PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سؤالات مربوط به تاپيك " آموزش كامل كار با فلش 8 "

SEPIDEH JAN
29-06-2008, 12:38
سلام دوستان عزيزم .

اين تاپيك مربوط به تاپيك آموزش كامل كار با فلش 8 هستش .
شما اول اون تاپيك رو نگاه كنين و اگه سوالي ، پيشنهادي ، اشتباهي چيزي دارين در اين قسمت مطرح كنيد تا من جوابتون رو بدم .

از مدير محترم اين بخش هم خواهش ميكنم كه اين تاپيك رو در زير تاپيك " آموزش كامل كار با فلش 8 " قرار بده تا دسترسي براي سايرين راحتتر باشه .

:11:با تشكر از همتون .:11:

Shahin King
01-07-2008, 00:52
سلام

این تاپیک از صفحه ی نخست انجمن فلش به بخش آموزشی منتقل شد .

قربانت
شاهین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SEPIDEH JAN
01-07-2008, 20:13
قربونت برم شاهين جان .ولي من اگه جاي تو بودم 3-4 تا ستاره به كسي كه از صبح تا بعد از ظهر ميشينه اين مطالب و مينويسه و عكس ميگيره و آپلود ميكنه و كلي پول اينترنت ميده ، ميدادم !!!يه وقت فكر نكني پر رو شدما . مزاح كردم !!

parsbin
01-07-2008, 23:51
سلام
نمیدونم جاش اینجاست یا نه
ولی موقع نصب این نسخه از فلش
یک اروری میگیرم
و به هیچ وجه نمیتونم نصبش کنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مشکل چیه؟
مرسی

SEPIDEH JAN
02-07-2008, 11:38
سلام
نمیدونم جاش اینجاست یا نه
ولی موقع نصب این نسخه از فلش
یک اروری میگیرم
و به هیچ وجه نمیتونم نصبش کنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مشکل چیه؟
مرسی

سلام دوست عزيز
پيغامى كه ميده رو كامل واسم بنويس . بدون حذف .
اگه بتونى ازش عكس بگيرى كه بهتر ميتونم كمكت كنم .
اگه بلد نيستي عكس بگيري توي اون يكي تاپيكم بگو تا بهت بگم .

parsbin
02-07-2008, 12:26
سلام
تصویر رو براتون گذاشتم توی همون پست
این ارور رو میده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

SEPIDEH JAN
02-07-2008, 19:19
سلام دوست عزيز
عكسي كه آپلود كرده بودي باز نميكرد واسه همين گفتم آپلود شدش رو بذار .

اين اخطاري كه من ميبينم واسه اينه كه يا source برنامه ات مشكل داره كه در اينصورت بهتره يه سي ديه بدون مشكلش رو بگيري يا توي ويندوز يه نرم افزاري نصبه كه باعث اخطار در نصب فلش ميشه .
شما ويندوز سرويس پك 2 رو نصب كن . اگه ويندوزت سرويس پك 2 هست دوباره نصبش كن به احتمال زياد مشكلش حل ميشه .

parsbin
02-07-2008, 20:20
من یک بار برنامه رو دانلود کردم
و یک بار هم خریدمش
ویندوزم ویستا هستش
در هر دو حالت همین مشکل رو دارم.
ممنون

SEPIDEH JAN
02-07-2008, 22:06
كدوم ورژن ويستا ؟
اگه home يا business باشه تبديل به ultimate كني درست ميشه .

parsbin
02-07-2008, 22:07
اتفاقا ultimate هستش

SEPIDEH JAN
02-07-2008, 22:17
اتفاقا ultimate هستش

اگه ميتوني نرم افزارت رو روي يه كامپيوتر ديگه تست كن . اگه سالم بود يه بار ديگه ويستا تو نصب كن به احتمال زياد درست ميشه اگه نشد سخت افزارت با ويستا conflict داره .

nasim965
03-07-2008, 10:26
سلام دوستان
من یک فایل swf دارم و می خواهم که 2 کلمه داخل Text آنرا ویرایش کنم . macromedia flash 8 نصب کردم اما موقعیکه فایلمو open میکنم فقط برام اجرا می شود و امکان edit برروی آن ندارم ، من با این محیط اصلاً آشنایی ندارم و شدیداً نیاز به این تغییر دارم ، لطفاً کمک نمایید .

