PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناخت باطریهای اصل سونی اریکسون و نکاتی در مورد عمر باطری

sinacracker
27-06-2008, 10:25
من خودم K800i دارم و باتریم تقلبیه . چند روز دیگه می رم یه اصل می گیرم .

شناخت باطریهای اصل سونی اریکسون و نکاتی در مورد عمر باطری :

سلام به همه عزیزان امروز میخوام چندتا مطلب خواندنی براتون بذارم امیدوارم استفاده کنید، همین طور که از عنوان این مطلب مشخصه میخوام در مورد باطریهای سونی اریکسون و طول عمرشون باهاتون صحبت کنم اول از شناخت اصل و تقلبی بودن باطری شروع میکنم بعضیا میگن باطریهایی که فقط استیل هستند اصل هستند اما این طور نیست ممکنه باطری کاغذیه اصل باشه به قوله بازاریهای بسیار عزیز (: بار با بار فرق داره حالا شما میتونید از این راه تشخیص بدید که باطریتون اصله یا نه روی همه باطریهای سونی اریکسون قسمتی که کنتاکت های باطری به گوشی میخوره یه کاغذ سفید رنگ هست حالا اگه اصلاً اون کاغذ نباشه بدونید باطریتون ٪۱۰۰ تقلبیه حالا شما میتونید با یه زبان زدن نا قابل به اون کاغذ بفهمید باطریتون اصله اگه اون کاغد به رنگ قرمز مبَدل شد باطری شما حتما اصله اگه نشود که دیگه هیچ اما جدیدَن هم این راه لو رفته با اینکه اون کاغذ قرمز میشه باطری تقلبیه اما تجربه ثابت کرده باطریهایی که روشون نوشته Made In Korea Finishid In Malaysia همیشه اصل هستند و جنس بسیار خوبی دارند امیدوارم باطری اصل گیرتون بیاد ؟!

حالا چه کنیم که باطریمون طول عمر بیشتری داشته باشه ۱: نور LCD تون رو میتونید بذارید رو حداقل این کارو کنید و ۳۰ دقیقه به گوشیتون نگاه نکنید عادت میکنید خود این کار میتونه ۱ روز شارژ گوشیرو بیشتر نگه دار ۲:صدای رینگ تون رو بذارید ۶۰ الی ۸۰ ٪ چون همه گوشیهای سونی اریکسون وقتی زنگ میخورن حداکثر صدای اسپیکر از گوشی خارج میشه و فشار زیادی به باطری میاره این قضیه کاملا تست شده توسط یه مهندس الکترونیک ۳: بزارید همیشه شارژ گوشیتون به انتها برسد بعد گوشیرو شارژ کنید یعنی گوشی دیگه اصلا روشن نشه ۴: گوشیتون رو حالت خاموش شارژ نکنید به باطری فشار شدیدی وارد میکنه مخصوصا گوشیهای سری UIQ3 یعنی P990 P1 M600 W950 W960 نکته ۵: بلوتوثتونو بیخود روشن نکنید مخصوصا تو مترو (; و نکته ۶: وقتی شارژتون تکمیل شد حتما شارژر گوشیرو قطع کنید چون گوشی باید یک فشاری به خودش و باطری بیاره که ولتاژ وارد شده به باطری رو رد کنه.

منبع :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

راستی این رو هم بگم باتری هایی که نوشته : Made In Japan Finishid In Japan هم اصل است . باتری اصل K800 حتما باید Optimized Charging داشته باشه و علامت باتریش 2 قسمتی نباشه . فکر کنم باید 4 قسمتی باشه.
اگه کسی مطلب دیگری راجع به روش تشخیص اصل یا تقلبی بودن باتری سونی اریکسون داره حتما بنویسه. ممنون .
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:

golmohammadi
30-06-2008, 22:41
حالا چه کنیم که باطریمون طول عمر بیشتری داشته باشه ۱: نور LCD تون رو میتونید بذارید رو حداقل این کارو کنید و ۳۰ دقیقه به گوشیتون نگاه نکنید عادت میکنید خود این کار میتونه ۱ روز شارژ گوشیرو بیشتر نگه دار ۲:صدای رینگ تون رو بذارید ۶۰ الی ۸۰ ٪ چون همه گوشیهای سونی اریکسون وقتی زنگ میخورن حداکثر صدای اسپیکر از گوشی خارج میشه و فشار زیادی به باطری میاره این قضیه کاملا تست شده توسط یه مهندس الکترونیک ۳: بزارید همیشه شارژ گوشیتون به انتها برسد بعد گوشیرو شارژ کنید یعنی گوشی دیگه اصلا روشن نشه ۴: گوشیتون رو حالت خاموش شارژ نکنید به باطری فشار شدیدی وارد میکنه مخصوصا گوشیهای سری UIQ3 یعنی P990 P1 M600 W950 W960 نکته ۵: بلوتوثتونو بیخود روشن نکنید مخصوصا تو مترو (; و نکته ۶: وقتی شارژتون تکمیل شد حتما شارژر گوشیرو قطع کنید چون گوشی باید یک فشاری به خودش و باطری بیاره که ولتاژ وارد شده به باطری رو رد کنه.

