
22-02-2009, 18:53
خدایش سریال قشنگیه .
من نسخه خارجیش رو هم دیدم.
هیچ گونه نکته اموزشی و معنوی توش نیست.
خدا خیرش بده سلحشور رو .

malkemid
22-02-2009, 19:41
باید هم گران ترین قیمت رو داشته باشه بالحق که بهترین بازی رو توی این سریال و بدترین گریم رو داره

از هر چه بگزریم دکراسیون و صحنه ی فیلم از هرچیز دیگر ان بهتره و یا بهتره بگم غیر قابل انتقاده...چند روز پیش مستندی ر در مورد گذشته ی مصر می دیدم اولش فکر کردم فیلم یوسف پیامبره مو نمی زد آمون و قصر آمون و آنخاتون و در کل شیرازه ی شهر کاملا شبیه بود مجسمه ی هامون رو نشون داد که اون هم شبیه بود...

ولی به نظر من یکی از بدترین فاکتورها همین طراحی صحنه خنده داره...

در کل کلا فیلمهای ایرانی کافیه توش عشق و عاشقی و مخصوصا تو مایه های زن دوم و از این چیزا باشه...طرفدار پیدا می کنه چه جور!! فکر می کنین اگه قضیه زلیخا نبود کسی این فیلمو نگاه می کرد؟

starry
22-02-2009, 21:28
فیلمهایی از این دست باید خیلی قوی تر از اینها باشند با یک سرمایه کم و بازیگران و کارگردان و فیلمنامه ضعیف نباید توقع یک اثر خوب و ماندگار را داشت. فیلمنامه پر است از جملات شعارگونه که خوب این در یک اثر ضعیف تعجب اور نیست.

masoudtr
22-02-2009, 23:55
ببينيد چي پيدا كردم.......................اميدوارم تكراري نباشه

مجموعه یوسف پیامبر هم سوتی داره.

این فلش بالا که ارم شبکه یک است
پس کو قایق موتوری؟

Mahdi/s
23-02-2009, 11:18
پس کو قایق موتوری؟
بابا......2تا فلش داره با دقت نيگاه كن.......اون طرف عكس.......راست عكس.........پشت همين قايق بزرگه

nini jun
23-02-2009, 11:32
به نظر من سریال جالبیه

فاطـمه
23-02-2009, 11:46
بابا......2تا فلش داره با دقت نيگاه كن.......اون طرف عكس.......راست عكس.........پشت همين قايق بزرگه
عکس واسه من باز نمیشه
میشه یه جا دیگه آپ کنید؟!

ارباب جنگ
23-02-2009, 11:59
این فیلم یکی از مزخرف ترین فیلمهایی است که منتا حالا دیده ام. همه شخصیت ها به طرز احمقانه ای حماسی بازی می کنند. روند کلی فیلم خیلی کنده.تا یکی بخواد از یه طرف قصر به اون طرف بره نصف یه قسمت رفته. از همه بدتر اینکه به شعور بیننده توهین شده چون همه چیز حتی مسائل پیش پا افتاده هم توضیح داده می شه. همه جا چند نفر را می بینی که مسائل را برات توضیح می دن. در کل فیلم چرتیه

navid_mansour
24-02-2009, 03:09
توجه دارين يه نفر تو اين سريال يه بدن ورزشكاري و ورزيده نداره؟! حتي جنگاوراشون
داستان ضعيف،اصحاب كهف هم يه فيلم تاريخي بود!
اين كجا و آن كجا! گور پدر سياست،برا برداشتن يارانه ها آماده بشيد!

gladiator.shiraz
24-02-2009, 11:46
به نظر من که با این امکانات که ما تو مملکتمون داریم کار خوبیه ..به هر حال دوستان هر چیزی رو به نسبت امکانات موجود می سنجن ...اگه بطور مثال ما امکانات سینمای هالیوود رو داشتیم و این فیلم رو میساختیم جای بسی انتقاد داشت ..ولی اقای سلحشور با وجود امکانات سینمای ایران کارش بد نیست...

