PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه ی انتی ویروسها

Adel.p30
04-12-2005, 14:24
سلام
مقاسهی زیر رو بخونید بعد بگید با من موافقید یا نه
persiantoolsمنبع
معمولا کم پیش میاد که افراد انتی ویروس های مختلفی رو نصب کنن به دلایل مختلف که جای بحثش اینجا نیست
اما من که همین چند روز پیش ویندوز رو عوض کردم به image از ویندور با تمام برنامه ها به جز انتی ویروس گرفتم تا بعدا اگه انتی ویروس رو خواستم عوض کنم مشکلی پیش نیاد! همین کار به من این اجازه رو داد تا چند تا انتی ویروس رو تست کنم و بتونم یه ذره در موردشون چیزی بنویسم
انتی ویروسهای تست شده:
Norton 2005
NOD32
DR WEB
MCAFEE 9
BITDEFENDER
PC CILLIN 2005
ZONEALARM WITH ANTIVIRUS
ابتدا از نصبشون میگم:
مک افی اسون ترین مراحل نصب رو داره فقط کافی شما برنامه رو نصب کنید به کرک احتیاجی ندارید سوالات گیج کننده هم در طول نصب نمی پرسه
بیت نصب راحتی داره و کرک کردنش هم خیلی اسونه! کافیه که شماره سریال رو وارد کنید
پی سی هم نصب راحتی داره مثل بیت اصلی ترین مشکلش اینه که کرک نمیشه!!!! حداقل من 3-4 تا کرکی که گرفتم نشد که کرک بشه! لازم هم ندیدم که خیلی دنبال کرکش بگردم! وقتی که اینجوریه مسلما بعد از یه مدت دوباره گیر به رجیستر شدن میده
بعد از اون دکتر وب راحتترینه نصبش که از مک افی هم اسون تره اما چون کرک داشت رتبه اش دوم شد طریقه کرک کردن این برنامه هم خیلی اسونه و کافیه فقط فایل لایسنس رو داخل پوشه برنامه کپی کنید
زون الارم هنگام نصب سوال زیاد میپرسه که میتونه برای یه کاربر عادی گیج کننده باشه اما برای کرک کردنش تنها کافیه که شماره سریال رو وارد کنید
رتبه بعدی از ان نورتونه نصب نورتون سخت نیست فقط ممکنه رجیستر کردنش برای افراد مشکل باشه که این کار برای بعضی ها خیلی ساده و برای بعضی ها کاری نشدنی است!
سخت ترین نصب نصیب NOD32 شد! نصب برنامه اسون اما کرک کردنش خیلی سخت و وقت گیره شما برای کرک کردنش باید چنیدن فایل رو دستکاری و کپی کنید(برای کرک کردن درست حسابی!) این کار در مقایسه با کرک کردن بقیه نرم افزار ها خیلی دشواره و برای بعضی ها کاری غیر ممکن
امتیاز از 10:
مک افی : 10
بیت دیفندر: 9
دکتر وب: 8
زون الارم: 7
نورتون : 4
نود32: 1
پی سی سیلین: 0

ازمایش بعدی سرعت اسکن فایلها بود دقت شود که برای اینکار تنظیمات انتی ویروسها بر روی کاملترین و عمیق ترین اسکن تنظیم شد
زون الارم سریعترین سرعت اسکن رو داره
nod در بین این برنامه ها دارای رتبه دوم سرعت بود
مک افی در رتبه بعد از اون قرار میگره
مکان سوم نصیب دکتر وب شد
پی سی سیلین دقیقا جاش همینجاس!
نورتون هم خیلی سریع نبود
بیت دیفندر واقعا عذابی بسیاره!
امتیاز از 10:
زون الارم: 10
نود: 7
مک افی : 6
دکتر وب: 5
پی سی سیلین: 4
نورتون :3
بیت دیفندر: 1

مرحله بعدی که کاملا سلیقه ای هست بحث قیافه و کاربرد اسان نرم افزاره که بهتر میبینم از خیرش بگذرم!!

از اونجایی که مدت زیادی روی سیستم من دکتر وب نصب بود پس مسلما بعد از نصب ویروس جدیدی رو نشناخت
همین مورد برای nod و مک افی هم صدق میکنه(یعنی ویروس جدیدی نشناختن)
اما بیت دیفندر به یه فایل بدبخت گیر داد که اقا تو ویروس داری!! (با اینکه نداشت!مطمئنم) از اونجایی که برنامه ی خیلی مهمی نبود گفتم باشه اقا هر چی تو میگی بکشش!
نورتون 2 تا ویروس(یک تروجان و یک dialer )پیدا کرد که کاملا حق با اون بود! جالب اینکه تروجان رو من با پسورد rar کرده بودم اما اونو شناخت!!!(چند تا تروجان دیگه که همین کارو باهاشون کرده بود رو نشناخت)
تمشک طلایی در این بخش به پی سی سیلین میرسه! از 7-8 تا ویروس و تروجانی که روی سیستم فقط 2 تا رو شناخت حتی از شناسایی magic ps عاجز بود یه نکته دیگه اینکه به نظر گاردش قوی نیست چون من وقتی با انتی ویروسهای دیگه فایلهای فشرده رو باز کردم در انتهای کار گیر دادن که اینا ویروس داره اما این هیچی نگفت! اسکن دستی کردم
زون الارم هم دقیقا در جایگاه پی سی سیلین قرار میگیره با همون مشخصات