1- بله اين نكته درسته ولي من فقط در موارد ضروري توصيه ميكنم چرا كه از كيفيت LCD كاسته ميشه و شبيه LCD هاي نوكيا ميشه
2- خوب اينم كه نميشه گفت چون بايد صداي زنگ طوري باشه كه موقع زنگ خوردن بشه شنيد در ثاني صبح تا شب كه گوشي زنگ نميزنه كه بخواهي اينكارو بكني ...
3- اينم قديما بود الان جريان فرق كرده. در باطري هاي جديد (ليتيمي) مهم نيست كه كي بزاري شارژ چقدر شارژ باشه و يا موقع شارژ گذاشتن ميزان شارز كم باشه يا زياد . خلاصه به هر نحوي شارژ كني آسيب نميرسه
4- اين مورد هم مثل مورد قبلي الان فكر نكنم در مورد گوشيهاي جديد صدق كنه در ضمن معمولا همه گوشي روشن را ميذارند شارژ
5- بلوتوث اصلا شارژ مصرف نميكنه (خيلي كم كه به حساب نمياد)
6- اينم باز به نظرم در گوشيهاي جديد صدق نميكنه چرا ؟ چون شما اگه گوشي را بزاري شارژ شارژر داغ ميكنه درسته ؟ اما وقتي شارژ تكميل شد جريان شارژ قطع ميشه كه اگه به شارژر دست بزني سرد بودنش اين قضيه را اثبات ميكنه . ولي در كل بهتره بعد از شارژ كامل، گوشي از شارژر خارج بشه

اما تجربه ثابت کرده باطریهایی که روشون نوشته Made In Korea Finishid In Malaysia

راستی این رو هم بگم باتری هایی که نوشته : Made In Japan Finishid In Japan هم اصل است
رو همه باطريهاي گوشيهاي K800 نوشته Made in china finished in china يعني همه اين گوشيها ياطريهاشون بدل هستند ؟
نه فكر نكنم

Nabakhshoode
02-07-2008, 10:17
در مورد باطری های اصل والا من یه نکته یی تو بازار شنیدم که بد نیست بگم : باطری هایی که روکش فلزی دورشونه در صورتی اصل هستن که مات باشن نه براق ... در مورد باطری هایی که روکش پلاستیکی دورشونه که خوب نمیشه گفت اصل نیستن اتفاقا خیلیاشون اصلن ... ضمن اینکه اکثر باطری های موجود تو بازار از این نوعن ... تو گوگل یا سایت رسمی سونی هم یه سرچی بکنید بیشتر به این نوع باطری بر میخورید ... بعضی باطری های سونی هولوگرامی هم روشون نصبه که تا حدود زیادی خیال آدم رو از اصل بودنشون راحت میکنه ...

پست قبلیم تایید میشه بجز در مورد بلوتوث ... بلوتوث اونقدا هم مصرفش کم نیست ( البته در صورت انتقال فایل که دوستمون تو پست 1 هم منظورشون همین بود ولی تو حالتی که فقط روشن باشه و بخواد دتکت کنه دستگاه و جستجو کنه بلوتوثهای دیگری شاید خیلیم زیاد نباشه ... در مورد استفاده ی بلوتوث با یه حساب سر انگشتی شاید 3-4 ساعت بیشتر نشه با باطری فول برای انتقال دیتا از بلوتوث استفاده کرد در حالی که با گوشی های سونی معمولا بیشتر از 5 ساعت میشه مکالمه داشت یا از اینترنت استفاده کرد و این نشون میده مصرف بلوتوث حتی از مکالمه هم بیشتره ) ... !

SonyEricsson
02-07-2008, 17:22
ممنون عزيزان بابت اطلاع رساني باطري ژاپن و كره كه اصلن اينجا پيدا نميشه... پس بهتره بحث رو چيزي بزاريم كه الان تو بازار هست!!‌
حالا يه چيزي اگه باتري باد كرد و حالت سوزن سوزن روش بشه نميشه ديگه استفاده كرد؟

Hadi King
02-07-2008, 17:39
حالا يه چيزي اگه باتري باد كرد و حالت سوزن سوزن روش بشه نميشه ديگه استفاده كرد؟
دوست عزيز ميشه استفاده كرد ولي ديگه بهت اونقدر كه بخواي شارژ نميزنه خيلي خيلي زود شارژ تموم ميكنه :11:
موفق باشيد!:40:

Mahdi_P30
02-07-2008, 19:01
به نظر من تنها راه شناخت باتری خوب (اصلی یا غیر اصلی) ، گرفتن مهلت تست از فروشنده هست!!
چون تو این بازار موبایل به هیچکس نمیشه اعتماد کرد

Hadi King
02-07-2008, 19:34
به نظر من تنها راه شناخت باتری خوب (اصلی یا غیر اصلی) ، گرفتن مهلت تست از فروشنده هست!!
چون تو این بازار موبایل به هیچکس نمیشه اعتماد کرد
خـــــب مهدي جون همچين كاري رو هيچ فروشنده اي انجام نميده اگه بخوان به همه اصل بدن كه اونم كم پيدا ميشه كار غيره ممكنـــــيه :41:

sinacracker
02-07-2008, 22:32
سلام . من تهران بودم و باتری اصل گرفتم پشتش هولوگرام داره و زده Made in china Finished in china اونایی که هولوگرام نداره High Copy هستن . باتری اصل 10 قسمتی است نه 4 قسمتی .

Hadi King
03-07-2008, 09:53
سلام . من تهران بودم و باتری اصل گرفتم پشتش هولوگرام داره و زده Made in china Finished in china اونایی که هولوگرام نداره High Copy هستن . باتری اصل 10 قسمتی است نه 4 قسمتی .
اخـــه دوست عزيز هولوگرام براي يكي از باطري هايي كه من گرفتم هم زده بود و همين Made in china ولي خداييش بدترين باطري بود كه بهم 1ماه هم نزد :41:
اين چيزا براي اصــــــل بودن نيست :19:

naqdian
03-07-2008, 10:06
اون دوستی که گفت مهلت تست بگیری خیلی بهتر از همه کار می کنه....راستی باتری تقلبی رو موقع شارژ خود گوشی اعلام می کنه !!!

Hadi King
03-07-2008, 10:21
اون دوستی که گفت مهلت تست بگیری خیلی بهتر از همه کار می کنه....راستی باتری تقلبی رو موقع شارژ خود گوشی اعلام می کنه !!!
دوست عزيز مگه مهلت تست هم بهت ميـــــدن خودشون هم تست نميكنن ميگن ميخواي يا نــــه :23: بابا اينجا :3: ايــــرانه !!

mostafa_khan001
03-07-2008, 10:33
خوب دوستان نکته های خوبی گفتن.منم یه تاکیدی دارم روشون:
1-باطری به صرف تولید و پایان کجا بودن رو نمیشه بگی خوبه یا بد.تو سایتش خودش گفته باطری استاندار باطری هست که made in chine finished in chine باشه.پس اصلا این نوع باطری غیر اصل نیست
فقط میشه گفت تجربه نشون داه فلان باطری کارایی بهتری داشته.ضمن اینکه باطری که من تجربه ام میگه بهترین جواب رو میده اینه:made in korea finished in malesia
2-در مورد برایتنس و صدای زنگ هم که گفتن دوستان.اصلا خوب نیست اینجوری بخواهیم مثلا 2 ساعت مصرف باطری بهتر داشته باشیم.بچه ها پول میدن که گوشی با ال سی دی با کیفیت داشته باشن.نه این که به خاطر مصرف باطری رو کم کردن بیان و ال سی دیش رو کم کیفیت کنن.صدای زنگ هم که معلومه.همین جوریش خیلی گوشی ها صدای زنگ کمی دارن
3-در مورد باطری ها که دوستمون گفتن.این بحثها خیلی وقته برچیده شده.الان باطری های لیتیومی رو هر جور میخواهید شارژ کنید.البته اینم بگم روی باطری های حتی نیکلی قدیمی هم پیشنهاد نمیشه بگذارید باطری تموم شه بعد شارژ کرد تو اون باطری ها این کار اصلا درست نیست
راستی مهمترین نکته.فقط باید از جای مطمئن خرید کنید وگرنه لیبل خیلی راحت و با تکنولوژی مناسب داره کپی برداری و استفاده میشه!!!
شاد باشید

sinacracker
03-07-2008, 12:11
باتری سونی اریکسون هم دردسره ! ممنون از کمک همه شما .:11:
باتری جدیدی که گرفتم خیلی خیلی عالیه حرف نداره . 10 برابر باتری قبلیم که تقلبی بود کار می کنه . فکر کنم باید اصل اصل باشه . :26::thumbsup:

sinacracker
05-07-2008, 19:31
یه روش جدید برای شناختن باتری اصل : هنگامی که موبایل رو خاموش شارژ می کنید شکل موبایلتون بابای صفحه میاد .

rafifar
09-07-2008, 00:34
- اينم قديما بود الان جريان فرق كرده. در باطري هاي جديد (ليتيمي) مهم نيست كه كي بزاري شارژ چقدر شارژ باشه و يا موقع شارژ گذاشتن ميزان شارز كم باشه يا زياد . خلاصه به هر نحوي شارژ كني آسيب نميرسه
r u sure?...