PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Wall.E بحث و برسی

ms368
30-06-2008, 10:16
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حیفم اومد که توی تایپیکهای دیگه در موردش بحث شه

Wall.E

دیگر دارد به همه ثابت می‌شود که این پیکسار قصد شکست خوردن ندارد. بعد از موفقیت خیره کننده «راتاتویی»، این شرکت قصد دارد تازه‌ترین انیمیشن‌اش را در 27 ژانویه 2008 به نمایش درآورد. این فیلم که «Wall-E» نام دارد و ماجراهای یک ربات در سال 2700 را تعریف می‌کند به گواهی تیزرهای به نمایش درآمده‌اش باز هم یک انیمیشن خلاقانه دیگر از پیکسار خواهد بود. اندرو استنتون کارگردان «پیدا کردن نمو» و «زندگی یک حشره» این فیلم را کارگردانی خواهد کرد و آن طور که گفته می‌شود جاه‌طلبانه‌ترین پروژه پیکسار بعد از «داستان اسباب‌بازی» است. آن طور که از قرائن پیداست فیلم دیالوگ ندارد و بازیگری به نام فرد ویلارد نقش اصلی را ایفا کرده است. داستان فیلم درباره یک ربات نظافت‌کار است که بعد از آن که بشر به خاطر پر شدن جو از مواد سمی تصمیم می‌گیرد جهان را نابود کند و با یک فضاپیمای بزرگ از آن فرار کنند با مقدار زیادی آشغال روی زمین تنها می‌ماند. به گفته مجله امپایر چشم‌های این ربات احساس برانگیزتر از تمام فیلم‌های انیمیشنی است که تا به حال ساخته شده و طراحی آن هم شگفت‌انگیز است. و ادامه می‌دهد این‌که یک کمپانی موفق مثل پیکسار که می‌تواند هر سال با فیلم‌های معمولی و تجاری جیب‌اش را پر پول کند به چنین ریسک‌هایی تن در می‌دهد بی‌نهایت قابل تحسین است

Wall.E

بازیگران : Jeff Garlin, Benjamin Burtt, Fred Willard
کارگردان : Andrew Stanton
تاریخ اکران : 27 ژانویه 2008
استدیو: Walt Disney Pictures/Pixar Animation
نوع فیلم : اکشن ماجرایی ، کمدی ، خانوادگی ، علمی تخیلی ، فانتزی ، انیمیشن
درجه بندی سنی : G
مدت زمان فیلم : 103 min

خلاصه داستان : چی میشد اگر انسان موقعی که زمین را ترک می کرد ، قبل از ترکش یادش نمی رفت که آخرین آدم آهنی را خاموش کند ؟ WALL-E روز ها را برای انجام کارهایی که از قبل برنامه ریخته بود صرف می کرد ولی به زودی دیافت که او را به چه منظوری ساخته بودند زیرا او در کهکشانها به دنبال رویا های خودش هست .

منبع رو نمیزارم ... چون سرچ کردم توی چندتا وبلاگ مختلف بود ... واقعا نمیدونم ماله کدومشون بود !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
User Rating: 9.3/10 (5,314 votes)
Top 250: #9 NOW

3 روز پیش اکران شد

Ar@m
30-06-2008, 12:20
اين اکشن ماجرایی ، کمدی ، خانوادگی ، علمی تخیلی ، فانتزی ، انیمیشنش منو كشته!!!
بنظر جالب مي ياد بخصوص ايده اش
مرسي براي تاپيك

jooya
30-06-2008, 12:32
خیلی ممنون عزیز جالب بود .

فقط این کارتون 27 ژوئن اکران شده نه ژانویه .

اینم چندتا عکس :

jooya
30-06-2008, 12:43

پنج سال از زمانیکه اندرو استنتون Andrew Stanton آخرین فیلمش را برای دیزنی/پیکسار کارگردانی کرد میگذرد. در جستجوی نیمو Finding Nemo به کارگردانی اندرو استنتون، فیلمی که اکران حیرت آورش در سال ۲۰۰۳ هنوز در یادها باقی است، نه تنها پیش بینی مایکل آیزنر Michael Eisner مبنی بر اینکه این فیلم یک بیداری مجدد برای کمپانی دیزنی خواهد بود را به واقعیت نزدیک کرد، بلکه در جستجوی نیمو تا به امروز بعنوان موفق ترین فیلم استودیوی پیکسار شناخته میشود.

این روزها و با نزدیک شدن زمان اکران فیلم جدید دیزنی /پیکسار، Wall-e ، پیش بینی ها مبنی بر رکورد شکن بودن این فیلم توام است با زمزمه های محتاطانه. داستان فیلم در مورد آخرین روبات باقی مانده بر روی زمین است . بیش از یک سوم فیلم کاملا بدون دیالوگ است و در مابقی فیلم نیز از کاراکتر اصلی صداهایی بیش از ویز ویز و خرخر شنیده نمیشود! فیلم ظاهرا یک داستان عاشقانه را دنبال می کند اما در لایه های زیرینش هجویه ایست بر افراط و تفریط های بشری و نابسامانی در روابط میان انسانها.

توجه شما را به خواندن مصاحبه ای کوتاه با اندرو استنتون در مورد Wall-E و سایر فیلمهای پیکسار جلب میکنم:

آیا Wall-E یک انحراف در روند فیلم سازی پیکسار نیست؟

-انحراف؟ فکر نمیکنم. ما همیشه و در هر فیلممان تلاش کرده ایم که نسبت به فیلمهای پیشین متفاوت باشیم. پیکسار یک استودیوی کارگردان محور است و همیشه ساختن فیلمهایی که بیان کننده دیدگاههای کارگردانان است را حمایت و تشویق کرده است و همین باعث شده است که هر فیلم پیکسار در نوع خود منحصر به فرد باشد. من تایید میکنم که Wall-E بیشتر از سایر فیلمهای ما غیر قراردادی و خلاف عرف است اما شما باید بدانید که ما طراحی های کاراکتر Wall-E را از سال ۱۹۹۴ در استودیو داشتیم. همه باور داشتیم که این شخصیت یکی از بهترین شخصیت های خلق شده است. اما همه به هم میگفتیم که : محال است که کسی پیدا شود و به ما اجازه دهد که فیلمی با این شخصیت بسازیم! و در نتیجه Wall-E همیشه در آخر صف قرار میگرفت. اما امروز من بسیار خوشحالم که بالاخره این اتفاق رخ داد. من ۱۴ سال منتظر این روز بودم. ۱۴ سال انتظار برای اینکه تکنولوژی انقدر پیشرفت کند تا ما بتوانیم Wall - E را آنطور که باید و شاید بسازیم. ۱۴ سال برای اینکه ما فیلمسازان بهتری بشویم و ۱۴ سال برای اینکه مردم به ما اعتماد کنند.

زمانی که ما Toy Story را ساختیم اصلا قصد نداشتیم که بگوییم : این است CG ! نیازی به این گفتار نبود. Toy Story در ذات خود همه ی آن چیزی بود که ما میخواستیم.ما قصد نداشتیم یک موزیکال دیگر بسازیم. قصد نداشتیم یک قصه ی پریان دیگر بسازیم. ما میخواستیم Toy Story را بسازیم و امروز به Toy Story ، به شیوه داستان گویی اش ، به تک تک نماهایش و به هر آنچه که هست افتخار می کنیم. به همه چیز بیش از این واقعیت که Toy Story نخستین فیلم انیمیشن بلند کامپیوتری بود!

من هرگز وقتی که به تماشای فیلمی میروم با خودم فکر نمی کنم که قرار است یک صحنه ی تعقیب و گریز در این فیلم ببینم. یا مثلا قرار است شاهد یک سکانس عاشقانه ی طولانی باشم. نمی دانم چرا مردم در مورد فیلمهای انیمیشن اینگونه فکر میکنند؟ یک فیلم انیمیشن ، فقط یک فیلم است. آنچه که مهم است داستان فیلم است و بهترین شیوه ی تعریف کردن این داستان.

فکر نمی کنید که این دیدگاه به این دلیل باشد که مردم همیشه به انیمیشن به چشم چیزی که مخصوص کودکان است نگاه می کنند؟

- و این دقیقا آن دیدگاهی است که هیچ کس در پیکسار ندارد. حتی از روز نخست نیز چنین دیدگاهی وجود نداشت. به همین دلیل است که پیکسار چنین مکان فوق العاده ایست. امیدوارم از این چیزی که میخواهم بگویم برداشت منفی نکنید . اما من هنگامی که فیلمی میسازم اصلا به تماشاچیان فیلمم فکر نمی کنم.دقیقا به همان دلیل که وقتی که به سینما میروم انتظار ندارم که کارگردان حدس زده باشد که من چه میخواهم ببینم و همانرا به من نشان بدهد. من به سینما میروم تا ببینم که کارگردان به چه فکر می کرده. من دوست دارم شیوه و روش دیگران را ببینم. سلیقه ی دیگران را ببینم و ببینم که آنها قرار است چکار بکنند. بگذارید به شما چیزی بگویم: روزی که شما به خواست و تمایل تماشاچیانتان فکر کنید، دقیقا آن روزیست که بدترین انتخابها را می کنید و بدترین شیوه ها را در پیش می گیرید! شیوه ی ما این است که در تمام مدت ساخت یک فیلم، به مدت ۴ سال، خودمان را در یک ساختمان حبس می کنیم و بقیه دنیا را به فراموشی میسپاریم.ما به این باور میرسیم که هیچکس به اندازه ی ما عاشق فیلم نیست و هیچکس بهتر از خود ما نمیداند که ما، بچه هایمان و خانواده مان چه میخواهیم ببینیم! نیازی نداریم که دیگران به ما بگویند که چه بسازیم. ما به سلیقه ی تماشاچیانمان در درون خودمان ایمان داریم و نه در جایی در بیرون استودیو!

چطور به این نتیجه رسیدید که از ترانه های فیلم و همینطور نمایش موزیکال Hello Dolly در Wall-E استفاده کنید؟

-عجیب ترین انتخاب ممکن بود! اینطور نیست؟ فکر می کنم که مابقی عمرم را باید به این سئوال پاسخ بدهم ( می خندد) …خب، من عاشق موسیقی Swing فرانسوی دهه ی ۱۹۳۰ هستم. و بعد اینطور شد که من فیلم سه قلو های بیله ویل The Triplets of Belleville را دیدم و ایده از آنجا آمد.نمی خواهم بگویم که کپی کردم، اما این باعث شد که من جدی تر به این ایده فکر کنم. به سراغ موزیکالهای برادوی Broadway رفتم و بطور اتفاقی به Hello Dolly برخوردم. من در دوران دبیرستان تئاتر های موزیکال کار می کردم و یکی از استاندارد هایی که همیشه به آن استناد میشد Hello Dolly بود. در Hello Dolly من به عبارت Out there در ترانه ی لباسهای یکشنبه ات را بپوش Put on Your Sunday Clothes برخوردم و جرقه زده شد. بلافاصله فهمیدم که چرا من تحت تاثیر قرار گرفته ام. ترانه داستان دو جوان را بیان میکند که در شهری کوچک و دور افتاده گیر افتاده اند و میخواهند برای یک روز هم که شده از آنجا فرار کنند و من فکر کردم که این دقیقا همان قصه ی Wall-E است. بعدش من به ترانه ی فقط یک لحظه طول میکشه It Only Takes a Moment برخوردم و بلافاصله به صحنه های Wall-E مراجعه کردم و در صحنه ای که دوتا روبات عاشق دست یکدیگر را گرفته اند متوجه شدم که چقدر این صحنه با ترانه سازگار است. عاشقی که نمیتواند بگوید : دوستت دارم و احساساتش را با گرفتن دستهای معشوق بیان میکند! ترانه ها خیلی کارساز و الهام بخش بودند.

