PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد وي بي6

dastiary
03-12-2005, 15:41
سلام دوستان
من يك برنامه حضور وغياب با تعداد 100 ركورد دارم تمام اين 100 نفربنا به نياز ميتوانند روزانه دوساعت مرخصي بگيرند.برنامه ساعت خروج هر فردرا با مقدار 2ساعت جمع كرده
Text1.Text = DateAdd("h", 2, Time )

وبه عنوان TheTime در يك فايل متني بصورت forwritingذخيره ميكند. براي اينكه مقدار تاخير را حساب كنيم برنامه ساعت سيستم را از TheTime كم ميكند
( Label6.Caption = Format(Str(Time - TheTime), "hh:mm:ss

وهر بار پس ازبازگشت فرد.متغير TheTimeاز داخل فايل متني خوانده ودر كد بالا استفاده وسپس پاك ميشود.مشكل اينه كه به 100فايل متني نيازه.آيا راهي وجود داره كه متغيرTheTime
تمام افراد در يك فايل ذخيره شود؟ وآيا راه بهتري هست؟
متشكرم

bithiah
03-12-2005, 16:46
Dastiary جان،
مثل اینکه هنوز گیر این برنامه حضور و غیابت رفع نشده. :happy:
شما مسلما این 100 رکورد رو در یه database ی ذخیره می کنی دیگه، نه؟ خوب بنظر می رسه منطقیش اینه که در کنار مشخصات هر نفر(نام، نام خانوادگی، سال تولد و ...) یه فیلد دیگه هم برای ساعت خروج اون شخص در نظر بگیری. اینطوری برای هر کدوم از افراد یه مکان مخصوص ساعت خروجش داری که تازه می تونی Data Type ش رو هم بذاری Date/Time. اینطوری هم ذخیره کردنش راحت تر می شه و هم بازیابیش. هیچ لزومی هم نداره اول اون 2 ساعت مرخصی مجاز رو به ساعت خروج اضافه کنی، بعد بنویسیش. چه اشکالی داره، بعدا هر موقع خواستی هر بلایی خواستی سر ساعت خروج واقعی افراد بیاری؟ :biggrin:
یه موضوع دیگه اینکه هر وقت فرد از مرخصی برگشت، شما می تونی مقدار اون فیلد رو بی معنی کنی و دفعه بعد که دوباره مرخصی گرفت بی توجه به مقدار قبلی ساعت خروجش، مقدار جدید رو در اون ذخیره کنی.

درحاشیه: :happy:
->با اینکه گذاشتن اسم برای این قبیل سوالها سخته، اما لطفا برای تاپیک هات یه عنوان گویاتر انتخاب کن. شما گذاشتی: سوال در مورد وي بي 6، در حالیکه خوب اینجا انجمن برنامه نویسی> Visual Basic هست خودش و این یعنی اینکه مسلما سوالت نباید غیر از در مورد VB 6.0 باشه. ;)
->راستی اینجا چه شرکت یا ارگانیه که به کارکنانش روزی 2 ساعت مرخصی می ده؟ ببین کارمند نمی خوان بیایم استخدام بشیم. :cool:

dastiary
05-12-2005, 17:52
دوست عزیز سلام. از جوابتون ممنونم.
لطف کن به کدها هم یه اشاره ای بکن
در متن: اون اداره خیالی هنوز تا سیس نشده، اگه شد ، حتما هواتو دارم.

dastiary
05-12-2005, 17:55
دوستان وی بی کار سلام
بی صبرانه منتظر جوابتون هستم[u]

حضرت علي(ع):هركه بمن حرفي بياموزد.مرا بنده خود ساخته است.

bithiah
05-12-2005, 17:57
دوست عزیز سلام. از جوابتون ممنونم.
لطف کن به کدها هم یه اشاره ای بکن
در متن: اون اداره خیالی هنوز تا سیس نشده، اگه شد ، حتما هواتو دارم.
ببخشین. منظورتون از کدها دقیقا کدوم کدهاست؟

dastiary
25-02-2006, 12:29
ببخشین. منظورتون از کدها دقیقا کدوم کدهاست؟

×××××××

سلام.
يه فيلد دارم به نام (مقدار تاخير) كه مقدار تاخير را بصورت( 00:00) ثبت ميكنه
ميخوام تو گزارش جمع آن را داشته باشم.لطف كنيد بگيد چكار بايد بكنم
درضمن از ديتا ريپورت استفاده ميكنم
فوريه