امتیاز از 10: (اونایی که ویروس نشخاتن رو بنا به تجربیات قبلی امتیاز دادم)
نورتون: 9
دکتر وب :8
نود : 5 (در شناسایی تروجان خیلی ضعیفه)
بیت دیفندر: 1
مک افی: ؟ (جدا نمیدونم!)
پی سی سیلین: 0
زون الارم: 0

مورد بعدی میرسه به کاهش سرعت سیستم یعنی وقتی که گارد این انتی ویروسها فعال باشه
برنده قاطع این بخش مسلما دکتر وب خواهد بود وقتی شما این انتی ویروس رو نصب میکنید به جدات میتونم بگم که هیچ تاثیری بر سرعت سیستم نمیذاره اصلا چیزی احساس نمیکنید
شاید بشه گفت که زون الارم دقیقا مثل دکتر وبه واقعا سرعت رو کم نمیکنه با اینکه برعکس دکتر وب فایروال هم داره
بعد از اون با فاصله کمی nod32 قرار میگیره
جایگاه بعدی نصیب پی سی سیلین میشه تاثیر چندانی روی سرعت نداره حافظه کمی هم اشغال میکنه میشه گفت تاثیری که میذاره محسوس نیست
مک افی با اینکه تاثیر میذاره اما تاثیرش خیلی زیاد نیست با اینکه کاملا حس میشه
بیت دیفندر سرعت رو واقعا کاهش میده به طوری که برای اجرای یه بازی مجبور بودم کاملا ببندمش تا بتونم بازی کنم
نورتون یه چیزی تو مایه های سرطانه!! حتی شدیدا روی سرعت بوت شدن ویندوز تاثیر میذاره
امتیاز از 10:
دکتر وب: 10
زون الارم: 10
نود: 9
پی سی سیلین: 8
مک افی : 6
بیت دیفندر: 2
نورتون: 0

اخرین بخش هم میرسه به بحث اپدیت در این قسمت باز هم برنده بی چون و چرا دکتر وب خواهد بود با حجم اپدیت حداکثر 40 کیلو بایتی و اینکه هر دو هفته یک بار این اپدیت ها ریلیز میشه و هر بار تنها احتیاج به اپدیت جدید 40 کیلو بایتی خواهید داشت
باز هم nod با فاصله کمی از دکتر وب در مکان دوم قرار میگیره همه چی مثل دکتر وب فقط حجم اپدیت ها مقداری زیاد تر
نورتون بعد از نصب احتیاج به 8 مگ اپدیت داشت و مسلما بعد از این اپدیت در دفعات بعدی حجم اپدیت کمتر خواهد بود
بیت دیفندر رو اگه شما امروز اپدیت کنید بعد از 1-2 ساعت احتیاج به 500-600 کیلو اپدیت و بعد از 24 ساعت احتیاج به 1.2 مگ اپدیت و شب همون روز به بیشتر از 2 مگ اپدیت نیاز داره!!
ما هر کاری کردیم این زون الارم اپدیت بشه نشد که بشه!! ایشون خیلی ناز نازی تشریف دارن! فقط کافیه ثانیه ای اینترنت شما بمیره(یعنی ریسیو و سند نکنه) سریع یه پیغام میده که نمیتونم با سرور ارتباط برقرار کنم جالب اینکه خودش میمیره! یعنی وقتی که ریسیو و سندی صورت نمیگیره تقصیره خودشه! چون کانکشن برقراره و میتونه صفحات وب رو بیاره! از اون جالبتر اینکه بعد از 15-20 باری که این ارور رو داد یه بار هم بینش یه ارور دیگه داد که فکر کنم مربوط به کرک شدنش باشه در کل ما از خیر اپدیتش گذشتیم!(با اینکه خیلی زور زدم اپدیت بشه!)
مک افی رو اپدیت نکردم
خوب پی سی سیلین هم وقتی کرک نمیشه چه جوری توقع دارید که اپدیت شه!!
امتیاز از 10:
دکتر وب : 10
نود: 8
نورتون : 7
بیت دیفندر : 2
زون الارم: 0
مک افی: ؟؟
پی سی سیلین: ؟؟

در انتها توی جمع زدن فکر کنم به ذره مشکل بربخورم! اخه مک افی دو جا امتیاز نداره! همینطور پی سی یه جا امتیاز نداره!!! اونم تقریبی میزنم!!
اینم جمع امتیاز ها:
دکتر وب: 8.2
مک افی: 6.8
نود32: 6
زون الارم: 5.4
نورتون: 4.6
بیت دیفندر: 3
پی سی سیلین: 3
نظر بدید
قربانتان
Adel.p30

H3SAM
18-12-2005, 20:53
Adel جان از توضیح کامل تو در مورد آنتیویروسها خیلی ممنون

R£ɀД
18-12-2005, 21:04
سخت ترین نصب نصیب Nod32 شد! نصب برنامه اسون اما کرک کردنش خیلی سخت و وقت گیره شما برای کرک کردنش باید چنیدن فایل رو دستکاری و کپی کنید(برای کرک کردن درست حسابی!) این کار در مقایسه با کرک کردن بقیه نرم افزار ها خیلی دشواره و برای بعضی ها کاری غیر ممکن
به نظر من نصب نود 32 خيلي آسون هست.
جالب بود .
ممنون.

Adel.p30
19-12-2005, 15:42
کاری نکردم هر کاریم کردم وظیفه است
از حسام واقا رضا دوستان خوبم متشکرم

Sinagood
19-12-2005, 20:36
چه جالب بچه ها تو این مقایسه سرعت بیت دیفندر کمتر از بقیه قید شده
دارم از خنده میمیرم
بجانکه سرعت به صورت میانگین file/sec نوشته شه به زمان گرفته شده برا اسکن گرفته شده
من فکر کنم یا یه مشکلی مثل پر بودن رم بوده و یا بیت دیفندر فایلهای بیشتری رو اسکن کرده
شاید هم صاحبش دیر از راه رسیده و گفته بزار بدیم بره

بچه دیه دارم از خنده میمیرم
آنتی ویروس ها رو جدیدا با ۷-۸ ویروس تست میکنن

راستی فکر کنم تحلیل کننده ساعت رو هم برعکس میخونده
سرعت کم کن تر از مک آفی و پی سی سیلین فقط نورتون پیدا میشه (بیت دیفندر خیلی تنده)

آخه یکی نیست بگه حجم آپدیت های نورتون هم که هزاران برابر دکتر وب هست با دانلودش می ارزه اما مال دکتر وب نمی ارزه (آخه ویروس کم میشناسه)

Adel.p30
20-12-2005, 13:32
sinagoodجون از نظر شما هم سپاس گزارم

amin_msw
10-01-2006, 21:31
البته Sinagood يکم راست ميگه. براي اينکه آنتي ويروسها رو با هم مقايسه کنيم بايد همشون در يک محيط يکسان باشن (که فکر کنم در اين مورد مشکلي نباشه) بعد اونها را با 100-200 ويروس و تروجان مورد حمله از جهت هاي مختلف(مثل ethernet,wireless,localy) قرار ميديم بعد ميبينيم کدوم يکي بيشترين ويروس رو شناسايي ميکنه. اونوقت ميشه گفت کدوميکي بهتر از اونيکيه.

*Batman*
10-01-2006, 23:52
خيلي خوب توضيح دادي .
كاش از كسپراسكاي هم ميگفتي.
نورتون خيلي راحت وآسون آپديت ميشه.مخصوصا تو نسخه 2006 كه به ندرت Error ميده و سريع به سرور وصل ميشه.
مك آفي تاثير كمي رو سرعت داره و آنتي ويروس نسبتا فرزيه!فقط آپديتش تو ايران مصيبته.
بيت ديفندر اصلا ظاهر قشنگي نداره.اكثر ويروسها رو به جاي پاك كردن قفل ميكنه.

کاپتان هادی
11-01-2006, 04:02
من مي خوام چند تا توضيح بدم كه شايد براي بعضي ها يك كم درس باشه براي بعضي ها يك كم راه كار رو نشون بده
اول از همه اون كسي كه اين تستو كرده كاملا كارش علمي و درست بوده شما به مقاله دقت كنيد گفته بدون آنتي ويروس ايميج گرفتم بعد يكي يكي آنتي ويروسها رو امتحان كردم كه اينكار نشون ميده همه آنتي ويروسها در شرائط مساوي چك شدن اما يك مسئله داريم و اونم اينه كه يك آنتي ويروس چه كارائي داره و ما چه انتظاراتي داريم
مثلا درسته نورتون سرعت رو ميگيره ولي ويروسهاي زيادي رو ميشناسه حالا ما چقدر در امتياز دهي نهائي به سرعت نمره ميديم و چقدر به قدرت آنتي ويروس اينها نميشه همش ضريبش يك باشه
مسئله بعد آنتي ويروسهائي كه كرك يا شماره سريالشون مثل چي بگم ريخته تويه وب معلومه كه قدرتي نداشتن كه صاحبانشون هك شدن يا شماره سريال لو رفته يا خود برنامه كرك شده اينهم يك مسئله مهمه
در مورد نصب گفتيد كدوم يكي ساده تر بود كه اين نشون مي ده كدوم برنامه بدرد كاربر معمولي ميخوره كدوم براي حرفه‌اي ترهاست
در مورد سرعت اسكن شما بايد در اين مورد قدرت شناخت ويروسها رو هم لحاظ كنيد چون اگر نشناسه و سريع چك كنه كه فايده نداره
البته من از زحمتتون تشكر ميكنم با كه اين مقاله رو آورديد و گذاشتيد البته قبلا يك تاپيك بود كه هركس مي‌اومد يك چيزي مي گفت منهم يكبار يك چيزي الكي نوشتم اما اگر بخواهيم درست و علمي كار كنيم بايد روش علمي و بدون تعصب داشته باشيم مثلا يكي از دوستان خيلي رويه نورتون حساسه ولي نورتون واقعا زياد هم اش دهنسوزي نيست هرچند من ايشون رو خيلي قبول دارم
يك نكته ديگر رو هم بگم كه ما نبايد از نرم افزارهاي ضد ويروس زياد توقع شناخت تروجان يا اسپاي داشته باشيم هرچند اگر بشناسند بسيار عالي است ولي هرچيزي وسيله خاص خودش رو داره
حالا در اين مورد حرف زياد هست اگر دوستان واقعا ميخوان آنتي ويروسها رو مقايسه كنند من حاضرم همكاري كنم و از جنبه هاي مختلف اونها رو مورد بررسي قرار بديم
ممنون

Meisam
11-01-2006, 12:22
سلام ...
ببخشید وسط بحث وارد میشم ...
بهتر نبود این تاپیک در ادامه "تاپیک اختصاصی مقایسه آنتی ویروس ها" پست میشد و در همونجا بحث و تبادل نظر صورت میگرفت که مطالب منظم تر قرار بگیرین؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون :)

*Batman*
12-01-2006, 00:26
حالا من يه كم ديگه با اجازه ادامه بدم.
آنتي ويروسي كه مراحل سختي براي نصب داره حتما يه آنتي ويروس حرفه اي نيست.
آنتي ويروسهاي مشهور مثل مك آفي هم هنوز گزينه Pause رو روي برنامه هاي خودشون تعبيه نكردن (لا اقل تا ورژن 10 كه من باهاش كاركردم)و من نميدونم چه هدفي از اين كار دارن(چون فكر نميكنم يادشون رفته باشه).
نورتون يه آنتي ويروس سنگينه ولي سرعت جستجوي اون از سال 2005 تغييرات زيادي داشته.آپديتشم همونطور كه قبلا گفتم ساده و سريعه.(در ايران هم مشكلي نداره.مثل كسپر وسايرين)
كسپراسكاي واقعا قدرتمند و باهوشه .ولي زيادي باهوشه. يعني بعضي اوقات به دليل گير دادن بيش از حد ممكنه يه برنامه نامطلوب ومزاحم براي كاربر تلقي بشه.(هرچند با تنظيمات سطح امنيت ميشه اين مشكلو تاحدي حل كرد)

همينجا بحث كنيم بهتره.البته بااجازه.

Adel.p30
05-02-2006, 18:34
خواهش میکنم بتمن جون
در مورد دکمه ی
Pause
AVK
که مخفف کانتی ویروس کیت هست
این دکمه رو نداره
قربانت
Adel.p30

mohammadaz
09-02-2006, 23:51
با سلام
لطفا برای من روشن کنید که چر ناد32این قدر طرفدار داره با این که در قسمت مقایسه آنتی ویروسها
رتبه چندان جالبی نداشت.البته من خودم الان دارم ازش استفاده میکنم واز سرعتش واقعا راضیم.

amin_msw
10-02-2006, 00:20
آقا چرا از free AVG antivirus کسي چيزي نميگه؟ من دارم ازش استفاده ميکنم مشکلي هم نداشتم تا حالا.

Adel.p30
11-02-2006, 15:21
اقا محمد سلام
دلیلش
به طور بسیار خلا صه اینکه در مورد شنا سایی تروجانها یکم روش کم کاری شده
و در مورد سوال دوسته خوبم
امین جون باید بگم
چون این انتی ویروسها در مقایسه با انتی ویروسهی قدرتمنده دیگه مثل کاسپرسکی یک خورده گمنام هستند
دلیلش هم همینه که کمتر در مورد این انتی ویروسها بحث میشه
و دلیل دیگر هم اینکه
در مقایسه های سایتهای بزرگ که مشخص میکنه کدوم انتی ویروس بهتره شرکت نداشتند
قربانتان
Adel.p30