از دید من بین Wall-E و چارلی چاپلین شباهت هایی دیده میشود

-ما از ابتدا میدانستیم که قرار است وارد قلمروی پانتومیم بشویم. پانتومیم به نحوی در تمام فیلمهای ما جا دارد.مهم نیست که ما چقدر از گفتار استفاده کرده ایم. اگر شما به تماشای یکی از فیلمهای ما بنشینید و صدای فیلم را کاملا قطع کنید، پی خواهید برد که ما چه تلاشی کرده ایم که داستان را نه از طریق دیالوگ، بلکه از طریق تصاویر، فیگورها و رفتار ها تعریف کنیم. ما گفتار را از قسمت عمده ی فیلم حذف کردیم و بدینگونه شما میتوانید بیش از پیش تصاویر را تحسین کنید. اما به هر حال با حذف دیالوگ یک خلاء در فیلم حاصل میشود که باید بوسیله ی موسیقی بهتر،نورپردازی بهتر و فیلمبرداری بهتر جبران شود تا داستان فیلم بخوبی روایت شود.

برخی از منتقدین صحبت نکردن شخصیت اصلی فیلم را به نقد کشیده اند

- من در پاسخ میگویم که شما اشتباه میکنید. برعکس، او در تمام طول فیلم درحال صحبت کردن است ، حتی اگر چیزی شنیده نشود.

ترجمه و تخلیص: مهبد بذرافشان

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ms368
30-06-2008, 12:54
این فیلم تقریبا بدون دیالوگه ...( تقریبا )

من حال میکنم با این جور فیلمها ... مثل Oggy و Tom & Jerry و Pink Panther و ......

این فیلم تازه 3 روز اکران شده و فروشش تا مرز 70 میلیون دلار بوده ... فکر کنم رکورد NEMO رو بشکونه

من 3 تا از Trailer هاش رو دیدم ... اصلا دیالوگ نداره ..... فکر کنم راوی هم داشته باشه

خیلی جالبه

به خاطر مطالبت ممنون Jooya

jooya
30-06-2008, 15:40
DVDRIP'ش بیاد دانلود کنیم ببینم چطویاست ، ولی با این تفاسیر معلومه کارتون جالبی باید باشه . (مثل اینکه توی آمازون DVD'یش اومده !)

قابلی نداشت .

اینجا هم یه سری تیزر و تریلز واسه دانلود از انی کارتون با کیفیت بالا گذاشتم .

فقط من نفهمیدم چرا با ریتینگ 9.3 توی جایگاه 9'ام هست توی IMDB ! البته تعدا کسانی که رای داد پایینه .

Benygh
30-06-2008, 21:50
باید عین بقیه کارهای پیکسار خوب باشه ...

ولی کارگردان راست میگه که بدون صدا هم میشه فهمید منظور رو ..

ms368
01-07-2008, 07:06

User Rating: 9.2/10 (8,971 votes)
Top 250: #6

خوب الان در رتبه ششم قرار داره .....
داره جالب انگیز میشه..

ولی نباید انتظار داشت که ثابت میمونه

taghi_ramzi
02-07-2008, 00:27
البته "جایی برای پیرمردها نیست " هم اوایل تا رتبه 16 اومده بود ولی بعد پایین افتاد
ولی برای یه انیمیشن به نظر من خیلی جالبه این رتبه ...هر چند که ثابت هم نمونه.

Untouchable
09-07-2008, 20:36
Trailer اچ دی شو دیدم ! خیلی قشنگ بود !

aks
09-07-2008, 23:03
با سلام خدمت دوست خوبم این انیمیشن رو اینجا می تونی دانولد کنی حجمش کمه کیفیت cam ولی خیلی کیفیت بالا نیست
فعلا بای

karin
15-07-2008, 10:32
استودیوهای انیمیشن پیکسار، همواره سابقه درخشانی از موفقیت داشته‌اند، 8 انیمیشن اخیر پیکسار، 4.3 میلیارد دلار در جهان فروش داشته است. اما پیکسار در آخرین کارش خود را با چالشی جدید روبرو کرد، شرکتی که پیش از این هیولای دوست‌داشتنی میِ‌ساخت و یک موش دلفریب آشپز را خلق کرده بود، این بار می‌بایست، روبوتی را محبوب می‌کرد.
انیمیشن مطرح این روزهای پیکسار Wall-E است. فیلمی که هم انعکاس‌دهنده روابط احساسی بین دو روبوت نامتجانس است و هم وجوهی از فیلم «2001، یک اودیسه فضایی» «استنلی کوبریک» را در خود دارد.

«اندرو استنتون» که پیش از این فیلم برنده جایزه اسکار «در جستجوی نمو» را هم کارگردانی کرده بود، کارگردانی این فیلم را بر عهده داشت. داستان فیلم 800 سال بعد را نشان می‌دهد. در حالی که دوربین پانورامایی از کهکشان را نشان می‌دهد و به تدریج زوم می‌کند تا به زمین برسد، فیلم با این ترانه شروع می‌شود: Out there is a world outside of Yonkers.

قهرمان انیمیشن ما یک روبوت کوچک مکعبی است با چشمانی شبیه یک دوربین دوچشمی، نام این قهرمان کوچک Wall-E است. Wall-E مخفف عبارت دراز Waste Allocation Load Lifter -- Earth Class است. فیلم، Wall-E را روی زمینی نشان می‌دهد که خالی از هر گونه سکنه و پر از زباله است. اگر سوسک دست‌آموز این روبوت را نادیده بگیریم، او تنها موجود متحرک در پهنه کره خاکی است و کارش این است که روزها زباله‌های به جا مانده از انسان‌ها را در قالب مکعب‌هایی فشرده کند و روی هم قرار دهد.
ولی Wall-E که با ظاهر خاص چشم‌ها و گردن بلند و باریکش، آدم را ناخودآگاه به یاد E.T می‌اندازد، فقط یک رفتگر مکانیکی بی‌احساس نیست، او از میان زباله‌های زمین گنجینه‌ای خصوصی برای خود فراهم آورده است که در میان آنها مکعب روبیک، لامپ‌ و همچنین نوار ویدئویی یک فیلم موزیکال دیده می‌شود. نوار ویدئویی مربوط به فیلم موزیکالی به نام Hello, Dolly است به کارگردانی جین کلی Gene kelly و با بازی باربارا استرایسند Barbara Streisand و والترماتیو Walter Matthau.

وقتی روبوت جالب ما با آن چشم‌های زیبایش به فیلم نگاه می‌کند و دو انسان عاشق‌پیشه را می‌بیند که دست در دستان هم نهاده‌اند، احساس می‌کنیم که این رابینسون کروزوئه تنها، به هیچ چیزی به چز در دست گرفتن دستان یک مخلوق دیگر علاقمند نیست، چیزی که در فیلم واقعا اتفاق می‌افتد! چرا که فضاپیمایی بر روی زمین می‌نشیند و یک روبات تخم‌مرغی سفید با چشمان درشت آبی را بر زمین می‌گذارد، روباتی که «ایو» Eve نام دارد و کارش جستجوی گیاه روی زمین است.

Eve با اینکه تناسبی با Wall-E ندارد و فناوری بسیار بالاتری دارد و مجهز به لیزر است، به زودی مورد توجه Wall-E قرار می‌گیرد. در واقع از سال 1921 که کارل چاپک در نمایشنامه‌ای کلمه روبوت را ابداع کرد و از زمانی که نخستین بار در فیلم متروپولیس به کارگردانی فریتز لانگ، روبوتی به نمایش گذاشته شد، ما شاهد چنین روبوت عاشق‌پیشه‌ای نبودیم، روبوتی که عشق بی‌آلایشش آدم را به یاد عاشقی‌های چاپلین در فیلم‌های سیاه و سفید و صامتش می‌اندازد.

در نیمه دوم فیلم، بالاخره، سر و کله انسان‌ها هم پیدا می‌شود. اما چه انسان‌هایی! آنها که ساکن یک ایستگاه فضایی هستند، کسانی هستند که تفاوتی با کودکان غول پیکر ندارند، صورتهایی گرد و چاق، بدنهایی چاق و لطیف و ضعیف دارند و همواره از سوی روبوت‌ها مورد مراقبت قرار می‌گیرند. آنها تحت یک نوع رژیم سرمایه داری مصرفی زندگی میکنند که جزئی ترین نیازهای آنها را پیشبینی کرده است و همه چیز را آماده و کامل در اختیارشان میگذارد. این آدم بزرگهای کودک صفت که بر صندلیهای راحتی لمیده‌اند و در حالیکه به مانیتورهای عظیم چشم دوخته‌اند از لیوانهای بزرگ با نی نوشیدنیهای کالری‌زا می‌نوشند، شباهت غیر قابل انکاری به سینما روهای امروزین دارند. این کاراکترها در واقع خود ما هستیم! آنها هم مانند ما نه همه بد هستند و نه همه خوب.

فیلم Wall-E بیان کننده این تناقض است که تلاش برای ساختن چیزهای تازه و تغییر دادن چیزهای قدیمی، خریدن و فروختن و جمع آوری کردن، می‌تواند هم مصیبت آفرین باشد و هم راههای احتراز از مصیبت و فاجعه را به ما نشان دهد. با نگاهی طنز آمیز به فلسفه نهفته در لایه‌های زیرین Wall-E ، می‌توان گفت که فرهنگ مصرفی و زباله ساز دنیای امروز همانقدر که میتواند جهان را نابود کند، می‌تواند الهام بخش ساختن آثاری هنرمندانه چون Wall-E باشد.

منبع: 1pezeshk.com

karin
15-07-2008, 10:36

در چهل دقیقه ی نخست از فیلم Wall-E ، در مدت زمانی که نه انسانی دیده میشود و نه کلامی شنیده میشود، چنان شعر تصویری زیبایی به نمایش گذاشته میشود که مفهوم عمیقتر و سیاهتر نهفته در پشت تصاویر به سختی مجالی برای خودنمایی میابد.صحنه پوشیده شده است از ساختمانها و آسمانخراشهای مرتفع اما خالی از سکنه.در این سرزمین بدون آدمیزاد و بدون انیمیشن! تنها یادگارهایی از زندگی گذشتگان دیده میشود.خورشید کم نور و غبار گرفته چشم اندازی از سرزمینی وهم آور و مرگ زده را روشن می کند و تنها ساکن این سرزمین خالی و رها شده، یک روبات کهنه و به ظاهر درب و داغان است و سوسک دست آموزش.

نسل کودکانی که در ۱۶ سال گذشته با انیمیشنهای پیکسار بزرگ شده اند، عادت کرده اند که هر بار با تماشای فیلمهای جدید پیکسار غافلگیر شوند. اما پیکسار اینبار و با Wall -E گامی فراتر از غافلگیری برداشته است.استودیوی پیکسار فیلمی با درجه بندی مجاز ( G) برای کودکان ساخته است که مضمون آن تا به امروز فقط در فیلمهایی غیر مجاز برای کودکان دیده میشد. مضمون نابودی و انهدام حیات و نسل بشر بخصوص در سالهای اخیر بسیار مورد توجه فیلمسازان بوده است. فیلمسازانی چون استیون اسپیلبرگ، فرانسیس لارنس،نایت شیامالان و ورنر هرتزوگ هریک از دیدگاه خود به این موضوع سیاه و غم انگیز پرداخته اند. ورنر هرتزوگ در آخرین مستندش بنام Encounters at the End of the World میگوید: نسل بشر بر روی کره ی زمین ، در شرایط کنونی زیاد دوام نخواهد آورد. این فلسفه در نیمه ی دوم Wall-E نیز به زبانی ساده تر بیان میشود و زمانی که اعضای خیالباف استودیوی پیکسار و فیلمساز متفکر آلمانی، در دوسوی جهان، سعی در ارائه ی پیام واحدی به دنیا دارند، باید این پیام را جدی گرفت.

با تمام این اوصاف Wall_E ( طبیعتا و چنانکه از یک فیلم انیمیشن انتظار میرود ) تماما یک فیلم سیاه و تلخ نیست. از یک سو فیلمی است صلحجویانه و عاشقانه ای ساده با احساسات خالصانه ای که بی شباهت به فیلمهای چاپلین نیست و از سوی دیگر Wall-E را میتوان به نوعی در شمار فیلمهای علمی تخیلی نیز محسوب کرد با الهاماتی از فیلمهای معتبر این ژانر، از اودیسه ی فضایی گرفته تا بیگانه .اما خود فیلم، بیشترین ارجاع را به Hello, Dolly میدهد : فیلم موزیکالی به کارگردانی جین کلی Gene kelly و با بازی باربارا استرایسند Barbara Streisand و والترماتیو Walter Matthau. این فیلم در قالب یک نوار ویدیویی که توسط Wall-E دیده میشود به صورت بهترین روش ابراز احساسات عاشقانه و معرفی شخصیت Wall-E در می آید.

Wall-E یک روبات اسقاطی و کهنه است که بیش از آنچه که برایش برنامه ریزی شده زنده مانده است. او تمام روزش را به تلاشی سیزیف sisyphus گونه برای جمع آوری و بسته بندی زباله های باقی مانده از نژاد بشر بر روی زمین می پردازد. نام او خلاصه شده ی Waste Allocation Load Lifter- Earth Class ( آشغال جمع کن- زمینی) است اما علیرغم این نام، او لزوما هر چیزی را که پیدا می کند آشغال نمی داند. در لاشه ی کشتی زنگ زده ای که او و سوسکش برای فرار از طوفانهای شن به آن پناه میبرند، Wall -E گنجینه ای گرانبها از دانه های مختلف، فندک ها و یک مکعب روبیک را جمع آوری کرده است. علاقه و ستایش او نسبت به بازمانده های دست ساز نسل گمشده ی بشر قابل درک است چرا که خود او نیز به نوعی یکی از همان بازمانده های تمدن بشری بر روی زمین است. نسل بشر مدتهاست که سیاره ی زادگاهش را در جستجوی مکان بهتری برای زندگی ترک کرده است و Wall-E در محاصره ی خروارها مصنوعات بشری باقی مانده بر روی زمین، ناگهان در میابد که انسانها منقرض نشده اند. او در میان زباله ها، گهگاه قطعاتی را پیدا میکند که گرانبها، جالب توجه و قابل استفاده هستند و بعضی از این قطعات به زعم Wall-E ، حتی صاحب روح و زندگی تلقی میشوند.

در طول فیلم، تماشاچیان به تدریج به آنچه که بر زمین گذشته است پی میبرند. یک شرکت عظیم بنام BnL یا Buy N Large، زمین را با انبوهی از فروشگاههای زنجیره ای و زباله های مصرفی پوشانیده است. تا جایی که دیگر زمین مکان مناسبی برای زندگی تلقی نمیشود. در نهایت شرکت BnL تعدادی از ثروتمند ترین مشتریانش را به یک ایستگاه فضایی منتقل میکند تا در آنجا در رفاه رخوت آلود و تنبلانه ای توسط روباتهای متخصص و تعلیم دیده پذیرایی شوند. یکی از همین روباتها بنام ایو EVE (حوا!) به زمین می آید و قلب Wall-E بی نوا را می رباید!!! عشق آنها خط داستانی مشترک بین بسیاری از فیلمهای عاشقانه را میپیماید. اگر این فیلم یک موزیکال عاشقانه ی معمولی بود ،داستان احتمالا به این شکل نوشته میشد: رفتگر بینوا و یک لا قبایی که عاشق یک مانکن مشهور که اتفاقا دانشمند معروفی نیز هست میشود….ولی در اینجا ما Wall-E را داریم : روباتی کهنه و قدیمی که تلق تلق و غژ غژ میکند ، بدن زنگ زده اش پوشیده از میخ و پرچ است و اگرچه محکم و ثابت قدم است اما گاهی به زحمت میتوان او را باهوش یا باحال خواند. EVE اما آخرین محصول تکنولوژی است. روباتی تخم مرغ شکل و براق که شباهت زیادی به نسل آینده ی iPhone دارد. به آرامی زمزمه می کند مگر اینکه هیجان زده یا عصبانی بشود ،در اینصورت تمایل به منفجر کردن اشیاء دارد! مکالمات میان او و Wall-E بصورت جیر جیر و غرغر است که گاهی ( به ندرت) شکل کلام به خود میگیرد و گاهی ابراز احساسات های این دو روبات، اعم از خشم، بی تفاوتی، اشتیاق و از خود گذشتگی، به نوعی شیوایی و فصاحت ماورایی نزدیک میشود.

چنین ماهیت انسانی که در زیر لایه های آهنین Wall-E و Eve نهفته است، نه تنها علامت مشخصه ی تمام آثار پیکسار است، بلکه در نتیجه ی تلاش بالای هنرمندان در بخش دوربین و ادیت نیز هست و تکنولوژی هوشمندانه ای که بکار گرفته شده تا سفر Wall-E از سیاره ای متروک به فضای تازه و بدیع ایستگاه فضایی را هموار کند، حاصل دقت بی عیب و نقصی است که خالقان این اثر در خلق کاراکترها و داستان فیلم داشته اند. فراتر از تبدیل یک قصه معمولی در مورد نابودی محیط زیست به یک بیانیه ی اعتراض آمیز سینمایی، اندرو استنتون( کارگردان) نشان داده است که بخوبی از تناقضات ذاتی و مشکلات استفاده از مدیوم سینمای عامه پسند برای به چالش کشیدن فرهنگ مصرفی آگاه بوده است. ساکنان ایستگاه فضایی مردمانی هستند که تفاوتی با کودکان غول پیکر ندارند. آنها صورتهایی گرد و چاق، بدنهایی فربه و لطیف و از لحاظ قدرتی ضعیف دارند و عادت کرده اند تا پیوسته توسط روباتهای پیشرفته مورد مراقبت واقع شوند. آنها تحت یک نوع رژیم سرمایه داری مصرفی زندگی میکنند که جزئی ترین نیازهای آنها را پیشبینی کرده است و همه چیز را آماده و کامل در اختیارشان میگذارد. این آدم بزرگهای کودک صفت که بر صندلیهای راحتی لمیده اند و در حالیکه به مانیتورهای عظیم چشم دوخته اند از لیوانهای بزرگ با نی نوشیدنیهای کالری زا مینوشند، شباهت غیر قابل انکاری به سینما رو های امروزین دارند. این کاراکتر ها در واقع خود ما هستیم! آنها هم مانند ما نه همه بد هستند و نه همه خوب. فیلم Wall-E بیان کننده ی این تناقض است که تلاش برای ساختن چیزهای تازه و تغییر دادن چیزهای قدیمی، خریدن و فروختن و جمع آوری کردن، میتواند هم مصیبت آفرین باشد و هم راههای احتراز از مصیبت و فاجعه را به ما نشان دهد. با نگاهی طنز آمیز به فلسفه ی نهفته در لایه های زیرین Wall-E ، میتوان گفت که فرهنگ مصرفی و زباله ساز دنیای امروز همانقدر که میتواند جهان را نابود کند، میتواند الهام بخش ساختن آثاری هنرمندانه چون Wall-E باشد.

مترجم: مهبد بذرافشان
منبع: todayanimation.com

omid81
20-07-2008, 12:04
تیزرشو دیدم
بسی زیباست ...

Sara
25-08-2008, 14:06
-برخي از مضامين اين فيلم وامدار کتاب مقدس هستند. وال -اي به نوعي شبيه حضرت آدم در نقش تنها فرد روي زمين است که از تنهايي رنج مي برد و سوداي يک همدم در سر دارد...

بله و دقيقاً به همين دليل است که نام ايو (حوا) را نام مناسبي براي روبات مونث فيلم تشخيص دادم. وال- اي به عنوان شخصيت اصلي فيلم اصلاً موجود توسري خور و ذليلي نيست نيت خيري دارد اما کمي بي عرضه و دست و پا چلفتي است. نمي توانم انکار کنم که مضمون اولين مرد و اولين زن در اين فيلم وجود دارند اما به دنبال اين نبودم به جاي يک روبات حتماً تمثيلي از انسان را در بستر داستاني گسترده تري درگير ماجراهايي جديد بکنم. صرفاً دوستدار شاعرانگي ميان اين دو ماشين بودم که برعکس انسان هاي اين دوره و زمانه هنوز براي زندگي و عشق ارزش قائلند.

-در فيلم اشاره هاي غيرمستقيمي هم به داستان کشتي نوح وجود دارد چرا که انسان هاي ساکن سفينه فضايي مانند ساکنان کشتي نوح منتظر شانسي هستند تا بتوانند دوباره در زمين ساکن شوند اما بايد صبر کنند تا ايو با گياه زندگي بازگردد و نشان شان دهد که هيچ خطري تهديدشان نمي کند.

داستان کشتي نوح در اين فيلم را الگوي خودم قرار نداده بودم اما از شباهت موجود ميان ايو و کبوتر کشتي نوح خوشم مي آيد. ايو هم مانند آن کبوتر به زمين مي آيد تا مدرکي پيدا کند که نشان مي دهد وقت بازگشت رسيده است. با اين تمثيل بازي کردم اما به ميل خودم تغييرش دادم.

-از قبل براي اين چيزها برنامه ريزي نشده بود؟

نه، اين چيزها هميشه عقب تر از داستان اصلي هستند. مانند اين مي ماند که وسط کار ناگهان متوجه شويد داستان تان چقدر شبيه فلان داستان شده است. درگير اين داستان هاي جانبي مي شويد چون آنها خاصيت بنيادين دارند مثلاً در ذهن من در هسته داستانگويي ام ريشه دوانده اند. در واقع بيشتر داستان هاي عهد عتيق به جزيي از Dna ما تبديل شده اند.

-نوشته هاي ديگري از شما خوانده ام که در آنها کمي به ايمان مسيحي خود اشاره کرده ايد. در اين باره توضيح بدهيد ايمان چگونه بر خلاقيت و آثار شما تاثير مي گذارد؟

چنين ايماني صرفاً شما را به عنوان داستانگو دعوت مي کند تا به نظام ارزشي خود وفادار باشيد. ايمان در اين جور مواقع شما را وادار مي کند تا براي ارزش هاي شخصيت تان و در واقع براي ارزش هاي خودتان احترام قائل باشيد. در «وال - اي» هم همين اتفاق افتاده است. مهم ترين فرمان اين فيلم عشق ورزيدن به يکديگر است که البته براي آدمي مثل من تنها دليل زنده ماندن است. با اين حساب پس تنهايي روبات در کره زمين بهترين وسيله براي اشاره به مهم ترين فرمان الهي يعني عشق ورزيدن به يکديگر بوده است.

-اين اصل در «نيمو» هم مصداق دارد؟

حقيقت اين است که تمايل چنداني به اشاره هاي مستقيم ندارم اما نمي توانم انکار کنم که «نيمو» هم با اين مفاهيم سر و کار نداشته است. آن فيلم براي خودم بيشتر درباره ايمان و دست و پنجه نرم کردن با ترس هاي خودتان بود.

-«وال- اي» يک داستان عاشقانه بي عيب و نقص است اما مانند بيشتر آثار پيکسار به تفاسير اجتماعي عميق تري هم اشاره دارد. به نظر مي آيد فيلم جديد درباره امريکايي هاي مصرف گراي چاق و تنبل است که اصلاً نگران محيط زيست نيستند و...

اين برداشت شما است که البته چندان با شيوه کاري من سازگاري ندارد. قطعاً من هم از رابطه ميان فيلم و اين چيزها خبر دارم اما صادقانه مي گويم تمامي اين عناصر خاستگاه هايي کاملاً متفاوت داشته اند. تمامي انتخاب هايم در اين فيلم در راستاي نيازهايم براي وسعت بخشيدن به ايده مرکزي داستان بوده است؛ همان ايده عشق ميان دو روبات. مضموني که مي خواستم به آن گريز بزنم اين نکته بود که عشق غيرعقلاني مي تواند برنامه ريزي هاي زندگي را به هم بريزد. البته بي توجهي به برنامه ريزي هاي زندگي يکي از تبعات گريزناپذير عمل عاشقانه است که ما را از روزمرگي ها و عادات مان دور مي کند. مي توانيد مصرف گرايي را که تنها يکي از مضامين فيلم است نکوهش کنيد اما ميليون ها چيز ديگر هم وجود دارد که مانع ارتباط ما با بغل دستي مان مي شود و ارتباط هاي عميق و ريشه دار را محدود مي کند که همان طور که گفتم تنها هدف زندگي است،پس به سراغ اين رفتم که وال - اي با اينکه مشغول سوا کردن آشغال ها است اما از تمام نشانه هاي بشرگونه برخوردار است و مي تواند جذب همان چيزهايي شود که انسان ها را به خود جذب مي کند. عاشق اين ايده بودم که وال- اي براي يک بار هم که شده چيزي حقيقي را پيدا مي کند و به همين دليل مجذوب ايده «زندگي» مي شود. حالا هدف از زندگي چيست؟ يک امر حقيقي. در واقع وال - اي يک اثر دست ساز بشر است که چيزي حقيقي در خود جاي داده است و درست در وضعيتي که محصور آن همه اشياي دست ساز بشر است به وجود آن چيز حقيقي پي مي برد. اين دقيقاً همان ايده شاعرانه يي است که در اول گفت وگو به آن اشاره کردم.

-قبول، اما چرا تمامي انسان هاي ساکن سفينه فضايي چاق هستند و با صندلي هاي راحتي شناورشان اين ور و آن ور مي روند؟

از اول قصد نداشتم انسان هاي فيلم را به صورت مصرف گراهاي چاق و تنبل به تصوير بکشم. بيشتر به دنبال اين بودم آنها را طوري نشان بدهم که در عين کنار هم بودن حلقه ارتباطي ميان خود را از دست داده اند. اگر مي بينيد آنها در فيلم به شکل کودکان گنده هستند به اين دليل است که يکي از کارمندان ناسا گفته بود انسان هنوز نتوانسته است نيروي جاذبه را براي مدت زمان طولاني اقامت در فضا شبيه سازي کند و اگر اين اتفاق بيفتد و انسان ها مجبور شوند بدون نيروي جاذبه در فضا شناور باشند بدن شان تحليل مي رود و استحکام ماهيچه يي خود را از دست مي دهند و در نهايت به توده يي چسبناک ژلاتيني تبديل مي شوند. مسلماً نمي توانستم انسان ها را آن شکلي نشان بدهم چون خيلي عجيب و غريب مي شدند. به همين دليل در نهايت تصميم گرفتم آنها را به شکل بچه هاي گنده دربياورم. از طرف ديگر عامدانه به دنبال تفسير فرعي مصرف گرايي و جامعه معاصر نبودم. صرفاً مي خواستم نمايش بدهم اگر شما در تعطيلاتي هميشگي روزگار بگذرانيد و هدفي حقيقي براي زندگي تان نداشته باشيد چه بلايي سرتان مي آيد. به علاوه انسان هاي اين فيلم را قربانيان سيستمي مي دانم که گرفتارش شده اند و چندان تقصيري براي خودشان قائل نيستم. آنها شبيه بچه هاي گنده يي هستند که نياز دارند بالاخره روي دو پاي خودشان بايستند.

-اين روزها برخي فيلمسازان ديندار نسبت به «فيلم هاي پيام محور» علاقه خاصي نشان مي دهند و دوست دارند در فيلم هايشان انجيل را با صداي بلند و واضح فرياد بزنند،اما در نهايت تلاش شان چون بيش از حد تحت تاثير دستورالعمل هاي شان است به فيلمي پست و بي کيفيت منتهي مي شود...

در اين مورد با شما موافقم.

-اما آدم هايي مانند شما و ديگر اهالي پيکسار مضامين کتاب مقدس را بدون اينکه پست و سطحي شوند به فيلم هاي خود اضافه مي کنيد و نمي گذاريد تماشاگر احساس کند مشغول تماشاي يک موعظه است.

با آنچه گفتيد موافقم چون اگر در ايمان خود کاملاً ثابت قدم هستيد دليل نمي شود حتماً بتوانيد از پس تماشاگران فيلم بربياييد. ممکن است عقل شما با کاري که انجام مي دهيد سازگار باشد و خيال کنيد استعداد لازم را هم داريد اما شايد کارتان را بلد نباشيد و در نهايت اثري که قرار است ديني باشد به يک سرگرمي «سکولار» تبديل شود.

-از وقتي «مصائب مسيح» توانست جان تازه يي به گيشه ها بدمد هاليوود از فرصت استفاده کرد و تماشاگران مسيحي را هدف قرار داد که به نظر من آثار بد يا خوبي هم در اين فرآيند توليد شد. اين طرز فکر هاليوود براي تسخير تماشاگران مسيحي را چگونه تحليل مي کنيد؟

خب اين رويکرد هميشه وجود داشته است و اصلاً چيز جديدي نيست و حداقل مي دانم که در مورد خودم مصداق ندارد چون مثلاً براي همين فيلم زحمت زيادي کشيدم تا طيف وسيعي از تماشاگران را به سينما بکشانم. کلاً در فيلم هاي پيکسار هرگز اين رويکرد وجود نداشته و به نقطه مقابلش توجه شده است. به نظر ما در پيکسار اگر کسي چنين کاري بکند يک هنرمند راستين نيست. ما بدون هيچ ترسي کار خودمان را انجام مي دهيم که البته سخت ترين شيوه ممکن براي فيلمسازي است. ما به سراغ فيلم هايي مي رويم که دوست شان داريم و از آن نوع فيلم هايي مي سازيم که دوست داريم همراه با خانواده مان به تماشاي شان برويم.

مارک مورينگ / ترجمه؛يحيي نطنزي

Farzad.wow
25-08-2008, 17:34
من که اتین فیلمو ندیدم .. فقط چند شات اما موضوعش باحاله ... !

Mary.Diff
07-09-2008, 10:47
فیلمو دیدم
با حال بود
فقط سیاه بود ( Bad Quality )

جزییاتشو نفهمیدم

sms11
15-09-2008, 13:22
واقعا از دیدنش لذت بردم

deluge28
17-09-2008, 20:20
خيليييي عالي نبود....مي گفت عاشقانه اي در حد كازابلانكا!!!!!!!!!!!ولي بنظرم خيلي بچگانه وسطحي بود////

ms368
18-09-2008, 08:49
خيليييي عالي نبود....مي گفت عاشقانه اي در حد كازابلانكا!!!!!!!!!!!ولي بنظرم خيلي بچگانه وسطحي بود////

خب
این نظر توئه :46:
شاید بعضیها نتونن درکش کنن .

deluge28
19-09-2008, 11:19
خب
این نظر توئه :46:
شاید بعضیها نتونن درکش کنن .

آخه چيزي نداشت كه نشه درك كرد....ولي خوب بقول تو نظر شخصيه ديگه.....شايد من خيلي رمانتيك نيستم:31:

omid81
12-10-2008, 17:20
من تازه امروز دیدمش !
فوق العاده بود
عالی
قشنگترین انیمیشنی که دیدم تا الآن ....

G LADIATOR
13-10-2008, 01:35
آره انیمیشن قشنگی هست.
میشه گفت که ساختن خود انیمیشن و کاراکتر هاش نسبت به انیمیشن های دیگه آسون تر بوده ولی به خاطر اون حس انیمیشن که به فیلم نامه بر میگرده انیمیشن رو خیلی جزاب تر کرده. به نکات ریز توه شده.

Behsood
17-10-2008, 18:45
سلام
انیمیش Wall-E محصول 2008 کمپانی موفق و معروف و نابغه ی پیکسار داره از شبکه ی دو پخش میشه.

نکته ی جالب این که EVE یک مذکر بوده ما نمیدونستیم گمانم خود پیکساری ها هم خبر نداشتند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی خب صدا و سیما با درایت و هوش خودش این مهم رو دریافته و در دوبله ی اون از صدای یک مرد بالغ! بهره برده ...

پ.ن : واقعا که ...

saeed_cpu_full
17-10-2008, 19:07
متأسفم برای صدا و سیما که کلا داستان انیمیشن رو عوض کردن :13:
از روند عاشقانه یه مذکر و مؤنث کشوندنش به دوستی دو تا مذکر :31:

خوب نشون نمیدادن که سنگین تر بود :41:

zed2
17-10-2008, 19:48
بسی خندیدیم به دوبله[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صدای روبات مگه بد بود که حرف نمی زدن؟؟؟دیگر جنسیت دادنش چی بود دیگر؟؟؟؟
از ابتکارات دوبله.....
ولی خیلی بامزه بود.

Inter
17-10-2008, 20:26
سلام
آقا این وال.ای عجب فیلمی بود. من که بسی لذت بردم و رفت بین 10 فیلم برتری که تا حالا دیدم، بین شاهکارهایی مثل پدرخوانده، هفت، بازی، پرستیژ، مظنونین همیشگی، رستگاری در شاوشنک و ... و مقام اول بین انیمیشنهایی که تا حالا دیده بودم.

فقط یه چیز که خیلی آزارم داد تغییر دادن صدای دوبلور Eve بود چون فکر کنم تو آنونسی که ازش پخش شده بود صدای ایو رو یه دوبلور زن در میاورد شایدم اشتباه کردم. ولی اون ماسمالی کردن اسم ایو هم جالب بود ايــــــــــوان:18::18: و صداشو هم یه مرد در میاورد:2:
البته اونایی که جدی تر فیلمو نگاه میکردن همشون فهمیدن که چی به چیه ولی خب دیگه احترام به شعور مخاطب هم چیز خوبیه اما ...... ولش کن بحث سیاسی میشه

خداییش حیف این فیلما نیست که براش برنامه نقد و بررسی نمی ذارن عوضش اون یاماتو آشغال که دیشب وسطش خوابم برد یا اون قلمرو ممنوعه رو واسش نقد می ذارن. شاید خنده دار باشه ولی من به جای صدا و سیما بودم این رو تو سینما ماواراء پخش می کردم (یه بار یه انیمیشن تو این برنامه پخش شده بود) چون به مطالب فلسفی عمیقی توش اشاره شده بود. خود اسم Eve هم حساب شده انتخاب شده بود.

ولی خوب شد به صدای وال.ای دست نزده بودن. وای که چه کیفی داشت وقتی می گفت: ا یــــــــــــــو ا

saeed_cpu_full
17-10-2008, 21:00
سلام
آقا این وال.ای عجب فیلمی بود. من که بسی لذت بردم و رفت بین 10 فیلم برتری که تا حالا دیدم، بین شاهکارهایی مثل پدرخوانده، هفت، بازی، پرستیژ، مظنونین همیشگی، رستگاری در شاوشنک و ... و مقام اول بین انیمیشنهایی که تا حالا دیده بودم.

فقط یه چیز که خیلی آزارم داد تغییر دادن صدای دوبلور Eve بود چون فکر کنم تو آنونسی که ازش پخش شده بود صدای ایو رو یه دوبلور زن در میاورد شایدم اشتباه کردم. ولی اون ماسمالی کردن اسم ایو هم جالب بود ايــــــــــوان:18::18: و صداشو هم یه مرد در میاورد:2:
البته اونایی که جدی تر فیلمو نگاه میکردن همشون فهمیدن که چی به چیه ولی خب دیگه احترام به شعور مخاطب هم چیز خوبیه اما ...... ولش کن بحث سیاسی میشه

خداییش حیف این فیلما نیست که براش برنامه نقد و بررسی نمی ذارن عوضش اون یاماتو آشغال که دیشب وسطش خوابم برد یا اون قلمرو ممنوعه رو واسش نقد می ذارن. شاید خنده دار باشه ولی من به جای صدا و سیما بودم این رو تو سینما ماواراء پخش می کردم (یه بار یه انیمیشن تو این برنامه پخش شده بود) چون به مطالب فلسفی عمیقی توش اشاره شده بود. خود اسم Eve هم حساب شده انتخاب شده بود.

ولی خوب شد به صدای وال.ای دست نزده بودن. وای که چه کیفی داشت وقتی می گفت: ا یــــــــــــــو ا

استغفرالله ما تو مملکت اسلامی زندگی میکنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به جرأت میگم وال ای بهترین انیمیشنی بود که من دیدم
نشون میده که پیکسار تو کار خودش استاده و میتونه شاهکار هایی
مثل راتاتویل رو درست کنه.
اونجایی که وال ای داره له میشه نزدیک بود گریم بگیره :31:

Morteza4SN
18-10-2008, 03:10
خب بعدازظهر جمعه (26 مهر 87) انیمیشن وال-ایـ از شبکه دوم پخش شد !

کاش پخش نمیشد ..

گذشته از کیفیت پایین تصویر که معلوم بود نسخه سیما از چه منبعی است یه چیزی خیلی روی اعصاب بود ؛
چیزی که به عنوان دوبله انیمیشن بود ،
اینکه چطور دوبله کارتونی که یکی از کم دیالوگ ترین انیمیشن ها سالهای اخیر دنیاست به معضلی در پخش اون تبدیل بشه واقعا جای تاسف داره ..

حذف موسیقی فیلم آواز در باران و صحنه های رقص زن و مرد و جایگزینی آنها با موسیقی شبیه به صفحه های گرامافون با تصاویری از بازی مادر و دختر شاید با حدود تلویزیون قابل توجیه باشد

ولی افتضاح جایی است که ؛

کاراکتر eve که رباتی مونث هست در دوبله با صدای یک مرد جوان رونمایی شد و عملا روابط عاطفی انیمیشن به فنا رفت ..

نکته اینکه ؛ اون همه ابراز احساس وال-ایـ برای ارتباط عاطفی با ایو و گرفتن دست او و ریسه بستن و... برای چیست ؟ خوب شد صحنه بوسه عاشقانه این دو (که البته خوشبختانه ربات هستند!) هم سانسور شد ، مگرنه خیلی راحت تر شاهد همجنسگرایی ربات ها هم می بودیم !

متاسفانه دوبله مذکور ، کار انجمن گویندگان جوان هست و این گروه مجبورا انیمیشن رو در دو نسخه ؛ یکی برای تلویزیون و دیگری برای پخش بازار آماده کردن! در نسخه بازار ایو البته مونث هست !!

کاش تلویزیون این عمل مسخره رو مرتکب نمی شد .. خاطره ای که من از دوبله های شاهکار کارتون های قدیمی تلویزیونی دارم با این کارها تداوم پیدا نمیکنه و در حد یک رویا باقی می ماند .

ms368
18-10-2008, 06:08
راستی کیفیتش فکر کنم DvDscr بود .. مگه نه .

Don Thomas
18-10-2008, 07:50
تاسف تاسف تاسف :41:

به خاطر دوبله ایرانی ها !!!!! :13:

با نظر اکثر دوستان موافقم که کار دوبله افتضاحی به بار آورد که غیر قابل بخشش است ...

من هم دیروز این انیمیشن رو از شبکه دوم سیما دیدم و نظرم به طور کل راجب به دوبله ایرانی ها تغییر یافت !

توی دنیا دو تا کشور هست که دوبله فوق العاده قوی دارند ( یکی ایران و اون یکی هم ایتالیا ) اما خودتان قضاوت کنید ...

واقعا چه دلیلی داشت که چنین کاری رو با این انیمیشن انجام بدهند ؟؟؟؟ مثلا میخواهند بگویند که خیلی چیزها سرشان می شود !!! و من و شما نه ؟؟!!

واقعا حیف صداهایی که در کار دوبله هم اکنون کارهای ویدیویی ایران مشغول به کار هستند و باید صرف یک دوبله مسخره و غیر منطقی بشود ...

واقعا متاسفم ...

Ar@m
19-10-2008, 21:46
بی خیال بابا هممون می دونستیم ایوا مرد نبود ضایع های مسخره!

*Necromancer
20-10-2008, 03:20
سلام

فقط یه چیز که خیلی آزارم داد تغییر دادن صدای دوبلور Eve بود چون فکر کنم تو آنونسی که ازش پخش شده بود صدای ایو رو یه دوبلور زن در میاورد شایدم اشتباه کردم. ولی اون ماسمالی کردن اسم ایو هم جالب بود ايــــــــــوان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif و صداشو هم یه مرد در میاورد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif

خوب اولندش که یاماتو اسم شمشیره منهر چی حساب کردم نفهمیدم چطوری وسطش خوابت برد!!!

بابا اینهمه صحه اکشن و خین ریزی البت حیف که دست و پای کسی کنده نشد خوب بیخیال این فیلمه همچی ضد امریکایی می زد نقدش کردن

دو تا انیمیشن تو سینما ماورا نشون دادن که یکیش سیاه سفید بود و اون یکی هم در مورد یه نوع مخدر بود که هر دو فیلم بر اساس کتابهای شخص شخیصی به اسم فیلیپ.کی.دیک ساخته شده بودن
کتابای این بابا رو گیر بیار بخون این آدم کسیه که از بس فکر و خیال کرده راهی تیمارستان شده! بدون شک سر یه چیز بی ارزش کسی این همه درگیر نمی شه!
اسم ایو هم همون حوا ست که ما می گیم!!!

خب بعدازظهر جمعه (26 مهر 87) انیمیشن وال-ایـ از شبکه دوم پخش شد !

کاش پخش نمیشد ..

گذشته از کیفیت پایین تصویر که معلوم بود نسخه سیما از چه منبعی است یه چیزی خیلی روی اعصاب بود ؛
چیزی که به عنوان دوبله انیمیشن بود ،
اینکه چطور دوبله کارتونی که یکی از کم دیالوگ ترین انیمیشن ها سالهای اخیر دنیاست به معضلی در پخش اون تبدیل بشه واقعا جای تاسف داره ..

حذف موسیقی فیلم آواز در باران و صحنه های رقص زن و مرد و جایگزینی آنها با موسیقی شبیه به صفحه های گرامافون با تصاویری از بازی مادر و دختر شاید با حدود تلویزیون قابل توجیه باشد

ولی افتضاح جایی است که ؛

کاراکتر eve که رباتی مونث هست در دوبله با صدای یک مرد جوان رونمایی شد و عملا روابط عاطفی انیمیشن به فنا رفت ..

نکته اینکه ؛ اون همه ابراز احساس وال-ایـ برای ارتباط عاطفی با ایو و گرفتن دست او و ریسه بستن و... برای چیست ؟ خوب شد صحنه بوسه عاشقانه این دو (که البته خوشبختانه ربات هستند!) هم سانسور شد ، مگرنه خیلی راحت تر شاهد همجنسگرایی ربات ها هم می بودیم !

متاسفانه دوبله مذکور ، کار انجمن گویندگان جوان هست و این گروه مجبورا انیمیشن رو در دو نسخه ؛ یکی برای تلویزیون و دیگری برای پخش بازار آماده کردن! در نسخه بازار ایو البته مونث هست !!

کاش تلویزیون این عمل مسخره رو مرتکب نمی شد .. خاطره ای که من از دوبله های شاهکار کارتون های قدیمی تلویزیونی دارم با این کارها تداوم پیدا نمیکنه و در حد یک رویا باقی می ماند .

تاسف تاسف تاسف [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

به خاطر دوبله ایرانی ها !!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

با نظر اکثر دوستان موافقم که کار دوبله افتضاحی به بار آورد که غیر قابل بخشش است ...

من هم دیروز این انیمیشن رو از شبکه دوم سیما دیدم و نظرم به طور کل راجب به دوبله ایرانی ها تغییر یافت !

توی دنیا دو تا کشور هست که دوبله فوق العاده قوی دارند ( یکی ایران و اون یکی هم ایتالیا ) اما خودتان قضاوت کنید ...

واقعا چه دلیلی داشت که چنین کاری رو با این انیمیشن انجام بدهند ؟؟؟؟ مثلا میخواهند بگویند که خیلی چیزها سرشان می شود !!! و من و شما نه ؟؟!!

واقعا حیف صداهایی که در کار دوبله هم اکنون کارهای ویدیویی ایران مشغول به کار هستند و باید صرف یک دوبله مسخره و غیر منطقی بشود ...

واقعا متاسفم ...

آقایون بیخیال,کلی صحنه تو انیمیشن بود که اگه حذف می شدن انیمیشن دیگه چیزی ازش نمی موند جای خوشحالیه که با تبدیل شدن ایو به ایوان به راحتی همه چیز حل شد!!! مخصوصا" شبکه دو که در این زمینه ید طولایی داره به یاد بیارید اوشین که چگونه توسط شبکه دو از نو متولد شد!
کلا فقط دو تا کلمه رو عوض کردن یکی ایو به ایوان و یکی هم آلودگی شیمیایی به جای آلودگی رادیواکتیو زیاد سخت نگیرین شما که اصل داستان رو می دونید این کارو واسه بچه ها کردن که یاد نگیرن پس فردا ...... تازه ربات که مذکر و مونث نداره(اسمایل جریکو!!!)
خوب بیخیالش , یه چیزی صحنه های مادر و دختر رو با صحنه رقص زن و مرد عوض کردن؟ جدی؟ آخه چطوری؟ چه پیشرفتی!!!

آقا اینقد تاسف نخور می گن لویی شانزدهم شب قبل از اعدام از بس تاسف خورد همه مو هاس سفید شد!!!
چی باعث شد فک کنی برا اینکه خودشونو دست بالا بگیرن این کارو کردن آخه؟

Don Thomas
20-10-2008, 03:41
آقا اینقد تاسف نخور می گن لویی شانزدهم شب قبل از اعدام از بس تاسف خورد همه مو هاس سفید شد!!!
چی باعث شد فک کنی برا اینکه خودشونو دست بالا بگیرن این کارو کردن آخه؟

یه جورایی به نظرم به شعور بیننده ها توهین شده !!! :18:

البته حق با شماست و با تغییراتی که در این فیلم به عمل آورده اند , به نظرم می شه گفت که رده سنی رو کاملا به رده کودک سوق داده اند ...

omid81
26-10-2008, 03:30
( این خبر واسه چن روز پیشه .اگه ... به بزرگیه خودتون ببخشید )

دیروز این انیمیشن از شبکه ۲، پخش می‌شد و من تصادفا این انیمیشن را ضبط کردم. اما امروز صبح، دوستان گزارش کردند که رویدادهای شگرفی در هنگام پخش این انیمیشن رخ داده است.

از همه مهم‌تر، تغییر جنسیت روبوت دخترنمای این انیمیشن به نام «ایو» و تبدیل اسمش به روبوتی با جنسیت مذکر به نام «ایوان» بود تا از این رهگذر از نمایش یک عشق ممنوع احتراز شد و احیانا در ذهن کودکان، شبهه‌ای ایجاد نشود و بدآموزی‌ای اخذ نشود!
*

رخداد دیگر، تغییر موزیک ویدئوی رمانتیکی بود که WALL-E آن را تماشا می‌کرد. این موزیک ویدئو که متأسفانه روبوت را عاشق‌پیشه کرده بود و از راه راست منحرف کرده بود و باعث پرورانده شدن عشق و عاشقی غریبی با ایو در او شده بود، به یک موسیقی سنتی ایران تغییر یافت.
*

می‌توانید صدای انیمیشن پخش شده را از لینک زیر دریافت کنید :

+ موزیک ویدئوها از فیلمی به نام Hello, Dolly! دالی برداشته شده بودند. Hello, Dolly یک فیلم موزیکال ساخته سال ۱۹۶۹ بود.

aluminum
26-10-2008, 03:42
جالبه
مگه شما سریال اوشین یا همین یانگوم رو فراموش کردید؟؟؟؟

thomas-anders
26-10-2008, 03:45
بله اتفاق افتاد ... در شبکه دو سیما

جدا اینی که ایوا برای اینکه مسئله عشقی جلوه نکنه تغییر جنسیت داده شد خیلی میتونه بد تر باشه !!

البته من نسخه تلویزیون رو ندیدم ولی تعریفش رو شنیدم

ولی خوب تو تصورات من وقتی ایوا مرد نشون داده میشه ... صحنه هایی که دست در دست ایوا .. !!!

بگذریم

aluminum
26-10-2008, 04:25
حیف شد من نتونستم ببینم

omid81
26-10-2008, 11:22
حیف شد من نتونستم ببینم

من خودمم نتونستم ببینم
واقعا حیف شد :31:

Sara
26-10-2008, 12:04

▪ کارگردان: اندرو استانتون
▪ نویسندگان: اندرو استانتون، جیم کاپوبیانکو
▪ صدا پیشگان: بن برت، الیسا نایت، فرد ویلارد، جان راتزنبرگر
▪ ژانر: تخیلی، انیمیشن
▪ استودیو: والت دیزنی پیکچرز، پیکسار انیمیشن استودیوز
▪ افتتاحیه: ۲۷ ژوئن ۲۰۰۸ (۷ تیر ۱۳۸۷ )
▪ مدت زمان فیلم: ۱۰۳ دقیقه
▪ هزینه صرف شده: ۱۸۰ میلیون دلار
▪ خلاصه داستان:
چه اتفاقی می افتد اگر انسان زمین را ترک کند و فراموش کند آخرین روبات را با خود ببرد؟ وال-ای پس از صدها سال تنهایی و انجام کارهایی که برای آن ها ساخته شده بود هدف تازه ای در زندگی اش می یابد و این درست موقعی است که او با روبات جستجوگر زیبایی به نام ایو آشنا می شود.
▪ نکاتی درباره وال ای که نمی دانستید
- نام شخصیت اصلی فیلم (که نام فیلم نیز هست) کلمه ای ترکیبی ست که از پشت سرهم قرار دادن حرف اول کلمات زیر بدست آمده: Waste Allocation Load Lifter -- Earth-Class
- اندرو استانتون (نویسنده و کارگردان فیلم) در سال ۱۹۹۰ به عنوان دومین انیماتور و نهمین کارمند به استودیوی پیکسار پیوست.
- استانتون پیش از این فیلم های در جستجوی نمو (۲۰۰۳) و زندگی مورچه (۱۹۹۸) را کارگردانی کرده و همچنین علاوه بر نویسندگی این ۲ نویسنده فیلم های داستان اسباب بازی (۱۹۹۵)، داستان اسباب بازی ۲ (۱۹۹۹) و کارخانه هیولاها (۲۰۰۱) بوده و خودش نیز در ماشین ها (۲۰۰۶) ، باورنکردنی ها (۲۰۰۴) و داستان اسباب بازی (۱۹۹۵) به جای شخصیت ها صحبت کرده است.
- در جستجوی نمو (۲۰۰۳) توانست برای استانتون جوایز ارزشمندی همچون اسکار بهترین انیمیشن، بهترین انیمیشن هالیوود، جایزه دی وی دی اکس و آنی را به ارمغان آورد. وی همچنین برای نویسندگی داستان اسباب بازی (۱۹۹۵) نامزد دریافت اسکار بوده است.
▪ چند نکته دیگر درباره فیلم:
- در ۴۰ دقیقه نخست از فیلم Wall-E، در مدت زمانی که نه انسانی دیده می شود و نه کلامی شنیده می شود، چنان شعر تصویری زیبایی به نمایش گذاشته می شود که مفهوم عمیق تر و سیاه تر نهفته در پشت تصاویر به سختی مجالی برای خودنمایی می یابد. صحنه پوشیده شده است از ساختمان ها و آسمان خراش های مرتفع اما خالی از سکنه. در این سرزمین بدون آدمیزاد و بدون انیمیشن! تنها یادگارهایی از زندگی گذشتگان دیده می شود. خورشید کم نور و غبار گرفته چشم اندازی از سرزمینی وهم آور و مرگ زده را روشن می کند و تنها ساکن این سرزمین خالی و رها شده، یک روبات کهنه و به ظاهر درب و داغان است.
- نسل کودکانی که در ۱۶ سال گذشته با انیمیشن های پیکسار بزرگ شده اند، عادت کرده اند که هر بار با تماشای فیلم های جدید پیکسار غافلگیر شوند. اما پیکسار این بار و با Wall -E گامی فراتر از غافلگیری برداشته است. استودیوی پیکسار فیلمی با درجه بندی مجاز (G) برای کودکان ساخته است که مضمون آن تا به امروز فقط در فیلم هایی غیر مجاز برای کودکان دیده می شد. مضمون نابودی و انهدام حیات و نسل بشر به خصوص در سال های اخیر بسیار مورد توجه فیلمسازان بوده است. فیلمسازانی چون استیون اسپیلبرگ، فرانسیس لارنس، ام نایت شیامالان و ورنر هرتزوگ هر یک از دیدگاه خود به این موضوع سیاه و غم انگیز پرداخته اند.
- با تمام این اوصاف Wall_E ( طبیعتا و چنان که از یک فیلم انیمیشن انتظار می رود ) تماما یک فیلم سیاه و تلخ نیست. از یک سو فیلمی است صلح جویانه و عاشقانه ای ساده با احساسات خالصانه ای که بی شباهت به فیلم های چاپلین نیست و از سوی دیگر Wall-E را می توان به نوعی در شمار فیلم های علمی تخیلی نیز محسوب کرد با الهاماتی از فیلم های معتبر این ژانر، از اودیسه فضایی گرفته تا بیگانه.
Wall-E - یک روبات اسقاطی و کهنه است که بیش از آن چه که برایش برنامه ریزی شده زنده مانده است. او تمام روزش را به تلاشی سیزیف sisyphus گونه برای جمع آوری و بسته بندی زباله های باقی مانده از نژاد بشر بر روی زمین می پردازد. نام او خلاصه شده Waste Allocation Load Lifter- Earth Class ( آشغال جمع کن- زمینی) است اما با وجود این نام، او لزوما هر چیزی را که پیدا می کند آشغال نمی داند. در لاشه کشتی زنگ زده ای که او و سوسکش برای فرار از توفان های شن به آن پناه می برند، Wall -E گنجینه ای گرانبها از دانه های مختلف، فندک ها و یک مکعب روبیک را جمع آوری کرده است. علاقه و ستایش او نسبت به بازمانده های دست ساز نسل گمشده بشر قابل درک است چرا که خود او نیز به نوعی یکی از همان بازمانده های تمدن بشری بر روی زمین است. نسل بشر مدت هاست که سیاره زادگاهش را در جستجوی مکان بهتری برای زندگی ترک کرده است و Wall-E در محاصره خروارها مصنوعات بشری باقی مانده بر روی زمین، ناگهان در می یابد که انسان ها منقرض نشده اند. او در میان زباله ها، گهگاه قطعاتی را پیدا می کند که گران بها، جالب توجه و قابل استفاده هستند و بعضی از این قطعات به زعم Wall-E، حتی صاحب روح و زندگی تلقی می شوند.
موفقیت فیلم وال ای آخرین اثر پیکسار، مرهون ۳ عامل مهم است: انیمیشن جذاب، تصاویر شگفت انگیز و یک داستان علمی تخیلی محبوب.
وال ای، فیلمی همانند در جستجوی نموست و حتی بزرگسالان نیز می توانند از آن لذت ببرند. فیلم دیالوگ ندارد و به راحتی مرزهای زبان را در می نوردد که این عامل کاملا با فضای فیلم سازگار است، زیرا فیلم داستانی میان سیاره ای را روایت می کند. داستان در ۷۰۰ سال بعد می گذرد. شهری از آسمان خراش ها که از زمین روییده اند. یک نمای نزدیک تر آشکار می سازد که این آسمان خراش ها همه از آشغال ساخته شده اند که خیلی تر و تمیز به صورت توده یا اشکال مکعب شکل، به هم فشرده شده و روی یکدیگر تلنبار شده اند. در تمام کره زمین تنها یک مخلوق جنبنده وجود دارد و او وال.ای آخرین بازمانده روبات های خورشیدی است. جای شکی نیست که او مذکر است آشغال ها را بر می دارد و روی هم تلنبار می کند، آن ها را به صورت مکعب فشرده می کند و سپس توسط تراکتورش بر بالای آخرین نقطه آسمان خراشی که ساخته می گذارد. وال.ای بسیار تنها ست. اما آیا خودش می داند؟ او شب ها به خانه می آید، یک منطقه بزرگ انباری شکل که گنجینه کوچک اش را که حاصل آشغال گردی هایش است ( و آن ها را با چراغ های کریسمس آذین بندی کرده)، در آن نگهداری می کند. وقتی می خواهد استراحت کند کفش هایش! را از چرخ های خسته اش بیرون می آورد و به خواب می رود. فردا روز دیگری است. یکی از هزاران روز، از زمانی که آخرین گروه انسان ها زمین را ترک کردند و در سفینه ای غول آسا روی یک مدار ساکن شدند. روزی روزمرگی وال.ای شکسته می شود.
آخرین نکته درباره فیلم: می گویند این بهترین انیمیشن پیکسار تا به امروز است. یک انیمیشن شگفت انگیز و جاه طلبانه از شرکتی که هیچ وقت در هیچ یک از کارهایش متوقف نشده است و همیشه چیز تازه ای ارائه داده است. این یکی هم یک انیمیشن صامت عاشقانه است! این فیلم تحسین منتقدان را در پی داشته است.

