PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت ظروف ساده با مایا

mcsg
28-06-2008, 10:41
سلام
اموزش ساخت ظروف در مایا با این تکنیک شما میتونید خیلی از ظروف رو طراحی کنید
1: نرم افزار مایا رو باز کنید

2: وقتی که مایا کامل باز شد روی نمای front کلیک کرده و space اون کلید گنده هرو میزنید تا صفحه کامل بشه.(شکل 1 و 2 )

شکل1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3: خوب تو این مرحله به نوار وضعیت (شکل2 گزینه1) برید و گزینه Surfaces رو انتخاب کنید
4: حالا از همون منوی پایینی روی تب Curves (شکل2 گزینه2) کلیک کنید و با استفاده از ابزار شماره 3 سعی کنید یک خط مانند شکل 2 بکشید در ضمن با ابزار شماره 4 هم میتونید کنترل بیشتری رو کارتون داشته باشید و اونو دقیقتر تنظم کنید نکته دومم اینه که خط رو حتما باید نزدیک محور y رسم کنید تا تو مرحله چرخش با مشکل بر نخورید

شکل 2
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 800x600 و حجم آن 12 کیلوبایت میباشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5: حالا خطی که رسم کردید رو انتخاب کنید و از منوی اصلی گزینه Surfaces و سپس Revolve را انتخاب کنید تا خط حول محور خودش بچرخد ماننند شکل 3

شکل 3
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 800x600 و حجم آن 11 کیلوبایت میباشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6: حال به نمای Perspective رفته و با زدن کلید 5 یه ظرف زیبا ر و تماشا کنی مثل شکل 4

شکل 4

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 800x600 و حجم آن 11 کیلوبایت میباشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با این ابزار میشه انواع و اقصام ظروفی که به حالت دورانی و دور یک محور هستن رو طراحی کنید

البته من این اموزشو گذاشتم تا اونایی که مثل خودم مبتدین یه کم با ابزار مایا اشنا بشن یه خواهشم داشتم از اساتید مایا اگه براشون مقدوره و وقت دارن یه نمونه رندر شده از همین کارو بزارن ممنون

*MASTER*
28-06-2008, 10:47
ممنون آموزش باحالی بود.دمت گرم.

Mostafa 3D
28-06-2008, 12:59
ممنون از توجهتون
بابت آموزش هم خیلی خیلی ممنون

mcsg
28-06-2008, 14:02
نیکولاس جان اختیار داری از اینکه ازم تشکر کردی متشکرم

mcsg
28-06-2008, 14:04
ممنون آموزش باحالی بود.دمت گرم.
ممنونم ازت اقا مستر

M a r y a m
13-07-2008, 23:48
دوستان من اینو رفتم ولی ظرفش در انتها اسموت نمیشه و شکسته شکسته هست مخصوصا لبه ظرف کاملا صاف نمیشه. برای اسموت کردنش راهی دارین؟ اونی اسموتی که تو منوی چند وجهی ها هست روی این کار نمیکنه...

bahare_
11-08-2010, 21:31
ممنون:20::46:

virtualworld
02-09-2010, 17:29
دستت درد نکنه ولی عکس هات لود نمیشه