Mahdi/s
24-02-2009, 12:32
عکس واسه من باز نمیشه
میشه یه جا دیگه آپ کنید؟! اينم يه جا ديگه

gladiator.shiraz
24-02-2009, 18:01
اينم يه جا ديگه

بابا تیزبین ...دمت گرم روزی چند تا هویج میخوری ...ولی چرا به ارم شبکه یک فلش زدی؟

masoudtr
24-02-2009, 18:35
به نظر من که با این امکانات که ما تو مملکتمون داریم کار خوبیه ..به هر حال دوستان هر چیزی رو به نسبت امکانات موجود می سنجن ...اگه بطور مثال ما امکانات سینمای هالیوود رو داشتیم و این فیلم رو میساختیم جای بسی انتقاد داشت ..ولی اقای سلحشور با وجود امکانات سینمای ایران کارش بد نیست...
14 میلیارد از نظر شما هزینه ای نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13:

Mahdi/s
24-02-2009, 19:15
چرا به ارم شبکه یک فلش زدی؟
مشخص بشه پشت صحنه اي....از اين چيزا نيست.......يعني tv خودمون نشون داده

نادر1368
24-02-2009, 19:34

به اشاره یکی از دوستان شما این فیلم رو با مردان انجلس مقایسه کن فکر کنم اونم made in iran باشه.

dampayi
25-02-2009, 17:55
داستان ضعيف،اصحاب كهف هم يه فيلم تاريخي بود!

به اشاره یکی از دوستان شما این فیلم رو با مردان انجلس مقایسه کن فکر کنم اونم made in iran باشه

من خودم حالم از این سریال به هم می خوره!!
ولی مگه این دوتا فیلمی که شما نام بردید سینمایی نبودند؟؟!!!

فیلم سینایی چه ربطی داره به سریال!!
مطمئنا اگه سلحشورم اینو سینمایی می کرد بهتر می شد!

sepid12ir
25-02-2009, 18:03
من خودم حالم از این سریال به هم می خوره!!
ولی مگه این دوتا فیلمی که شما نام بردید سینمایی نبودند؟؟!!!

فیلم سینایی چه ربطی داره به سریال!!
مطمئنا اگه سلحشورم اینو سینمایی می کرد بهتر می شد!
مردان آنجلوس اگر همون اصحاب کهف باشه که سینمایی نبود، سریال بود!!!
---
من به دلایلی از فیلمهای تاریخی و مذهبی خیلی خوشم نمیاد ولی به نظرم زیرسوال بردن کار افراد هم خیلی خوب نباشه...
جمعا سه قسمت دیدم و از نظر کیفیت کار درسته در حد عالی نیست ولی با توجه به امکانات به نظر من فیلم بدی نیست! فیلم مشخصه که روش زحمت کشیدن و وقت گزاشتن و الکی رد نشدن که یه چی بسازن بره(متاسفانه خیلی فیلمها هستند که از روی بی حوصلگی بسیار بسیار ضعیف هستند و تعداد بیننده هاشون بسیار محدود)

gladiator.shiraz
26-02-2009, 12:10

دوست عزیز پول که امکانات نمیشه ...اگه دقت کنی کشور ما تحریم هست ...یعنی پول هست ولی از کجا امکانات تهیه بشه ...

malkemid
26-02-2009, 14:17
دوست عزیز پول که امکانات نمیشه ...اگه دقت کنی کشور ما تحریم هست ...یعنی پول هست ولی از کجا امکانات تهیه بشه ...

امکانات یعنی چی؟4 تا تیر تخته که باهاش دکور درست کنن...4 تا فکر درست حسابی که رو فیلمنامه کار کنن رو که دیگه نباید از خارج بیاریم؟!!

ElmO
26-02-2009, 14:41

14 میلیارد ؟! ...
هزینه ای که خودشون اعلام کردن ، حدود 20 میلیارد بوده ! ..
بعد تازه گفتن چون سریال عمر مختار ( که دارن میسازنش ) هزینه ش بیشتر از این ، یعنی 37،8 میلیارد بوده ، پس
استقبال از اون سریال به مراتب بیشتر از یوسف پیامبره !!! ..

فهمیدید چی شد ؟! .. ارزشگذاریشون روی فیلم ، بر اساس بودجه ای هست که پاش میریزن ! ..