SEPIDEH JAN
03-07-2008, 10:45
سلام دوست عزيز

شما ميتونيد از منوي file به بخش import برويد و از import گزينه ي import to stage رو انتخاب كنيد و در پنجره اي كه باز ميشه ، فايل swf تون رو باز كنيد و كارايي كه ميخواين روش اعمال كنيد .

nasim965
03-07-2008, 14:26
ممنونم سپیده جان که منو راهنمایی کردی ، یک قدم رفتم جلو . متن را ویرایش کردم وقتی save می زنم به به عنوان یه پروژه جدید با پسوند fla ذخیره می کند اما من می خوام که این تغییر بر روی همان فایل swf انجام بشه ، باید چیکار کنم .

SEPIDEH JAN
03-07-2008, 14:52
ممنونم سپیده جان که منو راهنمایی کردی ، یک قدم رفتم جلو . متن را ویرایش کردم وقتی save می زنم به به عنوان یه پروژه جدید با پسوند fla ذخیره می کند اما من می خوام که این تغییر بر روی همان فایل swf انجام بشه ، باید چیکار کنم .

خواهش ميكنم عزيزم.
براي اينكه فايل با فرمت fla به swf تبديل بشه ، شما بايد فيلم يا پروژه تون رو تست كنيد .
براي اينكار شما ميتونيد دكمه ي Ctrl رو نگه داشته و بعدش Enter رو بزنيد .
همچنين ميتوني تو قسمت CONTROL كه بالاي صفحه است ، گزينه ي TEST MOVIE رو انتخاب كني كه همون Cntrl+Enter هستش !
فايل swf شما همونجايي كه فايل fla رو سيو كردين با همون اسم ذخيره ميشه .:11:

nasim965
22-07-2008, 14:47
سلام دوستان، چندتا سوال داشتم
1- داخل صفحه flash روی text کلیک می کنم صفحه html لینک شده به آنرا باز کند ، باید چکار کنم .
2- وقتی فایل فلش را اجرا می کنم به صورت full screen اجرا شود .
3- از ابتدای اجرای فایل فلش تا وقتی که close کنیم یک موزیک یخش شود (دکمه stop و play هم جداگانه برای کنترل موزیک بر روی این صفحه فلش داشته باشم ).
متشکرم

SEPIDEH JAN
23-07-2008, 23:50
سلام دوستان، چندتا سوال داشتم
1- داخل صفحه flash روی text کلیک می کنم صفحه html لینک شده به آنرا باز کند ، باید چکار کنم .
2- وقتی فایل فلش را اجرا می کنم به صورت full screen اجرا شود .
3- از ابتدای اجرای فایل فلش تا وقتی که close کنیم یک موزیک یخش شود (دکمه stop و play هم جداگانه برای کنترل موزیک بر روی این صفحه فلش داشته باشم ).
متشکرم

1-قسمت پايينه صفحه URL LINK رو پيدا كن ( كنار TARGET ) . اگه چيزي تو كادرش نوشته پاكش كن درست ميشه .
2-F+CRTL رو بزني احتمالا درست ميشه .
3- پروژه ات رو باز كن بعدش CTRL+ALT+M رو بزن صداش قطع ميشه بعد سيوش كن .

DrXoX
31-07-2008, 17:59
سلام

Sepideh Jan من دارم دنبال می کنم آموزش ها رو البته تازه اومدم

خیلی عالیه اگر ادامه داشته باشه معرکه میشه

من SwishMax کار می کنم ولی می خوام Flash کار کنم فکر کنم امکاناتش خیلی بیشتر هستش

به هر حال ممنون از آموزش های خیلی خوبت

موفق باشید

NARAFIGH2
01-08-2008, 21:51
ببخشيد چطور ميشه يه كلاس در يك فايل جداگانه اكشن اسكريپت ايجاد كرد وبعد ان را در يك فايل ديگه فراخواني نمود
درباره ي فايل هاي asو ascاگه ميشه يه كم توضيح بديد

SEPIDEH JAN
03-08-2008, 17:02
ببخشيد چطور ميشه يه كلاس در يك فايل جداگانه اكشن اسكريپت ايجاد كرد وبعد ان را در يك فايل ديگه فراخواني نمود
درباره ي فايل هاي asو ascاگه ميشه يه كم توضيح بديد

خدا ببخشه !:11:
ايجاد كلاس :

در ابتدا لازم است بدانيم كه كلاس را تنها در فايل هاي Action Script مي توان تعريف كرد نه در فريم ها .