Kaptian Black
26-10-2008, 12:34
واقعا قشنگ بود بعضی جاهاش کم مونده بود گریم بگیره :37:

ولی با این دوبله :2: بهش ...

Linux Learner
26-10-2008, 12:48
I Love It Baby

ali_ranger22
26-10-2008, 12:58
واقعا سانسورهایی که انجام شد خیلی مسخره بود
اونجا کاپیتان میگه رقص رو برام تعریف کن ولی اونا یه چیز دیگه دوبله کردن
یا یه جا دیگه میگه اونا دارن می رقصن ولی دوبله کردن که اونا توی مزرعه هستن !!!!!!
واقعا متاسفم

cyrus_ln
26-10-2008, 13:34
شدیدا متاسف شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iAR11
26-10-2008, 14:02
خوب دوستان باید درک کنید، اونها نگران نسل امروز هستن!!!!!!!!!!!!
دستشون درد نکنه!

Öracle
26-10-2008, 14:07
کاش اصلا پخشش نمیکردن .
واقعا مضخرف بود .....

vahid_civil
26-10-2008, 14:50
به نظر من نباید از تلویزیون ایران فیلمی رو دید.
یا دوبلش مشکل داره یا سانسور داره.

اگه فیلمی قشنگ باشه صبر میکنم تا دی وی دی اش بیاد نگاه کنم !

البته اینجا ممکنه تهیه کنندگان سیما فکر کرده باشن که اینجوری بهتر بوده و این موضوع به ذهن کارگردان انیمیشن Wale-e نرسیده !

aluminum
26-10-2008, 16:30
من با قسمت اول حرفت موافق نیستم
دوبله ایران 20 هست

isbn84
26-10-2008, 16:44
دوبله ایران 20 بود الان 10 هم نیست....

من فکر کنم زمانی که مردم ایران برنامه های صدا و سیما رو به طور کامل کنار بزارن یه جهش عمیق در سطح فکر و سلیقه اونا به وجود میاد... صدا و سیما بیشتر از اینکه کارش فرهنگ سازی باشه ،وظیفه امنیتی و عقیدتی داره برای همین برنامه هاش اینطوریه.
تنها مزیت صدا و سیما فارسی بودنشه و دیگر هیچ.

Linux Learner
26-10-2008, 20:45
بحث در مورد دوبله ی مزخرف صدا سیما نیست دوستان!!! نظرتونو درمورد انیمیشن بگید و اگه نسخه اصلشو ندیدید، پس یعنی اصلا" ندیدید!

elyar...elite
26-10-2008, 21:57
مگه مجبور بودن پخشش کنن؟

sepid12ir
26-10-2008, 22:06
من هم اصلش را دیدم و هم دوبله تلویزیون را. البته دوبله شده تلویزیون را تا آخرش ندیدم چرا که ارزش فیلم را آورده بود پایین!
فیلم اگرچه چندا مکالمه ای نداشت ولی حرفها زیاد برا گفتن داشت. یک اینکه زندگی آینده ما زمینی ها و نمایش زندگی در فضا که خودش آدم را کلی به فکر فرو میبره. به اینکه واقعا چی میشه و کلی چیزهای دیگه از این نکته میتونی برداشت کنی ولی من ترجیح میدم زیاد سراغ این نکتش نرم...
یه نکته ی دیگه فیلم که من واقعا خوشم اومد عشق بین این دوما موجود بی جان بود...انیمیشن بود، ولی این عشق را بی نظیر به تصویر کشد و اینکه دوره زمونه ای بوجور میاد که انسانها انقد به دنیای مادی وابسته میشن که عشق دو ربات به هم به صد تا دوست داشتن های زمینی میارزه. البته نمیتونم بگم این نکته ی اصلی فیلم بود ولی من همچین برداشتی کردم که متاسفانه تلویزیون ما این نکته ی فیلم را کاملا ندید گرفت و جریان یک فیلم را کاکل عوض کرد.

obituary
26-10-2008, 22:26
بهترين انيميشني بود که تا حالا ديدم.
خيلي خيلي زياد حرف براي گفتن داشت.
کاري اصلا به ديالوگهاي کمش ندارم که هموناش هم عالي بود.
در عين سکوت و يک محيط کاملا بي‌احساس عشق رو نشون داده بود.اونم نه يک عشق زميني.يک عض خيلي جالب و کامل در کمال تناقض که عشق بين دو موجود بي‌احساس بوجود بياد.ولي وقتي بوجود اومد کامل‌تر و مقدس‌تر از عشق ما آدمها بود.البته من نمي‌گم که قراره عشق بين روبات رو داشته باشيم.منظورم نشون دادن عشق کامل در ربات هست.
تنهايي رو خيلي دقيق پوشش داده بود.لحظه‌هاي اول که wall-e رو نشون مي‌داد در تنهايي خودش واقعا تاثير گذار بود و مي‌شد کاملا باهاش همذات پنداري کرد.يا صحنه‌اي که جلوي کليپ دست خودش رو مي‌گيره.
قسمتهايي که از خود گذشتگي براي ايوا مي‌کرد عالي بود.
همه نکات رو خيلي قشنگ در مورد يک دوست داشتن عميق نشون داده بود.قرار دادن معشوق در جلوي خودت يکي از نکته‌هاي واضح بود که خيلي خوب بهش پرداخته شده بود.
احساس و محبت و مهربوني در wall-e موج مي‌زد و فقط براي ايوا بلکه براي همه.
من هم اصلش رو ديدم و هم اينکه تلويزيون نشون داد.بحثي در موردش نمي‌کنم چون همه گفتني ها گفته شده.
فقط اوني که پخش تلويزيون رو ديده خيلي از نکته‌ها رو از دست داده.

masoudtr
26-10-2008, 22:41
کیقیت بالاش کی میاد بگیریم؟؟؟؟؟؟

boy iran
26-10-2008, 22:54

ذر انجمن هست به این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید در ضمن خودم هم دانلود کردم این لینک رو بسیار عالی بود :46:

obituary
26-10-2008, 23:00

منم چند وقت پيش خريدم کيفيتش خيلي خيلي خوبه.
تو انجمن هم هست.

Sara
27-10-2008, 00:52

این می‌تواند یک رکوردشکنی به حساب بیاید: استودیوی انیمیشن پیکسار دوباره خودش را به اوج رسانده است. پیکسار به همراه کارگردان و نویسنده این فیلم اندرو استنتن- نهمین کارمند رسمی پیکسار- بعد از اسلپ استیک آشپزخانه‌ای و درخشان «راتاتویی» این‌بار به سراغ یک فانتزی علمی خیالی عجیب و جذاب رفته‌ است و داستان روباتی را در ۸۰۰ سال بعد تعریف می‌کند که قلب و جان و روح و رابطه عاشقانه‌ای مانند بهترین فیلم‌های صامت ۸۰سال قبل دارد. خب! شما که انتظار ندارید روبات‌ها حرف بزنند؟ حاشیه صوتی فیلم از صداهای جرینگ جرینگ بلند، موسیقی و قطعات رقص‌آور انباشته شده است و هنگام تماشای فیلم دیالوگ‌های محدودی آن هم صرفا برای بازگویی داستان به گوش می‌رسد.
استنتن و گروه انیماتور او داستان شگفت‌انگیز (و به ظاهر بوم‌شناختی) خود را در سایه زبان بصری و شنیداری خاصی تعریف کرده‌اند تا مخلوقات روباتیک به وسیله آن زبان و بی‌نیاز از دیالوگ رنگین‌کمانی از احساسات را به تماشاگر منتقل کنند. فیلم به قدری هوشمندانه و بی‌عیب و نقص است که حتی ممکن است کمی نگران شوید نکند در ارتباط با اصلی‌ترین مخاطبانش زیادی هوشمندی به خرج می‌دهد. اما همانطور که دو سال پیش بی‌جهت نگران بودیم انتخاب یک موش در «راتاتویی» به عنوان یک قهرمان ممکن است تماشاگران را فراری دهد این‌بار هم می‌توانیم مطمئن باشیم که «وال.ای» به قدری دوست داشتنی و مفرح است که تعداد از زیادی از تماشاگران تسلیم افسونگری‌های پرشمارش می‌شوند.
داستان فیلم از این قرار است که چند قرن پیش انسان‌ها کره زمین آلوده و مسموم را به حال خود رها کرده‌اند اما یک نفر فراموش کرده است آخرین روبات باقی مانده را خاموش کند. این روبات که وال.ای نام دارد یک آشغال جمع‌کن سیار است که ده‌ها سال است با آشغال‌ها سر و کار دارد. وی حتی با خلق سیستم ذخیره‌‌سازی برای خود می‌تواند قطعات آسیب‌دیده‌اش را با قطعات سالم جایگزین کند و در کنار همه اینها همنشینی جز یک سوسک ندارد. انسان‌های داستان که بعد از قرن‌ها شناور بودن در سفینه فضایی خود- که به یک هتل بین‌المللی مخصوص آدم‌های خوشگذران می‌ماند- به افرادی تنبل و چاق تبدیل شده‌اند.
این افراد بازرسی به نام «ایو» را از جانب خود برای شناسایی نشانه‌های حیات در کره متروک به زمین ارسال می‌کنند. ایو مامور نابودی نشانه‌های حیات در زمین است اما مواجهه وی با وال.ای به رابطه‌ای عاشقانه در بعید‌ترین مکان ممکن منجر می‌‌شود. رابطه‌ میان آن دو به قدری گسترش می‌یابد که وال.‌ای بی‌هیچ ترس و هراسی گیاه سبز کوچک را به ایو نشان می‌دهد. گیاه سبز کوچک؟ این دقیقا‌ همان چیزی است که ایو برای پیدا کردنش به زمین آمده است! این گیاه آغازگر ماجرایی حماسی وال.ای و ایو در برابر سفینه فضایی اکسیوم است.
طراحی بصری فیلم قطعا بهترین طراحی متصور برای کمپانی پیکسار است. استنتن که فیلمنامه را با کمک جیم ریردام بر اساس داستانی از پیتر داکتر نوشته، دو جهان شگفت‌انگیز، جذاب، خلاقانه و مهیج خلق کرده است. از یک طرف با کره زمینی نابود شده و فلاکت‌بار مواجهیم که بی‌شباهت به منهتن نیست و در طرف دیگر با سفینه‌ای فضایی پر از آدم‌های علاف نشسته بر کاناپه‌های شناور روبه‌رو می‌شویم که بدن‌های متورم‌شان صرفا پوششی بر استخوان‌های بی‌استفاده‌شان است؛ سفینه‌ای که فقط روبات‌های ظریف و پرجزئیات در آن کار می‌کنند و اینترنت سه بعدی تنها راه ارتباط میان انسان‌هاست.
درخشان‌ترین ایده فیلم استفاده از ترکیب فیلمی قدیمی به همراه انیمیشن شبیه‌سازی شده برای نشان دادن اشتیاق رمانتیک وال.ای است. وال.ای همیشه بعد از اتمام کارش به تماشای نسخه ویدئویی یکی از فیلم‌های محصول ۱۹۶۹ به نام «سلام، دالی!»می‌نشیند و با کمک تصویر‌سازی موسیقایی و تاثیرپذیری از دو آهنگ فیلم به معنای عشق و شور پی می‌برد. این روبات حتی یاد می‌گیرد چگونه دیگری را در آغوش بگیرد.
طراح صدای فیلم بن برت صداهای رسایی برای روبات‌های فیلم به خصوص وال.ای انتخاب کرده است و اگر چیزی به نام تردستی شنیداری وجود داشته باشد همین کاری است که بن برت انجام داده است. بعضی از صحنه‌های فیلم از «۲۰۰۱: یک ادیسه فضایی» سرقت شده است و روبات‌های لجام‌گسیخته هم تا حدی یادآور «شرکت هیولاها» هستند. با این حال «وال.ای» به احتمال زیاد یکی از اصیل‌ترین آثار استودیوی پیکسار محسوب می ‌‌ شود.

منبع: هالیوود ریپورتر

omid81
27-10-2008, 19:52
اگه نسخه اصلشو ندیدید، پس یعنی اصلا" ندیدید!
اینو خوب اومدی
منم موافقم
اون عزیزان دلی که فقط والی رو از طریق شبکه ی 2 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دیدن , الکی دلشونو خوش نکنن !
اینی که شما دیدین والی نبود :31: (با اون دوبلشون و با او تیکه تیکه کردناشون !)
نسخه ی اصلیشو ببینید اینجوری میشید : :18:
MER C

sepid12ir
27-10-2008, 21:30
احساس و محبت و مهربوني در wall-e موج مي‌زد و فقط براي ايوا بلکه براي همه.

این یکیش را که واقعا معرکه کار کرده بودن...
اولین باری که وال ای، ای وا را دید، یک عشق پاک و کاملا معصوم را در چشماش میتونستی حس کنی...!
این عشق را بی نظیر نشون داد.

Linux Learner
30-10-2008, 21:15
ذر انجمن هست به این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید در ضمن خودم هم دانلود کردم این لینک رو بسیار عالی بود :46:

لینک ف ی ل ت* ر ه!!!

اینو بزنید:

چطور فیلتره؟ یکی تست کنه!

Inter
31-10-2008, 23:29
این افراد بازرسی به نام «ایو» را از جانب خود برای شناسایی نشانه‌های حیات در کره متروک به زمین ارسال می‌کنند. ایو مامور نابودی نشانه‌های حیات در زمین است اما مواجهه وی با وال.ای به رابطه‌ای عاشقانه در بعید‌ترین مکان ممکن منجر می‌‌شود. رابطه‌ میان آن دو به قدری گسترش می‌یابد که وال.‌ای بی‌هیچ ترس و هراسی گیاه سبز کوچک را به ایو نشان می‌دهد. گیاه سبز کوچک؟ این دقیقا‌ همان چیزی است که ایو برای پیدا کردنش به زمین آمده است! این گیاه آغازگر ماجرایی حماسی وال.ای و ایو در برابر سفینه فضایی اکسیوم است.

فکر کنم اشتباه شده در حقیقت ایو برای پیداکردن نشانه حیات(گیاه) اومده بود که تو سفینه اون گیاه ازش دزدیده شد توسط اون رباط سکان مانند( اسمشو نمی دونم).

Morteza4SN
11-11-2008, 22:04
انيميشن كوتاه جديد پيكسار Burn-E نام دارد ؛ عكس زير از " برن-اي " هست ؛

خب حالا ربطش به وال-اي چيه ؟
اين كاراكتر رو قبلا در انيميشن وال-اي ديديد !
كجا ؟
وقتي وال-اي و ايو بعد از پرواز در فضاي بيرون اکسیوم به سفينه اکسیوم برميگردند اين رباط رو در حال جوشكاري ميبينيم .
داستان هم درباره همين سوژه است که با بسته شدن در اکسیوم توسط وال ای ؛ بیرون گیر می افته و دنبال راهی است که بتونه دوباره به داخل سفينه برگرده !
برن-اي در تمام نسخه های دی.وی.دی و بلو.ری وال-ای موجود است و آنگوس مکلین آنرا كارگرداني كرده ...

Linux Learner
11-11-2008, 23:58
باید جالب باشه ولی مطمئنن به وال ای نمیرسه!

باز حال و هوای وال ای اومد!!!!! باید یه بار دیگه ببینم! با اجازه.....

Behsood
12-11-2008, 00:47
باید جالب باشه ولی مطمئنن به وال ای نمیرسه!
سلام
امری کاملا بدیهی ست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

===========
جالبه این طوری کلی فیلم کوتاه میتونند بسازند!

Morteza4SN
12-11-2008, 16:21
پيكسار چند تا عكس جديد از انيميشن كوتاه Burn-E منتشر كرده كه به همراه دي.وي.دي و بلو.ري وال-اي و در تاريخ 18 نوامبر عرضه خواهد شد ؛

Morteza4SN
12-11-2008, 16:33
Wall.E Origami

مدلي مورد نياز براي ساخت وال-اي كاغذي ؛

نمونه ساخته شده ؛

*Necromancer
12-11-2008, 17:35
من خیلی پازل سه بعدی دوس دارم! حالا بماند

اینو خوب اومدی
منم موافقم
اون عزیزان دلی که فقط والی رو از طریق شبکه ی 2 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دیدن , الکی دلشونو خوش نکنن !
اینی که شما دیدین والی نبود :31: (با اون دوبلشون و با او تیکه تیکه کردناشون !)
نسخه ی اصلیشو ببینید اینجوری میشید : :18:
MER C

اینقد حالا نمی خواد آب و تابش بدی
من همون نسخه تلوزیون ایران رو دیدم و از قبل می دونستم که ایو مونثه و پیش بینی هم کرده بودم که همچین کاری می کنن حالا چه فرقی می کنه نسخه اصلی رو دیده باشم یا اینو؟

mehraboun1985
02-01-2009, 00:47
حقیقتش من از والی زیاد خوشم نیومد.قبل از اینکه خودش رو ببینم تبلیغاتش رو تو pmc و mbc دیده بودم و خیلی منتظرش بودم.ولی وقتی دیدمش یه جوری ضد حال خوردم.توی تیزرها تیکه های بسیار جذابش رو میکس کرده بودند.ولی خب در کل جالب بود.رابطه بین این 2 تا روبات جالب بود.

koorosh666
28-01-2009, 23:16
جدا خیلی جالب بود ! ببخشید کسی درباره جایزه هایی ک انیمیشن wall-e برده چیزی میدونه ؟

Amin
29-01-2009, 19:05
جدا خیلی جالب بود ! ببخشید کسی درباره جایزه هایی ک انیمیشن wall-e برده چیزی میدونه ؟
سلام
یه تاپیک واسه بحث در مورد این انیمیشن داریم
پستها رو به اووون تاپیک منتقل میکنم
جوایز این انیمیشن

از جمله Best Animated Feature Film در Golden Globes

+

6 نامزدی اسکار

labkhand
04-02-2009, 22:37
وال ای واقعا یکی از قشنگترین کارتون هایی بود که دیدم...اینقدر قشنگ بود که برام یک خاطره قشنگ شده:40:

sepidaar
29-03-2009, 14:16
ایو برای پیدا کردن نشانه ی حیات به زمین آمد نه برای نابودی آن