با این طرز تفکر نباید انتظار سریالهایی بهتر از یوزارسیف با این همه خرج رو داشت ..

یا حق

:40:

REGISTERED USER
26-02-2009, 14:47
به نظر من دست فخیم زاده بود خیلی حرفه ای تر ساخته میشد !

حمله کردند به سیلو ، طرف با نیزه زدش ، سر نیزه کج شد !!!!

این باید دست آدم حرفه ای می بود ... یادتون هست فخیم زاده چقدر حرفه ای روی سریال امام رضا (ع) کار کرد ؟ اونم اون موقع !

RoYaYeEe_NiIiLi
26-02-2009, 14:57
بیشترش تقصیر خودمونم هست...کلی آدم می شینن مسخره ی این فیلم می کنن بازم می شینن می بیننش...خب اخه فیلمی که ارزش نداره چرا می بینین ...که دوباره بیفته تو سرشون یه فیلمه دیگه بسازن که به مراتب شاید از این بدتر باشه...این جور فیلما باید از طرف خود مردم تحریم بشن
والا من همش منتظره ابراز احساسات یعقوبم اما اتفاقی نمی یفته...با اون گریم مسخره ای که زلیخا رو کردن،بر می گرده می گه من یوسف رو دیدم...آخه کسی که اونطوری چشماش بسته شده باشه،از اون فاصله چی می تونه ببینه؟من که یکم چشمام ضعیفه هیچی نمی تونم ببینم...تازه به جای اینکه یعقوب کور بشه،زلیخا چشماش مشکل پیدا کرده؟:27:...بدش یعقوب می شینه چای تپه و از مناظر لذت می بره؟؟؟
اگر یکم مستندات تا ریخیش درست بود،شاید می شد قبولش کرد...ولی خیلی جاها هم مستنداتشوت غلطه...وای به حال کسایی که هیچی در مورد یوسف نمی دونستن...الان گیج تر شدن حتما:31:

aliani
26-02-2009, 17:20
بعد تازه گفتن چون سریال عمر مختار ( که دارن میسازنش ) هزینه ش بیشتر از این ، یعنی 37،8 میلیارد بوده ، پس
استقبال از اون سریال به مراتب بیشتر از یوسف پیامبره !!! ..
اگه منظورتون همون مختارنامه هست (اگر اشتباه نکنم) من که چند تا تریلر به عبارتی از این سریال دیدم کف کردم خیلی عالی کار کردن مخصوصا نقش خود مختار به نظرم این سریال بترکونه :دی
ولی 37 میلیارد .... !!!! مطمئنی ؟

REGISTERED USER
26-02-2009, 19:06
دوستان تمام فیلم ها به عوامل بستگی دارند

اگر کارگردان و عوامل تولید حرفه ای باشند ، سریال عالی میشه

Retired User
26-02-2009, 21:19
دوستان تمام فیلم ها به عوامل بستگی دارند

اگر کارگردان و عوامل تولید حرفه ای باشند ، سریال عالی میشه
دقيقا عواملي كه در اين سريال موجود نيست

RoYaYeEe_NiIiLi
27-02-2009, 22:34
از بس سوتیاش زیاده آدم نمی تونه وایسه که تموم بشه...:27:
وقتی تیر می ندازن،انگار صدای شلیک گلوله هست...تازه صدای موشک سوتی هم می داد...
تیر هاشون انقد بد درست شده که سر و ته میره:27:....
یارو از بالا اومده پایین...شمشیرش خونی بوده:18:...من نمی دونم...به نظرتون اون بالا آدم های خودی رو زده؟:27:
یارو داره می جنگه،شمشیرش کجه:13:...باز هم صدای گوجه ی له شده تکرار شد...
یارو شمشیرو کرده تو شکم طرف(نمی دونم چی چی آمون..محافظه رو می گم) و بعد که درش میاره خونی نیست:27:..(ببخشید من اسماشونو حفظ نیستم:31:)
بقیشم می زاریم تا فیلم تموم بشه:21:
یه سوال داشتم:چرا یوسف نمی ره پیش یعقوب؟؟
و چرا یعقوب کور نمی شه؟