بعد از زدن دكمه New گزينه ي Action Script File را انتخاب مي نماييد.

حال بايد كلاس را تعريف كنيم ، براي تعريف كلاس هم اسم class لازم است و هم نام انتخابيتان براي كلاس به عبارتي اعلان يا declaration و بعد از آن body لازم است كه body بايد بين دو آكولاد قرار بگيرد.

class Person{
//body
}

اين تعريف كلاس است زمانيكه بخواهيد كلاس را Save كنيد با فايلي با پسوند as ذخيره مي نمايد.

براي Save كردن نكات زير را توجه كنيد :

- اسم كلاس و اسم فايلي كه آن را ذخيره مي نماييد بايد يكسان باشد به عنوان مثال اگر اسم كلاستان test است بايد آن را با نام test.as ذخيره نماييد.
- تمام كلاس ها را بايد در دايركتوري Class path ذخيره نماييد چون فلش آن جا به دنبال كلاس شما مي گردد
آدرس و نام كلاس بايد حتما در اعلان كلاس بيايد.

به عنوان نمونه شما كلاستان را در آدرس زير ذخيره كرده ايد : Classes/Version/Human حال در اعلان كلاس بايد به صورت زير عمل كنيد:

Class Classes.Version.Human.Person {
//class body
}

و اين كلاس را به نام Person.as ذخيره نماييد.

تعريف ويژگي و روش هاي كلاس :

حال مي خواهيم به كلاسمان ويژگي (Property) و روش (Method) را اضافه نماييم.

class Person{
//Property
var firstname:String ;
var age:Number ;

//Method
function showinfo():String {
return("Hello, My name is : "+ firstname + "and I am " + age + "years old." );
}

توضيح كد :
براي مشخص كردن Property ها به صورت زير عمل مي كنيم :

Var VariableName:VariableType

متد ها را نيز مانند ديگر توابع در كلاسمان تعريف مي كنيم. توجه كنيد كه نوع خرجي متد در انتهاي آن مشخص مي شود.

براي تكميل كدمان بهتر است تابع سازنده آن را نيز تعريف كنيم .

پس تابع زير را به كلاسمان اضافه مي كنيم :

//Constructor function
function Person(myName:String, myAge:Number) {
firstname = myName;
age = myAge;
}

اين تابع سازنده دو مقدار ورودي را گرفته و مقادير آن را به Property هاي آن اختصاص مي دهد .

تذكر :
اگر تابع سازنده را تعريف نكنيم در هنگام كامپايل يك تابع خالي به طور خودكار تعريف مي نمايد.

حال تعريف كلاسمان كامل شد مي خواهيم از كلاسمان استفاده نماييم.

ايجاد يك نمونه از كلاس :
حال در داخل محيط فلش (فايل fla ) مي خواهيم از كلاسPerson استفاده نماييم.
در لايه اول پانل Action را باز مي كنيم.
در پانل Action كد زير را وارد مي كنيم :

var person_1:Person = new Person("sepideh", 20 );
trace(person_1.showinfo());

كد بالا نمونه اي از كلاس Person ايجاد مي كند و چون در سازنده دو متغير ورودي داريم مي بايست در هنگام new آن مي بايست دو متغير ورودي را به آن بدهيم.

زماني كه اين برنامه را اجرا نماييد خروجي به صورت زير در پانل Output نمايش داده مي شود.

Hello, my name is sepideh and I am 20 years old

aftabkhanom
21-07-2009, 11:23
سلام دوستان
در محل کارم از من خواستن که رزومه شرکت رو به صورت مالتی مدیا کار کنم که روی سی دی ارائه بشه
چند تا سئوال داشتم:
1- فلش هم جزء برنامه مولتی مدیا است؟
2- با فلش می شه رزومه شرکت ساخت به صورتی که خود صفحات مثل پاور پوینت عوض بشه و نوشته ها و عکسها تغییر کنن؟
3- اگه با فلش نمی شه چه برنامه ای رو پیشنهاد می دید؟
4 - اگه با فلش می شه انجام داد کار سختیه چون من تا حالا فلش کار نکردم

من با برنامه فتوشاپ و کرل دو سال پیش برای شرکت رزومه طراحی کردم
حالا می خوام با یکمی تغییرات اون رو بصورت مالتی مدیا در بیارم
می تونم ازتون خواهش کنم کمکم کنید؟؟

شلغم نپخته
21-07-2009, 13:40
با سلام،
بهتر بود برای سؤال خودتون یه تاپیک جدید ایجاد می کردید.

1. بله
2. بله
3. ---
4. برای کسی که کار نکرده بله ولی یادگیریش نسبت به دیگر برنامه های مشابه آسون تره.
شما کارتون رو باید شروع کنید و هر جا مشکلی داشتید بگید تا دوستان راهنمایی کنند.

موفق باشید / یا علی

rouhallah
20-08-2009, 23:20
بنام خدا

سلام

من با Macromedia Flash MX 2004 كار ميكنم
وقتي خودم از ابتدا يه كار فلش انجام ميدم و تبديلش ميكنم به فايل gif ، هر چيزي كه متحرك باشه بدون مشكل تو فايل gif هم متحرك هست.
اما وقتي از فايلهاي متحرك gif آماده ميخوام استفاده كنم فايل swf بدون مشكل اجرا ميشه و تمام عناصر متحرك حركت دارن. اما وقتي فايل gif رو ميسازم مثل عكس همه چيز ثابته و مجبورم از نرم افزار تبديل swf به gif براي حل مشكلم استفاده كنم

اگه ممكنه كمكم كنيد تا تو خود همين Macromedia Flash MX 2004 بتونم فايل gif متحرك رو وقتي از gif هاي آماده هم استفاده ميكنم، بسازم

با تشكر

الهام_کینگ
06-09-2009, 23:52
سلام.می خواستم بدونم برای نوشتن متن فارسی در فلش
باید چی کار کنیم تا جدا جدا ننیویسه؟

lifeless
13-09-2009, 17:27
سلام الهام جان
شما باید با فارسی نویس مریم متنتو تایپ کنی
و بعد متن تایپ شده رو کپی پیست کنی داخل تکست باکس
فلش!
البته باید هر دو جا یک فونت رو انتخاب کنید.

مهران باینری
22-10-2009, 23:32
خیلی خیلی ممنون

pcforlife
23-10-2009, 14:45
من با Macromedia Flash MX 2004 كار ميكنم

وقتي خودم از ابتدا يه كار فلش انجام ميدم و تبديلش ميكنم به فايل gif ، هر چيزي كه متحرك باشه بدون مشكل تو فايل gif هم متحرك هست.
اما وقتي از فايلهاي متحرك gif آماده ميخوام استفاده كنم فايل swf بدون مشكل اجرا ميشه و تمام عناصر متحرك حركت دارن. اما وقتي فايل gif رو ميسازم مثل عكس همه چيز ثابته و مجبورم از نرم افزار تبديل swf به gif براي حل مشكلم استفاده كنم

اگه ممكنه كمكم كنيد تا تو خود همين Macromedia Flash MX 2004 بتونم فايل gif متحرك رو وقتي از gif هاي آماده هم استفاده ميكنم، بسازم

با تشكر

نمیدونم دقیقا متوجه سوالتون شدم یا نه ولی به نظر من شما موقع Publish کردن کارتون تیک animated رو فعال نکردید...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یاعلی:10:

king1362
01-07-2010, 23:58
سلام
ممنون از آموزش خوبتون
ببخشید من وقتی میخوام که به یه قسمت از فلشی که دارم دست میکنم اکشن بدم داخل منوی اکشنم اون قسمتی
که میاد و گزینه ای هست(روی آن ریلایز که کلیک میکنی ) مال من نمیاد نمیتونم با اکشنم کار کنم تو رو خدا کمکم کنید همش دو روز برای پروژم وقت دارم:41: